PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ۵ دلیل برای نخریدن ipad جدید

مسعود جواهری
06-04-2012, 14:53
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آی پد جدید معرفی شد قرار بود با نام آی پد ۳ وارد بازار بشه اما بنا به دلایلی به آی پد جدید تغییر نام پیدا کرد. به نظر من هم این کار درست بود چون این آی پد امکانات شگفت آور تری نسبت به نسل قبلی خود نداشت و نمی تونست نسل جدید نام بگیره . به هر حال مردم از روز اول معرفی این محصول اشتیاق خریدش رو داشتند و ۳ میلیون آیپد جدید در عرض چند روز به فروش رفت و دلیلش هم به احتمال زیاد اینه که محصول مارک اپل رو یدک می کشه .
اما در این بین دلایلی وجود درند که شما رو از خرید آی پد جدید منصرف خواهند کرد پس ادامه پست رو بخونید . اینها دلایلی است که یک بلاگر تکنولوژی فلیپینی به نام Raymond Lau است که برای یاهو هم می نویسد .

۱ – احتمالا شما ipad 2 دارید !
صرفنظر از تکنولوژی ارتباط ۴G LTE و همچنین رزولوشن بالای نمایشگر آی پد جدید ، نسبت به ipad 2 قابلیت عجیب غریب تری نداره . Lau حتی افرادی که آی پد ۱ دارند رو ترغیب به خرید آی پد ۲ می کنه چون فرق بین این دو زیاده .

۲ – ۴G LTE فقط در آمریکای شمالی جواب میده !
پروژه مشارکتی نسل سوم شبکه تلفن همراه (به انگلیسی: ۳GPP Long Term Evolution، مخفف LTE)، آخرین استاندارد در بین فناوری های شبکه ی تلفن همراه است که فناوری شبکه های GSM/EDGE و UMTS/HSPA را ارائه می دهد. نسل حاضر شبکه های ارتباطی تلفن همراه به طور کلی نسل سوم(۳G) شناخته می شوند. LTE یک ارتباط رادیویی پرسرعت هستش که مبنای استاندارد نسل ۴ ارتباط موبایلی به شمار می ره . حال مشکل اینجاست که این تکنولوژی وابستگی مستقیم داره به این که شما کجا هستید . در آمریکای شمالی ،‌شبکه های LTE‌ روی فرکانس ۷۰۰ مگاهرتز و ۲٫۱ گیکاهرتز تنظیم شده اند و این در حالیه که هر جای دیگر غیر از اونجا بین ۸۰۰ مگاهرتز تا ۲٫۶ مگاهرتز می باشد .

۳ – نمایشگر رتینا عاملی برای خرید نمی باشد !
نمایشگر آی پد ۲ با رزولوشن ۱۰۲۴ در ۷۶۸ به اندازه کافی شفاف و واضح هست که بتوانید از نمایشگر رتینا بگذرید . اگر آیپد ۲ دارید این کار به قدری وسواس به حساب میاد که بخواهید آی پد جدید بخرید و آن هم برای نمایشگر !

۴ – ظاهر و سخت افزار مشابه
یکی از مشکلات اساسی آیپد ( ۱ ، ۲ ) نداشتن پورت USB می باشد که این مشکل همچنان در ای پد جدید نیز وجود داره . پورت USB چیزی است که در تبلت های اندرویدی دیده میشه . ضمن اینکه در آی پد جدید نیز همانند دو نسل قبلی نمی توانید همزمان هم شارژ کنید و هم اطلاعات رو رد و بدل کنید چون یک پورت بیشتر روی آن نیست .
در واقع این گونه می توان گفت که اگر آی پد ۲ و آی پد جدید رو کنار هم بگذارید کمتر کسی قادر به تشخیص آنها از هم می شود .

۵ – آی پد تنها گزینه نیست !
اکثر ویژگی های تبلت آی پد در تبلت های اندرویدی و حتی ویندوز هفتی می تونید داشته باشید و آی پد تنها انتخاب شما نخواهد بود . دسترسی به یک تبلت اندرویدی با قیمتی بسیار کمتر از آی پد برای همگان امکان پذیره .
اگر می خواهید آی پد جدید بخرید و دلایل بالا قانع کننده نیست خب بخرید !

emadpumad
07-04-2012, 15:17
تشکر بابت به اشتراک گذاشتن این مطلب
ولی به عقیده من این دلایلی که در بالا ذکر کردید صرفا میتونه دلایلی باشه برای اینکه آیپد 2 رو با آیپد 3 تعویض نکنیم نه اینکه کلا کسی سمت آیپد جدید نره
من با اینکه آیپد 2 دارم ولی بدم نمیومد میتونستم از صفحه وسوسه انگیز آیپد جدید هم لذت ببرم
ولی شک دارم که آیپد 2 رو تعویض کنم با آیپد تسل جدید
در کل آیپد جدید اونقدرقابلیت داره که از سایر رقباش پیشه بگیره داخل این رقابت

*Ali*
07-04-2012, 17:14
من نمیدونم جواب شما رو میدم یا جواب بلاگر رو :دی. ولی دوست دارم مطالب غیرواقعی این مطلب رو نقد کنم.

چون این آی پد امکانات شگفت آور تری نسبت به نسل قبلی خود نداشت و نمی تونست نسل جدید نام بگیره
این جمله خود شماست یا بلاگر؟ به هر حال این تبلت اسمش هرچی باشه نسل جدیده:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و دلیلش هم به احتمال زیاد اینه که محصول مارک اپل رو یدک می کشه .
دلیلش هست یا نیست بالاخره واقعیت اینه، چندین سال هم هست که روال فروش محصولات اپل به همین طریقه. نه فقط برای آیفون و آیپد بلکه برای همه محصولاتش این اتفاق میفته و دلیلی غیر از اعتماد کاربرا به اپل نداره. اگر شما فکر میکنید دلیل دیگه ای داره بگید.

صرفنظر از تکنولوژی ارتباط ۴G LTE و همچنین رزولوشن بالای نمایشگر آی پد جدید ، نسبت به ipad 2 قابلیت عجیب غریب تری نداره . Lau حتی افرادی که آی پد ۱ دارند رو ترغیب به خرید آی پد ۲ می کنه چون فرق بین این دو زیاده .
بسیار باعث خوشحالی و غروره که آیپد جدید بدون داشتن "قابلیت عجیب غریب تر" هنوز هم بعد از یک سال این همه بین کاربرها محبوبیت داره. بهتره نگاهی به تبلت های هم دوره آیپد 2 (اونهایی که از مارچ 2011 به اینور عرضه شدند) بندازید و ببینید کدومشون بیشتر از 3 ماه دوام آوردند.

۴G LTE فقط در آمریکای شمالی جواب میده !
به هر حال روی قیمت که بی تأثیر بوده. واسه استفاده در بقیه جاها، همون 3G قرار نیست کار کسی رو لنگ کنه. آمار فروش هم نشون میده که بیشتر آیپدهای خریداری شده WiFi Only هستند. پس کسی ضرر نکرده، یا کلاه سرش نرفته!!!

نمایشگر آی پد ۲ با رزولوشن ۱۰۲۴ در ۷۶۸ به اندازه کافی شفاف و واضح هست که بتوانید از نمایشگر رتینا بگذرید . اگر آیپد ۲ دارید این کار به قدری وسواس به حساب میاد که بخواهید آی پد جدید بخرید و آن هم برای نمایشگر !
باز هم اضافه قیمتی نداریم. 100$ پول اضافه دادن و دریافت رزولوشون 4 برابر + بقیه امکانات اضافه شده وسواس به حساب نمیاد.

یکی از مشکلات اساسی آیپد ( ۱ ، ۲ ) نداشتن پورت USB می باشد که این مشکل همچنان در ای پد جدید نیز وجود داره . پورت USB چیزی است که در تبلت های اندرویدی دیده میشه . ضمن اینکه در آی پد جدید نیز همانند دو نسل قبلی نمی توانید همزمان هم شارژ کنید و هم اطلاعات رو رد و بدل کنید چون یک پورت بیشتر روی آن نیست .

یعنی هر چی که تبلت های اندرویدی داشته باشند استاندارد تبلته و هرکی نداشته باشه دچار مشکلات اساسی میشه؟ حالا خوبه مفهوم تبلتو آیپد به همه یاد داد. به هر حال شاید از نظر این وبلاگ نویس مشکل خیلی اساسی بوده! ولی همین آیپد بدون USB فعلا پیشتازه و تا حالا به خاطر نداشتن این پورت مورد سرزنش همگانی قرار نگرفته.
در ضمن با قابلیت WiFi Sync به راحتی انتقال اطلاعات در زمان شارژ شدن صورت میگیره. مثل اینکه این بلاگر کلاً آشنایی درست حسابی هم با اپل نداشته.

اکثر ویژگی های تبلت آی پد در تبلت های اندرویدی و حتی ویندوز هفتی می تونید داشته باشید و آی پد تنها انتخاب شما نخواهد بود .
2 ساله که همه این ویژگیها توی تبلت های اندرویدی و ویندوز هفتی هست. ولی هنوز همه آیپد رو ترجیح میدند.

5ajad
07-04-2012, 19:14
ولی دوست دارم مطالب غیرواقعی این مطلب رو نقد کنم.شما که بیشتر مطالب بالا رو تایید کردین و اخرشم گفتین "بازم آیپد ...":دی
خب خیلی ها هنوزم نوکیا رو بهترین برند گوشی میشناسن و فقط اونو قبول دارن...این دلیلی برای برتری نوکیا هستش واقعا؟:46:
اینهایی هم که شما گفتین به نقد شبیه نبود... نظر خودتون رو گفتین+یه مقداری تعصب:11:

*Ali*
07-04-2012, 19:52
شما که بیشتر مطالب بالا رو تایید کردین و اخرشم گفتین "بازم آیپد ...":دی
خب خیلی ها هنوزم نوکیا رو بهترین برند گوشی میشناسن و فقط اونو قبول دارن...این دلیلی برای برتری نوکیا هستش واقعا؟:46:
اینهایی هم که شما گفتین به نقد شبیه نبود... نظر خودتون رو گفتین+یه مقداری تعصب:11:

"غیرواقعی" از این نظر که با آوردن ادله خیلی پیش پا افتاده مسئله بزرگتر رو توجیه کرده.
هر جایی از حرفهای من مشکل داره بفرمایید و دلیلتونو بگید تا با هم بحث کنیم. "به نقد شبیه نبود" و "مقداری تعصب" نشد حرف.

avator20002000
07-04-2012, 20:03
هر کدومو بستگی داره کجا استفاده کنی اندروید به درد ایران نمی خوره چون گوگل ت ح ر ی م یم .باز اپل یه چیزی!

Stream
07-04-2012, 20:07
موارد 1, 2 و 5 که خب به کل بی ربط بودن ولی یه چیزی در مورد این دو تا می نویسم. کلا پیش فرض صحبت های این جناب نویسنده این بود که شما الان آیپد 2 دارید و می خواید آپگرید کنید، نه اینکه می خواید آیپد جدید بخرید.

۳ – نمایشگر رتینا عاملی برای خرید نمی باشد !

۴ – ظاهر و سخت افزار مشابه
در واقع این گونه می توان گفت که اگر آی پد ۲ و آی پد جدید رو کنار هم بگذارید کمتر کسی قادر به تشخیص آنها از هم می شود .

احتمالا ایشون هنوز یه صفحه رتینا رو از نزدیک ندیده که اینطوری صحبت می کنه.. وضوح نمایشگر آیپد 2 خوبه ولی آیپد جدید یه کلاس بالاتره، مثل مقایسه لیگ برتر ایران و لا لیگا. :20:

قسمت 4 هم که ایشون احتمالا هنوز یه محصول اپل رو به دست نگرفته که بدونه همون آیفون اول هم می شد همزمان تبادل اطلاعات کرد و دستگاه رو شارژ کرد، حالا WiFi Sync به کنار. اون محصولات دیگه هم که پورت USB دارن باز هم باهاشون نمیشه از طریق دو پورت متفاوت همزمان شارژ کرد و تبادل اطلاعات داشت (چون پورت USB اضافه اونها برای ارتباط با لوازم جانبی/سایر دستگاه هاست، نه ارتباط با کامپیوتر) و شارژ/سینک اونها هم از طریق یک پورت همزمانه، که این نشون می ده ایشون حتی یه موبایل یا تبلت دیگه رو هم به دست نگرفتن هنوز که همچین چیز ساده ای رو بدونن!

در کل برای همچین کسی قطعا آیپد جدید ارزش خرید نداشته چون به تنها چیزی که دقت کرده (و تنها چیزی که شاید سواد نظر دادن دربارش رو داشته) همون ظاهر دستگاه بوده و این نکته ها هم یک سری اینور اونور کردن Specification بوده و بس!

5ajad
07-04-2012, 20:25
"غیرواقعی" از این نظر که با آوردن ادله خیلی پیش پا افتاده مسئله بزرگتر رو توجیه کرده.
هر جایی از حرفهای من مشکل داره بفرمایید و دلیلتونو بگید تا با هم بحث کنیم. "به نقد شبیه نبود" و "مقداری تعصب" نشد حرف.
خب شما توی بیشتر جمله هاتون برای اثبات برتری آیپد محبوبیتش رو ملاک قرار دادی تا ویژگی هاش و پرفورمنسش(!:دی)

راستی میگم این باتری آیپد جدید هم معظلیه ها...5ساعت...:18::دی

*Ali*
07-04-2012, 21:00
خب شما توی بیشتر جمله هاتون برای اثبات برتری آیپد محبوبیتش رو ملاک قرار دادی تا ویژگی هاش و پرفورمنسش(!:دی)

راستی میگم این باتری آیپد جدید هم معظلیه ها...5ساعت...:18::دی

من گیک نیستم که بخوام تا مگاهرتز پردازنده تبلتم رو در بیارم یا سیستم عاملشو زیر و رو کنم. درصد قریب به اتفاق یوزرهای تبلت هم فقط راحتی استفاده براشون مهم هست. من ترجیح میدم با ملاکی که بیش از 90% مردم تبلتشون رو می سنجن، آیپد رو بسنجم.
مشخصاتی که اپل از عمر باطری زده 5 ساعت نیست. بررسی هم که سایتها انجام دادن بیشتر از 5 ساعت رو نشون داده.

milad_takjoo
07-04-2012, 21:07
من که کلا میگم این آیپد خیلی بهتر از آیپد 2 هست...وقتی 2 اومد زیاد چیز بیشتری نسبت به 1 نداشت اونطوری که new نسبت به 2 داره...ولی باز با این قیمت الان تو ایران نمیصرفه ولی تو خارج خریدش واقعا به صرفه هست

emadpumad
07-04-2012, 21:30
من که کلا میگم این آیپد خیلی بهتر از آیپد 2 هست...وقتی 2 اومد زیاد چیز بیشتری نسبت به 1 نداشت اونطوری که new نسبت به 2 داره...ولی باز با این قیمت الان تو ایران نمیصرفه ولی تو خارج خریدش واقعا به صرفه هست

البته این صحبت شما نمیتونه چندان منطقی باشه
چونکه آیپد ۲ کلا نسبت به آیپد ۱ یه دستگاه دیگست چون همه چیزش به جز نمایشگرش تغییرات عمده و محسوسی رو شاهد بوده
پ ن :
لازم به ذکر نیست ولی گفتنش هم خالی از سود نیست
تغییرات عمده آیپد ۲ نسبت به یک :
قطر کمتر و باریکتر
استفاده از پردازنده قوی تر و دو هسته ای
چیپ گرافیکی بسیار قوی تر
اضافه شدن دوربین به آیپد
اسمارت کاور واقعا کارا
وزن کمتر
و از همه مهم تر با تمام این تغییرات عمر باطری هم سان !
من قبول دارم که آیپد. جدید بسیار دوست داشتنی هست ولی به شخصه در حال حاظر چندان علاقه ای به تعویض آیپدم با آیپد جدید ندارم و همچنین لزوم!
البته در پست قبل موارد وسوسه انگیز رو عرض کردم ؛)

milad_takjoo
07-04-2012, 21:44
البته این صحبت شما نمیتونه چندان منطقی باشه
چونکه آیپد ۲ کلا نسبت به آیپد ۱ یه دستگاه دیگست چون همه چیزش به جز نمایشگرش تغییرات عمده و محسوسی رو شاهد بوده
پ ن :
لازم به ذکر نیست ولی گفتنش هم خالی از سود نیست
تغییرات عمده آیپد ۲ نسبت به یک :
قطر کمتر و باریکتر
استفاده از پردازنده قوی تر و دو هسته ای
چیپ گرافیکی بسیار قوی تر
اضافه شدن دوربین به آیپد
اسمارت کاور واقعا کارا
وزن کمتر
و از همه مهم تر با تمام این تغییرات عمر باطری هم سان !
من قبول دارم که آیپد. جدید بسیار دوست داشتنی هست ولی به شخصه در حال حاظر چندان علاقه ای به تعویض آیپدم با آیپد جدید ندارم و همچنین لزوم!
البته در پست قبل موارد وسوسه انگیز رو عرض کردم ؛)

حرفتون درسته...کمی سریع نتیجه گرفتم....

5ajad
07-04-2012, 22:21
من گیک نیستم که بخوام تا مگاهرتز پردازنده تبلتم رو در بیارم یا سیستم عاملشو زیر و رو کنم. درصد قریب به اتفاق یوزرهای تبلت هم فقط راحتی استفاده براشون مهم هست. من ترجیح میدم با ملاکی که بیش از 90% مردم تبلتشون رو می سنجن، آیپد رو بسنجم.
مشخصاتی که اپل از عمر باطری زده 5 ساعت نیست. بررسی هم که سایتها انجام دادن بیشتر از 5 ساعت رو نشون داده.
نه من منظورم از 5 ساعت عمر باتری نبود...مدتیه که واسه شارژش لازمه:46:

*Ali*
07-04-2012, 22:28
نه من منظورم از 5 ساعت عمر باتری نبود...مدتیه که واسه شارژش لازمه:46:

آره، اینم واسه خودش عیبیه، ولی معضل نیست! بیشتر مشکلایی که کاربرا توی ساپورت اپل گزارش دادن بابت گرم شدن و WiFi بوده.

emadpumad
08-04-2012, 01:14
هر کدومو بستگی داره کجا استفاده کنی اندروید به درد ایران نمی خوره چون گوگل ت ح ر ی م یم .باز اپل یه چیزی!

اگر از این دید بخاید به این دو سیستم عامل نگاه کنید چندان تفاوتی با هم ندارند و این دیدگاه شما نقطه نظر خوبی برای قیاس نیست

PCminister
19-04-2012, 23:12
مشکلی که در نظر دادن همه کاربران مخالف (اکثرا ایرانی) در مورد محصولات اپل دیده میشه اینه که ماها محصولات اپل را فقط از دید سخت افزاری با رقباش مقایسه میکنیم و بعد چون میبنیم مثلا بعضی محصولات دیگه قابلیتهای به ظاهر بهتری دارن (مثل همین قضیه USB نداشتن آیپد و یا ساپورت نکردن فلش _ خدا پدر و مادر دولوپر های HTML5 رو بیامرزه_ و یا نیاز داشتن آداپتر برای وصل شدن به HDMI) میگیم iPad مثلا چون اینو نداره و قیمتش بالاست خریدش به صرفه نیست.

توی اون مصاحبه تاریخی D5 که والت ماسبرگ با بیل گیتس و استیو جابز مصاحبه میکنه. استیو جابز در مورد محصولات اپل یه حرف جالب میزنه. میگه Apple یه شرکت نرم افزاریه به آیفون نگاه کنید آیفون در حقیقت یه نرم افزار به نام iOS هست که در یک بسته بندیه زیبا به دست کاربر میرسه.

People who are really serious about software should make their own hardware
مردمانی که در مورد نرم افزارشون واقعا جدی هستن باید سخت افزارشون را خودشون بسازن.

تنها مشکل رقبای Apple اینه که iOS را در اختیار ندارن. نه اینکه نمیتونن iPad یا iPhone بسازند. محصولاتی الان اون بیرون هست که خیلی از iPad و یا iPhone از لحاظ سخت افزاری قویتره اما تنها دلیل موفق نبودنشون اینه که نرم افزاری مثل iOS ندارن که فقط برای اون وسیله ساخته شده باشه.

مشکل Open بودن اینه که کاربرا توی UI گم میشن و نمیتونن پایداری و کارایی و تجربه ای را که iOS به کاربر میده براش فراهم کنن.