PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل من با فن و باتری HP 4530

Ahmad-Ra
06-03-2012, 00:26
سلام دوستان عزیز.

2 تا سوال اساسی دارم.

1. فن لپ تاپ دقیقا از موقعی که پاور رو میزنم و روشن میشه شروع به کار کردن روی دور پایین میکنه. یعنی مهلت نمیده حتی دستگاه اولش سرده روشن میشه ! دوستم ایسر 5750 داره اما اصلا فنش مگر بعد از گذشت مدت طولانی روشن نمیشه و ساکته اما اچ پی من رو مخمه ! :31:

2. باتری لپ تاپ خیلی زود شارژ داره خالی میکنه !! مثلا امروز رو دستگاه سیستم عامل لینوکس ریختم روی شارج 100 ددرصد در مرحله SETUP در عرض 40 دقیقه خاموش شد به خاطر خالی شدن شارج! این مشکل میتونه از باتری باشه؟

دستگاه نو هست و 1 ماه از تاریخ خریدش میگذره و گارانتی مادیرانه.

ممنون میشم کمکم کنید!

biostar
06-03-2012, 13:50
فن هر دستگاهی یک جوره

فن دستگاه شما مشکلی نداره ، برخی فن ها از همون اول روشن هستن و صدای بیشتری تولید می کنند

شارژ باتری رو باید در ویندوز سنجید ، معمولا باید برای استفاده های سبک مثلا office ، و با نور 50% روی همون عددی که شرکت به عنوان میزان شارژ بیان کرده ، شارژ بده
همین

Ahmad-Ra
09-03-2012, 21:57
فن هر دستگاهی یک جوره

فن دستگاه شما مشکلی نداره ، برخی فن ها از همون اول روشن هستن و صدای بیشتری تولید می کنند

شارژ باتری رو باید در ویندوز سنجید ، معمولا باید برای استفاده های سبک مثلا office ، و با نور 50% روی همون عددی که شرکت به عنوان میزان شارژ بیان کرده ، شارژ بده
همین

متشکر. اما این فن مشکل بزرگی شده. دوست من acer 5750 داره دقیقا واس من در مقابل اون پر سر و صدا هست. کاری میشه انجام داد که این صدا کمتر به صدا در بیاد ؟؟

mehrdad8086
10-03-2012, 14:47
متشکر. اما این فن مشکل بزرگی شده. دوست من acer 5750 داره دقیقا واس من در مقابل اون پر سر و صدا هست. کاری میشه انجام داد که این صدا کمتر به صدا در بیاد ؟؟

خیر نمیشه

مشخصات دستگاه ها از نظر سخت افزاری و نیز سیستم تهویه و جایگیری فن و ادوات خنک کننده نقش مهمی تو دفع گرما دارن.

و و هر لب تابی فرق می کنه.باز شما که 2 برند مختلید.تو یک برند هم این جور داستانها هست...

duke_m96
16-03-2012, 16:11
سلام
من هم این مشکل رو داشتم با آپدیت کردن بایوس حل شد
تو این لینک هم آپدیتش هست هم مراحل اون

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Farshid72
16-03-2012, 18:36
برنامه هایی برای سیستم های خونگی وجود داره برای تنظیم دور فن ولی فک نمیکنم اونا برای لپ تاپ جواب بدن
دور فن بسته ب نوع قعطعات و سیستم عامل و .... میتونه متفاوت باشه
اصلا جدا از این ب نوع فن هم بسیگی داره دور اگه زیر 1000 تا باشه صدایی ایجاد نیمکنه ولی اگه بالاتر بره ایجاد صدا میکنه
در مورد باتری هم باید بگم شما میتونید برنامه BATTERY BAR رو نصب کنید و از اون برای شناسایی میزان HEALTH باتری استفده کنید

BBNHFAK
18-03-2012, 11:02
این صدای فن خاصیت اچ پی هست :D
من هم یه لپتاپ اچ پی دارم و در مقابل دل دقیقا همین طور هست که شما میگین و فن موقع بوت با حداکثر RPM کار میکنه و در کل هم پر سر و صدا هست
اما برای باتری ممکنه که نیاز به تعویض باشه (البته چون لپتاپ نو هست بعیده)
که اگر ویندوز لپتاپ اصل اچ پی باشه یه برنامه به اسم HP Battery Check وجود داره که وضعیت باتری و نیاز به تعویض شدن اون رو مشخص میکنه و اگر نداشت میتونین از سایت اچ پی دانلود کنین (البته باتری در نصب برنامه ها سریع تر خالی میشه)

Farshid72
18-03-2012, 13:55
دوسته عزیز لطفا شما یه عکس از برنامه HWMONITOR برامون بزارید

Ahmad-Ra
21-05-2012, 17:38
سلام
من هم این مشکل رو داشتم با آپدیت کردن بایوس حل شد
تو این لینک هم آپدیتش هست هم مراحل اون

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شرمنده به دلیل دیر کرد در جواب به دلیل مشکلات نتونستم.
هنوز مشکل پا برجاست.

نمیتونم اپدیت کنم چون گارانتی لپ تاپ میپره

Ahmad-Ra
21-05-2012, 17:42
برنامه هایی برای سیستم های خونگی وجود داره برای تنظیم دور فن ولی فک نمیکنم اونا برای لپ تاپ جواب بدن
دور فن بسته ب نوع قعطعات و سیستم عامل و .... میتونه متفاوت باشه
اصلا جدا از این ب نوع فن هم بسیگی داره دور اگه زیر 1000 تا باشه صدایی ایجاد نیمکنه ولی اگه بالاتر بره ایجاد صدا میکنه
در مورد باتری هم باید بگم شما میتونید برنامه BATTERY BAR رو نصب کنید و از اون برای شناسایی میزان HEALTH باتری استفده کنید

battry bar رو نصب کردم. کجاش باید برای شناسایی Health باتری برم ؟؟ جایی رو ندیدم داخل برنامه

Ahmad-Ra
21-05-2012, 17:50
دوسته عزیز لطفا شما یه عکس از برنامه HWMONITOR برامون بزارید

خدمت شما :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نکته : اطلاعات فوق پس از نیم ساعت روشن شدن لپ تاپ و بدون باز بودن برنامه گرافیکی و موزیک هست.

بچه ها خواهش میکنم کمک کنید. این قضیه فن و مصرف باتری خیلی رو اعصابمه ! :( همش فکر میکنم لپ تاپ Hp مزخرفه !!
دوست خودم acer 5750 أاره ! اصلا لا مصب جز موقع بازی فنش کار نمی افته !!

Ahmad-Ra
22-05-2012, 16:56
بچه ها کجایید پس

behnammoayed
25-05-2012, 16:49
سلام لپ تاپ من بعد از حدود نیم ساعت استفاده خاموش میشه. وقتی دست میزنم یکی دماش بالاست از کجا میتونم بفهمم فنش مشکل داره یا نه؟

Ahmad-Ra
04-06-2012, 17:20
کسی واقعا نیست اینجا جواب بده یا تجربه داشته باشه راهنمایی کنه ؟؟؟؟ واقعا نیست کسی ؟

Farshid72
04-06-2012, 19:16
ببینید دوسته عزیز بنظر من شما برنامه speed fan رو هم دانلود و نصب کنید شاید اون برنامه بتونه مشکل دور فن شما رو حل کنه البته چیزی که هست هم این مورد که لپ تاپ های اچ پی دور فن بالایی دارند رو قبلا هم شنیده شده

nikshop
05-06-2012, 12:52
سلام من با پشتیبانی اچ پی چت که ردم
گفت این برنامرو دانلود و نصب کن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این کارو کردم و مشکل فن لب تاپم حل شد.
وقتی نصب کردی باید ریست کنی لبتاپتو
ریست کردی
برنامه خودکار اجرا میشه
که تو تنظیماتش باید قسمت mode
رو روی bios تنظیم کنی.. مشک حل میشه :39:

Farshid72
05-06-2012, 21:04
اسم برنامه چی هستش دوسته عزیز ؟

nikshop
05-06-2012, 22:20
اسم برنامه tpfancontrol هستش که تو سایتای ایرانی گشتم ندیدم..اما تو سایتای خارجی هست واسه دانلود که مشکل من رو برطرف کرده تا الان

arashlolos
06-06-2012, 17:25
آقا من ميخوام اين لپتابو بگيرم
يعني با اين وجود نگيرم ديگه آره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آخه از صداي فن خيلي متنفرم.شمام كه ميگين اچ پي صدا داره فنش دورش زياده كه
چيكار كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟همينو بگيرم يا asus k53 sd بگيرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

nikshop
06-06-2012, 19:25
نه دوست عزیز با نصب یک نرم افزار مشکل حل میشه..
بنظرم تو رنج قیمت 1میلیون... بهترین انتخاب میتونه اچ پی باشه... بدنه آلومینیومی..شیک بودن...خیلی چیزهای دیگه.. میتونی مقایسه کنی

arashlolos
06-06-2012, 19:33
نه دوست عزیز با نصب یک نرم افزار مشکل حل میشه..
بنظرم تو رنج قیمت 1میلیون... بهترین انتخاب میتونه اچ پی باشه... بدنه آلومینیومی..شیک بودن...خیلی چیزهای دیگه.. میتونی مقایسه کنی

تا 1400 بخوام بدم به نظرتون
ASUS A53SV خوبه يا Asus K53
يا

Acer 5755 - Lonovo Z570 - HP 4530

nikshop
06-06-2012, 20:31
بنظر من hp 4530s
ولی بهتره تو قسمت رهنمای خرید لبتاپ نظرتو بگی تا هبتر راهنمایی بشی

Ahmad-Ra
06-06-2012, 21:23
دوست عزیز nikshop من برنامه رو نصب کردم اومدم تو ویندوز فن بد تر شده صداش ! وحضی داره کار میکنه ! تنظیم خاصی انجام ندادی ؟

Ahmad-Ra
06-06-2012, 21:35
خب اونجا 3 گزینه داره.
bios
smart
manual

تو حالت bios فن با پایین ترین دور ممکن کار میکنه. تو حالت smart به طور وحشتناک کار میکنه. تو حالت manual هم عادی .

این حالت که تو حالت bios گذاشتم برای لپ تاپ مشکل ایجاد نمیکنه ؟؟ انگار خالت fake ایجاد میکنه

nikshop
06-06-2012, 22:21
نه دوست عزیز
تو سایت خودش هم نوشته..وقتی رو بایوس بزارید تنظیمات رو تنظیمات فن لب تاپ شما توسط بایوس کنترل میشه.. از کار نمی افته..با دور پایین کار میکنه که وقتی دما بالا بره سرعتش بیشتر میشه..وقتی این برنامه نصب نبود.. فن درحالت پیش فرض ویندوز کار میکرد نه بایوس...
شما وقتی نرم افزار رو نصب میکنید یه صفحه داره به اسم edit tpfancontrol.ini
اینجا فکنم میتونید تغییرات رو بدین.. من که ازین سر در نیاوردم..
راستی وقتی رو گزینه دوم قرار میدید.. فن شما توسط برنامه تنظیم میشه که تا دمارو زیر 45 درجه نرسونه فن با بیشترین حالت ممکن کار میکنه
که این 45 درجرو باید تغیر بدین تو همون جاکه گفتم..اما من سر در نیاوردم...

Ahmad-Ra
06-06-2012, 22:31
ممنون ازت. شاید بهترین راه حله. امیدوارم فقط آسیبی نرسونه

nikshop
06-06-2012, 23:32
واسه من که فعلا آسیبی نرسیده..
آره ففکنم بهترین راه حل همین باشه..فعلا

siyamaksama
13-06-2012, 16:09
جواب سوال اول اینکه تو تنظیمات بایوس یه قسمت هستش که شما میتونید انتخاب کنید فن تون دایم کار کنه یا در صورت نیاز
و جواب سوال دوم اینه که باتری لپ تاپ تون خراب شده شما باطری رو داخل فریزر یخچال بزارید چند ساعت بمونه اگه تاثیر داشت این عمل رو تکرار کنید اگر نه باطری رو عوض کنید

siyamaksama
13-06-2012, 16:14
دوست عزیز کار کردن زیاد فن بی دلیل نیست چون نشان دهنده اینه که دستگاه شما با حرارت بالا کار میکنه اگه فکر میکنید زیاد کار میکنه به تعمیر کار مراجعه کنید و دستگاهتونو بدید سرویس کنند

danavan
13-06-2012, 18:54
یکی از مشکلات 4530 داغ شدن بینهایتش هست تا حدی که در مواردی مشاهده شده مدار هاش ذوب شده (من این رو از یک نفر که خیلی قبولش دارم شنیدم راست و دروغش پای اون !) حتما در هنگام اجرای بازی های سنگین خودتون متوجهش شدید.پس من هم حرف siyamaksama رو کاملا تایید میکنم . زیاد حساسیت نشون ندید.