PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عدم شناسایی رم و بوت نشدن

ashkan_2007_h
24-02-2012, 21:03
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم

سیستم من یه مشکل پیدا کرده بود که رم را فقط رو اسلوت 3 میشناخت و رو بقیه اسلوتها نمیشناخت

چندی پیش مشکل را پیش یکی از دوستام مطرح کردم ایشان هم پیشنهاد دادن که باید بایوس را آپدیت کنم

من هم به هوای اینکه با آپدیت بایوس مشکل حل میشه اون کار را کردم ولی متاسفانه از شانس بد من در حین آپدیت

بایوس که 60 درصد انجام شده بود برق شهر قطع شد

الان هم که سیستم را روشن میکنم فقط قن سی پی یو با قن گراقیکم روشن میشه و هیچ تصویری رو مانیتور

نمیاد

اگه میشه لطفا راهنمایی کنید که باید چیکار کنم

اومدیم ابرو درست کنیم زدیم چشمش را هم کور کردیم

MAIN : ASUS P4B533

CPU : INTEL 2.40

VGA : ATI REANDOM

RAM : 256 DDR

سی پی یو و گرافیک و رم را روی سیستم دیگه ای که دارم امتحان کردم مشکلی ندارند

EXTREME
24-02-2012, 21:49
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم

سیستم من یه مشکل پیدا کرده بود که رم را فقط رو اسلوت 3 میشناخت و رو بقیه اسلوتها نمیشناخت

چندی پیش مشکل را پیش یکی از دوستام مطرح کردم ایشان هم پیشنهاد دادن که باید بایوس را آپدیت کنم

من هم به هوای اینکه با آپدیت بایوس مشکل حل میشه اون کار را کردم ولی متاسفانه از شانس بد من در حین آپدیت

بایوس که 60 درصد انجام شده بود برق شهر قطع شد

الان هم که سیستم را روشن میکنم فقط قن سی پی یو با قن گراقیکم روشن میشه و هیچ تصویری رو مانیتور

نمیاد

اگه میشه لطفا راهنمایی کنید که باید چیکار کنم

اومدیم ابرو درست کنیم زدیم چشمش را هم کور کردیم

MAIN : ASUS P4B533

CPU : INTEL 2.40

VGA : ATI REANDOM

RAM : 256 DDR

سی پی یو و گرافیک و رم را روی سیستم دیگه ای که دارم امتحان کردم مشکلی ندارند
شما کاری از دستتون برنمیاد و این نهایت بدشانسیه که حین آپدیت بایوس همچین اتفاقی افتاده داشتن یک ups برای کامپیوتر جزء الزامات است
البته مشکل شما رحت حل میشه و جای نگرانی نیست ببرید تعمیرگاه های مجاز براتون آی سی فلش رام رو درمیارن و میزارن رو پروگرمر و دوباره پروگرمش میکنن و درست میشه

ashkan_2007_h
24-02-2012, 22:28
مرسی و ممنون از راهنماییتون

تقریبا میشه بگید چقدر هزینه داره

به نظرتون اون کار را بکنم بهتره یا اینکه مین دست دو بخرم که 35 تومن هست و یه مدل بالاتر از قبلی

EXTREME
25-02-2012, 00:09
مرسی و ممنون از راهنماییتون

تقریبا میشه بگید چقدر هزینه داره

به نظرتون اون کار را بکنم بهتره یا اینکه مین دست دو بخرم که 35 تومن هست و یه مدل بالاتر از قبلی
نه نیازی نیست مین بخرین
هزینش فکر نکنم زیاد بشه این مشکل با پروگرمر کاملا قابل حل است شما فقط فایل بایوس مینتون رو از سایتش بگیرین همون فایلی که هم اسم مین است و با پسوند bin یا rom است بدید تا براتون پروگرم کنه البته فکر کنم خودشون داشته باشن

ashkan_2007_h
26-02-2012, 02:48
تقریبا چقدر میشه با اون چیزیکه فرمودید پروگرمر

EXTREME
26-02-2012, 12:23
تقریبا چقدر میشه با اون چیزیکه فرمودید پروگرمر
هزینش زیاد نمیشه