PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید خودرو از 10 تا 20 میلیون تومان

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9

mohamad skystar
09-07-2012, 13:29
متاسفانه الان ال90 دارای حباب میباشد قیمت کارخونه با بازار 1 تومان تفاوت دارد و شما باید 1 تومان بیشتر از قیمت واقعی پرداخت کنید
مدل 86 یا 87 که دیگه خیلی داغون شده مدل e1 هم اگه پیدا کردید خوبه 88
405 tu5 مدل 89 هم میتونید فکر کنید
تیبای صفر هم جزو گزینه های شماست

نه دوست من.
تندر 90 مدل 86 یا 87 در حد عالی هم پیدا میشه باید وقت گذاشت و جستجو کرد.
من 206 تیپ 2 مدل 82 در حد صفر دیدم تعجب کردم اما خوب گاهی اوقات استثنا وجود داره

aaeiria
09-07-2012, 13:54
متاسفانه الان ال90 دارای حباب میباشد قیمت کارخونه با بازار 1 تومان تفاوت دارد و شما باید 1 تومان بیشتر از قیمت واقعی پرداخت کنید
مدل 86 یا 87 که دیگه خیلی داغون شده مدل e1 هم اگه پیدا کردید خوبه 88
405 tu5 مدل 89 هم میتونید فکر کنید
تیبای صفر هم جزو گزینه های شماست
405 رو خیلی ها میگن استهلاک زیادی داره مخصوصا بعد از دو سه سال و ماشین هنیه. (hen!!!)
نظرتون در مورد تیبا چیه؟

hossein.az
09-07-2012, 14:22
405 رو خیلی ها میگن استهلاک زیادی داره مخصوصا بعد از دو سه سال و ماشین هنیه. (hen!!!)
نظرتون در مورد تیبا چیه؟

اين طور نيست استهلاك ٤٠٥ با موتور tu٥ بيشتر از تندر ٩٠نيست و كلا ماشينيه كه تقريبا همه كس پسنده .
در مورد تيبا هم ماشين خوبيه اما شما بايد به بازار فروش كاركرده يه ماشين هم فكر كنيد.البته اين نظر شخصي منه ،انتخاب با شماست.

mohamad skystar
09-07-2012, 18:46
نظرتون در مورد تیبا چیه؟

اتفاقا 405 با موتور TU5 اصلا هن نیست و عملکردش عالیه.
یکی از دوستان من سری اول TU5 که مدل 89 بود رو داره تا الان هیچ
مشکلی نداشته و خیلی راضیه.

manikh
10-07-2012, 11:03
من می خوام یه ماشین بین بازه ی قیتی 14 تا 20ملیون بخرم بین ماشین های زیر شک دارم

سمند معمولی سمند ال ایکس تندر 90 پژو 206 معمولی 206 اس دی

در کل شکل ظاهری و درونی ماشین هم خیلی برام مهمه اما نمی شه از قدرت موتور و ایمنی نرمی ماشین و مصرف سوخت گذشت .

لطفا منو راهنمایی کنید

یه سوال هم در مورد امکانات سمند معمولی و ال ایکس دارم ئقیقا چه فرقی در امکاناتشون هست که باعث تفاوت 2 و نیم ملیونی قیمتش می شه؟

mkh-n71
10-07-2012, 11:14
سلام داداش بهترین انتخاب بین این ماشینا بی شک 206sd V8 هست که سواری عالی موتور قوی کابین زیبا و البته ایمن رو داره فقط تنها مشکل کمبود جای سرنشینان خصوصا در ردیف عقب هست

manikh
10-07-2012, 11:23
نظر شما درسته اما مشکل اینه که الان ایران خودرو اصلا 206 ثبت نام نمیکنه و مشکل دیگه اینه که قیمت اس دی وی هشت هم الان بیش تر از 22 ملیونه و مدل های پایین تر اونم که به پول من بخوره تو بازار نیست .
الان نظر خودم بشتر رو سمنده ولی بین ال ایکس و معمولی اش و تندر بیشتر شک دارم اگه می شه یه راجع به تفاوت های دو مدل سمند بگید

karvas
10-07-2012, 12:05
نظر شما درسته اما مشکل اینه که الان ایران خودرو اصلا 206 ثبت نام نمیکنه و مشکل دیگه اینه که قیمت اس دی وی هشت هم الان بیش تر از 22 ملیونه و مدل های پایین تر اونم که به پول من بخوره تو بازار نیست .
الان نظر خودم بشتر رو سمنده ولی بین ال ایکس و معمولی اش و تندر بیشتر شک دارم اگه می شه یه راجع به تفاوت های دو مدل سمند بگید

بگرد تو بازار ببین میتونی وی 1 پیدا کنی موتورش همون موتوره وی8 ولی یه سری امکانات وی 8 رو نداره مثلا شیشه عقب دستی اینه ها دستی سیستم تهویه اتوماتیک نداره پشت گردنی صندلی عقب نداره
اگه از خرید 206 منصرف شدی به نظر من بهترین انتخاب بعد 206 تندر 90 بعدش سمند ال ایکسef7

shadows_funeral
11-07-2012, 07:02
206 تیپ 5 یا 6 خوبه ولی ایران خودرو تیپ 2 میده که مفت نمی ارزه. البته قیمت قیمت این دوتا یه کم گرونتر از اون چیزیه که شما توقع دارید. SD هم V8 یا V9 خوبه بقیش مفت نمی ارزه.
سمند معمولی SE هیچ امکاناتی نداره. خیلی هم کیفیت نداره تا اونجایی که من دیدم. بازار فروش خوبی نداره. سمند LX امکانات بیشتری داره. میتونی بری تو سایت اساکو بخش کلاس خودرو ها تفاوت و امکانات هر کلاس ماشین رو نوشته. سمند سورن ای ال ایکس هم می تونی فکر کنی. ماشین خوبی هست. امکانات فوق العاده ای داره. مصرف سوختشم پایینه. راحت و نرم هستش. بازار فروش خوبی هم داره.

manikh
11-07-2012, 10:46
206 تیپ 5 یا 6 خوبه ولی ایران خودرو تیپ 2 میده که مفت نمی ارزه. البته قیمت قیمت این دوتا یه کم گرونتر از اون چیزیه که شما توقع دارید. SD هم V8 یا V9 خوبه بقیش مفت نمی ارزه.
سمند معمولی SE هیچ امکاناتی نداره. خیلی هم کیفیت نداره تا اونجایی که من دیدم. بازار فروش خوبی نداره. سمند LX امکانات بیشتری داره. میتونی بری تو سایت اساکو بخش کلاس خودرو ها تفاوت و امکانات هر کلاس ماشین رو نوشته. سمند سورن ای ال ایکس هم می تونی فکر کنی. ماشین خوبی هست. امکانات فوق العاده ای داره. مصرف سوختشم پایینه. راحت و نرم هستش. بازار فروش خوبی هم داره.

از راهنمایی تون ممنون توسایت ایساکوخیلی چیزا فهمیدم و خیلی برام مفید بود

mohamad skystar
11-07-2012, 11:26
من می خوام یه ماشین بین بازه ی قیتی 14 تا 20ملیون بخرم بین ماشین های زیر شک دارم

سمند معمولی سمند ال ایکس تندر 90 پژو 206 معمولی 206 اس دی

در کل شکل ظاهری و درونی ماشین هم خیلی برام مهمه اما نمی شه از قدرت موتور و ایمنی نرمی ماشین و مصرف سوخت گذشت .

لطفا منو راهنمایی کنید

یه سوال هم در مورد امکانات سمند معمولی و ال ایکس دارم ئقیقا چه فرقی در امکاناتشون هست که باعث تفاوت 2 و نیم ملیونی قیمتش می شه؟

با توجه به ملاک های شما بهترین گزینه در حال حاضر تندر 90 هست که از هر نظر با ملاک های شما هوخوانی داره.
از صحبت هاتون متوجه شدم 206 SD V8 صفر میخواین که شرکت نداره نو بازار هم یا کمیاب شده یا قیمت ها کاذب
اما تندر 90 هست و میتونید انتخاب کنید از نظر قدرت و شتاب و مصرف سوخت که عملکردش خوبه
از نظر فضای کابین هم بهتر از 206 هست
امکاناتش هم مناسبه و قابل قبول.

Altairezio
12-07-2012, 12:11
دوستان کدوم یکی از این ماشینا برا هر نوع سفر جابه جایی بهترن؟

mohamad skystar
12-07-2012, 12:34
سلام.
هر دو خودرو از نظر فنی و در کل عملکردشون شبیه به هم هست .
فقط میمونه یک مورد که اونم سلیقه شماست. به مراتب پارس از نظر زیبایی برتر داره
هر دو خودرو هم با موتور XU7 قدیمی و هم با موتور TU5 و هم به صورت دوگانه سوز عرضه میشن
و از اونجایی که پلت فرم هردو یکی هست از نظر فضای کابین و راحتی سرنشین هم مثل هم هستن.
ایمنی هردو خودرو شبیه به هم هست.
پس نتیجه میگیریم هر دو خودرو برای هرنوع سفر مناسبن و شما باید یه انتخاب که اونم برمیگرده به سلیقه شخصیتون
انجام بدین.

Altairezio
12-07-2012, 12:44
سلام.
هر دو خودرو هم با موتور XU7 قدیمی و هم با موتور TU5 و هم به صورت دوگانه سوز عرضه میشن
و از اونجایی که پلت فرم هردو یکی هست از نظر فضای کابین و راحتی سرنشین هم مثل هم هستن.
پس نتیجه میگیریم هر دو خودرو برای هرنوع سفر مناسبن و شما باید یه انتخاب که اونم برمیگرده به سلیقه شخصیتون
انجام بدین.

اگه مثل همن چرا بس پارس 5 میلیون گرونتره؟

MehranVB
12-07-2012, 15:29
اگه مثل همن چرا بس پارس 5 میلیون گرونتره؟

پارس و 405 از نظر فنی هیچ تفاوتی با هم ندارن. حتی شتاب 405 به دلیل سبکتر بودن بیشتره!
موتور و گیربکس و ... هر دو کاملاً یکسانه.
تفاوت فقط در ظاهر هست، شما 5 میلیون پول چیزای ظاهری میدی، مثل چراغ و رنگ و سپر و زه و ...

Pourya-pc
12-07-2012, 18:45
پارس و 405 از نظر فنی هیچ تفاوتی با هم ندارن. حتی شتاب 405 به دلیل سبکتر بودن بیشتره!
تفاوت فقط در ظاهر هست، شما 5 میلیون پول چیزای ظاهری میدی، مثل چراغ و رنگ و سپر و زه و ...

گیرباکس پژو 405 و پارس با هم تفاوت دارند ، گیرباکس 405 دنده ریز و سبکتر از پارس هست . پارس و سمند دقیقا گرباکسشون یکی هست . برای همین سمند و پارس ( دنده درشت ) 220 میرن اما 405 نهایت روش زده 200 گیلومتر .

farhad_realmadrid
12-07-2012, 20:06
دوستان پرشیا مدل 81 موتورش خوبه؟

Altairezio
12-07-2012, 20:26
گیرباکس پژو 405 و پارس با هم تفاوت دارند ، گیرباکس 405 دنده ریز و سبکتر از پارس هست . پارس و سمند دقیقا گرباکسشون یکی هست . برای همین سمند و پارس ( دنده درشت ) 220 میرن اما 405 نهایت روش زده 200 گیلومتر .

سلام.
انجام بدین.

آقا الان به من بگید کدوم بهتره؟
من مکانیک نیستم که از این حرفا سر در بیارم!:31:
از نظر سرعتو شتابو تعویض دنده و راحتی جابجایی و روندنو و ارزش پول دادن!
متشکر

dash_mehdi
12-07-2012, 22:32
دوستان پرشیا مدل 81 موتورش خوبه؟

پرشيا مدل 81 رسما عمرشو كرده و بهتره سمتش نريد

آقا الان به من بگید کدوم بهتره؟
من مکانیک نیستم که از این حرفا سر در بیارم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
از نظر سرعتو شتابو تعویض دنده و راحتی جابجایی و روندنو و ارزش پول دادن!
متشکر

اگه همه ي چيز ها رو از جمله ميزان پول پرداختي حساب كني قطعا 405 بهتره ولي اگه پولتون كافيه و نيازي به پولتون نريد خب پارس گزينه مناسب تريه

farhad_realmadrid
12-07-2012, 23:28
پرشيا مدل 81 رسما عمرشو كرده و بهتره سمتش نريد

نکته جالبش اینجاست ماشینش خیلی کم استفاده شده در واقع یه جورایی صفر به نظر میرسه.

Altairezio
13-07-2012, 05:29
دوستان بین این دو تا چی؟
میگن پارس ای ال ایکس زانتیا موتوره؟!

The Auditor
13-07-2012, 12:31
آقا به نظرتون پارس elx موتور l4 به صرفه تره یا پارس lx موتور tu5 ؟ (به صرفه منظورم از همه لحاظ)
میشه یه مقایسه مختصر و مفید انجام بدید اینجا و مشخصات و امکاناتی که اینو اون دارن و نسبت به هم ارجح هستند رو دربارشون نظر بدید؟
مرسی.

salar_aziz
13-07-2012, 18:05
دیگه 206 چه معمولی چه صندوق دار تولید و فروش نمیشه؟!
آخه تو سایت فروش نداره!!

ممنون

Altairezio
13-07-2012, 19:34
دوستان بین این دو تا چی؟

آقا به نظرتون پارس elx موتور l4 به صرفه تره یا پارس lx موتور tu5 ؟ (به صرفه منظورم از همه لحاظ)
میشه یه مقایسه مختصر و مفید انجام بدید اینجا و مشخصات و امکاناتی که اینو اون دارن و نسبت به هم ارجح هستند رو دربارشون نظر بدید؟
مرسی.

دوستان به این 2 تا جواب!
متشکر

dash_mehdi
13-07-2012, 21:18
مرسی.

مقايسه پارس ELX با 405 SLX اصلا درست نيست چون ELX كاملا برتره.

اگر قدرت و شتاب رو در نظير نگيريد خب موتور TU5 موتور مقاوم تر و بسيار كم مصرف تري هست و گزينه بهتريه ولي تو قدرتو شتاب قابل رقابت با موتور زانتيا نيست. پارس LX از تو دورزي كاملا جديد بهره ميبره كه انصافا بسيار زيباست و مزيتي كه ELX نسبت به LX داشت اين بود كه ترمز ABS و EBD و ايربگ راننده داشت كه خوشبختانه ايران خودرو هر سه مورد رو روي LX نصب كرد و الان برتريه ELX موتور پر قدرتش و برقي بودن صندلي ها + ترمز عقب ديسكي هست.

دیگه 206 چه معمولی چه صندوق دار تولید و فروش نمیشه؟!
آخه تو سایت فروش نداره!!

206 توليدش قطع نشده و كمي محدود شده.
براي خريد 206 در مدل هاي V8 - V20 - V10 - V9و تيپ 2 و تيپ 5 به نمايندگي هاي ايران خودرو مراجعه كنيد.

mohamad skystar
13-07-2012, 21:20
دوستان بین این دو تا چی؟

دوست عزیز 405 SLX با موترو قدیمی XU7 داریم و 405 SLX با موتور TU5 هم داریم شما کدام رو مد نظر دارین؟
پارس ELX صفر کیلومتر یا کارکرده؟
ELX موتورش زانتیا 1800 CC با 16 سوپاپ هست.
اینارو مشخص کنید تا بشه مقایسه انجام داد.

The Auditor
13-07-2012, 21:35
مقايسه پارس ELX با 405 SLX اصلا درست نيست چون ELX كاملا برتره.

اگر قدرت و شتاب رو در نظير نگيريد خب موتور TU5 موتور مقاوم تر و بسيار كم مصرف تري هست و گزينه بهتريه ولي تو قدرتو شتاب قابل رقابت با موتور زانتيا نيست. پارس LX از تو دورزي كاملا جديد بهره ميبره كه انصافا بسيار زيباست و مزيتي كه ELX نسبت به LX داشت اين بود كه ترمز ABS و EBD و ايربگ راننده داشت كه خوشبختانه ايران خودرو هر سه مورد رو روي LX نصب كرد و الان برتريه ELX موتور پر قدرتش و برقي بودن صندلي ها + ترمز عقب ديسكي هست.

206 توليدش قطع نشده و كمي محدود شده.
براي خريد 206 در مدل هاي V8 - V20 - V10 - V9و تيپ 2 و تيپ 5 به نمايندگي هاي ايران خودرو مراجعه كنيد.

مرسی. اما بالاخره جمع بندی چی شد؟ فقط در نهایت همون پر قدرت بودن موتور elx و برقی بودن صندلی ها و ترمز عقب شد؟ خب من میخوام نسبت به قیمت این دو ماشین، ببینم میصرفه مثلا elx بگیرم با این امکانات و موتور پرقدرت، اما در عوض قیمت بیشتر و مصرف سوخت بیشتر؟ و بر عکس...
راستی من اصلا درباره 405 slx نپرسیده بودما..:23:

The Auditor
13-07-2012, 21:39
آهان اون دوستمون درباره slx پرسیده بودن. الان دیدم. اوکی.

mohamad skystar
13-07-2012, 22:39
مرسی. اما بالاخره جمع بندی چی شد؟ فقط در نهایت همون پر قدرت بودن موتور elx و برقی بودن صندلی ها و ترمز عقب شد؟ خب من میخوام نسبت به قیمت این دو ماشین، ببینم میصرفه مثلا elx بگیرم با این امکانات و موتور پرقدرت، اما در عوض قیمت بیشتر و مصرف سوخت بیشتر؟ و بر عکس...
راستی من اصلا درباره 405 slx نپرسیده بودما..:23:

یه جوری میگید پر قدرت من میترسم.
فقط 2 اسب بخار تفاوت قدرت بین این دو خودرو هست.
موتور TU5 به مراتب مصرف سوختش از موتور XU7/L4 پارس ELX کمتر هست.
شتابگیری ELX به مراتب سریعتر هست و خدایی عملکردی که از خودش طی این سالها برجای گذاشته
عالی بوده.
سیستم هوشمند ELX هم میتونه مزیتی باشه ( همون سیستم هوشمنید که روی سمند هم هست )
اما صدای موتور ELX به مراتب نسبت به موتور TU5 بیشتر به اتاق وارد میشه .
رنج قیمت هم به هم نزدیک هستن پس نمیشه قطعی نظر کلی داد که کدوم انتخاب میشه.

The Auditor
14-07-2012, 05:16
یه جوری میگید پر قدرت من میترسم.
فقط 2 اسب بخار تفاوت قدرت بین این دو خودرو هست.
موتور TU5 به مراتب مصرف سوختش از موتور XU7/L4 پارس ELX کمتر هست.
شتابگیری ELX به مراتب سریعتر هست و خدایی عملکردی که از خودش طی این سالها برجای گذاشته
عالی بوده.
سیستم هوشمند ELX هم میتونه مزیتی باشه ( همون سیستم هوشمنید که روی سمند هم هست )
اما صدای موتور ELX به مراتب نسبت به موتور TU5 بیشتر به اتاق وارد میشه .
رنج قیمت هم به هم نزدیک هستن پس نمیشه قطعی نظر کلی داد که کدوم انتخاب میشه.

نه عزیزم نترس. راست میگید، حواسم نبود فقط 2 اسب اختلاف دارن. پس قدرت موتور رو میذاریم کنار. میرسیم فقط به دو عامل. 1- مصرف سوخت 2- قطعات موتور در آینده (با توجه به وضعیت اقتصادی امروزه)
در مورد مصرف سوخت، من نمیخوام مصرف سوخت فقط در حد یک یک و نیم لیتر کمتر باشه و بخاطرش شتاب گیری و کشش زیادی رو از دست بدم. مثلا tu5 مصرفش 8 باشه و l4 مصرفش 9.5 و برم tu5 بگیرم اما بخاطرش شتاب l4 رو از دست بدم. و اینکه، آیا در آینده قطعات موتور l4 و ابزار ادواتش به راحتی گیر میاد یا باید برم از بازار سیاه پیدا کنم؟ هرچند خراب شدن موتور الکی نیست که بعدا به قطعات نیاز پیدا کنم، اونم موتورهای پژو که واقعا خراب بشو نیستن.
راستی گیربکس lx و elx هردو دستی هستن دیگه؟ سفارشی نمیزنن اتوماتیک؟ یادمه قدیما گیربکس رو میشد سفارشی کرد و اتوماتیک برداشت. فرضا اگر بشه، فقط al4 میذارن روش یا اگه بگیم میتونن تیپ ترونیک بذارن؟ (حالا مورد گیربکس زیاد مهم نیست البته)

mohamad skystar
14-07-2012, 11:10
نه عزیزم نترس. راست میگید، حواسم نبود فقط 2 اسب اختلاف دارن. پس قدرت موتور رو میذاریم کنار. میرسیم فقط به دو عامل. 1- مصرف سوخت 2- قطعات موتور در آینده (با توجه به وضعیت اقتصادی امروزه)
در مورد مصرف سوخت، من نمیخوام مصرف سوخت فقط در حد یک یک و نیم لیتر کمتر باشه و بخاطرش شتاب گیری و کشش زیادی رو از دست بدم. مثلا tu5 مصرفش 8 باشه و l4 مصرفش 9.5 و برم tu5 بگیرم اما بخاطرش شتاب l4 رو از دست بدم. و اینکه، آیا در آینده قطعات موتور l4 و ابزار ادواتش به راحتی گیر میاد یا باید برم از بازار سیاه پیدا کنم؟ هرچند خراب شدن موتور الکی نیست که بعدا به قطعات نیاز پیدا کنم، اونم موتورهای پژو که واقعا خراب بشو نیستن.
راستی گیربکس lx و elx هردو دستی هستن دیگه؟ سفارشی نمیزنن اتوماتیک؟ یادمه قدیما گیربکس رو میشد سفارشی کرد و اتوماتیک برداشت. فرضا اگر بشه، فقط al4 میذارن روش یا اگه بگیم میتونن تیپ ترونیک بذارن؟ (حالا مورد گیربکس زیاد مهم نیست البته)

خود منم نظر بر اینه که تفاوت مصرف سوخت در حد 1 یا 2 لیتر در 100 کیلومتر ارزش نداره که آدم گزینه برتر رو از دست بده.
در مورد قطعات در کل باید بگم هر دو خودرو موتورهایی با طول عمر بالا رو دارن اما به مراتب استهلاک موتور ELX بالاتر خواهد بود.
از نظر قطعه مشکلی نیست اما خوب بوده زمان هایی که فراوان ترین قطعات برای مدتی نایاب شدن.
گیربکس ELX همیشه دستی بوده و من تا الان نمونه اتوماتیکش رو ندیدم اما موتور TU5 رو راحت میشه براش گیربکس اتوماتیک تهیه کرد
به این دلیل که پارس اتوماتیک الان تولید میشه 206 های تیپ 6 و SD V9 هم که هستن.
پس برای اتوماتبک کردن گیربکس TU5 خیلی راحت تر میتونید به نتیجه برسید.
AL4 که روی پارس های اتوماتیک نصب شده تیپترونیک ندارن اما گیربکس هایی که روی تیپ 6 نصب شده تیپترونیک دارن.

dash_mehdi
14-07-2012, 11:30

دوست عزيز درسته 2 اسب اختلاف دارن اما موتور l4 حجم 1800 سي سي هست و TU5 حجم 1600 سي سي . شتاب موتور زانتيا روي پارس بينظيره كه حتي اين ماشين رو از تمامي مدل هاي سوناتا پر شتاب تر كرده (9 ثانيه تا صد كيلومتر در ساعت) اما شتاب TU5 حدود 12 ثانيه هست. سرعت هم موتور زانتيا به راحتي 220 تا رو پر ميكنه اما TU5 نه. پس شك نكنيد كه موتور L4 يك سرو گردن از موتور TU5 در قدرت بالاتره.
اما مصرف سوخت, مصرف سوخت موتور زانتيا حدود 8.2 هست و موتور TU5 روي پارس حدود 7.6 پس كم مصرف تره.
اگر من بخوام يكي رو انتخاب كنم قطعا ELX رو انتخاب ميكنم
اتوماتيك هم يه مدل جداست كه با موتور معمولي XU7 توليد ميشه و اصلا ارزش خريد نداره.

The Auditor
14-07-2012, 11:38
پس با این تفاسیر elx خیلی بهتره. خود من هم دلم خیلی با l4 بود. گیربکس اتومات هم زیاد برام مهم نیست و میتونم ازش چشم پوشی کنم. ببینم انشالله میتونم یه elx بخرم یا نه.
ممنون دوستان. عالی بود. :11:

The Auditor
14-07-2012, 11:47
آخ آخ راستی یه چیز یادم رفت... شکل داخل اتاق elx هنوز مثل اتاق قدیمی هاست یا جدیدا شبیه پارس سال میزنن؟ توی درها و جای دکمه ها و... که توی اتاق پارس ساله خیلی قشنگه. اگه داخل اتاق elx هم مثل پارس سال باشه دیگه عالی میشه. این برام خیلی مهمه...

dash_mehdi
14-07-2012, 11:54
آخ آخ راستی یه چیز یادم رفت... شکل داخل اتاق elx هنوز مثل اتاق قدیمی هاست یا جدیدا شبیه پارس سال میزنن؟ توی درها و جای دکمه ها و... که توی اتاق پارس ساله خیلی قشنگه. اگه داخل اتاق elx هم مثل پارس سال باشه دیگه عالی میشه. این برام خیلی مهمه...

نه عزيز elx همون تودوزي قديمي رو داره و تودوزي جديد فقط براي lx هست

mohamad skystar
14-07-2012, 17:06

اگر ELX سفارشی صفر کیلومتر بخری نمای داخلیش مثل پارس سال هست.

The Auditor
14-07-2012, 17:40
اگر ELX سفارشی صفر کیلومتر بخری نمای داخلیش مثل پارس سال هست.

توی پوستر فروشش حرفی در این مورد نزده آخه. توی سایتش هم اصلا elx سفارشی نداره. :41: موقع ثبت نام میشه انتخاب کرد این مواردو؟ چقدر قیمتش میکشه روش؟

mohamad skystar
14-07-2012, 22:41
توی پوستر فروشش حرفی در این مورد نزده آخه. توی سایتش هم اصلا elx سفارشی نداره. :41: موقع ثبت نام میشه انتخاب کرد این مواردو؟ چقدر قیمتش میکشه روش؟

بله درسته تو پوستر فروشش نیست اما از شرکت آپکو سوال کنید شاید داشته باشن.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Altairezio
15-07-2012, 05:44
بله درسته تو پوستر فروشش نیست اما از شرکت آپکو سوال کنید شاید داشته باشن.

پس الان دوستان بهترین ماشین صفر تا 25 میلیون پژو پارس elx هست؟
دوستان از شرایط پیش فروش نقدی و نقدواقساطی زانتا خبر دارن؟ به ما هم اطلاعات بدید!
متشکر

The Auditor
15-07-2012, 06:17
دوستان از شرایط پیش فروش نقدی و نقدواقساطی زانتا خبر دارن؟ به ما هم اطلاعات بدید!
متشکر
مگه زانتیا هنوز هم تولید میشه؟ فکر کنم یکی دو سالی میشه متوقف شده. :23:

dash_mehdi
15-07-2012, 10:44
متشکر

زانتيا 3 ساله كه توليد نميشه و كلا بهتره سمت اين ماشين نريد كه اصلا پيشنهاد نميكنم.
تا 25 تومن سورن elx هم هست كه انصافا خودروي لوكس و زيباييه.

mohamad skystar
15-07-2012, 14:52
متشکر

البته خودروهای مثل لیفان 620 و MVM 530 تا رنج 25 میلیون تومان هستن.

Altairezio
16-07-2012, 18:09
البته خودروهای مثل لیفان 620 و MVM 530 تا رنج 25 میلیون تومان هستن.

زانتيا 3 ساله كه توليد نميشه و كلا بهتره سمت اين ماشين نريد كه اصلا پيشنهاد نميكنم.
تا 25 تومن سورن elx هم هست كه انصافا خودروي لوكس و زيباييه.
دوستان MVM 530 رو که بذاریم کنار( نه قیافه ی خوبی داره و نه در حد 21 میلیون هست!)
خوب دوستان سورن elx هم دو نوع هست(با موتور ef7 بنزینی و یه دونه ام معمولی!) دقیقا" کدومشو میگید؟
خوب دوستان بین پژو پارس ELX و لیفان 620 کدوم؟
یه بررسی خلاصه وار از دار ها و ندار های این 3 ماشین انجام بدید لطفا"
متشکر

dash_mehdi
16-07-2012, 18:23
دوستان MVM 530 رو که بذاریم کنار( نه قیافه ی خوبی داره و نه در حد 21 میلیون هست!)
خوب دوستان سورن elx هم دو نوع هست(با موتور ef7 بنزینی و یه دونه ام معمولی!) دقیقا" کدومشو میگید؟
متشکر

خب اون ديگه بستگي به اتخاب خودتون داره كه موتور پر ريسك ولي خوب اي اف 7 رو انتخاب كنيد يا موتور قديمي و پر مصرف ولي جون دارو قوي ايكس يو 7

ليفان 620 رو كلا فراموش كنيد.

من بين سورن elx و پارس elx سورن رو انتخاب ميكنم چون جذاب و زيبا و ايمن و جادر هست.

mohamad skystar
16-07-2012, 19:06
متشکر

سورن ELX با موتور EF7 انتخابش الان شنسی هست.
خرابی زیاد داشته و حتی تو مجله ماشینم مقالش رو چاپ کرده بودن.
با موتور XU7 قدیمی اگرچه مصرف سوخت کمی بالاست اما خیالت راحته.
بین لیفان 620 و پارس ELX انتخاب کمی سخت میشه از طرفی لیفان خودرویی با کیفیت تر و امکانات و آپشن های بیشتر
و از طرفی پار با موتور قوی که ستاب عالی در اختیارتون میزاره.
باید ببینید کدوم با ملاک هاش شما و بودجتون همخوانی داره.

PC-PC
17-07-2012, 00:23

اتفاقا به نظر من قیافه خیلی باحالی هم داره
دلیل دیگه ای می تونید بیارید که چرا باید بذاریم کنار ؟ (من اطلاعاتم زیاد نیست و می خوام تا هفته دیگه این ماشینو بگیرم اتفاقا از قیافش خوشم اومده که می خوام بگیرم)
می شه بیشتر توضیح بدی شما
ممنون

abolfazl12345
17-07-2012, 20:17
سلام دوستان عزیز میتونید قیمتی برای ال 90 به من بدهید
رنگ سفید مدل دیماه سال 86 مدل E0 یا همان اولین خودروهای تندر که معمولی میباشند
لاستیک وبیمه خوب است
لطفا یکم فوری
ممنون

mohamad skystar
17-07-2012, 20:19
سلام دوستان عزیز میتونید قیمتی برای ال 90 به من بدهید
رنگ سفید مدل دیماه سال 86 مدل E0 یا همان اولین خودروهای تندر که معمولی میباشند
لاستیک وبیمه خوب است
لطفا یکم فوری
ممنون

تندر 90 E0 مدل 86 قیمت 10500000 تومان

Altairezio
17-07-2012, 21:32
دلیل دیگه ای می تونید بیارید که چرا باید بذاریم کنار ؟ (من اطلاعاتم زیاد نیست و می خوام تا هفته دیگه این ماشینو بگیرم اتفاقا از قیافش خوشم اومده که می خوام بگیرم)
ممنون

دوست عزیز من زیاد با خبر نیستم !
اگه دوستان در مورد صحت یا غیر صحیح بودن حرف زیر میدونند بگن!(من در حد اضحار نظر نیستم!:31:)
من شنیدم که:
ایم MVM 530 قرار بود با قیمت 15 میلیون به پایین بیاد!
ولییییییییییی شرکتایه داخلی یه کارایی کردن (از گفتنشون معذورم) که این ماشین با اون قیمت فروخته نشه و قیمتشو بالا ببرن تا خودرو های داخلی فروش بیشتری داشته باشن!
خوب درسته شاید آپشناش از بقیه ی ماشین های تو این رنج قیمت بیشتر باشه ولی در حد اون قیمت نیست!(طبق گفته ها!)

Altairezio
17-07-2012, 21:40
خب اون ديگه بستگي به اتخاب خودتون داره كه موتور پر ريسك ولي خوب اي اف 7 رو انتخاب كنيد يا موتور قديمي و پر مصرف ولي جون دارو قوي ايكس يو 7

ليفان 620 رو كلا فراموش كنيد.

من بين سورن elx و پارس elx سورن رو انتخاب ميكنم چون جذاب و زيبا و ايمن و جادر هست.
اول این که چرا لیفانو فراموش؟(چون در حد اون قیمت نیست؟)(خیلی برام مهم نیست! فقط برا مقایسه گفتم)
بعد در مورد اون کلمات رنگی یه توضیحایی بدید!

سورن ELX با موتور EF7 انتخابش الان شانسی هست.
خرابی زیاد داشته و حتی تو مجله ماشینم مقالش رو چاپ کرده بودن.
با موتور XU7 قدیمی اگرچه مصرف سوخت کمی بالاست اما خیالت راحته.

این ef7 همون موتور ملّیه؟
موتور و شتاب xu7 و موتور پارس elx رو یه مقایسه کنید برام!
در ضمن راحتی جابجایی و حمل و نقل و سفر یادتون نره!
سیستم فرمان و ترمزا فرقی دارن؟
فرمان و ترمز کدوم تیز تره؟

متشکر

dash_mehdi
17-07-2012, 23:19
اول این که چرا لیفانو فراموش؟(چون در حد اون قیمت نیست؟)(خیلی برام مهم نیست! فقط برا مقایسه گفتم)
بعد در مورد اون کلمات رنگی یه توضیحایی بدید!

این ef7 همون موتور ملّیه؟
موتور و شتاب xu7 و موتور پارس elx رو یه مقایسه کنید برام!
در ضمن راحتی جابجایی و حمل و نقل و سفر یادتون نره!
سیستم فرمان و ترمزا فرقی دارن؟
فرمان و ترمز کدوم تیز تره؟

متشکر

ببينيد ليفان بر عكس گفته ي دوست عزيزم محمد كيفيت بالايي نداره و من اينو خودم تست كردم.
كيفيت ليفان 620 قطعا از پارس ELX بالاتره اما نه اينكه قيمته 25 ميليوني داشته باشه. اتاق ليفان خيلي كوچيكه و فضاي سرنشينان عقب مانند اتاق 206 هست. امكانات رفاهي اين خودرو بالاه اما ميشه گفت امكاناتش به درد يه ماشين تو اين رنج نمي خوره. مثلا اين ماشين سيستم روشنايي خيلي پيشرفته اي داره كه ميشه به روشن شدن اتوماتيك چراغ ها بسته به ميزان روشايي محيط بيروني (AUTO LIGHT) داره كه نصب و توليدش خرج كمي هم نداره اما متاسفانه سيستم كاربردي تهويه اتوماتيك تعبيه نشده و سيستم معمولي دستي هست. به نسبت رقيباني همچون سورن ELX و ام وي ام 530 فاقد دريچه تهويه سرنشينان عقب و سانروف (MVM 530) هست. پس امكانات اين خودرو در حد بقيه خودرو هاي 15-16 ميليوني چيني هست.

بله موتور مليه و انتخابش به قول دوستمون شانسيه

موتور XU7 در چندين سال توليد خودش امتحان خودشو پس داده و براي هر راننده اي حداقل 8 سال كار ميكنه.

موتور ايكس يو هفت 1800 سي سي 8 سوپاپ هست ولي موتور L4 يا زانتيا 1800 16 سوپاپ كه يعني سوخت و هوا رساني 2 برابر بهتر. عملكرد موتور زانتيا در مقابل ايكس يو هفت قابل قياس نيست.
موتور L4 مي تونه با موتور سوناتا مقايسه بشه و در كل موتور بسيار پر قدرتي هست.

از ديگر لحاظ (رفاهي . نرمي رانندگي . ايمني . ترمز و..) سورن ELX كاملا برتره مخصوصا در قسمت هاي ايمني و رفاهي.

ممنون

ام وي ام 530 موتور قوي اي داره و من روندمش ماشين خيلي خوبيه. اگه با ظاهرش مشكلي ندارين بخرين. :46:

Altairezio
19-07-2012, 10:18
دوستان من می خواستم یه سورن elx با یه پارس elx پیش خرید کنم!
به یه مشکلاتی بر خوردم!
مال سورنو که پیدا کردم!
ولی مال پارسو نمی دونم اگه میشه راهنمایی کنید! و در مورد اون قسمت های داخل دایره ی فزمز توضیح بدید !
که من اون پولو پرداخت میکنم! و بقیه ی پولو کی میگیرن و چه طوری؟
متشکر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

manikh
19-07-2012, 11:28
یه سوال داشتم
من تصمیمم رو گرفتم یه سمند بخرم اما بین سه نوع اون شک دارم خیلی دوست دارم بهم بگین فرقشون چیه؟
البته خیلی دوست ندارم سمند اس ای بخرم بیشتر نظرم روی دو مدل ال ایکسه

اگه می شه بگید اصلا فرق بین مولتی پلکس و اف 7 چی هست؟
اصلا مولتی پلکس چیه؟
اف هفت اصلا چیه؟

یه سوال هم درباره امکانات سمند دارم...........سیتم سخنگو ی سمند و سنسور دنده عقب و هشدار دهنده ی اون چیه؟

mohamad skystar
19-07-2012, 11:49
دوستان من می خواستم یه سورن elx با یه پارس elx پیش خرید کنم!
به یه مشکلاتی بر خوردم!
مال سورنو که پیدا کردم!
ولی مال پارسو نمی دونم اگه میشه راهنمایی کنید! و در مورد اون قسمت های داخل دایره ی فزمز توضیح بدید !
که من اون پولو پرداخت میکنم! و بقیه ی پولو کی میگیرن و چه طوری؟
متشکر

از نمایندگی بپرسید بهتر و دقیقتر راهنمایی میکنن.
چون این شرایط به صورت سود مشارکتی هست و اونا میتونن راحت محابسه کنن.
در مورد نبودن پارس ELX تو این شرایط :
پارس ELX فقط به صورت نقدی به فروش میرسه و هیچگونه طرحی برای پیش فروش یا ثبت نام نداره.

mohamad skystar
19-07-2012, 12:11
سلام.

در مورد EF7 و مولتی پلکس باید بگم نمیشه فرقی بین این دو گذاشت چون هرکدوم یه تکنولوژی جداگانه هستن. یکی موتور و یکی سیم کشی ماشین

مولتی پلکس تکنولوژی هست که در سیم کشی ماشین پیاده شده و باعث شده تعداد سیم ها کاهش پیدا کنه و اگر خلاسس
در سیستم برق خودرو به وجود بیا هشدار میده. البته من کلی گفتم
سیستم مولتی پلکس روسی محصولات 206 قبلا بود اما 2 سالی هست روی انواع سمند LX هم استفاده میشه.
اضافه شدن سیستم مولتی پلکس به سمند باعث ایجاد تغییراتی هم در نمای داخلی این خودرو شده از جمله:
حذف سیستم هوشمند
عوض شدن صفحه کیلومتر به صورت کلی
تغییرات در نمای کنسول جلو و پنل کنترل تهویه هوا
تغییرات در رنگ صفحه کیلومتر و نشان گر ها
تغییرات کلید های بالابر شیشه ها

EF7 هم که یه نوع موتور هست با مشخصات زیر:

4 سیلندر
16 سوپاپ
1700 CC
قدرت114 اسب بخار

این موتور که به موتور ملی هم معروف هست در سال 88 بر روی سمند LX نصب و به بازار عرضه شد.
طی 2 سال اول ( 88 و 89 ) عملکرد بسیار خوبی داشت و طرفداران زیادی پیدا کرد به دلایل زیر:
مصرف سوخت کم و قدرت و شتاب مناسب همچنین صدای کمتری هم به کابین وارد میشد.
اما از سال 90 بود که به مراتب کیفیت قطعات این موتور پایین اومد و دچار مشکلاتی شد و با کمبود
شدید قطعات واجه هست به جایی رسید که خودروها تا 3 ماه هم تو نمایندگی خوابیدن چون قطعه نیست.
در سال 91 این وضع به مراتب بدتر شده و انتخاب خودروهای سمند و سورن با موتور EF7 کاملا شانسی هست.

در مورد سیستم هوشمند :
این سیستم برای اولین بار در سال 81 روی سمند نصب شد که شامل یک سری تنظیمات ساده هست. مثلا:

تنظیمات حساسیت دزگیر
تنظیمات دمای داخل خودرو به صورت اتوماتیک و دستی
تنظیمات کیلومتر برای سرویس های دوره ای
تنظیمات قفل و کدگذاری جهت بالابردن امنیت خودرو
تنظیمات ساعت و تقویم

سنسور دنده عقب:
سنسور دنده عقب ر سال 85 با معرفی سمند LX سال روی سمند LX نصب شد.
البته همین نوع سنسور قبلا روی پارس ELX نصب شد که موقع ای که دنده عقب میرین نسبت به موانع حساسیت
نشون میده و نسبت به فواصی مختلف بوق ممتد میزنه.

amin4d
19-07-2012, 13:55
سلام دوستان.
بین 405 slx و لیفان 520 کدوم بهتره؟
از نظر کیفیت ساخت و مصرف بنزین و ایمنی و شتاب و سرعت و جادار بودن و امکانات جانبی.
پیشاپیش تشکر از دوستان

Pourya-pc
19-07-2012, 14:39
سلام دوستان.
از نظر کیفیت ساخت و مصرف بنزین و ایمنی و شتاب و سرعت و جادار بودن و امکانات جانبی.
پیشاپیش تشکر از دوستان

سلام دوست عزیز .
البته دو خودروی مذکور اختلافات زیادی دارند .
کیفیت ساخت لیفان به مراتب خیلی بهتر از 405 هست ، مصرف لیفان با توجه به حجم و قدرت موتور بالاتر هست و ایمنی و شتاب و امکانات کاملا به 405 برتری دارد . از نظر جادار بودن لیفان کمی بزرگتر است و فضای صندوق عقب هم به طور محسوسی جادارتر از 405 هست .
در کل از هر نظر لیفان برتری خودش رو نسبت به 405 نشان میدهد .
موفق باشید .

hossein.az
19-07-2012, 22:56
سلام دوستان.
پیشاپیش تشکر از دوستان

برعکس دوست خوبمون به نظر من کیفیت لیفان برعکس ظاهر فریبنده اش اصلا کیفیت خوبی نداره .من شخصا هم با 520 رانندگی کردم هم 620 ولی ازشون زیاد خوشم نیومده. البته 620 واقعا خوب بود.

ظاهر جدید 520 از نمای پشت کاملا تغییر کرده و زیبا تر شده در مقابل 405 slx ماشین خوبیه که در ایران همه کس پسند و از قدرت و شتاب خوبی برخورداره و صدالبته کم مصرف و به صرفه برای خانواده هاست .

به نظر من 405 slx را انتخاب کنید چون کارکرده اش از بازار بهتری نسبت به لیفان برخوردار است.

Rahgozar91
21-07-2012, 13:50
سلام به همگي. من يه دانشجو هستم ، يه كمكي ميخواستم. با ١١ تومن چي بخرم كه هم بتونم تو آژانس كار كنم، هم سرويس مدرسه بردارم و هم واسه مصرف خودم باشه. ميدونم كه حتمأ بايد دوگانه سوز باشه. ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

iran79
21-07-2012, 14:19
دورود

دوستان يه ماشين مي خوام تو همين رنج قيمت.بين 10 تا 20 تومن.ما يه خانواده 4 نفري هستيم. يه ماشين با امكانات رفاهي و ايمني بالا مي خوايم بخريم. زياد از ماشين استفاده مي كنيم.هر روز داخل شهر براي امور كاري استفاده مي كنيم و تقريبا هر دو سه هفته مسافرت ميريم.البته مسافرت كه نيست.يه جور تغيير محل زندگي. نميدونم "الموت" رو بلد هستين يا نه(از توابع استان قزوين) ولي بايد بگم كه راه رفت و آمدش مثل چالوسه ولي با پيچ بيشتر و جاده ي خراب تر. اگه جاده رو بلد نباشي تا مقصد برسي ديگه كمك فنر برات نميمونه. البته اين حرفم اغراق بود ولي چاله چوله كم نداره. همش هم بايد با دنده معكوس بري. اينارو گفتم تا بدونين كه ما كجا ميريم. اينم بگم كه موقع فصل بهار ماشين رو كلي بار ميزنيم(جعبه هاي ميوه، يعني ازش مثل نيسان كار مي كشيم. همه ميدونيم كه درست نيست ولي كاريش نميتونيم بكنيم)حالا با اين اوصاف چه ماشيني پيشنهاد مي كنيد تا شتاب و قدرت خوبي داشته باشه و زيبا هم باشه. سرعت مهم نيست، 120 كه بيشتر نميريم.ولي توش راحت باشه. توي سمند LX كه نشستم يه جوري ميشم. ماشين آدمو ميگيره. بخاطر فضاي داخلش ميگم.انگار هوا گردش نمي كنه.
اينم بگم كه حداقل 1 يا 2 ماه ديگه ماشين رو مي خوايم بخريم. تا اون موقع قيمت ماشين كم ميشه؟ ماشين جديدي به بازار مياد؟ ماشين خارجي مي تونيم بگيريم؟از سري مزدا،تويوتا،فيات،ليفان،كي ا...!؟ اگه يه ماشين خارجي باشه بهتره.

سپاس

Pourya-pc
21-07-2012, 15:49
سلام به همگي. من يه دانشجو هستم ، يه كمكي ميخواستم. با ١١ تومن چي بخرم كه هم بتونم تو آژانس كار كنم، هم سرويس مدرسه بردارم و هم واسه مصرف خودم باشه. ميدونم كه حتمأ بايد دوگانه سوز باشه. ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

درود ... قطعا تنها خودرویی که میتوانید انتخاب کنید که با شرایطتون جور باشه پراید دوگانه صفر 131 هست . البته میتونید 405 مدل پایین هم خریداری کنید که به علت استهلاک و امکان خرابی پیشنهاد نمیشه .

Pourya-pc
21-07-2012, 15:51
دورود

دوستان يه ماشين مي خوام تو همين رنج قيمت.بين 10 تا 20 تومن.ما يه خانواده 4 نفري هستيم. يه ماشين با امكانات رفاهي و ايمني بالا مي خوايم بخريم. زياد از ماشين استفاده مي كنيم.هر روز داخل شهر براي امور كاري استفاده مي كنيم و تقريبا هر دو سه هفته مسافرت ميريم.البته مسافرت كه نيست.يه جور تغيير محل زندگي. نميدونم "الموت" رو بلد هستين يا نه(از توابع استان قزوين) ولي بايد بگم كه راه رفت و آمدش مثل چالوسه ولي با پيچ بيشتر و جاده ي خراب تر. اگه جاده رو بلد نباشي تا مقصد برسي ديگه كمك فنر برات نميمونه. البته اين حرفم اغراق بود ولي چاله چوله كم نداره. همش هم بايد با دنده معكوس بري. اينارو گفتم تا بدونين كه ما كجا ميريم. اينم بگم كه موقع فصل بهار ماشين رو كلي بار ميزنيم(جعبه هاي ميوه، يعني ازش مثل نيسان كار مي كشيم. همه ميدونيم كه درست نيست ولي كاريش نميتونيم بكنيم)حالا با اين اوصاف چه ماشيني پيشنهاد مي كنيد تا شتاب و قدرت خوبي داشته باشه و زيبا هم باشه. سرعت مهم نيست، 120 كه بيشتر نميريم.ولي توش راحت باشه. توي سمند LX كه نشستم يه جوري ميشم. ماشين آدمو ميگيره. بخاطر فضاي داخلش ميگم.انگار هوا گردش نمي كنه.
اينم بگم كه حداقل 1 يا 2 ماه ديگه ماشين رو مي خوايم بخريم. تا اون موقع قيمت ماشين كم ميشه؟ ماشين جديدي به بازار مياد؟ ماشين خارجي مي تونيم بگيريم؟از سري مزدا،تويوتا،فيات،ليفان،كي ا...!؟ اگه يه ماشين خارجي باشه بهتره.

سپاس

دوست عزیز ضمن اینکه ملاک ها و توضیحات رو ارائه کردید ، بین 10 تا 20 ملیون خیلی اختلاف هست ، مسلما هرچه بودجه بیشتر باشه بهتر میشه خرید کرد .

iran79
21-07-2012, 16:19
دوست عزیز ضمن اینکه ملاک ها و توضیحات رو ارائه کردید ، بین 10 تا 20 ملیون خیلی اختلاف هست ، مسلما هرچه بودجه بیشتر باشه بهتر میشه خرید کرد .

دورود

دوست عزيز سقف بودجه من 20 ميليون هست ديگه. مي خوام بدونم تا اين قيمت چه ماشيني مي تونم بخرم. بين ليفان 620 و سمند سورن كدوم بهتر هست؟ اصلا اين دو ماشين قيمتشون همين قدره؟ بيشتر از 21 ميليون كه نيست؟ نظر شما عزيزان نسبت به كدوم خودرو هست كه با نياز من هم خواني داشته باشه؟

سپاس

mohamad skystar
21-07-2012, 16:20
دورود

سپاس

دوست من شما از فکر ماشین خارجی بیاین بیرون
نظر من اینکه با این تفاسیری که گفتین و این حمل بار و جابه جایی خودرویی مثل مزدا 2000 دوکابین میتونه از پس تمام نیازهای شما بربیاد.
هم برای حمل بار مناسبه - قدرت و کشش خوبی داره - خانوادگی هم هست - مشاین مقاومی هم تو جاده های پرپیچ و خم هست.
اگر نظرت رو ماشین های دیگه مثل پارس و 405 و تندر 0 لیفان و اینجور خودروهاست باید بگم با این کارکردی که شما از ماشین انتظار دارین زیاد دوام نداره.

iran79
21-07-2012, 17:14
دوست من شما از فکر ماشین خارجی بیاین بیرون
نظر من اینکه با این تفاسیری که گفتین و این حمل بار و جابه جایی خودرویی مثل مزدا 2000 دوکابین میتونه از پس تمام نیازهای شما بربیاد.
هم برای حمل بار مناسبه - قدرت و کشش خوبی داره - خانوادگی هم هست - مشاین مقاومی هم تو جاده های پرپیچ و خم هست.
اگر نظرت رو ماشین های دیگه مثل پارس و 405 و تندر 0 لیفان و اینجور خودروهاست باید بگم با این کارکردی که شما از ماشین انتظار دارین زیاد دوام نداره.

دورود

نه ديگه دوست عزيز. من يكم اغراق كردم.مثل نيسان كه نمي خوام ازش كار بكشيم. گفتم مسافرت رفتنمون زياده. بارش رو فراموش كن. ميخوايم راحت باشه. بين دو خودروي سورن و ليفان كدوم بهتر هست؟ من قصد خريدم براي 2 ماه ديگه هست.تا اون موقع خودروهاي دنا و رانا وارد بازار ميشن؟ اصلا خوب هستن؟ قيمتشون چقد در مياد؟

سپاس

mohamad skystar
21-07-2012, 18:27
دورود

نه ديگه دوست عزيز. من يكم اغراق كردم.مثل نيسان كه نمي خوام ازش كار بكشيم. گفتم مسافرت رفتنمون زياده. بارش رو فراموش كن. ميخوايم راحت باشه. بين دو خودروي سورن و ليفان كدوم بهتر هست؟ من قصد خريدم براي 2 ماه ديگه هست.تا اون موقع خودروهاي دنا و رانا وارد بازار ميشن؟ اصلا خوب هستن؟ قيمتشون چقد در مياد؟

سپاس

خودروی دنا که فعلا فکرشو نکنید.
خودروی رانا هم از اول مهر تازه تحویل میدن و قیمت دقیقش مشخص نیست و بازار فروشش هم مشخص نیست.
بین 2 خودروی سورن و لیفان شما اول مشخص کنید کدوم لیفان ؟ 520 یا 620 ؟ اگر منظورتون 620 هست قیمتش حدود 24 میلیون تومانه و به بودجه شما نمیخوره.
سورن هم با موتور EF7 انتخابش شانسیه اما با موتور قدیمی XU7 با اینکه مصرف سوختش نسباتا بالاست اما خیالت راحت تره.
نظر من اینکه یا تندر 90 انتخاب کنید یا 405 با موتور TU5 هر دو خودرو استحکام مناسبی برای کار شما و سفرهای زیادتون دارن.
برای حمل بار هم صندوق عقب با فضای کافی دارن.

iran79
21-07-2012, 20:54
خودروی دنا که فعلا فکرشو نکنید.
خودروی رانا هم از اول مهر تازه تحویل میدن و قیمت دقیقش مشخص نیست و بازار فروشش هم مشخص نیست.
بین 2 خودروی سورن و لیفان شما اول مشخص کنید کدوم لیفان ؟ 520 یا 620 ؟ اگر منظورتون 620 هست قیمتش حدود 24 میلیون تومانه و به بودجه شما نمیخوره.
سورن هم با موتور EF7 انتخابش شانسیه اما با موتور قدیمی XU7 با اینکه مصرف سوختش نسباتا بالاست اما خیالت راحت تره.
نظر من اینکه یا تندر 90 انتخاب کنید یا 405 با موتور TU5 هر دو خودرو استحکام مناسبی برای کار شما و سفرهای زیادتون دارن.
برای حمل بار هم صندوق عقب با فضای کافی دارن.

آره. منظورم 620 بود. چقد گرونه. يه خودروي چيني مگه چي داره؟
درباره سورن با موتور ef7 هم خوندم. نسبت بهش پشيمون شدم.با اون همه دردسرهايي كه داره.
تندر 90 هم محصول پارس خودرو خوبه، درسته؟206 SD چطور؟ واقعا فضا براي سرنشينان عقب كمه؟ حالا اين قضيه جدا، موتورش هم خوندم (تو تاپيك همسايه) كه تو خرج كه بيفته(يعني يدفه به مشكل بر بخوره)ديگه همه چيزش ميپاشه و خرجش بالا ميره. البته اين مشكل براي موتور 206 بود. در مورد 206SD هم همينطوره؟ دقيقا همون موتور رو داره؟
بنظر شما ارزش داره كه منتظر اين دو خودرو جديد بمونم؟ گفتن كه قيمت دنا بين 14 تا 24 تومن هست. واقعا همين ميمونه؟ آخه تو اين مملكت هيچ چيز سر جاش نيست.
نسبت به گازسوز بودن نظرتون چي هست؟ ما خودمون به شخصه قبول نداريم. لبته شنيديم كه ميگن موتور خراب ميشه، ما هم سراغش نرفتيم. واقعا همينطوره؟

mohamad skystar
21-07-2012, 23:40
آره. منظورم 620 بود. چقد گرونه. يه خودروي چيني مگه چي داره؟
درباره سورن با موتور ef7 هم خوندم. نسبت بهش پشيمون شدم.با اون همه دردسرهايي كه داره.
تندر 90 هم محصول پارس خودرو خوبه، درسته؟206 SD چطور؟ واقعا فضا براي سرنشينان عقب كمه؟ حالا اين قضيه جدا، موتورش هم خوندم (تو تاپيك همسايه) كه تو خرج كه بيفته(يعني يدفه به مشكل بر بخوره)ديگه همه چيزش ميپاشه و خرجش بالا ميره. البته اين مشكل براي موتور 206 بود. در مورد 206SD هم همينطوره؟ دقيقا همون موتور رو داره؟
بنظر شما ارزش داره كه منتظر اين دو خودرو جديد بمونم؟ گفتن كه قيمت دنا بين 14 تا 24 تومن هست. واقعا همين ميمونه؟ آخه تو اين مملكت هيچ چيز سر جاش نيست.
نسبت به گازسوز بودن نظرتون چي هست؟ ما خودمون به شخصه قبول نداريم. لبته شنيديم كه ميگن موتور خراب ميشه، ما هم سراغش نرفتيم. واقعا همينطوره؟

در مورد موتور انواع 206 های هاچ بک و SD باید بگم تمام مثل هم هستن و فرقی ندارن. یعنی موتوری که روی تیپ 2 هست روی SD V20 هم هست.
در کل 206 فضای سرنشین عقبش کم هست و در حالت کلی بخوای حساب کنی اتاق 206 فضاش از 405 و تندر کمتره.
دو خودروی جدید رو هیچ بحثی در مورد خریدش نمیشه کرد چون به بازار نیومده و امتحانش رو پس نداده و بررسی و آزمایش نشده پس خیلی نیاز به زمان هست.
نسبت به گاز سوز بودن خودرو در کل سوخت گاز برای خودروهای ایرانی تعریف نشده و فقط موتور EF7 به درد گاز میخوره چون برای این سوخت طراحی شده اما خوب خودروسازان داخلی روی تمام محصولات نصب میکنن.

Altairezio
22-07-2012, 13:28
دوستان تو محصولات ایران خودرو یه پارس سفارشی با موتو L3 هست اگه میشه در مورد اونم توضیح بدید!
و یه چیز دیگه هم که هست من تو سایت ایران خودرو بین سورن معمولی و سورن ای ال ایکس مقایسه میزنم ! هیچ تفاوتی نمیبینم تو این 2 تا خودرو کاملا" کپی همن!
یه مقایسه هم از پارس elx و معمولی و lx بکنین!
متشکر

hossein.az
22-07-2012, 13:48
دوستان تو محصولات ایران خودرو یه پارس سفارشی با موتو L3 هست اگه میشه در مورد اونم توضیح بدید!و یه چیز دیگه هم که هست من تو سایت ایران خودرو بین سورن معمولی و سورن ای ال ایکس مقایسه میزنم ! هیچ تفاوتی نمیبینم تو این 2 تا خودرو کاملا" کپی همن!یه مقایسه هم از پارس elx و معمولی و lx بکنین!متشکرسلام در مورد پارس سفارشی ,موتورش همونxu7 l3 هست ودارای امکانات :صندلی های برقی جلو- تریم بژ با طرح جدید رودری ها- سنسور دنده عقب و همچنین آینه های راهنمادار است.سورن elx با سورن معمولی در نمای داخلی کاملا متفاوت و دراری امکانات بیشتری است در نمای خارجی هم فقط در جلوی خودرو فرق دارن.از لحاظ موتوری هم یکی هستند البته سورن elx با موتور ef7 هم تولید میشه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hossein.az
22-07-2012, 14:09
متشکر

از نظر نمای داخل پارس elx و پارس lx یکسان هستند نمای داخلی همان پارس سفارشی است و پارس معمولی دارای تریم مشکی است

از نظر موتور نیز پارس elx داری موتور xu7 l4 یا همون موتور زانتیاست که الان فروش نقدی داره
پارس lx دارای موتور tu5 یا همون موتور 206 تیپ 5و6 است که خودروی کم مصرفیست
پارس معمولی هم دارای موتور xu7 که موتوری قدیمی ,مقاوم والبته پر مصرف

Altairezio
22-07-2012, 14:36
سلام در مورد پارس سفارشی ,موتورش همون xu3 l3 هست ودارای امکانات :صندلی های برقی جلو- تریم بژ با طرح جدید رودری ها- سنسور دنده عقب و همچنین آینه های راهنمادار است.سورن elx با سورن معمولی در نمای داخلی کاملا متفاوت و دراری امکانات بیشتری است در نمای خارجی هم فقط در جلوی خودرو فرق دارن.از لحاظ موتوری هم یکی هستند البته سورن elx با موتور ef7 هم تولید میشه.

از نظر نمای داخل پارس elx و پارس lx یکسان هستند نمای داخلی همان پارس سفارشی است و پارس معمولی دارای تریم مشکی است

از نظر موتور نیز پارس elx داری موتور xu7 l4 یا همون موتور زانتیاست که الان فروش نقدی داره
پارس lx دارای موتور tu5 یا همون موتور 206 تیپ 5و6 است که خودروی کم مصرفیست
پارس معمولی هم دارای موتور xu7 که موتوری قدیمی ,مقاوم والبته پر مصرف

دوست عزیز ممنون اگه میشه از داخل هر خودرو از پشت فرمون عکسا رو کنار هم بذارید
متشکر

dash_mehdi
22-07-2012, 15:42
سلام در مورد پارس سفارشی ,موتورش همون xu3 l3 هست ودارای امکانات :صندلی های برقی جلو- تریم بژ با طرح جدید رودری ها- سنسور دنده عقب و همچنین آینه های راهنمادار است.سورن elx با سورن معمولی در نمای داخلی کاملا متفاوت و دراری امکانات بیشتری است در نمای خارجی هم فقط در جلوی خودرو فرق دارن.از لحاظ موتوری هم یکی هستند البته سورن elx با موتور ef7 هم تولید میشه.

مرسي البته موتور XU7 هست نه XU3 :46:

و یه چیز دیگه هم که هست من تو سایت ایران خودرو بین سورن معمولی و سورن ای ال ایکس مقایسه میزنم ! هیچ تفاوتی نمیبینم تو این 2 تا خودرو کاملا" کپی همن!

سورن معمولي با ELX كاملا متفاوتن
تغيير جلو پنجره كه نماي جلوي سورن رو خيلي زيبا تر كرده - صندلي هاي جلو 4 جهته برقي - تريم و كنسول داخل كاملا تغيير كرده و بسيار زيبا شده - 2 عدد تيوتر - سيستم تهويه مطبوع اتوماتيك و ديجيتال با دريچه تهويه استاندارد براي سرنشينان عقب - اضافه شدن ايربگ سرنشين جلو (2 عدد ايربگ) - ديسكي شدن ترمز هاي عقب و يكي دوتا چيزه ديگه.

dash_mehdi
22-07-2012, 15:52
دوست عزیز ممنون اگه میشه از داخل هر خودرو از پشت فرمون عکسا رو کنار هم بذارید
متشکر
خدمت شما

سورن معمولي:

سورن ELX

shayanb2004
22-07-2012, 18:09
دوستان اگر شما بودید با این وضغ آشفته بازار و تحریمها و اینکه یکسری از موتورهای ایران خودرو هم داره شانسی بد درمیاد بین این ماشین‌ها کدوم رو انتخاب میکردید؟
1.پارس سال
2. پژو SLX با موتور TU5
3.سمند سورن با موتور XU7
4.MVM 530

mohamad skystar
22-07-2012, 19:03
دوستان اگر شما بودید با این وضغ آشفته بازار و تحریمها و اینکه یکسری از موتورهای ایران خودرو هم داره شانسی بد درمیاد بین این ماشین‌ها کدوم رو انتخاب میکردید؟
1.پارس سال
2. پژو SLX با موتور TU5
3.سمند سورن با موتور XU7
4.MVM 530

سلام.
خوب هرکدوم از این خودروها دارای معایب و مزایا و قیمت مشخص هستن.
شما باید ملاک های خودتون رو دقیق ذکر کنید و میزان بودجه ای که برای خرید خودرو
در نظر دارین رو ذکر کنید تا به نتیجه برسید.

shayanb2004
22-07-2012, 21:02
سلام.
خوب هرکدوم از این خودروها دارای معایب و مزایا و قیمت مشخص هستن.
شما باید ملاک های خودتون رو دقیق ذکر کنید و میزان بودجه ای که برای خرید خودرو
در نظر دارین رو ذکر کنید تا به نتیجه برسید.

خب اولین ملاک من این هستش که دو روز یه بار دم تعمیرگاه نباشم!!!! یه ماشین خونوادگی که برای مسافرت بین شهری هم مناسب باشه، وسایلش برای تعمیر کردن راحت گیر بیاد و مصرف زیاد بالایی هم نداشته باشه. بیشتر چیزایی که یکی از یه ماشین خونوادگی میخواد بیشتر همینهاست... البته قیمتش هم بین 10 تا 20 باشه.

hossein.az
22-07-2012, 21:25
مرسي البته موتور XU7 هست نه XU3 :46:

.

بله ممنون مهدی جان الان ویرایش میکنم ,اشتباه تایپی بود به خاطر کلمه l3 اشتباها نوشتم xu3

hossein.az
22-07-2012, 21:32
خب اولین ملاک من این هستش که دو روز یه بار دم تعمیرگاه نباشم!!!! یه ماشین خونوادگی که برای مسافرت بین شهری هم مناسب باشه، وسایلش برای تعمیر کردن راحت گیر بیاد و مصرف زیاد بالایی هم نداشته باشه. بیشتر چیزایی که یکی از یه ماشین خونوادگی میخواد بیشتر همینهاست... البته قیمتش هم بین 10 تا 20 باشه.

با توجه به ملاکاتون بهترین مورد برای شما همون 405 slx با موتور tu5 هست
چون مورد 1و3 که ذکر کردید پر مصرف هستند

shayanb2004
22-07-2012, 22:42
با توجه به ملاکاتون بهترین مورد برای شما همون 405 slx با موتور tu5 هست
چون مورد 1و3 که ذکر کردید پر مصرف هستند

ممنون بابات راهنمایی... میشه بپرسم چرا MVM 530 رو توصیه نکردین؟ از لحاظ فنی مشکلات زیادی داره یا....؟؟؟!!!...

hossein.az
22-07-2012, 23:38
ممنون بابات راهنمایی... میشه بپرسم چرا MVM 530 رو توصیه نکردین؟ از لحاظ فنی مشکلات زیادی داره یا....؟؟؟!!!...

نه از این بابت نگفتم چون تو محدوده قیمتی که شما فرمودید نبود, الان 530 مدیران خودرو تحویل 30 روزه ثبت نام میکنه 22 تومن توی بازار هم 23 هست.
وگر نه ماشین بسیار خوبیه ,و الان با این وضع تولیدات ایران خودرو و کیفیت نامناسب محصولات با این قیمت میارزه.
ا

اطلاعات کامل در مورد mvm 530 در آدرس زیر

Altairezio
23-07-2012, 06:08
سورن معمولي با ELX كاملا متفاوتن
تغيير جلو پنجره كه نماي جلوي سورن رو خيلي زيبا تر كرده - صندلي هاي جلو 4 جهته برقي - تريم و كنسول داخل كاملا تغيير كرده و بسيار زيبا شده - 2 عدد تيوتر - سيستم تهويه مطبوع اتوماتيك و ديجيتال با دريچه تهويه استاندارد براي سرنشينان عقب - اضافه شدن ايربگ سرنشين جلو (2 عدد ايربگ) - ديسكي شدن ترمز هاي عقب و يكي دوتا چيزه ديگه.

آقا مهدی پس سورن معمولی با سورن elx تو ظواهر فقط تفاوت دارن؟
ما فقط 2 ملیون پول ظواهر میدیم؟

تو بحث پژو پارس و 405 slx ما اگه بخوایم پارس سفارشی بگیریم، اون وقت پارس بهتره یا slx ؟(دوباره باید 4 میلیون پول ظواهر و تزیینات بدیم؟)

shadows_funeral
23-07-2012, 09:58

تو بحث پژو پارس و 405 slx ما اگه بخوایم پارس سفارشی بگیریم، اون وقت پارس بهتره یا slx ؟(دوباره باید 4 میلیون پول ظواهر و تزیینات بدیم؟)
سورن معمولی دیگه تولید نمی شه داداش

atlas-m
23-07-2012, 10:21
سلام.
به نظر شما بین مدلهای پایین کدوم بهتره:
L90 تیپ E2
206 تیپ ---> با قیمت شبیه به بالایی! (آمار تیپهاشو ندارم!)

mohamad skystar
23-07-2012, 11:56

بله دوست من مبالغی که گفتین برای ظاهر و تغییرات جزئی هست.
هیچ کدوم از خودروهای ایرانی قیمت عادلانه ندارن و قیمت ها کاذب هست و نسبت به کارایی خودرو نمیارزه
اما خوب دیگه قیمتی که شرکت اعلام میکنه و انتخابم با شماست.
در کل عملکرد پارس و 405 در حالت کلی یکی هست چون پلت فرم این 2 خودرو یکی هست
هردو با موتورهای XU7 و TU5 عرضه شدن. پس اینجا سلیقه شما حرف اول رو میزنه .

سلام.
L90 تیپ E2

شما ملاک های خودتون و بودجتون رو برای خرید خودرو مشخص کنید
تندر 90 مزایا و معایبی داره
206 هم در انواع تیپ ها موجود هست.

dash_mehdi
23-07-2012, 11:57

خب اگه اينجوري فكر ميكنيد و دوست داريد پس گزينه اي بهتر از 405 slx پيدا نميشه. ارزون و مقرون به صرفه

سلام.
L90 تیپ E2

شما هم قيمت ال 90 فول ميتونيد حدود 1 تومن كمتر تيپ 2 بخريد كه ال90 بيشتر پيشنهاد ميكنم و يا بودجتون رو تا مرز 20 برسونيد و تيپ 5 بگيريد كه خيلي خوبه.

deejaydeejay
23-07-2012, 21:18
با سلام از
glx دو گانه معمولی
206 v1
و تندر فول
همشون در رنج 16 تا 16.5 کدومو پیشنهاد میکنین
واسه خونواده
با سپاس

mohamad skystar
23-07-2012, 22:43
با سلام از
glx دو گانه معمولی
206 v1
و تندر فول
همشون در رنج 16 تا 16.5 کدومو پیشنهاد میکنین
واسه خونواده
با سپاس

سلام.
بین 16 تا 16.5 میلیون تومان :

تندر 90 E2 LP مدل 89 16500000 تومان
پژو 405 GLX دوگانه سوز رو صفر کیلومتر
پژو 206 SD V1 مدل 90 قیمت 16400000 تومان

deejaydeejay
23-07-2012, 23:10
ممنون از شما دوست عزیز اگه لطف کنید یه چندتا دلیلم بیارید ممنون میشم
206 از نظر قدرت اینا و مصرف از همه بهتره نه؟ولی انگار آپشن اینا نداره؟! قیافشم خوبه که خودم نظرم رو این بود بعد ال نود
ال نود مصرف و قدرتش از 405 بهتره ولی از 206 ضعیفتر و مصرف بیشتری داره و ظاهرش از هر دو زشت تر
405 هم از نظر قدرت ضعیفتر و مصرفش بیشتره قیافش بد نیست
بخاطر ایناس انتخاب برام سخت شده

mohsenjxj
24-07-2012, 09:49
خدمت شما

سورن معمولي:

سورن ELX

با این اوصاف داخل سورن معمولی مثل سمند lx هست و تفاوتی نداره. درسته؟

mohamad skystar
24-07-2012, 11:18
با این اوصاف داخل سورن معمولی مثل سمند lx هست و تفاوتی نداره. درسته؟

بله دوست من
یکی از دلایل شکست سورن معمولی همین بود.
داخلش کاملا شبیه به سمند LX هست فقط غربیلک فرمان عوض شده اونم
به خاطر نصب ایربگ

775e
24-07-2012, 11:24
سلام به همه دوستان
پدرم می خواد ماشینو عوض منه و یک ماشین دست 2 با قمت 10 تومن بگیره.
بنظر شما چه ماشینی خوبه تو این بازار باید صبر کرد یا....
این ماشین رو برای شهر می خوایم مصرفش پایین باشه

dash_mehdi
24-07-2012, 11:39
سلام به همه دوستان
پدرم می خواد ماشینو عوض منه و یک ماشین دست 2 با قمت 10 تومن بگیره.
بنظر شما چه ماشینی خوبه تو این بازار باید صبر کرد یا....
این ماشین رو برای شهر می خوایم مصرفش پایین باشه

خب با اين اوصاف پرايد بهترين گزينه پيشه روي شماست كه ميتونيد كم كاركردشو هم بخريد :20:

thacker
24-07-2012, 22:27
سلام ... میخواستم بپرسم آیا هنوز گل تولید میشه یا نه ؟

و اینکه تا سقف 20 میلیون تومان ، بهترین ماشینی که میتونم بگیرم چیه ؟

D r i v e r
24-07-2012, 22:39
خیر گل تولید نمیشه
در حد صفرش پیدا میشه با کارکرد خیلی خیلی پایین
یکیشو مدل 87 فکر کنم 17 تومن قیمت گذاشته بودن البته میگم مشابه به صفر
وگرنه در حد صفرشو با 14 - 14.5 میشه خرید
پیشنهاد میکنم یه سری به تاپیک
قوانین بخش مشاوره خرید خودرو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هم بزنین
چون نیاز هاتون رو از خودرویی که میخواین بگیرین باید بگین!

thacker
24-07-2012, 22:44
از بین اینا کدوم رو بخرم ؟ ریو - 206 - ال90 - پرشیا ؟ تا قیمت 20 تومن بهترین چیزی که میتونم بگیرم چیه ؟

mohamad skystar
24-07-2012, 23:47
از بین اینا کدوم رو بخرم ؟ ریو - 206 - ال90 - پرشیا ؟ تا قیمت 20 تومن بهترین چیزی که میتونم بگیرم چیه ؟

هرکدوم از این 4 خودرو که نام بردین معایب و مزایایی دارن.
بهتره ملاک های خودتون رو برای انخخاب خودرو مشخص کنید
تا زودتر به نتیجه برسید

shayanb2004
25-07-2012, 15:17
دوستان در مورد خرید خودروهای زیر یه مشاوره کوچولو میخواستم:
1. زانتیا مدل 84، 75 هزار کارکرد،17/800 میلیون
2.زانتیا 85، 17/200 م.
3. زانتیا 83، 17/500 م.
شنیده بودم که مدل 84 زانتیا جزو مدلهای خوبش هستش، حالا میخوام ببینم به صرفه هستش که اگر شد یکی از اینها رو خریداری کنم یا اینکه بعد یه مدت به خرج میافته؟؟؟!!!...

asrit.net
25-07-2012, 15:57
دوستان من یک سوال راجع به 206 تیپ 6 مدل 86 داشتم. راستش یکی از دوستانم این ماشین را دیده

با قیمت 10800000 تومان (یک گلگیر رنگ دارد). حالا سوال اینجا است با توجه به اتومات بودن دردسر دارد

یا نه و از کجا سلامت گیربکس را بفهمیم ؟

mohamad skystar
25-07-2012, 17:16
دوستان در مورد خرید خودروهای زیر یه مشاوره کوچولو میخواستم:
1. زانتیا مدل 84، 75 هزار کارکرد،17/800 میلیون
2.زانتیا 85، 17/200 م.
3. زانتیا 83، 17/500 م.
شنیده بودم که مدل 84 زانتیا جزو مدلهای خوبش هستش، حالا میخوام ببینم به صرفه هستش که اگر شد یکی از اینها رو خریداری کنم یا اینکه بعد یه مدت به خرج میافته؟؟؟!!!...

سلام.
در مورد خرید زانتیا باید دقت کافی داشته باشید که از نظر فنی وموتوری مشکلی نداشته باشه
چون زانتیا ماشین پر استهلاکی هست و قیمت لوازم یدکیش هم بالاست .
بین این 3 مورد که ذکر کردین
زانتیا مدل 85 الان قیمتش 22 میلیون تومان هست اینکه شما زدین 17.800 تومن احتمالا مشکلی داره
زانتیت مدل 84 هم گزینه مناسبیه قیمتش هم حدودا همینه با کمی اختلاف

mohamad skystar
25-07-2012, 17:19
دوستان من یک سوال راجع به 206 تیپ 6 مدل 86 داشتم. راستش یکی از دوستانم این ماشین را دیده

با قیمت 10800000 تومان (یک گلگیر رنگ دارد). حالا سوال اینجا است با توجه به اتومات بودن دردسر دارد

سلامت گیربکس رو مکانیک های مجرب و نمایندگی های ایران خودرو بهتون میگن.
اتومات بودن دردسری نداره اگر گیربکس سالم باشه خیلی هم خوبه
این قیمتی که دادن جالبه فکر نمیکنم تیپ 6 این مدل با این قیمت گیر بیاد حتی اگر یک گلگیر رنگ شده باشه.
بهتره تو انتخاب ماشین دقت داشته باشید.

danijon_2006
25-07-2012, 19:11
یه ال 90 مدل 87 تیپ e2slx داریم.میخوایم بفروشیم یه ماشین دیگه بگیریم.فعلا نظرمون رو ال 90 نو هست ولی میخوام ببینم اگه 4 تومن هم بزاریم روش چی میشه خرید؟مزدا 323 هم یکی از گزینه ها هست.اگه میشه یه مشاوره ای بدین

hossein.az
25-07-2012, 20:43

برای سلامتی گیریبکس خودتون پشت ماشین بشینین و پند تا معکوس بدید مشخص میشه ,عموما مشکلی که پیدا میکنه اینکه وقتی با ماشین سرعت 20برید بعد به یکباره گاز بدید اگه یه حالتی مثه لگد زدن داشت مشکل داره.
قیمتی که بتون دادن خیلی پایین هست ,حتما روی خرید دقت نمایید. قیمت صفر تا 28000000میلیون فروش داشته

mohamad skystar
26-07-2012, 00:44
یه ال 90 مدل 87 تیپ e2slx داریم.میخوایم بفروشیم یه ماشین دیگه بگیریم.فعلا نظرمون رو ال 90 نو هست ولی میخوام ببینم اگه 4 تومن هم بزاریم روش چی میشه خرید؟مزدا 323 هم یکی از گزینه ها هست.اگه میشه یه مشاوره ای بدین

تندر 90 E2 مدل 87 قیمت 14500000 تومان هست سالم و بدون رنگ
اگر 4 میلیون تومان دیگه اضافه کنید حدود 18.5 میلیون تومان میشه تندر 90 فول صفرکیلومتر میتونید بخرید
اما مزدا 323 نمیشه.برای خرید مزدا 323 تمیز و درجه یک حداقل باید از 22 میلیون تومان به بالا هزینه کنید.
پارس ELX مدل 88 هم میتونید انتخاب کنید.

dostejadid
26-07-2012, 02:10
سلام دوستان من با پولی که دارم میتونم بین 405 اس ال ایکس و l90 یکی رو بخرم
اولین اولویتم هم با توجه به گرمای خوزستان کولر ماشینه بعدش مسائل دیگه
می خواستم نظر شما بپرسم کدومشون بهتره؟

mohamad skystar
26-07-2012, 02:53
سلام دوستان من با پولی که دارم میتونم بین 405 اس ال ایکس و l90 یکی رو بخرم
اولین اولویتم هم با توجه به گرمای خوزستان کولر ماشینه بعدش مسائل دیگه
می خواستم نظر شما بپرسم کدومشون بهتره؟

اگر ملاک های خودتون رو کاملتر ذکر میکردین خیلی بهتر بود
چون این دو خودرو الان رقیب جدی هم هستن تو بازار
اما از نظر کولر و خنک کردن هم شبیه به هم هستن و فرقی ندارن

dostejadid
26-07-2012, 12:55
اگر ملاک های خودتون رو کاملتر ذکر میکردین خیلی بهتر بود
چون این دو خودرو الان رقیب جدی هم هستن تو بازار
اما از نظر کولر و خنک کردن هم شبیه به هم هستن و فرقی ندارن

با تشکر از راهنماییتون
شما مطمئن هستین از اینکه کولرهاشون یکی هستن
دوست من ساعت 8 شب دماسنج پرشیا دمای 52 درجه رو نشون میده دیگه باقیشو خودت بخون
توی خوزستان اولین گزینه کولر ماشینه اگه خوب نباشه یه ریال ارزش نداره که با زن وبچه خیس عرق و سرخ از شدت گرما بخواین برین بیرون
من شنیده بودم کولرهای پژوهای 1800 خوب بوده و اینجا جواب داده ولی ازر ال 90 ی ها از هر که پرسیدم گفته تو گرما مشکل داره دونفر رو که دیدم گفتن کمپرسور کولر مگانشون سوخته
نمایندگی پارس خودرو توی ماهشهر گفت ظهر که از ماهشهر زدیم بیرون کولر ال 90 توی راه افتاد رو فن
حالا این tu5 ها مثه 1800 قدیمی با کولر خوب جواب میدن؟

dash_mehdi
26-07-2012, 13:14
با تشکر از راهنماییتون
توی خوزستان اولین گزینه کولر ماشینه اگه خوب نباشه یه ریال ارزش نداره که با زن وبچه خیس عرق و سرخ از شدت گرما بخواین برین بیرون
من شنیده بودم کولرهای پژوهای 1800 خوب بوده و اینجا جواب داده ولی ازر ال 90 ی ها از هر که پرسیدم گفته تو گرما مشکل داره دونفر رو که دیدم گفتن کمپرسور کولر مگانشون سوخته
نمایندگی پارس خودرو توی ماهشهر گفت ظهر که از ماهشهر زدیم بیرون کولر ال 90 توی راه افتاد رو فن

كي گفته 405 1800 كولر خوبي داره؟
از بين كولر ها 206 مخصوصا تيپ 3 به بالا خيلي خوبه و از بين 405 تي يو 5 و تندر9 خب تندر 90 كولرش بيشتر خنك ميكنه اما دوام 405 رو نداره.
اما اگر بودجتون تا مرز 19 تومن ميرسه و يا مي تونيد اقساطي بخريد بهترين كولر در بين خودرو هاي زير 30 ميليون مربوز به سورن elx هست
اين چيزيه كه خوده من تست كردم و از بين هيونداي ورنا-انواع پژو پارس-انواع تيپ هاي 206-تندر90-405 كه من تست كردم هيچ كدوم به سورن elx نرسيدند.
كولر بسيار قدرت مندي داره و يكي ديگر از مزيت هاش اينه كه دريچه تهويه براي سرنشينان عقب هم داره و سيستم تهويه كاملا اتوماتيك هست.
همچنين در بين موتور هاي خودرو هاي زير 20 ميليون بهترين موتوري كه تو شرايط سخت اب و هوايي خوزستان ميتونه بهتر دوام بياره موتور سورن elx يعني XU7 هست.
اگر بودجتون كافي نيست به راحتي ميتونيد شرايط اقساطي يا چكي ايرانخودرو رو ورداريد

mohamad skystar
26-07-2012, 14:04
با تشکر از راهنماییتون

در کل تجربه نشون داده که کولر خودروهای با موتور XU7 عملکرد خوبی داره.
کولر موتورهای TU5 هم خوب جواب داده دوست من 405 با موتور TU5 داره و از کولرش خیلی تعریف میکرد
و چند بارم مسافرت جنوب داشتن راضی بودن.

D r i v e r
26-07-2012, 17:26
كي گفته 405 1800 كولر خوبي داره؟
از بين كولر ها 206 مخصوصا تيپ 3 به بالا خيلي خوبه و از بين 405 تي يو 5 و تندر9 خب تندر 90 كولرش بيشتر خنك ميكنه اما دوام 405 رو نداره.
اما اگر بودجتون تا مرز 19 تومن ميرسه و يا مي تونيد اقساطي بخريد بهترين كولر در بين خودرو هاي زير 30 ميليون مربوز به سورن elx هست
اين چيزيه كه خوده من تست كردم و از بين هيونداي ورنا-انواع پژو پارس-انواع تيپ هاي 206-تندر90-405 كه من تست كردم هيچ كدوم به سورن elx نرسيدند.
كولر بسيار قدرت مندي داره و يكي ديگر از مزيت هاش اينه كه دريچه تهويه براي سرنشينان عقب هم داره و سيستم تهويه كاملا اتوماتيك هست.
همچنين در بين موتور هاي خودرو هاي زير 20 ميليون بهترين موتوري كه تو شرايط سخت اب و هوايي خوزستان ميتونه بهتر دوام بياره موتور سورن elx يعني XU7 هست.
اگر بودجتون كافي نيست به راحتي ميتونيد شرايط اقساطي يا چكي ايرانخودرو رو ورداريد
این XU7 ها مگه کولر و کمپرس کولر و ... همشون یکی نیست؟!
حالا با بعضی تفاونا ها که توی همه مدل ها مشاهده میشه
حالا چطور میتونه کولرش خیلی خنک کنه؟!
مثل این میمونه بگیم پرشیا کولر بهتری داره نسبت به 405!

Pourya-pc
26-07-2012, 17:56
این XU7 ها مگه کولر و کمپرس کولر و ... همشون یکی نیست؟!
حالا با بعضی تفاونا ها که توی همه مدل ها مشاهده میشه
حالا چطور میتونه کولرش خیلی خنک کنه؟!
مثل این میمونه بگیم پرشیا کولر بهتری داره نسبت به 405!

کمپرسورهاشون که اکثرا یکی هست ، به طور مثال من برای 206 تیپ 6 کمپرسور عوض کردم مال سمند بود !
فن هاشون فرق میکنه ، فن سمند خیلی قوی تر از پارس و 405 هست ، و همینطور 206 قوی تر از پارس و 405 . فراموش نشه که اتاق ماشین هم روی این موضوع بی تاثیر نیست .
اما مشکل عدیده و عجیب اینه که به طور مثال پراید من به طرز عجیبی کولرش خنک میکنه طوریکه که مزدا 3 نیو هم داشتم اینجوری نبود ، به محض روشن شدن بعد از 2 دیقه سوز عجیبی داره ، اما پراید مادرم که مدل 90 هست و اونم پارسال خریدیم کولرش اصلا جون نداره و اونطور خنک نمیکنه ، بردم نمایندگی چک کردن و گازش هم بی مشکل بود !
اما من فکر میکنم موضوع همین گاز هست که از چه نوعی و چه درجه ایی باشه ، مثلا درجه 1 یا 2 یا ....

mohamad skystar
26-07-2012, 23:44
کمپرسورهاشون که اکثرا یکی هست ، به طور مثال من برای 206 تیپ 6 کمپرسور عوض کردم مال سمند بود !
فن هاشون فرق میکنه ، فن سمند خیلی قوی تر از پارس و 405 هست ، و همینطور 206 قوی تر از پارس و 405 . فراموش نشه که اتاق ماشین هم روی این موضوع بی تاثیر نیست .
اما مشکل عدیده و عجیب اینه که به طور مثال پراید من به طرز عجیبی کولرش خنک میکنه طوریکه که مزدا 3 نیو هم داشتم اینجوری نبود ، به محض روشن شدن بعد از 2 دیقه سوز عجیبی داره ، اما پراید مادرم که مدل 90 هست و اونم پارسال خریدیم کولرش اصلا جون نداره و اونطور خنک نمیکنه ، بردم نمایندگی چک کردن و گازش هم بی مشکل بود !
اما من فکر میکنم موضوع همین گاز هست که از چه نوعی و چه درجه ایی باشه ، مثلا درجه 1 یا 2 یا ....

در حقیقت اینجوری نبوده و این متاسفانه کار شرکت هست که برخی قطعات رو به برخی خودروها میخورونه.
در مورد پراید هم مواقم اما یه مورد دیگه امکان داره پراید شما بعد از مدتی کارکرد کولرش دیگه اون سرمای اولیه رو نداشته باشه

dostejadid
27-07-2012, 10:48
حالا با توجه به این تفاسیر یه ماشین کارمندی که اکثراً برای توی شهر استفاده بشه و موقع فروش کمتریت افت قیمت رو داشته باشه برای خوزستان و بین 15 تا 17 چی رو پیشنهاد میدید

dash_mehdi
27-07-2012, 11:39
حالا با توجه به این تفاسیر یه ماشین کارمندی که اکثراً برای توی شهر استفاده بشه و موقع فروش کمتریت افت قیمت رو داشته باشه برای خوزستان و بین 15 تا 17 چی رو پیشنهاد میدید

تندر 90 فول مدل 90

ahoora f
27-07-2012, 11:46
تا 15میلیون حالا یه کم بالا پایین چه مدلهایی میشه خرید؟
من خودم نظرم روی 206تیپ5 و پرشیا هست...حالا دوستان به نظرتون چه مدلی و چه سالی بهترین انتخاب من میتونه باشه؟

dash_mehdi
27-07-2012, 12:00
تا 15میلیون حالا یه کم بالا پایین چه مدلهایی میشه خرید؟
من خودم نظرم روی 206تیپ5 و پرشیا هست...حالا دوستان به نظرتون چه مدلی و چه سالی بهترین انتخاب من میتونه باشه؟

اگه با خودروي كاركرده مشكلي نداريد خب ميتونيد 206 تيپ 3 مدل 87 و 88 رو انتخاب كنيد ولي تيپ 5 حداكثر 85 گيرتون اگه بياد و چون كاركردش زياده توصيه نميشه.
اما خودرويي كه من بهتون توصيه مي كنم 405 slx tu5 مدل 90 و 91 هست كه از همه ي گزينه ها بهتره. پژو پارس هم با توجه به بودجون گزينه خوبي نداره. :20:

mohamad skystar
27-07-2012, 13:50

دوستمون مهدی تندر 90 رو پیشنهاد دادن
در ادامه یه گزینه دیگه هم میشه انتخاب کرد اونم پژو 405 با موتور TU5 هست.
ریو هم هست که با توجه به انتخاب تندر 90 و 405 ریو گزینه آخر خواهد بود.

ahoora f
27-07-2012, 14:53
اگه با خودروي كاركرده مشكلي نداريد خب ميتونيد 206 تيپ 3 مدل 87 و 88 رو انتخاب كنيد ولي تيپ 5 حداكثر 85 گيرتون اگه بياد و چون كاركردش زياده توصيه نميشه.
اما خودرويي كه من بهتون توصيه مي كنم 405 slx tu5 مدل 90 و 91 هست كه از همه ي گزينه ها بهتره. پژو پارس هم با توجه به بودجون گزينه خوبي نداره. :20:
اتفاقا خودروی کارکرده میخوام چون هنوز رانندگیم زیاد خوب نیست و میدونم حتما به درودیوار میخوره پس فعلا کارکرده میخوام بگیرم یه مدت.ولی چیزی میخوام باشه اذیتم نکنه
یعنی با 15تومن یه پارس 86 و87 نمیشه گیر اورد؟.بدنه اصلا برام مهم نیست بیشتر موتور و فنی سالم باشه
405 که اصلا خوشم نمیاد حالا هرچی هم گزینه خوبی باشه...

mohamad skystar
27-07-2012, 15:41
اتفاقا خودروی کارکرده میخوام چون هنوز رانندگیم زیاد خوب نیست و میدونم حتما به درودیوار میخوره پس فعلا کارکرده میخوام بگیرم یه مدت.ولی چیزی میخوام باشه اذیتم نکنه
یعنی با 15تومن یه پارس 86 و87 نمیشه گیر اورد؟.بدنه اصلا برام مهم نیست بیشتر موتور و فنی سالم باشه
405 که اصلا خوشم نمیاد حالا هرچی هم گزینه خوبی باشه...

چرا دوست من پارس هم گیر میاد.
دستمون به این دلیل پارس رو پیشنهاد نداده چون موتورش XU7 قدیمی هست که مصرف سوخت بالا و بازده کمی داره
برای همین 405 با موتور TU5 رو پیشنهاد داد که هم صفر کیلومتر میتونید انتخاب کنید هم اینکه موتور TU5 مصرف سوخت مناسب و بازدهی بهتری نسبت موتور XU7 داره.
واگرنه شما میتونید پارس هم انتخاب کنید و مشکلی نیست .پارس مدل 88 رو میتونید انتخاب کنید که از همه نظر عالی باشه.

ahoora f
27-07-2012, 16:27
نظرتون درباره 206 تیپ6 چی هست؟یه مدل 86 که 87هزار کار کرده میده 14.5میلیون... به نظرتون ارزش داره یا نه؟
دنده اتوماتیک رانندگیش با دنده دستی چقدر فرق داره ؟یه توضیح کلی از مزایا و معایب دنده اتوماتیک بدین لطفا(بخصوص دنده اتومات 206)

dash_mehdi
27-07-2012, 17:30
نظرتون درباره 206 تیپ6 چی هست؟یه مدل 86 که 87هزار کار کرده میده 14.5میلیون... به نظرتون ارزش داره یا نه؟
دنده اتوماتیک رانندگیش با دنده دستی چقدر فرق داره ؟یه توضیح کلی از مزایا و معایب دنده اتوماتیک بدین لطفا(بخصوص دنده اتومات 206)

شما مطمئني قيمتت درسته؟تيپ 6 مدل 86 حداقل 1.5 تا 2 تومن بيشتره از اين قيمت.
به هر حال اگه همچين چيزي پيدا كرديد بخريد كه خيلي خوبه.
گيربكس اتومات 206 جزء گيربكس هاي خيلي خوبه ماشين هاي رنج پايينه. رانندگي با خودروي اتومات خيلي خيلي دلچسب و راحته و ديگه زحمت كلاچ گرفتن و نيم كلاچ هاي ترافيك هم ديگه نداره. گيربكس اتومات در برابر دستي هيچ نقصي نداره ولي احتياج به مراقبت و دقت بيشتري مي خواد چون اگه خراب بشه خرج زيادي رو دستتون ميزاره :20:

ahoora f
27-07-2012, 18:04
شما مطمئني قيمتت درسته؟تيپ 6 مدل 86 حداقل 1.5 تا 2 تومن بيشتره از اين قيمت.
به هر حال اگه همچين چيزي پيدا كرديد بخريد كه خيلي خوبه.
گيربكس اتومات 206 جزء گيربكس هاي خيلي خوبه ماشين هاي رنج پايينه. رانندگي با خودروي اتومات خيلي خيلي دلچسب و راحته و ديگه زحمت كلاچ گرفتن و نيم كلاچ هاي ترافيك هم ديگه نداره. گيربكس اتومات در برابر دستي هيچ نقصي نداره ولي احتياج به مراقبت و دقت بيشتري مي خواد چون اگه خراب بشه خرج زيادي رو دستتون ميزاره :20:
بله همین قیمت رو گفتن به من ...یه مدل دیگه 86 هم هست 15میگه حالا کارکرد و اپشنهاش رو نمیدونم چیه
یعنی از بین تیپ5 و تیپ6 به نظرتون تیپ6 بهتر هست؟
الان من از بین پارس و 206 تیپ5 و تیپ6 یکی رو میخوام انتخاب کنم در حدود قیمت 15میلیون...الان نظرم روی تیپ6 هست...یعنی اگه مدل 86-87 با 15تومن سالم گیرم بیاد ارزش خرید داره در مقابل پارس و تیپ5؟

mohamad skystar
27-07-2012, 18:17
بله همین قیمت رو گفتن به من ...یه مدل دیگه 86 هم هست 15میگه حالا کارکرد و اپشنهاش رو نمیدونم چیه
الان من از بین پارس و 206 تیپ5 و تیپ6 یکی رو میخوام انتخاب کنم در حدود قیمت 15میلیون...الان نظرم روی تیپ6 هست...یعنی اگه مدل 86-87 با 15تومن سالم گیرم بیاد ارزش خرید داره در مقابل پارس و تیپ5؟

تفاوت بین تیپ 5 و تیپ 6 تو گیربکس هست تیپ 5 دیتی و تیپ 6 اتوماتیک
اینکه کدوم انتخاب بشه به خودت بستگی داره. به مراتب اگر اهل رانندگی روان و ارام و لذت بخش باشی گیربکس اتوماتیک انتخاب میشه
اما اگر اهل شتاب گیری و معکوس کشیدن هستی تیپ 5
با 15 میلیون تومان تیپ 6 مدل 85 گیرمیاد
اگر خودروی جادار تر و فضای کابین بیشتر و صندوق عقب جادار بخوای میشه پارس رو انتخاب کرد.

thacker
27-07-2012, 22:07
بین 206 SD v9 و ال 90 E2 کدوم رو بگیرم ؟ از همه نظر بهتر باشه ...
میخوام 2-3 سال نگهش دارم ، فروششم راحت باشه ... بقیه چیزاش (مثلا فضای سرنشینا و ... ) مهم نیست ...

hossein.az
27-07-2012, 22:44
بین 206 SD v9 و ال 90 E2 کدوم رو بگیرم ؟ از همه نظر بهتر باشه ...
میخوام 2-3 سال نگهش دارم ، فروششم راحت باشه ... بقیه چیزاش (مثلا فضای سرنشینا و ... ) مهم نیست ...

206sd v9 در محدوده قیمتی که شما میخواید نیست قیمتش الان 29 تومنه وال90 e2 قیمتش 19تومنه

در مورد کارکرد هر دو خودرو خوب هستند و از نظر فضای سرنشین 206 فضای کمتری نسبت ال90 دارد,که شما با این مساله مشکلی ندارید.
از نظر فروش هر دو خودرو بازار خوب و مناسبی دارند اما باز هم ال 90 در شهرستانها از بازار بهتری نسبت به v9 برخوردار است .
نظر من با ال90 هست ,با این قیمت ها روی مورد دیگر هم فکر کنید: 405 slx با موتور tu5 و پارس lx با موتور tu5(البته اگه از 405 خوشتون نمیاد.)

ARSENAL.COM
28-07-2012, 10:16
سلام من میخوام یه هوندا آکورد 93 بخرم 11 میلیون ... لوازم یدکی و خدماتش هست ؟

mohamad skystar
28-07-2012, 10:40
سلام من میخوام یه هوندا آکورد 93 بخرم 11 میلیون ... لوازم یدکی و خدماتش هست ؟

خودروهای خارجی دهه 90
الان قطعاتش کمیاب هست اما میشه گیر آورد
در ضمن همه جا هم نیست و قطعات این نوع خودروها
فقط تو بازار های قدیمی لوازم یدکی پیدا میشه.
همچنین مکانیکی های قدیمی
آکورد مدل 93 رو هم مناسب خریدین

ARSENAL.COM
28-07-2012, 10:58
خودروهای خارجی دهه 90
الان قطعاتش کمیاب هست اما میشه گیر آورد
در ضمن همه جا هم نیست و قطعات این نوع خودروها
فقط تو بازار های قدیمی لوازم یدکی پیدا میشه.
همچنین مکانیکی های قدیمی
آکورد مدل 93 رو هم مناسب خریدین

ممنون از جوابتون .. راستش مدل 93 exi هستش .. سانروف داره ولی دنده دستی .. رنگ دودی.. ماشین روپاست . میشه زیر 10 هم خرید .. به نظرتون ارزش داره ؟

Pourya-pc
28-07-2012, 11:39

این ماشین ( تیپ 6 اتومات ) زمانی خوبه که صفر دستت باشه هرچند که جدیداش خیلی مشکل ساز شده ( حتی 207 اتومات )
اگر قصد خرید کارکرده دارید دنده دستی بسیار بهتر هست و پیشنهاد میشه . خرابی و هزینه ی اتومات خیلی بیشتر هست و هرکسی ازش سر در نمیاره ، اینم بدونید اگر اتومات در جاده قفل کنه و به مشکل بر بخوره تنها راه یدک کشیدن خودروی مذکور است .

mohamad skystar
28-07-2012, 12:04
ممنون از جوابتون .. راستش مدل 93 exi هستش .. سانروف داره ولی دنده دستی .. رنگ دودی.. ماشین روپاست . میشه زیر 10 هم خرید .. به نظرتون ارزش داره ؟

اگر از نظر فنی مشکلی نداشته باشه و بدنه هم در شرایط مناسبی باشه بله ارزش داره.

ahoora f
28-07-2012, 12:29
این ماشین ( تیپ 6 اتومات ) زمانی خوبه که صفر دستت باشه هرچند که جدیداش خیلی مشکل ساز شده ( حتی 207 اتومات )
اگر قصد خرید کارکرده دارید دنده دستی بسیار بهتر هست و پیشنهاد میشه . خرابی و هزینه ی اتومات خیلی بیشتر هست و هرکسی ازش سر در نمیاره ، اینم بدونید اگر اتومات در جاده قفل کنه و به مشکل بر بخوره تنها راه یدک کشیدن خودروی مذکور است .
حرف شما کاملا درسته ولی من میخوام دنده اتومات بگیرم حالا دیگه خرج هم افتاد باید پای لرزش نشست.
ولی اینکه میگید اگه توی جاده قفل کرد باید یدک کشید مگه گیربکس دنده دستی قفل کنه چیکارش میشه کرد؟اونم خب یا باید یدک کشید یا تعمیرگاه رو اورد رو سر ماشین
حالا من بین تیپ6 و صندوق دار اتومات موندم کدوم رو بگیرم...کار کرده هم میخوام بگیرم حالا 86تا88 چیز سالمی گیرم بیاد
به نظر اساتید تیپ6 بهتر هست یا صندوقدار اتومات؟؟؟یه مقایسه کنید لطفا بین این دو مدل

hossein.az
28-07-2012, 13:29
حرف شما کاملا درسته ولی من میخوام دنده اتومات بگیرم حالا دیگه خرج هم افتاد باید پای لرزش نشست.
ولی اینکه میگید اگه توی جاده قفل کرد باید یدک کشید مگه گیربکس دنده دستی قفل کنه چیکارش میشه کرد؟اونم خب یا باید یدک کشید یا تعمیرگاه رو اورد رو سر ماشین
حالا من بین تیپ6 و صندوق دار اتومات موندم کدوم رو بگیرم...کار کرده هم میخوام بگیرم حالا 86تا88 چیز سالمی گیرم بیاد
به نظر اساتید تیپ6 بهتر هست یا صندوقدار اتومات؟؟؟یه مقایسه کنید لطفا بین این دو مدل

206 تیپ6 از نظر فنی با sd v9هیچ فرقی نداره
تنها تفاوتشون اون قسمت صندوقه وبس
اگر که زیاد مسافرت میرید ,فضای صندوق براتون مهمه و برای مصرف خانوادگی میخواهید v9

asrit.net
28-07-2012, 17:03
دوستان یک مشاوره قیمت می خواستم.

یک L90 E1 فول نقره ای 86 است با 88000 کارکرد ، بدون رنگ ، بیمه هم تا برج 8 و 6 سال تخفیف

قیمت داده 12 میلیون. می خواستم بدانم ، قیمت اش می ارزد یا نه.

فقط یک مقداری فوری است. ممنون

Pourya-pc
28-07-2012, 17:40
دوستان یک مشاوره قیمت می خواستم.

یک L90 E1 فول نقره ای 86 است با 88000 کارکرد ، بدون رنگ ، بیمه هم تا برج 8 و 6 سال تخفیف

قیمت داده 12 میلیون. می خواستم بدانم ، قیمت اش می ارزد یا نه.

فقط یک مقداری فوری است. ممنون
قيمتش تقريباً همينه . البته تا ١١ مليون هم هست ، بستگي به تميزي و خونگي بودنش داره .

MASOUDFH660
28-07-2012, 20:56
سلام دوستان کسی میدونه پارس از چه سالی ترمز abs روش گذاشتن

mohamad skystar
28-07-2012, 21:07
سلام دوستان کسی میدونه پارس از چه سالی ترمز abs روش گذاشتن

پارس معمولی از سال 87 یا 88 مجهز به ABS شد.
البته پارس ELX از همون روز اول یعنی سال 84 دارای سیستم ABS بود.
پارس سال هم که از سال 88 به بازار اومد مجهز به ABS بود.

cina30
30-07-2012, 03:47
سلام دوستان و زحمت كشان اين بخش

يه ماشين ميخوام تا سقف 18 ميليون

مسلما صفر نميخوام چون افتضاحه و هيچ كدوم جوون پسند نيست

نظرتون راجبه جنتو چيه ؟!
گل هم ميپسندم ولي ارزش نداره حداكثر 13 14 ميارزه به نظرم

چه ماشيني پيشنهاد ميديد ؟

ترجيحا ماشين كوچيك و جمو جور ميپسندم

206 خز شده ...

پيشنهاد بديد با ذكر توضيح

پيشاپيش ممنون

mohamad skystar
30-07-2012, 10:42
سلام دوستان و زحمت كشان اين بخش

يه ماشين ميخوام تا سقف 18 ميليون

مسلما صفر نميخوام چون افتضاحه و هيچ كدوم جوون پسند نيست

نظرتون راجبه جنتو چيه ؟!
گل هم ميپسندم ولي ارزش نداره حداكثر 13 14 ميارزه به نظرم

چه ماشيني پيشنهاد ميديد ؟

ترجيحا ماشين كوچيك و جمو جور ميپسندم

206 خز شده ...

پيشنهاد بديد با ذكر توضيح

پيشاپيش ممنون

خودروهای زیر 20 میلیون تومن همیشه مشکلاتی دارن.
جن 2 هم مشکلات خودش رو داره موارد زیر:

نداشتن دید عقب مناسب به دلیل طراحی عقب خودرو ( بدترین دید عقب بین همه خودروها )
کیفیت پایین ادوات داخلی که به مرور زمان کمتر هم میشه
کمبود قطعات یدکی
به دلیل اسپرت بودنش رانندگی باهاش خشکه

از مزایاش هم میشه به موتورش اشاره کرد که کم مصرف و با قدرت و شتاب مناسب

فولکس گل هم ماشین پر استهلاکی هست اما نسبت به جن 2 خیلی بازار بهتری داره.
مصرف سوختش نسبت به جن بالاتره اما ایمنی بهتری داره همچنین فضای سرنشین بهتری رو فراهم میکنه.
206 رو هم که مد نظر قرار ندادین

cina30
30-07-2012, 11:26
يعني از ال90 هم ديد عقبش بدتره ؟!

خوب تا 18 ميليون پيشنهاد شما چيه (بدون در نظر گرفتن مواردي كه ذكر كردم) ؟

mohamad skystar
30-07-2012, 11:41

دید قب جن 2 حتی از تندر هم بدتره.
تا 18 میلیون تومن خودروهای زیر:
پژو 405 با موتور TU5 که الان بهترین خودرو صفر کیلومتر در این رنج قیمت هست.
تندر 90 E2 LP که تیپ فول تندر هست رو هم میتونید انتخاب کنید.
اگر میبینید 206 رو پیشنهاد نمیدم چون خودتون مد نظر قرار ندادین

hossein.az
30-07-2012, 15:22

405 slx با معیاراتون همخوانی داره اما قبل از اون به این آگهی هم یه نگاه بنداز ,قیمتش خیلی مناسبه .رینگ و لاستیک هم داره.

ahoora f
30-07-2012, 16:54
ماشین دنده اتوماتیک تا 20 تومن چی میشه گرفت؟البته بجز 206 که اونو میدونم
با این قیمت که حتما صفر چیزی پیدا نمیشه...کارکرده میخوام ولی چیزی که خوب جواب داده باشه اذیت نکنه...از 83 به اینور با این قیمت چیا میشه گرفت؟

mohamad skystar
30-07-2012, 18:10
ماشین دنده اتوماتیک تا 20 تومن چی میشه گرفت؟البته بجز 206 که اونو میدونم
با این قیمت که حتما صفر چیزی پیدا نمیشه...کارکرده میخوام ولی چیزی که خوب جواب داده باشه اذیت نکنه...از 83 به اینور با این قیمت چیا میشه گرفت؟

پژو پارس اتوماتیک مدل 89 یا 90 میتونید انتخاب کنید به غیر 206 فقط همین هست.

amirshiraz
01-08-2012, 10:38
سلام به همه دوستان،کارشناسان خدا قوت
من یه مزدا دو کابین با بودجه تقریبا 15 تومن می خواستم بردارم.برای مصرف معمول میخواستم قصد ندارم باربری کنم.گاهی هم میخواستم باهاش برم مسافرت
میخواستم از کیفیت این ماشین برام بگید؟مصرف بنزینش؟دوگانه سوزش چطوره؟استهلاکش؟
با این بودجه تو شهر شیراز چه مدلیشو می تونم بردارم؟

Amin-Nasim
01-08-2012, 11:14
سلام
اگر برای مصرف معقول میخواین و قصد باربری ندارید اصلا مزدا رو به شما پیشنهاد نمیکنم
صندلی های خیلی بدی داره اصلا راحت نیستن
فنر بندی خیلی بده همه ضربات رو به بدن ادم منتقل میکنه
کیفیت هم خیلی پایینه
مصرف سوختش با توجه به موتورش بالاست
کلا باید به فکر گزینه دیگه ای باشید
مثل 405 tu5
------------
اگه فضولی نباشه میشه بگین چه جوری به این نتیجه رسیدین که مزدا برای شما مناسبه ؟؟؟؟؟؟؟؟

amirshiraz
01-08-2012, 16:12
دوست من ممنون از پاسخگوییتون
قضیه اینه که این پول وامه و من مجبورم یه وسیله باری بخرم.شما پیشنهاد دیگه ای دارید ممنونم راهنمایی کنید.مگه دو کابین ،چیز دیگه ای هم هست؟

Amin-Nasim
01-08-2012, 16:46
پس با این حساب دیگه انتخابی ندارین
البته پاژن هم هست که شما همون مزدا بگیری بهتره کم دردسر تره
فک میکنم مدل 88 89 دوروبر 15 تومن قیمتشه

dash_mehdi
01-08-2012, 17:01
سلام به همه دوستان،کارشناسان خدا قوت
من یه مزدا دو کابین با بودجه تقریبا 15 تومن می خواستم بردارم.برای مصرف معمول میخواستم قصد ندارم باربری کنم.گاهی هم میخواستم باهاش برم مسافرت
میخواستم از کیفیت این ماشین برام بگید؟مصرف بنزینش؟دوگانه سوزش چطوره؟استهلاکش؟
با این بودجه تو شهر شیراز چه مدلیشو می تونم بردارم؟

سلام.ممنون دوست گلم

مزدا 2 كابين تقريبا بيشتر قطعات داخلش براي پرايده و كيفيت جالبي نداره. وارد جزئيات كيفيت اين وانت نميشم چون تو اين رنج بهترين انتخاب مزدا هست كه به نسبت پيكان كيفيت بسيار بالاتري داره.
مثرف بنزين بالايي نداره به نسب موتور 2000.
با اين بودجه هم مدل 87 و 88 ميتونيد برداريد

farhad_realmadrid
01-08-2012, 17:04
1- پرشیا مدل 87 خیلی تمیز، 60 تا کار کرده، 6 ماه بیمه. 14 تومن . می ارزه؟

2- معمولا ماشینهای خوب و کارکرده رو کجا میشه راحت پیدا کرد؟ مکانیکیها یا نمایشگاها؟

mohamad skystar
01-08-2012, 17:07
1- پرشیا مدل 87 خیلی تمیز، 60 تا کار کرده، 6 ماه بیمه. 14 تومن . می ارزه؟

2- معمولا ماشینهای خوب و کارکرده رو کجا میشه راحت پیدا کرد؟ مکانیکیها یا نمایشگاها؟

پارس مدل 87 قیمتش مناسبه چونه هم بزنی بهتره.
ماشیمن کارکرده رو تو نمایشگاه ها بگردی بهتر پیدا میکنی تا مکانیکی ها.

dostejadid
02-08-2012, 11:38
آقایون ایران خودرو محصولاتش رو بین 1 تا 1.5 میلیون برد بالا
اینو مد نظر قرار بدید توی سوال و پاسخهاتون

alpha_cafe
02-08-2012, 20:36
به نظر شما کدوم مدل هم از نظر قدرت و هم از نظر حفظ ظاهر در دراز مدت و ... بهتره ؟
چون میخام ماشین بخرم دوست دارم نظر شما رو هم بدونم
و اینکه به نظر شما کارکرده بهتره یا صفر چون شنیدم موتور پرشیا رو چین میزنه درسته؟

tekrary
02-08-2012, 21:07
هر دو مدل هم با موتور xu7 و tu5 تو بازار هست.که فرق چندانی ندارن
تفاوت فقط تو ظاهر ماشین و کیفیت قطعات داخل اتاق هست
که باید ببینید پرشیا ارزش چندمیلیون بیشتر دادن رو برای شما داره یا نه

samdeath
09-08-2012, 12:20
سلام
من قصد خرید خودرو صفر در حدود 20 میلیون را دارم
پیشنهاد شما بین پارس سال و سورن elx کدام یک است؟

mohamad skystar
09-08-2012, 12:31
سلام
من قصد خرید خودرو صفر در حدود 20 میلیون را دارم
پیشنهاد شما بین پارس سال و سورن elx کدام یک است؟

به مراتب سورن ELX نمره بیشتر رو میگیره.
اما یه موردی رو خدمتت عرض کنم که سورن ELX با موتور EF7 و XU7 عرضه میشه که نمونه EF7 با توجه
به خرابی هایی که اخیرا داشته در برخی موارد انخابش ریسک و شانسی هست یا خوب درمیاد یا بد.
موتور XU7 هم که از قدیم تا الان بوده و مشلی نداره فقط مصرف سوختش نسباتا بالاست.
سورن ELX با تغییراتی که در داخل براش ایجاد کردن خیلی خوب جا افتاده و محبوب شده و خودروی جدید هست
پارس اگر خواستین بخرید به نظر من پارس LX با موتور TU5 گزینه خیلی خوبی هست.
هر دو خودرو الان تو بازار قیمت بالای 22 میلیون تومن رو دارن.

p_p_k
11-08-2012, 15:32
سلام. خوبین؟؟؟؟؟؟؟

بچه ها یه سمند lx مدل برج 6 91 اتاقش تعویض شده..... خیلی کار نکرده......... شاسی سالمه..... فنی سالم سالم.... دلیل تعویض اتاقم تصادف از بغل بوده که 4 تا در و سقف و کاپوت باید تعویض میشده که طرف کلا اتاقو تعویض کرده.....از جلو یه ضربه کوچیک خورده بوده که همه چیش سالمه فقط به اندازه یه کف دست شبکه رادیاتور له شده.....ماشین 8 ماهه خوابیده بوده...... اینطور بگم که از نظر فنی در حده صفر......بیمه هم یکسال داره..... حدودا چند میارزه؟؟؟؟؟؟

mohamad skystar
11-08-2012, 16:01
سلام. خوبین؟؟؟؟؟؟؟

بچه ها یه سمند lx مدل برج 6 91 اتاقش تعویض شده..... خیلی کار نکرده......... شاسی سالمه..... فنی سالم سالم.... دلیل تعویض اتاقم تصادف از بغل بوده که 4 تا در و سقف و کاپوت باید تعویض میشده که طرف کلا اتاقو تعویض کرده.....از جلو یه ضربه کوچیک خورده بوده که همه چیش سالمه فقط به اندازه یه کف دست شبکه رادیاتور له شده.....ماشین 8 ماهه خوابیده بوده...... اینطور بگم که از نظر فنی در حده صفر......بیمه هم یکسال داره..... حدودا چند میارزه؟؟؟؟؟؟

خرید این خودرو پیشنهاد نمیشه.

p_p_k
11-08-2012, 16:18
خرید این خودرو پیشنهاد نمیشه.

چرا عزیز؟؟؟؟ مر30....

واسه خودم نمیخوام.... یه ماشین تصادفی میخوام بخرم و درست کنم بفروشم... که شرایط بالا رو داره. البته فقط تیکه بالای اتاق باید تعویض شه و از کف سالمه حتی رکابم دست نخورده...... ولی گفتن اتاق عوض شه بهتره....... میخواستم ببینم چند میخرنش؟؟؟؟؟؟؟ میارزه واسم؟؟؟؟( البته پدرم نقاشه) ماشین درست بشه شرایط بالارو داره...... به خاطر همین قیمت میخوام....

ALHO777
11-08-2012, 16:55
سلام.به همه دوستان.اقا بنده با هزاران بدبختی 13میلیون جمع کردم مدتی هست تو فکر ماشینم.لطفا کمک کنید در بازار دست دو چه مدلی پیشنهاد میکنید.به غیر از206 چون واسه خانواده میخام نه مجردی.یاعلی

mmf66
11-08-2012, 17:08
سلام.به همه دوستان.اقا بنده با هزاران بدبختی 13میلیون جمع کردم مدتی هست تو فکر ماشینم.لطفا کمک کنید در بازار دست دو چه مدلی پیشنهاد میکنید.به غیر از206 چون واسه خانواده میخام نه مجردی.یاعلی

405 tu5 89 اونم باید بگردی چون این مدل کمیابه تازه اگه تمیز گیر بیاری سمند ال ایکس 89 هم میتوی بگیری فقط مصرف سوختش بالاتره و موتورش قدیمیه

mohamad skystar
11-08-2012, 17:56
چرا عزیز؟؟؟؟ مر30....

واسه خودم نمیخوام.... یه ماشین تصادفی میخوام بخرم و درست کنم بفروشم... که شرایط بالا رو داره. البته فقط تیکه بالای اتاق باید تعویض شه و از کف سالمه حتی رکابم دست نخورده...... ولی گفتن اتاق عوض شه بهتره....... میخواستم ببینم چند میخرنش؟؟؟؟؟؟؟ میارزه واسم؟؟؟؟( البته پدرم نقاشه) ماشین درست بشه شرایط بالارو داره...... به خاطر همین قیمت میخوام....

اگر برای فروش میخواین اول باید از قیمت قطعاتی که لازم داری باید با خبر باشی بعد حساب کنی ببینی نهایت این کار ارزش داره یا نه.

Ali_Best
11-08-2012, 18:05
سلام دوستان

الآن ال90 چنده صفرش؟
توی رنج قیمت همین ال 90 آیا این گزینه بهترینه؟
شنیده بودم ال 90 های جدید موتورشون کیفیتش پایین اومده. درسته؟ جریانش چیه دقیقا؟

مرسی

ALHO777
11-08-2012, 18:19
نظرتون در مورد پارس85 چیه.من با این ماشین یه عمری باید سرکنم.لطفا یک پیشنهاد منطثی بدید.یاعلی

mohamad skystar
11-08-2012, 18:41
سلام دوستان

الآن ال90 چنده صفرش؟
توی رنج قیمت همین ال 90 آیا این گزینه بهترینه؟
شنیده بودم ال 90 های جدید موتورشون کیفیتش پایین اومده. درسته؟ جریانش چیه دقیقا؟

مرسی

تندر 90 E2 LP قیمت 19000000 تومان ( قیمت بازار حتی تا 20 میلیون تومان هم نوسان داره )
گزینه های دیگه میشه 405 با موتور TU5 و پارس LX با موتور TU5 اشاره کرد که 405 تو بازار قیمتش حدود 17 میلیون تومان و پارس قیمتش حدود 23 میلیون تومان خواهد بود.
تندر 90 های جدید کیفیت موتورشون اصلا پایین نیومده و مشلی نیست.

mohamad skystar
11-08-2012, 18:43
نظرتون در مورد پارس85 چیه.من با این ماشین یه عمری باید سرکنم.لطفا یک پیشنهاد منطثی بدید.یاعلی

برای پارس مدل 85 حدود 12.5 میلیون تومان باید هزینه کنید .
ملاک های خودتون رو ذکر کنید شاید بشه خودروی دیگه ای انتخاب کرد.

ALHO777
11-08-2012, 20:52
بنده از11تا13تومن میتونم بدم وماشینو واسه خانواده میخوام ودوست دارم که خرج نداشته باشه من اهل هیچ چیز نیستم فقط گهگاه مسافرت و روزانه مسافت خونه تا مسیر کار رو باهاش برم و206 نباشه چون از نظرفظا واقعا کوچکه.واین کل انتظارات منه بعضی ها میگن که پارس و405 شبیه هم هستن پس405بگیرامابازم نظرشما هم مهمه.یه سوالم دارم میدونید ایران خودرواز کی روی 405موتورtu5گذاشت.یا علی

mohamad skystar
11-08-2012, 20:57
بنده از11تا13تومن میتونم بدم وماشینو واسه خانواده میخوام ودوست دارم که خرج نداشته باشه من اهل هیچ چیز نیستم فقط گهگاه مسافرت و روزانه مسافت خونه تا مسیر کار رو باهاش برم و206 نباشه چون از نظرفظا واقعا کوچکه.واین کل انتظارات منه بعضی ها میگن که پارس و405 شبیه هم هستن پس405بگیرامابازم نظرشما هم مهمه.یه سوالم دارم میدونید ایران خودرواز کی روی 405موتورtu5گذاشت.یا علی

سلام.
با این بودجه میتونید ریو مدل 87 انتخاب کنید.
مصرف سوخت و شتاب مناسب و خودرویی خانوادگی همخوان با ملاک های شما
405 از سال 89 با موتور TU5 عرضه شد.

Mahiar0
11-08-2012, 23:08
کدوم ماشین بهتره؟پرشیا یا l90
مصرف بنزین
قدرت
بدنه
سرعت
تکنولوژی
...
مزایا و معایب هم داره بگید

hossein.az
11-08-2012, 23:17
کدوم ماشین بهتره؟پرشیا یا l90
مصرف بنزین
قدرت
بدنه
سرعت
تکنولوژی
...
مزایا و معایب هم داره بگید

با این که خیلی پرشیارو دوست دارم و ارادت خاصی بش دارم اما به نظرم با این شرایط بازار و کیفیت محصولات برتری از هر نظر با ال90 هستش .
کم مصرف,تکنولوژی بالاتر ,و کم آزارتر
البته پارس elxوlxهم خوب هستند ولی از نظر قیمتی بالاترند

mohamad skystar
11-08-2012, 23:17
سلام.
همه ملاک های شما تو این 2 خودرو هست.
تندر 90 فول و پارس LX با موتور TU5 با تمام این ملاک هایی که ذکر کردین همخوانی دارن
فقط میمونه یه مورد که اونم قیمت بالای پارس LX هست حدود 23 میلیون تومان همچنین نمای ظاهری این 2 خودرو که فقط به سلیقه شما بستگی داره.
تو یک مورد پارس میتونه تا حدودی برتری نشون بده اونم فضای بیشتر و جادارتر سرنشین هست.

اگر منظور شما پارس های کارکردهمثلا مدل 90 به پایین هستن که نه انتخاب فقط با تندر 90 هست.

Mahiar0
11-08-2012, 23:26
ممنون
منظورم خرید خودرو صفرکیلومتر است پس ال 90 بهتره؟

mohamad skystar
11-08-2012, 23:44
ممنون
منظورم خرید خودرو صفرکیلومتر است پس ال 90 بهتره؟

بستگی به بودجه شما داره.
اگر در حال حاضر زیر 20 میلیون تومان بخوای خرید کنی بله.

Ali_Best
12-08-2012, 04:00
تندر 90 E2 LP قیمت 19000000 تومان ( قیمت بازار حتی تا 20 میلیون تومان هم نوسان داره )
گزینه های دیگه میشه 405 با موتور TU5 و پارس LX با موتور TU5 اشاره کرد که 405 تو بازار قیمتش حدود 17 میلیون تومان و پارس قیمتش حدود 23 میلیون تومان خواهد بود.
تندر 90 های جدید کیفیت موتورشون اصلا پایین نیومده و مشلی نیست.
ممنون محمد جان
این E2 LP یعنی چی؟ این همون فوله؟ اگه نه این با فول چه فرقی داره؟

و اینکه برای خریدش باید جایی ثبت نام کنم؟
یا اینکه برم مستقیم نمایندگی؟
خرید از نمایندگی شهری قیمتش بالاتره؟ مستقیم میشه درخواست داد؟
الآن طرحی چیزی هست برای فروش این خودرو تو ایران خودرو؟

چند روزه تحویل میدن؟
اگه رنگ خاص بخوام داشته باشه چقدر طول میکشه؟

کلا چه رنگی این ماشین بیشتر جلوه داره و مورد پسندتره و به ماشین میاد؟
(میدونم سلیقه ای هست رنگ ولی یه وقت شما یه رنگی رو میبینی ولی من ال 90 رو تو اون رنگ ندیدم یه بررسی میکنم میبینم بهش میاد و قشنگه!)

شرمنده که خیلی سوال شد
ماشین برای خانواده هست وگرنه خود من که علاقه ای به طراحیش ندارم!
مرسی مجددا :)

Highbury
12-08-2012, 05:32
ممنون محمد جان

چند روزه تحویل میدن؟

(میدونم سلیقه ای هست رنگ ولی یه وقت شما یه رنگی رو میبینی ولی من ال 90 رو تو اون رنگ ندیدم یه بررسی میکنم میبینم بهش میاد و قشنگه!)

شرمنده که خیلی سوال شد
بله این فول هستش.
الان فروش فوری نداره و به صورت پیش فروش هست که ظرفیتش تکمیل شده.
شما میتونید به نمایندگی ها مراجعه کنید و اگر به صورت امانی داشتد نقدا همانجا خرید کنید و همان روز تحویل بگیرید.
اینکه دوباره ایران خودرو فروش فوری بذاره معلوم نیست و باید تا ماه بعد صبر کنی
من خودم رنگ سفید رو بیشتر میپسندم. رنگ مشکلی اسپورت تر میشه اما تمیزکردنش و اینکه اگه خط بیفته تابلو میشه اما سفیدش همیشه نو میمونه.
یه سر به سایت ایران خودرو بزنی خوبه

mohamad skystar
12-08-2012, 13:18
ممنون محمد جان

چند روزه تحویل میدن؟

شرمنده که خیلی سوال شد

من به ترتیب جواب میدم:

تندر 90 E2 در 2 نوع عرضه میشه یکی معمولی و دیگری فول که LP هستش. نوع معمولیش ایربگ سمت سرنشین رو نداره همچنین رینگ هاش معمولی هست.
شیشه های عقب برقی نیستن.رادیو پخشش کاست هست و CD نیست.

اینکه برای خریدش باید جایی ثبت نام کنم؟

برای ثبت نام از طریق نمایندگی باید اقدام کنید هموطور که دوستمون گفتن مثل اینکه ظرفیتش تکمیل شده
پس باید مرتب از طریق نمایندگی پیگیر باشید چون تندر 90 خودرویی هست که استقبال زیادی ازش میشه .
قیمت نمایندگی با قیمت شرکت یکی هست و شما حتما از طریق نمایندگی باید اقدام کنید.
طرح های فروش تندر بیشتر 2 ودیعه ای هست یعنی حدود 10 میلیون تومن نقدی و مابقی موقع تحویل خودرو هست.

چند روزه تحویل میدن؟

تحویل تندر 90 عموما بین 30 تا 45 روز طول میکشه.
اگر رنگ خاص بخواین باید سفارش بدین و مبلغی رو اضافه تر پرداخت کنید و چند ماه طول خواهد کشید.

در مورد رنگ نظری ندارم چون کاملا سلیقه ای هست و هرکس نظر خاص خودش رو داره.
به طور کلی : اگر ایده های اسرتی برای خودرو در نظر داشته باشید به مراتب رنگ مشکی جالب هست اما بیشترین استقبال از رنگ سفید و نقره ای شده.

farhad_realmadrid
13-08-2012, 13:31
یه سوال، الان قیمت کردم تهران، ماشینهای کارکرده پرشیا، 4 میلیون رفته روش نسبت به هفتهای پیش! واقعیت داره؟

p_p_k
13-08-2012, 18:54
سلام. بچه ها با 12 میلیون 405 tu5 چه مدلی گیرم میاد؟؟؟؟؟؟ ایربگ و abs دار؟؟؟؟؟؟؟

Pourya-pc
13-08-2012, 19:06
سلام. بچه ها با 12 میلیون 405 tu5 چه مدلی گیرم میاد؟؟؟؟؟؟ ایربگ و abs دار؟؟؟؟؟؟؟

با 12 موتور 206 گیرتون نمیاد ، اگر تا 13 افزایش بدید میتونید از نمونه های اولی که در سال 89 تولید شدن بخرید که البته فاقد اربگ راننده هستن .

mohamad skystar
14-08-2012, 00:05
یه سوال، الان قیمت کردم تهران، ماشینهای کارکرده پرشیا، 4 میلیون رفته روش نسبت به هفتهای پیش! واقعیت داره؟

بستگی داره.
در مورد پارس LX با موتور TU5 و پارس ELX و پارس سفارشی بله درسته.
اونم کارکرده های سال 91 و 90

dvdghe
14-08-2012, 08:21
سلام دوستان.
بودجه من حدود 13.5 نهایتا تا 14.5 هست.

به نظر شما کارشناسان محترم، پراید 111 sx صفر ( با قیمت 10380) بردارم بهتره یا 206 تیپ 2 که 70 یا 80 هزارتا کارکرده مدل 87 یا 88 ؟
اصفهان زندگی میکنم، کارمند هستم با حقوق 600 تومن.
بیشتر استفاده ام درون شهر هست و سالی 2 یا 3 بار مسافرت راه دور.

لطفا دوستانی که از میزان خرج 206 خبر دارن یکسری قیمت ها رو مثل تعویض روغن + لاستیک + سپر + چراغ جلو و عقب و .. بدن که ببینم با حقوق من همخوانی داره یا کلا باید قید 206 رو بزنم؟ چون همه سرمایم رو دارم میزارم که به 14.5 برسه.

خواهش میکنم نظرات رو با دلیل و منطق عنوان بفرمایید. و کلا سلیقه رو بزارید کنار.
ممنونم/

mohamad skystar
14-08-2012, 09:58
سلام دوستان.
بودجه من حدود 13.5 نهایتا تا 14.5 هست.

به نظر شما کارشناسان محترم، پراید 111 sx صفر ( با قیمت 10380) بردارم بهتره یا 206 تیپ 2 که 70 یا 80 هزارتا کارکرده مدل 87 یا 88 ؟
اصفهان زندگی میکنم، کارمند هستم با حقوق 600 تومن.
بیشتر استفاده ام درون شهر هست و سالی 2 یا 3 بار مسافرت راه دور.

لطفا دوستانی که از میزان خرج 206 خبر دارن یکسری قیمت ها رو مثل تعویض روغن + لاستیک + سپر + چراغ جلو و عقب و .. بدن که ببینم با حقوق من همخوانی داره یا کلا باید قید 206 رو بزنم؟ چون همه سرمایم رو دارم میزارم که به 14.5 برسه.

خواهش میکنم نظرات رو با دلیل و منطق عنوان بفرمایید. و کلا سلیقه رو بزارید کنار.
ممنونم/

سلام.
اگر 14.5 میلیون تومان میخوای هزینه کنی
قطعا پژو 405 با موتور TU5 مدل 90 میتونی بخری که هم از پراید و هم از تیپ 2 بسیار بهتر هست.
405 با موتور TU5 خودروی بهینه با شتاب و قدرت مناسب و مصرف سوخت مطلوب نسبت به دو گزینه ای که گفتین برتر هست.

shayanb2004
14-08-2012, 10:14
سلام بچه‌ها، به نظرتون سمند lx مدل 85 ارزش 11 میلیون داره؟ دست خانواده بوده و تقریباً تمیزه با 100 هزار تا کارکرد :3:
راستی موتور lx میدونید اون موقع ها چه مدلی بوده؟

mohamad skystar
14-08-2012, 10:49
سلام بچه‌ها، به نظرتون سمند lx مدل 85 ارزش 11 میلیون داره؟ دست خانواده بوده و تقریباً تمیزه با 100 هزار تا کارکرد :3:
راستی موتور lx میدونید اون موقع ها چه مدلی بوده؟

سلام.
فنی سالم باشه و بدون تصادف و رنگ شدگی بله ارزش داره.
موتورش از نوع XU7 هست 4 سیلندر 1800 CC

dvdghe
14-08-2012, 10:54
مگر نمیگن 405 همیشه پر از اشکل بوده. حالا این مدل چه تفاوتی کرده واقعا؟
یا مثب پراید هر دفعه دارن بدنه رو تغییر مردن اسمش و مزارن مدل جدید ؟

mohamad skystar
14-08-2012, 11:01
مگر نمیگن 405 همیشه پر از اشکل بوده. حالا این مدل چه تفاوتی کرده واقعا؟
یا مثب پراید هر دفعه دارن بدنه رو تغییر مردن اسمش و مزارن مدل جدید ؟

هر خودرویی اشکالاتی داره که به مرور زمان حلش میکنن.
منظور شما از اشکالات در 405 چی هست؟ اشکالات فنی؟ طراحی ؟ تجهیزاتی؟
این مدلی که خدمت شما معرفی کردم اتاق و سایر تجهیزات همون 405 هست اما موتورش از نوع TU5 هست همون موتوری که روی 206 تیپ 5 نصب میشد.
موتور TU5 :
4 سیلندر با 16 سوپاپ
1600 CC
قدرت 110 اسب بخار

موتوری کم مصرف با قدرت و شتاب مناسب تر از موتور XU7 قدیمی که روی 405 سمند و پارس نصب میشه.
این موتور از سال 89 روی 405 GLX نصب شد و از سال 90 تا به امروز بر روی 405 SLX نصب مبشه
عملکرد بسیار خوبی داشته و تا الان هیچ کسی نبوده که از 405 با این موتور ناراضی بوده باشه.
پارس با موتور TU5 تولید میشه.
به هر حال با توجه به بودجه شما این خودرو منتخب هست.
با 14.5 میلیون تومان میتونید به تندر 90 E2 مدل 87 هم فکر کنید که تندر هم ماشین بسیار خوبی تو این رنج هست.

dvdghe
14-08-2012, 11:11
405 جدید رو باید باهاش رانندگی کنم و بیشتر تحقیق کنم تا بتونم بیشتر نظر بدم پس فعلا نظری ندارم.
تندر هم ماشین خوبیه اما واسه خانوما مناسب نیست. رانندگی باهاش واسشون سخته. ضمن اینکه با این قیمت خیلی سخت تمیزش گیر میاد.
در مورد ریو چه نظری دارید؟

mohamad skystar
14-08-2012, 12:35
405 جدید رو باید باهاش رانندگی کنم و بیشتر تحقیق کنم تا بتونم بیشتر نظر بدم پس فعلا نظری ندارم.
تندر هم ماشین خوبیه اما واسه خانوما مناسب نیست. رانندگی باهاش واسشون سخته. ضمن اینکه با این قیمت خیلی سخت تمیزش گیر میاد.
در مورد ریو چه نظری دارید؟

اگر شرایط برای خرید 405 با موتور TU5 و تندر 90 فراهم نشه قطعا انتخاب با ریو خواهد بود.
ریو رو راحت تر میتونید پیدا کنید و از عملکردش هم که اطلاع دارین. در کل ماشین مناسبی هست خیلی بهتر از پراید

dvdghe
14-08-2012, 13:19
wow
باورم نمیشه.
در مورد تیبا 1 سرچ کردم.
چقدر ملت (ملت منظور کسانی هستن که با دلیل و منطق نظر میدن نه از روی احساس و سلیقه) ازش راضی هستن.
داره کم کم ازش خوشم میاد.
بعضی جاها بهتر از 206 هم میدونستنش. (که البته این مقایشه خیلی سخته)
اما از لحاظ موتور که مشخصات بالاتری نسبت به 206 داره (ظاهرا)

الان صفرش چنده دوستان؟

mehdi-2009
14-08-2012, 14:02
تیبا sxصفر حدود 14300
همون پرایده دیگه فضای کم داخل اتاق و قدرت کم موتور(به نسبت قوی تر ازپراید) .ازپرایدم همه راضی بودن وهستن ولی....

ALHO777
15-08-2012, 01:07
سلام.دوستان خواهشا سریع جواب بدید چون مورد فروش فوری هست.سمند سریر سفارشی مدل 84موتور زانتیا16سوپاپ و...بدون رنگ به گفته مالک وفنی سالم قیمت14800.خوبه بخرم.یکم مشکوک نیست من هنوز پیش کارشناس نبردم اما ظاهری که طوری نبو.سال84این ماشین چند بوده.ارزون نمیده.به طور کلی ماشین خوبی هست یا فقط اسمش سفارشی هست.فقط ممنون میشم زودجواب بدید.یاعلی

ALHO777
15-08-2012, 08:54
کسی نیست جواب ماروبده.من یه کم عجته دارم...

Pourya-pc
15-08-2012, 09:56
سلام.دوستان خواهشا سریع جواب بدید چون مورد فروش فوری هست.سمند سریر سفارشی مدل 84موتور زانتیا16سوپاپ و...بدون رنگ به گفته مالک وفنی سالم قیمت14800.خوبه بخرم.یکم مشکوک نیست من هنوز پیش کارشناس نبردم اما ظاهری که طوری نبو.سال84این ماشین چند بوده.ارزون نمیده.به طور کلی ماشین خوبی هست یا فقط اسمش سفارشی هست.فقط ممنون میشم زودجواب بدید.یاعلی

سمند سریر خودرویی برای ( تقریبا ) تشریفات ساخته شده که با اضافه کردن طول خودرو فضای بیشتری برای سرنشینان عقب به ارمغان آورده ، در صندلی ها هم تغییرات جزیی ایجاد شده ، DVD و یکسری آپشن های جزیی . این خودرو به صورت کلی سفارشی تولید میشه و سفارشی بودنش به منظور آپشن و امکانات بیشتر نیست .
موتور این خودرو از نمونه پارس ELX است که بر روی زانتیا 1800 سی سی مشاهده شده .
درصورت سالم بودن ظاهری و فنی قیمت بالا هست . برای اینکه قیمتش بیاد دستتون ببرید چندجا و به قصد فروش قیمت بگیرید ببینید چقدر از شما میخرن . در ضمن این خودرو به علت سفارشی بودن در بورس و بازار نیست و خیلی کم خرید و فروش میشه .
صفرش فکر کنم 21 ملیون باشه ( 21-7-مشکلات فنی و صدمات اتاق و استهلاک - بیمه از دست رفته )
فکر میکنم روی 13 ملیون باید باشه ( نهایت )

mohamad skystar
15-08-2012, 11:37

سریر مدل 84 با این قیمت خوب گفته
اگر فنی سالم باشه و بدون تصادف و رنگ شدگی تریم داخلش هم تمیز باشه ارزش داره.
مشکوک نیست.

mohamad skystar
15-08-2012, 11:39
سمند سریر خودرویی برای ( تقریبا ) تشریفات ساخته شده که با اضافه کردن طول خودرو فضای بیشتری برای سرنشینان عقب به ارمغان آورده ، در صندلی ها هم تغییرات جزیی ایجاد شده ، DVD و یکسری آپشن های جزیی . این خودرو به صورت کلی سفارشی تولید میشه و سفارشی بودنش به منظور آپشن و امکانات بیشتر نیست .
موتور این خودرو از نمونه پارس ELX است که بر روی زانتیا 1800 سی سی مشاهده شده .
درصورت سالم بودن ظاهری و فنی قیمت بالا هست . برای اینکه قیمتش بیاد دستتون ببرید چندجا و به قصد فروش قیمت بگیرید ببینید چقدر از شما میخرن . در ضمن این خودرو به علت سفارشی بودن در بورس و بازار نیست و خیلی کم خرید و فروش میشه .
صفرش فکر کنم 21 ملیون باشه ( 21-7-مشکلات فنی و صدمات اتاق و استهلاک - بیمه از دست رفته )
فکر میکنم روی 13 ملیون باید باشه ( نهایت )

پوریا جان 4 سال پیش صفرش 21 میلیون تومن بود.
سریر همیشه گرون ترین خودروی ایران خودرو بوده.
زمانی که پارس ELX قیمت صفرش 18 میلیون تومان بود سریر صفرش 21 میلیون تومن بود.
الان صفرش بالای 24 میلیون تومن هست.
پس مدل 84 با قیمت 14800000 تومان ارزش داره به شرط سالم بودنش.

ALHO777
15-08-2012, 17:29
متشکر از تمام عزیزان نظرتون در مورد این چیه.ال ایکس 88قیمت12تومان بدون تصادف ورنگ و60هزارکارکرد.یاعلی

Pourya-pc
15-08-2012, 18:19
متشکر از تمام عزیزان نظرتون در مورد این چیه.ال ایکس 88قیمت12تومان بدون تصادف ورنگ و60هزارکارکرد.یاعلی
قیمت مناسب است . در صورت سلامت کامل بخرید .

Ali_Best
16-08-2012, 08:49
محمد جان

چند تا دلیل منطقی میخوام بگی که بین ال90 و پارس کدوم بهتره!
لامصب ال 90 اصلا قیافه نداره! اما امکانات خوبی داره و جدیدتره :(

ادیت:
راستی... نمیشه سفارشی اون کمربندهای مشکی دور بدنه رو هم گفت که همرنگ بدنه ماشین کنند؟
خیلی نوار سیاه دور و بر ماشین هست :|

Pourya-pc
16-08-2012, 09:04
محمد جان

چند تا دلیل منطقی میخوام بگی که بین ال90 و پارس کدوم بهتره!
لامصب ال 90 اصلا قیافه نداره! اما امکانات خوبی داره و جدیدتره :(

ادیت:
راستی... نمیشه سفارشی اون کمربندهای مشکی دور بدنه رو هم گفت که همرنگ بدنه ماشین کنند؟
خیلی نوار سیاه دور و بر ماشین هست :|
درمورد ال ٩٠ و پارس و سمند بحث هاي بسياري شده اما در مجموع ال ٩٠ از نظر فني برتري كامل به نسبت پارس دارد و تنها به لحاظ ظاهر داخلي و بيروني از پارس عقب ميماند كه اون هم سليقه ايست.
برتري هاي ال ٩٠ نسبت به پارس :
١-ايمني بالا داراي ٢ اربگ
٢-شتاب بالا،مصرف پايين،موتور كم استهلاك و بسيار بي صدا حتي در مقابل tu5
٣-صفحه كلاچ روان و دنده هاي بسيار نرم رانندگي در شهر رو لذت بخش تر ميكنه
٤-ترمزهاي بينهايت عالي ( بهترين ترمز توي اين رده از خودروها رو داره و در مقابلش پارس فاقد ترمز هست )
٥-افت كمتر توان موتور به هنگام كولر گيري از موتور
٦-ارتفاع بالاي خودرو باعث بهتر راندن در جاده هاي فوق خراب ايران ميشود
باز هم برتري هايي هست كه ال ٩٠ از پارس نمره بالاتر ميگيرد.
فراموش نكنيد اتاق ال٩٠سال ٢٠٠٤ توليد رسمي شد اما پارس متعلق به سال ١٩٧٧ است .
نوار سياه رو هم خودتون ميتونيد ببريد پيش نقاش تا براتون رنگش كنه،حتي سپر رو هم ميتونيد كاملاً همرنگ بدنه كنيد .

Ali_Best
16-08-2012, 12:23
من کاملا قانع شدم ال 90!

خود کارخونه سپر و نوارو نمیتونه به رنگ دلخواهمون بزنه؟
اونجوری که ببریم پیش نقاش که فک نکنم بشه... طرف یکم ناشی باشه نمیتونه همرنگش دربیاره :|

به ترتیب این رنگ ها اسمشون چیه؟:

شما تدبیری ندارید که این نوار مشکیا رو یه کاریش بکنیم؟ :/

-----------------------

راستی... ارزش داره خرید رانا؟
یه مقایسه بکنید ازش با ال 90
تو ایران خورد نوشته 30% تخفیف داره (البته هنوز نخوندم ببینم جریان چیه) :/

مرسی

oghyanoos
16-08-2012, 13:28
من کاملا قانع شدم ال 90!

خود کارخونه سپر و نوارو نمیتونه به رنگ دلخواهمون بزنه؟
اونجوری که ببریم پیش نقاش که فک نکنم بشه... طرف یکم ناشی باشه نمیتونه همرنگش دربیاره :|

به ترتیب این رنگ ها اسمشون چیه؟:

شما تدبیری ندارید که این نوار مشکیا رو یه کاریش بکنیم؟ :/

-----------------------

راستی... ارزش داره خرید رانا؟
یه مقایسه بکنید ازش با ال 90
تو ایران خورد نوشته 30% تخفیف داره (البته هنوز نخوندم ببینم جریان چیه) :/

مرسی
نوک مدادی
نقره ای

mmf66
16-08-2012, 14:52
فراموش نكنيد اتاق ال٩٠سال ٢٠٠٤ توليد رسمي شد اما پارس متعلق به سال ١٩٧٧ است .

دوست عزیز 405 از سال 1987 تا 1997 در اروپای غربی تولید واستفاده میشده و این مدل های ایران مربوط به نیمه دوم دهه 90 است البته با کیفیت پایینتر ال90 تولید شده در اروپای شرقی 2004 ولی هر دوی اینها مزایا و معایبی دارند البته پارس tu5 رقیب سرسختی برای ال90 میباشد

ALHO777
16-08-2012, 19:37
تندر90 مشکی مدل88 بدون تصادف ولی روی کاپوت وکمی سقف اسید ریخته شده.ارزششو داره.13تومان

Ali_Best
16-08-2012, 19:53
نوک مدادی
نقره ای

نه عزیز جان
اولی نوک مدادی نیست!
دومی هم به گمونم نقره ای خاصی باشه (شایدم چون عکسه اینطوری معلومه)

دوستان یه مقایسه بین ال 90 و رانا بکنید
و اون مورد نوار مشکی ... چه کارش کنیم؟ :/

Altairezio
16-08-2012, 22:31
دوستان 207 چه طور ماشینی هست؟
قیمتش چنده؟
ارزش پیش خرید داره؟

mehdi-2009
17-08-2012, 14:10
دوستان 207 چه طور ماشینی هست؟
قیمتش چنده؟
ارزش پیش خرید داره؟
ظاهرشو که خودتون می بینید
موتورشم همون موتور tu5 که روتیپ5بود وتا الانم خوب جواب داده وموتور قوی هستش
تزئینات داخلی زیباتری نسبت به 206هم داره
الانم پیش فروش نداره که بخواین ثبت نام کنین
قیمتشم توبازار:
دستی:28
اتومات:31

karvas
17-08-2012, 15:28
اتاق ال 90 خیلی بی ریخته ولی واقعا هم خیلی محکمه یکی دیدم زده بود پشت ریو نصفه ریو جمع شده بود ال 90 فقط یخورده سر کاپوتش قر شده بود
یکی دیگه دیدم چپ کرده بود صاحابش میگفت فکر کنم چهار پنج تا ملق باش زدم دیدم ستوناش تکون نخورده بود ولی یه جی ال ایکس دوتا ملق زده بود ستوناش کاملا مچاله شده بود به طوری که قابل تعمیر نبود

Altairezio
17-08-2012, 18:02
ظاهرشو که خودتون می بینید
موتورشم همون موتور tu5 که روتیپ5بود وتا الانم خوب جواب داده وموتور قوی هستش
تزئینات داخلی زیباتری نسبت به 206هم داره
الانم پیش فروش نداره که بخواین ثبت نام کنین
قیمتشم توبازار:
دستی:28
اتومات:31

داداش این چه وضعیه؟
موتور tu5 ..... موتور tu5.... موتور tu5......موتور tu5 ........
این موتور tu5 حتما" ایرانی هم نیست؟!
یه موتور گیر آوردن رو همه ی محصولات نصب میکنن!
فقط مشتریا 405 رو با قیافه های مختلف سفارش میدن!
خلاقیت کردن xu7 زدن!اونم میگن شانسی در میاد!
واقعا" که!تو خارج از کشور با 15 میلیون حق انتخاب 40 نوع ماشین دارن!
ما این جا با 30 میلبون حق انتخاب کمتر از بیست نوع ماشین داریم!
چرا باید یه جوری بشه که آدم به جز موتور ماشین بیاد فقط پولو قیافه بده!
آقا این 407 چه طور ماشینی هست؟

mehdi-2009
17-08-2012, 19:45
داداش این چه وضعیه؟
موتور tu5 ..... موتور tu5.... موتور tu5......موتور tu5 ........
این موتور tu5 حتما" ایرانی هم نیست؟!
یه موتور گیر آوردن رو همه ی محصولات نصب میکنن!
فقط مشتریا 405 رو با قیافه های مختلف سفارش میدن!
خلاقیت کردن xu7 زدن!اونم میگن شانسی در میاد!
واقعا" که!تو خارج از کشور با 15 میلیون حق انتخاب 40 نوع ماشین دارن!
ما این جا با 30 میلبون حق انتخاب کمتر از بیست نوع ماشین داریم!
چرا باید یه جوری بشه که آدم به جز موتور ماشین بیاد فقط پولو قیافه بده!
آقا این 407 چه طور ماشینی هست؟
407هم خوبه شما اول بگو چه قدر بودجه داری چی مدنظرته انتظاراتت چیه تا بشه راهنماییت کرد
اصلا قصد خرید داری یا میخوای صنعت!!! خودرو کشور به چالش بکشی؟:31:

ALHO777
17-08-2012, 21:58
سلام کسی جواب مارونداد:
206تیپ2مدل83با100هزارتا کارکردوبدون تصادف11
ال90مشکی بدون تصادف مدل89فقط روی کاپوت وکمی سقف اسید ریخته شده.13
من نظرم با ال90هست اما نظرتون درمورد اون اسیدهایی که روش ریخته چیه مشکلی برام به وجود میاره.همه میگن رو دستت میمونه اما ماشین که از لحاظ فنی سالمه.ودرمورد206های83هم خیلی شنیدم میگن اون سال خیلی خوب بودن.باتوجه به اینکه100هزارتا بیشتر کارنکرده تو7سال.شما باشین کدومو میخیرین.یاعلی

oghyanoos
17-08-2012, 22:59
سلام دوستان
سایت سایپا که باز نمیشه اما در سایتی دیگر شرایط ویژه فروش عید فطر را دیدم.
پیش فروش ریو هم داشت!!!! آیا حقیقت داره؟ ریو ثبت نام میکنه؟؟؟

Mahdi.p30
17-08-2012, 23:36
سلام دوستان
سایت سایپا که باز نمیشه اما در سایتی دیگر شرایط ویژه فروش عید فطر را دیدم.
پیش فروش ریو هم داشت!!!! آیا حقیقت داره؟ ریو ثبت نام میکنه؟؟؟
دوست عزیز میشه آدرس اون سایت رو بدی؟

oghyanoos
17-08-2012, 23:54
دوست عزیز میشه آدرس اون سایت رو بدی؟
ظهر سرچ میکردم دیدم
یادم نیست

Altairezio
18-08-2012, 04:25
407هم خوبه شما اول بگو چه قدر بودجه داری چی مدنظرته انتظاراتت چیه تا بشه راهنماییت کرد
اصلا قصد خرید داری یا میخوای صنعت!!! خودرو کشور به چالش بکشی؟:31:

شما هر چه قدر بودجه بخوای من دارم!:46:
اول یه ماشین بالای صد میلیون میخواستم بعد دیدم اوهههههه چه خبره اینو من بدم ماشین اون وقت ماشین سوار من میشه نه من سوار اون!:31::27:
صنعت ایرانم که چالش نمیخواد خودش ته چاهه!(فقط اون اصل کپی رایتو هم رعایت کنن کافیه!یه موتور یه بنده خدایی اختراع کرده دهه ی ماقبل تاریخ! ما هنوز که هنوزه داریم کپی میکنیم ازش !):42:

sdsab22
18-08-2012, 17:11
دوستان بین هافی لوبو و ام وی ام برای مصرف یک خانم کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
لطفا از نظر کیفیت داخل، صدای موتور، کولر، کیفیت رنگ چجوریه؟ نوع ترمز و ایربگ و مصرف چطور؟

hossein.az
19-08-2012, 11:09
دوستان بین هافی لوبو و ام وی ام برای مصرف یک خانم کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
لطفا از نظر کیفیت داخل، صدای موتور، کولر، کیفیت رنگ چجوریه؟ نوع ترمز و ایربگ و مصرف چطور؟

از هر نظر ام وی ام 110 به لوبو برتری داره+اینکه از بازرا بهتری برخوردار است.

karvas
19-08-2012, 13:43
سلام کسی جواب مارونداد:
206تیپ2مدل83با100هزارتا کارکردوبدون تصادف11
ال90مشکی بدون تصادف مدل89فقط روی کاپوت وکمی سقف اسید ریخته شده.13
من نظرم با ال90هست اما نظرتون درمورد اون اسیدهایی که روش ریخته چیه مشکلی برام به وجود میاره.همه میگن رو دستت میمونه اما ماشین که از لحاظ فنی سالمه.ودرمورد206های83هم خیلی شنیدم میگن اون سال خیلی خوب بودن.باتوجه به اینکه100هزارتا بیشتر کارنکرده تو7سال.شما باشین کدومو میخیرین.یاعلی

206 که به نظر من قیمتش خیلی بالا میگه ال نود نگفتی e چنده (اره 206 اون موقع تا لامپاش روش زده بود made in france ولی بعد 7 سال دیگه خوبی براش نذاشتن)

manikh
19-08-2012, 15:55
به نظر شما دوستان عزیز خرید کدوم ماشین به صرفه تره؟

من می خوام یکی از این چهار ماشین رو انتخاب کنم.........

بوجه:نهایتا 17 ملیون

1.سمند اس ای 14 ملیون و 700

2.سمند سال مالتی پلکس کلاس 30 16 ملیون و 900

3.پژو 405 سفارشی slx شانزده ملیون و 600

4.پژو 206 اس دی دسته دوم نهایتا 17 ملیونی

manikh
19-08-2012, 16:05
راستی خیلی امکانات توی ماشین برام مهمه خیلی چون من شیرازیم و حالا که تابسوتونه دارم بخار پز می شم جاداری هم یه کم نه زیاد مصرف سوخت هم متوسطه

Pourya-pc
19-08-2012, 17:31
راستی خیلی امکانات توی ماشین برام مهمه خیلی چون من شیرازیم و حالا که تابسوتونه دارم بخار پز می شم جاداری هم یه کم نه زیاد مصرف سوخت هم متوسطه

بهترین خودرو با توجه به نیاز شما 405 SLX هست ، موتور خوب و بی صدا ، مصرف متوسط ، جادار ، فضای داخلی کرم و چهره جدید . قطعاتش هم مناسب هست ولی امکاناتش در حد پولی هست که میدید .
سمند سال هم خودروی خوبی هست ، فقط یکم برای توی شهر کند عمل میکنه و ترمزهای خوبی نداره ، اما در رده دوم قرار میگیره
سمند اس ای هم خودروی خوبی هست که همان امکانات هوشمند سمند رو برداشتن برای ارزان سازی خودرو
اس دی هم با این وضعیت بد بازار 206 پیشنهاد نمیشه ، 206 فعلا اصلا خرید و فروش نمیشه .
روی ال 90 هم بتونید فکر کنید خودروی بسیار عالی هست در این رنج و با توجه به نیاز های شما .

milad_takjoo
19-08-2012, 18:20
سلام دوستان..به نظرتون بین سمند se و سمند lx و glx کدوم کلا بهتره؟یعنی کدوم بهتر کارکرده تا الان...
مممنون

manikh
19-08-2012, 21:17
بهترین خودرو با توجه به نیاز شما 405 SLX هست ، موتور خوب و بی صدا ، مصرف متوسط ، جادار ، فضای داخلی کرم و چهره جدید . قطعاتش هم مناسب هست ولی امکاناتش در حد پولی هست که میدید .
سمند سال هم خودروی خوبی هست ، فقط یکم برای توی شهر کند عمل میکنه و ترمزهای خوبی نداره ، اما در رده دوم قرار میگیره
سمند اس ای هم خودروی خوبی هست که همان امکانات هوشمند سمند رو برداشتن برای ارزان سازی خودرو
اس دی هم با این وضعیت بد بازار 206 پیشنهاد نمیشه ، 206 فعلا اصلا خرید و فروش نمیشه .
روی ال 90 هم بتونید فکر کنید خودروی بسیار عالی هست در این رنج و با توجه به نیاز های شما .

از کمکتون ممنون........

یه سوال دیگه ایا جعبه دنده 206 اس دی اتوماتیکه؟ (وی 8) و ایا می شه یه تر و تمیزه 87 رو با 17 تومن پیداکرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟(87 یا 86 حداقل) یا بالاتر

در مورد ال 90 انصافا به نظر من خیلی بد قیافه س.........و این که امکاناتش در مقایسه با سمند خیلی خیلی کمتره یه جورایی فقط یه موتور خوبه با یه اتاق و یه فرمون حتی شیشه های عقبش هم دستیه و یه قیافه ی زشت.........

aliiiiiii
19-08-2012, 22:37
به نظر شما دوستان عزیز خرید کدوم ماشین به صرفه تره؟

من می خوام یکی از این چهار ماشین رو انتخاب کنم.........

بوجه:نهایتا 17 ملیون

1.سمند اس ای 14 ملیون و 700

2.سمند سال مالتی پلکس کلاس 30 16 ملیون و 900

3.پژو 405 سفارشی slx شانزده ملیون و 600

4.پژو 206 اس دی دسته دوم نهایتا 17 ملیونی

با سلام

دوست عزیز به نظر من بهترین انتخاب به نظر من ال 90 فول هست درسته قیافه خوبی نداره اما از نظر موتور و گیربکس ماشین عالیه بعد از اون به slx با موتور tu5 فکر کن البته 206 با موتور tu5 ماشین خوبیه اما الان با این قیمتش نمیارزه.

manikh
19-08-2012, 22:38
می گم ایا 206 وی هشت اس دی اوتوماته؟
یه چیز دیگه کلا بین سمند ا کدوم رو پیشنهاد می کنید اس ای به صرفه تره یا ال ایکس؟
و در ضمن یه کم بیشتر از 405 هم اگه می شه توضیح بدید.

Pourya-pc
19-08-2012, 23:23
می گم ایا 206 وی هشت اس دی اوتوماته؟
یه چیز دیگه کلا بین سمند ا کدوم رو پیشنهاد می کنید اس ای به صرفه تره یا ال ایکس؟
و در ضمن یه کم بیشتر از 405 هم اگه می شه توضیح بدید.

خیر V8 دستی هست ، V9 اتوماته که صفرش 33 تومن شده . با 17 تومن V20 مدل 89 گیرتون میاد که موتورش 1400 سی سی هست و خیلی ضعیفه .
اگر توانایی خرید ال ایکس رو داشته باشید خب به مراتب بیشتر پیشنهاد میشه ، دارای سیستم هوشمند مالتی پلکس + رینگ آلومنیومی ، سنسور دنده عقب ، شیشه ها و آینه ها برقی هست که اس ای این آپشن ها رو نداره . درضمن نمای پشت ال ایکس خیلی قشنگتر از اس ای هست .

manikh
20-08-2012, 08:23
خیر V8 دستی هست ، V9 اتوماته که صفرش 33 تومن شده . با 17 تومن V20 مدل 89 گیرتون میاد که موتورش 1400 سی سی هست و خیلی ضعیفه .
اگر توانایی خرید ال ایکس رو داشته باشید خب به مراتب بیشتر پیشنهاد میشه ، دارای سیستم هوشمند مالتی پلکس + رینگ آلومنیومی ، سنسور دنده عقب ، شیشه ها و آینه ها برقی هست که اس ای این آپشن ها رو نداره . درضمن نمای پشت ال ایکس خیلی قشنگتر از اس ای هست .

اره موافقم خودم ال ایکس رو خیلی دوست دارم و بیشترم نظرم رو ی همین ال ایکسه هم امکانات خیلی خوب بدنه محکم زیبا و نمای داخلی خیلی زیبا تنها مشکلش........مصرف خیلی خیلی بالاشه

برای همین یه کم رفتم تو فکر 405 سفارشی نظرتون درباره 405 چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تا چند سال هنوز سرپا وای می سه؟ مصرفش رو هم اگه می شه بگید .

یه 206 هاچ بک اتومات دست دوم چی پیدا می کنم؟

manikh
20-08-2012, 08:46

اره موافقم خودم ال ایکس رو خیلی دوست دارم و بیشترم نظرم رو ی همین ال ایکسه هم امکانات خیلی خوب بدنه محکم زیبا و نمای داخلی خیلی زیبا تنها مشکلش........مصرف خیلی خیلی بالاشه

برای همین یه کم رفتم تو فکر 405 سفارشی نظرتون درباره 405 چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تا چند سال هنوز سرپا وای می سه؟ مصرفش رو هم اگه می شه بگید .

Pourya-pc
20-08-2012, 14:54

مصرف سمند خیلی هم زیاد نیست ، بیرون شهر با کولر حدود 8 لیتر میسوزونه ، شما در نهایت سالی 200 هزار تومن ( که کمتر از این حرفاست ) پول بیشتر برای سوخت بدید خیلی نیست ، شاید دو سه برابرش رو در سال جریمه میشید ، در ضمن مصرف SLX اینجورا هم کم نیست ، همین امروز توی کارواش یکی بود با 15 هزار کارکرد ، میگفت توی شهر با کولر 10 میسوزونه ( TU5 )
اما خب شتاب و راه رفتنش خوبه و بهتر از سمند هست .
206 اتومات خیلی مشکل ساز بوده و هست ، من 91 داشتم و 2 ماهه فروختمش ، خیلی اذیتم کرد و واقعا اتوماتش جالب نیست ، البته برای من اینطور بوده ، اما فکر میکنم با این بودجه سمت اتومات نرید بهتره .
تیپ 5 بخرید .

manikh
20-08-2012, 16:29
مصرف سمند خیلی هم زیاد نیست ، بیرون شهر با کولر حدود 8 لیتر میسوزونه ، شما در نهایت سالی 200 هزار تومن ( که کمتر از این حرفاست ) پول بیشتر برای سوخت بدید خیلی نیست ، شاید دو سه برابرش رو در سال جریمه میشید ، در ضمن مصرف SLX اینجورا هم کم نیست ، همین امروز توی کارواش یکی بود با 15 هزار کارکرد ، میگفت توی شهر با کولر 10 میسوزونه ( TU5 )
اما خب شتاب و راه رفتنش خوبه و بهتر از سمند هست .
206 اتومات خیلی مشکل ساز بوده و هست ، من 91 داشتم و 2 ماهه فروختمش ، خیلی اذیتم کرد و واقعا اتوماتش جالب نیست ، البته برای من اینطور بوده ، اما فکر میکنم با این بودجه سمت اتومات نرید بهتره .
تیپ 5 بخرید .

اره درست می گید همچینم مصرفش زیاد نیست.

ولی خیلی از 206 هاچ بک خوشم نمی یاد بیشتر اس دی دوست دارم نظرتون راجع به سورن دسته دوم چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اونیش که بشه با 17 تومن خرید چه مدلی اش گیرم میاداصلا .......ومال چه سالی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Pourya-pc
20-08-2012, 19:44
اره درست می گید همچینم مصرفش زیاد نیست.

ولی خیلی از 206 هاچ بک خوشم نمی یاد بیشتر اس دی دوست دارم نظرتون راجع به سورن دسته دوم چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اونیش که بشه با 17 تومن خرید چه مدلی اش گیرم میاداصلا .......ومال چه سالی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سورن معمولی زیاد طرفدار نداشت و شرکت ایرانخودرو ELX رو طراحی کرد که تقریبا همه چیز سمند عوض شد .
سورن معمولی مدل 89 گیرتون میاد .

manikh
20-08-2012, 22:06
سورن معمولی زیاد طرفدار نداشت و شرکت ایرانخودرو ELX رو طراحی کرد که تقریبا همه چیز سمند عوض شد .
سورن معمولی مدل 89 گیرتون میاد .

یعنی در کل دوتا سورن هاچه فرقی دارن تفاوت تو موتوره یا تو امکانات؟؟؟؟؟؟ تو هر چی هست لطفا سریع تر بگید چون دیگه کم کم دارم اقدام می کنم برای خرید ال ایکس

Pourya-pc
20-08-2012, 23:26
یعنی در کل دوتا سورن هاچه فرقی دارن تفاوت تو موتوره یا تو امکانات؟؟؟؟؟؟ تو هر چی هست لطفا سریع تر بگید چون دیگه کم کم دارم اقدام می کنم برای خرید ال ایکس

سورن ELX دارای داشبورد کاملا جدید و زیبا ، دو عدد اربگ ، سیستم تعویه مطبوع اتوماتیک ( مثل 206 ) صندلی های جدید و ارگونمی ، 4 چرخ دیسکی ، نمای جدید جلو پنجره هست ، سورن معمولی ( که دیگه تولید نمیشه ) داخلش دقیقا سمند معمولی هست و تفاوتی با ال ایکس نداره . به مراتب ال ایکس قشنگتره .
موتورهاشون هم سورن ELX با دو موتور XU7قدیمی 97 اسبی و EF7 115 اسبی ارایه میشه که سورن معمولی فقط XU7 روشون نصبه .

manikh
21-08-2012, 08:37
سورن ELX دارای داشبورد کاملا جدید و زیبا ، دو عدد اربگ ، سیستم تعویه مطبوع اتوماتیک ( مثل 206 ) صندلی های جدید و ارگونمی ، 4 چرخ دیسکی ، نمای جدید جلو پنجره هست ، سورن معمولی ( که دیگه تولید نمیشه ) داخلش دقیقا سمند معمولی هست و تفاوتی با ال ایکس نداره . به مراتب ال ایکس قشنگتره .
موتورهاشون هم سورن ELX با دو موتور XU7قدیمی 97 اسبی و EF7 115 اسبی ارایه میشه که سورن معمولی فقط XU7 روشون نصبه .

اها پس کلا سورن عادی رو خیلی مناسب نمی دونید و بین این دو تا سمند ال ایکس رو بیشتر پیشنهاد می کنید .....درسته؟

نظرتون راجع به پارس دست دوم چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Pourya-pc
21-08-2012, 08:51
اها پس کلا سورن عادی رو خیلی مناسب نمی دونید و بین این دو تا سمند ال ایکس رو بیشتر پیشنهاد می کنید .....درسته؟

بله درسته ، پارس در حال حاظر با افزایش قیمت نجومی همراه بوده و از بازار مناسبی برخوردار نیست ، به همین دلیل پیشنهاد نمیشه .

manikh
21-08-2012, 11:30
خوب پس من در نهایت تصمیم گرفتم برای خرید سمند ال ایکس مولتی پلکس با قیمت 16 و 900 از راهنمایی های همه ممنون فقط نظرتون راجع به رنگ چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و این که راجع به پلاک چی کار کنم خودشون فوری می دن یه جدید یا باید همون پلاک ماشین قبلی رو وردارم؟؟؟؟؟؟؟؟

Pourya-pc
21-08-2012, 13:01
خوب پس من در نهایت تصمیم گرفتم برای خرید سمند ال ایکس مولتی پلکس با قیمت 16 و 900 از راهنمایی های همه ممنون فقط نظرتون راجع به رنگ چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و این که راجع به پلاک چی کار کنم خودشون فوری می دن یه جدید یا باید همون پلاک ماشین قبلی رو وردارم؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظرم سفید مناسب هست ، البته نمیدونم چه رنگ هایی رو داره ، قبلا خاکستری داشت که واقعا تیپ سمند رو مثل بی ام دبلیو کرده بود اما نمیدونم چرا شرکت این رنگ رو برداشت . به هر حال سلیقه ایست .
موقع ثبت نام از شما میپرسن که اگر پلاک توی بایگانی داشته باشید همون رو براتون دوباره صادر کنن و اگر هم بخواید پلاک جدید بهتون میدن ، ماشین موقع تحویل با پلاک خودتون تحویل میشه و نیازی نیست شماره گزاری و ... برید .

mohamad skystar
21-08-2012, 15:09
سلام دوستان..به نظرتون بین سمند se و سمند lx و glx کدوم کلا بهتره؟یعنی کدوم بهتر کارکرده تا الان...
مممنون

سلام .
عملکرد کلی این 3 خودرو از هر نظر شبیه به هم هست.البته سمند LX و 405 هم با موتور TU5 هستن که بحثش جداست.
سمند LX به مراتب از سمند SE کامل تره و ایران خودرو اومده با برداشتن برخی امکانات و تغییرات جزئی سمند SE رو تولید کرده
تا مردم بتونن سمند ارزون قیمت داشته باشن.
پس انتخاب بین سمندها کار سختی نیست چون هردو از یک موتور استفاده میکنن و تمام موارد فنیشون شبیه به هم هست
میمونه تصمیم شما که بخوای خودروی کاملتری انتخاب کنید یا خیر.
بودجتون رو نمیدونم چقدر هست اما 405 با موتور TU5 رو بتونید انتخاب کنید از سمند میتونه انتخاب بهتری باشه
چون عملکرد 405 با این موتور خوب و عالی بوده.
405 با موتور قدیمی XU7 هم هست که میتونید انتخاب کنید . 405 در عین سادگی خودروی زیبایی هست
از قدیم تا الان بخوای حساب کنی 405 به مراتب از محبوبیت بیشتری نسبت به سمند برخوردار بوده .

reza1995live
21-08-2012, 15:13
سلام دوستان من 20 تا 23 بوجه دارم و شدیدا بین این دو تا موندم
انتظار من اینه که از کیفیت خوبی برخوردار باشه کم خرج باشه با توجه به اینکه میدونم موتورشون یکیه و تقریبا قدرت حرکتی برابر دارن میخواستم بدونم کدومشون رو شما صلاح میدونید.
اگه بخوام دست دوم بگیرم که به صرفه تر باشه کدوم مدل از هر کدوم رو میگید.
اگه خودرو دیگه ای هم مد نظرتون بود بفرمایید.

mohamad skystar
21-08-2012, 15:19
سلام.
به مراتب مشخصه که اگر ماشین با قدرت و شتاب و جوون پسند بخوای تیپ 5
اگر ماشین جادار و راحت و قدرت و شتاب مناسب بخوای پارس LX
کیفیت تیپ 5 به مراتب از پارس بالاتر هست البته تیپ 5 فعلا تولید نمیشه و باید به فکر
مدل های 90 باشید اما پارس LX اگرچه کمیاب هست اما میشه پیدا کرد.
از نظر فنی خرجشون شبیه به هم هست چون از یک پیشرانه استفاده میکنن اما از نظر سایر
لوازم بدنه و قطعات جانبی دیگه لوازم پارس تا حدی ارزون تره.

بعد از این 2 خودرو میتونید به تندر 90 و 405 با موتور TU5 فکر کنی.

reza1995live
21-08-2012, 15:28
سلام.
به مراتب مشخصه که اگر ماشین با قدرت و شتاب و جوون پسند بخوای تیپ 5
اگر ماشین جادار و راحت و قدرت و شتاب مناسب بخوای پارس LX
کیفیت تیپ 5 به مراتب از پارس بالاتر هست البته تیپ 5 فعلا تولید نمیشه و باید به فکر
مدل های 90 باشید اما پارس LX اگرچه کمیاب هست اما میشه پیدا کرد.
از نظر فنی خرجشون شبیه به هم هست چون از یک پیشرانه استفاده میکنن اما از نظر سایر
لوازم بدنه و قطعات جانبی دیگه لوازم پارس تا حدی ارزون تره.

بعد از این 2 خودرو میتونید به تندر 90 و 405 با موتور TU5 فکر کنی.

ممنون از جوابتون از نظر ایمنی کدوم رو میگید با توجه به اینکه دیگه 405 و سمند و پارس خیلی تو فکو فامیل داریم مدل داشبوردش برام خسته کننده شده. در ضمن جای 206 خیلی کمه؟ چون من تا حالا با دید مشتری سوارش نشدم مثلا در قیاس با پراید چطوره؟

mohamad skystar
21-08-2012, 16:00
ممنون از جوابتون از نظر ایمنی کدوم رو میگید با توجه به اینکه دیگه 405 و سمند و پارس خیلی تو فکو فامیل داریم مدل داشبوردش برام خسته کننده شده. در ضمن جای 206 خیلی کمه؟ چون من تا حالا با دید مشتری سوارش نشدم مثلا در قیاس با پراید چطوره؟

مشکلاتی که کابین 206 داره:
محدود بودن فضای جلوی پای سرنشینان عقب هست

سرنشینان جلو در 206 نسبت به پراید احساس راحتی بهتری دارن.

تیپ 5 از نظر ایمنی با داشتن 2 ایربگ در حد خودش تونسته قابل قبول باشه و استاندارد لازم رو کسب کنه.
پارس و 405 هم از نظر ایمنی در یک اندازه هستن.

milad_takjoo
21-08-2012, 23:01
سلام .
عملکرد کلی این 3 خودرو از هر نظر شبیه به هم هست.البته سمند LX و 405 هم با موتور TU5 هستن که بحثش جداست.
سمند LX به مراتب از سمند SE کامل تره و ایران خودرو اومده با برداشتن برخی امکانات و تغییرات جزئی سمند SE رو تولید کرده
تا مردم بتونن سمند ارزون قیمت داشته باشن.
پس انتخاب بین سمندها کار سختی نیست چون هردو از یک موتور استفاده میکنن و تمام موارد فنیشون شبیه به هم هست
میمونه تصمیم شما که بخوای خودروی کاملتری انتخاب کنید یا خیر.
بودجتون رو نمیدونم چقدر هست اما 405 با موتور TU5 رو بتونید انتخاب کنید از سمند میتونه انتخاب بهتری باشه
چون عملکرد 405 با این موتور خوب و عالی بوده.
405 با موتور قدیمی XU7 هم هست که میتونید انتخاب کنید . 405 در عین سادگی خودروی زیبایی هست
از قدیم تا الان بخوای حساب کنی 405 به مراتب از محبوبیت بیشتری نسبت به سمند برخوردار بوده .

خیلی ممنون...خودم زیاد از se خوشم نمیاد..بودجه هم تا نزدیک 20 میلیون...صفر هم میخوام بخرم..
الان یعنی 405 نسبت به LX انتخاب بهتری هست کلا؟
من سوار glx های قدیمی شده بودم فرمونشون خوب نبود...الان این جدیدها از این نظر بهتر شدن؟

mohamad skystar
22-08-2012, 01:08
خیلی ممنون...خودم زیاد از se خوشم نمیاد..بودجه هم تا نزدیک 20 میلیون...صفر هم میخوام بخرم..
الان یعنی 405 نسبت به LX انتخاب بهتری هست کلا؟
من سوار glx های قدیمی شده بودم فرمونشون خوب نبود...الان این جدیدها از این نظر بهتر شدن؟

شما اگر میخواین تا 20 میلیون تومان خرید کنید میتونید به تندر 90 فول که به مراتب عملکردش از سمند بهتر هست
فکر کنید.
405 با موتور TU5 رو عرض کردم از سمند قابل قبولتر هست. موتور TU5 از نظر قدرت و شتاب و مصرف سوخت نسبت به موتور XU7 قدیمی عملکرد بهتری داره
و 405 رو به خودرویی بهینه و پرطرفدار تبدیل کرد.البته 405 SLX با موتور TU5 هست.
اما خوب چون سمند LX رو دوست دارین انتخابش پشیمونتون نخواهد کرد.

shadows_funeral
22-08-2012, 01:10

این چیزایی که دوستمون گفتن درسته به علاوه بازار بسیلر بد فروش سورن معمولی

چه نوع پارسی؟ معمولی؟ elx؟ tu5؟

shadows_funeral
22-08-2012, 01:13
به نظرم سفید مناسب هست ، البته نمیدونم چه رنگ هایی رو داره ، قبلا خاکستری داشت که واقعا تیپ سمند رو مثل بی ام دبلیو کرده بود اما نمیدونم چرا شرکت این رنگ رو برداشت . به هر حال سلیقه ایست .
موقع ثبت نام از شما میپرسن که اگر پلاک توی بایگانی داشته باشید همون رو براتون دوباره صادر کنن و اگر هم بخواید پلاک جدید بهتون میدن ، ماشین موقع تحویل با پلاک خودتون تحویل میشه و نیازی نیست شماره گزاری و ... برید .
تا اونجا که من میدونم اگه پلاک تو بایگانی داشته باشید به هیچ وجه پلاک جدید نمیدن بهتون. همونو نصب می کنن

Pourya-pc
22-08-2012, 05:57
تا اونجا که من میدونم اگه پلاک تو بایگانی داشته باشید به هیچ وجه پلاک جدید نمیدن بهتون. همونو نصب می کنن

خیر دوست من ، این به درخواست خود مشتری هست ، ممکن هست شما پلاک جدید درخواست کنید ، پولش رو از شما میگیرن .

manikh
22-08-2012, 08:56
خیر دوست من ، این به درخواست خود مشتری هست ، ممکن هست شما پلاک جدید درخواست کنید ، پولش رو از شما میگیرن .

یعنی می شه پلاک رو از روی ماشین قبلی باز کرد بعد بست رو ماشین جدید؟

manikh
22-08-2012, 09:00
این چیزایی که دوستمون گفتن درسته به علاوه بازار بسیلر بد فروش سورن معمولی

چه نوع پارسی؟ معمولی؟ elx؟ tu5؟

هر کدومش که بشه بهتر با 17 تومن به صورت دست دوم خرید و سر پا تر باشه

mohamad skystar
22-08-2012, 11:33
یعنی می شه پلاک رو از روی ماشین قبلی باز کرد بعد بست رو ماشین جدید؟

به شرطی که ماشین فبلی رو بفروشید و انتقال سند انجام بدین تا پلاکتون رو بتونید از رو ماشین بردارین
بعد از اینکه پلاکتون رو از روی ماشین قبلی برداشتین میتونید بزارید رو ماشین جدید به شرطی که قبل از فک پلاک ماشین جدید ثبت نام نکرده باشید
واگرنه پلاک جدید میگیرید.

mohamad skystar
22-08-2012, 11:35
هر کدومش که بشه بهتر با 17 تومن به صورت دست دوم خرید و سر پا تر باشه

با 17 میلیون تومن بین گروه پارس میتونید پارس ELX مدل 87 رو انتخاب کنید.
پارس با موتور TU5 فعلا قیمتش بالای 20 میلیون تومن هست چون تازه وارد بازار شده.
پارس معمولی هم تا شرایط برای خرید ELX مناسب باشه پیشنهاد نمیشه

manikh
22-08-2012, 16:06
[QUOTE=mohamad skystar;7173415]با 17 میلیون تومن بین گروه پارس میتونید پارس ELX مدل 87 رو انتخاب کنید.
پارس با موتور TU5 فعلا قیمتش بالای 20 میلیون تومن هست چون تازه وارد بازار شده.
پارس معمولی هم تا شرایط برای خرید ELX مناسب باشه پیشنهاد نمیشه

البته حالا دیگه ایران خوردرو شرایط اقساطی اش رو باز کرده و حالا دیگه رو سمند ال ایکس شک ندارم قبلا چون اقساطی نبود گفتم با کمترین پول بهترین چیزو بگیرم این طوری حالا دیگه محدودیتی ندارم