PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مسابقه های عکاسی در dpreview.com

rostamiani
14-03-2012, 20:26
سلام

خیلی از شما احتمالا با سایت dpreview.com آشنایی دارید. این سایت یکی از معتبر ترین و کامل ترین سایت ها درباره دوربین های دیجیتال هست ولی شاید ندونید این سایت بخش مسابقه هم داره
اگه نمی دونستید پیشنهاد می کنم همین الآن به این سایت سر بزنید لیست مسابقه های فعال رو در حال حاظر می تونید سمت راست صفحه ببینید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تقریبا همیشه می تونید 10 تا 30 مسابقه فعال با موضوعات مختلف پیدا کنید
موضوع ها معمولا خیلی متنوع هستند :

شادی
عدد 9 !
یخ و برف
طلوع یا غروب خرشید
بهترین عکس 2011 شما
و...

هر مسابقه ممکنه قوانین خاص خودش رو داشته باشه. مثلا لازم باشه همه عکس ها بعد از تاریخ اعلام مسابقه گرفته شده باشند که اینطوری خیلی جالب تر میشه :31:
به نظر من یکی از بهترین فواید این مسابقات اینه که شما مدتی راجع به موضوع خاصی فکر می کنید و وقتی نتیجه عکس های بقیه کاربرا رو از سراسر دنیا می بینید متوجه میشید چه موضوع هایی وجود داشته که به فکر شما نرسیده ... این تجربه به راحتی به دست نمیاد :20:

برای هر مسابقه چهار زمان تعریف میشه :

1.زمان اعلام مسابقه : از این زمان می تونید به دنبال عکس مناسب باشید
2.زمان ثبت عکس ها : از این لحظه می تونید عکس های خودتون رو ارسال کنید. ( ممکنه تعداد عکس های مجاز محدود باشند ! )
3.آغاز زمان رای گیری : از این زمان عکس ها به ترتیب تصادفی به کاربرای سایت نشون داده میشه و همه می تونن رای بدن یا کامنت بزارن
4.اعلام نتایج

این مسابقه ها رو کاربرا تعریف می کنند که البته این کاربرا اول باید به تایید مدیران سایت برسند
بقیه جزییات و امکانات رو می تونید خودتون داخل خود سایت ببینید

به نظر من بهتره همین الآن ثبت نام کنید و در مسابقات شرکت کنید و اگه مسابقه ای طراحی کردید اینجا به بقیه معرفی کنید :10:
توصیه می کنم حتی اگه نمی خواید در این رقابت ها شرکت کنید نتایج مسابقات رو ببینید چون بسیار آموزنده هستند . علاوه بر این می تونید با آپلود کردن عکس های خودتون اونا رو به بقیه عکاس های سراسر دنیا نشون بدید:20:

فقط به این آدرس برید و ثبت نام کنید :

بعد می تونید اینجا توی یکی از مسابقات شرکت کنید یا به عکس های کاربرا امتیاز بدید یا برترین عکس ها رو در مسابقات تموم شده ببینید :

اگه سوال یا مشکلی براتون پیش اومد همینجا بپرسید
موفق باشید :11:

rostamiani
14-03-2012, 20:42
شفاف سازی :

فکر کنم لازمه بگم که مطرح کردن این مسابقات ارتباطی به مسابقه عکاسی پی سی ورد نداره و یک رقابت بین کاربران در سطح دنیاست و نمی تونه جای مسابقه های این فروم رو بگیره :)

rostamiani
15-03-2012, 08:57
سلام

چون قراره موضوع بعدی مسابقه عکاسی p30world فصل بهار باشه ،می تونیم همزمان در این مسابقه هم شرکت کنیم :

موضوع نشانه های بهر هست. هر چیزی که نشون دهنده فصل بهار باشه.ادیت کردن معمولی عکس مجاز هست ولی نه اونقدر که عکس رو عوض کنید

مهلت فرستادن عکس ها تا 4 فروردین هست !

موفق باشید :10:

rostamiani
15-03-2012, 09:14
یک موضوع برای مسابقه در dpreviews پیشنهاد بدید . خوبه این موضوع به عید مربوط باشه

فکر می کنم آجیل یا شکلات و ... موضوع های خوبی باشند چون این روزا راحت میشه پیداشون کرد :)
نظر شما چیه ؟
------------------------------------------------------------------------------------------
آپدیت :
ظاهرا اینجا خیلی خلوته !
اگه کسی اومد و دوست داشت می تونه از الآن شروع کنه به عکس گرفتن از شکلات و آجیل و شیرینی و ... !
انشاالله همین چهارشنبه مسابقه اعلام خواهد شد. :31:

در ضمن ... اگه می خواید بقیه هم شما رو بشناسند، لطفا با نام کاربری p30world تون ثبت نام کنید

rostamiani
19-03-2012, 06:11
سلام

چون قراره موضوع بعدی مسابقه عکاسی p30world فصل بهار باشه ،می تونیم همزمان در این مسابقه هم شرکت کنیم :

موضوع نشانه های بهر هست. هر چیزی که نشون دهنده فصل بهار باشه.ادیت کردن معمولی عکس مجاز هست ولی نه اونقدر که عکس رو عوض کنید

مهلت فرستادن عکس ها تا 4 فروردین هست !

ظرفیت عکس ها پر شد !
دوستان اگه تونستید بعد ار چهارم بیاید برای رای گیری :)

rostamiani
21-03-2012, 03:56
یک موضوع برای مسابقه در dpreviews پیشنهاد بدید . خوبه این موضوع به عید مربوط باشه

فکر می کنم آجیل یا شکلات و ... موضوع های خوبی باشند چون این روزا راحت میشه پیداشون کرد :)
نظر شما چیه ؟
------------------------------------------------------------------------------------------
آپدیت :
ظاهرا اینجا خیلی خلوته !
اگه کسی اومد و دوست داشت می تونه از الآن شروع کنه به عکس گرفتن از شکلات و آجیل و شیرینی و ... !
انشاالله همین چهارشنبه مسابقه اعلام خواهد شد. :31:

در ضمن ... اگه می خواید بقیه هم شما رو بشناسند، لطفا با نام کاربری p30world تون ثبت نام کنید

مسابقه شکلات و شیرینی امروز شروع شد !
تا چهارشنبه هفته بعد (8 فروردین) می تونید عکس های خودتون رو بفرستید. هر کاربر تا سه عکس می تونه آپلود کنه

موفق باشید :31:

rostamiani
29-03-2012, 09:04
مسابقه شکلات و شیرینی امروز شروع شد !
تا چهارشنبه هفته بعد (8 فروردین) می تونید عکس های خودتون رو بفرستید. هر کاربر تا سه عکس می تونه آپلود کنه

موفق باشید :31:

مسابقه یک هفته دیگر تمدید شد !
تا 16 فروردین فرصت دارید در مسابقه شرکت کنید
ظاهرا بیشتر شرکت کننده ها ایرانی نیستند ! دوربینتون رو بردارید و نشون بدید عکاسای اینجا چه می تونن بکنن :31:
و روز دیگه فرصت دارید در رای گیری مسابقه بهار شرکت کنید. بعد از اون برنده ها اعلام میشن

rostamiani
17-04-2012, 08:29
نتیجه مسابقه شکلات و آجیل اعلام شد

سه نفر اول :

کاربر luc verpoort :

کاربر Arnaldo Medeiros :

rostamiani
18-04-2012, 21:53
انگار فقط خودم باید اینجا مطلب بنویسم !
نه بحثی به وجود اومده نه سوالی نه انتقادی ...
اگه توی ثبت نام مشکل دارید یا به نظرتون کار مفیدی نیست یا ... لطفا بگید تا منم بدونم !

نمی خواستم مسابقه هایی رو که مطرح می کنم اینجا بنویسم .بگم خودتون برید موضوعتون رو از سایت پیدا کنید. ولی ظاهرا این بخش کار داره تا راه بیفته !

اینم مسابقه های جدید :

عکاسی از گل های ریز زیر یک سانتی متر :

و اینم مسابقه عکاسی از برد ها و قطعات الکترونیک :

منتظر عکس های زیبای شما هستیم :)

amin khan
21-04-2012, 21:14
سلام
پیگیر مطالبتون هستیم
خواهشان دلسرد نشید
این قضیه پر شدن مسابقات چیه؟؟؟
من میرم توی قسمت photo>challenge open for submission و مثلا یه مسابقه رو انتخاب میکنم
مثلا مسابقه flowers in my room یا lakes ، منتها مشکلی که هست اینه که هیچ گزینه ای برای شرکت توی این مسابقه نداره...
مثلا توی f-foods یه گزینه enter داره که میشه عکسمون رو واسه مسابقه آپ کنیم ولی توی اون دو تا همچین گزینه ای نداره

rostamiani
23-04-2012, 04:28
سلام
پیگیر مطالبتون هستیم
خواهشان دلسرد نشید
این قضیه پر شدن مسابقات چیه؟؟؟
من میرم توی قسمت photo>challenge open for submission و مثلا یه مسابقه رو انتخاب میکنم
مثلا مسابقه flowers in my room یا lakes ، منتها مشکلی که هست اینه که هیچ گزینه ای برای شرکت توی این مسابقه نداره...
مثلا توی f-foods یه گزینه enter داره که میشه عکسمون رو واسه مسابقه آپ کنیم ولی توی اون دو تا همچین گزینه ای نداره

سلام
اولا خیلی ببخشید که زودتر نتونستم جوابتون رو بدم
خیلی متشکرم ... خوشحال شدم که بالاخره یک نفر سری به سایت زده :)

کسی که مسابقه رو طرح می کنه می تونه برای تعداد عکس ها سقف تعیین کنه. اگه تعداد عکس ها به این مقدار برسه پر میشه.توی مشخصات مسابقه این رو ذکر می کنند.ولی خیلی از مسابقات سقف ندارند و پر نمی شند
ولی من با flowers in my room یا lakes مشکلی نداشتم و دکمه enter هم برام فعال بود ! نمی دونم چه مشکلی بوده ! شاید پر شده بوده ولی بعد سقف رو زیاد کردن !

نام کاربری شما توی dpreview چیه ؟
در ضمن ... اگه ایده ای برای مسابقه دارید که ممکنه موضوعتون کاملا هم ایرانی باشه ! مطرح کنید. من هر هفته یک موضوع جدید توی سایت تعیین می کنم.

متشکرم :20:

amin khan
23-04-2012, 05:21
نام کاربریم amin maleki هستش
مسابقه tiny flowers رو شما پیشنهادش رو دادین ؟
چون توی عنوانش مینویسه hosted by rostaminia ؟
نتیجه مسابقات چطوری معلوم میشه؟
امتیازی هست ، چطوریه کلا ؟ یه خرده توضیح بدین در مورد روال کار ممنون میشم
یه خرده فضاش گنگ...

rostamiani
23-04-2012, 05:30
نام کاربریم amin maleki هستش
مسابقه tiny flowers رو شما پیشنهادش رو دادین ؟
چون توی عنوانش مینویسه hosted by rostaminia ؟
نتیجه مسابقات چطوری معلوم میشه؟
امتیازی هست ، چطوریه کلا ؟ یه خرده توضیح بدین در مورد روال کار ممنون میشم
یه خرده فضاش گنگ...
هر مسابقه سه بخش داره که هر بخش یک هفته طول می کشه :

1.معرفی : موضوع معرفی میشه و اعضا می تونن عکس های خودشون رو آماده کنن.ممکنه فقط عکس هایی که توی این بازه گرفته میشه مجاز باشه !

2.آپلود عکس : کاربرا عکس های خودشون رو آپلود می کنن. هر کاربر تا حداکثر تعداد خاصی می تونه آپلود کنه که مشخص شده.ممکنه تعداد کل عکس های مسابقه هم محدود باشه. سازنده مسابقه هم حق شرکت در مسابقه رو نداره :(

3.رای گیری : کاربرای شرکت کننده و غیر شرکت کننده می توند رای بدن. اسم کاربرا نشون داده نمیشه و عکس ها به صورت تصادفی مرتب میشن. کسی هم نمی تونه به عکس خودش رای بده.

در آخر کار هم برنده ها به ترتیب معرفی میشن :)

همیشه از هر سه نوع مسابقه توی سایت موجود هست .همین الآن هم می تونید توی رای گیری مسابقه هایی که در مرحله 3 هستند شرکت کنید ...

خیلی متشکرم :)

rostamiani
23-04-2012, 08:27
نتایج مسابقه بهار :

نفر اول rostamiani :

نفر دوم summicron :

نفر سوم winerston :

majid322
23-04-2012, 09:21
ممنون بابت اطلاع رسانی ..:11:

منم تو مسابقه ی tiny flower میخوام شرکت کنم فقط هر کاری میکنم نمیتونم اپلود کنم عکسمو ...
preparing upload رو میزنه ولی هر چی صبر میکنم عکس رو اپلود نمیکنه...حجم عکسم پایینه نزدیک 300 کلیوبایت..

مسابقه های جالبی داره

rostamiani
23-04-2012, 09:28
ممنون بابت اطلاع رسانی ..:11:

منم تو مسابقه ی tiny flower میخوام شرکت کنم فقط هر کاری میکنم نمیتونم اپلود کنم عکسمو ...
preparing upload رو میزنه ولی هر چی صبر میکنم عکس رو اپلود نمیکنه...حجم عکسم پایینه نزدیک 300 کلیوبایت..

مسابقه های جالبی داره
عجیبه !
از چه براوزری استفاده می کنید ؟
من با اپرا مشکلی ندارم .فایرفاکس یا گوگل کروم رو هم تست کنید .

می تونید این تصویر و تصاویر دیگه خودتون رو به گالری که سایت بهتون داده آپلود کنید و برای شرکت در مسابقات عکس ها رو از گالری انتخاب کنید. اینطوری شاید مشکلی پیش نیاد

majid322
23-04-2012, 09:34
مرورگرم کرومه الان با اکسپلورر هم امتحان کردم بازم نشد ...
تو گالری هم امتحان کرده بودم خودم فکر کردم شاید تو گالری اپلود کنم بشه ولی نشد...

اپدیت: الان امتحان کردم شد..
به عکس من امتیاز بدید.. :31:

rostamiani
23-04-2012, 09:35
مرورگرم کرومه الان با اکسپلورر هم امتحان کردم بازم نشد ...
تو گالری هم امتحان کرده بودم خودم فکر کردم شاید تو گالری اپلود کنم بشه ولی نشد...

می تونید فایل رو برای من بفرستید ؟

amin khan
25-04-2012, 13:44
ولی خیلی از مسابقات سقف ندارند و پر نمی شند
ولی فکر کنم همه مسابقات سقف داشته باشن...
الان اینجا همشون سقف دارن ، مسابقه اول و دوم 50 نفر و مسابقه سوم هم 100 نفر که پر شده و نمیشه توش شرکت کرد

نحوه امتیاز دهی و اینا چطوریه ؟ ، بعد از اتمام مسابقه نتایج رو چطوری میشه دید؟

rostamiani
25-04-2012, 13:49
ولی فکر کنم همه مسابقات سقف داشته باشن...
الان اینجا همشون سقف دارن ، مسابقه اول و دوم 50 نفر و مسابقه سوم هم 100 نفر که پر شده و نمیشه توش شرکت کرد

نحوه امتیاز دهی و اینا چطوریه ؟ ، بعد از اتمام مسابقه نتایج رو چطوری میشه دید؟

توی همین صفحه ای که عکس ها رو اضافه می کنید بعد از شروع زمان رای گیری همینجا رای گیری می کنید و بعد از اتمان زمان رای گیری هم همینجا نتایج رو میشه دید :)
در مورد سقف هم کسی که مسابقه رو تعریف می کنه می تونه برای تعداد عکس های کل و عکس های هر کاربر سقف تعیین کنه. من معمولا برای هر کاربر سقف 3 عکس تعیین می کنم ولی برای کل تاپیک محدودیتی نمی زارم :)

majid322
25-04-2012, 14:06
منم درخواست برگزاری مسابقه دادم منتظر جوابم...

amin khan
25-04-2012, 16:34
میگم وقتی یه مسابقه پیشنهاد میدی کاربرا تصمیم میگیرن که برگزار بشه یا خود سایت؟
یه سوال دیگه اینکه توی این صفحه زیر بعضی از عکسها مثل مقام 14 و 15 نوشته joint منظورش چیه ؟

rostamiani
25-04-2012, 19:17
میگم وقتی یه مسابقه پیشنهاد میدی کاربرا تصمیم میگیرن که برگزار بشه یا خود سایت؟
یه سوال دیگه اینکه توی این صفحه زیر بعضی از عکسها مثل مقام 14 و 15 نوشته joint منظورش چیه ؟
اگه سایت شما رو تایید کنه و host بشی مسابقه های شما نیازی به تایید نداره .
اونجا نوشته Joint چون دو نفر امتیازشون برابر شده :)

amin khan
27-04-2012, 13:00
ببخشین من زیاد سوال میکنم

اگه سایت شما رو تایید کنه و host بشی مسابقه های شما نیازی به تایید نداره .
چطوری باید host شد؟
یه سوال دیگه اینکه مسابقاتی که توی مرحله رای گیری هستن ، ترتیب قرار گیری عکس ها بر حسب امتیازشون هستش ؟
یعنی عکسی که صفحه 1 هست امتیازش بالاتر از عکس صفحات بعدی هستش؟ اصلا توی مرحله رای گیری میشه امتیاز عکسها رو فهمید؟

rostamiani
27-04-2012, 13:31
ببخشین من زیاد سوال میکنم

چطوری باید host شد؟
یه سوال دیگه اینکه مسابقاتی که توی مرحله رای گیری هستن ، ترتیب قرار گیری عکس ها بر حسب امتیازشون هستش ؟
یعنی عکسی که صفحه 1 هست امتیازش بالاتر از عکس صفحات بعدی هستش؟ اصلا توی مرحله رای گیری میشه امتیاز عکسها رو فهمید؟
تو صفحه مسابقات وسط صفحه یک لینک هست برای درخواست .البته باید سوابقتون رو بررسی کنند.:

وقت رای دادن رای ها دیده نمیشن به جز برای هاست و ترتیب هم ظاهرا برای هر کاربر تصادفیه ! همینش خیلی خوبه :)

majid322
27-04-2012, 13:34
اقای رستمی میشه بگید عکس من چقدر رای اورده؟ :31:
من نام کاربریم اونجا majid322 ...

همون گل زرده..ممنون :11:

rostamiani
28-04-2012, 18:25
اقای رستمی میشه بگید عکس من چقدر رای اورده؟ :31:
من نام کاربریم اونجا majid322 ...

همون گل زرده..ممنون :11:

بهتر نبود صبر می کردید ؟ هنوز کامل مشخص نیست ولی تا الآن دور و بر 6 شدید :)

majid322
17-05-2012, 10:34
دوستان من دو تا challenge میتونم برگزار کنم لطفا پیشنهاداتتون رو همینجا اعلام کنید برای موضوع مسابقه..

rostamiani
17-05-2012, 13:41
دوستان من دو تا challenge میتونم برگزار کنم لطفا پیشنهاداتتون رو همینجا اعلام کنید برای موضوع مسابقه..
مجید جان ... من خیلی وقته گفتم موضوع بدید ،ظاهرا کسی ایده خاصی نداره.
بهتره مسابقات رو خودت برگزار کنی .

majid322
17-05-2012, 14:43
مجید جان ... من خیلی وقته گفتم موضوع بدید ،ظاهرا کسی ایده خاصی نداره.
بهتره مسابقات رو خودت برگزار کنی .

موضوع رو بعد برگزاری اینجا اعلام میکنم اگر کسی خواست شرکت کنه..
راستی شما خودت نظری نداری در مورد موضوع؟

rostamiani
17-05-2012, 15:02
موضوع رو بعد برگزاری اینجا اعلام میکنم اگر کسی خواست شرکت کنه..
راستی شما خودت نظری نداری در مورد موضوع؟
برای موضوع شما نظری ندارم ... ولی توصیه می کنم ببینی در مورد چه چیزی ایده خاصی نداره، در همون مورد مسابقه برگزار کن. اینجوری فکرت باز تر میشه :)
من به این نتیجه رسیدم که مسابقه های خودم رو اینجا اعلام نکنم چون کسی که توی این مسابقه ها شرکت می کنه بهتره بره سراغ همه موضوع ها ببینه از کدوم یکی خوشش میاد. حالا هاستش هر کسی خوات باشه :) مگه اینکه موضوعم مخصوص ایرانی ها باشه !

ولی می خوام بهترین عکس های نتیجه مسابقات رو اینجا بنویسم تا هم دوستان هم استفاده کنند و هم بقیه تشویق بشن بیان :)