PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : با خالق بهترین انتی ویروس دنیا بیشتر اشنا شوید

kases
14-03-2012, 03:29
ممکن است نام کوچک مرد موبور روس را در هر زبانی یک جور صدا کنند اما مهم این است که او را در هر نقطه جهان با نام کسپرسکی می‌شناسند. فقط این مهم است که مرد روس توانسته بعد از 14 سال کار مداوم و پشتکار که در پس ایده‌های نابش داشت به جایی برسد که امروز آوردن نامش مساوی باشد با اطمینان خاطر و اعتماد برای کسانی که روز و شب خود را در فضای مجازی سر می‌کنند.

یوجین کسپرسکی اکتبر سال 1965 میلادی در نووروسییسک به دنیا آمد؛ یعنی درست در زمان اوج قدرت کمونیست‌ها و بگیر و ببندهای سیاسی‌شان. خودش فضای سیاسی آن زمان را در باورهایش بی‌تاثیر نمی‌داند؛ «فضای آن زمان آن‌قدر بسته بود که همه را خود به خود امنیتی بار می‌آورد. شاید همین باشد که روس‌ها این روزها بهترین سیستم‌های امنیتی دنیا را می‌سازند.» عاشق ریاضیات بود تا جایی که یکی از بزرگ‌ترین سرگرمی‌هایش در دوران دبیرستان حل کردن مسائل ریاضی دشواری بود که در مجله‌های تخصصی ریاضیات و هندسه منتشر می‌شد.

البته در فیزیک هم از همان جوانی سررشته داشت. یوجین در سال‌های دبیرستان به کلاس‌های ویژه فیزیک و ریاضی انستیتو فیزیک مسکو می‌رفت. او جوان‌ترین ریاضی‌دان این موسسه در آن دوران بود. همان‌جا بود که یوجین به عنوان یکی از نخبه‌های جوان روس شناخته شد. دولت شوروی سابق خطاب به دبیرستان محل تحصیل یوجین به آنها سفارش کرده بود از هیچ تلاشی برای موفقیت جوان با استعداد روس دریغ نکنند.

آنها هم یوجین را در دو سال آخر دبیرستان برای فراگیری علوم روز فیزیک و ریاضی به مرکز آموزش دانشگاه دولتی مسکو فرستادند. پسر جوان به سفارش دولتی‌ها به مرکز آموزش وزارت دفاع روسیه رفت، مرکزی که تحت نظر کا.گ.ب هدایت می‌شد. یوجین در آنجا علوم ارتباطات و رایانه خواند اما از همان زمان شایعه شد که او یک جاسوس روسی است و برای کا.گ.ب کار می‌کند. تا سال 1991 همه جور کاری در باب رایانه و سیستم‌های برنامه‌ریزی کرد اما یک روز ویروسی ساده جریان زندگی استعداد درخشان روسیه را زیر و رو کرد.

باز هم یک اتفاق

یک روز صبح رایانه خانگی یوجین آلوده به ویروس کاسکید شد. سر و کله زدن برای از بین بردن این ویروس نقطه‌عطف زندگی یوجین و شاید بسیاری از دوستداران فناوری‌های نوین در سال‌های بعدی شد. یوجین از آن زمان بود که دیگر رفت سراغ کار ویروس‌های مزاحم. یوجین کسپرسکی دیگر فقط یک تحلیل‌گر و برنامه‌ریز اطلاعاتی برای کا.گ.ب و... نبود. حالا او دغدغه دیگری داشت.

یوجین در مرکز تحقیقاتی محل کارش به تحقیق درباره انواع ویروس‌های امنیتی پرداخت. او برای پیدا کردن راه‌های مبارزه با هر کدامشان ماه‌های زیادی وقت گذاشت؛ دورانی که خودش از آنها به عنوان دوران گندزدایی یاد می‌کند. «روزهای عجیبی بود. من با موجود تازه‌ای آشنا شده بودم.

درست مانند متخصص آزمایشگاهی که یک روز ویروس تازه‌ای را روی لام می‌بیند، من هم ویروس‌ها را از همان زمان شناختم. برای من ویروس‌ها جان داشتند و باید برای مقابله با هر کدامشان از یک راهی وارد شد. درست مانند ویروس‌های واقعی!» اولین تجربه ضدویروسی آقای استعداد درخشان پاک کردن کاسکید از روی رایانه‌های وزارت دفاع روسیه بود. برای این کار هم کلی برنامه نوشت و کدهای زیادی را امتحان کرد؛ مجموعه‌ای که بعدها زمینه اصلی طراحی یکی از بزرگ‌ترین دیتابیس‌های ضدویروسی دنیا شد؛ آنتی‌ویروسی قوی و کارساز به نام کسپرسکی!

یوجین تلافی می‌کند

یوجین که دیگر ویروس‌ها همه فکر و ذهنش را مشغول کرده بودند در سال 1889 به تحصیل در رشته ویروس‌یابی مشغول شد و بعد از مدتی یک کارشناس حرفه‌ای شد؛ یک ویروس‌کش ماهر که برای روس‌ها و سازمان‌های امنیتی‌شان اهمیت زیادی داشت. اما کسپرسکی برای این حرف‌ها ساخته نشده بود.

او نمی‌خواست به خاطر لطفی که زمانی وزرات دفاع روسیه در حق او کرده بود برای همیشه زیر دین آنها باقی بماند. نمونه آزمایشی آنتی‌ویروس کسپرسکی را در سال 1994 با نام AVP به بازار آورد. AVP در آن زمان هم برای خودش از بهترین‌ها بود. در تست آزمایشگاهی دانشگاه هامبورگ آنتی‌ویروس AVP تنها نرم‌افزاری بود که می‌توانست در یک دقیقه بیشترین تعداد ویروس‌ها را شناسایی کند.

یوجین هم مانند همه آدم معروف‌های دنیا دوست داشت که نامی از خودش در عرصه‌ای که برای آن زحمت زیادی کشیده بود داشته باشد؛ برای همین برند «کسپرسکی» را انتخاب کرده و شرکت Kaspersky Labs را از سال 1997 به همراه همسرش ناتالیا کسپرسکی و یکی دیگر از دوستان دوران تحصیلش تاسیس کرد.

اما گام اساسی و نقطه اوج شرکت کسپرسکی سه سال بعد بود؛ نوامبر سال 2000 میلادی. زمانی که یوجین کسپرسکی به طور رسمی آنتی‌ویروس کسپرسکی را جایگزین نام AVP کرد و قوی‌ترین آنتی‌ویروس دنیا را پدید آورد. البته جاه‌طلبی‌های نخبه روس فقط به همین‌جا ختم نشد. هفت سال بعد او رئیس شرکت بزرگ کسپرسکی بود و مرد شماره اول تامین امنیت همه سیستم‌های امنیتی دنیا و البته سرمایه‌ای که از پارو بالا می‌زد، رقمی بالاتر از 800 میلیون دلار!

شرکت کسپرسکی سال‌هاست بهترین نرم‌افزار ایمنی‌ساز را تولید می‌کند

اولین ویروس‌یاب دنیا

وقتی دیمیتری مدودوف - رئیس جمهور روسیه - نشان افتخار کشور را به دست یوجین کسپرسکی داد همه باور داشتند مرد روس به چیزی که باید رسیده است. تلاش‌های کسپرسکی خیلی زود جواب داد. شرکت کوچک او که زمانی فقط سه کارمند داشت (یوجین، ناتالی همسرش و یکی از دوستان دوران تحصیلش) حالا نزدیک به 1700 نفر کارمند دارد و در 100 کشور دنیا هم نماینده‌ای رسمی دارد.

در سال 2008 آنتی‌ویروس کسپرسکی (مهم‌ترین محصول شرکت امنیت داده‌های کسپرسکی) به عنوان بهترین نرم‌افزار ویروس‌یاب دنیا انتخاب شد. در سال 2009 در رده بهترین نرم‌افزارهای دنیا قرار گرفت. کسپرسکی در سال 2010 همچنان موفق بود. مجله پی‌سی ورلد نرم‌افزار امنیت اینترنتی این شرکت را به عنوان دومین ایمن‌ساز رایانه‌ای دنیا انتخاب کرد.

آن هم با امتیاز 5/4 از 5. می‌گویند کسپرسکی در حال حاضر 300 میلیون کاربر در سراسر دنیا دارد که هر هفته 150 هزار کاربر به تعدادشان اضافه می‌شود. جالب اینکه کسپرسکی محبوب خیلی از آدم معروف‌های دنیاست. نمونه‌اش جکی چان هنرپیشه چشم‌بادامی هالیوود که این روزها سخنگوی اول شرکت کسپرسکی شده است!

ناتالیا کسپرسکی در موفقیت شوهرش سهم زیادی داشت

همکار که هستیم!

اینکه می‌گویند همیشه پای یک زن در میان است، بیراه نگفته‌اند. اگرچه یوجین پسر بااستعداد روس‌ها مغز متفکر فیزیک و ریاضی زمان خودش بود و کا.گ.ب کلی برایش سرمایه‌گذاری کرده اما با این حال زمانی توانست خودی نشان بدهد که ناتالیا سر راهش قرار گرفت. ناتالیا ایوانویا در سال 1989 از موسسه مکانیک الکترونیک مسکو با رتبه عالی فارغ‌التحصیل شد.

بعد از آن هم به سرعت به استخدام شرکت طراحی علمی درآمد. ناتالیا در این مرکز به عنوان محقق کار می‌کرد. در سال 1994 زن جوان در مرکز فناری اطلاعاتKAMI مشغول به کار شد. از آن زمان بود که او نیز سر و کارش به ویروس‌های رایانه‌ای افتاد. این شرکت AVP آنتی‌ویروس ساخته یوجین را حمایت می‌کرد. همان‌جا بود که یوجین و ناتالیا با هم آشنا شده و بعدها ازدواج کردند.

ناتالیا با تاسیس شرکت کسپرسکی اولین رئیس آن شد. گرچه زن و شوهر جوان در سال 2007 با خرید 80 درصد سهام شرکت یوجین را به عنوان مرد اول کسپرسکی معرفی کردند؛ اما هنوز هم خیلی‌ها موفقیت امروز کسپرسکی را مدیون ناتالیا می‌دانند. یوجین و ناتالیا بعدها با وجود داشتن دو بچه از هم جدا شدند اما همچنان در کنار هم به فکر کسپرسکی هستند و موفقیت‌های آینده‌اش. ناتالیا این روزها یکی از 10 زن قدرتمند روسیه است.

disna
05-05-2012, 09:00
وقعآ باعث تاسفه
کجا کسپرسکی اولین ویرو یاب دنیاست ؟؟؟؟؟؟

دروغ تو روز روشن

حداقل 2 جین شرکت امنیتی قبل کسپرسکی تاسیس شده بودن .
بعدش کسپرسکی در حد و اندازه شرکتها و غولهای امنیتی مثل ترندمیکرو ، مک آفی ، سایمنتک و حتی سوفوس نیست .

کسپرسکی فقط و فقط با ادعاهای دروغی و اخبار بی ربط و ناصحیح خودش رو میخواد بزرگ نشون بده .
حتی تو 2-3 سال اخیر به خیلیها ثابت شده بیت دفندر هم بهتر از کسپرسکی هستش - با همه بی خاصیت بودن نرم افزارش .

ولی کسپرسکی چی ؟ رفته قطب . آخه یکی نیست بگه مرد حسابی مشتری تو آدمها نداشتی که رفتی قطب خرسهای قطبی و پنگوئینها رو مشتری خودت بکنی ؟؟؟

بهر شکل کاربری که فکر کنه کسپرسکی بزرگترینه و یا خیلی خوبه یا معتبره همون بهتر که سرش کلاه بره و ی نرم افزار سطح پایین مثل کسپرسکی رو بخره .

این شرکت اگه فروش داشت که تو ایران دست و پا نمیزد .

و نمایندگاش اینهمه دروغ نمی گفتن

کسپرسکی میگه 300 میلیون مشتری داره - ولی همه میدونن با در و همسایه هم حساب کنیم 10-15 میلیون تا بیشتر مشتری نداره . اون هم شاید .

وقتی شبکه ابری ترندمیکرو 130 میلیون کاربر آنلاین داره تازه با اینهمه محصول - و کسپرسکی 1.5 میلیون کاربر ابری - خودتون مقایسه کنید .
تازه ترندمیکرو سهامی عام هست و کسپرسکی ی شرکت خصوصی روسی - اوه اوه .
چه شود
هم خصوصی هم روسی
سوفوس هم خصوصیه - وب روت هم خصوصیه - AVG هم خصوصیه - ولی اینها 4 تا آدم حسابی توشن -نه ی مشت آدم دروغگو و خالی بند .

تازه تو سالهای 2009/2010 به خاطر دست گلهایی که به آب داد کسپرسکی کلی از شرکای تجاری و نمایندگانش رو از دست داد .

دیسنا

کاسپرسکی - کسپرسکی - کاسپراسکی - کسپراسکی KASPERSKY

jax2
06-05-2012, 15:45
دوست عزیز disna حرفاتون خنده دار هست
شما بر چه اساسی در مورد کسپرسکای همچین حرفایی میزنی؟
اگه بی خاصیت بود تو تمامی تست ها آنتی ویروس برتر نبود
امسال هم که آنتی ویروس برتر سال شد
سعی کنید کمتر تعصبر برخورد کنید

arfnpm
06-05-2012, 16:58
درود
منم دلیل دارم که کسپرسکی آنتی ویروس برتری نیست. تنها برای ایران و کشور های منطقه پر فروشه برای تبلیغات دروغ.

1- در سال های اخیر قرارداد بیشتر شرکت ها با کسپرسکی فسخ شده است. Gdata آنتی ویروس معروف دو موتوره در ابتدا از موتور کسپرسکی استفاده می کرد اما به دلیل مشکلات فراوان کنسل کرد. یا گیگابایت

2- کسپرسکی هیچ همکار تجاری بزرگی ندارد.

3- لایسنس های قانونی این شرکت باطل شد و هیچ پاسخی داده نشد. این باطل شدن برای کاربر های ایرانی هم اتفاق افتاد که آواژنگ در پاسخ گفت مشکل از خود کاربر است. (جالب است که عده زیادی از کاربر ها با هم مشکل برای خودشون درست کردن)
(این قضیه رو از نزدیک شاهد بودم)

4- تست های AV-C که از نظر شما معتبره از لحاظ بیشتر شرکت های امنیتی نیست. نورتون بزرگ ترین شرکت امنیتی جهان به دلیل عدم اعتماد به نتایج این تست ها گیر در این تست ها شرکت نمی کند. (این مساله جای تامل دارد)

5- در مورد برنامه کسپرسکی باگ های زیادی گزارش شده است که می توانید جستجو کنید اما کسپرسکی واکنشی برای حل و بررسی نشان نداده است.

6- بعد از -- شدن سرور کسپرسکی و ویروس شدن سیستم هایی که از آن استفاده می کردندکسپرسکی یک عذرخواهی ساده هم نکرد و بر روی مساله ماله کشید.

7- کسپرسکی به روتکیت ها و کرک ها اهمیت نمیده، یعنی علاوه بر اینکه به قوانین کپی رایت پایبند نیست باعث میشه هکر ها از طریق کرک ها سیستم را دچار مشکل کنند. پایبند نبودن یک شرکت امنیتی به کپی رایت، آخرت کاره، چون هیچ برندی اینطوری نیست.

در ضمن گفتید توی تمام تست ها برتر بوده؟ منظورتون چیه از تمام تست ها؟ ما به قول خودمون 3 تا تست محبوب داریم AV-C و AV-T و VB100
فقط توی AV-C اونم معلومه با پشت صحنه اول شده... وگرنه نورتون برای خودش چالش درست نمیکنه که AV-C رو متهم کنه.

kortol
06-05-2012, 17:35
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] با خالق بهترین انتی ویروس دنیا بیشتر اشنا شوید
این مطلب توسط سایت خود کسپراسکی نوشته شده و دلیل نمیشه که بهش اعتنا کرد و اون رو مهم شمرد !!1 ممکنه برای تبلیغات باشه .. در ضمن ذکر منبع هم خالی از لطف نیست .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
در مورد برتر بودن این نرم افزار هم خیلی صحبت شده و هر انتی ویروس برتری های خودش رو داره .. گرچه من خودم به شخصه دیدم که نمایندگی این انتی ویروس به هیچ عنوان پشتیبانی درست و حسابی رو نداره و مشکلات انتی ویروس رو در وسعت شبکه های سازمانی بر سره مدیران اونجا و مشکلات زیر ساختی می ندازه ... بهر حال توی سایت ر هم برید با تصویر زیر روبرو می شید و این که همه انتی ویروس های برتر دنیا تقریبا توی یه مکان قرار دادن و اینکه کدوم برتر هستش رو نمیشه دقیق گفت !!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jolan57
06-05-2012, 21:21
بهتره دوستان هر حرفی رو میزنند با مدرک بزنند وقتی کسی میگه

تنها برای ایران و کشور های منطقه پر فروشه برای تبلیغات دروغ
دلیل و مدرک بیاره و این حرفش رو بزنه, کجا آماری از فروش آنتی ویروس ها اعلام شده که شما این حرف رو میزنید ؟
وفتی کسی میگه

در مورد برنامه کسپرسکی باگ های زیادی گزارش شده است که می توانید جستجو کنید اما کسپرسکی واکنشی برای حل و بررسی نشان نداده است.
خودش زحمت جستجو رو بکشه و 2 مورد از این باگ های زیاد رو اینجا قرار بده تا ما بدونیم این باگ های زیاد چیا هستند
وقتی کسی میگه

کسپرسکی به روتکیت ها و کرک ها اهمیت نمیده
دلیل بیاره چرا کسپر به روتکیت ها اهمیت نمیده اتفاقا کسپر یکی از بهترین ها در زمینه روتکیت هست علاوه بر نرم افزار اختصاصی این شرکت که برای اسکن روتکیت هست خود کسپر هم بعد از هر اسکنی یک اسکن مخصوص روتکیت انجام میده
وقتی کسی میگه

فقط توی AV-C اونم معلومه با پشت صحنه اول شده
کمی از این دست های پشت پرده رو واسه ما رو کنید تا ما هم متوجه بشیم
چطور وقتی نورتون سال 2010 بهترین آنتی ویروس شد خبری از دست های پشت پرده نبود ولی حالا که کسپر اول شده دست های پشت پرده در کار بوده ؟

تست های AV-C که از نظر شما معتبره از لحاظ بیشتر شرکت های امنیتی نیست
از نظر من شرکت های معتبر امنیتی کسپر و ایست و بیت دیفندر و آویرا و آواست و نورمن و مایکروسافت و بولگارد هستند که همه تست های AV-C رو قبول دارن و هر ساله در این تست ها شرکت میکنند حالا شما منظورتون رو از گفتن شرکت های امنیتی عنوان کنید تا ما بیشتر با این شرکت های ناشناخته آشنا بشیم
همین امسی سافت هم چند بار تست های اختصاصی این شرکت رو انجام داده که البته تعداد فالس بالای این نرم افزار دلیل اصلی این شرکت برای عدم شرکت در تست های AV-C هست فالس هایی که حتی طرفداران یا بهتر بگم فروشندگان امسی سافت هم اونو تایید میکنند

kases
06-05-2012, 21:49
وقعآ باعث تاسفه
کجا کسپرسکی اولین ویرو یاب دنیاست ؟؟؟؟؟؟

2 جین چیه 100 جین انتی ویروس قبلش بوده منظور قدرتمند ترین انتی ویروس بود و داشتن سریعترین عکس العمل در برابر تهدیدهای امنیتی

شما تبلیغ کننده شرکت دورانتاش هستین و از قدیم گفتن کدوم بقال میگه ماست من ترشه فقط می خواید جنستو به خورد ملت بدی

شما قبلا فروشنده انتی ویروس کسپر بودید و در اون زمانها که تبلیغ کسپر میکردید کوش فلک کر کرده بود حالا که با کمپانی کسپرسکی مشکل پیدا کردید دارین بر ضدش تبلیغ میکنید البته کاربرا شعورشون میرسه چی انتخاب کنند

کسپرسکی فقط و فقط با ادعاهای دروغی و اخبار بی ربط و ناصحیح خودش رو میخواد بزرگ نشون بده .

کسپر خودش بزرگ هست و شرکت بسیار معتبری در سطح جهان هست اگه شرکت معتبری نبود به هیچ عنوان استاندارد فعالیت از سوی اتحادیه اروپا و امریکا دریافت نمیکرد شما فروشنده هستین دارین ترواشات مغزیتو به خورد ملت میدی

شرکت دورانتاش
شرکت دورانتاش - توزیع کننده ضد ویروس های کسپرسکی در ایران - فروش و پشتیبانی محصولات خانگی و سازمانی )تحت شبکه( کسپرسکی در ایران - تخصصی ترین مرکز خدمات و پشتیبانی ضد ویروس های کسپرسکی در ایران - خدمات پشتیبانی از سیستم ها و شبکه های کامپیوتری شرکت ها، سازمان ها و مؤسسات در تهران - فروش ضد ویروس های خانگی و شرکتی کسپرسکی در تمام ایران

حتی تو 2-3 سال اخیر به خیلیها ثابت شده بیت دفندر هم بهتر از کسپرسکی هستش - با همه بی خاصیت بودن نرم افزارش

بله بیت دفندر یکی از قوی ترینها هست شما در جایگاهی نیستید که بیت دفندر بی خاصیت جلوه بدید

در ضمن میتونید دلیل بیارید بیت دفندر ازکسپر قویتره؟

ازتون خواهش میکنم تمنا میکنم هر روز بیاید اینجا جک تعریف کنید تا بخندیم کلی خندیدم دمت گرم:16::16::38::38:

بهر شکل کاربری که فکر کنه کسپرسکی بزرگترینه و یا خیلی خوبه یا معتبره همون بهتر که سرش کلاه بره و ی نرم افزار سطح پایین مثل کسپرسکی رو بخره

اقا من می خوام کلا سرم بره به شما چه ربطی داره

کسپرسکی میگه 300 میلیون مشتری داره - ولی همه میدونن الان که خیلی طور بزنه 10-15 میلیون مشتری داره . اون هم شاید .

Over 300 million people worldwide are protected by Kaspersky Lab products and technologies. Kaspersky Lab’s corporate client-base exceeds 200,000 companies located around the globe, ranging from small and medium-sized businesses, all the way up to large governmental and commercial organizations

این امار شما از کجا اوردید میشه لینک این امار لطف کنید اینجا بزارید تا استفاده کنیم:22::22::22:

سوفوس هم خصوصیه - وب روت هم خصوصیه - AVG هم خصوصیه - ولی اینها 4 تا آدم حسابی توشن -نه ی مشت آدم دروغگو.

وب روت هر فایلی بزاری جلوش نه تو کارش نیست :31:

به این تست توجه کنید وب روت اخر جدول :31:

lمثل اینکه خبر نداری avg تحریم کرد:31:

arfnpm
06-05-2012, 21:58
انصراف.......

Karkas20
06-05-2012, 21:59
دوستان بحث همه شما را خوندم و برای همه بحث ها نوشته هاتون و برای خودتون احترام قائل هستم و میبنم دوستان با چه پتانسیلی دارند جواب هم دیگر را میدن ولی در بحث ها باید گذشت هم باشه و از مسخره کردن و توهین دور باشیم که خدا را شکر در این بحث چیزی نبود !

و در اخر حرف شما هم خوب بود و هم اشتباه !

حرف من کلی بود و برای نفر خاصی نیست...

و به نظر من ما نمیتونیم برای سوییتی حرفی بزنیم و بهترین روش تست خود کاربر هست نه نتایج و حرف شرکت ها و مسائلی که درنت هست

چون یوتوب هم پر از این تست هاست که اصلا بدرد نمیخوره !

بهتره در مورد هر سخنی که میشنویم منطقی برخورد کنیم .

یک نکته بگم و برم :

این امکان وجود دارد که براثر بحث و جدل گاهی اوقات پیروزی حاصل شود ولی این پیروزی ظاهری است زیزا هرگز نتیجه ی ان جلب نظر طرف نخواهد بود....

منم یه اشتباه کردم و خودم رادارم میگم که یک بحثی انجام دادم که خودم پشیمون شدم :|

شب خش

Karkas20
06-05-2012, 22:55
این مطلب توسط سایت خود کسپراسکی نوشته شده و دلیل نمیشه که بهش اعتنا کرد و اون رو مهم شمرد !!1 ممکنه برای تبلیغات باشه .. در ضمن ذکر منبع هم خالی از لطف نیست .

در مورد برتر بودن این نرم افزار هم خیلی صحبت شده و هر انتی ویروس برتری های خودش رو داره .. گرچه من خودم به شخصه دیدم که نمایندگی این انتی ویروس به هیچ عنوان پشتیبانی درست و حسابی رو نداره و مشکلات انتی ویروس رو در وسعت شبکه های سازمانی بر سره مدیران اونجا و مشکلات زیر ساختی می ندازه ... بهر حال توی سایت ر هم برید با تصویر زیر روبرو می شید و این که همه انتی ویروس های برتر دنیا تقریبا توی یه مکان قرار دادن و اینکه کدوم برتر هستش رو نمیشه دقیق گفت !!!

سلام
من از طرز صحبت کردن شما خیلی خوشم امده و از این که متن شما را میخونم واقعا لذت بخشه برام:11:
من دوست دارم بازم حرف های شما را بشنوم و هرچی هست را د رمورد کسپر بگید تا باحقایق اشنا بشیم
و اگر در جهالت هستم ازش خارج بشم و گرچه اطلاعاتم محدوده:41:
ممنون دادا

منتظر حرف های مهم شما هستم:10::40:

disna
07-05-2012, 07:46
دوست عزیز .
اینکه تو روز روشن چشماتون رو بندید باعث نمیشه شب بشه .

شما ی سر بزن اینجا و جستجو کن " کسپرسکی " .
تمام موارد با لینک خبر معتبر درج شده .

و اگر اون لینکها هم قبول نداری - میشه بگی :
1- چرا مدیر دفتر انگلستان کسپرسکی این شرکت رو ترک کرد ؟
2- چرا خیلی همکاراش این شرکت رو ترک کردن ؟ ( Zoom technology توزیع کننده هند - Spire Technology توزیع کننده انگلستان - Ovex technology همکار برتر سال 2009 پاکستان - و و و )

دوست عزیز
مشکل دقیقآ اینه که برای همه اینها مدرک و سند غیر قابل انکار وجود داره .

درباره دورانتاش هم بهتره از هودشون سوال کنی .ولی وقتی چند میلیون لایسنست یهویی بلاک بشه الکی الکی . و کسپرسکی هم در نهایت بی شرمی عوض نکنه و تازه بگه حق نداری برای کاربرها عوض کنی - خوب معلومه قطع ارتباط کنه .

نه اینکه مثل 4 تا شرکت آویزون ( الحسانی - کامگارد - گلدن سیستم و ....) هنوز مشغول فروش کسپرسکی باش با اینهمه برند و محصول معتبر و بین المللی .
بابا شرکته اینقدر برای خودش اعتبار قائل بود که چون برند برای کار گیر نیورد کلا فروش آنتی ویروس رو رها کرد . فقط به خاطر اعتبارش و احترام به مشتری . اونوقت این 4 تا شرکت گوسفند برای مشتری ایرانی خودشون به اندازه پشیزی هم احترام قائل نبودند .

باز بگو دروغه .

چشمات رو باز کن برادر .

دیسنا

kortol
08-05-2012, 11:56
سلام
من از طرز صحبت کردن شما خیلی خوشم امده و از این که متن شما را میخونم واقعا لذت بخشه برام[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من دوست دارم بازم حرف های شما را بشنوم و هرچی هست را د رمورد کسپر بگید تا باحقایق اشنا بشیم
و اگر در جهالت هستم ازش خارج بشم و گرچه اطلاعاتم محدوده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون دادا

منتظر حرف های مهم شما هستم
شما لطف داری عزیز ..
تمام حرف من اینه که بهترین بودن انتی ویروس ها با تست ها مشخص میشه اما بهترین راه نیست .. باید خودمون انتی ویروس رو تست کنیم ! ببینیم پی رو ی سیستم خودمون جواب میده ..مثلا من ناد32 داشتم اصلا انگار انتی ویروس ندارم !!! به هیچ چیزی گیر نمی داد ..از سال 2008 بیت دفندر دارم تا الان خداییش فایروالش خیلی توچه ..راحت میشه برای برنامه ها دسترسی مشخص کرد ..برنامه ریزیش برای اسکن ها خیلی دقیقه .. از لحاظ بخش های امنیتی خیلی کامله ..تو شبکه به راحتی کار میکنه و آپ دیت ها P2P داره ..
نورتون هم داشتم خوب بود اما دیگه دنبالش نرفتم !! برای آپدیت کردن خیلی اذیت می کرد ..10 بار قطع و وصل میشد نسخه های تک کاربره اش .... در حالی که توی یه آموزشگاه نصب کردم و به راحتی با کش سرور های ISA آپ دیت میشد !!!!
کسپر هم یه جا برای شبکه رفته بودم مسئول اونجا می گفت که دفتر اصلیشون تهران از آوازنگ گرفته اما پشتیبانی حضوریشون خیلی ضعیفه و بعضا پشتیبانی که می فرستن حتی به خود آنتی ویروس هم آشنایی نداره چه برسه به نسخه های تحت شبکه !!!
چند جا هم از نزدیک دیدم ..یه سیستم خوبی که داره مدام سیستم رو اسکن میکنه و می تونی تنظیم کنی جزئیاتش رو ولی خیلی کند میشه سیستم !!
اما اگه بخوایم از روی تست ها حرف بزنیم من خودم خیلی این VB رو قبول دارم و این هم تایج هست :
البته این شرکت برای رعایت کردن جوانب هر سال دوتا اسپانسر میگیره و سمینار هاش رو تا سال بعد برگزار میکنه مثلا امسال Eset که خودش یه شرکت امنیتی است و av-test که خودش یه موسسه امنیتی است و حتی مدرک امنیتی هم میده به عنوان اسپانسر تا سال 2013 معرفی شدند .
Windows XP - April 2012

تست شناسایی ویروس ها : ( به ترتیب الفب ا هستند ):

تست
VBSpam: March 2012

باز هم به ترتیب الفبا هستند :

این هم تستی هستش که av-test انجام داده : همه چیز گویا هستش برای زمان Jan/Feb 2012 هست این تست :

.................................................. .................................................. .............
اما باز هم میگم از روی این تست ها نمیشه قطعا نظر داد که کدوم بهتر و کدوم بدتر هستند ..باید روی سیستم خودتون تست کنید .
در مورد پشتیبانی ها هم هر شخصی تجربه خودش رو داره اما یه سری پروتک لهست که تقریبا همه شرکت ها ازش تبعیت می کنند
1. برای نصب بهتون آموزش میدن و گزارش اون آموزش رو می نویسند .
2. تماس بگیرید می کن برید سایت بخش سوالات متداول .
3. مشکل داشته باشید تلفنی رفع می کنن.
4. سازمان باشه میگن یه چورت ریموت برامون باز کنید تا خودمون تنظیم کنیم .
5. یه نفر کارشناس توی ساعت کاری می فرستند.. اگه در ماه بیشتراز 2 بار بشه هزینه فاکتور میشه .. برای سازمان ها هم باید تجیزات و ساختار شبکه مشخص و کامل و بی عیب باشه وگرنه نمیان !!
6.خونگی هم که اصلا پشتیبانی حضوری نداره .
در رابطه با لایسنس ها هم باید اگه یه لایسنس از بین رفت یه دونه دیگه صادر کنن .. هیچ شرکتی حق نداره لایسنس هاش رو بلوکه کنه .. حتی بعضی ها آفلاین رجیستر کد هم میدن ... خیلی برام جای تعجب داره که کسپر همچین کاری کرده باشه ..
اینجا هم لیست نمایندگی های ایران و کشور ها نزدیک رو نوشته .. توی کادر جلوشون هم رتبه اونها رو زده ..هرچه امتیازشون بالاتر بهتر .. کلا 2 تا شرکت هستند که امتیاز 10 رو کسب کردند و حتی اواژنگ هم امتیاز 9 هستش ..

به هر حال هر کسی با یه نرم افزار راحت تره و بهتر ارتباط برقرار میکنه .. من وقتی با بیت دفندر راحت ترم و میبینم که همیشه توی لیست ها بالا ها هستش دیگه نمی رم سراغ کسپر تا سوراخ سمبه هاش رو یاد بگیرم ..!!!

xman681
09-06-2012, 16:06
همین امسی سافت هم چند بار تست های اختصاصی این شرکت رو انجام داده که البته تعداد فالس بالای این نرم افزار دلیل اصلی این شرکت برای عدم شرکت در تست های AV-C هست فالس هایی که حتی طرفداران یا بهتر بگم فروشندگان امسی سافت هم اونو تایید میکنند

سلام

تفاوت امسی سافت با کسپر اسکای در همین جمله شماست ماها اعلام میکنیم مشکل خودمان را و تلاش میکنیم برای بهتر شدن

به نظر می رسه کسپر از روزی که متولد شده یه فالس هم نداشته هر جا میرسید فالس فالس میکنید
اصلا قدمت و نرم افزار امسی سافت نباید با کسپر و بیت مقایسه بشه چون کلی ویژگی متفاوت دارند

شما باید نسخه 2015 ما را با 2010 کسپر مقایسه کنید تا مقایسه عادلانه باشه دوست گرامی البته با تخفیف
شرکتی که مدتی کوتاه هست فعالیتش را بصورت حرفه ای شروع کرده با شرکتی که حداقل 10 سال حضور بین المللی و قدرت مالی بالا داره قابل مقایسه نیست هی کسپر را با امسی سافت مقایسه میکنید

هر چند که میدونیم خیلی زود برتر از خیلی از برند ها خواهیم شد

جالبه بدونید امسی سافت تنها با 20 30 کارمند داره کار میکنه
کسپر اسکای به قول خودشون 2000 کارمند داره یه مقایسه ساده بکنید متوجه میشد که کسپر باید یه فالس هم نداشته باشه اگر ما خیلی فالس داریم حالا بماند باگ هاش
این هم یه نمونه اش البته فکر کنم سافت پیدا معتبر نباشه

سعی کنید کمی عادلانه تر صحبت کنید

البته من به شخصه قدرت آنتی ویروس کسپر اسکای را بسیار عالی میدونم و همیشه هم ازش به جاش تعریف کردم ولی اینکه برای کاربراش پشیزی ارزش قائل نیست بخصوص برای دوست و هموطنم آزارم میده

دوستانی که مایل هستند من شماره دوستم را بهتون بدم که تماس باهاش بگیرید ببینید تکلیف لایسنس کسپری که چندین ماه هست بلاک شده بعد از سه ماه اکتیو بودن چی شده

موفق باشید

kases
11-06-2012, 16:26
درود بر دوستان عزیز

امروز تو نت میچرخیدم که به یه مطلبی برخوردم گفتم برای دوستان اینجا بزارم ممکنه کسی بدون توجه به این شرایط لایسنس کسپر وارد کنه و سریالش بلاک بشه

امیدوارم این مطلب مفید واقع بشه و لایسنس دوستان حداقل با اشتباه کاربر بلاک نشه و باعث رنجش هموطنان عزیز نشه

نکاتی که باید در زمان وارد کردن لایسنس کسپر رعایت بشه

1. ساعت و تاریخ میلادی سیستم درست باشد.

2.time zoone سیستم در حالت تهران تنظیم شده باشد.

3.زبان ویندوز بر روی en تنظیم شده باشد.

4. caps luck کیبرد خاموش باشد.

5. ارتباط اینترنت برای گرفتن اپدیت برقرار باشد.

6. کد 20 کاراکتری موجود روی کارت لایسنس با دقت وارد کنید.

اما تذکر بسیار مهم

1 . در مدت اعتبار محصول حداکثر مجاز به تعویض سه بار ویندوز و 2 بار تغییر سخت افزاری میباشید .

2. حداکثر تا 5 مرتبه مجاز به ورود کد لایسنس در محیط اینترنت خواهید بود.

3.در صورت هر گونه نصب غیر مجاز اعم از استفاده بیش از تعداد کاربر مجاز یا تعدی از شروط فوق لایسنس شما به طور اتوماتیک غیر فعال خواهد شد .

* پس از فعال شدن اولین کاربر از محصول شما زمان اعتبار لایسنس شما اغاز خواهد شد .

( در ضمن من کاری به خوب یا بد بودن این قوانین ندارم فقط برای اگاهی دوستان اینجا گذاشتم و یا کسی بیاد اینجا تهمت بزنه )

منبع

موفق باشید:40:

xman681
11-06-2012, 21:42
درود بر دوستان عزیز

امروز تو نت میچرخیدم که به یه مطلبی برخوردم گفتم برای دوستان اینجا بزارم ممکنه کسی بدون توجه به این شرایط لایسنس کسپر وارد کنه و سریالش بلاک بشه

امیدوارم این مطلب مفید واقع بشه و لایسنس دوستان حداقل با اشتباه کاربر بلاک نشه و باعث رنجش هموطنان عزیز نشه

نکاتی که باید در زمان وارد کردن لایسنس کسپر رعایت بشه

1. ساعت و تاریخ میلادی سیستم درست باشد.

2.time zoone سیستم در حالت تهران تنظیم شده باشد.

3.زبان ویندوز بر روی en تنظیم شده باشد.

4. caps luck کیبرد خاموش باشد.

5. ارتباط اینترنت برای گرفتن اپدیت برقرار باشد.

6. کد 20 کاراکتری موجود روی کارت لایسنس با دقت وارد کنید.

اما تذکر بسیار مهم

1 . در مدت اعتبار محصول حداکثر مجاز به تعویض سه بار ویندوز و 2 بار تغییر سخت افزاری میباشید .

2. حداکثر تا 5 مرتبه مجاز به ورود کد لایسنس در محیط اینترنت خواهید بود.

3.در صورت هر گونه نصب غیر مجاز اعم از استفاده بیش از تعداد کاربر مجاز یا تعدی از شروط فوق لایسنس شما به طور اتوماتیک غیر فعال خواهد شد .

* پس از فعال شدن اولین کاربر از محصول شما زمان اعتبار لایسنس شما اغاز خواهد شد .

( در ضمن من کاری به خوب یا بد بودن این قوانین ندارم فقط برای اگاهی دوستان اینجا گذاشتم و یا کسی بیاد اینجا تهمت بزنه )

منبع

موفق باشید:40:

سلام

البته دوستان توجه کنند این شرایط برای همه لایسنس ها صادق نیست

و لایسنس های کسپر اسکای مدل های متفاوت داره

که حتی بعضی هاشون را میشه بی نهایت اکتیو کرد و تاریخ انقضا هم نداره

غالبا لایسنس های شرکت های معتبر از مدل بالاست

لایسنس های متفرقه تاریخ انقضا 7 ، 15 و 30 روزه دارند و بی نهایت اکتیو هم نیستند

در کل بدونید هر لایسنسی که قیمتی نامعقول داشت از مدل لایسنس های متفرقه هست چون لایسنس 5 هزاری کسپر هم موجود می باشد

موفق باشید

kases
11-06-2012, 22:37
که حتی بعضی هاشون را میشه بی نهایت اکتیو کرد و تاریخ انقضا هم نداره

غالبا لایسنس های شرکت های معتبر از مدل بالاست

سلام ممنون اطلاعات خوبی دادین

با توجه به اینکه شما میگید لایسنسهایی وجود داره که بی نهایت اکتیو میشه سوالی پیش میاد اونم اینه که :

اون لایسنسهایی که کسپر بلاک کرده بود از لایسنسهای متفرقه بود یا از لایسنهای درجه 1 ؟

یه پستم قبلا در انجمن بود در مورد لایسنس اینجا میزارم

نوشته شده توسط darvish1900 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])یک توضیح درباره لایسنهای کسپر اسکای که در اینترنت به فروش می رود گذاشتم که امیدوارم به درد دوستان بخوره. در این ضمن اینجانب فروشنده نیستم پیغام ندهید فقط جهت اطلاع رسانی

شاید تو سایتها یا از دوستان شنیده باشید که لایسنسهای کسپر اسکای با قیمت های خیلی پایین نسبت به بازار به فروش می رسد حال توضیح در مورد لایسنها:

لایسنسهای درجه متوسط یا C
-کاملا قانونی بوده و 365 روز اعتبار دارد
-این لایسنس ها بعد از خریداری بین 3 تا 7 روز بستگی به شرکت خریدار باید فعال شود در غیر اینصورت منقضی شده و قابل استفاده نیستند
- عدم وجود رجیستر شدن در سایت کسپرسکی
- لایسنسها فاقد سرویس Key File میباشند
- در صورت بلوک شدن شرکتها یک لایسنس جدید به شما خواهند داد

قیمت این لایسنهای به شرح زیر فروش می رود

برای 1 کامپیوتر به مدت 1 سال 8000 تا 9000 تومان
برای 3 کامپیوتر به مدت 1 سال 17000تا 18000 تومان

اگر کاربری پس از فعال کردن لایسنس نیاز به تغییراتی از قبیل تعویض ویندوز کامپیوتر خود داشته باشد و در هر مقطع زمانی که از اعتبار لایسنس سپری شده باشد براحتی و بدون مشکلی قادر به انجام آن بدون محدودیت تعداد دفعات خواهد بود و مجدداً میتوان لایسنس را روی ویندوز جدید فعال سازی کرد

توجه بعضی شرکتها گزینه بالا را پشتیبانی نمیکنند یعنی در صورت تعویض ویندوز لایسنس باطل میشود و بایدلایسنس جدید خریداری کنید پس قبل از خرید این مورد را چک کنید

لایسنس درجه خوب یا B
تمامی موارد بالا برای این لایسنس نیز مطابقت می نماید بجز:

لایسنسها بدون محدودیت زمانی برای فعال سازی میباشند و پس از خرید قادر به نگه داشتن سریال بدون فعال کردن آن هستید

توجه: بعضی از شرکتها فقط 1 ماه اجازه فعال کردن می دهند

قیمت این لایسنس ها

برای 1 کامپیوتر بمدت 1 سال 16000 تا 17000 تومان
برای 3 کامپیوتر بمدت 1 سال 28000 تا 30000 تومان

لایسنس های درجه عالی A

قابلیت رجیستر کردن لایسنس در سایت کسپرسکی
لایسنسها شامل سرویس Key File میباشند
لایسنسها بدون محدودیت زمانی برای فعال سازی میباشند و پس از خرید قادر به نگه داشتن سریال بدون فعال کردن آن هستید که به درد شرکتهای فروشنده و فروشگها و ارگانها میخوره

قیمت این لایسنس ها

برای 1 کامپیوتر بمدت 1 سال بین 20000 تا 22000 تومان
برای 3 کامپیوتر بمدت 1 سال بین 28000 تا 40000 تومان

شرایط ذیل برای تمام لایسنس ها یکی می باشد

استفاده کاربر از یک لایسنس بیش از شماره محدودیتهای یک جواز برای تعداد کامپیوتر چیزی جز بلک شدن آن از سوی شرکت کسپرسکی نخواهد دید و فاقد پشتیبانی خواهد بود و به وی لایسنس جایگزین تعلق نخواهد گرفت.

اگر کاربر اقدام بخرید لایسنس 3 کاربره کند این بدین معنی نیست که شما 3 لایسنس مجزا برای هر یک از کامپیوترها دریافت خواهید کرد کابر یک سریال برای 3 عدد کامپیوتر دریافت میکند که در نتیجه بروی هر 3 سیستم یک لایسنس مشابه راه اندازی خواهد شد

اگر شما یک لایسنس برای 3 کامپیوتر خرید کنید روزهای باقی مانده لایسنس برای هر 3 سیستم براساس فعال نمودن سریال روی اولین کامپیوتر خواهد بود.

اگر کاربری پس از فعال کردن لایسنس نیاز به تغییراتی از قبیل تعویض ویندوز کامپیوتر خود داشته باشد و در هر مقطع زمانی که از اعتبار لایسنس سپری شده باشد براحتی و بدون مشکلی قادر به انجام آن بدون محدودیت تعداد دفعات خواهد بود و مجدداً میتوان لایسنس را روی ویندوز جدید فعال سازی کرد

اگر کامپیوتر من در حین استفاده از آنتی ویروسی که از شما تهیه کرده ام خراب شود میتوانم همان لایسنس خریداری شده را روی کامپیوتر جدیدم استفاده کنم؟ بلی، اما شما در صورتی قادر به انجام آن هستید که سیستم اولیه شما که نخستین بار لایسنس کسپرسکی روی آن فعال و ثبت گشت را دیگر استفاده نکنید و یا حداقل لایسنس را از برنامه کسپرسکی در کامپیوتر اولتان حذف فرمایید سپس توانا به استفاده مجددِ لایسنس بروی کامپیوتر جدید خود هستید باید دانست انجام چنین عملی تنها در موارد استثنا، نظیر مورد ذکر شده توصیه میشود.

فقط توجه داشته باشید از کسی که خرید انجام می دهید مطمئن بوده و لایسنس تقلبی به شما ندهد.

این جوابیه ساپورت کاسپرسکی برای فروش زیر قیمت سایت اصلی

کد:

, Dear Sir, The prices will vary depending on the type of license you purchase and the country or location you are in. For example you have contacted us in UK support so our prices are priced for the UK market. Retailers here in the UK may offer special deals - a retailer can sell at any price they deem suitable to their lcoal market. Do be wary of very cheap versions these may be OEM licenses sold with no tech support and no option to upgrade to more recent versions during the length of the license. Or they may be sold illegally. I hope this has explained why you see variations. Kind Regards Lisa Clancy Best regards,

Kaspersky Lab Support Team

xman681
11-06-2012, 22:44
سلام ممنون اطلاعات خوبی دادین

با توجه به اینکه شما میگید لایسنسهایی وجود داره که بی نهایت اکتیو میشه سوالی پیش میاد اونم اینه که :

اون لایسنسهایی که کسپر بلاک کرده بود از لایسنسهای متفرقه بود یا از لایسنهای درجه 1 ؟

سلام

لایسنس های با توجه به اطلاعات بنده برای شرکت آواژنگ بودند که معتبر ترین نماینده کسپر بودند در آن زمان و به طور حتم معتبر ترین لایسنس ها را این شرکت ارائه می داده

البته الان دیگه نیست و شرکتی دیگه قوی ترین نماینده کسپر هست در ایران

kases
11-06-2012, 22:58
سلام

لایسنس های با توجه به اطلاعات بنده برای شرکت آواژنگ بودند که معتبر ترین نماینده کسپر بودند در آن زمان و به طور حتم معتبر ترین لایسنس ها را این شرکت ارائه می داده

البته الان دیگه نیست و شرکتی دیگه قوی ترین نماینده کسپر هست در ایران

بازم ممنون

یه سوال دیگه ای دارم اگه لطف کنید نظر خودتون بگید ممنون میشم (اگه دوستان دیگه ای نظری دارن بیان کنن به اطلاعاتمون اضاف بشه)

این بلاک شدن لایسنسها فقط در ایران اتفاق افتاده یا در کشورهای دیگه همچین موردی بوده ؟

البته این احتمال وجود داره این شرکت محترم شاید داشته زیر ابی میرفته

البته این موضوع برای من یه کم عجیبه چرا یه شرکتی باید همچین عمل ناشایستی انجام بده و اعتبار خودش خراب کنه نظر شما در این مورد چیه؟

مرسی:7:

xman681
11-06-2012, 23:12
بازم ممنون

یه سوال دیگه ای دارم اگه لطف کنید نظر خودتون بگید ممنون میشم (اگه دوستان دیگه ای نظری دارن بیان کنن به اطلاعاتمون اضاف بشه)

این بلاک شدن لایسنسها فقط در ایران اتفاق افتاده یا در کشورهای دیگه همچین موردی بوده ؟

البته این احتمال وجود داره این شرکت محترم شاید داشته زیر ابی میرفته

البته این موضوع برای من یه کم عجیبه چرا یه شرکتی باید همچین عمل ناشایستی انجام بده و اعتبار خودش خراب کنه نظر شما در این مورد چیه؟

مرسی:7:

من از خارج از کشور اطلاع دقیقی ندارم ولی مواردی را میگم شاید براتون جالب باشه

الان شرکت بیت دفندر داره توی ایران فعالیت میکنه چند سالی هم هست اومده آیا به اندازه کسپر سر و صدا داشته ؟؟؟ آیا کسی اومد بگه لایسنس من بلاک شده ؟؟؟ آیا این شرایط کسپر را برای لایسنس هاش داره ؟؟؟؟

شرکت های دیگه ای هم هستند ولی فقط و فقط یک مدل لایسنس دارند و آن هم دارای بی نهایت اکتیو و بدون تاریخ انقضا و با گارنتی بی نقص هست

این هم تنوع در لایسنس چرا ؟؟؟؟؟؟؟

همین تنوع ها باعث مشکلات میشه به طور 100 درصد

به نظر من کسپر با اینکه خیلی خوبه از لحاظ فنی ولی در بحث فروش دارای تیم مدیریتی ضعیف و بی تجربه هست

طی چند سال مرتب چندین نماینده عوض کرده و حتی اومده برای نماینده ها نمره گذاشته که این نشان از بی تجربگی آنهاست

چون نماینده ها برای کسب امتیاز بیشتر حاضر به هر کاری خواهند شد

ولی بازم بیت دیفندر را براتون مثال میزنم شرکت بدر از اول بوده و تا حالا هم اصلی ترین فروش خانگی بیت را داره
و جدیدا شبکه گستر برای فروش اداری تعیین شده و چنان هماهنگی بین این دو نمیانده وجود داره که نگو هیچ کدام وارد مقوله دیگری نمیشند و هر کدام در زمینه خود کار میکنند

با اینکه بیت الان کاملا از کسپر سر هست ولی هیچ گونه سر و صدایی از این بیتی ها در نمیاد دارند به کار خودشون میرسند

کلا شرایط فروش و خدمات کسپر اصلا در حد و اندازه اسم این شرکت نیست

این نظرات من بود

موفق باشید

kases
11-06-2012, 23:57
من از خارج از کشور اطلاع دقیقی ندارم ولی مواردی را میگم شاید براتون جالب باشه

الان شرکت بیت دفندر داره توی ایران فعالیت میکنه چند سالی هم هست اومده آیا به اندازه کسپر سر و صدا داشته ؟؟؟ آیا کسی اومد بگه لایسنس من بلاک شده ؟؟؟ آیا این شرایط کسپر را برای لایسنس هاش داره ؟؟؟؟

شرکت های دیگه ای هم هستند ولی فقط و فقط یک مدل لایسنس دارند و آن هم دارای بی نهایت اکتیو و بدون تاریخ انقضا و با گارنتی بی نقص هست

این هم تنوع در لایسنس چرا ؟؟؟؟؟؟؟

همین تنوع ها باعث مشکلات میشه به طور 100 درصد

به نظر من کسپر با اینکه خیلی خوبه از لحاظ فنی ولی در بحث فروش دارای تیم مدیریتی ضعیف و بی تجربه هست

طی چند سال مرتب چندین نماینده عوض کرده و حتی اومده برای نماینده ها نمره گذاشته که این نشان از بی تجربگی آنهاست

چون نماینده ها برای کسب امتیاز بیشتر حاضر به هر کاری خواهند شد

ولی بازم بیت دیفندر را براتون مثال میزنم شرکت بدر از اول بوده و تا حالا هم اصلی ترین فروش خانگی بیت را داره
و جدیدا شبکه گستر برای فروش اداری تعیین شده و چنان هماهنگی بین این دو نمیانده وجود داره که نگو هیچ کدام وارد مقوله دیگری نمیشند و هر کدام در زمینه خود کار میکنند

با اینکه بیت الان کاملا از کسپر سر هست ولی هیچ گونه سر و صدایی از این بیتی ها در نمیاد دارند به کار خودشون میرسند

کلا شرایط فروش و خدمات کسپر اصلا در حد و اندازه اسم این شرکت نیست

این نظرات من بود

موفق باشید

ممنون که در این بحث شرکت کردین و اطلاعات مفیدی انتقال دادین موفق باشید دوست عزیز:11:

kases
20-07-2012, 01:29
مصاحبه اشپیگل با بنیانگذار کسپرسکی
یوجین کسپرسکی، بنیانگذار شرکت کسپرسکی، دانش آموخته ریاضیات و رمزنگاری است و از او به عنوان یکی از برترین کارآفرینان IT و از قابل ترین شکارچیان ویروس در جهان یاد می شود.

وی در گفتگو با نشریه آلمانی اشپیگل درباره موضوعات مختلفی همچون حملات اخیر هکرها به شرکت های چندملیتی، پشت پرده طراحان ویروس استاکس نت، ماجرای ربوده شدن پسرش ایوان، نگرانی وی از گسترش خشونت در فضای اینترنت و... سخن می گوید.

اشپیگل: آقای کسپرسکی! آخرین باری که یک شکارچی ویروس مثل شما، خودش به دام حملات هکری افتاد چه زمانی بود؟

کسپرسکی: اخیراً رایانه من دو بار آلوده شد. یک بار زمانی بود که یکی از آشنایانم در یک کنفرانس، حافظه فلشی را که به وی داده بودم به من برگرداند و من پس از استفاده دیدم که رایانه ام ویروسی شده است. البته در این خصوص ضدویروسیکه ما تولید می کنیم به دادم رسید. مورد دوم وقتی بود که من به وب سایت آلوده یک هتل در قبرس مراجعه کردم. اصولاً صرفنظر از هوشیاری و زرنگی افراد، این اتفاقات ممکن است برای هر کسی رخ بدهد.من هم مانند دیگران به ابزارهای حافظتی نیاز دارم...

اشپیگل: ویروس شناسان گاهی اوقات درباره عملکرد وحشتناک ویروس های هوشمند، داد سخن می دهند. آیا شما هنوز هم از فناوری نهفته در یک ویروس رایانه ای هیجان زده می شوید؟

کسپرسکی: هر چه یک ویروس پیچیده تر باشد، شکستن الگوریتم آن با هیجان و لذت بیشتری همراه است. اگر من بتوانم چنین الگوریتمی را بشکنم، خوشحال خواهم شد. اگرچه گاهی اوقات کمی حس احترام نسبت به افراد حرفه ای که این ویروس را نوشته اند در من جان می گیرد اما به هر حال جایی برای ذوق زدگی وجود ندارد. هر ویروس یک جرم است و هکرها کار نادرستی انجام می دهند. من هم هرگز با یک هکر کار نخواهم کرد.

اشپیگل: شما و شرکت وابسته به شما، برندگان یک جبهه جدید جنگی هستید.

کسپرسکی: خیر، این جنگ هیچ برنده ای ندارد و در آن فقط خلافکاران و قربانی ها حضور دارند. حداکثر کاری که از دست ما بر می آید این است که جلوی از کنترل خارج شدن جریان امور را بگیریم. فقط دو چیز می تواند این قضیه را از ریشه حل و فصل کند، که البته هر دوی اینها نامطلوب و نشدنی است: یا جلوی رایانه ها را بگیریم و یا جلوی مردم را.

اشپیگل: هرچند در حال حاضر شرکت شما Kaspersky Lab بیش از 2000 نفر رابه استخدام خود درآورده، ولی این شرکت در مقایسه با برخی تولیدکنندگان نرم افزارهای ضدویروس مثل مکافی و سیمانتک، شرکت کوچکی به شمار می رود. آیا این احتمال هست که شما به حد و اندازه آنها برسید؟

کسپرسکی: ما به شدت مشغول کار و تلاش هستیم. روسیه مهمترین مزیت رقابتی ماست. بهترین برنامه نویسان جهان از مسکو هستند. این شهر میزبان تعداد زیادی دانشگاه های فنی کاملاً برجسته است. هرچند روسیه نمی تواند همانند آلمان خودرو بسازد ولی در نوشتن نرم افزارهای حرفه ای،از تخصص خوبی برخوردار است.

اشپیگل: زمانی کا گ ب شما را برای رمزگشایی آموزش داده است. آیا این عامل، دلیل اصلی عدم توسعه کار شما در جهان غرب بوده است؟

کسپرسکی: خیر، واقعیت این است که ما یک شرکت روسی هستیم و گاهی اوقات احساس می کنیم نسبت به ما مقداری سوءظن وجود دارد. با این حال در زمان حاضر ما در آلمان حائز رتبه اول هستیم و از رشد سریعی در آمریکا برخورداریم، حتی مشتری هایی نیز از بین کشورهای ناتو داریم.

اشپیگل: ویروس ها بیشتر از کدام کشورها می آیند؟

کسپرسکی: به سختی می توان به این سوال پاسخ داد چرا که متاسفانه ویروس ها کارت شناسایی ندارند (!) با این حال ما حداقل می توانیم زبان فرد ویروس نویس را از نحوه ارتباط وی با ویروسش و دستوراتی که به آن می دهد تشخیص بدهیم.

اشپیگل: برنامه نویس های روس فقط به کارهای مثبت نمی پردازند. ما اینگونه فرض می گیریم که آنها در صنعت ویروس نویسی هم کاملاً دست دارند.

کسپرسکی: بر اساس تعداد ویروس های برنامه ریزی شده، ما پس از چین و آمریکای لاتین در جایگاه سوم قرار داریم. متاسفانه در عرصه بزهکاری های سایبری، روس ها بازیگران قهار و پیچیده ای هستند و امروزه بر اساس سفارش هایی که دریافت می کنند، ویروس ها و تروجان های پیچیده ای ابداع می نمایند. همچنین آنها با استفاده از اینترنت به پولشویی می پردازند. با این حال بیشترین تعداد برنامه های مخرب، در چین نوشته می شود. این بدان معناست که نویسندگان این برنامه های تبهکارانه احتمالاً به طور مستقیم از دولت این کشور حمایت می شوند، و یا توسط سنگاپور، مالزی و حتی کالیفرنیا مورد پشتیبانی قرار دارند؛ یعنی جایی که هکرها به زبان ماندارین سخن می گویند.

اشپیگل: موضوع بسیار جالبی وجود دارد و آن اینکه هرچند هند یکی از غول های ITدر جهان به شمار می رود ولی ظاهراً تعداد ویروس هایی که در این کشور نوشته می شود بسیار اندک است.

کسپرسکی: به طور کلی سطح جرم و جنایت در هند پایین است. شاید این موضوع در گرایش های فکری مردم آن سامان ریشه داشته باشد. هند و چین تقریباً دارای جمعیت یکسان هستند و میزان استفاده از رایانه بین مردم این دو کشور به یک اندازه است. همچنین استانداردهای زندگی و ریشه های مذهبی این دو نیز کمابیش به هم نزدیک است ولی چین به حدی ویروس تولید می کند که گویی برای این کار از یک خط مونتاژ بهره می گیرد!

اشپیگل: چرا در حالی که برخی از خطرناک ترین حلقه های هکری در روسیه شکل می گیرد، تعداد شرکت های نرم افزارهای این کشور که در سطح جهان شناخته شده باشد – مانند شرکت شما – اندک است؟

کسپرسکی: هرچند برای این قضیه دلایل مختلفی وجود دارد اما به نظر من مشکل اصلی از آنجا آب می خورد که در روسیه به طور سنتی، سطح آموزش های فنی بالاست و این امر طی نسل ها، از معلمان به دانش آموزان انتقال یافته است. با این حال هیچ معلمی نبوده که بداند چگونه می توان با این آموزش ها یک کسب و کار به راه انداخت. طی هفت دهه تسلط کمونیسم، روی آوردن به کسب و کار و راه اندازی تجارت امر غیرمجازی تلقی می شده است. بسیاری از رهبران تجاری امروز حدود 50 سال سن دارند و این یعنی آنکه این افراد در دوره شوروی به دنیا آمده اند.این افراد اغلب نوعی پرده آهنین در ذهن خود دارند. آنها دوست دارند برای تعطیلات به خارج از کشور بروند، اما وقتی پای کسب و کار به میان می آید خود را به کشورهای اتحاد جماهیر شوروی محدود می کنند زیرا در این کشورها مردمی زندگی می کنند که به زبان آنها سخن می گویند و فرهنگ آنها را درک می کنند. امیدوارم ما شاهد نسل جدیدی باشیم که از دیگر فرهنگ ها و کسانی که به زبان انگلیسی تکلم می کنند، واهمه نداشته باشند.

اشپیگل: یاندکس (Yandex) موتور جستجوی روسی، در عرضه اولیه عمومی در بورس نیویورک، به رقم 3/1 میلیارد دلار (912 میلیون یورو) رسید که این، بالاترین عرضه عمومی اولیه سهام در صنعت IT پس از گوگل به شمار می رود...

کسپرسکی: که این یک سیگنال مهم و باورنکردنی برای بسیاری از مردم اینجا قلمداد می شود. به این معنا که یک شرکت روسی نشان داده که با استفاده از توان مغزهای خودمان و به جای بهره گیری از منابع طبیعی که در اختیار داریم، می تواند به موفقیت دست پیدا کند. این یک رویای آمریکایی است که در حال حاضر به یک رویایی روسی شده است. ضمناً این موضوع یعنی درآمدزایی بدون استفاده از نفت و گاز.

اشپیگل: یک مرتبه شما خود را به عنوان یک انسان بسیار پارانوئید (کسی که همه را دشمن خود می پندارد) توصیف کرده بودید. به نظر شما بدترین فاجعه ای که یک ویروس رایانه ای می تواند به وجود آورد چیست؟

کسپرسکی: در دوران اتحاد جماهیر شوروی ما یک جوکی داشتیم که می گفت: آدم خوش بین انگلیسی می آموزد زیرا امید دارد که در آینده دروازه کشور باز خواهد شد. فرد بدبین زبان چینی یاد می گیرد زیرا از این که چین بر ما غلبه کند، در هراس است. فرد واقع گرا هم کار با کلاشنیکف را می آموزد. امروزه خوش بین چینی یاد می گیرد، بدبین زبان عربی را...

اشپیگل: ... و واقع گرا؟

کسپرسکی: ...کار با کلاشنیکفش را ادامه می دهد. حتی آمریکایی ها هم به تازگی صریحاً اعلام کرده اند که به حملات وسیع و مخرب اینترنتی، با یک حمله نظامی کلاسیک پاسخ خواهند داد. اما اگر حمله سایبری علیه ایالات متحده از داخل مرزهای این کشور به راه بیفتد، آنها چه خواهند کرد؟ امروزه همه چیز به رایانه ها بستگی دارد: تامین انرژی، هواپیماها، قطارها. من از این نگرانم که اینترنت به زودی به یک منطقه جنگی تبدیل شود؛ یعنی عرصه ای برای حملات حرفه ای به زیرساخت های مهم و حیاتی.

اشپیگل: این اتفاق چه زمانی رخ خواهد داد؟

کسپرسکی: دیروز! چنین حملاتی در گذشته وقوع یافته است.

اشپیگل: شاید شما به استاکس نت، یک به اصطلاح ابرویروس که برای خرابکاری در تاسیسات هسته ای ایران برنامه ریزی شده، اشاره می کنید.

کسپرسکی: این ویروس بسیار حرفه ای تهیه شده و شدیداً نظر مرا به خود جلب کرده است. پروژه استاکس نت میلیون ها دلار هزینه در بر داشته و یک تیم از مهندسین کاملاً آموزش دیده و کاردان چندین ماه بر آن کار کرده اند. در این پروژه هیچ نشانه ای از حضور افراد آماتور و غیرحرفه ای دیده نمی شود.این کار توسط چند کارشناس حرفه ای که موضوع را بسیار جدی گرفته اند صورت پذیرفته است. شما در مبارزه با این افراد پیروز نمی شوید، چرا که آنها میدان را واگذار نمی کنند.

اشپیگل: ابر ویروسی مثل این، چه نوع خسارت هایی ممکن است به بار آورد؟

کسپرسکی: آیا شما ماجرای قطع سراسری برق در بخش های وسیعی از منطقه آمریکای شمالی در اوت سال 2003 را به خاطر می آورید؟ من کاملاً مطمئنم که امروزه یک ویروس می تواند فاجعه بیافریند. تازه این قضیه مربوط به هشت سال قبل است.

اشپیگل: ماموران آتش نشانی معمولاً در توصیف خطرات آتش، با شور و هیجان بسیار صحبت می کنند و از کلمات اغراق آمیز استفاده می نمایند زیرا آنها از طریق اطفای آتش درآمد کسب می کنند. آیا شما سعی می کنید مردم را از ویروس ها بترسانید، به این دلیل که رزق و روزی شما در این کار است؟

کسپرسکی: اگر من فقط به پول بها می دادم، تا الان شرکتم را عمومی کرده بودم. شما باور بکنید یا نه، هدف اصلی من این است که جهان را به محلی برای زندگی پاک تر و بهتر تبدیل کنم. پول مهم است ولی اگر من کارم را به خوبی انجام دهم، پول خودش به سراغت می آید.

اشپیگل: هکرها اخیراً به شرکت هایی نظیر لاکهید مارتین، گوگل و سونی حمله ور شده اند...

کسپرسکی: ... خیلی ساده به این دلیل که نفوذگران می توانند از سیستم های امنیتی مستحکم آنها عبور کنند و به داده های محرمانه دست یابند. این موضوع نه فقط شرکت ها بلکه تمام مردم آن کشور را در معرض خطر قرار میدهد. این قضیه یک صنعت جاسوسی خصوصی به شمار می رود که کشورها هم در آن دخیل هستند.

اشپیگل: منظور شما این است که دولت ها پشت سر بسیاری از این حملات قرار دارند؟

کسپرسکی: من این را غیرمحتمل نمی دانم.

اشپیگل: گوگل مدعی شده که حمله به سرویس ایمیل این شرکت از چین نشات گرفته است.

کسپرسکی: من هیچ اطلاعاتی که نشان بدهد چین سرمنشا این قضیه است ندارم. حرفه ای ها کار خود را از طریق ------ سرورها انجام می دهند. آنها ممکن است در چین مستقر باشند ولی از آمریکا کنترل شوند. شاید این قضیه فقط یک مساله رقابتی باشد اما مردم انگشت اتهام خود را به سمت چین نشانه رفته اند. در کسب و کار ما هر چیزی ممکن است رخ دهد.

اشپیگل: در سال 2007 مقامات استونی به روسیه بر سر برداشتن یادبود شوروی از پایتخت این کشور اعتراض کردند و خشم مسکو را برانگیختند. آیا به نظر شما پشت سر حملات سایبری که پس از این رویداد، علیه این کشور کوچک رخ داد، کرملین حضور داشته است؟

کسپرسکی: حمله به استونی یک کار دولتی نبوده بلکه کار هرزنامه نویس های خشمگین روسی بوده که شبکه های رایانه ای خاص موسوم به بات نت ها را مدیریت می کنند. این موضوع به یک نمونه کامل از جنگ سایبری علیه یک کشور تبدیل شد. هکرها فقط سایت های دولتی را از کار نینداختند بلکه هرزنامه های بسیاری منتشر نمودند که به فروپاشی سریع کانال های اینترنتی استونی منجر شد. در واقع ارتباط این کشور با خارج قطع شد و سامانه های بانکی، تجاری، حمل و نقل و همه چیز به محاق فرو رفت.

اشپیگل: آیا هکرهای روسی می توانند آلمان را کیش و مات کنند؟

کسپرسکی: (با خنده): ما چنین کاری نخواهیم کرد. اگر دست به این کار بزنیم، پس چه کسی گاز طبیعی ما را بخرد؟!

اشپیگل: گروهی از هکرها و گیک های رایانه ای دست به دست هم داده اند و یک گروه آنلاین گریزپا به نام آنونیموس (Anonymous) تشکیل داده اند که به طور مداوم حملات چریکی در فضای سایبر به راه می اندازد. نظر شما در مورد این گروه چیست؟

کسپرسکی: من فکر نکنم آنونیموس تاکنون خسارت عمده ای به بار آورده باشد. هرچند من از این گروه حمایت نمی کنم ولی برخی از این افراد نیت خوب و پسندیده ای دارند و صرفاً هدفشان این است که نگاه ها را به سمت رخنه ها و کاستی های امنیتی جلب کنند. البته در بین اینها کسانی هم هستند که نیات سوئی در سر دارند. تصور کنید که شما کلید درب منزل خود را در بخش بیرونی قفل جا گذاشته اید. یک حالت این است که کسی پیدا شود و این موضوع را به اطلاع شما برساند. اما ممکن است شخص دیگری هم پیدا شود که در همه شهر جار بزند که درب ورودی منزل شما باز است. در مورد آنونیموس که دست به کارهای غیرقابل پیش بینی می زند، همین شق دوم صادق است.

اشپیگل: آیا در آینده سازمان های تروریستی هم می توانند جنگ سایبری به راه بیندازند؟

کسپرسکی: تروریست ها در درجه اول از اینترنت برای برقراری ارتباط، تبلیغات، جذب اعضای جدید و تامین منابع مالی استفاده می کنند. تاکنون بزهکاران مجرب اینترنتی نشان داده اند که با تروریست ها نزدیکی چندانی ندارند. ولی در آینده ما شاهد حملات اینترنتی علیه کارخانه ها، هواپیماها و نیروگاه های برق خواهیم بود. کافی است به فیلم «جان سخت 4» فکر کنید...

اشپیگل: ... که در آن بروس ویلیس مجبور است با ارتشی از هکرهای جوان به مقابله برخیزد.

کسپرسکی: نیمی از فیلم تخیل هالیوودی است اما نیمه دیگر آن کاملاً واقع بینانه است. این همان چیزی است که مرا واقعاً نگران کرده است.

اشپیگل: پسر 20 ساله شما ایوان، اخیراً توسط یک باند ربوده شد ولی چند روز بعد بدون اینکه آسیبی ببیند، آزاد شد. در روسیه، ثروتمند بودن چقدر می تواند خطرناک باشد؟

کسپرسکی: خطرناک تر از این در مونیخ و بدتر از آن در کلمبیاست؛ جایی که من معمولاً برای گذران تعطیلاتم با یک ماشین زرهپوش به آنجا مسافرت می کنم. فرزندان افراد کارآفرین و موفق، در دیگر کشورهای جهان هم ربوده می شوند. خدا را شکر که مقامات روسی و سرویس امنیتی من توانستند ایوان را نجات دهند. در قضیه آدم ربایی ایوان، خود وی هم تاحدی مقصر است چرا که پسرم آدرسش را از طریق فیس بوک منتشر کرده بود در حالی که من سال ها پیش به او هشدار داده بودم که هیچ نوع اطلاعات شخصی اش را در اینترنت منتشر نکند. شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و توییتر کار را برای بزهکاران آسان تر کرده است.

اشپیگل: پسر شما ریاضیات می خواند و کار وی هم برنامه نویسی است. آیا شما انتظار دارید او یک روزی مدیریت شرکت کسپرسکی را بر عهده بگیرد؟

کسپرسکی: شاید. اگر بتواند خوب از پس این کار بر بیاید.

اشپیگل: دره سیلیکون پر است از دانشمندان روسی. آیا شما هیچگاه نخواسته اید به آمریکا مهاجرت کنید؟

کسپرسکی: یک بار، آن هم در سال 1992. من در اولین سفرم به غرب، تازه از هانوفر به مسکو برگشته بودم. در آن زمان من نمی توانستم کاری انجام بدهم جز اینکه از روی تنفری که نسبت به کشورم احساس می کردم، سر تکان دهم. در آن زمان اختلاف طبقاتی خیلی گسترده بود، که البته امروزه بسیار کمتر شده است. از آنجا که من زیاد مسافرت می کنم، می دانم که در هر جایی جنبه های مثبت و منفی در حوزه های مختلف از قبیل اجتماع، اقتصاد و سیاست وجود دارد.

اشپیگل: آقای کسپرسکی! از وقتی که برای این مصاحبه اختصاص دادید متشکرم.

خواهش میکنم د ی

arfnpm
20-07-2012, 08:14
کسپرسکی: خیر، واقعیت این است که ما یک شرکت روسی هستیم و گاهی اوقات احساس می کنیم نسبت به ما مقداری سوءظن وجود دارد. با این حال در زمان حاضر ما در آلمان حائز رتبه اول هستیم و از رشد سریعی در آمریکا برخورداریم، حتی مشتری هایی نیز از بین کشورهای ناتو داریم.

یک لحظ فکر کنید کسپرسکی توی آلمان رتبه 1 رو داشته باشه.
جدای اینکه هیچ آلمانی به روس ها اعتماد نداره باید گفت که با وجود Avira و Gdata در آلمان این آدم باز یه جک دیگه گفته.

kases
20-07-2012, 17:58
همکاری کسپرسکی و اتحادیه بین‌المللی مخابرات در نشست Telecom World 2012

نشست اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU Telecom World 2012) امسال همکاری Kaspersky Lab از چهاردهم تا هجدهم اکتبر سال میلادی جاری (23 تا 27 مهر) همزمان با هفته فناوری خاورمیانه (Gitex 2012) در دوبی برگزار خواهد شد. همکاری کسپرسکی با ITU که آژانس ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان ملل محسوب می‌شود به منظور تدوین و توسعه دستور کار نشست ITU Telecom World 2012 در دوبی صورت می‌پذیرد.

به گزارش روابط عمومی پارس آتنا دژ (پاد)، Kaspersky Lab در مقام یکی از پیشروترین شرکت‌های امنیتی IT در همکاری با ITU و IMPACT (بازوی اجرایی امنیت مجازی سازمان ملل با عنوان «شراکت چندجانبه بین‌المللی علیه تهدیدات مجازی») در تدوین دستور کار مباحثات مربوط امنیت مجازی در نشست ITU Telecom World 2012 به همکاری می‌پردازد. مسایلی همچون مبارزه با حملات مجازی سازماندهی شده در سطح جهانی و تقویت همکاری‌های بین‌المللی در این نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت. یوجین کسپرسکی مدیر اجرایی شرکت Kaspersky Lab سخنرانی آغازین نشست ITU Telecom World 2012 را حول اهمیت و اساس تهدیدات مجازی در دنیا ایراد خواهد کرد.
حمدون توره، دبیر کل اتحادیه بین المللی مخابرات در مورد همکاری با کسپرسکی می‌گوید: امنیت مجازی چالش بزرگی است که در سطح بین‌المللی باید به آن بپردازیم. اتحادیه بین‌المللی مخابرات خشنود است که می‌تواند در نشست Telecom World 2012 که ماه اکتبر سال میلادی جاری برگزار می‌شود، از دانش و تجربه Kaspersky Lab در زمینه امنیت مجازی بهره بگیرد. این نشست مسایل حساس، عمده و جهانی امنیت مجازی را در دنیای امروز زیر ذره بین قرار می‌دهد و به بررسی بهترین راهکارها برای مقابله با این مسایل می‌پردازد.
یوجین کسپرسکی نیز در مورد رویداد ITU Telecom World 2012 می‌گوید: امنیت مجازی یکی از نگرانی‌های فزاینده دنیاست که همه با آن سر و کار داریم، از این رو باید از طریق پایگاه‌های بین‌المللی مطرحی همچون سازمان ملل و نشست ITU Telecom World 2012 به طور جامع و کامل به بحث و تبادل نظر درباره این نگرانی‌ها بپردازیم.
نشست ITU Telecom World 2012 از چهاردهم تا هجدهم اکتبر سال میلادی جاری (23 تا 27 مهر) همزمان با هفته فناوری خاورمیانه (Gitex 2012) در دوبی برگزار خواهد شد. جریان‌های مهمی ‌که در دنیای فناوری نحوه زندگی ما را شکل می‌دهد و دگرگون می‌کند در این نشست به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد و امنیت مجازی یکی از سرفصل‌های اصلی این رویداد خواهد بود. تاثیر داده‌های کلان، رایانش ابری، شهرهای هوشمند و اینترنت اشیا از دیگر سرفصل‌هایی است که در دستور کار نشست ITU Telecom World 2012 قرار دارد. فهرستی از برنامه‌های این رویداد پایان ماه مه 2012 منتشر خواهد شد.

منبع

maminsafari
15-08-2012, 00:01
دیسنا - پایگاه اطلاع رسانی امنیت اطلاعات ایران .

شرکت روسی کسپرسکی به طور ناخواسته به وجود مشکلات جدی در نسخه های 2011 محصولات ضد ویروس خود اعتراف کرد .
همانطور که می بینید کسپرسکی نسخه های لاتین 2011 را به طور کلی از وب سایت خود حذف کرده .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

* برای مشاهده عکس در سایز بزرگ بر روی آن کلیک نمائید .

پیش از این کارشناسان نسبت به وجود مشکلات و نقصهای مختلف امنیتی و عادی در نرم افزارهای ضد ویروس کسپرسکی هشدار داده بودند .

حالا کسپرسکی خود به صورت تلویحی و بی سر و صدا به وجود این مشکلات اعتراف کرده است .

بد نیست بدانید در حال حاضر نسخه های انگلیسی 2011 آنتی ویروسهای کسپرسکی به طور کامل از روی وب سایت این شرکت پاک شده و حتی در بخش دسترسی به نسخه های قدیمی ، از نسخه لاتین ( انگلیسی ) آنتی ویروسهای 2011 اثری دیده نمی شود .

مطمئن باشید نسخه های 2011 دیگر زبانها هم مورد استفاده کاربران نیست ، وگرنه بدون شک بر روی وب سایت قرار داده نمی شد .

بد نیست بدانید کارشناسان امنیتی نسبت به وجود مشکلات مشابه در نسخه های 2012 کسپرسکی هم هشدار داده و استفاده از محصولات این شرکت روسی را به هیچ عنوان توصیه نمی کنند .

از طرفی اعتراف دیر هنگام کسپرسکی در این باره نشان می دهد این شرکت در قبال کاربرانش احساس مسئولیت نمی کند .

اخبار مرتبط :

کشف نقصهای امنیتی خطرناک در محصولات 2012 کسپرسکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کسپرسکی اشتباه خود را به طرز بدی اصلاح کرد . ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پر فروش ترین شرکتهای آنتی ویروس در سال 2011 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

*Batman*
15-08-2012, 00:50
سلام.
دانلود کسپرسکی 2011 نسخه انگلیسی از سرور اصلی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پر فروش ترین آنتی ویروسهای سال 2011 که از نظر شما و سایتتون Trend Micro و سیمانتک بودن چه ارتباطی به متن خبر داره؟!
سعی کنید با نام بردن ویژگی ها و استناد به تستهای معتبر محصول مورد نظر خودتون رو معرفی کنید.
الان دیگه مشتری ها هشیار هستن و تبلیغ از راه تخریب رو اصلا نمی پسندن.
نه من حقوق بگیر کسپرسکی هستم و نه شما با این تبلیغات منفی میتونید این کمپانی رو زمین گیر کنید!
پس بیایید منطقی و واقع بین باشیم.

xman681
15-08-2012, 12:05
سلام

واقعا برای من هم سواله که چرا اینقدر بدنبال خراب کردن این شرکت هستند ؟؟؟!!!!

نکته جالب تر در رفتار این افراد این هست که بقیه شرکت ها را هم کلا ادم حساب نمیکنند و فقط فکر میکنند دنیای امنیت دست همون 2 3 تا برند خودشون هست

البته کسپر اسکای هم شرکت 100 سالمی در مسائل تجاری خودش نیست ولی نباید قدرت نرم افزاری این شرکت را نادیده گرفت و به عنوان یکی از شرکت های سطح 1 دنیا همیشه مطرح بوده

jolan57
15-08-2012, 15:45
جالب اینجاست کسپرسکی با این همه ضعف و باگ که فقط دیسنا و دورانتاش از اون خبر دارند بهترین آنتی ویروس 2011 شده و در تمامی تست ها بهترین نتایج رو گرفته و هیچ تستی رو ما نمیبینم که کسپر در اون ضعیف عمل کرده باشه :دی

اگر این دسته از کاربران چیزی از کامپیوتر و امنیت سر در می آورند آنوقت سراغ محصولات شرکتی مانند کسپرسکی نمی رفتند .
من نمیدونم شما چرا اینقدر نفرت انگیز کامنت میدین من برای شما گزارش تخلف میفرستم تا یاد بگیرین در مورد دیگران چیزی نگین

p3rsi4n
15-08-2012, 15:45
ارائه محصولات بی کیفیت ( مخصوصآ ضعف جدی در شناسایی ویروسهای روت کیت )

مسئله دیگر اینکه خود شرکت کسپرسکی با انتشار لایسنس های به اصطلاح سرقتی توانسته همین تعداد کاربر را به استفاده از محصولات خود ترغیب نماید .
اینقدر این دوستان شبیه دلالهای بازار ناصر خسرو صحبت میکنند که اگه یک روزی هم قصد استفاده از این برندهایی رو که دارن تبلیغ میکنن داشتم دیگه الان حتی به فکر استفاده از اون ها هم نخواهم بود
این دوست عزیز اینجا رو با فروشگاه یا شرکت خودشون اشتباه گرفتن
دوست عزیز اینجا محلی واسه تبادل اطلاعات هست نه تبلیغ و افزایش سود جیب شما

Hidden-Hunter
15-08-2012, 16:07
سلام دوست عزیز فروشنده

چیزی که باید بگم من به امنیت فردی خود در فضای مجازی فکر میکنم تا به استفاده از یک برند غولی که از امنیت فقط اسم در کرده..وبرای امنیت کاربر فقط همون تنظیمات بچه گانه را مد نظر می گیره.و فقط به فکر فروشش هست تا کاربر و در طی نسخه ها فقط بقول یکی دوستان روکش تغییر می دهند دلیلش هم اینه فروش زیاده و می بینند کاربر اینطوری راحتره و گرنه در حفاظت 360 درجه ای کاربر تغییراتی در اپشن های سوییت خود اعمال می کردند. شبکه کلود هم من بهش ایمان دارم ولی نقص های خودش را داره که واقعا جای تاسف داره.در ضمن کاربری که با امنیت اشنا نباشه سراغ محصولا سیمانتک و ترند میکرو یا همان وب روت می ره.این همه برای سیمانتک در وبلاگ دورانتاش سرو صدا کردید که ادم متعجب میشه که این سوییت واقعن چی هست؟؟من قصدم تخریب سیمانتک نیست ولی سیمانتک برای حفاظت کاربر کم کاری میکنه و دیتابیس ان چنانی هم نداره تستی هست که خودمون انجام دادیم.
این هم که فیس بوک چرا سیمانتک و ترندمیکرو را انتخاب کرده این ها سیاست هست و نه بخاطر بازار فروش ، اگر سوییتی بازار فروش عالی داشته باشه ولی از نظر امنیتی ضعف هایی داشته باشه حتما باید مورد استقبال قرار بگیره ؟ سیمانتک داره نون شهرتش را میخوره.
بزار برات یه چیزی بگم : من نمیدونم چرا یاهو سیمانتک را برای حفاظت از میل ها گذاشته؟؟ در صورتی که وقتی میلی ارسال میشه و من نورتون داشتم شناسایی نمی کرد و همون فایل میل که به صورت PDF بود در ویروس توتال اسکن می کردم کسپر شناسایی می کرد.
نورتون داشتم و یه میل برام امد از همین pdf ها که با اسکن انلاین دیدم نورتون میگه good فایل هست و منم ران کردم و گفتم شاید کلود یا سونار به دادم برسه ولی دیدم خیر نشناخت و 2 ساعت نورتون رو سیستم بود که مشکوک شدم و کسپر نصب کردم تا نصب کردم ، و مخرب طوری بود که هر برنامه ای کهر ان می کردی از طریق اون برنامه به یه هاست کانکت میشد که کسپر اون هات را بلوک میکرد ، جت ادیو ران میکردم کسپر هشدار میداد و km player ران کردم دیدم باز هشدار میده و زدم اپدیت افلاین و سیستم را اسکن کردم و دیدم بله یه htm فایل پیدا کرد و سیستم را اکی کرد در صورتی که غول امنیتی شما این کار ا نکرد ، سیسمانتک هم کم سوتی نمیده در دنیای تجارت و امنیت ولی چون شهرت داره زیاد کسی بهش گوش نمیده .
در ضمن این هم بدون کسایی که از امنیت چیزی میدانند سراغ سه برندی که فقط شهرت دارند نمیرند ،
والسلام

maminsafari
15-08-2012, 20:21
سلام دوست عزیز فروشنده

چیزی که باید بگم من به امنیت فردی خود در فضای مجازی فکر میکنم تا به استفاده از یک برند غولی که از امنیت فقط اسم در کرده..وبرای امنیت کاربر فقط همون تنظیمات بچه گانه را مد نظر می گیره.و فقط به فکر فروشش هست تا کاربر و در طی نسخه ها فقط بقول یکی دوستان روکش تغییر می دهند دلیلش هم اینه فروش زیاده و می بینند کاربر اینطوری راحتره و گرنه در حفاظت 360 درجه ای کاربر تغییراتی در اپشن های سوییت خود اعمال می کردند. شبکه کلود هم من بهش ایمان دارم ولی نقص های خودش را داره که واقعا جای تاسف داره.در ضمن کاربری که با امنیت اشنا نباشه سراغ محصولا سیمانتک و ترند میکرو یا همان وب روت می ره.این همه برای سیمانتک در وبلاگ دورانتاش سرو صدا کردید که ادم متعجب میشه که این سوییت واقعن چی هست؟؟من قصدم تخریب سیمانتک نیست ولی سیمانتک برای حفاظت کاربر کم کاری میکنه و دیتابیس ان چنانی هم نداره تستی هست که خودمون انجام دادیم.
این هم که فیس بوک چرا سیمانتک و ترندمیکرو را انتخاب کرده این ها سیاست هست و نه بخاطر بازار فروش ، اگر سوییتی بازار فروش عالی داشته باشه ولی از نظر امنیتی ضعف هایی داشته باشه حتما باید مورد استقبال قرار بگیره ؟ سیمانتک داره نون شهرتش را میخوره.
بزار برات یه چیزی بگم : من نمیدونم چرا یاهو سیمانتک را برای حفاظت از میل ها گذاشته؟؟ در صورتی که وقتی میلی ارسال میشه و من نورتون داشتم شناسایی نمی کرد و همون فایل میل که به صورت PDF بود در ویروس توتال اسکن می کردم کسپر شناسایی می کرد.
نورتون داشتم و یه میل برام امد از همین pdf ها که با اسکن انلاین دیدم نورتون میگه good فایل هست و منم ران کردم و گفتم شاید کلود یا سونار به دادم برسه ولی دیدم خیر نشناخت و 2 ساعت نورتون رو سیستم بود که مشکوک شدم و کسپر نصب کردم تا نصب کردم ، و مخرب طوری بود که هر برنامه ای کهر ان می کردی از طریق اون برنامه به یه هاست کانکت میشد که کسپر اون هات را بلوک میکرد ، جت ادیو ران میکردم کسپر هشدار میداد و km player ران کردم دیدم باز هشدار میده و زدم اپدیت افلاین و سیستم را اسکن کردم و دیدم بله یه htm فایل پیدا کرد و سیستم را اکی کرد در صورتی که غول امنیتی شما این کار ا نکرد ، سیسمانتک هم کم سوتی نمیده در دنیای تجارت و امنیت ولی چون شهرت داره زیاد کسی بهش گوش نمیده .
در ضمن این هم بدون کسایی که از امنیت چیزی میدانند سراغ سه برندی که فقط شهرت دارند نمیرند ،
والسلام

دوست عزیز اینها برندهایی نیستند که به کرکشون آپدیت بدند . و شما هم حتما از این نسخه ها استفاده میکردید . باید بگم همین قدر که کسپرسکی روی سیستمتون نصب میشده خودش خیلیه با وجود بدون آپدیت شدن آنتی ویروس نورتونتون . شما بیا اصلیشا بخر میبینی 100 تا کسپر این برند را حتی نمیتونه اسم ببره. این خطی که شما میرید من 5 سال پیش رفتم . برای امنیت خودتون میگم کسپر اون چیزی نیست که شما فکر میکنید 10 تا ویروس را میگیره 2 تا روتکیت را رد میکنه . قبول ندارید . اسکنر ترند میکرو ابری هست . اسکن کنید این تازه اوناشه که با یه اسکن ساده میگیره . اونهایی که با ریلتام میگیره یا حفاظت فایلهای سیستمی و رفتار شناسی بماند تازه ترند میکرو و سیمانتک رابط کاربریشون را خلاصه کردند چون دیگه دوره این که کاربر بگه این فایل ویروسه و این نیست گذشته . این خودش تهدیده برای امنیت شما اگه کمی دقت نظر و دوراندیشی داشته باشید.
کسپرسکی چیزی نداره من بخوام بکوبمش همین ها هم که گفتم زیاده . شما زیاد تحویلش گرفتید. هر کسی هم میگه بنده تحریف کردم و زیاده گویی باید بگم برود اطلاعاتش را ببرد بالا بنده مطالعات زیادی داشتم از روی دلم صحبت نمیکنم . تجربم هم این چیزها را گذرونده بماند که هنوز هم دارم از کاربرایی مثل شما چیزهایی یاد میگیرم.

LightningII
15-08-2012, 20:42
من توی یه تاپیک دیگه هم گفتم . اینجا هم میگم .
15 ساله که با انواع سیستمهای اداری و شخصی آلوده بطور حرفه ای سر و کارمه . تنها ویروس کشی که از پس پاکسازی کامل اینجور سیستمها براومده کاسپرسکی بوده (ضمناً تلفظ کاسپرسکای اشتباهه . کاسپرسکی درسته) . شاید فرض کنید G-Data هم بتونه در همین حد کارایی داشته باشه ولی سهولت کار و آپدیت و فعالسازی کاسپر رو هم اگه در کنار کارایی قدرتمندش بخوایم لحاظ کنیم دیگه جای هیچ بحثی باقی نمیذاره .
سال 2008 یک سیستم اداری بشدت مشکلدار اما دارای اطلاعات مهم رو برام اوردند که بعلت داشتن ویندوز 98 و نصب نشدن بعضی ویروس کشها مجبور شدم یکی از نسخه های خیلی قدیمی کاسپر رو دانلود و روی اون نصب کنم . بدون آپگرید کردنش فقط پایگاه دادش رو آپدیت کردم و بعد براحتی بالغ بر 300 ویروس رو شناسایی و پاک کرد . هیچ آلودگی باقی نذاشت .
حالا شما اگه تونستید روی سیستمی که 4 تا ویروس داخلشه ESET یا یه ویروس کش دیگه نصب کنید . اصولاً ویروس کش نصب نمیشه تا بخواد رفع آلودگی کنه !
در حال حاضر هم که دیگه دیسک نجات کاسپر مشکل گشای قطعی سیستمهای آلودست .
بارها و بارها روی سیستمهای سالم اما روزانه در معرض ویروس اومدم آخرین نسخه ی ESET بهمراه آپدیتهاش و با حداکثر تنظیمات امنیتیش رو نصب کردم بعد از مدتی برداشتند آوردند که یا ویروسی شده و یا به Fake Antivirus ها و تروجان و... آلوده شده ! دیگه حالم از این بهم خورد .
ولی با کاسپرسکی هنوز یادم نمیاد 1 بار چنین مشکلی ایجاد شده باشه . حتی 1 بار .
همونطور که گفتم این صحبتم بر اثر 15 سال کار حرفه ای روی تعداد خیلی زیادی سیستم آلوده بدست اومده .

jolan57
15-08-2012, 21:06
بنده فروشنده کسپرسکی هستم ومیخواهم از این راه شما را از آنتی ویرو سهای دیگر دور کنم . اشکال داره .

تست خنده . اون تستایی که شما میگید بیشترشون تحریم شده اند توسط شرکتهای بزرگ چون نتایجشون خریده میشه و باید بگم این کمپانی ها به این نوع تستها برای فروششون نیاز ندارند چون خودشون بازارا هدایت میکنند . کسپرسکی که هیچی 10 تا کسپرسکی هم بازی میدن و میپیچونند اگه لازم باشه.

نفرت خنده بنده نفرت انگیز نمیزارم شما کسپرسکی دوست داری نمیخواهی قبول کنی چون نمیدونید چه راهکار جعلی را استفاده میکنید . آنتی ویروس فقط ویروس گیری نیست و برای حفظ امنیت شما باید حتی بتواند از اعتبار کمپانی خود بگذرد و در مواردی که دچار نقص و کوتاهیست بیان کند تا شما دچار مشکل نشوید . دیدگاه شما به آنتی ویروس فقط در حد یک نرم افزار است که از آن برای ویروس یابی استفاده میکنید . کارت اعتباری 50000 $ ندارید که قصه خالی شدن اکانتتون را داشته باشید .بماند که در مورد اول هم کوتاهی از این برندها زیاد است.بماند که با هزینه شما وطیفه بیشتری هم ندارند.
اگه منظورتون شرکت های بزرگ آویرا , آواست , بیت دیفندر , بولگارد , نورتون و بقیه هستند که تمامی این شرکت ها این تست ها رو قبول دارن و در آنها شرکت میکنند ولی اگر منظورتون از شرکت های بزرگ webroot و ترند میکرو است :دی :دی که حرفی دیگه باقی نمیمونه
بقیه نظرتون هم من متوجه نشدم چی گفتین و کلاً ارزش جواب دادن نداشت , با تشکر

Hidden-Hunter
15-08-2012, 21:30
دوست عزیز اینها برندهایی نیستند که به کرکشون آپدیت بدند . و شما هم حتما از این نسخه ها استفاده میکردید . باید بگم همین قدر که کسپرسکی روی سیستمتون نصب میشده خودش خیلیه با وجود بدون آپدیت شدن آنتی ویروس نورتونتون . شما بیا اصلیشا بخر میبینی 100 تا کسپر این برند را حتی نمیتونه اسم ببره. این خطی که شما میرید من 5 سال پیش رفتم . برای امنیت خودتون میگم کسپر اون چیزی نیست که شما فکر میکنید 10 تا ویروس را میگیره 2 تا روتکیت را رد میکنه . قبول ندارید . اسکنر ترند میکرو ابری هست . اسکن کنید این تازه اوناشه که با یه اسکن ساده میگیره . اونهایی که با ریلتام میگیره یا حفاظت فایلهای سیستمی و رفتار شناسی بماند تازه ترند میکرو و سیمانتک رابط کاربریشون را خلاصه کردند چون دیگه دوره این که کاربر بگه این فایل ویروسه و این نیست گذشته . این خودش تهدیده برای امنیت شما اگه کمی دقت نظر و دوراندیشی داشته باشید.
کسپرسکی چیزی نداره من بخوام بکوبمش همین ها هم که گفتم زیاده . شما زیاد تحویلش گرفتید. هر کسی هم میگه بنده تحریف کردم و زیاده گویی باید بگم برود اطلاعاتش را ببرد بالا بنده مطالعات زیادی داشتم از روی دلم صحبت نمیکنم . تجربم هم این چیزها را گذرونده بماند که هنوز هم دارم از کاربرایی مثل شما چیزهایی یاد میگیرم.

من از سریال استفاده می کردم و نه از کرک ، پس این وسط 190 مگابایت اپدیت چی میشه؟
یکی از دوستان نورتون 2012 خریده و باید ببینم یه فایل که من برا شرکت نورتون ارسال کردم را این نورتون اورجینال شناسایی میکنه یا خیر.
دیگه قدیمی شده بحث اپدیت با کرک و سریال اورجینال..والا من روتکیت هم با کسپر تست کردم و راحت شناخته ، حتی روتکیتی که نورتون نمی شناخت را کسپر دو سوته نفلش کرد.
ادم هرچیزی را باتجربه بدست میاره و تجربه من اینو میگه ویروس تست کردن انلاین با نورتون خیلی عالی چون به سرور وصل و دیتا را سند و ریسایو میکنه و فایل اجرا شده را نابود میکنه ولی نورتون در حال افلاین اگر دیتابیس نشناسه باید قید ویندوز را زد ،
نورتون دیتابیسش فکر نکنم خیلی خفن باشه .
اگر نورتون شما اصل هست بیایید یاهو من یک فایل به شما بدم ببینم نورتون با دیتابیس میشناسه یا نه با اعتبار سنجی.
amirkarkasvirous@yahoo.com

مخربی هست که چند بار به سرور سیمانتک ارسال شده ولی در دیتابیس نرفته.

kases
15-08-2012, 22:11
کارت اعتباری 50000 $ ندارید که قصه خالی شدن اکانتتون را داشته باشید

سلام

در تستهای ماه گذشته matousec که یکی از معتبر ترین شرکتها به حساب میاد نتایج تست پرداختهای انلاین به این شرح بود:

kaspersky و truster بهترین نتایج کسب کردند و توصیه میشه اگه کارتهای اعتباری 50000000000 دلاری دارید حتما از کسپرسکی 2013 استفاده کنید تا امنیت بهتری داشته باشید

در ضمن اگر شرکتی اعتبار این تستها رو قبول نداشته باشه قاعدتا شرکت نمیکنه پس تمام این شرکتها که در تست حضور داشتند این تست معتبر دانستند

نتایج تستها فایل پیوست شد

54524
5452254523

arfnpm
15-08-2012, 22:36
جالب اینجاست کسپرسکی با این همه ضعف و باگ که فقط دیسنا و دورانتاش از اون خبر دارند بهترین آنتی ویروس 2011 شده و در تمامی تست ها بهترین نتایج رو گرفته و هیچ تستی رو ما نمیبینم که کسپر در اون ضعیف عمل کرده باشه :دی

درود
مشکل ما اینه که دنیا رو به اندازه وسعت دیدن چشممون میدونیم.

دوست عزیز این تست ها برای مردم جهان یا بهتر بگم کشور های جهان اول اصلا مهم نیست.

1- در این تست ها چه آنتی ویروس هایی رتبه های بالایی می گیرند؟ کسپرسکی، بیتدفندر یا اف-سکیور؟ پس چرا بعد از این رتبه ها آمار فروش این شرکت ها در کشور های جهان اول رشد نمی کند؟

2- آیا می دانید که سازمان ها و ادارات کشور های پیشرفته چه قدر روی اطلاعات و امنیت خود حساس هستند؟ اگر به این امر واقف باشید با توجه به هزاران شرکت بزرگ اروپایی و آمریکایی، چرا نورتون یا ترند میکرو صاحب بیشترین فروش در نسخه سازمانی هستند؟

یک نکته: در ایران هر کس قیمت بهتری بدهد و یه پولی هم به مسئول خرید اون اداره، میتونه آنتی ویروس خودشو بفروشه. اما در کشور های پیشرفته همه چیز با نظم و تحقیق انجام میشه و یک اشتباه کوچک کل برنامه های شرکت را خراب می کند.

پس: اگر کوچکترین لغزشی در نورتون یا بقیه برند های محبوب باشه این ها دوام زیادی نمی آوردند.

نکته مهم: نتایج این تست ها برای مردم های کشور های جهان سوم (از جمله ما) بسیار محبوب هستند و آنتی ویروس هایی مانند کسپرسکی و بیتدفندر که بازار کشور های جهان سوم رو هدف گرفتند به این تست ها نیاز زیادی دارند.

پس بهتر است با یک تحقیق کوچک متوجه شویم که این تست ها از نگاه مردم پیشرفته اهمیت بسیار محدودی دارد تا ما که این تست ها را نتیجه مطلق می دانیم و به آن استناد می کنیم.

نکته مهم دیگر در مورد کسپرسکی افول شدید فروش آن در جهان است که به هر ریسمانی برای حفظ خود چنگ می زنند.

آنتی ویروس هایی مانند G-DATA یا E-Scan یا چند مورد دیگه قبلا موتور کسپرسکی داشتند، برای شما عجیب نیست که یک باره این موتور را حذف می کنند؟ این شرکت ها هم با مشکلات کسپرسکی و ضعف های آن بیشتر از ما آشنا هستند.

بهتر است مسایل را بهتر و دقیق تر مورد بررسی قرار دهیم.

xman681
15-08-2012, 22:54
سلام

خسته نباشید

بحث هایی که شد به نظر من کمی تعصب گونه هست از هر دو طرف

اول اینکه دوستان کسپر اسکای اعلام میکنند که همیشه این برند در جایگاه برتر بوده است ( نظر دوستی که 15سال سابقه داشته و بقیه )
حتی همین نوشته بالای سر این پست را ببینید دوستمون اسم کسپر را اول آورده در صورتی که دوم هست :31:

چرا دوست عزیز نمیگید از Trusteer که بالاتر هم هست استفاده کنند این نشان تعصب هست و هیچ چیز دیگه چون ایشون اشاره داره به دارندگان کارت های اعتباری نه چیز دیگه

بیت دیفندر هم همیشه بهترین بوده است ولی همیشه اون را پایین تر از کسپر اسکای در این سایت می بینند

در کل به نظر من باید دوستان سوییت کسپر قبول کنند که در بعضی مواقع تعصب روی این محصول پیدا میکنند و نمیخواهند قبول کنند که در حد برترین و عالی ترین نیست و برای خودش مشکلات خاص خودش را داره

F-Secure آنتی ویروسی است که همیشه در تست ها جز مدعیان بوده ولی کسی محل سگ هم بهش نمیگذاره حتی اون سال قبلی که اول Av Com شد و در بقیه سال ها جز بهترین ها بوده

حالا شاید دوستان بگند اون آنتی ها چیزی از خودشون ندارند ولی باید بگم تست Av com تنها تستی است که در تمامی موارد آنتی ها را تست میکنند و در این زمینه اصلا ایراد قابل قبول نیست

یا حتی در سال های 2006 و 2007 که Nod32 با اقتدار صدر نیشن این تست بود ؛ حالا یکسال کسپر اول شده است ( البته دو سال اول هم بوده ) نمیشه گفت بهترین کسپر هست اگر تا دو سه سال آینده صدر نشین تست ها بود اون موقع قدرت بلامنازع کسپر خواهد بود

در مورد اون دوستمون هم به نظر من هر سه شرکت شما در اکثر تست هایی که کسپر حضور داشته ؛ بوده و نتایجشون کاملا ضعیف تر بوده پس در نتیجه ضعیف تر از کسپر هستند بدون شک

البته خداییش ترند میکرو غول امنیت شبکه ای هست و در این مسئله هیچ شک و شبهه ای نیست و به طور حتم یکه تاز این عرصه هست و برند های دیگه به این زودی نمیتونند به این شرکت برسند ولی در نرم افزار زیاد وقت گذاری و انرژی نگذاشته البته هر روز داره بهتر میشه
سیمانتک هم که همیشه جز بهترین ها بوده و خواهد بود بخصوص اینکه نیروی متخصص بالاش محصولی با کیفیت مناسب را همیشه ارائه کرده است
وب روت به عنوان آنتی کامل نمیشه روش حساب کرد ولی خداییش با حجم کمش قابل قبول ویروس شناسایی میکنه که این هم نکته منحصر به فردی است

موفق باشید

GHOST RECON
16-08-2012, 01:09
15 ساله که با انواع سیستمهای اداری و شخصی آلوده بطور حرفه ای سر و کارمه . تنها ویروس کشی که از پس پاکسازی کامل اینجور سیستمها براومده کاسپرسکی بوده (ضمناً تلفظ کاسپرسکای اشتباهه . کاسپرسکی درسته) . شاید فرض کنید G-Data هم بتونه در همین حد کارایی داشته باشه ولی سهولت کار و آپدیت و فعالسازی کاسپر رو هم اگه در کنار کارایی قدرتمندش بخوایم لحاظ کنیم دیگه جای هیچ بحثی باقی نمیذاره .
سال 2008 یک سیستم اداری بشدت مشکلدار اما دارای اطلاعات مهم رو برام اوردند که بعلت داشتن ویندوز 98 و نصب نشدن بعضی ویروس کشها مجبور شدم یکی از نسخه های خیلی قدیمی کاسپر رو دانلود و روی اون نصب کنم . بدون آپگرید کردنش فقط پایگاه دادش رو آپدیت کردم و بعد براحتی بالغ بر 300 ویروس رو شناسایی و پاک کرد . هیچ آلودگی باقی نذاشت .
حالا شما اگه تونستید روی سیستمی که 4 تا ویروس داخلشه ESET یا یه ویروس کش دیگه نصب کنید . اصولاً ویروس کش نصب نمیشه تا بخواد رفع آلودگی کنه !
بارها و بارها روی سیستمهای سالم اما روزانه در معرض ویروس اومدم آخرین نسخه ی ESET بهمراه آپدیتهاش و با حداکثر تنظیمات امنیتیش رو نصب کردم بعد از مدتی برداشتند آوردند که یا ویروسی شده و یا به Fake Antivirus ها و تروجان و... آلوده شده ! دیگه حالم از این بهم خورد .
همونطور که گفتم این صحبتم بر اثر 15 سال کار حرفه ای روی تعداد خیلی زیادی سیستم آلوده بدست اومده .

من زياد در زمينه آنتي ويروس حرفه اي نيستم ولي اين دوستمون كه حرفه ايه مياد كسپر رو با eset مقايسه ميكنه
تابلو هه كه كسپر در برابر eset بهتره
حداقل با يه انتي ويروس درست حسابي تر مقايسه ميكردي

jolan57
16-08-2012, 01:44
والا مثل اینکه شما ارتباط زیادی با کشورهای پیشرفته و جهان اول دارین و با آنتی ویروس هایی که اونها استفاده میکنند یا نمیکنند خیلی آشنا هستین دیگه من حرفی ندارم در این زمینه ...
دلیل اینکه شرکت ها هم کسپر استفاده نمیکنند که کاملا مشخص است و به دلیل روسی بودن آن است که کاملا حق دارن ولی باقی موارد حتما شما بیشتر میدونید :11:

kases
16-08-2012, 04:07
حتی همین نوشته بالای سر این پست را ببینید دوستمون اسم کسپر را اول آورده در صورتی که دوم هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

چرا دوست عزیز نمیگید از Trusteer که بالاتر هم هست استفاده کنند

این نشان تعصب هست

و هیچ چیز دیگه چون ایشون اشاره داره به دارندگان کارت های اعتباری نه چیز دیگه

سلام

مثل اینکه شما منظور منو بد متوجه شدید و همچینین خیلی زود در مورد شخص بنده قضاوت کردید

منظورم از گذاشتن این تست تحلیل هیچ کدوم از این انتی ها نبود و اصلا نمی خواستم اسمی از truster ویا انتی دیگه ای بیارم

در جواب یکی از کاربرا که گفته بود (هنوز کارت اعتباری شما خالی نشده تا متوجه بشید )من این تست گذاشتم که ببینید این واقعیت نداره و کسپر خوب عمل میکنه و گرنه قصد نداشتم حتی اسمی از هیچ انتی ویروسی بیارم

این تست مدتی پیش منتشر شد و هدفم از گذاشتن این تست روشن شدن واقعیتها بود تا بقیه کاربرها اطلاعات غلطی دریافت نکنند من اینجا دارم فعالیت میکنم همیشه سعی کردم اطلاعات اشتباه به کسی ندم والا نمیدونستم با گذاشتن یه تست این همه به من توهین میشه وگرنه نمیزاشتم

*Batman*
16-08-2012, 05:22
سلام.
چند نکته رو در صحبت دوستان دیدم که میخوام در موردش صحبت کنم.
اول اینکه ما نباید در اینجا با مشاهده یک نمونه،کل مجموعه رو زیر سوال ببریم و یا برعکس.
مثلا اگر فرضا شرکت کسپرسکی با مشکلاتی مواجه شده این دلیل نمیشه که محصولاتش هم به همون مقدار ضعف داشته باشن.
یا مثلا اگر سیمانتک شرکت بزرگ و ثروتمندیه دلیل بر این نمیشه که محصولات خانگی یا شبکه اش بهترین و اولین باشه.
نکته بعدی در مورد جهان اول تا N ام هستش.چرا باید الگوی من برای انتخاب یک محصول امنیتی یک کشور پیشرفته‌ی اروپایی یا آمریکایی باشه؟
خیلی معذرت میخوام ولی مگه اونا فهم و شعورشون از ما بیشتره؟!هر چی اونا نصب کنن ما باید همونو داشته باشیم؟!
هر کدوم از ما با توجه به نیازی که داریم محصول دلخواه رو انتخاب میکنیم.
با وجود سیمانتک،ترندمایکرو ، مکافی و دیگران، شانس کسپرسکی برای حضور در منطقه آمریکا کمه.همون سیمانتک براش کافیه.
اروپا و به ویژه اروپای غربی هم تقریبا از این حیث خودکفاست.محصولاتی نظیر بیت دیفندر،آویرا،نود32 و ... حضور دارن.
با این وجود مشخصه که کسپرسکی میاد روی آسیا و خاورمیانه تمرکز میکنه.باز اینا حداقل نمایندگی دارن تو ایران.
الان من نورتون رو خریدم با ریکاوری دیسک.NPE با ریکاوری دیسک همراهه.خوب من نمیتونم اجرا و آپدیتش کنم چون تحریم هستم.
کی ضمانت میکنه من بتونم بدون مشکل از تمام قابلیتها و امکانات قید شده در قرارداد استفاده کنم؟
دوستان ما از جمله امید عزیز تو انجمنهای سیمانتک بحث کردن در مورد مساله تحریم ایران.اما پاسخی دریافت نکردن چون دستور دولت ایالات متحده ست.
منم به اندازه یه شهروند آمریکایی پول میدم اما فقط یه لیسانس اومده دستم.تازه باید امیدوار باشم اونم از کار نیفته.
سیمانتک هم حواس پرت نیست که از لیسانسهای قلابی ما بی خبر باشه.همش سیاسته!حداقلِ حداقلش فضای مجازیِ آسیا و خاورمیانه رو زیر نظر دارن!
در آخر برای کسی تبلیغ کنید که برای شما و مشتری های شما حداقل کمی ارزش و احترام قائل باشه و احساس مسئولیت کنه نه کسی که حتی اجازه نمیده محصولش رو برای آزمایش به طور مستقیم دانلود کنید.

Hidden-Hunter
16-08-2012, 08:54
کاسپرسکی در ایران سوییت مورد استفاده شده و خب سوییت جدیدی بنا هست بیاد که باید فیس بودن کاسپر را خراب بکنه.و یا از ضعف هاش گفته بشه تا افکار عمومی از رسیدن به این سوییت ( کاسپرسکی ) دور بشه.
باید بگم خراب کردن یک چهره به معنی زیبا نشان دادن چهره مورد نظر نیست . . .همه چیز فلسفه خودش را داره !!!:27:
:27:

arfnpm
16-08-2012, 09:11
والا مثل اینکه شما ارتباط زیادی با کشورهای پیشرفته و جهان اول دارین و با آنتی ویروس هایی که اونها استفاده میکنند یا نمیکنند خیلی آشنا هستین دیگه من حرفی ندارم در این زمینه ...
دلیل اینکه شرکت ها هم کسپر استفاده نمیکنند که کاملا مشخص است و به دلیل روسی بودن آن است که کاملا حق دارن ولی باقی موارد حتما شما بیشتر میدونید :11:

مساله اینه که تمام جوانب رو در نظر بگیریم.

نکته بعدی در مورد جهان اول تا N ام هستش.چرا باید الگوی من برای انتخاب یک محصول امنیتی یک کشور پیشرفته‌ی اروپایی یا آمریکایی باشه؟

پاسخ این سوال مشخصه. کشور های پیشرفته در تمامی زمینه ها چندیم گام از ما جلوتر هستند. هرچیزی که ما داریم به سمت کشور های پیشرفته میره. شما چه چیزی دارید که پیشرفت نکنه و این پیشرفت مدیون تیم تحقیق و توسعه کدوم کشور ها هست؟
این جانبداری از چند کشور نیست حقیقت است که نوآوری ها و پیشرفت و البته تحقیقات و نظم کشور های پیشفرته هزاران برابر ماست.

خیلی معذرت میخوام ولی مگه اونا فهم و شعورشون از ما بیشتره؟!هر چی اونا نصب کنن ما باید همونو داشته باشیم؟!
با وجود سیمانتک،ترندمایکرو ، مکافی و دیگران، شانس کسپرسکی برای حضور در منطقه آمریکا کمه.همون سیمانتک براش کافیه.
اروپا و به ویژه اروپای غربی هم تقریبا از این حیث خودکفاست.محصولاتی نظیر بیت دیفندر،آویرا،نود32 و ... حضور دارن.
با این وجود مشخصه که کسپرسکی میاد روی آسیا و خاورمیانه تمرکز میکنه.باز اینا حداقل نمایندگی دارن تو ایران.

شعورش بیشتر نیست اما دانش و تجربش چندین برابره.
شاید یک شهروند معمولی آنجا با شهروند معمولی اینجا در مورد آنتی ویروس تفاوتی نداشته باشه. اما شرکت هایی که با نظم و تحقیق کار می کنند و به امور خود اهمیت می دهند برای انتخاب یک محصول به جای قیمت و رشوه به کیفیت آن توجه می کنند.

کسپرسکی هم در سال ها 2006-2007 رشد بسیار خوبی در اروپای غربی داشت که به دلیل ضعف های برنامه نویسی به یک بار تا پایان سال 2008 بیشتر بازار خودشو از دست داد. حتی در مقاله ای خوندم که تا محبوب ترین آنتی ویروس در آلمان هم بالا اومد اما ....

هیچ آنتی ویروسی بازار خودشو روی جهان سوم متمرکز نمیکنه چرا؟ چون کشور های جهان سوم درصدد رسیدن به کشور های جهان اول هستن و از آن ها الگو برداری می کنند. در نتیجه این سیاست محکوم به شکست است.
کسپرسکی در چند کشور از جمله ایران فروش مناسبی دارد اما اگر کمی تیزبین باشیم و به اقدامات کسپرسکی و نحوه تبلیغات آن در این مدت نگاه کنیم متوجه می شویم که احساس خطر شدیدی از بقیه برند ها کرده و در صدد است از طریق دولت به حذف آن ها بپردازد.
می دانید که دولت چه قدر حامی کسپرسکی است؟

خبر های "سامان دهی به ضد بد افزار های خارجی" که از طرف سازمان نظام صنفی داره دنبال میشه را پیگیری کنید. من خودم یک بار دز یکی از جلسه هاش شرکت داشتم و از میان حدود 7 شرکت حاضر، 4 شرکت نماینده رسمی کسپرسکی بودند.
انتظار ما برای تصمیمات پایانی این روند چیزی جز امتیاز بیشتر برای کسپرسکی است؟

حتی در یک خبر که لینکشو پیدا نکردم مقام مسئولی نوشته بود که بهترین آنتی ویروس برای ما کسپرسکی است... در حالی که هیچ کس حق ندارد از جایگاه خود برای تبلیغ برند خاصی استفاده کند!!!

کمی تفکر نیاز است...

maminsafari
16-08-2012, 13:24

عزیز شما 15 سال پیش دقیقا 15 سال پیش یعنی اون موقع که من دبیرستان بودم و شما سیستمامون را درست میکردید از چه نرم افزاری برای پاک کردن ویروس ها استفاده میکردید میشه بگید اون موقع کسپرسکی اصلا وجود داشت.:38:
بگید چه چیزی استفاده میکردید تا بهتون بگم ماله کدوم کمپانی بوده ولی نگید که کسپر اون موقع آنتی ویروسش روی 98 DOS و نصب میشده و شما باهاش ویروس یابی میکردید .
در گفتن تاریخها دقت کنید.
بنده یادمه با برنامه نویسی تو سال اول دبیرستان سیستمهای دبیرستانمون را ویروسی کردم البته ویروسی که خودم نوشته بودم . و با تولکید که ماله شرکت ترند میکرو هست سیستما را ویروس یابی میکردند اون هم با داس . حالا شما حرف کسپر را میزنید من که یادمه اصلا کسپر وجود نداشت اون موقع . فقط ترندمیکرو و سیمانتک بود و AVG و مکافی همین . حالا شما چی میگی؟

maminsafari
16-08-2012, 13:30
اگه منظورتون شرکت های بزرگ آویرا , آواست , بیت دیفندر , بولگارد , نورتون و بقیه هستند که تمامی این شرکت ها این تست ها رو قبول دارن و در آنها شرکت میکنند ولی اگر منظورتون از شرکت های بزرگ webroot و ترند میکرو است :دی :دی که حرفی دیگه باقی نمیمونه
بقیه نظرتون هم من متوجه نشدم چی گفتین و کلاً ارزش جواب دادن نداشت , با تشکر

دوست عزیز شما تو .... آنتی ویروس تولید کردید یا سازنده و نابغه آنتی ویرو س دارید که میدونید کی شرکت کرده کی نکرده . بنده تو گزارش های همین آنتی ویرو سها دیدم که تحریمشون کردند و انی سایتها سر خود این آنتی ویرو سها را تو تستشون میزارند.
تازه webroot چند ساله تو تستها هست مگه؟
ترند که سابقش ماله خود ویروسه . بیش از 20 سال . شما چند سالتونه . سیستمتون چیه؟ شرط میبندم رو سی دی مادربوردتون یا سیمانتکه یا ترند میکرو البته اگه قدیمی باشه حتما یکی از این دو تاست. ولی یه چند وقتی هم گیگابایت کسپر گذاشت که بعد دید کسپر افتضاحه برش داشت دوباره ترند میکرو را گذاشت.:31:
بقیه نظر نبود که شما جوابشا بدید . واقعیت بود که شما را ناراحت کرده که نمیتونید جواب بدید.خودتون هم خوب میدونید . تازه من نیومدم کل کل کنم . اومدم نظر دادم لازم نیست شما جواب بدید . ساکت هم بشینید نگاه کنید کسی نمیگه ....

maminsafari
16-08-2012, 13:45
سلام

خسته نباشید

بحث هایی که شد به نظر من کمی تعصب گونه هست از هر دو طرف

اول اینکه دوستان کسپر اسکای اعلام میکنند که همیشه این برند در جایگاه برتر بوده است ( نظر دوستی که 15سال سابقه داشته و بقیه )
حتی همین نوشته بالای سر این پست را ببینید دوستمون اسم کسپر را اول آورده در صورتی که دوم هست :31:

چرا دوست عزیز نمیگید از Trusteer که بالاتر هم هست استفاده کنند این نشان تعصب هست و هیچ چیز دیگه چون ایشون اشاره داره به دارندگان کارت های اعتباری نه چیز دیگه

بیت دیفندر هم همیشه بهترین بوده است ولی همیشه اون را پایین تر از کسپر اسکای در این سایت می بینند

در کل به نظر من باید دوستان سوییت کسپر قبول کنند که در بعضی مواقع تعصب روی این محصول پیدا میکنند و نمیخواهند قبول کنند که در حد برترین و عالی ترین نیست و برای خودش مشکلات خاص خودش را داره

F-Secure آنتی ویروسی است که همیشه در تست ها جز مدعیان بوده ولی کسی محل سگ هم بهش نمیگذاره حتی اون سال قبلی که اول Av Com شد و در بقیه سال ها جز بهترین ها بوده

حالا شاید دوستان بگند اون آنتی ها چیزی از خودشون ندارند ولی باید بگم تست Av com تنها تستی است که در تمامی موارد آنتی ها را تست میکنند و در این زمینه اصلا ایراد قابل قبول نیست

یا حتی در سال های 2006 و 2007 که Nod32 با اقتدار صدر نیشن این تست بود ؛ حالا یکسال کسپر اول شده است ( البته دو سال اول هم بوده ) نمیشه گفت بهترین کسپر هست اگر تا دو سه سال آینده صدر نشین تست ها بود اون موقع قدرت بلامنازع کسپر خواهد بود

در مورد اون دوستمون هم به نظر من هر سه شرکت شما در اکثر تست هایی که کسپر حضور داشته ؛ بوده و نتایجشون کاملا ضعیف تر بوده پس در نتیجه ضعیف تر از کسپر هستند بدون شک

البته خداییش ترند میکرو غول امنیت شبکه ای هست و در این مسئله هیچ شک و شبهه ای نیست و به طور حتم یکه تاز این عرصه هست و برند های دیگه به این زودی نمیتونند به این شرکت برسند ولی در نرم افزار زیاد وقت گذاری و انرژی نگذاشته البته هر روز داره بهتر میشه
سیمانتک هم که همیشه جز بهترین ها بوده و خواهد بود بخصوص اینکه نیروی متخصص بالاش محصولی با کیفیت مناسب را همیشه ارائه کرده است
وب روت به عنوان آنتی کامل نمیشه روش حساب کرد ولی خداییش با حجم کمش قابل قبول ویروس شناسایی میکنه که این هم نکته منحصر به فردی است

موفق باشید

درسته ولی وب روتا زوده بشناسید .
بیشتر حرفاتون راقبول دارم .
گفتید اف سکیور شرط میبندم خودتون ازش استفاده نمیکنید . میدونید چرا چون موقع اسکن گیر میکنه . فایل ویروس را پاک نمیکنه و تغییر نامش میده . البته اگه خیلی زور بزنه . انجین بیدفندر هم استفاه میکنه فکر کنم. برای اینه دیتا بیسش بهتر شده. ولی تو دنیای امروز تهدیدات آنلاین شدند و آنتی ویروسها هم با شبکه ابری فقط میتونند مهارشون کنند.

maminsafari
16-08-2012, 13:57
سلام.
چند نکته رو در صحبت دوستان دیدم که میخوام در موردش صحبت کنم.
اول اینکه ما نباید در اینجا با مشاهده یک نمونه،کل مجموعه رو زیر سوال ببریم و یا برعکس.
مثلا اگر فرضا شرکت کسپرسکی با مشکلاتی مواجه شده این دلیل نمیشه که محصولاتش هم به همون مقدار ضعف داشته باشن.
یا مثلا اگر سیمانتک شرکت بزرگ و ثروتمندیه دلیل بر این نمیشه که محصولات خانگی یا شبکه اش بهترین و اولین باشه.
الان من نورتون رو خریدم با ریکاوری دیسک.NPE با ریکاوری دیسک همراهه.خوب من نمیتونم اجرا و آپدیتش کنم چون تحریم هستم.
کی ضمانت میکنه من بتونم بدون مشکل از تمام قابلیتها و امکانات قید شده در قرارداد استفاده کنم؟
دوستان ما از جمله امید عزیز تو انجمنهای سیمانتک بحث کردن در مورد مساله تحریم ایران.اما پاسخی دریافت نکردن چون دستور دولت ایالات متحده ست.
منم به اندازه یه شهروند آمریکایی پول میدم اما فقط یه لیسانس اومده دستم.تازه باید امیدوار باشم اونم از کار نیفته.
سیمانتک هم حواس پرت نیست که از لیسانسهای قلابی ما بی خبر باشه.همش سیاسته!حداقلِ حداقلش فضای مجازیِ آسیا و خاورمیانه رو زیر نظر دارن!
در آخر برای کسی تبلیغ کنید که برای شما و مشتری های شما حداقل کمی ارزش و احترام قائل باشه و احساس مسئولیت کنه نه کسی که حتی اجازه نمیده محصولش رو برای آزمایش به طور مستقیم دانلود کنید.

بیاناتتون فهیم و رسا بود . من به عنوان نماینده این کمپانی در منطقه خارمیانه باید بگم شما رفتید از خودش خریدید پس نگران سوختن و اینا نباشید چون این کسپر نیست که از خودش میخری میسوزونه.
2-فعالیت برندهایی چون سیمانت با دفاتر مرکزی کمپانی ها ست یعنی یه کمپانی که تو کل دنیا دفتر داره دفتر مرکزیش تصمیم میگیره چی استفاده کنند مثل زیمنس که سیمانتک و ترندمیکرو فقط استفاده میکنه . همه جا.
ولی مکافی باید بگم تو سازمانهای ایران مثل انرژی اتمی و جاهای خیلی حساس از این نرم افزار استفاده میکنند چون تو خود امریکا هم بیشتر سازماناش و زیر ساختهاش از این آنتی ویرو ساستفاده میکنند در ضمن تو مراکز حساس ایران آنتی ویروس آفلاین بروز میشه و اصلا آنلاین نمیشه .پس مساله تحریم براشون مهم نیست فقط مجوز باید اصلی باشه تا دیپلوی آپدیت صحیح انجام بشه همین .
انرژی اتمی یه بار کسپرا امتحان کرد و تقاصش هم داد . ویروس استاکس نت را نشناخت . بعد ورش داشت و چیز دیگه استفاده کرد البته تو نطنز نمیدونم چی دارند.
کسپر تو خاورمیانه است چون جای دیگه ای را نداره . باید بگم تو خاورمیانش هم به مشکل بر خورده . نمونش دفتر ترکیه که بسته شد. دفتر اماراتش هم به خاطر بازار ایران بازه هنوز وگر نه اونم بسته بودند.
شما نورتون استفاده کنی خیالت راحته که هم شفاف کار میکنه و هم پشتیبانیت میکنه . شما اگه به مشکل بر خوردی میبینی که رو سیستمت تو خود ایران هم ریموت میکنه همون طور که برای من کردد و الان هم میکنند. نه مثل کسپر 4 ماهه جواب ایمیل بده.

disna
16-08-2012, 16:14
مساله اینه که تمام جوانب رو در نظر بگیریم.

پاسخ این سوال مشخصه. کشور های پیشرفته در تمامی زمینه ها چندیم گام از ما جلوتر هستند. هرچیزی که ما داریم به سمت کشور های پیشرفته میره. شما چه چیزی دارید که پیشرفت نکنه و این پیشرفت مدیون تیم تحقیق و توسعه کدوم کشور ها هست؟
این جانبداری از چند کشور نیست حقیقت است که نوآوری ها و پیشرفت و البته تحقیقات و نظم کشور های پیشفرته هزاران برابر ماست.

شاید یک شهروند معمولی آنجا با شهروند معمولی اینجا در مورد آنتی ویروس تفاوتی نداشته باشه. اما شرکت هایی که با نظم و تحقیق کار می کنند و به امور خود اهمیت می دهند برای انتخاب یک محصول به جای قیمت و رشوه به کیفیت آن توجه می کنند.

کسپرسکی هم در سال ها 2006-2007 رشد بسیار خوبی در اروپای غربی داشت که به دلیل ضعف های برنامه نویسی به یک بار تا پایان سال 2008 بیشتر بازار خودشو از دست داد. حتی در مقاله ای خوندم که تا محبوب ترین آنتی ویروس در آلمان هم بالا اومد اما ....

هیچ آنتی ویروسی بازار خودشو روی جهان سوم متمرکز نمیکنه چرا؟ چون کشور های جهان سوم درصدد رسیدن به کشور های جهان اول هستن و از آن ها الگو برداری می کنند. در نتیجه این سیاست محکوم به شکست است.
کسپرسکی در چند کشور از جمله ایران فروش مناسبی دارد اما اگر کمی تیزبین باشیم و به اقدامات کسپرسکی و نحوه تبلیغات آن در این مدت نگاه کنیم متوجه می شویم که احساس خطر شدیدی از بقیه برند ها کرده و در صدد است از طریق دولت به حذف آن ها بپردازد.
می دانید که دولت چه قدر حامی کسپرسکی است؟

خبر های "سامان دهی به ضد بد افزار های خارجی" که از طرف سازمان نظام صنفی داره دنبال میشه را پیگیری کنید. من خودم یک بار دز یکی از جلسه هاش شرکت داشتم و از میان حدود 7 شرکت حاضر، 4 شرکت نماینده رسمی کسپرسکی بودند.

حتی در یک خبر که لینکشو پیدا نکردم مقام مسئولی نوشته بود که بهترین آنتی ویروس برای ما کسپرسکی است... در حالی که هیچ کس حق ندارد از جایگاه خود برای تبلیغ برند خاصی استفاده کند!!!

کمی تفکر نیاز است...

کسپرسکی به یکی از نشریات آی تی آلمان ی پول کلون داد تا براش تبلیغ کنه و با این شیوه تونست برای مدتی کمی فروش داشته باشه .

ولی از برخی جهات رشد کسپرسکی به نفع شرکتهای بین المللی شد . دلیلش اینکه که ی زمانی کسپرسکی که رشد کرد به سرعت نشون داد نمیتونه محصول خوب و پشتیبانی مناسبی ارائه بده و مصرف کننده ها الان بیشتر به محصولات شرکتهای معتبر بین المللی اعتماد می کنن و درس عبرت گرفتن که سراغ محصولات این شرکت روسی یا شرکتهایی که هم سطح کسپرسکی نرن .

مثل کاری که کسپرسکی میکنه تو ایران . می بینید که وب سایتهای تبلیغاتی کسپرسکی چقدر خوب برای پاندا و ایمن تبلیغ می کنن .

پاندا شرکت کمی نیست ، ولی اگه آنتی ویروس خونیگیش رو نصب کنی دستت میاد که چرا محصولاتش الان تو ایران خریداری نداره .

توزیع کنندش برداشته 4 تا پرینت رضایت نامه از 4 تا شرکت ایرانی پرینت کرده داده فروشگاه ها که نشون خریدار بدن .

آخه آنتی ویروس که بین المللی هست و باید با تهدیدات دنیای اینترنت مقابله کنه که نمیشه با 4 تا نامه اون هم 4 تا سازمان ایرانی که دنبال قرضی خریدن و پول ندادن هستن فهمید .

دیسنا

disna
16-08-2012, 16:23

1- مشخصه شما آنتی ویروسی بجزء کسپرسکی ندیده بودی .
2- 15 سال ؟ کسپرسکی تازه امسال 15 ساله شده .
3- پی سی سیلین رو میشناسی ؟
4- استفاده از نسخه های جعلی معلومه نتیجش چیه .
5- اگه حرفه ای بودی روی برند کار میکردی و این رو باید تو صحبتهاتون نشون میداد . !!!! نه . حرفه ای نیستی ولی فروشنده کسپرسکی هستی !
6- آنتی ویروس باید روی سیستم پاکسازی شده و تمیز نصب بشه و شرایط پیش از نصب ضد ویروس رعایت بشه .
7- یکی از دلایل اینکه کسپرسکی رو هر سیستم آلوده ای نصب میشه برای اینه که امنیت کاربر اصلا براش مهم نیست و مخصوصآ اینکه سیستم بعدش بالا نیاد .
8- الان دیگه اینقدر مدرک و مستندات هست که هیچ کسی دیگه نمیتونه بگه کسپرسکی شرکت معتبریه . یا محصولاتش درست حسابیه - یا پیشتازه - یا مدیر درست حسابی داره - قطع ارتباط کلی تز نماینده هاش و حتی مدیرای منطقه ایش همه چیز رو نشون میده . مگه اینکه کسی وسط روز روشن بخاد بگه هوا تاریکه .

disna
16-08-2012, 16:32
شما چرا کامپیوتر استفاده می کنی که آمریکا ساخته و تحریمه ؟
چرا ویندوز استفاده می کنی که تحریمه ؟
چرا لینوکس استفاده می کنی که تحریمه ؟
چرا IBM- Cisco - Lenovo - HP -DELL - Toshiba - ASUS - و .... استفاده می کنی که تحریمه ؟
چرا آفیس استفاده می کنی که تحریمه ؟
چرا اپل استفاده می کنی که تحریمه ؟

اصلا چرا زنده ای برادر ؟ مگه تحریم نیستی ؟

ببخشید اینکه به ایران سرویس ثبت و آپدیت میده به بعضی ها فشار میاره و فقط میتونن بگن چرا سورس فایلش رو نمیشه دانلود کرد .

دوست داره . سیاستشه . چطور سیاست کسپرسکی اینه که لایسنسهاش رو بسوزونه ؟
تازه ببخشید امثال سیمانتک شرف دارن - چون لایسنس رو نمیسوزونه . آدمه - شرف داره - روس نیست .

رفتی پشتیبانی بگیری نگفته حالا چون ایرانی لایسنست باید بسوزه . میفهمه - عقل داره - 4 تا بیزینس من آدم مدیریتش میکنن - نه 4 تا روس جاسوسه بی شرف که کلاهبردارن .

یادتونه لایسنسهاش رو سوزوند ؟ ایتنا و آقای مدیر روابط عمومی کسپرسکی و دیده بان آی تی خبر زدن نه نه هیچ مشکلی نیست . بعدش هم گفتن اونها لایسنس ما نبوده و رنگ و شکل بسته بندی رو عوض کردن .

برای اینه هیچکدوم از توزیع کننده های کسپرسکی مستقیم به بازاریها جنس نمیدن . و همیشه ی رابط دارن و اون جنس میده .

دوست عزیز و گرامی - تجربه باید داشته باشی تا خیلی از مسائل رو بدونی .

چرا طرف 3 برابر پول برای سونی میده ولی نمیره صنام بخره ؟؟؟ تازه اینجا قیمت خیلی اختلاف نداره .
شما اگه ماشین تویوتا 2012 رو 10 میلیون دهت بدن - میری پراید بگیری 8 میلیون ؟؟؟؟

LightningII
16-08-2012, 18:44
شما حالت خوبه عزیز ؟ اینا چیه داری تند تند مثل رباتهای اسپ پراکن مینویسی ؟ سوال داری درست مثل بپرس تا جواب بدیم .
لحن صحبتت خیلی زشت و توهین آمیزه . بر اعصابت مسلط باش !

1- مشخصه شما آنتی ویروسی بجزء کسپرسکی ندیده بودی .
2- 15 سال ؟ کسپرسکی تازه امسال 15 ساله شده .
3- پی سی سیلین رو میشناسی ؟
4- استفاده از نسخه های جعلی معلومه نتیجش چیه .
5- اگه حرفه ای بودی روی برند کار میکردی و این رو باید تو صحبتهاتون نشون میداد . !!!! نه . حرفه ای نیستی ولی فروشنده کسپرسکی هستی !
6- آنتی ویروس باید روی سیستم پاکسازی شده و تمیز نصب بشه و شرایط پیش از نصب ضد ویروس رعایت بشه .
7- یکی از دلایل اینکه کسپرسکی رو هر سیستم آلوده ای نصب میشه برای اینه که امنیت کاربر اصلا براش مهم نیست و مخصوصآ اینکه سیستم بعدش بالا نیاد .
8- الان دیگه اینقدر مدرک و مستندات هست که هیچ کسی دیگه نمیتونه بگه کسپرسکی شرکت معتبریه . یا محصولاتش درست حسابیه - یا پیشتازه - یا مدیر درست حسابی داره - قطع ارتباط کلی تز نماینده هاش و حتی مدیرای منطقه ایش همه چیز رو نشون میده . مگه اینکه کسی وسط روز روشن بخاد بگه هوا تاریکه .
1- نه پسرم من مثل شما متعصب نیستم . خیلی ویروس کشها رو تابحال تست کردم ولی سعی کردم بهترین رو انتخاب کنم .
ممکنه روزی برسه کاسپر در عمل بهترین نباشه اونوقت میرم و باید برم سراغ یکی که بهتر باشه .
ضمناً فکر نکنم لازم باشه کسی اینجا بشما جواب پس بده . اوکی ؟
2-بله اون زمان که شما درستون به حسنک کجایی رسیده بود من کارم نظارت و مراقبت بر سیستمهای دولتی و بعضاً خصوصی بود .
حالا من کجا گفتم 15 ساله کسپر استفاده میکنم ؟ شما که پست آدم رو دو خط درمیون میخونی حق نداری نقل قول بگیری و بخیال خودت جواب هم بدی !
3-PC-Cillinکه سهله پسرم . ما نسلی هستیم که با تولکیت بزرگ شدیم . البته فکر کنم اسمش برای شما جدید و عجیب باشه !
4- نسخه های جعلی ؟ شما مطمئنی خوبی ؟؟ میگم فقط همون ویروس کشهایی که خودت میفروشی اصلی هستند دیگه ؟ بقیه جعلیند !
5-نه ما اینجا حرفه ای نیستیم شما هستی !
6-این رو که از پست قبلی خودم copy/paste کردی . چیزی از خودت چه داری عزیز ؟
7-اینم از افاضات دیگر شخص شما ! جالب بود !
8-بله بله اون مستندات که توی گاو صندوق شخصی شماست دیگه ؟

شما چرا کامپیوتر استفاده می کنی که آمریکا ساخته و تحریمه ؟
چرا ویندوز استفاده می کنی که تحریمه ؟
چرا لینوکس استفاده می کنی که تحریمه ؟
چرا IBM- Cisco - Lenovo - HP -DELL - Toshiba - ASUS - و .... استفاده می کنی که تحریمه ؟
چرا آفیس استفاده می کنی که تحریمه ؟
چرا اپل استفاده می کنی که تحریمه ؟

اصلا چرا زنده ای برادر ؟ مگه تحریم نیستی ؟

ببخشید اینکه به ایران سرویس ثبت و آپدیت میده به بعضی ها فشار میاره و فقط میتونن بگن چرا سورس فایلش رو نمیشه دانلود کرد .

دوست داره . سیاستشه . چطور سیاست کسپرسکی اینه که لایسنسهاش رو بسوزونه ؟
تازه ببخشید امثال سیمانتک شرف دارن - چون لایسنس رو نمیسوزونه . آدمه - شرف داره - روس نیست .

رفتی پشتیبانی بگیری نگفته حالا چون ایرانی لایسنست باید بسوزه . میفهمه - عقل داره - 4 تا بیزینس من آدم مدیریتش میکنن - نه 4 تا روس جاسوسه بی شرف که کلاهبردارن .

یادتونه لایسنسهاش رو سوزوند ؟ ایتنا و آقای مدیر روابط عمومی کسپرسکی و دیده بان آی تی خبر زدن نه نه هیچ مشکلی نیست . بعدش هم گفتن اونها لایسنس ما نبوده و رنگ و شکل بسته بندی رو عوض کردن .

برای اینه هیچکدوم از توزیع کننده های کسپرسکی مستقیم به بازاریها جنس نمیدن . و همیشه ی رابط دارن و اون جنس میده .

دوست عزیز و گرامی - تجربه باید داشته باشی تا خیلی از مسائل رو بدونی .

چرا طرف 3 برابر پول برای سونی میده ولی نمیره صنام بخره ؟؟؟ تازه اینجا قیمت خیلی اختلاف نداره .
شما اگه ماشین تویوتا 2012 رو 10 میلیون دهت بدن - میری پراید بگیری 8 میلیون ؟؟؟؟
اینها همه یه مشت آسمون ریسمون کردن بیشتر نیست .

دوستان بهتره ادامه ی بحث قبلی رو بی توجه به حاشیه سازیهای ایشون ادامه بدیم . چون این دست کاربرهای فروشنده تنها چیزی که براشون مهمه جیب مبارکشونه نه امنیت و رفاه کاربر نهایی .

*Batman*
16-08-2012, 18:48
سلام.
من شما رو دعوت به آرامش میکنم.
هر وقت تونستید این یه خط رو حذف کنید بعد میتونیم با هم بحث کنیم:

Symantec products and services are currently prohibited for export or re-export to Cuba, Iran, North Korea, Sudan, Syria, or to any country then subject to U.S. trade sanctions (e.g., Afghanistan and Iraq).

Legal Notices ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شما نورتون استفاده کنی خیالت راحته که هم شفاف کار میکنه و هم پشتیبانیت میکنه . شما اگه به مشکل بر خوردی میبینی که رو سیستمت تو خود ایران هم ریموت میکنه همون طور که برای من کردد و الان هم میکنند. نه مثل کسپر 4 ماهه جواب ایمیل بده.
بله درسته؛ اما همچنان مشکلاتی وجود داره.یکیشون هم اگر اشتباه نکنم همون فضای رایگان هستش که با N360 Premium عرضه میشه.

خوب این هم برمیگرده به مسائل سیاسی و انتخابی که بین بد و بدتر وجود داره.
مطمئنم انتظار نداشتید که مسئولین از مکافی و سیمانتک اسم ببرن و بعد اسم خودشون رو تو لیست تحریم شدگان در این سایتها مشاهده کنن!
البته در مورد اینکه نباید مستقیما اسم برند خاصی رو ببرن با شما موافقم.

این حرف رو قبول ندارم.چون ما داریم در مورد خیل عظیم کاران در سرتاسر دنیا و سلایق مختلف صحبت میکنیم.
ببینید بحث سر سلیقه و انتخابه.ما ملزم نیستیم که از اونا تبعیت کنیم.

================================================== ================
دوستانی که اینجا در مقابل کسپرسکی موضع گرفتن همگی فروشنده هستن و طبیعتا در این زمینه تجربه بیشتری دارن.
وظیفه ما هم اطلاع رسانی و شفاف سازیه.شما که از جهان اول برامون میگید یا شما که به بنده میگید چرا زنده ام، خودتون باید حداقل به استانداردها احترام بذارید.
دقیقا همونطور که گفتید اونا با نظم و تحقیق کار میکنن.پس چرا ما به تحریم و خلاء های موجود توجه نمیکنیم؟
چرا اونا برخلاف ما از راه تخریب تبلیغ نمیکنن؟
نکنه استثنائاً تو این موارد ما نسبت به اونا جهان اول هستیم؟!
دیگه از این روشن تر؟ شما که بهتر از من از اوضاع باخبرید.ما حتی یه نماینده هم تو این شرکتهای بزرگ نداریم.من معمولا عادت ندارم یه حرفی رو دوبار بزنم.
اما بازم میگم،چرا من باید مثل یه شهروند اروپایی و آمریکایی پول بدم اما هنگام بروز مشکلات فنی و غیره خیالم راحت نباشه!
خوب من که برای ویندوز پول نمیدم چون همونطور که شما گفتید تحریم هستیم.
این حرف دوستمون منو یاد یه خاطره انداخت:
یه شخص فرهیخته ای گفت : نماینده خارجی برای امضای قرارداد فروش قطعات اومد شرکت ما.یه لپتاپ High-End هم داشت که فقط ویندوز توش نصب بود.
ما هم لپتاپ قدیمی و زهوار در رفته خودمون رو روشن کردیم و وقتی Office 2010 ،SQL Server 2008 و 20210 Visual Studio را روی لپتاپ من دید نزدیک بود از هوش بره!

disna
16-08-2012, 21:57
سلام.
دوست عزیز ما قصد توهین نداشتیم و امیدواریم سوء تفاهم برطرف بشه .
ولی درباره بند 8 مستندات مشخص و واضحه . شما کافیه این موارد که میگن جستجو کنی و ببینی که پیش از این نماینده و یا مدیر منطقه ای کسپرسکی بودن و حالا دیگه نیستن .

البته باید گفت متاسفانه بسیاری از اینها به صورت خبر در وب سایتهای خارجی مطرح نشده و ما هم پرینت اسکرین نگرفتیم ( قبل و بعد از قطع ارتباط )

ولی به طور مشخص این شرکتها قطع ارتباط کردن : Ovex Technology بهترین فروشنده کسپرسکی در سالهای 2009/2010 در پاکستان - Zoom Technology نماینده انحصاری هندوستان - Spire Technology ( پارتر انگلستان ) و توزیع کننده این شرکت در ترکیه .

مدیرای منطقه ای که بخاطر حفظ آبروی حرفه ای خودشون دیگه با شرکت کلاهبردار کسپرسکی همکاری نمی کنن : مدیر منطقه انگلستان - مدیر منطقه ترکیه ( که کسپرسکی مجبور شد دفتر ترکیه رو تغطیل کنه و مسئولیتش رو با دفتر خاورمیانه تو امارات یکی کنه ) برای همینه الان که آقای تاریک کوزباری و امان منظور ایمیل میزنن : مینویسن مدیر منطقه و مدیر فروش خاورمیانه و ترکیه .

کلیه لینکها و عکسها هم تو وب سایت دیسنا هست و قدم رنجه کن اونجا ببین - البته اگه علاقه داشتی که 100% بهتون ثابت بشه .

بهر شکل این موارد چیزهایی هست که دیگه برای خیلی از کاربرها نخ نما شده .

کسپرسکی برای همین فروشش رو تو ایران از بازار برد روی آنلاین فروش که وقتی خرابکاری میکنه خبر سازی نشه و کسی بو نبره و از طرفی بازاری ها ممکن بود تلافی کنن . ولی خوب نمیدونست بازاریهای ایران فقط و فقط پول براشون مهمه و اینکه کلاهبردار باشه شرکته یا ... مهم نیست.

اون بازاری ها که نون اخلاقشون رو میخوردن مال قدیما بود که مردم معنی غیرت و شعور رو میدونستن و اگه کسی و مخصوصآ بازاری حرف میزد میگفتی طرف آدم معتبریه . راست میگه . ولی نه الان که طرف برای 5 ریال جون خودش و زن و بچشو و خدا و پیغمبر رو قسم میخوره و براش مهم نیست درآمدی که داره حلاله یا حرومه .

بهر شکل از نظراتت خیلی ممنونیم .

xman681
16-08-2012, 22:14
ایرانیان به تست های انتی ویروس اهمیت وِِیژه ای میدهند :

بررسی آمار بازدید سایت های تست آنتی ویروس :

av-comparatives.org ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

متعلق به کشور اتریش است و در این کشور رنکینگ مشخصی ندارد

ولی بیشترین بازدید را از کشور های زیر دارد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Iran ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

15,082
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Malaysia ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

17,954
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Romania ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

20,917
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Philippines ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

39,319
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Ukraine ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

40,513
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] United Kingdom ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

47,015
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Germany ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

56,889
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Italy ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

58,987
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] France ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

63,351
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Turkey ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

63,844
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] India ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

81,219
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] China ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

115,506
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] United States ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

190,623

کاملا واضح است برای ایرانیان دارای اهمیت بسیاری هست این تست نسبت به سایر کشور ها

av-test.org ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Thailand ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

13,103
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Romania ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

15,946
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Germany ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

28,929
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Iran ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

31,714
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] United Kingdom ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

53,643
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Canada ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

65,117
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Turkey ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

68,140
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] India ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

129,615
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] United States ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

219,341

ایران نیز در بازدید های ای وی تست دارای جایگاه خوبی است

ایران حتی در بازدید های سایت Virus Bulletin دارای رتبه اول است

نکته نهایی :::

این سایت ها رتبه های بالایی در بازدید ندارند و کاملا مسلم است که توجه کاربران اصلا به این تست ها نیست و با توجه به رتبه های آلکسا نشان میدهد فقط افراد حرفه ای و خاص به این سایت ها سر میزنند مثل خودمان

رتبه هر سه در حدود 100 هزار آلکسا هست که نشان از بازدید روزانه 1000 الی 2000 نفری دارد

ALt3rnA
17-08-2012, 00:18
من واقعا تعجب میکنم که بعضیا کسپرسکی رو تا این حد میارن پایین که میگن مشکل جدی داره ! ایراد نرم افزاری ! مفت نمیارزه ! دروغ گوئه ! آمار غلط میده !

این که بگیم کسپرسکی همیشه آنتی ویروس شماره 1 دنیا بوده و بدون رقیب مسلما اغرافه ! همیشه رقیب داشته ! هیچوقتم اینطوری نبوده که توی همه ی تست ها همیشه رنک اول باشه !
ولی چیزی که شکی درش نیست اینه که اگه بهترین نباشه از بهترین ها هست ! حرف بدون سند و مدرکی هم نیست ! شما اگه خودتون امکانات یا دانش این رو ندارید که به صورت دستی تست کنید امکانات این آنتی ویروس ها رو لا اقل باید به سایت های تست و رتبه بندی اعتماد کنید !
این سایت ها هم همیشه کسپرسکی رو جز بهترین ها معرفی کردن . اگه هم هیچ سایت معتبری رو قبول ندارید و خودتون هم توانایی تست گرفتن رو ندارید لطفا در کمال فروتنی اعتراف کنید که شایستگی نظر دادن تو این ضمینه رو ندارید و الکی طرفداری بیجا نکنید .

من تجربه ی شخصی خودم رو میگم اینجا !
سابقه ی 15 ساله ندارم . ولی یه 6-7 سال هست تو زمینه ی امنیت شبکه و نرم افزار کار میکنم . هیجی هم حالیم نباشه کم کمش اینه که تعداد خیلی زیادی ویروس رو دانلود کردم و تو محیط های ویرشوال سعی کردم از کارشون سر در بیارم .یعنی همیشه چیزی که زیاد بوده تو سیستمم ویروس و بد افزار بوده !
تو این مدت هم آنتی ویروس های زیر رو پیسی خودم یا ویرشوال مشین ها نصب بوده :
کسپرسکی
نورتون
مک افی
بیت دیفندر
ناد 32
آویرا

تجربه شخصی من میگه بین این ها حداقل قسمت آنتی ویروس ناد و کسپرسکی یه سر و گردن از بقیه بالاتره !
اگه وقت داشتم سعی میکنم یه تاپیک در این مورد بزنم و با دلیل و مدرک نشون بدم .
ولی تا اون موقع کسایی که خودشون میتونن سعی کنن قبل انتخاب آنتی ویروس خودشون یه تست انجام بدن تو محیط های ویرشوال ! ضرری نداره

A M ! N
17-08-2012, 01:07
درود.

آقا واقعا بسه دیگه ! یه سوال دارم از کســــــــی که فکر میکنه این ســــوال بهش مربوط میشه..

این همه ضد کسپرسکی گفتین یا طرفداری اغراق آمیزش رو کردین چه چیزی عاید کاربرا میشه ؟

ببینید اینجا ایرانه.. شاید ایران جز کشـــــورهای جهــــــان ســـــــوم باشه.. ولی ویژگـــــیهای انسانهــــــاش نشونی از جهــــــــان ســــــــوم نمیدن.

چرا ایرانی ها نمیفهمن ؟ به موازات فعالیتم داخل اینجا ، توی 3 تا فـــــاروم خارجـــــی زبان هم هستم و دارم حرفاشون ، طرز فکرشون و .. رو میبینم.

اونجا اگه لینک ملویر بزاری همه از ترس هلاک میشن، اینجا بچه ها گریــــه میکنن واسه ی تست و اجرای ویروسها.. اتفاقا حرفه ای هاشون به مراتب

سطــــح علمــــشون از شمـاها پایینتره.. این بحث ها هم همیشه بوده بین ایرانی ها و هیچوقت نتیجه ای نداشته.. شما باز دارین تکرارشون میکنید.

بهتره هرکی به نظر دیگری احترام بزاره.. یکی دوست داره کسپرسکی داشته باشه ، یکی دوست داره وبروت داشته باشه ، یکی ناد32 ، یکی دوست

داره هیچی نداشته باشه.

آقــــــایی که فعلان محصول رو داری و خودت ازش لـــذت میبری و میگی آخرشه.. حالا فرض کن یکی هم اومده ضد اون بحث کرده چیزی به ضرر شما

میشه ؟ آیا محصولت افت میکنه ؟

دقیقا چیه که وقتی یکی ضد اون میگه و شما هم داری از محصولـــــــت لـــــــذت میبری میپری وسط میگی " آی نه .. شما کاملا اشتباه میگی و ..."

این بحثها پایانی نداره دوستان. ولی اگه هنوزم فکر میکنید واقعا یه جا به پایان میرسید... بسم الله.. ادامه بدین...

kases
17-08-2012, 04:50
من واقعا تعجب میکنم که بعضیا کسپرسکی رو تا این حد میارن پایین که میگن مشکل جدی داره ! ایراد نرم افزاری ! مفت نمیارزه ! دروغ گوئه ! آمار غلط میده !

این که بگیم کسپرسکی همیشه آنتی ویروس شماره 1 دنیا بوده و بدون رقیب مسلما اغرافه ! همیشه رقیب داشته ! هیچوقتم اینطوری نبوده که توی همه ی تست ها همیشه رنک اول باشه !
ولی چیزی که شکی درش نیست اینه که اگه بهترین نباشه از بهترین ها هست ! حرف بدون سند و مدرکی هم نیست ! شما اگه خودتون امکانات یا دانش این رو ندارید که به صورت دستی تست کنید امکانات این آنتی ویروس ها رو لا اقل باید به سایت های تست و رتبه بندی اعتماد کنید !
این سایت ها هم همیشه کسپرسکی رو جز بهترین ها معرفی کردن . اگه هم هیچ سایت معتبری رو قبول ندارید و خودتون هم توانایی تست گرفتن رو ندارید لطفا در کمال فروتنی اعتراف کنید که شایستگی نظر دادن تو این ضمینه رو ندارید و الکی طرفداری بیجا نکنید .

من تجربه ی شخصی خودم رو میگم اینجا !
سابقه ی 15 ساله ندارم . ولی یه 6-7 سال هست تو زمینه ی امنیت شبکه و نرم افزار کار میکنم . هیجی هم حالیم نباشه کم کمش اینه که تعداد خیلی زیادی ویروس رو دانلود کردم و تو محیط های ویرشوال سعی کردم از کارشون سر در بیارم .یعنی همیشه چیزی که زیاد بوده تو سیستمم ویروس و بد افزار بوده !
تو این مدت هم آنتی ویروس های زیر رو پیسی خودم یا ویرشوال مشین ها نصب بوده :
کسپرسکی
نورتون
مک افی
بیت دیفندر
ناد 32
آویرا

تجربه شخصی من میگه بین این ها حداقل قسمت آنتی ویروس ناد و کسپرسکی یه سر و گردن از بقیه بالاتره !
اگه وقت داشتم سعی میکنم یه تاپیک در این مورد بزنم و با دلیل و مدرک نشون بدم .
ولی تا اون موقع کسایی که خودشون میتونن سعی کنن قبل انتخاب آنتی ویروس خودشون یه تست انجام بدن تو محیط های ویرشوال ! ضرری نداره

سلام دوست عزیز

در انجمن تاپیکی به همین منظور وجود داره اگه دوست داشتید میتونید تجربیات خودتون در این تاپیک به اشتراک بزارید با تشکر

دانلود ویروس، تروجان، بررسی مخرب ها و تست آنتی‌ویروس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

tanha_zizi
17-08-2012, 05:03
من خیلی آنتی ویروس ها رو امتحان کردم ولی الان یکسال هست که آنتی ویروس مایکروسافت دارم برای من که عالی بوده . یعنی مشکلات نشناختن ویروسی که با نود مخصوصا و کسپر گاهی گاهی داشتم با این نداشتم الحمدالله

Hidden-Hunter
17-08-2012, 09:35
درود.

آقا واقعا بسه دیگه ! یه سوال دارم از کســــــــی که فکر میکنه این ســــوال بهش مربوط میشه..

این همه ضد کسپرسکی گفتین یا طرفداری اغراق آمیزش رو کردین چه چیزی عاید کاربرا میشه ؟

ببینید اینجا ایرانه.. شاید ایران جز کشـــــورهای جهــــــان ســـــــوم باشه.. ولی ویژگـــــیهای انسانهــــــاش نشونی از جهــــــــان ســــــــوم نمیدن.

چرا ایرانی ها نمیفهمن ؟ به موازات فعالیتم داخل اینجا ، توی 3 تا فـــــاروم خارجـــــی زبان هم هستم و دارم حرفاشون ، طرز فکرشون و .. رو میبینم.

اونجا اگه لینک ملویر بزاری همه از ترس هلاک میشن، اینجا بچه ها گریــــه میکنن واسه ی تست و اجرای ویروسها.. اتفاقا حرفه ای هاشون به مراتب

سطــــح علمــــشون از شمـاها پایینتره.. این بحث ها هم همیشه بوده بین ایرانی ها و هیچوقت نتیجه ای نداشته.. شما باز دارین تکرارشون میکنید.

بهتره هرکی به نظر دیگری احترام بزاره.. یکی دوست داره کسپرسکی داشته باشه ، یکی دوست داره وبروت داشته باشه ، یکی ناد32 ، یکی دوست

داره هیچی نداشته باشه.

آقــــــایی که فعلان محصول رو داری و خودت ازش لـــذت میبری و میگی آخرشه.. حالا فرض کن یکی هم اومده ضد اون بحث کرده چیزی به ضرر شما

میشه ؟ آیا محصولت افت میکنه ؟

دقیقا چیه که وقتی یکی ضد اون میگه و شما هم داری از محصولـــــــت لـــــــذت میبری میپری وسط میگی " آی نه .. شما کاملا اشتباه میگی و ..."

این بحثها پایانی نداره دوستان. ولی اگه هنوزم فکر میکنید واقعا یه جا به پایان میرسید... بسم الله.. ادامه بدین...

عالی بود امین جان

من خودم تو کار نصب و ریمو انتی هستم البته دیگه مجبورم نباشم.
از این ها استفاده کردم : کاسپرسکی / سیمانتک / بیتدفندر / نود/اتوپست / کومودو/اویرا/ اوست / جی دیتا /
ولی از این همه سوییت کاسپرسکی دروغگو تونست برای من عالی کار بکنه ، و در مواقع الودگی به داد من برسه.
بقول یک بزرگواری 80 درصد پای سوییت هست و 20 درصد دیگه پای یوزر برای محافظت.
ولی شمایی که میگید از نورتون استفاده بکن از سوییتی استفاده بکنم که وقتی براش ویروس سابمیت میکنم انگار نه انگار ؟؟؟؟
ولی همین کاسپرسکی ب ینظم ویروس براش ارسال میکنم راحت اکی میکنه.
من سه روزه لایسنس کاسپرسکی خریدم و بزار بگن این یارو چقدر احمق هست که پول برای کسپر داده ولی من عادت یکه دارم ویندوز زیاد نصب میکنم.
تا الان سه بار کاسپر را اکتیو کردم با کد ولی هیچ مشکلی نداشته...کسی که ازش خرید کردم وقتی بهم لایسنس را داد که کسپر روی ویندوز بود از 365 روز / 360 روز بهم مجوز داد و به پشتیبانی گفتم و گفت باید ویندوز عوض بکنی چون قبلا کاسپر اکتیو کردی قاطی کرده و من نصب و ریمو کردم و دیدم اکی شد / خب تا الان دوبار اکتیو کردم / فرداش به ویندوز یکم ور رفتم/ و یندوز پرید ظرف دو روز 3برا اکتیو کردم / دوبارش که با تعویض ویندوز بود.
من تا چیزی را تست نکنم سمتش نمیرم .
حالا بیایید جوش بزنید و بگید که کاسپر فلان هست ، بله همه شرکت های امنیتی مشکلات عمده خودشون را دارند ولی من نمیخوام با شرکت صحبت بکنم من میخوام از محصولات شرکت استفاده بکنم.
در ضمن ساپورتش برای کارهای معمولی راحت پاسخ گو هست از طریق ساپورت در اکانت ولی در موقعی که کی شما بلوک بشه دیگه پاسخ گو نیستند / چیزی بود که از کسی که خرید کردم راحت برام توضیح داد ولی بهم گفت از نظر اکتیو نگران نباش 20 بار هم اکتیو بکنی مشکل نداره ...و تا حالا 3بارش اکتیو شده که مشکل نبود بقیه اش هم خدا بزرگه. : دی
من حتی حاضر نیستم محصولات سیمانتک را مجانی هم تست بکنم ، بین من و کاربرهای کشورهای پپیشرفته باید تفاوت هایی باشه و این همان عقیده ای هست که من بهش پایبندم.:5:(( البته از نظر امنیت))
اگر ادمی نتواند تصمیم گیرنده باشد پس تقلید کننده هست و تقلید هم کار یک انسان با فهم و شعور نیست...!!!!

اگر سریال من بلوک شد ، در همین تایپیک میگم که سریال منو کاسپر بلوک کرد...اگر هم که بلوک نکرد که هیچی...

xman681
17-08-2012, 20:20
به نظر اگر آنتی های ترند میکرو و وب روت هم به طور منظم در تست های دستی خودمون شرکت کنند اون موقع بحث بهتر و مناسب تری برای مقایسه قدرت آنتی ها خواهیم داشت

دانلود ویروس، تروجان، بررسی مخرب ها و تست آنتی‌ویروس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

maminsafari
17-08-2012, 22:30
من دوست دارم کسپر 2013 را بده بقیه هم بدند ببینیم چیه .الان نمیشه راحت اظهار نظر کرد بمان که کمپانیهایی هستند که سالیان سال ویژگیهای جدی به کار رفته در کسپرسکی 2013 را دارند و کاربرا ازشون استفاده میکنند ولی حالا کسپرسکی تازه یادش افتاده باهاشون پز بده. بعد یه قرن.
مثلا حفاظت از پسورد و کارت بانکی در این نسخه که در نرم افزارهای امریکایی میبینیم حداقل 10 ساله داره استفاده میشه . حتی براشون کمپانیهای مطرحی هم دراین زیمنه خریدند.
کسپر شناایی دیتا بیسش بد نیست ولی برخی ویروس ها یا روتکیتهای جدید ازش رد میشه . البته تازه کلودا گذاشته خوبتر شده ولی باز میره رو آپیتش هم میزاره این کار 1 2 سال دیگه بیشتر جواب نمیده وگر نه آخر سال میبینیم آنتی ویروس مون با آپدیتش شده 3 گیگ. اگه الان کمتر نباشه. بعد اسکن هم کند میکنه . البته نمیدونم کسپر چه مشکلی داره که موقع آپدیت گرفتن و نثب کردنش سیستم میره رو آخر سی پی یو .
میپوکه . این موتورشا تنتونسته رفع عیب کنه . هنوز اون مشکل را داره.

LightningII
19-08-2012, 14:37
من خیلی آنتی ویروس ها رو امتحان کردم ولی الان یکسال هست که آنتی ویروس مایکروسافت دارم برای من که عالی بوده . یعنی مشکلات نشناختن ویروسی که با نود مخصوصا و کسپر گاهی گاهی داشتم با این نداشتم الحمدالله
Microsoft Windows Defender فقط یک ضد جاسوس (( Anti-Spyware)) هست نه یک ویروس کش .

LightningII
19-08-2012, 15:00
کسپر شناایی دیتا بیسش بد نیست ولی برخی ویروس ها یا روتکیتهای جدید ازش رد میشه .
قضیه جالب شد . میشه دو سه تا دونه مصداق رو معرفی کنید ؟؟
چون تا جاییکه من دیدم جزو اولین ابزارهایی بوده که ویروس های جدید رو به signature خودش اضافه کرده .

آخر سال میبینیم آنتی ویروس مون با آپدیتش شده 3 گیگ
این حرف که اصلاً درست نیست . KIS 2012 خودش 74MB هست و بعد از اینهمه مدت از اومدنش کل پوشه ی AVP12 برابر 365MB داره .
نورتون همین حالا فقط خودش 124MB هست دیگه آپدیتهاش بماند .
البته من مدت زیادیه دور نورتون و مک آفی رو خط گرفتم . یک زمانی نورتون اصل((ارجینال)) داشتم . در سنگین بودن رودست نداشتند الان نمیدونم وضعشون چجور شده .

بعد اسکن هم کند میکنه . البته نمیدونم کسپر چه مشکلی داره که موقع آپدیت گرفتن و نثب کردنش سیستم میره رو آخر سی پی یو .
میپوکه . این موتورشا تنتونسته رفع عیب کنه . هنوز اون مشکل را داره.
فکر کنم سیستم ضعیفی دارید شما . وگرنه این مسائلی که عنوان کردید اصلاً چشمگیر نیست . من همیشه برای سیستمهای ضعیف یا مواردی که آلوده شدن خیلی مهم نباشه ESET رو نصب و پیشنهاد میکنم .
اسکن عمیق و کند و یا سطحی و تند کاملاً بسته به تنظیمات کاسپر هست . و البته خیلی وابسته هست به قدرت سخت افزاری که دارید .
منصف باش دوست عزیز . زمانی بود که ما هارد 40 گیگ رو میدادیم نورتون اسکن کنه شب تا صبح طول میکشید ! ولی حالا هارد 1 ترا به کاسپر بدیم برای «اسکن عمیق» با تنظیمات هوش مصنوعی Heuristic Analysis روی حداکثر فقط نصف اون مقدار زمان میبره .

Aria1997
27-08-2012, 00:29
نیما جان تعصب از حرفات میباره دوست عزیز‌! :20:

manuch
27-08-2012, 01:06

disna نیما نیست! یه شرکته که داره تبلیغ محصولاتش رو می کنه و خیلی هم از دست کاسپرسکی عصبانیه!

تو این آدرس می تونی آخرین پستهاش رو بخونی! احتمالا نماینده ترند و بولگارد باشه!

jolan57
27-08-2012, 01:17
تعصب نیست دوست من , من گاهی وقت ها واسه تعصب آدم ها احترام قائل هستم به شرطی که افراطی نباشه
ایشون فروشنده آنتی ویروس هایی مثل ترند میکرو و غیره هستند و دارن به هر شکلی هست سعی میکنند محصول خودشون رو بهترین نشون بدن وبقیه رو تخریب کنند
میدونید دلیل اصلی تخریب کسپرسکی چیه ؟ چون این آنتی ویروس محبوب ترین آنتی ویروس (شاید بعد از نود) در ایران است که قدرت بسیار زیادی هم داره و البته اینکه کی های اون به فراوانی در اینترنت منتشر میشه با وجود این نرم افزار کسی دیگه سراغ خرده فروش هایی مثل سایت این دوستان نمیره تا ترند میکردو و webroot رو خریداری کنه پس به راحتی میتونیم دلیل این همه تخریب بی دلیل چیه فقط کافیه نگاهی به حرف های خنده دار و بی دلیل و لات گونه این آقا بندازی

و اما سوالت :

وقتی محصولات کمپانی های بزرگ ، معتبر و بین المللی مثل ترندمیکرو ، سایمنتک ، وب روت ( تو ایران سرویس میدن ) استفاده کنی اولا متوجه میشی چرا بقیه دنیا کسپرسکی رو حتی آنتی ویروس حساب نمی کنن و بعدش از خودت میپرسی این شرکتها که غولن چرا کی بورد مجازی ندارن ؟؟؟؟؟

داداش تکنولوژی امنیتی دست ای شرکتهاست . کسپرسکی باید بره بوق بزنه . بوق بوق .

کسپرسکی دقیقآ فقط بوق میزنه - بوقش هم همین تبلیغات دهن پر کنشه . هیچی نیست - کاملا تو خالی .

نیما

پولها از طریق دفتر دفتر روسیه کسپرسکی به دفتر گلدن هریس تو امارات واریز میشه[/B] و اونها هم ظاهرآ یک رابط دارن که ماهانه برای حفظ بازار کسپرسکی این پول رو به نشریات و وب سایتها تزریق میکنه .

این هم دلیل داره . برای اینکه کسپرسکی فقط به زور و با چنگ و دندون تونسته ی بازاری تو ایران درست کنه و بقیه دنیا اصلا کسپرسکی رو آنتی ویروس حساب نمی کنن .

نیما

خوشتیپ - ترندمیکرو سیستم حفاظت از لایسنس داره و باید هزینه کنی برای اینکه از خدمات سرویس و آپدیتش اصلیش استفاده کنی .

مشخصه نمی تونی سوار ماشین اسباب بازی بشی . :31:

نه بابا - سریالش رو فقط میتونی از فروشگاه های معتبر تهیه کنی . دستت رو بکن تو جیبت . :31: باریکلا .
درضمن سرویس حفاظت از لایسنس داره و حواست باشه با هر گارانتی نخری . مراقب خودت باش .

بقیه اش هم یک سری به انجمن بزنید و بخونید

LightningII
27-08-2012, 09:08
اگه هم آنتی ویروس خیلی خیلی سبک میخوایی Webroot Secure Anywhere بهترین و تنها گزینه هست که فقط 1 مگابایت رم استفاده میکنه و متعلق به کمپانی آمریکایی وب روت هست که بزرگترین شرکت خصوصی آمریکایی ارائه دهنده ضد ویروس هست .

برای خودش برنده ولی خوب قابل مقایسه با سایمنتک- ترندمیکرو و مکآفی نیست .
تو آمریکا با فاصله کمی بعد یا قبل از سوفوس قرار داره .

موفق باشی
نیما
نه . امنیت رو فدای سبک بودن ویروس کش نباید کرد .
این نکته هم لازم به یاداوریه که فهرست ویروس کشهای مورد استفاده از ایالات متحده یا اروپا که در صحبت شماست برای ما مرجع انتخاب نیست .
چون اونجا چیزی به اسم قانون کپی رایت و پشتیبانی آنلاین و آفلاین متفاوت وجود داره و شما در صورت عمل نکردن درست به مقررات کپی رایت تا 5 سال حبس میشید .
پس اینکه در آمریکا این اوله و اون دوم برای ما اصلاً معیار درستی نیست . اونجا شرکتها و سازمانهای عادی و مردم به نوعی مجبورند انتخابهای خاصی که میدونیم رو در صدر قرار بدند . بحث سازمانهای خاص و نرم افزارهای امنیتی سفارشی بحثی جداست .
اونچه الان برای ما که در بهشت نرم افزار زندگی میکنیم باید مهم باشه، قبلاً هم گفتم خدمتتون در صورتیکه سخت افزار مناسبی هم داشته باشید باید فاکتورهای زیر باشه :
امنیت بالا
کلید قابل دسترس (نه کرک)
آپدیت بموقع و بدون مشکلات تحریم و....

kases
01-09-2012, 01:04
آزمایشگاه کسپرسکی 15 ساله شد! باور کنید 15 سال مدت زیادی است! – این 15 سال تمام دوره ی صنعت IT است نه بخشی از آن.در سال 1997 زمانیکه شرکت تاسیس شد بزرگترین دشمن ما اوباشگری های سایبری بود. در ابتدای هزاره ی دوم میلادی این اوباشگری های سایبری توسط جرایم سایبری سازمان یافته به پیش رانده شد و کار ما را در این عرصه بسیار سخت تر کرد؛ از سمت دیگر تعداد زیادی از هکر ها وجود داشتند که باهم هماهنگ بودند و ساختار جرایم سایبری به گونه ای تشکیل شده بود که حریم ها را می شکست و بصورت غیر قانونی میلیون ها دلار سود کسب می کرد. امروز، جرایم سایبری با پدیده های جدید و نگران کننده ای مثل سلاح های سایبری آمیخته شده است. حملات اخیر سایبری مثل استاکس نت(Stuxnet) و دوکو(Duqu) و فلیم(Flame) نشان می دهند که این حملات تنها در حوزه ی تجاری نبوده اند بلکه به موضوعات سیاسی مربوط می شدند؛ پشت این جنگ افزار های سایبری مسئله ی مالی ای وجود ندارد. آنها هدف های زیادی را نشانه گرفته اند. فعالیت جنگ افزارهای سایبری در مقیاس بزرگتری قرار گرفته است بنابراین فشار تخریبی حملات بالاتر رفته است. ما تا به حال بسیار با این مورد برخورد کرده ایم که چگونه تجهیزات نا امن IT باعث می شود تا تمام شهر، کارخانه ها و حتی کشور ها با اختلال مواجه شوند. بنابراین ما به دوره ی جدید نا امنی که توام با جنگ افزار های سایبری است وارد شده ایم.
برای شرکت ما این دوره ی جدید به حتم یک دوره ی چالش برانگیز است. تیرک های دروازه جا به جا شده اند اما ما هم با جابجایی آنها تغییر موضع داده ایم. ما هیچ چیزی نداشتیم اما در 15 سال تیرک ها دروازه را جابجا کرده ایم! ما همواره می بایست با رفتارهای جدید روبرو شویم بنابراین ما به خوبی یادگرفته ایم که چگونه همیشه محافظت کننده باشیم و حتی برای لحظه ای سپر خود رها نکنیم. در حقیقت افراد ما 24 ساعت شبانه روز، 7 روز هفته و 365 روز سال در تلاش هستند تا این حفاظ را نگه دارند و محافظت در برابر تهدیدات را انجام دهند. در این 15 سال ما دیتابیس های عظیمی را ساخته ایم که شامل بیش از 94 میلیون نمونه از بدافزار ها و 300 میلیون از فایل های موجود در لیست های قابل اعتماد را دارا است.
شروع همه ی اینها با شناسایی ویروس Cascade است که خود من در سال 1989 روی کامپیوترم پیدا کردم. لغات به صورت آبشاری روی صفحه ی نمایش نشان داده می شدند شبیه چیزی که بعدا در فیلم ماتریکس نشان داده شد. من ویروس را آنالیز کردم و برای آن یک نرم افزار ضد آلودگی ساختم. بعد از آن گروه های بیشتری به کمک من آمدند. ویروس ها بطور مداوم افزایش می یافتند و بطور بی رحمانه موجب خرابی تعداد زیادی از کامپیوتر ها می شدند. این کاملا واضح بود که آنها به حفاظت و سرعت عملکرد بیشتری نیاز داشتند.
اولین دستمزد من برای کارهایی از این قبیل یک جعبه ی 5 اینچی دیسک های فلاپی بود! اما شرایط با سرعت زیادی در اواسط قرن 19 به پیش برده شد و خوشبختانه شرایط درآمدی ام بهتر و بهتر شد. دو قرارداد عظیم امضا شد که توسط آنها ما درآمد خوبی را کسب کردیم آن هم در دورانی که شرایط اقتصادی در روسیه مناسب نبود. اولین قرارداد برای نصب آنتی ویروس روی کامپیوترهای که از بلغارستان به اتحادیه جماهیر شوروی وارد شده بود.(این دستگاه ها به شدت به ویروسی که اطلاعات هارد دیسک را از بین می برد آلوده شده بودند). قرارداد دوم برای استفاده از آنتی ویروس ما برای یکی از مراکز آزمایشگاهی بود.
در آن زمان همه آنتی ویروس ها (هر جند نمی توان آنها را واقعا محصول نامید، شاید ابزار) خودشان را به عنوان یک شفادهنده معرفی می کردند و با فرمانی مانند "DOCTOR/cure C:" عمل می کردند. یا یک محافظ برای حافظه resident سیستم، که به نوعی مدل ابتدایی مسدود کننده های HIPS مدرن بود. ویژکی رقابتی ما در آن زمان برخوردار بودن از یک رابط کاربری بود که موس را ساپورت می کرد بر خلاف دیگر آنتی ویروس ها که فقط به صورت Command Line کار می کردند. همچنین این برنامه دارای یک محافظ حافظه رزیدنت و ابزار تحلیل برای ویروس های جدید در محیط DOS.
در سال 1991 من در مرکز تکنولوژی اطلاعات KAMI شروع به کار کردم. الکسی (الکساندر گوستاو) هم آنجا شروع به کار کرد؛ کسی که تا به امروز مانند یک برادر همراه من در کسپرسکی بوده است. ما سال های زیادی است که یکدیگر را می شناسیم؛ در کلاس های ریاضی و فیزیک موسسه ی فیزیک و تکنولوژی در یک برنامه ی سازمان یافته شده در مسکو شرکت کردیم. من همیشه آن روزهای شاد را با نگاه کردن به عکس های روز فارغ التحصیلی به یاد می آورم و همیشه مراقب آن عکس ها هستم.

در KAMI من به همراه وادیم بوگدانو (Vadim Bogdanov)، یکی دیگر از دوستان عزیز من که مانند برادرم است برنامه ی آنتی ویروس Antiviral Toolkit Pro(AVP) را توسعه بخشیدیم و آن برنامه امروز به عنوان کلیدی برای محصولات امروزی آنتی ویروس کسپرسکی است. در اوایل قرن 19، AVP 1.0 واقعا یک ابتکار بود.

ابتکارات، این روزها، به سرعت حق ثبت می گیرند. 11 سال پیش ما اصلا به فکر ثبت انحصاری تکنولوژی خود نبودیم و همچنین نه منبعی برای این کار بود نه تجربه ای در زمینه ی ثبت کردن حق انحصاری وجود داشت؛ بنابراین اولین محصول تولید شده ی ما توسط شرکت های دیگر آمریکایی ثبت شد.
در سال های 1995-96، تکنولوژی های جدید خیلی سریع شروع به رشد و ظهور کردند، برای همین ما چندین ویرایش نسخه AVP1 و چندین نسخه AVP2 عرضه کردیم در کنار این محصولات جدید، برای سیستم عامل DOS، ما همچنین محصول آنتی ویروسی را تولید کردیم که از سرور های Novell محافظت می کرد به نام AVP For Novel 1.0.
درباره ی نام AVP یک داستان جالب وجود دارد که دوست دارم تعریف کنم: چگونه یک اشکال چاپی یک برند شد! مخفف کلمات Antiviral Toolkit Pro باید ATP بشود؛ اما وقتیکه ما آن فایل را برای مرکز آزمایش ویروس در دانشگاه هامبورگ ارسال کردیم من به اشتباه اسم فایل راavp.zip ذخیره کرده بودم (به جای atp.zip). وقتی من متوجه ی این مسئله شدم که محصول بسیار محبوب واقع شده بود و تمام متخصصان خارجی هم مشغول ارزیابی آن بودند و تغییر نام کاری بیهوده بود. ما بعدا تصمیم گرفتیم که در نسخه ی بعدی مخفف کلمات AntiViralPro را انتخاب کنیم و بعد از آن سال ها از آن برند استفاده شد.
در همین سال ها ناتالیا کسپرسکی (Natalya Kaspersky) به ما پیوست و با انرژی خیلی زیادی مشغول به فعالیت در زمینه ی توسعه شبکه نمایندگان و فروش شد. در سال 1996 ما یک قرارداد OEM با شرکت آلمانی جی-دیتا (G-Data) برای عرضه ی هسته (engine) آنتی ویروس هایمان امضا کردیم. این آلمانی ها بودند که به سراغ ما آمدند و اولین تکنولوژی پارتنر کسپرسکی شدند.

آن موقع اولین باری بود که ما با جدیت به فکر ساخت و توسعه ی محصولاتی برای ویندوز 95 و یک engine چند پلت فرمی افتادیم و آن AVP 3.0 بود. در همین سال ما با یک بحران در KAMI مواجه شدیم و همه ی این عوامل ما را به سمت مرحله ی بعدی پیشرفت حرکت داد، آن هم به تنهایی ...
و در تاریخ 26 ژوئن 1997 شرکت ما ثبت شد! ما واقعا برای انتخاب نام شرکت کشمکش داشتیم. من مخالف استفاده از نام خانوادگی ام بعنوان اسم شرکت بودم اما سرانجام همکارانم موفق شدند نظر من را تغییر دهند و من را قانع کنند. آنها معتقند بودند اسم من به خوبی شناخته شده است و ما می توانیم از مزایای آن استفاده کنیم. از ابتدا شروع کردن بی دلیل و پرخرج بود و وضعیت مالی ما آنقدر خوب نبود که بتوانیم از عهده ی هزینه های آن برآییم. زمانیکه ما تنها 15-20 کارمند داشتیم همه چیز به سادگی پیش نمی رفت. درآمد ما ثابت نبود و ما بعضی وقت ها مجبور بودیم از حقوق خودمان صرف نظر کنیم.
با خرسندی بسیار زیاد بعد از چند سال تمام این مشکلات به شرایط غیر قابل باوری تبدیل شد و ما به مرحله ی تولید رسیدیم: در سال 1998 ما 9 محصول تولید کردیم. قراردادهای شرکتی امضا می شدند و بر تعداد کارکنان ما افزوده می شد و سهم ما در بازار افزایش می یافت. خوشبختانه سهم ما در بازار آنتی ویروس روسیه از 5% به 50% رسید! و از آن به بعد ما تنها محصولات آنتی ویروس عرضه نمی کردیم، بلکه خدمات 24 ساعته نیز ارائه می کردیم. همجنین یکی از محصولات پیشرو ما در نوامبر 2000 به نام آنتی ویروس کسپرسکی به بازار معرفی شد، در آن زمان ما نه فقط کامپیوترهای خانگی بلکه ایستگاه های کاری، فایل و ایمیل سرورها تحت ویندوز، لینوکس و FreeBSD و همینطور شبکه های Novel و فایروال ها را نیز در شبکه های کامپیوتری محافظت می کردیم.
در ابتدای هزاره که شرکت در حال گسترش جغرافیایی بود در سال 1999 ما اولین اداره ی خود را خارج از روسیه در انگلستان-کمبریج (Kaspersky Labs UK, Cambridge) افتتاح کردیم. این واقعا یک مرحله ی برجسته در تاریخ شرکت بود. من سوال های غیر مهمان نوازانه را به یاد می آورم که در یک کنفرانس خبری در لندن از من پرسیدند:"ما الان راه حل های امنیتی زیادی داریم، بنابراین شما فکر می کنید چه چیزی به ما بدهید؟" من به آنها درباره ی تکنولوژی بی نظیرمان و ابتکاراتمان گفتم و سعی کردم گزارشی به آنها بدهم تا متوجه ی حقیقت اصلی شوند که محصولات ما سرآمد دیگر محصولات است. من موفق به انجام این کار شدم و آنها را متقاعد کردم! شاید به سرعت این کار را انجام ندادم اما خوشبختانه در نهایت موفق شدم.
در طول این 15 سال شرکت ما از یک خانواده ی کوچک به یک شرکت بین المللی با بیش از 2500 کارمند تبدیل شده است. ما امروز بسیار کامل تر و متفاوت تر از روزهای اول کار می کنیم: سرمایه و پشتوانه بدست آورده ایم، دانش را به بازار عرضه کردیم و به شناخت جهانی رسیده ایم. اما تمام چیزهای اصلی مثل ایده های ما که خیلی برایمان اهمیت دارد بدون تغییر باقی مانده است. و همچنان تا به امروز من هرگز از تکرار این جمله خسته نشده ام که:"ما اینجا هستیم تا دنیا را حفظ کنیم!"