PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کسی با filed test روی شبکه همراه اول کار کرده ؟ اطلاعات داره ؟ کسی با filed test روی شبکه همراه اول کار کرده ؟ اطلاعات داره ؟ کسی با filed test

Variable
26-03-2012, 01:22
کسی با filed test روی شبکه همراه اول کار کرده ؟ اطلاعات داره ؟
سلام
من گاهی وقتا مشکل وصل شدن و دانلود از اینترنت همراه اول دارم . یعنی 50 درصد اوقات .
سوالم اینه که
چرا با اینکه آنتن گوشی وجود داره و freqCh = pdtc هست ولی باز به اینترنت وصل نمیشه .
و با اینکه حرف e روی گوشی هست و ضربدر نخورده .ولی باز . وصل نمیشم .

freqCh شماره دکل هست . یا شماره مثلا پورت رو ی دکل ؟
دکل های همراه اول با اسم مشخص میشن یا شماره . (یعنی چطور میتونم مشکل بایه دکل خاص رو به 9990 گزارش بدم ) با استفاده از این نرم افزار شناسایی میشه .

من اکثر اوقات کانال فرکانسی که rxl بیشترین رو داره انتخاب میکنم.و خیلی شماره ها رو امتحان میکنم تا به یکی که قوی ترین هست برسم . از 100 تا 130 همه شماره ها رو میشناسم و قدرت هر کدومو

من هر بار به 9990 زنگ میزنم و میگم که چرا بیشتر اوقات اینترنت قطعه و بایذ با -- و تغییر فرکانس گوشی به اینترنت وصل بشم . اونا به من مبگن چون کاربرای زیادی از اینترنت استفاده میکنن . اینجوری میشه . آیا درسته؟

زمانی که انتن فول هست ولی پاکت دیتا دریافت نمیکنم . و اینکه من خونمون خارج از شهر و در منطقه ایی هست که مطمئنم تا شعاع 10 کیلومتری کسی از اینترنت همراه اول استفاده نمیکنه .

من وقتی با گوشی تست میکنم . پیغام NO GATE WAY REPLAY و وقتی با کانکشن پی سی وصل میشم . موقع اتصال روی وضعیت Register computer on network باقی میمونه برای یه مدت و بعد قطع میشه .
می خام بدونم این رجیستر شدن و شلوغی مزبوط به دکل هست یا کلا شبکه سراسریه موبایل همراه اول

درکل میخام بدونم باید به 9990 که زنگ زدم چیجوری مشکلم رو تفهیم کنم . تا باز مثله همیشه جوابای تکراری بهم ندن

ببخشید اگه گنگه یا سوالی هست بفرمااید تا جواب بدم

sinaxex
26-03-2012, 04:16
دوست من گوشی تون چی هست که تونستید به منو ی Field test اکسس داشته باشید؟
ببینید در ابتدا بگم که شما یک پرونده باید تشکیل بدید با زنگ زدن به اپراتور و پیگیری کنید قطعا اگرنیاز همدارید بیش ازیک سال پیگیری کنید حدالمکان ماهی یک بار زنگ بزنید من جواب اش رو دیدم که میگم خدمت اتون
اما درمورد مباحث تخصصی تر ببینید دوست من لزوما صرف وصل شدن به انتن بی تی اس همراه اول شما متصل به gprs نشدید همراه اول برخلاف ایرانسل فقط 70 درصد از بی تی اس های داخل شهر و کمتر از 30 درصد ار بی تی اس های خارج شهری ایش تجهیزات جی چی ار اس داره! اینکه شما میفرمایید تا 10 کیلومتری شما از کجا میدونید به کدوم به بی تی اس وصل شدید و انتن اتون فول هست؟ اونی که تو گوشی تون نشون میده از پر بودن انتن یک نمای مجازی هست فقط با اسپکتروم میتونید بفهمید که وضعیت نتن دهی اتون تو منطقه چند rssi هست
تنها گوشی آیفون هست که اسپکرتوم سیگنال داره و میتونید از امکانات نرم افزاریش هم متوجه بشید وضعیت سینال و حتی وصل بودن به کدوم بی تی اس را!
اگر هم خیلی مهم هست ارتباط جی پی ارس اتون میتونید از بوستر های موجود در بازارکه برای تقویت سیگنال موبایل هست استفاده کنید قیمت اش هم 400 تومان شروع میشه به بالا که خوب این اکان رو با توجه به انتن اش میده که به بی تی اس وصل بشید که جی پی ارس اس بهتری داره از نظرسطح کیفیت سرویس دهی

iman_s
26-03-2012, 11:39
قبلا که از اینترنت همراه اول استفاده میکردم تو محدوده محل کارم چند تا دکل رو شناسایی کرده بودم و با آزمون و خطا فهمیده بودم کدومشون سرعتش بهتره یا مثلا وقتی برق قطع میشه کدوماشون کار میکنه یا از کار میفته.هر دکل هم یک شماره داشت مثلا 97 یا 110 یا ... که اینا فقط تو برنامه کارآیی داشت.وقتی هم تو گوشی گوگل مپ رو اجرا میکردم حدود تقریبی دکل رو نشون میداد که کجا واقع شده.

Variable
26-03-2012, 16:14
گوشی من نوکیا 6120 کلاسیک هست البته k850 سونی اریکسون هم دارم .
مشکل اینجاست که من فکر میکنم به خاطر دانلود بیش از حدم از یک دکل یا محدوده - شماره و اکانت من تو اون دکل یا بهتر بگم freqCh 105 و 110 بلاک شده ... نزدیک به 20 گیگابایت دانلود کردم و حالا دیگه نمی تونم به همون شماره فرکانس وصل بشم . و باید 102 رو بگیرم که سرعتش پایین تر هست . آیا درست حدس میرنم که بلاک شده باشم ؟

من روی فیلد تست به 105 و 110 وصل میشدم خوب بود . ولی الان دیگه نمی تونم به این 2 تا شماره وصل بشم . اجازه رجیستر شدن رو شبکه رو به من نمیده .

من توی روستا زندگی میکنم برا همین گفتم این اطراف کسی از اینترنت همراه اول استفاده نمی کنه..

سوالم اینه که آیا احتمال داره دکل نزدیک به من اون 105 و 110 مشکل پیدا کرده باشه .( میگم نردیک چون حس میکنم قوی ترین سیگنال رو دارن ) این دوستمون گفته به 110 وصل میشده . این یعنی این شماره ایی که من بهش وصل میشدم با اونی که این دوستمون وصل میشه یکی هست[COLOR="Silver"]

خب من وقتی زنگ میرنم به اپراتور بگم مشکلم چیه که درست به نتیجه برسم . بگم دکل مورد داره یا انتن دهی در منطقه ؟
آخه شماره من رو بعد از اینکه رصد بکنن می بینن که به اینترنت وصل میشم بعد میگن مشکلی نداره . ولی نمی دونن که من با فیلد تست رفتم . چجوری بهشون تفهیم کنم . چی بگم ؟
اخه چه طور بگم کدوم دکل ؟

sinaxex
27-03-2012, 02:18
قبلا که از اینترنت همراه اول استفاده میکردم تو محدوده محل کارم چند تا دکل رو شناسایی کرده بودم و با آزمون و خطا فهمیده بودم کدومشون سرعتش بهتره یا مثلا وقتی برق قطع میشه کدوماشون کار میکنه یا از کار میفته.هر دکل هم یک شماره داشت مثلا 97 یا 110 یا ... که اینا فقط تو برنامه کارآیی داشت.وقتی هم تو گوشی گوگل مپ رو اجرا میکردم حدود تقریبی دکل رو نشون میداد که کجا واقع شده.

گوشی من نوکیا 6120 کلاسیک هست البته k850 سونی اریکسون هم دارم .
مشکل اینجاست که من فکر میکنم به خاطر دانلود بیش از حدم از یک دکل یا محدوده - شماره و اکانت من تو اون دکل یا بهتر بگم freqCh 105 و 110 بلاک شده ... نزدیک به 20 گیگابایت دانلود کردم و حالا دیگه نمی تونم به همون شماره فرکانس وصل بشم . و باید 102 رو بگیرم که سرعتش پایین تر هست . آیا درست حدس میرنم که بلاک شده باشم ؟

من روی فیلد تست به 105 و 110 وصل میشدم خوب بود . ولی الان دیگه نمی تونم به این 2 تا شماره وصل بشم . اجازه رجیستر شدن رو شبکه رو به من نمیده .

من توی روستا زندگی میکنم برا همین گفتم این اطراف کسی از اینترنت همراه اول استفاده نمی کنه..

سوالم اینه که آیا احتمال داره دکل نزدیک به من اون 105 و 110 مشکل پیدا کرده باشه .( میگم نردیک چون حس میکنم قوی ترین سیگنال رو دارن ) این دوستمون گفته به 110 وصل میشده . این یعنی این شماره ایی که من بهش وصل میشدم با اونی که این دوستمون وصل میشه یکی هست[COLOR="Silver"]

خب من وقتی زنگ میرنم به اپراتور بگم مشکلم چیه که درست به نتیجه برسم . بگم دکل مورد داره یا انتن دهی در منطقه ؟
آخه شماره من رو بعد از اینکه رصد بکنن می بینن که به اینترنت وصل میشم بعد میگن مشکلی نداره . ولی نمی دونن که من با فیلد تست رفتم . چجوری بهشون تفهیم کنم . چی بگم ؟
اخه چه طور بگم کدوم دکل ؟

اگر بخوام به صورت تخصصی بهتون جواب بدم با توجه به تحقیقاتی که چند وق پیش کرده بودم هر انتن بی تی اس یک کد 4 رقمی داره که با توجه به اون کد تو اون منطقه شناخته میشه این 105 و 110 و غیره هم که عنوان میکنید همه اشون روی یک دکل هست فقط انتن ها متفاوت بی تی اس روی اون دکل هست :(هر دکل مخابراتی موبایل از حداقل 3 انتن بی تی بی اس تشکیل شده که هر کدام 180 درجه پوشش دهی دارند معمولا 3 تا میزاند که 360 درجه پوشش بده تو حالت افقی اما با توجه به منطقه ممکنه انتن بیشتر هم باشه ) در اصل شما دراید سوئیچ میکنید به انتن ها برای یافتن انتن ایی که از نظر سطح کیفیت در حالت پایدار تری باشد
نه دوست من ایرانسل داره این سیستمرو تو مونیتورنیگ اش که بلک کنه اما همراه اول نداره خیالت راحت شما رو بلاک نکرده حتی اگر 700 گیگ هم دانلودکرده باشی!! اما ایرانسل میکنه!
متاسفانه چون تجهیزات همراه اول نسبت به ایرانسل قدیمی تر هست ما داریم عینه میبینیم که مثل کسی که با جی پی ار اس ایرانسل کار کرده میگه سرعت همراه اول کمتر هست و فقط به خاطر کم بودن quilty service انتن های همراه اول هست
مورددیگری هم در مورد تخصیص پهنای باند به هر انتن هست که دوست من معمولا هر هفته یک بار انتن ها رو چک میکنند که چقدر دیا ازش رد شده(مخصوصا جی پی ار اس) که معمولا اگر این دتیا فراتر از حد اون انتن باشه خوب سعی در افزایش حجم دیتای ارسال به اون سایت میکنند من به نظرم اگر شما سرویس اتون نسبت به قبل بدتر شده به هر دلیلی دیتای اختصاص یافته شده به سایتی که دارید ازش تغذیه میشید کم شده وگرنه هیچ نوه م ک ف ی ل ت ر ین گ درشبکه جی پی ارس وجود ندارد مشکل از شبکه خودشون هست نه شما!

در مورد تخمین زن اینکه شما به کدام انتن بی تی اس وصل شدید من تو برنامه Signal ایفون تونستم تست کنم که اسپکتروم داشت و دقیق نشون میده به کدوم بی تی اس متصل هستید و چیزی که هست شما به قطع بدون اسپکتروم نمیتونید بگید به کدوم انتن وصل هستید ممکنه به همون انتن ایی که قبلا متصل بودید وصل نباشید این رو شما نمیتونید به قطع بگید نه همون انتن قبلی هست که ازش استفاده میکردم!

Variable
27-03-2012, 12:13
خیلی عالی بود . اگه اینارو یکم زودتر میدونستم . انقد با این اپراتورای بیچاره بحث نمی کردم . اینشالاه که خدا منو ببخشه .

میشه . درباره صفحه اول نرم افزار فیلد تست و اون گزینه هایی که وجود داره و نشون میده توضیح بدید .
ببینید. من امروز صبح ساعت 6 . فیلد تست رو گذاشتم رو 105 . اون موقع جلوش PDTC نوشته بود . با سرعت 27 دانلود داشتم . ولی الان وقتی میزارم رو 105 .. CCCH , NDRX میزنه . و دیگه نمیتونم به اینترنت وصل بشم . این دو فرقشون چیه ؟

و یه نکته وقتی CCCH هست . میتونم با مرور گر گوشیم به سایتی مثله یاهو وصل بشم . ولی نمی تونم با کامپیوتر و کانکشنش به اینترنت وصل بشم . سوالم اینه که چرا اینجوری میشه ؟

واینکه راهنمایی بفرمایید چطور میتونم اطلاعاتم رو درباره موبایل و اینترنت مویابلی و دکل ها و تکنولوژی هاشون بیشتر کنم
مطلبی لینکی هست که بتونم بهش مراجعه کنم .
ممنونم