PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک اختصاصی Norton Power Eraser ||معرفی،بحث و تبادل نظر||

*Batman*
29-02-2012, 17:04
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام.

همه ما میدونیم که هیچ محصول امنیتی به طور 100 درصد نمیتونه با تهدیدهای نوظهور مقابله کنه.
پس ممکنه سیستم ما به هر دلیلی مثل اشتباه انسانی یا ضعف امنیتی آلوده بشه.

Norton Power Eraser یه اسکنر پشتیبان هستش و هنگامی که کاری از دست آنتی ویروس ساخته نیست به شما کمک میکنه.

در نگاه اول NPE شبیه به برنامه های مکمل امنیتی مثل Malwarebytes' Anti-Malware هستش اما تفاوتهایی با این برنامه ها داره.
من ویژگی های مهم NPE رو معرفی میکنم و شما متوجه تفاوتهای این برنامه با مکمل های امنیتی خواهید شد.

ویژگی های Norton Power Eraser

1-NPE دیتابیس نداره.بلکه تا حد زیادی به هوش مصنوعی خودش وابسته است و آپدیتی که انجام میده برای دریافت الگوهای هوریستیکی جدید هستش.

2-NPE بسیار سختگیرانه (aggressive) اسکن میکنه.پس نباید به عنوان یه اسکنر مکمل بهش نگاه کنید.

3-جستجوی سختگیرانه موجب بالارفتن تعداد اشتباهات میشه.به همین خاطر NPE از اعتبار سنجی برای کاهش اشتباهات استفاده میکنه.

4-NPE نقاط از پیش تعیین شده رو جستجو میکنه و اینطور نیست که ما براش مسیر تعیین کنیم.

5- این برنامه از SMR یا Symantec Maximum Repair Library استفاده میکنه و همین موجب شده از قدرت گندزدایی کم نظیری برخوردار باشه.

6-NPE بعد از اسکن و درصورت پیدا کردن موارد مشکوک، یه گزینه Cloud Scan به ما میده که به شکل ابر مشخصه.

7-تهدیدهای شناسایی شده قبل از پاکسازی ارسال میشن>>>Submit
با توجه به مواردی که ذکر شد فهمیدیم که این محصول تکنولوژی مخصوص خودش رو داره .یعنی نمیتونیم بگیم که NPE یک قسمت از Norton Antivirus هستش.
این برنامه مخصوص مقابله با مخربهای سرسخت و با درجه ریسک بالا تعبیه شده.
انواع روتکیت( نمونه های مشهور مثل Tidserv یا TDSS) و FakeAV ها از مواردی هستن که NPE میتونه با اونا مقابله و گندزدایی کنه.
بنابراین وقتی که سیستم آلوده شده باشه یا مشکوک به آلودگی باشیم میتونیم روی NPE حساب کنیم.

===============================
دریافت Norton Power Eraser
NPE از لینک زیر قابل دریافته. اما موضوع تحریم ما رو محدود میکنه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین بار بحث تحریم محدود به دانلود نمیشه!
NPE بالافاصله بعد از اجرا برای آپدیت و ارتقای نسخه اقدام میکنه و چون نمیتونه با سرور ارتباط برقرار کنه غیر فعال میشه.
یعنی نمیتونیم از اسکنر استفاده کنیم.تنها راهش رو همه میدونیم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نمونه ای از عملکرد Norton Power Eraser
در پست زیر من یه تست با NPE انجام دادم.در اینجا آنتی ویروس قادر به شناسایی و حذف مخرب نیست اما NPE با موفقیت تمامی آثار به جامانده رو پاکسازی میکنه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید===============================
نکات ضروری

1-قابلیت Rootkit Scan در NPE وجود داره اما وقتیکه این قابلیت رو فعال کنیم، سیستم قبل از اسکن باید یه بار ریست بشه.
2-اگر فایلی به اشتباه حذف شده باشه امکان بازیابی وجود داره.چرا که NPE یه فایل مخصوص جهت نگهداری اطلاعات بازیابی ایجاد میکنه.

3-NPE رو میتونید با Norton Bootable Recovery Tool اجرا کنید(قبل از شروع ویندوز) اما بازم داستان تحریم اجازه نمیده از اسکنرش استفاده کنید!

4- بهتره در صورت آلوده شدن ، NPE را در Safe mode with Networking اجرا کنید.

Symantec Power Eraser : جایگزینی برای Norton Power Eraser

خوشبختانه SPE مشکل تحریم نداره و مثل NPE عمل میکنه.

تفاوتهای NPE و SPE

SPE کلود اسکن نداره،اعتبار سنجی هم نداره.
SPE مشکل تحریم نداره.

بقیه ویژگی ها مثل هم هستن.
NPE و SPE هر دو به ارتباط اینترنتی نیاز دارن.

قابلیتهای مشترک در SPE و NPE

New variants of existing threats for which there is no coverage by the current definition sets
Fake antivirus applications, and other rogueware
Rootkits
System settings that have been tampered with maliciously

دریافت Symantec Power Eraser

شما ابتدا باید Symantec Endpoint Protection Support Tool را دانلود کنید. SPE داخل این برنامه قرار گرفته.

دانلود Symantec Endpoint Protection Support Tool ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Ftechsupp%2Fhome_homeoffice%2Fproducts%2Fsep%2FSep _SupportTool.exe)

مطابق شکل پس از اجرا گزینه I Accept EULA رو انتخاب میکنیم.

مانند شکل گزینه Symantec Power Eraser تیک میخوره.بعد Next رو میزنیم.

یک پیغام نمایش داده میشه که باید OK کنیم تا اسکن شروع بشه.

اگر هنگام اسکن با پیغام خطا روبرو شدید گزینه Retry رو بزنید.

*Batman*
29-02-2012, 17:11

دانلود جدیدترین نسخه Norton Power Eraser ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] c.com%2Fupgrade%2FNPE%2F1033%2FNPE.exe)
دانلود از لینک کمکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (نسخه 3.2.0.23) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دانلود جدیدترین نسخه Symantec Power Eraser ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Ftechsupp%2Fhome_homeoffice%2Fproducts%2Fsep%2FSep _SupportTool.exe)

*Batman*
01-03-2012, 01:26
سلام
شما با یک ترفند ساده میتونید اسکنر NPE را بدون نیاز به V|P|N یا هیـتـلرشکن راه اندازی کنید.

1-ابتدا NPE را اجرا کنید و گزینه Accept را کلیک کنید.

2-با این پیغام روبرو می شوید :

در اینجا باید گزینه Cancel را انتخاب کنید.

3- صفحه اصلی NPE باز میشود اما گزینه Scan for Risks غیرفعال است!
حالا روی گزینه History کلیک کنید.

4-حالا گزینه OK یا Cancel در پایین صفحه را کلیک کنید.(اگر قسمت History خالی بود گزینه OK نمایان میشود و در غیر اینصورت Cancel)
5- همه چیز آماده است. اســــکن را شروع کنید!

روشی عجیب اما کارآمد.(برای اولین بار در جهان!!!)

سیدمهدی هاشمی
23-12-2012, 16:06
خیلی ممنون :n05:

aminzokaei
12-03-2013, 09:26
واقعا ممنون بابت معرفی این برنامه، NPE اگه نتونه ویروسو پیدا کنه فک کنم دیگه هیچ برنامه ای نتونه!!

m-a-88
12-03-2013, 15:01
من خواستم این برنامه را بدون قندشکن ؛ همان طور که توضیح دادید اجرا کنم

ولی بعد از زدن هیستوری و سپس اسکن ازم میخواد که سیستم را ریستارت کنم بعد از ریستارت سیستم هم اگر همین مراحل را طی کنم دیگه گزینه اسکن فعال نمیشه

راه دیگه ای برای اجرا بدون قندشکن وجود نداره؟

*Batman*
12-03-2013, 17:48
من خواستم این برنامه را بدون قندشکن ؛ همان طور که توضیح دادید اجرا کنم

ولی بعد از زدن هیستوری و سپس اسکن ازم میخواد که سیستم را ریستارت کنم بعد از ریستارت سیستم هم اگر همین مراحل را طی کنم دیگه گزینه اسکن فعال نمیشه
راه دیگه ای برای اجرا بدون قندشکن وجود نداره؟
سلام
قبل از اسکن از قسمت تنظیمات Rootkit Scan رو غیرفعال کنید تا Restart نکنه.
راه دوم استفاده از Symantec Power Eraser که تو پست اول توضیح دادیم.

pedram_01
11-04-2013, 02:54
npe که تو نورتون 360 هست میشه براش مسیر انتخاب کرد تا اسکن کنه . جریان این چیه؟

*Batman*
12-04-2013, 18:15
npe که تو نورتون 360 هست میشه براش مسیر انتخاب کرد تا اسکن کنه . جریان این چیه؟
نمیشه برای NPE مسیر اسکن تعیین کرد.خودش نقاط حساس و ریشه همه درایوها رو اسکن میکنه

pedram_01
17-04-2013, 23:58
نمیشه برای NPE مسیر اسکن تعیین کرد.خودش نقاط حساس و ریشه همه درایوها رو اسکن میکنه

میشه مسیر تایین کرد من هم با npe اینترنت سیکروبتی این کارو کردم هم با 360 ولی تاحالا npe خالی رو دانلود نکردم بببینم میشه مسیر تایین کرد یا نه.

vxp
24-07-2013, 20:31
میشه جدید ترین نسخه اش رو در لینک کمکی بگذارید یا یاد بدید سایفون ور چطور رو ای دی ام فیکس کنم؟
ممنون.

jolan57
24-07-2013, 21:53
ورژن 3.2.0.23

بدید سایفون ور چطور رو ای دی ام فیکس کنم؟
بحث در این مورد تو انجمن مجاز نیست ولی چون برای رفع تحریم هاست فکر کنم بشه از این چشم پوشی کرد:n13:
option - p.r.o.x.y.- Use http -ip 127.0.0.1 port 8080 :n13:

jolan57
08-08-2013, 02:38
Norton Power Eraser 4.0 Beta

Scanning across user profiles

NPE can now scan across user profiles, if there is an infected account you cannot log into to use NPE, you can scan from another account such as Administrator

Java vulnerability scan

NPE detects when the Java is out of date and provides a link to a KB to correct this.

Safe mode persistence

NPE is able to determine when the machine is in safe mode and will restart the machine in safe mode prior to scanning, NPE will return the machine to normal mode prior to threat removal

UI message streamlining/ UI refresh

UI has been updated and the messaging has been simplified