PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید خودرو از 10 تا 20 میلیون تومان

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9

mohsenjxj
22-08-2012, 21:13
به شرطی که ماشین فبلی رو بفروشید و انتقال سند انجام بدین تا پلاکتون رو بتونید از رو ماشین بردارین
بعد از اینکه پلاکتون رو از روی ماشین قبلی برداشتین میتونید بزارید رو ماشین جدید به شرطی که قبل از فک پلاک ماشین جدید ثبت نام نکرده باشید
واگرنه پلاک جدید میگیرید.
سلام محمد جان اگه یه ماشین قبلا فروخته باشیم و سند هم منتقل شده و پلاکش هم عوض شده و مثلا دو سه ماه بعد دوباره یه ماشین دیگه با شماره پلاک دیگه ای فروخته شده باشه و سند هم منتقل شده باشه یعنی در کل من دوتا پلاک تو بایگانی تعویض پلاک داشته باشم و الان بخوام یه ماشین دیگه بخرم حالا چه صفر باشه چه دست دوم و بخوام سند به نام خودم بزنم و یکی از پلاک های قبلیم را روی خودروی جدید نصب کنم کدوم یکی را روی ماشین جدید نصب میکنن قدیمی تر را یا پلاک دوم را نصب میکنن؟ اصلا به انتخاب خودمون هست یانه. اگه خودمون نظری ندیم روال کار تعویض پلاک چطوری هست؟ ببخشید که یکم سوالم طولانی و گیج کننده بود...! چون برام مهم هست که پلاک قدیمی روی ماشین جدیدم نصب نشه و پلاک دومی نصب بشه.
اگر از دوستان دیگه هم اطلاعاتی دارن لطفا راهنمایی کنن.

mohamad skystar
22-08-2012, 22:55
سلام محمد جان اگه یه ماشین قبلا فروخته باشیم و سند هم منتقل شده و پلاکش هم عوض شده و مثلا دو سه ماه بعد دوباره یه ماشین دیگه با شماره پلاک دیگه ای فروخته شده باشه و سند هم منتقل شده باشه یعنی در کل من دوتا پلاک تو بایگانی تعویض پلاک داشته باشم و الان بخوام یه ماشین دیگه بخرم حالا چه صفر باشه چه دست دوم و بخوام سند به نام خودم بزنم و یکی از پلاک های قبلیم را روی خودروی جدید نصب کنم کدوم یکی را روی ماشین جدید نصب میکنن قدیمی تر را یا پلاک دوم را نصب میکنن؟ اصلا به انتخاب خودمون هست یانه. اگه خودمون نظری ندیم روال کار تعویض پلاک چطوری هست؟ ببخشید که یکم سوالم طولانی و گیج کننده بود...! چون برام مهم هست که پلاک قدیمی روی ماشین جدیدم نصب نشه و پلاک دومی نصب بشه.
اگر از دوستان دیگه هم اطلاعاتی دارن لطفا راهنمایی کنن.

اگر هردوتا پلاکتون تو یک شهر فک شده باشن شما اگر ماشین خریده باشید هر پلاکی که خودتون میخواین رو بهتون میدن یعنی با انتخاب شما.
اما اگر مثلا یکی از ماشین هارو تو یه شهر دیگه پلاک کرده باشن و شما باید همین پلاکی که تو شهر خودت بایگانی شده رو برداری یا اگر اون پلاکی که تو شهر دیگه هست رو بخوای باید مدت زیادی صبر کنی تا اون یکی پلاک بیاد

mohsenjxj
22-08-2012, 22:58
اگر هردوتا پلاکتون تو یک شهر فک شده باشن شما اگر ماشین خریده باشید هر پلاکی که خودتون میخواین رو بهتون میدن یعنی با انتخاب شما.
اما اگر مثلا یکی از ماشین هارو تو یه شهر دیگه پلاک کرده باشن و شما باید همین پلاکی که تو شهر خودت بایگانی شده رو برداری یا اگر اون پلاکی که تو شهر دیگه هست رو بخوای باید مدت زیادی صبر کنی تا اون یکی پلاک بیاد
سلام ممنونم از راهنماییتون دوست عزیز:11:

JOOYAND
23-08-2012, 15:28
سلام دوستان. من به یک ماشین دنده اتومات نیاز دازم. حدود بودجه ام 20 میلیون است. الان یک verne مدل 87 سراغ دارم. اما طرف آشنا است و معتقده داره به خرج می افتد . باید پولوس و توربین( مثل اینکه کار صفحه کلاج را دراتوماتیک میکند.) را عوض کنم. یه صافکاری و نقاشی کلی هم می خواهد. نظر صاحب ماشین اینه که بهتره یه ماشین صفر بگیرم. این را هم بگم که ماشین دست خانواده بوده. با اینکه صافکاری کلی میخواهد اما طرف اهل کورس و تند رفتن و این جور چیزا نیست. جالا بهتره این را بگیرم یانه؟
ضکنا لطفا بگین نظرتون راجع به mvm چیه؟ خصوصا 4 سیلندرش که صندوق دار است.!
لطفا پاسخ به یک سوال باعث فراموشی به یک سوال دیگه نشه!
ممنون

mohamad skystar
23-08-2012, 15:54
سلام دوستان. من به یک ماشین دنده اتومات نیاز دازم. حدود بودجه ام 20 میلیون است. الان یک verne مدل 87 سراغ دارم. اما طرف آشنا است و معتقده داره به خرج می افتد . باید پولوس و توربین( مثل اینکه کار صفحه کلاج را دراتوماتیک میکند.) را عوض کنم. یه صافکاری و نقاشی کلی هم می خواهد. نظر صاحب ماشین اینه که بهتره یه ماشین صفر بگیرم. این را هم بگم که ماشین دست خانواده بوده. با اینکه صافکاری کلی میخواهد اما طرف اهل کورس و تند رفتن و این جور چیزا نیست. جالا بهتره این را بگیرم یانه؟
ضکنا لطفا بگین نظرتون راجع به mvm چیه؟ خصوصا 4 سیلندرش که صندوق دار است.!
لطفا پاسخ به یک سوال باعث فراموشی به یک سوال دیگه نشه!
ممنون

سلام.
هیوندای ورنا ماشین خوبی هست اما اینکه به خرج بیوفته یا نه بستگی داره چطور ازش استفاده شده باشه.
سرویس هاش به موقع انجام شده باشه و سایر مواردی که باعث میشه خودرو سالم بمونه.
اگر صاحبش میگه خرج داره و باید برخی قطعات رو عوض کنید خریدش ریسک هست امکان داره همیشه رو خرج باشه.
اگر از نظر فنی و بدنه مورد تایید باشه خریدش ارزش داره.
پارس اتوماتیک هم در این رنج مدل 87 شاید گیرتون بیاد.
MVM 530 خودروی تازه واردی هست که به راحتی محصولات داخلی رو به چالش کشید هم از نظر کیفیت هم از نظر امکانات
MVM نسبت به محصولات داخلی عملکرد قابل قبولتری داشته اما خدمات پس از فروشش در حال حاضی گسترده نیست
و نیاز به زمان داره تا جا بیوفته

JOOYAND
24-08-2012, 09:45
سلام.
هیوندای ورنا ماشین خوبی هست اما اینکه به خرج بیوفته یا نه بستگی داره چطور ازش استفاده شده باشه.
سرویس هاش به موقع انجام شده باشه و سایر مواردی که باعث میشه خودرو سالم بمونه.
اگر صاحبش میگه خرج داره و باید برخی قطعات رو عوض کنید خریدش ریسک هست امکان داره همیشه رو خرج باشه.
اگر از نظر فنی و بدنه مورد تایید باشه خریدش ارزش داره.
پارس اتوماتیک هم در این رنج مدل 87 شاید گیرتون بیاد.
MVM 530 خودروی تازه واردی هست که به راحتی محصولات داخلی رو به چالش کشید هم از نظر کیفیت هم از نظر امکانات
MVM نسبت به محصولات داخلی عملکرد قابل قبولتری داشته اما خدمات پس از فروشش در حال حاضی گسترده نیست
و نیاز به زمان داره تا جا بیوفته
سلام.
کسی.که ماشین ورنا را دارد میگه پولوسش به صدا در اومده و توربینش هم باید عوض بشه. اما خودش تا حالا خرج عمده ای نکرده و برا همین میخواهد عوضش کند. نسبت به ماشینهای دست دوم دیگه این بهتر است یا همان پارس؟ البته پارس اتوماتیک نمیدانم دست کی بوده که این حسن این ماشینه . تصادف سنگین نداشته . حدودا این ماشینبدون صافکاری و با همین شرایط چه قدر خرج دارد؟ این هم بگم برای یه خانم می خواهم . نمی خواهم زیاد در آینده اذیتش کند.الان این ورنا چنده؟ مدل 87 است. قراره به قیمت بازار بر دارمش
اصلا میشه یه ماشین صفر با این حدود خرید؟؟ البته اتوماتیک.

این کوچولو (mvm 110) چه طور از آب در آمده؟ البته به جز قیافه اش! خوبه؟ تو سربالایی می کشه؟ خونه ما قیطریه است و برام مهمه. راحتی اش هم مهمه. من می خواهم اتومات بگیرم چون مشکل کمردرد برام پیش اومده پس راحتی اش هم مهمه. البته میدانم باید به اندازه پولم آش بخورم
کلا این ورنای پیشنهدی برای من بهتره یا mvm

چری ویانا چطوره؟ اتومات دارد؟من قصد سفر با این ماشین را ندارم و با 206 میرویم سفر اما ممکنه پیش بیاد.خدمات دارد؟ به درد میخورد؟
لیفان چطوره؟ اتومات دارده
این لوبو چطوره؟
امنیت اینها چطوره؟ منظورم کیسه هوا و abs و هندینگ و این جور چیزها است.

خیلی شد!!!!:46:

mohamad skystar
24-08-2012, 11:27
سلام.
کسی.که ماشین ورنا را دارد میگه پولوسش به صدا در اومده و توربینش هم باید عوض بشه. اما خودش تا حالا خرج عمده ای نکرده و برا همین میخواهد عوضش کند. نسبت به ماشینهای دست دوم دیگه این بهتر است یا همان پارس؟ البته پارس اتوماتیک نمیدانم دست کی بوده که این حسن این ماشینه . تصادف سنگین نداشته . حدودا این ماشینبدون صافکاری و با همین شرایط چه قدر خرج دارد؟ این هم بگم برای یه خانم می خواهم . نمی خواهم زیاد در آینده اذیتش کند.الان این ورنا چنده؟ مدل 87 است. قراره به قیمت بازار بر دارمش
اصلا میشه یه ماشین صفر با این حدود خرید؟؟ البته اتوماتیک.

این کوچولو (mvm 110) چه طور از آب در آمده؟ البته به جز قیافه اش! خوبه؟ تو سربالایی می کشه؟ خونه ما قیطریه است و برام مهمه. راحتی اش هم مهمه. من می خواهم اتومات بگیرم چون مشکل کمردرد برام پیش اومده پس راحتی اش هم مهمه. البته میدانم باید به اندازه پولم آش بخورم
کلا این ورنای پیشنهدی برای من بهتره یا mvm

چری ویانا چطوره؟ اتومات دارد؟من قصد سفر با این ماشین را ندارم و با 206 میرویم سفر اما ممکنه پیش بیاد.خدمات دارد؟ به درد میخورد؟
لیفان چطوره؟ اتومات دارده
این لوبو چطوره؟
امنیت اینها چطوره؟ منظورم کیسه هوا و abs و هندینگ و این جور چیزها است.

خیلی شد!!!!:46:

از فکر لوبو و ویانا بیا بیرون که اصلا راضی کننده نبودن.
در مورد ورنا هم اگر شرایط فنی و بدنه مناسب باشه میشه خریدش
اما مدل 87 با 20 میلیون تومن سخت گیر میاد .
ماشین اتوماتیک صفر دیگه ای نمیتونید انتخاب کنید
در مورد MVM 110 هم باید بگم به قیمت بالاش نمیارزه اما ماشین شهری مناسبی
برای خانومها هستش.
پس فعلا به همون ورنا فکر کنید که از نظر ایمنی و هندلینگ هم بهتر از بقیه هست.

JOOYAND
24-08-2012, 12:20
از فکر لوبو و ویانا بیا بیرون که اصلا راضی کننده نبودن.
در مورد ورنا هم اگر شرایط فنی و بدنه مناسب باشه میشه خریدش
اما مدل 87 با 20 میلیون تومن سخت گیر میاد .
ماشین اتوماتیک صفر دیگه ای نمیتونید انتخاب کنید
در مورد MVM 110 هم باید بگم به قیمت بالاش نمیارزه اما ماشین شهری مناسبی
برای خانومها هستش.
پس فعلا به همون ورنا فکر کنید که از نظر ایمنی و هندلینگ هم بهتر از بقیه هست.

ممنون. میدانید قیمت تعمیرش بابت توربین و پولوس چه قدر است؟ حدود قیمت ورنا 87 جه قدر است؟

mohamad skystar
24-08-2012, 19:49
ممنون. میدانید قیمت تعمیرش بابت توربین و پولوس چه قدر است؟ حدود قیمت ورنا 87 جه قدر است؟

ورنا مدل 87 حدود 22000000 تومان هست.از قیمت لوازمش خبر ندارم

880446534
24-08-2012, 20:12
سلام.
تا دو روز دیگه می خوایم یه ماشین تو رنج 19 تا 21 بگیریم .
بین پارس elx (با موتور L4)و سمند lx (با موتور ef7) گیر کردیم .(از l90 خوشم نمیاد البته از قیافش)
کودوم ره بگیریم ؟
این ها رو هم در نظر بگیرید
کیفیت موتور و نداشتن مشکل بدنه.
تجهیزات رفاهی متاسب
ایمنی و ترمز توپ

mohamad skystar
24-08-2012, 20:24
سلام.
بین پارس elx (با موتور L4)و سمند lx (با موتور ef7) گیر کردیم .(از l90 خوشم نمیاد البته از قیافش)
کودوم ره بگیریم ؟
تجهیزات رفاهی متاسب
ایمنی و ترمز توپ

بدون شک پارس ELX انتخاب برتر هست
با تمام ملاک های که گفتین همخواین داره و با این بودجه مدل 88 یا 89 گیر میاد.
سمند EF7 فعلا خریدش ریسک هست به دلیل خرابی های زیاد در برخی موارد.
پارس ELX رو بخرید مطمئن باشید راضیتون خواهد کرد.

Pourya-pc
24-08-2012, 20:27
سلام.
کودوم ره بگیریم ؟
تجهیزات رفاهی متاسب
ایمنی و ترمز توپ
پیشنهاد من به شما سورن ELX هست که هم زیباست ، امکانات کامل ، موتور خوب و ترمز 4 چرخ دیسکی .
بین پارس ای ال ایکس هم سمند به لحاظ ایمنی ، استحکام بهتر از پارس هست . اما ترمزهای پارس کمی بهتر از ال ایکس هستند .امکاناتشون هم مشابه هم هستند .

880446534
24-08-2012, 20:44
اخه میدونید چیه ؟!!!!
من با این موتور ال 4 زیاد حال نمی کنم !!
راستی پارس lx یا elx گاز سوز هم هست ؟
پارس lx با tu5 چتوره ؟ مشکل موتوری هم داره؟

mohamad skystar
24-08-2012, 20:56
اخه میدونید چیه ؟!!!!
من با این موتور ال 4 زیاد حال نمی کنم !!
راستی پارس lx یا elx گاز سوز هم هست ؟
پارس lx با tu5 چتوره ؟ مشکل موتوری هم داره؟

پارس LX و پارس ELX هیچکدام دوگانه سوز نیستن مگر اینکه بیرون به صورت آزاد کسی نصب کنه.
پارس LX هم ماشین خیلی خوبی هست و با موتور TU5 بهینه شده.
مصرف سوخت کم و بازده بالا باعث شده طرفدار زیاد پیدا کنه همچنین قیمتشم بالاست.
صفرش رو 24 میلیون تومن هست باید گردی شاید یه کارکرده مدل 90 پیدا کنی.
اگر میتونی با موتور XU7 قدیمی کنار بیای همونطور که دوستمون پوریا گفت سورن ELX خوردوی مناسبی میتونه باشه
اما فعلا فقط با موتور XU7

880446534
24-08-2012, 21:02
ای خداااااااااااااا
دیگه خسته شدم .
چرا جنساشون اینقدر بی کیفیت هست که وقتی ادم می خواد یه ماشین بخره این قدر دلشوره ی خراب شدن داره؟؟؟
توی این قیمت ماشین خارجی هست ؟ ام وی ام یا هر چیز دیگه ؟؟

mohamad skystar
24-08-2012, 21:25
ای خداااااااااااااا
دیگه خسته شدم .
چرا جنساشون اینقدر بی کیفیت هست که وقتی ادم می خواد یه ماشین بخره این قدر دلشوره ی خراب شدن داره؟؟؟
توی این قیمت ماشین خارجی هست ؟ ام وی ام یا هر چیز دیگه ؟؟

mvm 530 کارکرده میتونید انتخاب کنید که به مراتب از خودروهای داخلی کیفیت بهتر و امکانات خوبی داره.
مصرف سوخت قدرت و شتاب مطلوبی هم داره.
اما خدمات پس از فروشش ضعیفه که با گذشته زمان به مراتب بهتر خواهد شد.

JOOYAND
25-08-2012, 15:59
سلام. mvm530 اتوماتیک دارد؟ کسی قیمت mvm 530 اتوماتیک صفر را دارد؟ در مقایسه با اون ورنای مورد پیشنهاد من کدام بهتره؟

880446534
25-08-2012, 20:00
سلام بازم اومدم
امروز چند جا سر زدم واسه خرید پارس ، مثل اینکه فاتحه ی ef7 خوندست، واسه همین رفتم سراغ پارس.
این پارس دوگانه چطوره ؟ میگن روغن کسر می اره ، درسته؟
<چون وضعیت بنزین رو خودتون میدونید که چه خبره.واسه همین رفتم سراغ دوگانه>
موتورش (L3) چتوره ؟ البته جدیدا رو می گم.

mohamad skystar
25-08-2012, 21:45
سلام. mvm530 اتوماتیک دارد؟ کسی قیمت mvm 530 اتوماتیک صفر را دارد؟ در مقایسه با اون ورنای مورد پیشنهاد من کدام بهتره؟

MVM 530 در ایران اتوماتیک نداره قیمت صفرش حدود 23 میلیون تومن هست.
اگر بودجه شما به MVM 530 میخوره فکر کنم از اون ورنایی که گفتین بهتر باشه چون ورنایی که گفتین مثل اینکه مشکلاتی داشته

mohamad skystar
25-08-2012, 21:47
سلام بازم اومدم
امروز چند جا سر زدم واسه خرید پارس ، مثل اینکه فاتحه ی ef7 خوندست، واسه همین رفتم سراغ پارس.
این پارس دوگانه چطوره ؟ میگن روغن کسر می اره ، درسته؟
<چون وضعیت بنزین رو خودتون میدونید که چه خبره.واسه همین رفتم سراغ دوگانه>
موتورش (L3) چتوره ؟ البته جدیدا رو می گم.

پژو پارس دوگانه سوز موتورش از نوع L3 و اتاقش هم پارس معمولی هست و با پارس سال فرق داره.
پارس دوگانه سوز روغن کم نمیکنه خیالت راحت.
خودروی دوگانه سوز در صورتی خریدش پیشنهاد میشه که مصرف بنزین در طولانی مدت به صرفه نباشه.
مثل ماشین من که سمند LX دوگانه سوز هست موتورش هم L3 روغن کم نکرده و هیچ مشکلی هم نداشتم باهاش

moghaddas mfa
26-08-2012, 13:34
سلام....من میخواستم یه وانت باری بخرم که بین دو ماشین گیر کردم. البته معمولا باری که میخوام حمل کنم از یک ونیم تن بیشتر نیست وبیشتر مجبورم مسافتی طولانی رو طی کنم.......حالا دوتا ماشین گیر اوردم......
یه دونه زامیاد دوگانه مدل 89 ابی رنگ بدون صافکاری ورنگ و دومی یه مزدامدل 89 نقرابی بدون صافکاری ورنگ.....از نظر ظاهر وباطن هر چه قدر که فکر کنید تمیز ونو خودم بار اول که دیدم فکر کنم مدل 91هستند ....اتفاقا هردوتاشو که رفتم قیمت بگیرم صاحبش برا اولین بار براش قیمت میزاشت........
زامیاد همه چی تکمیل(جی پی اس ،بیمه و......)میده چهارده ونیم ..

مزدا هم اسپرتش کرده با وسایلش میده پانزده ونیم .....
البته این گارد استیل عقب وجلو و اتاق استیل عقب بکارم نمیاد میخوام بفروشم به نظرتون چند حدودا قیمت میخوره.....کلا به نظرتون کدوم بهتره....
راستی منطقه ما پمپ گاز نداره شاید تا یه سال دیگه شاید بیان راه اندازی کنن....
بازم ممنون

$even boy
26-08-2012, 15:16
با سلام به نظر شما کدوم بهتره؟ نکات مثبت و منفی شونو بگید و بگید کدوم انتخاب درست تریه. رانا ، 206 یا تندر؟

si_mirzaei
26-08-2012, 15:26
سلام به همگی.
بین 405slx صفر کیلومتر و ریو مدل 90 کدوم رو پیشنهاد میدین؟
ریو سفید 90 فروردین بدون هیچ خط و خش خیلی تمیز چند می ارزه؟
مرسی که جواب میدین.

mohamad skystar
26-08-2012, 15:37
سلام....من میخواستم یه وانت باری بخرم که بین دو ماشین گیر کردم. البته معمولا باری که میخوام حمل کنم از یک ونیم تن بیشتر نیست وبیشتر مجبورم مسافتی طولانی رو طی کنم.......حالا دوتا ماشین گیر اوردم......
یه دونه زامیاد دوگانه مدل 89 ابی رنگ بدون صافکاری ورنگ و دومی یه مزدامدل 89 نقرابی بدون صافکاری ورنگ.....از نظر ظاهر وباطن هر چه قدر که فکر کنید تمیز ونو خودم بار اول که دیدم فکر کنم مدل 91هستند ....اتفاقا هردوتاشو که رفتم قیمت بگیرم صاحبش برا اولین بار براش قیمت میزاشت........
زامیاد همه چی تکمیل(جی پی اس ،بیمه و......)میده چهارده ونیم ..

مزدا هم اسپرتش کرده با وسایلش میده پانزده ونیم .....
البته این گارد استیل عقب وجلو و اتاق استیل عقب بکارم نمیاد میخوام بفروشم به نظرتون چند حدودا قیمت میخوره.....کلا به نظرتون کدوم بهتره....
راستی منطقه ما پمپ گاز نداره شاید تا یه سال دیگه شاید بیان راه اندازی کنن....
بازم ممنون

اگر نهایت بارتون 1.5 تن هست به نظر من مزدا رو انتخاب کنید.
نیسان دوگانه سوز آخرش رو سیستم گاز اون کار اصلیش رو انجام نمیده و تو شرایط سخت بنزین هست که عمل میکنه.
اما مزدا ماشین چابک و سرحالی هست.
قیمت های هردو هم مناسبن.

mohamad skystar
26-08-2012, 15:38
سلام به همگی.
مرسی که جواب میدین.

405 SLX با موتور TU5 عملکردش از ریو بهتر هست.
ریو مدل 90 قیمت بالایی داره حدود 18.5 تا 19 میلیون تومن شده.

mohamad skystar
26-08-2012, 15:40
با سلام به نظر شما کدوم بهتره؟ نکات مثبت و منفی شونو بگید و بگید کدوم انتخاب درست تریه. رانا ، 206 یا تندر؟

شما اول ملاک های خودتون رو برای خرید خودرو و سقف بودجه ای که در نظر دارین رو مشخص کنید
تا زودتر به نتیجه برسید.

mmf66
26-08-2012, 18:19
سلام به همگی.
مرسی که جواب میدین.

405 slx tu5 رو من خودم دارم خیلی ماشین خوبیه فقط یکم خشکه ولی شتاب خیلی بالایی داره بعد از پارس ال ال ایکس دومین ماشین پر شتابه موتورشم کم صدا و جوندار وپرقدرته و قطعاتشم اروپایی هست ولی قراره از پاییز ایرانی بشه تو جاده هم تو شهر خوبه هم تو جاده

ДŁI
26-08-2012, 19:21
سلام دوستان.. وقت بخیر..

تا اواخر شهریور ، تیباSXتحویل میگیرم..
میخوام نظرات شما دوستان رو بدونم...
موتوری .. شتاب..
بدنه ..
خدمات پس از فروش و..

ممنون میشم تجربیات ِگرانبهاتون رو در اختیارم قرار بدید .

مرسی@};-

$even boy
26-08-2012, 23:21
قیمت واسم مهم نیست مهم از نظر فنیشه و امکاناتش . حالا بگید کدوم انتخاب بهتریه؟ رانا ، 206 یا تندر؟ مرسی

mohamad skystar
26-08-2012, 23:30
قیمت واسم مهم نیست مهم از نظر فنیشه و امکاناتش . حالا بگید کدوم انتخاب بهتریه؟ رانا ، 206 یا تندر؟ مرسی

فنی و امکانات احتمالا رانا چون خودرویی جدید هست و روش کار شده اما نمیشه نظر قطعی داد تا به بازار بیاد و بررسی بشه.
اما فنی تندر و 206 های با موتور TU5 مثل SD V8 یا تیپ 5 از نظر موتور و گیربکس عالی هستن.

JOOYAND
26-08-2012, 23:49
MVM 530 در ایران اتوماتیک نداره قیمت صفرش حدود 23 میلیون تومن هست.
اگر بودجه شما به MVM 530 میخوره فکر کنم از اون ورنایی که گفتین بهتر باشه چون ورنایی که گفتین مثل اینکه مشکلاتی داشته

بله. اما مشکل من اینه که میخواهم اتوماتیک باشه.البته مشکل خیلی حاد نیست. اما نباید به کمر فشار بیاید .من یه پراید دارم( البته قدیمی و غیر هیدرولیک). تو ترافیک تهران که همش باید کلاچ و ترمز بگیری و گاهی یک مسیر نیم ساعته را 2 ساعت تو راه باشی کمی در مسافتها و مسیرهای طولانی اذیت میشوم.
به خاطر مشکل کمرم بهتره کمتر کلاچ بگیرم. البته نمیدانم آیا این ماشین نرمی است(530) یا نه. اما به نظرم بهتره اتومات باشه. برای همین رفتم سراغ ورنا. آیا گزینه دیگری دارم؟ با همین حدود بودجه. یعنی 20 تومن. حالا دو سه تومن بالا یا پایین.

mohamad skystar
27-08-2012, 00:08
بله. اما مشکل من اینه که میخواهم اتوماتیک باشه.البته مشکل خیلی حاد نیست. اما نباید به کمر فشار بیاید .من یه پراید دارم( البته قدیمی و غیر هیدرولیک). تو ترافیک تهران که همش باید کلاچ و ترمز بگیری و گاهی یک مسیر نیم ساعته را 2 ساعت تو راه باشی کمی در مسافتها و مسیرهای طولانی اذیت میشوم.
به خاطر مشکل کمرم بهتره کمتر کلاچ بگیرم. البته نمیدانم آیا این ماشین نرمی است(530) یا نه. اما به نظرم بهتره اتومات باشه. برای همین رفتم سراغ ورنا. آیا گزینه دیگری دارم؟ با همین حدود بودجه. یعنی 20 تومن. حالا دو سه تومن بالا یا پایین.

تا 20 میلیون تومن پژو 206 تیپ 6 مدل 87 میتونی گیر بیاری
پارس اتوماتیک مدل 87 میتونی گیر بیاری البته مدل 87 چون فروشش کم بود بد گیر نیاد
پژو 206 SD V9 مدل 87 هم میتونی انتخاب کنی.
اینا خودروهای اتوماتیک کارکرده تو رنج 20 میلیون تومن هستن ببینید کدوم با ملاک هاتون همخوانی داره

mmf66
27-08-2012, 08:34

پارس اتومات ماشین خیلی خوبی است ولی متاسفانه تولیدش کم بوده گیربکسش مال 407 هست و تعویض دنده بهتری از بقیه مثل 206 و ... داره

ДŁI
27-08-2012, 21:44
:)

..............

سلام دوستان.. وقت بخیر..

تا اواخر شهریور ، تیباSXتحویل میگیرم..
از نظر مادی ، زیاد سرمایه ام رو درگیرش نکردم( شرایط و..)
حقیقتا" بین 131 و تیبا ( بد و بدتر : دی) ، تیبا رو انتخاب کردم ..

میخوام نظرات شما دوستان رو بدونم...
موتوری .. شتاب..
بدنه ..
خدمات پس از فروش و..

ممنون میشم تجربیات ِگرانبهاتون رو در اختیارم قرار بدید .

مرسی@};-

mohamad skystar
27-08-2012, 22:13
:)

..............

تیباهای جدید مشکلات قبلیشون برطرف شد
تیبا و پراید زیاد از هم دور نیستن اما خوب تیبا خودروی جدیدی هست
و میتونه راضی کننده باشه البته نمای عقبش کمی به دل نمیشینه اونم سلیقه مشتری هست
با این افزایش قیمت خودرو به نظر من خرید تیبا ضرر نیست

mr3p
27-08-2012, 23:14
سلام خدمت دوستان عزیز
میخواستم ببینم بین پارس سال با پارس دوگانه سوز کدوم بهتره؟
با این وضعیت بنزین باز پیشنهاد شما چیه؟

mohamad skystar
27-08-2012, 23:52
سلام خدمت دوستان عزیز

انتخابش فقط به خودتون بستگی داره.
اگر میبینید زمانی که از ماشین استفاده میکنید سوخت بنزین براتون صرف
نمیکنه و حتما نیاز هست که گاز هم کنارش داشته باشید دوگانه سوز بردار
اگر با ماشین کار خاصی ندارین یا دائم در حال سفر نیستی و یه جوارایی از ماشین کم استفاده میکنی بنزینی بردار.
بازم به شرایط کاری و روزمره خودتون با ماشین بستگی داره.
بودجه شما برای خرید چقدر هست؟

mmf66
28-08-2012, 08:57
سلام خدمت دوستان عزیز

هیچ کدوم دوست عزیز پارس lx که موتور tu5 روشه گزینهی خوبی هست اگه گرون هست میتونی 405 slx tu5 رو بگیری که قیمت مناسبی داره

اینم ریویو در دنیای خودرو حتما بخونید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

unknown47
28-08-2012, 23:11
درود
دوستان من تقریبا 15 تومن پول دارم و تصمیم دارم یه ماشین بردارم
خودم نظرم روی یه 111 هست و یاقی پول رو صرف ساختنش کنم اما بابام میگه پراید خوب نیستو امنیت نداره
توی این رنج هم فقط از 405 خوشم میاد اما باز 111رو بخاطر ظاهر اسپورتش بیشتر ترجیح میدم
حالا نظر شما چیه؟ واقعا پراید اینقدر بده و میصرفه یه 405 بردارم؟
(توی سایت ایران خودرو فقط مدل اس ال ایکس رو با موتور TU5زده! آیا فقط اس ال ایکس موتورش TU5 هست یا جی ال ایکس هم روش همین موتوره؟)
با تشکر

mohamad skystar
28-08-2012, 23:34
درود
دوستان من تقریبا 15 تومن پول دارم و تصمیم دارم یه ماشین بردارم
خودم نظرم روی یه 111 هست و یاقی پول رو صرف ساختنش کنم اما بابام میگه پراید خوب نیستو امنیت نداره
توی این رنج هم فقط از 405 خوشم میاد اما باز 111رو بخاطر ظاهر اسپورتش بیشتر ترجیح میدم
حالا نظر شما چیه؟ واقعا پراید اینقدر بده و میصرفه یه 405 بردارم؟
(توی سایت ایران خودرو فقط مدل اس ال ایکس رو با موتور TU5زده! آیا فقط اس ال ایکس موتورش TU5 هست یا جی ال ایکس هم روش همین موتوره؟)
با تشکر

سلام.
در مورد TU5
پژو 405 SLX با موتور TU5 عرضه میشه و قبلش هم 405 GLX با این موتور عرضه شد
اگر GLX با موتور TU5 بخواین باید مدل های 89 یا اوایل 90 رو دنبالش باشید اما SLX رو از 90 تا به امروز.
دوست من شما 15 میلیون تومن دارین به نظر من 405 رو خیلی بهتر از پراید میشه روش مانور داد برای تغییرات اسپرتی
چه از نظر بدنه چه از نظر موتور

unknown47
28-08-2012, 23:54
سلام.
در مورد TU5
پژو 405 SLX با موتور TU5 عرضه میشه و قبلش هم 405 GLX با این موتور عرضه شد
اگر GLX با موتور TU5 بخواین باید مدل های 89 یا اوایل 90 رو دنبالش باشید اما SLX رو از 90 تا به امروز.
دوست من شما 15 میلیون تومن دارین به نظر من 405 رو خیلی بهتر از پراید میشه روش مانور داد برای تغییرات اسپرتی
چه از نظر بدنه چه از نظر موتور
حرفتون درسته اما کل بودجم حداکثر 15 تومن هست
یعنی به نظر شما میارزه واسه 5-6 میلیون از خرید پراید صرفنظر کنم و 405 بردارم؟(یکی میگه پراید بد نیست یکی همه میگه مزخرفه! واقعا توش موندم)
+
مصرف سوخت تقریبا در یه سطحه؟(چند جا خوندم TU5 کم میسوزنه)

mohamad skystar
29-08-2012, 00:06
حرفتون درسته اما کل بودجم حداکثر 15 تومن هست
یعنی به نظر شما میارزه واسه 5-6 میلیون از خرید پراید صرفنظر کنم و 405 بردارم؟(یکی میگه پراید بد نیست یکی همه میگه مزخرفه! واقعا توش موندم)
+
مصرف سوخت تقریبا در یه سطحه؟(چند جا خوندم TU5 کم میسوزنه)

موتور TU5
موتوری کم مصرف با قدرت مطلوب این شعار موتور TU5 هست.
دوست من در مقابل خرید TU5 و پراید شک نکنید که 405 با موتور TU5 بهتر هست.
در کل خودروی 405 از هر حیث از پراید بهتره به غیر از 405 هایی که با موتور معمولی هستن و فقط مصرفشون از پراید بیشتره.
نتیجه :
خرید 405 چه با موتور TU5 و چه با موتور معمولی نسبت به پراید ارجعیت داره.

unknown47
29-08-2012, 00:11
موتور TU5
موتوری کم مصرف با قدرت مطلوب این شعار موتور TU5 هست.
دوست من در مقابل خرید TU5 و پراید شک نکنید که 405 با موتور TU5 بهتر هست.
در کل خودروی 405 از هر حیث از پراید بهتره به غیر از 405 هایی که با موتور معمولی هستن و فقط مصرفشون از پراید بیشتره.
نتیجه :
خرید 405 چه با موتور TU5 و چه با موتور معمولی نسبت به پراید ارجعیت داره.
ممنون محمد جان
فقط یه چیز:
اس ال ایکس فقط در ظاهر با معمولی فرق داره؟ یه آپشن اضافه ای هم داره؟
شما شخصا فکر میکنید اس ال ایکس نسبت به قیمتش به 405 معمولی میارزه یا نه؟(منظورم اینه که اگه تغییرات فقط ظاهری هستش معمولی بردارم و خودم ظاهرشو طبق سلیقم تغییر بدم)

mmf66
29-08-2012, 08:45
ممنون محمد جان
فقط یه چیز:
شما شخصا فکر میکنید اس ال ایکس نسبت به قیمتش به 405 معمولی میارزه یا نه؟(منظورم اینه که اگه تغییرات فقط ظاهری هستش معمولی بردارم و خودم ظاهرشو طبق سلیقم تغییر بدم)

دوست عزیز از لحاظ قیمت نهایت 400 تومان فرقشونه ولی شما با هر کدوم حال میکنی همونو بخر ولی لامذهب راه میره ها شما بیشتر بودجه رو صرف این کن که یه ماشین مدل بالا و ترو تمیز بگیری اسپرت کردنش برای مرحله بعدی فکر کنم با 15 تومان مدل 90 بتونی بگیری

mohamad skystar
29-08-2012, 12:20
ممنون محمد جان
فقط یه چیز:

یکی از اهداف تولید SLX این بود که شرکت میخواست کمی ایده های اسپرتی رو در 405 القا کنه برای همین یک سری تغییراتی انجام شد.
اما اگر تغییرات SLX نسبت به GLX هم از نظر ظاهری هست هم از نظر داخلی
نمای داخلی SLX تغییرات قابل توجهی داشته و این خودش یه برتری نسبت به GLX هست. نمای داخلی SLX و پارس سال شبیه به هم هست.
آپشن اضافی هم نداره.تفاوت قیمتش رو هم دوستمون گفتن.

JOOYAND
29-08-2012, 16:20
سلام دوستان.نظرتون راجع به ریو اتومات چیه؟ البته برای خانمها؟
L90 اتومات داره؟صفرش چنده؟

Ali_Best
29-08-2012, 16:35
سلام

حدود دو هفته پیش رفته بودم ایران خودرو گفته بود که برای خرید تندر اول ماه بعد بیا. اون زمان گفت که یه ماه بهت میدم با هر رنگی که بخوای
حالا رفتم میگه الآن ثبت نام میکنی دی تحویل میدیم اونم در چهار رنگ سفید نقره ای مشکی و خاکستری !!!

چه کنیم به نظر شما؟ :/
سایپا هم میده تندرو؟؟

میشه یه مقایسه بکنید بین تندر و mvm 530؟
این ام وی ام ساخت کجاست؟

mohamad skystar
29-08-2012, 16:44
سلام دوستان.نظرتون راجع به ریو اتومات چیه؟ البته برای خانمها؟
L90 اتومات داره؟صفرش چنده؟

ریو اتوماتیک پیشنهاد نمیشه به دلیل اینکه
مشکلاتی برای این گیربکس پیش اومد و شرکت مجبور شدن فراخوان بزنه و تعمیر کنه
و از اون به بعد رریو اتوماتیک طرفداری نداره و قیمتشم بالاست مدل 91 اتوماتیک حدو 18 میلیون تومن فکر میکنم باشه
برای خانم میتونید MVM 110 اتوماتیک تهیه کنید

mmf66
29-08-2012, 16:47
سلام

حدود دو هفته پیش رفته بودم ایران خودرو گفته بود که برای خرید تندر اول ماه بعد بیا. اون زمان گفت که یه ماه بهت میدم با هر رنگی که بخوای
حالا رفتم میگه الآن ثبت نام میکنی دی تحویل میدیم اونم در چهار رنگ سفید نقره ای مشکی و خاکستری !!!

سایپا هم میده تندرو؟؟

این ام وی ام ساخت کجاست؟

تندر قبلا داشتم ماشین خوبیه ولی یه جورایی ماشین خنثی هستش یعنی درسته از لحاظ فنی خوبه ولی خوب شما نمیتونی بگی خشگله یا تزییناتش خوبه یا مثلا عجب دست فرمونی داره یعنی نه نکته مثبتی داره نه منفی
ام وی ام نداشتم ولی داخلش قشنگه سانروف هم دیدم داشت موتورشم 2000 با 139 اسب بخاره ولی ظاهرا شتابش در حد متوسطی هست لیفان 620 هم هست اونم مثل این چینی هستش و استقبال خوبی هم مردم داشتند به نظر که خوب میان بازم دوستان نظر بدن

mohamad skystar
29-08-2012, 16:48
سلام

سایپا هم میده تندرو؟؟

این ام وی ام ساخت کجاست؟

ثبت نام تندر 90 همیشه با مشکلات مواجه بوده یه موردش همین مشکل شما که
2 سال پیش برای یکی از بستگان من اتفاق افتاد.
اگر حتما تندر میخوای نقدی از بازار تهیه کنید.
MVM 530 خودرویی هست که حدود 2 سال وارد بازار کشور شده و تونسته
با کیفیت بهتر و امکانات مناسب محصولات داخلی رو پشت سر بگذاره.
MVM یا همون چری یکی از خودروسازان کشور چین هست و شرکت مدیران خودرو در ایران نمایندگی این خودرو رو داره.

Ali_Best
29-08-2012, 19:31
ثبت نام تندر 90 همیشه با مشکلات مواجه بوده یه موردش همین مشکل شما که
2 سال پیش برای یکی از بستگان من اتفاق افتاد.
اگر حتما تندر میخوای نقدی از بازار تهیه کنید.
MVM 530 خودرویی هست که حدود 2 سال وارد بازار کشور شده و تونسته
با کیفیت بهتر و امکانات مناسب محصولات داخلی رو پشت سر بگذاره.
MVM یا همون چری یکی از خودروسازان کشور چین هست و شرکت مدیران خودرو در ایران نمایندگی این خودرو رو داره.

آخه بدبختی اینه که اینقدر قیافه این تندر حال بهم زنه که گفتم حداقل یه رنگ دلخواه برداریم که کمی ظاهرش به دل بنشینه
که اینم این شد.......... نقدی که بین این چهار تا هم انتخابی نداریم!
حالا نقدی کجا؟ همون ایران خودرو رفتم موجودی ندارند تو بنگاهشون

در مورد این 530 اطلاعات بیشتر ندارید؟
یه مقایسه بین این ماشین و تندر و.....؟
ماشین خوبی بوده؟ بعد از این دو سال کسی ازش بد گفته؟
لامصب حداقل یه نمه قیافه داره باز!

mohamad skystar
29-08-2012, 22:30
آخه بدبختی اینه که اینقدر قیافه این تندر حال بهم زنه که گفتم حداقل یه رنگ دلخواه برداریم که کمی ظاهرش به دل بنشینه
که اینم این شد.......... نقدی که بین این چهار تا هم انتخابی نداریم!
حالا نقدی کجا؟ همون ایران خودرو رفتم موجودی ندارند تو بنگاهشون

در مورد این 530 اطلاعات بیشتر ندارید؟
یه مقایسه بین این ماشین و تندر و.....؟
ماشین خوبی بوده؟ بعد از این دو سال کسی ازش بد گفته؟
لامصب حداقل یه نمه قیافه داره باز!

MVM 530 خودرویی با موتور 2000 CC با قدرت و شتاب مناسب
همچنین کیفیت بهتر و امکانات مناسب تر از سایر خودروهای ایرانی فعلا از محبوبیت خوبی برخوردار هست.
اگر بودتون برسه و بخرید پشیمون نمیشید. از تندر 90 هم از هر نظر که بگیم برتری رو نشون میده.
مشخصات فنی MVM 530 رو متونید اینجا ببینید و متوجه میشید که به راحتی خودروهای داخلی رو پشت سر میزاره:

unknown47
29-08-2012, 22:56
آقا بودجم کم شد:41:
موندم حالا با 11-12 میلیون چی بردارم
پراید نو یا ماشین کارکرده؟
آخه تصمیم دارم برم توی آژانس کار موندم چی بردارم
+
ماشینو باید بیرون پارک کنم.چه رنگی بخرم بهتره؟(دیرتر کثیف شه و مات نشه)

mohamad skystar
29-08-2012, 23:06
آقا بودجم کم شد:41:
موندم حالا با 11-12 میلیون چی بردارم
پراید نو یا ماشین کارکرده؟
آخه تصمیم دارم برم توی آژانس کار موندم چی بردارم
+
ماشینو باید بیرون پارک کنم.چه رنگی بخرم بهتره؟(دیرتر کثیف شه و مات نشه)

ماشین برای آژانس؟ سخت کارترین ماشین برای کار در سیستم تاکسیرانی و آزانس فقط روآ هست.
میتونی روآی سال دوگانه سوز بخری با خیال راحت کار کنی ماشین سخت کار و محکمی هست.

unknown47
29-08-2012, 23:14
ماشین برای آژانس؟ سخت کارترین ماشین برای کار در سیستم تاکسیرانی و آزانس فقط روآ هست.
میتونی روآی سال دوگانه سوز بخری با خیال راحت کار کنی ماشین سخت کار و محکمی هست.
خیلی زشته!
اصنم خوشم نمیاد ازش
فکر کنم همون پراید رو بردارم
فقط میمونه اینکه 111 رو بردارم یا 132؟
+
رنگش
راستش من خودم مشکی دوست دارم ولی میترسم چون بیرون پارکش میکنم و نور آفتاب روشه میترسم مات بشه
نظر شما چیه محمد جان؟

mohamad skystar
30-08-2012, 00:12
خیلی زشته!
اصنم خوشم نمیاد ازش
+
رنگش
راستش من خودم مشکی دوست دارم ولی میترسم چون بیرون پارکش میکنم و نور آفتاب روشه میترسم مات بشه
نظر شما چیه محمد جان؟

برای آفتاب به مراتب رنگ سفید بهتره چون نور رو منعکس میکنه اما انتخاب رنگ سلیقه ای هست.
انتخاب بین 111 و 132 کار سختی نیست چون هردو خودرو از هر نظر مثل هم هستن فقط 132 صندوق داره 111 صندوق نداره
طراحی و نمای داخلی و ظاهریشونم مثل هم هست
اما من 131 رو بهت پیشنهاد میدم چون اصالت پراید رو حفظ کرده تغییراتی که در نمای ظاهریش انجام شده به مراتب مورد پسند تر از 132 هست.
البته اینم باز به سلیقه شما بستگی داره.

Pourya-pc
30-08-2012, 00:20
خیلی زشته!
اصنم خوشم نمیاد ازش
+
رنگش
نظر شما چیه محمد جان؟

خب با اجازه محمد جان عزیز ، اگر با روآ کنار نمیاید پراید 131 بیشتر پیشنهاد میشه ، چون ضمن حفظ اصالت پراید تغییرات خیلی خوبی درش اعمال شده و رانندگی باهاش به مراتب بهتر از روآ هست .
132 با تغییر چراغ ها و سپر و همرنگ شدن نوار دور درب ها با بدنه نتونست از محبوبیت پراید معمولی (131) کم کنه . البته انتخاب بین این دو کاملا سلیقه ایی هست .
درمورد 111 هم به دلیل نبود صندوق برای تاکسی توصیه نمیشه .
درضمن شما چون برای تاکسی میخواید بخرید دوگانه سوز بخرید که هزینه هاتون کمتر بشه و براتو بصرفه تر باشه .
موفق باشید .

Sorosh MAX
01-09-2012, 13:18
سلام دوستان :11:

من یه 206 تیپ 2 مدل آخر 90 دارم مشکی کارکرد 13000
گلگیر عقبش خوردگی داره بدون رنگ در میاد و گلگیر جاو سمت شاگرد تعویضه . میخوام زمان فروش زیاد ضرر نکنم ، اون گلگیر تعوضیو میشه کاری کرد که موقع فروش کسی نفهمه ؟
الان که به گلگیر تعویضی تلنگر میزنم صداش با گلگیر خودش فرق داره ، کلا راضی نیستم بنظر شما چیکار کنم ؟ چقد از قیمت ماشین میاد پائین ؟ در ضمن تودوزی کل ماشین چرم مارون هست حتی تو دری ها .
:45:

mohamad skystar
01-09-2012, 15:01
سلام دوستان :11:

من یه 206 تیپ 2 مدل آخر 90 دارم مشکی کارکرد 13000
گلگیر عقبش خوردگی داره بدون رنگ در میاد و گلگیر جاو سمت شاگرد تعویضه . میخوام زمان فروش زیاد ضرر نکنم ، اون گلگیر تعوضیو میشه کاری کرد که موقع فروش کسی نفهمه ؟
الان که به گلگیر تعویضی تلنگر میزنم صداش با گلگیر خودش فرق داره ، کلا راضی نیستم بنظر شما چیکار کنم ؟ چقد از قیمت ماشین میاد پائین ؟ در ضمن تودوزی کل ماشین چرم مارون هست حتی تو دری ها .
:45:

پژو 206 با تفاسیری که گفتین قیمتش حدود 17800000 تا 1820000 هست شایدم کمتر
اگر گلگیر با رنگ فابریک انداخته بودین به راحتی 18.5 تا 19 میلیون تومان قیمت داشت.
گلگیر برای اینکه مشخص نشه تعویض شده هرچقدر هم اون نقاش حرفه ای باشه آخرش رنگ فابریک
با رنگ معمولی نقاش قابل تشخیص هست.

Sorosh MAX
01-09-2012, 20:33
پژو 206 با تفاسیری که گفتین قیمتش حدود 17800000 تا 1820000 هست شایدم کمتر
اگر گلگیر با رنگ فابریک انداخته بودین به راحتی 18.5 تا 19 میلیون تومان قیمت داشت.
گلگیر برای اینکه مشخص نشه تعویض شده هرچقدر هم اون نقاش حرفه ای باشه آخرش رنگ فابریک
با رنگ معمولی نقاش قابل تشخیص هست.

خب چطور باید گلگیر با رنگ فابریک انداخت ؟ ؟ جائی هست که اینکارو بکنه ؟ ؟ میارزه من یکبار دیگه گلگیرشو عوض کنم در عوض به قیمت بالاتری بفروشم ؟ ؟
کلا سافکاری بدون رنگ از قیمت کم میکنه ؟ چقدر؟

hossein.az
01-09-2012, 21:19
خب چطور باید گلگیر با رنگ فابریک انداخت ؟ ؟ جائی هست که اینکارو بکنه ؟ ؟ میارزه من یکبار دیگه گلگیرشو عوض کنم در عوض به قیمت بالاتری بفروشم ؟ ؟
کلا سافکاری بدون رنگ از قیمت کم میکنه ؟ چقدر؟

جاهایی هستند که لوازم و بدنه ی ماشین های اوراقی رو میفروشند , من خودم کاپوئت 206 فابریک انداختم روی ماشین هیچ کس هم نفهمید .
نخیر نمی ارزه که به این خاطر بخواید خودتونو درگیر کنید چون همون همون میشه ,به اندازه ای که میخواید خرج کنید از قیمت ماشین کم میکنند.کاپوئت فابریک برای من در اومد 700تومن
صافکاری بدون رنگ از قیمت ماشین زیاد کم نمیکنه.

mohsenjxj
02-09-2012, 16:15
اون گلگیر تعوضیو میشه کاری کرد که موقع فروش کسی نفهمه ؟
دوست عزیز اینی که میگی کار خوبی نیست... دلت میاد یکی دیگه با خودت این کارو بکنه؟؟؟؟
این کارا آخر عاقبت نداره تجربه ثابت کرده بالاخره یه زمانی عوضش سر آدم میاد.:24:

manikh
03-09-2012, 14:35
درود بر شما دوستان امروز بالاخره بعد از گرقتن مشاوره های فراوان از شما و بقیه تصمیمم رو گرفتمو و رفتم نمایندگی و با قیمت 17و 200یه سمند ال ایکس سال بنزینی ثبت نام کردم الان قیمن نفد مدت دار 17 و 180 و من یه تحویل فوری با 17 و 200 گرفتم...به نظرتون عالی نیست که فقط 20 هزار تومن برای تحویل فوری پرداخت کردم؟

یه نکته ی دیگه می خواستم بهتون بگم من امروز توی نمایندگی منظور از واژه (سال) رو فهمیدم س= سنسور دنده عقب بقیه رو شما بگید خودم در نهایت جواب رو براتون می ذارم

س=سنسور دنده عقب

ا=.........برقی (جمله رو کامل کنید)

ل=.....................................

manikh
03-09-2012, 14:49
و یه چیز دیگه در کل نظرتون راجع به سمند چیه؟ اونایی که داشتن تا حالا باهاش چه مشکلاتی داشتن البته من اگه تعریف از خودنباشه خیلی از ماشین خوبمحافظت می کنم سرویس ماشین رو همیشه زود تر از موعد انحام می دم تو جاده اصلا نمیرم و فقط مصرف شهری دارم.........با این وجود ممکنه مشکل خیلی مهمیبرامپیش بیاداگه می شه بگید و می شه بین این سمند ال ایکس عادی و ef7 یه مقایسه بکنید ؟ چون اگه الانم ماشینو از نمایندگی بگیرم می تونم با 500 تومن سود بفروشم خیلی راحت و برم یه کم پول بذارم روش یه ef7 بگیرم

hossein.az
03-09-2012, 14:57
درود بر شما دوستان امروز بالاخره بعد از گرقتن مشاوره های فراوان از شما و بقیه تصمیمم رو گرفتمو و رفتم نمایندگی و با قیمت 17و 200یه سمند ال ایکس سال بنزینی ثبت نام کردم الان قیمن نفد مدت دار 17 و 180 و من یه تحویل فوری با 17 و 200 گرفتم...به نظرتون عالی نیست که فقط 20 هزار تومن برای تحویل فوری پرداخت کردم؟

یه نکته ی دیگه می خواستم بهتون بگم من امروز توی نمایندگی منظور از واژه (سال) رو فهمیدم س= سنسور دنده عقب بقیه رو شما بگید خودم در نهایت جواب رو براتون می ذارم

س=سنسور دنده عقب

ا=.........برقی (جمله رو کامل کنید)

ل=.....................................

مبارکتون ابشه. کار بسیار خوبی کردید چون اصلاشرکت روی تاریخ ماشینو تحویل نمیده.
والا سمند lx الان معروفه به سمند سال85 وفکر کنم به همون خاطره اما این که کلمه ی اختصاری باشه رو من اطلاع ندارم.

hossein.az
03-09-2012, 15:04
و یه چیز دیگه در کل نظرتون راجع به سمند چیه؟ اونایی که داشتن تا حالا باهاش چه مشکلاتی داشتن البته من اگه تعریف از خودنباشه خیلی از ماشین خوبمحافظت می کنم سرویس ماشین رو همیشه زود تر از موعد انحام می دم تو جاده اصلا نمیرم و فقط مصرف شهری دارم.........با این وجود ممکنه مشکل خیلی مهمیبرامپیش بیاداگه می شه بگید و می شه بین این سمند ال ایکس عادی و ef7 یه مقایسه بکنید ؟ چون اگه الانم ماشینو از نمایندگی بگیرم می تونم با 500 تومن سود بفروشم خیلی راحت و برم یه کم پول بذارم روش یه ef7 بگیرم

ماشین خوبیست .
مشکله خاصی نداره به جز مواردی صدای اتاق که توی محصولات ایرانی کاملا چیز طبیعیه ی.
در صورت تمایل میتونید عوض کنید,مصرف ef7 پایین تر ,کم صداتر, نرم تر وپر شتاب تره.
البته اگر خواستید عوض کنید نظر من روی ef7 بنزینی است چون تجربه ی شخصیم و با برخورد با صاحبانش به این نتیجه رسیدم کاملا کم دردسرتر از پایه گازسوزشه و مشکلاتی که در ef7 پایه گازسوز جدیدا رخ میده خیلی کم و به ندرت برای بنزینی ها ایجاد میشه.

manikh
03-09-2012, 15:07
ماشین خوبیست .
مشکله خاصی نداره به جز مواردی صدای اتاق که توی محصولات ایرانی کاملا چیز طبیعیه ی.
در صورت تمایل میتونید عوض کنید,مصرف ef7 پایین تر ,کم صداتر, نرم تر وپر شتاب تره.
البته اگر خواستید عوض کنید نظر من روی ef7 بنزینی است چون تجربه ی شخصیم و با برخورد با صاحبانش به این نتیجه رسیدم کاملا کم دردسرتر از پایه گازسوزشه و مشکلاتی که در ef7 پایه گازسوز جدیدا رخ میده خیلی کم و به ندرت برای بنزینی ها ایجاد میشه.
یه چیزی که راجع به ef7 می گن اینه که چون موتور المانی بوده هم الان با کیفیت خوبی نمیدن هم قطعاتش خیلی گرونه درسته؟؟؟؟؟؟؟؟

manikh
03-09-2012, 15:12
یه را هنمایی دیگه

الف= اینه ی برقی

ل رو حالا شما می تونید بگید؟

mmf66
03-09-2012, 16:23
سمند ال ایکس ماشین خوبیه فقط یه مشکل بزرگ داره موتور xu7 پر مصرفه صدای زیادی داره مخصوصا تو دور بالا 8 سوپاپه و کلا موتور قدیمی هستش
موتور ال اف 7 هم خرابی های زیادی تا حالا داشته جوندار نیست قابل اطمینان نیست قطعاتش کم و گرون هستند

mohsenjxj
03-09-2012, 16:39
سمند ال ایکس ماشین خوبیه فقط یه مشکل بزرگ داره موتور xu7 پر مصرفه صدای زیادی داره مخصوصا تو دور بالا 8 سوپاپه و کلا موتور قدیمی هستش
موتور ال اف 7 هم خرابی های زیادی تا حالا داشته جوندار نیست قابل اطمینان نیست قطعاتش کم و گرون هستند
من خودم ال ایکس دارم با موتور xu7 خیلی هم پر مصرف نیست نهایتا نسبت به سرعتی که میری با اینکه دو برابر پراید وزن جابه جا میکنه مصرفش فقط نیم یا یک لیتر با پراید فرق داره موتورش هم خیلی قدیمی نیست (پیکان که نیست:39:) بالاخره همون موتور پژو که یه زمانی خیلی معروف بود هست اگه سالم باشه زیاد سرو صدا نداره در کل ازش راضیم. میشه گفت تو ماشینای ایرانی یکی از ماشینای خوبه.
ضمنا اینم بگم موتور xu7 قطعاتش نسبت به موتورای دیگه فراوان و نسبتا ارزون هست.

Amir_Amir_Amir
04-09-2012, 13:19
سلام دوستان
ميخواستم يه ماشين تو رنج ١٥ تومن تا ١٧ تومن بخرم ( صفر نميخوام باشه )
با تحقيقاتي كه كرىم به اين ٣تا خودرو رسيدم :
پارس دوگانه
٢٠٦ اس دى ، وي ٨
ال ٩٠ فول
قيافه برام تقريبا اهميت انچناني نداره، بيشتر سواري رو دوست دارم خوب باشه ( حالا قيافشم خوب باشه كه چه بهتر )
هر ٣تاي اين ماشينارو هم دوست دارم ولي انتخاب قطعي نميتونم بكنم
بيشتر راجع به اينا سوال دارم :
خرج نگه داريشون ( مقايسه )
شتاب نسبتا خوبي داسته باشه و اذيت نكنه
نرم باشه
الان ٤٠٥ دارم و از شتابش فوق العاده راضي هستم !
ممنون ميشم شما هم يه كمكي بكنيد تا بتونم انتخاب بهتري داشته باشم ( حتي ماشين ديگه اي هم به ذهنتون رسيد ممنون ميشم پيشنهاد بديد )

mehdi-2009
04-09-2012, 13:31
پارس دوگانه که همون 405خودتونه با شتاب کمتر به علت وزن بدنه ومخزن گاز
206 سواریش خیلی بهتر از ال90 منتهی ال90فضای سرنشین بیشتری داره
ببینید فضا براتون مهمه یانه اگه نه همون v8 بهترین گزینست که با 17 تومن فکرکنم مدل 87بتونید بگیرید
ولی ال90 500تومن بودجه رو ببرید بالا به شرط ثابت بودن قیمت ها میتونید صفرشو ازکارخونه خرید کنید
که ثابت موندن قیمتهام امسال اصلا قابل پیش بینی نیست

Amir_Amir_Amir
04-09-2012, 13:53
خيلي جا دار بودنش مهم نيست
چون ماشين مجرديه ديگه
ترمز كدوم بهتره ؟اس دي يا ال ٩٠ ؟

mohamad skystar
04-09-2012, 13:56
خيلي جا دار بودنش مهم نيست
چون ماشين مجرديه ديگه
ترمز كدوم بهتره ؟اس دي يا ال ٩٠ ؟

در کل عملکرد ترمزهای 206 SD از تندر قابل قبولتر بوده.
پژو 206 SD V8 از نظر مصرف سوخت هم از تندر 90 در حد خیلی کمی بهتره
اگر ماشین مجردی میخواین من 206 تیپ 5 رو بهتون پیشنهاد میکنم اما قیمتش بالاست و شاید به بودجه شما نخوره
اگرم بخوره باید مدل های 85 به پایین رو انتخاب کنید.
تا 17 میلیون تومن پژو 405 با موتور TU5 هم هست که میشه انتخاب کرد و عملکرد بسیار عالی داشته

Amir_Amir_Amir
04-09-2012, 14:02
اس دي رو بخاطر اينكه كمتر پليس گير ميده رو بيشتر پسند ميكنم
٤٠٥ هم راستش از داخلش خسته شدم
خيلي تكراري و خسته كنندست :-(
راستي زانتيا مدل ٨٥ هم ميتونم بگيرم
( چون ماشين خودمه خرج نگه داريشم نميخوام بالا باشه :-( در حد همون ٢٠٦ باشه )
زانتيا چطوره ؟

mohamad skystar
04-09-2012, 14:08
٤٠٥ هم راستش از داخلش خسته شدم
خيلي تكراري و خسته كنندست :-(
زانتيا چطوره ؟

اتفاقا زانتیا استهلاک بالا و خارج بالا و مصرف سوخت بالایی داره نسبت به 206 و تندر

هر خودرویی رو که پلیس بدون دلیل گیر نمیده دوست من. حتما دلیل داره.
من فکر میکنم شما 206 رو بیشتر علاقه نشون دادی برای انتخاب مشکلی نداره
V8 یکی از بهترین خودروها در گروه 206 هست.

Amir_Amir_Amir
04-09-2012, 14:14
والا من پرياد هاچبك داشتم ماهي ٢بار پاركينگ بودم :-))
V8 واسه چه سالي با اين حدود قيمت بگيرم بهتره ؟
خرجش نسبت به ٤٠٥ كه دارم خيلي بيشتره ؟!
( چند تا كاركرد هم داشته باشه كه معقول باشه ؟ )
(بنظرتون فرقي داره ٨٦ تميز بگيرم يا ٨٧ معمولي مثلا ؟ منظورم اينه نو خرج نيفتاده ؟ )
خيلي ممنون از كمكي كه كرديد :-)

mohamad skystar
04-09-2012, 14:24
والا من پرياد هاچبك داشتم ماهي ٢بار پاركينگ بودم :-))
V8 واسه چه سالي با اين حدود قيمت بگيرم بهتره ؟
خرجش نسبت به ٤٠٥ كه دارم خيلي بيشتره ؟!
( چند تا كاركرد هم داشته باشه كه معقول باشه ؟ )
(بنظرتون فرقي داره ٨٦ تميز بگيرم يا ٨٧ معمولي مثلا ؟ منظورم اينه نو خرج نيفتاده ؟ )
خيلي ممنون از كمكي كه كرديد :-)

به مراتب مخارج 206 همچنین استهلاک خودروی 206 نسبت به 405 بیشتر هست اما این بستگی به چگونگی عملکرد شما با خودرو داره
امکان داره این حالت برعکس هم باشه.
اگر بودجه شما رو 17 میلیون تومان در نظر بگیریم:
206 SD V8 مدل 86 به راحتی میتونید انتخاب کنید مدل 86
شما هرچر خودروی تمیز بخری به نفع خودت در زمان استفاده از ماشین خواهد بود .
اول به سالم بودن خودرو از نظر بدنه و موتور اهمیت بدین.

Amir_Amir_Amir
04-09-2012, 14:49
راستي اون ٤٠٥ slx tu5 كه گفتيد چطوره ؟
شتابش و . . . مثل ٢٠٦ v8 هست ؟
با ١٧ تومن چه مدلشو ميتونم بخرم ؟
موتورش واسه اون بدنه ضعيف نيست ؟
( از ٤٠٥ معموليا بهتره ؟ )

Mahdi.p30
04-09-2012, 15:18

از لحاظ فنی ‏من اطلاعی ندارم، چون نداشتم
ولی در مورد فروش الان ایرانخودرو با موعد تحویل 30 روزه مینویسه 16900
تو بازار هم فکر کنم صفرش 17500 هست

hossein.az
04-09-2012, 15:23

با اجازه آقا محمد
شتابش در همون حد هست ولی مقداری کمتر به دلیل سنگینی اتاق
با 17 میتونید 405 slx صفر بردارید.
خیر ضعیف نیست و موتورش با 206 sd v8 یکیه.

hossein.az
04-09-2012, 15:26
زانتيا چطوره ؟

زانتیا خیلی استهلاک و خرج سرویس بالایی نسبت به موترد دیگه داره.
ضمنا مدل 85 زانتیارو زیر 22 میلیون نمیدن.

mohamad skystar
04-09-2012, 16:01

شتاب 206 نسبتب ه 405 بیشتر هست.
با 17 میلیون تومن 405 SLX مدل 91 کارکرده میتونید بخرید و با 17500000 تومان میتونید صفر خشکش رو بخرید.
موتور TU5 با بدنه 405 به خوبی هماهنگ شده و مشکلی نداره و 100% از 405 با موتور قدیمی XU7 بهتره.

Amir_Amir_Amir
04-09-2012, 16:12
بازار خرید و فروشش چطوره ؟
فروختنش راحته یا مثل پراید 141 و گل و . . . .اینا یکم سخته بخاطر ظاهر نسبتا جدیدش ؟

mohamad skystar
04-09-2012, 16:20
بازار خرید و فروشش چطوره ؟
فروختنش راحته یا مثل پراید 141 و گل و . . . .اینا یکم سخته بخاطر ظاهر نسبتا جدیدش ؟

405 SLX با موتور TU5 بازارش خیلی بهتر از قبل شده
تازه هرکسی هم داره نمیروشه موارد کمی رو من برای فروش دیدم.
تاکید میکنم SLX با موتور TU5 بازار خرید و فروش خوبی پیدا کرده اما SLX با موتور XU7 قدیمی
اصلا بازار خرید وفروش خوبی نداره و مردم هنوز GLX رو با اون موتور ترجیح میدن.

milad_takjoo
05-09-2012, 00:32
بچه ها من میخواستم تندر90 واسه پیش فروش ثبت نام کنم دیدم تموم شده...بعضی ماشین ها هنوز بازن...
میگم با تجربیاتی که دارین نمیدونین ممکنه دوباره باز بشه یا نه؟

milad_takjoo
05-09-2012, 00:43
بچه ها من میخواستم تندر 90 بگیرم مینویسه کارت طلایی یک ستاره....فرقش با سه ستاره چیه؟
ممنون

mohamad skystar
05-09-2012, 00:55
بچه ها من میخواستم تندر 90 بگیرم مینویسه کارت طلایی یک ستاره....فرقش با سه ستاره چیه؟
ممنون

لینک زیر رو بخونید:

mohamad skystar
05-09-2012, 01:00
بچه ها من میخواستم تندر90 واسه پیش فروش ثبت نام کنم دیدم تموم شده...بعضی ماشین ها هنوز بازن...
میگم با تجربیاتی که دارین نمیدونین ممکنه دوباره باز بشه یا نه؟

بستگی به شرکت و تولید تندر داره
اگر میزان عرضه بر تقاضا افزایش پیدا بکنه بله دوباره باز میشه
و خودتون باید دائم پیگیری کنید

Amir_Amir_Amir
05-09-2012, 13:54
اقا محمد شديدا بين ٤٠٥ slx tu5 و ل٩٠ گير كردم
از نظر ظاهر بيشتر ٤٠٥ رو ميپسندم
از لحاظ كيفيت و قدرت و شتاب كدوم بهتره ؟
( خرج نگه داري هم مهمه البته )
چون قيمت صفرشون يكيه تقريبا :-)

Mahdi.p30
05-09-2012, 14:02
قیمت صفرشون حدودا 2.5 تا 3 تومن ال نود گرونتره ، البته فولش.
البته اگه منظورت قیمت کارخونه ایشونه ، که ال 90 اصلا قیمتش مشخص نیست

Amir_Amir_Amir
05-09-2012, 14:41
قيمت كارخونه رو منظورمه !

mohamad skystar
06-09-2012, 01:15

نمای ظاهری خودرو کاملا سلیقه ای هست و نمیشه نظری داد
اما از نظر عملکرد فنی هردو شبیه ب هم هستن و قابل قبول.
فقط میمونه فضای کابین و راحتی سرنشین که اینجا برتری با 405 خواهد بود

mkshafa
06-09-2012, 09:12
با سلام خدمت اساتید

با تشکر از راهنمایی شما و صرف وقت جهت پاسخ به سوال بنده

با توجه به تغییر کیفیت موتوری xu7 در سالهای اخیر آیا خرید پارس elx 91 به این هدف که موتور با قطعات اصلی فرانسوی با دوام بالا داشته

باشیم با تفاوت قیمت حدود 5 میلیون تومان با خودروهای صفر xu7 منطقی خواهد بود ؟

موفق و سلامت باشید

mdmehry
06-09-2012, 10:58
سلام اساتید
کسی فیِ سمند ef7 مدل 89 یا 90 رو داره؟ کسی تو بازار این مدلا رو برای فروش دیده؟

mohamad skystar
06-09-2012, 21:18
با سلام خدمت اساتید

با تشکر از راهنمایی شما و صرف وقت جهت پاسخ به سوال بنده

با توجه به تغییر کیفیت موتوری xu7 در سالهای اخیر آیا خرید پارس elx 91 به این هدف که موتور با قطعات اصلی فرانسوی با دوام بالا داشته

باشیم با تفاوت قیمت حدود 5 میلیون تومان با خودروهای صفر xu7 منطقی خواهد بود ؟

موفق و سلامت باشید

قطعا خرید پارس ELX پیشنهاد میشه.
کیفیت تمام محصولات در سال های اخیر افت داشته
پارس ELX همیشه تو پیشنهاد ها در گروه پارس گزینه نخست هستش.

mohamad skystar
06-09-2012, 21:19
سلام اساتید
کسی فیِ سمند ef7 مدل 89 یا 90 رو داره؟ کسی تو بازار این مدلا رو برای فروش دیده؟

سمند LX EF7 پایه گازسوز مدل 90 قیمت 18500000 تومان و نمونه بنزینیش قیمت حدود 17700000 تومان

motorolal6
06-09-2012, 21:36
سلام...

قیمت پژو پارس معمولی و سال بنزین سوز مدل 88 با 60 تا 70 هزار کارکرد رو میخواستم؟

ممنونم!

mohamad skystar
06-09-2012, 21:41
سلام...

قیمت پژو پارس معمولی و سال بنزین سوز مدل 88 با 60 تا 70 هزار کارکرد رو میخواستم؟

ممنونم!

پارس سال چون آخر سال 88 اومد مدل 88 بدگیر میاد
قیمتش حدود 17 میلیون تومن هست و پارس معمولی مدل 88 هم حدود 16500000 تومان

mmf66
07-09-2012, 15:33

هر دوتاشون ماشینهای خوبی هستند
از لحاظ کیفیت ساخت ال90 بهتره
از لحاظ قدرت وشتاب 405 کمی بهتره
شتاب 405 با این موتور 0 تا 100 در حد زانتیا 2000 و پارس ای ال ایکس هست و از ال 90 نیم ثانیه سریع تره از 206 v8 هم حدود 1 ثانیه سریع تره
قیمت ال90 هم 20 تا 21 تومانه و405 تحویل 30 روزه 16647000 تومان

nakhl123
08-09-2012, 23:41
سلام
405 elx 16 سوپاپ کارت طلایی تک ستاره با 15 درصد تخفیف را پرداخت کنم یا بیمه بدنه کنم فرقش چیه با تشکر از شما دوستان لطفا" سریع راهنمایی کنید.

mmf66
09-09-2012, 08:51
سلام
405 elx 16 سوپاپ کارت طلایی تک ستاره با 15 درصد تخفیف را پرداخت کنم یا بیمه بدنه کنم فرقش چیه با تشکر از شما دوستان لطفا" سریع راهنمایی کنید.

کارت طلایی رو نگیری بهتره اکثرا هم نمیگیرن بیمه بدنه رو حتما بکن

mohamad skystar
09-09-2012, 12:09
سلام

کارت طلایی فقط 3 ستاره و 4 ستارش ارزش خرید داره
اگر یک ستاره میدن نگیرید و حتما ماشین رو بیمه کنید

nomid
09-09-2012, 13:38
سلام
این کارت طلایی ها باهم چه فرقی دارن؟ اصلا چی هست؟

__

سیستم صوتی این 405 slx چیه؟
اصلا ضبظ صوت روش هست یا نه. آخه تو سایت در این مورد اصلا توضیحی نداده

ممنون

mohamad skystar
09-09-2012, 16:57
سلام
این کارت طلایی ها باهم چه فرقی دارن؟ اصلا چی هست؟

__

سیستم صوتی این 405 slx چیه؟
اصلا ضبظ صوت روش هست یا نه. آخه تو سایت در این مورد اصلا توضیحی نداده

ممنون

تفاوت کارت های طلایی رو در این لینک بخونید:

رادیو پخش فابریک اگر داشته باشه یه پخش معمولی CD هست یا نهایت فلش هم میخوره
اگر نداشته باشه بعد از یه مدت مبلغی رو بهتون برمیگردونن

mmf66
09-09-2012, 18:44
ما 405 slx tu5 گرفتیم ضبط نداشت بعد دو ماه اومد گفتیم نمیخوایم چون خودمون گذاشته بودیم اونا هم 100 تومان نقدی دادند

amir601
10-09-2012, 19:17
دوستان من قصد خرید خودرو دارم و از طرفی هم عاشق خانواده سمند هستم و حسی که با سمند دارم با هیچ خودروی دیگری ندارم.
از دوستان خواهشمندم که نظر خودشون را در رابطه با این خودرو ها اعلام کنند.این خودرو ها هم با مشخصات فروش ایرانخودرو در همین تاریخ(1391/06/20) هست که فقط سورن elx موتور ef7 داره و سورن معمولی فروش نداره و سمند lx دارای موتور معمولی است.

:7::12::2::11:
از دوستانی هم که می خواهند پست بدهند که مثلا پول خودت را برای سمند حروم نکن//یا برو یه پارس بگیر خیلی بهتره//یا سمند آشغاله// خواهش می کنم تاپیک را بیخود شلوغ نکنند چون به نظر من سمند از همه بهتره(تو این رنج قیمت)و از دیگر خودرو ها اصلا خوشم نمی آید(به استثنا تندر90)

mohamad skystar
10-09-2012, 19:55
سلام.
دوست من برای اینکه زودتر به نتیجه برسید ملاک های خودتون رو همچنین سقف بودجه ای که در نظر دارین برای خرید خودرو رو ذکر کنید
در مورد سورن معمولی: سورن معمولی دیگه تولید نمیشه و فقط سورن ELX با موتور EF7 و XU7 تولید میشه.
از اونجایی که موتور EF7 اخیرا با مشکلاتی مواجه شده و این مشکلات برطرف نشده و کمبود قطعات هم شدیدا احساس میشه خرید
سورن یا سمند با موتور EF7 فعلا ریسک و شانسی هستش. البته موارد خوب و عالی هم داشته.
اما برای اینکه خیالتون راحت باشه اگر قصد خرید هریک از محصولات خانواده سمند رو دارین
گزینه ها به ترتیب:
سورن ELX با موتور XU7
سمند LX با موتور XU7 مالتی پلکس

موتور XU7 اگرچه از نظر مصرف سوخت بیشتر از EF7 بنزین مصرف میکنه و قدرت کمتری تولید میکنه
اما خیالتون کاملا بابت فنی ماشین راحته.

amir601
10-09-2012, 20:14
من با خودرو دست دوم مشکلی ندارم حتی همین elx هم اگه دست دومش گیرم بیاد.می گیرم.

mohamad skystar
10-09-2012, 20:24
من با خودرو دست دوم مشکلی ندارم حتی همین elx هم اگه دست دومش گیرم بیاد.می گیرم.

اگر مشکلی ندارین سورن ELX مدل 90 یا 91 کارکرده در حد صفر و عالی حتما میتونید پیدا کنید

amir601
10-09-2012, 20:30
به نظر شما احتمالا چه قیمت داشته باشند؟

mohamad skystar
10-09-2012, 20:45
به نظر شما احتمالا چه قیمت داشته باشند؟

سورن ELX دیگه زیر 19 میلیون تومن فکر نمیکنم باشه

Living DEATH
10-09-2012, 23:56
سلام
من میخوام بین 10 تا 12 تومن هزینه کنم
اولش میخواستم 206 بگیرم که اوضاش اینجوری شد :(
کارم هم اینه که تقریبا هر 2 هفته یه بار از هراز یا فیروزکوه میرم شمال
باقیش هم که واسه رفت و آمد به محل کارم
چه گزینه ایی مناسبه با این شرایط بازار؟ میخوام تا گرونتر نشده بخرم !
مثلا 405 هزینه جانبیش چجوریاست؟
با هزینه ی جانبی 206 کنار اومدم چون هم ایمن بود و هم راحت
خیلیها الان پیشنهاد پراید رو میدن ولی اصلا خوشم نمیاد از این بشر !!!

mohamad skystar
11-09-2012, 00:07
سلام
من میخوام بین 10 تا 12 تومن هزینه کنم
اولش میخواستم 206 بگیرم که اوضاش اینجوری شد :(
کارم هم اینه که تقریبا هر 2 هفته یه بار از هراز یا فیروزکوه میرم شمال
باقیش هم که واسه رفت و آمد به محل کارم
چه گزینه ایی مناسبه با این شرایط بازار؟ میخوام تا گرونتر نشده بخرم !
مثلا 405 هزینه جانبیش چجوریاست؟
با هزینه ی جانبی 206 کنار اومدم چون هم ایمن بود و هم راحت
خیلیها الان پیشنهاد پراید رو میدن ولی اصلا خوشم نمیاد از این بشر !!!

با توجه به تردد در مسیر های پرپیچ و خم شمال همچنین بودجه 12 میلیون تومن شما
گزینه منتخب همین 405 هست. هزینه هاش به مراتب کمتر از 206 هست.
اگر 405 تمیزو سالم از هر نظر پیدا کنید خیلی خوب بهتون جواب میده و تو این جاده خیالتون راحت تره.

405 GLX مدل 87 رو میتونید انتخاب کنید .

amir601
11-09-2012, 12:16
سورن ELX دیگه زیر 19 میلیون تومن فکر نمیکنم باشه

اگر سورن معمولی دست دوم تمیز مدل 87 تا 89 بخواهم هر کدوم حدودا چه قیمتی دارد؟

mohamad skystar
11-09-2012, 12:42
اگر سورن معمولی دست دوم تمیز مدل 87 تا 89 بخواهم هر کدوم حدودا چه قیمتی دارد؟

سمند سورن بین سال های 87 تا 89 بین 13 تا 17 میلیون قیمت میخورن که اینا نوسان هم داره و بستگی به شرایط ماشینم داره

amir601
11-09-2012, 15:56
سمند سورن بین سال های 87 تا 89 بین 13 تا 17 میلیون قیمت میخورن که اینا نوسان هم داره و بستگی به شرایط ماشینم داره

به نظر شما گدوم را بگیرم بهتر است(منظورم سال تولید است)چون محصولات ایرانخودرو نشان داده اند که هر چه از سال رونمایی دور می شود کم کم کیفیت خود را از دست می دهد.مثال پیکان 70 را با پیکان 80 مقایسه کنید.

mohamad skystar
11-09-2012, 18:10
به نظر شما گدوم را بگیرم بهتر است(منظورم سال تولید است)چون محصولات ایرانخودرو نشان داده اند که هر چه از سال رونمایی دور می شود کم کم کیفیت خود را از دست می دهد.مثال پیکان 70 را با پیکان 80 مقایسه کنید.

در مورد افت کیفیت بله درست میگین.
اما شما اول سالم بودن ماشین از نظر فنی و بدنه و بعد تمیزی و کارکرد کمتر ماشین رو در نظر بگیرید بعد به مدل فکر کنید.
چون احتمال داره ماشین مدل پایین تر خیلی بهتر از ماشیم مدل بالاتر باشه با برعکس
پس اول دنبال ماشین سالم از هر نظر بگردین

amir601
11-09-2012, 22:40
در مورد افت کیفیت بله درست میگین.
اما شما اول سالم بودن ماشین از نظر فنی و بدنه و بعد تمیزی و کارکرد کمتر ماشین رو در نظر بگیرید بعد به مدل فکر کنید.
چون احتمال داره ماشین مدل پایین تر خیلی بهتر از ماشیم مدل بالاتر باشه با برعکس
پس اول دنبال ماشین سالم از هر نظر بگردین

در این مورد که حتما چون می خواهم پول برای یه چیز سالم بدم که اگه نفروشمش حداقل 15 سال کار کنه.(اگه خودم خرابش نکنم)

یه چیز دیگه:تا قیمت 17 میلیون تومان چه خودروی دست دوم دیگری را پیشنهاد می کنید.

و آیا سورن معمولی مدل 90 هم هست آخرین مدل سورن معمولی مال چه سالی است؟

mohamad skystar
11-09-2012, 22:55
در این مورد که حتما چون می خواهم پول برای یه چیز سالم بدم که اگه نفروشمش حداقل 15 سال کار کنه.(اگه خودم خرابش نکنم)

یه چیز دیگه:تا قیمت 17 میلیون تومان چه خودروی دست دوم دیگری را پیشنهاد می کنید.

و آیا سورن معمولی مدل 90 هم هست آخرین مدل سورن معمولی مال چه سالی است؟
سورن معمولی مدل 90 نیست و آخرین مدل برای سال 89 هست.
تا 17 میلیون تومن بهترین گزینه پژو 405 با موتور TU5 هست که صفرش رو میتونید بخرید و با خیالی راحت رانندگی کنید.
عملکردش بسیار عالی بوده تو این دو سالی که عرضه شده.
گزینه بعدی هم تندر 90 مدل 88 هست.

formol1
12-09-2012, 14:15
سلام
قیمت روز پارس سال رو می خواستم ؟
وآیا این خودرو باتوجه به قیمتی که داره نسبت به سایر خوروهای این رنج قیمت ارزش خرید داره؟

amir601
12-09-2012, 15:16
دوستان آیا موتور Tu5 همان موتور 206 است و سورن با موتور 206 داریم.اگر هست قدرت آن مانند موتور معمولی خود سمند هست؟

به نظر شما طرح داشبورد سورن معمول و سمند زیباتر است یا سورن elx؟

امکانات سورن elx بیشتر است یا کمتر و انگار در سورن elx از سیستم الکترونیک سمند خبری نیست(منظورم سیستم هشدار صوتی آن است که مثلا یکی از پیغام هاش"چراغ ها را خاموش کنید."است)
امکانات سورن Elx که از معمولی بیشتراست را ذکر کنید.
سمند سورن elx که الان عرضه می شود انگار سیستم مالتی پلکس ندارد.آیا درست است؟

mohamad skystar
12-09-2012, 15:47
سلام
قیمت روز پارس سال رو می خواستم ؟
وآیا این خودرو باتوجه به قیمتی که داره نسبت به سایر خوروهای این رنج قیمت ارزش خرید داره؟

پژو پارس سال قیمت 22 میلیون تومن
خریدش بستگی به ملاک های شما داره

mohamad skystar
12-09-2012, 15:52
دوستان آیا موتور Tu5 همان موتور 206 است و سورن با موتور 206 داریم.اگر هست قدرت آن مانند موتور معمولی خود سمند هست؟

به نظر شما طرح داشبورد سورن معمول و سمند زیباتر است یا سورن elx؟

امکانات سورن elx بیشتر است یا کمتر و انگار در سورن elx از سیستم الکترونیک سمند خبری نیست(منظورم سیستم هشدار صوتی آن است که مثلا یکی از پیغام هاش"چراغ ها را خاموش کنید."است)
امکانات سورن Elx که از معمولی بیشتراست را ذکر کنید.
سمند سورن elx که الان عرضه می شود انگار سیستم مالتی پلکس ندارد.آیا درست است؟

موتور TU5 همون موتوری هست که روی 206 تیپ 5 و 6 یا 207 نصب شده. روی سمند LX در سال 88 یک سری نصب کردن اما روی سورن نه تا الان نصب نشده.
داشبورد سورن ELX خیلی جذاب تر و زیباتر از سمند معمولی و سورن معمولی هست.
سیستم هوشمند در سورن ELX حذف شده و مجهز به سیستم مالتی پلکس شده یعنی اون هشدار ها روی صفحه کیلومتر نشون داده میشن.
امکانات بیشتری آنچنان چشمگیر نیست اما تغییرات در نمای داخلی و ظاهری قابل قبول بوده.
سر و صدای اتاق کمتر شده صدای موتور کمتر داخل اتاق میاد
2 ایربگ داره , ترمزهای عقب هم دیسکی شده

mohsenjxj
12-09-2012, 18:47
دوستان من قصد خرید خودرو دارم و از طرفی هم عاشق خانواده سمند هستم و حسی که با سمند دارم با هیچ خودروی دیگری ندارم.
از دوستان خواهشمندم که نظر خودشون را در رابطه با این خودرو ها اعلام کنند.این خودرو ها هم با مشخصات فروش ایرانخودرو در همین تاریخ(1391/06/20) هست که فقط سورن elx موتور ef7 داره و سورن معمولی فروش نداره و سمند lx دارای موتور معمولی است.

:7::12::2::11:
از دوستانی هم که می خواهند پست بدهند که مثلا پول خودت را برای سمند حروم نکن//یا برو یه پارس بگیر خیلی بهتره//یا سمند آشغاله// خواهش می کنم تاپیک را بیخود شلوغ نکنند چون به نظر من سمند از همه بهتره(تو این رنج قیمت)و از دیگر خودرو ها اصلا خوشم نمی آید(به استثنا تندر90)

سلام دوست عزیز در این مورد کاملا با شما موافقم :10: احسنت به سلیقه و انتخاب شما.:11:

mohsenjxj
12-09-2012, 18:53
سیستم هوشمند در سورن ELX حذف شده و مجهز به سیستم مالتی پلکس شده یعنی اون هشدار ها روی صفحه کیلومتر نشون داده میشن.
امکانات بیشتری آنچنان چشمگیر نیست اما تغییرات در نمای داخلی و ظاهری قابل قبول بوده.
سر و صدای اتاق کمتر شده صدای موتور کمتر داخل اتاق میاد
2 ایربگ داره , ترمزهای عقب هم دیسکی شده
سلام محمد جان اگه میشه یکم بیشتر توضیح بدید که این سیستم چطوری روی صفحه کیلومتر نشون داده میشه و اینکه آیا این که تو سمند ال ایکس میشد به ماشین رمز داد تا بدون رمز روشن نشه، به جاش روی سورن elx چیکار کردن که جای این سیستم امنیتی باشه و اینکه اگه میشه کاملتر توضیح بدبد این مولتی پلکس که گفتید چیه و چطوری کار میکنه؟
و سوال آخر هم اینکه ترمز دیسکی عقب سورن چقدر میتونه کارایی ترمز را بهتر کنه و با ترمز کاسه ای چه فرقهایی داره؟
ممنون:11:

amir601
12-09-2012, 19:48
سلام محمد جان اگه میشه یکم بیشتر توضیح بدید که این سیستم چطوری روی صفحه کیلومتر نشون داده میشه و اینکه آیا این که تو سمند ال ایکس میشد به ماشین رمز داد تا بدون رمز روشن نشه، به جاش روی سورن elx چیکار کردن که جای این سیستم امنیتی باشه و اینکه اگه میشه کاملتر توضیح بدبد این مولتی پلکس که گفتید چیه و چطوری کار میکنه؟
و سوال آخر هم اینکه ترمز دیسکی عقب سورن چقدر میتونه کارایی ترمز را بهتر کنه و با ترمز کاسه ای چه فرقهایی داره؟

من که ترجیح می دم یه سمند دست دوم بخرم ولی این سیستم صوتی را داشته باشم.خیلی باهاش حال می کنم.البته فکر کنم هنوز سمند بدون مالتی پلکس هم باشه.(صفر)

mohamad skystar
12-09-2012, 20:51

در مورد سیستم مولتی پلکس یه مطلب کامل برات پیدا کردم توسط مهندس نوشته شده بخونید:

این سیستم چطوری روی صفحه کیلومتر نشون داده میشه

یه مثال : مثلا وقتی درب خودرو باز باشه دیگه مثل قدیم نیست که میگفت درب خودرو باز است
هرکدم از درب های ماشین باز بشه روی LCD صفحه کیلومتر نشون داده میشه. بقیه هشدار ها به همین شکل هستن.
اون سیستم رمز گذاری دیگه تو سورت ELX نیست یعنی تو سیستم مالتی پلکس نیست.

مزایایی ترمز دیسکی :
-دارا بودن مقاومت بهتر نسبت به ترمزهاي کاسه اي درمقابل سستي ترمزبه علت عدم وجود سستي مکانيکي و قسمتي هم به جهت استعمال مواد اصطکاکي پيشرفته و تکامل يا فته.
2- دارا بودن ثبات بيشتر به علت فقدان خود سروويي و توزيع فشار به طور متحد الشکل به لقمه ترمزها در هنگام اعمال ترمز در سرعت زياد کمتر متحمل صدمه ناشي از سائيدگي مي شوند .
3- کاهش تمايل ديسک به ايجاد لکه يا ترک ناشي از حرارت زياد
4- هنگامي که درجه حرارت ديسک بالا مي رود ديسک به طرف لقمه ترمز انبساط پيدا مي کند وعلاوه برآنکه خود اتلافي در حرکت پدال به وجود نمي اورد طرح تنطيم خودکار را نيز ساده تر مي کند .
5- وجود حرکت خطي بيشترين شتاب و حرکت پدال در هنگام ترمز.
6- صرفه جويي دروزن .
7- تعويض لنت به فوريت انجام مي گيرد و سهولت نگاهداري عمومي آن .
8- کاهش صداي کم تر

معایب ترمز دیسکی

1- به علت خود سرو نبودن احتياج به يک سروي فرعي خارجي وجود دارد
2-به هنگام ايستادگي در برابر حرارت بالا سائيدگي لقمه ترمز ها رو به افزايش مي گذارد
3-در درجه حرارت زياد تبخير مايع هيدروليکي افزايش مي يابد و کاسه نمد ها خراب مي شوند
4-گرانتر بودن ترمزديسکي از ترمز کاسه اي
5-حساس بودن ترمز درمقابل گرد و غبار و رطوبت هواگيري سيستم ترمز عواملي که باعث وارد شدن هوا در مدار مي شود :
1-اگرسوراخ پر کردن گرفته شود در موقع برگشت پيستون هوا از راه کلاهک عقب وارد دستگاه مي شود
2-خالي شدن مخزن روغن ترمز باعث هوا گرفتن مدار مي شود

mohamad skystar
12-09-2012, 20:52
من که ترجیح می دم یه سمند دست دوم بخرم ولی این سیستم صوتی را داشته باشم.خیلی باهاش حال می کنم.البته فکر کنم هنوز سمند بدون مالتی پلکس هم باشه.(صفر)

بله دوست من
سمند بدون مالتی پلکس هم بنزینی و هم دوگانه سوز صفرش هست و تولید میشه
حتی سمند EF7 هم بدون مالتی پلکسش هست

mohsenjxj
12-09-2012, 21:07
محمد جان خیلی ممنون واقعا مطالب کامل و خوبی بود.

amir601
12-09-2012, 22:21
یکی از دوستان می گفت این سیستم سخنگو های جدید حالا نمی دونم از کی تاحالا یه سری موارد از منوهاش حذف شده که یعنی اون امکان از خودرو حذف شده که اینم یک نوع از تقلیل کیفیت محصولات ایران خودرو است.

امروز دوتا عکس از سمند با سیستم مالتی پلکس و با ظبط مجهز به جی پی اس دیدم که آرم خود ایران خودرو روش بود و دوربین عقب هم داشت آیا این ها در بازار پیدا می شود.

hossein.az
12-09-2012, 22:28
یکی از دوستان می گفت این سیستم سخنگو های جدید حالا نمی دونم از کی تاحالا یه سری موارد از منوهاش حذف شده که یعنی اون امکان از خودرو حذف شده که اینم یک نوع از تقلیل کیفیت محصولات ایران خودرو است.

امروز دوتا عکس از سمند با سیستم مالتی پلکس و با ظبط مجهز به جی پی اس دیدم که آرم خود ایران خودرو روش بود و دوربین عقب هم داشت آیا این ها در بازار پیدا می شود.

نخیر .اون ضبطها توی ایران پیدا نمیشه,این ضیط هارو برای صادرات روسیه روی سمند سوار کردند و توی ایران با این مدل عرضه نشد .حیف مردم خودمون ازین امکانات استفاده کنند!!
اون مدل هایی که شما میفرمایید اون قسمت هشدار دهنده خودرو بر روی نرم افزار ضبط طراحی شده بود و هم کار یه پخش خوب رو انجام میداد هم سیستم هوشمند رو داشت.

amir601
12-09-2012, 22:30
ببخشید دوستان سمند lx و سورن به طور متوسط هزینه استهلاک ماهیانشون چقدر است؟

اون ظبط ها رو به صورت سفارشی هم برامون نمی بندند؟
همیشه بهترین محصول مال داخل کشور است در همه جای دنیا.بعضی جاها حتی خودروهای از رده خارجشون را فقط صادر می کنند.

mohamad skystar
12-09-2012, 23:07
ببخشید دوستان سمند lx و سورن به طور متوسط هزینه استهلاک ماهیانشون چقدر است؟

اون ظبط ها رو به صورت سفارشی هم برامون نمی بندند؟
همیشه بهترین محصول مال داخل کشور است در همه جای دنیا.بعضی جاها حتی خودروهای از رده خارجشون را فقط صادر می کنند.

هزینه ماهیانه ؟
همش بستگی به عملکرد خودتون و چگونگی استفاده خودتون از ماشین داره اگر از ماشین درست و صحیح استفاده بکنید جز هزینه های بزنین و سرویس های هر چند ماه یکبار
دیگه هزینه جانبی و تعمیراتی که باعث ضرر هست رو ندارن.
هزینه های سمند LX و سورن دقیقا مثل همن چون به غیر از نمای ظاهری هیچ فرق دیگه ای نداره.
از نظر فنی و امکانات و لوازم یدکی مثل هم هستن.

Altairezio
13-09-2012, 12:37
دوستان دوو سیه لو چه طور ماشینیه؟
تو این رنج قیمته؟

ساش
13-09-2012, 13:14
سلام
با این وضع بازار
افزایش قیمت و ......
می ارزه که تندر 90 بگیریم ؟؟؟؟
اگر یه ماه صبر کنیم قیمت ها پایین می یاد یا بالاتر می ره ؟؟؟؟
e1 یا e2 کدومشون بهتره ؟؟؟؟؟؟
کلا صبر کنیم برای خرید یا بخریم ؟؟

ممنون

mohamad skystar
13-09-2012, 13:51
دوستان دوو سیه لو چه طور ماشینیه؟
تو این رنج قیمته؟

دوو سیلو اگر از نشر فنی و بدنه سالم باشه خیلی ماشین خوبیه
کم مصرف با قدرت و شتاب مناسب و جاداریشم قابل قبوله.
اما با توجه به اینکه چند ساله دیگه تولید نمیشه خیلی باید گشت تا یه مورد خوب پیدا کرد.
دوو سیلو آخرین مدل در سال 82 تولید شد و برخی مدل ها 83 هم هستن که نهایت تا 13 میلیون تومن قیمت دارن

mohamad skystar
13-09-2012, 13:53
سلام
با این وضع بازار
افزایش قیمت و ......
می ارزه که تندر 90 بگیریم ؟؟؟؟
اگر یه ماه صبر کنیم قیمت ها پایین می یاد یا بالاتر می ره ؟؟؟؟
e1 یا e2 کدومشون بهتره ؟؟؟؟؟؟
کلا صبر کنیم برای خرید یا بخریم ؟؟

ممنون

ره مراتب همیشه تیپ های فول بهتر از تیپ های دیگه هستن پس تیپ E2 LP بهتره.
الان که قیمت تندر ناعادلانه بالاست حدود 21 میلیون تومن داره معامله میشه تازه با نوسان یعنی گاهی اوقات بالاتر هم میره.
بهتره صبر کنید تا رانا به بازار بیاد ببینیم چه تاثیراتی رو قیمت ها میزاره.
یک ماه صبر کنید.

amir601
13-09-2012, 21:35
لطفا یکی کمک کنه از طرفی نمیتونم از سیستم سخنگو سورن معمولی بگذرم از طرفی هم نمی تونم از داشبورد جدید و مدل 90 و 91 بودن سورن elx بگذرم موندم بین دو راهی به نظر شما کدوم را انتخاب کنم کار به قیمتش هم که اختلاف حدود 1 میلیون در مدل 90 با 89 تا 9 میلیون در مدل 91 تا 87 است هست ندارم فقط و فقط یکی بگه کدوم بهتر و امکانات بیشتر اون را ذکر کنه و دلیلی هم بیاره که منو قانع کنه.از طرفی هم این اولین ماشین ماست و اگه خریدیم دیگه شاید نتونیم هیچ وقت عوضش کنیم حداقل تا ده-پانزده سال دیگه.تا جالا زیاد سوار سمند شدم و با اون مشکل ندارم ولی تا حالا سوار elx نشدم که بتونم مقایسه کنم.
ببخشید که پست خیلی طولانی شد.

mohamad skystar
13-09-2012, 22:37
لطفا یکی کمک کنه از طرفی نمیتونم از سیستم سخنگو سورن معمولی بگذرم از طرفی هم نمی تونم از داشبورد جدید و مدل 90 و 91 بودن سورن elx بگذرم موندم بین دو راهی به نظر شما کدوم را انتخاب کنم کار به قیمتش هم که اختلاف حدود 1 میلیون در مدل 90 با 89 تا 9 میلیون در مدل 91 تا 87 است هست ندارم فقط و فقط یکی بگه کدوم بهتر و امکانات بیشتر اون را ذکر کنه و دلیلی هم بیاره که منو قانع کنه.از طرفی هم این اولین ماشین ماست و اگه خریدیم دیگه شاید نتونیم هیچ وقت عوضش کنیم حداقل تا ده-پانزده سال دیگه.تا جالا زیاد سوار سمند شدم و با اون مشکل ندارم ولی تا حالا سوار elx نشدم که بتونم مقایسه کنم.
ببخشید که پست خیلی طولانی شد.

من تجربه رانندگی با هر3 رو دارم دوست من.
سیستم هوشمند سورن معمولی همچین چیز مهمی نیست شماب هتره به فکر خودرویی متفاوت باشید.
سورن ELX تغییرات بسیار چشمگیر و خوبی داشته و با کیفیت هم هست. اون سیستم هوشمندی که شما میگین در سورن ELX به شکلی
مجهزتر در صفحه کیلومتر هست فقط سیستم سخنگو نداره.
100% سورن ELX رو نیست به سورن معمولی ترجیح میدم نه تنها من بلکه هرکسی دیگه هم باشه همین نظر رو داره.
سورن معمولی با سمند LX فرقی نداره و پروزه شکست خورده ای بود برای همین سورن ELX متولد شد.

اما در مورد سورن ELX :
این خودرو با دو موتور عرضه میشه یکی XU7 قدیمی که روی 405 - پارس و سمند هم دیدیم و دیگری موتور جدید EF7
هست . یه مشکلی تو انتخاب این دو موتور هست :
از طرفی انتخاب موتور EF7 که موتوری کم مصرف با قدرت و شتاب مناسب و دیگری موتور XU7 که مصرف سوخت بالا و قدرت کمی تولید میکنه پیش روی مشا قرار دارن.
موتور EF7 اخیرا به دلیل خرابی های زیاد و کمبود شدید قطعات انتخابش یک ریسک کامل هست یعنی یا خوب درمیاد یا بد که اگر خدایی نکرده بد در بیاد
ماشینتون روزهای زیادی رو تو نمایندگی خواهد ماند. اما موتور قدیمی XU7 موتور سخت جونی هست و مشکلی هم نداره.

تندر 90 : اگر میبینید انتخاب سورن ELX با موتور XU7 براتون از نظر مصرف بنزین صرف نمیکنه
و ریسک انتخاب موتور EF7 رو هم نمیکنید گزینه نهایی تندر 90 هست که همه جوره امتحان خودش رو پس داده.

amir601
14-09-2012, 09:59
دوستان طبق نوشته هایی که من تو جاهای مختلف خوندم مشکلات موتور EF7 مربوط به سال 89 و اوایل 90 بوده که کارخانه سازنده می خواسته هزینه تولید موتور ها رو کاهش بده که باعث افت کیفیت شدید موتور هاشون شده و به دنبال اون ضرر زیادی به ایران خودرو وارد شده و از 90 به بعد این موتور ها به کیفیت قبلی برگشتند من هم اگه بخوام Elx بخرم ثبت نام می کنم برای اسنفد یا خرداد که مدل 92 تحویل بگیرم.اگر یک نفر خیلی بدشانس باشد که یکی از اون موتور ها در انبار موجود باشد و مستقیما روی خودرو ایشان نصب شود.
در کل هزینه قطعات EF7 خیلی گرون تر از XU7 است؟اصلا در بازار گیر می آید؟ایران خودرو خدماتش در رابطه با این خودرو ها چند روز طول می کشه؟

Pourya-pc
14-09-2012, 10:55
دوستان طبق نوشته هایی که من تو جاهای مختلف خوندم مشکلات موتور EF7 مربوط به سال 89 و اوایل 90 بوده که کارخانه سازنده می خواسته هزینه تولید موتور ها رو کاهش بده که باعث افت کیفیت شدید موتور هاشون شده و به دنبال اون ضرر زیادی به ایران خودرو وارد شده و از 90 به بعد این موتور ها به کیفیت قبلی برگشتند من هم اگه بخوام Elx بخرم ثبت نام می کنم برای اسنفد یا خرداد که مدل 92 تحویل بگیرم.اگر یک نفر خیلی بدشانس باشد که یکی از اون موتور ها در انبار موجود باشد و مستقیما روی خودرو ایشان نصب شود.
در کل هزینه قطعات EF7 خیلی گرون تر از XU7 است؟اصلا در بازار گیر می آید؟ایران خودرو خدماتش در رابطه با این خودرو ها چند روز طول می کشه؟
کاملا برعکس دوست من ، موتورهای بی عیب EF7 برای سالهای 89 و 90 بودن و از اواسط 90 به بعد مشکل دار شدن ، علت عمده هم حرارت زیاد موتور ، آب شدن سر سیلندر به علت مرغوب نبودن جنس آن و همینطور بی کیفیت شدن آلیاژ سیلندر .
هزینه هاشون تقریبا در یک سطح هستند اما مشکل EF7 نایاب بودن قطعاتش هست و همینطور پیچیدگی نسبی موتور .
ایران خودرو در خیلی مواقع جواب گو نیست مخصوصا در مورد موتور EF7
موفق باشید .

Altairezio
14-09-2012, 12:20
دوو سیلو اگر از نشر فنی و بدنه سالم باشه خیلی ماشین خوبیه
کم مصرف با قدرت و شتاب مناسب و جاداریشم قابل قبوله.
اما با توجه به اینکه چند ساله دیگه تولید نمیشه خیلی باید گشت تا یه مورد خوب پیدا کرد.
دوو سیلو آخرین مدل در سال 82 تولید شد و برخی مدل ها 83 هم هستن که نهایت تا 13 میلیون تومن قیمت دارن

دستت درد نکن اگه میشه یه توضیحات از مشخصات فنی این خودرو هم بده!
ممنون

mohamad skystar
14-09-2012, 13:14
دستت درد نکن اگه میشه یه توضیحات از مشخصات فنی این خودرو هم بده!
ممنون

موتور
مدل موتور بنزینی OHC
نوع موتور چهار زمانه خطی
تعداد سیلندر چهار عدد خطی
قطر سیلندر 76/5 میلیمتر
کورس سیلندر 81/5 میلیمتر
حجم کل سیلندرها 1498 سانتیمتر مکعب
قدرت موتور 80 اسب بخار در 5400 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور
حداکثر گشتاور 127نیوتن متر در 3200 دور در دقیقه
نسبت تراکم 6/8
سیستم تغذیه انژکتوری الکتریکی چند نقطه ای مستقل
سوپاپها دو عدد در هر سیلندر بصورت موازی
وضیعت استقرار موتور در عرض شاسی قسمت جلوی موتور(Transverse )
اکسل محرکه اکسل جلو

سیستم انتقال نیرو
کلاچ تک صفحه ای خشک
گیربکس 5 دنده جلو و یک دنده عقب تمام – سینکرونیز
دیفرانسیل جلو

چرخها
اندازه رینگ چرخ 5/5 13 x j
اندازه لاستیک 175 / 70 /13 r
مقدار فشار باد لاستیک چرخ جلو تا سه سرنشین 8/1 بار
مقدار فشار باد لاستیک چرخ عقب تا سه سر نشین 6/1 بار
مقدار فشار باد لاستیک چرخ جلو تا سه سرنشین 8/1 بار

اکسل ها فنر ها
نوع اکسل جلو MCPHERSON
نوع اکسل عقب Compound Link Type
تعداد کمک فنر اکسل جلو 2 عدد

فرمان
نوع فرمان هیدرولیک RACK AND PINION
حداقل شعاع دایره گردش 9/4 متر

سیستم ترمز
ترمز جلو دیسکی
ترمز عقب کفشکی با کاسه چرخ
ترمز دستی مکانیکی
سیستم ترمز ضربدری با مدارهای مستقل

وزن به کیلوگرم
وزن خودرو با بار کامل 1460 کیلوگرم
وزن خالص خودرو 1025 کیلوگرم
بار مجاز بر روی اکسل جلو 760 کیلوگرم
بار مجاز بر روی اکسل عقب 830 کیلوگرم

ابعاد
طول کلی 4482 میلیمتر
عرض کلی 1662 میلیمتر
ارتفاع کلی 1393 میلیمتر

متعلقات
قفل مرکزی دارد
شیشه بالابر اتوماتیک دارد
کنترل مرکزی دارد
در بازکن برقی باک بنزین دارد
فرمان تا شو دارد
چراغ مه شکن جلو 2عدد دارد

Altairezio
14-09-2012, 13:45
آقا محمد من دیدم شیشه های عقبم اتوماتیک بودن!
همه شون یا فقط اونو اونطور کرده بودن؟

mohamad skystar
14-09-2012, 13:49
آقا محمد من دیدم شیشه های عقبم اتوماتیک بودن!
همه شون یا فقط اونو اونطور کرده بودن؟

شیشه های عقب هم برقی هستن اصلاح شد.
من حواسم به اون پرانتز نبود که نوشته شیشه های جلو
شیشه های عقب هم برقین

erfanofive
15-09-2012, 13:19
سلام
ده دوازده تومن دارم می خوام 405 بخرم کدوم (glxوtu5)و چه مدلی(سالش)گیرم میاد
ممنون

hossein.az
15-09-2012, 14:17
سلام
ممنون

پژو 405 دوگانه مدل 86 میتونید انتخاب کنید.
پژو 405 تک سوز مدل 87 هم گیرتون میاد.

پایدار باشید

manikh
15-09-2012, 16:09
سلام
ممنون

سلام به نظر من با 12 ملیونی که دارین حیفه که خودتون رو در گیر خرید ماشین دسته دوم کنید هم این که کار خیلی پر درد سریه هم این که بعد ازخرید هم باید یادتون باشه دارید سوار ماشینی می شید که 5 یا 6 سال کار کرده و معلوم نیست چه بلا هایی سرش اورده و ممکنه هر لحظه خراب بشه وبقیه مشکلات تازه اونم ماشین پر ریسکی مثل 405 که همین جوری عادی بعد دو سه سال به خرج میفته ...........
درکل می تونید با این پول یه تیبا ی نو یا یه پراید نو بخرید ویا اگه که طرف دار محصولات سایپا نیستید می تونید برید سراغ ایران خودرو و یه سمند قسطی یا حتی یه 405 نوی قسطی بردارید خودتون رودرگیر ماشیندست دوم نکنید ارزش نداره

موفق و سربلند باشید

mohamad skystar
15-09-2012, 17:40
سلام به نظر من با 12 ملیونی که دارین حیفه که خودتون رو در گیر خرید ماشین دسته دوم کنید هم این که کار خیلی پر درد سریه هم این که بعد ازخرید هم باید یادتون باشه دارید سوار ماشینی می شید که 5 یا 6 سال کار کرده و معلوم نیست چه بلا هایی سرش اورده و ممکنه هر لحظه خراب بشه وبقیه مشکلات تازه اونم ماشین پر ریسکی مثل 405 که همین جوری عادی بعد دو سه سال به خرج میفته ...........
درکل می تونید با این پول یه تیبا ی نو یا یه پراید نو بخرید ویا اگه که طرف دار محصولات سایپا نیستید می تونید برید سراغ ایران خودرو و یه سمند قسطی یا حتی یه 405 نوی قسطی بردارید خودتون رودرگیر ماشیندست دوم نکنید ارزش نداره

موفق و سربلند باشید

دوست من
این موارد اقساطی که گفتین باید ببینیم اون شخص توانایی خرید خودروی قسطی رو داره یا نه
شاید کل بودش همین مقدار هست و نمیتونه افزایش بده.
405 رو اگر از نظر فنی تمیز و سالم پیدا کنید و بهش برسی و به موقع سرویس هاش رو انجام بدی
ماشین ماندگاری خواهد بود.
خود من 405 مدل 87 خریدم تا اوایل 90 داشتم فقط بنزین و روغن و آب ریختم و الانم که فروختم اون طرف کاملا راضی هست.

manikh
16-09-2012, 08:49
دوست من
این موارد اقساطی که گفتین باید ببینیم اون شخص توانایی خرید خودروی قسطی رو داره یا نه
شاید کل بودش همین مقدار هست و نمیتونه افزایش بده.
405 رو اگر از نظر فنی تمیز و سالم پیدا کنید و بهش برسی و به موقع سرویس هاش رو انجام بدی
ماشین ماندگاری خواهد بود.
خود من 405 مدل 87 خریدم تا اوایل 90 داشتم فقط بنزین و روغن و آب ریختم و الانم که فروختم اون طرف کاملا راضی هست.

خوب این درسته ولی پیدا کردن یه ماشین سالم و تمیز هم خودش کلی درد سر داره..نداره؟
و می شه با این پول یه تیبای خوب یا پراید ور داشت اینا نمی تونن از 405 بهتر باشن(اونم نو)

mohamad skystar
16-09-2012, 12:00
خوب این درسته ولی پیدا کردن یه ماشین سالم و تمیز هم خودش کلی درد سر داره..نداره؟
و می شه با این پول یه تیبای خوب یا پراید ور داشت اینا نمی تونن از 405 بهتر باشن(اونم نو)

زمانی دردسر داره که مثلا بخوایم با 6 میلیون تومن 405 بخریم اون موقع باید بریم سراغ مدلهای خیلی پایین
که مشکلاتی دارن.
اما با 12 میلیون تومن میشه 405 تمیز پیدا کرد و صد البته یه 405 کارکرده تمیز و عالی از هر جهت بهتر از پراید خواهد بود.

manikh
16-09-2012, 21:45
زمانی دردسر داره که مثلا بخوایم با 6 میلیون تومن 405 بخریم اون موقع باید بریم سراغ مدلهای خیلی پایین
که مشکلاتی دارن.
اما با 12 میلیون تومن میشه 405 تمیز پیدا کرد و صد البته یه 405 کارکرده تمیز و عالی از هر جهت بهتر از پراید خواهد بود.
بله ولی به نظر من نوع استفاده خود ادم هم خیلی مهمه به نظر من در شهر پراید عملکردش بهتره اما در سفر های خارج شهری قطعا 405 ایشون بهتره که نوع استفادشون رو هم معین کنن تا بهترین انتخاب و بکنن مثلا اگر یه خونواده بزرگ دارن بهتر 405 بخرن ولی اگه مثلا می خوان صبح تا صبح برن تا سر کار و بیان و خانوادشونم کوچیکه و مسافرت خارج شهر هم نمی خوان برن پراید بهتره که هم تنوع زیادی داره مثل انواع 111 هاچ بک 141 و 131 و اگه یه کم پول بیشتر خرج کنن می تونن یه ماشین با شکل و شمایل قشنگ تر و امکانات بهتر انتخاب کنن که تیباست ولی خوب درنهایت میگم سلیقه و نوع کاربری خود شخص مهمترین ملاکه ......

JOOYAND
18-09-2012, 21:15
سلام . من حدود 10 -12 تومن ( با کمی بالا پایین) پول دارم میخواهم برای یک خانم یه ماشین بخرم. البته این خانم خیلی پاستوریزه نیست. تند میره و دست فرمون خوبی داره( البته به نسبت) زیاد هم نمیتوانند ازش راه بگیرند!
حالا نمیدانم یه پراید بگیرد یا mvm110 . یا اصلا چیز دیگر؟ اصلا صفر براش بگیرم یا یه کار کرده؟ شما چی پیشنهاد میکنید؟
ضمنا محل رفت و آمدش قیطریه است که نباید تو سر بالایی گیر کند.
بعضی میگویند mvm اتومات ( البته 4 سیلند ) براش بگیرم و بعضی پراید. اما هیچکدام کارشناس واقعی نبودند.شکل mvm یه جوری است اما بعضی میگویند از پراید بهتر است و بالاخره تکنولوژی اش جدید تر است
نمیدانم چه کار کنم
اصلا الان بگیر یا یکی دو ماه دیگه؟ به نظرتوان ممکنه کمی پایین قیمتها پایین بیاید؟
میشود قیمت ئرئ اتومات و پراید را بگین؟ راستی این پرایدهای هاچ بک خوبه؟
امنیت هم برام مهمه؟ mvm به نظرم خیلی نا امن است! ما ایربگ و abs دارد آخه جلوش انگار چیزی برای ضربه گیری ندارد اما از استقامت بدنه اش اطلاعی ندارم. آیا سان روف هم دارد؟
میدانم طولانی شده اما لطفا همه چیز را در مورد سوالاتم برام بگین و راهنمایی کنید و نظرتون را ببفرمایید.
لطفا راهنمایی کنید.

Pourya-pc
19-09-2012, 00:08
سلام . من حدود 10 -12 تومن ( با کمی بالا پایین) پول دارم میخواهم برای یک خانم یه ماشین بخرم. البته این خانم خیلی پاستوریزه نیست. تند میره و دست فرمون خوبی داره( البته به نسبت) زیاد هم نمیتوانند ازش راه بگیرند!
حالا نمیدانم یه پراید بگیرد یا mvm110 . یا اصلا چیز دیگر؟ اصلا صفر براش بگیرم یا یه کار کرده؟ شما چی پیشنهاد میکنید؟
ضمنا محل رفت و آمدش قیطریه است که نباید تو سر بالایی گیر کند.
بعضی میگویند mvm اتومات ( البته 4 سیلند ) براش بگیرم و بعضی پراید. اما هیچکدام کارشناس واقعی نبودند.شکل mvm یه جوری است اما بعضی میگویند از پراید بهتر است و بالاخره تکنولوژی اش جدید تر است
نمیدانم چه کار کنم
اصلا الان بگیر یا یکی دو ماه دیگه؟ به نظرتوان ممکنه کمی پایین قیمتها پایین بیاید؟
میشود قیمت ئرئ اتومات و پراید را بگین؟ راستی این پرایدهای هاچ بک خوبه؟
امنیت هم برام مهمه؟ mvm به نظرم خیلی نا امن است! ما ایربگ و abs دارد آخه جلوش انگار چیزی برای ضربه گیری ندارد اما از استقامت بدنه اش اطلاعی ندارم. آیا سان روف هم دارد؟
میدانم طولانی شده اما لطفا همه چیز را در مورد سوالاتم برام بگین و راهنمایی کنید و نظرتون را ببفرمایید.
لطفا راهنمایی کنید.

اگر ایشون دست فرمون خوبی دارن خب صفر بیشتر پیشنهاد میشه ، دردسر کمتر و همینطور خرابی کمتر .
هردو خودرو در سربالایی بسیار کم میارن اما پراید به دلیل حجم موتور بیشتر کمی بهتر عمل میکنه .
خودروی اتومات کلا به موتور قوی نیاز داره و ام وی ام با اون موتور کوچک جوابگوی گیرباکس اتومات نیست و توصیه نمیشه .
نمای ظاهری سلیقه ایست .
قیمتها بالاتر میرن که پایین نمیان ، خیالتون راحت ، هرچه سریع تر بخرید برد کردید مخصوصا در آینده قراره رسما قیمتها افزایش پیدا کنه .
پراید هاچ بک بسته به استفاده شما اگر به صندوق نیازی ندارید ، خب بهتر هست .
امنیت پراید به مراتب بیشتر از mvm 110 هست ، پراید SE داری اربگ ، فرمان هیدرولیک و ترمز ABS هست و کولر بسیار عالی حتی از 206 بهتر را داراست .
سان روف ندارن .
در کل پراید در این رده بیشتر توصیه میشه ، قطعات ارزان ، خرابی کم و کم اصطهلاک ، کم مصرف .

Altairezio
19-09-2012, 09:57
دوستان جریان این پژو پارس elx جدید چیه؟
موتور زانتیا رو دست کاری کردن که به استاندارد euro IIII برسه؟

brave_ie
19-09-2012, 12:49
سلام دوستان
میگم که این لیفان 520 و 620 الان چند گیر میاد؟ کارکردش میارزه؟
چقد با هم تفاوت دارن؟ هم قیمتی هم فنی...
در کل ماشین خوبی هست یا نه؟

hossein.az
19-09-2012, 12:56
دوستان جریان این پژو پارس elx جدید چیه؟
موتور زانتیا رو دست کاری کردن که به استاندارد euro IIII برسه؟

خبر این پارس جدید elx را میتونید توی پست زیر ببینید.

نخیر موتور l4 تمام شد و یه موتور با مصرف بیشتر و کیفیت پایین تر+فناوری قدیمی روی پارس گذاشتند.

پایدار باشید

Altairezio
19-09-2012, 13:07
خبر این پارس جدید elx را میتونید توی پست زیر ببینید.

نخیر موتور l4 تمام شد و یه موتور با مصرف بیشتر و کیفیت پایین تر+فناوری قدیمی روی پارس گذاشتند.

پایدار باشید

ایران خودرو یعنی این !
کیفیت کمتر مشتری بیشتر و پل هم بیشتر!
ولی بنز ........!

Pourya-pc
19-09-2012, 22:58
ایران خودرو یعنی این !
کیفیت کمتر مشتری بیشتر و پل هم بیشتر!
ولی بنز ........!
عاقبت تحریم ها و تک خوری و سگ خوری آقایان و بالاها همینه .
از پست اسپم عذر میخوام .

manikh
20-09-2012, 13:10
سلام دوستان
میگم که این لیفان 520 و 620 الان چند گیر میاد؟ کارکردش میارزه؟
چقد با هم تفاوت دارن؟ هم قیمتی هم فنی...
در کل ماشین خوبی هست یا نه؟

تا اون جایی که من میدونم در حال حاضر لیفان قیمت مشخصی نداره و فقط پیش فروش می شه و قسمت نهایی پول رو به قیمت روز ازتون میگیرن مثلا ممکنه اون موقع یک هو قیمت لیفان شد 30 ملیون(620) ولی در کل من خودم چند سوار لیفان 520 یکی از اقوام شدم در کل اگر می خواید برای خارج شهر استفاده کنید من اصلا پیشنهاد نمی کنم و در شهر اگه خوب نگهداری کنید و بهش فشار نیارید می تونه براتون تا چند سالی خوب کار کنه ولی مثلا همین لیفانی اقوام ما الان کاملا از بین رفته اصلا نرم نیست بالابر های شیشش هرروز خرابه و فنر صندلی هاش هم در رفته در حالی که اونا نه با ماشنشون سفر بلند رفتن نه از ماشین کار کشیدن به موقع سوس شده و خوب ازش نگهداری شده از نظر بازار فروش و خرید هم هیچ کس یه لیفان دست دوم رو به قیمت خوب نمی خره و بهش اعتمادی ندارن من هم خودم زیاد این ماشین رو پیشنهاد نمی کنم یعنی در کل 520 رو اصلا پیشنهاد نمی کنم ولی به نظرم 620 خیلی بهتر از 520 باشه اگه می تونید یه 620 نو بخرید و در نهایت می تونم بگم از نظر این دوماشین نسبتا با هم تفاوت های قابل ملاحظه ای دارن ..........

manikh
20-09-2012, 13:15
یه نکته جالب برای خریداران ماشین نو
سایپا امروز در سایت فقط داره پراید 131 می ده به صورت نقدی و بقیه تحویل اذز و اسفند اونم پیش فروش یعنی گرفتن پول به قیمت روز در اسفنده......ایران خودرو هم هیچ ماشینی رو به صورت نقدی اقساطی یا فوری نداره و اون هم فقط سمند و سورن پیش فروش می کنه وای چه شود...........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Living DEATH
20-09-2012, 22:24
با توجه به تردد در مسیر های پرپیچ و خم شمال همچنین بودجه 12 میلیون تومن شما
گزینه منتخب همین 405 هست. هزینه هاش به مراتب کمتر از 206 هست.
اگر 405 تمیزو سالم از هر نظر پیدا کنید خیلی خوب بهتون جواب میده و تو این جاده خیالتون راحت تره.

405 GLX مدل 87 رو میتونید انتخاب کنید .

ممنون دوست من
اما 2 دلم همچنان
مثلا یه سری میگن با این پول پراید بگیر که هم صفر هست و هم مصرف بنزینش کمتر و کلا اقتصادی تره
ولی خب امنیت و راحتی 405 رو نداره
نمیدونم 10 بدم پراید صفر بگیرم یا اینکه 12 بدم 405 4 سال کارکرده...

hossein.az
21-09-2012, 09:22
ممنون دوست من
اما 2 دلم همچنان
مثلا یه سری میگن با این پول پراید بگیر که هم صفر هست و هم مصرف بنزینش کمتر و کلا اقتصادی تره
ولی خب امنیت و راحتی 405 رو نداره
نمیدونم 10 بدم پراید صفر بگیرم یا اینکه 12 بدم 405 4 سال کارکرده...

اگه بگردید و یه 405 تمیز 4 سال کارکرد پیدا کنید کم دردسر تر و راحت تر براتون هست به نسبت پراید.
قطعا توی مسیر هایی که میخواید تردد کنید صرفه هم از نظره راحتی وهم از نظر ایمنی با405 است

پایدار باشید

nima1111
21-09-2012, 09:48
اقا قیامت شده یا ما اصحاب کهفیم.........
رفتیم دنبال 206 دیدیم تیپ 2 اون شده 22.5 !!!!
خداییش مگه خر شده باشم اینقدر بابت این ماشین که همش 75 اسب قدرت داره بدم.
در این ایرانخودرو رو باید گل گرفت.

hossein.az
21-09-2012, 10:56
اقا قیامت شده یا ما اصحاب کهفیم.........
رفتیم دنبال 206 دیدیم تیپ 2 اون شده 22.5 !!!!
خداییش مگه خر شده باشم اینقدر بابت این ماشین که همش 75 اسب قدرت داره بدم.
در این ایرانخودرو رو باید گل گرفت.

درسته چند وقته قیمت ها واقعا ناعادلانه شدند ,به خصوص در مورد یک سری از ماشین ها ,قیمت ها واقعا بالارفتن مخصوصا 206 وال90

پایدار باشید

Highbury
21-09-2012, 11:58
من دور نمی بینم که ikco و سایپا ورشکست بشن. خودروهای درست حسابی رو هم عمرا نمیذارن داخل بیاد. انشالله روز به روز به تعداد خودروهای چینی اضافه بشه. هم قیمت خوبی دارن، هم ظاهر و امکانات. هم قطعاتش رو میشه از چین با قیمتی چینی آورد

hossein.az
21-09-2012, 12:45
من دور نمی بینم که ikco و سایپا ورشکست بشن. خودروهای درست حسابی رو هم عمرا نمیذارن داخل بیاد. انشالله روز به روز به تعداد خودروهای چینی اضافه بشه. هم قیمت خوبی دارن، هم ظاهر و امکانات. هم قطعاتش رو میشه از چین با قیمتی چینی آورد

بله ,وقتی شرکتی فروش هیج مدل خودرویی به جز سمند و سورن اونم با تحویل 30 روزه که سر موعد هم تحویل نمیدن ,نداره
و میان به عنوان شرایط فروش ,پول مشارکتی جمع میکنند برای 2 -3 سال دیگه
این خودش یعنی ورشکستگی برای شرکت بزرگی مثه ایرانخودرو که جزء بزرگان خودروساز توی خاورمیانه است .

پایدار باشید

Pedram_mrn
21-09-2012, 15:01
دوستان با 15 تومن چه ماشینی پیشنهاد میکنید؟
دیگه رانا پیش فروش نمیکنن؟ نظرتون راجع به رانا چی هست کلا؟ کدوم موتور بهتره؟ EF7 یا XU7 ؟

ممنون...

hossein.az
21-09-2012, 15:42
دوستان با 15 تومن چه ماشینی پیشنهاد میکنید؟
دیگه رانا پیش فروش نمیکنن؟ نظرتون راجع به رانا چی هست کلا؟ کدوم موتور بهتره؟ EF7 یا XU7 ؟

ممنون...

معیاراتون برای خرید بفرمائید تا بهتر بشه راهنماییتون کرد.
پیش فروش رانا تمام شده و فقط حواله هاش توی بازار هست که قیمتهای مناسبی نداره ولی بازم کسی بخره ضرر نیکنه.
رانا از نظر موتوری ماشین مناسبی tu5 ولی از نظر کیفیت و ساخت تا وارد بازار نشه نمیشه نظری در موردش داد.همین یکی دوهفته رانا های که تحویل مهر بودن طبق حرف شرکت وارد بازار میشه
از نظر طراحی و تکنولوژی های بکار رفته و اقتصادی تر بودن صد البته ef7 ولی کیفیتش از نیمه دوم 90 پایین اومده و باعث یکسری از مشکلات بوجود آمده شده.

پایدار باشید

JOOYAND
21-09-2012, 17:31
اگر ایشون دست فرمون خوبی دارن خب صفر بیشتر پیشنهاد میشه ، دردسر کمتر و همینطور خرابی کمتر .
هردو خودرو در سربالایی بسیار کم میارن اما پراید به دلیل حجم موتور بیشتر کمی بهتر عمل میکنه .
خودروی اتومات کلا به موتور قوی نیاز داره و ام وی ام با اون موتور کوچک جوابگوی گیرباکس اتومات نیست و توصیه نمیشه .
نمای ظاهری سلیقه ایست .
قیمتها بالاتر میرن که پایین نمیان ، خیالتون راحت ، هرچه سریع تر بخرید برد کردید مخصوصا در آینده قراره رسما قیمتها افزایش پیدا کنه .
پراید هاچ بک بسته به استفاده شما اگر به صندوق نیازی ندارید ، خب بهتر هست .
امنیت پراید به مراتب بیشتر از mvm 110 هست ، پراید SE داری اربگ ، فرمان هیدرولیک و ترمز ABS هست و کولر بسیار عالی حتی از 206 بهتر را داراست .
سان روف ندارن .
در کل پراید در این رده بیشتر توصیه میشه ، قطعات ارزان ، خرابی کم و کم اصطهلاک ، کم مصرف .
متشکرم.
میشه درباره پراید se بیشتر توضیح بدهید؟
یعنی اسم این مدل است مثل 131 یا 132؟
mvm110 (سیلندر 4) اتومات هم نمیکشه یا خوب نیست؟
؟ منظورتان راجع با اینکه پراید هم در سربالایی نمیکشه چیه؟ من الان یه پراید 79 میشناسم که به خوبی هم سربالایی را میرود!
راستی انکه یکی از دوستان نوشته دیگه ثبت نام نمیکنند چیه؟ یه کم راجع به این هاچ بک ها بیشتر توضیح میدهید؟
برای دوستانی که مایلند جواب بدهند و موضوع را نمیدانند باید بگم یه ماشین برای یه خانم میخواهم که دست فرمان نسبتا خوبی دارد. بین پراید و mvm 4 سیلنر شک داشتم که Pourya-pc ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پراید را پیشنهاد کردند.
ترجیح روی اتومات بود که میفرمایند mvm 4 سیلندر اتومات خوب نیست.
ممنون میشوم که افراد دیگر هم نظراتشان را بدهند. هرچند به نظر Pourya-pc ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کاملا به بحث مسلط هستند و وارد.
متشکرم

Highbury
21-09-2012, 18:18
متشکرم.
؟ منظورتان راجع با اینکه پراید هم در سربالایی نمیکشه چیه؟ من الان یه پراید 79 میشناسم که به خوبی هم سربالایی را میرود!
راستی انکه یکی از دوستان نوشته دیگه ثبت نام نمیکنند چیه؟ یه کم راجع به این هاچ بک ها بیشتر توضیح میدهید؟
برای دوستانی که مایلند جواب بدهند و موضوع را نمیدانند باید بگم یه ماشین برای یه خانم میخواهم که دست فرمان نسبتا خوبی دارد. بین پراید و mvm 4 سیلنر شک داشتم که Pourya-pc ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پراید را پیشنهاد کردند.
ممنون میشوم که افراد دیگر هم نظراتشان را بدهند. هرچند به نظر Pourya-pc ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کاملا به بحث مسلط هستند و وارد.
متشکرم
اون samand se هستش نه پراید
الان ایران خودرو هیچ ثبت نامی فوری نداره
سایپا هم فقط 131 میفروشه. 131 که تو خیابونا ریخته مثل ریگ بیابون.
برای خانوم 111 رنگای روشن مناسبه.
111 همون پراید هاچبک هستش که چهره ی اسپورت و زیبایی داره. اینم تو خیابون جدیدا خیلی زیاد شده، میتونید سرچ هم کنی
بنظرم ارزش نداره واسه پراید حداقل یک ماه پول رو بخوابونی. برو از نمایشگاه یه 111 جیگر بخر دوساعته
مسلما پراید از mvm بهتره.

Pedram_mrn
22-09-2012, 00:34
معیاراتون برای خرید بفرمائید تا بهتر بشه راهنماییتون کرد.
پیش فروش رانا تمام شده و فقط حواله هاش توی بازار هست که قیمتهای مناسبی نداره ولی بازم کسی بخره ضرر نیکنه.
رانا از نظر موتوری ماشین مناسبی tu5 ولی از نظر کیفیت و ساخت تا وارد بازار نشه نمیشه نظری در موردش داد.همین یکی دوهفته رانا های که تحویل مهر بودن طبق حرف شرکت وارد بازار میشه
از نظر طراحی و تکنولوژی های بکار رفته و اقتصادی تر بودن صد البته ef7 ولی کیفیتش از نیمه دوم 90 پایین اومده و باعث یکسری از مشکلات بوجود آمده شده.

پایدار باشید

قصدم خرید 206 بود که قیمتش الکی رفت بالا... تمام معیارامو داشت کم مصرف مطمئن و زیبا... قدرت و شتاب خوبی ام داشت...

به خاطر بوجه ای که دارم نمیتونم 206 بخرم.... تبلیغ رانا رو دیدم ازش خوشم اومد همون 206ـه ولی یکم ارزون سازیش کردن...

به نظر شما اگه حواله بخرم بعد که ماشینو تحویل گرفتم خوشم نیومد بفروشم ضرر نمیکنم؟

کلا تو این سبک چیز دیگه میتونم بگیرم...؟ نظرتون راجع به 206 کارکرده چیه؟ به قیمتش میارزه؟

ممنون که وقت میذارید

hossein.az
22-09-2012, 08:31
قصدم خرید 206 بود که قیمتش الکی رفت بالا... تمام معیارامو داشت کم مصرف مطمئن و زیبا... قدرت و شتاب خوبی ام داشت...

به خاطر بوجه ای که دارم نمیتونم 206 بخرم.... تبلیغ رانا رو دیدم ازش خوشم اومد همون 206ـه ولی یکم ارزون سازیش کردن...

به نظر شما اگه حواله بخرم بعد که ماشینو تحویل گرفتم خوشم نیومد بفروشم ضرر نمیکنم؟

کلا تو این سبک چیز دیگه میتونم بگیرم...؟ نظرتون راجع به 206 کارکرده چیه؟ به قیمتش میارزه؟

ممنون که وقت میذارید

با این شرایط بازار 206 اصلا خریدش معقول نیست.
ولی اگه بخواید بخرید مدل 84 تیپ 5 و87 تیپ 2میتونید انتخاب کنید.

ضرر که نمیکنید.حواله ها الان توی حدود 14 فروش دارن.
البته احتمال داره شرکت قیمتهارو ببره بالا بعد پیش پرداخت دوم براتون سنگین میشه .
405 باموتور tu5 هم میتونید انتخاب کنید که مدل 89 به بودجتون میخوره.

پایدار باشید

motorolal6
22-09-2012, 14:42
دوستان من میخوام بدونم این طرح پیش فروش پژو پارس سال ایران خودرو چطوریه؟یعنی چقدرش رو الان باید بریزم به حساب و بقیه اش رو کی میخوان و تو چند مرحله؟

آیا اصلا به صرفه هست؟

این یک ودیعه ای و دو ودیعه ای یعنی چی؟

ممنون میشم راهنمایی کنین.(شرمنده اگه اینجا پرسیدم،چون جای مشابهی نبود)

manikh
22-09-2012, 16:00
دوستان من میخوام بدونم این طرح پیش فروش پژو پارس سال ایران خودرو چطوریه؟یعنی چقدرش رو الان باید بریزم به حساب و بقیه اش رو کی میخوان و تو چند مرحله؟

آیا اصلا به صرفه هست؟

این یک ودیعه ای و دو ودیعه ای یعنی چی؟

ممنون میشم راهنمایی کنین.(شرمنده اگه اینجا پرسیدم،چون جای مشابهی نبود)

ببینید در کل پیش فروشبه این صورته که یک قسمت از پول روالان از شما می گیرند اگر خرید یک ودیعه ای باشه شما دیگه پولی نمیدید تا زمان تحویل و در زمان تحویل بقیه ی پول خودرورو به قیمت روز باید پرداخت کنید من الان طرحودیدم

اگریکودیعه ای ثبت نام کنید موعدتحویل دی هست شما می تونید الان بین 5/5 تا7 ملیون بدید به ایران خودرو و بقیه پولو دی به قیمتی که پارس اون موقع داره بدید یعنی پولتون رو4 ماه میزارید پیش ایران خودرو و در عوض این اونادر مونقع یه مقدری ماشینو ارزون تر به شما میدن واگرشما زمان تحویل به اندازه پرداخت بقیه پول ماشین پول نداشتید می تونید پولتونو با 21 درصد سود برای خود شما پس بگیرید و در طرح دوودیعه ای هم همینه فقط شما در سه مرحله پولو میدین یعنی الان دی و زمان تحویل یعنی شما در کل در مقایسه با نگه داشتن پول توی بانک سود بیشتری گیرتون میاد ولی اگه می خواید از ماشین استفاده کنید و زیر پاتون باشه من این روشو توصیه نمی کنم خرید نقد فوری بهترین راهه ولی برای زیاد کردن پول راه بدی نیست شما توی نمایندگی می تونید اطلاعات بیشتری به دست بیارید

motorolal6
22-09-2012, 19:05
ببینید در کل پیش فروشبه این صورته که یک قسمت از پول روالان از شما می گیرند اگر خرید یک ودیعه ای باشه شما دیگه پولی نمیدید تا زمان تحویل و در زمان تحویل بقیه ی پول خودرورو به قیمت روز باید پرداخت کنید من الان طرحودیدم

اگریکودیعه ای ثبت نام کنید موعدتحویل دی هست شما می تونید الان بین 5/5 تا7 ملیون بدید به ایران خودرو و بقیه پولو دی به قیمتی که پارس اون موقع داره بدید یعنی پولتون رو4 ماه میزارید پیش ایران خودرو و در عوض این اونادر مونقع یه مقدری ماشینو ارزون تر به شما میدن واگرشما زمان تحویل به اندازه پرداخت بقیه پول ماشین پول نداشتید می تونید پولتونو با 21 درصد سود برای خود شما پس بگیرید و در طرح دوودیعه ای هم همینه فقط شما در سه مرحله پولو میدین یعنی الان دی و زمان تحویل یعنی شما در کل در مقایسه با نگه داشتن پول توی بانک سود بیشتری گیرتون میاد ولی اگه می خواید از ماشین استفاده کنید و زیر پاتون باشه من این روشو توصیه نمی کنم خرید نقد فوری بهترین راهه ولی برای زیاد کردن پول راه بدی نیست شما توی نمایندگی می تونید اطلاعات بیشتری به دست بیارید

ممنون بابت پاسخ.به نظر شما تا دی چقدر دیگه پتانسیل گرون شدن رو داره،در ضمن من ماشین رو برا کسی دیگه میخوام و اونم ماشین رو برا مسافرت میخواد و برا زیر پاش نیست.حالا به نظر شما چی کار کنم؟

در ضمن اینا چقدر میشه رو حرفشون زمان تحویل حساب کرد...منظورم دیرکرده؟

salar_khan
22-09-2012, 19:45
قصد خرید 132 sx داشتم به صورت شرایطی.
اما تو سایت سایپا اصلا نیست و نمایندگی هم جواب درست نمید ده. اونوقت این یعنی اینکه قراره بازم قیمتش بالا بره؟
132sx گاز سوز هم داریم؟

mohamad skystar
22-09-2012, 20:24
قصد خرید 132 sx داشتم به صورت شرایطی.
اما تو سایت سایپا اصلا نیست و نمایندگی هم جواب درست نمید ده. اونوقت این یعنی اینکه قراره بازم قیمتش بالا بره؟
132sx گاز سوز هم داریم؟

به سایت بسنده نکنید شما حضوری تشریف ببرید نمایندگی و مطع بشید.
قیمتش فعلا بالا نمیره.
131 SX دوگانه سوز نداریم فقط 131 SL دوگانه سوز داریم.

salar_khan
23-09-2012, 00:16
به سایت بسنده نکنید شما حضوری تشریف ببرید نمایندگی و مطع بشید.
قیمتش فعلا بالا نمیره.
131 SX دوگانه سوز نداریم فقط 131 SL دوگانه سوز داریم.
132sx مدل گاز سوز داره؟ ( تو سوال هم 132 پرسیدم اما شما 131 جواب دادید )
اتفاقا رفتم نمایندگی اما می گه تا قضیه ایربگ معلوم نشه باید صبر کنید.
ایربگ چقدر به قیمت ماشین اضافه می کنه؟
و در پایان به نظر شما 131 بهتره یا 132 ؟ امنیت کدوم بیشتره؟ ( الان جک گفتم )
2 نفریم - به مسافرت علاقه دارم - مصرف سوخت هم برام مهمه

Pourya-pc
23-09-2012, 00:40
متشکرم.
متشکرم

پراید SE همون مدل هست با این تفاوت که 2 عدد اربگ در فرمان و داشبورد را داراست .
کلا گیرباکس اتوماتیک باید موتور قوی داشته باشه که جواب بده ، حتی 207 اتوماتیک هم زیاد جالب نیست .
در سربالایی از نظر راه رفتن خب راه میره ولی بسیار کند عمل میکنه وکاملا احساس میکنید قدرت سبقت و ... رو ندارید ، در گردنه که اصلا حرفی برای گفتن نیست . البته نباید انتظاری بیش از این هم داشت ، موتور کوچک و 62 اسبی همینه دیگه .
در حال حاظر بازار خودرو و کلا بازار وضعیت بسیار نابه سامانی دارد ، به همین دلیل فروش شرایطی چند ماهی هست که از فهرست فروش شرکت ها حذف شده ، حتی نقدی هم با تحویل دیر هنگام و بعضا پس دادن پول مشتری مواجه هست .
به طور مثال تمامی کسانی که از قبل و چندین ماه پیش برای خودروی 206 در تیپ های مختلف ثبت نام کرده بودند ، به جای دعوت نامه ، نامه ایی برای بازپس دادن پول مشتری یا جایگزینی با خودروی موجود فعلی کمپانی فرستاده شده .

اون samand se هستش نه پراید
الان ایران خودرو هیچ ثبت نامی فوری نداره
سایپا هم فقط 131 میفروشه. 131 که تو خیابونا ریخته مثل ریگ بیابون.
برای خانوم 111 رنگای روشن مناسبه.
111 همون پراید هاچبک هستش که چهره ی اسپورت و زیبایی داره. اینم تو خیابون جدیدا خیلی زیاد شده، میتونید سرچ هم کنی
بنظرم ارزش نداره واسه پراید حداقل یک ماه پول رو بخوابونی. برو از نمایشگاه یه 111 جیگر بخر دوساعته
مسلما پراید از mvm بهتره.
خیر دوست من ، پراید SE هم داریم که نمونه ی اربگ دار این خودرو هست . با تشکر

mohamad skystar
23-09-2012, 12:02
132sx مدل گاز سوز داره؟ ( تو سوال هم 132 پرسیدم اما شما 131 جواب دادید )
اتفاقا رفتم نمایندگی اما می گه تا قضیه ایربگ معلوم نشه باید صبر کنید.
ایربگ چقدر به قیمت ماشین اضافه می کنه؟
و در پایان به نظر شما 131 بهتره یا 132 ؟ امنیت کدوم بیشتره؟ ( الان جک گفتم )
2 نفریم - به مسافرت علاقه دارم - مصرف سوخت هم برام مهمه

بله درسته شما 132 رو گفته بودین اما خوب برای 132 هم همونه.
132 دوگانه سوز هم داره اما هیدرولیک نداره فقط ABS داره.
ایربگ حدود 500 هزار تومان تفاوت قیمت هست که برای پراید مشخص نیست چقدر افزایش داشته باشه.

131 از بازار بهتری برخوردار هست و طرفداران بیشتری داره
به دلیل اینکه اصالت پراید سابق رو حفظ کرده و تغییراتی که درش ایجاد شد
مناسب بود و قابل توجه .
از این لحاظ 131 برتر هست اما از نظر عملکرد کلی دو خودرو شبیه به هم هستن.

manikh
23-09-2012, 15:55
ممنون بابت پاسخ.به نظر شما تا دی چقدر دیگه پتانسیل گرون شدن رو داره،در ضمن من ماشین رو برا کسی دیگه میخوام و اونم ماشین رو برا مسافرت میخواد و برا زیر پاش نیست.حالا به نظر شما چی کار کنم؟

در ضمن اینا چقدر میشه رو حرفشون زمان تحویل حساب کرد...منظورم دیرکرده؟

lاطمینان می دم تا دی حد اقل ماهی 400 هزار تومن گرون می شه زمان هم معمولا 3 یا 4 هفته تا خیر داره ولی در نهایت می گم اونا در ازای این به شما 21 درصد سود می دن ولی اگه ایشون می خوان از ماشین استفاده کنن من اینو پیشنهاد نمی کنم چون اصلا معلوم نیست اون موقع قطعه داشته باشن ممکنه یه چیز با کیفیت بد بهشون بدن ...........

من خودم دییروز یه سمند ال ایکس کلاس 19 گرفتم و می تونم اینو به صورت نقد یا اقساط بهتون پیشنهاد کنم یه صندوق عقب خیلی بزرگ جای عقب خیلی خوب ایربگ راننده و خیلی نرم بود و گیر بکسشم بر خلاف تصورم خیلی نرمبود در کل طبق امار مصرفش از پرشیا کمتره و به خاطر وزن بیشتر پایداری بیشتری تو جاده داره در کل به نظر من برای سفر سمند بهترین ماشینه .... و قیمت کمترش به خاطر کیفیت نیست اینا همشون یه کیفیت دارن فقط پرشیا چون از برند پژو ایران خودرو باید مقداری پول اضافه بده به پژو (یه چیزی تو مایه ی کپی رایت) ولی سمند به خاطر برند ملی احتیاجی به پرداخت این پول نداره............من در کل سمندو بهتر پیشنهاد می کنم

salar_khan
25-09-2012, 12:42
بله درسته شما 132 رو گفته بودین اما خوب برای 132 هم همونه.
132 دوگانه سوز هم داره اما هیدرولیک نداره فقط ABS داره.
ایربگ حدود 500 هزار تومان تفاوت قیمت هست که برای پراید مشخص نیست چقدر افزایش داشته باشه.

131 از بازار بهتری برخوردار هست و طرفداران بیشتری داره
به دلیل اینکه اصالت پراید سابق رو حفظ کرده و تغییراتی که درش ایجاد شد
مناسب بود و قابل توجه .
از این لحاظ 131 برتر هست اما از نظر عملکرد کلی دو خودرو شبیه به هم هستن.
خیلی گلی دوست من
چند روز پیش رفتم نمایندگی سایپا ،شرایط فروش پراید های ایربگ دار اومده اما زمان تحویل معلوم نیست.
و مدل ex به مدل های قبلی اضافه شده
قیمت هم تا جایی که یادمه 6700 پیش و ماهیانه 154 با اقساط 48 ماهه که حدودا 14 میلون میشه.
شرایط چکی هنوز نیومده بود .خودم به شخصه دنبال خرید چکی هستم حدود 6 تومن پیش و هر 6 ماه 1100 چک بدم در مدت 4 ماه.
فقط 1 راهنمایی می خوام:
من 131 پایه گازسوز بگیرم بهتره یا 131 ex ( هیدرولیک - ایربگ و abs ) بگیرم گاسوزش کنم ؟

mohamad skystar
25-09-2012, 13:55
خیلی گلی دوست من
چند روز پیش رفتم نمایندگی سایپا ،شرایط فروش پراید های ایربگ دار اومده اما زمان تحویل معلوم نیست.
و مدل ex به مدل های قبلی اضافه شده
قیمت هم تا جایی که یادمه 6700 پیش و ماهیانه 154 با اقساط 48 ماهه که حدودا 14 میلون میشه.
شرایط چکی هنوز نیومده بود .خودم به شخصه دنبال خرید چکی هستم حدود 6 تومن پیش و هر 6 ماه 1100 چک بدم در مدت 4 ماه.
فقط 1 راهنمایی می خوام:
من 131 پایه گازسوز بگیرم بهتره یا 131 ex ( هیدرولیک - ایربگ و abs ) بگیرم گاسوزش کنم ؟

اگر میبینید سوخت گاز براتون واجب هست و نیاز حتمی دارین پراید دوگانه سوز بخرید
واگرنه اگر برای استفاده شخصی میخواین و ماشین زیاد کار نمیکنه حتما پراید رو بنزینی بخرید.
مسلما پراید EX با امکانات کامل پیشنهاد میشه اما اگر حتما میخوای گاز سوز باشه همون SL رو انتخاب کنید که دوگانه سوز فابریک کارخانه هست.

mohsenjxj
26-09-2012, 21:44
سلام از دوستان کسی میدونه فرق پراید 131 اس ایکس معمولی با 131 اس ایکس hp+ چی هست؟ و دقیقا تو کدوم قسمت های این دوتا ماشین تفاوت وجود داره؟

mohamad skystar
26-09-2012, 21:57
سلام از دوستان کسی میدونه فرق پراید 131 اس ایکس معمولی با 131 اس ایکس hp+ چی هست؟ و دقیقا تو کدوم قسمت های این دوتا ماشین تفاوت وجود داره؟

تنها تفاوتی که دارن پراید +HP دارای 4 اسب بخار بیشتر هست همین
تو هیچ مورد دیگه فرقی ندارن.

mohsenjxj
26-09-2012, 22:19
تنها تفاوتی که دارن پراید +HP دارای 4 اسب بخار بیشتر هست همین
تو هیچ مورد دیگه فرقی ندارن.
محمد جان ممنونم از پاسختون اما اگه ممکنه بفرمایید +hp در کل دارای چند اسب بخار هست؟

mohamad skystar
27-09-2012, 00:08
محمد جان ممنونم از پاسختون اما اگه ممکنه بفرمایید +hp در کل دارای چند اسب بخار هست؟

پراید معمولی 63 اسب بخار
پراید +hp با 4 اسب بخار بیشتر یعنی 67 اسب بخار

p_p_k
29-09-2012, 14:54
سلام. بچه ها با 13 تومن پژو 405 slx گیرم میاد؟؟؟؟چه مدلی؟؟؟؟

mohamad skystar
29-09-2012, 16:01
سلام. بچه ها با 13 تومن پژو 405 slx گیرم میاد؟؟؟؟چه مدلی؟؟؟؟

405 SLX مدل 88 احتمالا گیر میاد

p_p_k
29-09-2012, 22:02
405 SLX مدل 88 احتمالا گیر میاد

glx چه مدلی گیرم میاد؟؟؟؟ abs داره؟؟؟

mohamad skystar
29-09-2012, 22:24
glx چه مدلی گیرم میاد؟؟؟؟ abs داره؟؟؟

405 GLX هم تقریبا همین مدل گیرتون میاد
فرقشون 400 یا 500 هزار تومان هست

mzkamran
05-10-2012, 10:49
سلام دوستان من دو سال 207 دنده ای داشتم هر هفته باید دوبار مسافت تهران قزوینو برم به نظر شما از نظر راحتی سفر و سواری درسته بفروشم و یک سمند سورن یا پارس بخرم؟؟ میگن سواری اینا بهتره .. سه نفرم هستیم. و تا 20توان خرید دارم ممنونم

shadows_funeral
05-10-2012, 14:57
سلام دوستان من دو سال 207 دنده ای داشتم هر هفته باید دوبار مسافت تهران قزوینو برم به نظر شما از نظر راحتی سفر و سواری درسته بفروشم و یک سمند سورن یا پارس بخرم؟؟ میگن سواری اینا بهتره .. سه نفرم هستیم. و تا 20توان خرید دارم ممنونم
سمند یا سورن ELX موتور ملی گزینه مناسبی برای شما می تونه باشه. منم 207 سوار شدم. سواری با سمند و سورن تو جاده راحت تر از 207 هستش. ولی خوب اونا هم معایب خودشونو دارن. باید سنجید. به شخصه برای مسافرت سمند و سورن رو ترجیح میدم.
سمند و سرون موتور XU7 خیلی پر مصرف هستش. ولی موتور ملی کم مصرف و پر قدرته

mohamad skystar
05-10-2012, 16:48

اگر فقط به راحتی فکر میکنید بله سورن ELX یا پارس گزینه های بهتری هستن چون فضای کابین بیشتری نسبت به 207 دارن
اما اگر مواردی مثل قدرت و شتاب و مصرف سوخت رو هم در نظر بگیریم به نظر من 207 رو نگهدارین بهتره یا اینکه تندر 90 یا 405 با موتور TU5 رو انتخاب کنید.
خرید خودرو با موتور ملی ریسک بالایی داره به دلیل خرابی هایی که اخیرا داشته و کمبود شدید و کیفیت پایین قطعات

arshia00
05-10-2012, 17:07
سلام دوستان.
من ی چند روزیه دنبال ی پراید هستم.منتها شانس ما قیمتها فضاییه شده
متأسفانه هیج مرجع رسمی هم در مورد قیمتهای خودرو در حال حاضر پیدا نمیشه
از همین رو هر کی هر چیزی دلش بخواد میگه
اولآ اگه قیمت خودروهای صفر 131 و 132 دستتون هست بهم بگین
مطلب بعدی اینکه دیروز ی پراید 131 sx نقره ای دیدم مدل برج 5 سال 91
9000 تا راه رفته بود/بیمه تا تیر 92/دارای رینگ و لاستیک و دزد گیر/گارانتی هم که داره دیگه
حالا به نظرتون با توجه به وضعیت الان بازار چند بگه خوبه و اینکه 9000 تا برای مدل مرداد ماه 91 زیاد نیست؟
به نظرتون قیمت خودرو میره بالاتر یا میاد پایین؟
ی سؤال دیگه هم که داشتم اینه که خودروی خشک و صفر بیمه داره یا باید خودت بکنی؟یعنی هزینه اش جداست؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.من زیاد وقت ندارم.

salar_khan
06-10-2012, 17:29
سلام مجدد خدمت همه دوستای گلم
امروز 1 ماشین 206 تیپ 5 مدل 84 نقره ای به پستم خورد که طرف می گفت 10.5 کاپوت - سقف و عقب ماشین بیرنگ اما بغلای ماشین رنگ داشت.
بیمه تا برج 5 سال 92 و لاستیک 70% توی ماشینم تمیز بود.
البته قبل خرید ماشینو به صافکار و مکانیک آشنا نشون می دم اما سوالی که دارم
الان صبر کنم پراید شرایط بگیرم یا همین 206 گزینه خوبیه.
شنیدم وضیعیت قطعات 206 خوب نیست و خیلی گرون شده.
برا منی که مصرف و کم هزینه بودن ماشین مهمه 206 می تونه خوب باشه یا هزینه هاش سرسام آوره و دورشو خط بکشم.؟

mohamad skystar
06-10-2012, 20:19
سلام مجدد خدمت همه دوستای گلم
امروز 1 ماشین 206 تیپ 5 مدل 84 نقره ای به پستم خورد که طرف می گفت 10.5 کاپوت - سقف و عقب ماشین بیرنگ اما بغلای ماشین رنگ داشت.
بیمه تا برج 5 سال 92 و لاستیک 70% توی ماشینم تمیز بود.
البته قبل خرید ماشینو به صافکار و مکانیک آشنا نشون می دم اما سوالی که دارم
الان صبر کنم پراید شرایط بگیرم یا همین 206 گزینه خوبیه.
شنیدم وضیعیت قطعات 206 خوب نیست و خیلی گرون شده.
برا منی که مصرف و کم هزینه بودن ماشین مهمه 206 می تونه خوب باشه یا هزینه هاش سرسام آوره و دورشو خط بکشم.؟

با توجه به بالا بودن قیمت لوازم یدکی 206 به نظر پراید رو بردارین بهتره.
پراید رو در حد صفر و عالی میتونی بخری

riverman
09-10-2012, 14:59
سلام
آقا ما با 14 تومن چه کاری میتونیم بکنیم.
بجز l90 .

shadows_funeral
09-10-2012, 16:40
سلام
بجز l90 .

دوست عزیز با شرایط کنونی کشور می تونی یه پراید بخری :sq_13:

mohamad skystar
09-10-2012, 19:26
سلام
بجز l90 .

ملاک های خودتون رو برای خرید خودرو مشخص کنید
تا ببینیم چه خودرویی میشه انتخاب کرد.

دوست عزیز با شرایط کنونی کشور می تونی یه پراید بخری [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست من اول ببینید کاربر چه برنامه ای برای خرید خودرو دارن
اینجوری دلسرد میشن

riverman
09-10-2012, 19:41
اگه یادت باشه محمد جان چند وقت پیش اومدم مشاوره گرفتم برای خرید 206 صفر قیمتش حول و حوش 18.800 بود اگه یادتون باشه.
آقا چه اشتباهی کردم.نگرفتم و پولا رو با هاشون هیچ کار به خصوصی که بدرد بخوره انجام ندادم.

حالا آقا 15 تومنی دارم میخوام ماشین بگیرم که فضا داشته باشه در نتیجه 206 کلا منتفیه.
شرایطش هم برای سفر سالی 2 بار خوب باشه.
خودم نظرم روی پارس هست تا نظر اساتید چی باشه.؟
مرسی

hossein.az
09-10-2012, 20:07
اگه یادت باشه محمد جان چند وقت پیش اومدم مشاوره گرفتم برای خرید 206 صفر قیمتش حول و حوش 18.800 بود اگه یادتون باشه.
آقا چه اشتباهی کردم.نگرفتم و پولا رو با هاشون هیچ کار به خصوصی که بدرد بخوره انجام ندادم.

حالا آقا 15 تومنی دارم میخوام ماشین بگیرم که فضا داشته باشه در نتیجه 206 کلا منتفیه.
شرایطش هم برای سفر سالی 2 بار خوب باشه.
خودم نظرم روی پارس هست تا نظر اساتید چی باشه.؟
مرسی

سلام دوست عزیز
خرید پارس با این قیمتها اصلا به صرفه نیست و 405 بیشتر توصیه میشه تا پارس
بع علاوه اینکه با 15 میلیون الان نمیشه پارس بدردبخوری بگیرید
ولی 405 مدل 87 و 88 سالم با 15 تومن راحت میتونید انتخاب کنید

سبز باشید

Hossein Adeli
09-10-2012, 22:45
پرشیا دوگانه سوز(بیرون) با 9 ماه بیمه مدل 87 چند میشه فروخت
کاپوت عوض شده و دور برش تصادفی داره

Pourya-pc
09-10-2012, 23:46
پرشیا دوگانه سوز(بیرون) با 9 ماه بیمه مدل 87 چند میشه فروخت
کاپوت عوض شده و دور برش تصادفی داره

14.500.000

gipsy5700
14-10-2012, 13:47
سلام،
با 20 تومن عاقلانه ترین انتخاب بین وی8 و ال 90 چیه؟
هر دو از هر نظر برام قابل انتخاب هستند

mohamad skystar
14-10-2012, 18:02
سلام،
با 20 تومن عاقلانه ترین انتخاب بین وی8 و ال 90 چیه؟
هر دو از هر نظر برام قابل انتخاب هستند

206 SD V8 مدل 87 میتونی انتخاب کنی
تندر 90 E2 مدل 88 هم میتونی انتخاب کنید.

انتخاب یکی از این 2 خودرو بستگی به ملاک های شما داره.
لطفا ملاک های خودتون رو برای خرید خودرو کامل و دقیق ذکر کنید.

gipsy5700
14-10-2012, 19:12
206 SD V8 مدل 87 میتونی انتخاب کنی
تندر 90 E2 مدل 88 هم میتونی انتخاب کنید.

انتخاب یکی از این 2 خودرو بستگی به ملاک های شما داره.
لطفا ملاک های خودتون رو برای خرید خودرو کامل و دقیق ذکر کنید.

با تشکر از پاسختون اگه از نظر اقتصادی با این قیمت های کاذب بی خردی نیست تا 22 هم راه داره
ملاک هم شتاب خوب و عدم مراجعه به تعمیرگاه و مهمتر از همه ضرر کمتر موقع فروش

mohamad skystar
14-10-2012, 22:56
با تشکر از پاسختون اگه از نظر اقتصادی با این قیمت های کاذب بی خردی نیست تا 22 هم راه داره
ملاک هم شتاب خوب و عدم مراجعه به تعمیرگاه و مهمتر از همه ضرر کمتر موقع فروش

طبق آماری که از 4 سال گذشته تا الان دارم
افت قیمت تندر 90 از 206 SD V8 کمتر بوده
در مورد عدم مراجعه به تعمیرگاه به مراتب چگونگی عملکرد و طرز استفاده شما از خودرو خیلی تاثیر داره.
موقع خرید دقت کنید خودرو از هر نظر سالم و تمیز باشه تا دچار مشکل نشید.
هردو خوردو شتاب مناسبی دارن - مصرف سوخت مطلوب دارن اما از نظر فضای کابین تندر 90 جادارتر هستش.

Amir_Amir_Amir
15-10-2012, 18:46
دوسنان بنظرتون 206 تیپ 6 - 5 بهتره یا ال 90
حدودا تا 19.5 الی 20 چی می تونم بگیرم ؟
( مقایسه بین شتاب - سرعت - مصرف - خرج نگه داری - لذت رانندگی - قطعان فراوان و . . . . رو میخوام )
بنظرتون تا 20 چی بگیرم ؟
پرشیا دوست ندارم
شتاب مهمه برام
با خرج منظقی و اینکه دیر به دیر خراب بشه نسبتا !
ممنون

$even boy
15-10-2012, 19:01
سلام امیر جان اگه با 20 تومن تندر یا 206 یافتی یه ندایی هم به ما بده داداش

Pourya-pc
16-10-2012, 11:05
دوسنان بنظرتون 206 تیپ 6 - 5 بهتره یا ال 90
حدودا تا 19.5 الی 20 چی می تونم بگیرم ؟
( مقایسه بین شتاب - سرعت - مصرف - خرج نگه داری - لذت رانندگی - قطعان فراوان و . . . . رو میخوام )
بنظرتون تا 20 چی بگیرم ؟
پرشیا دوست ندارم
شتاب مهمه برام
با خرج منظقی و اینکه دیر به دیر خراب بشه نسبتا !
ممنون

قطعا تندر 90 از همه نظر سرتر از 206 تیپ 5 و 6 (اتومات ) هست ، توی شتاب ، سرعت نهایی و پایداری ، هندلینگ و ترمز ، جادار بودن سرتر و امکانات و مصرف سوخت هم در یک سطح هست . کیفیت ال 90 به مراتب بهتر از 206 هست و قطعاتش هم کمی ارزانتر و به صرفتر هست .
E2 فول از کارخونه بخرید 21 تومن درمیاد ، مدل E1 هم 18 تومن .
اگر از بازار بخرید مدل 89 تمیز گیرتون میاد E2

Amir_Amir_Amir
16-10-2012, 12:07
کارخونه الان فروش داره بخوام بگیرم ؟
بنظرتون صفر بگیرم یا 89 ؟ ( از لحاظ کیفیت و افت قیمت و . . . .)

mohamad skystar
16-10-2012, 14:04
کارخونه الان فروش داره بخوام بگیرم ؟
بنظرتون صفر بگیرم یا 89 ؟ ( از لحاظ کیفیت و افت قیمت و . . . .)

به مراتب خرید خودروی صفر کیلومتر پیشنهاد میشه
اما صفرش الان حدود 25 میلیون تومان شده
مدل 89 رو انتخاب کنید حتما نمیز و سالمش هم گیر میاد

p_p_k
16-10-2012, 17:46
سلام. بچه ها یه 405 88 ..... تو کرم... دوگانه کارخونه.... بیمه تا برج 9.... دوتا در و یه گلگیر رنگ داره ولی ضربه نداره..... چند قیمتشه؟؟؟؟

Altairezio
16-10-2012, 18:03
دوستان تندر 90 E2 که دیگه بالایه 27 میلیونه!
شوخی نکنید تورو خدا!(21 میلیون):sq_2:

mohamad skystar
16-10-2012, 18:13
سلام. بچه ها یه 405 88 ..... تو کرم... دوگانه کارخونه.... بیمه تا برج 9.... دوتا در و یه گلگیر رنگ داره ولی ضربه نداره..... چند قیمتشه؟؟؟؟

پژو 405 GLX دوگانه سوز مدل 88 قیمت 11 میلیون تومان ( با تفاسیری که گفتین )

mohamad skystar
16-10-2012, 18:14
دوستان تندر 90 E2 که دیگه بالایه 27 میلیونه!
شوخی نکنید تورو خدا!(21 میلیون):sq_2:

الان که صفرش تو رنج 25 میلیون تومان هست ( تو بازار )

$even boy
16-10-2012, 18:58
دوستان تندر 90 E2 که دیگه بالایه 27 میلیونه!شوخی نکنید تورو خدا!(21 میلیون):sq_2:خوشم میاد بالاخره یکی پیدا شد قیمت واقعی دستش باشه. اولش که اومدم قیمتای دوستانو دیدم فک کردم پستا قدیمین

Pourya-pc
16-10-2012, 23:37
خوشم میاد بالاخره یکی پیدا شد قیمت واقعی دستش باشه. اولش که اومدم قیمتای دوستانو دیدم فک کردم پستا قدیمین

دوست عزیز قیمت کارخانه رو عرض کردم ، و اگر توجه کرده باشید گفته شد در بازار 2 مدل پایین تر با این بودجه قابل خرید هست .
درضمن صفر ال 90 رنگ روغنی ( سفید ) 24.200 هست و رنگ متالیک 24.500
قیمت ها برای امروز 25 مهر 1391 هست .

ALHO777
17-10-2012, 14:28
سلام.دوستان.کسی ازتوجوی هاچ بک چیزی میدوه.واقعااین امکاناتی روکه توسایته داره.قیمتش چنده.یه جاخوندم برای مهربیش فروش داشته.

mohamad skystar
17-10-2012, 16:29
سلام.دوستان.کسی ازتوجوی هاچ بک چیزی میدوه.واقعااین امکاناتی روکه توسایته داره.قیمتش چنده.یه جاخوندم برای مهربیش فروش داشته.

تاپیک محصولات کرمان خودرو
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قیمتش رو در تاپیک مربوط به لیست قیمت های روز در بخش مشاوره خرید ببینید

amin_asei
20-10-2012, 22:46
سلام دوستان عزیز

من جدیداً خیلی ماشین لازم شدم
یه ریو ساخت 87 پیدا کردم که تر و تمیزه رنگ سفید
قیمت 16/5
به نظر شما آیا با این قیمت تو این اوضاع بازار می ارزه بخرمش؟
با تشکر

mohamad skystar
20-10-2012, 22:56
سلام دوستان عزیز

من جدیداً خیلی ماشین لازم شدم
یه ریو ساخت 87 پیدا کردم که تر و تمیزه رنگ سفید
قیمت 16/5
به نظر شما آیا با این قیمت تو این اوضاع بازار می ارزه بخرمش؟
با تشکر

ریو مدل 87 قیمت مناسبه اگر قصد خرید دارین مشکلی نداره

bushido
21-10-2012, 22:27
سلام
با 15 تومن پارس سفید تمیز دسته دوم مدل چند میشه خرید ؟؟
88 میشه ؟

Pourya-pc
21-10-2012, 22:53
سلام
با 15 تومن پارس سفید تمیز دسته دوم مدل چند میشه خرید ؟؟
88 میشه ؟

مدل 85 شاید هم 86 گیرتون بیاد ، باید وقت بزارید تا تمیزش رو پیدا کنید .

yasmas
22-10-2012, 08:37
اگر خودروی جادار و به روز میخواهید ، mvm 530
کوچک و مناسب ، ۲۰۷ اتومات
و
۲۰۶ اس دی وی ۹

از کمک های این ماشین خیلی بد میگن

خیلی تحقیق کردم افراد زیادی از این خودرو تعریف و بسیاری هم که دارند از کیفیت متوسط ساختش می نالند ولی ماشین به نظر ماشین بروز و نرمی باشه که در بخش فنی خوب ولی در کمک ها و هندلینگ متوسطه (در کل خانوادگیه تا اسپرت و جوان پسند)

در کل به نسبت قیمتش و چینی بودنش و اینکه هنوز تستشو بخوبی پس نداده به نظر بنده نمی صرفه

yasmas
22-10-2012, 08:38
دوستان لطفا راهنمایی کنید

از کدوم سایت میشه قیمت بروز و معتبر خودرو های صفر رو بدست آورد. ( در این آشفته بازار)

باتشکر فراون

yasmas
22-10-2012, 08:43
دوستان کسی درباره پزو اس ال ایکس و اینکه واقعا براساس ادعای شرکت ماشین کم مصرف تر و پرقدرت تر از مدل های قبلیش شده چیزی میدونه

کسی که خودش تست کرده باشه TU5 رو

با تشکر

hossein.az
22-10-2012, 10:53
از کمک های این ماشین خیلی بد میگن

خیلی تحقیق کردم افراد زیادی از این خودرو تعریف و بسیاری هم که دارند از کیفیت متوسط ساختش می نالند ولی ماشین به نظر ماشین بروز و نرمی باشه که در بخش فنی خوب ولی در کمک ها و هندلینگ متوسطه (در کل خانوادگیه تا اسپرت و جوان پسند)

در کل به نسبت قیمتش و چینی بودنش و اینکه هنوز تستشو بخوبی پس نداده به نظر بنده نمی صرفه

دوست عزیز
من خودم قصد خرید این ماشینو تا 20 روز پیش داشتم ,اما بعد از چندین بار تست با چندتاشون به این مشکلات پی بردم
1- ماشین بی نهایت از نظر قرار گرفتن دنده نامناسبه و دنده بلنده
2-توی دنده 2 صدای زوزش شنیده میشه ,یکی از دوستام از واسکازین با غلظت بالا هم استفاده کرد ولی برای یه مدت بهتر شده بود ,دوباره به صدا افتاده
3-کمک های ماشین واقعا افتضاحه ,توی چاله اگه ناگهانی بیوفتید احساس میکنی ماشین جلوبندیش مرخصه در صورتی که مشکل فنرهاست

این ماشین اصلا با قیمت31 تا32 میلیونی که توی بازار داره به هیچ وجه توصیه نمیشه و خریدش هیچ توجیحی به جز خاص بودن به نسبت پژو ,سمند و...نداره

hossein.az
22-10-2012, 11:00
دوستان کسی درباره پزو اس ال ایکس و اینکه واقعا براساس ادعای شرکت ماشین کم مصرف تر و پرقدرت تر از مدل های قبلیش شده چیزی میدونه

کسی که خودش تست کرده باشه TU5 رو

با تشکر

بله
ماشینه کم مصرفیه ,قدرت موتورشم خوبه
ولی توی 2 مورد که من تست کردم ترمز ها ضعیف بودند
ماشینه خوبی با این بازار ارزش خرید داره

ALHO777
22-10-2012, 12:28
سلام.دیروز رفتم نمایندگی سایپا گفته 132فول126000داریم تحویل 30روزه.امروز رفتم گفتن نداریم تا4مشخص میشه شرایط فروش اما گفتن احتمالا میخان1تومن دیگه گرونش کنن.رفتم یه نمایندگی دیگه با هزارالتماس گفت131exکه همون فوله قیمت نقد12700.منم ابی تیره روگرفتم12900.منظورم ازفول ایربگ و ای بی اس وهیدرولیکه.بنظرشما خوب خریدم الان تونمایشگاه این مدل چنه.البت با بیمه بدنه یکساله شد اینقدر.12900

$even boy
22-10-2012, 12:42
واقعا دلم به حال خودمون میسوزه که تو چه کشوری هستیم. یک ماشین بدون امنیت و بدون کیفیت باید 12 میلیون پولش بشه ای خدا اینارو باید به کی گفت آخه! حالا جالبش اینه که روز به روزم گرون تر میشه. آخه این انصافه که 206 رو تو فرانسه با 6 میلیون ایران سوار میشن و تو ایران یک پراید اینقد پولشه. هی . . . چی بگم بخدا

yasmas
22-10-2012, 12:50
قصد خرید صفر داشتم

ولی با این اوضاع می ترسم بخرم و ضرر کنم.

بعضی ها جو درست کردن که فلان و بهمانه و بخر و روز بروز گرانتر میشه . ولی تجربه نشون داده در زمان گل آلود بودن آب نباید به آب زد.. همیشه در این شرایط خریدار ان ضرر می کنند

قدری صبر

در کل خواستم عرض کنم ما بی خیال صفر خشک شدیم و به یه جی ال ایکس مدل پایین بسنده می کنیم تا بعد.

پیروز باشید.

در پایان لازم میدونم این رو هم بگم نخرید بخدا اگر ما ها نخریم علیرغم تحریم و .... قیمت ها اینقدر دلال بازی نمیشه...

نظر شما دوستان رو نمی دونم.؟

yasmas
22-10-2012, 12:53
با 14 الی 15 تومان چه مدلی از پزو جی ال ایکس بخرم بصرفه است.

دوستان خواهشا راهنمایی کنن.

میشه باهاش پارس خرید.؟ میگن خرج پارس خیلی گرونتره از جی ال ایکس نظر شما چیه؟

در آخر چه مدلی با چه رنگی بخرم بجز مشکی؟ ممنون از پاسخگویی هر عزیزی که وقت میزاره برای این سوال حقیر.... باز هم ممنونم

Guidance
22-10-2012, 12:59
سلام
اگه بخوای با این پول پارس کارکرده بخری خوب مال چند سال پیش میشه و قاعدتا خرج بعدشم بالاتره!! ولی فکر کنم glx سال 89-90 بتونی با 15تومن بخری، رنگ دلفینی یا نقره ای

Pourya-pc
22-10-2012, 13:21
سلام.دیروز رفتم نمایندگی سایپا گفته 132فول126000داریم تحویل 30روزه.امروز رفتم گفتن نداریم تا4مشخص میشه شرایط فروش اما گفتن احتمالا میخان1تومن دیگه گرونش کنن.رفتم یه نمایندگی دیگه با هزارالتماس گفت131exکه همون فوله قیمت نقد12700.منم ابی تیره روگرفتم12900.منظورم ازفول ایربگ و ای بی اس وهیدرولیکه.بنظرشما خوب خریدم الان تونمایشگاه این مدل چنه.البت با بیمه بدنه یکساله شد اینقدر.12900

مبارک باشه ، چرخش براتون بچرخه ، نمونه EX در نمایشگاه تا 14.200 هم قیمت خورده ( متالیک )
قیمت خوبی خریدید و احتمال زیاد تا هفته آینده باز هم رسما قیمت خودروهای داخلی تا 20 درصد گرانتر خواهد شد ( به دلیل کاهش 80 درصدی خودروهای داخلی)

با 14 الی 15 تومان چه مدلی از پزو جی ال ایکس بخرم بصرفه است.

دوستان خواهشا راهنمایی کنن.

میشه باهاش پارس خرید.؟ میگن خرج پارس خیلی گرونتره از جی ال ایکس نظر شما چیه؟

در آخر چه مدلی با چه رنگی بخرم بجز مشکی؟ ممنون از پاسخگویی هر عزیزی که وقت میزاره برای این سوال حقیر.... باز هم ممنونم

مدل 88 تمیز گیرتون میاد . پارس ارزش خرید نداره و برتری هم نسبت به 405 نداره . بازار 405 از پارس خیلی بهتره .
405 رنگ نقره ایی بیشتر توی بورس هست و اس ال ایکس سفید و نوک مدادی .
رنگ مشکی زیاد پیشنهاد نمیشه .

ALHO777
22-10-2012, 13:42
ممنون اقای
Pourya-pc ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])بنده این مدت خیلی زحمت دادم.دیدم واقعاکمه اگه فقط دکمه تشکر رو بزنم.ویه توصیه به دوستان البت کوچیک همه هستم منم اصلا پرایدوماشین حساب نمیکردم با هزار دردسر17تومن جمع کردم پژویا یه206بخرم وقتی دیدم اینقدربازار خرابه پرایدو گرفتم بقیشم ذخیره کردم.بازم میگم در بند ماشین خاصی نباشید اگر الان میخواهید بخریدمکث نکنیدکه اینا روزانه گرون میشن.
موفق و سربلند باشید.یاعلی

Pourya-pc
22-10-2012, 13:59
ممنون اقای
Pourya-pc ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])بنده این مدت خیلی زحمت دادم.دیدم واقعاکمه اگه فقط دکمه تشکر رو بزنم.ویه توصیه به دوستان البت کوچیک همه هستم منم اصلا پرایدوماشین حساب نمیکردم با هزار دردسر17تومن جمع کردم پژویا یه206بخرم وقتی دیدم اینقدربازار خرابه پرایدو گرفتم بقیشم ذخیره کردم.بازم میگم در بند ماشین خاصی نباشید اگر الان میخواهید بخریدمکث نکنیدکه اینا روزانه گرون میشن.
موفق و سربلند باشید.یاعلی
خواهش میکنم .

اتفاقا من خودم توی این یکساله سمند EF7 دوگانه داشتم ، 206 تیپ 6 داشتم و حالا پراید دارم .
سمند زیاد اذیت نکرد اما توی سرما موتورش لگد میزد و بد روشن میشد . ترمزهاش هم بسیار افتضاحه .
206 که به حدی اذیتم کرد باوجودی که صفر خریدم اما از این ماشین متنفرم . همه چیزش افتضاحه . کابین تنگ و جای پدال گاز چسبیده به کنسول . موتور پر ناله و گیرباکس خشک .
این پراید زبون بسته یه 4 ماهیه زیر پامه خداروشکر خیلی خوب بوده ، اصلا هیچ اذیتی نکرده ، موتور و گیرباکسش خیلی نرمه و مصرفش هم عالیه . کولر به طرز عجیبی سوز داره و بینظیره شاید خنده دار باشه اما از مزدا 3 هم که قبلا داشتم بهتره .
روزهای خوبی با پراید EX داشته باشید . فقط احتیاط کنید و سرعت و سبقت نگیرید .

karvas
22-10-2012, 14:24
خواهش میکنم .

اتفاقا من خودم توی این یکساله سمند EF7 دوگانه داشتم ، 206 تیپ 6 داشتم و حالا پراید دارم .
سمند زیاد اذیت نکرد اما توی سرما موتورش لگد میزد و بد روشن میشد . ترمزهاش هم بسیار افتضاحه .
206 که به حدی اذیتم کرد باوجودی که صفر خریدم اما از این ماشین متنفرم . همه چیزش افتضاحه . کابین تنگ و جای پدال گاز چسبیده به کنسول . موتور پر ناله و گیرباکس خشک .
این پراید زبون بسته یه 4 ماهیه زیر پامه خداروشکر خیلی خوب بوده ، اصلا هیچ اذیتی نکرده ، موتور و گیرباکسش خیلی نرمه و مصرفش هم عالیه . کولر به طرز عجیبی سوز داره و بینظیره شاید خنده دار باشه اما از مزدا 3 هم که قبلا داشتم بهتره .
روزهای خوبی با پراید EX داشته باشید . فقط احتیاط کنید و سرعت و سبقت نگیرید .

:sq_14::sq_6::sq_19::5:
امیدوارم همین طور باشه
ولی این که میگی پراید از مزدا 3 بهتره بنظرم اغراق و مبالغه داره در حد شاهنامه فردوسی
چند روز پیش یه زنه نمیتونست پارک براش پارک کردم پراید بود در حد فرقون کلاج یا پایین نمیرفت یا یهو ول میکرد تا ته میرفت پایین 206 خودم در مقابل زیر پا پراید 200 ملیون میرزه

Pourya-pc
22-10-2012, 14:31
:sq_14::sq_6::sq_19::5:
امیدوارم همین طور باشه
ولی این که میگی پراید از مزدا 3 بهتره بنظرم اغراق و مبالغه داره در حد شاهنامه فردوسی
چند روز پیش یه زنه نمیتونست پارک براش پارک کردم پراید بود در حد فرقون کلاج یا پایین نمیرفت یا یهو ول میکرد تا ته میرفت پایین 206 خودم در مقابل زیر پا پراید 200 ملیون میرزه

بابا سوز کولرشو میگم ، پرایدو چه به مزدا .

shadows_funeral
22-10-2012, 15:22
واقعا دلم به حال خودمون میسوزه که تو چه کشوری هستیم. یک ماشین بدون امنیت و بدون کیفیت باید 12 میلیون پولش بشه ای خدا اینارو باید به کی گفت آخه! حالا جالبش اینه که روز به روزم گرون تر میشه. آخه این انصافه که 206 رو تو فرانسه با 6 میلیون ایران سوار میشن و تو ایران یک پراید اینقد پولشه. هی . . . چی بگم بخدا
دوست من 6 میلیون برای زمانی بود که دلار هزار تومن بود یعنی سال 1389 الان دلار 3500 هستش که با یه جمع و تفریق ساده در میاد 21 میلیون تومان!

karvas
22-10-2012, 15:30
بابا سوز کولرشو میگم ، پرایدو چه به مزدا .
اهان از اون لحاظ

unknown47
22-10-2012, 16:56
درود
دوستان میدونم سوال تکراریه ولی اخیرا از چند نفر شنیدم که سپرهای پراید 132 ضعیفتر از 131 هست و بیشتر جنبه ی فانتزی داره!
بعدم شنیدم قیمت وسایل و تجهیزات 131 ارزون تر از 132 هست!
آقا یکی بیاد مارو روشن کنه!:46:
بعد یه سوال در مورد رنگ دارم : آیا واقعا رنگ مشکی زودتر کثیف میشه؟(کدر میشه؟) و اگه ضربه یا خطی روش افتاد خودشو بد نشون میده نسبت به رنگ های دیگه؟!

ممنون میشم راهنماییم کنید

shadows_funeral
22-10-2012, 17:52
درود
دوستان میدونم سوال تکراریه ولی اخیرا از چند نفر شنیدم که سپرهای پراید 132 ضعیفتر از 131 هست و بیشتر جنبه ی فانتزی داره!
بعدم شنیدم قیمت وسایل و تجهیزات 131 ارزون تر از 132 هست!
آقا یکی بیاد مارو روشن کنه!:46:
بعد یه سوال در مورد رنگ دارم : آیا واقعا رنگ مشکی زودتر کثیف میشه؟(کدر میشه؟) و اگه ضربه یا خطی روش افتاد خودشو بد نشون میده نسبت به رنگ های دیگه؟!

ممنون میشم راهنماییم کنید
بله دوست من رنگ مشکی (کلا تیره) خیلی زود کثیف می شه و کثیفی رو خیلی نشون میده. من خودم چند تا ماشین تیره داشتم. خط و خش که نگو. واقعا منو کلافه کرده بود.

ALHO777
22-10-2012, 22:55
ببخشیداینپراید131exضبطش کول هم میخوره.اخه132 دیدم که میخوره اما 131نمیدونم.
یاعلی

Pourya-pc
22-10-2012, 23:20
ببخشیداینپراید131exضبطش کول هم میخوره.اخه132 دیدم که میخوره اما 131نمیدونم.
یاعلی

روی ماشین شما پخش بود ؟؟؟

$even boy
22-10-2012, 23:32
جدی میگی؟ مگه میشه؟

unknown47
22-10-2012, 23:41
بله دوست من رنگ مشکی (کلا تیره) خیلی زود کثیف می شه و کثیفی رو خیلی نشون میده. من خودم چند تا ماشین تیره داشتم. خط و خش که نگو. واقعا منو کلافه کرده بود.
آقا خب من مشکی دوست دارم
راهی چیزی نیس بشه از خط و خشش جلوگیری کرد؟ (اسپری رنگی چیزی):41: