PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با لبتاب لتیدیود 101

www.hadi
28-02-2012, 01:39
سلام یه چند وقتی این لبتاب رو دارم یه مشکل بوجود اومده هنگام بوت یه اخطار میده با ایسکیب رد میشه وقتی cd rom وصل به مادر برد هست هارد رو نمیشناسه این خطا مربوط به چی هست نمیدونم cd rom و هارد هم عوض کردم نتیجه نداد دوستان راه حلی ندارن :41:

azadeh2007
28-02-2012, 08:19
سلام یه چند وقتی این لبتاب رو دارم یه مشکل بوجود اومده هنگام بوت یه اخطار میده با ایسکیب رد میشه وقتی cd rom وصل به مادر برد هست هارد رو نمیشناسه این خطا مربوط به چی هست نمیدونم cd rom و هارد هم عوض کردم نتیجه نداد دوستان راه حلی ندارن :41:
سلام ...
اولا كه اين جوري نميشه كمك كرد دوست عزيز ...
شما نه پيغام خطا را گفتيد و نه عكسي از اون صفحه گذاشتيد ...
عبارت " وقتی cd rom وصل به مادر برد هست هارد رو نمیشناسه " را درست متوجه نشدم آيا لپتاپ را با كامپيوتر ديگري شبكه كرديد؟؟؟
يا منظورتون انتخابPrimary Boot Device در نرم افزار بايوس خود لپتاپ هستش؟؟؟
لطفا يه عكس قرار بديد تا دوستان هم بتونند كمك كنند ...

www.hadi
29-02-2012, 00:51

www.hadi
29-02-2012, 01:30
سلام عکس ادیت کرده بودم نمیدونم چرا نشون نداده به هرحال منظورم مین خود لبتاب هست که وقتی سیدی رام رو به برد کانکت میکنم هارد ناشناس میشه دستگاه که روشن میکنم بعد از لوگوی ارم دل این عبارت در یه صفه سفید ظاهر میشه نوشته : the device in the system modular bay cannot be identified it may not be completly inserted or may have some other problem please read and complete the following step in order 1 press the device completely and firmly into the bay 2 power off the system 3 press the power button to retry detecting the device PRESS ESC TO IGNORE ERROR AND CONTINUE دقیقا این نوشتس وقتی cd rom کانکت به مین هست اصلا خطا رد نمیشه میگه با کلید f1 ادامه و با کلید f2 برو به تنظیمات بایوس مجبورم cd rom رو از کانکتورش جدا کنم تا بره به ویندوز شدید نیاز به کمک دارم یا علی.

azadeh2007
29-02-2012, 07:38
سلام عکس ادیت کرده بودم نمیدونم چرا نشون نداده به هرحال منظورم مین خود لبتاب هست که وقتی سیدی رام رو به برد کانکت میکنم هارد ناشناس میشه دستگاه که روشن میکنم بعد از لوگوی ارم دل این عبارت در یه صفه سفید ظاهر میشه نوشته : the device in the system modular bay cannot be identified it may not be completly inserted or may have some other problem please read and complete the following step in order 1 press the device completely and firmly into the bay 2 power off the system 3 press the power button to retry detecting the device PRESS ESC TO IGNORE ERROR AND CONTINUE دقیقا این نوشتس وقتی cd rom کانکت به مین هست اصلا خطا رد نمیشه میگه با کلید f1 ادامه و با کلید f2 برو به تنظیمات بایوس مجبورم cd rom رو از کانکتورش جدا کنم تا بره به ویندوز شدید نیاز به کمک دارم یا علی.
من سعي ميكنم در درست كردنش بهت كمك كنم اما قول به 100% درست شدنش نميدم ...
1- آيا وقتي وارد تنظيمات بايوس ميشي ... به قسمت ابزار بوت نگاه انداختي ...
منظورم ابزار Boot Device هستش ...
2- در صورت امكان بايوس لپتاپتو Update كن ميتونه تو موضوع نشناختن سي دي رام كمكت كنه ...
3- اگه هدفت از بوت كردن با سي دي نصب ويندوز هستش ... بنظرم بهتره هاردتو در بياري و بعد روي اون ويندوز نصب كني ... راه نصبتا كم دردسري هستش ...
داخل همين انجمن يكي از دوستان بود كه مي خواست لپتاپشو مثل شما بوت كنه (latitude c400)
مثل شما ميخواست با يه سيدي رام اكستر نال بوت كنه ولي بايوس نيمشناختش ... من هم همون راهي كه به شما پيشنهاد كردم را به ايشون هم پيشنهاد كردم ...
اميدوارم به كارتون اومده باشه ...
موفق باشيد ...

www.hadi
29-02-2012, 12:16
سلام مشکل از تنظیمات بایوس نیس cd rom اکسترنال ندارم البته منظورم cd rom خود لبتابه اگه متصل به لبتاب باشه دیگه هارد رو نمیشناسه و پیام no boatable divice رو میده . متاسفانه بایوس جدید سایت دل ارایه نکرده همون a08 هس که رو این لبتاب هم بود فک کنم نشه دانگرید کرد نه؟....

azadeh2007
29-02-2012, 22:44
خدا وکیلی من اصلا مشکل شما را متوجه نمیشم ...
مگه سی دی رام لپتاپ شما جدا هست ...؟؟؟ در صورت امکان یکیمی شمرده و مفصل توضیح بفرمایید ...
در صورتی که فایل بایوس را داشته باشید میشه دان گرید کرد ...
بعضی مواقع فلش هم جواب میده

www.hadi
01-03-2012, 02:20
سلام البته که جدا نیست از بس انگولک کردم متوجه شدم یه چند وقت بود بلااستفاده بود یه ایسر داشتم چند وقت پیش به خاطر نیاز مالی فروختم ولی تا اومدم یکی بخرم دیگه جنابعالی باید در جریان باشید قیمتها 2 برابره منصرف شدم بگذریم دستگاه بالا نمیومد فقط به تنظیمات بایوس دسترسی داشتم در قسمت معرفی مشخصات دیدم اصلا هارد و سیدی رام ناشناس هست علارغم اینکه هر دوی اونا سوار هست گفتم شاید سوخته یا نیمسوز شده باشن ولی با یه دستگاه دیگه تست کردم دیدم سالمن هارد دیگه اوردم انداختم روش جواب نداد تا اینکه یه روز که میخواستم یه سیدی رام دیگه تست کنم دستگاه بدون سیدی رام روشن کردم یه خطا داد (همون که بالا عرض کردم) منم اسکیپ زدم مث هلو کار کرد الان موندم این پیغام حل بشه فک کنم مشکل دستگاه حل میشه ضمنا اینم بگم شاید این سوال پیش بیاد که بدون اینکه هارد سوار دستگاه باشه باز سیدی رام در قسمت بایوس ناشناسه شاید بایوس قاطی کرده باشه یا یک مشکل سخت افزاری باشه نمیدونم . تو سایت دل که سر زدم فقط یه فایل بایوس اونمa08 بود مال اینم همونه نصب نشد میگه نیازی به نصب نیست پس با این اوصاف نمیشه دانگرید کرد حالا این معما واین شما چه کار میشه کرد این فلش رو هم توضیح بدین چطور چیزی هست یا حق.

azadeh2007
02-03-2012, 00:15
در مورد بایوس لپتاپ، باید بگم در حقیقت یه نوع نرم افزار هستش که بین سخت افزار (مادربورد) وسایر اجزاء رابطه ایجاد میکنه ...
بعضی شرکت هایی که لپتاپ می سازند عموما خودشون این نرم افزار ها را نمی سازند و بیشترا اونارو اسمبل میکنند ...
مثلا بنده که خودم یه دل و یه سونی دارم یکیشون بایوسش از شرکت فونیکس هستش و دیگری آوارد ...

شما اگه میبینید که بایوس لپتاپتون را که به قول خودتون a08 هستش در سایت دل پیدا نمی کنید یه سری به سایت سازنده بایوس بزنید شاید اونجا آپدیتش اومده باشه ...
تذکر :
در مورد آپدیت بایوس حتما باید یه تحقیق مفصل کنید ... و از باقی دوستان این کاره هم نظر بخواهید چون ممکنه یا به اشتباه و یا به دلایل دیگه مثلا سازگار نبودن اون بایوس شمارو دچار مشکل کنه...
در مورد فلش هم باید بگم که این کار عموما به دو روش انجام میشه ...
1- سخت افزاری
که آیسی چیپی از مادر بورد را که بایوس روش نوشته میشه توسط هو ویه خشک عوض می کنند ...
2- نرم افزاری
که مثل همون آپدیت کردن بایوس هستش ... در حقیقت آپدیت کردن نرم افزاری بایوس همون فلش نرم افزاری هستش ...

دوست من
من فکر نمی کنم سیستم شما نیاز به فلش داشته باشه چون این موضوع مال موارد خاص و خفن هستش...
آیا تنضیمات بایوس را به دیفالت کرده اید؟؟؟

www.hadi
02-03-2012, 14:40
سلام از کجا بفهمم بایوس چی هست؟ باهاش ور برم نشد بدم به یه تعمیرکار اینطور خوب نیست؟

azadeh2007
02-03-2012, 15:05
از شکلی که هنگام روشن کردن لپتاپ میاد میشه فهمید ... به عنوان مثال برای دو بایوس آوارد و فونیکس شکلش اینجوریه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه دیدید هیچکدام از شکل ها نمایش داده نمیشه ممکنه بایوس مال خود دل باشه ...
در هر صورت نظر من اینه که به تعمیرگاه مراجعه کنید...

www.hadi
02-03-2012, 17:40
از شکلی که هنگام روشن کردن لپتاپ میاد میشه فهمید ... به عنوان مثال برای دو بایوس آوارد و فونیکس شکلش اینجوریه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه دیدید هیچکدام از شکل ها نمایش داده نمیشه ممکنه بایوس مال خود دل باشه ...
در هر صورت نظر من اینه که به تعمیرگاه مراجعه کنید...
میدم تعمیر نتیجه رو میگم:11: