PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : با مشخصات داده شده چه تلویزیونی بخرم؟

tohidkh
25-03-2012, 10:32
سلام

برای اتاق پذیرایی خونه، تلویزیون با سایز 42 اینچ (یا بیشتر)، و با قیمت 1 الی 1.400 ، چی بخرم؟ چه نوعی (LCD یا LED ؟) چه مارکی؟ چه مدلی؟

از تمام دوستانی که اطلاعاتی دارند و میتونن راهنمایی کنن، درخواست همکاری میشه :46:

لطفا کلیات رو بفرمایید تا در مورد جزئیاتش هم بحث کنیم ;)

پشاپیش ممنون :11:

smhsh121
25-03-2012, 10:41
LG 42LV34000 بگیر قیمتش زیر یک و دویست هست. LED 42 اینچ با گیرنده دیجیتال داخلی و قابلیت پخش فیلم و عکس و موزیک با فلش و 2 تا پورت HDMI.

tohidkh
25-03-2012, 10:48
LG 42LV34000 بگیر قیمتش زیر یک و دویست هست. LED 42 اینچ با گیرنده دیجیتال داخلی و قابلیت پخش فیلم و عکس و موزیک با فلش و 2 تا پورت HDMI.

ممنون از لطف شما

سوالی که پیش اومده اینه که راسته که میگن عمر LED کمتر از عمر LCD هست؟؟؟

راستی تلویزیون های پاناسونیک و یا سونی در چه عیاری هستند؟

از همه دوستان خواهش میکنم نظراتشون رو دررابطه با انتخاب نوع تلویزیون بفرماین

با تشکر فراوان :11:

behrouz206
25-03-2012, 10:52
سلام
samsung d585 بگیر. 40 اینچه. 1.220 .ال سی دی هست. کیفیت تصویرش خوبه و از ال ای دی های ارزون کیفیت تصویر بهتره . 4 تا اچ دی ام ای داره. پورت لن داره و دانگل وای فای هم میخوره. همه فرمتی هم پخش میکنه.
موفق باشید.

parham511
25-03-2012, 11:11
سلام

برای اتاق پذیرایی خونه، تلویزیون با سایز 42 اینچ (یا بیشتر)، و با قیمت 1 الی 1.400 ، چی بخرم؟ چه نوعی (LCD یا LED ؟) چه مارکی؟ چه مدلی؟

فقط قصد LCD یا LED دارین؟ پلاسما باشه اشکالی داره؟
شما بفرمایید در چه شهری هستید؟
پذیرایی خونتون خیلی روشنه یا نه؟ چه در روز و چه در شب؟

---------- Post added at 11:11 AM ---------- Previous post was at 11:06 AM ----------

خیر، LED و LCD تکنولوژی بسیار مشابه دارند، و عمر آنها بستگی به کیفیت خود محصول دارد.

سونی و پاناسونیک در بازه بودجه شما اصلا چیز جالبی ندارن.

به نظر من دور سونی رو که کلا خط بکش، چون دیگه عین قبل نیست.

tohidkh
25-03-2012, 11:13
فقط قصد LCD یا LED دارین فقط؟

مگه به غیر از اینا هم چیز دیگه ای هست (البته میدونم پلاسما هست، ولی تعریف زیادی در این مورد نشیده م)

شما بفرمایید در چه شهری هستید؟
با اجازه تون ساکن تبریز هستیم. :46:

پذیرایی خونتون خیلی روشنه یا نه؟ چه در روز و چه در شب؟

بله دوست من. به نکته واقعا خوبی اشاره کردید. روزها روشن هست. ولی شب ها نورش قابل تنظیمه.

tohidkh
25-03-2012, 13:23
همچنان منتظر راهنمایی های دوستان هستم

oOomid.M
25-03-2012, 13:27
سلام داداش یه تلویزیون پلاسما بخر
ما خونمون ال جی پلاسما 50 اینچ داریم ، تیونر دیجیتال هم داره و درحال حاضر کیفیت کانال های دیجیتال خیلی روی تلویزون های اچ دی خوب هست

behrouz206
25-03-2012, 13:32
دور پلاسما خط بکش . چون پلاسما تکنولوژی سوخته هست . پلاسما ها معمولا فول اچ دی هم نیستند.

parham511
25-03-2012, 14:18
مگه به غیر از اینا هم چیز دیگه ای هست (البته میدونم پلاسما هست، ولی تعریف زیادی در این مورد نشیده م)

با اجازه تون ساکن تبریز هستیم. :46:

بله دوست من. به نکته واقعا خوبی اشاره کردید. روزها روشن هست. ولی شب ها نورش قابل تنظیمه.

شهرتون که خنکه و خوراک پلاسماست.
پلاسماها معمولا در نور معمولی و یا کم تصویرشون از LCD و LED ها بهتره و انتخاب حرفه ای ترین،
اما در جاهای پر نور معمولا تصویرشون یکم تاریکتر از LCD و LED به نظر میاد، چون به اندازه ی LED و LCD نور ندارن.

من پلاسما سامسونگ D455 سایز "51 رو بهتون پیشنهاد میکنم.
بقیمت 1,380,000 تومان،
یه ذستگاه DVD Player-c9800 هم هدیه داره، که نمیایندگیا با قیمت 70-80 هزار تومن ازت برمیدارن خودشون.
اگه تخفیف بگیری کمترم میشه قیمتش دیگه:46:
خودم از نزدیک تصویرشو دیدم عالیه، پیشنهاد میکنم یه سر به نمایندگیها بزنید و از نزدیک ببینیدش، چون مدل 2011 هست و دیگه داره تموم میشه تو انبارا، چون مدلای 2012 تو راهن، البته میتونید صبر کنید تا چند ماه دیگه چون تو مدلای 2012 با این پول مدل بالاتریو میشه خرید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ex.php%3Fdispatch%3Dproducts.view%26product_id%3D4 4872)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] iran%2Fconsumer%2Ftv-audio-video%2Ftv%2Fplasma-tv%2FPS51D450A2MSHD)

به بکس تبریز سلام برسون.:40:

parham511
25-03-2012, 14:25
سلام داداش یه تلویزیون پلاسما بخر
ما خونمون ال جی پلاسما 50 اینچ داریم ، تیونر دیجیتال هم داره و درحال حاضر کیفیت کانال های دیجیتال خیلی روی تلویزون های اچ دی خوب هست

تو این دماغت خوب نشد هنوز:31:؟

smhsh121
25-03-2012, 14:34
ممنون از لطف شما

از همه دوستان خواهش میکنم نظراتشون رو دررابطه با انتخاب نوع تلویزیون بفرماین

با تشکر فراوان :11:
LCD دیگه منقرض شد و از امسال دیگه تولید نمیشه چون نیمه عمر نور پس زمینش کمتر از LED هست و زودتر کدر میشه. پلاسما هم فکر کنم تا یکی 2 سال آینده فاتحش خوندست و با این بودجه ای که دارید احتمالا نمی تونید فول اچ دیشو بگیرید. بنابراین به نظر من شما LED بگیر.
با این بودجه ای که مد نظر دارید فقط سامسونگ 40 اینچ 5550 و ال جی 42 اینچ که معرفی کردم بهترین گزینه هستند.

behrouz206
25-03-2012, 14:50
LCD دیگه منقرض شد و از امسال دیگه تولید نمیشه چون نیمه عمر نور پس زمینش کمتر از LED هست و زودتر کدر میشه. پلاسما هم فکر کنم تا یکی 2 سال آینده فاتحش خوندست و با این بودجه ای که دارید احتمالا نمی تونید فول اچ دیشو بگیرید. بنابراین به نظر من شما LED بگیر.
با این بودجه ای که مد نظر دارید فقط سامسونگ 40 اینچ 5550 و ال جی 42 اینچ که معرفی کردم بهترین گزینه هستند.

میدونید که هنوز عمر ال ای دی ها تست نشده ؟ فقط پیش بینی کردند عمرش بیشتر از CCFL تو lcd باشه.
عمر یه ال سی دی 60000 ساعت است یعنی اگه روزی 8 ساعت روشن باشه میشه 20 سال !!!! البته این عمر یعنی زمانی که روشنایی صفحه به نصف میرسه ولی هنوز قابل استفاده است !
با این پیشرفت تکنولوژی فکر نمی کنم کسی بیشتر از 5 سال یا دیگه حداکثر 10 سال بخواد یه تلویزیونو داشته باشه !!!
با اینکه ال سی دی ها را دارن دارن از رده خارج میکنن ولی مشکلات کمتری نسبت به ال ای دی داره. از جمله مشکلات ال ای دی میشه به یکنواخت نبودن نور صفحه و نشت نور تو ال ای دی اشاره کرد .
مصرف برق هم توی ال ای دی های فول ال دی دی بیشتر از ال سی دی هست ولی توی ال ای دی های با نوردهی کنار مصرف برق کمتر از ال سی دی هست ولی ال ای دی های نور دهی کناری کیفیت تصویرش حتی از ال سی دی هم کمتره !

oOomid.M
25-03-2012, 15:07
دوست من الان اکثرا سلیقه ای پیشنهاد میدن ، بهترین کار اینه که شما زیاد حرف های مردم رو جدی نگیری و 50 درصد رو سلیقه خودت مدنظر قرار بدی نه اینکه هرکی از راه رسید هرچی گفت بگی باشه بری همون رو بخری

ما خونمون پلاسما ال جی داریم مدل 50pw3500 یه سامسونگ LED هم داریم مدل UA46C5000 باور کن ال جی ما بهتره . البته این ها با هم قابل مقایسه نیستن یکی پلاسما اون یکی LED .. ال جی 50 اینچه اما سامسونگ 46

این یه واقعیته ، کسی که تلویزیون پلاسما داره میگه پلاسما خوبه ، کسی که LED داره میگه این خوبه

اما تلویزیون های LED معمولا امکانات بیشتری دارن ، مثلا واسه یو اس بی فرمت های بیشتری رو ساپورت میکنن و از این حرفا

اکثر این اختلاف مدل ها هم ترفند تولید کننده ها هست که بتونن همیشه رونق بازار داشته باشن و تنوع بیارن و جنس بفروشن

اگر میخوای خرید اقتصادی داشته باشی تلویزیون پلاسما بخر

---------- Post added at 04:07 PM ---------- Previous post was at 04:04 PM ----------

راستی فامیل های ما متحول شدن همه رفتن تلویزیون اچ دی خریدن

ما و داییم ال جی خریدیم ، یکی دیگه از دایی هام سامسونگ خریده ، صدای ال جی خیلی بلند تر و با کیفیت تر از سامسونگ هست.. اون داییم هم میخواد به خاطر کیفیت پایین صداش و همینکه میگه تصویر خیلی تاریکه ببره بده از مال ما بخره خخخخخخخ

parham511
25-03-2012, 15:18
LCD دیگه منقرض شد و از امسال دیگه تولید نمیشه .

خیلی از شرکتهای بزرگ هنوز LCD تولید میکنند.
سال 2012 منظورمه.
CRT که مال 50 سال پیشه هم هنوز تولید میشه چه برسه به LCD.
نمیدونم این اطلاعات عجیبو از کجا بدست میاری آخه داداش گلم...:40:

parham511
25-03-2012, 15:25
با اینکه ال سی دی ها را دارن از رده خارج میکنن ولی مشکلات کمتری نسبت به ال ای دی داره. از جمله مشکلات ال ای دی میشه به یکنواخت نبودن نور صفحه و نشت نور تو ال ای دی اشاره کرد .

بهروز جون اطلاعاتت خوبه ولی....
یکنواخت نبودن نور صفحه پدیده ایست که در LCD ها با نوردهی فلوروسنت(بقول شما LCD) و در LCD ها با نور دهی edge LED (بقول شما LED) قیمت متوسط و ارزان قیمت مشاهده میشه،:20:
نشت نور هم که متاسفانه افتخار LCD ها با نور دهی edge LED ارزان و متوسط قیمته.
اما در LCD های Full LED نور صفحه کاملا یکنواخت است و نشت نور اصلا وجود ندارد.:40:

parham511
25-03-2012, 15:30
مصرف برق هم توی ال ای دی های فول ال دی دی بیشتر از ال سی دی هست ولی توی ال ای دی های با نوردهی کنار مصرف برق کمتر از ال سی دی هست !

مصرف بیشینه برق بیشتر است، نه مصرف برق در شرایط یکسان دوست من،
علت این مصرف کمی بیشتر هم اینست که Full LED بخصوص Local Dimming دارها اکثرا دارای کنتراست بمراتب بالاتر و نور زمینه ی بیشتر هستند و بهمین علت به مقدار خیلی کمی بیشتر برق مصرف میکنند تا تصویر بهتر ارائه دهند.:40:

parham511
25-03-2012, 15:42
ال ای دی نور دهی کناری کیفیت تصویرش حتی از ال سی دی هم کمتره !

edge LED ها یا همون LCD ها با نور دهی LED کناری فقط با هدف نازکتر کردن پنل تلویزون و تسهیل نصب دیواری ساخته شدند.
این حرف شمارو نمیشه به این شکل و بصورت کلی تامیم داد، چون مدل به مدل و کارخونه به کارخونه کیفیت تصاویر محصولات فرق میکنه، حال چه LCD با نور دهی فلوروسنت(بقول شما LCD)، و چه LCD با نور دهی کناری توسط LED(بقول شما LED نور دهی کناری)
شاید در مواردی درست باشد ولی در مواردی هم برعکس هست.

parham511
25-03-2012, 15:57
دوست من الان اکثرا سلیقه ای پیشنهاد میدن ، بهترین کار اینه که شما زیاد حرف های مردم رو جدی نگیری و 50 درصد رو سلیقه خودت مدنظر قرار بدی نه اینکه هرکی از راه رسید هرچی گفت بگی باشه بری همون رو بخری

این یه واقعیته ، کسی که تلویزیون پلاسما داره میگه پلاسما خوبه ، کسی که LED داره میگه این خوبه

تایید میشه:31:

منم پیشنهاد میکنم، ازینجا اطلاعات بگیر اما تو بازار هم خودت خوب بگرد و تحقیق کن، چون میخوای حداقل 5-6 سال استفاده کنی ازش...:46:

oOomid.M
25-03-2012, 16:04
حرف آقای دماغ بلبلی تایید میشه:31:

منم پیشنهاد میکنم، ازینجا اطلاعات بگیر اما تو بازار هم خودت خوب بگرد و تحقیق کن، چون میخوای حداقل 5-6 سال استفاده کنی ازش...:46:
داداش اين همه به اين بنده خدا بهروز 206 گير دادي ، 206 شد پيكان
گفتم الان به من ميخواد چي بگه...:27:

parham511
25-03-2012, 16:30

من فقط خواستم کسی به اشتباه نیوفته و پولش هدر شه یوقت.

smhsh121
25-03-2012, 17:02
میدونید که هنوز عمر ال ای دی ها تست نشده ؟ فقط پیش بینی کردند عمرش بیشتر از CCFL تو lcd باشه.
عمر یه ال سی دی 60000 ساعت است یعنی اگه روزی 8 ساعت روشن باشه میشه 20 سال !!!! البته این عمر یعنی زمانی که روشنایی صفحه به نصف میرسه ولی هنوز قابل استفاده است !
با این پیشرفت تکنولوژی فکر نمی کنم کسی بیشتر از 5 سال یا دیگه حداکثر 10 سال بخواد یه تلویزیونو داشته باشه !!!
با اینکه ال سی دی ها را دارن دارن از رده خارج میکنن ولی مشکلات کمتری نسبت به ال ای دی داره. از جمله مشکلات ال ای دی میشه به یکنواخت نبودن نور صفحه و نشت نور تو ال ای دی اشاره کرد .
مصرف برق هم توی ال ای دی های فول ال دی دی بیشتر از ال سی دی هست ولی توی ال ای دی های با نوردهی کنار مصرف برق کمتر از ال سی دی هست ولی ال ای دی های نور دهی کناری کیفیت تصویرش حتی از ال سی دی هم کمتره !

در مورد عمر LED باید بگم درسته صفحات نمایش LED به تازگی درست شده اند ولی خود تکنولوژی LED خیلی قدیمی تر از این حرفاست بنابراین این درست نیست که بگیم تا حالا نتونسته اند نیمه عمر نور LED رو به دست بیارن. در مورد تفاوت مصرف برق LED و LCD هم اونقدری نیست که بخوایم در موردش بحث کنیم. مهمترین تفاوت صفحات LED و LCD کنتراست فوق العاده بالای LED و میزان هرتز بالاتر صفحات LED موجود هست. ممکنه بشه تو LCD هم به چنین کنتراست و فرکانسی دست یافت ولی وضعیت موجود تلویزیون های LCD نسبت به LED کنتراست و فرکانس پایین تره.

خیلی از شرکتهای بزرگ هنوز LCD تولید میکنند.
سال 2012 منظورمه.
CRT هم هنوز تولید میشه.
نمیدونم این اطلاعات عجیبو از کجا بدست میاری آخه داداش گلم...:40:

دوست گلم من بدون سند و مدرک حرف نمی زنم. مدرکم هم سایت آمریکای سونی و سامسونگ هست البته ناگفته نماند LG چند مدل LCD تولید می کند ولی سه بعدی نیستند. اگر شرکت بزرگ دیگری در سال 2012 مبادرت به تولید LCD میکنه خوشحال می شم معرفی کنید. در ضمن من راجع به تولید CRT صحبتی نکردم.

parham511
25-03-2012, 17:12
LCD دیگه منقرض شد و از امسال دیگه تولید نمیشه

دوست گلم من بدون سند و مدرک حرف نمی زنم. مدرکم هم سایت آمریکای سونی و سامسونگ هست البته ناگفته نماند LG چند مدل LCD تولید می کند ولی سه بعدی نیستند. اگر شرکت بزرگ دیگری در سال 2012 مبادرت به تولید LCD میکنه خوشحال می شم معرفی کنید. در ضمن من راجع به تولید CRT صحبتی نکردم.

عزیز حتی سونی و هم سامسونگ هم تو سایت آمریکاشون واسه سال 2012 کلی مدل LCD معرفی کردن،
به اشتباه انداختن بقیه اصلا کار خوبی نیست.
موفق باشید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ebapp%2Fwcs%2Fstores%2Fservlet%2FCategoryDisplay%3 FcatalogId%3D10551%26storeId%3D10151%26langId%3D-1%26categoryId%3D8198552921644848499)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] us%2Fvideo%2Ftvs)

smhsh121
25-03-2012, 17:22
عزیز هم سونی و هم سامسونگ تو سایت آمریکاشون واسه سال 2012 کلی مدل LCD معرفی کردن،
به اشتباه انداختن بقیه اصلا کار خوبی نیست.
موفق باشید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ebapp%2Fwcs%2Fstores%2Fservlet%2FCategoryDisplay%3 FcatalogId%3D10551%26storeId%3D10151%26langId%3D-1%26categoryId%3D8198552921644848499)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] us%2Fvideo%2Ftvs)

اگر منظورت سری D سامسونگ و سری BX سونی هست که اینا مدل های 2011 هستند. شما یه مقدار دقت کنی خوبه.

parham511
25-03-2012, 17:53
اگر منظورت سری D سامسونگ و سری BX سونی هست که اینا مدل های 2011 هستند. شما یه مقدار دقت کنی خوبه.

برادر من BX450 ، BX330
LCD های معرفی شده 2012 سونی تا الآن هستن.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] s.com%2Fnews%2F2012%2F01%2Fsony-2012-bravia-led-lcd-3d-hdtv.html)

smhsh121
25-03-2012, 18:01
برادر من BX450 ، BX330
LCD های معرفی شده 2012 سونی هستن.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] s.com%2Fnews%2F2012%2F01%2Fsony-2012-bravia-led-lcd-3d-hdtv.html)

بله در مورد سونی حق با شماست و سامسونگ توی سری E دیگه LCD نزده.

parham511
25-03-2012, 18:11
بله در مورد سونی حق با شماست و سامسونگ توی سری E دیگه LCD نزده.

سامسونگم احتمالا میزنه، اونم بازار پرفروش LCD های ارزون قیمتو هرگز به ال جی نمیده، شک نکن.:40:

tohidkh
25-03-2012, 19:01
پلاسماها معمولا در نور معمولی و یا کم تصویرشون از LCD و LED ها بهتره و انتخاب حرفه ای ترین،
اما در جاهای پر نور معمولا تصویرشون یکم تاریکتر از LCD و LED به نظر میاد، چون به اندازه ی LED و LCD نور ندارن.

آخه من که عرض کردم پذیراییمون پر نور هست. یعنی معمولا از 10 صبح تا 6 عصر، در معرض نور شدید هست

شهرتون که خنکه و خوراک پلاسماست.

من پلاسما سامسونگ D455 سایز "51 رو بهتون پیشنهاد میکنم.
بقیمت 1,380,000 تومان،
یه ذستگاه DVD Player-c9800 هم هدیه داره، که نمیایندگیا با قیمت 70-80 هزار تومن ازت برمیدارن خودشون.
اگه تخفیف بگیری کمترم میشه قیمتش دیگه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خودم از نزدیک تصویرشو دیدم عالیه، پیشنهاد میکنم یه سر به نمایندگیها بزنید و از نزدیک ببینیدش، چون مدل 2011 هست و دیگه داره تموم میشه تو انبارا، چون مدلای 2012 تو راهن، البته میتونید صبر کنید تا چند ماه دیگه چون تو مدلای 2012 با این پول مدل بالاتریو میشه خرید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ex.php%3Fdispatch%3Dproducts.view%26product_id%3D4 4872)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] iran%2Fconsumer%2Ftv-audio-video%2Ftv%2Fplasma-tv%2FPS51D450A2MSHD)

تلویزیون جالبی بود.

من پست های دوستان رو خوندم:

درسته که میگن کیفیت صدای پلاسما بهتر از ال سی دی و ال ای دی هست؟!

مگه قرار نیست سینمای خانگی بهشون اضافه بشه؟

به بکس تبریز سلام برسون.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بزرگی تونو رو میرسونم :40:

-----------------------------------------------------

به نکات جالبی میرسم وقتی پرس و جو میکنم

وقتی از فروشنده ها پرس و جو میکنی، LCD یا LED رو پیشنهاد میکنن.

وقتی از کسانی میپرسی که خریدار هستند، اکثرا میگن که ما فلان قدر به LED دادیم، ول کاش پلاسمای 800 هزار تومنی میخریدیم !!!!

دوستان، واقعا دلیلش چیه؟

oOomid.M
25-03-2012, 21:26
تلویزیون جالبی بود.

آره پلاسما ها چون معمولا قدري كلفت ترن ( !! ) واسه همين باند هاي قوي تري دارن
ما كه پلاسما داريم اما اصلا سينما خانگي نداريم و ولوم رو هم بيشتر از 20 نميبريم. :دي
اما پلاسماي ما خيلي نازكه و هركي ببينه فكر ميكنه ال اي ديه

تلويزيون هاي پلاسما رفلكس نور زياد دارن وقتي آفتاب ميزنه فكر ميكني جلوي آينه نشستي
بايد يه طوري بزاري كه روبروي پنجره نباشه

behrouz206
25-03-2012, 22:43

هوز 206 ام !
همه اینجا جمع شدیم به هم دیگه کمک کنیم. خوشحال میشم دوستان تو بحثث شرکت میکنند.:11:

---------- Post added at 11:43 PM ---------- Previous post was at 11:38 PM ----------

آخه من که عرض کردم پذیراییمون پر نور هست. یعنی معمولا از 10 صبح تا 6 عصر، در معرض نور شدید هست

تلویزیون جالبی بود.

بزرگی تونو رو میرسونم :40:

وقتی از کسانی میپرسی که خریدار هستند، اکثرا میگن که ما فلان قدر به LED دادیم، ول کاش پلاسمای 800 هزار تومنی میخریدیم !!!!

دوستان، واقعا دلیلش چیه؟

همین الان خونه یه نفر عید دیدنی رفته بودیم. پلاسما 52 داشتن. به نظر تصویر پلاسما ها مثل تلویزیون های crt هست و اون حالت اذیت کردن چشم و خشتگی چشمو دارن.

oOomid.M
25-03-2012, 22:46
هوز 206 ام !
همه اینجا جمع شدیم به هم دیگه کمک کنیم. خوشحال میشم دوستان تو بحثث شرکت میکنند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اق بهروز ببخشيد اين سوال رو ميپرسم شايد خصوصي باشه
شما خودتون چه تلويزيوني دارين ؟

behrouz206
25-03-2012, 22:48
[/COLOR]

اق بهروز ببخشيد اين سوال رو ميپرسم شايد خصوصي باشه
شما خودتون چه تلويزيوني دارين ؟

خواهش میکنم امید جون. من ال سی دی سامسونگ D585 دارم. حالا چرا اینو پرسیدی؟

oOomid.M
25-03-2012, 22:51
خواهش میکنم امید جون. من ال سی دی سامسونگ D585 دارم. حالا چرا اینو پرسیدی؟
مرسي
همينطوري پرسيدن اقا بهروز

behrouz206
25-03-2012, 22:53
مرسي
همينطوري پرسيدن اقا بهروز

ولی برای من که فرقی نمیکنه اون دوستمون ال ای دی بگیرن یا ال سی دی یا پلاسما . فقط چیزی به نظرم صحیح تره را میگم.
مخلصم

parham511
25-03-2012, 23:09

آهان اگه میخوای اینچ بالاتر گیرت یاد توحید جون، و مشکی عمیقتر و سرعت رفرش شدن تصویر سریعتر با فرکانسی تا 600 هرتز و تصویری داشته باشی که موقع حرکت دوربین لرزش پیدا نمیکنه با این بودجه انتخاب پلاسماست.
اما باید تی وی رو یه جایی نصب کنی که نور مستقیم بهش نخوره، به نقل از امید جون.
بهترین راه اینه که یه روز سر ظهر بری نمایندگی سامسونگ و ال جی و تو نور روز پلاسماهای زیر 1,400,000 شونو از نزدیک ببینی.
البته معمولا پلاسماهاشونو آخر مغازه و تو سایه میزارن.

اما ببین میتونی با مشکل رفلکس نور شیشه ی روی پلاسماها قیمت متوسط، و نور کمتر اونا نسبت به LCD ها کنار بیای یا نه؟
بعد خبرشو بده تا راهنماییت کنم که اگه نخواستی بریم سراغ مدلهای LCD.

اینم بدون که مصرف برق پلاسماها بطور متوسط دوبرابر LCD هاست، پلاسماها در کارکردهای طولانی مدت(بالای 6-7 ساعت) داغ میشوند که با توجه به آب و هوای خنک آذربایجان احتمالا این مشکل جدی نخواهد بود.
در پلاسماها پدیده ای به نام جاماندگی تصویر وجود دارد، که در مدلهای جدید کاهش یافته است.

امید پلاسما مدل 2011 ال جی داره، تجربش عملیه؛ از زیر چشاش میشه فهمید، میتونه خوب راهنماییت کنه،
تو LCD هم من در خدمتم دادا.

بزرگی تونو رو میرسونم
یاساشین آذربایجان...

دوستان، واقعا دلیلش چیه؟

هرکدوم یه مزایایی دارن آخه...
کلا LCD ها تو مغازه ها که نور خیلی زیاده بهترن، و پلاسماها ضعیفتر اما تو خونه که بیاریشون یه دفعه برعکس میشه.
صفحات اول این تاپیک اطاعات خوبی داره.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

parham511
25-03-2012, 23:11
ولی برای من که فرقی نمیکنه اون دوستمون ال ای دی بگیرن یا ال سی دی یا پلاسما . فقط چیزی به نظرم صحیح تره را میگم.
مخلصم

آقا بهروز از با مرامای لوتی روزگاره...:40:
بهروز میگم بیا 2 تایی کلیه هامونو بفروشیم، اول دماغ امیدو عمل کنیم، بعد بزاریم رو پول توحید یه تی وی بهتر بتونه برداره:31:

behrouz206
25-03-2012, 23:25
من فقط خواستم کسی به اشتباه نیوفته و پولش هدر شه یوقت.

عشق است اواتار رضا عطاران :8:

behrouz206
25-03-2012, 23:54
بهروز میگم بیا 2 تایی کلیه هامونو بفروشیم، اول دماغ امیدو عمل کنیم، بعد بزاریم رو پول توحید یه تی وی بهتر بتونه برداره:31:

مخلصم
چرا کلیه بفروشیم ؟ تی وی هامونو میفروشیم :31: دماغو عمل میکنیم بعدشم یه تی وی شریکی میخریم :دی

oOomid.M
26-03-2012, 11:58
سلام مجدد
همونطوری که پرهام گفت پلاسما ها جا موندگی تصویر دارن در حد تیم ملی ، یعنی بیشتر باید کانال هایی رو ببینی که تموم صفحه پخش میکنن چون اگر بالا و پایینش سیاه باشه اون قسمت روش میمونه و یه خوده تاریک میشه انجا و سایه اش میمونه ، اما توی منوش یه جا داره شستشوی تصویر اونجا میرم خودش یه ذره اش رو پاک میکنه و بعدش کانال جا به جا میکنم خودش رفع میشه.. در مجموع چندان نگران کننده نیست.
من اگر بخوام کانال های ایران رو ببینم اون ها هم که معمولا چیز سیاه میندازن روی فیلم ها واسه سانسور و فیلم دزدی های خودشون توی منوش از 16:9 میرم روی عریض خودکار خودش جاهای سیاهش رو حذف میکنه تصویر رو فول میکنه
یه چیز دیگه که من دقت کردم تلویزیون های پلاسما پلیر ضعیف تری دارن بعضی فرمت ها رو پشتیبانی نمیکنن ، مال ما که موقع پخش تصویر رو فول نمیکنه از بغل ها یه خوده سیاه میمونه که البته مشخصه واسه همین هم اختلاف قیمت هست بین پلاسما و LED
و اگر سینمای خانگی داشته باشی اصلا مشکلی نیست و مهم نیس
البته فکر نکنی اگر LED بخری دیگه جلوی آفتاب هم بزاری مشکلی نداره ها ، نه اونطوری هم نیست اما LED ها کمتر نور رو رفلکس میکنن و این فکر میکنم به خاطر این هست که روی پلاسما ها یه شیشه محافظ هست و همون کار رفلکس رو بیشتر میکنه :2:

مرسی از بچه ها که میخوان تی وی و کلیه هاشونو بفروشن ، ما کشته و مرده مرام شما ها شدیم بخدا.. حرف ندارین مرسی :11: :40:

amir_t6262
26-03-2012, 18:53
یک نکته را هم میگویند که اگر بچه کوچک دارید و کلا احتمال اینکه به صفحه تلویزیون ضربه بخوره، پلاسما بخرید.
بخاطر همان شیشه محافظ جلواش که البته رفلکس نور محیط را هم داره.

در مورد پلیر ضعیفتر plasma هم که دوستمان گفتند، من موقع خرید تلویزیون یک فلش با چند تا فیلم با فرمتهای مختلف همراهم بود و روی مدلهای مختلف تست کردم. در تلویزیون های سامسونگ فرقی بین مدلهای مختلف ندیدم. یعنی همه را پخش کرد بصورت فول اسکرین و بدون مشکل.
ولی یک فیلم سه بعدی mkv داشتم که در LED های LG پیغام میداد که صدای فیلم پشتیبانی نمیشود ولی LED سامسونگ بدون مشکل آن فیلم را بخش کرد.

parham511
27-03-2012, 13:44
درسته، توی فرمتهای ساپورت شده پلاسماها که دوستان فرمودند بستگی به مدل هاش داره؛
مثلا سامسونگ D495 منم شنیدم فرمتهای تصویری زیادیو ساپورت میکنه.

اینجوری بگم راحت تره:

پلاسمای D455 که 43 و 51 اینچ داره و همچنین، D495 که فقط 51 اینچ داره از سری 4 سامسونگن،

D585 که 51 اینچه سری 5 سامسسونگه،

D6960 که 59 اینچه از سری 6 سامسونگ،

و D8880 که 64 اینچه هم از سری 8 سامسونگه.

و به احتمال زیاد از نظر فرمتهای ساپورتی با سری مربوط به خودشون هماهنگ باشن، چه توی LCD و چه پلاسما.

tohidkh
05-04-2012, 21:29
فدای شما؛ دوست من :40:

از همه ی عزیزانی که در بحث شرکت کردند، عذرمیخوام که فرصت کافی رو ندارم که تمام پست ها رو نقل قول کنم.

راستش من چند روزه که دارم روی تلویزیون های پیشنهاد شده، تحقیق میکنم.

الان میتونم بگم که تقریبا تمام تلویزیون فروشی های تبریز رو گشتم :دی

بچه ها حقیقت اینه که تلویزیون پلاسما، با تلویزیونی که ما الان ازش تو خونه مون استفاده می کنیم، تفاوت زیادی نداره. بعلاوه اینکه اتاق پذیرایی ما فوق العاده پر نور هست. من هم با استفاده از راهنمایی های دوست عزیزم parham511 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (و همچنین دیگر عزیزانی که در بحث شرکت کردند) وسطای ظهر رفتم به یه مغازه ای که یه جورایی در معرض نور قرار داشت و تصاویر تلویزیون پلاسما رو در اون موقع از ظهر دیدم. حقیقت اینه که خیــــــــــــــــــــــل ی زیاد آینه ای میشه و تصویر در اون محو میشه.
پس با اجازه تون میخوام دور پلاسما رو خط بکشم.

تا جای که من پرس و جو کردم، برای محدوده قیمت 1.200 ، و با سایز 42 اینچ، دو تا تلویزیون مناسب میشه خرید. یکی LG LCD LK4500 (و یا 4300) و دیگری LG LED LV34000 .

آیا در محدوده ی مالی من، به غیر از این مدلها چیز دیگه ای پیشنهاد میکنید؟ (راستش سامسونگ ها زیاد به دلم ننشستن)

یکی دو تا سوال نسبتا مهم

اول اینکه Full LED و Edge LED چی هستن و چه فرق هایی باهم دارن؟
دوم اینکه تکنولوژی 2 Picture Wizard چی هست و آیا در مشاهده ی فیلم به درد میخوره یا نه؟!
سوم هم اینکه تکنولوژی Clear Voice 2 چی چی هست و چیکار میکنه؟!

راستی یه مورد جالب. به طور کاملا اتفاقی، امروز در یه مغازه ای، دو تا تلویزیون مذکور رو کنار هم دیدم که داشتن تصویر یکسانی رو پخش میکردن.

تصویری که تلویزیون LED میداد کمی تیره تر بود و بهتر بگم تصویر LCD دلنشین تر بود. چرا اینطور میشه؟

من واقعا مونده م که کدومو انتخاب کنم.

امیدوارم دوستان هر چه سریعتر راهنماییم کنن که فردا پس فردا کار رو یکسره کنیم.

وای راستیییییییی :18: قیمت ها افزایش پیدا کرده و LED LV34000 شده 1.300 :41:

اینم جهت اطلاع بود!

ممنون از لطفتون.:11:

منتظرتونم :40:

tohidkh
06-04-2012, 19:27
همچنان منتظر راهنمایی دوستان هستم.....

parham511
07-04-2012, 21:34
فدای شما؛ دوست من :40:

از همه ی عزیزانی که در بحث شرکت کردند، عذرمیخوام که فرصت کافی رو ندارم که تمام پست ها رو نقل قول کنم.

راستش من چند روزه که دارم روی تلویزیون های پیشنهاد شده، تحقیق میکنم.

الان میتونم بگم که تقریبا تمام تلویزیون فروشی های تبریز رو گشتم :دی

بچه ها حقیقت اینه که تلویزیون پلاسما، با تلویزیونی که ما الان ازش تو خونه مون استفاده می کنیم، تفاوت زیادی نداره. بعلاوه اینکه اتاق پذیرایی ما فوق العاده پر نور هست. من هم با استفاده از راهنمایی های دوست عزیزم parham511 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (و همچنین دیگر عزیزانی که در بحث شرکت کردند) وسطای ظهر رفتم به یه مغازه ای که یه جورایی در معرض نور قرار داشت و تصاویر تلویزیون پلاسما رو در اون موقع از ظهر دیدم. حقیقت اینه که خیــــــــــــــــــــــل ی زیاد آینه ای میشه و تصویر در اون محو میشه.
پس با اجازه تون میخوام دور پلاسما رو خط بکشم.

تا جای که من پرس و جو کردم، برای محدوده قیمت 1.200 ، و با سایز 42 اینچ، دو تا تلویزیون مناسب میشه خرید. یکی LG LCD LK4500 (و یا 4300) و دیگری LG LED LV34000 .

آیا در محدوده ی مالی من، به غیر از این مدلها چیز دیگه ای پیشنهاد میکنید؟ (راستش سامسونگ ها زیاد به دلم ننشستن)

یکی دو تا سوال نسبتا مهم

اول اینکه Full LED و Edge LED چی هستن و چه فرق هایی باهم دارن؟
دوم اینکه تکنولوژی 2 Picture Wizard چی هست و آیا در مشاهده ی فیلم به درد میخوره یا نه؟!
سوم هم اینکه تکنولوژی Clear Voice 2 چی چی هست و چیکار میکنه؟!

راستی یه مورد جالب. به طور کاملا اتفاقی، امروز در یه مغازه ای، دو تا تلویزیون مذکور رو کنار هم دیدم که داشتن تصویر یکسانی رو پخش میکردن.

تصویری که تلویزیون LED میداد کمی تیره تر بود و بهتر بگم تصویر LCD دلنشین تر بود. چرا اینطور میشه؟

من واقعا مونده م که کدومو انتخاب کنم.

امیدوارم دوستان هر چه سریعتر راهنماییم کنن که فردا پس فردا کار رو یکسره کنیم.

وای راستیییییییی :18: قیمت ها افزایش پیدا کرده و LED LV34000 شده 1.300 :41:

اینم جهت اطلاع بود!

ممنون از لطفتون.:11:

منتظرتونم :40:

دوست من سلام تو LED-LCD های ال جی:
LV3400 و LV3500 مه هر 2، 50 هرتز هستن با کنتراست 1:3,000,000
و تو LCD های ال جی:
LK53000 توصیه می شود که 100 هرتز است با کنتراست 1:150,000

2 Picture Wizard و Clear Voice 2 رو نمیدونم، در بیشتر محصولات ال جی این وجود دارند، چیز مهمی نیست.
Full LED ها قیمت خیلی بالایی دارند و پشت پنل برای تولید نور از ال ای دی های کوچک استفاده شده است.
اما در Edge LED تنها در دور پنل برای تولید روشنایی از ال ای دی های کوچک قوی استفاده شده است،
Edge LED ها قیمت مناسبتری دارند و تولیدشان بیشتر است.

parham511
08-04-2012, 01:06
سلام مجدد

مرسی از بچه ها که میخوان تی وی و کلیه هاشونو بفروشن ، ما کشته و مرده مرام شما ها شدیم بخدا.. حرف ندارین مرسی :11: :40:

جاستین جان دماغت خیلی ضایع بود دیگه، خدا رو خوش نمی اومد.
بعد عملت با بهروز یه بلیط کنسرت جاستین دماغ اونم از نوع VIP برات می گیریم پست کنیم.