PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک سوال مهم درباره پسورد گذاری فایل و اسکن آنتی ویروس

*Forgotten*
17-03-2012, 11:41
با سلام

دوستان من از آنتی ویروس بیت دفندر و نود32 استفاده میکنم سوال اینجا بود که من موقعی که فایل هارو اسکن میکنم
میبینم هر دو آنتی ویروس فایل هایی که من پسورد گذاشتم مثلا rar و یا فایل هایی که سیستمی که پسورد دارن رو اسکن نمیکنه یا اسکیپ میکنه و یا پسورد رو میخاد در غیر این صورت اسکن نمیکنه

نود 32 این فایل هارو skip و بیت دفندر هم موقع اسکن پسورد فایل هارو میخاد چون حوصله ندارم skip میکنم

حالا سوال مهم اینجاست آیا پسورد گذاری روی یک فایل از ویروسی شده اون جلوگیری میکنه , وقتی آنتی ویروس نمیتونه یک فایل پسورد دار رو اسکن کنه پس ویروس هم نمیتونه وارد چنین فایلی بشه !!!؟؟

این سوالم تا چه حد میتونه کار ساز کار بردی و درست باشه؟

و آیا این یه جور احترام هست یا اصلا نمیتونه اسکن کنه ؟؟

*Batman*
17-03-2012, 19:39
سلام.
وقتی برای یک فایل فشرده رمز عبور تعیین میکنید ، هیچکس به غیر از شما نمیتونه به محتویات اون فایل دسترسی داشته باشه.

*Forgotten*
18-03-2012, 09:16
سلام.
وقتی برای یک فایل فشرده رمز عبور تعیین میکنید ، هیچکس به غیر از شما نمیتونه به محتویات اون فایل دسترسی داشته باشه.

یعنی منظورتون اینه که ویروس ها هم نمیتونن چنین فایلی رو آلوده کنند؟؟؟؟ درسته؟

*Batman*
18-03-2012, 17:59
یعنی منظورتون اینه که ویروس ها هم نمیتونن چنین فایلی رو آلوده کنند؟؟؟؟ درسته؟

بلــه،ویروس نمیتونه به فایل شما دسترسی داشته باشه.

*Forgotten*
19-03-2012, 23:08
خوب بهترین روش برای پسورد گذاری روی فایل ها چیه (فایل های حجیم 3 تا 4 گیگ )؟؟ RAR یا برنامه هایی مثل Folder Lock ??

'گذاشتن یه پسورد ساده مثلا 123 روی فایل ها آیا باعث نمیشه ویروس ها پسورد رو پیدا کنند آیا کلا ویروس ها یا کرم ها... موقعی که یه فایل رو آلوده میکنن ممکنه پسورد فایل رو هم پیدا کنن؟؟؟ (این سوالم شاید خنده دار باشه فقط محظ محکم کاری)

*Batman*
20-03-2012, 00:29
با برنامه Winrar هم میتونید امنیت فایلها رو تا حد زیادی تضمین کنید.
بعید میدونم ویروسی باشه که بخواد فایلهای فشرده را رمزگشایی کنه
همچنین شما علاوه بر رمزگذاری، به نوعی رمزنگاری هم انجام دادید.
مسلما اگر از رمزهایی با طول حداقل 8 کاراکتر استفاده کنید امنیت بیشتری حاصل میشه.