PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يك سوال در مورد 3D Game Studio

Scout_Mov
08-07-2006, 22:53
سلام بر و بچ

آقا من چطوری با این برنامه کاراکتر ها و مدل ها رو از یک بازی جدا کنم و در مایا ادیت کنم با ورژن 6 گیم استادیو
فقط و فقط می خوام مدل ها و آبجکت ها و کاراکتر ها رو از بازی کانتر بردارم و ببرم تو مایا تا ادیت کنم (برای انیمیشن)

مشکل اصلی اینه که چطور آبجکت هارو از بازی تو گیم استادیو ایپورت کنم و دیگری این که چطور اکسپورت کنم که تو مایا ایمپورت بشه

هر کس بلده کامل بگه (مو به مو ) از صفر
ممنون میشم

tizhoosh4com
09-07-2006, 06:57
سلام دوست عزیز
این کاری که شما می گی را من خیلی وقته دارم روش کار می کنم ولی اصلا چنین چیزی امکان نداره و به هیچ وجه نمی شه این کار کرد شاید من فقط یک هفته داشتم توی سایت 3dgamestudio این را می پرسیدم ولی هیچ کس بلد نبود.

Omid_Sadeghvand
09-07-2006, 07:40
مايا هيچ برنامه اي سه بعدی و يا هيچ ابجكت غير از فورمتهاي خاص خودش را اكسپورت نمیکنه ولی اگر بخواهید این کا را بکنید یه برنامه های جانبی هست که در ایران گران است و تمام فرمت های سه بعدی رو به فرمتهای دیگر تبدیل میکنه.

Scout_Mov
09-07-2006, 22:11
از نظر اكسپورت مشكل نداره تو مايا ميشه ايمپرت كرد فرمت هايي كه گيم استاديو اكسپورت مي كنه
ولي اين قابليت فكر مي كنم باشه
متشكرم بچه ها
هر كي بلده راهنمايي كنه منتظم يا منتظريم :) ;)

Omid_Sadeghvand
10-07-2006, 07:29
بچه ها واقعا منو ببخشيد چون من حواصم نبود وگفتم هيچ برنامه اي را اكسپورت یا ایمپورت نمیکنه.
چرا این کارو میکنه شما اول ابجکتی رو که میخواهید به گیم استادیو تبدیل کنید ابتدا به 3ds تبدیل کنید چون این فرمت را ایمپورت میکنه.

Scout_Mov
10-07-2006, 12:15
بچه ها واقعا منو ببخشيد چون من حواصم نبود وگفتم هيچ برنامه اي را اكسپورت یا ایمپورت نمیکنه.
چرا این کارو میکنه شما اول ابجکتی رو که میخواهید به گیم استادیو تبدیل کنید ابتدا به 3ds تبدیل کنید چون این فرمت را ایمپورت میکنه.
خوب مشكل همينه ديگه عزيز جون
خوب چطوري آبجكت خودمونو از داخل بازي به گيم استاديو تبديل كنيم ؟

Scout_Mov
10-07-2006, 12:15
خوب عزيز همينه ديگه چطور از بازي آبجكتو برداريم به گيم استايو تبديل كنيم ؟

دختر انگلیسی
22-01-2010, 17:13
با سلام
قابل توجه آشنایان با بازی تری دی گیم استادیو
سوالی در رابطه با اکشن هایی که به مدلهایمان میدهیم داشتم
مثلا برای مدل وارلوک میخوام اکشن Walk بدم ولی متاسفانه قسمت Choose Action برام خالیه و هیچ اکشن نداره خواهشا دوستان متخصص منو در ین زمینه راهنمایی کنن
ممون میشم
منتظر جوابتون هستم

parvizamd
22-01-2010, 22:00
دوست عزیز برای اینکه در گیم استدیو ACTION داشته باشی در برای فایل مرحله بایدستی فایل اسکریت ایجاد کنی
مراحل ایجاد اسکرپیت
وارد World Editor شوید
1.ابتدا مرحله رو ذخیره کنید
2.سپس در FILE گزینه Map perpodis گزینه Script در انجا روی کاغد جدید کلیک کنید
سپس می توانید از الگو ها استفاده کنید یا خودتان اسکریپت بنویسید

دختر انگلیسی
24-01-2010, 15:54
دوست عزیز برای اینکه در گیم استدیو ACTION داشته باشی در برای فایل مرحله بایدستی فایل اسکریت ایجاد کنی
مراحل ایجاد اسکرپیت
وارد World Editor شوید
1.ابتدا مرحله رو ذخیره کنید
2.سپس در FILE گزینه Map perpodis گزینه Script در انجا روی کاغد جدید کلیک کنید
سپس می توانید از الگو ها استفاده کنید یا خودتان اسکریپت بنویسید

دوست عزیز ابتدا ممنون که به سوالم پاسخ دادید
میدونم که برای اسکریپت نویسی ابتدا باید دخیره کنیم بعد اسکریپت بنویسیم
میدونید من زیاد با تری گیم استادیو کار نکردم و بازی باهاش نساختم فقط یه سی دی اموزشی گرفتم و دارم طبق اون پله به پله یاد میگیرم ولی اون قسمتی که تو آموزش تری دی گیم در قسمت Level Editor یاد میده که چه طور به ابجکت ها یا همون ادمک ها یا به طور واضح بگم مدل ها اکشن میده برای من متاسفانه قسمت اکشن ها خالیه و برای همین نمیتونم به مدل هام یه عملی نسبت بدم مثلا راه رفتن یا شلیک کردن
نمیدونم حرف مرو متوجه میشید یا نه به هرحال من مسیر رو بهتون میگم تا کادر Choose Action رو ببینید
1.ایجاد یک مدل (راست کلیک روی محیط و انتخاب Add Model)
2.راست کلیک رو مدل مورد نظر و انتخاب properties
3.انتخاب سر برگ behaviour
4. انتخاب Choose Action

دختر انگلیسی
24-01-2010, 15:55
دوست عزیز ابتدا ممنون که به سوالم پاسخ دادید
میدونم که برای اسکریپت نویسی ابتدا باید دخیره کنیم بعد اسکریپت بنویسیم
میدونید من زیاد با تری گیم استادیو کار نکردم و بازی باهاش نساختم فقط یه سی دی اموزشی گرفتم و دارم طبق اون پله به پله یاد میگیرم ولی اون قسمتی که تو آموزش تری دی گیم در قسمت Level Editor یاد میده که چه طور به ابجکت ها یا همون ادمک ها یا به طور واضح بگم مدل ها اکشن میده برای من متاسفانه قسمت اکشن ها خالیه و برای همین نمیتونم به مدل هام یه عملی نسبت بدم مثلا راه رفتن یا شلیک کردن
نمیدونم حرف مرو متوجه میشید یا نه به هرحال من مسیر رو بهتون میگم تا کادر Choose Action رو ببینید
1.ایجاد یک مدل (راست کلیک روی محیط و انتخاب Add Model)
2.راست کلیک رو مدل مورد نظر و انتخاب properties
3.انتخاب سر برگ behaviour
4. انتخاب Choose Action

دختر انگلیسی
24-01-2010, 16:03
اهان یه چیزی هم یادم رفت بهتون بگم اون مسیری که که گفتید رفتم ولی نشد

parvizamd
24-01-2010, 20:05
دوست عزیز شما که تازه شروع کردی می تونی از الگو های خود گیم استودیو استفاده کنی بدون نیاز به کد نویسی

دختر انگلیسی
25-01-2010, 15:47
میدونم من با هیچی مشکل ندارم و فقط تنها مشکلی که دارم کادر Choose Action که قبلا هم گفتم و حتی مسیرش هم گفتم برام خالیه حالا نمیدونم مشکل از کجاست از خود برنامه است که درست نصب نشده یا اصلا یه راهی داره و من فعلا به کد نویسی و برنامه نویسی و اسکریپت نویسی کار ندارم
به هر حال ممنون دوست عزیز
بیشتر از این شما و خودم رو گیج نمیکنم
موفق باشید

parvizamd
25-01-2010, 22:25
دوست عزیز شما بهتر workshop توی سایت game studio رو دنلود کنی از ابتدا ساختن بازی شروع کرده (انگلیسی )
و بهتر به صفحه اول تاپیک گیم استودیو یه سر بزنی