PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور میتونم رم کامپیوترم رو از 256 به 512 ارتقاء بدم ؟

soooot
08-07-2006, 01:32
سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رم کامپیوتر من 256 هست چجوری میتونم اون رو به 512 ارتقاء بدم ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لطفا اگر ممکنه در سطح مبتدی توضیح بدید چون تقریبا هیچی از سخت افزار نمیدونم و میخوام خودم رم کامپیوترم رو ارتقاء بدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برای این کار چه سخت افزارهایی لازمه و قیمتشون چقدره ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میتونم یه رم 256 دیگه رو در کنار رم فعلی کامپیوترم نصب کنم تا با هم بشن 512 یا اینکه باید یه رم 512 نصب کنم ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
قیمت رم ها توی بازار خیلی با هم فرق داره ، دلیلیش چیه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رم رو باید کجای کامپیوتر نصب کنم ؟ اگر ممکنه با شکل توضیح بدید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آیا بعد از نصب سخت افزاری رم احتیاج به نصب نرم افزاری هم هست ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وقتی رم جدید رو نصب کردم باید سیستم عامل رو هم از نو نصب کنم یا اصلا ربطی نداره ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لطفا هر نکته دیگه ای که در رابطه با ارتقاء رم از 256 به 512 لازمه بدونم رو بنویسید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مشخصات کامپیوترم هم اینه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سی پی یو و رم >> Intel(R) Celeron(R) CPU 2.40 GHZ , 256 MB of RAM
گرافیک..........>> ATI128 MB RADEON 9250
ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mirage
08-07-2006, 11:40
اگر مي خواي بعدا مشكلي برخورد نكني پيشنهاد مي كنم رم 256 رو بفروشي يك رم 512 بخري

Devil Lord
08-07-2006, 11:51
بابت پست قبلی شرمنده اومدم حالت پیشرفته رو انتخاب کنم اشتباهی ارسال جواب سریع رو زدم ولی ادامه:
عزیز شما اگر به جای مدل کارت گرافیک و Cpu اسم مادربورد و اسم چیپ اونو میگفتی میتونستم کمکت کنم ولی در حال:
اگر یک 256 دیگه با مشخصات همین رمی که الان داری تهیه کنی بهتر از خرید یک 512 هست اگر هم رمت قدیمیه میتونی اون بفروشی و Ddr 400 تهیه کنی البته نمیدونم مادربوردت چیه وگرنه اگر از مدل های جدید باشه میتونی Ddrii هم استفاده کنی ولی فکر میکنم سیستمت قدیمی باشه به هر حال فرض میکنیم که شما دو تا رم رو خرید که Ddr هست در کیس رو که وا میکنی معمولا در قسمت بالا سمت راست چهار یا در بعضی مدل ها 3 تا شیار میبینی عکسشم این پایین برات گذاشتم البته رنگش ممکنه متغییر باشه مثلا سبز زرد آبی و ...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رم های DDR از نوع 184 پینی هستند که بینشون یک جای خالی داره البته مساوی نیست و برای جا رفتن کاملا مشخصه
عکسش:
دوتا رم رو نباید پشت سر هم جا بزنی یعنی اینکه وقتی رم اول رو در جای اولی گذاشتی رم دوم رو در شیار دوم نذار و تو سومی قرار بده چون در حالت اول رم شما با 512 فرقی نخواهد داشت ولی در حالت دوم رم به صورت 2x256 که به حالت Dual Channel کار میکنه که خیلی در کارایی سیستم تاثیر میذاره البته همه اینا با توجه به اینه که مادربورد شما حالت دو کاناله رو پشتیبانی کنه که در این صورت فرقی نمیکنه که رم رو تو کدام اسلات قرار بدی اما چه جوری رم رو در جاش قرار بدی :
قشنگ نگاه کن ببین جای شیاری که روی اسلات رم مادربورد هست با کدوم سمت رم هماهنگه؟؟ (توجه به دایره قرمز در عکس قبلی)
بعد از همون سمت رم رو رو اسلات میذاری و باید توجه داشته باشی که گیره های اسلات بازه (همون گیره های سفید در عکس اول) بعد که رم رو فشار میدی تا جا بیفته با دست گیره هارو هم یواش یواش جلو میدی تا کار راحت تر انجام بشهبعد اگر تمام مراحل رو درست انجام داده باشی رم تا ته اون خار هاش(همون خط های طلایی روی برد)
تو رفته و گیره های اسلات هم به کناره های رم که دوتا شیار داره به یکیشون فرورفته
تبریک میگم رم رو اینستال کردی!!!
در رابطه با اینکه ویندوز رو عوض کنی هم باید بگم نه اصلا احتیاجی به این کار نیست و ویندوز مشکلی نخواهد داشت و حتی میزان حافظه مجازی رو هم خودش بدون نیاز به دستکاری شما تغییر میده
امیدوارم همونطور که خواستی روون و مبتدی بوده باشه

mahsoft
08-07-2006, 12:07
دوست عزیز برای ارتقاع رم تون بستگی داره که سیستمتون رو برای چکار می خوای بکار بگیری

اگه برای بازی می خوای باید حد اقل 512 رم و کارت گرافیکتم خوبه

من الان یه رم یک گیگ انداختم رو دستگام 2 هفته نیست ولی به دلیل اینکه کارت گرافیکم 64 نمیکشه و واقعن اون سرعتی رو که باید با 1 گیگ ساپورت کنه رو نداره
حالا یه کارت گرافیک جیفورس 256 انداختم دارم پرواز می کنم البته کمی اقراق کردم

راجب بهترین رم گینگستون اصل

من 2 تا 512 گرفتم 90 تمان

تقسیم بر 2 میشه هر رم 512 میشه 45 تا 46 هزار تومن من به دلیل اینکه رم من 256 بود چون اصل نبود 10 تمان بیشتر بر نداشتن

راجب به شناختن رم و نصب مجدد ویندوز نه اصلا نیاز نیست چون خود سیستم عامل دوباره سخت افزار رو بار گذاری می کنه

راجب به شناختن رم بله امکانش هست ولی بهتره هر دو یه مارک باشه شما رم فعلی رو بده اگه اصل باشه حد اقل 20 تمان میخرن بعد 20 تمان بذار روش یه 512 بخر راحتش کن

راجب به شیار رم در مادر برد و محل نصب رم

به عکس زیر توجه کن

]

خوب نه نیاز به سخت افزاری نه و نه هرچی نیاز بو د رو برات نوشتم سوت جان با اجازه

soooot
08-07-2006, 16:21
اگر مي خواي بعدا مشكلي برخورد نكني پيشنهاد مي كنم رم 256 رو بفروشي يك رم 512 بخري

سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چرا ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مثلا ممكنه به چه مشكلي بر بخورم ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بابت پست قبلی شرمنده اومدم حالت پیشرفته رو انتخاب کنم اشتباهی ارسال جواب سریع رو زدم ولی ادامه:
عزیز شما اگر به جای مدل کارت گرافیک و Cpu اسم مادربورد و اسم چیپ اونو میگفتی میتونستم کمکت کنم ولی در حال:
اگر یک 256 دیگه با مشخصات همین رمی که الان داری تهیه کنی بهتر از خرید یک 512 هست اگر هم رمت قدیمیه میتونی اون بفروشی و Ddr 400 تهیه کنی البته نمیدونم مادربوردت چیه وگرنه اگر از مدل های جدید باشه میتونی Ddrii هم استفاده کنی ولی فکر میکنم سیستمت قدیمی باشه به هر حال فرض میکنیم که شما دو تا رم رو خرید که Ddr هست در کیس رو که وا میکنی معمولا در قسمت بالا سمت راست چهار یا در بعضی مدل ها 3 تا شیار میبینی عکسشم این پایین برات گذاشتم البته رنگش ممکنه متغییر باشه مثلا سبز زرد آبی و ...
رم های DDR از نوع 184 پینی هستند که بینشون یک جای خالی داره البته مساوی نیست و برای جا رفتن کاملا مشخصه
عکسش:
دوتا رم رو نباید پشت سر هم جا بزنی یعنی اینکه وقتی رم اول رو در جای اولی گذاشتی رم دوم رو در شیار دوم نذار و تو سومی قرار بده چون در حالت اول رم شما با 512 فرقی نخواهد داشت ولی در حالت دوم رم به صورت 2x256 که به حالت Dual Channel کار میکنه که خیلی در کارایی سیستم تاثیر میذاره البته همه اینا با توجه به اینه که مادربورد شما حالت دو کاناله رو پشتیبانی کنه که در این صورت فرقی نمیکنه که رم رو تو کدام اسلات قرار بدی اما چه جوری رم رو در جاش قرار بدی :
قشنگ نگاه کن ببین جای شیاری که روی اسلات رم مادربورد هست با کدوم سمت رم هماهنگه؟؟ (توجه به دایره قرمز در عکس قبلی)
بعد از همون سمت رم رو رو اسلات میذاری و باید توجه داشته باشی که گیره های اسلات بازه (همون گیره های سفید در عکس اول) بعد که رم رو فشار میدی تا جا بیفته با دست گیره هارو هم یواش یواش جلو میدی تا کار راحت تر انجام بشهبعد اگر تمام مراحل رو درست انجام داده باشی رم تا ته اون خار هاش(همون خط های طلایی روی برد)
تو رفته و گیره های اسلات هم به کناره های رم که دوتا شیار داره به یکیشون فرورفته
تبریک میگم رم رو اینستال کردی!!!
در رابطه با اینکه ویندوز رو عوض کنی هم باید بگم نه اصلا احتیاجی به این کار نیست و ویندوز مشکلی نخواهد داشت و حتی میزان حافظه مجازی رو هم خودش بدون نیاز به دستکاری شما تغییر میده
امیدوارم همونطور که خواستی روون و مبتدی بوده باشه

ممنون از اينكه اينقدر كامل جواب داديد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ميشه در مورد Ddr 400 و Ddrii و Ddr di یکم بیشتر توضیح بدید ؟ و اینکه اینا چه فرقی با هم دارن ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
روی مادربرد من فقط دو تا جای رم به رنگ سبز هست که داخل یکیش یه رم هست و یکیش هم خالیه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
از کجا باید نوع رمی رو که الان روی کامپیوترم هست رو بفهمم تا موقع خرید رم جدید مثل همون رو بخرم تا با هم تداخل نداشته باشن ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر رمی رو که الان روی کامپیوترم هست رو در بیارم و ببرم تا مثل همون رو بخرم مشکلی پیش نمیاد ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نوع مادر برد و اسم چیپستم رو از کجا میتونم بفهمم ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
الان روی چند تا از آی سی های گنده مادر برد و روی فن سی پی یو نوشته Intel و یه قلمبه نارنجی هم اون وسط روی مادر برد هست که روش نوشته MSI [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست عزیز برای ارتقاع رم تون بستگی داره که سیستمتون رو برای چکار می خوای بکار بگیری

اگه برای بازی می خوای باید حد اقل 512 رم و کارت گرافیکتم خوبه

من الان یه رم یک گیگ انداختم رو دستگام 2 هفته نیست ولی به دلیل اینکه کارت گرافیکم 64 نمیکشه و واقعن اون سرعتی رو که باید با 1 گیگ ساپورت کنه رو نداره
حالا یه کارت گرافیک جیفورس 256 انداختم دارم پرواز می کنم البته کمی اقراق کردم

راجب بهترین رم گینگستون اصل

من 2 تا 512 گرفتم 90 تمان

تقسیم بر 2 میشه هر رم 512 میشه 45 تا 46 هزار تومن من به دلیل اینکه رم من 256 بود چون اصل نبود 10 تمان بیشتر بر نداشتن

راجب به شناختن رم و نصب مجدد ویندوز نه اصلا نیاز نیست چون خود سیستم عامل دوباره سخت افزار رو بار گذاری می کنه

راجب به شناختن رم بله امکانش هست ولی بهتره هر دو یه مارک باشه شما رم فعلی رو بده اگه اصل باشه حد اقل 20 تمان میخرن بعد 20 تمان بذار روش یه 512 بخر راحتش کن

راجب به شیار رم در مادر برد و محل نصب رم

به عکس زیر توجه کن

]

خوب نه نیاز به سخت افزاری نه و نه هرچی نیاز بو د رو برات نوشتم سوت جان با اجازه

من سیستمم رو برای کارهای معمولی میخوام ولی از سرعتش راضی نیستم برای همین هم میخوام رمش رو افزایش بدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در مورد فروش رم هم میخواستم بدونم همه جاهایی که سخت افزار میفروشن سخت افزارهای دست دوم هم میخرن ؟ یعنی اگر بخوام از یه سخت افزار فروشی یه رم بالا تر بخرم این رمی رو که الان دارم رو ازم میخرن ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون از اینکه لطف کردید و جواب دادید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Devil Lord
08-07-2006, 16:36
DDR2 نسل جدید رم هاست که سرعت بیشتری دارن DDR های معمولی در مدل های 266 و 333 و 400 وجود داره و DDR2 ها هم در سرعت های بالاتر 533 و 600 و 800 و 1066 وجود دارند شما با استفاده از برنامه CPU- Z که با یک سرچ کوچیک تو قسمت سخت افزار پیدا میشه مشخصات مادربورد و مشخصات رم و نوع چیپست مادربورد رو متوجه میشین
اگر اول کامپیتور رو خاموش کنین و بعد رو رو در بیارین نه خیر مشکلی پیش نمیاد اون هم شرمنده ddrii و ddr di نیست من 2 رو به خواستم به صورت یونانی بنویسم که اینجا حروفش کوچک شد واگر نه i نیست 2 هست
فکر هم میکنم که مادربوردتون قدیمی باشه که 2 اسلات رم داره برایه همین اگر یک 512 بگیری بهتره چون بعد ها اگر خواستی یک رم دیگه مثلا 256 یا 512 بذاری با کمبود اسلات رم مواجه نشی

Mirage
08-07-2006, 22:52
مثلا ممكنه به چه مشكلي بر بخورم ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از کجا باید نوع رمی رو که الان روی کامپیوترم هست رو بفهمم تا موقع خرید رم جدید مثل همون رو بخرم تا با هم تداخل نداشته باشن ؟ معمولا مدتي از زمان ساخت مي گذره ديگه مثل هم پيدا نمي شه

اگر رمی رو که الان روی کامپیوترم هست رو در بیارم و ببرم تا مثل همون رو بخرم مشکلی پیش نمیاد ؟ فقط مواظب الكتريسيته ساكن باش چون ممكنه رم رو بسوزونه. اگه اطلاعاتي در مورد سخت افزار نداري بهتر اين كار رو نكني.

نوع مادر برد و اسم چیپستم رو از کجا میتونم بفهمم ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

soooot
09-07-2006, 19:00
DDR2 نسل جدید رم هاست که سرعت بیشتری دارن DDR های معمولی در مدل های 266 و 333 و 400 وجود داره و DDR2 ها هم در سرعت های بالاتر 533 و 600 و 800 و 1066 وجود دارند شما با استفاده از برنامه CPU- Z که با یک سرچ کوچیک تو قسمت سخت افزار پیدا میشه مشخصات مادربورد و مشخصات رم و نوع چیپست مادربورد رو متوجه میشین
اگر اول کامپیتور رو خاموش کنین و بعد رو رو در بیارین نه خیر مشکلی پیش نمیاد اون هم شرمنده ddrii و ddr di نیست من 2 رو به خواستم به صورت یونانی بنویسم که اینجا حروفش کوچک شد واگر نه i نیست 2 هست
فکر هم میکنم که مادربوردتون قدیمی باشه که 2 اسلات رم داره برایه همین اگر یک 512 بگیری بهتره چون بعد ها اگر خواستی یک رم دیگه مثلا 256 یا 512 بذاری با کمبود اسلات رم مواجه نشی

ممنون از جوابتون :blush:

معمولا مدتي از زمان ساخت مي گذره ديگه مثل هم پيدا نمي شه

فقط مواظب الكتريسيته ساكن باش چون ممكنه رم رو بسوزونه. اگه اطلاعاتي در مورد سخت افزار نداري بهتر اين كار رو نكني.

ممنون از نكته اي كه گفتيد :rolleye:
يعني الكتريسيته ساكن بدن اينقدر ميتونه موثر باشه ؟ :ohno:
اين هم مشخصات كامل كامپيوترم اگر با ديدن اين مشخصات نكته ديگه اي هم به ذهنتون رسيد ممنون ميشم بگيد :happy:

Devil Lord
09-07-2006, 19:11
بله!!!!! مادربورد شما رم دوکاناله ساپورت نمیکنه!!! همون یک دونه 512 بگیری بهتره مدلddr 400

Mirage
09-07-2006, 19:33
اين مادربورد رم 400 روش 333 كار مي كنه، پس اگه رم 333 بخري برات ارزونتر در مي آد.

soooot
10-07-2006, 01:04
بله!!!!! مادربورد شما رم دوکاناله ساپورت نمیکنه!!! همون یک دونه 512 بگیری بهتره مدلddr 400

ممنون از راهنماييتون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اين مادربورد رم 400 روش 333 كار مي كنه، پس اگه رم 333 بخري برات ارزونتر در مي آد.

ببخشيد از كدوم قسمت مشخصات سيستمم متوجه اين موضوع شديد ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mirage
10-07-2006, 01:50
ببخشيد از كدوم قسمت مشخصات سيستمم متوجه اين موضوع شديد ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از چيپست 845.

ولي مهم نيست چون نصف بيشتر كسايي كه به خيال خودشون DDR400 مي خرن مشابه همين مشكل رو دارن :happy:
فقط فرقش اينه كه تو مي دوني و اونا نمي دونن. ;)

نمي دونم چرا اينقدر واقعيت تلخه؟ :sad: :blink: :angry:

soooot
10-07-2006, 02:33
از چيپست 845.

ولي مهم نيست چون نصف بيشتر كسايي كه به خيال خودشون DDR400 مي خرن مشابه همين مشكل رو دارن :happy:
فقط فرقش اينه كه تو مي دوني و اونا نمي دونن. ;)

نمي دونم چرا اينقدر واقعيت تلخه؟ :sad: :blink: :angry:

ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
يعني حالا موقع خريدن رم بايد بگم يه رم 256MB میخوام که DDR333 باشه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahsoft
10-07-2006, 06:33
البته مدل فراموش نشه

والبته اصل بود ن رو توجه کن

به نظر من کینگستون بتر از همس

m654
10-07-2006, 08:39
تاييد ميشه اما پاتریوت بگیر با گارانتی شاب بهتره :چون تایمینگاش پایینتره :قيمتشم باور نكردني!!!!

soooot
10-07-2006, 09:19
البته مدل فراموش نشه

والبته اصل بود ن رو توجه کن

به نظر من کینگستون بتر از همس

ممنون :blush:

تاييد ميشه اما پاتریوت بگیر با گارانتی شاب بهتره :چون تایمینگاش پایینتره :قيمتشم باور نكردني!!!!

مگه قيمتش چقدره ؟ :blink:

zonealarm
11-07-2006, 15:25

حسن جان
ممنون كه يادي هم از ما كردي!

rrppjj
12-12-2009, 11:51
دوستان سلام. خواهش میکنم هر کس که اطلاعات کافی درباره ارتقاء سیستم داره به من راهنمایی بده.
در واقع کار اصلی که میخوام انجام بدم اینه که حافظه رو بیشتر کنم چون حافظه ی فعلی دمار از روزگارم در آورده! هنوز ۱۵ دقیقه از روشن کردن سیستم نگذشته عملا برای هر کاری باید تا ۲۰ ثانیه صبر کنم و سپس پیغام نه چندان دل انگیز: Windows - Virtual Memory Minimum Too Law
حالا وای به وقتی که از یو اس ب هم بخوام استفاده کنم!
و این در حالیه که سرعت اینترنتم ۱۲ مگابایت دانلود و ۱ مگابایت آپلوده ..

سوال دیگه ام در همین زمینه درباره ی ارتقاء پردازنده است اگر ممکن باشه.. در حال حاضر هست CPU 2.80GHz - 2.79GHz
مشخصات کامل را در زیر آوردم. ممنون میشم از عزیزی که بخاطر بی اطلاعیم یک راهنمایی جامع به من بده تا بدونم حداکثر چقدر میتونم ارتقاء بدم و از چی باید بخرم