PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کنترل کامپیوتر با استفاده از ریموت کنترل تلویزیون

Morteza4SN
09-07-2006, 19:36
چند وقت پیش مداری تو یکی از سایتها ( [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) دیدم که کاربرد جالبی داشت. همونطور که شاید از عنوان تاپیک فهمیده باشین می خواهیم وسیله ای داشته باشیم که باهاش بشه کامپوتر رو هم مثل تلویزیون با ریموت از راه دور کنترل کنیم.
مثلا لم بدیم رو مبل و آهنگهای مورد علاقه خودتون رو با برنامه ای که دوست دارین گوش کنید یا یه فیلم بذارید و با خیال راحت صدا رو کم و زیاد کنید و فیلم رو بدون اینکه زحمت تکون خوردن به خودتو بدین عقب و جلو کنید و اگه خوابتون گرفت سیستم رو هم خاموش کنید و ....

این وسیله چیز چندان پیچیده ای هم نیست و هزینه ساختش البته اگه کنترل تلوزیونتون باهاش کار کنه کمتر از 2000 تومان هست که وقتی به کارایی این وسیله فکر کنید میبینید که خیلی نا چیزه. من خودم این وسیله رو ساختم و صد در صد هم جواب داده ! اینو گفتم تا خیالتون از کارکرد مدار و برنامه راحت باشه.

برای این کار باید از یک سخت افزار که خودمون از روی نقشه می سازیم و یک نرم افزار که باید دانلودش کنیم استفاده کنیم:

1_ ساخت مدار ( سخت افزار ) :

وسایل مورد نیاز :

خاز 4.7μF یک عدد
مقاومت 4.7KΩ یک عدد
دیود 1N4148 یک عدد
رگولاتور 7805 یک عدد
چشمی TSOP 1738 ( در بازار به چشمی پارس معروف هست )
یک فیش پورت سریال (9 پین _ مادگی)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تذکر : برای پایه های رگولاتور و چشمی می توانید از این شکلها استفاده کنید:

ترتیب پایه های چشمی :

ترتیب پایه های رگولاتور :

حالا مدار رو خودتون از روی این نقشه روی فیبر مورد نظر طراحی کنید:

از این شکل هم می تونید کمک بگیرید :

یا از این طرح پشت وروی فیبر که جمع وجور تره و خودم طراحی کردم :

اینم یه نمونه ساخته شده از مدار :

بعد از ساخت مدار به کمک یه سیم سه رشته که بهتره از نوع شیلد زره دار باشه ( البته سیم معمولی هم باشه عیب نداره ) خروجی مدار رو به کمک فیش پورت سریال به جای مناسب در پشت کیس متصل میکنیم .( فکر نکنم توضیح بیشتر لازم باشه !! ) پس بریم سراغ قسمت بعدی:

2 _ دانلود و تنظیم نرم افزار :

برا نرم افزار گزینه های زیادی هست که البته یا کار کردن باهاشون سخته یا کارایی مطلوبی ندارن. اما باز هم به یه نرم افزار مناسب و از همه مهمتر یک دستورالعمل باحال به فارسی برخورد کردم که منبعش هم قبل از هر چیز بگم تا خیالم راحت بشه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از این دوستمون هم تشکر می کنم و چون توضیحاتشون خیلی کامل و خوب نوشته شده عین اون رو اینجا به همراه نرم افزارشون قرار میدم تا بقیه هم استفاده کنند:

دانلود نرم افزار WinLIRC Helper 1.0b :

يا

توضیحات تنظیم نرم افزار و استفاده :

شروع :
فرض میکنم اون مدار رو ساختین و به پورت سریال هم وصلش کردین.
همونطور که میدونید ما معمولا دوتا پورت سریال پشت کامپیوتر داریم. اگه مودم یا ماوس به پورتها وصل نکرده باشین باید هر دو تاشون خالی باشن و فرقی نمیکنه دستگاه رو به کدوم پورت وصل کنید.

حالا برنامه WinLIRC Helper 1.0b من رو بگیرید و نصبش کنید.

از منو استارت برنامه WinLIRC رو اجرا کنید. این برنامه در اصل مثل درایور سخت افزاری میمونه. مثلا وقتی شما یه مودم جدید میخرید باید درایورش رو نصب کنید تا کار کنه. این WinLIRC هم همینطوره مثل درایور این مداری است که ساختیم.

اجراش کنید و به احتمال زیاد اولش یه ایراد میگیره و میگه که تنظیم نیست. یا خودش وارد صفحه اصلی میشه یا با زدن دکمه Reconfigure وارد بخش تنظیماتش بشید.

Port رو بر اساس اینکه مدار رو به کدوم پورت وصل کردین روی Com1 یا Com2 بگذارید. (اگه نمیدونید کدوم درسته، یک بار بگذارید روی Com1 و بعد ادامه مراحل رو انجام بدین. اگه کار نکرد، دوباره بیاین داخل قسمت تنظیمات و بگذاریدش روی Com2)

توجه: معمولا Com3 به بعد وجود خارجی ندارن و Port مجازی محصوب میشن. پس فقط Com1 و Com2 رو تست کنید.

حالا دکمه Browse پایین صفحه در قسمت config رو بزنید و یه اسم فایل بهش بدید. (من یه فایل به زمیمه برنامه اصلی ارسال کردم که چهار تا کنترل استاندارد سونی - پاناسونیک - Avermedia و استرانگ رو توش اضافه کردم. میتونید اون رو باز کنید یا خودتون یه فایل جدید درست کنید.) { برا درست کردن فایل جدید کافیه در قسمت config مسیر مورد نظر برای سیو فایل تنظیمات رو انتخاب کرده و در آخر یه اسم انتخاب کنید مثلا اسم کنترل مورد استفاده رو . بعد مراحل زیر رو ادامه بدید تا فایل در مسیر انتخابی ساخته بشه _ Morteza4SN }

اول از همه دکمه Raw code رو بزنید و بعد یکی از دکمه های روی کنترل از راه دور رو فشار بدین. اگه دستگاه درست وصل شده باشه باید یه سری عدد چرت و پرت نشون بده.

اگه توی این مرحله به مشکل برخوردین، دوباره برگردین و Com2 رو امتحان کنید. اگه بازهم جواب نداد احتمالا یا مدار رو اشتباه بستین یا سیمهای پورت سریال رو درست نبستین.

اگه عددهای چرت و پرت نشون داد وقت آموزش دادنشه.

از پنجره اصلی گزینه Learn رو بزنید:
اول از همه یه اسم ازتون میپرسه که اسم کنترل رو وارد کنید. (مثلا Sony)
بعد Desired margin of error رو میپرسه که هیچی وارد نکنید و فقط Enter کنید.
بعد Gap and length میخواد که باز هم Enter کنید.
بعد مینویسه Press a button. حالا وقتشه یک دکمه روی کنترل رو فشار بدین و یک تا دو ثانیه پایین نگه دارین.
بعد دکمه رو رها کنید و یک ثانیه صبر کنید و دوباره دکمه رو فشار بدین و یک ثانیه نگه دارین.
این کار رو در حدود 10 بار باید انجام بدین تا برنامه تشخیص بده که این دکمه که شما فشار میدین چطوری مطوریه؟ بعد از شما اسم این دکمه رو میخواد. شما هم یه اسم با قشنگ و مربوط به دکمه براش انتخاب کنید. مثلا دکمه خاموش و روشن کردن رو بگذارین Power و دکمه کم و زیاد کردن صدا رو به ترتیب Vol+ و Vol- بگذارید.

این کار رو تا به پایان رسیدن تمام دکمه های کنترل ادامه بدین.
بعد از بستن این کادر، دکمه Analyse رو توی صفحه اصلی فشار بدین و چند لحظه صبر کنید تا برنامه کارهای خودش رو انجام بده و تمام بشه.

حالا میتونید با خیال راحت OK کنید و بعد دکمه Hide رو بزنید. اگه همه چیز مرتب باشه، کنترل شما شناخته شده و توی System Tray یک لامپ خاکستری رنگ به معنی آماده کار قرار میگیره.
حالا هر دکمه روی کنترل رو فشار بدین، باید یه لامپ سبز ظاهر بشه.

حالا وقت شیرین کاریه:
برنامه قشنگ من رو اجرا کنید _منوی استارت و WinLIRC Helper

بعد دکمه Add Action رو بزنید.

حالا یه دکمه از روی کنترل رو فشار بدین. مثلا فرض میکنم میخواهید هر وقت دکمه Power روی کنترل فشار داده شد، برنامه ای که الان در حال کار باهاش هستین بسته بشه. پس دکمه Power رو بر روی کنترل فشار بدین. باید اسم این دکمه (همون اسمی که موقع آموزش WinLIRC بهش گفتیم) بالای صفحه نوشته میشه.
بعد میتونید عملی که میخواهید این دکمه انجام بده رو از بین چند ده عمل مختلف که ممکنه انتخاب کنید.
مثلا در این حالت میشه از میون Keyboard Action ها ، گزینه دوم یعنی Custom Key رو انتخاب کرد و بعد دکمه Alt + F4 رو زد. (اینطوری هر وقت دکمه Power رو بزنید. کلیدهای Alt+F4 به برنامه ارسال میشه.
راه دیگرش هم اینه که از میون Action ها System Action رو انتخاب کنید. بعد از کادر موجود اولین گزینه یعنی Close the current windows رو انتخاب کنید.

حالا از اینجا دیگه دست خودتونه که هر دکمه روی کیبرد چیکار کنه.
بقیش دیگه به تخیلات شما بستگی داره...

یک سری از کارهایی که WinLIRC Helper میتونه انجام بده:

شبیه سازی و ارسال تقریبا تمام کلیدهای کیبرد از جمله کلیدهای ترکیبی از جمله کلیدهایی مثل:
Ctrl+V، Ctrl+Shift+End و یا تایپ یک جمله

شبیه سازی و کنترل کامل ماوس با استفاده از کنترل از راه دور.
امکان ارسال کلیدهای راست و چپ و وسط، جابجا کردن مکان ماوس با استفاده از دکمه های کنترل و ...

اجرای برنامه های دلخواه و یا باز کردن سایتهای اینترنتی تنها با زدن یک دکمه
مثلا میتونید برنامه هایی که زیاد استفاده میکنید رو به دکمه های عددی نسبت بدین.
مثلا 1 رو بگذارید برای Winamp و 2 رو بگذارید برای Word و دکمه 3 رو هم تنظیم کنید تا سایت بسیار قشنگ LostLord.com رو باز کنه.

کلی هم از کارهای سیستمی رو توی قسمت System Action اضافه کردم. مثلا:
کم و زیاد کردن ولوم صدا. Minimize کردن و یا بستن پنجره فعلی. ریست کردن یا خاموش کردن ویندوز و ...

بابا به خدا خیلی روی این برنامه کار شده. حجمش هم کلا با همه چیزش میشه 800K. برنامه های دیگه مشابهش (+ +) که من دیدم حجمی حدود 4 مگ. (خیلی هم بیخود بودند)

لینک به مطلب اصلی در سایت: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نسخه PDF اين مطالب :

اگه بازم مشکلی بود میتونید بپرسید.

tarasheh2
11-07-2006, 23:21
واقعا زحمت كشيدي
مدارتو فقط ديدم از كارت لذت بردم

navid_mansour
11-07-2006, 23:41
یه سوال:
این باید یه یک پورت وصل بشه؟؟ پس چرا میگن کنترل از راه دور؟؟؟(ببخشید آماتوره,حرفه ای نیستم)

Morteza4SN
14-07-2006, 07:11
یه سوال:
این باید یه یک پورت وصل بشه؟؟ پس چرا میگن کنترل از راه دور؟؟؟(ببخشید آماتوره,حرفه ای نیستم)
دوست عزیز مدار گیرنده به پورت پشت کیس وصل میشه و گیرنده باید در جای مناسب قرار بگیره و با کنترل تلویزیون براحتی میشه مانند تلویزیون کامپیوتر رو هم کنترل کرد و .....

Naeim
14-07-2006, 10:03
سلام
من این قطعه ها رو تو قزوین گیر نیاوردم
کی میتونه واسم از تهران بخره بفرسته؟
پولشو میدم بابا

hamid_m_2006
15-07-2006, 09:32
اقا دست درد نكنه چيز جالبي بود من مي سازمش اگه كار كرد كه دمت گرم اگه كار نكرد هم بازم ................... دمت گرم

Morteza4SN
15-07-2006, 10:27
اقا دست درد نكنه چيز جالبي بود من مي سازمش اگه كار كرد كه دمت گرم اگه كار نكرد هم بازم ................... دمت گرم
در مورد کارکردش شک نکنید چون خودم هم ساختمش و دارم ازش استفاده می کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .... فقط کنترلی که می خواین استفاده کنید مهمه که باید حتما مال تلویزیون باشه ( کنترل دستگاههای دیگه به درد نمی خوره و کار نمی کنه ) و اگه کنترل تلویزیونهای جدید باشه هم بهتره ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .... من خودم از کنترل تلویزیون سامسونگ استفاده می کنم که خوب جواب داده ...

afshin_electronic
16-07-2006, 05:10
آقا دستت درد نكنه ..
من همين فردا ميرم و ميسازمش
نتيجه رو اعلام ميكنم

afshin_electronic
16-07-2006, 23:17
من اينو ساختم .. ولي كار نكرد!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چند بار هم كل اتصالات رو چك كردم .. همه درسته

البته فروشنده ديودي رو كه بهم داده روش نوشته T48 نه 1N4148 .
بهم گفت كه فرقي ندارند !! راست گفته؟

به جاي چشمي TSOP 1738 هم مغازه دار بهم يه چشمي داد كه روش نوشته : SM0038 M4H0MB

به نظرتون اشكال از كجاست؟

Morteza4SN
21-07-2006, 07:28
من اينو ساختم .. ولي كار نكرد!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چند بار هم كل اتصالات رو چك كردم .. همه درسته

البته فروشنده ديودي رو كه بهم داده روش نوشته T48 نه 1N4148 .
بهم گفت كه فرقي ندارند !! راست گفته؟

به جاي چشمي TSOP 1738 هم مغازه دار بهم يه چشمي داد كه روش نوشته : SM0038 M4H0MB

به نظرتون اشكال از كجاست؟
دوست عزیز شما عین قطعات رو بگیر حتما کار می کنه ... اسم چشمی هم (( چشمی پارس )) هست که از بقیه مهمتره....

shahram.h
26-07-2006, 09:08
افشين جان با اين قطعاتي كه گرفتي بايد مدارت كار كنه.
احتمال داره اشتباه مدارتو بسته باشي.
احتمالا ديود را وارونه بستي. طرفي كه خط نداره بايد به پورت سريال وصل باشه.
رگولاتور ولتاژ هم اگر نوشته هاش روبروت باشه بهترتيب از سمت چپ پايه اول وردوي پايه دوم مشترك يا زمين و پايه سوم خروجي مي باشد. اميدوارم مدارت كار كنه.

Morteza4SN
26-07-2006, 19:34
ضمن تبریک عضویت شهرام عزیز در این انجمن دوستان می تونن از عکس زیر که پشت و روی کیت مدار هست استفاده کنند :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تشکر

siamak_kh
26-07-2006, 19:34
سلام
آقا مرتضی ، من زیاد تو کارهای الکتریکی وارد نیستم، ولی به یک همچین چیزی خیلی نیاز دارم.
آیا راهی هست که اونو از بیرون بخرم و یا حتی از خودت؟
قیمتش چه قدر میشه؟

Morteza4SN
26-07-2006, 19:56
سلام
آقا مرتضی ، من زیاد تو کارهای الکتریکی وارد نیستم، ولی به یک همچین چیزی خیلی نیاز دارم.
آیا راهی هست که اونو از بیرون بخرم و یا حتی از خودت؟
قیمتش چه قدر میشه؟
حالا ببینم چی میشه ؟ شاید یه فکر کلی تر برای اونایی که طریقه ساخت کیت الکتریکی رو بلد نیستند کردم و یه آموزش کلی نوشتم .

siamak_kh
29-07-2006, 17:07
دمت گرم.فقط سریعتر چون خیلی برام جالبه . (البته اگه واقعا روی هر سیستمی جواب بده)

Morteza4SN
30-07-2006, 20:54
دمت گرم.فقط سریعتر چون خیلی برام جالبه . (البته اگه واقعا روی هر سیستمی جواب بده)
دوست عزیز من تا حالا ندیدم رو سیستمی کار نکنه ( البته به شرطی که از عین قطعات گفته شده استفاده بشه ) . در مورد آموزش هم کمی صبر کن.

Diego
30-07-2006, 21:57
واقعا جالبه.میشه یه چیزی تو مایه های pc های مالتی مدیا که همچین قابلیتهایی رو دارن.
morteza4sn جان اگه یه خواهشی بکنم نه که نمیگی؟میتونی زحمتشو بکشی؟هزینه اش را تا دوسه برابر میدم.
------------
راستی عکسها واسه من لود نمیشن .یه جا دیگه اپلودشون کن.ممنون.

Dash Ashki
30-07-2006, 22:03
سلام
دوست عزیز ممنون از زحمتت....
لطفا لینک برنامه ای که گزاشتی رو یه چک کن...
لینک مشکل داره

مرســــــــی

Morteza4SN
02-08-2006, 02:57
سلام
دوست عزیز ممنون از زحمتت....
لطفا لینک برنامه ای که گزاشتی رو یه چک کن...
لینک مشکل داره

مرســــــــی
سلام رفیق ! خواهش می کنم.

لینک برنامه سالمه ولی آپلودش کردم تا مشکلی نباشه :

در مورد عکسها هم همشون بدون مشکل لود میشن ولی بازم همشون رو یه جا و به ترتیبی که در تاپیک اومده براتون آپلود کردم :

در مورد خواهش های دوستان مبنی بر ساختن و فرستادن مدار هم باید بگم از این کار معذورم چون این تاپیک رو برای پول درآوردن نزدم و بجاش برای اینکه بقیه هم بتونن کیت گیرنده رو بسازن به زودی یه تاپیک در مورد چگونگی ساختن کیت از روی مدار به طور کلی و ساده خواهم زد تا افرادی که بلد نیستن یاد بگیرن و ....

با تشکر مرتضی

Dash Ashki
04-08-2006, 09:23
سلام رفیق ! خواهش می کنم.

لینک برنامه سالمه ولی آپلودش کردم تا مشکلی نباشه :

در مورد عکسها هم همشون بدون مشکل لود میشن ولی بازم همشون رو یه جا و به ترتیبی که در تاپیک اومده براتون آپلود کردم :

در مورد خواهش های دوستان مبنی بر ساختن و فرستادن مدار هم باید بگم از این کار معذورم چون این تاپیک رو برای پول درآوردن نزدم و بجاش برای اینکه بقیه هم بتونن کیت گیرنده رو بسازن به زودی یه تاپیک در مورد چگونگی ساختن کیت از روی مدار به طور کلی و ساده خواهم زد تا افرادی که بلد نیستن یاد بگیرن و ....

با تشکر مرتضی

ممنون دوست عزیز...
در مورد تاپیکی که هم گفتی (در مورد چگونگی ساختن کیت از روی مدار) منتظر می مونیم

مرسی ;)

Diego
04-08-2006, 11:59
عکسهارو از لینکی که دادی دانلود کردم ولی یه سری توضیح روشون میدادی بدنبود.اصلا چرا فایل Pdf درست نمیکنی؟

Aria it
02-10-2006, 00:11
لطفا طریقه ساختن مدار ر و پیاده کردن نقشه روی فیبر برای ما که هیچی نمی دونیم توضیح بدید

Spartan II
02-10-2006, 11:49
سلام دوستان
من در حدود چند ماه پيش اين مدار رو ساختم كه از بخش آموزش وبلاگ زير گرفته بودم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمدار الكترونيكي اين كار از چند قطعه تشكيل شده بود كه بدون استفاده از فيبر وبا اتصال سربه سر
اونا رو سرهم كرده ودر كاور پلاستيكي سوكت كام جاگذاري كردم, تنها سه سيم از سوكت بيرون
آمده بود كه به چشم مادون قرمز وصل مي شد در ضمن شماره چشم مادون tsop1236 بود
از نكات مثبت اين مدار استفاده از بخشهايي از كامپيوتر از اره دور بود مانند media.
من طريقه كار با نرم افزار وخود انو در چند pdf فارسي كه در وبلاگ هست , ياد گرفتم
دراينجا از زحمات شما دوست عزيز (morteza4sn) تشكر مي كنم

B O L O T
02-10-2006, 16:20
خيلي خوب بود ولي مسير مستقيم دانلود pdfرو بده

Spartan II
02-10-2006, 20:39
مدار هموني كه در forum هست
و pdf ها هم لينكشونو مي زارم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اميدوارم مفيد باشن

manoxpwin
03-10-2006, 00:03
Thank you Spartan II

Mirzaie
03-10-2006, 08:55
این مدار بصورت کامل در وبلاگ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] توضیح داده شده است. در ضمن در الکامپ گذشته نمونه تجاری و آماده این مدار عرضه شده بود که قیمت بسیار زیادی هم داشت!

Mirzaie
03-10-2006, 09:00
از دو لینک زیر ببینید:

nemanaldin
04-10-2006, 23:50
سلام
ميشه چشمي ديگه اي استفاده كرد مثلا چشميه يه ويدئو سي دي رو وصل كرد و از كنترل همون ويدئو هم استفاده كرد

Spartan II
05-10-2006, 14:19
سلام
ميشه چشمي ديگه اي استفاده كرد مثلا چشميه يه ويدئو سي دي رو وصل كرد و از كنترل همون ويدئو هم استفاده كرد
سلام
بنظر ميرسه امكانش كم باشه چون تو اين مدار, چشمي درنظرگرفته شده
(tsop1236) محصول شركت vishay فركانس حاملش(36KHz)
و يا(tsop1238) محصول شركت vishay فركانس حاملش(38KHz)
با اين اطلاعات چون نرم افزار اين برنامه بر اساس اين فركانس طراحي شده
اگه بخوايم از چشمي ديگه يي استفاده كنيم يا بايد در محدوده اين فركانس باشه
ويا برنامه , پيش فرض اين چشمي رو هم داشته باشه.

اگه شما اطلاعات چشمي رو ندارين درصورتي كه ترتيب پايه ها رو از روي مدارvcd ميدونين
يك بار امتحان كنيد .
موفق باشيد.

vast_vision_office
05-10-2006, 15:15
سلام دوستان
خيليييييييييييييييييييييي ييييييييييييييييييييي ممنون كار خيلي جالبييييييييييييييييييييي ييييييييييييييييييي هست دستون درد نكنه ولي اگر يه گوشي داشته باشي كه بلوتوثوش داشته باشه مي شه يه برنامه بريزي تو گوشي و يه برنامه بريزي تو كامپيوتر و دستگاه پلوتوث رو به پشت سيستم وصل كني بعد مي شه با موبايل كار ماوس رو انجام داد ولي اين خيلي عالي هست

با تشكر
باي

Mirzaie
06-10-2006, 01:52
سلام دوستان
خيليييييييييييييييييييييي ييييييييييييييييييييي ممنون كار خيلي جالبييييييييييييييييييييي ييييييييييييييييييي هست دستون درد نكنه ولي اگر يه گوشي داشته باشي كه بلوتوثوش داشته باشه مي شه يه برنامه بريزي تو گوشي و يه برنامه بريزي تو كامپيوتر و دستگاه پلوتوث رو به پشت سيستم وصل كني بعد مي شه با موبايل كار ماوس رو انجام داد ولي اين خيلي عالي هست

با تشكر
باي
با داشتن این مدار میتونین با نصب ویندوز مدیا سنتر نهایت استفاده رو از سیستمتون ببرید.

vast_vision_office
10-10-2006, 17:20
سلام دوستان
كسي نمي توني اين فيبر رو بسازه براي من پست كنه؟
هزينه رو تمام و كمال مي دم حتي يه چيزي روش

با تشكر
باي

royaye_talkh55
22-10-2006, 09:31
دوستان کسی نیست به این همسایه بالایی ما جواب بده؟:)

nemanaldin
23-10-2006, 01:55
سلام دوستان
كسي نمي توني اين فيبر رو بسازه براي من پست كنه؟
هزينه رو تمام و كمال مي دم حتي يه چيزي روش

با تشكر
باي
سلام
اخه ساختنش كاري نداره مهم قطعاتشه
اگه مي خواي من روش درست كردن فيبر رو با استفاده از ماژيك و اسيد بگم

Moje RengeR
23-10-2006, 02:13
من اینو ساختم بعد گذاشتمش توی پریز تلفن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عکسشم گذاشتم

vast_vision_office
23-10-2006, 18:01
من اینو ساختم بعد گذاشتمش توی پریز تلفن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عکسشم گذاشتم
سلام دوستان
بي خيال
من تو دانشگاه يكي رو گير آوردم رشته ي الكترونيك هست مي دم بهش برام درست كنه راستي شما كه اين رو درست كردي آيا ارزش كاربردي داره؟؟؟

با تشكر
باي

royaye_talkh55
23-10-2006, 20:34
سلام اگه طرز کشیدن این مدارشو به من بگید ممنون میشم:)

Moje RengeR
28-10-2006, 15:39
اگه بخوای برای بازاز مصرف درستش کنی نرم افزارش یه اشکالاتی داره .لی قابل قبول
اگه می خوای واسه خودت بسازی بله ارزششو داره

Moje RengeR
28-10-2006, 15:53
سلام اگه طرز کشیدن این مدارشو به من بگید ممنون میشم:)
تو صفحه اول گذاشته شده

vast_vision_office
07-11-2006, 20:27
سلام دوستان
بعد از چند مدت جون كندن براي اين مدار چند مشكل داشتم:
1-مداري كه داديد دو نوع هست اگر دقت كنيد طرز و طرف قرار دادن چشمي در دو نوع هست نگاه كنيد مي فهميد
2-كنترل سامسونگ داريم ولي متاسفانه فايل سامسونگ رو نزاشتيد
3-برنامه اصلا كنترل من رو نمي شناسه و هر چي دكمه زدم جواب نداد و همش زد ارور و اون جا كه قرار بود عددهاي چرت و پرت بياد همش يه جمله نوشته بود و بس

با تشكر
باي

Morteza4SN
08-11-2006, 01:09
سلام دوستان
بعد از چند مدت جون كندن براي اين مدار چند مشكل داشتم:
1-مداري كه داديد دو نوع هست اگر دقت كنيد طرز و طرف قرار دادن چشمي در دو نوع هست نگاه كنيد مي فهميد
2-كنترل سامسونگ داريم ولي متاسفانه فايل سامسونگ رو نزاشتيد
3-برنامه اصلا كنترل من رو نمي شناسه و هر چي دكمه زدم جواب نداد و همش زد ارور و اون جا كه قرار بود عددهاي چرت و پرت بياد همش يه جمله نوشته بود و بس

با تشكر
باي

سلام دوست عزیز

1- منظورت رو نفهمیدم !
2- لازم نیست فایل سامسونگ داشته باشی ! تنظیمات رو روی همون فایل پیش فرض سیو کن و اسمش رو بذار سامسونگ.
3- من خودم دو سه تا کنترل امتحان کردم تا جواب گرفتم.

Morteza4SN
08-11-2006, 01:30
اینم فایل pdf آموزش کلی (مطالب همین انجمن) با حجم کمتر از 200 کیلو بایت :

vast_vision_office
08-11-2006, 17:28
سلام مرتضي جان
اون قسمتي كه اسم مي زاري و فايل رو انتخاب مي كني رو درست توضيح ندادي اعصابم خرد شد زدم مدار رو خرد كردم

itsnetwork-co
18-11-2006, 12:16
سلام دوستان من اتصالات را چك كردم و كنترل سوني هم ضبط را دارم هم تلوزيون اما هيچ كدوم را تشخيص نميده بايد چي كار كنم؟ :biggrin:

m0hammadaghigh
20-06-2007, 14:39
سلام دوستان
من همیشه از سایت پی 30 ورلد مطالب خوب و مفیدی را می گرفتم و می گیرم
الان که این تاپیک را دیدم ، من هم رفتم سراغ خریدن وسایلاش و ساختن
همه مدار رو درست نصب کردم ، حتی اعداد چرت و پرت هم میاد ( یعنی طبق دستور پیش رفتم ) دکمه های کنترل رو هم شناسوندم ولی وقتی وارد انالیز می شم پیغام ارور میده
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم :11:
اینم عکس پیغام خطا
ببخشید نمی دونم چجوری کوچیکش کنم
ممنون می شم کمک کنید
یا حق

vast_vision_office
22-06-2007, 08:46
سلام دوستان
اين روي 70 درصد كنترل ها مي خوره روي بهترين كنترل براي من كه كار كرد سوني بود 1500 تومان بيشتر نبود بريد بازار كنترل بخريد

با تشكر
باي

m0hammadaghigh
23-06-2007, 10:23
سلام
من مشکل رو فهمیدم ، مسخره نکنیدا ، ولی اونجایی که باید دکمه هارو می شناسوندم آخرش باید اینتر رو میزدیم تا می گفت حله ولی من close می زدم و توی آنالیز هم مشکل بالا رو میداد . الان که درست کردم واقعا دارو حالشو می برم ، خیلی تمیزه . تازه کاربرداش من فکر میکردم در حد همون موس رو اینور و اونور کنیمو آهنگ عوض کنیم ولی خیلی بیشتر ا این حرفاست . من یه کنترل گرفتم پر دکمه .

موفق باشید
یا حق

123456za
25-06-2007, 15:49
سلام
اینم کنترل مدیا پلیر با کنترل تلویزیون با برنامه فارسی و یک راهنمای توپ
منبع:کویر الکترونیک.کام

setareye_tanha
29-07-2007, 18:49
چند وقت پیش مداری تو یکی از سایتها ( [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) دیدم که کاربرد جالبی داشت. همونطور که شاید از عنوان تاپیک فهمیده باشین می خواهیم وسیله ای داشته باشیم که باهاش بشه کامپوتر رو هم مثل تلویزیون با ریموت از راه دور کنترل کنیم.
مثلا لم بدیم رو مبل و آهنگهای مورد علاقه خودتون رو با برنامه ای که دوست دارین گوش کنید یا یه فیلم بذارید و با خیال راحت صدا رو کم و زیاد کنید و فیلم رو بدون اینکه زحمت تکون خوردن به خودتو بدین عقب و جلو کنید و اگه خوابتون گرفت سیستم رو هم خاموش کنید و ....

این وسیله چیز چندان پیچیده ای هم نیست و هزینه ساختش البته اگه کنترل تلوزیونتون باهاش کار کنه کمتر از 2000 تومان هست که وقتی به کارایی این وسیله فکر کنید میبینید که خیلی نا چیزه. من خودم این وسیله رو ساختم و صد در صد هم جواب داده ! اینو گفتم تا خیالتون از کارکرد مدار و برنامه راحت باشه.

برای این کار باید از یک سخت افزار که خودمون از روی نقشه می سازیم و یک نرم افزار که باید دانلودش کنیم استفاده کنیم:

1_ ساخت مدار ( سخت افزار ) :

وسایل مورد نیاز :

خاز 4.7μF یک عدد
مقاومت 4.7KΩ یک عدد
دیود 1N4148 یک عدد
رگولاتور 7805 یک عدد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تذکر : برای پایه های رگولاتور و چشمی می توانید از این شکلها استفاده کنید:

ترتیب پایه های چشمی :

ترتیب پایه های رگولاتور :

حالا مدار رو خودتون از روی این نقشه روی فیبر مورد نظر طراحی کنید:

از این شکل هم می تونید کمک بگیرید :

اینم یه نمونه ساخته شده از مدار :

بعد از ساخت مدار به کمک یه سیم سه رشته که بهتره از نوع شیلد زره دار باشه ( البته سیم معمولی هم باشه عیب نداره ) خروجی مدار رو به کمک فیش پورت سریال به جای مناسب در پشت کیس متصل میکنیم .( فکر نکنم توضیح بیشتر لازم باشه !! ) پس بریم سراغ قسمت بعدی:

2_ دانلود و تنظیم نرم افزار :

برا نرم افزار گزینه های زیادی هست که البته یا کار کردن باهاشون سخته یا کارایی مطلوبی ندارن. اما باز هم به یه نرم افزار مناسب و از همه مهمتر یک دستورالعمل باحال به فارسی برخورد کردم که منبعش هم قبل از هر چیز بگم تا خیالم راحت بشه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از این دوستمون هم تشکر می کنم و چون توضیحاتشون خیلی کامل و خوب نوشته شده عین اون رو اینجا به همراه نرم افزارشون قرار میدم تا بقیه هم استفاده کنند:

نرم افزار WinLIRC Helper 1.0b :

توضیحات تنظیم نرم افزار و استفاده :

شروع :
فرض میکنم اون مدار رو ساختین و به پورت سریال هم وصلش کردین.
همونطور که میدونید ما معمولا دوتا پورت سریال پشت کامپیوتر داریم. اگه مودم یا ماوس به پورتها وصل نکرده باشین باید هر دو تاشون خالی باشن و فرقی نمیکنه دستگاه رو به کدوم پورت وصل کنید.

حالا برنامه WinLIRC Helper 1.0b من رو بگیرید و نصبش کنید.

از منو استارت برنامه WinLIRC رو اجرا کنید. این برنامه در اصل مثل درایور سخت افزاری میمونه. مثلا وقتی شما یه مودم جدید میخرید باید درایورش رو نصب کنید تا کار کنه. این WinLIRC هم همینطوره مثل درایور این مداری است که ساختیم.

اجراش کنید و به احتمال زیاد اولش یه ایراد میگیره و میگه که تنظیم نیست. یا خودش وارد صفحه اصلی میشه یا با زدن دکمه Reconfigure وارد بخش تنظیماتش بشید.

Port رو بر اساس اینکه مدار رو به کدوم پورت وصل کردین روی Com1 یا Com2 بگذارید. (اگه نمیدونید کدوم درسته، یک بار بگذارید روی Com1 و بعد ادامه مراحل رو انجام بدین. اگه کار نکرد، دوباره بیاین داخل قسمت تنظیمات و بگذاریدش روی Com2)

توجه: معمولا Com3 به بعد وجود خارجی ندارن و Port مجازی محصوب میشن. پس فقط Com1 و Com2 رو تست کنید.

حالا دکمه Browse پایین صفحه در قسمت config رو بزنید و یه اسم فایل بهش بدید. (من یه فایل به زمیمه برنامه اصلی ارسال کردم که چهار تا کنترل استاندارد سونی - پاناسونیک - Avermedia و استرانگ رو توش اضافه کردم. میتونید اون رو باز کنید یا خودتون یه فایل جدید درست کنید.) { برا درست کردن فایل جدید کافیه در قسمت config مسیر مورد نظر برای سیو فایل تنظیمات رو انتخاب کرده و در آخر یه اسم انتخاب کنید مثلا اسم کنترل مورد استفاده رو . بعد مراحل زیر رو ادامه بدید تا فایل در مسیر انتخابی ساخته بشه _ Morteza3SN }

اول از همه دکمه Raw code رو بزنید و بعد یکی از دکمه های روی کنترل از راه دور رو فشار بدین. اگه دستگاه درست وصل شده باشه باید یه سری عدد چرت و پرت نشون بده.

اگه توی این مرحله به مشکل برخوردین، دوباره برگردین و Com2 رو امتحان کنید. اگه بازهم جواب نداد احتمالا یا مدار رو اشتباه بستین یا سیمهای پورت سریال رو درست نبستین.

اگه عددهای چرت و پرت نشون داد وقت آموزش دادنشه.

از پنجره اصلی گزینه Learn رو بزنید:
اول از همه یه اسم ازتون میپرسه که اسم کنترل رو وارد کنید. (مثلا Sony)
بعد Desired margin of error رو میپرسه که هیچی وارد نکنید و فقط Enter کنید.
بعد Gap and length میخواد که باز هم Enter کنید.
بعد مینویسه Press a button. حالا وقتشه یک دکمه روی کنترل رو فشار بدین و یک تا دو ثانیه پایین نگه دارین.
بعد دکمه رو رها کنید و یک ثانیه صبر کنید و دوباره دکمه رو فشار بدین و یک ثانیه نگه دارین.
این کار رو در حدود 10 بار باید انجام بدین تا برنامه تشخیص بده که این دکمه که شما فشار میدین چطوری مطوریه؟ بعد از شما اسم این دکمه رو میخواد. شما هم یه اسم با قشنگ و مربوط به دکمه براش انتخاب کنید. مثلا دکمه خاموش و روشن کردن رو بگذارین Power و دکمه کم و زیاد کردن صدا رو به ترتیب Vol+ و Vol- بگذارید.

این کار رو تا به پایان رسیدن تمام دکمه های کنترل ادامه بدین.
بعد از بستن این کادر، دکمه Analyse رو توی صفحه اصلی فشار بدین و چند لحظه صبر کنید تا برنامه کارهای خودش رو انجام بده و تمام بشه.

حالا میتونید با خیال راحت OK کنید و بعد دکمه Hide رو بزنید. اگه همه چیز مرتب باشه، کنترل شما شناخته شده و توی System Tray یک لامپ خاکستری رنگ به معنی آماده کار قرار میگیره.
حالا هر دکمه روی کنترل رو فشار بدین، باید یه لامپ سبز ظاهر بشه.

حالا وقت شیرین کاریه:
برنامه قشنگ من رو اجرا کنید _منوی استارت و WinLIRC Helper

بعد دکمه Add Action رو بزنید.

حالا یه دکمه از روی کنترل رو فشار بدین. مثلا فرض میکنم میخواهید هر وقت دکمه Power روی کنترل فشار داده شد، برنامه ای که الان در حال کار باهاش هستین بسته بشه. پس دکمه Power رو بر روی کنترل فشار بدین. باید اسم این دکمه (همون اسمی که موقع آموزش WinLIRC بهش گفتیم) بالای صفحه نوشته میشه.
بعد میتونید عملی که میخواهید این دکمه انجام بده رو از بین چند ده عمل مختلف که ممکنه انتخاب کنید.
مثلا در این حالت میشه از میون Keyboard Action ها ، گزینه دوم یعنی Custom Key رو انتخاب کرد و بعد دکمه Alt + F4 رو زد. (اینطوری هر وقت دکمه Power رو بزنید. کلیدهای Alt+F4 به برنامه ارسال میشه.
راه دیگرش هم اینه که از میون Action ها System Action رو انتخاب کنید. بعد از کادر موجود اولین گزینه یعنی Close the current windows رو انتخاب کنید.

حالا از اینجا دیگه دست خودتونه که هر دکمه روی کیبرد چیکار کنه.
بقیش دیگه به تخیلات شما بستگی داره...

یک سری از کارهایی که WinLIRC Helper میتونه انجام بده:
شبیه سازی و ارسال تقریبا تمام کلیدهای کیبرد از جمله کلیدهای ترکیبی از جمله کلیدهایی مثل:
Ctrl+V، Ctrl+Shift+End و یا تایپ یک جمله

شبیه سازی و کنترل کامل ماوس با استفاده از کنترل از راه دور.
امکان ارسال کلیدهای راست و چپ و وسط، جابجا کردن مکان ماوس با استفاده از دکمه های کنترل و ...

اجرای برنامه های دلخواه و یا باز کردن سایتهای اینترنتی تنها با زدن یک دکمه
مثلا میتونید برنامه هایی که زیاد استفاده میکنید رو به دکمه های عددی نسبت بدین.
مثلا 1 رو بگذارید برای Winamp و 2 رو بگذارید برای Word و دکمه 3 رو هم تنظیم کنید تا سایت بسیار قشنگ LostLord.com رو باز کنه.

کلی هم از کارهای سیستمی رو توی قسمت System Action اضافه کردم. مثلا:
کم و زیاد کردن ولوم صدا. Minimize کردن و یا بستن پنجره فعلی. ریست کردن یا خاموش کردن ویندوز و ...

بابا به خدا خیلی روی این برنامه کار شده. حجمش هم کلا با همه چیزش میشه 800K. برنامه های دیگه مشابهش (+ +) که من دیدم حجمی حدود 4 مگ. (خیلی هم بیخود بودند)

لینک به مطلب اصلی در سایت: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه بازم مشکلی بود میتونید بپرسید.

پروژه پاياني من درباره ساخت ريموت كنترلر است. البته بايد به صورت نرم افزاري هم با زبان دلفي آنرا پياده سازي كنم.خواهش مي كنم اگه اطلاعاتي در اين باره دارين به آدرس ايميل من بفرستيد.
amiri_1706@yahoo.com

remote4pc
11-09-2007, 12:50

:blink::blink::blink:

jjafarnejad
08-11-2007, 19:20
سلام دوستان

من یه مشکلی دارم . تو امجد چشمی tsop 1738 نبود .مجبور شدم tsop 1238 و tsop 1380 بخرم . از طرفی هم من از

مقاومت 4.8 کیلو استفاده کردم . به نظر شما مدار من چرا کار نمیکنه ؟

Morteza4SN
13-11-2007, 03:13
سلام دوستان

من یه مشکلی دارم . تو امجد چشمی tsop 1738 نبود .مجبور شدم tsop 1238 و tsop 1380 بخرم . از طرفی هم من از

مقاومت 4.8 کیلو استفاده کردم . به نظر شما مدار من چرا کار نمیکنه ؟

شما سعي كن فقط از قطعات با مشخصات داده شده استفاده كني تا جواب بگيري .

Morteza4SN
22-11-2007, 19:38
دوستان يه دستي به صفحه اول كشيدم و عكس ها رو دوباره آپ كردم و همچنين پشت و روي فيبر مدار چاپي رو كه در پست اول نبود اونجا هم قرار دادم + نسخه PDF آموزش

توجه : يكي از دوستان كه از اين مدار جواب نگرفته بود در طراحي فيبر مدار اشتباه كرده بود !

از همون فيبري كه من طراحي كردم استفاده كنيد تا به مشكل نخوريد .

rani_holoo_bozorg
23-11-2007, 02:52
ممنون حال كردم با مدار كنترلت

jalilmm
19-12-2007, 11:03
salam. man harchi talash kardam natunestam barnameye winlirc helper ro
be tore kamel begiram (hengame ejraye barnamematne zir myad: winlirc failed
to initialize . would you like to change the configuration and try again ?
age emkan dare behem mailesh konid . (khyli mamnun)
jalil.m27@gmail.com

Vmusic
19-12-2007, 11:57
salam. man harchi talash kardam natunestam barnameye winlirc helper ro
be tore kamel begiram (hengame ejraye barnamematne zir myad: winlirc failed
to initialize . would you like to change the configuration and try again ?
age emkan dare behem mailesh konid . (khyli mamnun)
jalil.m27@gmail.com

دوست عزیز لطفا فارسی بنویسید !:20:

Morteza4SN
19-12-2007, 11:59
چرا ميلش كنم ؟

برنامه مشكلي نداره . اين پيغامي هم كه گفتي احتمالا به خاطر اينه كه شما هنوز گيرنده رو درست نكردي يا اگر مدار گيرنده رو ساختي اشتباه وصل كردي .

اميدوارم مشكلتون حل بشه .

عضويت شما رو هم تبريك ميگم ، اميدوارم محدود به همين يه پست نشه و در ادامه فارسي هم تايپ كنيد.

موفق باشيد.

abor
04-01-2008, 13:40
:20:دست درد نکنه بازم از این مدارات کنترل از راه دور بده اگه سایتی در این مورد میشناسی آدرسشو بگو ممنون

pmf1
06-03-2008, 00:23
با عرض سلامو خسته نباشيد خدمت شما .من يک دانشجوي الکترونيک هستم و به محض مشاهده اين وسيله کنترل کامپيوتر از راه دور )اقدام به ساخت آن نمودم.وبا ) سري عدد چرت و پرت نشان داد وبعد rawcode بازدن
LEARN
را زدم سپس تا ده بار هم دکمه را زدم و در آخر يک اسم هم به آن دادم ولي در مرحله بعد که بايد دکمه
STOP
را فشار دهيم تا پيغام داده شود ولي در اين مرحله پاياني مرا نااميد ميکند و پيغام زير را ميدهد که آن را به همراه يک خطاي ديگر که در موقع زدن ده بار دکمه کنترل ظاهر
STOP.failed to get a consistent initial signal. pleas try again.
ميشود ارسال کرده ام .(فايل شماره دو). خواهشمند است در صورت امکان جواب آن را زودتر برايم بفرستيد چون خيلي مهم است و اگر نتوانم اين مدار ساده را بسازم ديگر جرات به ساختن هيچ مداري نميکنم.با تشکر فراوان

مهدی tt
02-06-2008, 12:26
با سلام

من تازه عضو سایت شما شده ام وسوالی در رابطه با برنامه WinLIRC_Helper داشتم

اول این که من مدار را طبق گفته شما ساختم(این مدار سالم وکار می دهد)

دوم من کنترل کارت tv مدل (snazio ) را روی برنامه امتحان کردم وجواب هم داد . به دکمه power کنترل دستور خاموش کردن سیستم را دادم و کامپیوتر خاموش شد ولی با روشن کردن مجدد سیستم برنامه WinLIRC_Helper کلیدهای کنترل را شناسایی نمی کند (این برنامه سیگنال کنترل را دریافت میکند اما در بخش
Analyze اخطار Error Parsing Configuration File را می دهد ضمنا من هرچه قدر سعی در ساختن فایل برای کنترل جدید کردم با همین اخطار روبرو شدم

لطفا بنده را راهنمائی کنید( آیا این برنامه (WinLIRC_Helper) ورﮊن جدیدی دارد)

باتشکر

e.khafan!
25-06-2008, 23:29
سلام دوستان ،
منماین بورد رو درست کردم واقعا خوب و کارآمده از زننده ی تاپیک و بقیه دوستان بسیار متشکرم .... موفق باشید .

محمد مهندس
02-07-2008, 08:05
آقا دمت گرم فقط بگو با کدام کنترل ها می توان به راحتی جواب گرفت.

iman_egr
14-07-2008, 09:53
من هم اين مدار رو بستم ولي كار نكرد!
البته من روي برد بورد بستم و كلي در دسر داشتم تا پورت ها رو به مدارم وصل كنم!:18:
راستي ولتا‍ منبع تغذيه چه قدر بايد باشه؟
لطفا كمك كنيد تا مدار من هم كار كنه.

e.khafan!
19-07-2008, 12:35
آقا دمت گرم فقط بگو با کدام کنترل ها می توان به راحتی جواب گرفت.
دوست من با همه ی کنترل ها کار میده ...

من هم اين مدار رو بستم ولي كار نكرد!
البته من روي برد بورد بستم و كلي در دسر داشتم تا پورت ها رو به مدارم وصل كنم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستي ولتا‍ منبع تغذيه چه قدر بايد باشه؟
لطفا كمك كنيد تا مدار من هم كار كنه.
عزیز یا مدارتو اشتباه بستی که بعید می دونم ، به احتمال زیاد پرت سریالت خاموشه باید از بایوس بری روشنش کنی ... راستی ببین دید رو درست بستی یا نه .

saeid inventor
21-07-2008, 16:40
سلام
از اول بگید تا همه یاد بگیرند
این مدار یه فوت کوزه گری داره به نظر من!
مگه نه؟

e.khafan!
21-07-2008, 17:05
عزیز این مدار هیچی نداره ، این مدارو می شه 1001 جور بست که یکی از ساده ترین راهاش همینه ، ولی منم اینجوری بسته بودم که مدارو آپگرید کردم حالا هم دارم از میری سرور استفاده می کنم خیلی راحت تره . لینک دانلود رو هم ندذارم برنامه یه برنامه ی آلمانیه لینکو پیدا کردید بگید من بگم مدارو چیکار کنید .

semaphor_001
28-07-2008, 12:23
اين برد رو به Usb هم ميشه وصل كرد يا نه ؟
با Usb به نظرم بهتر باشه...
اگه ميشه توضيح بدين...

hamedata64
21-02-2009, 00:30
با سلام خدمت دوستان، من هم از نرم افزار پیوست شده استفاده کردم، برای کنترل هم از کنترل کارت --- استفاده کردم و به راحتی جواب داد، تنظیمات بیشتر از 5 دقیقه طول نکشید.
با تشکر

ramin_king
25-03-2009, 22:56
سلام خسته نباشین همگی
ممنون از تاپیکایه خوبتون
من امروز قطعات رو خریدم وقتی گفتم چشمی پارس فروشنده 2جور بهم داد
یکیش Tsop 1736 و یکی دیگشم A2 646m
من تاکید کردم چشمی پارس گفت همینه
حالا با اینا کار میکنه یا باید یکی دیگه بخرم؟
ممنون میشم جواب بدین

scampboy
11-04-2009, 17:26
آقا دمتون گرم چيز تووووپيه برم بسازم كه خيلي حال كردم باهاش تازه شايد به توليد انبوه خم رسوندم . D: ديگه چه كنيم اين ترم كارآفريني روم تاثير گذاشته

caspian1
17-06-2009, 19:46
سلام دوست من

متاسفانه مادربورد من پورت سریال نداره

اگه امکانش هست روش ساخت ریموت با پورت USB رو هم توضیح بدید

ممنون

payam
17-06-2009, 20:14
سلام . الان همه ی پروژه هایی که توی نت با این عنوان وجود داره با پورت سریال هستند !
توی سرچی که کردم با USB پیدا نکردم .

caspian1
17-06-2009, 22:28
سلام . الان همه ی پروژه هایی که توی نت با این عنوان وجود داره با پورت سریال هستند !
توی سرچی که کردم با USB پیدا نکردم .

سلام

البته یه لینکی رو در یکی از بلاگ دوستان پیدا کردم

دوستان حرفه ای تر یه نگاه بندازند و در صورت امکان زحمت توضیح فارسی رو هم بدهند

لینک ساخت نمونه ی این سخت افزار برای استفاده با پورت usb :

یا حق

Number1.BoY
21-06-2009, 13:36
سلام دوستان ، یه نرم افزار دیگه پیدا کردم که خیلی کامل تر از این نرم افزاره الان ، استفاده ازشم آسونه فقط برای من تو شناختن کنترل گیر میکنه ، فک کنم باید یه بار دیگه برد رو اسمبل کنم ( بیشتر از 1 ساله که ازش استفاده نکردم ).

سایت :
آدرس دانلود :

-=| MARS |=-
12-07-2009, 21:48
دوست عزیز لطف میکنی و طرح پشت و روی این یکی رو بذاری (این یکی بهتره!):

!hamed joon
18-07-2009, 20:37
آقا من درستش کردم جواب میده ایول دمت گرم.:18:

payam
18-07-2009, 21:20
تبریک :)

کدوم رو درست کردی ؟
لینک پست ؟

!hamed joon
19-07-2009, 10:56
لینک پستش هم اینه تو صفحه اول همین تاپیک

-=| MARS |=-
08-08-2009, 19:42
سلام رفقا
منم ساختمش، خیلی باحال بود :40:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کنترل ضبط سونی!

فقط پدر آدمو در میاره تا تنظیم بشه :20:

دستت درد نکنه.

mahmoodifar
17-08-2009, 20:24
دستت درد نکنه خیلی دنبال این بودم
رفتم قطعات رو بگیرم گفت خازن و مقاومت چند ولت بدم
لطف می کنین ولت خازن و رنگ مقاومت رو بگین
ممنون

e.khafan!
17-08-2009, 21:11
خاز 4.7μF یک عدد
مقاومت 4.7KΩ یک عدد
دیود 1N4148 یک عدد
رگولاتور 7805 یک عدد

عزیز خازن و مقاومت که ولتی نیستن ! گفته چند ولت بدم !

مقاومت 4.7 کیلو اهمی + خازن 4.7 میکرو فارادی .

mahmoodifar
18-08-2009, 00:42
درسته
ولی نشونم داد 16 ولتی داشت 200 ولتی داشتوچندتا دیگه
من 16 رو گرفتم

mahmoodifar
18-08-2009, 00:53
درسته
ولی نشونم داد 16 ولتی داشت 200 ولتی داشتوچندتا دیگه
من 16 رو گرفتم

mahmoodifar
18-08-2009, 18:07
25 ولتیش رو هم گرفتم کدومشو استفاده کنم ؟

mahmoodifar
19-08-2009, 10:12
با 25 ولتی درست شد
دستت درد نکنه عجب حالی می ده
همه کنترل ها رو هم جواب می ده
واقعا ممنون مرتضی جان دمت گرم

یه سوال داشتم
اگه با تبدیل com به usb بزنیم جواب می ده کسی امتحان نکرده
مشکلی ایجاد نمی کنه ؟

ramin_king
28-08-2009, 18:03
سلام
کسی میدونه چطوری میشه خروجی اینو بجای پورت کام به USB تبدیل کرد؟
موفق باشین

sm_315
01-09-2009, 16:34
سلام
من یه سایت پیدا کردم راجع به ساخت ریموت کنترل یو اس بی برای کامپیوتر
از دوستان تقاضا دارم یه سر به این سایت بزنن ببینن چیزی میتونن بفهمن

imijoon
15-11-2009, 22:12
آقا کمک فوری.
من اینو ساختم و تا تعریف کنترل و Analyse درست کار کرد و چراغ هم سبز میشه اما وقتی Add Action رو میزنم و بعد یه کلید از کنترل رو فشار میدم ، اون کلید شناسایی نمیشه . دارم دیوونه میشم کمک کنید .

SaeedRezvani
24-11-2009, 01:24
سلام
من این قطعه ها رو تو قزوین گیر نیاوردم
کی میتونه واسم از تهران بخره بفرسته؟
پولشو میدم بابا

نه میخوای بگیریم و برات بفرستیم تو هم پولش رو ندی !!!! مسخره کردی ما رو :31:

mohammadld
07-01-2010, 03:54
سلام
کسی میدونه چطوری میشه خروجی اینو بجای پورت کام به USB تبدیل کرد؟
موفق باشین

سلام
من یه سایت پیدا کردم راجع به ساخت ریموت کنترل یو اس بی برای کامپیوتر
از دوستان تقاضا دارم یه سر به این سایت بزنن ببینن چیزی میتونن بفهمن

دوستان مطلع من هم مشکل بالا رو دارم ( مادربردم پورت سریال نداره ! ) اگه ممکنه یه مقدار برای ساختنش با پورت USB راهنمایی کنید
ممنون

mohammadld
07-01-2010, 11:37
دیشب بعد از اینکه پست بالا رو زدم یادم اومد که مادربرد قبلیم یه کنترل داشت
رفتم پیداش کردم
این عکس چیزی هست که من دارم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$%28KGrHqMOKikErzFdy2qsBLEze-5Dmg%7E%7E_12.JPG
بعد مشکلی که الان باهاش دارم اینه که فقط با نرم افزار خودش کار میکنه که یه مقدار خنگه و کنترلش هم کلیداش خیلی کمه
گفتم بپرسم ببینم میشه اینو با یه نرم افزار دیگه جوری برنامه ریزی کرد که با یه کنترل دیگه کار کنه ؟

ebiolom
09-01-2010, 19:05
سلام
من به سختی اینو درست کردم اما وقتی می خوام کلیدی رو تعریف کنم بعد از اینکه ده بار کلید و فشار می دم باز میگه که کلید و بگیرم وفشار بدم کهبا این کار عددایی جلوی دو کلمه mach و fault نوشته می شه و برای باقی کلیدا هم فقط باید اینکارو کرد بعدشم که میزنم روanalyz ز gap و lenght ایراد میگیره و نهایتانم فایله ساخته نمیشه وهمین حسابی حالمو گرفته ببینم کدوم مهندس می تونه حال منو بیاره سر جاش

mmasoudd
24-04-2010, 10:03
سلام به همگی
اول بابت اینکه این تاپیک قدیمی رو دوباره بالا آوردم عذر می خوام
آقا من کل این تاپیک رو خوندم و خیلی مشتاقم برای ساختش
مشکل اینجاست که کیس من پورت سریال نداره :(
با usb نمیشه؟؟؟
دیگه اینکه من اصلاً قبلاً از این کارا نکردم و سر رشته ندارم.
کاش یه توضیح واسه آماتورها هم می گذاشتین
این فیبری که اینها رو روش سوار کردین چیه؟ از کجا گیر میاد؟ مشخصاتش چیه؟ قطعات چطوری روش نصب می شه؟
از کجا می تونم وسایل لازم برای ساخت این مدار رو تهیه کنم؟

ممنون می شم

Khazaie
28-04-2010, 10:20
سلام دوستان
چند ماه پیش یک کنترل برای کامپیوتر درست کردم .
گیرنده این کنترل USB است .
با این کنترل علاوه بر کارهایی مثل حرکت موس ، درگ کردن ، خاموش کردن سیستم ، خاموش کردن مانیتور ، کپی ، کات ، کم و زیاد کردن صدا ، کنترل مدیاپلیر و ... می توان تایپ هم کرد !!!! مثل گوشی های موبایل ...
برنامه کنترل را با دلفی نوشتم ( شاید سورس را هم قرار دادم... ).

به غیر از فرستنده (همون کنترل تلویزیون) تمامی قسمتها (گیرنده و نرم افزار) را من و دوستم درست کردیم ، پس زیاد حرفه ای نیست اما بدک نیست :D

لینک توضیحات در همین سایت :
و منبع :

chinisaz_morteza
13-11-2010, 12:08
سلامدوستان من می خوام از ریموت در برنامه vb6 استفاده کنم به این شکل مثلا فقط کلید روشن/خاموش تعریف کنم وقتی دکمه رون زده شد ی تایمر فعال شه وقتی دکمه خاموش (همان کلید) زده شد تایمر خاموش بشه کشی هست کمک کنه

mehdizn
21-01-2011, 16:55
من نرم افزار WINLRC رو نمی تونم دانلود کنم ؟؟؟
چرا ؟؟

Hamid.1989
22-09-2012, 18:09
سلام و خسته نباشید
چطور میشه این کنترل رو با port usb ساخت ؟

dion
23-08-2013, 16:06
درست کردم نشد!! کنترول چی بگیرم؟ مرسی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]