PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : The Iron Giant / غول آهنی ، انیمیشنی که در حق آن خیلی ظلم شد!

Pessimist
21-03-2012, 14:23
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام دوستان عزیز
این تاپیک همونطور که از اسمش معلومه مربوط میشه به بحث و تبادل نظر پیرامون انیمیشن "The Iron Giant "یا همون غول آهنی به کارگردانی آقای Brad Bird که سال 1999 ساخته شد و خیلی ها مثل خودم میگن در حق این انیمشن خیلی ظلم شده و اونجور که باید و شاید معروف نشد در حالیکه مستحق خیلی بیشتر از اینا بود.
الان تقریبا 13 سال از ساخت این انیمیشن میگذره و خیلی ها تازه یادشون اومده که باید از این انیمیشن تعریف کنن!
من خودم یه سری مقاله پیدا کردم که ان شاء الله تو پست های بعدی واستون میذارم.

داستان این انیمیشن درباره یه روباته که به سیاره زمین میاد و یه رفاقت عمیق بین این روبات به یه پسر نوجوان شکل میگیره.این روبات برخلاف بقیه روبات ها دارای احساس و عواطف انسانیه که همین مسئله باعث میشه که علاقه این پسر به این روبات روز به روز بیشتر بشه.
این دوستی ادامه داره تا اینکه ماموران فدرال آمریکا این روبات خوش قلب و بی آزار رو به عنوان یه دشمن تلقی میکنن و سعی میکنن نابودش کنن در ادامه فیلم تلاش هایی که پسر برای محافظت از این روبات انجام میده واقعا جالبه!
به هر حال اگه یه نفر از من بپرسه بهترین انیمیشنی که تا به حال دیدم چه فیلمیه من بدون هیچ معطلی میگم "غول آهنی"
من این انیمیشن رو از خیلی از انیمیشن های پر سر و صدا که تو این سال ها ساخته میشه بیشتر دوست دارم.

دوستان منتظر نظرات شما در مورد این انیمیشن هستیم و حتی اگه فکر میکنید نظراتتون درست نیست باز هم از ارسال کردن پست دریغ نکنید چون این یکی از اون انیمیشن هایی هست که واقعا میشه در موردش خیلی بحث کرد.

دیتابیس فیلم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ادامه دارد.....

LeBron
21-03-2012, 16:14
کاملا موافقم این انیمیشن یکی از بهترین هایی هست که تا حالا دیدم، نه فقط به عنوان یه "کارتون" بلکه به عنوان یه فیلم سینمایی/هنری.
یه انیمیشن بسیار خوش ساخت و خلاقانه به همراه ارجاعات زیبا به گذشته و دوران مورد تخصص Brad Bird یعنی دوران طلایی دهه 50 آمریکا. این اولین کاری بود که از Brad Bird دیدم و به جرات میشه گفت که فقط با همین فیلمش نشون داد یه نابغه سینماییه.
----
در دوران خودش خیلی کم بهش توجه شد ولی بعدها کم کم ازرشش مشخص شد. ضمنا باید به عنوان طرفدار از Cartoon Network ممنون باشیم که اوایل دهه 00 سالیانه در هر Thanksgiving حاضر شد 24 ساعت پشت سر هم این انیمیشن رو پخش کنه که باعث ایجاد موچ Cult و جلب توجه منتقدا شد.
نقد یه کلمه ای این انیمیشن: شــــــاهکار
ضمنا این رو هم اضافه میکنم:

The Iron Giant earned universal critical acclaim

Pessimist
22-03-2012, 22:14
در حالیکه فقط یه روز از ایجاد این تاپیک میگذره یه بنده خدایی لطف کردن دقیقا پست اول من تو این تاپیک رو کپی پیست کردن تو یه انجمن دیگه و حتی به خودش زحمت نداده که یه لینک منبع بذاره یه نگاه به این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] m%2Fforums%2Fthread82741.html)بندازید خودتون متوجه میشید!(البته به شکل کاملا آماتور یه مقدارش رو ویرایش کرده)

بگذریم از این کاربرهایی که پست های پی سی ورد رو کپی میکنن خیلی زیاده!

یادم میاد برای اولین بار این انیمیشن رو از طریق تلویزیون دیدم یه روز تو خونه نشسته بودم و اتفاقی تلویزیون رو روشن کردم و دیدم انیمیشن غول آهنی داره پخش میشه(دقیقا یادم نیست از طریق کدوم شبکه بود) یه چند دقیقه اولش رو که دیدم خیلی خوشم اومد و چند روز بعد رفتم سی دی این انیمیشن رو تهیه کردم!
از نظر من موضوع این انیمیشن تا حدودی کلیشه ای بود اما شخصیت پردازی به حدی خوب بود که بیننده به خوبی میتونست با شخصیت های فیلم همزاد پنداری کنه.
فیلم های با موضوعات مشابه هم هستن مثل ئی تی ،هوش مصنوعی،اما نمیدونم چرا این فیلم برای من یه معنای دیگه داره!هنوز که هنوزه وقتی صحنه هایی که پسرک به روبات اسم اشیاء رو میگفت رو میبینم لذت میبرم!

ویرایش:رفتم اعتراض کردم و اون دوستمون که مطالب رو کپی کرده بود مجبور شد لینک منبع بذاره

Mr.Crow
22-03-2012, 22:24
من Iron Giant رو خیلی وقت پیش دیدم و به طرز عجیبی به دلم نشست. یادمه یه جاییش گریه هم کردم ! باید حتمآ دوباره ببینمش.
دو تا چیز رو هم در موردش نمیدونستم و الآن فهمیدم. یکی اینکه وین دیزل صداگذاری Iron Giant رو برعهده داشته ، یکی هم کارگردان انیمیشن که بِرَد بِرد هست و دو تا از محبوب ترین انیمیشن های عمر من یعنی The Incredibles و Ratatouille رو کارگردانی کرده.

Arrowtic
26-03-2012, 22:07
من عاشق این انیمیشن بودم و هستم.همیشه از بچگی تا حالا آخرش که میرسه میزنم زیر گریه!چیزی بود فراتر از دیگر انیمیشن ها!

nits
26-03-2012, 22:33
یکی از انیمیشن های مورد علاقه من هست که اخیرا نسخه BluRay این انیمیشن زیبا رو دانلود کردم . یکی این و یکی هم

Treasure Planet 2002 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] le%2Ftt0133240%2F)

خیلی دوستشون دارم . من برای اولین بار از شبکه باران ( واسه استان گیلان ) دیدم ..... هر جمعه منتظر میموندم که ساعت 3 بشه و کارتون بده

لینک دانلود
1.58 گیگابایت
مستقیم

پسورد برای لینک آخر :

TheIronGiant@P30World

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Ssarshar
26-03-2012, 22:38
با مظلوم واقع شدن این اثر بشدت موافقم ...
هنوزم برای خودم شخصا انیمه ای دوست داشتنی تر از غول آهنی وجود نداشته تاکنون !

حتی دنیای زیبایی که توی Up و Wall-e تصویر سازی شده بود رو بعد از The Iron Giant قرار میدم ...
داستان لطیف و در عین حال محکم - پرقدرت و تاثیر گذار ...

و کارگردان هنرمندش که چقدر خوب تونسته بود این انیمیشن رو انسانی در بیاره و به زندگی و روزگار بشر نزدیک کنه ...

kortol
29-03-2012, 00:50
من برای اولین بار این انیمیشن رو سر کلاس زبان دیدم ..به عنوان منبع برای بهتر کردن قدرت شنوایی بچه ها ازش استفاده میشد ..خیلی روان و جالب هستش مکالمه ها داخلش و صدا ها رسا و خیلی عالی توسط گویندگان قرار داده شده و اصلا کلمه های قلمبه سلمبه نداره ..
اما خوب توی تلویزیون یه بار شبکه 3 فکر کنم یه روز جمعه نزدیک های ظهر توی سینما گلخانه ( اگه درست گفته باشم ) نشونش داد که خوب خیلی ازش کم کرده بود ...کلا برای 70 دقیقه انیمیشن رو بسته بودند . هنوز هم برام تازگی داشت و جالب این بود که پدرو برادرم هم نشستند و دیدن و هیچ کس نگفت که کانال رو عوض کن ..البته دوبله اش خیلی جالب نبود .

mehran_h84
21-04-2012, 19:42
سلام
با تشکر از Pessimist عزیز که این تایپیک رو ایجاد کرد.واقعا انیمیشن زیبایی بود اگر در نت سرچ کنید میبینید که تنها زیرنویس برای این فیلم کار بنده حقیره که صددرصد پر از ایراده چون من انگلیسیم به مفت هم نمی ارزه.

sweet dream
10-10-2012, 01:19
هنوز ندیدم متاسفانه، ولی خیلی مشتاقم برای دیدن‎ش.

raana
26-10-2012, 00:45
منم تا حالا 3 بار این انیمیشن رو دیدم
آدم قشنگ جذبش می شه که حتما تا آخرش رو ببینه چیزی نیست که حوصله ی بیننده رو سر ببره .
کار بسیار احساسی و زیبایی که دارای داستانی قوی و پر کشش هست.
اون دفعه بابام نشست نگاه کرد کلی کیف کرد گفت خیلی قشنگ بود.

hp722
23-12-2012, 22:07
انیمیشن بسیار بسیار زیبایی بود.به شخصه از دیدنش لذت بردم

از دوستان اگه کسی لینک دانلود سالم کیفیت 720 این انیمیشن رو داره برام پ.خ کنه

AmirMomtaz
29-03-2013, 22:14
سلام؛
خیلی تصادفی به این تاپیک رسیدم:
همیشه فکر می کردم این فقط منم که افسوس مظلوم واقع شدن این انیمیشن بسیار دوست داشتنی رو میخوردم ولی حالا خوشحالم می بینم یه چند نفر با احساس و متفکر دیگه هم هستند :n01: که به این مسئله رسیدند ..

آخه خداییش خیلی ستم بود که به هر کی می گفتی فلان انیمیشن باحال رو دیدی؟ نود درصد با بی تفاوتی می گفتند : نه ه ه ه ه ه ه ه !
بعدشم که می گفتی بابا پس نصف عمرت بر فناست میگفتند اووووووووووووووووه حالا مگه چی داره؟!!! و تنها دلیلشون هم این بود که اگه انقدر خوبه چرا سروصدا نکرده؟ ( که البته برای خودمم همیشه جای سواله!)
خداییش داستان بی نظیر و روایت بی نظیرترش جای هیچ گونه مقام دومی براش نذاشت و من که مطمئنم هرگز مثه اون تکرار نخواهد شد ( اون فداکاری آخرش اشک آدمو درمیاره و یه جورایی بهترین درس انسانیت و اخلاقه از یه ظاهرا غیر انسان !)

ehsan_iace
30-09-2013, 11:24
من هم چند سال پیش این انیمیشن را دیدم

ین انیمیشن مفاهیم انسانی را بخوبی منتقل می‌کنه و نگاه خوبی به ارتش آمریکا و نیروی نظامی نداره و فکر می‌کنم برای همین زیاد تحویل‌اش نگرفتند!

اون فداکاری آخرش هم زیبا بود و هم باعث شد این انیمیشن به یاد موندنی‌تر بشه!

متاسفانه اکثر انیمیشن‌های امروزی بیشتر سرگرم‌کننده‌اند تا اینکه به دنبال انتقال مفهوم‌های اخلاقی و انسانی باشند!