PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تبلت خوب برای یادگیری نقاشی دیجیتال (Digital painting)

Mr. President
23-04-2012, 11:13
سلام
من خیلی وقته پولامو پس انداز کردم و حالا که میخوام دیجیتال پینتینگ یاد بگیرم میخوام یه تبلت بخرم.
چیزی که برام مهمه، داشتن صفحه نمایش Multi-touch و نسبتا بزرگه. توانایی تشخیض بیش از 500 نوع فشار و توانایی پردازش گرافیکی خیلی بالا و همچنین قابلیت اجرای نرم افزار هایی مثل PS , ILLS ,Corel draw و... خیلی خیلی خیلی مهمه.
ویژگی های دیگه مثل دوربین و اینترنت و سیم کارت و.... به هیچ وجه مهم نیست.
قیمتش مهم نیست.
اگه میدونین که تا چند ماه اینده چیزی که میخوام به بازار میاد لطفا اونو هم ذکر کنین ( با یه قیمت پیشبینی شده).

پیشاپیش از تمام عزیزان و اساتیدی که این موضوع رو می خونن و به من کمک می کنن فوق العاده ممنونم.

نکته: منظورم تبلت های مخصوص دیجیتال پینت نیست! مارک های wacom که برای طرح اولیه هستن مورد سوال من نیست. برای بخش رنگ آمیزی و افکت گذاری بهد از اون میخوام.

ahmad rayaneh
23-04-2012, 15:06
سلام،

دوست عزیز از بین مدلهای موجود نمیدونم کدوم برند یا مدل میتونه انتخاب خوبی باشه؛ ولی چند وقت پیش که داشتم سری تبلتهای Lenovo رو بررسی میکردم به کلیپ زیر برخوردم که قدرت سری thinkpad این شرکت رو تو زمینه ی پینتینگ نشون میده...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این سری هنوز وارد نشده (خودم هم شدیداً دنبالشم) ولی یه مدل موجود از سری ideapad رو میتونی از اینجا ببینی:

امیدوارم مفید باشه

ahmad rayaneh
23-04-2012, 15:06
سلام،

دوست عزیز از بین مدلهای موجود نمیدونم کدوم برند یا مدل میتونه انتخاب خوبی باشه؛ ولی چند وقت پیش که داشتم سری تبلتهای Lenovo رو بررسی میکردم به کلیپ زیر برخوردم که قدرت سری thinkpad این شرکت رو تو زمینه ی پینتینگ نشون میده...

این سری هنوز وارد نشده (خودم هم شدیداً دنبالشم) ولی یه مدل موجود از سری ideapad رو میتونی از اینجا ببینی:

امیدوارم مفید باشه

Stream
23-04-2012, 15:17
سلام
من خیلی وقته پولامو پس انداز کردم و حالا که میخوام دیجیتال پینتینگ یاد بگیرم میخوام یه تبلت بخرم.
چیزی که برام مهمه، داشتن صفحه نمایش Multi-touch و نسبتا بزرگه. توانایی تشخیض بیش از 500 نوع فشار و توانایی پردازش گرافیکی خیلی بالا و همچنین قابلیت اجرای نرم افزار هایی مثل PS , ILLS ,Corel draw و... خیلی خیلی خیلی مهمه.
ویژگی های دیگه مثل دوربین و اینترنت و سیم کارت و.... به هیچ وجه مهم نیست.
قیمتش مهم نیست.
اگه میدونین که تا چند ماه اینده چیزی که میخوام به بازار میاد لطفا اونو هم ذکر کنین ( با یه قیمت پیشبینی شده).

پیشاپیش از تمام عزیزان و اساتیدی که این موضوع رو می خونن و به من کمک می کنن فوق العاده ممنونم.

نکته: منظورم تبلت های مخصوص دیجیتال پینت نیست! مارک های wacom که برای طرح اولیه هستن مورد سوال من نیست. برای بخش رنگ آمیزی و افکت گذاری بهد از اون میخوام.

اولین چیزی که به ذهن من رسید همون محصولات Wacom بود ولی شما دنبال اون نیستید.

تبلت های iOS، اندروید و آینده ویندوز 8 ها هیچ کدوم به کارتون نمیان چون:

1. صفحه های خازنی اونقدر Precision کافی برای کار طراحی حرفه ای ندارن (دقت تشخیص به اندازه بزرگی نوک انگشته، نه نوک Cursor موس)
2. برای این محصولات هنوز نسخه های حرفه ای نرم افزارهایی که شما می خواین عرضه نشده، و احتمالا به خاطر همون مشکلات هیچ وقت نمیشه. چندین نرم افزار هست که بسیار ابتدایی هستن.
3. قابلیت فشار این صفحه ها فقط 0 یا 1 ــه، فقط 2 حالت. چه برسه به 500.

من هیچ محصولی رو در بازار نمی شناسم که کار شما رو انجام بده، و هیچ محصولی هم فکر نمی کنم در حال عرضه باشه برای این کار و فکر نمی کنم تا چندین سال دیگه چنین چیزی وارد بازار بشه. فکر می کنم این کارها رو الان همگی با همون دسکتاپ/لپ تاپ انجام می دن.

Mr. President
23-04-2012, 15:52
سلام،

دوست عزیز از بین مدلهای موجود نمیدونم کدوم برند یا مدل میتونه انتخاب خوبی باشه؛ ولی چند وقت پیش که داشتم سری تبلتهای Lenovo رو بررسی میکردم به کلیپ....

این سری هنوز وارد نشده (خودم هم شدیداً دنبالشم) ولی یه مدل موجود از....
ممنون از شما.
مشخصاتش بد نیست، ولی فکر نمیکنین موقع Multi Task مثلا با CS6 کم بیاره. و اینکه نرم افزار های طراحی مثل corel draw نسخه ی آندروید ندارن و به مشکل بر میخوریم.

اولین چیزی که به ذهن من رسید همون محصولات Wacom بود ولی شما دنبال اون نیستید.

من هیچ محصولی رو در بازار نمی شناسم که کار شما رو انجام بده، و هیچ محصولی هم فکر نمی کنم در حال عرضه باشه برای این کار و فکر نمی کنم تا چندین سال دیگه چنین چیزی وارد بازار بشه. فکر می کنم این کارها رو الان همگی با همون دسکتاپ/لپ تاپ انجام می دن.
از شما هم خیلی ممنونم.
برای طراحی اولیه قلم نوری مخصوص لبتاپ هست؟ الان یه MSI GX680 دارم. Inkling رو دستان داشتن و مثل اینکه در انتقال به گیرنده مشکل داره و بعضی از طرحا رو نصفه و نیمه میگیره
چیزی هست که corel draw و PS پشتیبانی کنن ور در عین حال فقط سیگنال باشه؟ جوری که به LED آسیبی نرسونه.

نظرتون در مورد تبلت ( نه گوشی) GALAXY NOTE چیه؟ Wacom قلم هایی داره مخصوص صفحات خازنی با نوک قابل تعویض، به نظر شما میشه ترکیب کرد با هم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من هیچ محصولی رو در بازار نمی شناسم که کار شما رو انجام بده
اگه اینطوره و چنین محصولی وجود خارجی نداره در نهایت از محصولات wocam چی رو پیشنهاد می کنین؟

Stream
23-04-2012, 17:46
ممنون از شما.
مشخصاتش بد نیست، ولی فکر نمیکنین موقع Multi Task مثلا با CS6 کم بیاره. و اینکه نرم افزار های طراحی مثل corel draw نسخه ی آندروید ندارن و به مشکل بر میخوریم.

از شما هم خیلی ممنونم.
برای طراحی اولیه قلم نوری مخصوص لبتاپ هست؟ الان یه MSI GX680 دارم. Inkling رو دستان داشتن و مثل اینکه در انتقال به گیرنده مشکل داره و بعضی از طرحا رو نصفه و نیمه میگیره
چیزی هست که corel draw و PS پشتیبانی کنن ور در عین حال فقط سیگنال باشه؟ جوری که به LED آسیبی نرسونه.

نظرتون در مورد تبلت ( نه گوشی) GALAXY NOTE چیه؟ Wacom قلم هایی داره مخصوص صفحات خازنی با نوک قابل تعویض، به نظر شما میشه ترکیب کرد با هم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اگه اینطوره و چنین محصولی وجود خارجی نداره در نهایت از محصولات wocam چی رو پیشنهاد می کنین؟

قلم های نوری که دقتشون بسیار پایینه. این قلم های خارنی هم دقتشون دقیقا مثل نوک انگشته و دقیقا مثل اینه که با انگشت لمس می کنید و دقت بالایی ندارن، مشکل محدودیت صفحه های خازنی است. Galaxy Note (و هر تبلت اندروید/آیپد دیگه ای) همون محدودیت صفحه ها و نبود برنامه های تخصصی رو دارند.

من خودم تخصصی توی کار گرافیک ندارم و نمی دونم اصلا با این Wacom ها چقدر خوب میشه این کار رو انجام داد، سری Cintiq رو ببینید:

که به عنوان مانیتور و قلم برای دسکتاپ به کار میرن و دقت خوبی دارن و کلا پر طرفدار هستن و البته قیمتشون هم بالاتر از تبلت های معموله.

ahmad rayaneh
23-04-2012, 23:12
این مدل تبلت با سیستم عامل آندروید عرضه میشه که تا اونجایی که میدونم فقط فتوشاپ نسخه touch و یه نرم افزار به اسم Sketch book با این تبلت سازگاره...
با اینحال این لینک یه سری تصاویر دیگه است که با همین مدل کشیده شده:

اما یه سری X هم این شرکت داره که صنعتی تر هستش، تو کلیپ زیر هم میبینید که یه کاربر به طراحی با استفاده از CS5 میپردازه:
این هم وبسایت سازگار (نمایندگی Lenovo) و مدلهای مختلف این سری:

brain
25-04-2012, 10:42
ببین بهت توصیه میکنم فقط محصولات wacom رو استفاده کنی. من خودم کارم همینه و از مانیتور قلمی wacom استفاده میکنم که اسمش Cintiq هست.. واقعا عالیــــــــــه و اصلا پشیمون نخواهی شد.
ولی اینکه بخوای با آیپد و ... کار کنی به نظرم اشتباهه .
اگه با قلم نوری میخوای کار کنی بازم حداقل سراغ wacom برو.

Mr. President
25-04-2012, 11:58
این دو مدل رو انتخاب کردم، به نظرتون کدوم بهتره برای شروع. طوری که بعد از یه مدت برام دست و پا گیر نباشه و محدود کننده نشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

brain
26-04-2012, 09:37
ببین کلا کانسپت کار کردن سخته ، ربطی به قلم نوری نداره. اصلی ترین چیز مهارت و توانایی خودته. ولی خب قلم نوری ، مانیتور قلمی و نوعش و اینا ، شرایط کار کردنو راحت میکنه و باعث میشه موقع کار عصابت خورد نشه ، مثلا قلم نوری genius داشتم ، موقع کار lag میزد و دقتش پایین بود و میرفت رو مخ که از کار زده میشدم.
اگه پول کافی داری بهترین گزینه مانیتور قلمی (12 اینچیش) 2 میلیونو 400 . ولی اگه نداری و میخوای شروع کنی با هرکدوم از قلم نوری های wacom هم میشه شروع کرد ولی باید بهش عادت کنی و میکنی.همه چی بستگی به خودت داره. و از wacom هم پشیمون نمیشی اگه هر مدلش رو بگیری خیلی خوبه.
مدل های Intuos4 هم یه نگاهی بنداز.

Mr. President
27-04-2012, 11:52
با تشکر از تمام عزیزانی که به این تاپیک توجه کردن و پاسخ دادن، خیلی خیلی از لطفتون ممنونم.
عزیزی که سری intus رو پیشنهاد دادن باید عرض کنم که این سری توانایی تشخیص زاویه ی دست رو داره که کارو برای شروع سخت و پیچیده می کنه و ترجیح میدم که برای شروع وارد یه استخر کوچیک بشم تا یه دریا! :20:
بعد از تحقیقات و پرسجو، این مدل از wacom رو انتخاب کردم، و مطمئنم که برای یه تازه کار بهترینه.

BAMBOO FUN PEN & TOUCH MEDIUM

brain
27-04-2012, 17:06
خیالت راحت ، چیز خوبی انتخاب کردی ، بقیه اش با خودته که بتونی بترکونی ;)

huti_421
15-05-2012, 23:01
اصولاً وختی بخوان اسکچ یه طرحی رو هم بزنن اول روی کاغذ می‌زنن بعد اسکن می‌گیرن و بعد دیجیتالش می‌کنن

هر اتفاقی‌م بیوفته اولش به خاطر خشک‌تر بودن فضای دیجیتال و در نقطه‌ی مقابلش، نرم و اسموت بودن فضای فیزیکی کاغذ، دست‌تون واسه ایده‌پردازی اولیه یا همون کانسپت، خیلی خیلی بیشتره

Wacom Cintiq سایزهای مختلفی داره که بعد از Intuos و Bamboo بهترین نمونه‌ی یک تبلت مخصوص نقاشی دیجیتال به حساب میاد :-)

alihastam
19-06-2014, 21:51
آقا این مدل برای طراحی تایپو و لوگو خوبه؟؟
Wacom Intuos Creative Pen and Touch Tablet Medium CTH-680S

Nimus
15-07-2014, 20:43
آقا این مدل برای طراحی تایپو و لوگو خوبه؟؟
Wacom Intuos Creative Pen and Touch Tablet Medium CTH-680S

بله دوست عزیز خوبه

alihastam
23-07-2014, 00:43
سلام برای کار 3D این مدل خوبه؟؟؟
Intuos Pro Large Professional Pen Tablet - Wacom
طراحی شخصیت و متحرک سازی منظورمه...

Nimus
23-07-2014, 14:06
سلام برای کار 3D این مدل خوبه؟؟؟
Intuos Pro Large Professional Pen Tablet - Wacom
طراحی شخصیت و متحرک سازی منظورمه...
بله دوست عزسز خوبه

Elm1489
21-08-2017, 18:55
سلام من کارم بیشتر با فتوشاپ هست در حال حاضر جنیوس دارم و میخوام یه تبلتی بخرم که روی صفحه بشه کار کرد یه تبلتی که قلم داشته باشه و قابلیت تاچ داشته باشه و عامل ویندوز باشه
زیاد مجهز نباشه چون فقط فتوشاپ میخوام کار کنم اگه تبلتی سراغ دارید مدلشو لطفا بگید
ممنون