PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ویندوز ار روی فلش !

elnaz.etedali
08-03-2012, 19:01
سلام.
میخواستم بدونم چجوری میشه ویندوز را از روی فلش نصب کرد ؟ یعنی از روی فلش هم بوت بشه و هم مراحل نصب کامل از روی خود فلش انجام بشه.

یکم سرچ کردم و Bootable_USB_Windows_Maker_2011 را پیدا کردم ، البته Win to Flash هم برای این کار تست کردم ، روی لپتاپ درست کار می کنه و فلش بوت میشه و میشه کامل نصب کرد، اما روی سیستم های دیگه این فلش بوت نمیشه !

مشکل از کجاست ؟

مرسی

mdmehry
08-03-2012, 19:28
تو محیط CMD می تونی با چند خط دستور فلشت رو bootable کنی
برای این منظور اول کلید winkey رو بگیر و همزمان R رو فشار بده
تو پنجره RUN کلمه CMD رو تایپ کن
بعدش به ترتیب این دستورها رو تایپ کن:
البته فلشت رو حتما متصل کن و تمام محتویاتش رو کپی کن چون کاملا فرمت میشه
ابتدا تایپ کن
diskpart
بعد
listdisk
بعد ببین فلشت تو لیست کدوم هست، معمولا شماره 1 هست
تایپ کن
select disk 1
بعد
clean
بعد
create partition primary
بعد
select partition 1
بعد
active
بعد
format fs=fat32
بعد
assign
بعد از این مرحله فلش شما bootable شده و شما میتونی فایلهای ویندوز رو روش بریزی و ویندوز رو بدون هیچ مشکلی روی هر سیستمی که خواستی نصب کنی.

elnaz.etedali
08-03-2012, 19:40
مرسی
Fat32 ???? روی فت32 میشه ویندوز رو ریخت ؟ فایل های ویندوز سنگین هستن ، روی Fat32 ریخته میشه ؟
بعد از اینکه بوت شد دقیقه محتویات سی دی ویندوز را داخل فلش کپی کنم ؟
مرسی

sayanermia
08-03-2012, 20:56
دوست خوبم راه ساده تری هم هست!! کار با نرم افزار ISO to Usb
من خودم باهاش ویندوز 7 نسخه 64 بیتی رو روی فلش دیسکم ریختم و همیشه با فلش ویندوز نصب میکنم! سرعتش خیلی بهتره نسبت به دی وی دی!!

از لینک زیر نرم افزار و دانلود کن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تنها کاری که میکنی اینه که از دی وی دی ویندوزت یک ایمیج با فرمت iso میگیری. بعد برنامه رو باز میکنی فلشتم میزنی به سیستم
فایل iso یا همون ایمیجی که از ویندوز گرفتی وارد برنامه میکنی ، تیک bootable... هم میزنی و در آخر روی دکمه ی burn کلیک میکنی و صبر میکنی تا ویندوز به صورت بوتیبل روی فلشت ریخته بشه! در اخر خود برنامه پیغام میده که کار تموم شده..
به همین راحتی!!

اینم یک عکس از خود برنامه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------- Post added at 10:56 PM ---------- Previous post was at 10:55 PM ----------

در ضمن اینم بگم بهتره روی همون Fat32 بذاری. هیچ اختلالی هم ایجاد نمی کنه و حداقل باعث میشه براحتی روی هر سیستمی فلش دیسک شناخته و بوت بشه!

Arash4484
08-03-2012, 21:17
Fat32 ???? روی فت32 میشه ویندوز رو ریخت ؟ فایل های ویندوز سنگین هستن ، روی Fat32 ریخته میشه ؟
بله.
هیچ کدوم از فایلهای نصب ویندوز در هیچ کدوم از ورژن‏ها ناسازگاری با محدودیتهای فت32(سایز4گیگی-محدوده اسم و...) ندارند.

Silent TR
01-06-2012, 16:45
دوست خوبم راه ساده تری هم هست!! کار با نرم افزار ISO to Usb
من خودم باهاش ویندوز 7 نسخه 64 بیتی رو روی فلش دیسکم ریختم و همیشه با فلش ویندوز نصب میکنم! سرعتش خیلی بهتره نسبت به دی وی دی!!

از لینک زیر نرم افزار و دانلود کن

تنها کاری که میکنی اینه که از دی وی دی ویندوزت یک ایمیج با فرمت iso میگیری. بعد برنامه رو باز میکنی فلشتم میزنی به سیستم
فایل iso یا همون ایمیجی که از ویندوز گرفتی وارد برنامه میکنی ، تیک bootable... هم میزنی و در آخر روی دکمه ی burn کلیک میکنی و صبر میکنی تا ویندوز به صورت بوتیبل روی فلشت ریخته بشه! در اخر خود برنامه پیغام میده که کار تموم شده..
به همین راحتی!!

اینم یک عکس از خود برنامه

---------- Post added at 10:56 PM ---------- Previous post was at 10:55 PM ----------

در ضمن اینم بگم بهتره روی همون Fat32 بذاری. هیچ اختلالی هم ایجاد نمی کنه و حداقل باعث میشه براحتی روی هر سیستمی فلش دیسک شناخته و بوت بشه!

ایناکرو کردم Burn هم زدم ولی خیلی سریع کار رو انجام میده و آخر سر هم یک فایل 2 کیلوبایتی با نام :: 12520437.cpx که پسوندش Cpx هست رو میریزه رو فلش و هیچ چیز دیگه ایی نمیریزه !
روش بالا هم که دستی بود رو نتونستم انجام بدم

iMan.xP
01-06-2012, 16:58
ایناکرو کردم Burn هم زدم ولی خیلی سریع کار رو انجام میده و آخر سر هم یک فایل 2 کیلوبایتی با نام :: 12520437.cpx که پسوندش Cpx هست رو میریزه رو فلش و هیچ چیز دیگه ایی نمیریزه !
روش بالا هم که دستی بود رو نتونستم انجام بدم

سلام
نصب ویندوز اکس پی روی فلاش با نصب ویندوز 7 روی فلاش تفاوت داره و از هیچ کدام از روشهای بالا قابل نصب نیست
برای نصب ویندوز اکس پی روی فلاش به سایت زیر مراجعه کنید

Silent TR
01-06-2012, 17:27
سلام
نصب ویندوز اکس پی روی فلاش با نصب ویندوز 7 روی فلاش تفاوت داره و از هیچ کدام از روشهای بالا قابل نصب نیست
برای نصب ویندوز اکس پی روی فلاش به سایت زیر مراجعه کنید

» پس از پایان عملیات پنجرهٔ باز شده فلش مموری را ببندید. همچنین برنامه PeToUSB را نیز ببندید. اکنون کلید ویندوز و R را بطور همزمان برای اجرای دستور Run فشار دهید. کلمه cmd را تایپ کرده و اینتر را فشار دهید. اکنون دستورات زیر را خط به خط وارد کرده و در هر خط کلید اینتر را بزنید:

1
cd c:\

1
cd win2flash

1
cd bootsect

1
bootsect.exe /nt52 X:

این قسمتش رو هر کاری میکنم نمیتونم انجام بدم ! یعنی دستور رو وارد میکنم ولی میگه
the system can not find the drive specified

A M ! N
01-06-2012, 17:51
از برنامه WinSetupFromUSB استفاده کن که لینکش پایین گذاشتم ورژن بتای این برنامه رو دانلود کن طرز کارشم خیلی ساده وقتی دانلودش کردی اجراش کنید قبلش فلش به سیستم وصل باشه بعد تیک گزینه اول میزنی بعدمسیر سیدی ویندوز xp رو میدی رو دکمه go کلیک میکنی کلش همینه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بهترین آرزوها..

iMan.xP
01-06-2012, 18:10
» پس از پایان عملیات پنجرهٔ باز شده فلش مموری را ببندید. همچنین برنامه PeToUSB را نیز ببندید. اکنون کلید ویندوز و R را بطور همزمان برای اجرای دستور Run فشار دهید. کلمه cmd را تایپ کرده و اینتر را فشار دهید. اکنون دستورات زیر را خط به خط وارد کرده و در هر خط کلید اینتر را بزنید:

1
cd c:\

1
cd win2flash

1
cd bootsect

1
bootsect.exe /nt52 X:

این قسمتش رو هر کاری میکنم نمیتونم انجام بدم ! یعنی دستور رو وارد میکنم ولی میگه
the system can not find the drive specified

توی این قسمت باید جای x نام درایوی که فلاش هست رو قرار بدین مثلا اگر روی درایو I باشه باید جای X تایپ کنید I به اینصورت :
bootsect.exe /nt52 I:

khalilakas
01-06-2012, 18:22
با تشكر از همه عزيزان لطفا در مورد

Silent TR
02-06-2012, 16:19
از برنامه WinSetupFromUSB استفاده کن که لینکش پایین گذاشتم ورژن بتای این برنامه رو دانلود کن طرز کارشم خیلی ساده وقتی دانلودش کردی اجراش کنید قبلش فلش به سیستم وصل باشه بعد تیک گزینه اول میزنی بعدمسیر سیدی ویندوز xp رو میدی رو دکمه go کلیک میکنی کلش همینه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بهترین آرزوها..

با این روش هم نشد ! کلا 16 مگ ریخت رو فلش

Silent TR
02-06-2012, 16:20
توی این قسمت باید جای x نام درایوی که فلاش هست رو قرار بدین مثلا اگر روی درایو I باشه باید جای X تایپ کنید I به اینصورت :
bootsect.exe /nt52 I:

منظورم کل قسمت هاش بود که نفهمیدم ! از اون اول تا اون آخرش !
اصلا جواب نمیده و اون اروری که گفتم رو همش میده !

iMan.xP
02-06-2012, 17:19
شما از طریق نصب این نرم افزار که دوستمون dr.smit گفتن استفاده کنید راحت تره ابتدا این نرم افزار رو از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دانلود کنید و بعد مراحل زیر رو دنبال کنید تا ویندوز نصب بشه :
نرم افزار رو اجرا کنید ابتدا باید به قسمتی که برای فرمت فلاش تو نرم افزار هست رفته و توی همون قسمت یک گزینه داره به اسم ویندوز اکس پی اون رو انتخاب کنید و فلاش رو با fat32 فرمت کنید بعد توی قسمت اول درایوی که سی دی ویندوز یا درایو مجازی ویندوز قرار داره رو انتخاب کنید و توی قسمت دوم هم که فلاش رو همراه با درایوش نشون میده اگر نبود انتخاب کنید حالا روی go کلیک کنید و صبر کنید تا نصب تمام بشه بعد از نصب و ریستارت توی قسمت bios رفته و بوت از فلاش رو انتخاب کنید بعد از بوت شدن یک صفحه باز میشه که نوشته نصب ویندوز 2003/xp اینتر رو بزنید بعد توی صفحه دو دو تا گزینه داره نصب part1 و نصب part2 اول part1 رو انتخاب و اینتر رو بزنید حالا ویندوز مثل موقعی که از سی دی بوت میشه شروع به نصب میکنه بعد از نصب و ریستارت باید part2 رو انتخاب کنید تا ویندوز ادامه نصب رو انجام بده بعد از نصب کامل ویندوز و ریستارت باید به قسمت bios برگشته و بوت رو به حالت اول برگردونید تبریک میگم حالا ویندوز شما نصب شد به همین راحتی :31: سوالی بود در خدمتم

Silent TR
02-06-2012, 23:24
شما از طریق نصب این نرم افزار که دوستمون dr.smit گفتن استفاده کنید راحت تره ابتدا این نرم افزار رو از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دانلود کنید و بعد مراحل زیر رو دنبال کنید تا ویندوز نصب بشه :
نرم افزار رو اجرا کنید ابتدا باید به قسمتی که برای فرمت فلاش تو نرم افزار هست رفته و توی همون قسمت یک گزینه داره به اسم ویندوز اکس پی اون رو انتخاب کنید و فلاش رو با fat32 فرمت کنید بعد توی قسمت اول درایوی که سی دی ویندوز یا درایو مجازی ویندوز قرار داره رو انتخاب کنید و توی قسمت دوم هم که فلاش رو همراه با درایوش نشون میده اگر نبود انتخاب کنید حالا روی go کلیک کنید و صبر کنید تا نصب تمام بشه بعد از نصب و ریستارت توی قسمت bios رفته و بوت از فلاش رو انتخاب کنید بعد از بوت شدن یک صفحه باز میشه که نوشته نصب ویندوز 2003/xp اینتر رو بزنید بعد توی صفحه دو دو تا گزینه داره نصب part1 و نصب part2 اول part1 رو انتخاب و اینتر رو بزنید حالا ویندوز مثل موقعی که از سی دی بوت میشه شروع به نصب میکنه بعد از نصب و ریستارت باید part2 رو انتخاب کنید تا ویندوز ادامه نصب رو انجام بده بعد از نصب کامل ویندوز و ریستارت باید به قسمت bios برگشته و بوت رو به حالت اول برگردونید تبریک میگم حالا ویندوز شما نصب شد به همین راحتی :31: سوالی بود در خدمتم

با اینکارو انجام دادم
مثل اینکه اینبار کامل ریختش ولی تو هنگام نصب پارت اول یکدفعه این ارور اومد ::
Setup Cannot find the end User Licensing Agreement <EULA>
setup cannot continue . to quit prees F3

A M ! N
03-06-2012, 00:20
با اینکارو انجام دادم
مثل اینکه اینبار کامل ریختش ولی تو هنگام نصب پارت اول یکدفعه این ارور اومد ::
Setup Cannot find the end User Licensing Agreement <EULA>
setup cannot continue . to quit prees F3

سلام.

EULA اگه پیدا نمیشه ؛ اول یکبار اون درایو مربوطه که میخواین روش از یه جای دیگه فرمت کنید ( مثلا با استفاده از فلاپی بوت ) نوع فرمت رو هم NTFS بزارین؛ بعد دوباره به حالت فلش بالا بیاین و برین برای نصب اینبار هم Clean install انجام بدین و درایو نصب حتما فرمت بشه ؛ احتمال میدم اینبار به خوبی نصبتون انجام بشه.

با آرزوی بهترین ها..

Silent TR
03-06-2012, 01:07
اکثر توضیحاتی که شما میدید رو من نمیتونم متوجه بشم ! ایندفعه فقط برنامه رو باز کردم و فرمت رو NTFS گذاشتم و یکبار دیگه GO رو زدم ! البته قبلش فلشم رو فرمت کرده بودم
ولی باز هم به همون ارور بر خوردم

A M ! N
03-06-2012, 01:24
اکثر توضیحاتی که شما میدید رو من نمیتونم متوجه بشم ! ایندفعه فقط برنامه رو باز کردم و فرمت رو NTFS گذاشتم و یکبار دیگه GO رو زدم ! البته قبلش فلشم رو فرمت کرده بودم
ولی باز هم به همون ارور بر خوردم

EULA مربوط به اون بخشی هست که دکمه ی F8 میزنید. license agreement هستش.

فرمت منظورم روی درایوی بود که میخواین روش ویندوز نصب کنید نه فلشتون.. منظورم این هست که یکبار اول اون درایوتون رو فرمت معمولی NTFS از طریق داخل خود ویندوز و یا داس انجام بدین و بعد بیاین با فلشتون برین برای نصب ویندوز

نتیجه رو بگین تا اگه نشد راههای دیگه ای به ذهنم رسید بگم.

موفق باشی.

Silent TR
03-06-2012, 01:49
از طریق داس چطوری میشه فرمت کرد ؟
چون ویندوزم الان بالا نمیاد
این نوت بوک یک درایو بیشتر نداره که اونم 30 گیگ حجمشه
به نظرتون برای نصب اگه خواستم 2 درایوش کنم چقدر برای درایو ویندوز جا بزارم ؟

Silent TR
03-06-2012, 01:52
موقع نصب ویندوز هم زمانی به ارور بالا بر میخورم که هنوز به اون قسمت نرسیدم که بتونم درایو رو فرمت کنم !

A M ! N
03-06-2012, 17:49
از طریق داس چطوری میشه فرمت کرد ؟
چون ویندوزم الان بالا نمیاد
این نوت بوک یک درایو بیشتر نداره که اونم 30 گیگ حجمشه
به نظرتون برای نصب اگه خواستم 2 درایوش کنم چقدر برای درایو ویندوز جا بزارم ؟

ببینید دوباره میگم ؛ وقتی که یک هارد دیسک قبلا با یک سیستم عامل غیر از اونی که الان میخواد نصب بشه قبلا فرمت شده باشه شما با ارور EULA Not found مواجه میشین. اول باید هاردی که میخاین روش ویندوز و نصب کنید یک فرمت با ویندوز ایکس پی بزنید؛ حالا ببینید چه راهی براتون آسون تره ؛ اگه سی دی ویندوز ایکس پی دارین ازون استفاده کنید و بوت کنید و یکبار با اون فرمت کنید درایوش رو.

بعدشم فرمت درایو فلاش شما هم باید روی Fat32 باشه نه NTFS

در حین نصب اگه بتونین به داس دسترسی پیدا کنید ازین طریق میشه.

از طریق همون فلشتون هم فک کنم بتونین به جای فلاپی برای ساختن دیسک بوت استفاده کنید ازین طریق :

50977

بعد هم که داس رو بالا اوردین که میرین برای فرمت

مثلا درایو سی رو میخواین فرمت کنید :

:format C

میزنین و اینتر میکنین منتظر میشین تا فرمت بشه.

دلیلتون چیه که از سی دی استفاده نمیکنین ؟

بهترین آرزوها..

Silent TR
04-06-2012, 18:24
متاسفانه به این مینی لپ تاپ سی دی نمیخوره !

این کدوم برنامه هستش ؟ :

Silent TR
04-06-2012, 18:27
فلشم رو هم الان دبدم اسمش شده CBM FLASH و فرمت NTFS و الان هیچ چیزی نمیشه روش ریخت !
و حافظه اش رو زده 0 !!!

Silent TR
04-06-2012, 18:33
ولی وقتی فلش رو به لپتاپ وصل میکنم رو حالت بوت میره ! برای نصب میندوز ولی همون ارور همیشگی رو میده

A M ! N
04-06-2012, 20:10
سلام.

اول برنامه ی EASEUS Partition Master رو بگیر.

از لینک پایین :

اون پایین نسخه ی حرفه ای رو بگیر :

از اول لینک بالا اون فاصله هایی که بین حروف گذاشتم رو بردارین

نصبش کنید روی یک سیستمی

بعد طبق شکل عمل کنید :

51096

اینجا درایو فلشتون رو انتخاب کنید :

51097

و میزنید تا کپی بشه روی فلش و دیسک بوت USB شما ساخته بشه.

بعد از طریق اون فلش بوت کنید و برین اون درایوی که میخواین روش ویندوز نصب کنید رو فرمت معمولی ( نه quick ) بزنید.

بعد دوباره طبق همون روشهای قبلی اقدام به نصب کنید ببینید چی میشه.

فلشم رو هم الان دبدم اسمش شده CBM FLASH و فرمت NTFS و الان هیچ چیزی نمیشه روش ریخت !
و حافظه اش رو زده 0 !!!

وقتی اینکارو میکنید درواقع دارین مث CD اطلاعات روی فلش رایت میزنین و فلش میشه مث CD که نمیشه چیزی روش ریخت و طبیعی هست.

موفق باشی.

Silent TR
05-06-2012, 00:17
خوب الان این روشی که شما این بالا گذاشتی برای درست کردن فلش و برگردوندنش به حالت عادیشه ؟
من الان میخواهم فلش رو به حالت عادی برگردونم و بعدش هم قرار شد که شما یک روشی لطف کنید بگید که بشه باهاش هارد لپ تاپ رو فرمت کنم و بعدشم که دیگه برم برای نصب ویندوز

Silent TR
05-06-2012, 00:21
وقتی اینکارو میکنید درواقع دارین مث CD اطلاعات روی فلش رایت میزنین و فلش میشه مث CD که نمیشه چیزی روش ریخت و طبیعی هست.

موفق باشی.

یعنی فلش از بین میره ؟ و دیگه نمیشه ازش استفاده کرد ؟

اینجا درایو فلشتون رو انتخاب کنید :

و میزنید تا کپی بشه روی فلش و دیسک بوت USB شما ساخته بشه.

بعد از طریق اون فلش بوت کنید و برین اون درایوی که میخواین روش ویندوز نصب کنید رو فرمت معمولی ( نه quick ) بزنید.

بعد دوباره طبق همون روشهای قبلی اقدام به نصب کنید ببینید چی میشه.

درایو فلشم J هست یعنی J رو انتخاب کنم و بعدش روی چه کلمه ایی کلیک کنم ؟
در کل میشه یکذره بیشتر و و اضح تر توضیح بدید ؟
ممنون از لطف شما

A M ! N
05-06-2012, 00:37
خوب الان این روشی که شما این بالا گذاشتی برای درست کردن فلش و برگردوندنش به حالت عادیشه ؟
من الان میخواهم فلش رو به حالت عادی برگردونم و بعدش هم قرار شد که شما یک روشی لطف کنید بگید که بشه باهاش هارد لپ تاپ رو فرمت کنم و بعدشم که دیگه برم برای نصب ویندوز

نه عزیز این روش که گفتم برای این هست که بتونین هاردتون رو فرمت کنید.

فلشتون که مشکلی نیست فقط کافیه فرمتش کنید :20:

موفق باشی.

A M ! N
05-06-2012, 00:50
یعنی فلش از بین میره ؟ و دیگه نمیشه ازش استفاده کرد ؟

درایو فلشم J هست یعنی J رو انتخاب کنم و بعدش روی چه کلمه ایی کلیک کنم ؟
در کل میشه یکذره بیشتر و و اضح تر توضیح بدید ؟
ممنون از لطف شما

فلش نه برای چی از بین بره !! فقط اون زمانی که اونکارو کردین اونطوریه و بعداز فرمت درست میشه مث اولش.

فقط برنامه رو نصب کنید ، اونجا دربخش USB میرین و درایو فلشتون رو به راحتی انتخاب میکنین کار سختی نیست

بعد هم Proceed میکنید و میره برای ساخت.

بعد هم با اون فلش ساخته شده میرین بوت و هارد رو فرمت میکنین ، بعد دوباره فلش رو فرمت میکنین و با اون نرم افزار که ویندوز کپی میزدین روش ، پر میکنین و دوباره میرین بوت تا ویندوز رو نصب کنید.

همش همینه:20:

Silent TR
05-06-2012, 14:07
درایو فلش رو انتخاب کردم و Proceed رو هم زدم و بعدش فلش رو زدم به لپ تاپ و بوت کردم و الان یک نوشته اومده که میگه
Press ENTER to see video modes available , SPACE to continue, or wait 30 secکه وقتی رو اینتر کلیک میکنم یکسری گزینه برام میاره که جلوشون یا نوشته VGA یا VESA
وقتی هم اسپیس میزنم یکسری نوشته میاره و بعدش لپ تاپ رو ریستارت میکنه

Silent TR
05-06-2012, 14:08
هر کاری میکنم request system reboot میده و سیستم رو ریستارت میکنه