PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کار نکردن هارد اکسترنال

omid-p30
20-03-2012, 12:17
سلام.

یک هارد اکسترنال دارم که چند وقته وقتی به سیستم وصل میشه، شناسایی نمیشه اصلا و درایوش نمیاد.

در دو سیستم با xp و 7 هم امتحان کردم.

چراغش روشن میشه و صدای موتورش هم میاد ولی شناسایی نمیشه.

ممنون میشم کمک کنید.

ata.royalfalcon
20-03-2012, 15:00
سلام.

یک هارد اکسترنال دارم که چند وقته وقتی به سیستم وصل میشه، شناسایی نمیشه اصلا و درایوش نمیاد.

در دو سیستم با xp و 7 هم امتحان کردم.

چراغش روشن میشه و صدای موتورش هم میاد ولی شناسایی نمیشه.

ممنون میشم کمک کنید.

سلام
شما دستور diskmgmt.msc رو در run وارد کنید و ببینید وضعیت هارد چطوری هست . بعبارت دیگه آیا پارتیشن هارد اکسترنال در برنامه دیسک منجمنت دیده میشود یا خیر ؟ اگر دیده میشود نوع فرمت پارتیشن هارد اکسترنال چگونه هست ؟ آیا RAW شده یا unallocated شده است . در هر دوحالت برای fix نمودن مشکل بایستی فرمت شود که اطلاعاتتون از بین میره مگر اینکه قبل از فرمت با استفاده از نرم افزارهای ریکاوری اطلاعات رو در جای امن ذخیره کنید .
اگر در برنامه دیسک منجمنت هارد اکسترنال شما دیده نمیشود از سالم بودن کابل usb مطمئن شوید ، همچنین به پورتهای پشت کیس متصل کنید .

omid-p30
21-03-2012, 11:18
ممنون. الان وضعیت دیگه ای به وجود اومده.

در Device manarge دیدم که در قسمت Universal Serial Bus controllers دو آیکون زرد وجود داره که با غیر فعال و فعال کردن مجدد، مشکل حل شد و در لپ تاپم که 7 روش نصب هست بدون مشکل میاد هارد اکسترنال.

اما وقتی به PC که xp روش نصب هست وصل میکنم، در Device manarger ظاهر میشه، حتی آیکون مربوط بهsafely remove it ظاهر میشه و حتی با Tune Up Disk Explorer میتونم فایل هاش رو باز کنم، فقط ولی در My Computer نمیاد.

ata.royalfalcon
21-03-2012, 11:32
ممنون. الان وضعیت دیگه ای به وجود اومده.

در Device manarge دیدم که در قسمت Universal Serial Bus controllers دو آیکون زرد وجود داره که با غیر فعال و فعال کردن مجدد، مشکل حل شد و در لپ تاپم که 7 روش نصب هست بدون مشکل میاد هارد اکسترنال.

اما وقتی به PC که xp روش نصب هست وصل میکنم، در Device manarger ظاهر میشه، حتی آیکون مربوط بهsafely remove it ظاهر میشه و حتی با Tune Up Disk Explorer میتونم فایل هاش رو باز کنم، فقط ولی در My Computer نمیاد.

شاید letter نداره . در همون برنامه دیسک منجمنت روی پارتیشن راست کلیک کنید و گزینه change drive letter and path رو انتخاب کنید و یه حروف غیر تکراری بدهید .

cat55
22-08-2012, 17:12
با سلام وخسته نبهشی خدمت دوستان :
من یک هارد اکسترنال 2ترابایتی دارم که دیگه سیستم من آن را نمی شناسد وقتی که به سیستم وصل می کنم اول صدای موتور هارد وبعد از چند ثانیه چند تا صدای تق تق از آن شنیده میشود وبلا فاصله صدا قطع می شود. و سیستم آن را شناسایی نمی کند وحتی از طریغ دیسک منجمنت شناسایی نمی شود. اکثر اطلاعات این هارد ویدئو است که برایم خیلی خیلی مهم هستند . لطفا من را راهنمایی کنید .
متشکرم

gonjoo
01-09-2012, 03:46
با سلام وخسته نبهشی خدمت دوستان :
من یک هارد اکسترنال 2ترابایتی دارم که دیگه سیستم من آن را نمی شناسد وقتی که به سیستم وصل می کنم اول صدای موتور هارد وبعد از چند ثانیه چند تا صدای تق تق از آن شنیده میشود وبلا فاصله صدا قطع می شود. و سیستم آن را شناسایی نمی کند وحتی از طریغ دیسک منجمنت شناسایی نمی شود. اکثر اطلاعات این هارد ویدئو است که برایم خیلی خیلی مهم هستند . لطفا من را راهنمایی کنید .
متشکرم

دوست عزیز مشکل شما یه مشکل متداول هاردهای اکسترنال می باشد و اکثر اوقات بدلیل نوسانات برق بوجود می آید.هاردهای اکسترنال بسیار حساس می باشد و در صورت کافی نبودن جریان برق ورودی هد آنها دچار مشکل می شود.اکثرا علت و مشکل صدای تق تق ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هارد دیسک مکستور سیگیت وسترن دیجیتال سامسونگ توشیبا هیتاچی فوجیتسو کوانتوم هد هارد دیسک می باشد خراب شدن یا شکستن هد باعث صدادار شدن هارد دیسک اینترنال یا اکسترنال یا لپ تاپ می شود علتهای دیگر مانند برد . فریمور . خرابی پلیت خرابی موتور ضربه خوردن هارد و ... هم میتوانند باعث علت صدا در هارد باشند.

younes_a2000
16-10-2012, 14:50
سلام دوستان من یه هارد سیگیت دارم 2 ترا بایت که همه اش پره
الان مدتی هست که دچار مشکل شده وقتی وصل می کنم یه لحظه شناسایی میشه تا میرم داخل اش
دیگه نمشه از توش چیزی کپی کرد.
تمام اطلاعات برام مهمه نمیشه دوباره این اطلاعات بدست بیارم
مرا راهنمایی کنید.
برای تعمیر هم اگه جایی معتبر هست به من معرفی کنید.

star Walker
30-12-2012, 16:42
با سلام خدمت شما دوستان گرامی
من یک هار اکسترنال Western Digital Essential SE 1TB دارم ، از دیشب وقتی به سیستمم وصلش میکنم سیستمم شناساییش میکنه ولی درایوش نمیاد توی My Computer
رفتم توی یک سیستم دیگه هم امتحانش کردم ولی کاملاً سالم بود و همه ی فایلا هم سر جاشون بودن !؟!
با usb safely remove هم امتحانش کردم ...
بازش که میکنم اسم هاردم توش هست نوشته WD My Passport 0740 usb device ... !
وقتی هاردو در میارم دوباره وصل میکنم میشناسش ولی بعدش مینویسه the media has been inserted Unkown file system !?
موسو که روی آیکونش نگه میدارم اسم هاردو مینویسه ولی زیرش زده the drive without media !؟
مشکل کجاست لطفاً کمک کنید ...
با تشکر

sorenphoto
09-01-2013, 00:18
سلام.
من امروز یه هارد اکسترنال Seagate 2TB خریدم. الان که وصلش کردم یه صدای تق تق عجیب میکنه و بعدش صداش قطع میشه. چراغش هم روشن نمیشه ... همون بار اول اینطوری شد .!
من خودم بالای 10 تا هارد اکسترنال دارم ولی همچین موری نداشتم .
چی کارش کنم ؟ گارانتی قبول می کنه ؟؟!

hamid4488
29-06-2015, 16:32
با سلام خسته نباشید من یه هارد اکسترنال پاسپورتی دارم که مدتی است از کار افتاده و وقتی اون رو به سیستم وصل میکنم آیکون درایور اون بر روی لیست درایو های مای کامپیوتر اضافه میشه ولی وقتی میخوام بازش کنم سیستم هنگ میکنه و مجبورم هارد رو جدا کنم از سیستم تا دوباره سیستم بالا بیاد…لطفا راهنمایی کنید که هارد آیا سوخته است یا میشه درستش کرد و یا به هر نحوی میتوان اطلاعات را بازیابی کرد یا نه…ممنون میشم جواب بدید

hamid4488
29-06-2015, 16:33
با سلام خسته نباشید من یه هارد اکسترنال پاسپورتی دارم که مدتی است از کار افتاده و وقتی اون رو به سیستم وصل میکنم آیکون درایور اون بر روی لیست درایو های مای کامپیوتر اضافه میشه ولی وقتی میخوام بازش کنم سیستم هنگ میکنه و مجبورم هارد رو جدا کنم از سیستم تا دوباره سیستم بالا بیاد…لطفا راهنمایی کنید که هارد آیا سوخته است یا میشه درستش کرد و یا به هر نحوی میتوان اطلاعات را بازیابی کرد یا نه…ممنون میشم جواب بدید

SajadBagherzadeh
08-08-2022, 13:28
سلام یه هارد 2 ترا دارم در دیسک منیجمنت شناخته نمیشه و not intialized میزنه
intialize هم که میخام بکنم نمیشه. ارور incorrect function میده
مشکل کجاست؟ کسی میتونه کمک کنه؟؟

لیونل_مسی
08-08-2022, 14:33
External hard drive not initialized incorrect function

If your hard drive displays its capacity but presents the “disk unknown, not initialized” error messages, then it means that your hard drive can be detected by your operating system. As your drive can be detected by the OS, the failure of initialization could be caused by an MBR table corruption or partition loss.Ordibehesht 1, 1401 AP