PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی خرید اسکنر دستی

ursamajor
08-04-2012, 02:05
سلام به دوستان
من می خواستم اسکنر دستی بخرم که تو اینترنت این مدل هارو پیدا کردم. فقط دو مدل ION Copycat و EasyScan رو تونستم تو بازار پیدا کنم (دوتا عکس اولی) البته با اختلاف قیمت 30تومنی ( Copycat 190 تومن و Easyscan 160 تومن).
حالا یه کمکی می کنید بگید کدوم بهتره و چرا همه این مدل ها عین همند و فقط مارکشون فرق می کنه!!!؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ursamajor
08-04-2012, 12:45
کسی نبود راهنمایی کنه؟

ursamajor
10-04-2012, 02:07
مثل اینکه باید خودم این تاپیک رو پیش ببرم.
بعد از بررسی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که مارک ION CopyCat از بقیه معتبر تره و اونو خریدم به قیمت 150 تومن.
اگه دوستان خواستید تا یک ریویو ازش بذارم(البته یک هفته طول می کشه تا بدستم برسه).
موفق باشید

نويسنده رنج كشيده
01-05-2012, 20:49
يه سوالي داشتم. ميخوام ببنم اسكنر دستي چه فرقي با معموليش داره؟

ursamajor
03-05-2012, 10:58
يه سوالي داشتم. ميخوام ببنم اسكنر دستي چه فرقي با معموليش داره؟

خب این که از عکس ها کاملا معلومه که چه تفاوت هایی دارن!
حالا اگه واسه قسمت خاصیش سوال دارید دقیقتر بپرسید تا بگم.

scanner1
28-05-2012, 11:23
سلام
اين اسكنرها همگي مشابه هم هستن و شركت هاي سازنده همشون ساخت چين هستن و كارايي مشابهي دارن
فقط تفاوتشون در زمان اسكن و سرعت ذخيره اطلاعاته. البته بعضي از برندها مثل HandyScann ميتونن رنگ طلايي رو هم اسكن كنن.
من از handy scann راضي بودم

4مدل از اين اسكنرها رو دارم

يكي از اونا كه جديده و تو ايران نيست 250 تومان. چون اسكن 1ثانيه اي داره و حافضه داخلي داره تازه بدون باتري و مموري هم ميتونه كار كنه

يكي از اسكنرهام Easyscann هست 155 تومان

2 مدل HandyScanner هم دارم كه برا فروش هم موجوده و رنگ هاي مختلف. مشكي. سبز. آبي. قرمز. صورتي. بنفش داره و قيمتش هم 155 تومان
راهنمايي برا استفاده از نرم افزار OCR هم انجام ميشه
تا حالا خرابي نداشته هيچكدومشون، اما اگه اشكالي پيش بياد تعميرات يا تعويض انجام ميشه

ashkanalamdari
13-06-2012, 11:46
سلام

راستش من SCANZEE دارم، هم متنوع ترو هم با کیفیت تر هست چون یه مدت فقط کارم شده بود رفتن پایتخت و پرس و جو و کنکاش در مورد اینها ، تازه خوش قیمت هم هست.

scanner1
22-06-2012, 16:26
سلام
قیمتش چقدره؟
به هر حال هر شخصی نظر خودشو داره
پرس و جو کردن با امتحان کردن و تست نمونه های مختلف فرق داره
میشه خصوصیات اسکنرتون رو بگید
ممنون
پیروز باشید

scanner1
22-06-2012, 16:36
سلام
قیمتش چقدره؟
به هر حال هر شخصی نظر خودشو داره
پرس و جو کردن با امتحان کردن و تست نمونه های مختلف فرق داره
میشه خصوصیات اسکنرتون رو بگید
ممنون
پیروز باشید

shahram_sis
10-07-2012, 20:38
سلام..میشه بگید بدرد اسکنکتاب 1000 صفجه ای میخوره یا نه؟

m_2t_ab
10-07-2012, 21:41
سلام دوست من
من از این اسکنر ها نداشتم اما اگر کتاب تون رو بتونید ورق ورق کنید (شیرازه شو ببرید) بهترین، باکیفیت ترین و راحت ترین راه استفاده از اسکتنر های ADF دار هست که دستگاه های اسکنری که این قابلیت رو دارن از حدود 500 تومن شروع میشن ولی می تونید یک دستگاه چندکاره با این قابلیت بگیرید که نه مثل اون اسکنر های حرفه ای اما تا حد زیادی براتون کار کنه.
مثل کانن MX-360 که زیر 200 تومنه.
موفق باشید

shahram_sis
11-07-2012, 01:55
مرسی از شما ...
متاسفانه من چند تا کتاب قدیمی دارم،میخوام انورا بدون آسیب و تغییر اسکن کنم.از اسکنر معمولی هم نمیخوام استفاده کنم.چون باز باعث از بین رفتنش میشه...راه حلی به جز این اسکنر ها دستی هست؟

m_2t_ab
11-07-2012, 11:25
مرسی از شما ...
متاسفانه من چند تا کتاب قدیمی دارم،میخوام انورا بدون آسیب و تغییر اسکن کنم.از اسکنر معمولی هم نمیخوام استفاده کنم.چون باز باعث از بین رفتنش میشه...راه حلی به جز این اسکنر ها دستی هست؟

آها!
من از این اسکنر های دستی استفاده نکردم و اطلاعی ندارمو به همین خاطر نظری نمی دم اما اگر اون نشد می تونید با دوربین دیجیتال و یا دوربین موبایل صفحه به صفحه عکس بگیرید.
من قبل از اینکه اسکنر داشته باشم همین کار رو می کردم.
خوبیش اینه که به کتاب هیچ لطمه ای وارد نمیشه ولی بدیش اینه که اغلب صفحه ها صاف نمی افتند و اغلب پس زمینه سفید نمیشه.
اگر می خواید این کار رو بکنید حتما زیر نور شدید انجام بدید که هم کیفیت بالاتر بره و هم پس زمینه بیشتر سفید بشه، اگر کمی هم مثلا خاکستری بود میشه با نرم افزار درستش کرد.
موفق باشید

ursamajor
13-07-2012, 00:25
مرسی از شما ...

احتمالا روش دیگری نیز وجود دارد که بدون آسیب رساندن به کتاب های قدیمی بشه از آنها اسکن گرفت ولی وسایل حرفه ای مخصوص این کار را می خواهد.
در مورد اسکنر دستی چون خودم دارم می تونم بهتون بگم که برای اسکن کتاب بعضی وقت ها دچار دردسر میشید. اول که باید کتاب 90 درجه باز بشه و بعد صفحات صاف باشند و اینکه مطالب خیلی نزدیک شیرازه کتاب نباشه چون این اسکنر ها درست از لبه اسکن نمیکنه و یکم فاصله داره.
به هرحال فکر کنم بهنرین وسیله برای شما همین اسکنر های دستی باشه که البته حوصله و دقت لازم داره.
موفق باشید

scanner1
14-07-2012, 07:43
سلام
وقتتون بخير
در باره سوالتون بايد بگو بله ميتونيد براي كتاب 1000 صفحه اي هم استفاده كنيد
براي كتاب هاي مهم ميشه از رحل قرآن استفاده كرد كه هم سطح زير كتاب محكم و سفت هست هم كتاي رو به اندازه مناسب براي اسكن ميشه باز كرد
اكه سوالي بود و نياز به راهنمايي داشتين ميتونيد با اين شماره تماس بگيريد
09351351388

scanner1
14-07-2012, 07:49
اسكنرهاي دستي يك نشانگر دارند كه ميشه فهميد دقيقا از كدوم قسمت اسكن ميگيرند
اكه فاصله متن از حاشيه كتاب 5 ميليمتر باشه ايده آله
اگر هم از كنار حاشيه باشه و حتي 1 ميليمتر هم فاصله نداشنه باشه ميشه زير هر برگ ا كاغذ قرار داد و در واقع يك حاشيه مصنوعي خودمون ميتونيم بسازيم

scanner1
14-07-2012, 08:03

با سلام بله به درد كتاب 3000 صفحه اي هم ميخوره
پيروز باشيد

mohapar
29-12-2012, 15:24
سلام دستگاهها دارای قیمت متفاوت و اختلاف زیادی هستند
اسکنر دستی Easy Scan در یک سایت به قیمت 117000 تومان فروخته می شود و در سایت دیگر 180000 تومان در حالی که از لحاظ امکانات شبیه هم هستند اگر چه از لحاظ طراحی اختلافاتی دارند اگر کسی واقعا چیز دقیقی می دونه لطفا بگه آخ به قولی هر گرونی بی حکمت نیست و هر ارزونی بی علت و البته بعضی مواقع ما فقط عادت داریم جنس ارزان را گران بخریم فقط و فقط با منطق همین ضرب المثل من که گیج شده ام
قبلا از اطلاع رسانی شما متشکرم

scanner1
02-01-2013, 18:07
سلام دستگاهها دارای قیمت متفاوت و اختلاف زیادی هستند
اسکنر دستی Easy Scan در یک سایت به قیمت 117000 تومان فروخته می شود و در سایت دیگر 180000 تومان در حالی که از لحاظ امکانات شبیه هم هستند اگر چه از لحاظ طراحی اختلافاتی دارند اگر کسی واقعا چیز دقیقی می دونه لطفا بگه آخ به قولی هر گرونی بی حکمت نیست و هر ارزونی بی علت و البته بعضی مواقع ما فقط عادت داریم جنس ارزان را گران بخریم فقط و فقط با منطق همین ضرب المثل من که گیج شده ام
قبلا از اطلاع رسانی شما متشکرم
با سلام
اختلاف قیمت ها در فروش اینترنتی اصلش به علت تفاوت نرخ ارز هست
مثلا من که خریدم رو به صورت دلاری انجام دادم و سرمایم دلار بوده مجبورم برا اینکه قادر باشم خرید مجدد انجام بدم، با نسبت تناسب قیمت رو افزایش بدم
مثلامن وقتی با دلار 1895 تومانی خرید کردم اسکنر 135 بود
بعد شد 200 تومن!
حالا این گران فروشیه؟یا..؟
البته خداییش به نسبت چند برند موجود در بازار اسکنر های HandyScan از بقیه با کیفیت تر هستن
مثلا این اسکنر به علت توع طراحی ظاهریش همه فکر میکردن خوب نیست اما از همه بهتر بود

این اسکنر هم اسکنری با همون مارک هست و کیفیتش از EasyScann بهتره و یوزرا بیشتر میپسندن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] lue-47339

شاد و پیروز باشید

mad86
03-01-2013, 01:10
والا تا جایی که من میدونم تفاوت هاشون زیاده...هم مزیت دارند هم معایب...
مسلما مزیتش پرتابل بودن و اینکه میشه هرچیزی رو حتی یک کتاب 5000 هزار صفحه ای رو بدون اسیب اسکن کرد و...یا حتی ببری کتابخونه و روش یک SD-memory بزاری و اسکن کنی
اما معایبش تا جایی که من میدونم تو یک رنج قیمت...از زرولوشن و عمق رنگ و تعداد بیت رنگ کمتر برخوردارند...وقاعدتا بدلیل لرزش دست و...کیفیت پایین تر دارند

من یک نمونه تو سایت چاره دیدم بنام Copy Cat! به قیمت 179تومن ! رزولوشن اون حداکثر 600dpi هست درحالی که تو نوع صفحه ای ها 1200 یا حتی 1600 تو کنون وجود داره

بهرحال سوال من هم هست اگر اهل فن اطلاعی دارند که با این حول حوش قیمت کدوم برند کیفیت بهتری داره ، ممنون میشم راهنمایی کنید

scanner1
09-01-2013, 21:09
سلام
درست ميفرماييد كيفيت ها بسيار متفاوت هست. حتي تو شيراز كه من قيمت دارم ، خيلي از مارك هاي كيفيت پايين قيمت بيشتري دارند!
من خودم بين اون نمونه هايي كه آزمايش كردم كيفيت اسكنر هاي HAndyScan از بقيه بهتر بود
در فرصت بعدي پاسخ كاملتري خواهم داد
پيروز باشيد

scanner1
12-01-2013, 16:24
مشاهده جزئیات و عکس های تست در [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با سلام خدمت دوستان عزیز
درکل بیشتر فروشندگان و فروشگاه های داخل متاسفانه دارای دانش و اطلاعات فنی در مورد برندهای مورد فروش ندارند و فقط با کلماتی مثل کیفیت بهتر و قدرت بیشتر و قیمت مناسبتر و برند برتر و کاملا سلیقه ای خریداران را به خرید اجناس تشویق میکنند.
یک مثال ساده درمورد فروشگاه ها و نمایندگان دوربینهای حرفه ای هست که بیشترشون اصلا از عکاسی حرفه ای و ماهیت بدنه ها و لنزها و کارایی و معایب و محاسن اونها اطلاعی ندارند و فقط فروشنده هستند.
نمونه اصلی اسکنرهای دستی یا به بیانی اسکنر کتاب توسط شرکت IRIS تولید شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
که ماهیت و طراحی مشترک همه اسکنرهای دستی برپایه اون انجام شده و حتی کیفیت تست شده اون دقیقا مشابه نمونه برند Scanner HD HandyScann هست که تست شد. بالب اسکنرها در برندهای زیادی مشترک هست و برخلاف چیزی که بیشتر فکر میکنیم ساخت کشور چین نیست و کشورهایی مثل مالزی و به ویژه تایوان و کره در تولید انبوه و فروش برای سرهم کردن به چین شرکت دارند.
نکات مهم اسکنرهای دستی این هست که جزئیات اسکن تصاویر به کیفیت این بالب ها (سنسور اسکن) و پردازش چانبی دستگاه که عکس رو با فرمت غالب Jpg در میاره و تمیز بودن بخش بالب و حرکت و سرعت مناسب و یکنواخت حین اسکن و حتی قدرت باتری یا منبع تغذیه بستگی داره:
بین نمونه های تست شده (EasyScan, GenX, SkyPix, Handy Scan, Scanner, IRIScan Book2) از نظر برآیند همه موارد مسلما IRIScan Book2 برترین هست و بعد از اون Scanner با قیمت بسیار پایینتر و کیفیت بالا در جزئیات انتخاب اقتصادی هست.
متاسفانه IRIS ذر ایران وارد نشده و قیمت اون هم اگر موجود باشه با این وضع ارز بالاتر از 400-350 هزار تومان خواهد بود که برای دوست دارن کتابهای دیجیتال اقتصادی نیست.
نمونه برند Scanner که هم اقتصادی هست و تست های موفقی در اسکن نمونه اسکناس به نمایش گذاشته (اسکناس به علت داشتن خطوط ظریف و ترکیب با فاصله کم چالش خوبی برای تست رزولشن هست و برای تست رنگ هم از چارت رنگین کمانی میشه استفاده کرد).
نمونه SkyPix و EasyScan با بالب مشابه کیفیت مناسب ولی متوسطی دارند که در نشان دادن جزئیات خاکستری و عمق رنگ و دوام و طول عمر باتری عالی نیستند اما متاسفانه با قیمت های بالا و تبلیغات خوشمزه خریداران زیادی دارند.
نمونه GenX که سالها پیش در ساخ برخی ابزار مالتی مدیا مشهور شده بود نیز کمابیش اشکالات مشابه ای با Easy Scan دارد.
در نمونه های تست شده نکنه ای که برتری برند Scanner را نسبت به دیگر برندها نشان میدهد قابلیت تنظیم سفیدی زمینه است یا White Balance
در بیشتر اسکنرهای دستی White Balance: Auto است یعنی کاربر نمیتواند با توجه به میزان تیرگی یا سفیدی زمینه مورد اسکن بخش خاکستری و رنجه آور برخی صفحات در متن (به علت کاهی رنگ بودن یا کهربایی رنگ بودن زمینه کتاب و متن و ..) را به صورت کالیبره شده برای آن کتاب و متن مورد نظر حذف کند و مجبور است به صورت دستی بعد از اسکن صفحات را تنظیم سفیدی کند.
در نمونه برند Scanner برای کالیبره کردن زمینه سفیدی به صورت دستی هم میتواند انتخاب شود که مزیت بزرگی است.

ursamajor
13-01-2013, 01:52
مشاهده جزئیات و عکس های تست در [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با سلام خدمت دوستان عزیز
درکل بیشتر فروشندگان و فروشگاه های داخل متاسفانه دارای دانش و اطلاعات فنی در مورد برندهای مورد فروش ندارند و فقط با کلماتی مثل کیفیت بهتر و قدرت بیشتر و قیمت مناسبتر و برند برتر و کاملا سلیقه ای خریداران را به خرید اجناس تشویق میکنند.
یک مثال ساده درمورد فروشگاه ها و نمایندگان دوربینهای حرفه ای هست که بیشترشون اصلا از عکاسی حرفه ای و ماهیت بدنه ها و لنزها و کارایی و معایب و محاسن اونها اطلاعی ندارند و فقط فروشنده هستند.
نمونه اصلی اسکنرهای دستی یا به بیانی اسکنر کتاب توسط شرکت IRIS تولید شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
که ماهیت و طراحی مشترک همه اسکنرهای دستی برپایه اون انجام شده و حتی کیفیت تست شده اون دقیقا مشابه نمونه برند Scanner HD HandyScann هست که تست شد. بالب اسکنرها در برندهای زیادی مشترک هست و برخلاف چیزی که بیشتر فکر میکنیم ساخت کشور چین نیست و کشورهایی مثل مالزی و به ویژه تایوان و کره در تولید انبوه و فروش برای سرهم کردن به چین شرکت دارند.
نکات مهم اسکنرهای دستی این هست که جزئیات اسکن تصاویر به کیفیت این بالب ها (سنسور اسکن) و پردازش چانبی دستگاه که عکس رو با فرمت غالب Jpg در میاره و تمیز بودن بخش بالب و حرکت و سرعت مناسب و یکنواخت حین اسکن و حتی قدرت باتری یا منبع تغذیه بستگی داره:
بین نمونه های تست شده (EasyScan, GenX, SkyPix, Handy Scan, Scanner, IRIScan Book2) از نظر برآیند همه موارد مسلما IRIScan Book2 برترین هست و بعد از اون Scanner با قیمت بسیار پایینتر و کیفیت بالا در جزئیات انتخاب اقتصادی هست.
متاسفانه IRIS ذر ایران وارد نشده و قیمت اون هم اگر موجود باشه با این وضع ارز بالاتر از 400-350 هزار تومان خواهد بود که برای دوست دارن کتابهای دیجیتال اقتصادی نیست.
نمونه برند Scanner که هم اقتصادی هست و تست های موفقی در اسکن نمونه اسکناس به نمایش گذاشته (اسکناس به علت داشتن خطوط ظریف و ترکیب با فاصله کم چالش خوبی برای تست رزولشن هست و برای تست رنگ هم از چارت رنگین کمانی میشه استفاده کرد).
نمونه SkyPix و EasyScan با بالب مشابه کیفیت مناسب ولی متوسطی دارند که در نشان دادن جزئیات خاکستری و عمق رنگ و دوام و طول عمر باتری عالی نیستند اما متاسفانه با قیمت های بالا و تبلیغات خوشمزه خریداران زیادی دارند.
نمونه GenX که سالها پیش در ساخ برخی ابزار مالتی مدیا مشهور شده بود نیز کمابیش اشکالات مشابه ای با Easy Scan دارد.
در نمونه های تست شده نکنه ای که برتری برند Scanner را نسبت به دیگر برندها نشان میدهد قابلیت تنظیم سفیدی زمینه است یا White Balance
در بیشتر اسکنرهای دستی White Balance: Auto است یعنی کاربر نمیتواند با توجه به میزان تیرگی یا سفیدی زمینه مورد اسکن بخش خاکستری و رنجه آور برخی صفحات در متن (به علت کاهی رنگ بودن یا کهربایی رنگ بودن زمینه کتاب و متن و ..) را به صورت کالیبره شده برای آن کتاب و متن مورد نظر حذف کند و مجبور است به صورت دستی بعد از اسکن صفحات را تنظیم سفیدی کند.
در نمونه برند Scanner برای کالیبره کردن زمینه سفیدی به صورت دستی هم میتواند انتخاب شود که مزیت بزرگی است.

اون لینکی که از تست گذاشتید عکس هاش باز نمیشند. اگه ممکنه نمونه تست ها رو برای من ارسال کنید.

scanner1
14-01-2013, 09:40
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ursamajor
14-01-2013, 22:17
خب بحث خیلی خوبیه و نیز روش خوبی برای تست کیفیت این وسیله ها. من هم نمونه اسکن خودمو قرار میدم.
اینجوری دوستان خودشون می توانند کیفیت ها رو مقایسه کنند.

ION CopyCat Scanner ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Download Hi res 4MB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) Pass: MSK

scanner1
18-01-2013, 17:13
سلام
ممنون از عکستون
اسکناس من خیلی صاف نبود
سریع اسکن کردم
سر فرصت یه نمونه دیگه میزارم

راستی اسکنر شما طلایی و نقره ای رو تشخیص میده؟

پیروز باشید

ursamajor
20-01-2013, 01:04
سلام
ممنون از عکستون
اسکناس من خیلی صاف نبود
سریع اسکن کردم
سر فرصت یه نمونه دیگه میزارم

راستی اسکنر شما طلایی و نقره ای رو تشخیص میده؟

پیروز باشید

منم کلی اینور و اونور گشتم تا یه اسکناس سالم پیدا کردم. :n09:
الان تست کردم رنگ طلایی رو تشخیص نداد!

scanner1
28-01-2013, 13:10
سلام
منم هنوز پیدا نکردم
فکر کنم مال من تشخیص میده از خط اسکناسه معلومه
اسکن که کردم میزارم:n06:

ali-blue
23-03-2013, 00:44
ببخشید من میخواستم کتاب باهاش اسکن کنم اگه امکان داره دوستان چند صفحه کتاب اسکن کنن و نمایش بدن(لطفا)-راستی میشه رنگی یا سیاه سفید بودن تصویر رو انتخاب کرد یا اتوماتیک تشخیص میده؟

ursamajor
23-03-2013, 23:31
ببخشید من میخواستم کتاب باهاش اسکن کنم اگه امکان داره دوستان چند صفحه کتاب اسکن کنن و نمایش بدن(لطفا)-راستی میشه رنگی یا سیاه سفید بودن تصویر رو انتخاب کرد یا اتوماتیک تشخیص میده؟

سلام به شما
در مورد اسکن کتاب اگر کتاب به خوبی از هم باز میشه مشکلی نخواهید داشت. ولی اگر کتاب به خوبی از هم باز نمیشه برای اسکن نوشته های وسط کتاب اذیت میشید.
روی دستگاه دکمه تنظیم سیاه و سفید و رنگی وجود دارد و نیز تعیین رزولوشن.

این هم خدمت شما:
عکس اول با رزولوشن پایین و رنگی اسکن شده و کتابی که اسکن شده به خوبی از هم باز شده.

عکس دوم با رزولوشن پایین و سیاه و سفید اسکن شده و کتابی که اسکن شده به خوبی از هم باز نمیشه.

موفق باشید

ali-blue
27-03-2013, 21:12
داداش ممنون که به در خواست من رسیدگی کردی.شما می تونید با قاطعیت بگید کدوم مارک از همه بهتره؟ارزش خریدن دارن؟یه سری مدل رو میزی هست قیمتشون حدود 200 تا 500 هست(رایج ترین نوع اسکنر) شما تجربه استفاده از اونها رو داشتید؟اگه جوابتون مثبت هست برا اسکن کتاب کدوم مدل بهتره(رو میزی یا دستی)؟

ursamajor
27-03-2013, 23:37
داداش ممنون که به در خواست من رسیدگی کردی.شما می تونید با قاطعیت بگید کدوم مارک از همه بهتره؟ارزش خریدن دارن؟یه سری مدل رو میزی هست قیمتشون حدود 200 تا 500 هست(رایج ترین نوع اسکنر) شما تجربه استفاده از اونها رو داشتید؟اگه جوابتون مثبت هست برا اسکن کتاب کدوم مدل بهتره(رو میزی یا دستی)؟

خواهش می کنم.
با قاطعیت نمیشه گفت کدوم مارک از همه بهتره. اینجا چند مدل معرفی شده و نمونه کارهایی هم قرار داده شده که خودتون میتونید کیفیت ها رو مقایسه کنید.
ارزش خرید هم بستگی به کاربرش داره. برای من که ارزش داشت و داره.
از اسکنرهای رومیزی هم تو شرکت استفاده کردم ولی دقیقا مقایسه ای بین اونا انجام ندادم. ببینید اگه فقط شما می خواین کتاب تو خونه اسکن کنید پس بدون شک رومیزی بهتره ولی اگه مثل من قابلیت پرتابل بودن خیلی براتون مهمه (یک بار همین اسکنره منو از افتادن درسم نجات داد!) پس همین دستی ها رو بگیرید.
موفق باشید

ali-blue
17-04-2013, 23:20
سلام
شرمنده دوستان که دوباره مزاحم شدم.دیگه تصمیم گرفتم تا چند روز دیگه یه اسکنر بگیرم اما توش موندم (200تومن پول دارم که باهاش میتونم کانن110 از نوع تخت باdpi بین 3000 تا4800 (اگه اشتباه نکرده باشم)بخرم.قیمتش هم از 170 تا 195 هستش ولی هر چه قدر فکر میکنم من یه اسکنر همراه پاسخ گوی منه .هدفم فقط اسکن اسناد -جزوه - کتاب هستش-اما سوالاتی ذهنم رو مشغول کرده که باعث شده دو هفته ای خریدم رو به تاخیر انداخته که میخواستم اگه کسی اسکنر همراه داره جواب سوالاتم رو بده؟
1-شما که از این اسکنر همراه دارید تا الآن شده کم و کاستی از دستگاه تون دیده باشید که آرزو کرده باشید کاش نخریده بودمش؟
2-چون جزوه بعضی از بچه ها معمولا تروتمیز نیستند و ممکن قبلا خیس و در نهایت چروک شده اند میخواستم ازتون در خواست کنم که اگه امکانش هست یه اسکن از یه کاغذ چروک با حداکثر کیفیت بگیرید و نشونش بدید
3-میشه با حداکثر dpi اسکن سیاه سفید گرفت یا فقط مخصوص اسکن رنگی هستش (به عنوان مثال dpi 900)
4-اگه کسی تجربه استفاده از اسکنر تخت و دستی رو داره خواهشا بگن که واقعا تفاوت کیفیت این دو نمو نه خیلی تو ذوق میزنه؟
5-موقع اسکن میشه فهمید دقیقا اسکن از چه نقطه ای شروع میشه و کجا دقیقا ختم میشه؟
6-به عنوان سوال اولم باید میگفتم که با توجه به اهدافم از خرید اسکنر به نظر شما واقعا کدوم(تخت یا دستی) میتونه نیاز من رو جواب بده؟
ممنون میشم اگه جواب سوالات رو بدید.file:///C:/DOCUME%7E1/ali/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif

ursamajor
18-04-2013, 02:43
سلام
شرمنده دوستان که دوباره مزاحم شدم.دیگه تصمیم گرفتم تا چند روز دیگه یه اسکنر بگیرم اما توش موندم (200تومن پول دارم که باهاش میتونم کانن110 از نوع تخت باdpi بین 3000 تا4800 (اگه اشتباه نکرده باشم)بخرم.قیمتش هم از 170 تا 195 هستش ولی هر چه قدر فکر میکنم من یه اسکنر همراه پاسخ گوی منه .هدفم فقط اسکن اسناد -جزوه - کتاب هستش-اما سوالاتی ذهنم رو مشغول کرده که باعث شده دو هفته ای خریدم رو به تاخیر انداخته که میخواستم اگه کسی اسکنر همراه داره جواب سوالاتم رو بده؟
1-شما که از این اسکنر همراه دارید تا الآن شده کم و کاستی از دستگاه تون دیده باشید که آرزو کرده باشید کاش نخریده بودمش؟
2-چون جزوه بعضی از بچه ها معمولا تروتمیز نیستند و ممکن قبلا خیس و در نهایت چروک شده اند میخواستم ازتون در خواست کنم که اگه امکانش هست یه اسکن از یه کاغذ چروک با حداکثر کیفیت بگیرید و نشونش بدید
3-میشه با حداکثر dpi اسکن سیاه سفید گرفت یا فقط مخصوص اسکن رنگی هستش (به عنوان مثال dpi 900)
4-اگه کسی تجربه استفاده از اسکنر تخت و دستی رو داره خواهشا بگن که واقعا تفاوت کیفیت این دو نمو نه خیلی تو ذوق میزنه؟
5-موقع اسکن میشه فهمید دقیقا اسکن از چه نقطه ای شروع میشه و کجا دقیقا ختم میشه؟
6-به عنوان سوال اولم باید میگفتم که با توجه به اهدافم از خرید اسکنر به نظر شما واقعا کدوم(تخت یا دستی) میتونه نیاز من رو جواب بده؟
ممنون میشم اگه جواب سوالات رو بدید.file:///C:/DOCUME%7E1/ali/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif

سلام به شما
1- نه
2- ...
3- بله
4- مقایسه نکردم
5- بله
6- قبلا هم گفته بودم، مهمترین مزیت این اسکنرها پرتابل بودنشونه؛ اگر این مزیت برای شما هم مهمترین فاکتور باشه پس اسکنر دستی بگیرید در غیر این صورت، تخت.
موفق باشید

ali-blue
18-04-2013, 19:13
واقعا ازت ممنونم(ursamajor)-شما تو این مدت خیلی به من کمک کردین -فقط اگه امکانش براتون هست یه لطفی در حق من کنیداگه ممکنه یه کاغذ رو مچاله کنید بعد صافش کنید و ازش اسکن بگیرید (اگه تونستید)

ursamajor
18-04-2013, 21:20
خواهش می کنم
چرا یکی، این هم 2تا اسکن از کاغذ مچاله ی خیس پاره، خدمت شما. (رزولوشن حداکثر و رنگی) لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ali-blue
18-04-2013, 22:10
خیلی عالی بود.رزولیشن 600 dpi یا 900dpiبود؟ میشه همین صفحات رو سیاه سفید با dpi 300 اسکن کنی و بهمون نشون بدی؟ممنون .به امید دیدار:n16:

ursamajor
18-04-2013, 23:37
خیلی عالی بود.رزولیشن 600 dpi یا 900dpiبود؟ میشه همین صفحات رو سیاه سفید با dpi 300 اسکن کنی و بهمون نشون بدی؟ممنون .به امید دیدار:n16:

شما اگه همین 4تا صفه قبل رو یه مطالعه میکردی لینک سایت سازنده به همراه مشخصات کامل اونجا هست.
و اگه سرچی تو نت بزنی ریویو تصویری هم پیدا میشه ازش.
درضمن اون اسکن قبلی هم از کاغذ سیاه و سفید بود! پس چه فرقی میکنه رنگی یا سیاه و سفید اسکن بشه؟؟!
حالا اگه برای شما فرق میکنه میتونید همون اسکن قبلی رو با یک نرم افزار سایزش رو نصف کنید و تبدیل کنید به سیاه و سفید، نتیجه میشه همون اسکن سیاه و سفید 300 DPI که شما می خواید.
موفق باشید

ali-blue
28-04-2013, 09:03
سلام دوستان سرانجام به خاطر بودجه کم من یه اسکنر تخت دست دوم خریدم اما به درد من نخورد چون کارم اسکن کتاب بود و فکر کنم بهترین گزینه برا اسکن کتاب همین اسکنر دستی هستش که متاسفانه قیمتشون کم کم داره سر به فلک میزاره.اسکنر دستی با dpi 900 از 200 داریم تا270 -فالنیک (نمایندگی hp , اسکنر skypix)دو مدل داره که نمونه کاراش رو روی سایتش قرار داده بود خیلی عالی بود احتمالا در اینده نه چندان دور از اون مدل 220 تومنی بخرم.فقط یه سوال دارم که به عنوان مثال وقتی من از یه کتاب قطور اسکن میگیرم و مقداری از اسکنر خارج از صفحه کتاب هستش و با سطح 2یا3 سانت فاصله داره (مثلا زیر کتاب فرش باشه)زمینه فرش رو تشخیص میده یا اگه من کتاب رو روی یه سطح سفید بزارم و اتفاقی که گفتم بیفته اسکن من یکدست میفته(یعنی به غیر از صفحه کتاب بقیه جاها رو سفید تشخیص میده)-چون (به خاطر اینکه تمام صفحات جزوم یک اندازه و یکدست باشه)نمیخوام بعدا کادر خارج از صفحه کتاب رو کات کنم-امیدوارم منظورم رو فهمیده باشید-یا علی

ursamajor
28-04-2013, 12:45
سلام دوستان سرانجام به خاطر بودجه کم من یه اسکنر تخت دست دوم خریدم اما به درد من نخورد چون کارم اسکن کتاب بود و فکر کنم بهترین گزینه برا اسکن کتاب همین اسکنر دستی هستش که متاسفانه قیمتشون کم کم داره سر به فلک میزاره.اسکنر دستی با dpi 900 از 200 داریم تا270 -فالنیک (نمایندگی hp , اسکنر skypix)دو مدل داره که نمونه کاراش رو روی سایتش قرار داده بود خیلی عالی بود احتمالا در اینده نه چندان دور از اون مدل 220 تومنی بخرم.فقط یه سوال دارم که به عنوان مثال وقتی من از یه کتاب قطور اسکن میگیرم و مقداری از اسکنر خارج از صفحه کتاب هستش و با سطح 2یا3 سانت فاصله داره (مثلا زیر کتاب فرش باشه)زمینه فرش رو تشخیص میده یا اگه من کتاب رو روی یه سطح سفید بزارم و اتفاقی که گفتم بیفته اسکن من یکدست میفته(یعنی به غیر از صفحه کتاب بقیه جاها رو سفید تشخیص میده)-چون (به خاطر اینکه تمام صفحات جزوم یک اندازه و یکدست باشه)نمیخوام بعدا کادر خارج از صفحه کتاب رو کات کنم-امیدوارم منظورم رو فهمیده باشید-یا علی

چرا اون اسکنر تخت به دردتون نخورد؟

قبلا هم گفته بودم که اسکنر دستی فقط از سطحی که بهش چسبیده اسکن میگیره. یعنی بقیه جاها سیاه میفته.
کات کردن کاری هست که همیشه باید بعد اسکن باید اسکنرها انجام بدید. این اسکنر ها به اون راحتی که شما فکر میکنی نیست!

ali-blue
28-04-2013, 17:19
سلام دوست عزیز(ursamajor)
خدمت شما عرض کنم که به این دلیل به درد من نخورد چون باید پدر کتاب رو درمیاوردی تا بتونه حاشیه (از طرف شیرازه کتاب)رو اسکن کنه و تازه اگه کتاب قطور باشه که باید بعد اسکن یه کتاب دیگه برا دوستتون (کسی که کتاب ازش گرفتید)بخرید چون به نظر میرسه این کتاب 100 بار دوره شده-
تقریبا دیگه با توضیحاتی که شما فرمودید از خرید اسکنر منصرف شدم چون من خودم پرینتر دارم میخواستم کتاب های بچه ها رو اسکن کنم و پرینت بگیرم البته فکر میکردم دقیقا مثل کپی هایی میشه که بیرون میگیرن اما با این اوصاف قطعا به اون یکدستی کپی های بیرون نمیشه .یا علی

Nakh0d4
30-04-2013, 16:48
لرزش دست يا سريع بودن يا اهسته بودن حركت دست تو اسكن كردن باعث كشيدگي اسكن ميشه؟
بعد همشون باتري قلمي ميخورن؟ باتري ليتيومي ندارن؟

ursamajor
30-04-2013, 22:13
لرزش دست يا سريع بودن يا اهسته بودن حركت دست تو اسكن كردن باعث كشيدگي اسكن ميشه؟

سریع یا آهسته بودن خبلی تاثیر نمیزاره مگه اینکه شدید باشه. لرزش هم اگه خیلی کم باشه مشکلی نداره ولی اگه دستتون یکنواخت حرکت نکنه و چپ و راست بشه اسکن خراب میشه.
آره. همه 2تا باتری قلمی میخورن. تازه باتری قلمی که بهتره. چون هروقت تموم بشن خیلی راحت و سریع میتونید دوباره تهیه کنید و دیگر اینکه میتونید از باتری های قابل شارژ استفاده کنید.

موفق باشید

ali-blue
01-05-2013, 07:52
سلام دوستان عزیز یه نرم افزار دم دستی و ساده برای ویرایش عکس های اسکن شده میتونید یه من معرفی کنید(درحدی که بشه باهاش روشنی تصویر رو تغییر داد و حاشیه ها رو کات کرد)

Nakh0d4
01-05-2013, 18:46
سریع یا آهسته بودن خبلی تاثیر نمیزاره مگه اینکه شدید باشه. لرزش هم اگه خیلی کم باشه مشکلی نداره ولی اگه دستتون یکنواخت حرکت نکنه و چپ و راست بشه اسکن خراب میشه.
آره. همه 2تا باتری قلمی میخورن. تازه باتری قلمی که بهتره. چون هروقت تموم بشن خیلی راحت و سریع میتونید دوباره تهیه کنید و دیگر اینکه میتونید از باتری های قابل شارژ استفاده کنید.

موفق باشید

حداكثر تا چه اندازه رو اسكن ميگيره؟؟ A4?
بعد حجم هر عكس اسكن چقدره؟
بعد الان يه مارك خوب با قيمت معقول چييه؟:n25:

amirkalak6
02-05-2013, 11:54
فکر کنم مارکاش همش یه جورن و فرق نمیکنه کیفیتاشون...

Nakh0d4
02-05-2013, 18:57

اخه قيمتاشون خيلي با هم فرق داره از 120 تومنمن ديدم تا بالا
بعد ميشه به usb كامپيوتر وصل كرد و اسكن گرفت(برا حالت بدون باتري):n26:

ursamajor
03-05-2013, 01:16
حداكثر تا چه اندازه رو اسكن ميگيره؟؟ A4?
بعد حجم هر عكس اسكن چقدره؟
بعد الان يه مارك خوب با قيمت معقول چييه؟:n25:

حداکثر عرض 22 سانت و طول 185 سانت.
اسکن رنگی با رزولوشن حداکثر برای A4 حدود 4 مگ و با رزولوشن کم حدود 1 مگ.
اطلاعی از وضعیت بازار ندارم. ولی من که از این مارک ION خیلی راضیم.

بعد ميشه به usb كامپيوتر وصل كرد و اسكن گرفت(برا حالت بدون باتري):n26:

کابل usb فقط برای دسترسی به مموری هست.

amirkalak6
09-05-2013, 08:01
من اگه یه دست دوم پیدا کنم میگیرم به درد میخوره..

MatinCracker
22-05-2013, 17:51
سلام. نظرتون نسبت به اسکنر iScan چیه ؟
900dpi هستش.
قیمت هم 200 تومان.

binaafarin
22-06-2013, 12:54
دوستان نتیجه چی شد؟
ایا با اسکنر تخت میشه بدون باز کردن کتاب اسکن کرد؟

ursamajor
22-06-2013, 21:22
دوستان نتیجه چی شد؟

موقع اسکن کردن با اسکنر تخت همون وضعیتی برای کتاب پیش میاد که موقع کپی گرفتن میاد. در هر دو حالت کتاب 180 درجه باز میشه.

scanner1
23-06-2013, 02:06
سلام
برای اسکن کردن با اسکنر های دسکتاپ مجبورید کتاب رو خیلی باز کرده و به صورت وارونه روی صفحه اسکنر قرار دهید . این کار به شیرازه کتاب صدمه میزند
استفاده از اسکنر دستی برای کتاب بهتر است
پیروز باشید

scanner1
23-06-2013, 02:11
با سلام
نمونه هایی هم هست (من یکی دارم)، که حافظه داخلی داره و حدود 60-70 صفحه بدون مموری اسکن میکنه
و با Usb میتونه به جای باتری اسکن کنه
اما چون کیفیتش کمتر و قیمنش بیشتر بود وارد نکردم
البته سرعت اسکنش عاااااااااااااللللللللللی یییییییییه! 1ثانیه فقط
:n01:

scanner1
23-06-2013, 02:13
حداکثر عرض 22 سانت و طول 185 سانت.
اسکن رنگی با رزولوشن حداکثر برای A4 حدود 4 مگ و با رزولوشن کم حدود 1 مگ.
اطلاعی از وضعیت بازار ندارم. ولی من که از این مارک ION خیلی راضیم.

کابل usb فقط برای دسترسی به مموری هست.

با سلام
نمونه هایی هم هست (من یکی دارم)، که حافضه داخلی داره و حدود 60-70 صفحه بدون مموری اسکن میکنه
و با Usb میتونه به جای باتری اسکن کنه
اما چون کیفیتش کمتر و قیمنش بیشتر بود وارد نکردم
البته سرعت اسکنش عاااااااااااااللللللللللی یییییییییه! 1ثانیه فقط

scanner1
23-06-2013, 02:16

موفق باشید

سلام
برخی از اسکنرا هم AAA میخورن
سبک تره
اما دسترسی بهش سخت تره و AA تو ایران در دسترس تره

scanner1
23-06-2013, 02:34
سلام دوستان عزیز یه نرم افزار دم دستی و ساده برای ویرایش عکس های اسکن شده میتونید یه من معرفی کنید(درحدی که بشه باهاش روشنی تصویر رو تغییر داد و حاشیه ها رو کات کرد)

سلام
میتونید از ACDsee استفاده کنید و عکس ها رو به صورت گروهی روشن و کراپ کنید
Microsoft office picture manager هم میتونید استفاده کنید:n06:

ببخشید مسیجو تازه دیدم
در اولین فرصت چشم
هنوزم به دردتون میخوره؟

scanner1
23-06-2013, 02:38

سلام
کیفیتاش فرق میکنه
مثلا Handyscanها رنگ نقره ای و طلایی رو تشخیص میدن و اتووایت بالانس دارند و میتونید میزان سفیدی کاغذ رو تعریف کنید براش اون وقت اسکن ار متن با زمینه تیره راحت میشه و.......................

scanner1
23-06-2013, 02:44
چرا اون اسکنر تخت به دردتون نخورد؟

قبلا هم گفته بودم که اسکنر دستی فقط از سطحی که بهش چسبیده اسکن میگیره. یعنی بقیه جاها سیاه میفته.
کات کردن کاری هست که همیشه باید بعد اسکن باید اسکنرها انجام بدید. این اسکنر ها به اون راحتی که شما فکر میکنی نیست!

سلام
برخی نمونه ها هستن که اینجوری نیس!
مثلا قالی زیر کتاب میوفته
اگه کاغذ سفید بزارید میشه

ali-blue
25-06-2013, 16:32
سلام binaafarin- من اجازه ارسال پیغام رو ندارم اگه خواستی ایمیلت رو برا بفرست تا مفصل راهنماییت کنم

hoomi_gta
05-07-2013, 00:07
سلام دوستان من یه اسکنر skypix خریدم خیلی هم راضی بودم ازش ولی الان روشنش که می کنم رو چراغ همه ی علامت های روی LED روشن میشه و اسکنر کار نمی کنه. وقتی میزنم به کامپیوتر میره روی حالت USB ولی خود اسکنر اصلا کار نمی کنه. میشه راهنمایی کنید؟

aramis2800
06-07-2013, 18:32
دوست عزیز؛ لطفاً این مقاله ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو مطالعه بفرمایید. ممکنه کمکتون بکنه.

hoomi_gta
11-07-2013, 19:55
جالبه رفتم SKYPIX و عوض کنم هر چی مدل نو داشت خراب بود! با genx عوضش کردم که خیلی بهتره. هم 900DPI اسکن می کنه هم پی دی اف هم سیو می کنه

4rooos
15-07-2013, 02:51
دوستان از نظر دوام، اسکنر های دستی چطورن؟
من برای اسکن و پرینت گرفتن ، جزوه های درسی میخوام که اغلب توی دفترچخ نوشته شدن و نمیشه برگهارو جدا کرد
به نظر شما دستی بگیرم یا رومیزی؟

ursamajor
15-07-2013, 12:50
من برای اسکن و پرینت گرفتن ، جزوه های درسی میخوام که اغلب توی دفترچخ نوشته شدن و نمیشه برگهارو جدا کرد

سلام به شما

اگر برای شما مسئله قابل حمل بودن مهم نیست و میتونید در خانه جزوه هاتون رو اسکن کنید، حتما اسکنر رومیزی بگیرید ولی اگر حتما باید همه جا همراهتون باشه پس اسکنر دستی بگیرید.

موفق باشید

hassanshaikhi
15-07-2013, 14:04
اگه گوشی اندرویدی یا آیفون داشته باشی راحت با برنامه camscanner میتونی جزوه هارو با کیفیت خوب اسکن کنی

ashkan1360
21-07-2013, 15:32
من هم يه اسكنر دستي براي مواقعي كه شهر خودم نيستم خيلي لازمه برام
ولي مونده بودم چي بگيرم كه بعد پشيمون نشم ببينم خوب نيست
باتري قلمي ستمه يه جورايي
چقدر دو تا دونه باتري جواب ميده ؟
هر روز بايد باتري خريد يا شارژي رو شارژ كرد ؟

tustus123
26-07-2013, 10:03
سلام دوستان سوال من اینه که ایا این اسکنر در هنگام اسکن از خودش صداه هم در میاره یا نه؟

scanner1
26-07-2013, 10:45
من هم يه اسكنر دستي براي مواقعي كه شهر خودم نيستم خيلي لازمه برام
ولي مونده بودم چي بگيرم كه بعد پشيمون نشم ببينم خوب نيست
باتري قلمي ستمه يه جورايي
چقدر دو تا دونه باتري جواب ميده ؟
هر روز بايد باتري خريد يا شارژي رو شارژ كرد ؟

سلام دوست عزیز
در مواقعی که منزل تشریف دارید یا دسترسی به برق دارید میشه از آداپتور 3ولت با گیره سوسماری استفاده کنید (باتری ها رو در بیارید)
باتری قلمی معمولی خوب 180-200 بسته به رزولوشن اسکن میکنه
باتری شارژی با آمپراژ بالا که شارژ رو به مدت های طولانی نگه میداره بالای 300صهحه اسکن میکنه
نمونش 2700 کملیون یا سونی یا انرزایژر خوبه

scanner1
26-07-2013, 10:50
سلام دوستان سوال من اینه که ایا این اسکنر در هنگام اسکن از خودش صداه هم در میاره یا نه؟

سلام دوست عزیز
نه صدا در نمیاره
چون کار اصلی با دست انجام میشه و دیگه موتور نمیخاد که بالب اسکنر رو حرکت بده صدایی نداره
در سکوت و آرامش و تاریکی و روشنایی و هر سطحی از دیوار و فرش و گرفته و کاغذ و پوستر و بنر...... با عرض آ4 و طول 128-130 سانت اسکن میکنه

scanner1
26-07-2013, 10:57

سلام
دوست عزیز
اسکنر من که تا حالا 2ساله آخ هم نگفته تا حالا یه خرابی هم نداشته
و اشکالاتی که برا اسکنر های معمولی پیش میاد رو ندارن
سبک و قابل حمل است
برای اسکن نیاز به پیسی یا لپ تاپ نیس و برق هم نباشه میشه اسکن کرد
دیگخ لازم نیس جزوه رو بگیرید بیارید خونه اسکن کنید همونجا تو دانشگاه یا مدرسه اسکن میکنید
نیازی به امانت گرفتن کتاب نیست
سایزهای بزرگ تر از آ4 رو میتونه اسکن کنه
اعلامیه های روی برد و پوسترها و حتی نقاشی های یادگاری روی نیمکت :n01: رو میشه اسکن کرد

و..........

scanner1
26-07-2013, 11:00

سلام مجدد
راستی سرعتش خیلی بالاست
و 600 دی پی آی رو در 3ثانیه اسکن میکنه
و این کار با سکنر های دسک تاپ وقت گیره

scanner1
26-07-2013, 11:01
سلام دوستان من یه اسکنر skypix خریدم خیلی هم راضی بودم ازش ولی الان روشنش که می کنم رو چراغ همه ی علامت های روی LED روشن میشه و اسکنر کار نمی کنه. وقتی میزنم به کامپیوتر میره روی حالت USB ولی خود اسکنر اصلا کار نمی کنه. میشه راهنمایی کنید؟

اسکنر من این مارک نیس
تا حالا با هیچ مشکلی برخورد نکردم

scanner1
26-07-2013, 11:06
دوستان نتیجه چی شد؟

سلام
برای اسکن کردن با اسکنر های دسکتاپ مجبورید کتاب رو خیلی باز کرده و به صورت وارونه روی صفحه اسکنر قرار دهید . این کار به شیرازه کتاب صدمه میزند
استفاده از اسکنر دستی برای کتاب بهتر است
پیروز باشی

scanner1
26-07-2013, 11:37

سلام
سریع یا آهسته بودن تاثیری نداره
فقط اگه زیاد سریع بکشید ارور میده و باید دوباره شروع کنید

میتونید باتری رو در بیارید و با یه گیره سوسماری متصل به آداپتور 3ولت اسکن کنید

el_1362
10-08-2013, 19:21
اسکنر من این مارک نیس
تا حالا با هیچ مشکلی برخورد نکردم
سلام
اسکنر شما قابلیت اسکن 900 dpi را دارد ؟
تو صفحه نمایش اسکنر دقیقا چه جزئیاتی را نمایش می دهد

h_khozooei
12-08-2013, 11:18
سلام
دوست عزیز
اسکنر من که تا حالا 2ساله آخ هم نگفته تا حالا یه خرابی هم نداشته
و اشکالاتی که برا اسکنر های معمولی پیش میاد رو ندارن
سبک و قابل حمل است
برای اسکن نیاز به پیسی یا لپ تاپ نیس و برق هم نباشه میشه اسکن کرد
دیگخ لازم نیس جزوه رو بگیرید بیارید خونه اسکن کنید همونجا تو دانشگاه یا مدرسه اسکن میکنید
نیازی به امانت گرفتن کتاب نیست
سایزهای بزرگ تر از آ4 رو میتونه اسکن کنه
اعلامیه های روی برد و پوسترها و حتی نقاشی های یادگاری روی نیمکت :n01: رو میشه اسکن کرد

و..........

دو سال پیش این اسکنرها رو از کجا خرید. مگر بوده؟

scanner1
26-08-2013, 18:53
سلام
بله من 2سال پیش به علت نیازی که به اسکنر همراه داشتم در دوران تحصیل این اسکنر رو تهیه کردم (ار سایت آمازون) و بعد با مشاهده کارایی و کاربرد های بیشمارش و اینکه همه ی کسانی که این اسکنر رو میدیدند خوششون میومد من هم این اسکنرا رو برا اولین بار وارد کردم
البته قبل از وارد کردن، چند نوع از اسکنر های موجود در بازار رو امتحان کردم و همون انتخاب اولم بهترین انتخاب بود
کیفیتش عالیه

شاد باشید

scanner1
26-08-2013, 18:54
دو سال پیش این اسکنرها رو از کجا خرید. مگر بوده؟

سلام
بله من 2سال پیش به علت نیازی که به اسکنر همراه داشتم در دوران تحصیل این اسکنر رو تهیه کردم (ار سایت آمازون) و بعد با مشاهده کارایی و کاربرد های بیشمارش و اینکه همه ی کسانی که این اسکنر رو میدیدند خوششون میومد من هم این اسکنرا رو برا اولین بار وارد کردم
بعد از اون ایزی اسکن و .. اومد
البته قبل از وارد کردن، چند نوع از اسکنر های موجود در بازار رو امتحان کردم و همون انتخاب اولم بهترین انتخاب بود
کیفیتش عالیه

شاد باشید

scanner1
26-08-2013, 18:59
سلام

سلام
نخیر تا 600 دیپی آی اسکن میکنه
900 دی پی آی چون خیلی بالاتره برای استفاده دقت بالاتری میخاد و به لرزش بیشتر حساسه و به نظر من برای کارهای سرعتی مثل وکیل ها و یا دانشجوها مناسب نیست
در صفحه نمایش
1.رنگی یا سیاه و سفید بودن اسکن
2.رزولوشن اسکن
3.تعداد صفحات اسکن شده
4.نشانگر باتری
5.نشانگر مموری کارت
دیده میشه

موفق و پیروز باشید

ehsan_iace
15-09-2013, 22:44
سلام

من برای اسکن کتاب و جزوه و روزنامه و مجله اسکنر می‌خوام (اسکن سیاه و سفید)

چه مدلی را پیشنهاد می‌کنید؟

قیمت‌اش چقدره؟

میشه یک نمونه اسکن از متن یک کتاب و روزنامه بگذاری؟

h_khozooei
17-09-2013, 08:25
دیگه اسکنر سیاه سفید گیر نمی آد. باید رنگی بخری
رنگی ارزون هم هست.
البته من یه اسکنر رنگی داری می فروشم درایورش رو برای XP دارم ولی برای 7 ندارم شاید هم گیر نیاد نمی دونم.

scanner1
24-09-2013, 15:25
سلام

قیمت‌اش چقدره؟

سلام
وقت بخیر
برا اسکن روز نامه که با اسکنرای معمولی نمیشه
چون سایزش بزرگ تر از صفحه پرینتره
اسکنر دستی میتونه چیز مناسبی باشه براتون
هم رنگی اسکن میکنه هم سیاه و سفید (300 تا 600 DPI) با قابلیت تشخیص رنگ طلایی و نقره ای
سیاه سفید با کیفیت معمولی خیلی سریع و خوب در 3 ثانیه
240 تومن با ارسال رایگان به تمام ایران هم داره
چشم در اولین فرصت میزارم
سرعت نتم پایینه

شاد و پیروز باشید

scanner1
24-09-2013, 15:38
سلام

در ادامه ی پرسشون این نکته ها رو باید اضافه کنم که
تا اونجایی که میدونم زمان مورد نیاز برای اسکن 900 دی پی آی 13 ثانیه هست
و این زمان زیادیه برا اسکن
کسی هم که اسکن 900 دی پی آی بخاد خوب میده با دستگهای اسکن بزرگ صنعتی موجود در چاپ خونه ها (متری پول میگیرند) و 1200 دی پی آی اسکن میکنه
اصل کار اسکنر جیبی به سرعت عمل و قابلیت اسکن در حد معقول هست
همین 600 دی پی آی ها اگه که دست لرزش یا یا حرکت غیر صاف داشته باشه اسکنش تغییر حالت میده و صاف در نمیاد
اونوقت فکر کنید برا 1 کاغذ کوچیک آ4 13 ثانیه وقت بزاری و دستت هم صاف و بدون لرزش و یک نواخت حرکت کنه ..... بعد از چند صفحه مچ آدم از کار میوفته
البته این نظر شخصی منه
دوستایی که اسکنر دستی 900 دی پی آی دارن نمونه اسکن هاشونو بزارن و توضیحای بیشتری بدن ممنون میشیم

شاد و سلامت باشید

hoseinra
11-11-2013, 15:15
سلام دوستان
کدام مارک این اسکنر ها بهتره؟ مثلا Scanzee خوبه یا Skypix یا اصلا فرقی دارن؟
قیمت این scanzee 010 کسی تو بازار پایتخت داره؟

scanner1
16-11-2013, 18:02
سلام

قیمت‌اش چقدره؟

سلام
یه ایمیل بهم بزن تا عکسا رو بفرستم
ببخشید دیر شد
scanner.2013@gmail.com

قابل نداره 240 با ارسال رایگان
+نرم افزار OCr . دستمال برا تمیز کردن قسمت شیشه ای

بازم شرمنده بابت تاخیر

ehsan_iace
16-11-2013, 18:24
سلام

ایمیل فرستادم خدمت‌تان

LEICA
16-01-2014, 13:16
سلام
مبحث خیلی خوبیه من بشدت دنبال یه اسکنر قابل حمل میگردم اما بین نامها و ... گیر کردم
1-دوستانی که دارن میشه بگید کدومش بهتر عمل میکنه و مطمئن تره؟
2-و حداکثر اندازه ای که میتونه اسکن کنه چقدره؟ قطع روزنامه رو هم میتونه یا خیر؟ برای اسکن کاغذ های بزرگتر از آ4 چه راه حلی هست؟ (بجز اسکن مجدد از جهت باقیمانده)
و اینکه دوسان مقایسه ای بین این و اون نرم افزاری که روی موبایل هست انجام دادن؟ اصلا با هم قابل قیاس هستند؟
یاعلی

ursamajor
17-01-2014, 02:10
سلام
مبحث خیلی خوبیه من بشدت دنبال یه اسکنر قابل حمل میگردم اما بین نامها و ... گیر کردم
2-و حداکثر اندازه ای که میتونه اسکن کنه چقدره؟ قطع روزنامه رو هم میتونه یا خیر؟ برای اسکن کاغذ های بزرگتر از آ4 چه راه حلی هست؟ (بجز اسکن مجدد از جهت باقیمانده)
و اینکه دوسان مقایسه ای بین این و اون نرم افزاری که روی موبایل هست انجام دادن؟ اصلا با هم قابل قیاس هستند؟
یاعلی

سلام
1- چون من فقط یک مدل رو دارم و با بقیه مدل ها هم کار نکردم نمیتونم نظر درستی بدم.
2- حداکثر اندازه اسکن هم عرض 22 و طول 185 سانت (برای اسکنر من). برای اسکن A3 همین دستگاه های کپی بزرگ که اکثر مغازها دارن اسکن انجام میدن. برای سایز های بزگتر هم مراکز کپی که دستگاه های بزرگ که مثل پلاتر هست دارن انجام میدن که عرض 1 تا 1.5 متر و طول هم فکر کنم محدودیت خاصی نداره. اگر هم باز سایز بزرگتر لازم دارید که من دستگاه هاشو ندیدم ولی فکر کنم وجود داشته باشه.
و راه دیگه هم برای اسکن سایز های بزرگ همین اسکنر های دستی هست که باید تیکه تیکه اسکن کنید و بعد با نرم افزار اونهارو به هم بچسبونید.
اون نرم افزاری که روی موبایل ها هست کارش همینه که تیکه های عکسی که شما میگیرید رو به هم بچسبونه ولی چون عکس ها با دوربین موبایل گرفته میشه کیفیتش چندان مناسب نیست .

موفق باشید

scanner1
12-03-2014, 23:47
سلام
یاعلی

سلام
این وبلاگه منه نگاش کن اگه سوال داشتی در خدمتم

علی یارت

ehsan_iace
18-03-2014, 00:00
اسکنر دستی پرتابل داریم که در اندازه A3 هم اسکن کنه؟

اینجور اسکنرها باطریشان شارژیه؟

سکنر پرتابل داریم که باطری خور نباشه و بشه مستقیم به برق وصل کرد؟ (آخه دوستی میگفت که 40 صفحه که اسکن کنی باطریش تمام میشه من میخواهم در هر بار اسکن بیش از 100 صفحه بدون شارژ مجدد اسکن کنم )

اسکنر دستی پرتابل کدام مارک و مدل را توصیه میکنید؟ (زیر 300 تومان؟)

scanner1
19-03-2014, 00:03
سلام
خیر عرض آ4 و طول بیش از یک متر. باید دو مرحله اسکن کنید و بچسبونید به هم با نرم افزار
بله با یواسبی داریم اما از 300 تومن گرون تره با حافظه داخلی
با باطری شارژی و معمولی کار میکنه شارژی عمرش بیشتره و معمولی 200 صفحه حدودا بستگی به کیفیت باطری و رزولوشن اسکن
میشه این اسکنرا رو با برق استفاده کرد روش داره
اگه سوالی بود این روزا نمیرسم به بیام نت اگه سوال داشتین به شماره داخل وبلاگ زنگ بزنید. ارسال رایگان هست...
سال نو مبارک
شاد باشید

hamids68
18-09-2014, 20:05
سلام دوستان

من می خوام برای اسکن کردن 200 هزار قطعه فلش کارت که با خودکار نوشته شده از اسکنر دستی استفاده کنم .خیلی تمایل دارم که سریع و با کیفیت اسکن بشه و بدون اینکه عملیات خاصی برای ویرایش و دیدن عکس لازم باشه بتونم
سریع اون فایلو باز کنم و بخونم. از نظر سرعت اسکن و کیفیت تصویر فکر کنم مدل خوبی رو انتخاب کردم چون سیاه و سفیدو ظرف 0/6 ثانیه اسکن میکنه و می تونه تا 1200 dpi هم اسکن کنه . مدل Avision MiWand 2 Pro WiFi Scanner

ولی مثل اینکه ( که مطمئن نیستم ...) وقتی عکس گرفته میشه برای دیدنش باید از امکان zoom in استفاده بشه و مرتب هم باید تکرار بشه تا بشه تصویرو دید که اینکار بشدت به سرعت مرور فلش ها لطمه وارد میکنه.نظر شما چیه ؟
آیا این مسئله اجتناب ناپذیره ؟ یا اینکه موقع اسکن کردن میشه این مسئله رو کنترل کرد ؟

hamids68
19-09-2014, 19:55
سلام دوستان

من می خوام برای اسکن کردن 200 هزار قطعه فلش کارت که با خودکار نوشته شده از اسکنر دستی استفاده کنم .خیلی تمایل دارم که سریع و با کیفیت اسکن بشه و بدون اینکه عملیات خاصی برای ویرایش و دیدن عکس لازم باشه بتونم
سریع اون فایلو باز کنم و بخونم. از نظر سرعت اسکن و کیفیت تصویر فکر کنم مدل خوبی رو انتخاب کردم چون سیاه و سفیدو ظرف 0/6 ثانیه اسکن میکنه و می تونه تا 1200 dpi هم اسکن کنه . مدل Avision MiWand 2 Pro WiFi Scanner

ولی مثل اینکه ( که مطمئن نیستم ...) وقتی عکس گرفته میشه برای دیدنش باید از امکان zoom in استفاده بشه و مرتب هم باید تکرار بشه تا بشه تصویرو دید که اینکار بشدت به سرعت مرور فلش ها لطمه وارد میکنه.نظر شما چیه ؟
آیا این مسئله اجتناب ناپذیره ؟ یا اینکه موقع اسکن کردن میشه این مسئله رو کنترل کرد ؟

جواب سوالمو خودم پیدا کردم. کافیه فقط یه بار برنامه acdsee رو zoom lock کنم مسئله حله.

Noghabyte
18-10-2014, 00:44
سلام دوستان
از نظر سرعت اسکن و کیفیت تصویر فکر کنم مدل خوبی رو انتخاب کردم چون سیاه و سفیدو ظرف 0/6 ثانیه اسکن میکنه و می تونه تا 1200 dpi هم اسکن کنه . مدل Avision MiWand 2 Pro WiFi Scanner

سلام
من هم قصد خرید این اسکنر رو برای اسکن کتاب و مجله و ... دارم.
می خواستم بدونم آیا به درد کتاب های بالای 300 ، 400 صفحه میخوره که کامل باز نمیشن؟
می تونم ازتون خواهش کنم واسه این مورد یه تستی ازش بگیرید؟ خصوصاً وقتی صفحات ابتدایی و یا انتهایی اسکن میشه کار باهاش راحت هست یا نه؟

راستی برای اسکن فیش هاتون نمیتونین از فیدرش استفاده کنین؟ قابلیت برش خودکار تصاویر رو نداره؟

hamids68
18-10-2014, 08:32
سلام
من هم قصد خرید این اسکنر رو برای اسکن کتاب و مجله و ... دارم.
می خواستم بدونم آیا به درد کتاب های بالای 300 ، 400 صفحه میخوره که کامل باز نمیشن؟
می تونم ازتون خواهش کنم واسه این مورد یه تستی ازش بگیرید؟ خصوصاً وقتی صفحات ابتدایی و یا انتهایی اسکن میشه کار باهاش راحت هست یا نه؟

راستی برای اسکن فیش هاتون نمیتونین از فیدرش استفاده کنین؟ قابلیت برش خودکار تصاویر رو نداره؟

چند هفته دیگه این مسئله رو تست میکنم

چون روزی 4000 فلش کارتو باهاش اسکن کردم یکی از دکمه هاش خراب شده قرار شده وقتی اومدم تهران ببرم شرکتشون درستش کنند الان برای یه ماموریت چند هفته ائی شهرستان هستم

فیدر داره وبخوبی کار میکنه ولی برای منکه می خوام روزی 3000 تا فلش کارتو باهاش اسکن کنم کار وقت گیری هست

m-arj
18-10-2014, 14:30
سلام
من یه دستگاه Avision MiWand 2 Pro WiFi Scanner خریدم همین امروز رسید دستم ولی بلد نیستم با پایش کار کنم نمی دونم چجوری کاغذ میکشه :n03:
اگه کسی میدونه یه توضیح کلی راجب پایه بده که کلا به جز کاغذ کشی کاراییش چیه :n13:
یه سوال دیگه اینکه چجوری میشه به گوشی یا تبلت اندرویدی وصلش کرد بدون کابل :n06:

hamids68
18-10-2014, 16:28
سلام
من یه دستگاه Avision MiWand 2 Pro WiFi Scanner خریدم همین امروز رسید دستم ولی بلد نیستم با پایش کار کنم نمی دونم چجوری کاغذ میکشه :n03:
اگه کسی میدونه یه توضیح کلی راجب پایه بده که کلا به جز کاغذ کشی کاراییش چیه :n13:

اگه تهران هستی برو شرکتی که گارانتی کرده بهت آموزش میدن. قبلا باهاشون هماهنگ کن.

Noghabyte
19-10-2014, 00:23
سلام

راهنماش رو خوندم نوشته بود اسکنر رو داخل داکش قرار میدید و روشنش کرده و حالت مدنظرتون واسه اسکن رو انتخاب میکنید.
بعد فقط لازمه کاغذ رو روبه بالا داخل فیدرش کنید تا اسکن به صورت اتومات شروع بشه.

راستی تا دستگاه hamids68 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز تعمیر بشه از شما هم میتونم درخواست کنم واسه اسکن کتاب های حجیم تر که کامل باز نمیشن تست بگیرید ببینید کار باهاش راحته یا نه این که با دو دست که فقط یکیش برای گرفتن کتاب می مونه کار دشواریه! :14:
اسکنش بدون اعوجاج و صاف و صوف درمیاد؟

Noghabyte
19-10-2014, 00:36
سلام
من یه دستگاه Avision MiWand 2 Pro WiFi Scanner خریدم همین امروز رسید

واسه اتصال به گوشی یا تبلت اندرویدی هم نوشته بود:

توی گوشیتون به تنظیمات WiFi رفته و Network ID به نام Avision XXXX رو انتخاب کنید. نیازی هم به پسورد نیست.
بعدش داخل مرورگر دستگاهتون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] i رو وارد کنین تا وارد Avision PhotoView بشین.

alikalantar
06-12-2014, 19:53
سلام. من هم می خوام یه مدل از همین اسکنر رو بخرم. رشته من هنره و می خوام تصاویر کتاب ها رو برای کلاس و مقاله، اسکن کنم. اگه امکانش هست، نمونه تصاویر اسکن شده رو با رزولوشن مختلف بذارید. خیلی خیلی متشکرم.

alikalantar
06-12-2014, 19:56
سلام

سلام. من هم می خوام یه مدل از همین اسکنر رو بخرم. رشته من هنره و می خوام تصاویر کتاب ها رو برای کلاس و مقاله، اسکن کنم. اگه امکانش هست، نمونه تصاویر اسکن شده رو با رزولوشن مختلف بذارید. خیلی خیلی متشکرم.

scanner1
06-12-2014, 20:07

برا این اسکنرا که کاغذ رد میکنه باید کتاب و ورق ورق کنید

alikalantar
06-12-2014, 23:51
برا این اسکنرا که کاغذ رد میکنه باید کتاب و ورق ورق کنید
فکر می کنم این مدل هر دو حالت رو داره. هم می شه روی صفحه کشیدش و هم میشه اون رو روی بخش ثابت (فک کنم بهش می گن فیدر) گذاشت و از ورودیش برگه رد کرد.

hamids68
20-12-2014, 03:42
این اسکنر ها کی وارد بازار ایران و جهان شده؟
من 4 ماهی هست که خریدم و ... و دارم دیوونه میشم برای اینکه چرا زودتر متوجه نشدم اسکتر دستی هم وجود داره...

h_khozooei
20-12-2014, 16:08
کلا اسکنر از اولش هم دستی بود و هم فلت شاید مثلا 20 سال پیش البته برای چی داری دیونه می شی رو نمی فهمم. با موبایلت هم اگر نرم افزار اسکنر رو نصب کنی همین کار رو می کنه. گفتم نگی نگفتی. :n06:

hamids68
20-12-2014, 16:18
کلا اسکنر از اولش هم دستی بود و هم فلت شاید مثلا 20 سال پیش البته برای چی داری دیونه می شی رو نمی فهمم. با موبایلت هم اگر نرم افزار اسکنر رو نصب کنی همین کار رو می کنه. گفتم نگی نگفتی. :n06:

برای اینکه چند سال پیش برای یه امتحان مهمی 260 هزار فلش کارت نوشتم ولی به دلیل مشکلات زیاد... نتونستم ازشون استفاده کنم و همینطور مونده بود و همش تو رویام فکر می کردم اگه اینا بطور اسکن شده روی هاردم بود چقدر خوب بود و من الان تو اون امتحان قبول شده بودم ... تا اینکه بظور اتفاقی 4 ماه پیش فهمیدم اسکنر دستی وجود داره و خیلی سریع و با کیفیت بالا میشه اسکن کرد...الان مشغول اسکن اونا هستم و تا یک هفته دیگه تموم میشه... گاهی به 6000 اسکن در روز هم میرسه...

نشنیده بودم با موبایل میشه اسکن کرد؟ یه فیلمی چیزی ازش وجود داره ؟ سریع و با کیفیت هست ؟

h_khozooei
09-01-2015, 12:51
نرم افزاری مثل CamScanner روی موبایل یا نر م افزارهای دیگه هست خیلی عالی عکس می گیری و با یه سری تغییراتی که انجام می دی خیلی راحت فایل اسکن شده تحویل می ده.

ehsan_iace
09-01-2015, 13:55
برای اینکه چند سال پیش برای یه امتحان مهمی 260 هزار فلش کارت نوشتم ولی به دلیل مشکلات زیاد... نتونستم ازشون استفاده کنم و همینطور مونده بود و همش تو رویام فکر می کردم اگه اینا بطور اسکن شده روی هاردم بود چقدر خوب بود و من الان تو اون امتحان قبول شده بودم ... تا اینکه بظور اتفاقی 4 ماه پیش فهمیدم اسکنر دستی وجود داره و خیلی سریع و با کیفیت بالا میشه اسکن کرد...الان مشغول اسکن اونا هستم و تا یک هفته دیگه تموم میشه... گاهی به 6000 اسکن در روز هم میرسه...

نشنیده بودم با موبایل میشه اسکن کرد؟ یه فیلمی چیزی ازش وجود داره ؟ سریع و با کیفیت هست ؟

مدل اسکنری که استفاده میکنی چیه؟ آخه 6000 اسکن در روز خیلی رقم بالایی هست!

میشه از یک صفحه روزنامه یا مجله یک اسکن بگیری و اینجا بگذاری

hamids68
26-01-2015, 12:10
مدل اسکنری که استفاده میکنی چیه؟ آخه 6000 اسکن در روز خیلی رقم بالایی هست!

میشه از یک صفحه روزنامه یا مجله یک اسکن بگیری و اینجا بگذاری

من 265 هزار فلش کارت 6در 7 سانتی داشتم تو 3 ماه همه رو اسکن کردم که گاهی به 5800 در روز هم میرسید.با دو دستگاه میشد 5800 تا.

مدل ها :
Avision MiWand 2 Pro WiFi Scanner
Avision MiWand 2L Scanner

هم سرعتش بالا هست و هم کیفیت اسکنش.من با کمترین dpi بهترین کیفیت رو دارم... چه برسه که بخوای به 1200 برسونی...کیفیتش عالیه طوری که حواست
نیست می خوای با دست برش داری ! حقیقتش وقت اسکن و گذاشتن نمونه برات رو ندارم...ولی عالیه...

با هر بار شارژ500 اسکن میگیرم که حدود 2 ساعت طول میکشه.خیلی سریع و با کیفیت اسکن میکنه . البته بستگی به dpi و اندازه صفحه و نوع صفحه اون آمار فرق میکنه.باید بعد از هر بار که تعدادی برگه رو اسکن میکنید حتما با دستمالی که در اختیار دارین گرد گیری کنید و همینطور calibration هم برای هر سری استفاده مجدد لازمه تا کیفیت عکساتون بالا باقی بمونه. برای اینکه به دکمه enter فشار کمتری وارد بشه بهتره از انگشت وسط برای اینکار استفاده کن زود عادت میکنی. هنوز نمی تونم باور کنم اسکن 260 هزار فلش کارت من روی هاردم هست.یه اشکالش اینه که شارژش زود تموم میشه... که به همین دلیل من مجبور شدم یه دستگاه دیگه بگیرم تا کارم زود انجام بشه و معطل شارژ باطریش نشم.

alikalantar
26-01-2015, 12:49
من می خوام برای کارم بگیرم. مدرس هنر هستم و برای تهیه آرشیو از کتاب ها که خیلی سنگین هستن و نقل و انتقالشون مشکله، نیاز دارم تصاویرشون رو اسکنم کن. شما کدوم مدل رو پیشنهاد می کنی؟
یه سوال دیگه. وقتی من اسکن یه صفحه رو تموم می کنم، بلافاصله با وای فایل به کامپیوتر منتقل می شه یا باید خودم دونه دونه منتقلشون کنم؟
از راهنماییت ممنونم.

hamids68
26-01-2015, 18:44
من می خوام برای کارم بگیرم. مدرس هنر هستم و برای تهیه آرشیو از کتاب ها که خیلی سنگین هستن و نقل و انتقالشون مشکله، نیاز دارم تصاویرشون رو اسکنم کن. شما کدوم مدل رو پیشنهاد می کنی؟
یه سوال دیگه. وقتی من اسکن یه صفحه رو تموم می کنم، بلافاصله با وای فایل به کامپیوتر منتقل می شه یا باید خودم دونه دونه منتقلشون کنم؟
از راهنماییت ممنونم.

از دو مدلی که من خریدم یکیش وای فای داره ولی هنوز ازش استفاده نکردم ... فقط یه بار یکی برام امتحان کرد , بعد از اسکن یه مورد کهانجام شد با وای فای فرستاد
به گوشیش...ولی بعد از اون دیگه وقت نشد ازش استفاده کنم و اصلا پشیمون شدم که چرا پول اضافه دادم برای دستگاهی که وای فای داره و برای من استفاده ائی نداره... یا حد اقل اینکه فعلا اینطور هست...یا شایدم استفاده های خوب زیادی داره من ازش بی خبر هستم...

ولی من بعد از 2 ساعت که شارژ باطری تموم میشه و حدود 500 اسکن هست... که گاهی به 850 هم میرسه... با کابل خیلی راحت و ظرف چند ثانیه میریزم روی هارد...

برای اسکن کتابها من تجربه کافی ندارم...ولی فکر میکنم اگه نخوای کتابارو ورق ورق کنی... اسکنش سخت باشه و یا شاید اون تصویری که می خوای بهت نده...
من فکر میکنم اینا مناسب اسکن اوراق جدا شده هستند.به همین دلیل من می خوام بعضی از کتابامو کاملا ورق ورق کتم تا بشه راحت اسکنش کرد...

armanmf
05-02-2015, 22:57
سلام من قصد خریدAvision mywand 2 pro wifi دارم چنتا سوال دارم از اونایی که دارن اول اینکه حداکثر تا چه طولی میتونه کاغذ رو اسکن کنه بعد اینکه برای کتابایی که باز نمیشن چه قدر از لبه فاصله میگیره تو اسکن و اینکه اطراف کاغذ رو خودش کراپ میکنه؟سوال دیگم اینه که اسکن با این دستگاهها چقدر دقت میخواد میشه با سرعت بالا این کارو کرد یا نه ؟ کیفیت ساخت این مارک در چه حده؟ بعد اینکه چنتا نمونه اسکن شده کتاب و پوستر و اسکناس اگه امکان داره برام بفرستید یا همینجا بزارید

hamids68
06-02-2015, 09:49
سلام من قصد خریدAvision mywand 2 pro wifi دارم چنتا سوال دارم از اونایی که دارن اول اینکه حداکثر تا چه طولی میتونه کاغذ رو اسکن کنه بعد اینکه برای کتابایی که باز نمیشن چه قدر از لبه فاصله میگیره تو اسکن و اینکه اطراف کاغذ رو خودش کراپ میکنه؟سوال دیگم اینه که اسکن با این دستگاهها چقدر دقت میخواد میشه با سرعت بالا این کارو کرد یا نه ؟ کیفیت ساخت این مارک در چه حده؟ بعد اینکه چنتا نمونه اسکن شده کتاب و پوستر و اسکناس اگه امکان داره برام بفرستید یا همینجا بزارید

من باهاش زیاد کتاب اسکن نکردم...ولی اگه بشه کتاب رو کاملا باز کرد مشکلی تو اسکنش نیست ولی اگه کاملا باز نشه به نظرم مشکله.عرض کاغذی که می تونه اسکن
کنه 23 سانت هست.کیفیت تصویرش در حد 300 dpi عالیه چه برسه که بخوای در حد 1200 بگیری. ولی خوب مسلما هر چه قدر dpi بالا بره سرعت اسکن کم میشه.
ولی سرعتش با 300 خیلی بالاست. کیفیا تصویرش خیلی بالاست نیازی به نمونه نیست... اونقدر که حواست نیست می خوای با دست برش داری.

hamids68
06-02-2015, 09:55
این اسکنر ها کی وارد بازار ایران و جهان شده؟
من 4 ماهی هست که خریدم و ... و دارم دیوونه میشم برای اینکه چرا زودتر متوجه نشدم اسکتر دستی هم وجود داره...

اسکن 260 هزار تکه کاغد من با این اسکن ها تموم شد.سه ماه براش وقت گذاشتم روزی بالای 15 ساعت. الان خیلی ناراحتم چون جدیدا متوجه شدم شرکت هائی هستند که فقط تو کار اسکن حرفه ائی هستند و همین کارو می تونستن یه هفته ائی و با یه هزینه معقولی انجام بدن... حتی میان محل کار انجام میدن. اگه اینو می دونستم حاضر بودم تا 3 ملیون هم بدم اینکار ظرف 1 هفته تموم میشد. حیف از اون همه وقت و زحمت....

armanmf
06-02-2015, 09:59
من باهاش زیاد کتاب اسکن نکردم...ولی اگه بشه کتاب رو کاملا باز کرد مشکلی تو اسکنش نیست ولی اگه کاملا باز نشه به نظرم مشکله.عرض کاغذی که می تونه اسکن
کنه 23 سانت هست.کیفیت تصویرش در حد 300 dpi عالیه چه برسه که بخوای در حد 1200 بگیری. ولی خوب مسلما هر چه قدر dpi بالا بره سرعت اسکن کم میشه.
ولی سرعتش با 300 خیلی بالاست. کیفیا تصویرش خیلی بالاست نیازی به نمونه نیست... اونقدر که حواست نیست می خوای با دست برش داری.

ممنون از راهنماییات ولی برای من طول اسکن مهمه چون بیشتر استفادم اسکن نقشست میخوام بدونم با این عرض 23 سانت تا چه طولی میشه باهاش اسکن کرد مثلا 1 متر میشه یا نه؟ و اگه میشه یه صفحه از یه کتاب 500 صفحه ای برام اسکن کنید ببینم چجوریه لبه های کتاب میفته تو تصویر یا نه

hamids68
11-02-2015, 21:02
ممنون از راهنماییات ولی برای من طول اسکن مهمه چون بیشتر استفادم اسکن نقشست میخوام بدونم با این عرض 23 سانت تا چه طولی میشه باهاش اسکن کرد مثلا 1 متر میشه یا نه؟ و اگه میشه یه صفحه از یه کتاب 500 صفحه ای برام اسکن کنید ببینم چجوریه لبه های کتاب میفته تو تصویر یا نه

اولی از یه کتاب 700 صفحه ائی که راحت باز میشه. طول کتاب معمولی
دومی از یه کتاب 2000 صفحه ائی که راحت باز نمیشه. طول کتاب معمولی
سومی از یه کتاب 3000 صفحه ائی که راحت باز نمیشه. طول کتاب در حد کاغذ های a4

اینها رو با dpi 300 گرفتم .

پیشنها من اینه که اگه قصد اسکن کتاب های ورق شده یا کاغذ های زیادی رو داری از دستگاه هائی استفاده کن که خیلی سریع اینکارو انجام میدن .حدود 1 میلیون
. 2.5 هم بتونی خرج کنی یه دستگاه خیلی خیلی بهتر می تونی تهیه کنی.

armanmf
11-02-2015, 23:46
خیلی ممنون از تصاویر نه اسکن زیادی ندارم کار اصلی که ازش میخوام اسکن نقشست که پشتیبانیش گفت طول بالا اسکن میکنه همین اسکنرو میگیرم. بازم ممنون از راهنمایی ها و کمک همه دوستان