PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک مخصوص LED/LCD TV پاناسونیک سری WT50

*Alucard*
27-03-2012, 18:14
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

LCD تی وی سری WT50 پاناسونیک مجهز به نوردهی LED رو میشه اولین قدم این کمپانی در ساخت LCD تی وی های با سایز بزرگتر از 42 اینچ به حساب آورد پاناسونیک از دیر باز در تی وی های سایز بزرگ استاندارهای بالایی رو رعایت میکرده و اینبار هم با وجود اینکه یک پنل LCD با سیستم نوردهی LED ساخته از این قائده مستثنی نشده.
متن زیر گوشه ای از ریویو سایت HDGURU هست.
سه چیز این "LED TV" رو از تمامی LED/LCD تی وی هایی که تا به حال دیده ایم مستثنی میکنه زاویه دید , عمق رنگ مشکی و پردازنده این پنل.
عمق رنگ مشکی اندازه گرفته شده بر روی این پنل 0.002 فوت لامبرت (حدودا 0.006 کاندلا بر متر مربع) و پائینترین عمق رنگ مشکی هست که از زمان پایونیر KURO تا به حال اندازه گرفته شده.
این عمق رنگ مشکی دو برابر عمیقتر از پلاسمای VT30 پاناسونیک هست!! این در حالی هست که LED های موجود در این تی وی همچنان روشن هستند و جزئیات نزدیک به رنگ به مشکی در نماهای پیچیده را هم به خوبی نمایش میدهند!!
یعنی بر عکس LED های Local dimm جزئیات را فدای عمق رنگ مشکی نمیکند.
LED Sharp Elite در حالیکه با LED های روشن برای از دست ندادن جزئیات تصویر نمایش میدهد عمق رنگ مشکی ای برابر با 0.011 فوت لامبرت دارد که که نشان میدهد WT50 عمق رنگ مشکی ای در حدود 5 برابر عمقتر از این ای وی دارد.

تعداد خطوط متحرک قابل نمایش این تی وی در حالیکه سیستم frame insertion 240 Hz این تی وی روشن باشد 1080 خط و بدون آن 300 خط میباشد.

زاویه دید این پنل در بین LCD/LED ها یی که تا بخ حال ساخته شده بهترین هست.

منبع:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]-7619

die my darling
27-03-2012, 20:39
جالبه! یعنی ممکنه اولین ال ای دی ای باشه که مشکلات ال ای دیای دیگه رو نداره اگر عمق رنگ مشکیش و کنتراستش واقعا این باشه و black crush و از این حرفام نداشته باشه ارزش خریدن داره ولی قیمتش تو آمریکا 2500 دلاره اینجا حتما 6-7 میلیون پولشه 47 اینچشم باید حداقل 4-4.5 پولش باشه ولی فکر نکنم به vt50 پلاسما برسه.

die my darling
27-03-2012, 21:34

*Alucard*
28-03-2012, 11:42
جالبه! یعنی ممکنه اولین ال ای دی ای باشه که مشکلات ال ای دیای دیگه رو نداره اگر عمق رنگ مشکیش و کنتراستش واقعا این باشه و black crush و از این حرفام نداشته باشه ارزش خریدن داره ولی قیمتش تو آمریکا 2500 دلاره اینجا حتما 6-7 میلیون پولشه 47 اینچشم باید حداقل 4-4.5 پولش باشه ولی فکر نکنم به vt50 پلاسما برسه.

به هر حال این یه LCD تی وی هست برعکس پلاسما نمیتونه تو برایتنس بالا همون عمق رنگ مشکی رو حفظ کنه صد در صد وقتی برایتنس زیاد بشه تمایل رنگ مشکی به آبی و افت عمق رنگ مشکی پیش میاد.

parham511
28-03-2012, 14:47
به نظر من بزاریم وارد بازار شه بعد راجع بهش قضاوت کنیم چون این اولین تجربه LCD LED تو این سایز پاناست شرکتی که بیشتر بودجه های تحقیقاتیش تا الان روی پلاسما بوده، خیلی برام جالب بود رنگ مشکیش که فرمودید ولی.
من سونی Hx-925 هم خونه اقوام چند شب پیش دیدم، بنظرم مشکیش دیگه مشکیه مشکی بود واقعا، حتی از فاصله نیم متری هم دیدم، مشکیش واقعا آخرش بود، فک نمیکنم بیشتر از اون اصلا با چشم عادی قابل تشخیص باشه.
شایدم چشمای من مشکل داره، نمیدونم.

*Alucard*
28-03-2012, 16:05
سونی HX9xx یه LCD مجهز به سیستم نوردهی local dimm هست و نور دهی منطقه ای داره و کل صفحه نمایش رو به قسمتهایی برای نوردهی تقسیم میکنه مثل این تصویر:

برای نمایش قسمتهای تیره صفحه نور LED های قسمتهای تیره قطع یا کم میشه این قطع یا کم شدن نور اون قسمتها یک سری عوارض جانبی داره یا باعث پدیده Black crush میشه یعنی برای بالا بردن عمق رنگ مشکی جزئیات رو میکنه مثلا توی این عکس قسمت بالایی دچار Black crush شده.

یا اینکه تصویر دچار Bloom یا هاله نور اطراف نواحی روشن ر وی بک گراندهای تیره میشه:

LED های Local dimm اگر خوب کالیبره بشن میتونن جزئیات بالایی حفظ کنن و دچار Black crush نشن ولی در اونصورت کنتراستشون افت میکنه چون اولا باید از برایتنس پنل کم کنن دوما LED ها رو باید دائما روشن نگه دارن مخصوصا در نماهای واقعی و کامپلکس.
مثلا در تستهای HX9 در سایت HDTVtest عمق رنگ مشکی وقتی یه صفحه کاملا مشکی نمایش داده میده برابر با "0" هست چون LED ها خاموش میشن ولی در تستهای کنتراست که مشکی باید در کنار رنگهای دیگه به طور همزمان نمایش داده بشه برابر با 0.05 cd/m^2 هست.
ولی ظاهرا پنل WT50 اولین پنل غیر پلاسمایی هست که توانایی بلاک کردن نور بک لایت رو بدون خاموش کردن LED ها داره و بازتولید مشکی این پنل 0.006 cd/m^2 اندازه گرفته شده.

parham511
28-03-2012, 16:58
جناب آلوکارد مدیر محترم سلام؛ با تشکر از جواب خوب و سریعتون،
سال نو رو دوباره تبریک میگم به شما و خانواده محترمتون.
ببخشید من اینجا درس پس میدم.
بنظرتون پاناسونیک از تکنولوژی نانوی جدید یا تکنولوژی سخت افزاری جدیدی استفاده کرده که هر پیکسل بموازات خاموش شدنش بعنوان عایق انتقال نور هم بکار رود؟
بنظرم اینکار شبیه یک نوآوری در سطح کارهای شرکت Apple میتواند باشد اگه واقعا همچین چیزی باشه.

در مورد اون 2 عکس که با هم مقایسه شده بودند، بنظر من کاملا جابندارانه هست و با توجه به سایه های داخل عکس بی نهایت به یه عکس ساختگی شباهت داره و نه یه Local Dim واقعی؛ بنظر من که تا بحال در هیچ Local Dim ،حتی مدلهای قیدمی LG هم همچنین تصویر بی کیفیتیو ندیده بودم، مثل این میمونه که دارم به LCD موبایلم از زاویه 178 درجه نگاه می کنم. چون احتمالا تنظیماتو اینجوری کردن. یعنی:
Brightness=0
Contrast= Medium
Sharpness: Low
Color: Coldness
و و و ...

ضمن احترام اینم بگم بالای پیشونیه اون آقا که سمت راست نشسته رو نگاه کنید که چه برقی میزنه و در کنارش موهای مشکیشون هم خودنمایی میکنه.
تا هر جا شده از کالیبره واقعی دورش کردن تا این تصویر ازش دربیاد.
من با این که بارها سر خرید محصولات سونی سرم کلاه رفته و بعد پشیمون شدم و خودم هم Toshiba دارم بی طرفانه میگم اینو.
در Hx925 اصلا Black Crush ندیدم چه برسه به همچنین تصویری.
رنگها بسیار طبیعی و زنده بودند و جالبتر اینکه سیاه و سفید به زیبایی کنار هم خودنمایی میکردند.

البته اینا همه نظرات من آماتوره و ممکنه با حقیقت محض فاصله داشته باشه.
ببخشید که وقتتونو گرفتم:40:

behzad habib
28-03-2012, 21:00
این 2عکس مربوط به حدود 3 سال پیش میشه که تازه led وارد بازار شده بود در همان زمان اگر وارد سایت سامسونگ میشدید عنوان کرده بود که توانسته از نظر سطح مشکی کورو را شکست بده! ولی ادیتورها با کالیبره کردن سری جدید led ها با پدیده ی black crush روبرو شدن و این عکس درسته. ولی مدلهای 2011 سونی hx و سامسونگ d8000 و ال جی w9800 و شارپ elite خیلی از مدلهای قدیمی بهتر عمل میکنن. دوست عزیز میتونی به flatpanelshd سر بزنی و پدیده black crush رو در sony hx929 ببینی.

*Alucard*
28-03-2012, 22:09
@parham511
ضمن تبریک سال نو به شما و خانواده محترمتون عکس مربوط به پنل HX9xx نیست و من فقط برای توضیح black crush اون عکس رو قرار دادم.
Black crush مربوط به تکنولوژی خاصی نیست معمولا برای بالا بردن سطح کنتراست روی مدهای Dynamic که گامای پنل در نمایش عمق رنگ مشکی و درخشش رنگ سفید اغراق میکنه این پدیده به وجود میاد بخشی از این مشکل رو میشه با کالیبره کردن حل کرد ولی بعضی پنلها به خصوص بعضی مدلهای Loacl dimm دچار Black crush میشن برای از بین بردن Black crush در یک فیلم واقعی معمولا LED های Local dimm اون قسمت از LED هایی رو که پشت نواحی نزدیک به رنگ تیره هست روشن نگه میدارن روشن نگه داشتن LED ها باعث افت کنتراست در اون ناحیه و یا Bloom هم میشه.
این یه نمونه از Black crush تو پلاسمای G10 پاناسونیک هست قبل از کالیبره شدن:

بعد از کالیبره شدن:

در مورد اینکه آیا میشه این مشکل رو تشخیص داد یا خیر باید بگم تشخیصش سخته مخصوصا اگر چشم شما ورزیده نباشه و فقط یک نمایشگر رو ببینید ولی معمولا اگر دو تا نمایشگر متفاوت رو بقل هم ببینید که سیگنالهای یکسان پخش میکنن (خصوصا فیلمهای HD که جزئیات بالایی دارن) میتونید متوجه تفاوت در جزئیات در صورت وجود بشید.

به ترتیب از بالا یک LCD معمولی , پلاسما و یک LED Local dimm