PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : NAT Type

B.J.U
23-02-2012, 21:28
سلام
من وایمکس مبین نت دارم با سرعت 512 و مودم بیرونی یعنی BM8301
حالا من خیوام NAT Type رو OPen کنم
یه چیزایی در مورد Port Forward و سایتش شنیدم
ولی هرچی تو سایتش گشتم پولیه.
اگه میشه بگید چطور این کار رو بکنم
در ضمن تنظیمات مودم روی Router هست.آیا راهی بجز گذاشتنش روی Bridge هست یا نه
خواهشا راهنمای کنید

sinaxex
24-02-2012, 00:43
چرا میخواهید nat کنید؟
الان خوده مودم اتون مگه روت دهی نمیکنه؟
قصد و هدف اتون چی هست باز کنید تا بتونم متوجه بشم هم من و هم بقیه دوستان برای کمک کردن

B.J.U
24-02-2012, 13:33
چرا میخواهید nat کنید؟
توی یه بازی برای اینکه سرور بسازی باید اپن باشه.

الان خوده مودم اتون مگه روت دهی نمیکنه؟
نمیدونم
از کجا باید فهمم؟

sinaxex
25-02-2012, 11:36
توی یه بازی برای اینکه سرور بسازی باید اپن باشه.

نمیدونم
از کجا باید فهمم؟
ببین دوست من شما یک ادرس ای پی بیشتر نداری (حالا چه ای اس پی بهت ولید داده باشه چه خودش هم نت کرده باشه) یعنی حتی اگر ای اس پی هم بهت ای پی نت شده داده باشه در هر صورت یک ای پی بیشتر تو ورودی ایتون ثبت نمیشه که میشه ای پی دیفالت شما . حالا اگر مودم اتون قابلیت روت دهی داشته باشه دوباره میاد دی اچ سی پی سرور میزنه و باز هم ای پی نت میکنه که بتونه به سیستم های دیگر اتون بده حال چه کابلی چه وایرلس
پس از این بابت مطمئن باشید که ای پی داخل شبکه محلی ایتون نت شده هست که ای پی کلاس c هست و با 192.168.x.x هم قاقدتا هست
این از نت پس به احتمال زیاد مودم ات داره نت میکنه اما اینکه نت کلا به چه دد ات میخوره رو من متوجه نشدم
اما برای پورت فوواردینگ من به اینترفیس داخلی فریمور مودم ایی که داری اشنایی ندارم اما حتما اپر این قابلیت رو سازنده مودم میخاسته روی مودم هاش اعمال کنه تو اینترفیس اش میگنجانده اگر نداره پس مودم ات این قابلیت رو نداره! کلا مودم هایی پکیج شده وایمکس در اعمال روتریننگ جز ضعیف ترین ها هستند چون اکثر ارزش قیمت مودم شما به همون گیرنده وایمکس اش هست و سازنده سعی میکنه حدالمکان از قابلیت های حرفه ایی مودم بکاهه
در هر صورت این مودم های وایمکس ایی که تو داخل هست که ایرانسل برای هاوایی و شانگهن هست و باز مودم مبین برای گرین پکت هست که نامی اشنا تر هست زیاد پشتیبانی دقیقی نداره!
و اما اخرین صحبت ام شما تشریف ببرید سایت گرین پکت مشابه مودم خودتون رو پیدا کنید و User guide مودم رو مطالعه کنید بببینید جایی پورت فوروارد داره یا خیر