PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدام کشور را برترین کشور در صنعت خودروسازی میدانید؟

ghfg
03-04-2012, 19:21
دنیای این روزهای ما روز بروز با تکامل تکنولوژی ها در حال دگرگونی است.دنیایی که روزی عصر حجر نام داشت،برهه ای فلز در ان سخن اول را زد،و حال با پیشرفت روز افزون تکنولوژی عصر ارتباطات را نیز پشت سر گذاشته است.

زمانی که چندان هم دور نیست در ایران اتولهای دیزلی پدیدار شدند.زمانی که ایران در حال استثمارشدن بود.شاید هنوز عدد گذشت زمان از ان سالها به 200 هم نرسیده باشد که ما هر روز مدل و نام جدیدی در اتولهامیبینیم.
اتولهایی که به اتوموبیل تغییر نام داده اند وبخش عظیمی از حمل و نقل انسانها را بر دوش میکشند.
انسانها انقدر در این صنعت پیشرفت کردند که ساخت خودرو برای کشور جهان سومی ای مانند ایران یک امر عادی وروزمره شده.
اما صنعت ساخت و طراحی خودرو در دنیا مانند ایران در حال حرکت نیست.چرا که ایران سالها به ساخت یک خودرو بسنده کرد که خلاقانه ترین بهبود ان تغییر موتور معمول ان با موتور ماشینهای طراحی شده توسط کشورهای پیشرو در صنعت خودرو بود.ولی خودرو سازی در دنیا با اتولهای دیزلیه زمان رضا شاه شروع شد و حال تا انجا رسیده که خودروهایی طراحی شده که نیازی به سوخت فسیلی ندارد.یا اینکه طراحی اصولی وحساب شده ی خودرو از ساخت ان مهم تر و بنیادی تر شده است.
و ما همچنان نمونه های مثلا بهبود شده ای از پراید را با نام سایپا و با کد های مختلف وبا افتخار تولید میکنیم.
- - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

این یه پیش درامد منتقدانه درباره ی ساخت خورو در ایران بود.
به نظر شما کدام کشور برترین کشور در طراحی وساخت خودروهای سبک در دنیا است؟
من فکر میکنم کشور المان با نامهای بزرگ و بنام خود در بین شرکت های خودرو ساز برترین کشور باشه.برند هایی مثل بنز و bmw و ائودی و فولکس که واقعا جایی برای بحث ندارند.
نظر شما چیه؟

hamid_diablo
03-04-2012, 19:59
سلام دوست عزیز

به نظرم نظرسنجی بزاری خیلی بهتره.

خوب صنعت خودروسازی به شدت پیشرفت کرده و عصر خودروهای برقی داره از راه میرسه.شرکتهای بزرگی در این زمینه تو دنیا فعالیت میکنند که هر کدومشون سهم بسزایی در پیشرفت و ترقی این صنعت داشتند

کشور آلمان که به نظرم پیشرفته ترین و صنعتی ترین کشور اروپاست تو زمینه خودروسازی تو اروپا حرف اول رو میزنه.شرکتهایی مثل مرسدس . بی ام دبیلو.فولکس واگن .ائودی .پورشه و اپل از خودروسازان معتبر المانی هستند

کشور فرانسه هم در زمینه خودروسازی کشوری پیشرو و پیشرفته هست.گروه صنعتی PSA که شامل پژو و سیتروئن هست و همچنین شرکت بزرگ رنو که با ادغام با شرکت نیسان تونسته یکی از موفقترین شراکتهای صنعتی رو بوجود بیاره جزء شرکتهای موفق خودروسازی دنیا هستند

ایتالیا که مهد طراحی خودروسازی اروپاست.لامبورگینی و فراری و مزراتی و آلفارومئو بیزارینی و فیات و لانچیا از شرکتهای خودروسازی ایتالیایی هستند.الته ایتالیا از نظر خودروسازی از 2 کشور آلمان و فرانسه عقب تره

انگلستان هم که چند سالی میشه حرفی برای گفتن نداره.شرکتهای لوتوس و لندروور و بنتلی و جی ام که الان زیر مجموعه شرکتهای بزرگتر شدن

از کشورهای خودروساز دیگه اروپایی هم میتونم به سوئد (ساب ولوو)اسپانیا(سئات)جمهوری چک(اشکودا) واشاره کنم

میرسیم به کشور ژاپن که بزرگترین تولید کننده اتومبیل در جهانه.تویوتا و نیسان و هوندا که بازارهای آمریکا رو در دست گرفتن و تونستند جای پای محکمی تو بازارهای جهانی داشته باشند

آمریکا هم با شرکتهای بزرگی مثل جنرال موتور و کرایسلر وفورد همیشه یکی از سردمداران صنعت خودروسازی بوده و هست و خواهد بود

از کشورهای موفق که تونستند تو این چند سال اخیر پیرفت خیره کننده ای داشته باشند میتونم به کره جنوبی اشاره کنم.هممون هر روز شاهدیم که شرکتهای هیوندای و کیا چطور دارن به رقبای اروپایی و ژاپنی خودشون نزدیک مشن

mmf66
03-04-2012, 20:12
بدون هیچ شکی المان برترین خودروساز دنیاست ولی اگه از لحاظ قیمتی حساب کنید بدون شک ماشینهای زاپنی برترند

CRIS Joon CR7
03-04-2012, 20:20
شرکت تویوتا ژاپن
هم بخش های داخل خود ژاپن و هم خط تولید های واقع در کشور دیگه:46:

ghfg
03-04-2012, 21:05
سلام دوست عزیز

به نظرم نظرسنجی بزاری خیلی بهتره.

خوب صنعت خودروسازی به شدت پیشرفت کرده و عصر خودروهای برقی داره از راه میرسه.شرکتهای بزرگی در این زمینه تو دنیا فعالیت میکنند که هر کدومشون سهم بسزایی در پیشرفت و ترقی این صنعت داشتند

کشور آلمان که به نظرم پیشرفته ترین و صنعتی ترین کشور اروپاست تو زمینه خودروسازی تو اروپا حرف اول رو میزنه.شرکتهایی مثل مرسدس . بی ام دبیلو.فولکس واگن .ائودی .پورشه و اپل از خودروسازان معتبر المانی هستند

کشور فرانسه هم در زمینه خودروسازی کشوری پیشرو و پیشرفته هست.گروه صنعتی PSA که شامل پژو و سیتروئن هست و همچنین شرکت بزرگ رنو که با ادغام با شرکت نیسان تونسته یکی از موفقترین شراکتهای صنعتی رو بوجود بیاره جزء شرکتهای موفق خودروسازی دنیا هستند

ایتالیا که مهد طراحی خودروسازی اروپاست.لامبورگینی و فراری و مزراتی و آلفارومئو بیزارینی و فیات و لانچیا از شرکتهای خودروسازی ایتالیایی هستند.الته ایتالیا از نظر خودروسازی از 2 کشور آلمان و فرانسه عقب تره

انگلستان هم که چند سالی میشه حرفی برای گفتن نداره.شرکتهای لوتوس و لندروور و بنتلی و جی ام که الان زیر مجموعه شرکتهای بزرگتر شدن

از کشورهای خودروساز دیگه اروپایی هم میتونم به سوئد (ساب ولوو)اسپانیا(سئات)جمهوری چک(اشکودا) واشاره کنم

میرسیم به کشور ژاپن که بزرگترین تولید کننده اتومبیل در جهانه.تویوتا و نیسان و هوندا که بازارهای آمریکا رو در دست گرفتن و تونستند جای پای محکمی تو بازارهای جهانی داشته باشند

آمریکا هم با شرکتهای بزرگی مثل جنرال موتور و کرایسلر وفورد همیشه یکی از سردمداران صنعت خودروسازی بوده و هست و خواهد بود

از کشورهای موفق که تونستند تو این چند سال اخیر پیرفت خیره کننده ای داشته باشند میتونم به کره جنوبی اشاره کنم.هممون هر روز شاهدیم که شرکتهای هیوندای و کیا چطور دارن به رقبای اروپایی و ژاپنی خودشون نزدیک مشن

سلام جانم.
امیدوارم این حرف من حمل بر جسارت نشه .توصیف کشور های خودرو ساز به سبک شما یکم عمومیه.من فقط خواستم با این تایپیک در باره یک کشور خاص نظر بدین.وگرنه برندهای مختلف در کشورای مختلف رو اکثر دوستان میشناسن و من با توجه به این شناخت خواستم بهترین کشورو از نظر خودشون اعلام کنن.دوست دارم نظر شما هم که اینقدر مو شکافانه در این بحث شرکت کردین بدونم که تو این همه کشور که خودتون نام بردین کدومشون رو میپسندی و قبول داری

hamid_diablo
03-04-2012, 21:22
سلام جانم.
امیدوارم این حرف من حمل بر جسارت نشه .توصیف کشور های خودرو ساز به سبک شما یکم عمومیه.من فقط خواستم با این تایپیک در باره یک کشور خاص نظر بدین.وگرنه برندهای مختلف در کشورای مختلف رو اکثر دوستان میشناسن و من با توجه به این شناخت خواستم بهترین کشورو از نظر خودشون اعلام کنن.دوست دارم نظر شما هم که اینقدر مو شکافانه در این بحث شرکت کردین بدونم که تو این همه کشور که خودتون نام بردین کدومشون رو میپسندی و قبول داری

خواهش میکنم
من محصولبات فرانسوی رو بیشتر میپندم
به ترتیپ : سیتروئن.پژو.رنو

rami_hemi
03-04-2012, 23:10
به نظرم تاپیک به بیراهه میکشه آخرش خوب نیست خیلی از این تاپیکها داشتیم الان از من گفتن .

poonel
04-04-2012, 00:02
ماشین فقط آمریکاییش خوبه.
عشق من Chevrolet

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کاشکی خرپول بودم یکیش را می خریدم
خوب جاداره .
آخر ایمنیه
چه حالی میده اهل و عیال رو بشونی توش بریم مسافرت! تو جاده شمال.

به خدا ترکیدیم از بس که سوار این ماشین های فسقلی پراید و 206 شدیم.

mohamad skystar
04-04-2012, 00:17
انتخاب یک کشور به عنوان کشور برتر صنعت خودروسازی کار آسونی نیست
چون هر کشور دارای شرکت های خودروسازی متعددی هست و هر خودروساز اهدافی
رو دنبال میکنه.
پس اول باید دنبال خودروسازان برتر باشیم تا هر خودروساز یه امتیازی رو برای کشورش بیاره
و مجموع اون امتیازات میشه رتبه کشور در صنعت خودروسازی.( فراموش نشه ما کاری به تعداد شرکت های خودروسازی در هر کشور نداریم)
انتخاب بهترین ( حالا تو هر مبحثی که باشه ) باید طبق ملاک های تعریف شده ای انجام بشه
چون اکثر نظرها تعصبی و احساسی هست.
امیدوارم دوستان از دادن نظرات و انتقادات شخصی و احساسی پرهیز کنن تا تاپیک پربار جلو بره
در غیر این صورت مثل تاپیک های قبلی قفل میشه.

mmf66
04-04-2012, 00:28
من خودم خودرو های ژاپنی رو بیشتر میپسندم ولی اشاره ای به خودروهایی که تحت شرکتهای المانی تولید میشه میکنم
بنز
بی ام و
اوپل
فولوکس واگن
audi
لامبورگینی
رویز رویس
پورشه
بنتلی
بوگاتی
seat
skoda
تازه این همش نیست دیگه این که تعصبی نبود

dash_mehdi
04-04-2012, 01:30
کشور المان تو این زمینه بهترینه
و همین طور کشور امریکا
اما خودرو های ژاپنی تویوتا بالاترین کیفیت رو در دنیا دره

cdcenter
04-04-2012, 10:10
هر کس سلیقه ای خاص داره .
در زمینه شاسی بلند من ماشین های شرکت Chevrolet امریکا رو به هر شرکتی ترجیح میدم .
در زمینه سواری ماشینهای شرکت bmw .
ماشینها اسپورت هم فقط لامبورگینی . :40:

ghfg
04-04-2012, 17:08
به نظر میرسه که رقابت بین کشورهای المان و ژاپن وامریکا بیشتره.اگه چنتا کشور دیگه هم تو این کورس بیاد شاید بشه نظرسنجی راه انداخت.نظرتون چیه در این باره؟

Mohammad Yek110
04-04-2012, 17:54
سلام
ژاپن-تویوتا

shabe.saket
04-04-2012, 19:34
كاش اين تاپيك رو نظرسنجي ميكرديد بچه ها
بنظ من آمريكا فعلآ برترين خودروساز دنياست

ghfg
04-04-2012, 22:20
دوستان اگه میدونید نظر سنجی بهتره ایجاد کنین .به نظر من برسیم به یه تعداد کشور محدود و پر طرفدارتر بعد نظر سنجی کنیم.اما شما پیشکسوتان بهتر میدونین

rami_hemi
04-04-2012, 23:29
نظر سنجی موجود بود که کلا بی نتیجه تموم شد
نظر من روی اینه که این تاپیک هم بی نتیجه هست ولی فعلا اجازه میدم باز بمونه ولی کلا تاپیک بی ارزشی هست هیچ بحث فنی توش انجام نمیشه .
هیچ بحث با ارزشی مثلا در مورد دلایل برتر بودن یک کشور در خودرو سازی یا دلایل برتری یک خودرو ساز مطرح نمیشه همتون میاید به فرض
تویوتا زاپن چرا ؟ چون شما خوشتون میاد
به این نمیگن دلیل منطقی به این میگن تفکرات دوران دبیرستان . چرا چون هیبت لندکروز خیلی خفنه .
اگه قرار از این دلایل بیارید بهتر که این تاپیک نباشه سنگینره .
من تا شنبه فرصت میدم اگه بحث رو سر روسامون ندین مستقیم میفرستم trash

mmf66
05-04-2012, 11:40
اگه از لحاظ کیفیت بخواهیم رتبه بندی کنیم
اروپا
ژاپن
امریکا

ولی اگه از لحاظ قیمت ارزان تر بخواهیم رتبه بندی کنیم
امریکا
ژاپن
اروپا

ولی از لحاظ کیفیت وقیمت مناسب بخواهیم رتبه بندی کنیم
ژاپن
امریکا
اروپا

Ramin khuzestan
05-04-2012, 13:41
آمریکا برترین خودروساز دنیا بوده و هست (آینده رو نمیدونم!)
چرا؟
چون همیشه بهترین ها رو با نازل ترین قیمت ها روانه بازار کرده
اگر آمریکا نبود هیچ وقت در سرتاسر دنیا قشر متوسط جامعه توانایی خرید یه اتومبیل اسپرت رو نداشت و این آمریکا بود که با متولد کردن کامارو ماستنگ چارجر چلنجر پلیموث کودا و ... لذت سواری گرفتن ماشینهای اسپرت رو به تمامی اقشار جامعه فهموند.
از لحاظ تکنولوژی همیشه سرآمد و پیشتاز بوده به طور نمونه سیستم های کیسه هوا یا فرمان هیدرولیک یا ترمز ABS ساخته خودروسازان آمریکایی هست.
الان کامارو با قیمت پایه 24 هزار دلار فروش میره در حالی که اگر آرم بنز داشت عمرأ زیر 35 هزار دلار نبود(قیمت پایه) کلأ از خودروسازانی که پول برند و تبلیغاتشونو میگیرن متنفرم البته از بنز و بی ام و و امثالهم خوشم میاد ولی از سیاست هاشون نفرت دارم.
از لحاظ دوام هم آمریکایی ها هیچی کم ندارن همونطور که در سالهای دور در ایران مونتاژ میشدن و هنوز هم در شرایط خوبی در خیابون ها دیده میشن(اونایی که معقول نگهداری شدن) این اتومبیلهای امروزی آمریکا هم سالیانه زیادی عمر میکنن.
هیچ شکی نیست که اگر در دهه 80 میلادی بحران نفت پیش نمیومد صنعت خودروسازی آلمان فرصت عرض اندام مقابل آمریکا بهش دست نمیداد کمااینکه در دهه 70 میلادی پرطرفدارترین اتومبیلها در جهان آمریکایی بودند با اون طراحی ها چشم نواز
از لحاظ طراحی هم که هیچوقت طراحان آمریکایی طرفداراشون رو ناامید نمیکنن کافیه یه نگاه عمیق و تخصصی به کامارو ماستنگ چلنجر هامر و ... بندازین و اونو با محصولات مشابه آلمانی مقایسه کنید به طور مثال ببینید چقدر از طراحی اتومبیلهای جدید بنز و بی ام و انتقاد شده نظیر مدل بنز SL یا بی ام و سری 3 که به وضوح پسرفت رو در طراحی میشه دید و نظر عامه مردم همینه حتی در مقالات معنبر مجلات خارجی هم اشاره شده به این نکته.
این رو هم بگم که دلیل اینکه اینقدر با آلمان ها مقایسه کردم قصد تخریب نداشتم ولی جز آلمان بقیه سازندگان اتومبیل در اروپا یه هدف خاص دارن مثلأ ایتالیا و انگلیس سوای خودروسازی دنیا هستن چون ایتالیا روی سوپراسپرت ها متمرکز هست و انگلیس روی خودروهای اشرافی پس نمیشه مقایسه کرد.
نکته ی آخر اینکه صنعت خودروسازی ژاپن با الگوبرداری از صنعت خودروسازی آمریکا به جایگاه فعلی رسیده و اون هم تولید بهترین خودروها یا کمترین قبمتهاست و صنعت خودروسازی کره هم که میبینید چه پیشرفت خیره کننده ای داره و روز به روز پیشرفت میکنن از صنعت خودروسازی ژاپن الگو گرفتند.
سعی کردم با دلیل پست بزنم که مدیر هم ناراحت نشه:11:

ghfg
05-04-2012, 14:12
جالب بود و قشنگ این پست چون همیشه با یاداوری کامارو خوشحال میشم چون واقعا با وارد شدنش به بازار تحول چشمگیری ایجاد کرد.
در باره طراحی در ماشینهای المانی فقط درباره ی بنز حرف شما رو قبول دارم.من مدتهاست که بین یک بنز جدید با اتومبیلهای ژاپنی تفاوتی قائل نمیشم.البته این روزها ژاپنی ها از بنز هم جلو زدن وطراحی های خوبی دارن مثل مزدا 3.ولی bmw و مخصوصا ائودی هنوز در طراحی صاحب سبک و قابل احترام اند.bmw در طراحیه موتورهای کم مصرف میشه گفت علاوه بر پیشگامی کم نظیر هم هست.روی دیزل کردن سواری ها خیلی کار کرده.در تکنولوژی های مدرن در موتور فوق العادست.و در طراحی ظاهری خودرو هنوز سبک خودشو حفظ کرده.وقتی یه bmwسری I ازکنارتون رد میشه چه حسی بهتون دست میده؟مخصوصا اگه 740 به بالا باشه.
ائودی هم که در بارش چیزی نمیگم و فقط شما رو دعوت میکنم از لینک زیر ویدئوی موجود رو ببینین.
اما بقیه کمپانی های خودرو ساز المان رو بعدا ازشون دفاع میکنم با مطالب تخصصی تر و کاربردی تر

ghfg
05-04-2012, 14:33
آشنایی با بزرگان صنعت خودروسازی جهان
پورشه، فورد، بنز، هیوندای، تویوتا و دهها عنوان معتبر دیگر؛ اینها نامهایی هستند که با خود کلماتی نظیر خلاقیت، ظرافت، امنیت، زیبایی و و بعضی اوقات تجمل گرایی را به یدک می کشند و محصولات و طرحهایشان همیشه تحسین عموم و کارشناس حوزه ی حمل و نقل را برانگیخته است.
با مقدمه بالا میخواهیم وبسایتهایی اختصاصی برای طرفداران ماشینهای لوکس و مشهور جهان معرفی نماییم. به جرأت می توانم بگویم یکی از کاملترین مطلبها در نوع خودش است. لینکهای معرفی شده شما را مستقیما روانه سایتهای رسمی هر یک از این کمپانی های بزرگ خواهد کرد. قبل از معرفی هر کدام، توضیحات مختصری آورده ایم تا یک ذهنیت کلی از آن داشته باشید. پس از رفتن به این سایتها، می توانید اطلاعات کاملی راجع به محصولات جدید، طرحهای مفهومی، تصاویر مربوط به خودروها و جزئیات فنی بیشتری راجع به تک تک اتومبیلهای آن شرکت بدست آورید. بدون اتلاف وقت بیشتر، به سراغ معرفی می رویم...
#1 - شرکت مرسدس بنز - Mercedes Benz
مرسدس بنز، که در فارسی بیشتر به بنز معروف است؛ نام خودروهای ساخت شرکت دایملر(Daimler AG) کشور آلمان است. این شرکت ادامه ی یکی از قدیمی‌ترین سازنده های خودرو در جهان است. گوتلیب دایملر و کارل بنز، دو مخترع آلمانی بودند که موتور چهار زمانه را اختراع کردند و پس از مدتی کار مستقل، شرکت دایملر-بنز را در سال ۱۹۲۶ تأسیس کردند و محصولات خود را به پیشنهاد نخستین نماینده فروش خود، مرسدس گذاشتند که از نام دختر این نماینده گرفته شده بود.
#2 - شرکت بی.ام.و - BMW Company
ب ام و (BMW) که کوتاه شدهٔ عبارت آلمانی Bayerische Motoren Werke AG است، یک کمپانی مستقل آلمانی و از تولید کنندگان بنام خودروی سواری و موتورسیکلت در جهان است. این کمپانی صاحب کمپانیهای رولز رویس (Rolls-Royce) و مینی (MINI) است ، و سابق بر این کمپانی روور(Rover) را نیز در اختیار داشته‌است. شرکت ب ام و سازندهٔ ماشین‌های لوکس و با کیفیت است و شرکت مادر کارخانه‌هایی نظیر رولز رویس و مینی می‌باشد. در ابتدا کار خودش را با ساخت موتورهای هواپیما آغاز کرد. در سال ۱۹۲۳ شروع به تولید موتور سیکلت کرد و در سال ۱۹۲۹ آغاز به تولید اتومبیل نمود. آرم دایره‌ای این شرکت نیز نشاندهنده و یادبود ملخ هواپیماهای تولیدی در سال‌های اولیه تاسیس شرکت میباشد.
#3 - کمپانی فراری - Ferrari
فراری یک کارخانه سازنده خودرو در ایتالیا می باشد. اين کمپانی تحت مالکيت کمپانی بزرگ فيات (FIAT)ميباشد، خودروهای این کمپانی به اصطلاح «ابَرخودرو» هستند و از سرعت و قیمت بالایی برخوردارند .
سریعترین مدل این کمپانی F50 GT1 است که قادر است با ۳۷۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند. اين كمپاني توسط آقای انزو فراري پايه گذاري شد و در مسابقات اتومبيل راني شركت مي نمود. فراري در ایتالیا معروف به اسب رام نشدني است. داشتن يكي از آنها آرزوي خيلي ها مي باشد. این کمپانی در مسابقات اتوموبیل رانی فورمول یک هم بسیار معروف است و خودروهای مخصوص F1 را هم تولید می کند. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
#4 - شرکت فورد - Ford
شرکت خودروسازی فورد سومین تولید کننده بزرگ خودرو در سراسر جهان است. این کمپانی توسط هنری فورد معروف و سخت کوش در سال ۱۹۰۳ میلادی در دیترویت میشیگان با هدف تولید خودروهای ارزان قیمت تأسیس شد؛ شرکت فورد تولیدکننده خودروهای پرطرفدار لینکلن است، و صاحب یک سوم امتیاز خودروهای مزدا می‌باشد.
علاوه بر این، کمپانی فورد در طول دهه اخیر از پیشتازان صنعت خودرو سازی در جهان بوده است. این کمپانی هم اکنون دارای ۲۸۰٬۰۰۰ کارکن تمام وقت در سراسر جهان است. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
#5 - شرکت پورشه - Porsche
پورشه‌.ای.جی ، (Porsche AG) (گاهی پورش نیز تلفظ می‌شود) با نام کامل Porsche Dr.Ing.h.c.F.Porsche AG , یکی از کمپانی‌های بزرگ تولید اتومبیل‌های اسپورت(Sport Car) می‌باشد که در سال ۱۹۴۷ توسط فری پورشه پسر فردیناند پورشه یک طراح اتومبیل اهل اتریش، در شهر اشتوتگارت آلمان تاسیس شده است. پورش از همان ابتدا نیز به تولید اتومبیل‌های اسپورت مشغول بوده است. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
#6 - شرکت مزدا- Mazda
شرکت سهامی خاص ماتسودا (به ژاپنی: マツダ株式会社 ماتسودا کابوشیکی کایشا) که با نام تجاری مزدا شناخته می‌شود یک شرکت خودروسازی است که دفتر مرکزی آن در شهر هیروشیما در کشور ژاپن قرار دارد.
این شرکت در سال ۲۰۰۶ حدود یک میلیون و دویست و پنجاه هزار خودرو تولید نموده‌است که در کشورهای مختلف جهان به فروش رسیده‌اند. جوجیرو ماتسودا بنیانگذار شرکت خودروسازی مزدا که علاقه ویژه‌ای به آئین زرتشت داشته‌است با الهام از اهورا مزدا و با توجه به تشابه اسمی نام خانودگی اش با کلمه مزدا، این نام را بر محصولات خود گذاشته‌است. شرکت مزدا به عنوان تولید کننده ابزار و ماشین آلات در سال ۱۹۲۰ پایه گذاری شد و از سال ۱۹۳۱ به تولید خودرو نیز پرداخت. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
#7 - شرکت بوگاتی - Bugatti
بوگاتی (Bugatti) یک شرکت خودروساز فرانسوی با عملکرد بالا است. این شرکت در سال ۱۹۰۹ توسط نابغه‌ای ایتالیایی به نام اتوره بوگاتی و به منظور تولید خودروهای سفارشی و خاص تاسیس شد ولی با شروع جنگ جهانی دوم این شرکت نیز مانند بسیاری دیگر از شرکتهای هم دوره خود با شکست مواجه شد. شرکت بوگاتی در سال ۱۹۹۸ توسط فولکس واگن خریداری شد و تولید بسیار محدودی دارد. کسب اطلاعات بیشتر راجع به بوگاتی. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
#8 - کمپانی سیتروئن - Citroen
شرکت سیتروئن یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های خودروساز فرانسه است. کمپانی خودروسازی سیتروئن در سال 1919 توسط آندره سیتروئن تأسیس شد. این کمپانی از سال 1976 بخشی از گروه صنعتی PSA پژو سیتروئن شد. سیتروئن در سال 1934 با اختراع Traction Avant اولین تولید انبوه اتومبیل های چرخ محرک جلو در سطح جهانی را پایه گذاری کرد.
آندره سیتروئن طراح اتومبیلی بود که به رانندگی هیچ علاقه ای نداشت! آندره، مالک و سازنده فرانسوی سیتروئن از تبار یهودی - هلندی در سال 1878 در پاریس به دنیا آمد. پدر آندره هنگامی که او تنها 2 سال داشت خودکشی کرد! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
#9 - کمپانی لامبورگینی - Lamborghini
لامبورگینی شرکتی ایتالیائی و سازنده خودروهای اسپورت می‌باشد. دفتر مرکزی این شرکت در دهکده‌ای کوچک به نام سن آگاتا بولونیز در نزدیکی بولونیا در کشور ایتالیا قرار دارد. این شرکت در سال ۱۹۶۳ توسط فروچیو لامبورگینی که دارنده یک کارخانه تراکتور سازی موفق بود، تاسیس شد. لامبورگینی هم اکنون تابع شرکت آلمانی آئودی است که خود تابعه شرکت فولکس واگن می‌باشد.
بهتر است بدانید که آقای لامبورگینی بعد از این که یک ایراد در خودروهای فراری پیدا کرد به آفای انزو فراری ایراد خودرو ها را گفت؛ اما به دلیل غرور انزو فراری آنها آقای لامبورگینی را از شرکت بیرون انداختند و از آن زمان آقای لامبورگینی به فکر ایجاد کارخانه خودرو سازی افتاد.
#10 - کمپانی آئودی - Audi
آئودی (به آلمانی: Audi AG) یک خودروساز آلمانی و تولیدکنندهٔ خودرو‌های لوکس است. دفتر اصلی آن در شهر اینگولشتاد در ایالت بایرن آلمان است. این شرکت از سال ۱۹۶۴ یکی از زیرمجموعه‌های فولکس واگن شده است. شعار این شرکت Vorsprung durch Technik به معنی پیشرفت از طریق تکنولوژی برتر است. مدل‌هایی آئودی از جمله TT ، A۴ ، ۱۰۰ ، ۹۰ در ایران وجود دارد.
#11 - کمپانی هیوندای - Hyundai
هیوندای موتور (هانگول:현대 자동차 주식회사 و هانجا:現代自動車株式會社) که نام بخشی از گروه هیوندای کیا خودرو است، بزرگترین شرکت خودروسازی دنیا از لحاظ سود، چهارمین شرکت خودروسازی دنیا از لحاظ تعداد فروش و نخستین خودروساز دنیا از لحاظ سرعت رشد است. این شرکت در سال ۱۹۶۷ تاسیس شد. دفتر اصلی آن در شهر سئول کره جنوبی است؛ کارکنان این شرکت حدود ۷۵۰۰۰ نفر و ظرفیت تولید سالانه آن در شهر اولسان، ۱.۶ میلیون است. محصولات این شرکت از طریق ۶۰۰۰ نمایندگی و نمایشگاه به ۱۹۳ کشور دنیا صادر میگردد. کلمه هیوندای در زبان کره ای از دو کلمه هیون و دای تشکیل شده و به معنای مدرنیته است. نماد این شرکت برگرفته از حالت کج حرف "H" است. (اطلاعات فوق تا سال2010 می باشد.) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
#12 - کمپانی هوندا - Hunda
صنایع موتور هوندا (به ژاپنی: 本田技研工業株式会社) یک شرکت بزرگ ژاپنی است.این شرکت بخاطر تولید موتورسیکلت و خودرو در سطح جهان شناخته می‌شود. این شرکت معظم همچنین در بسیاری از کشورها منجمله ایالات متحده،کانادا، برزیل ،تایلند و چین کارخانه‌هایی دارد. هوندا پنجمین تولید کننده خودرو در جهان و پس از تویوتا و بالا تر از شرکتهایی مانند نیسان دومین تولید کننده خودرو در ژاپن می‌باشد.
شرکت موتوری هوندا یک شرکت تولیدی، فنی و مهندسی در زمینه طراحی پیشرانه و فن آوری‌های مختلف موتوری است که تمرکز اصلی این کمپانی بر تولید اتومبیل و موتورسیکلت می‌باشد. هوندا با تولید بیش از۱۴ میلیون پیشرانه در سال، به عنوان بزرگترین تولید کننده پیشرانه در جهان به حساب می‌آید. اطلاعات بیشتر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
#13 - کمپانی نیسان - Nissan
نیسان موتورز ( به ژاپنی 日産自動車株式会社 )یا به اختصار نیسان(و نه نِیسان) نام یک شرکت خودرو سازی چند ملیتی می‌باشد که دفتر آن در توکیوی ژاپن قرار دارد. این شرکت در قدیم به نام داتسون خودرو تولید می نمود. این شرکت همانند تویوتا و هوندای ژاپن که به ترتیب شرکتهای لکسس و آکورا را در شمال امریکا تاسیس کردند اقدام به تاسیس شرکت اینفینیتی نمود.
یکی از شاخصترین محصولات این شرکت سری اتومبیلهای SKYLINE است که از طراحی اسپرت و جوان پسند برخوردار بوده و دارای انواع موتورهای قوی و سریع میباشند . آخرین عضو این سری SKYLINE GTR r36 است که دارای موتور V6 با حجم تقریبی 3.8 لیتر به قدرت تقریبی 480 بوده که میتواند سرعتش را تا حداکثر 308 کیلومتر بر ساعت برساند. از سال ۱۹۹۹ شرکت رنو فرانسه به یکی از سهامداران اصلی نیسان تبدیل شد به طوری که تا سال ۲۰۰۸ مالک ۴۴٪ از سهام آن گردید. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
#14 - کمپانی کادیلاک -Cadillac
کادیلاک، یک برند(Brand) ساخت اتومبیل‌های لوکس است که در مالکیت جنرال موتورز آمریکا می‌باشد. اتومبیل‌های کادیلاک به طور رسمی در بیش از ۵۰ کشور دنیا فروخته می‌شوند و عمده فروش آن نیز در ایالات متحده و کانادا است. در میانه قرن بیستم نام کادیلاک در محدوده ایالات متحده به نامی مترادف با کیفیت بالا تبدیل شد. عبارت‌هایی نظیر کادیلاک ساعتها، اشاره به برند رولکس دارد.
شعار فعلی کادیلاک این است: زندگی، آزادی و کار. این شعار به حقوقی اشاره دارد که در بیانیه استقلال ایالات متحده شرح داده شده‌است.اطلاعات بیشتر
#15 - کمپانی شورولت - Chevrolet
شِورولِت (Chevrolet) نام برند گروهی از خودروهایی است که توسط جنرال موتورز تولید می‌شوند. شورلت پر طرفدارترین خودروی آمریکایی بود که در سال‌های پیش از انقلاب وارد ایران شد. ایمپالا، نوا، کامارو، و کوروت را در کلاس اسپرت این شرکت می‌توان نام برد.
#16 - کمپانی فولکس واگن -VolksWagen
فولکس واگن یا ولکس واگن (به آلمانی: Volkswagen) بزرگ‌ترین تولیدکنندهٔ خودرو آلمانی است. این کارخانه در سال ۱۹۳۰ به درخواست پیشوای آلمان نازی سابق، آدولف هیتلر بنا شده‌است. او خواست تا خودرویی برای مردم ساخته بشود و این مبنایی شد برای این شرکت؛ فولکس واگن در زبان آلمانی به معنای خودروی مردم است. او از دکتر فردیناد پورشه تقاضا کرد که خودرویی بسازد که عموم مردم قدرت خرید آن را داشته باشند و این درخواست مبنای راه اندازی شرکت شد. از نمونه هایش هم، همین خودروهای معروف قورباغه ای در ایران دهه 60-70 است!
#17 - کمپانی رولز رویز -Rollsroys
رولز-رویس موتور کارز (نام کامل: Rolls-Royce Motor Cars Ltd.‎) شرکت بریتانیایی تولید کننده خودروهای لوکس است. در سال ۱۹۹۸ صاحبان شرکت رولز رویس موتورز تصمیم به فروش این شرکت گرفتند. شرکت ب‌ام‌و جدی‌ترین خریدار رولز رویس بود، چراکه درگذشته موتور و بعضی دیگر از قطعات رولز رویس و بنتلی را این شرکت آلمانی تهیه می‌نمود.
آخرین پیشنهاد ب.ام.و ۳۴۰ میلیون پوند بود ولی این مبلغ با پیشنهاد ۴۳۰ میلیون پوندی فولکس واگن شکسته شد اما به علت این که رولز رویس اصرار بر فروش شرکتش به ب ام و را داشت، طبق توافقی قرار بر این شد که از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۲ ب ام و، کماکان موتور و تجهیزات خودروهای رولز رویس را تامین کند و اجازه داشته باشد از نامهای انها استفاده کند اما باز این توافق از تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۰۳ متوقف شده و فقط ب ام و حق استفاده از نام رولز رویس را دارد و همچنین شرکت فولکس واگن باید نام خودرو رولزرویس/بنتلی را به بنتلی تغییر دهد. از تولیدات این شرکت میتوان به خودروهای فانتوم دو در کروکی (۲۰۰۷) و آرآر۴ چهار در (۲۰۱۰) اشاره کرد.
#18 - کمپانی پژو - Peugeot
پژو یک نام مطرح در صنعت اتومبیل سازی فرانسه، قسمتی از پژو سیتروئن است. دومین شرکت بزرگ اتومبیل سازی در اروپا بعد از فولکس واگن می باشد. تاریخچه پژو به ساخت دوچرخه در اواخر قرن ۱۹ میلادی در پاریس برمی‌گردد. پژو در ایران با ایران خودرو همکاری دارد. از نمونه خودروهای موجود در ایران، می توان به پژو405 پژو پارس و 206 اشاره داشت.
#19 - کمپانی تویوتا - Toyota
تویوتا یک شرکت خودروساز ژاپنی و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو در جهان است. تولیدات تویوتا انواع خودرو و کامیونت (دینا) و کامیون (هینو) - کوچک شهری (دایهاتسو) و لوکس (لکسوس) را تولید می‌کند.
بنیانگذار اولیه شرکت، ساکیشی تویوداست که اولین کارخانه ریسندگی اتوماتیک را در ژاپن به راه انداخت. بسیاری از ایده‌های خوب مدیریتی مانند بهبود مستمر که بعدها در تویوتا به کار گرفته شد، از اوست. تویوتا در سراسر ژاپن ۱۲ کارخانه تولیدی دارد. بازار خارجی تویوتا ۱۷۰ کشور و منطقه را دربرمی گیرد. شرکتهای تولیدی خارجی سازنده تویوتا ۵۲ شرکت و در ۲۷ کشور جهان پراکنده‌است.
#20 - کمپانی جنرال موتورز آمریکا - GM - General Motors
جنرال موتورز یا جی ام آمریکا یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان خودرو در سراسر جهان است. این کمپانی که در سال ۱۹۰۸ در دیترویت میشیگان تأسیس شد تولید کنندهٔ خودروهای پرطرفدار شورلت، بیوک، جی ام سی، و کادیلاک و همچنین خودروهای اپل، الدزموبیل، هولدن، سوزوکی، ایسوزو، و واکسهال در کانادا، اروپا، آمریکای لاتین، و آسیای میانه است.
هامر، ساترن، پونتیاک، ساب، الدزموبیل، و دوو از مارک‌های سابق متعلق به این شرکت محسوب میگردند. کمپانی جنرال موتورز در طول دهه‌های گذشته از پیشتازان صنعت خودرو سازی در جهان بوده‌است. این ابرکمپانی هم‌اکنون دارای ۲۸۰۰۰۰ کارمند تمام وقت در سراسر جهان است. این شرکت زمانی در صدر جدول فورچون ۵۰۰ در مکان سوم قرار داشت. شرکت جنرال موتورز در روز ۱۱ خرداد ۱۳۸۸ ورشکستگی خود را اعلام کرد، و مجبور به تغییر ساختار تشکیلات خود شد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
#21 - شرکت کرایسلر - Chraysler
شرکت کرایسلر یکی از تولیدکننده‌های بزرگ خودرو در آمریکاست. این کمپانی آمریکایی که در سال ۱۹۲۵ میلادی در دیترویت میشیگان تأسیس شد علاوه بر خودروهای کرایسلر، تولیدکنندهٔ خودروهای پرطرفدار جیپ و داج نیز می‌باشد. با ورشکستگی کرایسلر در سال ۲۰۰۹، این شرکت منحل و به خریداران متعددی تعلق یافت. کرایسلر (و داج و جیپ) اکنون تحت مالکیت مشترک شرکت ایتالیایی فیات (۲۰٪)، اتحادیه کارگران UAW VEBA آمریکای شمالی (۶۷٫۶۹٪)، دولت آمریکا (۹٫۸۵٪)، و دولت کانادا (۲٫۴۶٪) می‌باشد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
#22 - شرکت کیا موتورز - KIA Motors
شرکت کیا یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های اتومبیل سازی در کره جنوبی است که پس از تأسیس به تولید چندین مدل mazda تحت لیسانس کیا پرداخت. این مدل‌ها شامل Pride و Avella بود که در آمریکای شمالی و استرالیا فروخته شد.
کیا موتور در سال ۱۹۹۳ عملیات تولید را در ایالات متحده و در کالیفرنیا آغاز کرد و با گسترش خطوط تولید توانست خود را با بازار تقاضای موجود هماهنگ کند. در ابتدا، خودروهای ساخته شده توسط کیا به طور قابل ملاحظه‌ای از ماشین‌های رقبا کمتر قابل اطمینان بودند. کیا برای جبران این نقیصه خدمات پس از فروش رایگان برای اتومبیل‌ها در حد وسیع را در نظر گرفت. طی سال‌های اخیر کیا برای اصلاح عدم قابل اطمینان بودن وسایل نقلیه‌اش تلاش‌های بسیاری کرده است. به طوری که نرخ اطمینان در حال حاضر در اتومبیل‌های کیا بیشتر از سایر شرکت‌ها است.

اینم یه کار کپی پیستی

mehrdad8086
17-06-2012, 19:26
به نظر من اروپایی ها کمی جلوترند.و می تونم بگم کشوری که نه تنها تو خودرو سازی بلکه تو صنعت پیشرو هست کشور آلمانه .

ببینین کیفیت درست ارزونی درست و این چیزیه که تو همه برندها به نسبت تولیدشون وجود داره.یکی پورشه باکستر رو ارزون میدونه یکی مثل خیلی از ماها می گیم پورشه گرونه.و در حقیقت همین باکستر یکی از ارزونترین تولیدات پورشه هست.

خوب بله درسته تویوتا تولیدات با کیفیتی داره ولی نه توهمه محصولاتش....فراخوانهاشو ببینین....نه تنها تویوتا بلکه همین آلمانی ها هم همینطور....

نظر من به کشوری میشه گفت برترین که بیشترین ابداعات چه در تولید و در زمینه امنیت رو داره.

مرسدس رو ببینین مخترع چه بسیار سیستمهای امنیتی که ساخته و استفاده کرد و دیگر برندها هم اون اختراع رو ازش ایده گرفتن و شایدم کاملترش کردن و استفاده می کنن.

سیتمهای هشدار و پایداری و انواع سیستمهای کشش خودرو.گیربکسهای بسیار هوشمند که ضمن سواری عالی و آسایش کمترین مصرف سوخت رو به ارمغان میارن.

اگر بخواهیم اولین ها رو بشماریم مطمئنا" نام آلمان در صدر قرار می گیره

EngineeR EhsaN
17-06-2012, 20:10
بنظر من صنعت آلمان تو ودروسازی یه گام جلوتر از بقیس مخصوصا مدلای پورشه و بی ام و :40:

ghfg
18-06-2012, 18:37
دوستان من به یه چیز جالب نظرتونو جلب میکنم.از اولین صفحات این تایپیک تا اینجارو که نظرات دوستان رو میخوندم دیدم اکثر بچه ها نظرشون روی کشور هایی مثل المان،فرانسه،ژاپن وامریکا است.توجه کردین این کشورا تو جنگ جهانی شرکت داشتن؟

به نظر من جنگ واسه این کشورایه موتور محرک شده.مثل کمپانی bmw که زمان جنگ جهانی هواپیما ساز بوده و بعد اومده تو صنعت خودرو فعالیت کرده.جالبه نه؟

ماهم جنگیدیم

Ramin khuzestan
24-06-2012, 22:14
به نظر من اروپایی ها کمی جلوترند.و می تونم بگم کشوری که نه تنها تو خودرو سازی بلکه تو صنعت پیشرو هست کشور آلمانه .

ببینین کیفیت درست ارزونی درست و این چیزیه که تو همه برندها به نسبت تولیدشون وجود داره.یکی پورشه باکستر رو ارزون میدونه یکی مثل خیلی از ماها می گیم پورشه گرونه.و در حقیقت همین باکستر یکی از ارزونترین تولیدات پورشه هست.

خوب بله درسته تویوتا تولیدات با کیفیتی داره ولی نه توهمه محصولاتش....فراخوانهاشو ببینین....نه تنها تویوتا بلکه همین آلمانی ها هم همینطور....

نظر من به کشوری میشه گفت برترین که بیشترین ابداعات چه در تولید و در زمینه امنیت رو داره.

مرسدس رو ببینین مخترع چه بسیار سیستمهای امنیتی که ساخته و استفاده کرد و دیگر برندها هم اون اختراع رو ازش ایده گرفتن و شایدم کاملترش کردن و استفاده می کنن.

سیتمهای هشدار و پایداری و انواع سیستمهای کشش خودرو.گیربکسهای بسیار هوشمند که ضمن سواری عالی و آسایش کمترین مصرف سوخت رو به ارمغان میارن.

اگر بخواهیم اولین ها رو بشماریم مطمئنا" نام آلمان در صدر قرار می گیره
لطفأ این متن رو بخونید تا متوجه بشین بزرگترین ابداعات در صنعت اتومبیل محصول کشور آمریکا و اتومبیل های آمریکایی بودن و بنز و دیگر برند ها بودن که از این اختراعات ایده و الهام گرفتن:20:
در اینجا مدارک و اسناد John Hetrick مخترع ایربگ از نیوپورت ایالات متحده به شماره ی U.S. patent 2,649,311 در سازمان حق ثبت امریکا معتبرترین موسسه جهان رو میبینید.
در 4 برگ طرز کاره ایربگ توسط John Hetrick توضیح داده شده اما بخاطر ابعاد عکسها هر 4 برگ رو در سایز کوچکتر گذاشتم.

در این سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میتونید چگونگی پیدایش ایربگ توسط John Hetrick رو بخونید و در پایین این متن به این موضوع پرداخته شده که اولین خودروسازانی که ایربگ رو مورد ازمایش قرار دادن و بر روی محصولات خود عرضه کردن کمپانی های امریکایی مثل فورد و جنرال موتور بودن.

اولین خودروسازانی که کاره تحقیق و پژوهش علمی و عملی در رابطه با ایربگ را اغاز" و این اپشن را بر روی محصولات خود عرضه کردند.

فورد و جنرال موتور ازمایش مهار تورم ایربگ و چگونگیه سنجش ضربه را در اواخر دهه ی 1950 بر اساس حق ثبت اختراعه John Hetrick اغاز کردند.

FORD
فورد اولین خودروساز امریکا و جهان بود که گام نخست برای تولید سیستم مطمئن و کارامد برای ایمنی سرنشینان خودرو را برداشت.
در تصویر زیر مراحل رشد و تکامل ایربگ توسط فورد رو مشاهده میکنید این اطلاعات برگرفته از سایت رسمی این کمپانی میباشد.

1957
اولین خودروساز که تحقیقات علمی و پژوهش را درباره ی ایربگ اغاز کرد
1968
اولین خودروساز که ایربگ را گسترش و توسعه داد
1971.........
1972.....
......
همونطور که در تصویر بالا میبینید فورد در سال 1957 ( 9 سال قبل از بنز 1966 ) کاره تحقیقات علمی پژوهشی خود را در رابطه با ایربگ اغاز " و در سال 1971 ( 10 سال قبل از بنز W126 S-Class 1981 ) اولین خودروی جهان که مجهز به سیستم ایربگ بود یعنی Mercury Monterey رو ارائه و معرفی کرد.(Mercury زیرمجموعه Ford هستش).
نمایی از Mercury Monterey

در یکی از روزنامه های امریکا در سال 1976 مقاله ای درباره ی اقدامات فورد جهت مجهز کردن تمامی محصولات خود و تلاش برای بالا بردن ایمنی و اطمینان ایربگ در 1971 اشاره شده.

قسمتی از ترجمه ی متن بالا = گزارشی بر اساس نتایج بدست امده از تست تصادف شماره ی 1961 که در 28 سپتامبر 1971 صورت گرفت..... این اولین نسل ایربگ بود که توسط فورد در ان سال ازمایش شد.

CHevrolet
شورولت که زیر مجموعه ی جنرال موتور محسوب میشه دومین خودروساز جهان بود که خودروی Impala را به ایربگ مجهز کرد.
در ان زمان با ساخت نسل دیگری از ایربگ توسط جنرال موتور این کمپانی پیشرفته ترین سیستم الکترومکانیکی خودرو را طراحی کرد
در 1973 ( 8 سال قبل از بنز ) جنرال موتور 1000 شورولت مجهز به ایربگ را برای عرض یابی این سیستم روانه بازار کرد.

Oldsmobile
الدزمبیل که زیر مجموعه ی جنرال موتور بود سومین خودروساز جهان محسوب میشد که برند Tornado را در تیراژ بالا با اپشن اختیاری ایربگ وارد بازار کرد.
تصویر زیر مربوط به نمایشگاه اتومبیل شیکاگو در سال 1974 ( 7 سال قبل از بنز ) میباشد که توجه بازدیدکنندگان را بخود جلب کرده.همچنین عکسی از اقای ادکول مدیر جنرال موتور در 1974 رو میبینید که سوار بر Oldsmobile Tornado بطور نمادین نشان میدهد این سیستم از ایمنی بالایی برخوردار است.
از سال 1974 تا 1976 گزینه ایربگ یک اپشن اختیاری بر روی محصولات جنرال موتور مثل شورولت کادیلاک بیوک و الدزمبیل بود که با صرف هزینه ی اندک در اختیار متقاضیان قرار میگرفت.

حالا همه میدونید ایربگ ساخته و پرداخته ی مبتکرانه امریکایی هست و اولین شرکتهایی که به دنبال توسعه و استفاده از ایربگ بودن و محصولات خود رو به این سیستم مجهز کردن کمپانی های فورد و جنرال موتور بودن.
هیچکس نمیتونه اختراعی مشابه اختراع دیگران که با یک سازوکار و یک سیستم کار میکنه به ثبت برسونه.
حالا سوال اینجاست بنز چطور ایربگ دیگری به ثبت رساند؟
بنز در خلال تقلید از خودروسازان امریکایی برای رسیدن به سیستمی برای ایمنی سرنشینان کمربند پیشکشنده را طراحی کرد و با تلفیق این 2 اختراعی مجزا به ثبت رساند.

اگر این بحث ادامه پیدا کنه مدارک دیگری نشون میدم که همه ایمان پیدا کنن خودروساز پیشتاز و کشور پیشتاز در صنعت اتومبیل کدوم کشوره:11:

با تشکر

FC.Barcelona
24-06-2012, 22:54
به نظر من
1.USA
2.آلمان
3.ژاپن

MOHAMMAD2010
25-06-2012, 13:18
1 - آلمان
2 - آمریکا
3 - ژاپن

hossein.az
25-06-2012, 14:42
1-آلمان
2-آمریکا
3-ایتالیا

mmf66
25-06-2012, 18:09
دوستان بیشتر احساسی نظر میدهند ولی اگه منطقی بخواهیم نظر بدیم به نظر من

1- المان
2- ژاپن
3-امریکا

تو تکنولوژی که المانی ها واقعا از همه سرترند ولی تو بحت خوش قیمتی و سواری عالی ژاپنی ها حرف ندارند تو بحث قلچماقی و حجم اضافه موتور امریکا

dash_mehdi
25-06-2012, 18:34
تاپيك هدف خاصي رو دنبال نميكنه
حالا من يه توضيح ديگه ميدم
1-امريكا چون كارخانه فورد قديمي ترين شركت خودرو سازي در دنيا هست و بسياري از شركت هاي بزرگ اروپايي و كره اي همچون پژو سيتروئن و هيونداي و كيا و... زير نظر اين شركته/ چون شركت جي ام به تنهايي دومين شركت بزرگ خودرو سازي در دنيا هست و بيش از 7 ميليون خودرو در سال توليد ميكنه.
2-المان چون پيشرفته ترين و مدرن ترين خودرو هاي دنيا رو ميسازه
كمپاني هاي پورشه,مرسدس بنز,بي ام دبليو و اصلي ترين و بزرگ ترينش فولكس واگن رو داره كه هر كدام به نوبه ي خودشون يك تكنولوژي خاصي دارند.
3-ژاپن چون بزرگ ترين كمپاني خودرو سازي دنيا "تويوتا" رو داره كه بيش از 8 ميليون خودرو در سال توليد ميكنه و خودرو سازي هاي ديگه اي همچون هوندا(رده 7 جهاني) نيسان (رده 8) سوزوكي (رده 10) مزدا (رده 15) ميتسوبيشي (رده 17) و... رو داره.
اصلي ترين مزيت خودرو هاي ژاپني اللخصوص تويوتا عمر زياد و مقاومت در هر شرايطيه و همچنين كم خرج و كم اصطحلاك و ارزون قيمت.
4- ايتاليا چون اكثر برند هاي خودرو هاي سوپر اسپرت و برند بسيار بزرگ فيات براي اين كشوره.

hermione
26-06-2012, 16:37
آمریکا
آلمان
ژاپن

mohamad skystar
26-06-2012, 20:45
دوستان سعی کنید دلایل و نقطه نظرات خودتون رو هم بیان کنید
اینکه به ترتیب اسم چندتا کشور نام برده بشه جالب نیست و بار فنی و مفیدی نداره
الان چند نفر از دوستان عزیز به همین شکل فقط اسم کشور نام بردن.
در صورت ادامه دادن مباحث به این شکل تاپیک منحرف میشه.

Ramin khuzestan
27-06-2012, 00:51
به نظر من هم با دلیل و استدلال نظرمون رو بگیم بهتر باشه
هیچ کسی فکر نکنم در مهندسی و علمی کار کردن آلمانی ها شک داشته باشه اما به نظرم قدرت تبلیغاتی بنز خیلی بیشتر از قدرت فنی اونها میتونه باشه چه بسا که ماشینهای آئودی قربانی تبلیغات بنز میشن با اینکه ممکنه توی خیلی زمینه ها بهتر باشن و با توجه به این که هردو آلمانی هستن! کشورهای انگلیس و ایتالیا از دیرباز در یک کلاس از خودروها ابر قدرت هستن ، انگلیس توی خودروهای تجملی حرف اول رو در دنیا میزنن همونطور که ماشین های ایتالیایی سلاطینی هستن در دنیای هایپرکار ها فقط ژاپن آمریکا آلمان و به تازگی کره جنوبی هستن که در همه زمینه ها ماشین میسازن.
برای اینکه باز هم ماشینهای آمریکایی رو در مقابل تبلیغات آلمانی ها سربلند کنیم! فکر کنم یکم دیگه روشنگری کنم خوب باشه!

اولین سیستم فرمان هیدرولیک در 3 آوریل سال 1900 میلادی توسط Robert E. Twyford به شماره اختراع U.S. Patent 646,477 در سازمان حق ثبت امریکا ثبت شد. پس از آن در سال 1926 Francis W. Davis مهندس خط تولید کامیون های کارخانه Pierce-Arrow آمریکا شروع به کاوش در مورد ساخت سیستم هیدرولیک با ساختاری ساده تر نسبت به قبل کرد. وی پس از ساخت این سیستم هیدرولیک به جنرال موتورز رفته و شروع به معرفی سیستم هیدرولیک بهینه شده ی خود کرد اما جنرال موتورز با محاسبه هزینه ساخت و پیاده سازی این محصول بر روی اتومبیل های خود هزینه نصب این سیستم را برای تولید بیش از حد گران قیمت دانست.
پس از سالها کارخانه کرایسلر در سال 1951 کرایسلر امپریال را برای اولین بار با سیستم هیدرولیک فرمان و تحت نام "Hydraguide" معرفی کرد. این سیستم کرایسلر در سازمان حق ثبت امریکا مورد قبول واقع نشد و سرانجام یک سال بعد جنرال موتورز برخی مدلهای کادیلاک را در سال 1952 با همان سیستم فرمان هیدرولیک که بیست سال قبل فرانسیس دیویس آن را به جنرال موتورز معرفی کرده بود معرفی و روانه ی بازار کرد.

ABS یا Anti-lock Brake System یا سیستم ترمز ضد قفل...
این سیستم اولین بار برای استفاده در هواپیما های کوچک در سال 1929 توسط شرکت پیشگام در امر هواپیما و اتومبیل فرانسوی به نام Gabriel Voisin تولید شد.
در سال 1971 کرایسلر به همراه بندیکس سیستم ترمز ضد قفل را روی ایمپریال همان سال 1971 استفاده کرد که کامپیوتری سه کاناله همراه با چهار سنسور برای هر چهار چرخ طراحی شده بود و آن را ترمز مطمئن(Sure Brake) نامید.
برای چندین سال همانطوری که انتظار میرفت عمل کرد و قابل دسترسی بود و قابل اعتماد بودنشو ثابت کرد.
همچنین در سال 1970 فورد برای چرخ های عقب لینکلن کنتیننتال یک سیستم ترمز ضد قفل بصورت آپشنال معرفی کرد که در سال 1971 بصورت استاندارد روی همه ی کنتیننتال ها نصب میشد.
در سال 1971 جنرال موتورز نیز سیستم ترمز ضد قفل Track Master رو برای کادیلاک هایی که محور محرکشان محور عقب بود و الدزمبیل تورنادو در همان سال معرفی کرد.
نیسان هم در همان سال ترمز ضد قفل الکترونیکی EAL رو به عنوان یک آپشن دلخواه برای مدل Nissan President قرار داد که همان اولین خودروی مجهز به ترمز ضد قفل الکترونیکی ژاپن شد.

mr_khodaei2008
28-06-2012, 09:11
پس ایران چی ؟

ghfg
28-06-2012, 09:32
به نظر من هم با دلیل و استدلال نظرمون رو بگیم بهتر باشه
هیچ کسی فکر نکنم در مهندسی و علمی کار کردن آلمانی ها شک داشته باشه اما به نظرم قدرت تبلیغاتی بنز خیلی بیشتر از قدرت فنی اونها میتونه باشه چه بسا که ماشینهای آئودی قربانی تبلیغات بنز میشن با اینکه ممکنه توی خیلی زمینه ها بهتر باشن و با توجه به این که هردو آلمانی هستن! کشورهای انگلیس و ایتالیا از دیرباز در یک کلاس از خودروها ابر قدرت هستن ، انگلیس توی خودروهای تجملی حرف اول رو در دنیا میزنن همونطور که ماشین های ایتالیایی سلاطینی هستن در دنیای هایپرکار ها فقط ژاپن آمریکا آلمان و به تازگی کره جنوبی هستن که در همه زمینه ها ماشین میسازن.
برای اینکه باز هم ماشینهای آمریکایی رو در مقابل تبلیغات آلمانی ها سربلند کنیم! فکر کنم یکم دیگه روشنگری کنم خوب باشه!
منم موافقم که بنز شدیدا نون تبلیغاتشو میخوره.فکر کنم قبلا هم گفته باشم که به نظر من امروز اتومبیل های بنز با تویوتا در یک سطح هستند شاید حتی در بعضی موارد از تویوتا هم کم میارن.
ولی در کل ماشین مطمئنی به حساب میاد.بنزهای قدیمی پلیس رو اگه دیده باشین هنگامی که سر پیچ فرمون رو میچرخونی چرخها یه زاویه میگیرن به صورتی که فاصله ی دوچرخ موازی از قسمت قرار گرفته روی زمین زیاده و به سمت بالا که میره کم میشه.این سیستم که اسمشو فراموش کردم فوق العادست واسه پیچیدن با حفظ سرعت.

Ramin khuzestan
28-06-2012, 13:47
منم موافقم که بنز شدیدا نون تبلیغاتشو میخوره.فکر کنم قبلا هم گفته باشم که به نظر من امروز اتومبیل های بنز با تویوتا در یک سطح هستند شاید حتی در بعضی موارد از تویوتا هم کم میارن.
ولی در کل ماشین مطمئنی به حساب میاد.بنزهای قدیمی پلیس رو اگه دیده باشین هنگامی که سر پیچ فرمون رو میچرخونی چرخها یه زاویه میگیرن به صورتی که فاصله ی دوچرخ موازی از قسمت قرار گرفته روی زمین زیاده و به سمت بالا که میره کم میشه.این سیستم که اسمشو فراموش کردم فوق العادست واسه پیچیدن با حفظ سرعت.

فکر کنم ترکشن کنترل رو میگین که البته اونم اختراع و ابداع آمریکا و جنرال موتورز بوده:31:

52446

mohamad skystar
28-06-2012, 13:55
پس ایران چی ؟

متاسفانه کشورمون در تمام زمینه هایی که خودروسازان هر کشور مقایسه میشن تا به عنوان برترین انتخاب بشن نتونسته جایی رو برای خودش دست و پا کنه.
دوستان در این تاپیک از نظر دادن و مباحث در مورد خودروسازان کشورمون خودداری کنید چون متاسفانه صنعت خودروسازی کشورمون
جایی در زمینه این مباحث نداره و تاپیک منحرف میشه .
ممنون

ghfg
30-06-2012, 23:49
فکر کنم ترکشن کنترل رو میگین که البته اونم اختراع و ابداع آمریکا و جنرال موتورز بوده:31:

52446
ممنون از کمکت دوست عزیز.این مطلبی که میگم بحث نیست فقط نظرمه.اینم بگم که در این زمینه اطلاعات زیادی ندارم ولی فکر میکنم با اینکه جنرال موتورز ابداعش کرد ولی بنزبا جرات امتحانش کرد.ابداع واختراع یه چیزه وعملی کردنش یه چیزه دیگه.بنز این جرات رو داشت

mmf66
01-07-2012, 09:04
من نمیدونم دوستان رو چی حسابی امریکا رو برتر از المان میدونن با این که پیشرفته ترین و با کیفیت ترین ماشین ها رو المان میزنه مثل بنز بی ام و (رویز رویس . مینی ) . فولوکس واگن (بوگاتی . لامبورگینی. audi . پورشه . بتلی . skoda . seat . و ... ). میباخ .

حالا شما بگید دوستان عزیز کدوم ماشین امریکایی توانایی رقابت با تکنولوژی برتر این ماشینها رو داره اگه هست بگید ما هم بدونیم

Ramin khuzestan
01-07-2012, 16:08
ممنون از کمکت دوست عزیز.این مطلبی که میگم بحث نیست فقط نظرمه.اینم بگم که در این زمینه اطلاعات زیادی ندارم ولی فکر میکنم با اینکه جنرال موتورز ابداعش کرد ولی بنزبا جرات امتحانش کرد.ابداع واختراع یه چیزه وعملی کردنش یه چیزه دیگه.بنز این جرات رو داشت
بله میدونم منظور شما بحث کردن نیست منم قصد جدال ندارم اما جنرال موتورز هم ابداعش کرد هم جرأت عملی کردنش رو داشت و 41 سال پیش این سیستم رو توی مدل های بیوک ریویرا ، الکترا ، لسابر و ... اجرایی کرد.
قطعأ اختراع یه چیزه وعملی کردنش یه چیزه دیگه روی همین حساب کارل بنز موتور بنزین سوز رو اختراع کرد اما هِنری فورد بنیان‌گذار کارخانهٔ خودروسازی فورد بود. او اولین کسی بود که برای تولید خودرو خط تولید را به کار گرفت. او نه تنها انقلابی در صنعت اروپا و آمریکا ایجاد کرد، بلکه ترکیب تولید انبوه کالا، دستمزد بالا برای کارگران و قیمت پایین پیشنهادی او چنان تأثیری بر اقتصاد و جوامع قرن بیستم ایجاد کرد که آن را فوردیسم نامیدند. او دیدگاهی جهانی داشت و مصرف‌گرایی را باعث صلح در جهان میدانست. هنری فورد به یکی از مشهورترین و متمول‌ترین مردان تاریخ تبدیل شد. او پس از مرگ همهٔ ثروتش را به بنیاد فورد بخشید ولی ترتیبی داد که خانواده‌اش برای همیشه کنترل آن را در دست داشته باشند.

من نمیدونم دوستان رو چی حسابی امریکا رو برتر از المان میدونن با این که پیشرفته ترین و با کیفیت ترین ماشین ها رو المان میزنه مثل بنز بی ام و (رویز رویس . مینی ) . فولوکس واگن (بوگاتی . لامبورگینی. audi . پورشه . بتلی . skoda . seat . و ... ). میباخ .

حالا شما بگید دوستان عزیز کدوم ماشین امریکایی توانایی رقابت با تکنولوژی برتر این ماشینها رو داره اگه هست بگید ما هم بدونیم
در درجه اول عرض کنم خدمتتون که هیچکس هیچوقت نمیتونه لامبورگینی رو یه ماشین آلمانی بدونه! و هیچوقت نمیتونه رولزرویس رو از انگلیس جدا کنه و به آلمان نسبت بده! این فقط یه تقسیم بندی ها و زیرمجموعه گیری های در زمینه اقتصادی هست و هیچ ربطی به کشور سازنده اتومبیل و اندیشه های ساخت اتومبیل نداره. در حقیقت این خودروسازها با اینکه زیر مجموعه خودروساز های دیگه شدن اما هیچوقت سیاستشون توی خودروسازی عوض نشد.
خیلی از ماشینهای آمریکایی هستن که بسیار پیشرفته تر از ماشینهای آلمانی هستن فقط نیاز به کمی مطالعه داره تا به وجودشون پی برده بشه. البته منظور از مطالعه ، مطالعه ی مجله ماشین نیست!
شورلت ولت سرآمد این پیشرفت محسوب میشه. اتومبیلی که آینده خودروسازی جهان رو متحول کرد در کنار تویوتا پریوس. فراموش نکنیم که آینده خودروسازی به ساخت این گونه اتومبیل ها بستگی داره.
مثال دیگه ای میزنم. این لینک رو مطالعه کنید تا ببینید اتومبیلی از شورلت با قیمت کمتر از 120 هزار دلار چطور در زمینه ی قیمت و بازدهی لامبورگینی مورسیه لاگو LP640 و مرسدس بنز SL65 AMG Black edition رو پشت سر گذاشت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید در سدان های لوکس اسپرت میتونید ببینید که بی ام و M5 F10 با موتور تویین توربو و گیربکس 7 سرعته دوال کلاج فقط در دهم ثانیه تونست از کادیلاک CTS-V پیشی بگیره ، با اینکه کادیلاک از گیربکس 6 سرعته دستی و موتور سوپرشارژ استفاده میکرد و خیلی دیرتر از موتور بی ام و مستهلک میشه ، در این میون نمیشه از اختلاف 30 هزار دلاری این دو چشم پوشی کرد. 30 هزار دلار برای چند دهم ثانیه جلو بودن و البته دردسرهای موتور تویین توربو که با این حال کادیلاک نوی تاپ اسپید از پس M5 F10 بر اومد.

mmf66
01-07-2012, 17:36
در درجه اول عرض کنم خدمتتون که هیچکس هیچوقت نمیتونه لامبورگینی رو یه ماشین آلمانی بدونه! و هیچوقت نمیتونه رولزرویس رو از انگلیس جدا کنه و به آلمان نسبت بده! این فقط یه تقسیم بندی ها و زیرمجموعه گیری های در زمینه اقتصادی هست و هیچ ربطی به کشور سازنده اتومبیل و اندیشه های ساخت اتومبیل نداره. در حقیقت این خودروسازها با اینکه زیر مجموعه خودروساز های دیگه شدن اما هیچوقت سیاستشون توی خودروسازی عوض نشد.
خیلی از ماشینهای آمریکایی هستن که بسیار پیشرفته تر از ماشینهای آلمانی هستن فقط نیاز به کمی مطالعه داره تا به وجودشون پی برده بشه. البته منظور از مطالعه ، مطالعه ی مجله ماشین نیست!
شورلت ولت سرآمد این پیشرفت محسوب میشه. اتومبیلی که آینده خودروسازی جهان رو متحول کرد در کنار تویوتا پریوس. فراموش نکنیم که آینده خودروسازی به ساخت این گونه اتومبیل ها بستگی داره.
مثال دیگه ای میزنم. این لینک رو مطالعه کنید تا ببینید اتومبیلی از شورلت با قیمت کمتر از 120 هزار دلار چطور در زمینه ی قیمت و بازدهی لامبورگینی مورسیه لاگو LP640 و مرسدس بنز SL65 AMG Black edition رو پشت سر گذاشت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید در سدان های لوکس اسپرت میتونید ببینید که بی ام و M5 F10 با موتور تویین توربو و گیربکس 7 سرعته دوال کلاج فقط در دهم ثانیه تونست از کادیلاک CTS-V پیشی بگیره ، با اینکه کادیلاک از گیربکس 6 سرعته دستی و موتور سوپرشارژ استفاده میکرد و خیلی دیرتر از موتور بی ام و مستهلک میشه ، در این میون نمیشه از اختلاف 30 هزار دلاری این دو چشم پوشی کرد. 30 هزار دلار برای چند دهم ثانیه جلو بودن و البته دردسرهای موتور تویین توربو که با این حال کادیلاک نوی تاپ اسپید از پس M5 F10 بر اومد.

شاید لامبورگینی رو بشه گفت دو ملیتی ولی قطعا تکنولوژی مال المانه بوگاتی هم با این که تو فرانسه ساخته میشه ولی به تمام معنا المانی حساب میشه از دو موتور اعودیش بگیر تا طراحیش که دقیقا ادم رو یاد فولکس واگن میندازه تکنولوژی از المان و چاب بروشور و تبلیغات و برند از لامبورگینی و بوگاتی و رویز لولس و ... اونم به خاطر حفظ برند

راستش من خودم ژاپنی ها رو تو خودرو از همه بیشتر قبول دارم ولی بازم اعتراف میکنم که المانی ها تو تکنولوژی سرترند امریکایی ها هر چقدر هم خودرو پیشرفته ای داشته باشند بازم المانی ها تو این زمینه سرترند
در مورد شورلت ولت هم نمیگم ماشین بدیه ولی از این ماشینها زیاده تو ژاپن هم تویوتا و هوندا و نیسان نمونه های خیلی خوبی دارند

اگه از لحاظ خرابی میگی که 100 ماشین برتر که کمترین خرابی رو داشند من تو یه سایت خوندم که 10 تا اول همه ژاپنی اولین خودرو غیر ژاپنی هم یه مدل ب ام و بود رتبه 13 تو 20 تا اول هم 16 تاش ژاپنی بود اگه از لحاظ خراب شدن حساب کنیم که امریکایی ها از همه زودتر خراب میشن و ژاپنی ها دیرتر

دوست عزیز شما کوروت رو با مورسیه لگو و بنز مقایسه میکنی تکنولوژی اونا کجا و کوروت کجا اگه از لحاظ سرعت و شتاب و قیمت میگی که یه نیسان GTR ژاپنی 100 هزار دلاری از همه اینا سرتره حتی یه میتسو اوو 360 57000 هزار دلاری توی پیست و 0 تا 100 به راحتی کوروت رو جا میزاره اگه قیمتی بخواهیم حساب کنیم که فقط ژاپنی شما یه میتسو اوو 360 بخر 57000 دلار اگه یه امریکایی رقیب تونستس براش پیدا کنی

Ramin khuzestan
01-07-2012, 19:29
شاید لامبورگینی رو بشه گفت دو ملیتی ولی قطعا تکنولوژی مال المانه بوگاتی هم با این که تو فرانسه ساخته میشه ولی به تمام معنا المانی حساب میشه از دو موتور اعودیش بگیر تا طراحیش که دقیقا ادم رو یاد فولکس واگن میندازه تکنولوژی از المان و چاب بروشور و تبلیغات و برند از لامبورگینی و بوگاتی و رویز لولس و ... اونم به خاطر حفظ برند

راستش من خودم ژاپنی ها رو تو خودرو از همه بیشتر قبول دارم ولی بازم اعتراف میکنم که المانی ها تو تکنولوژی سرترند امریکایی ها هر چقدر هم خودرو پیشرفته ای داشته باشند بازم المانی ها تو این زمینه سرترند
در مورد شورلت ولت هم نمیگم ماشین بدیه ولی از این ماشینها زیاده تو ژاپن هم تویوتا و هوندا و نیسان نمونه های خیلی خوبی دارند

اگه از لحاظ خرابی میگی که 100 ماشین برتر که کمترین خرابی رو داشند من تو یه سایت خوندم که 10 تا اول همه ژاپنی اولین خودرو غیر ژاپنی هم یه مدل ب ام و بود رتبه 13 تو 20 تا اول هم 16 تاش ژاپنی بود اگه از لحاظ خراب شدن حساب کنیم که امریکایی ها از همه زودتر خراب میشن و ژاپنی ها دیرتر

دوست عزیز شما کوروت رو با مورسیه لگو و بنز مقایسه میکنی تکنولوژی اونا کجا و کوروت کجا اگه از لحاظ سرعت و شتاب و قیمت میگی که یه نیسان GTR ژاپنی 100 هزار دلاری از همه اینا سرتره حتی یه میتسو اوو 360 57000 هزار دلاری توی پیست و 0 تا 100 به راحتی کوروت رو جا میزاره اگه قیمتی بخواهیم حساب کنیم که فقط ژاپنی شما یه میتسو اوو 360 بخر 57000 دلار اگه یه امریکایی رقیب تونستس براش پیدا کنی
بهترین موتور سال: فورد اکو بوست 1 لیتری توربو (Ford Focus)
بهترین موتور سبز سال: جنرال موتورز 1.4 لیتری (Chevrolet Volt, Opel Ampera)
بهترین کارایی: فراری 458 (Ferrari 458 Italia, 458 Spider)
بهترین موتور زیر یک لیتر: فورد 999cc اکوبوست (Ford Focus)

میشه مدارک اون لیست که از لحاظ خرابی ماشین اندازه گیری شده رو ببینم؟
ماشین مثل شورلت ولت زیاده ؟؟؟!!! لطفأ بیشتر راجع به این ماشین تحقیق کنید. تنها ماشینی که میشه با ولت مقایسه کرد تویوتا پریوس هست که اونم در زمینه های تولید انرژی از ولت کم میاره
دیگه هرکسی می دونه که موتورهای توربو همیشه تحت فشار هستن و زودتر زیر این فشار از بین میرن
من کوروت رو با بنز و لامبورگینی مقایسه نکردم مجله معتبر کار اند درایور مقایسه کرده و نتیجش رو هم دیدین این نشونه ی ضعفه که یه ماشین به قول شما با اون تکنولوژی از کوروت کم بیاره با فرض اینکه کوروت تکنولوژی نداره(که اینطور نیست) ماشینی با بدنه ی فیبرکربن با قیمت حدود 110 هزار دلار نیسان GT-R هم که شما میگی توی اکثر پیست های دنیا از کوروت عقب مونده تاپ اسپید هم که برتری با کروت هست شتابهای ثانویه هم که برتری محرض و بی چون چرا با کروت هست توان ترمز گیری کروت با اختلاف تقریبا بالایی نسبت به نیسان برتر هست تو تحمل شتاب گرانش هم کروت اگه بهترین نباشه یکی از بهترینهاست و بالاتر از نیسان قرار میگیره
ژاپنی های که شما قبول داری خودشون با الهام گیری از صنعت خودروسازی آمریکاست که به اینجا رسیدن و رمز موفقیتشون هم قیمت کم در مقابل بازدهی بالاست دقیقأ مثل آمریکاییها که البته کره جنوبی هم داره از ژاپن الهام میگیره. قطعأ دلیلی وجود داره که ژاپن و کره به این سو کشیده شدن
مخترع موتور های 8 ، 10 ، 12 و 16 سیلندر خودروساز های آمریکایی بودن و برای اولین بار توی خودروسازهای آمریکایی استفاده شدن. گیربکس دوال کلاج که شده شهره ی خاص و عام توی اکثر سوپراسپرت ها استفاده میشه سال 1980 توی فورد فیستا نسل یک و فورد رنجر به کار رفته اینها نشونه ی برتری و پیشتازی نیست؟ ابداع و اختراع نشونه ی بارز برتری در تکنولوژیه. به قول یکی از دوستان اگر بخوایم یه ماشین به قول شما برتر از آلمان انتخاب کنیم و اختراعات آمریکایی ها رو ازش دونه به دونه خط بزنیم فکر نکنم چیزی ازش بمونه(با کمی اغراق!)
من یکی از هواداران متعصب و پروپاقرص محصولات آمریکایی هستم ولی هیچ وقت این اجازه رو به خودم نمیدم هیچ خودروسازی رو کوچک بشمارم حتی کیا موتورز و هیوندای موتورز اما سعی دارم جایگاه خودروسازان آمریکایی رو به همه نشون بدم چرا ؟ چون توی این چند سال این اتومبیل های محبوب به دلایلی مثل تحریم ها ، عدم مطالعه ی کافی اتومبیل دوستان در ایران ، عدم استفاده مردم از این اتومبیل ها ، عدم پرداختن به خودروسازان آمریکایی در مطبوعات و مجلات و ... مورد کم لطفی قرار گرفتن هروقت حرف از اتومبیل آمریکایی میشه ناخودآگاه چیزی که در ذهن اکثر مردم ایران نقش میبنده اینه که یه خودروی فرسوده ی پرمصرف متعلق به سی و اندی سال پیش که گوشه ی خیابون رها شده. در حالی که این دیدگاه فقط در ایران وجود داره من به واسطه ی زندگی در کشورهای اروپایی و آمریکایی تا حدودی از دیدگاه و طرز فکر مردم خارج اطلاعات دارم مثلأ میدونم اگر خودروساز آمریکایی توی آلمان نمایندگی نداره دلیل ضعفش نیست دلیلش اینه چون آلمان مردم متعصب و مغرور و خشکی داره حاضر نیستن ماشین غیر آلمانی سوار بشن حتی به سختی میشه باهاشون انگلیسی صحبت کرد با اینکه انگلیسی رو اکثرأ بلدن! این درحالیه که محصولات جنرال موتورز ، فورد و کرایسلر در بیش از 50 کشور دنیا نمایندگی دارن حالا تصور کنید من چند روز پیش با یک نوجوان صحبت میکردم که نشونه ی ضعف محصولات آمریکایی رو عدم استفاده مردم آلمان از این ماشینها میدونست! یا میگفت آمریکایی ها از ضعف تکنولوژی رنج میبرن. ناگفته آشکاره که سطح معلومات مطالعه این گونه افراد در چه حدیه.
الان دیگه معیار سنجش کیفیت یه ماشین استفاده بیش از حد از چرم و چوب نیست الان معیار اصلی برتری ماشین ها در زمینه کیفیت میزان بکارگیری قطعات قابل بازیافت در خودروهاست که در این زمینه فورد رتبه ی اول رو داره و بعد از اون تویوتا و نیسان هستن.
با احترام :11:

mmf66
01-07-2012, 21:07
بهترین موتور سال: فورد اکو بوست 1 لیتری توربو (Ford Focus)
بهترین موتور سبز سال: جنرال موتورز 1.4 لیتری (Chevrolet Volt, Opel Ampera)
بهترین کارایی: فراری 458 (Ferrari 458 Italia, 458 Spider)
بهترین موتور زیر یک لیتر: فورد 999cc اکوبوست (Ford Focus)

میشه مدارک اون لیست که از لحاظ خرابی ماشین اندازه گیری شده رو ببینم؟
ماشین مثل شورلت ولت زیاده ؟؟؟!!! لطفأ بیشتر راجع به این ماشین تحقیق کنید. تنها ماشینی که میشه با ولت مقایسه کرد تویوتا پریوس هست که اونم در زمینه های تولید انرژی از ولت کم میاره
دیگه هرکسی می دونه که موتورهای توربو همیشه تحت فشار هستن و زودتر زیر این فشار از بین میرن
من کوروت رو با بنز و لامبورگینی مقایسه نکردم مجله معتبر کار اند درایور مقایسه کرده و نتیجش رو هم دیدین این نشونه ی ضعفه که یه ماشین به قول شما با اون تکنولوژی از کوروت کم بیاره با فرض اینکه کوروت تکنولوژی نداره(که اینطور نیست) ماشینی با بدنه ی فیبرکربن با قیمت حدود 110 هزار دلار نیسان GT-R هم که شما میگی توی اکثر پیست های دنیا از کوروت عقب مونده تاپ اسپید هم که برتری با کروت هست شتابهای ثانویه هم که برتری محرض و بی چون چرا با کروت هست توان ترمز گیری کروت با اختلاف تقریبا بالایی نسبت به نیسان برتر هست تو تحمل شتاب گرانش هم کروت اگه بهترین نباشه یکی از بهترینهاست و بالاتر از نیسان قرار میگیره
ژاپنی های که شما قبول داری خودشون با الهام گیری از صنعت خودروسازی آمریکاست که به اینجا رسیدن و رمز موفقیتشون هم قیمت کم در مقابل بازدهی بالاست دقیقأ مثل آمریکاییها که البته کره جنوبی هم داره از ژاپن الهام میگیره. قطعأ دلیلی وجود داره که ژاپن و کره به این سو کشیده شدن
مخترع موتور های 8 ، 10 ، 12 و 16 سیلندر خودروساز های آمریکایی بودن و برای اولین بار توی خودروسازهای آمریکایی استفاده شدن. گیربکس دوال کلاج که شده شهره ی خاص و عام توی اکثر سوپراسپرت ها استفاده میشه سال 1980 توی فورد فیستا نسل یک و فورد رنجر به کار رفته اینها نشونه ی برتری و پیشتازی نیست؟ ابداع و اختراع نشونه ی بارز برتری در تکنولوژیه. به قول یکی از دوستان اگر بخوایم یه ماشین به قول شما برتر از آلمان انتخاب کنیم و اختراعات آمریکایی ها رو ازش دونه به دونه خط بزنیم فکر نکنم چیزی ازش بمونه(با کمی اغراق!)
من یکی از هواداران متعصب و پروپاقرص محصولات آمریکایی هستم ولی هیچ وقت این اجازه رو به خودم نمیدم هیچ خودروسازی رو کوچک بشمارم حتی کیا موتورز و هیوندای موتورز اما سعی دارم جایگاه خودروسازان آمریکایی رو به همه نشون بدم چرا ؟ چون توی این چند سال این اتومبیل های محبوب به دلایلی مثل تحریم ها ، عدم مطالعه ی کافی اتومبیل دوستان در ایران ، عدم استفاده مردم از این اتومبیل ها ، عدم پرداختن به خودروسازان آمریکایی در مطبوعات و مجلات و ... مورد کم لطفی قرار گرفتن هروقت حرف از اتومبیل آمریکایی میشه ناخودآگاه چیزی که در ذهن اکثر مردم ایران نقش میبنده اینه که یه خودروی فرسوده ی پرمصرف متعلق به سی و اندی سال پیش که گوشه ی خیابون رها شده. در حالی که این دیدگاه فقط در ایران وجود داره من به واسطه ی زندگی در کشورهای اروپایی و آمریکایی تا حدودی از دیدگاه و طرز فکر مردم خارج اطلاعات دارم مثلأ میدونم اگر خودروساز آمریکایی توی آلمان نمایندگی نداره دلیل ضعفش نیست دلیلش اینه چون آلمان مردم متعصب و مغرور و خشکی داره حاضر نیستن ماشین غیر آلمانی سوار بشن حتی به سختی میشه باهاشون انگلیسی صحبت کرد با اینکه انگلیسی رو اکثرأ بلدن! این درحالیه که محصولات جنرال موتورز ، فورد و کرایسلر در بیش از 50 کشور دنیا نمایندگی دارن حالا تصور کنید من چند روز پیش با یک نوجوان صحبت میکردم که نشونه ی ضعف محصولات آمریکایی رو عدم استفاده مردم آلمان از این ماشینها میدونست! یا میگفت آمریکایی ها از ضعف تکنولوژی رنج میبرن. ناگفته آشکاره که سطح معلومات مطالعه این گونه افراد در چه حدیه.
الان دیگه معیار سنجش کیفیت یه ماشین استفاده بیش از حد از چرم و چوب نیست الان معیار اصلی برتری ماشین ها در زمینه کیفیت میزان بکارگیری قطعات قابل بازیافت در خودروهاست که در این زمینه فورد رتبه ی اول رو داره و بعد از اون تویوتا و نیسان هستن.
با احترام :11:

دوست عزیز خیلی ممنون بابت اطلاعاتت من خودم به شخصه فورد رو خیلی قبول دارم به نظر من بهترین خودرو ساز امریکاست و اگه قرار باشه یه خودرو از امریکا بخرم صد در صد فورد میخرم ولی من هر چی فکر میکنم بازم میبینم المانی ها بهتره شما مثلا اگه قرار باشه بین یه audi r8 و کوروت و نیسان جی تی ار یکی رو انتخاب کنی کدوم رو انتخاب میکنی با توجه به این که تقریبا تو یه قیمتا بعدشم امریکایی ها ماشین های خیلی شاخ نمیزنن مثل ژاپنی ها ولی المانی ها و ایتالیایی ها ماشین های وحشتناکی میزنند درسته قیمتهاش خیلی بالاتره ولی خوب برای بعضی ها مهم نیست چون واقعا یه چیز دیگست الان نیسان جی تی ار به راحتی میتونه یه فراری رو بگیره ولی چون تند تر میره که دلیل نمیشه ماشین بهتریه
من نمیگم ماشین های امریکایی بده اتفاقا خیلی هم عالیه ولی نمیشه یه کوروت رو با فراری 458 مقایسه کرد حالا درسته که گرونتره ولی یه چیز دیگست اگه امریکا هم میتونه بزنه

ولی به نظر شما هم من احترام میزارم و من فقط نظر خودم رو گفتم من به شخصه عاشق ماشین های ژاپنی هستم مخصوصا میتسو اوو

Ramin khuzestan
02-07-2012, 22:09
دوست عزیز خیلی ممنون بابت اطلاعاتت من خودم به شخصه فورد رو خیلی قبول دارم به نظر من بهترین خودرو ساز امریکاست و اگه قرار باشه یه خودرو از امریکا بخرم صد در صد فورد میخرم ولی من هر چی فکر میکنم بازم میبینم المانی ها بهتره شما مثلا اگه قرار باشه بین یه audi r8 و کوروت و نیسان جی تی ار یکی رو انتخاب کنی کدوم رو انتخاب میکنی با توجه به این که تقریبا تو یه قیمتا بعدشم امریکایی ها ماشین های خیلی شاخ نمیزنن مثل ژاپنی ها ولی المانی ها و ایتالیایی ها ماشین های وحشتناکی میزنند درسته قیمتهاش خیلی بالاتره ولی خوب برای بعضی ها مهم نیست چون واقعا یه چیز دیگست الان نیسان جی تی ار به راحتی میتونه یه فراری رو بگیره ولی چون تند تر میره که دلیل نمیشه ماشین بهتریه
من نمیگم ماشین های امریکایی بده اتفاقا خیلی هم عالیه ولی نمیشه یه کوروت رو با فراری 458 مقایسه کرد حالا درسته که گرونتره ولی یه چیز دیگست اگه امریکا هم میتونه بزنه

ولی به نظر شما هم من احترام میزارم و من فقط نظر خودم رو گفتم من به شخصه عاشق ماشین های ژاپنی هستم مخصوصا میتسو اوو

ببینید من اگر بخوام بین کوروت ، GT-R و R8 یکی رو انتخاب کنم قطعأ انتخابم کوروته چون بیش از 80 هزار دلار از R8 ارزونتره و فقط توی شتاب اولیه از GT-R عقب میمونه که توی شتاب ثانویه جبران میکنه
آمریکا خیلی ماشین شاخ میزنه ولی به همون دلایلی که در پست قبل گفتم واسه ایرانیا تا حدودی ناشناخته میمونن
نمیدونم منظور شما از ماشین وحشتناک چیه اما اگر منظورتون ماشینای سوپر اسپرت با تکنولوژی های بالا باشه آمریکا هم ماشین داره مثلأ آلتیمیت آئرو که 1287 اسب بخار قدرت و 1504 نیوتون متر گشتاور در دور موتور 6150 rpm تحویل میده اونم با موتور هشت سیلندر ! در 2.8 ثانیه از 0 به 100 کیلومتر در ساعت میرسه و در 11.7 ثانیه از صفر به صد میرسه و دوباره از صد به صفر میرسه (0_100_0) که یه رکورد خارق العاده محسوب میشه تاپ اسپیدش هم 414 کیومتره یا مثلأ توآتارا با قدرت 1350 اسب بخار که به قاتل ویرون SS مشهور شده یا در سالهای قبل فورد GT
بحث مقایسه فراری با کوروت ناعادلانس انصافأ . شما فراری 458 رو با بنز SLS هم مقایسه کنی فراری یه چیزه دیگس پس ضعف کوروت نیست چون فراری یه برند که ماشیناش تحت هر شرایطی محبوب هستن شما کوروت رو با SL65 مقایسه کن با SLS مقایسه کن میبینی که چطور اونا کم میارن
الان جنرال موتورز یه گیربکس ساخته که اکثر خودروسازان آلمانی از جمله بنز و بی ام و پیشنهاد استفاده از این گیربکس رو توی ماشینهای خودشون به جنرال موتورز دادن و جنرال موتورز هم پذیرفته
حرف من اینه که در مورد تکنولوژی ماشینهای آلمانی توی تبلیغاتی که خودشون منتشر میکنن یکم اغراق میشه که باعث میشه با فکر کنیم دارن از چه تکنولوژی های محیر العقولی استفاده میکنن در حالی که اگر همون تکنولوژی توی یه ماشین آمریکایی بکار بره مورد توجه قرار نمیگیره

mmf66
05-07-2012, 10:00
ببینید من اگر بخوام بین کوروت ، GT-R و R8 یکی رو انتخاب کنم قطعأ انتخابم کوروته چون بیش از 80 هزار دلار از R8 ارزونتره و فقط توی شتاب اولیه از GT-R عقب میمونه که توی شتاب ثانویه جبران میکنه
آمریکا خیلی ماشین شاخ میزنه ولی به همون دلایلی که در پست قبل گفتم واسه ایرانیا تا حدودی ناشناخته میمونن
نمیدونم منظور شما از ماشین وحشتناک چیه اما اگر منظورتون ماشینای سوپر اسپرت با تکنولوژی های بالا باشه آمریکا هم ماشین داره مثلأ آلتیمیت آئرو که 1287 اسب بخار قدرت و 1504 نیوتون متر گشتاور در دور موتور 6150 rpm تحویل میده اونم با موتور هشت سیلندر ! در 2.8 ثانیه از 0 به 100 کیلومتر در ساعت میرسه و در 11.7 ثانیه از صفر به صد میرسه و دوباره از صد به صفر میرسه (0_100_0) که یه رکورد خارق العاده محسوب میشه تاپ اسپیدش هم 414 کیومتره یا مثلأ توآتارا با قدرت 1350 اسب بخار که به قاتل ویرون SS مشهور شده یا در سالهای قبل فورد GT
بحث مقایسه فراری با کوروت ناعادلانس انصافأ . شما فراری 458 رو با بنز SLS هم مقایسه کنی فراری یه چیزه دیگس پس ضعف کوروت نیست چون فراری یه برند که ماشیناش تحت هر شرایطی محبوب هستن شما کوروت رو با SL65 مقایسه کن با SLS مقایسه کن میبینی که چطور اونا کم میارن
الان جنرال موتورز یه گیربکس ساخته که اکثر خودروسازان آلمانی از جمله بنز و بی ام و پیشنهاد استفاده از این گیربکس رو توی ماشینهای خودشون به جنرال موتورز دادن و جنرال موتورز هم پذیرفته
حرف من اینه که در مورد تکنولوژی ماشینهای آلمانی توی تبلیغاتی که خودشون منتشر میکنن یکم اغراق میشه که باعث میشه با فکر کنیم دارن از چه تکنولوژی های محیر العقولی استفاده میکنن در حالی که اگر همون تکنولوژی توی یه ماشین آمریکایی بکار بره مورد توجه قرار نمیگیره

ببینید بحث اسب بخار اضافه و قیمت اینا نیست بحث تکنولوژیه وگرنه همه میدونن که ماشینهای المانی گرونتر از امریکایی و ژاپنی هست در ضمن audi r8 v8 114000$ و کوروت zr1 116000$ و نیسان GTR black edition 106320$

همه این ماشینها ماشین های خوبی هستند شما الان نیسان رو در نظر بگیر قیمتش 106320 دلاره ولی از یک فراری 400000 دلاری و لامبورگینی 400000 هزار دلاری کم نمیاره ولی خوب همه چی اسب بخار و سرعت نیست کوروت و نیسان خیلی ماشینهای خوبی هستند ولی فراری و لامبورگینی و بنز مکلارن و بوگاتی ویرون و ... یه چیز دیگست

ببینید شما با 60000 هزار دلار میتونید یه ماشین بخرید که از 10 امتیاز 7 میگیره مثل mitsu evo fq360 ولی حالا اگه بخواهید این امتیاز بشه 8 باید یه نیسان جی تی ار بخرید که میشه 100000 هزار دلار حالا اگه بخواهید این امتیاز بشه 9 باید یه فراری یا لامبورگینی بخرید که حدود 400000 هزار دلار هزینه بر میداره حالا اگه بخواهید اون امتیاز بشه 10 باید یه بوگاتی ویرون یا یه فراری انزو بخرید که میلیون ها دلار هزینه داره پس تکنولوژی برتر هزینه خاص خودش رو هم داره ولی اگه کسی نمیخواد زیاد هزینه بکنه باید بره طرف برندهای امریکایی و ژاپنی

مزایای ماشینهای المانی و ایتالیایی از نظر بنده

تکنولوژی برتر
طراحی منحصر بفرد
اند ماشین
اوج هنر ماشین سازی

معایب=
گران است

مزایای ماشینهای امریکایی

اسب بخار اضافه
جلب توجه کننده
ظاهر جذاب وخشن
قیمت مناسب

مزایای ماشینهای ژاپنی

قیمت مناسب
هندلینگ عالی
طراحی خوب
کیفیت خوب
مخصوص مسابقه

Ramin khuzestan
08-07-2012, 00:27
ببینید بحث اسب بخار اضافه و قیمت اینا نیست بحث تکنولوژیه وگرنه همه میدونن که ماشینهای المانی گرونتر از امریکایی و ژاپنی هست در ضمن audi r8 v8 114000$ و کوروت zr1 116000$ و نیسان GTR black edition 106320$

همه این ماشینها ماشین های خوبی هستند شما الان نیسان رو در نظر بگیر قیمتش 106320 دلاره ولی از یک فراری 400000 دلاری و لامبورگینی 400000 هزار دلاری کم نمیاره ولی خوب همه چی اسب بخار و سرعت نیست کوروت و نیسان خیلی ماشینهای خوبی هستند ولی فراری و لامبورگینی و بنز مکلارن و بوگاتی ویرون و ... یه چیز دیگست

ببینید شما با 60000 هزار دلار میتونید یه ماشین بخرید که از 10 امتیاز 7 میگیره مثل mitsu evo fq360 ولی حالا اگه بخواهید این امتیاز بشه 8 باید یه نیسان جی تی ار بخرید که میشه 100000 هزار دلار حالا اگه بخواهید این امتیاز بشه 9 باید یه فراری یا لامبورگینی بخرید که حدود 400000 هزار دلار هزینه بر میداره حالا اگه بخواهید اون امتیاز بشه 10 باید یه بوگاتی ویرون یا یه فراری انزو بخرید که میلیون ها دلار هزینه داره پس تکنولوژی برتر هزینه خاص خودش رو هم داره ولی اگه کسی نمیخواد زیاد هزینه بکنه باید بره طرف برندهای امریکایی و ژاپنی

مزایای ماشینهای المانی و ایتالیایی از نظر بنده

تکنولوژی برتر
طراحی منحصر بفرد
اند ماشین
اوج هنر ماشین سازی

معایب=
گران است

مزایای ماشینهای امریکایی

اسب بخار اضافه
جلب توجه کننده
ظاهر جذاب وخشن
قیمت مناسب

مزایای ماشینهای ژاپنی

قیمت مناسب
هندلینگ عالی
طراحی خوب
کیفیت خوب
مخصوص مسابقه

ببینید دوست عزیز من جواب شما رو اینطور میدم و از طرح ملاک هایی مثل اند ماشین بودن!!!! واسه انتخاب بهترین استفاده نمیکنم.

نمی‌دانم شما با مثلث سلسله مراتب احتیاجات ابراهام مازلو آشنایی دارید یا خیر؟ در قالب این مثلث من جواب شما را بهتر می‌توانم بدهم. این مثلث که به پنج قسمت تقسیم می‌شود در قسمت پایه احتیاجات فیزیولوژیک بشر است. شما با اولین درآمد می‌خواهید شکمتان را سیر کنید، لباس به اندازه حداقل داشته باشید و یک سرپناه. در دنیای ماشین معادل این احتیاجات یک ماشین دست دوم PK می‌تواند باشد که فقط شما را از نقطه الف به ب که احتیاج شما است می‌رساند.
در طبقه دوم این احتیاجات ایمنی می‌باشد. حالا شما می‌خواهید ماشینی داشته باشید که نه تنها شما را به مقصد برساند بلکه در میان راه خراب نیز نشود و اربگ هم داشته باشد. حالا بسراغ پژو 206 می‌روید. در طبقه سوم این مثلث عشق و تعلق وجود دارد. حالا می‌خواهید ماشینی بخرید که عاشقش باشید و نه فقط یک وسیله نقلیه. در اینجا تویوتا، هیوندای و کیا می‌تواند انتخاب شما باشد. در طبقه چهارم احترام و اعتبار وجود دارد. حالا می‌خواهید ماشین شما برایتان احترام بیافریند. شما وقتی از یک بنز و یا ب‌ام‌و پیاده می‌شوید همه شما را بنوعی دیگر نگاه کرده و به شما احترام می‌گذارند و شما این پول اضافه را برای این می‌دهید وگرنه تویوتا در طبقه سوم در کیفیت در دنیا حرف اول را می‌زند و شما با رفتن به طبق چهارم کیفیت بیشتری دریافت نمی‌کنید.
در طبق آخر یعنی پنجم شما به تمام رویاهایتان جامه عمل پوشانده‌اید و اکنون دوست دارید که مجسمه اتان در میدان شهر نصب گردد. اینجاست که به سراغ رولز رویس، فرار ی، لامبورگینی و امثالهم می‌روید. دیگر شما نمی‌خواهید ماشینتان شبیه بقیه باشد. مساله کیفیت بیشتر اصلاً مطرح نیست.
فقط امیدوارم مهندس فرهاد کاشانی رو به عنوان کسی که این حرفهارو رو گفته و یکی از مشهور ترین نویسندگان در زمینه ی اتومبیل و یکی از کسانی که در دهها کشور جهان بیش از سی مدل مختلف بنز و بی ام و داشته و انواع ماشینهارو تست کرده قبول داشته باشین.

mmf66
08-07-2012, 08:48
ببینید دوست عزیز من جواب شما رو اینطور میدم و از طرح ملاک هایی مثل اند ماشین بودن!!!! واسه انتخاب بهترین استفاده نمیکنم.

نمی‌دانم شما با مثلث سلسله مراتب احتیاجات ابراهام مازلو آشنایی دارید یا خیر؟ در قالب این مثلث من جواب شما را بهتر می‌توانم بدهم. این مثلث که به پنج قسمت تقسیم می‌شود در قسمت پایه احتیاجات فیزیولوژیک بشر است. شما با اولین درآمد می‌خواهید شکمتان را سیر کنید، لباس به اندازه حداقل داشته باشید و یک سرپناه. در دنیای ماشین معادل این احتیاجات یک ماشین دست دوم PK می‌تواند باشد که فقط شما را از نقطه الف به ب که احتیاج شما است می‌رساند.
در طبقه دوم این احتیاجات ایمنی می‌باشد. حالا شما می‌خواهید ماشینی داشته باشید که نه تنها شما را به مقصد برساند بلکه در میان راه خراب نیز نشود و اربگ هم داشته باشد. حالا بسراغ پژو 206 می‌روید. در طبقه سوم این مثلث عشق و تعلق وجود دارد. حالا می‌خواهید ماشینی بخرید که عاشقش باشید و نه فقط یک وسیله نقلیه. در اینجا تویوتا، هیوندای و کیا می‌تواند انتخاب شما باشد. در طبقه چهارم احترام و اعتبار وجود دارد. حالا می‌خواهید ماشین شما برایتان احترام بیافریند. شما وقتی از یک بنز و یا ب‌ام‌و پیاده می‌شوید همه شما را بنوعی دیگر نگاه کرده و به شما احترام می‌گذارند و شما این پول اضافه را برای این می‌دهید وگرنه تویوتا در طبقه سوم در کیفیت در دنیا حرف اول را می‌زند و شما با رفتن به طبق چهارم کیفیت بیشتری دریافت نمی‌کنید.
در طبق آخر یعنی پنجم شما به تمام رویاهایتان جامه عمل پوشانده‌اید و اکنون دوست دارید که مجسمه اتان در میدان شهر نصب گردد. اینجاست که به سراغ رولز رویس، فرار ی، لامبورگینی و امثالهم می‌روید. دیگر شما نمی‌خواهید ماشینتان شبیه بقیه باشد. مساله کیفیت بیشتر اصلاً مطرح نیست.
فقط امیدوارم مهندس فرهاد کاشانی رو به عنوان کسی که این حرفهارو رو گفته و یکی از مشهور ترین نویسندگان در زمینه ی اتومبیل و یکی از کسانی که در دهها کشور جهان بیش از سی مدل مختلف بنز و بی ام و داشته و انواع ماشینهارو تست کرده قبول داشته باشین.

ببینید دوست عزیز تکنولوژی با کیفیت دو معقوله جداست کسی که میخواد تا فقط یه ماشین داشته باشه برای ایاب و ذهاب باید بره یه تویوتا کرولا بخره و به این راحتی ها هم خراب نمیشه چون کیفیت خوبی داره تو این زمینه ژاپنی ها حرف اول رو میزنند
ولی تکنولوژی با خراب نشدن فرق میکنه شما یه ماشین فرمول 1 رو در نظر بگیر تو یه مسابقه چند بار لاستیک عوض میکنند و در هر بار مسابقه باید رینگ و پیستون و خیلی چیزهای دیگه عوض بشه شما اگه یه روز با یه کوروت دریفت بزنی باید بری لاستیک ها رو عوض کنی این که ماشینهای اسپورت گرون قیمت تکنولوژی بالاتری دارند شکی نیست ولی این دلیل نمیشه که خراب نشن اتفاقا بیشتر هم خراب میشن و هزینه های بیشتری هم دارند به خاطر فشار زیادی که تحمل میکنند

Ramin khuzestan
08-07-2012, 17:25
اما به هم مرتبط هستن
ماشین بی کیفیتی وجود نداره که تکنولوژی بالایی داشته باشه ماشین با کیفیتی هم وجود نداره که تکنولوژی نداشته باشه
خودروسازها بازار ها و مشتریان خاصی دارن که مطابق با نیازهای اونها هدف گذاری و سیاست گذاری های فروش و ... رو تعیین میکنن تویوتا میتونه ماشینی بسازه در حد E_Class اما هزینه های اقتصادی از قبیل احداث کارخونه و هزینه ی ایجاد خط تولید و سیاست های خودش بهش اجازه نمیده که اینکار رو بکنه دلیل نمیشه بگیم تویوتا تکنولوژی نداره چون محققین و متخصصین بنز که از آسمون نازل نشدن! اونا هم در یک سطح هستن اما یکی بنز میسازه یکی تویوتا
نمیدونم منظورم رو درست میرسونم یا نه!!!

ghfg
12-07-2012, 11:26
اینقدر اطلاعاتم رفته بالا که خودم کف کردم.من فکر میکردم از ماشین زیاد میدونم ولی شما دوستان عالی هستین.
با این بحثایی که رامین وmmf66انجام دادن میشه گفت که سه کشور دارن در زمینه تولید اتومبیلهای با کیفیت و کاربردی با هم رقابت میکنن:امریکا،المان و ژاپن.
کسی هست کشور دیگه ای مد نظرش باشه؟

dash_mehdi
13-07-2012, 23:34
دوستان بحث هاتون متاسفانه خيلي غير كارشناسي شدست و الان همه رو خودنم چيزه منطقي و درستي دستم نيومد.

بهتره يه نگاه به پستي كه چند وقت پيش دادم بندازيد :)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

هندلینگ عالی
مخصوص مسابقه

دوست عزيز ديگه هر كسي ميدونه كه تخصص هندلينگ دست مرسدس بنز و بي ام دبليو هست
مخصوص مسابقه؟
هر خودرو سازي براي خودش ماشين مسابقه اي داره كه حداقل ژاپن تو اين زمينه به خودرو ساز هاي ايتاليايي نميرسه.

mmf66
14-07-2012, 08:37
دوست عزيز ديگه هر كسي ميدونه كه تخصص هندلينگ دست مرسدس بنز و بي ام دبليو هست
مخصوص مسابقه؟
هر خودرو سازي براي خودش ماشين مسابقه اي داره كه حداقل ژاپن تو اين زمينه به خودرو ساز هاي ايتاليايي نميرسه.

منظور من ماشینهای مسابقه ای که در پیست استفاده میشوند نبود منظور من همون خودروهای تولید کارخونست که برای مسابقات خیابانی یا برای کل کل تو شهر استفاده میشه
اون ماشینهایی که شما میگید رو کسی نمینونه بخره منظور من ماشینهای میان قیمت که خیلی از مردم دنیا میتونن بخرن