PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک اختصاصی (COMODO Cleaning Essentials(CCE معرفی, دانلود, کلیه مباحث

Jadda
29-02-2012, 00:46
COMODO Cleaning Essentials

CCE در یک نگاه: محصولی است از COMODO جهت پاکسازی و تعمیر سیستمهای آلوده.

ویژگیها و قابلیتها:

کم حجم و رایگان
پرتابل و بدون نیاز به نصب، با قابلیت کپی در USB drive و استفاده روی سیستمهای آلوده
مفید برای سیستمهای آلوده ای که مخربها اجاز نصب آنتی ویروس را نمیدهند
شناسایی و مقابله با فایلها و پروسه های مشکوک و مخرب
دو قابلیت مهم این محصول: پاکسازی Cleaning ؛ تعمیر Repair
دارای ابزار KillSwitch ، یک Task Manager پیشرفته ، جهت شناسایی و حذف مخربهای فعال (Active Malware)، با قابلیت جایگزینی Task Manager ویندوز، KillSwitch> Options> Replace Task Manager with KillSwitch
ابزار Quick Repair ، بررسی صحت و سلامت بیش از 20 مورد از نقاط حساس سیستم که معمولا توسط مخربها مورد حمله و دستکاری قرار میگیرد و قابلیت تعمیر سریع آن نقاط
دارای ابزار Autorun Analyzer؛ جهت آنالیز تمامی فایلها و برنامه ها و سرویسها و داریوها که در حین فرایند بوت به همراه ویندوز راه اندازی میشوند و از همه مهمتر شناسایی سالم یا مخرب بودن آنها با امکان disable یا delete آنها
دارای یک اسکنر قدرتمند جهت شناسایی و پاکسازی انواع مخرب ؛ و شناسایی (حین عملیات اسکن) نقاطی از سیستم که مورد دستکاری مخربها قرار گرفتند و ترمیم آن نقاط
و دارای دو حالت کارکرد Normal Mode و Aggressive Mode

و...

===

روش استفاده:

KillSwitch-> Autorun Analyzer-> Scan-> Quick Repair

بعد از اجرای CCE ابتدا KillSwitch را اجرا میکنیم و بعد Autorun Analyzer را هم اجرا میکنیم، و اجازه میدیم که آنالیز انجام بشه و در نوبت اول فایلهایی که در Background سیستم فعال هستند و KillSwitch به عنوان مخرب میشناسه را با کلیک راست و زدن گزینه Delete ترمینیت میکنیم و ضمن اینکه این عمل فایل را از روی هارد هم دیلیت میکنه!

اگر هم فایل و پروسه ای در KillSwitch نامشخص باقی ماند وبه عنوان Unknown شناسایی شده را میتونید بررسی کنید که مخرب است یا نه، به عنوان مثال با کلیک راست روی فایل امکاناتی در اختیار کاربر قرار میگیره که میتونه یک بررسی اجمالی از فایل داشته باشه، مثلا با انتخاب گزینه Jump to Folder وارد فولدری که فایل قرار داره می شوید و یا با انتخاب Properties اطلاعاتی در مورد فایل را میتونید مشاهده بکنید ، که میتونه کمک کننده باشه. و اگر با مورد واقعا مشکوکی برخورد کردیم آنرا هم دیلیت میکنیم. البته اینجا باید دو نگاه داشته باشیم، اگر احساس میکنید سیستم واقعا آلوده است سعی کنید نگاه مشکوک و سختگیرانه به فایل داشته باشید و در صورت اینکه سیستم را پاک میدونید میتونید کمی نگاه خودتون را به فایلی که کمودو نه سیف میدونه و نه مخرب ملایمتر کنید!؛ اگر هم وضعیت سیستم اورژانسی نیست میتونید بررسی فایلهای ناشناخته را به بعد موکول کنید.

فایلها و پروسه هایی که باید Delete بشوند:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد از اتمام کار با KillSwitch نوبت به Autorun Analyzer میرسه که در این مدت آنالیزش هم پایان یافته، اینجا هم مواردی که مخرب شناسایی شده را Delete میکنیم و اگر هم موارد مشکوک باقی موند که کمودو اونها را در دسته فایلهای Safe دسته بندی نکرد با همان استراتژی که در مورد KillSwitch بیان کردیم راه را ادامه میدهیم یعنی باید یک بررسی اجمالی از فایل انجام بدیم، گزینه های مهمی که اینجا با کلیک راست در اختیار ما قرار میگیره Jump to Entry یافتن کلید رجیستری مورد نظر و Jump to Folder یافتن مکان فایل روی هارد و Properties که اطلاعاتی از فایل در اختیار ما میزاره.

مواردی که باید Delete بشوند:

نکته: این موردی که در باره فایلها و پروسه های Unknown گفتم میتونه در برابر مخربهای صفر کیلومتر! کارگشا باشه، یعنی اگر مخربی توسط کمودو شناسایی نشد حداقل اینجا برچسب Unknown میخوره، که میتونه خیلی کمک کننده باشه.

نکته: همه این موارد مخرب با انجام اسکن شناسایی و پاکسازی میشه، ولی بهتره قبل از انجام اسکن این مواردی که گفته شده انجام بشه تا بعد از ریستارت سیستم، مشکلی پیش نیاد .....یا بعد از ریستارت مخربی فعال نباشه تا از منابع سیستم استفاده بکنه، چون بعد از ریستارت قراره CCE اسکن بکنه و بهتره که منابع بیشتری را در اختیار بگیره. ولی اگر مخربها مجددا همرا ویندوز اجرا بشوند، این باعث میشه کار اسکن طولانی و مشکل بشه.

نکته: گاهی اوقات یک مخرب فعاله و ظاهرا عملکردی منفی ندارد، ولی به محض رستارت و بالا آمدن ویندوز تازه کارش شروع میشه و شروع میکنه به خرابکاری، بنابراین قدر و ارزش ابزارهایی مثل KillSwitch و Autorun Analyzer اینجا مشخص میشه!

خب با انجام کارهای بالا بیش از 50 درصد از کارمون تموم شد، حالا باید سیستم را اسکن بکنیم و موارد باقی مانده روی هارد و رجیستری را پاکسازی بکنیم.و اگر تغییری در سیستم و تنظیمات ویندوز ایجاد شده تعمیر بشه؛؛ برای اسکن 3 گزینه پیش روی ما قرار داره : Smart Scan, Full Scan, Custom Scan

نکته؛ تنظیمات (Options): باید عرض کنم که CCE دارای تنظیمات پیچیده ای نیست و فقط نکته ای که قابل ذکر باشد این است که اگر مشکوک به یک Master Boot Record (MBR) virus هستید و یا اینکه میخواهید واقعا یک اسکن خیلی کامل انجام بدهید میتوانید گزینه MBR scanner را فعال کنید.

و اما برای اسکن اگر در موقعیتی هستیم که با یک سیستم واقعا آلوده روبرو هستیم توصیه میشه که برای اسکن سیستم گزینه Full Scan را انتخاب کنیم ، بعد از انتخاب فول اسکن نیاز به این هست که سیستم ریستارت بشه (بمنظور اسکن و مقابله با روتکیتها rootkit))، همینطور که مطلع هستید روتکیتها یکی از سرسخترین نوع مخربها در برابر شناسایی و پاکسازی هستند؛ البته CCE عملکرد فوق العاده ای داره در برابر اونها)؛ خب، با ریستارت سیستم موافقت میکنیم و بعد از بالا آمدن ویندوز، CCE شروع به کار میکنه و قبل از اسکن اگر آپدیتی موجود باشه دریافت میکنه و بعد عملیات اسکن شروع میشه ...

بعد از اتمام عملیات اسکن، Next را میزنیم و نقاطی که باید تعمیر بشوند و تهدیدات شناسایی شده به نمایش در میان و حالا مواردی که مخرب شناسایی شده را چک میکنیم و اگر موردی را فالس تشخیص دادیم میزاریمش روی Ignore وبا باقی موارد کاری نداریم، حالا Apply و سیستم ریستارت میشه و حالا مجدد CCE را اجرا میکنیم و از طریق ابزار KillSwitch وارد Quick Repair میشویم و اگر موردی انتخاب شده بود یعنی کمودو تشخیص داده که نیاز به تعمیر داره(تیک دار میشه) Repair را میزنیم و سیستم را ریستارت میکنیم و تمام.

========

نکته: برای استفاده از حالت Aggressive Mode، باید ابتدا کلید SHIFT روی کیبورد را نگه دارید و همزمان CCE را اجرا کنید. در این صورت وارد حالت Aggressive Mode میشوید، از ویژگیهای این حالت پایان دادن به تمام فرایندها و پروسه های خطرناک است تا CCE بتواند آزادانه شروع به کار کند.

نکته: اگر مخربی با تغییر در رجیستری مانع از اجرای فایلهای با پسوند exe شد, میتوانید نام CCE را تغییر بدهید به iexplore و بعد آنرا اجرا کنید، بعد هم سعی کنید این مورد را هم بوسیله ابزار Quick Repair تعمیر کنید.

نکته: اگر به هر دلیلی اجرا و بررسی و اسکن در حالت نرمال ویندوز مقدور نیست، باید وارد Safe Mode ویندوز بشوید (با نگه داشتن کلید F8 حین راه اندازی ویندوز) و در Safe Mode کلیه مراحل ذکر شده را انجام بدید.

نکته: آپدیت دیتابیس این محصول از دو طریق آفلاین و آنلاین قابل انجام است، برای آپدیت آفلاین باید دیتابیس کمودو یعنی فایل bases.cav را تهیه کنید(مشترک با دیتابیس کمودو اینترنت سکیوریتی) و بعد از محیط CCE آنرا Import کنید، و جهت آپدیت آنلاین با انتخاب یکی از سه گزینه اسکن ابتدا آپدیت صورت میگیرد و بعد عملیات اسکن شروع میشود، ضمن اینکه همواره به محض اجرای CCE، این محصول به طور اتوماتیک به سرورهای کمودو متصل میشه و آپدیتهای جدید را دریافت میکنه. و برای اطلاع از در دسترس بودن آخرین ورژن، و دریافت آخرین ورژن نرم افزار میتوانید از گزینه Check for Updates استفاده کنید

Jadda
29-02-2012, 01:13
با سلام

برای دانلود آخرین نسخه این محصول از سایت کمودو، میتوانید از صفحه زیر استفاده کنید:

Comodo Cleaning Essentials FREE DOWNLOAD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای انجام آپدیت آفلاین این محصول اگر از کمودو اینترنت سکیوریتی استفاده میکنید به علت اشتراک دیتابیس این دو محصول، از همان دیتابیس کمودو اینترنت سکیوریتی یعنی فایل bases.cav استفاده کنید، در غیر این صورت برای دریافت فایل bases.cav از سایت کمودو وارد این صفحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])بشوید و دیتابیس مربوط به آخرین نسخه محصولات کمودو را دانلود کنید-> در قسمت پایین صفحه روی قسمتی که نشون دادم کلیک کنید:

=====

دانلود یک فیلم آموزشی از این محصول:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

K1lou
29-02-2012, 10:22
با سلام و تشکر
علی جان عالی بود
لطف کنید لینک دانلود برنامه رو برای کاربران توی ابتدا یا انتهای پست قرار بدین
با تشکر

Jadda
29-02-2012, 16:38
با سلام و تشکر
علی جان عالی بود
لطف کنید لینک دانلود برنامه رو برای کاربران توی ابتدا یا انتهای پست قرار بدین
با تشکر

سلام

در مورد دانلود برنامه باید عرض کنم که بهتره همیشه لینک آخرین ورژن در پست آخر قرار داده بشه، پست اول معرفی بوده و پست دوم هم اگر مطالب مفیدی ارائه بشه لینکش در پست دوم قرار میگیره، و اخبار آخرین ورژن و لینک دانلود را هم در پستهای آخر قرار میدیم.

==

این محصول دارای دو ورژن برای ویندوزهای 32 و 64 بیتی است که میتونید از لینکهای زیر نسخه مربوطه را دریافت کنید:

دانلود نسخه مربوط به ویندوزهای 32 بیت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دانلود نسخه مربوط به ویندوزهای 64 بیت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

K1lou
04-03-2012, 16:30
با سلام
علی جان در مورد ابدیت دیتابیسش سئوال داشتم
این نرم افزار بی نظیر به صورت پرتابل هست اگه من اونو روی فلش داشته باشم و بعد روی سیستمم اجرا و ابدیت کنم و بعد فلش رو جدا و در یک سیستم دیگه امتحان کنم ایا برنامه با اخرین ابدیتها اجرا میشه یا روی هر سیستمی که اجرا بشه نیاز به ابدیت در همون سیستم داره ؟

Jadda
04-03-2012, 19:55
با سلام
علی جان در مورد ابدیت دیتابیسش سئوال داشتم
این نرم افزار بی نظیر به صورت پرتابل هست اگه من اونو روی فلش داشته باشم و بعد روی سیستمم اجرا و ابدیت کنم و بعد فلش رو جدا و در یک سیستم دیگه امتحان کنم ایا برنامه با اخرین ابدیتها اجرا میشه یا روی هر سیستمی که اجرا بشه نیاز به ابدیت در همون سیستم داره ؟

سلام

فایل دیتابیس CCE را که هم میدونیم=> اسمش bases.cav است. و مسیر قرار گیری این فایل هم در فولدر CCE است. یعنی مسیرش میشه این:

CCE-> scanners-> bases.cav

جواب سوال شما: "بنابراین اگر فولدر CCE در فلش باشه هرجا که فلشتون را ببرید آپدیتها را هم دارید"

ولی اگر هر بار CCE را در مسیری اکسترکت کنید، با یک CCE تازه متولد شده طرفید که دیتابیسش 1 است.

====

نکته: در مورد فولدر قرنطینه این محصول باید عرض کنم که مسیرش در درایو C است. یعنی اگر از این محصول در فلش استفاده میکنید و روی سیتمهای مختلف با اون کار میکنید و اسکن میکنید و ... فولدر قرنطینه این محصول در درایو C همون سیستم است. و فولدر قرنطینه در پوشه CCE قرار ندارد.

حالا چرا مسیر فولدر قرنطینه CCE در درایو C است و در فولدر خودِ CCE قرار ندارد؟

جواب:

فرض کنیم که شما روی چند سیستم مختلف با CCE اسکن کنید و در هر سیستم چند مخرب شناسایی بشوند و شما ببرید به قرنطینه، آنوقت برای اینکه بفهمید که کدام مخرب برای چه سیستمی بود دچار مشکل میشوید. ضمنا اگر بعدا متوجه بشید که یکی از فایلها مثبت کاذب بود آنوقت نمیدوند که این فایل مربوط به کدام سیستمه تا اونو برگردونید.

بنابراین مسیر قرنطینه شدن فایلها برای این محصول در داریو C است:

C-> CCE_Quarantine

نکته: زمانی فولدر قرنطینه توسط CCE در درایو C ساخته میشه که مخربی پیدا بکنه. در غیر این صورت شما بخش قرنطینه را نمیبینید.

Mehrdad092000
06-03-2012, 07:44
سلام
ادمین های عزیز اگه میشه برای اونکی برنامه های Comodo هم یه توضیحی بدید مثل این تاپیک ها واقا کاملو عالیه

Jadda
06-03-2012, 20:23
سلام
ادمین های عزیز اگه میشه برای اون یکی برنامه های Comodo هم یه توضیحی بدید مثل این تاپیک ها واقعا کامل و عالیه

سلام,

برای Comodo Internet Security تاپیک مجزا داریم، که من فکر میکنم کامل هم هست. میتونید دو پست اول تاپیک را بخونید که حاوی مطالب مفید زیادی است.

K1lou
07-03-2012, 07:55
با سلام

ولی اگر هر بار CCE را در مسیری اکسترکت کنید، با یک CCE تازه متولد شده طرفید که دیتابیسش 1 است.
علی در مورد این جمله
منظورتون اینه که من اگه فایل فشرده cce رو داشته باشم و روی سیستمهای مختلف اکستراک کنم این حالت رو دارم دیگه ؟

اما در صورتی که روی سیستم خودم یکبار اکستراک کنم و بعد اجرا و ابدیت کنم و بعد اون فولدر cce رو بردارم برای سیستم های دیگه . با اخرین ابدیتها همراه هستم درسته ؟
ولی خودمون هستیم این کومودو چقدر برنامه های مفید رایگان داره که اکثر کاربرها از وجودشون بی خبر هستن

سئوال دوم
من با cce اسکن کردم سیستم رو و 4 مورد برام شناسایی کرد که نیاز به راهنمایی دارم

من idm رو به روشی که مهران در یکی از پستها گفته بود فعال کردم و در اون پست گفته شده بود بهترین و مطمئن ترین روش هست اما الان فایروال کومودو بهش اشکالی نگرفته اما cce میگه مشکل دار هست
حالا چکار کنم بنظرتون

با تشکر

Jadda
07-03-2012, 17:32
با سلام

علی در مورد این جمله
1-منظورتون اینه که من اگه فایل فشرده cce رو داشته باشم و روی سیستمهای مختلف اکستراک کنم این حالت رو دارم دیگه ؟

2-اما در صورتی که روی سیستم خودم یکبار اکستراک کنم و بعد اجرا و ابدیت کنم و بعد اون فولدر cce رو بردارم برای سیستم های دیگه . با اخرین ابدیتها همراه هستم درسته ؟

سلام

1 و 2) بله، دقیقا درسته.

من حتی روی فلشم به طور جداگانه آخرین نسخه bases.cav را هم دارم. گاهی به دردم میخوره.

=====

من با cce اسکن کردم سیستم رو و 4 مورد برام شناسایی کرد که نیاز به راهنمایی دارم

اون چهار موردی که در عکس من میبینم یک مورد برمیگرده به غیر فعال بودن UAC که خودتون غیر فعالش کردید تا با آنتی ویروستون تداخل نداشته باشه(من هم همینکارو کردم) پس مشکلی نیست.

اما در مورد 3 مورد دیگه هر سه مورد بر میگرده به IDM و همینطور که فرمودید الان فایروال کمودو با IDM کاری نداره ولی وقتی با CCE اسکن میکنید و به خاطر داشتن قابلیت (Scan for abnormal system) و نحوه رجیستر کردن IDM که جناب مهران فرمودند و شما از اون روش استفاده کردید (،من IDM را خریداری کردم بنابراین از روش مهران استفاده نکردم و الان دقیق یادم نیست که چه روشی بود) CCE اونو کشف کرده و غیر طبیعی میدونه (abnorma) که البته مشکلی نیست. و هر 4 مورد را نادیده بگیرید Ignore؛

Mehrdad092000
12-03-2012, 00:56
سلام,

برای Comodo Internet Security تاپیک مجزا داریم، که من فکر میکنم کامل هم هست. میتونید دو پست اول تاپیک را بخونید که حاوی مطالب مفید زیادی است.

میدونم دوست عزیز خیلی هم کامله ازش هم استفاده میکنم
منظورم بقیه برنامه های شرکت comodo هستش

Jadda
12-03-2012, 19:16
میدونم دوست عزیز خیلی هم کامله ازش هم استفاده میکنم
منظورم بقیه برنامه های شرکت comodo هستش

سلام

من فکر میکنم دو محصول کمودو که مرتبط به بخش آنتی ویروس و نرم افزارهای امنیتی باشه CIS و CCE باشه، که هر دو تاپیک دارند. و سایر محصولات یا مرتبط با بخش آنتی ویروس نیستند یا نیازی به تاپیک مجزا ندارند و در همان تاپیک کمودو به اون پرداخته میشه.

البته بعدا سعی میکنیم دیسک نجات کمودو را معرفی بکنیم که ارتباط مستقیم با بخش آنتی ویروس و شاید هم همین تاپیک داره. اگر هم احیاناً توضیحات خاصی نیاز بود در مورد دیسک نجات کمودو، به کمک دوستان سعی میکنیم توضیحات و آموزش هم ارائه بشه.

helplab
04-04-2012, 00:56
سلاممن نمیدونم این مشکل از کجاست ولی اگر به عکس نگاه کنید متوجه می شوید که نوشته های موجود نمی باشند ویندوز بنده 7 می باشد دوستان اگر لطف کنند و به من کمک کنند واقعا ممنون می شم.

Jadda
05-04-2012, 13:27
سلاممن نمیدونم این مشکل از کجاست ولی اگر به عکس نگاه کنید متوجه می شوید که نوشته های موجود نمی باشند ویندوز بنده 7 می باشد دوستان اگر لطف کنند و به من کمک کنند واقعا ممنون می شم.

سلام علیکم,

احیاناً شما از CCE روی دسکتاپ شورتکات نگرفتید و بعد فولدر CCE را تغییر ندادید؟

به هر حال، شما میتوانید مجدداً Comodo Cleaning Essentials را اکسترکت(Extract) کنید، احتمالا باید مشکل حل بشه.

helplab
09-04-2012, 00:17
سلام علیکم,

احیاناً شما از CCE روی دسکتاپ شورتکات نگرفتید و بعد فولدر CCE را تغییر ندادید؟

به هر حال، شما میتوانید مجدداً Comodo Cleaning Essentials را اکسترکت(Extract) کنید، احتمالا باید مشکل حل بشه.

سلام
ممنون بابت جوابی که دادید1. بنده روی دسکتاپ شورتکات درست نکردم
2. مجدداً Comodo Cleaning Essentials را اکسترکت(Extract) کردم ولی نتیجه نداد.
3. آخرین ورژن را هم دانلود کردم ولی به نتیجه نرسیدم.

Karkas20
11-05-2012, 22:20
گویا اپدیت های این نسخه به نسخه cis هم میخوره

و تستی که کردم و جواب داد:8:

A M ! N
10-07-2012, 18:28
با سلام.

امروز برنامه ی Comodo Cleaning Essentials ورژن 2.5.242177.201 با تغییراتی شامل رفع مشکلات و ارتقا بخشها ، بیرون داده شد.

? What's new in CCE 2.5.242177.201

NEW: Full support of Windows 8 Release Preview
FIXED: File signature is not recognized correctly in some cases
IMPROVED: Enhanced white list for system files
IMPROVED: Avoid false positive by enhanced trusted file verification
IMPROVED: CCE GUI can now be maximized
IMPROVED: Update virus signature before restart in full scan so that scan starts immediately after system starts up

دانلود ورژن 32 بیتی :

دانلود ورژن 64 بیتی :

ALI . R
10-07-2012, 21:36
Comodo Cleaning Essentials 2.5.242177.201

jafarian
12-07-2012, 12:55
COMODO Cleaning Essentials 2.5.242177.201 Final

X32

X64

*Batman*
26-07-2012, 02:20
سلام
من نسخه 2.5.242177.201 رو دانلود و آپدیت کردم اما کمی بعد از شروع اسکن با پیغام خطا مواجه میشم!