PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا کیفیت گیرنده دیجیتال متصل به ال سی دی پائین هست؟

moj2000
21-03-2012, 10:43
با سلام به همه.
یه سوالی که مطرح است و شاید سوال خیلیهای باشه اینه که:
وقتی گیرنده دیجیتال رو به تلوزیون های ctr (لامپی) متصل می کنیم کیفیت بسیار عالی رو به نمایش می زارند.
اما با اتصال به ال سی دی کیفیت تصویر به شدت افت می کنه. و یجورائی مصنوعی به نظر می رسه (مخصوصا توی تصاویر متحرک).
نظر اساتید در مورد این سوال چیه؟
چند تا جواب به ذهنم رسید:
1- معمولا ال سی دی ها رزولیشن بالا ئی دارند لذا تصاویر تلویزیونی توی اونها با کیفیت پائینی به نمایش در میاد به خلاف تصاویر دی وی دی.
2- سایز تصاور تلویزیونی با سایز ال سی دی ها متناسب نیست.
3- بعضیا می گند تلویزیونهای ctr (لامپی) جزئیات کمتری رو نسبت به ال سی دی ها نمایش می دهند. لذا اشکالات تصویر رو نمایش نمی دند
بخاطر همین تصویر، با کیفیت تر به نظر می رسه. البته فکر نکنم این حرف درست باشه.

خیلی مایلم نظر شما دوست عزیز رو در این مورد بدونم.

oOomid.M
21-03-2012, 10:52
سلام منم با حرفای شما موافقم
فقط یه مورد هست که باید بدونید نحوه اتصال گیرنده به تلویزیون چطوره ؟ کابل HDMI یا کمپوننت ؟ یا از این 3 فیش های قدیمی ؟
اگر تلویزون ال سی دی ای بگیرین که تیونر دیجیتال داشته باشه خیالتون راحته

moj2000
21-03-2012, 10:58
من هم اول همین فکر رو می کردم اما تلویزیون ctr دیدم که با کامپوننت به گیرنده دیجیتال متصل بود (اصلا HDMI نداشت) ولی کیفیت عالی نمایش می داد.
در ضمن فکر کنم اون سه فیشه های قدیمی کامپوننت هست و اینهائی که جدید بجای کامپوننت اومده اسمش کامپوزیت هستش.

GHAGHALEELEE
21-03-2012, 11:14
دقیقا هر سه گزینه ای که توی پست اول فرمودید صدق میکنه.اما در مورد گزینه دوم باید متوجه بود که چنانچه نسبت تصویر حفظ بشه مشکلی از این مورد بوجود نمیاد.
اما گزینه سوم به گمان من گزینه اصلی باشه.مثلا من فارسی 1 رو در تلویزیون crt 21 اینچ با کیفیت تر از lcd 17 اینچ میبینم.یعنی خیلی خیلی با کیفیت تر میبینم.حتی یک تلویزیون crt 29 اینچ هم که تو سالن دارم با کیفیت تر از همین lcd 17 میبینم.یکی از دلایل اصلی حرفم هم اینه که فیلمهای فول اچ دی رو در lcd باکیفیت تر از crt 29 اینچ میبینم.فکر کنم تمام تلویزیونهای crt برای نمایش 576p ساخته شده باشن ولی مثلا همین lcd من 720p هست

moj2000
21-03-2012, 11:25
من تا حالا خیال می کردم که این خرابی تصویر فقط به نظر من رسیده. چون می بینم مردم فرت و فرت میرند ال سی دی و گیرنده دیجیتال می خرند.
الآن خوشحالم که می بینم بقیه هم با من هم نظرند. بخاطر همین هم تا حالا اقدام به خرید ال سی دی و گیرنده دیجیتال نکردم.
حالا دوستان دیگه هم نظر بدند. آیا کسی با این حرفهائی که تا حالا زدم مخالفه؟
راه حلی برای این مشکل وجود داره یا نه؟

*Alucard*
21-03-2012, 11:59
رزولوشن و سایز تصویر در HDTV ها بسیار بالاتر از رزولوشن مورد نیاز سیگنالهای SD هست همچنین HDTV ها دارای نسبت تصویر متفاوتی با اغلب سیگنالهای SD هستن در نتیجه برای نمایش این سیگنالها باید عمل Upscaling یا بزرگنمایی انجام بشه که این عمل توسط چیپهای پردازش تصویر صورت میگیره برخی HDTV ها کار بزرگنمایی و پردازش سیگنالهای SD رو بهتر از بقیه انجام میدن در ضمن کنتراست تلویزیونهای CRT در مکانهای کم نور مثل منازل بر خلاف محیطهای پر نور (مفازه ها) از اغلب LCD های موجود در بازار بهتر هست و عمق رنگ مشکی در نتیجه عمق تصویر و کنتراست بهتری دارن.
به هر حال برای بهتر شدن تصویر میتونید کارهایی انجام بدین مهمترین کار اینه که گیرنده و فرستندتون رو درست Setup کنید گزینه های نسبت تصویر رو صحیح انتخاب کنید اگر گیرنده دیجیتال خروجی HDMI داره خروجی دستگاه رو روی 1080p تنظیم کنید تا Upscaler تی وی دور زده (bypass) بشه اینطوری با آزمون و خطا میتونید متوجه بشه که تی وی کار بزرگنمایی رو بهتر براتون انجام میده یا فرستنده.

oOomid.M
21-03-2012, 12:45
من تا حالا خیال می کردم که این خرابی تصویر فقط به نظر من رسیده. چون می بینم مردم فرت و فرت میرند ال سی دی و گیرنده دیجیتال می خرند.
الآن خوشحالم که می بینم بقیه هم با من هم نظرند. بخاطر همین هم تا حالا اقدام به خرید ال سی دی و گیرنده دیجیتال نکردم.
حالا دوستان دیگه هم نظر بدند. آیا کسی با این حرفهائی که تا حالا زدم مخالفه؟
راه حلی برای این مشکل وجود داره یا نه؟

داداش اگر فقط واسه ديدن شبكه هاي داخلي كسي بخواد بره تلويزيون اچ دي بخره بنظر من ارزشي نداره
تلويزيون هاي بزرگ كه اچ دي هستن واسه ديدن فيلم و اينطور چيزهاس و انصافا آدم رو بيشتر سرگرم ميكنه
اما من تلويزيون ديجيتال هم با تلويزيون 50 اينچ كه داريم نگاه ميكنم تصاوير خيلي خوب هستن و ارزشش رو داره

koorosh2500
21-03-2012, 23:58
به نظر بنده اگر کسی می خواد فقط شبکه های داخلی و ماهواره رو ببینه خریدن تلویزیون بزرگ اشتباهه.

با نظر دوستان کاملا موافقم برای کانالهای معمولی هیچ تلویزیونی بهتر از crt نیست.

koorosh2500
22-03-2012, 00:11
می بینم مردم فرت و فرت میرند ال سی دی و گیرنده دیجیتال می خرند.

متاسفانه متاسفانه متاسفانه بعضی ها که بهترین تلویزیونهای crt را دارند و اصلا هم نمی دانند hdmi و blue-ray و

fullHD و ... چیست فقط و فقط به خاطر چشم و هم چشمی می روند و تلویزیون بزرگ می خرند می ترسند از بقیه

عقب بیفتند یا توسط بقیه تحقیر بشوند !!

عده ای دیگر هم فریب تصاویر زیبا و درخشان عکسها و فیلمهای فول اچ دی داخل مغازه ها را می خورند و فکر می

کنند این تلویزیونهای بزرگ معجزه می کنند !!

(این نظر شخصی بنده بود)

moj2000
22-03-2012, 06:34
با تشکر از همه دوستان. تقریبا بطور کامل اغناء شدم و فکر می کنم کامل جوابم رو گرفتم.
اگر باز مطلبی هست خوشحال می شم دانسته های خودتون رو توی این تاپیک به اشتراک بزارید.
راستی تا یادم نرفته چند روز پیش با یه تعمیرات تلویزیون صحبت می کردم؛ میگفت: چون همه
شرکتهای مطرح تولید تلویزیون به سمت تولید تلویزیونهای ال سی دی رفته اند دیگه تلویزیون CTR
با کیفیت تولید نمی کنند. نمی دونم این حرفش درسته یا نه. نظر شما چیه؟
حال اگر بخام یه تلویزیون CTR با کیفیت نه چندان بزرگ بگیرم چیزی توی بازار پیدا میشه؟
کیفیت ساخت و دوام، لامپ تصویر خوب، کیفیت تصویر عالی برام مهمه.

oOomid.M
22-03-2012, 08:31
به نظر من اشتباه نکن شما هم یه تلویزیون صفحه عریض بخر چون اینها به اندازه 16:9 پخش میکنن اما تلویزیون های قدیمی 4:3 پخش میکنن روز به روز هم تکنولوژی داره پیشرفت میکنه شاید همین ایران خودمون هم روزی سیستمش رو تغییر داد.. تو تلویزیون مسئولش این ها رو میگفت
بعدش هم ، الان تلویزیون دیجیتال داره راه میفته همه استان ها ، هرچند ماه داره یه کانال جدید اضافه میشه میگن قراره چندتاشونم اچ دی پخش کنن - شما بخوای نخوای مجبوری که بری تلویزیون عریض یا ال سی دی یا ال ای دی یا پلاسما بخری
مثل اینکه یه نفر بخواد از تکنولوژی روز موبایل استفاده کنه مجبوره موبال لمسی بخره حتی اگر از لمسی خوشش نیاد (مثل من)
اگر فعلا قصد خرید تلویزیون بزرگ نداری فقط یکسال دست نگه دار ، بعدا تصمیم بگیر مطمئن باش اونوقت میری لا اقل یه تلویزیون 40 اینچ به بالا میخری..
من برای این تو پست های بالا به شما گفتم ال سی دی بزرگ نخر فکر کردم که خونتون تلویزیون قدیمی دارین و میخواین کلی خرج اضافی کنین .. اما دیگه الان کسی از تلویزیون های قدیمی نمیخره نوش رو ..

years
22-03-2012, 09:04
آدم این همه خرج کنه بیاد تلویزوین های ایران رو ببینه
اگرم از دی وی بی ت ناراضی هستی میتونی با رسیو روی جهت بدر یا جهت استانیی شبکه های ایران رو ببینی تازه افت کیفیت هم نداره

moj2000
22-03-2012, 09:50
ما تو خانوادمون فقط و فقط با تلویزیون، تلویزیون می بینیم شاید سالی 2 یا 3 تا دی وی دی هم نبینیم.
تلویزیونم مرد برا همین الآن می خوام بخرم. بعدم این چه کاریه که ال سی دی بخرم تا شاید بعد از چند صد سال
دیگه سیستم پخش دیجیتال تغییر کنه!

مهم اینه الآن تصویر خوب داشته باشم حالا بعدا اگر تغییر کرد یه فکری می کنم. آدم باید از نظرات دیگران کمک بگیره
تا کاری که درسته رو بفهمه و بعد اون کار درست رو انحام بده دیگه اهمیتی نداره دیگران چکار می کنند. پس لطفا
یه تی وی تا 29 اینچ CRT بهم معرفی کنید.

بازم اگر دارم اشتباه می کنم خوشحال می شم بهم بگید البته با دلیل.

Mohammad Yek110
22-03-2012, 09:55
سلام
شرکت الجی تلویزیون نو و 29 اینچ تولید می کنه

oOomid.M
22-03-2012, 10:00
عزیز من خدمت شما عرض کردم که ، من خونمون با تلویزیون 50 اینچ پلاسما دارم تلویزیون دیجیتال داخل ایران رو میبینم با کیفیت خیلیم راضی هستم
اگر تلویزیون CRT هم بگیری شاید تیونر دیجیتال نداشته باشه مجبوری بری یه دستگاه جانبی هم بخری برای دیجیتال
چون کیفیت دیجیتال خیلی خیلی بالاتر از آنالوگ هست و تعداد کانال هاش هم بیشتره
بعدشم فکر کنم توی تلویزیون های CRT بهترین کیفیت دیگه نهایتا تا 24-25 اینچ باشه ما که CRT داشتیم همیشه 21 اینچش رو میخریدیم بیشتر از اون فکر نکنم فایده داشته باشه ، دیگه شرکت های سازنده هم بهش بها نمیدن
تازه یه چیز جالب بگم ، ما خونمون ماهپاره هم داریم اما رس ی ور مون اچ دی نیست ، در حال حاضر تلویزیون دیجیتال داخل ایران کیفیتش خیلی بالاتر از ماهپاره هست..

Soroush-S
22-03-2012, 10:30
سلام
شرکت الجی تلویزیون نو و 29 اینچ تولید می کنه
شرکت شهاب تلویزیون الجی تولید میکنه

moj2000
22-03-2012, 13:20
مارکش شهابه یا ال جی؟

عزیز من خدمت شما عرض کردم که ، من خونمون با تلویزیون 50 اینچ پلاسما دارم تلویزیون دیجیتال داخل ایران رو میبینم با کیفیت خیلیم راضی هستم
اگر تلویزیون CRT هم بگیری شاید تیونر دیجیتال نداشته باشه مجبوری بری یه دستگاه جانبی هم بخری برای دیجیتال
چون کیفیت دیجیتال خیلی خیلی بالاتر از آنالوگ هست و تعداد کانال هاش هم بیشتره
بعدشم فکر کنم توی تلویزیون های CRT بهترین کیفیت دیگه نهایتا تا 24-25 اینچ باشه ما که CRT داشتیم همیشه 21 اینچش رو میخریدیم بیشتر از اون فکر نکنم فایده داشته باشه ، دیگه شرکت های سازنده هم بهش بها نمیدن
تازه یه چیز جالب بگم ، ما خونمون ماهپاره هم داریم اما رس ی ور مون اچ دی نیست ، در حال حاضر تلویزیون دیجیتال داخل ایران کیفیتش خیلی بالاتر از ماهپاره هست..

همین الآن یکی از فامیلامون یه 29 اینچ سامسونگ داره که گیرنده دیجیتال بهش وصله. کیفیتش عالیه. شاید 2 سال نشده که خریده.

oOomid.M
22-03-2012, 13:34
همین الآن یکی از فامیلامون یه 29 اینچ سامسونگ داره که گیرنده دیجیتال بهش وصله. کیفیتش عالیه. شاید 2 سال نشده که خریده.

علارغم اینکه خودم بهت پیشنهاد میکنم بری تلویزیون اچ دی بخری حتی اینچ پایینش رو ..اما یه نصیحت برادرانه هرچند از شما کوچیکترم به شما میکنم
همیشه فقط با دیگران مشورت بکن اما هرچی که اونا میگن رو گوش نکن و تصمیم نهایی رو خودت بگیر چون اگر بعدا پشیمون بشی نگی فلان کرد و فلانی گفت
به حرف این شاگرد مغازه ها و خود فروشنده ها که اصلا گوشت بدهکار نباشه..

اگر CRT میخری ببین مدلی هست که خودش تیونر دیجیتال داشته باشه اون رو حتما بخر

oOomid.M
22-03-2012, 13:36

علارغم اینکه خودم بهت پیشنهاد میکنم بری تلویزیون اچ دی بخری حتی اینچ پایینش رو ..اما یه نصیحت برادرانه هرچند از شما کوچیکترم به شما میکنم
همیشه فقط با دیگران مشورت بکن اما هرچی که اونا میگن رو گوش نکن و تصمیم نهایی رو خودت بگیر چون اگر بعدا پشیمون بشی نگی فلان کرد و فلانی گفت
به حرف این شاگرد مغازه ها و خود فروشنده ها که اصلا گوشت بدهکار نباشه..

اگر CRT میخری ببین مدلی هست که خودش تیونر دیجیتال داشته باشه اون رو حتما بخر

mr_rayan
22-03-2012, 22:04
سلام.شما اشتیاه می کنی اگر پول برای تلویزیون crt بدی.شما اگر یک پنل با کیفیت بخری حالا چه LCD و یا LED و یا PLASMA می تونید از تصاویر شفاف تری لذت ببری.درسته که تلویزیون های crt تصاویر sd رو بهتر نشون میدادن ولی الان پلاسماهای جدید تو این زمینه خیلی جلوتر هستند و تصاویری شفاف تر و درخشنده تر و یا رنگ و کنتراست عالی تر نشون میدن.
شما پول تون رو برای یک پتل یا کیفیت که دارای گیرنده دیجیتال هست هزینه کن مطمئن باش جواب خوبی می گیری و زمانی که چشمت به تصویر یک پنلت عادت کنه دیگه نمی تونی تصویر یک تلویزیون crt رو تحمل کنی.

moj2000
23-03-2012, 13:55
حرف شما درست.
اما مشکل فقط کنتراست و رنگ نیست.
مشکل رو توی پست اول نوشتم:
1- معمولا ال سی دی ها رزولیشن بالا ئی دارند لذا تصاویر تلویزیونی توی اونها با کیفیت پائینی به نمایش در میاد به خلاف تصاویر دی وی دی.
3- بعضیا می گند تلویزیونهای ctr (لامپی) جزئیات کمتری رو نسبت به ال سی دی ها نمایش می دهند. لذا اشکالات تصویر رو نمایش نمی دند
بخاطر همین تصویر، با کیفیت تر به نظر می رسه.
دوستان دیگر هم توضیحات کافی رو دادند مخصوصا آقای Alucard.

GHAGHALEELEE
23-03-2012, 14:15
من همونطور که گفتم crt 29 اینچ ال جی دارم و کیفیتش برای فرستنده انالوگ و ماه-واره یکی هست.فقط حواست باشه قبل این که تلویزیون رو بخری حتما توی خود فروشگاه تستش کنی.یعنی ببینی لامپ تصویر عقب و جلو نشده باشه.این خیلی مهمه.چ.ن اگه عقب باشه تصویرت کوچیکتر میشه و گوشه ها یا مشکی میشه یا کم رنگتر و اگه جلو باشه تصویرت زوم شده میشه که کیفیت رو پایین میاره.الان 29 اینچ من همینطوری هست.حالا میخوام بعد عید از نمایندگی تعمیرکار بیارم تا لامپ تصویر رو مچ کنه.

mojtaba2321
26-03-2012, 12:41
چرا کیفیت پخش دیجیتال از شبکه های سراسری روی بدر بالاتر و شفافتره؟

GHAGHALEELEE
29-03-2012, 01:20
شاید بیت ریت کانالهای دیجیتال بالاتر از کانالهای ارسالی اسانی از بدر باشه.همونطور که بیت ریت تمام کانالهای ما-هواره ای با هم برابر نیست.بعضی hd ها 15Mbps هست و بعضی مثل EBC1 زیر 1Mbps هست.

Behroozteror
29-03-2012, 03:26
با سلام
تمام مشکلات ایران به خاطر اینه که هر کسی درباره هر علمی اضهار(یا اظهار نظر ؟؟) نظر میکنه
اخه عزیزانم چرا درباره چیزی که بلد نیستید نظر میدید ؟؟؟؟
این مشکل به خاظر بی کیفیتیه شبکه های ایران از نظر رزولیشن میباشد
چون شیکه های ایران با فرمت 576i پخش میشوند ولی کیفیت ال سی دی ها حد اقل 1366X768 است
در نتیجه هر پیکسل از این 576i باید توسط 2 یا 3 پیکسل از صفحه ی تی وی پخش شود نتیجه چیست ؟
نتیجه محو شدن تصاویر است.

ولی تی وی های قدیمی(crt) کیفیت 576i داشتند در نتیجه بری هر پیکسل از تصاویر دریافتی یک پیکسل وجود داشت و این یعنی زلال بودن تصویری که شما می دیدید...........به هین سادگی

Behroozteror
29-03-2012, 03:31
همانطور که شما وقتی خدای ناکرده بیمار میشوید به پزشک مراجعه میکنید، وقتی وسیله ای میخواید بخرید باید با متخصصش مشورت کنید.
یک هفته تحقیق کردن برای 2 -3 میلیون ارزششو داره ............نداره ؟

GHAGHALEELEE
29-03-2012, 08:25
با سلام
تمام مشکلات ایران به خاطر اینه که هر کسی درباره هر علمی اضهار(یا اظهار نظر ؟؟) نظر میکنه
اخه عزیزانم چرا درباره چیزی که بلد نیستید نظر میدید ؟؟؟؟
این مشکل به خاظر بی کیفیتیه شبکه های ایران از نظر رزولیشن میباشد
چون شیکه های ایران با فرمت 576i پخش میشوند ولی کیفیت ال سی دی ها حد اقل 1366X768 است
در نتیجه هر پیکسل از این 576i باید توسط 2 یا 3 پیکسل از صفحه ی تی وی پخش شود نتیجه چیست ؟
نتیجه محو شدن تصاویر است.

ولی تی وی های قدیمی(crt) کیفیت 576i داشتند در نتیجه بری هر پیکسل از تصاویر دریافتی یک پیکسل وجود داشت و این یعنی زلال بودن تصویری که شما می دیدید...........به هین سادگی

سلام دوست عزیز
شما خودتون ناقض حرف خودتون هستید!مگر شما متخصص امور سیا-سی هستید که میفرمایید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید:27:
اول پیشنهاد میکنم کمی خویشتن دار باشید
دوم در مورد چیزی که اطلاع ندارید اصلا اظهار نظر نفرمایید
سوم اطلاعات رو جمع اوری و بعد اظهار نظر بفرمایید.در پست شماره 4 بنده همین مطلب رو ذکر کردم .
چهارم فقط بحث بی کیفیتی شیکه های ایران نیست.تمام شبکه های انالوگ در تمام دنیا با رزولوشن 567i 576p 480p ارسال میشود.
پنجم پس چرا در مانیتورهای کامیپوتری crt که رزولوشن 1024*768 دارند چرا کیفیت شبکه های انالوگ بهتر از مانیتور lcd با همان رزولوشن هست؟
در انتها هم خواهشمندم اگر پستی میخواهید بفرمایید لطفا در ارتباط با تاپیک باشد تا از منحرف شدن تاپیک جلوگیری شود.

Behroozteror
29-03-2012, 15:00
سلام دوست عزیز
حالا چرا میزنی ؟
شما دانشجو هستید ؟
اگر هستید در چه رشته ای ؟
زکات علم نشر آن است، من هم دارم همینکارو میکنم.
سابقه ی عضویت بیشتر در این فروم دلیل بر عالم بودن نیست.
منظور من از جمله ی اول صرفا در مباحث فناوری بود ، اگر منظورم رو نرسوندم خب.............ببخشید

Behroozteror
29-03-2012, 15:00
سلام دوست عزیز
حالا چرا میزنی ؟
شما دانشجو هستید ؟
منظور من از جمله ی اول صرفا در مباحث فناوری بود ، اگر منظورم رو نرسوندم خب.............ببخشید

Behroozteror
29-03-2012, 15:11
سلام دوست عزیز
حالا چرا میزنی ؟
شما دانشجو هستید ؟

iLive
29-03-2012, 23:42
با سلام به همه.
یه سوالی که مطرح است و شاید سوال خیلیهای باشه اینه که:
وقتی گیرنده دیجیتال رو به تلوزیون های ctr (لامپی) متصل می کنیم کیفیت بسیار عالی رو به نمایش می زارند.
اما با اتصال به ال سی دی کیفیت تصویر به شدت افت می کنه. و یجورائی مصنوعی به نظر می رسه (مخصوصا توی تصاویر متحرک).
نظر اساتید در مورد این سوال چیه؟
چند تا جواب به ذهنم رسید:
بخاطر همین تصویر، با کیفیت تر به نظر می رسه. البته فکر نکنم این حرف درست باشه.

خیلی مایلم نظر شما دوست عزیز رو در این مورد بدونم.

سلام دوست عزیز.
اتفاقا اولین چیزی که بعد از خرید lcd و تست کردن یه فیلم تو tv زد تو ذوقم همین حالت مصنوعی توی تصاویر متحرک هست. این یکی از مهمترین مشکلات lcd/led هاست که تو تصاویر متحرک خوب عمل نمیکنن و شرکتها میان برای مثلا! بهتر شدن کیفیت تصاویر متحرک تکنولوژی هایی رو از خودشون در وکنن! که در واقع به نظر من زیاد کمکی نمیکنن و باعث مصنوعی شدن حرکات میشن. ما خودمون tv سامسونگ داریم که تکنولوژی سامسونگ برای این کار اسمش motion plus هست که من کلا خاموشش کردم!:31: الان تصاویر متحرک کاملا عادی شدن فقط یه کم محو میشه مثلا حرکت توپ فوتبال که اونم همونطور که گفتم مربوط به نواقص مربوط به lcd/led هست که چاره ای نداره. تو مارک های دیگه مثل lg و sony و .... هم باید از این سیستم ها داشته باشن که با خاموش کردنشون این مشکل حرکت مصنوعی حل بشه. البته گاهی اوقات موقع فوتبال و ... هم گاهی این سیستم رو روشن میکنم ولی اکثر اوقات خاموش نگهش می دارم.
دوستان اگر دارم اشتباه میکنم لطفا اصلاح کنن.:46:

GHAGHALEELEE
30-03-2012, 17:24
سلام دوست عزیز
حالا چرا میزنی ؟
شما دانشجو هستید ؟

درود مجدد
برادر اینجا رفاقتی همه به هم کمک میکنیم بحث زدن اصلا نیست.من حقوق خوندم.من اصلا نگفتم که فعالیت بیشتر باعث بهتر بودن هست.سروری.