PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه انجین که زبونش ++c باشه.

mr.rad
13-03-2012, 18:53
سلام.
من بالاخره بعد از کلی کلنجار و پرسش و پاسخ تصمیمم رو گرفتم و می خوام زبان ++C یاد بگیرم.
اول فکر می کردم UDK سی پلاس پلاس هست ولی الان فهمیدم که Unreal Script یا اکیسمت هست!
من دنبال یه موتور بازی سازی هستم که توش بشه به زبان ++C برنامه نویسی کرد.(آیا CryEngine انیطوریه؟)
ترجیحا موتور رایگان باشه.(آخر نفهمیدم تورگ(همونی که باهاش میرمهنا و مدافعان کربلا رو ساختند و می سازند) رایگانه یا نه! اگه رایگانه آیا ++C هست؟)

Simin Secret
14-03-2012, 18:24
خوب زبان برنامه نویسی UDK هم C++ و Java هست دیگه

mr.rad
14-03-2012, 21:43
پس کیسمت و آنریل اسکریپت چیه؟

M0hsen3D
14-03-2012, 21:49
سلام ,
نه نه اشتباه نکنید , زبان کیت توسعه انریل Unreal Script هست که فکر کنم شبیه زبان C باشه نه Java .
Kismet هم Visual Scripting هست که برنامه نویسی رو اسون تر کرده فقط.
کلی انجین رایگان و سورس باز هست شما فقط کافیه سرچ کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

parvizamd
14-03-2012, 22:43
سلام.
من بالاخره بعد از کلی کلنجار و پرسش و پاسخ تصمیمم رو گرفتم و می خوام زبان ++C یاد بگیرم.
اول فکر می کردم UDK سی پلاس پلاس هست ولی الان فهمیدم که Unreal Script یا اکیسمت هست!
من دنبال یه موتور بازی سازی هستم که توش بشه به زبان ++C برنامه نویسی کرد.(آیا CryEngine انیطوریه؟)
ترجیحا موتور رایگان باشه.(آخر نفهمیدم تورگ(همونی که باهاش میرمهنا و مدافعان کربلا رو ساختند و می سازند) رایگانه یا نه! اگه رایگانه آیا ++C هست؟)
UNREAL SCRIPT شبیه JAVA SCRITE هست .البته تو هلپ اش C++ دیدم.
میشه تو مایه گیم استدیو LITE -C پیشنهاد داد.البته خروجی چندان باحالی نداره.
تورگ زبان عجیبی داره من خودم هم نفهیدم شبیه چیه؟!
شما بلاخره چه بازی می خواهی بسازی...

mr.rad
14-03-2012, 22:55
UNREAL SCRIPT شبیه JAVA SCRITE هست .البته تو هلپ اش C++ دیدم.
میشه تو مایه گیم استدیو LITE -C پیشنهاد داد.البته خروجی چندان باحالی نداره.
تورگ زبان عجیبی داره من خودم هم نفهیدم شبیه چیه؟!
شما بلاخره چه بازی می خواهی بسازی...
اولویت اولم اینه که یه زبان برنامه نویسی یاد بگیرم.
بعد می خوام بازی سوم شخص بسازم.
خروجی موتور هم برام مهمه.(یه چیز بدرد بخور از آب در بیاد!)
cryengine زبونش چیه؟

parvizamd
14-03-2012, 22:56
هنوز به شما می گم یونیتی گزینه خوبیه.
بستگی به خودتون داره کارایی اش .

mr.rad
14-03-2012, 23:00
من خودمم یونیتی رو قبول دارم.
ولی زبونش فکر نکنم آینده دار باشه! آخه الان انجین های شرکت های بازی سازی بزرگ اکثرا ++c هستند.

parvizamd
18-03-2012, 21:33
java مطممن باشید آینده داره.

Reza Azimy_RW
19-03-2012, 12:33
UnrealScript یه زبانیه بینه جاوا و c++
کرای انجین c++ هست ولی خوب خروجی فک کنم نشه گرفت

M0hsen3D
19-03-2012, 13:14
پرویز جان زبان برنامه نویسی Java رو با زبان اسکریپت نویسی Java Script قاطی نکن جدا هستند.
ببین اینکه انجین با چه زبونی نوشته شده باشه با اینکه چه زبان اسکریپت نویسی درش استفاده شده باشه فرق داره. مثلا یه انجین با C++ از بیس نوشته شده ولی زبان اسکریپت نویسیش Lua هست.
اگه شما میخوای از انجین هایی استفاده کنی که سورس باز هستند و با C++ نشوته شدند و شما میخوای با سورسش کار کنی اینجا باید دنبال انجینی باشی که با C++ از نوشته شده باشه ... ولی اگه میخوای از انجین های اماده استفاده کنی و برات فقط زبان اسکریپتی استفاده شده درش مهمه خب باز اینجا فرقی نداره برات که با چی نوشته شده باشه.
در ضمن C++ زبان اسکریپتی نیست کامپلایلری هست یعنی برای اجرا باید کامپایل بشه ولی زبان های اسکریپتی مثل Lua , Python , Java Script اینا خط به خط مستقیما توسط مفسرشون مثل پایتون اجرا میشن.
زبان اسکریپتی CryEngine هم Lua هست.