PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Restart شدن سیستم

skiboys
26-02-2012, 01:27
سلام خدمت دوستان گرامی من یک مادربوردی دارم که بعد ازاینکه چند ثانیه بالا می آید Restart می شود به نظر شما ایراد از این است که هارد را نمی شناسد یا اینکه بایوس سیستم باید آپدیت شود درضمن این مادر بورد جدید نیست وقبلا روی یک سیستم دیگه وبا هارد قدیمی بسته شده بود وحالا به هارد ساتا وصله به نظر شما ایراد از کجاست
خواهش می کنم بنده را راهنمایی کنید:18:

mohsen19x
26-02-2012, 03:44
دوست عزیز به احتمال 99 درصد مشکل از پاور شما هست . و مادربورد و هارد و سی پیو شما سالم هستند . پاورتون رو عوض کنید

skiboys
26-02-2012, 09:22
دوست عزیز به احتمال 99 درصد مشکل از پاور شما هست . و مادربورد و هارد و سی پیو شما سالم هستند . پاورتون رو عوض کنید
من با یک پاور دیگه هم امتحان کردم ولی فرقی نکرد موقع بوت هارد را نمی شناسد من هارد را در یک سیستم دیگه امتحان کردم مشکلی نداشت
مشکل از کجاست؟؟؟:13::18::18::13:

EXTREME
26-02-2012, 12:30
این مشکل یا از ویندوز است و ویروس
برای اینکه بفهمید مشکل نرم افز اری است یا نه با یک سی دی ویندوز سیستم رو بوت کنید اگه موقع شناختن هارد باز هم سیستم ریست شد مشکل سخت افزاری است
اول از همه باید اتصالات هارد و کابل برق هارد رو چک کنید و جای کابل دیتا رو عوض کرده و با یک کابل دیگه چک کنید
اگه بازم ریست شد سیستم رو خاموش کنید بایوس رو دیفالت کنید و کابل هارد رو بکشین و دوباره تست کنید
اگه ریست شد مشکل از هارد نیست اگه ریست نشد هارد ایراد داره
اگه بازم ریست نشد باید دمای قطعات رو چک کنید
درست نشد پاور سیستم چک بشه
درست نشد جای رم رو عوض کنید و با یک رم دیگه سیستم رو چک کنید

skiboys
27-02-2012, 12:14
این مشکل یا از ویندوز است و ویروس
برای اینکه بفهمید مشکل نرم افز اری است یا نه با یک سی دی ویندوز سیستم رو بوت کنید اگه موقع شناختن هارد باز هم سیستم ریست شد مشکل سخت افزاری است
اول از همه باید اتصالات هارد و کابل برق هارد رو چک کنید و جای کابل دیتا رو عوض کرده و با یک کابل دیگه چک کنید
اگه بازم ریست شد سیستم رو خاموش کنید بایوس رو دیفالت کنید و کابل هارد رو بکشین و دوباره تست کنید
اگه ریست شد مشکل از هارد نیست اگه ریست نشد هارد ایراد داره
اگه بازم ریست نشد باید دمای قطعات رو چک کنید
درست نشد پاور سیستم چک بشه
درست نشد جای رم رو عوض کنید و با یک رم دیگه سیستم رو چک کنید

ممنون از راهنمایتان
چگونه بایوس را به حالت دیفالت ببرم در ضمن چه طوری میشه بایوس را اپدیت کرد؟
:18::18:

EXTREME
27-02-2012, 13:59
ممنون از راهنمایتان
چگونه بایوس را به حالت دیفالت ببرم در ضمن چه طوری میشه بایوس را اپدیت کرد؟
:18::18:
سیستم رو خاموش کنید از برق بکشین و باتری مین رو دربیارین ودوباره جا بزنید
مدل دقیق مینتون رو بگین

skiboys
05-03-2012, 19:45
سیستم رو خاموش کنید از برق بکشین و باتری مین رو دربیارین ودوباره جا بزنید
مدل دقیق مینتون رو بگین
gigabity=sinxp1394

skiboys
05-03-2012, 19:53
چطوری می تونم درایور هاردی رو که سیستم به علت نشناختن هارد ریستارت می شه نصب کنم

skiboys
06-03-2012, 22:50
سلام کسی ما رو راهنمایی نمی کنه:42::whistle::whistle::whistle::34:

EXTREME
06-03-2012, 23:32
سلام کسی ما رو راهنمایی نمی کنه:42::whistle::whistle::whistle::34:
شما من بهتون گفتم چه مواردی رو چک کنید در پست اولیم
برای دیفالت کردن بایوس سیستم رو خاموش کنید باتری مین رو برای چند لحظه دربیارین و دوباره جا بزنید یا از جامپر روی مین اینکارو بکنید

skiboys
07-03-2012, 19:23
شما من بهتون گفتم چه مواردی رو چک کنید در پست اولیم
برای دیفالت کردن بایوس سیستم رو خاموش کنید باتری مین رو برای چند لحظه دربیارین و دوباره جا بزنید یا از جامپر روی مین اینکارو بکنید

سلام من این کار ها را کردم ولی هنوز بالا نمی یاد یعنی هارد را نمی شناسه
هاردی که گذاشتم ساتا هستش چطوری درایورشو باید نصب کنم درایور خواصی برای هر مادر بورد داره من CD هارد را ندارم
لطفا راهنمایی کنید:11:

EXTREME
07-03-2012, 23:29
سلام من این کار ها را کردم ولی هنوز بالا نمی یاد یعنی هارد را نمی شناسه
هاردی که گذاشتم ساتا هستش چطوری درایورشو باید نصب کنم درایور خواصی برای هر مادر بورد داره من CD هارد را ندارم
لطفا راهنمایی کنید:11:
شما برای اینکار یا باید از ویندوز های xp ساتا ساپورت که دستکاری شده اند استفاده کنید یا اینکه درایور ساتا رو بریزین رو فلاپی موقع نصب ویندوز f2 یا f6 رو تند تند بزنید و از اونجا هارد رو پارتیشن بندی کنید از طرق فلاپی و اینطوری هارد رو بشناسونید

skiboys
08-03-2012, 13:41
شما برای اینکار یا باید از ویندوز های xp ساتا ساپورت که دستکاری شده اند استفاده کنید یا اینکه درایور ساتا رو بریزین رو فلاپی موقع نصب ویندوز f2 یا f6 رو تند تند بزنید و از اونجا هارد رو پارتیشن بندی کنید از طرق فلاپی و اینطوری هارد رو بشناسونید

ممنون که جواب داردین:11:

باید حتما فلاپی باشه با CD نمی شه بگم از روی CD بوت بشه:11:

EXTREME
08-03-2012, 14:49
ممنون که جواب داردین:11:

باید حتما فلاپی باشه با CD نمی شه بگم از روی CD بوت بشه:11:
گفتم اگه بخواین با سی دی بوت کنید همون ویندوز های دستکاری شده رو باید تهیه کنید
اگر هم با فلاپی میخواین با همون سی دی ویندوز معمولی بوت کنید و با فلاپی در موقع نصب xp با زدن اون کلیدها که موقع نصب ویندوز خودش مینویسه که کدوم کلید رو باید بزنی (نصب اولیه ) درایور از تو فلاپی خونده میشه هارد شناخته میشه
الان شما از integrated peripherals ستاپ سیستم یک عکس بزار اینجا
اگه بایوس مین رو نمیتونی آپدیت کنی بده به یک نفر که اینکارو بلد باشه که برات انجام بده
همچنین به جای تبدیل برق ساتا از برق مستتقیم استفاده کن و یک کابل دیتا دیگه بزن و جاشو عوض کن

skiboys
08-03-2012, 15:20
گفتم اگه بخواین با سی دی بوت کنید همون ویندوز های دستکاری شده رو باید تهیه کنید
اگر هم با فلاپی میخواین با همون سی دی ویندوز معمولی بوت کنید و با فلاپی در موقع نصب xp با زدن اون کلیدها که موقع نصب ویندوز خودش مینویسه که کدوم کلید رو باید بزنی (نصب اولیه ) درایور از تو فلاپی خونده میشه هارد شناخته میشه
الان شما از integrated peripherals ستاپ سیستم یک عکس بزار اینجا
اگه بایوس مین رو نمیتونی آپدیت کنی بده به یک نفر که اینکارو بلد باشه که برات انجام بده
همچنین به جای تبدیل برق ساتا از برق مستتقیم استفاده کن و یک کابل دیتا دیگه بزن و جاشو عوض کن
ممنون
مشکل من اینه که الان من درایور SATA RAID دانلود کردم ولی این سیستمم فلاپی نمی خوره که بریزم داخلش منظورم اینه که فایل درایور را نمی شه داخل CD بریزم و از CD درایور رانصب کنم

EXTREME
08-03-2012, 15:26
ممنون
مشکل من اینه که الان من درایور SATA RAID دانلود کردم ولی این سیستمم فلاپی نمی خوره که بریزم داخلش منظورم اینه که فایل درایور را نمی شه داخل CD بریزم و از CD درایور رانصب کنم
باید اون درایور رو روی یه سی دی رایت کنید و یک سی دی ویندوز دیگه برای خودتون درست کنید
شما اطالاعات داخل سی دی ویندوز به همراه درایور رو باید روی یه سی دی دیگه رایت کنید
برای اینکار از اونها با نرم افزار ultra iso ایمیج بگیرین و اون ایمیج رو روی یه سی دی رایت کنید

skiboys
08-03-2012, 16:27
باید اون درایور رو روی یه سی دی رایت کنید و یک سی دی ویندوز دیگه برای خودتون درست کنید
شما اطالاعات داخل سی دی ویندوز به همراه درایور رو باید روی یه سی دی دیگه رایت کنید
برای اینکار از اونها با نرم افزار ultra iso ایمیج بگیرین و اون ایمیج رو روی یه سی دی رایت کنید

ممنون
حتما باید با ultra iso ایمیج بگیرم با نرم افزار هایی مانند NERO وALcohol نمی شه :11:

EXTREME
08-03-2012, 16:47
ممنون
حتما باید با ultra iso ایمیج بگیرم با نرم افزار هایی مانند NERO وALcohol نمی شه :11:
چرا با اون نرم افزار ها هم میشه

skiboys
08-03-2012, 17:16
چرا با اون نرم افزار ها هم میشه

مرسی
پس من برم یه CD ویندوز پیدا کنم بعد ایمیچ بگیرم
فایل ایمیچ گرفته از درایور را برای رایت کجای cd قرار بدم همین طوری جدا از فایل های ویندوز باشه عمل میکنه یا باید جای خاصی بریزم

ببخشید انقدر سوال می کنم:11::11:

EXTREME
08-03-2012, 23:24
مرسی
پس من برم یه CD ویندوز پیدا کنم بعد ایمیچ بگیرم
فایل ایمیچ گرفته از درایور را برای رایت کجای cd قرار بدم همین طوری جدا از فایل های ویندوز باشه عمل میکنه یا باید جای خاصی بریزم

ببخشید انقدر سوال می کنم:11::11:
فایل های ایمیج رو رو باید با نرم افزار هایی مثل alcohol یا ultra iso روی یه سی دی خام رایت کنید

skiboys
09-03-2012, 12:13
فایل های ایمیج رو رو باید با نرم افزار هایی مثل alcohol یا ultra iso روی یه سی دی خام رایت کنید
می دونم :13:
منظورم اینه که نباید فایل درایور را داخل فایل های ویندوز بگذازم همین طوری بیرون اون ها هم باشه موقع بوت می شناسش:18:

EXTREME
09-03-2012, 13:11
می دونم :13:
منظورم اینه که نباید فایل درایور را داخل فایل های ویندوز بگذازم همین طوری بیرون اون ها هم باشه موقع بوت می شناسش:18:
با فایل های ویندوز همه با هم باید رایت بشه