PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وصل کردن 2تا کامپیوتر

goblet of fire
05-04-2012, 13:53
سلام

من دوتا کامپیوتر دارم می خوام این 2 تا را به هم وصل کنم تا بتونم با برادرم بازی کنم
بازی هایی مثل کانتر و کال اف دیوتی و...
برای این کار باید چه کارکنم و به چه چیزهایی نیاز دارم؟

Javadgenral
05-04-2012, 15:26
يه سيم LAN

armin khafan
06-04-2012, 20:23
اینکه کاری داره!
1.کابل کراس(lan)
2.کارت شبکه
3.آموزش پایین:31:
در نگاه اول شبکه کردن ۲ کامپیوتر چه پی سی باشه چه لب تاب کار سختی به نظر می رسه اما در واقع چند دقیقه کار راحت است.
برای این کار ۲ تا کامپیوتر روشن احتیاج دارید که مجهز به کارت شبکه باشند و یک کابل نتورک معمولی … تنظیمات اولیه برای هر کدام از سیستم ها :سیستم شماره ۱ - سیستم شماره ۲ برای آموزش بهتر نامگذاری میکنم.
در هر ۲ سیستم از My Computer / Propertise تب computer name را انتخاب کنید. حال اسم سیستم شماره ۱ و ۲ را به طوری انتخاب کنید که با هم فرق داشته باشد.
برای مثال : Sorena1 و Sorena2
نکته : حواستون باشه اسم ۲ کامپیوتر باید فرق داشته باشه !!
حالا توی همون قسمت کلید Change را بزنید تا بتوانید اسم Workgroup هر سیستم را هم تغییر دهید.
این بار اسم workgroup ها را مثل هم قرار دهید.
مثلا : Sorena
بازم تاکید می کنم اسم workgroup ها باید دقیقا مثل هم باشند.
خوب حالا Ok کنید و از این قسمت خارج شوید. هر ۲ سیستم درخواست restart می کنند پس اجازه دهید سیستم ها ریست شود و مجددا راه اندازی شود.
حال سراغ شناسایی و آی پی دستگاه ها می رویم برای این کار آدرس زیر را دنبال کنید :
Control Panel / Networks Conections
حال بر روی Conection نتورک خود راست کلیک کنید و Propertise را انتخاب کنید.
توجه کنید که اگر کانکشن نتورک ندارید از طریق Add New Conection اقدام به ساخت کنید.
حال در پنجره باز شده Internet Protocol TCP/IP را انتخاب کنید و گزینهproperties را بزنید.
این کار را در هر ۲ کامپیوتر انجام دهید. در پنجره باز شده شما باید آی پی های مشخص شده را برای هر سیستم وارد کنید پس قسمت Use The Following Ip Adress را فعال کنید :
سیستم شماره ۱ ::10:
Ip Adress : 192.168.0.1
Subnet Mask ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] F) : 255.255.255.0
Default Gateway : این گزینه برای سیستم اول باید خالی باشد.
حال در قسمت پایین Dns Server ها را تکمیل می کنیم :
Perefered Dns Server : 192.9.9.3
Alternate Dns Server : این قسمت هم خالی قرار دهید.

سیستم شماره ۲ ::10:
Ip Adress : 192.168.0.2
Subnet Mask : 255.255.255.0
Default Gateway ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] F) : 192.168.0.1
در قسمت Dns Server هم به این صورت :
Perefered Dns Server : 192.9.9.3
Alternate Dns Server : این قسمت هم خالی قرار دهید.
خوب کار شناسایی و نتورک کردن تمام شد حالا باید به پوشه ها و فایل های خود قابلیت Share را بدهید تا در نتورک شما مشترک شود برای این کار به این صورت عمل کنید :
در یک درایو یک New Folder ایجاد کنید. بر روی آن راست کلیک کرده و سپس از تب Sharing ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] F) گزینه های Share This Folder On The Network و Allow Network Users To Change My Files را فعال کنید و سپس Ok و بیرون بیایید. با این کار یک پوشه ایجاد کرده اید که بین ۲ کامپیوتر مشترک است و فایل هایی که درون آن باشد در هر دو کامپیوتر قرار می گیرد .

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] F)
در انتها در سیستم شماره ۲ برای شناسایی و خواندن سیستم شماره ۱ دستور زیر را در Start / Run وارد کنید .
\۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱\\
:20:
این آدرسه وبلاگم هست:20::
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

goblet of fire
14-04-2012, 19:19
میشه برای سون توضیحش را بنویسید

آخه این برای اکس پی درسته ولی تو سون این چیزا نیست

armin khafan
15-04-2012, 00:52
شبکه کردن دو کامپیوتر با سیستم عامل ویندوز 7

این کار زیاد سخت نیست و ابتدا خیلی ساده و روان توضیحی اجمالی در

مورد این روش ارائه میکنم.:31:

وسایل لازم ::27:
1.یک عدد کابل شبکه
2. دو عدد کامپیوتر که ویندوز سون روی آنها نصب هست.

ابتدا یک سر کابل شبکه را به کامیوتر1 و سر دیگه را به کامپیوتر2 میبایستی وصل کنید

و بعد باید فایروال هردوکامپیوتر را از کار بندازید و همینطور اگه آنتی ویروس روی

کامپیوترها نصب هستش باید غیر فعالش کنید .

اکنون دو کامپیوتر به هم شبکه شده اند و میتوانید لذت ببرید.

برای غیر فعال کردن فایروال(دیوار آتش)ویندوز به مسیر زیر بروید:

control panel---->windows Firewall-->turn windows Firewall on or off

اکنون مانند شکل زیر عمل کنید تا فایروال کامپیوتر از کار بیافتد(برای فعال کردن فایروال

دوباره به همین مسیر بیایید و اینبار گزینه های سبزرنگ را تیک دار کنید)::20:

armin khafan
15-04-2012, 13:20
در مرحله اول ، هر دو کامپیوتر باید دارای Workgroup یکسانی باشند. برای یکسان کردن آنها روی Computer کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید ویزارد System باز می شود پائین صفحه سمت راست همانند تصویر زیر گزینه Change settings را زده ،:10:

و از صفحه ای که باز می شود بر روی گزینه Change کلیک کرده و در ویزارد باز شده ،اسمی را برای Workgroup هر دو کامپیوتر وارد نمایید. حتما دقت نمایید که Computer Name های هر دو کامپیوتر باید متفاوت باشد و تنها Workgroupها هستند که یکسان اند

بعد از یکی کردن Workgroupها سیستم را ریست کرده و کابل کراس(lan ) را وصل کنید:46:

حالا روی هر دو رایانه به قسمت NetworkConnections بروید و روی LocalAreaConnections کلیک کنید و Properties را انتخاب کنید و در پنجره باز شده دنبال خطی با عنوان Protocol TCP/internet بگردید این خط را انتخاب نموده و روی گزینه Properties کلیک نمایید معمولاگزینه Obtain Automatically an ip Address به عنوان پیش فرض انتخاب شده است:27: . شما گزینه Use The Following ip Addressرا انتخاب کنید ، در قسمت ipAddress یکی از رایانه IP را ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱ و در رایانه دیگر ۱۹۲.۱۶۸.۰.۲ وارد نموده ، در قسمت SubnetMask هر دو رایانه این مقدار را وارد نمایید : ۲۵۵.۲۵۵.۲۵۵.۰ حالا دیگر کار شبکه شدن رایانه ها تمام شده است هر دو رایانه را برای اطمینان مجددا راه اندازی کنید.
به یاد داشته باشید که درایو ها و پوشه هایی را که می خواهید در هر رایانه روی شبکه قرار بگیرد را باید Share کنید برای این کار : روی درایو ها و پوشه ها کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید در قسمت Sharing این پنجره شما بایدگزینه Share this folder را انتخاب کنید.:20: