PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد اسم یک قطعه

tsjaleb
05-07-2006, 01:43
با سلام خدمت دوستان .میخواستم بدونم اسم این قطعه هایی که بیشتر تو رادیو یا تلویزیون استفاده میشه و شکل مکعب مستطیل داره که بالای اون یه پیچ هست که اگه بپیچه فرکانس تغییر می کنه .کجا می تو نم تهیه کنم؟

bandary
05-07-2006, 07:34
به اون قطعات که برای تنظیم فرکانس (مثلا تنظیم فرکانس اسلاتور محلی تو رادیو و غیره...) استفاده میشه If میگن و رنگهای مختلفی داره تو همه جا پیدا میشه فقط نوع رنگ If رو بگو و بگیر همین

tsjaleb
05-07-2006, 14:13
ایول . فقط یه چیزی اونی که من می خوام مال یه tv tuner هست که یه پیچ کوچیک سیاه روش بود .من یدونه از همین if ها از یه رادیو خراب کندم زدم بهش ولی نشد.

tsjaleb
06-07-2006, 10:40
کس دیگه ای نبود راهنماییم کنه ؟

tarasheh2
07-07-2006, 09:04
اولا براي چي لازم داري چون اينا خراب نميشن مگر خراب بكني
تستش هم كه مثل يك ترانس معمولي است
در تلوزيون مدل خازن دارشهم هست
اسمش هم كه دوستان گفتند
توضيح بيشتر بدي كاملتر ميتونم جواب بدم

tsjaleb
07-07-2006, 18:22
اولا براي چي لازم داري چون اينا خراب نميشن مگر خراب بكني
تستش هم كه مثل يك ترانس معمولي است
در تلوزيون مدل خازن دارشهم هست
اسمش هم كه دوستان گفتند
توضيح بيشتر بدي كاملتر ميتونم جواب بدم

معلوم که استادی ‍‍‍" چون من اومدم پیچش رو یکم بپیچونم ( چون قبلا یکی پیچونده بودش و یکم تنظیماتش بهم خورده بود) که پیچش یهو رفت پایین و هر کاری کردم بالا نیومد . منم قاطی کردم درش اوردم مال رادیو رو بهش زدم ولی فقط الان صدا داره و تصویر می ده. روی بدنه ی ققعه ی خودش چندا عدد بود . یه جای دی گش هم نوشته بود :
AL.IF CB گفتم شاید مربوط به همون باشه . ممنون میشم اگه کمکم کنید.

tsjaleb
08-07-2006, 22:11
چی شد پس ؟؟؟؟؟؟

bandary
09-07-2006, 08:06
هر If رنج فرکانسی و میزان توان مغناطیسی برای خودش داره همینطوری نیست که مال هر چیزی رو جای دیگه استفاده کنی معمولا تنظیم مجدد تیونر تلوزیون کار افراد دوره دیده هست و اگه نمیتونی یا بده برات تنظیم کنن یا یه تیونر نو بگیر

tarasheh2
11-07-2006, 22:28
tsjalebجناب
اگر حتما ميخواي خودت درستش كني مي توني هسته ان را در بياري و به طريقي مثلا با چسب دو قولو دوباره رزوه بزاش بسازي
و تنظيمش كني اينها تو بازار نيستند

tsjaleb
15-07-2006, 21:36
tsjalebجناب
اگر حتما ميخواي خودت درستش كني مي توني هسته ان را در بياري و به طريقي مثلا با چسب دو قولو دوباره رزوه بزاش بسازي
و تنظيمش كني اينها تو بازار نيستند

ممنون میشم اگه بهم بگی رزوه چیه و چه طوری می تونم براش بسازم.

saviss
15-07-2006, 22:21
ممنون میشم اگه بهم بگی رزوه چیه و چه طوری می تونم براش بسازم.
توضیح تمام دوستان درسته
و باید بهتره که اول مدل و نوع تلویزیونتون رو بدونید
دوم :وقتی که اونو دونستید میتونید همون فرکانس و همون مقاومت اهمی(امپدانس )رو بخرید
البته بهتره توی اوراقی ها دنبالش بگردید
اگر هم نو خریدید باید اونو تنظیمش کنید

tsjaleb
17-07-2006, 20:57
از کجا باید بخرم‌ ؟؟؟