PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا ماشین ظرفشوییم خوب نمیشوره؟

samaram
03-04-2012, 11:14
من به تازگی ماشین ظرفشویی مجیک 8 نفره رومیزی خریدم. 3 تا از دوستامم دقیقا همین مارک و مدل رو چند ساله که دارن و خیلی ازش راضی هستند. اما مال من در حالت کوییک(28 دقیقه) ظرف ها رو خوب نمیشوره. در صورتیکه اونا در همین حالت ظرف هاشون خیلی خوب شسته میشن.
یه حدس هایی میگه من دارم یه جای کار رو اشتباه میکنم. من یک چهارم از همون قرص ها که از اول روش هست رو میذارم توش(دوستمم همین کار رو میکنه) + براق کننده که قبلا ریخته بودم توش + نمک

ولی باز هم وقتی ظرف ها رو در میارم خوب نشسته. کسی میتونه کمکم کنه؟
ضمنا من اصفهان زندگی میکنم و آب اینجا خیلی سخته

ملا نصرالدین
03-04-2012, 22:06
احتمالا ظرف ها رو خوب نمیذاری.بشقاب ها باید کاملا جدا جدا باشند و اگر به هم بچسبند نشسته باقی می مانند
ظروف گود مثل لیوان و کاسه هم کاملا باید دمر باشند
هیچ ظرفی رو هم روی ظرف دیگه نذار.
بعد از اینکه ظرف ها شسته شد هم زود در ماشین رو باز کن تا رد بخار و اب روی ظرف ها باقی نماند.
مقدار پودر یا قرصی که میریزی به حجم ظرف هم بستگی داره.شاید کم میریزی.یک بار یه نصفه بریز ببین چطوریه
ماشین من مجیک نیست ولی 9 تا قرص داشت.من اون ها رو که میذاشتم خوب تمیز نمیکرد.نمیدانم مانده بود یا چی .ولی وقتی انها تمام شد و جدید گرفتم مشکلم حل شد.
همه این روش ها رو امتحان کن.فکر کنم درست بشه

Abbas.V
04-04-2012, 19:42
شما چون آب شهرتون سخت هست باید مقدار نمک دقیق باشه . به دفترچه راهنما مراجعه کن ببین چقدر نوشته نمک باید بریزی .

ماشین من الگانسه وقتی نمک کم میشه لک میفته رو ظروف. قرص یا پودر متفرقه هم اصلا خوب نمیشوره . فقط فینیش استفاده میکنم خوب میشوره .