PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Game of Thrones

CATALONIA
26-04-2012, 11:58
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سازنده : Cyanide
ناشر : در آمریکا Atlus در اروپا Focus Home Interactive
موتور : Unreal Engine 3
پلتفرم ها : Microsoft Windows -- PlayStation 3 -- Xbox 360
تاریخ عرضه : درآمریکا May 15 2012 در اروپا June 1 2012
سبک : Role-playing
درجه سنی : BBFC: 15

همزمان با پخش فصل دوم سریال پر طرفدار Game of Thrones ساخت دومین نسخه از این سری بازی ها نیز در حال اتمام است . این نسخه از بازی بر خلاف نسخه ی قبلی که سبک استراتژی داشت سبک نقش آفرینی دارد . نویسنده این نسخه Georges R.R.Martin یعنی نویسنده ی اصلی کتاب Game of Thrones می باشد . که بر روی ساخت فیلم هم نظارت دارد . Game of Thrones شما را به ماجراجویی دو شخص دعوت میکند . یکی از این دو شخصیت Mors نام دارد که از نگهبانان شب می باشد که در دیوار کار میکند و دیگری Allester یک کشیش قرمز پوش است که در مرکز پادشاهی به ماجراجویی خود ادامه میدهد . زمان بازی در زمان پادشاهی Robert Baratheon میباشد . بازی به طوری ساخته شده است که شما در حین بازی میتوانید وقایعی را که در طول فصل اول سریال رخ داد را مشاهده کنید همچنین در بازی میتوانید به طور آزاد گردش کنید و حس کنید که در لوکیشن سریال دارید قدم میزنید . داستان بازی بر اساس نسخه ای از رمان های بازی نوشته ی Georges R.R.Martin به نام A Song of Ice and Fire میباشد . در بازی اگر شما شخصیت Mors را انتخاب کنید تحت فرمان لرد مورمونت هستید . اگر شما شخصیت دیگر بازی یعنی Allester را انتخاب کنید تحت فرمان لرد واریس خواهید بود .
اما در مورد Cyanide . شاید گیمر های حرفه ای خیلی با این نام آشنا نباشند و آن ها حق دارند . این شرکت که سه شعبه یکی در پاریس فرانسه ، یکی در مونترال کانادا و یک شعبه در چین دارد بازی های زیادی نساخته است و تنها چند بازی استراتژی از جمله Blood Bowl و چند بازی ورزشی از جمله Pro Cycling Manager را در کارنامه ی خود دارد و به همین دلیل نمیتوان با استناد به سازنده ی بازی گفت که این بازی موفقیتی کسب خواهد کرد یا خیر . از دیگر نکات بازی یه موسیقی بازی میتوان اشاره کرد که در تریلر منتشر شده از بازی بسیار شبیه به موسیقی اصلی سریال است . حالا باید دید که آیا این نسخه از بازی موسیقی خود را از رامین جوادی موسیقی دان توانای سریال خواهد گرفت یا خیر .

Mors Westford
نگهبان شبی است که شما میتوانید او را انتخاب کنید . Mors تنها باز مانده از خانواده ی Westford است که از قتل عام این خانواده به خاطر خدمت به خانواده ی لنستر ها جان سالم به در برده است و این هم به دلیل این است که مورس 15 سال پیش خانواده ی خود را ترک کرد و به نگهبانان شب پیوست . مورس الان یکی از بهترین جنگ جو های دیوار به حساب می آید که لقب او " قصاب " میباشد . یک جنگجوی ماهر که اهل مذاکره و صحبت نیست . او مردی پر افتخار است که زندگی خود را در راه خدمت به نگهبانان شب گذاشته است . ( نگهبانان شب دسته ای از افراد هستند که در شمال و در دیواری از حمله ی وحشی هایی که در پشت دیوار ها هستند جلوگیری میکنند . این وحشی ها برای سال های سال بوده است که به این طرف دیوار حمله نکرده اند و به اصطلاح مردم به این دوران تابستان میگویند اما به نظر می رسد که سخت ترین زمستان در کل تاریخ در انتظار افراد باشد به همین دلیل نگهبانان شب آماده تر از همیشه باید از دیوار مواظبت کنند تا وحشی ها به این طرف دیوار حمله نکنند . به همین خاطر افرادی که در دیوار به عنوان نگهبانان شب کار میکنند افرادی نترس هستند که از همه چیز خود برای جلوگیری از حمله وحشی ها گذاشته اند ) سگ مورس توانایی ردیابی دشمنان و دنبال کردن آن ها را داراست . به لطف این ویژگی مورس میتواند دشمنش را در اعماق یک جنگل یا شی ای را در زمین پیدا کند .
Alester Sarwick
الستر بزرگترین فرزند خانواده ی الستر هاست . خانواده ای نجیب که خدمت گذار لنستر ها هستند . پدر الستر لرد رینالد سرپرست این خانواده و فرمانده ی سرزمین Riverspring است . 15 سال پیش الستر تصمیم گرفت که از خانواده ی خود دور شود و به شهر های ازاد شرق برود که در ان طرف Narrow Sea میباشند . در آن جا الستر یکی از کشیش های R'hllor شد و از انجا بود که یک کشیش قرمز پوش شد . او مردی آرام است که در Westeros کمتر شناخته شده است ولی قبل از هر کاری که انجام میدهد به درستی فکر میکند . بعضی از کشیش های قرمز پوش از جمله الستر دارای قدرت و توانایی هستند که در طول ماجراجویی به درد شما خواهند خورد .
The Wall
دیواری بزرگ از یخ در شمال که وحشی ها را از قلمرو هفت پادشاهی جدا میکند . این دیوار 8000 سال پیش توسط برندون برای جلوگیری از حمله ی وحشی ها پس از حمله ی سهمناک آنان ساخته شده است . این دیوار در 300 مترعرض و 700 پا ارتفاع ساخته شده است و توسط نگهبانان شب محافظت می شود .
Catle Black
قلعه ی سیاه مرکز فرماندهی نگهبانان شب است که توسط فرمانده ی آن ها Jeor Mormont اداره می شود . این قلعه شمالی ترین قلعه در سرزمین هفت پادشاهی است که یکی از سه سنگر باقی مانده برای دفاع در مقابل وحشی های پشت دیوار است . همانند چیزی که از نگهبانان شب باقی مانده از این قلعه هم چیز زیادی بر جای نمانده و از جایی که زمانی 5600 سرباز را جا میداده است الان جز قسمت هایی ضعیف و در حال نابودی چیزی باقی نمانده است .
Riverspring
در سرزمین های غربی واقع شده است و سرچشمه ی رود Blackwater در این جا میباشد . این قلعه توسط خانواده ی Sarwyck اداره میشود که در خدمت لنستر ها میباشند . لرد این قلعه یعنی رینالد مدتی است که درگذشته است و این قلعه دچار مشکلات زیادی است . پسر کوچک این خانواده Gawen به خاطر اتهام قتل پدرش فرار کرده است و دختر آن ها Elyana بدون ازدواج کردن نمیتواند این سرزمین و قلعه را فرماندهی کند . الستر بزرگترین فرزند خانواده هم به تازگی از سفری 15 ساله برگشته است و مشکلات این سرزمین هر روز بیشتر می شود .
Castlewood
در کنار رود Blackwater قرار دارد که مرکز فرماندهی خانواده ی harlton میباشد که خدمتگذاران خانواده ی Tully هستند . فرمانده ی این قلعه Arwood Harlton میباشد . در زمان شورش رابرت باراتیون لرد Hoster پیوند وفاداری با رابرت می بندد ولی برادر بزرگتر او یعنی Arwood همچنان تصمیم به تابعیت از Targaryens می کند که حاکم آن زمان بودند . ولی با پیروزی رابرت بر تارگریان ها او برادرش را کشت و سپس با رابرت پیوند وفاداری بست و حالا فرمانده ی این قلعه میباشد و او یکی از دوستان نزدیک رینالد پدر الستر است .
King's landing
مرکز فرماندهی هفت پادشاهی است که 3000 سال پیش توسط تارگرین ها سلسله قبلی که بر این سرزمین حکمرانی میکردند ساخته شد . الان این سرزمین مرکز فرماندهی و قدرت است جایی که پادشاه بر تخت آهنین ( همان تختی که در کاور بازی است ) تکیه میزند .در این سرزمین قسمت زیادی از جمله تپه ی Rhaenys وجود دارد که جایی بوده است که تارگرین ها اژدها های خود را نگهداری می کردند . این شهر توسط 2000 سرباز محافظ پادشاه محافظت میشود .

داستان بازی از جایی شروع می شود که جنازه ی جان آرین مشاور اعظم رابرت باراتیون در سرزمین پادشاهی پیدا میشود . بازی به گیمر اجازه میدهد که دو مسیر را انتخاب کند . مورس یا الستر . با توجه به حصور G.RR. martin گیمر ها با محیط بازی و داستان بازی بسیار آشنا هستند . در بازی شخصیت های این سریال از جمله ملکه سرسی را نیز مشاهده خواهید کرد . تصمیمات هر کدام از شخصیت ها بر متن بازی اثر می گذارد پس مواظب تصمیمات خود باشید . در 30 ساعت گیم پلی بازی گیمر ها میتوانند در محیط گسترده ی بازی ( که مکان های آن در بالا ذکر شد ) بگردند .
ساخت بازی با موتور قدرتمند Unreal Engine 3 نوید یک محیط پر از جزئیات را به ما میدهد . در بازی سعی شده است که تفاوتی بین نسخه های کنسولی بازی و نسخه ی PC بازی وجود نداشته باشد و هر سه پلتفرم از بالاترین جلوه های بصری برخوردار باشند . Motion-capture و صداگذاری شخصیت ها ، همچنین هماهنگی صدا ها با حرکات لب ها به بهترین شکل کار شده اند تا شما بیشتر از همیشه فکر کنید در محیط بازی قدم بر میدارید .
هر دو کاراکتر در بازی توانایی منحصر به فرد خود را دارند . مورس در بازی با توجه به توانایی Skinchange که دارد میتواند به ذهن سگ خود نفوذ کرده و اشیایی که میخواهد را پیدا کرده همچنین سگ او در مبارزات خیلی به کمکش می آید . الستر نیز در بازی میتواند از قدرت های آتشین خود استفاده کند . همچنین میتواند در های بسته را باز و وسایل پنهان شده را پیدا کند . در بازی سیاست گیمر همانند شمشیر او کارآمد است . پس از قدرت دیالوگ های خود در خروج از یک وضعیت بحرانی شک نکنید . همچنین کمبت ها و دیالوگ های مناسب میتواند به شما در کسب امتیاز برای آپدیت کمک کند .
در هر لحظه در سیستم کمبت بازی شما قادر به این هستید که صحنه را به حالت آهسته تبدیل کنید و منطقه را آنالیز کنید . هر کاراکتر 3 حمله ی مخصوص به خود دارد که با توجه به موقعیت باید از بهترین آن ها استفاده کنید . سگ مورس قدر خواهد بود تا دشمنان را نابود کند و قدرت جادویی الستر نیز کاری مشابه را انجام میدهد . دیالوگ ها نقش مهمی در این بازی ایفا خواهند کرد . شما باید با توجه به شخصیت هر کاراکتر دیالوگ های مخصوصی را در بحث با آن ها انتخاب کنید که این بخش همان بخش مربوط به سیاست شما در بازی است .
در آخر باید دید سنت این که بازی هایی که از روی فیلم ها ساخته شده اند موفق نخواهند بود این بار هم تکرار میشود و یا داستان و شخصیت پردازی قوی این بازی میتواند موفقیت هایی برای این بازی و سازنده ی کم نام و نشان آن کسب کند .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

SOURCE ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

vahidgame
26-04-2012, 16:37
تریلر بازی رو قبلا دیده بودم و از همون موقع با اون تریلر اصلا امیدی بهش نداشتم
یکمی بعید می دونم یه نقش آفرینی موفق رو ببینیم و احتمالا فقط اسم یه سریال موفق رو به یدک می کشه
یه چیزی هم که خیلی توی ذوق می زنه و از ویدئو ها و عکس ها مشخصه گرافیک بازیه که کیفیت زیاد خوبی نداره
تاریخ انتشار بازی هم که همزمان با دیابلو 3 هستش هم بیشتر شبیه یه طنز می مونه : دی

hosseincode2008
26-04-2012, 17:35
آخه يكي نيست بگه بريد بابا همون شبيه ساز دوچرخه سواريتون رو بسازيد آخه شما رو چه به RPG!

CATALONIA
28-04-2012, 19:15
وحید و حسین حرف هر دو تاتون درسته .. قبول دارم .. دیگه با این همه بازی RPG درجه یک که امسال میاد شاید این بازی همون طنزی باشه که وحید میگه ..
ولی یه نکته که هست اینه که بازی هایی که از روی سریال ساخته می شوند برای کسانی که سریال رو دیده باشن ( بعضی هاشون ! ) هر چی هم باشن قابل تحمل هستن ..
یه مثال بزنم .. بازی Prison Break: The Conspiracy که از گیم اسپات حتی نمره افتضاح 2.5 رو گرفت ..
ولی من خودم که عاشق سریالش بودم ، با این وجود که بازی هیچ چیز خاصی نداشت ( نه گرافیک و نه گیم پلی و ... ) باز از بازی لذت بردم ( البته شاید این مشکل من باشه که از بازی لذت بردم :31: )
ولی به نظر من اگه یه نفر یک سریال یا حتی فیلم رو دوست داشته باشه و ازش لذت ببره ، اگه یکم سطح توقعش رو پایین بیاره و شاید یکم به نمرات بی توجه باشه و سعی کنه فقط از بازی و دیدن دوباره ی صحنه هایی که در سریال بوده این بار در نقش یکی از عوامل لذت ببره شاید بتونه بازی رو تحمل کنه و لذت کافی رو از بازی ببره ..
به همین منظور از این بازی نباید انتظار دیابلو یا مس افکت رو در سبک RPG داشته باشیم ، باید سطح توقعمون رو یکم ( شایدم خیلی ! ) پایین بیاریم و سعی کنیم از بازی فقط لذت ببریم
البته الان هنوز هم خیلی آینده مشخص نیست و شایدم بازی بتونه منتقدان رو راضی کنه ...

EngineeR EhsaN
28-04-2012, 19:33
اصلا امیدی بهش نیست همون فیلمشو ببییم کافیه :31:

mjorh
28-04-2012, 20:47
باو این Walking Dead خیلی خوب ازاب دراومد ....فک کنم بازی از رو سریال خوب درمیاد !:31: شاید اینم خوب دراد ! (چقد خوب گفتم !)

hosseincode2008
15-05-2012, 22:23
GameInformer به بازي 6 داد!
IGN هم 4 داده بود...

hosseincode2008
16-05-2012, 22:48
خب بازي براي PC اومده و كرك هم شده، حجمش هم 3.7 GB هست. تاپيك بره اونطرف!
&
CheatCC - 1.9 out of 5
OXM - 7 out of 10
Joystiq - 2.5 out of 5
RPGFan - 75 out of 100

Gregar
17-05-2012, 22:01
من عاشق این سریالم . ولی فکر نکنم بتونم با وجود چیزی مثل skyrim اینو بازی کنم .

راستی کسی تا حالا دقت کرده چقدر داستان skyrim به این سریال شبیهه ؟

شباهت هفت اقلیم به سرزمین تامریل
شباهت stormclock ها به استارکها و شباهت شهر windhelm به winterfell
شباهت لنیسترها به ایمپریالها
ظهور دوباره اژدهاها سال ها پس از نابودی شون
دعوا بر سر تخت و تاج بین شاه شمال و خانواده پادشاهی
وجود یک dragonborn در هر دو داستان
دعوا بر سر پرستش خدایان قدیم و جدید

hosseincode2008
03-06-2012, 16:28
بازي حجمش كم بود همينطوري دانلودش كردم و بايد بگم به طرز عجيبي از بازي خوشم اومده! شايد به خاطر گيم پليش باشه كه شبيه Dragon Ageـه! تو اين يك ساعتي كه بازي كردم شديدا رفتم تو حس و حال اون زمان. داستانش هم كه همه گفتن خوبه پس براي كسايي مثل من ميشه گفت ارزش وقت گذاشتن داره.
كلا به اين استوديو و بازي RPG بعديش كه Of Orcs and Men باشه اميدوار شدم.

hosseincode2008
12-07-2012, 13:32
بازي رو همين الان تموم كردم و به جرات ميتونم بگم يكي از بهترين داستانهاي تاريك رو در بين فيلمهايي كه ديدم و بازيهايي كه كردم داشت! پايان بازي كه چندين شاخه بود همشون واقعا عالي بودن. اينكه دو شخصيت رو جداگونه پيش ببري و اينطوري اواخر بازي به هم مربوط بشن واقعا ايده خوبي بود و عالي هم اجرا شده بود.
گيم پلي بازي هم ايرادهاي جزئي داشت ولي لذت بخش و چالش برانگيز بود مخصوصا براي من كه عاشق اينجور مبارزاتم (مثل Dragon Age). به نظر من اين سيستم بهترين سيستم مبارزه براي يك بازي نقش آفرينيه.
مشكلات فراواني هم داشت كه معلوم بود ناشي از كم تجربگي سازنده‌هاست كه من زياد بهشون نميپردازم چون گيم پلي و داستان اينقدر خوب بودن كه بشه اونها رو ناديده گرفت.
امتياز من: 7 از 10 - يه تجربه به ياد ماندني

CATALONIA
13-08-2012, 12:47

خب من هم بلاخره این بازی رو گرفتم ...
توی نگاه اول به نظرم یکی از بهترین بازی هایی است که از روی سریال ساخته شده ...
البته من هنوز خیلی جلو نرفتم ولی تا همین جا که رفتم بیشتر ، شخصیت های بازی فقط از روی فیلم برداشت شدن وگرنه داستان بازی تا اینجا که من بازی کردم خیلی با داستان سریال یکی نبوده و این هم به خاطر دنیای وسیعی است که این سریال و در کل این رمان که توسط جرج مارتین نوشته شده به ارمغان میاره ... دنیایی که توانایی این رو داره که داستان های زیادی رو از درون خودش گسترش بده ...
من هنوز به قسمتی از بازی که به King's Land میره نرسیدم ولی قسمتی از بازی که در شمال هست بسیار خوب کار شده ... اتمسفر بازی واقعا همون چیزیه که باید باشه ... زمینه ی سیاه با تم ترس و وحشت و شجاعت دقیقا چیزیه که توی سریال هم حس میکنید ...
یکی دیگه از نقاط برجسته سریال بخش داستانی اون هست که امیدورام توی بازی هم ازش بهره برده باشند .. من به شخصه سریال هایی کمی رو دیدم که از نظر محتوی این قدر قوی باشن ...
شخصیت مورس وستفورد رو من تا به اینجا خیلی قوی و پردازش شده دیدم ... ویژگی هایی که سازندگان برای این شخصیت در نظر گرفته اند خیلی شبیه به یک نایت واچ واقعی هست ... و منو بیشتر یاد Half Hand میندازه که توی بازی هم اسمش برده شد ...
نکته ی دیگه ی بازی اینه که سعی شده توی بازی تا جایی که ممکنه جوری شخصیت پردازی بشه که کسانی هم که سریال رو ندیدن دچار مشکل نشن ولی مسلما اگه سریال رو دیده باشید بازی یک جلوه دیگه ای داره براتون ...
از نظر گیم پلی هم بازی بسیار خوب و غنی هست ... سیستم اپگرید هم خوبه و این توانایی SkinChanger هم یک نو آوری خیلی خوب در بازی هست ...
چیزی که برای خودم عجیب بود این بود که من به شخصه با بازی های RPG نمیتونستم کنار بیام و مسلما با Mass Effect و Skyrim نتونستم کنار بیام .. ولی این بازی به طرز عجیبی منو جذب کرد !! این برای خودم خیلی عجیب بود ...!
من هنوز خیلی بازی نکردم که نقاط ضعف بازی هم دستم بیاد ولی تا به اینجا که بازی قابل قبول بوده ...

Lesordiavek
14-08-2012, 08:29
راستش من از سریالش خوشم نمیومد و این بازی رو هم بازی کردم افتضاح بود. اگه خود کتاب ها رو خونده باشین میبنین که توی سریال داستان رو به شدت به هم ریختن و این بازی هم که دیگه نوبرشه.

CATALONIA
15-08-2012, 12:44
راستش من از سریالش خوشم نمیومد و این بازی رو هم بازی کردم افتضاح بود. اگه خود کتاب ها رو خونده باشین میبنین که توی سریال داستان رو به شدت به هم ریختن و این بازی هم که دیگه نوبرشه.

باور کنید پیاده کردن داستان اون رمان از دست هیچ کس برنمیاد ...
همین الان هم سریال Game of Thrones یکی از پر خرج ترین سریال های جهانه ...
همچنین استفاده از اون داستان به صورت مو به مو هم کار غیر ممکنی .. چه در سریال و چه در بازی ...
برای همین اومدن و از روی داستان برداشت کردند .. البته توی سریال این کمتره و بیشتر سعی شده مثل رمان باشه داستان ... برای همین هم هست که هر دو فصل سریال امتیاز بالای 9 رو از IMDB گرفته ... امتیازی که تقریبا به تعداد خیلی محدودی فیلم و سریال تعلق میگیره ...
من خودم بعد از دیدن سریال رفتم رمان رو خوندم و این درک میشه که روایت داستانی رمان و سریال تفاوت داره ... ولی باز هم برای خودش شاهکاری سریال ...
یه مورد دیگه هم هست اینه که مثلا توی خارج که خیلی ها رمان رو خوندند اگه بیان بازی رو هم عین رمان کارگردانی کنند .. چون مثلا یه نفر که یه رمان رو خونده و تمام اتفاقات رو میدونه دیگه براش جذابیتی نداره که دوباره همون رو بره .. چون مهم ترین عامل یعنی هیجان رو نداره ... میدونه بعدش چی میشه ..
برای همین مثل همین بازی یا بازی prison break میان و یه روایت دیگه از داستان میدن ... برای همین خیلی هماهنگ نیستند روایت داستانی رمان و بازی