PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیفون بله یا نه؟!

moas
28-04-2012, 20:08
دوستان من یه سوال دارم فقط لطفا زود جواب بدین
صفحه اول رو که خوندم توضیحاتی درمورد آیفون داده بودن
اول بگم من گوشیهایی از قبیل samsung D900 و htc diamond داشتم حالا میخوام بگم از آمریکا برام آیفون یا آیپاد بیارن.گفتم آیپاد ،چون شندیم تقریبا تمام امکانات آیفون بجز گوشی رو داره و قیمتش نصف اونه(قیمت برام مهمه)
حالا میخواستم ببینم اگه برام بفرستند چند درصد امکاناتشو میشه اینجا استفاده کرد و اصلا آیپاد پیشنهاد میشه یا آیفون؟
من کلا خیلی از امکانات گوشی استفاده میکنم
این جیلبیرینگ مثل رام های کوک شده ویندوز یا همون کرک خودمونه؟

armin_punisher6
28-04-2012, 20:59
جیلبرینگ نه و جیلبرک که میشه گفت همون روت شماست :31:
در کل من آیفون رو پیشنهاد میکنم البته چون از آمریکا قراره بیاد باید حواستون باشه که آنلاک فکتوری باشه که به راحتی بتونین اینجا استفاده کنین.آیفون خیلی خیلی از آیپاد سر تره.دوربین بهتر.سی پی یو.سیری.گرافیک بدنه.وایرلس.ساپورت و .......

moas
29-04-2012, 17:05
جیلبرینگ نه و جیلبرک که میشه گفت همون روت شماست :31:
در کل من آیفون رو پیشنهاد میکنم البته چون از آمریکا قراره بیاد باید حواستون باشه که آنلاک فکتوری باشه که به راحتی بتونین اینجا استفاده کنین.آیفون خیلی خیلی از آیپاد سر تره.دوربین بهتر.سی پی یو.سیری.گرافیک بدنه.وایرلس.ساپورت و .......
اگه لاک باشه چه مشکلی پیدا میکنم؟

armin_punisher6
29-04-2012, 20:40
اگه لاک باشه چه مشکلی پیدا میکنم؟
به زبون ساده بگم بعضی از لاک ها تو ایران نمیتونی استفاده کنی.بعضی ها هم میتونی استفاده کنی ولی دردسرش زیاده چون باید آنلاکش کنی.اگه لاکی بگیری که بشه تو ایران استفاده کرد خیلی محدودیت داره.مثلا اپل ورژن جدید میده شما نمیتونین هر وقت خواستین آپدیت کنین شاید 3 ماه طول بکشه.گوشیتونم همیشه باید جیلبرک باشه.در کل نمی ارزه/.

8nights&7days
08-05-2012, 20:27
100%
Iphone

FC.Barcelona
08-05-2012, 21:52
به نظر من هم یخورده بیشتر هزینه کنید و ایفون را بگیرید

.:PAR3A:.
08-05-2012, 21:55
بستگی داره. اگه شما براتون مهم نیست که حتما یه گوشی قدرتمند داشته باشید ، آیپاد گزینه فوق العاده ایه. تنها کمبودش نسبت به آیفون سخت افزار ضعیف تر و کیفیت ساخت کمی پایین تر و دوربین و قابلیت مکالمست.

poonel
08-05-2012, 22:19
بستگی داره. اگه شما براتون مهم نیست که حتما یه گوشی قدرتمند داشته باشید ، آیپاد گزینه فوق العاده ایه. تنها کمبودش نسبت به آیفون سخت افزار ضعیف تر و کیفیت ساخت کمی پایین تر و دوربین و قابلیت مکالمست.

تنها کمبودش...!

اینکه خیلی کمبوده

همون iphone رو بگیر که بعداً پشیمون نشی.

.:PAR3A:.
08-05-2012, 22:44
تنها کمبودش...!

اینکه خیلی کمبوده

همون iphone رو بگیر که بعداً پشیمون نشی.

خیلی کمبوده؟! : ))
شما هزینه رو باید در نظر بگیرین. کیفیت ساخت چیزی نیست که حتی بشه زیاد متوجهش شد بین این دو مورد. سخت افزار که تنها ضعف آیتاچ نسبت به آیفون رم پایین تره ، که اونم با توجه به استفاده از منابع فوق العاده بهینه iOS اصلا مشکل ساز نیست. در مورد سیم هم خودتون میگید آیپاد! یه نکته دیگه که تازه به ذهنم رسید اینه که کیفیت صفحه نمایش آیفون یه مقدار اندک بالاتر از آیتاچ ــه.
همه چی بستگی به یوزیج کاربر داره. باید ببینید از دیوایس چی میخواید. اگر حاضرید برای اینکه یک دیوایس All in One داشته باشید این مقدار پول بیشتر رو بدین ، آیفون رو بگیرید ، در غیر این صورت آیتاچ.
با قیمت یک حساب کتاب ساده میتونیم انجام بدیم.
قیمت آیفون 4 8 گیگ توی اپل استور امریکا ، 550$ ــه که با دلار 1750 تومن میشه 962 هزار تومن.
قیمت آیپاد تاچ 32 گیگ توی اپل استور امریکا ، 300$ ــه که با دلار 1750 تومن میشه 525 هزار تومن.
شما با 437 هزار تومن باقی مونده میتونین یه دوربین عکاسی با کیفیت مناسب (مسلما بالاتر از کیفیت گوشی ها موجود در بازار) بخرید.

البته من محور مقایسه رو اینطور گذاشتم که شما قصد خرید آیفون 4 دارید ، اگه قصد خرید آیفون 4اس دارید قضیه متفاوت خواهد بود.

البته به شخصه خرید آیتاچ + گوشی اندرویدی رو واسه ی کسی مثل خودم که عادت دارم زیاد با دیوایس های دم دستم کلنجار برم ، مناسب تر میدونم. کاربریتون رو بگین بهتر میشه راهنمایی کرد.

مدتیه فروم مشاوره خرید به شدت از نظر بار حرفه ای پایین رفته و چیزی که کم دیده نمیشه مشاوره های بی پایه و اساسه. بهتره ناظرا و مدیرا یه مقدار نظارتشون رو روی این فروم بیشتر کنن.

moas
08-05-2012, 23:36
خیلی کمبوده؟! : ))
شما هزینه رو باید در نظر بگیرین. کیفیت ساخت چیزی نیست که حتی بشه زیاد متوجهش شد بین این دو مورد. سخت افزار که تنها ضعف آیتاچ نسبت به آیفون رم پایین تره ، که اونم با توجه به استفاده از منابع فوق العاده بهینه iOS اصلا مشکل ساز نیست. در مورد سیم هم خودتون میگید آیپاد! یه نکته دیگه که تازه به ذهنم رسید اینه که کیفیت صفحه نمایش آیفون یه مقدار اندک بالاتر از آیتاچ ــه.
همه چی بستگی به یوزیج کاربر داره. باید ببینید از دیوایس چی میخواید. اگر حاضرید برای اینکه یک دیوایس All in One داشته باشید این مقدار پول بیشتر رو بدین ، آیفون رو بگیرید ، در غیر این صورت آیتاچ.
با قیمت یک حساب کتاب ساده میتونیم انجام بدیم.
قیمت آیفون 4 8 گیگ توی اپل استور امریکا ، 550$ ــه که با دلار 1750 تومن میشه 962 هزار تومن.
قیمت آیپاد تاچ 32 گیگ توی اپل استور امریکا ، 300$ ــه که با دلار 1750 تومن میشه 525 هزار تومن.
شما با 437 هزار تومن باقی مونده میتونین یه دوربین عکاسی با کیفیت مناسب (مسلما بالاتر از کیفیت گوشی ها موجود در بازار) بخرید.

البته من محور مقایسه رو اینطور گذاشتم که شما قصد خرید آیفون 4 دارید ، اگه قصد خرید آیفون 4اس دارید قضیه متفاوت خواهد بود.

البته به شخصه خرید آیتاچ + گوشی اندرویدی رو واسه ی کسی مثل خودم که عادت دارم زیاد با دیوایس های دم دستم کلنجار برم ، مناسب تر میدونم. کاربریتون رو بگین بهتر میشه راهنمایی کرد.

مدتیه فروم مشاوره خرید به شدت از نظر بار حرفه ای پایین رفته و چیزی که کم دیده نمیشه مشاوره های بی پایه و اساسه. بهتره ناظرا و مدیرا یه مقدار نظارتشون رو روی این فروم بیشتر کنن.
ای کاش یکم زودتر راهنمایی میکردین! من گفتم آیفن 4 برام بخرن ولی لاکه امیدوارم بتونم آنلاکش کنم

ArashMiniStar
17-05-2012, 12:35
ای کاش یکم زودتر راهنمایی میکردین! من گفتم آیفن 4 برام بخرن ولی لاکه امیدوارم بتونم آنلاکش کنم
نگران نباشید! ظاهرا از طریق سریال میشه مشکل لاک رو حل کرد.تو اینترنت آموزشاش هم موجوده.یکی رو هم دیدم بابت همین کار 50 تومان میگرفت!:27:

moas
18-05-2012, 00:10
خوشبختانه دایی بنده تصمیمش عوض شد و یک آیفون 4s unlock برام فرستاد :46:
دوستان اگه نکته مهمی برای اول استفاده هست بگین لطفا

Pourya-pc
18-05-2012, 02:43
سعی کن جلبریک نکنی ، برنامه ارجینال نصب کن ، چون باتریت رو به شدت میخوره و رم گوشیت رو هم تقریبا به یک چهارم کاهش میده مخصوصا 4 اس .
سیری رو خاموش کن و برایت نس رو روی نصف بزار ( مصرف باتریت پایین تر میاد )

h!tman
18-05-2012, 07:39
چرا جیل بریک نکنن ؟!
هزینه اضافه برای نرم افزار پرداخت کردن به نظرم اشتباهه
اصلا نصف باطری هم بخوره بازم اشتباهه

Pourya-pc
18-05-2012, 08:57
چرا جیل بریک نکنن ؟!
هزینه اضافه برای نرم افزار پرداخت کردن به نظرم اشتباهه
اصلا نصف باطری هم بخوره بازم اشتباهه
این نظر شخصی من بود ، آیفون 4 اس سی پی یوش دو هسته ایی هست در حالی که باتریش با آیفون 4 یکی هست و سیری و لوکیشن هم همیشه در حال مصرف باتری هستن . در نتیجه مصرفش در حالت عادی بالاست ، حالا جیل هم بشه ...
و رم گوشی طوری اشغال میشه که بیشتر از دوتا برنامه توی مالتی تسک نمیمونه .
من اصلا دوست ندارم شارژر تو دستم باشه و از صبح تا شب دنبال پریز برق باشم .
شما 4 اس دارید ؟ جیل کردید ؟ راضی هستید ؟

Royce
18-05-2012, 09:29

دوست عزیز میشه بگید 4s رو دقیقا چند دلار خریده و چطوری براتون پست کرده ؟ هزینه پستشو هم اگه میدونید بگید :20:

h!tman
18-05-2012, 09:40
من 4s دوستم دستم بود (متنفرم از آیفون ) که براش جیل بریک کنم
به نظرم زیاد مصرف باطری بدی بعد جیل نداشت و توی دو هفته ای که دستم بود 2روز بدون جیل و بقیش با جیل بریک بود
قبول دارم مصرف باطری آیفون 4 خیلی غول بود ولی این با جیل حداقل 2روز رو نگه میداره
برایتنس حدود 15درصد مصرف رو بیشتر میکنه که اصولا روی اتومات باشه بهتره
سی پی یو هم زمانی که روش فشار نباشه مثل بازی با کلاک پایینی کار میکنه و زیاد به باطری فشار نمیاد
در ضمن شبکه ما 2g هست و به مراتب مصرف کمتری داره
خوشبختانه ورژن های جدید i-os هم مصرف باطری کمتری دارند و این که هر روز بخواد شارژ بشه اینطور نیست :)
موفق باشید

Pourya-pc
18-05-2012, 10:31
من 4s دوستم دستم بود (متنفرم از آیفون ) که براش جیل بریک کنم
به نظرم زیاد مصرف باطری بدی بعد جیل نداشت و توی دو هفته ای که دستم بود 2روز بدون جیل و بقیش با جیل بریک بود
قبول دارم مصرف باطری آیفون 4 خیلی غول بود ولی این با جیل حداقل 2روز رو نگه میداره
برایتنس حدود 15درصد مصرف رو بیشتر میکنه که اصولا روی اتومات باشه بهتره
سی پی یو هم زمانی که روش فشار نباشه مثل بازی با کلاک پایینی کار میکنه و زیاد به باطری فشار نمیاد
در ضمن شبکه ما 2g هست و به مراتب مصرف کمتری داره
خوشبختانه ورژن های جدید i-os هم مصرف باطری کمتری دارند و این که هر روز بخواد شارژ بشه اینطور نیست :)
موفق باشید
دوست عزیز بهتره کمی اطلاعات کامل تر بدید ، 2 روزتوی حالت استند بای شاید شارژ نگه داره اما محال ممکنه شما استفاده معمولی داشته باشی و 2 روز شارژ نگه داره . نهایت 20 ساعت ( استند بای و کاربری )
مصرف باتری ربطی به نوع استفاده سی پی یو نداره چون سی پی یو از زمانی که روشن هست در حال مصرف مشخصی از باتریه و رم گوشی روی مصرف تاثیر گذاره ، وقتی رم اشغال باشه باتری نابود میشه .
من 4 سال آیفون دارم و در 4 اس هرروز شارژ لازمه ، اگر هم خیلی استفاده کنید روزی 2بار
شما که از آیفون متنفرید ، و نداشتید چطور درمورد ورژن های ios قاطعانه نظر میدید ؟
درضمن جلبریک به مرور زمان در سیستم عامل رخنه میکنه و سرعت و شارژ رو ازبین میبره .

h!tman
18-05-2012, 11:45
دوست عزیز بهتره کمی اطلاعات کامل تر بدید ، 2 روزتوی حالت استند بای شاید شارژ نگه داره اما محال ممکنه شما استفاده معمولی داشته باشی و 2 روز شارژ نگه داره . نهایت 20 ساعت ( استند بای و کاربری )
تا شما محال ممکن رو چی بدونید! این تجربه من از کار با آیفون بود! اونم 4اس

مصرف باتری ربطی به نوع استفاده سی پی یو نداره چون سی پی یو از زمانی که روشن هست در حال مصرف مشخصی از باتریه و رم گوشی روی مصرف تاثیر گذاره ، وقتی رم اشغال باشه باتری نابود میشه .
نمیدونم شما چطوری از حرفای من کلمه نوع سی پی یو رو در آوردید؟بنده گفتم کلاک سی پی یو که وقتی در لود نباشه با کلاک پایینی کار میکنه!
من 4 سال آیفون دارم و در 4 اس هرروز شارژ لازمه ، اگر هم خیلی استفاده کنید روزی 2بار
شما که از آیفون متنفرید ، و نداشتید چطور درمورد ورژن های ios قاطعانه نظر میدید ؟
چون با آیفون 4 که ورژن 4 داشت مقایسه کردم! اون هم دستم بوده
درضمن جلبریک به مرور زمان در سیستم عامل رخنه میکنه و سرعت و شارژ رو ازبین میبره
رخنه؟! تو سیستم عامل؟! جیل بریک ورداشتن چند تا قفله عزیز من :دی با جیمز باند اشتباه گرفتی ها!
.

.......................

Pourya-pc
18-05-2012, 11:53
.......................
من مدیر بازنشسته انجمن تخصصی آیفون هستم ، اگر دوست داشتید در مورد سیدیا و جلبریک چیزی بدونید در انجمن در خدمتتون هستم ( البته بیشتر دوستان هستند )

moas
18-05-2012, 12:21
دوست عزیز میشه بگید 4s رو دقیقا چند دلار خریده و چطوری براتون پست کرده ؟ هزینه پستشو هم اگه میدونید بگید :20:
پست نکردن ولی هزینه پست درحالت عادی 15000تومنه قیمت دقیقشو میپرسم بهت میگم

moas
18-05-2012, 12:26
من مدیر بازنشسته انجمن تخصصی آیفون هستم ، اگر دوست داشتید در مورد سیدیا و جلبریک چیزی بدونید در انجمن در خدمتتون هستم ( البته بیشتر دوستان هستند )
شما گوشیتونو جیل کردین؟

Pourya-pc
18-05-2012, 14:44
شما گوشیتونو جیل کردین؟
خیر من جلبریک نمیکنم ، اما یه آیپاد تاچ دارم که اونو جلبریک کردم برای تست برنامه های کرک شده .

Royce
18-05-2012, 16:46
پست نکردن ولی هزینه پست درحالت عادی 15000تومنه قیمت دقیقشو میپرسم بهت میگم

مرسی عزیز ولی 15000 تومنو احیانا اشتباه ننوشتی؟منظورم هزینه پست آیفون از امریکا به ایران بودا