PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزشهایی برای تغییرات دلخواه در ویندوز 8 ||Customize Windows 8 ||

Dew Drop
23-02-2012, 23:52
. اضافه کردن Restart و Shutdown به منوی راست کلیک

در ویندوز 8 دسترسی به منوی Shutdown و Restart به طریق معمول و مانند ویندوزهای قبلی نیست
و باید از طریق یکی از روشهای زیر اقدام کرد (click on user tile in metro,Alt F4,Task manager,metro start menu)
جهت دسترسی آسان به گزینه های Shutdown و Restart می توان انها را با استفاده از فایلهای زیر و تغییراتی در رجیستری به منوی راست کلیک اضافه نمود.

(این فایلها در ویندوز سون نیز قابل اجراست)

Dew Drop
23-02-2012, 23:52
فهرستی از موارد ذکر شده در این تاپیک:

اضافه کردن Restart و Shutdown به منوی راست کلیک
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
آموزش فعال کردن Net framwork 3.5 در ویندوز 8 بصورت آفلاین
اضافه کردن Star Menu به تسکبار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اضافه کردن Power به منوی راست کلیک
حذف مترو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اضافه کردن دکمه استارت و قابلیت جدید ورود اتوماتیک به دسکتاپ هنگام لاگین شدن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

طریقه ساخت بوت دو گانه ویندوز 7 با 8
طریقه غیر فعال کردن تاریخچه هیستوری ویندوز 8 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

طریقه راه اندازی سریع ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])8

Aero8Tuner قادر به تنظیم حالت aero ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

گجت در ویندوز 8
طریقه غیر فعال کردن Charms Bar در ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])8

اضافه کردن Accessories به کلیک راست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

طریقه غیرفعال کردن قفل صفحه نمایش درویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])8

تنظیم مجدد و پاک کردن نوارابزار ویندوز 8 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

طریقه حذف فلدر Windows.old درویندوز 8 ازطریق پنجره cmd
طریقه ایجاد یک بوت بازیابی یا تعمیر نگهداری از ویندوز روی فلش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ترفند قرار دادن تصویر به عنوان رمز عبور در ویندوز 8 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تغییردادن بوت ویندوز 8 به حالت کلاسیک
حذف گزینه uninstall از قسمت برنامه های مترو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حذف Restart و Shutdown از کلیک راست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فعال و غیر فعال کردن Auto Arrange
روش اضافه کردن safe mode به ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])8

طریقه اضافه کردن برنامه های Metro به تسکبار ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

طریقه حذف Computer ازستون سمت راست درپنجره windows explorer
طریقه عوض کردن رنگ پس زمینه صفحه استارت ویندوز 8 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

طریقه افزایش یا کاهش تعداد سطرها در صفحه start ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نمایش متن مورد نظر هنگام لود ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

طریقه اضافه کردن Windows Media Center به ویندوز 8 نسخه Pro ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

طریقه غیر فعال کردن Store
اجرای بازی های ویندوز سون در ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])8
طریقه ایجاد کردن گزینه system restore دردسکتاپ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نحوه نصب Windows Movie Maker 2012 و Photo Gallery در ویندوز 8 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
طریقه ایجاد گزینه Window Switcher به ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
طریقه فعال کردن انیمشنهای مخفی درویندوز 8 برای صفحه Start Screen ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
چگونه اندازه حاشیه پنجره ها را در ویندوز هشت تغییر دهیم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Start Screen Pinner ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Windows 8 Start Screen Customizer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
StartW8 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کلیدهای میانبر برای ویندوز 8 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Ribbon Disabler ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
طریقه عوض کردن رنگ صفحه Logon Screen ویندوز از طریق رجیستری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ویندوز سفارشی با نرم افزار WinReducer 8 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حذف نماد سپر امنیتی از روی شورتکات ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اضافه کردن گزینه Switch User به کلیک راست ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عوض کردن بک گراند Windows Photo Viewer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اضافه کردن اطلاعات اضافی به قسمت System Properties ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حذف ویندوز اضافی از درایو و نام ویندوز از منوی بوت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اپلیکیشن wallbase جستجو برای وال پیپر دلخواه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ایجاد تغییرات در منوی بوت با نرم افزار Boot UI Tuner ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ساخت تم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اطلاع رسانی آپدیت های جدید ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

طریقه نصب ویندوز 8 روی فلش ازطریق خود ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

طریقه قراردادن کلیپ تصویری به جای تصویر اکانت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حذف علامت سپر از روی آیکون ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اضافه کردن فایلها و پوشهای دلخواه به پنجره my computer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نرم افزار Metro Killer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Dew Drop
24-02-2012, 22:30
(این کلید ها فقط برای نسخه Developer کاربرد داره)

این فایل با اضافه کردن گزینه Disable_Enable Metro به منوی کلیک راست به کاربر این امکان رو فراهم می کنه
که با غیرفعال کردن استایل مترو استارت منویی مانند ویندوز سون ایجاد بشه.
بعد از اجرای فایل Reg فایل vbs. رو در مسیر c:\windows قرار بدید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای حذف کلید فوق از رجیستری و برگشت به حالت مترو از فایل ریمور زیر استفاده کنید.

این امکان با استفاده از این نرم افزار که برای این منظور تعبیه شده به راحتی قابل اجراست.
بعد از نصب برای استفاده کافیست بر روی کلید( Use classic start menu/Use Metro start screen) کلیک کنید.

Pooryia_khan
25-02-2012, 11:24
با سلام

بعضی از دوستان با نصب کردن Netframwork 3.5 در ویندوز 8 مشکل دارند . در آموزش زیر شما با نصب Netframwork بصورت آفلاین آشنا می شید .

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amir.7
02-03-2012, 14:18
این امکان با استفاده از این نرم افزار که برای این منظور تعبیه شده به راحتی قابل اجراست.
بعد از نصب برای استفاده کافیست بر روی کلید( Use classic start menu/Use Metro start screen) کلیک کنید

سلام

دوست من یعنی خود ویندوز 8 این امکان رو در خودش نداره و حتما باید از یه نرم افزار جانبی استفاده کرد

یعنی نمی تونیم نمای کلاسیک دسکتاپ رو توسط خود ویندوز داشته باشیم

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Dew Drop
02-03-2012, 21:22
سلام

دوست من یعنی خود ویندوز 8 این امکان رو در خودش نداره و حتما باید از یه نرم افزار جانبی استفاده کرد

یعنی نمی تونیم نمای کلاسیک دسکتاپ رو توسط خود ویندوز داشته باشیم

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

سلام
چرا از رجیستری میشه این کار رو انجام داد ولی کار با نرم افزار برای عده ای راحت تر هست.
برید به این مسیر...

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer

RPEnabled رو پیدا کنید و Valu date این کلید رو به 0 تغییر بدید.

Dew Drop
11-03-2012, 01:27
از قسمت تولبار windows explorer برید به view و گزینه Details رو انتخاب کنید و تیک Hidden Items زو بزنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سپس به این آدرس برید C:\ProgramData\Microsoft\Windows و از فولدر Start Menu شورتکاتی ایجاد کنید.

بعد رو تسکبار کلیک راست کنید و Toolbars >New toolbar رو بزنید و شورتکات Start menu یی که ایجاد کردید رو انتخاب کنید و Select Folder رو بزنید.

می بینید که این آیتم به تسکبار اضافه شد و به راحتی به Start Menu و زیر شاخه های اون دسترسی دارید.

amir.7
11-03-2012, 14:01
سلام

با تشکر از دوست و استاد بسیار عزیزم sharifdorsa

دوستان صفحه زیر رو ببینید یه آموزش هستش که همین کار رو با یه روش دیگه انجام میده و در نهایت گزینه پروگرام رو میکشه و به جای

استارت قبلی میبره و در آخر تسکبار رو قفل میکنه اما من هر کار کردم نشد ، دوستان هم انجام بدن و اگه تونستن ما رو هم راهنمایی

بفرمایند ، با تشکر

P‌C
11-03-2012, 15:32
برای ایجاد منوی استارت از برنامه vistart استفاده کنید که شباهت زیادی به منوی استارت 7 داره و کامل تر هست. البته یک سری قابلیتهای منو ناقص هست.

Dew Drop
11-03-2012, 15:40
سلام

با تشکر از دوست و استاد بسیار عزیزم sharifdorsa

دوستان صفحه زیر رو ببینید یه آموزش هستش که همین کار رو با یه روش دیگه انجام میده و در نهایت گزینه پروگرام رو میکشه و به جای

استارت قبلی میبره و در آخر تسکبار رو قفل میکنه اما من هر کار کردم نشد ، دوستان هم انجام بدن و اگه تونستن ما رو هم راهنمایی

بفرمایند ، با تشکر

سلام
شما نرم افزار یا فولدرهایی که تو تسکبار پین کردید رو آن پین کنید و این کار رو انجام بدید
و بعد چیزایی که می خواید رو دوباره پین کنید و بعد تسکبار رو لاک کنید.فکر می کنم اینطوری مشکل حل میشه.

ELSIN
16-03-2012, 13:59
این فایل با اضافه کردن گزینه Disable_Enable Metro به منوی کلیک راست به کاربر این امکان رو فراهم می کنه
که با غیرفعال کردن استایل مترو استارت منویی مانند ویندوز سون ایجاد بشه.
بعد از اجرای فایل Reg فایل vbs. رو در مسیر c:\windows قرار بدید.

برای حذف کلید فوق از رجیستری و برگشت به حالت مترو از فایل ریمور زیر استفاده کنید.

بعد از نصب برای استفاده کافیست بر روی کلید( Use classic start menu/Use Metro start screen) کلیک کنید.

من که میخام مترو رو حذف کنم این ‍ارور رو میده

ELSIN
16-03-2012, 20:12
سلام
چرا از رجیستری میشه این کار رو انجام داد ولی کار با نرم افزار برای عده ای راحت تر هست.
برید به این مسیر...

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer

RPEnabled رو پیدا کنید و Valu date این کلید رو به 0 تغییر بدید.

اینم کار نکرد یعنی توی اون مسیر RPEnabled نیست (تو کل رجیستری هم نیست)
من از نسخه Consumer Preview بیلد 8250 استفاده میکنم

این

Dew Drop
16-03-2012, 20:30
من که میخام مترو رو حذف کنم این ‍ارور رو میده

سلام
این کلید ها برای نسخه Developer بود.
تو نسخه قبلی ویندوز 8 این مسیر تو رجیستری باعث غیرفعال شدن مترو میشد ولی تو این نسخه
این کلید و کلاْ این مسیر از رجیستری حذف شده ...
برای فعال کردن منوی استارت در نسخه CP می تونید از این نرم افزار استفاده کنید.

Dew Drop
17-04-2012, 22:56
با اجرای کلید رجیستری زیر آیتم Power به منوی راست کلیک در دسکتاپ اضافه میشه
که شامل گزینه های Lock ,Switch User,Sign out,Shut down,Restart هستش.

iMan.xP
01-08-2012, 14:31
سلام دوستان
حتما با نرم افزار استارت 8 آشنایی دارید با نصب این نرم افزار دکمه استارت به ویندوزتون اضافه میشه
در ویندوز 8 بعد از هر بار ورود مجبور هستین صفحه مترو رو ببینید و بعد روی دسکتاپ کلیک کنید تا به محیط دسکتاپ برین ولی با نصب ورژن جدید این نرم افزار این مشکل حل میشه و به طور اتوماتیک به صفحه دسکتاپ خواهید رفت
من این نرم افزار را براتون با لینک مستقیم آپلود کردم تا راحت و بدون دنگ و فنگ دانلود کنید :31:
بعد از نصب نرم افزار ازتون سوال خواهد کرد که میخواهید قابلیت نمایش اتوماتیک دسکتاپ فعال بشه که شما گزینه بله را انتخاب کنید
موفق باشید

لینک دانلود مستقیم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
07-08-2012, 23:48
طریقه ساخت بوت دو گانه ویندوز 7 با 8 .

ابتدا ازداخل ویندوز 7 منوی run اجرا کنید بعدش داخلش دستور diskmgmt.msc رو وارد اینتر کنید طبق شکل اول طبق شماره 1 روی گزینه مورد نظر کلیک کنید طبق شماره 2 گزینه مورد نظر انتخاب کنید طبق شکل دوم طبق شماره 3 روی گزینه مورد نظر کلیک کنید طبق شماره 4 اون درایوی که میخواین براش فضا برای نصب ویندوز 8 بگیرین رو مشخص کنید بطور مثال و عکس من درایو d رو مشخص کردم طبق شماره 5 هم مقدار فضا رو مشخص کنید بسته به اون درایو خودتون که انتخاب کردین فضارو مشخص کنید که من 40 زدم طبق شماره 6 روی گزینه مورد نظرکلیک کنید طبق شماره 7 هم گزینه اکی انتخاب کنید بعدسیستم که ریست کردین وقتی که با dvd ویندوز 8 بالا اومدین طبق شکل شماره سوم طبق شماره 8 ابتدا دستور diskpart وارد اینترکنید طبق شماره 9 این دستور وارد کنید
DISKPART:>select vdisk file=d:\vms\win8preview.vhd البته بسته به درایوی که شما مشخص کردین بجای d شما اسم اون درایو خودتون باید بدین طبق شماره 10 هم DISKPART:>attach vdisk این دستور وارد اینتر کنید طبق شماره 11 هم گزینه exit بزنید اینتر کنید بعدش بصورت عادی برای نصب ویندوز پیش برین اون درایو که ساخته شده رو انتخاب کنید روی دکمه Next کلیک کنید تا طبق شکل آخر ویندوز شما بالا بیاد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
09-08-2012, 14:27
طریقه غیر فعال کردن تاریخچه هیستوری ویندوز 8

روش اول

کلیدهای Windows+R همزمان فشاربدین تا منوی run اجرا بشه بعدشم داخلش دستور gpedit.msc رو تایپ اینتر کنیدتو صفحه ای که بازمیشه به این مسیر پایین برین اول طبق شکل پایین

Computer Configuration, Administrative Templates, Windows Components, File History

بعدش طبق شماره 1 گزینه مورد نظر انتخاب کنید طبق شماره 2 روی گزینه مورد نظر دبل کلیک کنید

طبق شکل بعد شماره 3 گزینه مورد نظر فعال کنید تایید اکی کنید

روش دوم

از فایلهای رجیستری که قرارداده شده استفاده کنید

jafarian
09-08-2012, 22:55
طریقه راه اندازی سریع ویندوز 8

ابتدا منوی run با کلیدهای windows+R اجرا کنید بعدش داخلش دستور gpedit.msc رو تایپ اینتر کنید بعدبه این مسیر پایین که قراردادم برین

Computer Configuration, Administrative Templates, System,Shutdown

بعدش داخل پنجره سمت راست روی گزینه Require use of fast startup دبل کلیک کنید تو کادری که باز میشه گزینه Not Configured یا که Disabled انتخاب تایید کنید .

amir.7
09-08-2012, 23:44
طریقه راه اندازی سریع ویندوز 8

ابتدا منوی run با کلیدهای windows+R اجرا کنید بعدش داخلش دستور gpedit.msc رو تایپ اینتر کنید بعدبه این مسیر پایین که قراردادم برین

Computer Configuration, Administrative Templates, System,Shutdown

بعدش داخل پنجره سمت راست روی گزینه Require use of fast startup دبل کلیک کنید تو کادری که باز میشه گزینه Not Configured یا که Disabled انتخاب تایید کنید .

سلام

دوست عزیز با این کار ویندوز سریعتر بوت میشه ؟ یا من اشتباه متوجه شدم

jafarian
09-08-2012, 23:50
سلام

دوست عزیز با این کار ویندوز سریعتر بوت میشه ؟ یا من اشتباه متوجه شدم

من خودم ویندوز 8 ندارم از من 7 اما از اون منبعی که گذاشتم اینو نوشته بود که برای افزایش سرعت بوت استارت آپ .

jafarian
20-08-2012, 23:03
به وسیله برنامه Aero8Tuner قادر به تنظیم حالت aero برای ویندوز هستین.

Dew Drop
20-08-2012, 23:27
به وسیله برنامه Aero8Tuner قادر به تنظیم حالت aero برای ویندوز هستین.

ممنون
ولی این نرم افزار و روشهای دیگه کاملاً شیشه ای می کنه!!! و شبیه آئروی ویندوز سون نمیشه...
در ضمن نوشته بالای پنجره ها به هم میریزه!!!

amir.7
21-08-2012, 01:51
ممنون
ولی این نرم افزار و روشهای دیگه کاملاً شیشه ای می کنه!!! و شبیه آئروی ویندوز سون نمیشه...
در ضمن نوشته بالای پنجره ها به هم میریزه!!!

سلام

با تشکر از زحمات همیشگی دوست عزیزمون jafarian ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ،

کاملا درسته ، متاسفانه مثل سون نمیشه

Macdiano
29-08-2012, 18:09
برنامه ای برای Customize کردن منوی Winkey + X (منویی که با راست کلیک کردن موس در گوشه پائین سمت چپ باز میشود, اسمش رو نمیدونم چیه).

سایز: 4.9MB

(قبل از اجرای برنامه فایل vcredist_x86.exe را نصب کنید, هم با دستورات کامندی میشه این کار رو کرد هم یه اپلیکیشن پرتابل داره [WinXEditor.exe])

منبع:

jafarian
02-09-2012, 23:39
طریقه نصب ویندوز 8 روی فلش

ابتدا برنامه GetWaikTools ازلینک پایین دانلود کنید روی دسکتاپ سیو کنید برنامه رو بعدشم طبق شکل اول شماره 1 تیک اون دو تا گزینه رو که مشخص کردم فعال کنید طبق شماره 2 روی گزینه مورد نظرکلیک کنید بعد یک پوشه روی دسکتاپ به اسم Waik_3 ساخته میشه بعد این پوشه رو باز کنید طبق شکل دوم داخل قسمت شماره 3 که بصورت فلش مشخص کردم اگر که ویندوز 64 بیتی 8 میخواین روی فلش نصب کنید باید پوشه amd64 باز کنید اگرم که میخواین ویندوز 32 بیتی 8 روی فلش نصب کنید باید پوشه x86 باز کنید بعدشم یک فایل به اسم imagex باید کپی از داخل پوشه مورد نظر کنید روی دسکتاپ سیو کنیدطبق شکل سوم شماره 4

درمرحله بعد وقتی که داخل دسکتاپ ویندوز 8 هستین کلیدهای windows+x همزمان فشار بدین از منویی که بعدش باز میشه گزینه command prompet run as admin انتخاب کنید بعد تو صفحه ای که باز میشه این دستورات پایین با موس کپی بگیرین اون با موس paste اینتر کنید برای هر دستور جدا اینتر بزنید فقط اون قسمت که با خط سبز مشخص کردم من شما قبلش که فلش به سیستم وصل کردین تو قسمتی که باید دستور Select disk n وارد کنید بجای n باید شماره فلش خودتون که داخل اون ستون که زیرش با خط سبز مشحص کردم بدین که ازمن disk 1 میشه فلش تو اون قسمت بجای n تایپ کردم Select disk 1

درمرحله آخر برنامه Virtual CloneDrive از لینک اول که پایین قراردادم دانلود نصب کنید بعدشم فایل iso ویندوز 8 داخل درایو مجازی این برنامه قراربدین بعدش باز پنجره cmd رو طبق روش قبلی اجرا کنید اینبار این دستور با موس که پایین قراردادم کپی بگیرین از روش اون با موس paste اینتر کنید

نکته=بجای Your Name باید اسم یوزر خودتون که روی ویندوز دارین بدین بجای H باید اسم درایو مجازی رو بدین که ویندوز 8 داخلش قراردادین و بجای F هم باید اسم درایو فلش بدین بعدشم اینتر کنید

بعد طبق شکل پایین شماره 7 ویندوز روی فلش بوت میشه بسته به سرعت فلش این مرحله یکمقدار زمان میبره که داخل همون قسمت شماره 7 مشخص کردم درمرحله آخرم باید این دستور پایین کپی از روش بگیرین باموس
داخل پنجره cmd پیست کنید

بجای اون دو تا F هم تو فرمان بالا باید اسم درایو فلش خودتون وارداینتر کنید کار تموم میشه برای تست سرعت فلشم از برنامه ATTO Disk Benchmark میتونید استفاده کنید که داخل لینک دوم که پایین قراردادم.

Dew Drop
12-09-2012, 00:35
با دانلود و نصب این فایل,گزینه گجت به منوی کلیک راست در دسکتاپ اضافه میشه.(مشابه ویندوز سون و ویستا)

jafarian
04-10-2012, 14:11
طریقه غیر فعال کردن Charms Bar در ویندوز 8

ابتدا منوی run اجرا کنید با استفاده از کلیدهای Windows+R بعد داخل کادر مربوطه دستور regedit تایپ اینتر کنید بعدش به این مسیر پایین برین

بعد روی گزینه آخر که بارنگ سبزمشخص کردم کلیک راست گزینه New بعد گزینه Key انتخاب کنید بعدش اسم هم کی یا که پوشه رو به EdgeUI تغییر بدین روی همین Key که درست کردین اسمش تغییر دادین یکبارکلیک کنید بعد درپنجره سمت راست درقسمت سفید باز کلیک راست گزینه New بعدم Dword (32-bit) Value انتخاب کنید اسم همین گزینه رو به DisableCharmsHint تغییر بدین بعدشم روش دبل کلیک کنید در کادر value مقدارش از 0 به 1 تغییربدین رجیستری رو ببندین سیستم ریستارت کنید.

Dew Drop
04-10-2012, 22:14
با اجرای فایل ضمیمه شده,گزینه Accessories به منوی کلیک راست در دسکتاپ اضافه میشه
که دسترسی به امکانات ویندوز از جمله Command prompt,Run,Paint,Notepad,Snipping Tool,Calculator و ...
به آسانی ممکن خواهد بود.

jafarian
08-10-2012, 00:59
طریقه غیرفعال کردن قفل صفحه نمایش درویندوز 8

ابتدا منوی Run با کلیدهای Windows+R اجرا کنید درمرحله بعد دستور regedit تایپ اینتر کنید بعدشم به این مسیر
پایین از رجیستری برین

روی گزینه Personalization کلیک کنید اگر که این کی داخل پنجره سمت راست ندارین از مسیر رجیستری که رفته شد روی گزینه Windows کلیک راست گزینه New بعدشم گزینه Key انتخاب کنید اسم پوشه روی به Personalization تغییر بدین تا طبق شکل پایین اضافه بشه این گزینه بعد روی همین کی یا پوشه که ساخته شد کلیک کنید داخل پنجره سمت راست کلیک راست گزینه New بعدشم از منویی که باز میشه گزینه Dword 32-bit انتخاب شود در مرحله بعد اسم این کی طبق شکل به NoLockScreen تغییر بدین رو همین کی دبل کلیک اجراش کنید بعدم درکادر Value عدد 1 تایپ اکی کنید رجیستری روببندین سیستم ریستارت کنید .

jafarian
08-10-2012, 16:05
خاموش کردن گزینه Windows Location Provider درویندوز 8 ارطریق رجیستری

ابتدا منوی run با استفاده از کلیدهای Windows+R اجرا کنید بعدشم داخلش دستور regedit تایپ اینترکنید درمرحله بعد به این مسیر پایین از رجیستری برین

بعد داخل پنجره سمت راست در قسمت راست کلیک راست گزینه New بعدشم DWORD (32-bit) Value انتخاب کنید بعدم اسم همین گزینه رو به DisableWindowsLocationProvider تغییر بدین بعدشم روش دبل کلیک کنید درکادر value عدد 1 تایپ اینتر کنید رجیستری رو ببندین سیستم ریستارت کنیدالبته همین روش از طریق پنجره local group policy editor هم میشه که من از طریق رجیستری گفتم.

aminbest
09-10-2012, 07:51
سلام
اون منوی استارت برای وینوز 8 رو چطوری باید بیارم

Dew Drop
09-10-2012, 22:15
سلام
اون منوی استارت برای وینوز 8 رو چطوری باید بیارم

از فایلی که تو این پست ضمیمه کردم استفاده کنید.

jafarian
10-10-2012, 00:18
تنظیم مجدد و پاک کردن نوارابزار ویندوز 8

برای این کار فایل Bat پایین دانلود اجرا کنید تا هشدارها یا پیغامهایی که در این میله نوار ابزار مشاهده میکنید حذف شود.

Reset Clear Taskbar_Toolbars ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
18-10-2012, 00:37
به وسیله فایل Reg پایین قادر به فیکس کردن فایلهای موجود درویندوز 8 هستین برای مواقعی که فایلها با برنامه ای دیگه باز میشود.

exe fix ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
18-10-2012, 14:39
طریقه حذف فلدر Windows.old درویندوز 8 ازطریق پنجره cmd

ابتدا کلیدهای Windows+X بزنید بعدشم داخل منویی که بازمیشه گزینه

انتخاب کنید بعدشم این دستور پایین با موس کپی بعدم با موس paste کنید بعدم اینتر کنید

jafarian
18-10-2012, 14:50
اضافه کردن Windows Update به دسکناپ

ابتدا روی دسکتاپ کلیک راست گزینه New بعدشم از زیرمنوش گزینه Shortcut انتخاب کنید بعد هرکدوم از این دو تا فرامین پایین که قراردادم داخل کادر اول وارد کنید همون عمل copy با paste انجام بدین بعدم Next بزنید

درمرحله بعد درکادربعدی این گزینه رو Windows Update وارد کنید روی دکمه Finish بعدشم کلیک کنید بعد یک گزینه به اسم Windows Update رو دسکتاپ اضافه میشه که از اونجا برای آپدیت ویندوز میتونید اقدام کنید درضمن برای تغییر شکلشم میتونید روی همین آیکن کلیک راست گزینه Properties انتخاب کنید بعدم به سربرگ Shortcut اونجا گزینه Change Icon انتخاب کنید داخل کادری که باز میشه این دستور پایین طبق شکل وارد کنید بعدشم طبق شماره 2 آیکن خودتون انتخاب اکی کنید

jafarian
20-10-2012, 16:23
طریقه اضافه کردن Clear Clipboard به منوی کلیک راست در دسکتاپ

روش اول

مرحله اول

منوی Run اجرا کنید داخلش دستور Regedit تایپ اینتر کنید بعدشم به این مسیر از رجیستری برین

مرحله دوم

طبق شکل شماره 1 وقتی پنجره مورد نظر باز شد طبق شماره 2 روی پوشه یا همون کلید Shell کلیک راست گزینه New بعدشم گزینه Key انتخاب کنید اسم کی یا همون پوشه جدید به Clear Clipboard تغییر بدین

مرحله سوم

طبق شماره 4 روی گزینه Clear Clipboard کلیک راست بعدشم گزینه New بعدم Key انتخاب کنید اسم کی یا همون پوشه جدید به Command تغییر بدین

مرحله چهارم

طبق شکل پایین ابتدا روی گزینه Command کلیک کنید بعدشم داخل پنجره سمت راست بعدم گزینه Deword 32 bit انتخاب کنید اسمش به

طبق شماره 7 تغییر بدین بعدش روی همین گزینه دبل کلیک کنید بعدشم در کادر Value Data طبق شماره 8 تایپ کنید

اینتر کنید رجیستری رو ببندین سیستم log off کنید بعد وارد ویندوز بشین

روش دوم

فایل رجیستر پایین دانلود روی دسکتاپ سیو اجرا کنید هرچی پیغام داد تایید اکی آخر سرم سیستم log off کنید بعد وارد ویندوز بشین

Clear Clipboard ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
21-10-2012, 00:42
طریقه گسترش دادن منوی Personalize درویندوز 8

مرحله اول

کلیدهای Windows+R فشار بدین بعدشم داخل پنجره ای که باز میشه دستور regedit تایپ اینتر کنید بعدش به این مسیر پایین برین از رجیستری

مرحله دوم

طبق شکل پایین شمار ه 1 روی گزینه مورد نظر ابتدا کلیک راست کنید بعدشم طبق شماره 2 گزینه مورد نظر انتخاب کنید

مرحله سوم

درکادری که باز میشه طبق شماره 3 گزینه مورد نظر انتخاب کنید

مرحله چهارم

طبق شماره 4 گزینه مورد نظر انتخاب کنید

مرحله پنجم

درکادری که باز میشه طبق شکل ابتدا اون گزینه بالا رو که بصورت فلش انتخاب کردم انتخاب کنید بعدشم باز یک کادر باز میشه که درکادر شماره 5 بایداسم user ویندوز خودتون تایپ کنید بعدش طبق شماره 6 روی گزینه مورد نظر کلیک کنید طبق شماره 7 یک اسم برای شما به این حالت یا که حالت دیگه به نمایش درمیاد روی دکمه ok کلیک کنید

مرحله ششم

بعدش طبق شماره 8 روی گزینه مورد نظر کلیک کنید طبق شماره 9 چکمارک گزینه مورد نظر بزنید تا مابقی گزینه ها هم چکمارکشون زده شود طبق شماره 10 هم روی دکمه ok کلیک کنید

مرحله هفتم

درکادربعدی طبق شماره 11 روی همون user خودتون که در مرحله قبل انتخاب کردین درشماره 7 مثال زدم شما روی همون user ابتدا یکبار کلیک کنید طبق شماره 12 چکمارک گزینه مورد نظر بزنید بعدشم روی دکمه Apply و ok کلیک کنید

مرحله هشتم

طبق شماره 13 باز روی همون user خودتون کلیک کنید طبق شماره 14 هم چکمارکهای اون دو تا گزینه رو بزنید بعدشم Apply و ok کنید

مرحله نهم

دراین مرحله فایل رجیستری پایین دانلود روی دسکتاپ سیو کنید بعدشم از بیت اون دو تا فایل فایلی به اسم

اجرا کنید طبق شکل پایینم نمایش دادم بعدشم هر چی که پیغام داد تایید اکی بعدم سیستم ریست کنید

Expanding Personalize Desktop ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مرحله دهم

بعد از بالا اومد سیستم مشاهده میکنید که به منوی Personalize یک زیر منو طبق شکل اضافه شده اگر که خواستی این منو حذف بشه باید از اون یکی فایل رجیستری که قراردادم استفاده کنید روی دسکتاپ سیو اجراش کنید هرپیغامی که داد تایید اکی سیستم ریستارت کنید.

jafarian
21-10-2012, 16:34
اضافه کردن گزینه Take Ownership به کلیک راست برای ایجاد مالکیت برای فایلها و پوشها

ابتدا فایل Reg پایین دانلود روی دسکتاپ سیو اجراش کنید هرپیغامی هم که داد تایید اکی سیستم ریست کنید بالا که اومد روی یک پوشه بطور مثال کلیک راست کنید میبینید این گزینه اضافه شده البته همین راه ازطریق پنجره cmd هم میشه رفت که من به اینصورت گفتم برای پاک کردن این گزینه ازکلیک راست اون یکی فایل که قراردادم باید اجرا کنید.

Take Ownership ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
22-10-2012, 00:11
طریقه ایجاد یک میانبر از Startup Options Menu برروی دسکتاپ که شما سرعت بیشتری در راه اندازی مجدد ویندوز 8 و بوت داشته باشین

مرحله اول

روی دسکتاپ کلیک راست بعدشم گزینه New بعدم Shortcut انتخاب کنید داخل کادری که باز میشه این دستور

copy و paste اینتر کنید طبق شکل

مرحله دوم

طبق شکل این دستور باز

باز وارد اینتر کنید بعدم دکمه Finish کلیک کنید

مرحله سوم

برای تغییر شکل آیکن روی دسکتاپ هم طبق شماره 5 روی آیکن ابتدا کلیک راست بعدشم گزینه properties انتخاب کنید داخل کادری که از میشه طبق شماره های 6 با 7 عمل کنید بعدشم در کادر شماره 8 این دستور پایین تایپ اینتر کنید

طبق شماره 9 آیکن مورد نظر انتخاب کنید طبق شماره 10 هم روی اکی کلیک کنید بعدشم Apply و اکی کنید بعد این آیکن خواستین میتونید به تسکبار Pin کنید

jafarian
23-10-2012, 00:55
طریقه ایجاد یک بوت بازیابی یا تعمیر نگهداری از ویندوز روی فلش

مرحله اول

فلش به سیستم وصل کنید قبلش از کلیه اطلاعات روی فلش حتما بک آپ بگیرین چون با این عمل اطلاعات روی فلش از بین میره دراین مرحله منوی Run اجرا کنید داخلش دستور RecoveryDrive.exe تایپ اینتر کنید داخل کادری که باز میشه طبق شماره 1 گزینه مورد نظر انتخاب کنید

مرحله دوم

طبق شماره 2 گزینه مورد نظر انتخاب کنید

مرحله سوم

هم طبق شماره 3 گزینه مورد نظر انتخاب کنید

دراین مرحله که روی گزینه مورد نظر کلیک کردین وقتی که کارش به اتمام رسید گزینه Finish انتخاب کنید بعد که درمواقع اضطراری سیستم به مورد خورد ویندوز بالا نیومد ازا ین این بوت فلش میتونید استفاده کنید.

jafarian
23-10-2012, 16:47
طریقه فعال کردن گزینه Auto Arrange در ویندوز 8

ابتدا فایل پایین دانلود از حالت فشرده خارج کنید روی دسکتاپ سیو کنید بعدشم فایلی به اسم

اجرا کنید بعد بزارین در پنجره cmd که اوتومات باز میشه کارش انجام بده بعد که تموم شد این گزینه فعال میشه برای غیر فعال کردنشم اون یکی فایل اجرا کنید.

Desktop ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

saeediranzad
01-11-2012, 17:31
سلام
این امکان در ویندوز 8 وجود داره که به جای رمز عبور (پسورد حروفی و عددی) یک تصویر را به عنوان رمز ورود و لاگین کردن در ویندوز8 بگذارید.
کافیه از منوی خودنمای سمت راست (با بردن موس به سمت پایین و راست) گزینه چرخ دنده و سپس Change PC Setting را انتخاب کنید.
حالا از قسمت Users و Sign-in Options، <Change Picture Password را انتخاب کنید.
سپس تصویر موردنظر خود را انتخاب کنید. حالا باید سه مرتیه خطو نشون خودتون را بر روی تصویر بکشید.
مثلاً برای اینکه یادتون نره، اگر تصویر یک غروب در ساحل دریا را انتخاب کرده اید، یک دایره روی خورشید، یک خط روی دریا و یک خط هم روی ساحل بکشید.
پس از تأیید، این تصویر و خط و نشون روی آن پسورد شما خواهد بود و هربار برای لاگین به ویندوز باید همون خط و نشون را با ماوس روی تصویر بکشید.

jafarian
02-11-2012, 13:49
طریقه اضافه کردن تم Aero Lite به تمهای ویندوز

مرحله اول

ابتدا منوی run اجراکنید باکلیدهای Windows+R بعدشم داخلش دستور

تایپ اینتر کنید داخل کادری که باز میشه به پوشه Themes برین طبق شماره 1 گزینه مورد نظر انتخاب کنید بعدش روی دسکتاپ کپیش کنید طبق شماره 2

مرحله دوم

بعدش روی همون تمی که روی دسکتاپ مرحله قبل کپیش کردین کلیک راست گزینه open with انتخاب تم به وسیله Notepad باز کنید بعدش طبق شماره 3 اون قسمتی که کلا آبی کردم انتخاب کنید پاک کنید

طبق شکل بعدی شماره 4 وقتی اون گزینه رو پاک کردین بجاش طبق شکل تایپ کنید

بعدش طبق شکل بعدی به خط پایینتر بیاین اون قسمتی که دورش با کادرقرمز مشخص کردم زیراون قسمتی که خط کشیدم درست هم طبق شکل شما تایپ کنید

بعدشم منوی File از اون بالا انتخاب کنید روی گزینه save کلیک کنید فایل Notepad بعد ببندین

مرحله سوم

بعدشم همون فایل روی دسکتاپ که ساختین ذخیره کردین طبق شماره 6 به داخل پوشه Themes کپی کنید بعدم طبق شکل آخر گزینه Areo Lite به تمهای ویندوز اضافه میشه.

prince3-love
02-11-2012, 14:08
من همه مراحل رو انجام دادم ولی تغییری ایجاد نشد

jafarian
02-11-2012, 16:06
من همه مراحل رو انجام دادم ولی تغییری ایجاد نشد

دیگه ازاین ساده تر که بالا توضیح دادم نمیشد توضیح داد بصورت شکل من خودم این روش تست کردم قراردادم برای اینکه شما راحتر بازم متوجه بشین یک فایل فلش برای شما درست کردم بصورت فیلم که کلا حجمش 1 مگ پایین قراردادم که همین روش که اینجا گفتم داخل همون فایل فلشم توضیح دادم.

Flash ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

tiyam 01
02-11-2012, 17:49
طریقه اضافه کردن تم Aero Lite به تمهای ویندوز

مرحله اول

ابتدا منوی run اجراکنید باکلیدهای Windows+R بعدشم داخلش دستور

تایپ اینتر کنید داخل کادری که باز میشه به پوشه Themes برین طبق شماره 1 گزینه مورد نظر انتخاب کنید بعدش روی دسکتاپ کپیش کنید طبق شماره 2

مرحله دوم

بعدش روی همون تمی که روی دسکتاپ مرحله قبل کپیش کردین کلیک راست گزینه open with انتخاب تم به وسیله Notepad باز کنید بعدش طبق شماره 3 اون قسمتی که کلا آبی کردم انتخاب کنید پاک کنید

طبق شکل بعدی شماره 4 وقتی اون گزینه رو پاک کردین بجاش طبق شکل تایپ کنید

بعدش طبق شکل بعدی به خط پایینتر بیاین اون قسمتی که دورش با کادرقرمز مشخص کردم زیراون قسمتی که خط کشیدم درست هم طبق شکل شما تایپ کنید

بعدشم منوی File از اون بالا انتخاب کنید روی گزینه save کلیک کنید فایل Notepad بعد ببندین

مرحله سوم

بعدشم همون فایل روی دسکتاپ که ساختین ذخیره کردین طبق شماره 6 به داخل پوشه Themes کپی کنید بعدم طبق شکل آخر گزینه Areo Lite به تمهای ویندوز اضافه میشه.

فرق چندانی نکرد.. فقط خطوط دور فیلدا یه کم پر رنگ تر شد
اسم theme هم باید تغییر نام داده بشه

jafarian
08-11-2012, 00:57
استفاده از ویندوز تو گو که یک قابلت در ویندوز ۸ انترپرایز می‌باشد که اجازه بوت شدن و اجرا کردن ویندوز ۸ انترپرایز را از طریق ذخیره سازهای یواس‌بی مانند فلش دیسک‌ها و هارد دیسک‌های اکسترنال را می‌دهد.برای درست کردن ویندوز 8 بصورت لایو از طریق این روش طبق مراحل پایین برین برای اینکار به یک فلش خالی با حجم 29 تا 32 احتیاج دارین که اگر USB 3 باشه که بهترهستش

ویکی‌پدیا ویندوز تو گو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %DA%AF%D9%88)

مرحله اول

اگر که dvd ویندوز دارین نیازی به این مرحله نیست اما اگر فایل ویندوز 8 نسخه Enterprise رو بصورت iso دارین روی سیستم نیاز به فایل install.wim دارین که به اینصورت باید عمل کنید برنامه 7-Zip ازپایین دانلود نصب کنید بعدشم طبق شکل اجراش کنید بعدشم طبق شماره 1 به مسیر فایل iso خودتون که روی سیستم هست برین طبق شماره 2 روی گزینه مورد نظر کلیک کنید بعدش داخل کادری که باز میشه طبق شماره 2 باز روی گزینه مورد نظر کلیک کنید طبق شماره 3 به یکی از درایوهای خودتون برین بعدشم طبق شماره 4 یک پوشه به هر اسمی که تمایل دارین درست کنید طبق شماره 5 روی گزینه مورد نظر کلیک کنید طبق شماره 6 به همین صورت بعدشم به همون پوشه ای که فایلهای dvd ویندوز اکستراکت شده برین میبینید طبق شماره 8 یک فایل به اسم install.wim در مسیر مورد نظر اضافه شده

7-Zip ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مرحله دوم

کلیدهای Windows + Q رو درویندوز Enterprise بزنید داخل کادری که باز میشه طبق شکل شماره 1 دستور مورد نظر تایپ کنید طبق شماره 2 روی گزینه مورد نظر کلیک کنید

مرحله دوم

وقتی طبق شکل پایین فلش به سیستم وصل هستش بعد از تایپ دستور بالا در کادری که باز میشه طبق شماره 4 روی گزینه مورد نظر کلیک کنید

مرحله سوم

دراین مرحله اگر که از DVD ویندوز به همون صورت که گفتم استفاده کنید خودش بصورت اتومات فایل install.wim پیدا میکنه در غیر اینصورت طبق شماره 6 روی گزینه مورد نظر کلیک کنید مسیر فایل بدین که روی هارد طبق مرحله اول ذخیره کردین

مرحله چهارم

اگر که برای فلش بخواین رمز تایین کنید طبق شماره 7 چکمارک گزینه مورد نظر بزنید رمز خودتون وارد کنید وگرنه طبق شماره 8 روی دکمه مورد نظر کلیک کنید

مرحله پنجم

بعدشم طبق شماره 9 روی گزینه مورد نظر کلیک کنید

مرحله ششم

طبق شکل بعد ازاینکه خط مورد نظر کامل پر شد طبق شکل بعدی اگر که بخواین این ویندوز روی سیستم شما قابل اجرا باشه فقط باید شماره 10 انتخاب کنید اگر که بخواین روی سیستمهای دیگه هم قابل اجرا باشه باید شماره 11 رو انتخاب کنید بعدشم رو گزینه شماره 12 کلیک کنید کار به اتمام میرسه

منبع: zdnet ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
08-11-2012, 01:07
تغییردادن بوت ویندوز 8 به حالت کلاسیک یابلعکس برای زمانی که دو تا ویندوز روی سیستم دارین که یکی 7 اون یکی 8

ابتدا برنامه Switch Boot ازپایین دانلود بعدشم روش کلیک راست در ویندوز درحالت run as administrator اجرا کنید بقیه مراحلم که دیگه خیلی ساده نیازی به توضیح نیست البته همین روش از طریق پنجره cmd هم میشه رفت با اجرا کردن این پنجره در حالت admin بعدشم تایپ دو تا دستور پایین که یکی اول منوی بوت ویندوز به حالت کلاسیک تبدیل میکنه یکی دوم هم به حالت جدید.

Switch Boot ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
09-11-2012, 13:37
حذف گزینه uninstall از قسمت برنامه های مترو

ابتدامنوی run با کلیدهای Windows + R اجرا کنیدداخلش تایپ کنید

بعدشم روی گزینه مورد نظر کلیک کنید داخل کادری که باز میشه طبق شکل پایین عمل کنید طبق شماره 5 گزینه مورد نظر Enable کنید تاییداکی کنید بیاین بیرون

jafarian
10-11-2012, 16:33
به وسیله برنامه لینک اول قادر به اضافه کردن گجت به ویندوز 8 هستین

Use gadgets in Windows 8 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

واما به وسیله برنامه دوم قادر به اضافه کردن برنامه به تسکبارویندوز هستین.

Taskbar Pinner ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

aliw111
13-11-2012, 14:18
. اضافه کردن Restart و Shutdown به منوی راست کلیک

در ویندوز 8 Developer دسترسی به منوی Shutdown و Restart به طریق معمول و مانند ویندوزهای قبلی نیست
و باید از طریق یکی از روشهای زیر اقدام کرد (click on user tile in metro,Alt F4,Task manager,metro start menu)
جهت دسترسی آسان به گزینه های Shutdown و Restart می توان انها را با استفاده از فایلهای زیر و تغییراتی در رجیستری به منوی راست کلیک اضافه نمود.

(این فایلها در ویندوز سون نیز قابل اجراست)

سلام دوست عزیز
برای حذف این دو از راست کلیک چکار باید کرد.
باتشکر

Dew Drop
13-11-2012, 22:03
سلام دوست عزیز
برای حذف این دو از راست کلیک چکار باید کرد.
باتشکر

سلام
برای حذف Restart و Shutdown از کلیک راست (مربوط به پست اول این تاپیک) از فایلهای ضمیمه شده استفاده کنید.

jafarian
14-11-2012, 16:26
به وسیله فایل bat پایین قادر به حذف هیستوری run هستین فایل روی دسکتاپ سیو بعدشم روش کلیک راست درحالت run as administrator اجراش کنید.

Clear Run History ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
15-11-2012, 00:59
به وسیله برنامه پایین قادر هستین منویی که با کلیدهای Win + X میاد ادیت کنید.

Edit Win+X ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ask_bl
15-11-2012, 02:07
برای غیر فعال کردن Auto Arrange:

فایل ضمیمه رو دانلود کنین و Disable_Windows_8_Explorer_Auto_Arrange.bat رو توی Desktop بریزین واجراش کنین

برای فعال کردن Auto Arrange:

فایل Enable_Windows_8_Explorer_Auto_Arrange داخل ضمیمه رو توی Desktop بریزین و اجراش کنین

jafarian
15-11-2012, 16:55
روش اضافه کرده safe mode به ویندوز 8

ابتدا گزینه های windows+x بزنید بعدشم گزینه command prompet admin انتخاب کنید درکادری که باز میشه این دستور پایین اول تایپ اینتر کنید

درمرحله بعدم این دستور طبق شکل پایین وارد اینتر کنید

بجای اون قسمت که من زیرش با خط سبز مشخص کردم شما ازیکی سیستم خودتون بنویسید اینتر کنیدبعدشم طبق شماره 2 باید یک پیغام به نشانه تکمیل شدن کار دریافت کنید

درمرحله بعدم منوی run اجرا داخلش دستور msconfig تایپ اینتر کنیدبعدشم تنظیمات طبق شکل بترتیب شماره انجام بدین سیستم که ریست شد بالا اومد کارتموم میشه

واما برای پاک کردن همین منوی بوت safe mode باید ابتدا باز دستور

رو وارد اینتر کنیدبعدشم این یکی دستور پایین وارد اینترکنید

بجای اون اعداد سبزرنگم شمااز یکی سیستم خودتون که در مرحله قبل یاد دادم بایدوارد کنید.

jafarian
16-11-2012, 15:59
نحوه ایجادمنوی شروع نوارابزاردرنواروظیفه دسکتاپ

مرحله اول

طبق شکل به سربرگ مورد نظر برین بعدشم طبق شماره 2 گزینه مورد نظر چکمارکش خورده شده باشه

مرحله دوم

به این مسیر پایین برین

بعدشم روی پوشه Start Menu طبق شکل کلیک راست گزینه شماره 4 انتخاب کنید

مرحله سوم

بعد همون پوشه Start Menu که روی دسکتاپ ساخته شد طبق شماره 5 به همین مسیر

کپی کنید

مرحله چهارم

بعدشم طبق شکل روی تسکبارکلیک راست کنید طبق شکل بعد عمل کنید

مرحله پنجم

دراین مرحله مسیر همون فلدر Start Menu که داخل شاخه مورد نظر کپی کردین بدین طبق شکل بعدشم که میبینید گزینه منوی شروع نوارابزاردرنواروظیفه دسکتاپ اضافه شده.

jafarian
16-11-2012, 16:23
استفاده از حالت Refresh درویندوز 8 که باعث میشه تنظیمات پایین درویندوز به حالت اول بازگردانی شود

نکته: ابتدا طبق روش پست 58 گزینه safe mode به منوی ویندوز خودتون اضافه کنید یا که یک System Repair Disc درست کنید ازطریق گزینه Create a recovery drive درویندوز 8 که اونم درپستهای قبلی همین تاپیک طرزدرست کردنش آموزش دادم.

مرحله اول

کلیدهای Win+X بزنید از منویی که باز میشه

انتخاب کنیدبعدشم داخل کادری که از میشه این دو تا دستور پایین با موس کپی بگیرین داخل اون پنجره بترتیب با موس عمل paste برای هرکدوم جدا انجام بدین بعدشم اینتر کنید داخل خط دوم C مسیری میشه که فایل ایمیج شما داخل اون درایو قرارمیگیره بعد بزارین تا 100 درصد کارش به اتمام برسه طبق شماره 4

مرحله دوم

طبق شکل پایین اگر که ازطریق اضافه کردن گزینه safe mode به منوی بوت ویندوز خواستین عمل Refresh انجام بدین باید طبق شماره 5 گزینه موردنظر انتخاب کنید

مرحله سوم

طبق شماره 6 هم گزینه مورد نظر انتخاب شود

مرحله چهارم

طبق شماره 7 هم به همین صورت

مرحله پنجم

طبق شکل بعدی هم به همین صورت

مرحله ششم

طبق شماره 9 گزینه موردنظرانتخاب شود

مرحله هفتم

بعد یک کادرشبیه شکل پایین به نمایش درمیاد بعدطبق شماره 11 روی یوزرخودتون باید کلیک کنید

مرحله هشتم

طبق شماره 12 با 13 هم گزینه مورد نظر انتخاب کنید

بعدشم که عمل Refresh شروع میشه تااتمام کارمیبایست صبرکنید.

jafarian
16-11-2012, 16:34
طریقه بارگذاری درایورهای ساتا درویندوز 8 حین نصب برای مواقعی که شما ویندوز قرارهست نصب کنید امادرایورهای هارد شماحین عمل نصب به نمایش درنمیاد

مرحله اول

ابتدا درایورهای ساتا مربوط به مادربوردخودتون ازوبسایت سازنده دریافت کنیدروی فلاپی درایو یا که فلش خودتون این درایورهای ساتا روکپی کنید درمرحله بعد به وسیله بوت ویندوز 8 بالا بیاین طبق شماره 1 گزینه موردنظرانتخاب کنید

مرحله دوم

طبق شماره های 2-3-4-5-6-7-8 بهم به همین ترتیب عمل کنید

بعدشم طبق شکل پایین اگر که از نوع بعد ازاین مراحل برای نصب ویندوز پیش برین طبق شکل پایین مشاهده میکنیدکه درایورهای هارد شمابه نمایش درمیاد.

jafarian
17-11-2012, 00:50
طریقه فعال یا غیر فعال کردن پسورد درزمانی که سیستم درحالت Wakeup قرارمیگیره

ابتدا کلیدهای Windows+Q رو همزمان فشار بدین داخل قسمت سرچ تایپ کنید Power Options بعدشم روی گزینه موردنظر کلیک کنید البته همین مسیر از کنترل پنل هم میتونید برین بعدشم درکادری که باز میشه گزینه Change plan settings انتخاب کنید درکادر بعدشم هم طبق شکل عمل کنید برای فعال کردن گزینه yes برای غیر فعال کردن هم گزینه no انتخاب شود

jafarian
17-11-2012, 00:57
طریقه اضافه کردن برنامه های Metro به تسکبار ویندوز

مرحله اول

روی دسکتاپ کلیک راست بعدشم گزینه New بعدم Shortcut انتخاب کنید درکادری که باز میشه متن پایین ازروش کپی بگیرین اونجا paste اینتر کنید

مرحله دوم

بعدشم طبق شکل اسمش بزاین

روی دکمه Finish کلیک کنید

مرحله سوم

قبلش با کلیک راست روی فایل انتخاب گزینه change icon میتونید شکل فایل عوض کنید بعدشم طبق شکل آیکن به تسکبار pin کنید

amir.7
17-11-2012, 01:06
سلام

دوست من اگه امکان داره راه فعال کردن آئرو در ویندوز 8 رو هم پیدا کنید

با تشکر

saeediranzad
17-11-2012, 04:58
سلامدوست من اگه امکان داره راه فعال کردن آئرو در ویندوز 8 رو هم پیدا کنید
با تشکر
سلام
آئرو فعال هست. در 8 نامش هست: Peek . شما نشانگر را روی آیکون هر برنامه در تسکبار ببرید، پنجره برنامه را آن هم بصورت آپدیت نشان میده.
برای اینکه دسکتاپ را ببینید، کلیک راست روی تسکبار>
properties >Use peek to preview...

kasra2002
17-11-2012, 12:36
سلام دوتا مشکل... یکی اینکه برنامه های مترو رو معمولی نمی شه بست یعنی حتما باید به دسکتاپ برم و سمت چپ روی اونا با رایت کلیک ببندم . دو اینکه برنامه های جدیدی برای مترو ارائه نشده ؟ و گجت دیگه وجود نداره؟ ممنون

amir.7
17-11-2012, 13:50
سلام
آئرو فعال هست. در 8 نامش هست: Peek . شما نشانگر را روی آیکون هر برنامه در تسکبار ببرید، پنجره برنامه را آن هم بصورت آپدیت نشان میده.
برای اینکه دسکتاپ را ببینید، کلیک راست روی تسکبار>
properties >Use peek to preview...

سلام

سعیدجان منظورم حاشیه پنجرها و خود تسکبار که بصورت شیشه ای بود و حالا دیگه نیست ،

البته خیلی خیلی کم هست که در واقع میشه گفت نیست

اگه راهی داشتید ممنون میشم

kasra2002
17-11-2012, 15:55
سلام

سعیدجان منظورم حاشیه پنجرها و خود تسکبار که بصورت شیشه ای بود و حالا دیگه نیست ،

لبه های گرد پنجره ها از بین رفته و اون حالتو فکر می کنم باید از نصب بودن گرافیکتون مطمئن شید اونم با درایور و نه خود ویندوز بعد از اون سیستم ریت کنید

saeediranzad
17-11-2012, 16:07
سلام
این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تفاوت آئرو را در ویندوز8 با 7 توضیح میده. و این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) روش برگرداندن حالت شیشه ای را توضیح میده. ببخشید، خودم حوصله خوندنش را نداشتم.

saeediranzad
17-11-2012, 16:10
سلام دوتا مشکل... یکی اینکه برنامه های مترو رو معمولی نمی شه بست یعنی حتما باید به دسکتاپ برم و سمت چپ روی اونا با رایت کلیک ببندم . دو اینکه برنامه های جدیدی برای مترو ارائه نشده ؟ و گجت دیگه وجود نداره؟ ممنون
سلام
همه جور برنامه ای را میشه برای نصب در صفحه استارت از Store گرفت. ولی نه برای ما!
متأسفانه من هنوز نتونستم از Store استفاده کنم.

jafarian
17-11-2012, 16:24
سلام

همونطور که قبلا داخل همین تاپیک گفته بودم برای درآوردن ویندوز 7 به حالت Areo باید از همون برنامه که داخل همین تاپیک معرفی کردم استفاده بشه تنها مشکلشم دو تا بود که تم ویندوز کلا شیشه ای میکرد بعدشم فونت ویندوز بهم میریخت به غیرازاینم راهی دیگه بنظرم نباشه.

jafarian
17-11-2012, 16:27
طریقه ریستارت کردن فایل Explorer.exe درویندوز

ابتدا پنجره تسک منیجر با کلیدهای CTRL+Shift+ESC اجرا کنید بعدشم درکادری که باز میشه کافیه طبق شکل عمل کنید.

jafarian
17-11-2012, 16:49
طریقه حذف Computer ازستون سمت راست درپنجره windows explorer

مرحله اول

منوی Run با استفاده از کلیدهای Win+R اجرا کنید بعد داخلش تایپ کنید regedit داخل کادری که بازمیشه به این مسیر برین اول

برای راحتر پیدا کردن پوشه

درستون سکن چپ روی گزینه CLSID که بصورت رنگ قرمزمشخص کردم کلیک راست گزینه Find انتخاب کنید بعدشم همون متن کادر بالایی رو که بصورت شماره قراردادم باموس از روش کپی بگیرین داخل پنجره Find باموس paste بعدم اینتر کنید تا پوشه

راحترپیدا کنید

مرحله دوم

بعدش طبق شکل پایین برتیب شماره روی گزینه ShellFolder کلیک راست عمل کنید

مرحله سوم

بعدشم طبق شکل پایین بترتیب شماره عمل کنید درقسمت شماره 9 یوزرخودتون که روی ویندوز دارین انتخاب کنید

مرحله چهارم

طبق شکل پایین گزینه مورد نظر انتخاب کنید

بعدشم طبق شکل پایین عمل کنید

بازم طبق شکل پایین عمل کنید درقسمت شماره 13 یوزرخودتون انتخاب کنید بعدشم چکمارک گزینه Replace all child خورده شده باشه طبق شکل

بعدم باز طبق شکل پایین عمل کنید

مرحله پنجم

داخل پنجره سمت راست کلیک راست گزینه New بعدشم DWORD (32-bit) Value انتخاب کنید اسم این کی رو طبق شکل پایین بزارین

بعدشم روی همین کی دبل کلیک کنید درکادری که باز میشه طبق شکل این دستور وارد اینتر کنید

رجیستری رو ببندین بعدشم پنجره تسک منیجراجرا کنید فایل explorer.exe رو طبق شکل ریستارت کنید کار به اتمام میرسه

نکته: برای بازگردانی Computer باید این عدد پایین داخل کادر vaule وارد اینتر کنید.

jafarian
18-11-2012, 00:48
طریقه اضافه کردن Recycle Bin به پایین تسکباردرویندوز

مرحله اول

یک New Folder روی دسکتاپ درست کنید بعدشم آیکن Recycle Bin از روی صفحه دسکتاپ به داخل این فلدرانتقال بدین

مرحله دوم

بعداون فلدر از دسکتاپ به

انتقال بدین اسم New Folder به

تغییربدین

مرحله سوم

بعدشم طبق شکل پایین روی تسکبارکلیک راست به ترتیب شماره پیش برین

مرحله چهارم

طبق شماره 8 بعدش از کادری که باز میشه به مسیر My Documents برین بعدشم طبق شماره 9 همون فلدر

انتخاب کنید طبق شماره 10 گزینه موردنظرانتخاب کنید

مرحله پنجم

طبق شماره 11 باز روی تسکبارکلیک راست چکمارک گزینه مورد نظر بردارین

مرحله ششم

بعد کنارآیکن Recycle Bin پایین تسکبارکلیک راست طبق شماره 13 چکمارکهای گزینه های موردنظر بردارین طبق شماره 12 هم چکمارک گزینه مورد نظر بزنید بعدشم طبق شکل بعدی شماره 14 باز روی تسکبارکلیک راست گزینه مورد نظر فعال کنید کار به اتمام میرسه.

jafarian
19-11-2012, 00:52
طریقه ایجاد یک میانبر از تمامی برنامه های موجوددرقسمت All Apps

ابتدا طبق شکل روی دسکتاپ کلیک راست بعدشم طبق شماره 2 گزینه موردنظر انتخاب کنید

بعداین دستور داخل کادرمورد نظر وارد اینتر کنید

درکادر بعدی این گزینه رو تایپ کنید

بعدشم برای تغییر شکل آیکون طبق شکل پایین روش کلیک راست بترتیب شماره عمل کنید درکادر شماره 6 فقط این دستور پایین وارد اینتر کنیدبعدشم آیکن مورد نظر که انتخاب کردم انتخاب کنید

بعد برنامه رو به پایین تسکبار pin کنید اجراش کنید.

jafarian
19-11-2012, 16:47
طریقه عوض کردن رنگ پس زمینه صفحه استارت ویندوز 8

ابتدا کلیدهای Win+I همزمان فشار بدین وقتی داخل دسکتاپ هستین بعدش طبق شکل گزینه مورد نظر انتخاب کنید

طبق شکل بعدشم روی نوشتهایی که بصورت سبز رنگ مشخص کردم کلیک کنید بعدشم طبق شماره های 2 با 3 میتونید پس زمینه و همچنین رنگ پس زمینه رو تغییر بدین.

jafarian
20-11-2012, 00:45
طریقه افزایش یا کاهش تعداد سطرها در صفحه start ویندوز

منوی run اجراداخلش دستور regedit تایپ بعدشم به این مسیر پایین ازرجیستری برین

بعدشم طبق شکل بترتیب شماره عمل کنید وقتی که کی مورد نظر درست کردین اسمش به

تغییر بدین روش دبل کلیک کنید داخل کادری که باز میشه تعداد سطرهای صفحه استارت باعددی که تایپ میکنید میتونید مشخص کنید برای بازگشت به حالت اول فایل bat پایین دانلود روی دسکتاپ سیو درحالت run as administrator اجرا کنید

Bat file ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
20-11-2012, 00:56
نمایش متن مورد نظر برای مواقعی که ویندوز ریست میکنید یا خاموش میکنید بالا میاد قرارهست نمایش داده شود

مرحله اول

منوی run اجرا داخلش دستور regedit تایپ اینتر کنیدبعدشم به این مسیر پایین از رجیستری برین طبق شکل بترتیب شکاره عمل کنید بعدش داخل کادری که بازمیشه یک اسم برای فایل خودتون مشخص کنید بعدشم روی دکمه save کلیک کنید تا داخل هاردذخیره شود

مرحله دوم

روی گزینه شماره 4 به اسم

دبل کلیک کنید بعدشم متن خودتون که میخواین سطر بالا هنگامی که ویندوز بالا میاد نمایش داده شود وارد کنید اکی کنید

بعدش روی گزینه پایین به اسم

متنی که میخواین سطر پایین نمایش داده شود وارد اکی کنید رجیستری رو ببنیدین بعدشم سیستم ریستارت کنید کار به اتمام میرسد

مرحله سوم

برای بازگردانی سیستم به حالت قبل پنجره رجیستری رو باز اجرا کنید طبق شکل پایین گزینه های مورد نظرانتخاب کنید

طبق شکل بعدم مسیر اون فایلی که ذخیره کردین روی هارد بدین بعدم کارتموم میشه سیستم ریستارت کنید.

jafarian
21-11-2012, 00:49
تهیه گزارش از طریق Power Diagnostics ویندوز که نمایش میدهد از قدرت سیسنم شما چه مقدار مصرف شده یا که مشکلات باطری رو نمایش میدهد یا خطاهای دیگه سخت افزاری را

ابتدا کلیدهای win+x همزمان فشاربدین از کادری که باز میشه گزینه

انتخاب کنید بعدشم درکادری که باز میشود این متن پایین با موس از روش کپی بگیرین داخل همون پنجره باموس paste بعدشم اینتر کنید

بعد یک گزارش بصورت html رو دسکتاپ اضافه میشود که اگر روی اون کلیک کنید بازش کنیددرقسمت Errors خطاهای سیستم شما به نمایش درمیاید.

jafarian
21-11-2012, 00:56
غیرفعال کردن گزینه adaptive brightness درویندوز 8 که در بعضی از لپ تاپها نور با توجه به نور محیط تنظیم میکند

به control panel برین گزینه Power Options انتخاب کنیدبعدشم درکادری که باز میشه روی گزینه مورد نظر کلیک کنید

درکادربعدی هم گزینه موردنظر انتخاب کنید

درکادر آخرهم گزینه مورد نظر Off کنید تایید اکی کنید خارج شوید.

Toni Kroos
21-11-2012, 13:23
سلام.
آیا گجتی جهت sleep کردن کامپیوتر هست ؟
آخه من هر دفعه بخوام sleep کنم دو ساعت باید lock کنم و بعد sleep
------------
آیا راهی هست که اصلا برای ورود پسورد نخواد ؟ ( یعنی حتی وقتی lock میکنم )
------------

jafarian
21-11-2012, 16:39
طریقه اضافه کردن Windows Media Center به ویندوز 8 نسخه Pro

ابتدا وارد سایت پایین بشین بعدشم درکادری که عکسش پایین قراردادم ایمیل خودتون درکادر اول درکادر دوم هم کدی امنیتی رو وارد کنید بعدم روی گزینه send my product key کلیک کنید ظرف مدت 24 ساعت برنامه Windows Media Center به ایمیل شماسند میشود.

Add Windows Media Center to Windows 8 Pro ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
21-11-2012, 16:44
طریقه غیر فعال کردن Store که برنامه های مربوط به ویندوز Store رو بصورت اتومات آپدیت میکند

منوی run اجرا کنید داخلش دستور gpedit.msc تایپ اینتر کنید بعدشم طبق شکل پایین بترتیب شماره عمل کنید تا این گزینه برای آپدیت بصورت اتومات غیرفعال شود.

jafarian
22-11-2012, 00:49
طریقه اجرای فیلمهای Blu-Ray درویندوز 8 به وسیله VLC media player

مرحله اول

فایل فشرده پایین دانلود کنید به اسم VLC

VLC ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بعد فایل فشرده رو از حالت فشرده خارج کنید که شامل 3 تافایل میشه که بترتیب به اسم

قراردارن که فایلی به اسم libaacs 64bit مربوط به ویندوز 64 بیتی 8 میشه بعد برنامه Vlc media player ازپایین اونم دانلود کنید داخل ویندوز نصبش کنید اگرم که آخرین ورژنش نصب دارین که هیچی

VLC media player ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 2.0.4 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مرحله دوم

با کلیدهای Win+E پنجره اکسپلورر اجرا کنید طبق شکل در قسمت آدرس باراین دستور پایین با موس از روش کپی بگیرین داخل آدرس بار با موس paste اینتر کنید

بعد طبق شکل پایین شماره 4 اون مسیر برای شما باز میشه بعدش باید یک New Folder درست کنید اسمش به

طبق شماره 5 تغییر بدین

دراین مرحله اون فایلی که در مرحله اول گذاشتم دانلود کردین فایلی به اسم

داخل همین پوشه که تغییر نامش دادین کپی کنید

بعد به این مسیر پایین برین که Vlc در اون نصب هست

اون فایل دیگه به اسم

داخل این پوشه کپی کنید اگر که ویندوز شما هم 64 بیتی که اون یکی فایل به اسم

داخل پوشه

کپی کنید بعدشم برنامه Vlc روطبق شکل اجرا ابتدا کلیدهای Ctrl+D رو بزنید داخل کادری که باز میشه طبق شکل تنظیمات انجام بدین بعدشم روی دکمه Browse کلیک کنید مسیر فایل Blu-Ray بدین بعدم play کنید.

jafarian
23-11-2012, 01:15
طریقه قراردادن گزینه OpenFile Location درکلیک راست ویندوز وقتی روی فایلی کلیک میکنید که نصب کردین

ابتدا کلیدهای Win+R همزمان فشاربدین در کادری که باز میشه گزینه Notepad تایپ اینتر کنید بعدشم این متن پایین باموس ازروش کپی بگیرین داخل همون پنجره Notepad باموس paste کنید

بعد به منوی File برین گزینه save as انتخاب کنید درقسمت File name تایپ کنید

بعدشم ازقسمت save as type کنید All Files انتخاب کنید ازآخرم روی گزینه save کلیک کنید فایل اجراکنید هرپیغامی که داد تایید اکی سیستم ریستارت کنید

واما برای پاک کردن این فایل از منوی کلیک راست طبق مراحل بالا برین فقط اینسری متن پایین داخل پنجره Notpad باید paste کنید بعدشم به اسم

سیواجراش کنید.

Dew Drop
23-11-2012, 09:45
برای اجرای بازی های ویندوز سون در ویندوز 8 لازم است که پوشه Microsoft Games در فلدر Program Files در درایو ویندوز سون
رو به فلدر Program Files در ویندوز 8 منتقل کنید.(نوع ویندوز هایی که برای این کار استفاده میشه اعم از 64 یا 32 بیت باید از یک نوع باشند.)
سپس فایل CardGames.dll از پوشه Windows\System 32 ویندوز سون رو به پوشه ی بازی های FreeCell,Hearts,Solitaire,Spider Soloitaire کپی کنید.
سپس Patch ضمیمه رو دانلود و اجرا کنید تا بازی ها قابل اجرا گردند.

jafarian
23-11-2012, 13:24
طریقه تغییرنام اسم فایل برای مواقعی که اسم فایل یا پوشه مورد نظر شما بصورت عادی تغییر نمیکند

مرحله اول

به مسیر فلدر خودتون برین که اون فایل داخلش قراردارد بعدشم طبق شکل پایین بترتیب شماره عمل کنید

بعد یک کادری شبیه شکل پایین شماره 3 باز میشه دراین مرحله بزارین این کادرکلا بازباشه درمرحله بعد پنجره Tsk Manager باز کنید بترتیب شکل طبق شماره های 4 و 5 و 6 عمل کنید

مرحله دوم

بعد داخل همون پنجره cmd که اشاره کردم بزارین باز باشه فایل داخل همون پوشه خودتون که میخواین تغییر نامه بدین با استفاده از دستور

تغییر نام بدین طبق شکل پایین که از من یک فایل txt بوده به اسم R که اسمش تغییر دادم به M با استفاده از این دستور پایین

بعدشم که اینترزدم

بعدبازطبق شماره 8 پنجره تسک منیجر که باز هست اجرا کنید از اون بالا منوی File انتخاب بعدشم طبق شکل پایین گزینه مورد نظر انتخاب کنید

داخل کادری که باز میشه تایپ کنید

بعدشم اکی کنید کاربه اتمام میرسد

برای کپی پوشه یا فایل هم از دستور xcopy میتونید استفاده کنید ازهمین طریق.

jafarian
24-11-2012, 00:50
طریقه ایجاد کردن گزینه system restore دردسکتاپ

ابتدا طبق شکل پایین بترتیب شماره عمل کنید

بعد این متن پایین از روش کپی بگیرین داخل کادر پایین که برای شماباز میشه طبق شکل paste کنید

درمرحله بعد اسم همین فایلی که قرارهست درست شودروی دسکتاپ به System Restore تغییر بدین بعدم روی دکمه Finish کلیک کنید

برای تغییر شکل آیکنی که رودسکتاپ ساخته میشه به System Restore روی همین آیکن کلیک راست کنید بعدشم طبق شکل بترتیب شماره عمل کنید فقط در قسمت شماره 9 درکادر مورد نظر باید این دستور پایین با موس copy بعدشم paste کنید

بعدشم اگر خواستین با کلیک راست روی همین آیکن میتونید به تسکبار pin کنید این آیکن.

jafarian
27-11-2012, 16:38
طریقه ساخت و حذف اکانت با استفاده از پنجره CMD

ابتدا کلیدهای Win+X همزمان فشار بدین بعدشم گزینه مورد نظر داخل عکس انتخاب کنید

درپنجره ای که باز میشه برای اضافه کرده اکانت از دستور زیر استفاده کنید

بجای p30 اسم یوزر خودتون که میخواین روی ویندوز بزارین تایپ کنید بجای شماره 123456 هم پسوردی که قرارهست روی ویندوز مشخص کنید بزارین بعدشم اینترکنید

واما برای حذف اکانتم از این یکی دستور پایین باید استفاده کنید

بجای p30 باز باید اسم یوزر خودتون تایپ اینتر کنید تا اون یوزرحذف شود.

ALI . R
27-11-2012, 21:54
برای دانلود و نصب Windows Movie Maker 2012 و Photo Gallery و همچنین برنامه های کاربری دیگر ویندوز نظیر ( Writer , Mail , Microsoft SkyDrive , messenger ) فایل wlsetup-web ضمیمه رو اجرا کنید و میتونید هر کدام از برنامه های نام برده شده رو دریافت و نصب کنید . :20:

jafarian
01-12-2012, 00:25
طریقه ایجاد گزینه Window Switcher به ویندوز

ابتدا طبق شکل پایین عمل کنید

بعد داخل کادری که باز میشه این متن پایین paste اینتر کنید

دراین مرحله بطور مثال این اسم Window Switcher بزارین بعدشم اینترکنید

بعد برای تغییر شکل آیکن روی آیکن مورد نظر کلیک راست گزینه properties بعدشم طبق شکل عمل کنید درکادرشماره 10 فقط تایپ کنید explorer.exe بعدشم اینتر کنید بعد که شکل آیکن تغییر پیدا کرد میتونید آیکن به پایین تسکبار pin کنید.

jafarian
01-12-2012, 00:40
طریقه فعال کردن انیمشنهای مخفی درویندوز 8 برای صفحه Start Screen

ابتدا منوی run اجرا داخلش دستور regedit تایپ اینتر کنید درکادری که باز میشه ابتدا به این مسیر پایین برین

بعد طبق شکل بترتیب شماره عمل کنید

وقتی که رشته مورد نظر درست شد اسمش به

تغییر بدین بعد روی همین رشته دبل کلیک طبق شکل درکادر vaule عدد 1 تایپ اکی کنید بعدم کلید Win ازصفحه کلید بزنید تغییری که در Start Screen به وجود میاد ببینید

برای اینکه تغییرات بیشتری رو بتونید ایجاد کنید در Start Screen باید طبق همون شکل اول یک رشته درست کنید بعدش اسم بتریب به گزینه هایی که بترتیب میگم تغییر بدین برای هرکدوم ازاین 4 تا گزینه باید یک رشته درست کنید مقدارشم که درکادر Vaule باید تایپ کنید قراردادم

بعد ازاینکه این رشته های رو بترتیب درست کردین کلید Win بزنید تاتغییرات کلی که روی Start Screen به وجود اومده رو مشاهده کنید

نکته: بجای اون اعدادی که داخل اون 4 تا رشته که قراردادم که باید درکادر Vaule وارد کنید شما از اعداد دیگه میتونید استفاده کنید

البته همین روش با برنامه ای به اسم Start Screen Animations Tweaker میتونید انجام بدین که لینکشم پایین قراردادم که من از طریق رجیستری گفتم.

Start Screen Animations Tweaker ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
02-12-2012, 00:07
تایین مدت زمان باز ماندن notification area messages درویندوز

ابتدا منوی run اجرا داخلش دستور regedit تایپ اینتر کنیدبعدشم به این مسیرپایین برین

بعدش درپنجره سمت راست روی گزینه

دبل کلیک کنید درکادر Vaule data بطور مثال زمانش بزارین 5 بعدشم گزینه Decimal انتخاب کنید بعد اکی کنید رجیستری رو ببندین سیستم sign out کنید از نوع وارد ویندوز بشین.

saeediranzad
02-12-2012, 03:46
سلام
امیدوارم تکراری نباشه؛ چون تاپیک را کامل نخوندم.
چگونه اندازه حاشیه پنجره ها را در ویندوز هشت تغییر دهیم؟
دو را ه برای این کار هست:
1- برنامه Tiny Window Borders از این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

که کار با آن ساده است.
2- از راه رجیستری
در قسمت سرچ ویندوز regedit را تایپ کنید و سپس اینتر را بزنید.
این مسیر را دنبال کنید: HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics
دو مقدار هایلایت شده در عکس باید تغییر داده شوند[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برای تعیین کمترین حد برای حاشیه ویندوز با دابل کلیک روی هردو مقدار اندازه آنها را روی صفر بگذارید.
با خروج از ویندوز و ورود دوباره، این مقدار اعمال میشود.
برای بازگشت به اندازه پیشفرض ویندوز، پهنای حاشیه را روی -15 و پهنای حاشیه دیوارکوبPadded BorderWidth را روی -60 بگذارید.

منبع:HowToGeek ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
02-12-2012, 16:36
به وسیله برنامه Start Screen Pinner قادر به pin کردن برنامه یا فلدر به صفحه Start Screen هستین.

Start Screen Pinner ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
04-12-2012, 00:38
طریقه تغییر محل نصب برنامه های مربوط به Metro درویندوز

مرحله اول

کلیدهای Win+E رو همزمان فشار بدین درکادری که باز میشه طبق شماره عمل کنید درشماره 2 چکمارک گزینه مورد نظر بزنید

بعد به مسیری که در عکس مشخص کردم طبق شماره 3 برین بعدروی فلدر

کلیک کنید بعد که کلیک کنید یک پیغام طبق شکل دریافت میکنید که قادر به باز کردن این فلدر بصورت عادی نیستین

بعدش روی همین فلدر کلیک راست طبق شکل پایین گزینه مورد نظر انتخاب کنید

بعد طبق شکل پایین بترتیب شماره عمل کنید فقط در قسمت شماره 12 که همون کادر سفید رنگ میشه شما ابتدا اسم یوزری که روی ویندوز دارین وارد کنید بعدشم روی گزینه شماره 13 کلیک کنید بعدشم گزینه شماره 14 انتخاب کنید

طبق شکل پایین اون قسمتی که خط کشیدم اسم یوزر شماهم اونجا اضافه میشه بعدم گزینه شماره 15 انتخاب کنید بعدشم 16 انتخاب کنید

بعد از انتخاب شماره 16 برای شماکادر شماره 17 به نمایش درمیاد وقتی که کارش به اتمام رسید روی گزینه شماره 18 از شکل بالا کلیک کنید

بعد از اتمام کار با روی همون فلدر

ابتدا کلیک راست بعدشم گزینه properties انتخاب کنید بعددر کادری که باز میشه که همون شماره 20 میشه طبق شماره عمل کنید بازم در کادرشماره 22 باید اسم یوزرخودتون وارد کنید روی گزینه شماره 23 بعدشم 24 کلیک کنید

بعدم درشکل پایین باز باید یوزر خودتون انتخاب کنید ابتدا که از من M هستش بعد شماره 25 چکمارکش بزنید طبق شماره 26 گزینه مورد نظر انتخاب کنید

بعد طبق شماره 27 یک کادر باز میشه وقتی که کارش به اتمام رسید روی گزینه شماره 28 کلیک کنید

بعدشم طبق شکل پایین وقتی روی فلدر

دبل کلیک بدون پیغامی باز میشه

مرحله دوم

منوی run اجرا داخلش دستور regedit تایپ اینتر کنید درکادری که باز میشه به این مسیر پایین برین اول

بعد طبق شکل بترتیب شماره عمل کنید

بعد درکادری که باز میشه از طبق شماره عمل کنید با انتخاب گزینه های مورد نظر بازم درکادرشماره 37 ابتدا اسم یوزرخودتون وارد کنید بعدشم گزینه های شماره 38 با 39 انتخاب کنید

بعدشم طبق شکل پایین عمل کنید

بعد درکادری که باز میشه طبق شماره 42 به سربرگ مورد نظر برین طبق شماره 43 یوزرخودتون انتخاب کنید با کلیک کردن روش بعدش گزینه شماره 44 که بزنید یک کادر به نمایش در میاد که گزینه شماره 45 باید بزنیدبعدش روی شماره 46 کلیک کنید

بعد یوزرخودتون انتخاب کنید گزینه های شماره 48 با 49 انتخاب کنید اگر پیغامی هم نمایش داده شد تایید کنید

درقسمت آخر روی گزینه

طبق شماره 51 دبل کلیک کنیددرکادری که بازمیشه مسیر مورد نظر خودتون برای تغییر نصب برنامه های Metro وارد اینتر کنید رجیستری رو ببندین سیستم ریستارت کنید.

jafarian
05-12-2012, 16:39
طریقه Replace کردن یا همون جایگزینی فایل explorer.exe درویندوز

مرحله اول

ابتداباید از فایل explorer.exe یک کپی روی هارد داشته باشین یا که از سیستم دیگه بسته به نوع ویندوز خودتون کپی بگیرین یا که از dvd ویندوز استخراج کنید با برنامه 7-zip بعد فایل explorer.exe روی دسکتاپ سیو اسمش به explorer2.exe تغییر بدین

بعدشم به مسیر شماره 2 برین فایل مورد نظر اونجا باموس paste کنید طبق شکل

بعدروی فایل اصلی به اسم explorer کلیک راست گزینه مورد نظر انتخاب کنید

بعدش طبق شماره باز عمل کنید

بازم طبق شماره عمل کنید درکادرشماره 9 اسم user خودتون که روی ویندوز دارین وارد بعد روی گزینه شماره 10 بعدشم 11 کلیک کنید بعد رو گزینه شماره 12 که کلیک کردین کادر شماره 13 باز میشه که باید اکی کنید بعدم روی گزینه شماره 14 کلیک کنید

بعد باز طبق شکل بترتیب شماره عمل کنید درکادرشماره 18 باز باید طبق مرحله بالا عمل کنید اسم user خودتون که روی سیستم دارین وارد روی گزینه شماره 19 بعدشم 20 کلیک کنید

بعدشم طبق شماره 21 یوزرخودتون انتخاب کنید چکمارک گزینه Full control بزنید روی گزینه شماره 22 کلیک کنید درکادری که باز میشه گزینه شماره 23 انتخاب کنید بعدشم از نوع روی گزینه شماره 24 کلیک کنید درپنجره آخرم روی گزینه اکی کلیک کنید

مرحله دوم

دراین مرحله باید فایل explorer.exe پاک کنید اما طبق شکل پایین اگر برای پاک کردنش اقدام کنید یک پیغام دریافت میکنید

که باید این راه برین منوی run اجرا داخلش دستور regedit تایپ اینتر کنید درکادری که باز میشه طبق شماره 28 به مسیر مورد نظر برین بعدشم طبق شماره عمل کنید فقط وقتی روی گزینه شماره 30 دبل کلیک کردین داخل کادر شماره 31 باید تایپ کنید explorer2.exe بعدم اکی کنید پنجره رجیستری رو ببنیدین

بعد پنجره Task manager اجرا کنید طبق شماره 33 به سربرگ مورد نظربرین طبق شماره 34 گزینه مورد بعدشم طبق شماره 35 گزینه مورد نظر انتخاب کنید

بعد باز طبق شماره 36 گزینه مورد نظر از پنجره Task manager انتخاب کنید از منویی که بازمیشه گزینه New Task Run انتخاب کنید بعد طبق شماره 37 درکادرمورد نظر تایپ کنید explorer2.exe بعدشم اینتر یا اکی کنید

طبق شکل پایین باز به شاخه ویندوز برین فایل اصلی explorer.exe که پاک نمیشد پاک کنید

درمرحله آخرم پنجره رجیستری رو از نوع اجرا کنیدباز طبق شکل عمل کنید فقط درکادر شماره 44 گزینه explorer.exe تایپ اینتر کنید.

jafarian
06-12-2012, 00:29
به وسیله برنامه Windows 8 Start Screen Customizer قادر به این هستین که start menu ویندوز به اونصورت که دوست دارین تنظیم کنید

Windows 8 Start Screen Customizer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

واما به وسیله برنامه Reboot-To قادر به انجام این کار هستین که وقتی دو تا ویندوز روی سیستم دارین بطور مثال یکی 7 اون یکی 8 بدون وارد شدن به منوی بوت ویندوز یکراست وارد اون ویندوز که میخواین بشین فقط کافیه برنامه رو داخل جفت ویندوزها نصب کنید بعدشم از اون پایین تسکبار اجراش کنید بطور مثال اگر داخل 7 هستین بخواین وارد ویندوز 8 بشین کافیه گزینه windows 8 انتخاب کنید.

Reboot-To ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
07-12-2012, 00:27
به وسیله برنامه StartW8 میتونید استارت منوی ویندوز 7 داخل 8 هم داشته باشین با این تفاوت که استارت منویی که دارین تمی که داره با ویندوز 8 فرقی نداره

StartW8 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با برنامه Window Size قادر به انجام اینکار هستین که روزلیشن ویندوز خودتون به اونصورت که میخواین تغییر بدین بصورت دستی .

Window Size ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
07-12-2012, 10:34
اضافه کردن موتورهای جستجو به منوی استارت ویندوز

برای اینکار فایل پایین دانلود از حالت فشرده خارجش کنید بعدشم روی دسکتاپ سیو کنید کنید برای اضافه شدن این حالت به منوی استارت گزینه Add Website Links in Windows Explorer انتخاب کنید هرپیغامی که داده شد تایید اکی سیستم ریستارت کنید برای لغو این حالتم اون یکی فایل اجرا بعدشم سیستم ریستارت کنید اگر که خواستین خودتون میتونید این فایل رجیستری رو Edit کنید بطور مثال موتور جستجوی دیگه رو وارد کنید برای اینکارم روی همون فایل رجیستری باید کلیک راست گزینه Edit انتخاب بعدشم آدرس خودتون جایگزین آدرس دیگه کنید .

Add Website Links ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] nu_Search_Results_Page.7z)

jafarian
07-12-2012, 16:48
یکسری کلید میانبر برای ویندوز 8 که پایین قراردادم

jafarian
08-12-2012, 00:36
طریقه اضافه کردت سایت مورد نظر درکلیک راست ویندوز بطور مثال موتور جستجوی گوگل

ابتدا منوی run اجرا داخلش دستور regedit تایپ اینتر کنید درکادری که باز میشه به این مسیر پایین برین اول از رجیستری

بعد روی گزینه shell طبق شکل کلیک راست بترتیب شماره عمل کنید

بعد اسم اون گزینه رو بطور مثال به Open Google.com تغییر بدین طبق شمل باز روی همین گزینه کلیک راست طبق شکل یک Key جدید درست کنید

اسم همین Key که درست کردین به

تغییر بدین طبق شماره 8 بعدطبق شماره 9 روی گزینه مورد نظردبل کلیک کنید درکادر vaule data وارد کنید

اگر که واسه اکسپلورر بخواین باید iexplore جایگزین firefox کنید بعدشم اکی کنید سیستم ریستارت کنید شما هر سایت دیگه خواستین میتونید به همین صورت اضافه کنید.

jafarian
09-12-2012, 00:45
به وسیله برنامه Ribbon Disabler قادر به این هستین که نوارابزار ویندوز 8 مثل ویندوز 7 کنید

فقط کافیه برنامه رو از پایین اجرا طبق شکل عمل کنید.

Ribbon Disabler ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
11-12-2012, 16:50
به وسیله افزونه پایین که مربوط به Windows Store میشه بصورت رایگان هم هست قادر به انجام این هستین که فیلمهای خودتون از طریق خود ویندوز ادیت کنید با نصب این برنامه.

Cinelab ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
13-12-2012, 00:40
طریقه عوض کردن مکان فلدر Screenshot در ویندوز که وقتی عکسی به وسیله کلیدهای Win + Print بگیرین دراین فلدر قرارمیگیرد که بصورت پیش فرضم در مسیر پایین قراردارد

ابتدا طبق شماره 1 به مسیر بالا وقتی که رفتین یا همون مسیری که بالا قراردادم فقط در مسیر بالا درقسمت user name باید به پوشه یوزر خودتون برین بعد طبق شماره 2 روی فلدر Screenshot کلیک راست گزینه properties انتخاب کنید بعد طبق شماره های 3 با 4 عمل کنید بعد درکادری که باز میشه بطور مثال درایو e رو برای ذخیره عکسها درپوشه Screenshot مشخص کنید قبلش باید یک پوشه دراون درایو به اسم Screenshot بطور مثال درست کنید

بعدازدادن مسیرروی گزینه های تایید اکی کلیک کنید

برای برگشت به حالت دیفالت هم کافیه باز روی فلدر Screenshot کلیک راست گزینه properties انتخاب کنید بعدشم گزینه شماره 3 ازآخرم تایید اکی کنید

jafarian
15-12-2012, 00:10
غیرفعال کردن گزینه

در ویندوز که باعث اینکار میشود که بین صفحه دسکتاپ و استارت اسکرین سریعتر سوئیچ کنید

ابتدا منوی run اجرا داخلش دستور

تایپ اینتر کنید بعدشم طبق شکل عمل کنید چکمارک گزینه مورد نظر بردارین تایید اکی کنید برای تست کلید Win از صفحه کلید فشار بدین.

jafarian
15-12-2012, 16:40
طریقه عوض کردن رنگ صفحه Logon Screen ویندوز از طریق رجیستری

ابتدا منوی run اجرا داخلش دستور regedit تایپ اینتر کنید بعدشم به این مسیر پایین برین طبق بترتیب شماره عمل کنید

درقسمت شماره 2 روی گزینه مورد نظر کلیک کنید بعدشم طبق شماره های 3 با 4 برین درشکل بعدی اسم همون Key طبق شماره 5 به

طبق شکل تغییر بدین بعد روی همون Key کلیک کنید داخل پنجره سمت راست کلیک راست گزینه New بعدم گزینه Dword 32-bit vaule رو انتخاب کنید اسم این رشته رو طبق شماره 6 به

تغییر بدین بعد روی همین گزینه دبل کلیک کنید درکادری که باز میشه در قسمت vaule برای تغییر رنگ صفحه Logon Screen یک عدد بین 2 تا 24 وارد اکی کنید رجیستری رو ببندین سیستم ریستارت کنید.

jafarian
17-12-2012, 16:45
به وسیله برنامه WinReducer 8 قادر هستین یک ویندوز سفارشی از درست کنید از ویندوز 8 به اونصورت که تمایل دارین تغیییرات در اون ایجاد کنید.

WinReducer 8 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
18-12-2012, 16:44
اضافه کردن Quick Launch به منوی Send to در ویندوز

تایپ اینتر کنید بعدشم در کادری که باز میشه داخل همون صفحه طبق شکل پایین کلیک راست گزینه مورد نظر انتخاب کنید

بعد یک کادر باز میشه که در قسمت اول این متن پایین paste اینتر کنید

درکادر بعدی این اسم پایین paste کنید بعدشم روی گزینه Finish کلیک کنید

بعدشم طبق شکل پایین مشاهده میکنید گزینه Quick Launch به صفحه Send to اضافه شده

در مرحله آخرم روی یکی از فایلی موجود روی دسکتاپ یا هر جای دیگه کلیک راست کنید بعدشم طبق شماره 7 از گزینه Quick Launch میتونید استفاده کنید .

jafarian
23-12-2012, 00:59
به وسیله فایل پایین که قرارداده شده قادر به اضافه کردن گزینه Switch User به کلیک راست ویندوز هستین برای اینکار ابتدا فایل فشرده پایین دانلود از حالت فشرده خارجش کنید بعد فایلی به اسم

رو اجرا کنید سیستم بعدم ریست کنید برای حذفشم اون یکی فایل اجرا هر چی پیغام داد تایید اکی سیستم ریستارت کنید.

Add Switch User to Desktop Context Menu ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ALI . R
23-12-2012, 10:29
Disable UAC on Windows 8 - حذف نماد سپر امنیتی از روی Shortcut های ویندوز 8

بدین منظور :

به Control Panel ویندوز مراجعه کنید و در قسمت بالا سمت راست درست همان قسمتی که گزینه View By وجود دارد گزینه Large Icons را انتخاب کنید ( این گزینه به صورت پیش فرض بر روی Categories تنظیم شده است )
سپس بر روی آیکن Administrative Tools کلیک کرده و در صفحه ای که باز میشود Local Security Policy را اجرا و از انتخابهای موجود در سمت چپ، به ترتیب به مسیر Local Policies/Security Options رفته و در کادر مقابل بر روی سومین مورد از آخر (تصویر) دابل کلیلک کرده و گزینه ی Disable را انتخاب و OK کنید و برای اعمال تغییرات یکبار سیستم خود را ریستارت کنید و شاهد حذف نماد سپر از روی شورتکاتهای ویندوز باشید .

jafarian
23-12-2012, 16:22
طریق عوض کردن بک گراند Windows Photo Viewer

ابتدا منوی run اجرا کنیدبعدشم داخلش دستور regedit تایپ اینتر کنیددرکادری که باز میشه ابتدا به این مسیر پایین برین

درضمن اگر ویندوز شماجنیون نباشه این مسیر ندارین بعد طبق شکل پایین بترتیب شماره عمل کنید درقسمت شماره 3 روی گزینه

دبل کلیک کنید در کادری که باز میشه طبق شکل بطور مثال اگر بخواین بک گراند مشکی رابرای صفحه Windows Photo Viewer انتخاب کنید درکادر vaule data باید تایپ کنید

اکی کنید رجیستری رو ببنیدین

البته همین روش بابرنامه

هم میشه رفت که پایین قراردادم این برنامه را

jafarian
25-12-2012, 00:26
فیکس کردن بک گراند Lock Screen با عوض کردن تصویر User Account برای مواقعی که شما قادر به عوض کردن این دو مورد نیستین

ابتدامنوی run اجراداخلش دستور regedit تایپ بعدشم به این مسیر پایین برین اول

بعدطبق شکل پایین بترتیب شماره عمل کنید روی گزینه شماره 2 کلیک راست گزینه های 3 با 4 انتخاب کنید تا یک key ساخته شود

بعدشم طبق شکل بعدی شماره 5 اسم key به اسم پایین تغییربدین اول

بعدروی همین key وقتی که کلیک کردین روی گزینه شماره 6 دبل کلیک کنید داخل کادر شماره 7 تایپ کنید

اکی کنید رجیستری روببندین سیستم ریستارت کنید.

jafarian
28-12-2012, 16:12
اضافه کردن اطلاعات اضافی به قسمت System Properties ویندوز بدون نیاز به برنامه خاصی

ابتدا منوی run اجرا بعدداخلش دستور regedit تایپ اینترکنید درکادری که باز میشه به این مسیر پایین برین

بعد طبق شکل پایین روی روی گزینه شماره 2 کلیک راست بعدگزینه های 3 با 4 انتخاب کنید تا یک Key درست شود

بعدطبق شماره اسم Key که درقسمت قبل درست کردین به OEMInformation تغییر بدین بعدبطور مثال اگر شماصاحب یک وب سایت باشین بخواین سایت خودتون در قسمت System Properties قراربدین باید روی همین گزینه شماره 5 کلیک کنید بعد درستون سمت راست کلیک راست گزینه New بعدشم String value انتخاب کنید اسم همین رشته رو به

تغییر بدین روی این رشته دبل کلیک کنید درکادری که باز میشه در قسمت vaule data اسم سایت خودتون وارد کنید بطور مثال:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بعدم اکی کنیدیا برای قراردادن Logo باید طبق روش قبل باز یک String value درست کنید بعدشم اسمش به Logo تغییر بدین روی همین گزینه دبل کلیک کنید درکادری که باز برای شما باز میشه طبق شماره 7 مسیر فایل Logo رو میدین بعدشم روی گزینه شماره 8 کلیک کنید یا که گزینه های دیگه ای که خواستین میتونید درست کنید مثل اسم شرکت و غیره که همه را داخل شکل پایین مشخص شده اون قسمتی که بازکادر قرمز مشخص کردم بعدم سیستم کافیه ریستارت کنید.

jafarian
04-01-2013, 16:08
طریقه حذف گزینه Libraries از پنجره موجود درویندوز اکسپلورر

ابتدا منوی run اجرا داخلش دستور regedit تایپ اینترکنید بعدشم به این مسیر پایین از رجیستری برین

بعد طبق شماره 2 روی گزینه مورد نظریکبارکلیک کنید بعددکمه F3 از صفحه کلید بزنید درکادری که باز میشه این متن پایین paste کنید بعد گزینه شماره 4 انتخاب کنید

بعد وقتی گزینه مورد نظر پیدا شد روی همین فلدر دبل کلیک کنید از زیرمنویی که باز میشه روی گزینه شماره 6 کلیک راست بعدشم طبق شماره پیش برین

بعد طبق شکل پایین بترتیب شماره عمل کنید فقط درقسمت شماره 12 ابتدا اسم یوزرخودتون وارد کنید بعدشم روی گزینه 13 بعد 14 کلیک کنید

بعد باز طبق شکل پایین عمل کنید درقسمت شماره 16 چکمارک گزینه مورد نظر بزنید

درشکل بعدی که طبق شماره 18 شماباید روی یوزرخودتون یکبارکلیک کنید بعدم طبق شماره 19 عمل کنید اگر هر پیغامی بعد ظاهر شد شمافقط باید تایید کنیداون پیغام

درکادربعدی هم باز طبق شماره 20 باید یوزرخودتون انتخاب کنید بعدم گزینه های شماره 21 انتخاب کنید

بعد از به پنجره رجیستری برگردین طبق شماره 22 روی گزینه مورد نظردبل کلیک کنید بعد در کادرشماره 23 این متن پایین paste کنید اینتر کنید

ازآخرم سیستم ریستارت کنید از نوع که پنجره ویندوز اکسپلورر اجرا کنید گزینه

میبنید که حذف شده برای برگشت این گزینه این متن پایین

باید جایگزین متن بالا کنید .

jafarian
04-01-2013, 16:16
با استفاده از برنامه پایین به سادگی قادربه این هستین که بطورمثال دو تا سیستم عامل روی سیستم دارین یکی 7 اون یکی هم 8 با این برنامه بدون عمل فرمت درایو بعدشم حذف منوی بوت بطور اتومات اینکارها رو برای شماانجام میدهد

ابتدا برنامه رو از پایین دانلود کنید

بعداجراش کنید طبق شماره 1 روی گزینه مورد کلیک کنید

طبق شکل بعدی شماره 2 درایورهای شماکه داخل بطور مثال ویندوز 7 با 8 نصب هست به نمایش در میاد در این قسمت اون درایوی که میخواین ویندوز خودتون از داخل اون پاک کنید انتخاب بعدشم گزینه شماره 3 انتخاب کنید

درقسمت بعد کافیه روی گزینه شماره 4 کلیک کنید

در کادر شماره 5 عملیات حذف ویندوز از سیستم آغاز میشه

ازآخرم کافیه که روی گزینه شماره 6 کلیک کنید.

jafarian
05-01-2013, 16:40
به وسیله این اپلکیشن رایگان پایین قادر به این هستین که در میان بیش از 1 میلیون wallpaper عمل جستجو را انجام بدین به wallpaper علاقه مند بودین دانلود کنید تمامی wallpaper هم بصورت کیفیت HD هستن.

jafarian
05-01-2013, 16:42
با برنامه

قادربه انجام اینکار هستین که منوی بوت ویندوز خودتون به اونصورت که دوست دارین دربیارین مثلا بطور مثال منوی بوت پیشرفته رو فعال کنیدو غیره....

jafarian
06-01-2013, 00:51
طبق مراحل پایین که توضیح دادم قادربه این هستین که برای ویندوز از داخل خود ویندوز تم درست کنید که این تمی خواستین روی هر سیستمی نصب کنیدبرای ساخت تم طبق شکل پایین بترتیب شماره برای هر قسمت توضیح دادم پیش برین

مرحله اول

قراردادن بک گراند مورد نظر برای تم شما ابتدا چند تا عکس مورد نظر خودتون همه رو دریک پوشه ذخیره کنید بعد طبق شماره 1 شکل اول گزینه مورد نظرانتخاب کنید درکادری که بازمیشه روی گزینه شماره 1 کلیک کنید مسیر پوشه ای که عکسهای مورد نظر برای بک گراند دراون قراردارد بدین بعد گزینه شماره 2 انتخاب کنید از قسمت شماره 3 حالت تغییرکردن بک گراند میتونید مشخص کنید از قسمت شماره 4 هم زمان تغییر بک گراند میتونید تایین کنیدبعدم روی گزینه شماره 5 کلیک کنید

مرحله دوم

طبق شکل 1 اینسری گزینه شماره 2 انتخاب کنید درکادری که باز میشه میتونید رنگ دو پنجره ها و تکسبار از طریق گزینه های 1 با 2 مشخص کنید بعد از انتخاب رنگ مورد نظرروی گزینه شماره 3 کلیک کنید

مرحله سوم

طبق شکل 1 اینسری گزینه 3 باز انتخاب کنید طبق شماره 1 به سربرگ مورد نظربرین طبق شماره 2 چکمارک گزینه مورد نظر فعال کنید بطور مثال من در اون کادری که دورش بصورت قرمز مشخص کردم صدا برای کلیک کردن روی برنامه ای را میخوام بزارم که من گزینه شماره 3 انتخاب کردم برای صدا هم از گزینه های داخل کادر شماره 4 انتخاب کردم اگر صدایی خودتون جدا از سیستم بخواین تایین کنید روی گزینه شماره 5 باید کلیک کنیدبعدشم روی گزینه شماره 6 کلیک کنید یک اسم برای این صدایی که میخواین ذخیره کنید تایین کنید روی گزینه شماره 8 کلیک کنید ازآخرم گزینه های شماره 9 انتخاب کنید

مرحله چهارم

طبق شکل 1 گزینه شماره 4 انتخاب کنید که همون انتخاب اسکرین سیور میشه بعد فقط کافیه یک اسکرین سیور مشخص انتخاب کنید

مرحله پنجم

طبق شکل 1 اینسری گزینه شماره 5 انتخاب کنید که این قسمت مربوط به تغییر دادن شکل my computer و recycle bin غیره میشه بطور مثال من برای my computer گزینه مورد نظر انتخاب کردم درکادری که باز میشه درقسمت شماره 3 اون آیکونی که میخوام برای my computer قراربدم انتخاب کردم یا که از قسمت شماره 4 میتونید آیکن مورد نظر که روی سیستم دارین از روی سیستم انتخاب کنید بعدم گزینه شماره 5 انتخاب کردم از آخرم گزینه های شماره 6

مرحله ششم

طبق شکل 1 اینسری گزینه شماره 6 انتخاب کنید این قسمت مربوط به آیکن موس میشه بعد طبق شماره 1 به سربرگ مورد نظر برین از کادر شماره 2 آیکن مورد نظر برای موس مشخص کنید روی گزینه شماره 3 کلیک کنید یک اسم برای سیو شدن فایل بدین گزینه شماره 5 انتخاب کنید ازآخرم گزینه های شماره 6 انتخاب کنید

مرحله هفتم

بعد طبق شکل پایین وقتی ساخت تم مورد نظر به پایان رسید طبق شماره 1 کافیه روی تم کلیک راست گزینه شماره 2 انتخاب کنید

درکادری که باز میشه در قسمت شماره 3 یک اسم برای فایل خودتون بدین بعدم روی گزینه شماره 4 کلیک کنید برای ذخیره تم

بعد تم شما طبق شکل پایین روی دسکتاپ بطور مثال ذخیره میشه که برای اجرای تم بطور مثال روی یک سیستم دیگه کافیه این فایل روی یک سیستم دیگه انتقال بدین روی فایل دبل کلیک کنید تا تم روی سیستم مورد نظر اعمال شود.

jafarian
07-01-2013, 00:57
با اجرای برنامه پایین قادر به این هستین که اگر آپدیت جدیدی برای ویندوز شما بیاد این برنامه بصورت اتومات به شما اطلاع میدهد

ابتدا به کنترل پنل برین تنظیمات طبق شکل پایین انجام بدین

بعد برنامه پایین دانلود از حالت فشرده خارجش کنید این برنامه پایین تسکبار قرارمیگیره که هر وقت آپدیت جدیدی از طرف مایکروسافت برای ویندوز منتشربشه این برنامه به شما در این زمینه اطلاع میدهد طبق شکل سوم.

jafarian
07-01-2013, 16:15
طریقه غیرفعال کردن بک گراند Start Screen برای عدم تغییر آن

روش اول

ابتدا منوی run اجرا داخلش دستور gpedit.msc تایپ اینتر کنید در کادری که باز میشه طبق شماره عمل کنید بعدم تایید اکی کنید تا این گزینه غیرفعال شود

روش دوم

فایل پایین دانلود اتز حالت فشرده خارجش کنید بعد برای غیر فعال کردن این گزینه روی فایلی به اسم Disable Start Screen دبل کلیک کنید هر پیغامی که داد تایید اکی کنید برای فایل کردن هم اون یکی فایل اجرا کنید.

jafarian
09-01-2013, 16:20
طریقه نصب ویندوز 8 روی فلش ازطریق خود ویندوز

ابتدا کلیدهای Win+X بزنید بعدشم اززیرمنویی که باز میشه گزینه command prompet admin انتخاب کنید بعد بترتیب این دستورات پایین با موس از روشون کپی بگیرین داخل همون پنجره با موس paste اینتر کنید برای هرکدوم جداطبق شکل پایینم که نمایش دادم منظور از Select Disk 1 منظور از شماره 1 شماره فلش شما میشه که داخل جدولی که همین فرمانها رو وارد میکنی به نمایش در میاد حالا اگر از شما شماره فلش 2 نمایش داده شده بود با شماره 2 رو وارد اینتر کنید به اینصورت Select Partition 2

درقسمت بعدم دستورات داخل شکل پایین بترتیب وارد اینتر کنید که داخل کادرم قراردادم بجای J شما باید اسم اون درایوی که داخل dvd ویندوز 8 قراردادین وارد کنید بجای I هم باید اسم درایو فلش خودتون که فلش به اون اسم به نمایش درمیاد وارد اینتر کنید بعدم اطلاعات از داخل dvd به داخل فلش کپی کنید.

jafarian
09-01-2013, 16:28
به وسیله فایل رجیستری پایین قادر به افزایش سرعت قسمت مختلف سیستم هستین

ابتدا پنجره notepad باز کنید داخلش این متن پایین با موس paste کنید

بعد از منوی فایل گزینه save as انتخاب کنید درکادری که باز میشه درقسمت File name تایپ کنید Tweaks.reg بعد از قسمت Save type as گزینه All files انتخاب کنید بعدم کافیه فایل سیو اجراش کنید هر پیغامی که داد تایید اکی سیستم ریستارت کنید

من همین فایل بصورت آماده پایین قراردادم که کافیه دانلود بعدشم اجراش کنید هر پیغامی که داد تایید اکی کنید سیستم ریستارت کنید برای برگشت از اون یکی فایل که به اسم unistall قراردادم استفاده کنید.

jafarian
11-01-2013, 15:59
طریقه قراردادن کلیپ تصویری که از وبکم بطور مثال ضبط میکنید بجای عکسی که برای اکانت خودتون انتخاب کردین

ابتدا طبق شماره 1 باید روی اکانت خودتون کلیک کنید طبق شماره هم گزینه موردنظرانتخاب کنید

درکادری که باز میشه باید گزینه شماره 3 را که برای ظبط فیلم هست انتخاب کنید

درقسمت بعدگزینه شماره 4 انتخاب کنید

درکادربعدی هم فیلم که بجای عکس یوزر اکانت که قرارهست جایگزین کنید رکورد میشود

بعد گزینه شماره 6 انتخاب کنید

درمرحله آخرم کلیپ بصورت اتومات جایگزین عکس یوزراکانت شما میشود حداکثر فیلمی که میتونیدظبط کنید 5 ثانیه هست.

jafarian
13-01-2013, 16:24
طریقه اجرای برنامه ها به عنوان مدیر در ویندوز 8 بدون اینکه بعد از اجرای این سری برنامه ها نیاز به انتخاب گزینه yes یا no باشه همچنین حذف آیکون سپر روی اینسری برنامه ها

ابتدا برنامه پایین دانلود از حالت فشرده خارجش کنید بعد پوشه ویندوز 8 باز کنید فایلی به اسم

که درون این پوشه قراردارد اجرا کنید

بعد ازاجرای برنامه طبق شماره 1 گزینه مورد نظرانتخاب کنید

گزینه شماره را بعد انتخاب کنید به مسیری که برنامه را در اون قسمت نصب کردین برین فایل exe برنامه رو به همین برنامه بدین بعد روی گزینه شماره 3 کلیک کنید مسیری دسکتاپ بدین تا فایل مورد نظر شما روی دسکتاپ سیو شودروی گزینه شماره 4 کلیک کنید بعدشم گزینه شماره 5 انتخاب کنید

بعدم طبق شماره 6 مشاهده میکنید که سپر مربوط به اون برنامه حذف شده و همچنین بعد از کلیک روی فایل بدون اینکه سئوالی از شما پرسیده شود برنامه در حالت run as admin اجرا میشود

برای حذف برنامه ای که بطور مثال روی دسکتاپ ساختین باز باید همین برنامه رو اجرا کنید گزینه شماره 7 انتخاب کنید بعدشم از ستون سمت راست چکمارک برنامه خودتون بزنید گزینه شماره 9 از آخرانتخاب کنید در ضمن این برنامه روی ویندوز 7 هم کارایی دارد.

jafarian
15-01-2013, 00:04
چهارتا برنامه پایین که قراردادم مختص به ویندوز 8 میشه

برنامه اول

RecImg Manager هست که یک برنامه کم حجم برای تهیه ایمیج از ویندوز 8 هست بعدم بازگردانی همون ایمیج در صورتی که ویندوز شما به مشکل برخورده باشه

RecImg Manager ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برنامه دوم

Metro UI Tweaker که یک برنامه مختص به محیط مترو میشه که بااین برنامه قارد به اضافه کردن برنامه به محیط مترو هستین یا فیرفعال کردن قسمتهایی از محیط مترو

Metro UI Tweaker ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برنامه سوم

OblyTile یک برنامه جالب برای سفارشی کردن محیط مترو به اونصورت که شما تمایل داشته باشین فیلم آموزشی این برنامه درقسمت دوم قرارداده شده که مربوط به youtube میشه

OblyTile ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

youtube ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برنامه چهارم

Ribbon Icons Customizer که با این برنامه قادر به اضافه کردن گزینه هایی مثل copy یا cut و غیره به ریبون ویندوز 8 هستین.

Ribbon Icons Customizer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
16-01-2013, 16:39
طریقه اضافه کردن فایلها و پوشهای دلخواه به پنجره my computer

تایپ اینتر کنید بعد در پنجره ای که باز میشه تنها کافیه برنامه مورد نظر خودتون کپی کنید بعد مشاهده میکنید اون برنامه به پنجره my computer اضافه شده

jafarian
17-01-2013, 16:46
سه تا برنامه دیگه که پایین قراردادم مختص به 8 میشه با 7

برنامه اول

WinOwnership که باا ین برنامه قادر به این هستین فایلهای روی سیستم از حات مالکیت خارج کنید تنها کافیه روی برنامه مورد نظر دوبار کلیک کنید درپنجره که بازم میشه مسیر فایل خودتون بدین

برنامه دوم

Taskbar Color Effects که با این برنامه قادر هستین تسکبار به دو رنگ متفاوت دربیارین

برنامه سوم

Shutti Shutdown Booster که با این برنامه قادر به این هستین بصورت دستی سرعت خاموش شدن سیستم تغییر بدین.

jafarian
18-01-2013, 16:46
طریقه اجرای Start Screen برروی صفحه دسکتاپ به اونصورت که تمایل دارین این صفحه را روی دسکتاپ اجرا کنید

ابتدا برنامه پایین دانلوداز حالت فشرده خارج بعد اجراش کنید طبق شماره میتونید تنظیمات انجام بدین البته این برنامه نیازبه آموزش چندانی ندارد یکبار کار کنید متوجه میشین درقسمت شماره 1 حالت قرارگیری صفحه Start Screen روی دسکتاپ میتونید مشخص کنیددرقسمت شماره 2 گزینه مورد نظر انتخاب کنید درقسمت شماره 3 یک کلید میانبر تعریف کنید که هر وقت خواستین با این کلید Start Screen به حالت اول تبدیل کنید یا به اون حالتی که ذخیره کردین بعد گزینه شماره 4 انتخاب کنید بعد گزینه های 5 با 6 با انتخاب گزینه شماره 7 که تنظیمات سیو میشود با 9 هم به حالت اول برمیگرده.

jafarian
19-01-2013, 00:36
نرم افزارهای پایین مربوط به تغییر در قسمتهای مختلف ویندوز 8 میشود

برنامه اول

My WCP StartScreen Customizer که یک برنامه برای تغییر دادن رنگ StartScreen ویندوز هست

برنامه دوم

ClassicStart8 که منوی استارت کلاسیک را به ویندوز شما اضافه میکند

Pokki یک استارت منوی پیشرفته هست که با این برنامه فابلیت طبقه بندی برنامه های خودتون دارین و همچنین با قابلیت سرچ موجود دراین برنامه قادر به سرچ کردن برنامه مختلف در استارت منو هستین

برنامه سوم

System Logo Changer که همینطور که از اسم این برنامه مشخص هست مربوط به تغییر دادن تنظمیات صفحه properties سیستم کاربرد دارد و همچنین عوض کردن لوگوی این صفحه.

jafarian
19-01-2013, 14:56
Metro Killer یک برنامه کم حجم مختص ویندوز 8 که از طریق این برنامه قادرهستین start menu ویندوز 8 بهمراه Charms Bar غیرفعال کنید تنها کاری که باید انجام دهید برنامه رو اجرا روی دکمه yes کلیک کنید برای برگشت به حالت اولیه هم یا باید سیستم ریستارت کنید یا که فایل explorer.exe ویندوز ریستارت کنید.

jafarian
20-01-2013, 00:20
دو تا برنامه دیگه که مختص به ویندوز 8 میشود

برنامه اول

CharmsTray که به وسیله این برنامه قادر به اضافه کردن آیکن Charms Bar به system try ویندوز هستین که با کلیک روی این آیکن نوار Charms Bar برای شماظاهر میشود

برنامه دوم

CharmsButton که با این برنامه منوی استارت ویندوز 8 در خود محیط دسکتاپ خواهید داشت.

jafarian
20-01-2013, 16:15
معرفی چند تا برنامه دیگه مختص به ویندوز 8

برنامه اول

Win Eight Metro UI Switcher یک برنامه که برای تغییر تسک منیجر و پنجره ویندوز اکسپلورر و فعال و غیرفعال کردن محیط مترو بکار میرود

برنامه دوم

Start Screen Editor برنامه ای ساده برای ادیت کردن صفحه استارت اسکرین ویندوز است

برنامه سوم

ModernApp_link به وسیله این برنامه قادر به این هستین که برنامه های صفحه استارت اسکرین به دسکتاپ اضافه کنیدبه نوعی یک میانبردرست کنید.

jafarian
22-01-2013, 16:43
به وسیله برنامه های پایین قادر به این هستین که حالت شفافیت به پنجره های ویندوز 8 اضافه کنید همون حالت شیشه ای

برنامه اول که WinaeroGlass هست ورژن بروز شده این برنامه که با فعال کردن این حالت فونت ویندوز بهم نمیریزه

برنامه دوم هم bLend که باا ین برنامه بصورت دستی خودتون میتونید این حالت تنظیم کنید.

jafarian
23-01-2013, 23:50
دو تا برنامه دیگه که مختص به ویندوز 8 میشه

Wentutu Start Menu همینطور که از اسم این برنامه برمیاد استارت منو ویندوز برای شما به حالت کلاسیک تغییر میده

High DPI Cursor Changer یک برنامه برای تغییر نشانگر موس در ویندوز 8 هست .

jafarian
26-01-2013, 00:21
طریق بازگرداندن گزینه Desktop وقتی که در Start Screen ویندوز 8 این گزینه برای شما قابل مشاهده نیست

ابتدا سرچ Start Screen اجرا کنید بعدشم داخلش این دستور پایین تایپ کنید

بعد روی گزینه موردنظر طبق شکل پایین ابتدا یک کلیک بعدگزینه Pin to Start انتخاب کنید.

amir_dad
26-01-2013, 01:00
با سلام و تشکر.من یه مشکلی روی ویندوز 8 دارم اونم اینه که وقتی روی یک پوشه کلیک سمت راست میکنم و گزینه delete را میزنم بدون پرسیدن سوال حذف میکنه.میشه یکاری کرد حذف نکنه؟مرسی

Dew Drop
26-01-2013, 07:53
با سلام و تشکر.من یه مشکلی روی ویندوز 8 دارم اونم اینه که وقتی روی یک پوشه کلیک سمت راست میکنم و گزینه delete را میزنم بدون پرسیدن سوال حذف میکنه.میشه یکاری کرد حذف نکنه؟مرسی

سلام
لطفاً برای سوالات خودتون تاپیک جدید ایجاد کنید.
جواب سوال شما :

پست های نامرتبط با تاپیک حذف خواهند شد.

jafarian
27-01-2013, 00:20
به وسیله اپلکیشن GDrive قادر به این هستین گوگل درایو به استارت اسکرین ویندوز اضافه کنید مثل skydrive.

jafarian
27-01-2013, 00:21
بابرنامه 7+ Taskbar قادر به این هستین تسکبار ویندوز به اونصورت که تمایل دارین سفارشی کنید.

jafarian
27-01-2013, 16:43
به وسیله فایل sound-troubleshooter قادر به این هستین که صدای سیستم خودتون برای مواقعی که به مشکل خورده فیکس کنید.

jafarian
28-01-2013, 00:32
به وسیله برنامه Change Drive Icon قادر به تغییر دادن شکل آیکونها مروبط به درایوها در ویندوز 8 هستین.

xomrrod
29-01-2013, 00:48
سلام.برای حالت safe mode یه روش خیلی ساده تری هم وجود داره.
موقع انتخاب ویندوز روی خود windows8 کلید f8 رو میزنیم.بعد یه منویی شبیه باز میشه که حالت safe modeودیگر حالت ها رو داره.
فقط کافیه عدد کنار اون حالت انتخاب کنی.مثلا safe mode عدد 4است.
4رو که بزنی وارد safe mode میشی.
من خودم از cmdنتونستم ولی این جواب داد.

jafarian
31-01-2013, 01:23
طریقه فیکس کردن منوی بوت ویندوز 8 برای مواقعی که شما دو تا ویندوز دارین این منوی بوت ندارین

ابتدا از طریق بوت ویندوز 8 بالا بیاین بعدشم در همون کادر اول کلیدهای Shift + F10 همزمان فشار بدین

بعد یک کادر شبیه صفحه داس باز میشه که باید داخل خط فرمان اول تایپ کنید

اینتر کنید در خط فرمان دوم باید مسیر که ویندوز 8 در اون نصب هست وارد اینتر کنید بطور مثال

در خط فرمان سوم هم باید این دستور پایین وارد کنید فقط باز بجای D شما باید اون درایوی که ازشما داخلش ویندوز 8 نصب هست وارد کنید

در خط فرمان بعدی این دستور های پایین بترتیب وارد برای هرکدوم جدا اینتر بزنید

بعدم دستور EXIT تایپ سیستم ریستارت کنید

اگرکه بازم هم پیغام خطای BOOTMGR is missing کردین باید با استفاده از دستور

دیسک خودتون چک کنید.

jafarian
02-02-2013, 01:06
با برنامه UserListEnabler قادر به این هستین که بطور مثال اگر دو تا یوزر روی سیستم دارین یوزر دوم بصورت هیدن در بیارین که وقتی سیستم ریست میشود بالا میاد اون سیستم نمایش داده نشود فقط در یوزر اول کافیه گزینه مورد نظر انتخاب کنید.

jafarian
02-02-2013, 01:14
طریقه قراردادن Command Prompt ویندوز در حالت Admin در صفحه Start Screen ویندوز

ابتدا طبق شکل اول بتریب شماره عمل کنید

بعد درکادری که باز میشه این دستور پایین باموس paste کنید بعدم اینتر کنید در کادر بعدی هم هر اسمی خواستین قراربدین روی دکمه Finish کلیک کنید بعد

در مرحله بعد روی فایلی که روی دسکتاپ درست میشه کلیک راست گزینه properties بعدشم طبق شماره برین در قسمت شماره 5 چکمارک گزینه مورد نظر بزنید

بعدم روی همین فایل کلیک راست گزینه مورد نظر انتخاب کنید کار به اتمام میرسد.

jafarian
03-02-2013, 01:08
دو تا برنامه دیگه که مربوط به ویندوز 8 میشه

برنامه اول

Desktop Icons Spacing Controller که به وسیله این برنامه قادر به کنترل آیکونهای دسکتاپ هستین یعنی نزدیک دور بودن آیکونها رو از هم تایین کنید

Desktop Icons Spacing Controller ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برنامه دوم

Close Threshold for Metro Apps که با این برنامه قادر هستین برنامه های موجود در محیط مترو را به سرعت ببندین.

Close Threshold for Metro Apps ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
04-02-2013, 00:28
اضافه کردن حالت Aero ویندوز 7 به ویندوز 8

ابتدا فایل پایین دانلود کنید

بعد به درایو c برین یک پوشه به اسم DWM در درایو c درست کنید بعد محتویات همین فایلی که دانلود کردین کامل به داخل همون پوشه DWM کپی کنید از آخرم فایلی به اسم DWMLoader.exe رو اجرا کنید بعد از چند ثانیه حالت Aero برای شما فعال میشه طبق شکل پایین.

jafarian
04-02-2013, 16:33
بالا بردن افزایش برنامه های موجود در استارت منو برای اینکه دسکتاپ شما سریعتربالا بیاد

ابتدا به این مسیر پایین ازرجیستری برین

بعد طبق شکل پایین بترتیب شماره عمل کنید

وقتی Key مورد نظر ساختین طبق شماره 5 اسم همین Key به Serialize تغییر بدین بعد روی همین گزینه یکبار کلیک کنید داخل پنجره سمت راست کلیک راست گزینه های شماره 6 با 7 انتخاب کنیداگر که این Key از قبل داشتین نیازی به رفتن مراحل 1 با 2 با 3 رو ندارین

بعد اسم گزینه ای که بعد از انتخاب گزینه شما 7 درست کردین به

تغییر بدین بعد روی همین گزینه دبل کلیک کنید در کادر vaule data عدد 0 وارد اکی کنید رجیستری رو ببندین

برای تستم میتونید منوی run اجرا کنید داخلش دستور shell:Startup وارد اینتر کنید بعد در کادری که باز میشه یک برنامه رو در پوشه استارت آپ قراربدین بعدم سیستم ریستارت این حالت تست کنید

jafarian
05-02-2013, 01:04
به وسیله اپلکیشن پایین که بصورت رابگان هم هست داده های ردوبدل شده در شبکه اینترنت برای شما بصورت نمودار نمایش میدهد .

Network Usage ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
05-02-2013, 16:40
اجرای Task Manager ویندوز 7 در ویندوز 8

ابتدا فایل فشرده پایین به اسم TM دانلود کنیدبعد از حالت فشرده خارجش کنید بعد پوشه این برنامه به اسم TM رو به همراه محتویات داخلش در درایو c منظورم همون درایوی که داخلش ویندوز نصب هست کپی کنید بعدم طبق شکل پایین شماره 2 اگر ویندوز شما 64 بیتی این گزینه رو انتخاب کنید اگر که 32 بیتی گزینه شماره 3 بعداز اجرای این فایل هر پیغامی که دریافت کردین تایید اکی کنید بعد Task Manager که اجرا کنید میبینید یکی ویندوز برای شما به اجرا درمیاد برای برگشت به حالت Task Manager ویندوز 8 کافیه گزینه شماره 5 انتخاب کنید.

jafarian
06-02-2013, 16:36
پین کردن برنامه یا فلدر یا که درایو به منوی استارت ویندوز 8 بدون نیاز به داشتن برنامه خاصی

ابتدا برنامه Notepad اجرا کنید داخلش این دستور پایین با موس paste کنید بعد از منوی file گزینه save as انتخاب کنید درکادری که باز میشه درقسمت file name این متن با موس Add Green TapPin to Start Screene.reg کپی و paste کنید بعد از قسمت save as type هم گزینه All Files انتخاب کنید بعد روی گزینه save کلیک کنید فایل اجرا هر پیغامی که داد تایید اکی کنید بعد راحت میتونید برنامه های مورد نظر به استارت منوی ویندوز 8 پین کنید یا فلدر خاصی را.

jafarian
08-02-2013, 00:09
به وسیله برنامه Fluid Icon Organizer قادر به این هستین که آیکونهای روی دسکتاپ بطور مثال براساس نام یا سن یاکه کلا آیکونهای روی دسکتاپ به سمت چپ منتقل کنیدیاآیکونهای روی دسکتاپ قفل کنید.

jafarian
20-02-2013, 00:00
Run-Command که یک برنامه بجای منوی run بحساب میاد البته با امکانات خیلی بیشتر نسبت به منوی run ویندوز .

Run-Command ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
21-02-2013, 00:07
طریقه حذف چند برنامه به صورت همزمان از قسمت Windows Store ویندوز 8

ابتدا فایل اسکریپت پایین دانلود کنید

RemoveWindowsStoreApp ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بعد فایل از حالت فشرده خارجش کنید بعد روی فایل RemoveWindowsStorApp کلیک راست گزینه Open with طبق شکل انتخاب کنید

بعد گزینه Notepad انتخاب کنید وقتی پنجره Notepad باز شد این دستور پایین آخرخط اضافه کنید طبق شکل

بعد کلیدهای Ctrl+ S بزنید تا متن مورد نظر سیو شود بعد پنجره Notepad ببندین بعد روی گزینه شکل پایین کلیک راست اینسری گزینه Run with PowerShell انتخاب کنید

بعد درکادری که طبق شکل پایین باز میشود که شما برنامه های موجود در قسمت Windows Store بصورت شماره مشاهده میکنید برای اینکه چند تا برنامه رو از این قسمت بصورت همزمان بخواین پاک کنید بطور مثال برنامه هایی که بصورت شماره 21 با 31 بخوایم پاک کنیم باید شماره های این سری برنامه ها رو در قسمت که داخل شکل بصورت کادر قرمز مشخص شده وارد کنید بعد اینتر بزنید

درکادر بعدی هم طبق شکل باید گزینه Y ازصفحه کلید به نشانه تایید فشار بدین بعد برنامه های قسمت Windows Store بصورت همزمان پاک میشود نیازی به حذف تک تک برنامه های موجود دراین قسمت نیست.

jafarian
22-02-2013, 23:58
OpenWith Enhanced یک برنامه با امکانات نسبتا بیشتری نسبت به OpenWith ویندوز هست.

OpenWith Enhanced

jafarian
24-02-2013, 23:57
بااستفاده از برنامه MetroScaler قادر به این هستین که اندازه پوسته قسمت Modern UI به اونصورت که تمایل دارین تنظیم کنید.

Modern UI ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
02-03-2013, 00:50
به وسیله اپلکیشن پایین قادر به این هستین که از ایمیلهای موجود در یاهو که برای شما ارسال باخبر شوید بدون اینکه نیازی به رفتن به صندوق پستی رو داشته باشین .

Yahoo! Mail ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mssboy2000
09-03-2013, 19:11
آموزش مفیدی بود
ممنون

jafarian
17-03-2013, 16:30
طریقه ورود مستقیم به دسکتاپ از طریق رجیستری برای مواقعی که سیستم ریستارت میکنید بعد صفحه استارت اسکرین برای شما به نمایش در میاد

ابتدا منوی run اجرا داخلش دستور regedit تایپ اینترکنید بعد به این مسیرپایین از رجیستری برین

بعد در پنجره سمت راست روی گزینه Shell دبل کلیک کنید درکادری که باز میشود برای شما در قسمت vaule data بین دو تا دستور پایین هرکدوم که خواستین از روش کپی بگیرین داخل کادر vaule data بعد paste اینتر کنید رجیستری رو ببنیدین سیستم ریستارت کنید

jafarian
28-03-2013, 15:42
به وسیله برنامه Windows App Boss که پایین قرارداده شده قادر به این هستین که برنامه های موجود در استارت اسکرین ویندوز پاک کنید یا که تاریخ ساخت اسم این برنامه ها رو دستکاری کنید که اینکار با استفاده از یک اسکریپت بهمراه برنامه powershell ویندوز هم میشه انجام داد از طریق خط فرمان اما این روش با استفاده از این برنامه ساده تر است.

Windows App Boss ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
29-03-2013, 15:25
با برنامه Reboot Restore Rx قادر به انجام این هستین که یک نقطه restore در ویندوز درست کنید که بطور مثال ویندوز شما مشکل دار شد با ریست کردن سیستم به اون قسمتی که از ویندوز حالت restore با این برنامه درست کردین بتونید بازگردانی کنید ویندوز.

Reboot Restore Rx ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

sansi
29-03-2013, 15:30

نرم افزار - در اینجا قصد داریم به شما نشان دهیم چگونه می توان منوی شات دان را روی دسکتاپ ویندوز 8 بیاوریم و همچنین ظاهر کردن منوی استارت را نشان دهیم.
در ویندوز 8 برای خاموش کردن سیستم باید سه حرکت انجام شود که برای کاربران ویندوز که به نسخه های قدیمی عادت دارند، این کار کمی دشوار به نظر می رسد.به همین دلیل ساخت دگمه شات دان روی دسکتاپ منطقی تر به نظر می رسد تا به جای پیدا کردن آن از روی چارم (charm نام دیگر منوی استارت در ویندوز 8) مستقیما به آن دسترسی داشت.
روی دسکتاپ سمت راست موس را بزنید و New | Shortcut را انتخاب کنید. در واقع باید یک شورتکات بسازید.داخل باکس بعد از انتخاب شورتکات این کامند را بنویسید: “shutdown /s /t 0” ؛ (اگر قصد دارید به جای شات دان دگمه ری استارت داشته باشید می توانید کامند را این گونه بنویسید: “shutdown /r /t 0”)؛ و بعد اسم دگمه را بنویسید.
برای دادن آیکون به این دگمه جدید سمت راست موس را روی شورتکات جدیدی که ساخته اید بزنید و پراپرتیز را انتخاب کنید. روی change icon کلیک کرده و دگمه قرمز شات دان را انتخاب کنید. برای آمدن این دگمه روی استارت اسکرین کامپیوترتان کافی است روی آیکون سمت راست موس را زده و Pin To Start را برگزینید.

بدین ترتیب دگمه شات دان را روی صفحه خود خواهید دید.

ظاهر کردن منوی استارت روی ویندوز 8

منوی استارت در ویندوز 8 به صورت دیفالت مانند ویندوزهای پیشین وجود ندارد. در ابتدای ورود ویندوز 8 یکی از بزرگترین ایرادات کاربران نبود منوی کلاسیک استارت روی دسکتاپ بود. اصرار مایکروسافت بر ادامه وضعیت جدید باعث شد تا نرم افزارهای جدید وارد بازار شده تا به صورت یک برنامه جانبی منوی استارت را وارد دسکتاپ کنند.
برنامه هایی مانند StartIsBack، ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]-tab)Pokki، ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])StartMenu8 آمدند تا این مشکل را حل کنند. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اما روشی که ما به شما آموزش می دهیم بدون استفاده از برنامه های واسط، به راحتی استارت را روی تسکبار دسکتاپ ظاهر می سازد. ابتدا باید فایلهای پنهان را آشکار کنید (hidden files) یعنی تیک پنهان سازی را غیر فعال کنید.
حالا روی تسکبار دسکتاپ (نوار پایین روی صفحه اصلی ویندوز) سمت راست موس را زده و Toolbars را انتخاب کرده ، سپس New Toolbar را کلیک کنید. حالا این آدرس را در آن وارد کنید:
C:\Users\username\AppData\Roaming\Microsoft\Window s\Start Menu
دقت داشته باشید به جای username باید همان نام اکانتی که ساخته اید را بنویسید. حالا با کلیک روی نام اکانت،folder button را کلیک کنید. در همین موقع استارت منو روی تسکبار در قسمت سمت راست ظاهر می شود. روی آن کلیک کرده تا مانند استارت قدیمی، فایلها و برنامه ها را ببینید.

اگر روزی خواستید آنرا غیر فعال کنید مجددا روی تسکبار سمت راست موس را بزنید و toolbars را انتخاب کرده و تیک Start menu را بردارید.
البته لازم به یادآوری است که 100 درصد شبیه استارت قدیمی نیست.

khabaronline.ir

Dew Drop
30-03-2013, 16:25
نرم افزاری حرفه ای برای جایگزینی منوی استارت ویندوز,دسترسی آسان به منوها و برنامه های ویندوز و سایر تنظمیات دلخواه

jafarian
31-03-2013, 15:23
به وسیله برنامه ImmersiveTaille قادر به انجام این هستین که صفحه استارت اسکرین به صورت سفارشی در بیارین روی دسکتاپ.

ImmersiveTaille ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hamid_noroze
31-03-2013, 17:31
من نوار متروام خالی شده هیچ برنامه ای توش نیست چیکار کنم برنامه ها برگردن
یهو برق رفت اینجوری شد

jafarian
03-04-2013, 15:19
طریقه جلوگیری از راه اندازی مجدد کامپیوتر بعد از آپدیت که ویندوز ریستارت میشود

ابتدا منوی run اجرا داخلش دستور regedit تایپ اینتر کنید بعدشم به این مسیر پایین از رجیستری برین اول

بعد داخل پنجره سمت راست کلیک راست گزینه new بعدشم گزینه dword 32 bit vaule رو انتخاب کنید اسم همین گزینه رو به

تغییر بدین بعد روی این گزینه دبل کلیک کنید در کادر vaule data عدد 1 تایپ اینتر کنید رجیستری رو ببندین سیستم بعدم ریستارت کنیدالبته همین روش از طریق خود پنجره local group policy editor هم میشه رفت که من از رجیستری گفتم.

jafarian
03-04-2013, 15:25
طریقه افزایش سرعت در یوتوب برای دیدن کلیپهایا بافر

ابتدا کلیدها win + x از داخل خود محیط دسکتاپ بزنید بعدم از منویی که باز میشه گزینه

انتخاب کنید بعد در کادری مورد نظر متن پایین باموس از روش کپی بگیرین بعد داخل همون پنجره که باز شده کافیه باموس paste بعدشم اینتر کنید

برای برگشت به حالت اولم کافیه دستور پایین جایگزین اینتر کنید .

jafarian
07-04-2013, 15:38
به وسیله برنامه AutoPin Controller قادر به این هستین که جلوی pin کردن برنامه ها رو به صفحه استارت اسکرین بگیرین.

AutoPin Controller ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
09-04-2013, 15:45
اضافه کردن گزینه Move To یا Copy To به کلیک راست ویندوز

ابتدا منوی run اجرا داخلش دستور REGEDIT تایپ اینتر کنید بعد به این مسیر پایین از رجیستری برین اول

بعد روی گزینه شماره 2 کلیک راست بعد طبق شماره پیش برین

بعد طبق شماره 6 اسم پوشه مورد نظر که در مرحله قبل درست شد به Move To تغییر بدین بعد از پنجره سمت راست روی گزینه شماره 5 دبل کلیک کنید

بعد در کادر vaule data این متن پایین با موس از روش کپی داخل همون کادر با موس paste بعدم اینتر کنیدرجیستری رو ببندین سیستم ریستارت کنید بعد

نکته: برای اضافه کردن گزینه Copy To به کلیک راست باید درست عین مراحل بالا عمل کنید فقط یک پوشه در شکل شماره 2 به اسم Copy To باید ایجاد کنید بعد این کد در شکل شماره 3 باید جایگزین کنید

jafarian
26-04-2013, 11:56
به وسیلخ برنامه Microsoft .NET Framework 3.5 Offline Installer قادر به این هستین که برنامه Microsoft .NET Framework 3.5 بصورت آفلاین روی سیستم نصب کنید ابتدا باید برنامه رو از پایین دانلود کنید بعدشم اجراش کنید بعدشم dvd ویندوز داخل دستگاه بدین مسیر درایوی که dvd ویندوز در اون قرار داره رو بدین روی دکمه install کافیه کلیک کنید اگر که به dvd ویندوز دسترسی ندارین کافیه روی دکمه browse موجود در برنامه کلیک کنید بعدشم به محل نصب ویندوز 8 برین بعد پوشه sources بعدم پوشه sxs انتخاب کنید تابرنامه Microsoft .NET Framework نصب شود.

Microsoft .NET Framework 3.5 Offline Installer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
28-04-2013, 15:22
طریقه فعال کردن سریع Event Viewer ویندوز xp برای ویندوز 8

ابتدا کلیدهای Win+X همزمان فشار بدین در کادری که باز میشه گزینه

انتخاب کنید در کادربعدی که باز میشه این دستور پایین از روش با موس کپی داخل همون پنجره با موس paste بعدشم اینتر کنید

بعد یک پیغام مثل این DllRegisterServer in els.dll succeeded باید ببینید بعد داخل همین پنجره cmd دستور mmc وارد اینتر کنید یک کادر بعد باز میشه که در این کادر همزمان کلیدهای Ctrl+M فشار بدین بعد از پنجره سمت چپ گزینه شماره 1 انتخاب کنید بعد گزینه شماره 2 بعد یک کادر برای شما باز میشه که تنها کافیه روی دکمه Finish کلیک کنید بعد در پنجره سمت راست باز گزینه شماره 3 بعدم گزینه شما 4 انتخاب کنید

بعد که پنجره شکل بالا اکی کردین در ستون سمت راست یک گزینه به اسم Classic Event Viewer اضافه میشه که روی این گزینه یکبار کلیک کنید بعد گزینه شماره 5 بعدشم 6 انتخاب کنید

بعد که گزینه شماره 6 که انتخاب کردین در شکل بالا یک کادر طبق شکل پایین برای شما باز میشه که کافیه تنظیمات طبق شکل پایین انجام بدین بعد روی گزینه شماره 10 کلیک کنید

بعد طبق شماره 11 از منوی File کافیه گزینه save as انتخاب کنید در کادری که باز میشه طبق شماره 12 به پوشه system32 موجود در ویندوز برین بعد در قسمت شماره 13 این متن وارداینتر کنید

از آخرم روی گزینه شماره 14 کلیک کنید

بعد برای تست منوی run اجرا داخلش دستور CEventVwr.msc وارد اینتر کنید که باید پنجره CEventVwr.msc برای شما درحالت کلاسیک باز بشه کار این گزینه Event Viewer اینه که خطاهای ویندوز برای شما به نمایش میزاره.

jafarian
10-05-2013, 15:40
طریقه بستن Process موجود در task manager از طریق پنجره cmd یا که PowerShell

در این مثال فرض براین میگیریم که قرارهست پروسس مربوط به chrome رو ببندین برای اینکار کلیدهای win + x از داخل دسکتاپ بزنید در منویی که برای شما باز میشه گزینه command prompet admin انتخاب کنید یا command prompet خالی را اجرا کنید بعدشم کافی است متن پایین وارد اینتر کنید

حالا فرض براین میگیریم مرورگر chrome شما حاوی چند پروسس در پنجره task manager باشد طبق شکل پایین

برای بستن همه این پروسسها بصورت همزمان باید کلیدهای win + q رو هممزمان فشار بدین در کادری که برای شما باز میشه دستور windows PowerShell وارد بعد گزینه مورد نظر اجرا کنید در کادری که باز میشه این دستور پایین کافیست وارد اینتر کنید

نکته: در دستور بالا منظور از * یعنی اینکه تمامی پروسسهای مربوط به chrome بسته شود.

majid4mi
23-05-2013, 15:20
طریقه عوض کردن رنگ پس زمینه صفحه استارت ویندوز 8

ابتدا کلیدهای Win+I همزمان فشار بدین وقتی داخل دسکتاپ هستین بعدش طبق شکل گزینه مورد نظر انتخاب کنید

طبق شکل بعدشم روی نوشتهایی که بصورت سبز رنگ مشخص کردم کلیک کنید بعدشم طبق شماره های 2 با 3 میتونید پس زمینه و همچنین رنگ پس زمینه رو تغییر بدین.

سلام
چطور می تونم عکس پس زمینه استارت رو عوض کنم؟
مثل این عکس

Dew Drop
25-05-2013, 20:57
سلام
چطور می تونم عکس پس زمینه استارت رو عوض کنم؟
مثل این عکس

ashkan1360
27-05-2013, 18:44
سلام
این کلید ها برای نسخه Developer بود.
تو نسخه قبلی ویندوز 8 این مسیر تو رجیستری باعث غیرفعال شدن مترو میشد ولی تو این نسخه
این کلید و کلاْ این مسیر از رجیستری حذف شده ...
برای فعال کردن منوی استارت در نسخه CP می تونید از این نرم افزار استفاده کنید.

فایل پیوست روی pro 8 جواب داد
متشکرم

وین رونی
23-06-2013, 17:26
چطور میشه وقتی دکمه ویندوز صفحه کلید را زد وارد محیط دسکتاپ بشه و وارد مترو نشه؟

saeediranzad
24-06-2013, 06:25
چطور میشه وقتی دکمه ویندوز صفحه کلید را زد وارد محیط دسکتاپ بشه و وارد مترو نشه؟
شما وقتی لاگین میکنید کافیه با ورود به صفحه استارت اینتر کنید. خودش میره تو دسکتاپ. (البته اگه دکمه دیگه ای را نزنید)
ولی برعکس با دکمه ویندوز و دکمه S میروید به استارت.
گمون کنم ویندوز و D هم بره به دسکتاپ.

amir.7
29-06-2013, 17:08
سلام

دوستان توی ویندوز 8،1 میشه تصویر پس زمینه استارت رو عوض کرد که برای این کار مراحل زیر رو باید انجام داد

اکنون می توانید تصویر زمینه دسکتاپ اتان را در صفحه شروع نیز نمایش دهید. برای اینکار به قسمت Taskbar and Navigation و سپس تب Navigation برگردید و علامت

Show my desktop background on start option را بزنید.

amir.7
03-07-2013, 00:48
سلام

دوستان برای رفتن مستقیم به دسکتاپ در ویندوز 8.1 میتونید بصورت زیر عمل کنید

۱. روی نوار وظیفه راست کلیک کنید و Properties را انتخاب کنید.

۲. پنجره Taskbar and Navigation را باز کنید.

۳. وارد تب Navigation شوید.

۴. گزینه ”Go to the desktop instead of Start when I sign in” را پیدا کنید و علامتش را بزنید.

و برای تغییر اندازه کاشی ها در منوی استارت هم روی اونها راست کلیک کنید و گزینه resize رو بزنید تا با گزینه های موجود روبرو بشید

jafarian
10-07-2013, 15:30
اگر که شما یک فایلی dll رو فرض برمثال داخل پوشه System32 ویندوز بخواین جایگزین یا همون Replace کنید با پیغام خطا روبرو میشین که شما باید اون فایل بصورت دستی از مالکیت خارج کنید از سربرگ security خود ویندوز که با کلیک کردن روی همون فایل رفتن به سربرگ security میتونید اینکار انجام بدین یا اینکه از برنامه SysMate – System File Walker استفاده کنید که روش کار با این برنامه رو من توضیح دادم وقتی با پیغام پایین برای جایگزینی فایل روبرو میشین

ابتدا برنامه SysMate – System File Walker رو از پایین دانلود کنید

SysMate – System File Walker ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بعد این برنامه رو اجرا کنید روی گزینه شماره 1 کلیک کنید به فلدر System32 ویندوز برین فایل dll که قرارهست یک فایل دیگه به همین اسم رو جایگزین این فایل کنید انتخاب کنید بعدروی گزینه شماره 2 کلیک کنید فایلی که از اینترنت فرض برمثال دریافت کردین قرارهست جایگزین فایل اورجینالی که داخل پوشه System32 بکنید را انتخاب کنید آخر سرم روی گزینه شماره 3 کلیک کنید تا عمل Replace صورت پذیرد بعد پیغام شکل دوم رادریافت میکنید مبنی بر موفقیت آمیز بودن عمل کپی در ضمن همین روشم از طریق خود ویندوز میتونید برین همینطور که قبلا اشاره کردم اما مستلزم وقت بیشتری هست اگر که از طریق خود ویندوز این مراحل بخواین طی کنید.

jafarian
12-07-2013, 22:52
اضافه کردن حالتهای Safe Mode به کلیک راست ویندوز در دسکتاپ برای اینکه بین حالتهای Safe Mode بتونید عمل سوئیچ انجام بدین

ابتدا فایل پایین به اسم Add Safe Mode دانلود کنید بعدشم از حالت فشرده این فایل خارج کنید

وقتی فایل از حالت فشرده خارج کردین وارد پوشه برنامه بشین بعد طبق شماره 1 فلدری به اسم Safe_Mode رو در شاخه ویندوز کپی کنید یک پیغامی مبنی بر repalce اگر دریافت کردین تایید کنید

بعد باز به همون فلدر عکس بالا برگردین اینسری روی گزینه شماره 2 دبل کلیک کنید بعد هر پیغامی که داد تایید اکی کنید آخر سرم سیستم ریستارت کنید وقتی وارد ویندوز بشین طبق شکل پایین روی دسکتاپ که کلیک راست کنید گزینه های مربوط به Safe Mode به کلیک راست شما اضافه شده

برای حذف این حالتم فایل فایل bat که به اسم Remove Safe Mode پایین قراردادم دانلود بعدشم در حالت run as admin اجراش کنید تا گزینه های Safe Mode از کلیک راست ویندوز حذف شود

hoji69
18-08-2013, 19:31
سلام دوستان
یک فایل PDF با زبان شیرین فارسی پیدا کردم که تمام اخبار ویندوز 8 و 8.1 داره همچنین اطلاعاتی مثل سیستم مورد نیاز ویندوز 8 و 8.1 و مقایسه این دو با هم راستی حجمشم کمه

ALI . R
28-08-2013, 16:47
Windows 8.1 RTM Wallpapers

ALI . R
21-09-2013, 22:42
Firefox for Windows 8 Preview Screenshots

kases
19-01-2014, 12:46
بلاخره بعد از مدتی انتظار خیلی کوتاه مایکروسافت محیط ویندوز ۸.۱ را فارسی کرد.
سلام دوستان.بالاخره محیط فارسی ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])۸.۱ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توسط مایکروسافت عرضه شد.پس بدون هیچ فوت وقتی بریم برای آموزش

برای فارسی کردن ابتدا به Control panel رفته و بعد به قسمت Language بروید.

حالا بر روی قسمت option زبان فارسی ( در صورت نصب بودن) کلیک کنید.

و بعد بر روی قسمت download and install language pack کلیک کنید البته ممکن همون اول که وارد این پنجره می شود همچین جمله ای را ننوشته باشد که باید کمی صبر کنید تا این عبارت نشان داده شود.

حالا پنجره ای باز می شود و برنامه ای را از اینترنت دانلود میکند که حجمش هم کمتر از ۱ مگابایت است.

پس از چند دقیقه صبر کردن حالا بر روی گزینه ی make This the primery lagunage کنید

و یک پنجره باز می شود که باید بر روی log off کلیک کنید تا یه بار کامپیوتر log off بشود که بتواند زبان فارسی را بر روی سیستمتان نصب کند.
حالا از محیط فارسی ویندوزتان لذت ببرید.

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Saeid1212
19-03-2014, 19:33
طریقه اضافه کردن Windows Media Center به ویندوز 8 نسخه Pro

ابتدا وارد سایت پایین بشین بعدشم درکادری که عکسش پایین قراردادم ایمیل خودتون درکادر اول درکادر دوم هم کدی امنیتی رو وارد کنید بعدم روی گزینه send my product key کلیک کنید ظرف مدت 24 ساعت برنامه Windows Media Center به ایمیل شماسند میشود.

Add Windows Media Center to Windows 8 Pro ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام
این لینک که قرار دادید تغییر کرده و برای نسخه 8.1 کار روش کار عوض شده. ممکنه بیشتر توضیح بدید که چطور مدیا سنتر رو به ویندوز اضاف کنم؟

donkeyoxte
29-04-2014, 15:06
سلام دوستان
این برنامه های ویندوز 8.1 قاطی داره هر کاری میکنم که تو مترو برنامه ها بالا بیاد مثلا آب و هوا رو نشون بده یا اخبارو نشون بده اتفاقی نمیفته با اینکه turn live on کردم بازم نشون نمیده (البته اینترنتم وصله)
اگه راهنمایی کنین ممنون میشم

MichealJackson
13-05-2014, 09:29
ویندوز من هشته
نمیدونم چی شده دور بعضی از ایکون ها یه کادر مربعی افتاده ، چطور اینارو ببرم.

ehsan_jan3
27-06-2014, 13:35
چرا نمیشه فولدرها را در یک پنجره جابجا کرد . دوباره اتوماتیک برشون میگردونه بجای قبلی .

roya.rashidi
26-08-2014, 23:23
سلام . نمیشه پنجره های ویندوز 8 رو مثل 7 کرد . مثلا دکمه ضردبدر و مینی موم ماکسیموم . خیلی خشکو مربعیه . میخام مثل ویندوز سیون شکیل تر شه .

Captain
05-09-2014, 13:11
سلام . نمیشه پنجره های ویندوز 8 رو مثل 7 کرد . مثلا دکمه ضردبدر و مینی موم ماکسیموم . خیلی خشکو مربعیه . میخام مثل ویندوز سیون شکیل تر شه .

سلام
اتفاقا زیبایی ویندوز 8 بخاطر همینه. همه چی فلت هست و شیک و ساده
در مورد اینکه تغییر بدین، شاید برنامه تغییر پوسته و یا تم پیدا کنید. جست و جو کنید

madar64
14-09-2014, 22:39
ببخشید نمیدونستم سوالمو کجا بپرسم،راستش من یه تبلت سورفیس پرو2 مایکروسافت گرفتم،128 گیگابایته،الان فقط یه درایو داره اونم درایو سی هستش،میخاستم بدونم میشه پارتیشن بندی کنم؟لازمه،با توجه به میزان هارد؟ ضمن اینکه ویندوز اورجینال داره و نمیخام عوضش کنم.ممنون میشم راهنمایی کنید.مرسی.

Ghaioom
22-09-2014, 22:02
سلام

نمیدونم کجا بپرسم اینارو:

تو خود ویندوز که نمیشه تم رو به xp تغییرید؟!

و

تو صفحه ورود به ویندوز آیکون دسکتاپ حذف شده و باید با زدن رو دکمه پنجره روی کیبورد برم تو دسکتاپ. چطوری آیکونشو میتونم بیارم؟

david-ebi
25-02-2015, 16:11
دوستان من نخواستم تاپیک جدیدی برای این سوالم باز کنم با اینکه ظاهرا زیاد ربطی به عنوان این تاپیک ندارد.دوستان من کلا با ویندوز 8 و خانواده اش کار نکردم.جدیدا روی لب تاپی که خریدم فروشنده خودش برام ویندوز 8.1 رو نصب کرده.میخواستم بپرسم من میتونم به صورت آنلاین این ویندوز رو آپدیت کنم؟اگر میشه آیا بعد از آپدیت غیر ارجینال بودن ویندوز معلوم نمیشه طوریکه مایکروسافت اونو از کار بندازه؟اصلا ویندوز 8.1 کرکی هم (مثل ویندوز7)دارد؟و در نهایت آیا آپدیت آفلاین هم برای این ویندوز وجود داره؟

saeedfarah1991
12-03-2015, 03:08
یله فعالسازیش که خیلی راحته'قابلیت ابدیت آفلاین هم داره.

banii
30-10-2015, 22:22
اون قدیما ویندوز xp یک برنامه ای بنام Movie Maker اگر اشتباه نکنم داشت ؛ که کاربردهایی مانند چسباندن و ادغام موزیک ، عکس ، کلیپ و ... داشت... از 7 به بعد دیگه اینو ندیدم ... آیا در ویندوز 1.8 نیست ؟!

arash2r
08-01-2016, 16:26
سلام
من یه لپ تاپ sony گرفتم زبانش فرانسوی هستش و ویندوز هم single language هست.
چطوزی میتونم زبانشو به انگلیسی تغییر بدم؟

tranceyou
13-03-2016, 15:54
با سلام و خسته نباشید ، دوستان من ویندوز 8.1 رو نصب کردم میخوام ببینم بهترین برنامه ای که استارت منوی این ویندوز
رو به شکل ویندوز 7 یا کلا یه برنامه یا راهکاری که استارت منوی ساده رو بتونم توی این ویندوز داشته باشم باید چی نصـب
کنم؟