PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : میانگین سرعت اینترنت در افغانستان ۸ رتبه، عراق ۱۰، قرقیزستان ۱۱۵ و مغولستان ۱۲۰ رتبه بالاتر از ایران

mr-dion
22-02-2012, 13:33
معاون شركت ارتباطات زيرساخت در اين‌باره بيان مي‌كند، قطع لينك‌هاي ارتباطي به طور نرمال در بعضي مواقع اتفاق مي‌افتد كه به سرعت نيز مشكل آن حل مي‌شود اما اين به معناي مشكل در شبكه ارتباطات زيرساخت نيست.

شرق نوشت:

براساس آمارهاي سايت NetIndex از ميان 170كشور جهان، كشور ايران در رتبه 164 ميانگين سرعت اينترنت قرار گرفته است كه برخي از كشور‌هايي كه از ما جلوتر هستند شامل: افغانستان هشت رتبه بالاتر از ما، عراق 10 رتبه بالاتر از ما، مغولستان 120 رتبه بالاتر از ما و قرقيزستان 115 رتبه بالاتر از ايران هستند.

اين در حالي است كه قيمت اينترنت در ايران گران‌ترين قيمت ممكن در دنيا به نسبت سرعت و كيفيت و حجم دانلود است. براي مثال در كشور بلغارستان به ازاي هر 1Mbps قيمتي كه دريافت مي‌شود، 67/0 دلار در ماه است. قيمت معمول يك سرويس 40 مگابيتي با حجم نامحدود ماهيانه در دنيا حدود 30 دلار در ماه است.

از طرفي رفع محدوديت حجمي در استفاده از اينترنت پرسرعت كه اكنون سه سال از تصويب آن مي‌گذرد، هرگز اجرايي نشد و علت آن هم كاهش سرعت اعلام شد. زيرا هر كاربر در واقع از جرياني در اينترنت استفاده مي‌كند كه اشتراكي بين وي و حداقل 10 نفر ديگر است. همچنين قيمت اينترنت 256 كيلوبيت و 512 كيلوبيت به صورت اختصاصي و غيراشتراكي با حجم ماهيانه 80 و 160 گيگابايت برابر تقريبا260 و 520 هزار تومان است. با اين قيمت شما در استاندارد جهاني مي‌توانيد به مدت دو سال از اينترنت پرسرعت با سرعت بالاي 50 مگابيت و حجم نامحدود بهره‌مند شويد.

حال با تمامي موارد ياد شده، وضعيت اينترنت در ايران در حالي مطرح مي‌شود كه ارايه خدمات اينترنت در ايران با محدوديت سرعت دسترسي و پهناي باند براي كاربران خانگي همراه است و متاسفانه از زماني كه اين محدوديت‌ها اعمال شده است، مسوولان به‌صورت روشن و واضح دليل وضع اين محدوديت‌ها را بيان نكرده‌اند.

محمد سليماني، وزير سابق وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات در توضيح اين محدوديت، پهناي باند 56 كيلوبيت را براي كاربران خانگي، دانشگاه‌ها و حتي براي دانلود كتاب‌هاي 500 صفحه‌اي مناسب مي‌داند. اين فقط نظر وزير سابق نبوده و رضا تقي‌پور نيز چند هفته قبل سرعت 128 كيلوبيت را براي كاربران اينترنت كافي دانست.

عليرضا شيرازي، مدير بلاگفا در اين‌باره مي‌گويد: با توجه به اظهارنظرهاي اشاره شده به نظر مي‌رسد كه تنها دليلي كه براي وضع اين محدوديت وجود داشته كافي بودن اين پهناي باند براي كاربران خانگي از ديدگاه مسوولان است. به گفته او اگرچه مي‌توان گفت اين سرعت براي خواندن اي‌ميل‌ها يا صفحات وب كافي است، اما همه ما مي‌دانيم كه تنها كاربرد اينترنت خواندن اي‌ميل‌ها، اخبار متني سايت‌هاي خبري يا كتاب نيست.

به‌روز‌رساني سيستم عامل، نرم‌افزارهاي آنتي ويروس و دريافت نسخه جديد نرم‌افزارهاي پركاربرد به‌خصوص از آنجا كه به امنيت اطلاعات كاربران مرتبط بوده، نيازي مهم است كه با توجه به حجم چند ده مگابايتي بسته‌هاي به‌روزرساني و نسخه‌هاي جديد نرم‌افزارها با سرعت فعلي اينترنت كاربران خانگي اگرچه امكان‌پذير است اما مي‌تواند بسيار وقت‌گير باشد. در كنار اين مسايل بايد قطعي‌هاي مكرر را نيز قرار داد تا مساله حقوق كاربران اينترنت بيشتر مدنظر قرار گيرد.

احمد پورنگ‌نيا، معاون شركت ارتباطات زيرساخت در اين‌باره بيان مي‌كند، قطع لينك‌هاي ارتباطي به طور نرمال در بعضي مواقع اتفاق مي‌افتد كه به سرعت نيز مشكل آن حل مي‌شود اما اين به معناي مشكل در شبكه ارتباطات زيرساخت نيست.

به گفته او ممكن است لينك‌هاي ارتباطي در برخي نواحي دچار قطعي شوند اما اين درصدي نيست كه بتواند اينترنت مملكت را قطع كند و محسوس هم نخواهد بود. كارشناسان معتقدند قطع لينك‌هاي ارتباطي موضوع پيچيده و تازه‌اي نيست و تقريبا در اغلب كشورها به دلايل مختلفي ممكن است اتفاق بيفتد اما آنچه كه اينترنت كشور ما را از ديگر كشورها متمايز مي‌كند مربوط به عدم اطلاع‌رساني و ناديده گرفتن حقوق كاربران و نبود پيش فرضي به نام SLA در قرارداد مشتركان در صورت قطعي‌هاي مكرر يا مقطعي است.

گزارش‌هاي منتشر شده از وضعيت سرعت اينترنت در دنيا نشان مي‌دهد «ايران» در ميان كشورهايي با سرعت اينترنت كمتر از يك مگابيت بر ثانيه قرار دارد و اين در حالي است كه در تايوان سرعت متوسط اينترنت پنج مگابيت بر ثانيه، نيوزيلند 2/3 مگابيت بر ثانيه، آمريكا پنج مگابيت بر ثانيه و استراليا 9/2 مگابيت بر ثانيه است.

در همين حال در ايتاليا حداكثر سرعت اينترنت 13 مگابيت بر ثانيه و سرعت متوسط اينترنت 3/3 مگابيت بر ثانيه است. در اين كشور 5/7 درصد از اتصالات بيش از پنج مگابيت بر ثانيه و 82 درصد بيش از دو مگابيت بر ثانيه است و كمتر از 3/1 درصد از كاربران اين كشور از سرعت 256 كيلوبيت بر ثانيه استفاده مي‌كنند. سرعت متوسط اينترنت در اسپانيا نيز برابر با 8/2 مگابيت بر ثانيه و در پرتغال برابر با 2/3 مگابيت بر ثانيه است.

در آفريقاي جنوبي متوسط سرعت اتصال به اينترنت كمتر از دو مگابيت بر ثانيه است و اين كشور نيز مانند ايران در ميان 86 كشوري قرار دارد كه از سرعت متوسط كمتر از يك مگابيت بر ثانيه برخوردارند.

براساس اين گزارش دو كشور كوبا و مايوت با سرعت متوسط كمتر از صد كيلوبيت بر ثانيه در ميان كشورهاي داراي پايين‌ترين سرعت اينترنت قرار دارند.

armin_punisher6
22-02-2012, 14:09
همه جا هم ارزون نیستا.مثلا خواهرم استرالیاست سرویس 3mb رو ماهی 90 دلار میده.

mr-dion
22-02-2012, 14:16

فکر نکنم نسبت به درامد ها پول زیادی باشه

magiteq1
22-02-2012, 15:48
عزیز 3mb نامحدود و به صورت dedicated در استرالیا 90 دلاره و در ایران 2500 دلار اره زیاد فرق نداره

*Forgotten*
22-02-2012, 16:40

هر 1 دلار اونا 2000 برابر ماست یا برعکسش هر 2000 تومن ما = 1 تومن اونا:31:

یعنی 1 به 2000 به نفع اونا:31:

یعنی اگه اونا یه گل بهمون بزنن ما باید 2000 تا گل بزنیم تا برنده بشیم

عزیز اونجا یه بستنی خودش 6 - 7 دلار قیمت داره پول خورده

rezarrrr
22-02-2012, 17:27
وقتی کشوری داره با این سرویسای گو.... پول در میاره نمیاد که اینترنت خانگی درست درمون بده دست مردم وقتی من میرم واسه 15 گیگ در ماه اونم واسه 128 کیلوبایت 60 هزار تومن میدم مگه مریضه با 90 دلار نا محدو د 3 میگ در ثانیه بده

dark-sky
22-02-2012, 18:34
دروغ می گه. اگه راست می گه به خوارهش تو استرالیا بگه لینک تعرفه اینترنتشو همین جا بزاره خودمون بریم ببینیم.حتما از مهاجرای غیر قانونی هست .
من خودم تو انگلیس اینترت فوق پر سرعت به قیمت نیم کیلو خیار اینجا داشتم.

magiteq1
22-02-2012, 20:31
باهات موافقم تو خیلی از کشورهای دنیا حتی دیگه بهنای باند 4m هم نمیدن از 6 یا 7 مگ تازه شروع میشه اون هم تازه با قیمت
های 7 یا 8 دلار با 90 دلار تو استرالیا میشه isp خرید

shahrokhblash
22-02-2012, 22:33
یعنی ما از نوادگان چنگیز خان مغول هم کمتریم!!!:20:120 رتبه فاصله!
واقعا جای بسی تبریک به دولت الکترونیک دارد..
با سپاس

KING iMAN
22-02-2012, 22:35
ای بابا.نا امید بودیم نا امید تر شدیم.چه کنیم؟فقط گله میکنیم.کار دیگه ای از دستمون برنمیاد واقعاً؟
لعنت به این سرعت و محدودیت اینترنت.اه.کلافه شدیم.

Behrouz_se60
23-02-2012, 01:36
باهات موافقم تو خیلی از کشورهای دنیا حتی دیگه بهنای باند 4m هم نمیدن از 6 یا 7 مگ تازه شروع میشه اون هم تازه با قیمت
های 7 یا 8 دلار با 90 دلار تو استرالیا میشه isp خرید

این ماله پسر دایی من در سوئد هست .ایشون در حال دانلود وِیژوال استودیو 2008 بودن و گفتن 100 مگابیت ماهی 30 تومن البته مربوط به سال 2009 روز 31 آگوست هست .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا بماند که کشورهای فقیر دارن به اون سمت می رسن :41:

magiteq1
23-02-2012, 01:44
این transfer rate ش چرا 10mb هستش مگه اشتراک 1به8داره

rezarrrr
23-02-2012, 01:57
دلم کباب شد واس خودم برم یکم بخوابم شاید تو خواب اینترنت پر سرعت ببینم :31:

fragari
23-02-2012, 03:38
من همینجا به هموتنان عزیز یه خوش خبری بدم که با تلاشهای روزافزون پرسنل شرکت ارتباطات زیرساخت کشور و دعای خیر مردم غیور کشورمان در راستای پیشرفت هرچه سریعتر و باشکوهتر و نورانیتر سرعت اینترنت به منظور جبران تمامی کاستی های پیش آمده در این زمینه و با هدف شادی روح تمامی دقمرگ شدگان راه اینترنت بر آن شدیم تا برای شادی روح همه آنها و آیندگان آنها با شادی و شعف و غرور فراوان اعلام کنیم که از هم اینک شاه راه اینترنت کشور را از بیخ قطع کرده و اجر معنوی آن را به همراه هزاران بسته کیلوبیتی به دیار باقی فرستاده تا جهان را در شگفت از این حرکت فرو برده و نیت خیر خواهانه خود را به اثبات برسانیم باشد تا به عنوان اولین کشور ارائه دهنده اینترنت در دیار باقی مشتی محکم بر دهان ارواح خبیسه بنشانیم و با اقتدار سر از آن دنیا در بیاوریم.

rezarrrr
23-02-2012, 10:15
اگه لیست تمامی کشورها با قاره شون از اولین سرعت تا کمترین سرعت رو بزارید بیشتر دلمون کباب میشه:40: لطفا:11:

pedramb66
23-02-2012, 10:42
اگه کمی دیگه مسئولین تلاش کنند میتونیم در صدر جدول قرار بگیریم.(البته از آخر).:27:
وفتی تمام مسئولین با اینترنت مخالفند و اونو جاسوس میدونند انتظاری بیشتر نمیشه ار اینترنت مملکت داشت.
واردات نرم افزارهای امنیتی هم به ایران ممنوع شد.:18:

rezarrrr
23-02-2012, 11:41
واردات نرم افزارهای امنیتی هم به ایران ممنوع شد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif
مگه قبلا وارد میکردن؟ تا اونجای که من دیدم افلاین از کاربرای ماهواره ای کش میرفتن

armin_punisher6
23-02-2012, 12:48
هر 1 دلار اونا 2000 برابر ماست یا برعکسش هر 2000 تومن ما = 1 تومن اونا:31:

یعنی 1 به 2000 به نفع اونا:31:

یعنی اگه اونا یه گل بهمون بزنن ما باید 2000 تا گل بزنیم تا برنده بشیم

عزیز اونجا یه بستنی خودش 6 - 7 دلار قیمت داره پول خورده

خدای نکرده شما فکر بدی راجع به من نکنین.من خودم همیشه لعنت میفرستم بر اینا.سرعت افغانستان هم از ما بالاتره.
نظر دوستان هم کاملا درسته 90 دلار در مقابل حقوق 6000 دلاری چیزی نیست ولی 80000 تومان در مقابل حقوق 400000 تومانی خیلیه.همونطور که بنرین اونجا لیتری 1 دلاره و براشون ارزون به حساب میاد در صورتیکه بعضی از انسانهای ........ که اون بالا نشستن میگن چطور کشورهای دیگه بنزینشون لیتری 1800 تومان باشه بعدا بنزین ما ازرون؟دیگه کاری به مقایسه حقوق ندارن.

pedramb66
23-02-2012, 13:58
مگه قبلا وارد میکردن؟ تا اونجای که من دیدم افلاین از کاربرای ماهواره ای کش میرفتن

فکر کنم وارد میکردنذ.مثلا همین آنتی ویروسها که یه سری شرکتها وارد میکردند.

rezarrrr
23-02-2012, 15:46
فکر کنم وارد میکردنذ.مثلا همین آنتی ویروسها که یه سری شرکتها وارد میکردند.
بله شرکتای معتبر خریداری میکردن ولی خیلی کم
شهر ما یه مغازه هست همه نرم افزارا رو خیلی خوشگل افلاین میگیره نرم افزاراش خدای همشون نامبر وان البته تعداد این افراد زیاده که از این راهها گیم و فیلم و نرم افزارای خودشون رو به دست میارن
در کل تحریم این جور چیزا چندان کاربردی نداره

pedramb66
24-02-2012, 14:04
بله شرکتای معتبر خریداری میکردن ولی خیلی کم
شهر ما یه مغازه هست همه نرم افزارا رو خیلی خوشگل افلاین میگیره نرم افزاراش خدای همشون نامبر وان البته تعداد این افراد زیاده که از این راهها گیم و فیلم و نرم افزارای خودشون رو به دست میارن
در کل تحریم این جور چیزا چندان کاربردی نداره

البته این حرفو وزیر خیلی محترم ارتباطات گفته.نرم افزارهای امنیتی خارجی هم یه نوع جاسوس شناخته شدند.

zed2
24-02-2012, 17:47
توجه: اخبار را در این بخش نگذارید ( توضیحات بیشتر ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با احترام:11: