PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید خودرو تا 10 میلیون تومان

صفحه ها : [1] 2 3 4

mohamad skystar
20-02-2012, 21:01
کلیه مباحث در زمینه مشاوره خرید خودروهای بین 1 تا 10 میلیون تومان در این تاپیک ادامه پیدا خواهد کرد.

msaloome
28-02-2012, 20:40
با سلام

برای یک نفر تازه کار(خانواده 3 نفره) با حدود 9 تا 10 تومن ماشین دست دوم چی میتونم پیدا کنم؟ بر اساس اولویت و کارایی بگید ممنون میشم

dash_mehdi
28-02-2012, 20:45
با سلام

برای یک نفر تازه کار(خانواده 3 نفره) با حدود 9 تا 10 تومن ماشین دست دوم چی میتونم پیدا کنم؟ بر اساس اولویت و کارایی بگید ممنون میشم

اولویت اول 206 تیپ 2 مدل 86
اولویت دوم پراید صفر
اولویت سوم 206 تیپ 5 مدل 82 و 83

saman.dragon
29-02-2012, 13:24
من میخوام پراید 132 دوگانه سوز مدل sx بخرم. (سفید)
تا اونجایی که پیگیر شدم گفتند 7300 میگیرن + سه تا چک 6 ماهه که مبلغ هر چک 1 میلیون هستش.

قیمت نقدیش رو کسی میدونه امروز چنده؟ البته موتورش هم HP هستش.
والا نمیدونم دارم گرون میخرم یا اینکه قیمتش مناسبه. در ضمن، یه چیزایی هم راجع به طرح سایپا ویژه عید شنیدم که مدل 91 میده ماشین رو. کسی میدونه جریانش چیه؟

mohamad skystar
29-02-2012, 13:43
تا اونجایی که پیگیر شدم گفتند 7300 میگیرن + سه تا چک 6 ماهه که مبلغ هر چک 1 میلیون هستش.

والا نمیدونم دارم گرون میخرم یا اینکه قیمتش مناسبه. در ضمن، یه چیزایی هم راجع به طرح سایپا ویژه عید شنیدم که مدل 91 میده ماشین رو. کسی میدونه جریانش چیه؟

در مورد عرضه محصولات سایپا با مدل 91 بله درسته.
این شرایطی که برای شما گفتن خوب به مراتب مشخصه که نسبت به قیمت نقدیش گرون تر در میاد
چون روی هر چک مبلغی به عنوان سود اضافه میشه.

پراید 132 SX دوگانه سوز حدود 10100000 تومان باید باشه.

saman.dragon
29-02-2012, 13:52
در مورد عرضه محصولات سایپا با مدل 91 بله درسته.
این شرایطی که برای شما گفتن خوب به مراتب مشخصه که نسبت به قیمت نقدیش گرون تر در میاد
چون روی هر چک مبلغی به عنوان سود اضافه میشه.

پراید 132 SX دوگانه سوز حدود 10100000 تومان باید باشه.

ممنون.
جزئیات بیشتری در مورد طرح ویژه نمی دونید؟ مثلاً اینکه کی تحویل میدن. یا اینکه گفتند سود مشارکت و تخفیف هم داره. قبل عید میدن؟

mohamad skystar
29-02-2012, 13:58
ممنون.
جزئیات بیشتری در مورد طرح ویژه نمی دونید؟ مثلاً اینکه کی تحویل میدن. یا اینکه گفتند سود مشارکت و تخفیف هم داره. قبل عید میدن؟

هرچی به عید نزدیک تر بشیم تحویل خودرو میره واسه بعد از عید
برای اطلاع بیشتر و راهنمایی کامل با نمایندگی تماس بگیرید
تا شمارو در جریان بزارن.

mhti
03-03-2012, 19:51
با سلام

بنده مي خوام خودروی ال90 ای 1مدل 89 خودم رو بفروشم ودر عوض یک خو.درو درقیمت تا 5میلیون تومان بخرم به جز پراید به نظر شمابا این پول جی میشه خرید در ضمن خودروی خودم رو چند می تونم بفروشم البته خودرو دارای بیمه وبدون رنگ می باشد ممنون از پاسخ تون

dash_mehdi
03-03-2012, 23:34
با سلام

بنده به علت برخی مسائل می خوام خودروی ال90 ای 1مدل 89 خودم رو بفروشم ودر عوض یک خو.درو درقیمت تا 5میلیون تومان بخرم به جز پراید به نظر شمابا این پول جی میشه خرید در ضمن خودروی خودم رو چند می تونم بفروشم البته خودرو دارای بیمه وبدون رنگ می باشد ممنون از پاسخ تون

شما ماشینتون رو میتونید 14/800/000 بفروشید
و گزینه هایی همچون :

دوو اسپرو مدل 94 گزینه خوبیه
ام وی ام 110 مدل 86 که از پراید خیلی نرم تره
پژو ار دی مدل 83 که زیاد توصیه نمیشه
دوو ریسر مدل 93 (میلادی)

mohamad skystar
04-03-2012, 00:44
شما ماشینتون رو میتونید 14/800/000 بفروشید
و گزینه هایی همچون :

دوو اسپرو مدل 94 گزینه خوبیه
ام وی ام 110 مدل 86 که از پراید خیلی نرم تره
پژو ار دی مدل 83 که زیاد توصیه نمیشه
دوو ریسر مدل 93 (میلادی)

فکر نکنم MVM 110 با 5 میلیون گیر بیاد مدل 86
مگر اینکه مشکل داشته باشه.
با دوو ریسیر و اسپرو موافقم
همچنین میتسوبیشی لنسر و کورولا های قدیم

Amin-Nasim
04-03-2012, 14:51
فکر نکنم MVM 110 با 5 میلیون گیر بیاد مدل 86
مگر اینکه مشکل داشته باشه.
با دوو ریسیر و اسپرو موافقم
همچنین میتسوبیشی لنسر و کورولا های قدیم

دوو ماتیز که میشه خرید ؟؟؟

mohamad skystar
04-03-2012, 15:38

دوو ماتیز بله اونم مدل پایین میشه خرید.
البته ماتیزها خیلی کم تمیزشون پیدا میشه

mhti
05-03-2012, 12:24
با تشكر از شما

بنده يك ار دي مدل 83 ديدم با مشخصات فني سالم البته به گفته فروشنده وگيربكس تويوتا با كپسول بزرگ وبدون رنگ كه مي گه به نظر شما خوبه 4500

dash_mehdi
05-03-2012, 22:51
با 5 میلیون میشه مدل 81 و یا 82 ماتیز رو خرید که دیگه عمرشون رو کردن

با تشكر از شما

بنده يك ار دي مدل 83 ديدم با مشخصات فني سالم البته به گفته فروشنده وگيربكس تويوتا با كپسول بزرگ وبدون رنگ كه مي گه به نظر شما خوبه 4500

قیمت ار دی مدل 83 با توجه به کارکرد خودرو از 3/500/000 شروع میشه تا حداکثر 4/500/000 که دیگه باید خیلی تمیز و کم کارکرد (زیر 100 هزار تا) باشه.
گیربکس رو هم بعید میدونم برای تویوتا باشه . باید به مکانیک نشون بدید تا از صحت این موضوع با خبر شید.

mohamad skystar
06-03-2012, 14:25
با تشكر از شما

گیربکسش تویوتایی نیست دوست من.
اون دیفرانسیل عقبش هست که تویوتایی میشه
و خیلی هم تاثیر گذار هست و دیگه اون صدای همیشگی که تو اتاق
میاد از بین میره

musketeer
07-03-2012, 10:43
سلام دوستان

یک سوالی دارم خدمتتون، اینکه الآن من توی سایت سایپا میبینم شرایط مثلا پیش فروش اعتباری رو زده پیش پرداخت 4تومن. مبلغ وام هم 4 تومن. ولی اون ماشین مثلا 9 تومنه! این تومن رو چه زمانی میگیرن؟ مثلا موقع تحویل خودرو... یا چی؟ :دی

بعد بازپرداخت رو نوشته 24ماهه و سود مشارکت 18% و سود انصراف 14%. اینها دقیقا یعنی چی؟ :دی

پیشاپیش ممنونم

mohamad skystar
07-03-2012, 10:50
سلام دوستان

یک سوالی دارم خدمتتون، اینکه الآن من توی سایت سایپا میبینم شرایط مثلا پیش فروش اعتباری رو زده پیش پرداخت 4تومن. مبلغ وام هم 4 تومن. ولی اون ماشین مثلا 9 تومنه! این تومن رو چه زمانی میگیرن؟ مثلا موقع تحویل خودرو... یا چی؟ :دی

بعد بازپرداخت رو نوشته 24ماهه و سود مشارکت 18% و سود انصراف 14%. اینها دقیقا یعنی چی؟ :دی

پیشاپیش ممنونم

اگر گفته 4 میلیون نقدی و 4 میلیون وام و قیمت نهایی 9 میلیون شده این اختلافی که بینشون هست
سود پولیه که شرکت تو این مدتی که به شما وام میده ازتون میگیره و احتمالا روی هر چک شما مبلغی اضافه تر میدی.
در مورد سود شمارکت بهتری با نمایندگی تماس بگیرید تا کامل راهنمایی کنن.

musketeer
07-03-2012, 11:29
اگر گفته 4 میلیون نقدی و 4 میلیون وام و قیمت نهایی 9 میلیون شده این اختلافی که بینشون هست
سود پولیه که شرکت تو این مدتی که به شما وام میده ازتون میگیره و احتمالا روی هر چک شما مبلغی اضافه تر میدی.
در مورد سود شمارکت بهتری با نمایندگی تماس بگیرید تا کامل راهنمایی کنن.
مرسی از جوابتون

ولی خب اصولا اینطوری هست که قیمت نهایی با وام بیشتر از قیمت ماشین بشه مابه التفاوتشون اون سوده هست.. ولی آخه این کمتر شده! اینو کی میگیرن پس؟

البته انگار من خیلی بد توضیح دادم. الآن اینطوریه که مثلا برای پراید گه 9 تومنه این جدول رو زدن تو سایتشون:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این 4تومن وام و 4تومن پیش پرداخت با هم میشه 8. در صورتیکه قیمت ماشین بیشتر از 9تومنه. این باقیش رو چه زمانی میگیرن؟

mohamad skystar
07-03-2012, 12:16
مرسی از جوابتون

ولی خب اصولا اینطوری هست که قیمت نهایی با وام بیشتر از قیمت ماشین بشه مابه التفاوتشون اون سوده هست.. ولی آخه این کمتر شده! اینو کی میگیرن پس؟

البته انگار من خیلی بد توضیح دادم. الآن اینطوریه که مثلا برای پراید گه 9 تومنه این جدول رو زدن تو سایتشون:

این 4تومن وام و 4تومن پیش پرداخت با هم میشه 8. در صورتیکه قیمت ماشین بیشتر از 9تومنه. این باقیش رو چه زمانی میگیرن؟

این جایی که نوشته حداکثر 18 یا 24 ماه رو ببین.
تو این مدت ماه اون مبلغ پول رو میکشن رو تعداد چک هایی که از شما میگیرن

musketeer
07-03-2012, 13:26
این جایی که نوشته حداکثر 18 یا 24 ماه رو ببین.
تو این مدت ماه اون مبلغ پول رو میکشن رو تعداد چک هایی که از شما میگیرن
آها....
خب پس ابله ها چرا نوشتن وام 4 تومن؟! اینکه بیشتر از 4تومنه :-؟؟

مرسی از راهنماییتون بهرحال :11:

sahar_majd
08-03-2012, 10:23
سلام . الان 206 حدود 10 ميليون چه تيپ و مدلي به نظرت گير مياد؟ و آيا از نظر كارايي خوبه ؟(از لحاظ مسائل فني)
تا 10 ميليون يه ماشين صفر بخرم يا 206 كاركرده.؟ ميخوام نهايت براي يك يا نهايت دو سال نگهش دارم و نميخوام بعدا تو فروشش خيلي ضرر كنم.

aria_electric_fars
08-03-2012, 12:36
ن يه ماشين مي خوام كار كرده نهايتا دو ميليون تومان كه مي خوام اون رو بسازم و به صورت تشريفاتي كنم

حتما در فيلم هاي تلويزيوني ديديد كه يك ماشين كه يه خرده دراز تر هم هستن و راننده داره و عقب اون به صورت تشريفاتي هست و براي مهمانان ويژه هست

حالا من مي خوام يه ماشين اينطوري كه نه اسمش رو مي دونم و نه مدلش رو بخرم و بسازمش براي اين كار

چي پيشنهاد مي كنيد؟؟؟

با تشكر

aria_electric_fars
08-03-2012, 12:47
يه سوال ديگه اينكه فرض كنيد ما يه ماشين قديمي داريم و مي خوايم رنگش رو عوض كنيم و يا يه موتور ديگه روش بزاريم

حالا آيا راهنمايي و رانندگي مجوز اين كار رو مي ده؟؟؟ فردار روز واسه بيمه شخص ثالث و بدنه مشكلي پيش نمياد؟؟؟

با تشكر

mohamad skystar
08-03-2012, 13:42
سلام . الان 206 حدود 10 ميليون چه تيپ و مدلي به نظرت گير مياد؟ و آيا از نظر كارايي خوبه ؟(از لحاظ مسائل فني)
تا 10 ميليون يه ماشين صفر بخرم يا 206 كاركرده.؟ ميخوام نهايت براي يك يا نهايت دو سال نگهش دارم و نميخوام بعدا تو فروشش خيلي ضرر كنم.

تا 10 میلیون تومان میشه فقط پراید رو صفر خرید.
اما 206 تیپ 2 مدل 85 گیر میاد. اینکه از نظر فنی سالم باشه باید وقت بزارید
تا بتونی 206 تمیز پیدا کنی. البته موقع خرید خودرو میشه ماشین رو به مکانیم نشون داد.
اگر میخوای برای 2 سال نگهداری به نظر من 206 میتونه گزینه بهتر از پراید باشه
به شرطی که مشکلی نداشته باشه.

h622
10-03-2012, 00:48
سلام محمد جان
من هم قبلاً دوتا پراید داشتم، با هم فروختمشون! و با یک چرخ خوب، یک مدت چرخ سواری کردم!
خداییش خیلی بیشتر از پراید حال می داد!!!

من یک پراید صفر از کارخانه گرفتم، بعد از سرویس اولیه چون دنده عقب بد جا می رفت برام صفحه کلاچ را عوض کردند !!! با گارانتی 12000 تومان :31:
تا سه ماه توی تمام نمایندگی های اصفهان و حومه که رفتم گفتند دنده عقبش خرابه و یا باید حدود 100$ خرجش کنی یا منتظر بمانی تا برات سفارش بدیم، بعد از 2 ماه بیاد و با گارانتی عوضش کنیم !!!
من هم که از ماشین صفر نا امید شدم، بردمش پیش مکانیک ماشین قبلی خودم:18:
یک دور با پراید صفر زد و با تعویض واسکازین آشغال "فابریک کارخانه" :2: که توی سرویس اولیه برام عوض نکرده بودند و بهم دروغ گفتن عوض کردیم:18:، مشکل دنده عقب را حل کرد:27:
برای همین تا زنده ام و تو ایرانم دیگه ماشین صفر نمی خرم.

الان یک 206 حدود 10$ می خوام بخرم (البته بعد از عید نوروز 91، آخه الان قیمت ها الکی بالاست)
بحث پولش تا 20$ هم مهم نیست ولی نمی خوام بیشتر از این خرج ماشین کنم
206 تا چه مدلیش فرانسوی است؟
از 206 های جدید خیلی ها ناراضی هستند.
به نظرت تیپ 2 بخرم یا 1$ دیگه روش بزارم و تیپ 3 بخرم؟
بعد از عید حدوداً با 10 میلیون تیپ 2 چه مدلی می تونم بخرم؟ تیپ 3 با 11$ چه مدلی میشه خرید؟
به نظرت کدوم بهتره؟
امکاناتش خیلی تفاوت داره؟

dash_mehdi
10-03-2012, 01:40
سلام محمد جان
من هم قبلاً دوتا پراید داشتم، با هم فروختمشون! و با یک چرخ خوب، یک مدت چرخ سواری کردم!
خداییش خیلی بیشتر از پراید حال می داد!!!
الان یک 206 حدود 10$ می خوام بخرم (البته بعد از عید نوروز، آخه الان قیمت ها الکی بالاست)
به نظرت تیپ 2 بخرم یا 1$ دیگه روش بزارم و تیپ 3 بخرم؟
بحث پولش تا 20$ هم مهم نیست ولی نمی خوام بیشتر از این خرج ماشین کنم

تیپ 3 که دیگه تولید نمیشه
ولی اگه نظر منو می خوای یه تیپ 5 کارکرده مدل 90 بگیر که برات بمونه

h622
10-03-2012, 02:05
تیپ 3 که دیگه تولید نمیشه
ولی اگه نظر منو می خوای یه تیپ 5 کارکرده مدل 90 بگیر که برات بمونه
سلام داش مهدی
از راهنماییتون سپاسگزارم
ولی شرایطم را برات میگم تا بعدش دوباره نظرت را بگی !
من به همه قوانین احترام می ذارم به جز یکیش:31:
سرعت مجاز !!!:41:
توی یک سال قبل با پراید صفر! 18 مورد تصادف! اعم از تصادف با سانتافه تا تصادف با تیربرق:27: در دنده عقب داشتم.
اصلاً هم برام مهم نیست چه بلایی سر ماشین میاد، داغونش می کنم و بعد خرجش می کنم!
فکر می کنم تا قبل از اینکه کاملاً فرهنگ رانندگی ام را اصلاح کنم، به خاطر ضرر کمتر نیاز به همون تیپ 2 داشته باشم!
حالا چی پیشنهاد میکنی؟!
در کل ماشینی که من سوارش میشم به نظر خودم بعد از من باید اسقاطش کرد.:40:

به نظر خودم همون چرخ بهتره !!!
البته اینم بگم که با موتور هم سابقه انواع و اقسام تصادفها را دارم، ولی خدا را شکر به دلیل تجربه زیاد تا حالا دست و پام سالم مونده:31:
با چرخ هم از روی یک پراید که ناگهانی جلوی من دوبله پارک کرد! بدون خوردن بهش پریدم! (از عقب پراید شیرجه زدم و جلوی پراید فرود اومدم!)
البته اینها را گفتم فکر نکنی توی رانندگی ناشی هستم!
تا حالا کلاً فقط توی یک تصادف مقصر بودم، اونم به خاطر عبور با موتور توی خ یک طرفه.
رانندگی ام خوبه ولی متاسفانه شهرها خیلی شلوغغغغغغغغغغغغغ شده و راننده ناشی فراوان!
من سال 84 با موتور بدون وجود لنت ترمز عقب، از خانه تا دانشگاه (دانشکده فنی مهاجر اصفهان) را در شلوغ ترین مسیر توی 12 دقیقه رکورد زدم !!!

dash_mehdi
10-03-2012, 02:16
سلام داش مهدی
از راهنماییتون سپاسگزارم
ولی شرایطم را برات میگم تا بعدش دوباره نظرت را بگی !
من به همه قوانین احترام می ذارم به جز یکیش:31:
سرعت مجاز !!!:41:
توی یک سال قبل با پراید صفر! 18 مورد تصادف! اعم از تصادف با سانتافه تا تصادف با تیربرق:27: در دنده عقب داشتم.
اصلاً هم برام مهم نیست چه بلایی سر ماشین میاد، داغونش می کنم و بعد خرجش می کنم!
فکر می کنم تا قبل از اینکه کاملاً فرهنگ رانندگی ام را اصلاح کنم، به خاطر ضرر کمتر نیاز به همون تیپ 2 داشته باشم!
حالا چی پیشنهاد میکنی؟!
به نظر خودم همون چرخ بهتره !!!
البته اینم بگم که با موتور هم سابقه انواع و اقسام تصادفها را دارم، ولی خدا را شکر به دلیل تجربه زیاد تا حالا دست و پام سالم مونده:31:
با چرخ هم از روی یک پراید که ناگهانی جلوی من دوبله پارک کرد! بدون خوردن بهش پریدم! (از عقب پراید شیرجه زدم و جلوی پراید فرود اومدم!)
البته اینها را گفتم فکر نکنی توی رانندگی ناشی هستم!
تا حالا کلاً فقط توی یک تصادف مقصر بودم، اونم به خاطر عبور با موتور توی خ یک طرفه.
رانندگی ام خوبه ولی متاسفانه شهرها خیلی شلوغغغغغغغغغغغغغ شده و راننده ناشی فراوان!
من سال 84 با موتور بدون وجود لنت ترمز عقب، از خانه تا دانشگاه (دانشکده فنی مهاجر اصفهان) را در شلوغ ترین مسیر توی 12 دقیقه رکورد زدم !!!

دوست عزیز اگه مشکل شما اینه که باید بگم قیمت لوازم تیپ 5 با تیپ 2 فرقی نداره مگر اینکه خدایی نکرده جوری تصادف کنید که به موتور اسیب برسه.
اما تیپ 5 خودروی بسیار بسیار تیزیه و هم شتابش زیر 10 ثانیه هست هم تا 200 تارو راحت پر میکنه که اگه نمیتونید با این شرایط کنار بیاید بهتره همون تیپ 3 رو بگیرید البته کارکرده مدل 89 یا 90 چون الان تولید نمیشه.
ولی این رو هم بگم که تو این شرایط پول تو تیپ 5 هست چون که قراره 206 تولیدش قطع بشه قیمتش میره بالا و تیپ 5 بیشتر میره بالا و شاید تا بیستو کی دو تومن برسه

h622
10-03-2012, 02:19
دوست عزیز اگه مشکل شما اینه که باید بگم قیمت لوازم تیپ 5 با تیپ 2 فرقی نداره مگر اینکه خدایی نکرده جوری تصادف کنید که به موتور اسیب برسه.
اما تیپ 5 خودروی بسیار بسیار تیزیه و هم شتابش زیر 10 ثانیه هست هم تا 200 تارو راحت پر میکنه که اگه نمیتونید با این شرایط کنار بیاید بهتره همون تیپ 3 رو بگیرید البته کارکرده مدل 89 یا 90 چون الان تولید نمیشه.
ولی این رو هم بگم که تو این شرایط پول تو تیپ 5 هست چون که قراره 206 تولیدش قطع بشه قیمتش میره بالا و تیپ 5 بیشتر میره بالا و شاید تا بیستو کی دو تومن برسه
از کی تولیدش قطع میشه؟
می ترسم تیپ 5 بخرم، زیادی تند بره و به دیار باقی بپیوندم!!!
چیزی نیست بشه رو ماشین بست و سرعت از 100 تا بالاتر نره؟
آخه هنوز جوونم و آرزو دارم.
تیپ 3 و 5 به جز موتور تفاوت دیگه ای داره؟
من تند و تیز بودن برام مهم نیست، فقط چهارتا چرخ داشته باشه و من را ببره کافی است.
اینم بگم که خودم تیپ 5 را دوست دارم ولی نمی خوام بیش از 10 یا 11 میلیون پول بدم.

dash_mehdi
10-03-2012, 02:28
از کی تولیدش قطع میشه؟
می ترسم تیپ 5 بخرم، زیادی تند بره و به دیار باقی بپیوندم!!!
چیزی نیست بشه رو ماشین بست و سرعت از 100 تا بالاتر نره؟
آخه هنوز جوونم و آرزو دارم.

بابا این چه حرفاییه شما میزنید:31:
اگه به این چیزا می خواین فکر کنید که خوب همه ی ماشین های داخلی نا ایمن هستند.
اولا که خیالتون راحت تیپ 5 خودروی ایمنی هست (مگر اینکه 200 تارو باهاش پر کنید:31:)
بعد احتمالا تا پایان بهار 91 قطع میشه

h622
10-03-2012, 02:36
بابا این چه حرفاییه شما میزنید:31:
اگه به این چیزا می خواین فکر کنید که خوب همه ی ماشین های داخلی نا ایمن هستند.
اولا که خیالتون راحت تیپ 5 خودروی ایمنی هست (مگر اینکه 200 تارو باهاش پر کنید:31:)
بعد احتمالا تا پایان بهار 91 قطع میشه
برای تیپ 5 روی چند تومان باید حساب کنم؟
بعد از عید می خوام بخرم.
چه مدلی اش خوبه؟ و جنس آشغال روش نریختند؟

dash_mehdi
10-03-2012, 02:54
برای تیپ 5 روی چند تومان باید حساب کنم؟
بعد از عید می خوام بخرم.
چه مدلی اش خوبه؟ و جنس آشغال روش نریختند؟

تیپ 5 میتونید به مدل 89 فکر کنید که هم پایین تر درمیاد و هم کیفیت نسبتا بهتری داره نسبت به صفر 90
البته این جور که بوش میاد همین الانم تیپ 5 تولیدش متوقف شده و فقط تیپ 2 تولید میشه.
قیمت در میاد حدود 16 میلیون (تیپ 5 مدل 89)

h622
10-03-2012, 02:57
تیپ 5 میتونید به مدل 89 فکر کنید که هم پایین تر درمیاد و هم کیفیت نسبتا بهتری داره نسبت به صفر 90
البته این جور که بوش میاد همین الانم تیپ 5 تولیدش متوقف شده و فقط تیپ 2 تولید میشه.
قیمت در میاد حدود 16 میلیون (تیپ 5 مدل 89)
تشکر از راهنمایی کامل تون

ronin_2607
13-03-2012, 16:22

تا جایی که من میدونم سایپا کلا برای SX جز نقدی یا پیش فروش حالت دیگه ای نداره. اون که با چک و وام میدن فقط SL. کجا این مطلبو دیدن؟؟؟ اگه ممکنه لینکش یا تصویرشو بزارید. من دنبال خرید 131 یا 132 SX با شرایط وام هستم. اگه سراغ دارید بگید. ممنونم.

mohsenjxj
14-03-2012, 21:06
سلام دوستان پراید 141 sx مدل دی ماه 90 خیلی تمیز چند میشه خرید؟
اصلا پراید 141 sx چجور ماشینی هست؟ لطفا از معایب و مزایاش بگید.

Pourya-pc
14-03-2012, 22:11

به نظرم ۱۴۱ نخر . ۲ دلیل :
عقبش خیلی صدا میدا و درب لیفتش خیلی سنگینه .
در کل ۱۳۱ اس ایکس پیشنهاد میشه .
۱۳۱ اس ایکس مدل ۹۰
۷.۹۰۰.۰۰۰ تا ۸.۲۰۰.۰۰۰

LOVEFORLOVE
14-03-2012, 23:29
با سلام سر دو راهی موندم

پژو 405 slx 88 یا پراید 131 sx کار کرده 90

ماشینه اولمه میخوام ماشینی باشه خرجش سبک باشه در حد یه کارمند ساده

البته 8 تا 10 تومن میتونم پول بدم 405 ماله یکی ا آشناهاست که قرار شد اگه بخوام ازش بردارم یا پول ازش بگیرم

شما نظرتون چیه؟ البته 405 بیمه 1 ساله لاستیک نو 75 هزار تا کارکردش هست ولی چون ماشین نداشتم نمیدونم
بهترین تصمیم چیه میخوام ماشینو چند سالی نگه دارم و بهدا پشیمون از انتخابم نشم

dash_mehdi
14-03-2012, 23:49
با سلام سر دو راهی موندم

البته 8 تا 10 تومن میتونم پول بدم 405 ماله یکی ا آشناهاست که قرار شد اگه بخوام ازش بردارم یا پول ازش بگیرم

شما نظرتون چیه؟ البته 405 بیمه 1 ساله لاستیک نو 75 هزار تا کارکردش هست ولی چون ماشین نداشتم نمیدونم

دوست عزیز 405 مدل 88 قیمتش بیش از 10 میلیون تومنه
اما اگه زیر 10 پیدا کردین حتما بگیرید
دردسر 405 خیلی کم تر از پرایده و قیمت زیر 10 میلیون برای مدل 88 هم زیر قیمته پس خیلی گزینه بهتری هست.

mohamad skystar
15-03-2012, 00:06
با سلام سر دو راهی موندم

پژو 405 گزینه بهتری هست.
مزیت پراید نسبت به 405 میتونه مصرف کمتر سوختش باشه.
در بقیه موارد مثل ایمنی - جاداری - قدرت - هندلینگ و پایداری پژو 405 برتر هست.

LOVEFORLOVE
15-03-2012, 15:27
دوست عزیز 405 مدل 88 قیمتش بیش از 10 میلیون تومنه
اما اگه زیر 10 پیدا کردین حتما بگیرید
دردسر 405 خیلی کم تر از پرایده و قیمت زیر 10 میلیون برای مدل 88 هم زیر قیمته پس خیلی گزینه بهتری هست.
از چه نظر دردسرش از پراید کمتره؟مگه خرج وسایل و اجرتش بالا نیست منظور شما چه بوده؟

dash_mehdi
15-03-2012, 15:50
از چه نظر دردسرش از پراید کمتره؟مگه خرج وسایل و اجرتش بالا نیست منظور شما چه بوده؟

خوب مشخصه چون موتور پراید خیلی بیشتر از موتور 405 خراب میشه
اجرت هم که فرق نداره فقط قیمت قطعات میمونه که انقدر اختلاف قیمت ندارن و کمی 405 گرون تره اما پراید انقدر خراب خواهد شد که خرج بیشتری رو دستتون بزاره.
در ضمن شم باید جاداری.موتور پرقدرت تر.ظاهر و طراحی و هر چیز دیگه ای هم ملاک قرار بدید که قطعا 405 خیلی بهتره اما مصرف سوخت اگر براتون مهمه پراید گزینه بهتری هست چون پراید صدی 7 میسوزونه اما 405 صدی 9 لیتر .

LOVEFORLOVE
15-03-2012, 19:39
خوب مشخصه چون موتور پراید خیلی بیشتر از موتور 405 خراب میشه
اجرت هم که فرق نداره فقط قیمت قطعات میمونه که انقدر اختلاف قیمت ندارن و کمی 405 گرون تره اما پراید انقدر خراب خواهد شد که خرج بیشتری رو دستتون بزاره.
در ضمن شم باید جاداری.موتور پرقدرت تر.ظاهر و طراحی و هر چیز دیگه ای هم ملاک قرار بدید که قطعا 405 خیلی بهتره اما مصرف سوخت اگر براتون مهمه پراید گزینه بهتری هست چون پراید صدی 7 میسوزونه اما 405 صدی 9 لیتر .
خیلی ممنون خب نداشتم تا حالا پراید :31:

به جوابم رسیدم 405 بهتره:31:

mohsenjxj
15-03-2012, 20:06

لطفا یکی جواب بده

mohamad skystar
15-03-2012, 21:20
لطفا یکی جواب بده

پراید 141 SX مدل 90 قیمت 8300000 تومان

mohsenjxj
15-03-2012, 23:01
پراید 141 SX مدل 90 قیمت 8300000 تومان

دوست عزیز اگه بعد از عید بگیرم حدودا چند میشه؟

Pourya-pc
15-03-2012, 23:14
دوست عزیز اگه بعد از عید بگیرم حدودا چند میشه؟
افت قیمت آنچنان نیست اما حدود 7.800.000 تا 8.000.000
بسته به شرایط جدید کمپانی و بازار داره .

Lord007
18-03-2012, 13:28
من حدود 7 تومن پول دارم می خوام یکی از این دو تا اپل(آسترا یا وکترا)رو بخرم.ولی جز ظاهرشون چیزی ازشون نمی دونم.می خواستم ببینم مزایا و معایب هر کدوم چیه. مهمترین انتظارمم کم خرج بودن و نرمیه ماشینه

khafan8288
26-03-2012, 09:52
سلام
چندتا سوال
من میخوام ماشین بخرم
1.یه ماشین ارزون و خوب چی هست؟(زیر 5 تومن)
2.با این پول کمی بیشتر هم شد مشکلی نیست میشه 405 گرفت؟
3.الان وقته خوبیه بخرم یا بمونه بعد از تعطیلات؟

mohamad skystar
26-03-2012, 13:03
سلام
چندتا سوال
من میخوام ماشین بخرم
1.یه ماشین ارزون و خوب چی هست؟(زیر 5 تومن)
2.با این پول کمی بیشتر هم شد مشکلی نیست میشه 405 گرفت؟
3.الان وقته خوبیه بخرم یا بمونه بعد از تعطیلات؟

شما بهترین گزینه با بودجه 5 تومان پراید رو میتونید انتخاب کنید.
به فکر هیچ خودروی دیگه ای هم نباشید مگر اینکه بودجه رو نهایت برسونید رو 8 میلیون تومان.
پراید مدل 83 رو میتونید انتخاب کنید.
سعی کنید بعد از تعطیلات اقدام کنید تا قیمت ها کاملا مشخص بشن.

naser_2006
31-03-2012, 20:31
سلام
من میخوام یه ماشین کارکده بخرم اما موندم چی بگیرم اولویت اولم 206 هست بعد 405 یا پارس هرکدوم ک شد
اما نمیدونم خرید ماسین کارکرده درسته یا نه چون اکثرا کارکردشون بالای 150000 تاست
حالا دوستان خرید اینجور ماشین اصلا توصیه میشه یا نه؟
هنگام خرید باید به چی توجه بیشتری بشه؟

از پراید خوشم نمیاد.
جواب میخوام
با تشکر

waterpolo
31-03-2012, 23:57
دوستان ميخاستم ببينم با 4.5 يا 5 تومن پرايد هاچ بك تميز گير مياد
منظورم اينه كه خرج نداشته باشه .اذيت نكنه

Pourya-pc
01-04-2012, 09:41
دوستان ميخاستم ببينم با 4.5 يا 5 تومن پرايد هاچ بك تميز گير مياد
منظورم اينه كه خرج نداشته باشه .اذيت نكنه

پراید اصولاً چیزی نداره که بخواد اذیت کنه . مشکلی هم داشته باشه با یک تعمیر جزئی حل میشه .
پراید هاچ بک مدل ۸۵ تا ۸۶ میتونید بخرید .

waterpolo
01-04-2012, 14:20
الان هاچ بک مدل 85 چنده ؟ خرج نداشته باشه تمیز هم باشه .

dash_mehdi
01-04-2012, 17:03
الان هاچ بک مدل 85 چنده ؟ خرج نداشته باشه تمیز هم باشه .

پراید مدل 85 کم خرجش 5/800 تا 6/000 تومنه. با 4.5 الی 5 تومن مدل 85 گیر نمیاد چه برسه به تمیزش.

waterpolo
01-04-2012, 18:24
پراید مدل 85 کم خرجش 5/800 تا 6/000 تومنه. با 4.5 الی 5 تومن مدل 85 گیر نمیاد چه برسه به تمیزش.

خوب هاچ بک چه سالی رو میشه با این پول خرید؟

smh420
01-04-2012, 22:10
با سلام
تا 4 4.5 پی کی85 بهتره یا پراید81؟
ممنون

darktarget
01-04-2012, 22:46
با سلام و خسته نباشید
من در حدود 4 تومن پول میتونم برای پیش پرداخت اقساط یه ماشین پول بدم اما متاسفانه هیچ اطلاعاتی درباره خرید خودرو و نحوه اقساط ندارم دوستانی که میتونن راهنمایی کنن پیشنهاد بدن که با این وضعیت چه ماشینی بخرم خوبه و همچنین اگه توضیحی درباره شرایط خرید بصورت اقساط بدن ممنون میشم

mohamad skystar
01-04-2012, 22:55
خوب هاچ بک چه سالی رو میشه با این پول خرید؟

با این بودجه هاچ بک مدل های زیر 1384 رو میتونید خریداری کنید.
مدل های دهه 70 هم هستن که فکر نکنم تمیرزش پیدا بشه شانسش کم هست.

---------- Post added at 11:51 PM ---------- Previous post was at 11:49 PM ----------

با سلام
تا 4 4.5 پی کی85 بهتره یا پراید81؟
ممنون

100% پراید بهتر از PK خواهد بود.
PK از نظر فضای کابین - امنیت - کیفیت در حد بسیار نامطلوبی قرار داره
پراید به مراتب بهتر خواهد بود.
البته ملاک های شما هم در انتخاب خودرو تاثیر داره.

---------- Post added at 11:55 PM ---------- Previous post was at 11:51 PM ----------

با سلام و خسته نباشید
من در حدود 4 تومن پول میتونم برای پیش پرداخت اقساط یه ماشین پول بدم اما متاسفانه هیچ اطلاعاتی درباره خرید خودرو و نحوه اقساط ندارم دوستانی که میتونن راهنمایی کنن پیشنهاد بدن که با این وضعیت چه ماشینی بخرم خوبه و همچنین اگه توضیحی درباره شرایط خرید بصورت اقساط بدن ممنون میشم

سلام.
شما 4 میلیون تومان پول دارین و میتونید از شرایط فروش محصولات شرکت سایپا استفاده کنید.
بهترین راهش هم اینکه به نمایندگی مراجعه کنید تا در مورد انواع شرایط فروش راهنماییتون کنن.
البته انتخاب خودرو بستگی به ملاک های شما داره اما این بودجه عموما برای خرید پراید در نظر گرفته میشه.

naser_2006
03-04-2012, 18:58
سلام
من میخوام یه ماشین کارکده بخرم اما موندم چی بگیرم اولویت اولم 206 هست بعد 405 یا پارس هرکدوم ک شد
اما نمیدونم خرید ماسین کارکرده درسته یا نه چون اکثرا کارکردشون بالای 150000 تاست
حالا دوستان خرید اینجور ماشین اصلا توصیه میشه یا نه؟
هنگام خرید باید به چی توجه بیشتری بشه؟

از پراید خوشم نمیاد.
تاپیک باز میکنی جوا میدن میبندین! میگین بیار اینجا!
بعد میاریم اینجا میگیم کسی جواب نمیده!!):

mohamad skystar
03-04-2012, 19:11
تاپیک باز میکنی جوا میدن میبندین! میگین بیار اینجا!
بعد میاریم اینجا میگیم کسی جواب نمیده!!):

سلام.
عذرخواهی میکنم از شما.
خوب برای خرید خودروی کارکرده باید یک سری موراد رو در نظر بگیرید که تاپیک زیر میتونه به شما کمک بکنه:

برای انتخاب خودروی مورد نظرتون ابتدا باید یه سری مشخصات از اون ماشینی که میخوای بخری و ملاک های
خودت برای انتخاب خودرو و سقف بودجه ای که در نظر داری رو مشخص کنی تا زودتر به نتیجه برسی
خرید خودروی کارکرده در صورت نداشتن مشکلام فنی و نداشتن تصادف و رنگ شدگی مشکلی نداره

bestkharid
08-04-2012, 01:33
سلام قصد خرید خودرو دارم و در حال حاضر فقط 7 ملیون دارم چه خودروهایی پیش نهاد میدید؟

dash_mehdi
08-04-2012, 10:07
سلام قصد خرید خودرو دارم و در حال حاضر فقط 7 ملیون دارم چه خودروهایی پیش نهاد میدید؟
مردان بزرگ از شکم زنان بزگ زاده می شوند. (کینوکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2Fbuy%2F122_%25D8%25AE%25D8%25B1%25DB%258C%25D8%2 5AF-%25DA%2586%25D8%25B3%25D8%25A8-%25D8%25AF%25D9%2581%25D8%25B9-%25D8%25B3%25D9%2585%25D9%2588%25D9%2585-%25DA%25A9%25DB%258C%25D9%2586%25D9%2588%25DA%25A9 %25DB%258C-kinoki-%25D8%25A7%25D8%25B5%25D9%2584))

دوو سیلو مدل 82 با 7 میلیون گزینه خوبیه
پژو روا مدل 87 و 88 که زیاد پیشنهاد نمیشه
پراید مدل 87 که باز سیلو گزینه بهتریه نسبت به پراید
سمند مدل 81 که پیشنهاد نمیشه
پژو 405 مدل 82 که با سیلو در یه حده
خودرو های خارجی دهه ی 90 هم هست که با توجه به این گزینه ها زیاد پیشنهاد نمیشه

hamed malekpour
08-04-2012, 10:30
برای یه کسی که 8.500ملیون پول داره چی پیشنهاد می کنید پراید و روا نباشه امنیت وکم خرج باشه.

dash_mehdi
08-04-2012, 12:30
برای یه کسی که 8.500ملیون پول داره چی پیشنهاد می کنید پراید و روا نباشه امنیت وکم خرج باشه.

با توجه به اینکه گفتین کم خرج باشه :
دوو سیلو مدل 82 و یا 83
پژو پارس مدل 82
پژو 405 مدل 83
سمند هم مدل 83 هست ولی چون سمند ماشین سنگینیه مدل 83 اش دیگه لش شده

vaitaa
15-04-2012, 11:00
با سلام.
دوستان با 6700000 خواستم ببینم پراید هاچبک بهتره یا 132؟ چرا؟
دوستان خواهشا کارشناسی پاسخ بدید! ( هم از لحاظ فنی هم بدنه و...)
با تشکر!

mohamad skystar
15-04-2012, 12:01
با سلام.
دوستان با 6700000 خواستم ببینم پراید هاچبک بهتره یا 132؟ چرا؟
دوستان خواهشا کارشناسی پاسخ بدید! ( هم از لحاظ فنی هم بدنه و...)
با تشکر!

دوست من شما تا ملاک های خودت رو برای انتخاب خودرو ذکر نکنی
نمیشه راهنمایی کرد.
پراید ها از نظر فنی شبیه به هم هستن.

vaitaa
15-04-2012, 14:36
منظورتون از ملاک چیه دقیقا!؟
راستش من از هر کی که درباره این دو ماشین پرسیدم هر کدوم یه چیزی گفتن!
یکی میگه 132 بدرد نمیخوره یکی میگه بدرد میخوره و..........
خلاصه بین این دو تا گیر کردم خودم بیشتر نظرم رو هاچ مشکیه ولی 132 هم سفیدش رو اگه اسپرت کنی قشنگ میشه!
من فقط میخوام بدونم کدوم یکی دردسرش کمتره و خرجش کمتر!
با تشکر!

dash_mehdi
15-04-2012, 15:17
منظورتون از ملاک چیه دقیقا!؟
راستش من از هر کی که درباره این دو ماشین پرسیدم هر کدوم یه چیزی گفتن!
یکی میگه 132 بدرد نمیخوره یکی میگه بدرد میخوره و..........
خلاصه بین این دو تا گیر کردم خودم بیشتر نظرم رو هاچ مشکیه ولی 132 هم سفیدش رو اگه اسپرت کنی قشنگ میشه!
من فقط میخوام بدونم کدوم یکی دردسرش کمتره و خرجش کمتر!
با تشکر!

دوست عزیز این دو خودرو هر دو پراید هستند پس فرقی با هم ندارند
تمام این گفته ها غیر اصولی و غیر کارشناسیه که میگن کدوم بهتره کدوم بدتر
نهایت اختلاف تو خودرو روی صندوق عقب هست که یکی داره و یکی نه
اگه استفاده ی شما شهری و برای نهایتا 3 نفره هاچ بک بهتره چون هم مصرفش (در حد خیلی کم) کمتره و هم اندازش کوچیک تره و جوون پسند تر هم هست.
اما اگه مصرفتون خانوادگیه بهتره 132 انتخاب کنید.

rmin1992
15-04-2012, 23:01
سلام.....یه پژو 504 پیدا کردم...1970 gl تمیز....طرف میگه همه چیش فابریکه....3.100 میارزه؟
کارت سوخت داره؟

Pourya-pc
16-04-2012, 06:27
سلام.....یه پژو 504 پیدا کردم...1970 gl تمیز....طرف میگه همه چیش فابریکه....3.100 میارزه؟
کارت سوخت داره؟
خیر گرون میگه ، حداکثر 2.300 بخرید خوبه ، با این قیمت پبکان مدل 1376 تمیز میتونید بخرید که خیلی عاقلانه تر از 504 با 32 سال کارکرد هست .

ronin_2607
16-04-2012, 10:51
دوستان PK مدل 83
67000 تا کار کرده، بیمه 1 سال داره، 8 سال تخفیف بیمه، 400 لیتر بنزین، نه رنگ نه تصادف، جلو و عقب پلمپ، 4 حلقه لاستیک نو فنی کاملا سالم، ضبط و باند، مشکی قیمت داده حدود 3200. می ارزه؟؟ کلا PK ماشین خوب و کم مصرفی هست؟ برای مسافرت بین شهری واسه 2 نفر راحته؟

rmin1992
16-04-2012, 10:53
آخه..خودم این ماشین و دوست دارم...موتورش 1800...نرمه..جاداره...ما هم خونوادمون 5 نفره....
اگه 2200 بده...چی؟
می ارزه؟
.
.
این ماشینا کلاً قدیمیا کارت سوخت دارن؟

dash_mehdi
16-04-2012, 21:28
دوستان PK مدل 83
67000 تا کار کرده، بیمه 1 سال داره، 8 سال تخفیف بیمه، 400 لیتر بنزین، نه رنگ نه تصادف، جلو و عقب پلمپ، 4 حلقه لاستیک نو فنی کاملا سالم، ضبط و باند، مشکی قیمت داده حدود 3200. می ارزه؟؟ کلا PK ماشین خوب و کم مصرفی هست؟ برای مسافرت بین شهری واسه 2 نفر راحته؟

قیمت مقطوعه
پی کی خودروی کم مصرفیه اما هرگز خریدش پیشنهاد نمیشه
فضای اتاق بسیار تنگ
کیفیت فوق العاده پایین و دها ایراد دیگه
بهتره بودجتون رو تا 5-6 تومن برسونید تا بتونید گزینه های بهتری انتخاب کنید

mohamad skystar
17-04-2012, 21:11
آخه..خودم این ماشین و دوست دارم...موتورش 1800...نرمه..جاداره...ما هم خونوادمون 5 نفره....
اگه 2200 بده...چی؟
می ارزه؟
.
.
این ماشینا کلاً قدیمیا کارت سوخت دارن؟

کارت سوخت داره.
چون شما ماشین رو از نزدیک دیدن و به دلت نشسته میتونی بخری
اما خوب دوستانم مشاوره دادن.

hanif_001
23-04-2012, 12:39
منم ميخوام يه پرشيا بگيرم ، 8 ميليون تومن هم دارم ! فكر ميكنيد خوبه يا نه ؟
چه مدلي بگيرم ؟

zamanphp
24-04-2012, 01:38
دوستان من تا ۱۰ تومن قصد خرید دارم
به نظرتون یه پراید صفر بگیرم یا به ۲۰۶ کارکرده؟ خودم نظرم یه ۲۰۶ هست
فعلا میخوام ۲-۳ سالی داشته باشم و برای سفر بیرون شهری می خوام که جوابگو باشه
با تشکر

Pourya-pc
24-04-2012, 06:52
دوستان من تا ۱۰ تومن قصد خرید دارم
به نظرتون یه پراید صفر بگیرم یا به ۲۰۶ کارکرده؟ خودم نظرم یه ۲۰۶ هست
فعلا میخوام ۲-۳ سالی داشته باشم و برای سفر بیرون شهری می خوام که جوابگو باشه
با تشکر
با 10 ملیون نمیشه 206 تمیز و مورد اطمینان پیدا کرد . شما یک پراید 131 اس ایکس ارتقا یافته خریداری کنید تا 5 سال بدون دردسر فقط گاز بدید و برونید .
206 موتور حساسی داره و اگر بیافته تو خرج ...
پراید هم کم مصرفه ، کم هزینست و مهم اینه که صفر میخرید و از اول دست خودتون بوده .
موفق باشید .

zamanphp
24-04-2012, 12:40
با 10 ملیون نمیشه 206 تمیز و مورد اطمینان پیدا کرد . شما یک پراید 131 اس ایکس ارتقا یافته خریداری کنید تا 5 سال بدون دردسر فقط گاز بدید و برونید .
206 موتور حساسی داره و اگر بیافته تو خرج ...
پراید هم کم مصرفه ، کم هزینست و مهم اینه که صفر میخرید و از اول دست خودتون بوده .
موفق باشید .

اگه بودجه رو به ۱۲ تومن برسونم چه مدلی و تیپ 206 تمیز و سالم گیرد میاد
با تشکر

mmf66
24-04-2012, 12:55
با تشکر
405 tu5 مدل 89 بهترین گزینه هست 206 مدل پایین میدن ولی نخری بهتره

mohamad skystar
24-04-2012, 17:25
با تشکر

مدل 86 یا 87 میشه پیدا کرد که تمیز و عالی باشه اما باید وقت بزاری و بگردی

mohammad_87
27-04-2012, 18:53
سلام
من می خوام تا 5 تومن و نهایت تا 7 تومن یه ماشین بگیرم.
از پراید و روآ و پیکان و ماتیز که بگذریم.چون اولویت اولم ایمنی و کم سروصدا بودنشه.
بعد هم مصرف کم و خرج کم.
اپل،دوو،ماتیز،پراید
برای مقایسه خودروها زیاد سرچ کردم اما اکثرا نظرات شخصیه و هر کس یه چیزی میگه.
اپل از لحاظ خرابی و مقاومت خیلی خیلی بهتر از پرایده.لوازمش پیدا میشه؟کولر داره؟(چون برخی سایتها زدند که کولر نداره) تا 5 تومن میشه مورد خوبی پیدا کرد؟در کل نظرتون در مورد اپل چیه و با این قیمت چه خودروهای دیگه ای پیشنهاد می کنید؟
بازم تاکید می کنم که بخاطر امنیت پایین و خرابی زیاد(نسبت به سایر موارد) پراید رو تا میشه نمی خوام انتخاب کنم.ضمنا من می خوام تا یکسال این ماشینو نگه دارم و بعد اتومبیل بسیار بهتری خواهم گرفت.

Pourya-pc
28-04-2012, 02:35
برای پیدا کردن اپل تروتمیز خیلی باید وقت بزارید ، قطعات هم به شدت نایاب هست . بهترین گزینه برای شما پراید 88 هست که تمیزش رو میتونید خریداری کنید و انتظارات شما رو برآورده خواهد کرد ( به جز ایمنی )

mohammad_87
28-04-2012, 20:56
برای پیدا کردن اپل تروتمیز خیلی باید وقت بزارید ، قطعات هم به شدت نایاب هست . بهترین گزینه برای شما پراید 88 هست که تمیزش رو میتونید خریداری کنید و انتظارات شما رو برآورده خواهد کرد ( به جز ایمنی )

من می خوام تا جایی که امکانش هست پراید نگیرم.دیدم در این قیمتها اپل و دوو رو میشه مدنظر قرار داد.راستش خودم از ظاهر اپل کورسا خوشم اومده.در مورد قطعات هم چون تهران هستم بالاخره میشه پیدا کرد.خیابان چراغ برق که معدن این چیزاست.چندتا هم تعمیرگاه مخصوص اپل پیدا کردم و چون خرابی قطعات اپل (و در کل ماشینهای خارجی) کمه و در این یکسال شاید با این ماشین مسافرت راه دور نرم پس فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد.
در کل با قیمت 5 تومن (و اگه نشد نهایت تا 7 تومن) از بین انواع اپل و دوو شما چه پیشنهادی دارید؟نظرتون در مورد اپل کورسا چیه؟چه معایب و مزایایی داره؟از لحاظ هندلینگ نسبت به پراید چه تفاوتی داره؟

Ninjai
29-04-2012, 21:54
سلام......یه ماشین خوراک کوه زیر 2 تومن چی بگیرم
:31:

mohamad skystar
29-04-2012, 22:39
سلام......یه ماشین خوراک کوه زیر 2 تومن چی بگیرم
:31:

متاسفانه باید بودجه رو خیلی بالا ببرید.
خودروی مورد نظر شما با این بودجه پیدا نمیشه

DeluxePC
01-05-2012, 04:32
اساتید گرامی تا 9 تومن بهترین ماشین برای 3 سال سوار شدن بدون خرج زیادی چی توصیه میکنید؟
من خودم قصد دارم 206 تیپ 5 تمیز پیدا کنم.

Pourya-pc
01-05-2012, 06:20
اساتید گرامی تا 9 تومن بهترین ماشین برای 3 سال سوار شدن بدون خرج زیادی چی توصیه میکنید؟
من خودم قصد دارم 206 تیپ 5 تمیز پیدا کنم.
با 9 تومن نمیتونید 206 تیپ 5 حتی مدل 81 پیدا کنید .
206 تیپ 5 مدل 81 --->10.600.000
تیپ 2 میتونید تقریبا تمیزش رو مدل های 83 و 84 پیدا کنید اما شکی نیست که با این سن ماشین خرج روی دست شما خواهد گذاشت .
پژو 405 مدل 84 و 85 تمیز هم گیر میاد فقط مشکلش مصرف بالای این خودروست . دردسرش از 206 کمتر هست . قطعاتش هم زیاد و کم خرج تر از 206 .
ریو 85 هم گزینه ی بدی نیست اما قطعاتش کمی گرون و بعضا نایاب هستن .
اگر ماشین کم خرج و بی دردسر میخواید که فقط سوار بشید ( تا 3 سال ) مثل همیشه پراید تنها و تنها و تنها گزینه برای شماست .
موفق باشید .

mohammad_87
01-05-2012, 06:39
من می خوام تا جایی که امکانش هست پراید نگیرم.دیدم در این قیمتها اپل و دوو رو میشه مدنظر قرار داد.راستش خودم از ظاهر اپل کورسا خوشم اومده.در مورد قطعات هم چون تهران هستم بالاخره میشه پیدا کرد.خیابان چراغ برق که معدن این چیزاست.چندتا هم تعمیرگاه مخصوص اپل پیدا کردم و چون خرابی قطعات اپل (و در کل ماشینهای خارجی) کمه و در این یکسال شاید با این ماشین مسافرت راه دور نرم پس فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد.
در کل با قیمت 5 تومن (و اگه نشد نهایت تا 7 تومن) از بین انواع اپل و دوو شما چه پیشنهادی دارید؟نظرتون در مورد اپل کورسا یا وکترا چیه؟چه معایب و مزایایی داره؟از لحاظ هندلینگ نسبت به پراید چه تفاوتی داره؟
توضیح میدید لطفا

mohamad skystar
01-05-2012, 09:59
توضیح میدید لطفا

خودروهای دوو و اپل اگر در شرایط مطلوب و مناسب باشن از هر نظر
بهتر از پراید هستن.
اما مشکل اینجاست که باید خیلی وقت بزارین تا بتونید اپل یا دوو مناسب گیر بیاری
شایدم گیرت نیاد.
اما تا 7 میلیون تومان میشه دوو اسپرو رو انتخاب کرد
همچنین شما میتونید به میتسوبیشی لنسر هم فکر کنید.
برای پیدا کردن این ماشینا هم که باید بری جمعه بازار خودرو

hamed malekpour
01-05-2012, 16:26
راهنمایی لازم دارم یه ماشین تو بنگاه است با این مشخصات تک سوزه وبیمش هم 3ماه مونده تا تموم بشه تخفیف بیمه هم داره رنگ یکمی جلو لو ماشین دارهولی مال یه خانومییه که فقط یه تیکه از سقفش وکاپوت عقب را با اسید شسته کاپوتش که درست میشه ولی می گن به سقفش دسا نزنید قیمتش هم 6ملیونو 300هزار تومان می گه ماشین هم پژو2000 رنگ شرابی مدل1381 چی کار کنیم ودر ضمن دوگانه سوز هم نیست.

mohamad skystar
01-05-2012, 16:52
راهنمایی لازم دارم یه ماشین تو بنگاه است با این مشخصات تک سوزه وبیمش هم 3ماه مونده تا تموم بشه تخفیف بیمه هم داره رنگ یکمی جلو لو ماشین دارهولی مال یه خانومییه که فقط یه تیکه از سقفش وکاپوت عقب را با اسید شسته کاپوتش که درست میشه ولی می گن به سقفش دسا نزنید قیمتش هم 6ملیونو 300هزار تومان می گه ماشین هم پژو2000 رنگ شرابی مدل1381 چی کار کنیم ودر ضمن دوگانه سوز هم نیست.

خودرویی که اسید به بدنش رسیده باشه فایده نداره.
تازه گفتن نمیشه کاریش کرد و نمای ماشین اینجوری واقعا زشت هست.
همچنین مصرف سوخت بسیار بالای پژو 2000 رو فراموش نکنید.

hamed malekpour
01-05-2012, 22:03
امروز هم یه روای سال مدل89 /12هم تو نمایشگاه است که گلگیر جلو رنگه و بیمه اش تمام شده نظرتون چییه قیمتش هم 7ملیونو 400هزار تومان ؟

Pourya-pc
01-05-2012, 22:50
امروز هم یه روای سال مدل89 /12هم تو نمایشگاه است که گلگیر جلو رنگه و بیمه اش تمام شده نظرتون چییه قیمتش هم 7ملیونو 400هزار تومان ؟
قیمت گرون هست ، نهایتا روآ مدل 89 قیمت ---->6.500.000
روآ سال 500 تومن گرون تر هست .

DeluxePC
01-05-2012, 23:39
با 9 تومن نمیتونید 206 تیپ 5 حتی مدل 81 پیدا کنید .

نه عزیز اشتباه میکنی!
یه سر به اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بزنید میبینید 206 تیپ 5 مال سال 82 رو زده 7.8 تومن:
مدل 84 هم هست که 9.5 تومن اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohamad skystar
02-05-2012, 09:55
نه عزیز اشتباه میکنی!
یه سر به اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%25AE%25D8%25B1%25D9%258A%25D8%25AF-%25D8%25AE%25D9%2588%25D8%25AF%25D8%25B1%25D9%2588 %2F%3Fac195850-2%2F206-%25D8%25AA%25DB%258C%25D9%25BE-5-%25D9%25BE%25DA%2598%25D9%2588) بزنید میبینید 206 تیپ 5 مال سال 82 رو زده 7.8 تومن:
مدل 84 هم هست که 9.5 تومن اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%25AE%25D8%25B1%25D9%258A%25D8%25AF-%25D8%25AE%25D9%2588%25D8%25AF%25D8%25B1%25D9%2588 %2F%3Fac199021-2%2F206-%25D8%25AA%25DB%258C%25D9%25BE-5-%25D9%25BE%25DA%2598%25D9%2588)

دوست من تیپ 5 مدل 82 اگر پیدا کنید خیلی باید دقت کنی که مشکل فنی نداشته باشه

hamed malekpour
02-05-2012, 17:52
پس با 7ملیونو 500هزار تومان چی میتونم بخرم که هزینه ی نگه داریش کم باشه برای کسی که زیاد مسافرت دور می ره

danijon_2006
02-05-2012, 18:10
دوستان با 5 تومن تو شرایط فعلی چی میشه خرید؟

mohamad skystar
02-05-2012, 19:06
پس با 7ملیونو 500هزار تومان چی میتونم بخرم که هزینه ی نگه داریش کم باشه برای کسی که زیاد مسافرت دور می ره

کم هزینه ترین خودرو میتونه پراید باشه.
اما خوب با 7500000 تومان پژو 405 مدل 83 فکر میکنم گیرت بیاد.

---------- Post added at 08:06 PM ---------- Previous post was at 08:05 PM ----------

دوستان با 5 تومن تو شرایط فعلی چی میشه خرید؟

فقط میشه پراید اونم مدل 84 خرید.

hamed malekpour
02-05-2012, 22:45
خوب چه مدل پرایدی می تونم با 7.500بگیرم ؟

mohamad skystar
02-05-2012, 22:52
خوب چه مدل پرایدی می تونم با 7.500بگیرم ؟

با این بودجه پراید صندوقدار مدل 89 میتونی بخری

DeluxePC
06-05-2012, 04:40
من 10,500,000 تومن دارم. کدوم از این دو تا توصیه میکنید با چه دلایلی:

پژو 206 تیپ 5 مدل 84 (کارکرده)
پراید 111 SX نو

لطف بفرمائید به صورت کامل راهنمایی کنید.

mmf66
06-05-2012, 07:19

پراید 111 SX نو

206 داغون خرجش زیاده پس بهتره بیخیال شی
111 هم اگه میخوای چند سال نگه داری بگیر چون نو هست واگه بخوای بعد یه سال بفروشی 1.5 ضرر میکنی
ولی اگه میخوای یه مدتی داشته باشی مدل 90 بگیر

mohamad skystar
06-05-2012, 11:53

پراید 111 SX نو

برای پیدا کردن پژو 206 تیپ 5 مدل 84 باید وقت بزارید تا بتونی
تمیز و سالمش رو گیر بیاری چون 206 در هر تیپ خودرویی هست
که اگر موتورش به خرج افتاد واقعا خسته کننده میشه.

پراید 111 SX هم گزینه خوبیه خودروی صفر از همه نظر خیالتم راحته
گارانتی داره و یکسال بیمه شخص ثالث راحت بهت میدن.
در کل انتخاب خودرو بستگی به ملاک های شما داره.
میتونی به ریو مدل 84 هم فکر کنی که احتمالا راحت تر از 206 تمیزش پیدا میشه

Mortezkhan
06-05-2012, 21:14
پژو 206 تمیز خوبه ولی استلاکش بالاست یکم ، پراید 131 یا 111 هم گزینه خوبیه کم خرجم هستند

saeed_2007r
06-05-2012, 22:43
امروز رفتم بنگاه ماشین خیلی از یه 40 خوشم اومد:
مدل 86 /گاز کارخانه. کلاج اتوماتیک سفارشی.
کاپوتش رو تعویض کرده بودن خیلی هم تمیز بود.
میگفت 10/5 به نظر شما می ارزه؟

Lord_HaMeD
07-05-2012, 15:26
دوستان تا 7 تومن، مدل این ماشین هایی که میگمو میدین ؟ نظرتونو هم در موردشون بگین عالی میشه
206 تیپ 2 و 3
پژو 405
سمند LX
ریو
اگر ماشین دیگه ای هم هست لطف کنین بگین

mohamad skystar
07-05-2012, 17:13
دوستان تا 7 تومن، مدل این ماشین هایی که میگمو میدین ؟ نظرتونو هم در موردشون بگین عالی میشه
206 تیپ 2 و 3
پژو 405
سمند LX
ریو
اگر ماشین دیگه ای هم هست لطف کنین بگین

پژو 206 تیپ 2 مدل 80 اگر پیدا بشه.
پژو 206 تیپ 3 گیرنمیاد.
پژو 405 مدل 82
سمند LX گیر نمیاد
ریو هم گیر نمیاد.

hamed malekpour
07-05-2012, 21:21
برادرم هم بودجه را افزایش داده تا 8ملیون بین روا وپراید مونده امروز یه روا سال مدل90/12بود به قیمت 8ملیونو450 هزار توما ولی گارانتی نداره ویه پراید 88با قیمت 7ملیون کدوم بهتره ویا گزینه ی دیگه چی می گید؟

mohamad skystar
07-05-2012, 23:43
برادرم هم بودجه را افزایش داده تا 8ملیون بین روا وپراید مونده امروز یه روا سال مدل90/12بود به قیمت 8ملیونو450 هزار توما ولی گارانتی نداره ویه پراید 88با قیمت 7ملیون کدوم بهتره ویا گزینه ی دیگه چی می گید؟

روآ سال از هر نظر نسبت به پراید 88 برتری داره.
البته ملاک های هر شخص ممکنه متفاوت باشه.

hamed malekpour
08-05-2012, 10:06
نمی دونم چرا روای سال که حدود سه ماهه تولید شده چرا گارانتی نداره یعنی مشکلش چییه و در ضمن این روا های سال چند سال گارانتی دارند؟

و در ضمن امکان افزایش قیمت بنزین وجود داره یا نه واگه بنزین گرون بشه قیمت ماشین کم می شه مگه نه؟

mohamad skystar
08-05-2012, 16:15
نمی دونم چرا روای سال که حدود سه ماهه تولید شده چرا گارانتی نداره یعنی مشکلش چییه و در ضمن این روا های سال چند سال گارانتی دارند؟

و در ضمن امکان افزایش قیمت بنزین وجود داره یا نه واگه بنزین گرون بشه قیمت ماشین کم می شه مگه نه؟

در مورد گارانتی روآ با نمایندگی تماس بگیرید.
در مورد نرخ بنزین هم هنوز مشخص نیست باید ببینیم بنزین چند میشه قیمتش بعد از اون
قیمت خودرو مشخص میشه

mohammad_87
08-05-2012, 22:26
روآ سال از هر نظر نسبت به پراید 88 برتری داره.
البته ملاک های هر شخص ممکنه متفاوت باشه.
جدا روآ از پراید کار کرده بهتره؟
------------------------
لطفا قیمت این پرایدها رو بگید (صفر 91):
132 SL
132 LX
132 SX
آیا با فروش پراید sl 132 صفر میشه یک ریو سالم یا تیبا گیر آورد؟چه مدلی؟

mohamad skystar
08-05-2012, 23:13
جدا روآ از پراید کار کرده بهتره؟
------------------------
لطفا قیمت این پرایدها رو بگید (صفر 91):
132 SL
132 LX
132 SX
آیا با فروش پراید sl 132 صفر میشه یک ریو سالم یا تیبا گیر آورد؟چه مدلی؟

بله دوست من روآی سال از پراید بهتر هستش.

پراید 132 SL مدل 91 قیمت 8900000 تومان
پراید 132 LX مدل 91 قیمت 9500000 تومان
پراید 132 SX مدل 91 قیمت 10200000 تومان

با فروش هر نوع پراید در حال حاضر ریو و تیبا نمیشه خرید.

hamed malekpour
09-05-2012, 13:11
شرایط پیش فروش وانت باردو چییه؟

DeluxePC
09-05-2012, 14:45
بله دوست من روآی سال از پراید بهتر هستش.

پراید 132 SL مدل 91 قیمت 8900000 تومان
پراید 132 LX مدل 91 قیمت 9500000 تومان
پراید 132 SX مدل 91 قیمت 10200000 تومان

با فروش هر نوع پراید در حال حاضر ریو و تیبا نمیشه خرید.
]اگه روآی سال بهتر از پراید هست پس چرا قیمتش کمتره؟
پراید 111 SX قیمتش 10300000 هست اما روآ دور و بر 8-9 تومنه

شتاب و قدرت کدوم بیشتره؟
از کجا میشه جزئیات فنی روآی سال رو دید؟ (سایتی چیزی؟)

mohamad skystar
09-05-2012, 14:47
]اگه روآی سال بهتر از پراید هست پس چرا قیمتش کمتره؟
پراید 111 SX قیمتش 10300000 هست اما روآ دور و بر 8-9 تومنه

شتاب و قدرت کدوم بیشتره؟
از کجا میشه جزئیات فنی روآی سال رو دید؟ (سایتی چیزی؟)

روآی کارکرده رو به این قیمت میدن
روآی سال اگر صفرش باشه گرونتر از پراید خواهد بود .

مشخصات پژو روآ:

ehsan_update
09-05-2012, 18:12
سلام دوستان
من قصد خرید خودرو داشتم، استفاده در حد رفتن سر کار و سالی یکی دو بار سفر بین شهری، حداکثر 9 ملیون پول دارم و مجردم و درامدم حدود ماهی 600 تومن، به عنوان اولین ماشینم ابتدا قصد داشتم 206 بگیرم ولی با توجه به تحقیقی که انجام دادم خرج 206 برای من که اول کارمه خیلیه (در ماه نمیخوام بیشتر از 100 تومن برای ماشین خرج کنم) تصمیم گرفتم پراید هاچ بک بگیرم، به نظرتون با توجه به شرایطم تصمیم درستی گرفتم یا نه؟ در کل بین 206 و پراید با توجه به شرایطی که دارم کدوم رو توصیه میکنید؟
و اینکه از نظر آپشن چند نوع پراید هاچ بک داریم و قیمتاشون چه جوریه ( مثلا دوگانه سوز و ...) ؟

پیشاپیش ممنون:20:

mohamad skystar
09-05-2012, 19:17
سلام دوستان
من قصد خرید خودرو داشتم، استفاده در حد رفتن سر کار و سالی یکی دو بار سفر بین شهری، حداکثر 9 ملیون پول دارم و مجردم و درامدم حدود ماهی 600 تومن، به عنوان اولین ماشینم ابتدا قصد داشتم 206 بگیرم ولی با توجه به تحقیقی که انجام دادم خرج 206 برای من که اول کارمه خیلیه (در ماه نمیخوام بیشتر از 100 تومن برای ماشین خرج کنم) تصمیم گرفتم پراید هاچ بک بگیرم، به نظرتون با توجه به شرایطم تصمیم درستی گرفتم یا نه؟ در کل بین 206 و پراید با توجه به شرایطی که دارم کدوم رو توصیه میکنید؟
و اینکه از نظر آپشن چند نوع پراید هاچ بک داریم و قیمتاشون چه جوریه ( مثلا دوگانه سوز و ...) ؟

با 9 میلیون تومان پراید هاچ بک گزینه بهتر هست
اما در کل 206 از پراید سرتر هستش از هر نظر
اما میتونی پراید هاچ بک SX در حد صفر کیلومتر بخری.
خرجشم شاید کمتر از 100 هزار تومن در ماه باشه.
اما 206 رو باید تیپ 2 مدل 84 یا 85 بخری که برای پیدا
کردن تمیز و سالمش باید وقت بزاری.
پراید 111 SX کامل ترین نوع پراید هاچ بک هست و دوگانه سوزش هم نیست و تولید نمیشه

DeluxePC
10-05-2012, 09:11
سلام دوستان

دقیقا منم شرایط ایشون رو دارم و منم کلی تحقیق کردم که 206 دست دوم بخرم ولی ظاهر اگر موتور خرج برداره وا مصیبتا!
با این تفاوت که من بین این سه ماشین مردد هستم و کل پولم 10 تومن هست:
1. روآی سال نو
2. پراید 111 SX نو
3. 206 تیپ 4 کارکرده تمیز (که گیر نمیاد!)

سوال دوم اینه که تفاوت روآل سال با روآی قبلی چیه و قیمتش نوش الان چنده؟ و همچنین اسمش چیه و از کجا میشه تشخیص داد؟

mohamad skystar
10-05-2012, 11:14
دقیقا منم شرایط ایشون رو دارم و منم کلی تحقیق کردم که 206 دست دوم بخرم ولی ظاهر اگر موتور خرج برداره وا مصیبتا!
1. روآی سال نو
2. پراید 111 SX نو

سوال دوم اینه که تفاوت روآل سال با روآی قبلی چیه و قیمتش نوش الان چنده؟ و همچنین اسمش چیه و از کجا میشه تشخیص داد؟

تفاوت روآی سال با روآی قبلی در اینکه اتاق روآی سال ( یا همون Roa G2 ) اتاقش با 405 GLX کاملا یکی شده
و فقط موتورشون فرق داره.
من پیشنهادم به شما روآی سال صفر هست.

DeluxePC
10-05-2012, 11:59
تفاوت روآی سال با روآی قبلی در اینکه اتاق روآی سال ( یا همون Roa G2 ) اتاقش با 405 GLX کاملا یکی شده
و فقط موتورشون فرق داره.
من پیشنهادم به شما روآی سال صفر هست.
آخه اگه بخوام مثلا یکی دو سال دیگه بفروشمش ضرر نمیکنم؟
اتفاقا خودم هم از قیافه پژو ROA و RD خوشم میاد. در واقع اون موقع که RD اومد از اتاق و راحتیش خوشم اومد. الان فکر کنم 10 سالی هست که یکی از فامیلامون دارتش و هنوزم تمیز نگش داشته.

یعنی فقط تفاوت در اتاقش هست؟؟
من شنیدم 10% مصرفش کمتره و فرمانش هیدرولیک و ترمزهاش هم ABS شده.

قیمتش هم 8.700 هست.

mohamad skystar
10-05-2012, 13:36
آخه اگه بخوام مثلا یکی دو سال دیگه بفروشمش ضرر نمیکنم؟
اتفاقا خودم هم از قیافه پژو ROA و RD خوشم میاد. در واقع اون موقع که RD اومد از اتاق و راحتیش خوشم اومد. الان فکر کنم 10 سالی هست که یکی از فامیلامون دارتش و هنوزم تمیز نگش داشته.

یعنی فقط تفاوت در اتاقش هست؟؟
من شنیدم 10% مصرفش کمتره و فرمانش هیدرولیک و ترمزهاش هم ABS شده.

قیمتش هم 8.700 هست.

بله درسته.
فرمان هیدرولیک و ترمز ABS که همش دارن واسه همین نگفتم.
مصرف سوختش هم در حد چشمگیر نه اما خوب نسبت به RD های اولی
خیلی بهتر شده.
البته روآی سال یا همون روآی G2 رو انتخاب کنید.

kavehd1
10-05-2012, 16:01
درود بر شما:11:
میخواستم بگم اگه کسی در مورد قیمت موتور این وسایل اطلاعاتی داره 1 تاپیک بزنه.ممنون
به نظر من ایده خوبیه :21:
من دوستم موتور rd شونو عوض کردن 300 تومن نو در مورد بقیه ماشینا هم اطلاعات میخواست:27:
راستی واقعا نگاه کنین دارن چطوری بهمون ماشین میندازن :18::41::19:

DeluxePC
10-05-2012, 17:01
بله درسته.
فرمان هیدرولیک و ترمز ABS که همش دارن واسه همین نگفتم.
مصرف سوختش هم در حد چشمگیر نه اما خوب نسبت به RD های اولی
خیلی بهتر شده.
البته روآی سال یا همون روآی G2 رو انتخاب کنید.
واقعا سردرگم شدم. سایپا 111 مصرفش 6.9 لیتر در 100 کیلومتر هست و روآ G2 هم 8.5 لیتر هست.

از طرفی دیگه روآ برای یک خانواده کم جمعیت خیلی بزرگ و پرمصرف هست ولی در مقابل سایپا 111 که 1.5 میلیون ازش گرون تره خیلی سر تر هست.

نمیدونم واقعا چی بخرم.

Pourya-pc
10-05-2012, 17:54
هیچ وقت به روآ فکر نکنید .

---------- Post added at 06:54 PM ---------- Previous post was at 06:52 PM ----------

دلایلش هم بگردید پیدا میکنید اما من چند مورد رو عرض میکنم :
پر مصرف ، آمپرش همیشه بالاست ، نمیشه ازش کولر گرفت ، تو سربالایی فاتحش خوندست ، دیفرانسیلش زود به صدا میافته و ترمز هم تقریبا نداره ، همچنین شعاع گردشی فوق العاده افتضاحه .
پراید حتی یکی از مشکلات روآ رو نداره ( البته جدیداش )
موفق باشید .

eman619rv
10-05-2012, 18:02
1. روآی سال نو
2. پراید 111 SX نو

به نظرم یکم روزنامه ها رو زیر رو کنی و بخوای ماشین مدل 84-85 بگیری پارس هم تا 10.5
گیرت میاد ... واقعا 206 84-85 تیپ 2 ارزش نداره 9 تومن پول بدی... برادر خودم هفته پیش پارس سفید 84 دوگانه سوز رو 9.5 فروخت!! ولی خب به پولش احتیاج داشت!

mohsenjxj
11-05-2012, 14:53

---------- Post added at 06:54 PM ---------- Previous post was at 06:52 PM ----------

پر مصرف ، آمپرش همیشه بالاست ، نمیشه ازش کولر گرفت ، تو سربالایی فاتحش خوندست ، دیفرانسیلش زود به صدا میافته و ترمز هم تقریبا نداره ، همچنین شعاع گردشی فوق العاده افتضاحه .
موفق باشید .

دوست عزیز من یه مدت روا داشتم و فروختم و پراید خریدم بعضی موارد که گفتید با شما موافقم از جمله بالا بودن آمپر و .... اما در بعضی موارد باید بگم که:
پر مصرف بودنش باید بگم مصرفش از 405 بالاتر نیست
ترمزش اونقدرا که میگید بد نیست حداقل از پراید بهتره
کولرشم به پژو نمیرسه ولی بنظر من تفاوتی با پراید نداره

Pourya-pc
11-05-2012, 21:18
کولر پراید خیلی کم جون و بی بخار هست ، اما حداقل میشه ازش به راحتی کولر گرفت .
ترمز پراید های جدید که ای بی اس دارن خیلی خیلی بهتر از روآ هستن . تو این مورد شک ندارم .

mohammad_87
11-05-2012, 23:14

موفق باشید .

یه مورد که روآ از پراید بهتره ایمنیشه.نمی دونم چرا کسی به نا ایمن بودن پراید اصلا توجه نمیکنه.منظورم بدنشه که مثل خمیر جم میشه ضمن اینکه کاملا لرزش جاده به سرنشین منتقل میشه.

Pourya-pc
12-05-2012, 08:38
من نمیخوام از پراید طرفداری کنم ، صرفا فقط راهنمایی برای دوستان هست .
روآ لاستیک و رینگش پیکانی هست و اتفاقا بسیار کم تعادل و پر لرزش هست مخصوصا از 120 به بالا ( به نسبت 405 )
ایمنی پراید به نسبت روآ پایین تر هست اما شما در نظر بگیرید در یک تصادف از جلو یا بغل فرقی به حال سرنشینان نداره و بسته به نوع تصادف هست تا خود ماشین .
در هر صورت هرجا برید پراید توصیه میشه تا روآ . انتخاب با شماست .
موفق باشید .

hamed malekpour
12-05-2012, 09:37
الان تو نمایشگاه یه 405 مشکی مدل 83 دو گانه وسه سال تخفیف بیمه ودوره رنگ می گن 6ملیونو 700 فنیش هم خوبه بخرم یا نه؟

mohamad skystar
12-05-2012, 11:15
الان تو نمایشگاه یه 405 مشکی مدل 83 دو گانه وسه سال تخفیف بیمه ودوره رنگ می گن 6ملیونو 700 فنیش هم خوبه بخرم یا نه؟

قیمتش مناسبه اما خوب هرچی چونه بزنی به نفع خودته

TIG3R
12-05-2012, 17:10
من از قبل عید قصد خرید ماشین در حد 7 تا 8 تومن داشتم (پراید) ولی دوستان گفتن تا این ور عید صبر کن حالا هم عجله خاصی برای خرید ندارم (حدودا تا وسط تابستون) به نظر اهل فن صبر کنم قیمت دست دوم کاهش پیدا میکنه؟
با 7 تومن چه مدل پراید گیرم میاد 132 میشه گرفت؟

mohamad skystar
12-05-2012, 18:15
من از قبل عید قصد خرید ماشین در حد 7 تا 8 تومن داشتم (پراید) ولی دوستان گفتن تا این ور عید صبر کن حالا هم عجله خاصی برای خرید ندارم (حدودا تا وسط تابستون) به نظر اهل فن صبر کنم قیمت دست دوم کاهش پیدا میکنه؟
با 7 تومن چه مدل پراید گیرم میاد 132 میشه گرفت؟

تابستون که تازه قیمت ها بالا میره.
شما همین الان باید اقدام کنید چون دیگه از الان ماشین گرون میشه تا شهریور ماه.
به خاطر سفرهای تابستونی

با 7 میلیون تومان پراید 132 مدل 87 پیدا میشه

saeed_2007r
12-05-2012, 22:55
امروز رفتم بنگاه ماشین خیلی از یه 40 خوشم اومد:
مدل 86 /گاز کارخانه. کلاج اتوماتیک سفارشی.
کاپوتش رو تعویض کرده بودن خیلی هم تمیز بود.
میگفت 10/5 به نظر شما می ارزه؟

ممنون که جواب دادین!

hamed malekpour
14-05-2012, 09:06
امروز یه روا سال مدل1389 بیمه هم تا عید داره ولاستیکس 35% و بدون رنگ وفنی سالم قیمتش هم 8ملیون و گارانتی هم داره و فقط نمی دونم چرا موتورش بخار داره امروز می خواهیم معامله کنیم نظرتون چییه ودوگانه هم است؟

Pourya-pc
14-05-2012, 12:54
امروز یه روا سال مدل1389 بیمه هم تا عید داره ولاستیکس 35% و بدون رنگ وفنی سالم قیمتش هم 8ملیون و گارانتی هم داره و فقط نمی دونم چرا موتورش بخار داره امروز می خواهیم معامله کنیم نظرتون چییه ودوگانه هم است؟

٨ مليون گرون ميگه ، نهايتاً ٧.٢٠٠ قيمت خودروي مذكور هست . منظور از بخار چيه ؟

hamed malekpour
14-05-2012, 13:10
٨ مليون گرون ميگه ، نهايتاً ٧.٢٠٠ قيمت خودروي مذكور هست . منظور از بخار چيه ؟
نمی دونم مکانیک ها می گن یعنی 8 ملیون برای این ماشین زیاده؟

Reza1390
14-05-2012, 19:30
با سلام،بنده ميخواستم براي مسافر كشي يه ماشين بگيرم در حدوداي 6 ميليون،لطفا راهنمايي فرماييد.
ضمنا يه پرايد هست مدل ٨٦ بدون رنگ و سالم و دوگانه سوز،قيمتش هم ٦/٥ ميليون،نظر شما چيه؟و ايا دوگانه سوز بودن خوبه يا نه؟خيلي ممنونم

mohamad skystar
15-05-2012, 18:01
با سلام،بنده ميخواستم براي مسافر كشي يه ماشين بگيرم در حدوداي 6 ميليون،لطفا راهنمايي فرماييد.
ضمنا يه پرايد هست مدل ٨٦ بدون رنگ و سالم و دوگانه سوز،قيمتش هم ٦/٥ ميليون،نظر شما چيه؟و ايا دوگانه سوز بودن خوبه يا نه؟خيلي ممنونم

بهترین ماشین برای مسافر کسی با 6 میلیون تومان
پژو روا هست که واقعا ماشین سخت کار برای مسافرکسی هستش
هزینه هاش هم به مراتب کمتره اما خوب باید دوگانهسوزش رو انتخاب کنید
تا مصرف سوخت نسبتا بالاش تا حدی برطرف بشه.

پراید دوگانهسوز مدل 86 قیمتش حدود 6500000 تومان هست.
دوگانه سوز بودنش برای کارکردن باهاش مشکلی نداره

Reza1390
15-05-2012, 19:26
بهترین ماشین برای مسافر کسی با 6 میلیون تومان
پژو روا هست که واقعا ماشین سخت کار برای مسافرکسی هستش
هزینه هاش هم به مراتب کمتره اما خوب باید دوگانهسوزش رو انتخاب کنید
تا مصرف سوخت نسبتا بالاش تا حدی برطرف بشه.

پراید دوگانهسوز مدل 86 قیمتش حدود 6500000 تومان هست.
دوگانه سوز بودنش برای کارکردن باهاش مشکلی نداره

ممنون از پاسخ شما.چندتا سوال ديگه داشتم ممنون ميشم كه جواب بدين،پرايد وپژو روا كدام يك با صرفه تر هستش از لحاظ اقتصادي و امنيت؟با گرون شدن مجدد بنزين تاثيرش چه خواهد بود قيمتا مياد پايين يا بالا؟شما صلاح ميبينيد با ماشين شخصي مسافر كشي بشه يا نه با توجه به ممنوع بودن اون و جريمه ها و چيزهاي ديگه؟

mohamad skystar
15-05-2012, 20:20
ممنون از پاسخ شما.چندتا سوال ديگه داشتم ممنون ميشم كه جواب بدين،پرايد وپژو روا كدام يك با صرفه تر هستش از لحاظ اقتصادي و امنيت؟با گرون شدن مجدد بنزين تاثيرش چه خواهد بود قيمتا مياد پايين يا بالا؟شما صلاح ميبينيد با ماشين شخصي مسافر كشي بشه يا نه با توجه به ممنوع بودن اون و جريمه ها و چيزهاي ديگه؟

در مورد اینکه با ماشین شخصی کار کنید یا تاکسی خودتون باید قضاوت کنید.
اگر با مشاین شخصی مسافر کشی کنید به مراتب حق رانندگان دارای مجوز و خط رو ضایع کردین
خلاف قوانین هست که بستگی به شخص خودتون داره.

در کل خودروی پژو برای مسافرکشی خیلی بهتر از پراید هست.
پراید جون درست و حسابی برای جابه جایی مسافر به طور طولانی مدت رو به نظر من نداره با توجه به اینکه
میبینیم در سطح شهر تاکسیهای پراید بسیار زیادن.
به مراتب گرون شدن بنزین تو نرخ کرایه تاکسی ها تاثیر خواهد گذاشت.

aligsm
15-05-2012, 20:29
سلام، قرار 7 تومن پول دستم بياد، صفر ميخوام بگيرم بفروشم دست دو بگيرم (به دلايلي مثل تازه كار بودن)، واسه خانواده ميخوام،
چي پيشنهاد ميكنين بخرم؟

mohamad skystar
15-05-2012, 22:12
سلام، قرار 7 تومن پول دستم بياد، صفر ميخوام بگيرم بفروشم دست دو بگيرم (به دلايلي مثل تازه كار بودن)، واسه خانواده ميخوام،
چي پيشنهاد ميكنين بخرم؟

با 7 میلیون تومان میخوای خودروی صفر بگیری؟
اگر قصد این کار رو دارین باید نهایت 10 میلیون تومان داشته باشید تا بتونید پراید صفر رو سریع
برخرید و بفروشید

aligsm
16-05-2012, 11:27
با 7 میلیون تومان میخوای خودروی صفر بگیری؟
اگر قصد این کار رو دارین باید نهایت 10 میلیون تومان داشته باشید تا بتونید پراید صفر رو سریع
برخرید و بفروشید

ممنون، 2.5 ديگه احتمالن جور شه، چه نوع پرايدي پيشنهاد ميدين؟ با 7 تومن دست 2 چي ميشه پيدا كرد، ممنون از وقتي كه ميذارين و جواب ميدين

TIG3R
16-05-2012, 11:37
دوستان یک پراید 88 پیدا کردم یا 9 ماه بیمه فقط در عقب سمت چپ رنگ شده (کشیده به ماشین ضربه نخورده) با چند تا لک کوچیک
40 هزار تا رفته میگه 6400 میارزه؟
قراره بعد ظهر مکانیک ببرم نشون بدم

Reza1390
16-05-2012, 14:04
دوباره سلام.پرايد سفيد بي رنگ اخر ٨٨ با ٣٥ كاركرد با روكش و دزدگير و ١٠ ماه بيمه.قيمتش رو چقدر تخمين ميزنيد؟با عذرخواهي از دوستان اگه سريع جواب بگيرم دعاگويتان خواهم شد.

>mehdi<
16-05-2012, 22:34
دوباره سلام.پرايد سفيد بي رنگ اخر ٨٨ با ٣٥ كاركرد با روكش و دزدگير و ١٠ ماه بيمه.قيمتش رو چقدر تخمين ميزنيد؟با عذرخواهي از دوستان اگه سريع جواب بگيرم دعاگويتان خواهم شد.

با این مشخصات قیمت درمیاد: 7,800,000 تومن

mohamad skystar
16-05-2012, 23:10
ممنون، 2.5 ديگه احتمالن جور شه، چه نوع پرايدي پيشنهاد ميدين؟ با 7 تومن دست 2 چي ميشه پيدا كرد، ممنون از وقتي كه ميذارين و جواب ميدين

شما میتونید با 9.5 میلیون تومن انواع پراید رو ثبت نام کنید و تحویل بگیرید.
انتخاب خودرو بستگی به ملاک های شما داره

---------- Post added at 12:10 AM ---------- Previous post was at 12:09 AM ----------

دوستان یک پراید 88 پیدا کردم یا 9 ماه بیمه فقط در عقب سمت چپ رنگ شده (کشیده به ماشین ضربه نخورده) با چند تا لک کوچیک
40 هزار تا رفته میگه 6400 میارزه؟
قراره بعد ظهر مکانیک ببرم نشون بدم

پراید مدل 88 با یک در رنگ شده قیمتش مناسبه

SaMsUnG
17-05-2012, 09:30
دوستان من از مبلغ 3 تا 9 میلیون تومان میتونم برای خرید ماشین هزینه کنم چی بخرم؟
چند وقتیه دنبال پراید یا 206 دست دوم خوب هستم ولی گیرم نمیاد
به نظرتون با توجه به اینکه نزدیک تابستونه و من حتما به صورت فوری به یه وسیله نقلیخ احتیاج دارم پراید نو بخرم بهتر نیس؟
اگه بخوام صفر قسطی بخرم چجوری میتونم بخرم؟ میخوام تحویلش خیلی فوری باشه

Pourya-pc
17-05-2012, 18:19
دوستان من از مبلغ 3 تا 9 میلیون تومان میتونم برای خرید ماشین هزینه کنم چی بخرم؟
چند وقتیه دنبال پراید یا 206 دست دوم خوب هستم ولی گیرم نمیاد
به نظرتون با توجه به اینکه نزدیک تابستونه و من حتما به صورت فوری به یه وسیله نقلیخ احتیاج دارم پراید نو بخرم بهتر نیس؟
اگه بخوام صفر قسطی بخرم چجوری میتونم بخرم؟ میخوام تحویلش خیلی فوری باشه
206 تمیز به سختی گیرتون میاد ضمن اینکه الان وضعیت بسیار بدی پیدا کرده ( از نظر قطعات ) و اگر به مشکل برخوردین حتی جزیی بسیار هزینه ساز میشه .
پراید صفر بخرید با خیال راحت سوار بشید ، چیزی از تیپ 2 هم کم نداره فقط ایمنی و ظاهرش .
جدیدا برای مدل 131 اس ایکس 6600000 نقد میگیرن و باقیش هم وام داره . باید بپرسید . تحویلش هم فوری هست .

omidsys
17-05-2012, 21:53
سلام
یه چند ماه پیش قصد داشتم دووو اسپیرو بخرم که منصرف شدم
امروز تو خیاباون یکی دیدم سفید خیلی تمیز و اس بود بهش گفتم اونم گفت میفروشم
شمارشو گرفتم
به نشرتون میارزه؟
موتوریش نگاه کردم از نظر ظاهری تمیز بود و اینکه جلو رنگ بود البته کم
93
1000 تا بنزین 400 تومنی میگفت چند وقت خواتبیده بوده
چند میارزه؟

hasanmotori
18-05-2012, 12:40
یکی از آشناهای ما میخاد یه 405 بخره 9 تومنم پول داره چه مدلی با این قیمت گیر میاد ؟
بندرانزلی زندگی میکنه شنیده شیراز ماشین ارزونتره میخاد بیاد از شیراز بخره. به نظرتون درسته یا مثلاً تهران ارزونتره ؟

mohamad skystar
18-05-2012, 18:38
یکی از آشناهای ما میخاد یه 405 بخره 9 تومنم پول داره چه مدلی با این قیمت گیر میاد ؟
بندرانزلی زندگی میکنه شنیده شیراز ماشین ارزونتره میخاد بیاد از شیراز بخره. به نظرتون درسته یا مثلاً تهران ارزونتره ؟

پژو 405 مدل 85 با این بودجه گیر میاد.
ماشین هرجایی میتونه ارزون باشه.
اگر تا حدی هم گرون تر بخری ارزش داره که ماشین سالم و درست حسابی گیرت بیاد

SaMsUnG
21-05-2012, 21:26
سلام
من امروز یه هاچ بک مدل 86 با بیمه خریدم 6300 خوب خریدم؟
راستی هزینه ی محضر با کیه ؟ نصف-نصفه؟
راستی از کجا بفهمم فرمونش هیدرولیکه یا نه ؟
اصلا فرمون هیدرولیک یعنی چی؟

HamiD-Xfors
21-05-2012, 22:58
سلام منم ميخام ماتيز بگيرم هزينش زياده؟ وسايلش پيدا ميشه؟ كلا ماشين نرمي هست؟

mohamad skystar
22-05-2012, 11:32
سلام
من امروز یه هاچ بک مدل 86 با بیمه خریدم 6300 خوب خریدم؟
راستی هزینه ی محضر با کیه ؟ نصف-نصفه؟
راستی از کجا بفهمم فرمونش هیدرولیکه یا نه ؟
اصلا فرمون هیدرولیک یعنی چی؟

قیمتش مناسبه.
هزینه محضر به عهده فروشنده هست.
مدل های 86 فرمون هیدرولیک ندارن.
سیستم هیدرولیک باعث میشه عملکرد فرمان خودرو خیلی نرم و روان باشه و رانندگی رو راحت تر میکنه.

Silent TR
27-05-2012, 23:50
میخواهیم یک ماشین کم خرج بگیریم
نظر خودم از پراید روی مدل 141 بودش ولی دوست داشتم نظر شما رو هم بدونم
کلا هم حدود 5 یا 5.5 میخواهم خرج کنم
1. 141 میتونه انتخاب خوبی باشه ؟
2. فرمونش روون و خوب هست ؟ میشه فرمون ریو رو روش انداخت ؟
3.تو صندوقش آب میره ؟ نمیشه جلوی این مشکلو گرفت ؟
4. روکش صندلی های ماکسیما خیلی خوبه ، میخواهم ببینم میشه روکش صندلیی مثل برای ماکسیما انداخت روش ؟
5.میخواهم کلا ماشین شکل و شمایلش رو عوض کنم جوری که یکذره با کلاس تر بشه و بشه تحملش کرد مثل همین تعویض فروم و روکش ها و یک سپر قویی و خوشگل و سانروف ( البته اگه بشه مدلیشو پیدا کرد که هیچ مشکلی نداشته باشه و تو ماشین آب نیاد) و....
6.دوستان کدوم مدل های 141 فرمون هیدرولیک دارن ؟ 85 یا 86 دارن ؟
7.راستی دوستان اگه خرید 141 حتمی بشه ، من دنبال یک 141 مدل 85 یا 86 هستم که ترجیحا رنگش نوک مدادی باشه به نظرتون چند بخرم خوبه ؟
اگر کسی تو تهران سراغ داشت لطفا اعلام کنه

هر چیز دیگه ایی هم که خواستید میتونید برای راهنمایی من بگید و اگه به همه سوالتم لطف کنید پاسخ بدید ممنون میشم

Silent TR
27-05-2012, 23:52
یک سوال جدا هم داشتم من الان یک 405 سبز تاکسی دارم که این مشخصاتشه ::
مدل 86
کارکرد 13000
بنزین ماهیانه 300 لیتر
دو گانه سوز
فوق العاده تمیز و بدون رنگ شدگی

به نظرتون این ماشین رو چند بفروشم خوبه ؟

Silent TR
28-05-2012, 18:43
از دوستان عزیز کسی نیست جوب منو بده ؟

mmf66
28-05-2012, 18:56

والا تو مشهد 405 تمیز بدون رنگ مدل 87 رو 9 تا 9300 میدن بستگی داره از کجا بگیری از بنگاه بگیری گرون تره ولی از کناره اگه گیر بیاری بهتره مثلا جمعه بازار

mmf66
28-05-2012, 19:01
قیمت ماشین ها در مشهد این هفته

405 glx abs مدل 90 کارکرد 12000 در حد صفر نقره ای 12800 م

پراید 131sx مدل 91 صفر سفید 9500 م

پراید 132sx مدل 90 کارکرد 7000 سفید 8500 م

پراید صبا مدل 88 کارکرد 50000 نقره ای 6500 م

dash_mehdi
28-05-2012, 19:42
مدل 86
کارکرد 13000
بنزین ماهیانه 300 لیتر
دو گانه سوز

حدود 11 میلیون

Silent TR
28-05-2012, 21:49
4. روکش صندلی های ماکسیما خیلی خوبه ، میخواهم ببینم میشه روکش صندلیی مثل برای ماکسیما انداخت روش ؟
5.میخواهم کلا ماشین شکل و شمایلش رو عوض کنم جوری که یکذره با کلاس تر بشه و بشه تحملش کرد مثل همین تعویض فروم و روکش ها و یک سپر قویی و خوشگل و سانروف ( البته اگه بشه مدلیشو پیدا کرد که هیچ مشکلی نداشته باشه و تو ماشین آب نیاد) و....
7.راستی دوستان اگه خرید 141 حتمی بشه ، من دنبال یک 141 مدل 85 یا 86 هستم که ترجیحا رنگش نوک مدادی باشه به نظرتون چند بخرم خوبه ؟

هر چیز دیگه ایی هم که خواستید میتونید برای راهنمایی من بگید و اگه به همه سوالتم لطف کنید پاسخ بدید ممنون میشم

مدل 86
کارکرد 13000
بنزین ماهیانه 300 لیتر
دو گانه سوز

از دوستان عزیز کسی نیست جواب منو بده ؟

mohamad skystar
29-05-2012, 12:53

سلام .
سوالات شما رو به ترتیب جواب مبدم.
1. انتخاب 141 یا هر خودروی دیگه بستگی به ملاک های شما داره و از اونجایی که بودجه شما نهایتا 5500000 تومان خواهد بود 141 انتخاب مناسبی میتونه باشه.
2.فرمونش هم خوبه و مثل سایر پراید های نسل قدیمی دیگه هست.
3.تو صندوقش آب نمیره مگر اینکه مشکلی داشته باشه.
4.روکش صندلی های هر ماشین فقط به همون ماشین میوره شما اگر روکش ماکسیما دوست دارین میتونی پارچش رو ببری نشون بدی تا برات اماده کنن.
5.سایر تغییراتی که میخواین انجام بدین باید مشخص کنید تا چقدر میخوای خرج ماشین بکنی و با تیونینگ کاران مجرب مشورت کنی
6.پراید 141 از مدل 89 به ابلا دارای هیدرولیک هستن و بیقه مدل های زیر 89 فاقد هیدرولیک هستن که مشکلی نیست شما به صورت مجزا میتویند نصب کنید .
7. پراید 141 مدل 85 قیمت 6300000 تومان

Silent TR
29-05-2012, 13:28
میشه فرمون رو برد نمایندگی هیدرولیکش کرد ؟
هزینه تقریبیش چقدره ؟
مشکلی به وجود نمیاد !؟ مثلا یکدفعه موقع رانندگی فرمون مشکل پیدا کنه چون خود نمایندگی از اول روش نصب نکرده !؟

mohamad skystar
29-05-2012, 13:29
میشه فرمون رو برد نمایندگی هیدرولیکش کرد ؟
هزینه تقریبیش چقدره ؟
مشکلی به وجود نمیاد !؟ مثلا یکدفعه موقع رانندگی فرمون مشکل پیدا کنه چون خود نمایندگی از اول روش نصب نکرده !؟

بله هیدرولیک رو میشه نصب کرد و هزینش حدود 500 تا 600 هزار تومن هست.
مشکلی هم به وجود نمیاد و تازه رانندگی راحت ترم میشه

ehsan_update
02-06-2012, 12:30
سلام خدمت دوستان.
من امروز یه 111 SX مدل اسفند90 پیدا کردم، ظاهر خیلی تمیزی داره و 4000 تا رفته، و مشکل خاصی نداره، قیمت 9 میلیون تومن میگن. یه دونه هم 111 SL مدل 89 تمیز هم پیدا کردم 8 تومن.
به نظرتون قیمتها یه کم بالا نیست؟ ( با توجه به اینکه من شهرستانم) اگه بالاست لطفا قیمت دقیق رو بهم بگید.
به نظرتون از بین این دو تا خرید کدوم یکیشون معقول تره؟ با توجه به اینکه اولی گارانتی و بیمه و هیدرولیک داره، اختلاف حدود یک میلیونی میتونه ارزش این مزایا رو داشته باشه یا نه؟

با تشکر :7:

mohamad skystar
02-06-2012, 14:25
سلام خدمت دوستان.
من امروز یه 111 SX مدل اسفند90 پیدا کردم، ظاهر خیلی تمیزی داره و 4000 تا رفته، و مشکل خاصی نداره، قیمت 9 میلیون تومن میگن. یه دونه هم 111 SL مدل 89 تمیز هم پیدا کردم 8 تومن.
به نظرتون قیمتها یه کم بالا نیست؟ ( با توجه به اینکه من شهرستانم) اگه بالاست لطفا قیمت دقیق رو بهم بگید.
به نظرتون از بین این دو تا خرید کدوم یکیشون معقول تره؟ با توجه به اینکه اولی گارانتی و بیمه و هیدرولیک داره، اختلاف حدود یک میلیونی میتونه ارزش این مزایا رو داشته باشه یا نه؟

با تشکر :7:

پراید 111 SX مدل 90 قیمتش بسیار مناسب هست.
صفرش تو بازار تا 10500000 تومان هم هست.
خرید گزینه اول معقول تره.

riddickmybio
03-06-2012, 12:20
سلام دوستان من یه ماشین میخوام نهایتا تا 5 تومن دوست دارم کم خرج و بی دردسر باشه لطفا دقیق راهنماییم کنید ممنون

mohamad skystar
03-06-2012, 13:43
سلام دوستان من یه ماشین میخوام نهایتا تا 5 تومن دوست دارم کم خرج و بی دردسر باشه لطفا دقیق راهنماییم کنید ممنون

بهترین گزینه پراید هست که با این بودجه مدل 84 میتونید انتخاب کنید

riddickmybio
03-06-2012, 16:44
بهترین گزینه پراید هست که با این بودجه مدل 84 میتونید انتخاب کنید
ممنون از شما پراید مدل 84 موتورش ساخت کجاست؟و در کل پراید چجور ماشینیه؟

mohamad skystar
04-06-2012, 11:06
ممنون از شما پراید مدل 84 موتورش ساخت کجاست؟و در کل پراید چجور ماشینیه؟

پراید یکی از پرطرفدارترین خودروهای داخلی هست که بیشترین کاربردش به دلیل مصرف سوخت کمتر و قیمت ارزون تر و فراوانی قطعاتش هست.
اما از امنیت قابل قبولی برخوردار نیست.
موتورش هم ساخت شرکت مگا موتور ایران هست.

Reza1390
05-06-2012, 11:06
درود فروان به اساتيد محترم,بنده يه پژو روا گير اوردم,دوگانه فابريک,فني سالم,بدون رنگ,بيمه تا برج ٩, مدل 86, قيمت 4,700,ايا مناسب هست؟ و ايا اين ماشين به درد مسافرکشي ميخوره يا نه؟ايا پرايد خوبه يا اين؟ بسيار ممنونم

mohamad skystar
05-06-2012, 11:50
درود فروان به اساتيد محترم,بنده يه پژو روا گير اوردم,دوگانه فابريک,فني سالم,بدون رنگ,بيمه تا برج ٩, مدل 86, قيمت 4,700,ايا مناسب هست؟ و ايا اين ماشين به درد مسافرکشي ميخوره يا نه؟ايا پرايد خوبه يا اين؟ بسيار ممنونم

پژو روا دوگلنه سوز مدل 86 قیمتش حدود 6 میلیون تومن هست.
اگر با این قیمت بدون مشکل هست خیلی مناسبه و ارزش خرید داره.
روآ هم برای مسافر کشی بهترین گزیه هست
پراید هم خوبه اما استحکامش برای مسافرکشی مثل روآ نیست

HamiD-Xfors
06-06-2012, 23:00
سلام
من يه ماتيز ميخوام بگيرم يه مدل 80 پيدا كردم 5تومن خوبه؟ به عنوانه ماشينه دوم.

mohamad skystar
06-06-2012, 23:05
سلام
من يه ماتيز ميخوام بگيرم يه مدل 80 پيدا كردم 5تومن خوبه؟ به عنوانه ماشينه دوم.

قیمتش مناسبه

HamiD-Xfors
06-06-2012, 23:06
وسايلش پيدا ميشه؟ ماشينه خوبي هست؟كلا چجوريه؟

mohamad skystar
06-06-2012, 23:25
وسايلش پيدا ميشه؟ ماشينه خوبي هست؟كلا چجوريه؟

وسایلش هم پیدا میشه مشکلی نداره
اینکه ماشین خوبیه یا نه بستگی به ملاک های شما داره
عموما کاربرد خودروهایی مثل ماتیز برای مصارف شهری به دلیل مصرف سوخت بسیار پایین
و جمع و جور بودنش هست.

HamiD-Xfors
06-06-2012, 23:52
شما خودتون كلا تاييد ميكنيد ماتيزو؟ واسه مصارف شهري و شايد حومه! :31:

واسه مسافرت خوب نيست؟ امنيت نداره؟

mohamad skystar
07-06-2012, 00:05
شما خودتون كلا تاييد ميكنيد ماتيزو؟ واسه مصارف شهري و شايد حومه! :31:

واسه مسافرت خوب نيست؟ امنيت نداره؟

من ماتیزی رو تایید میکنم که از نظر فنی سالم باشه حالا بدنه اگر خوردگی داشته باشه با وجود 11 سال از کارکرد ماشین
زیاد مهم نیست اما خوب ماشین هرچی تمیزتر باشه ارزش خریدش بیشتره و به دل میشینه

واسه مسافرت های اطراف شهری بد نیست

HamiD-Xfors
08-06-2012, 13:43
بازم سلام!

ماتيز هزينه تعميراتش چجوريه؟ خرج باز كنه خرجش زياد ميشه؟

mohamad skystar
08-06-2012, 14:42
بازم سلام!

ماتيز هزينه تعميراتش چجوريه؟ خرج باز كنه خرجش زياد ميشه؟

نه ماتیز ماشین پرخرجی نیست
ماشین کم استهلاکی هست و اگر هم نیاز به تعمیر داشت هزینه هاش بالا نیست

HamiD-Xfors
08-06-2012, 22:44
حدود 8 تومن 206 ميشه گرفت؟

mohamad skystar
08-06-2012, 23:18
حدود 8 تومن 206 ميشه گرفت؟

بله میشه گرفت اما خیلی باید دقت کنید تا 206 سالم گیر بیارید.
206 تیپ 2 مدل 82 با این بودجه گیر میاد

danijon_2006
08-06-2012, 23:32
من یه 9 ماهی هست تصدیق گرفتیم.الان تصمیم دارم یه ماشین بردارم.نظرم رو 111 هست.گزینه ی مناسبی هست تو رنج قیمت خودش؟به نظرتون 88 بگیرم یا صفر؟

mohamad skystar
08-06-2012, 23:38
من یه 9 ماهی هست تصدیق گرفتیم.الان تصمیم دارم یه ماشین بردارم.نظرم رو 111 هست.گزینه ی مناسبی هست تو رنج قیمت خودش؟به نظرتون 88 بگیرم یا صفر؟

سلام.
با توجه به اینکه 9 ماه از گرفتن گواهینامه شما میگذره اگر تو رانندگی مشکلی ندارین
میتونید خودروی صفر بردارین با خیال راحت
اما اگر میبینی هنوز نیاز به کسب تجربه و تمرین دارین ماشین کارکرده بردارین.
پراید برای اول کار بسیار عالی هست و خدایی نکرده اگر هم تصادفی رخ داد قطعاتش به وفور یافت میشه.
پراید هاچ بک مدل 88 قیمت حدود 8 میلیون تومن

TIG3R
14-06-2012, 23:03
دوستان یه پراید 87 (نقره ای) گرفتم 670000 تومن ،فنی سالم ،تک سوز ، 12 ماه بیمه ، 80 هزارتا کارکرد،4 سال تخفیف، به هر تعمیرکاری هم نشون میدم میگه فنی اش سالمه گرون خریدم به قیمته چطوره؟

mohamad skystar
14-06-2012, 23:14
دوستان یه پراید 87 (نقره ای) گرفتم 670000 تومن ،فنی سالم ،تک سوز ، 12 ماه بیمه ، 80 هزارتا کارکرد،4 سال تخفیف، به هر تعمیرکاری هم نشون میدم میگه فنی اش سالمه گرون خریدم به قیمته چطوره؟

بله درسته
قیمتش همینه

vaitaa
15-06-2012, 16:36
با سلام. دوستان میخواستم ببینم با 6 تومان چه مدلی از پراید هاچبک رو بخرم
که تمیزم باشه!؟
با تشکر

mohamad skystar
15-06-2012, 23:33
با سلام. دوستان میخواستم ببینم با 6 تومان چه مدلی از پراید هاچبک رو بخرم
که تمیزم باشه!؟
با تشکر

پراید هاچ بک مدل 85 میتونید انتخاب کنید

amin_pwa
17-06-2012, 10:07
با سلام خدمت دوستان قصد دارم با این گرونی بنزین یه ماشین دوگانه سوز بگیرم اون طوری که من شنیدم پایه گاز سوز بهتره چون موتورش مخصوص گاز درست شده . فقط یه چندتا سوال داشتم.
1 - پایه گاز سوز فقط گاز می خوره یا نه بنزینم می خوره , شنیدم پایه گاز سوز با گاز روشن میشه .
2 - پایه گاز سوز بگیرم یا بنزینی ؟ فرقی تو مخارجشون دارن ؟
3 - کدوم ماشین پایه گاز سوز بهتره ؟ زیر 10 میلیون هر چی کمتر بهتر . ( لطفا ماشینی که معرفی می کنین قابل اطمینان باشه مثلا این طور نباشه که هر یه هفته باشم تعمیر گاه )
تا حالا پراید و سمند نداشتم ! نمی دونم چه طورن و اطمینانی بهشون هست یا نه !
4 - کولر با این ماشینا جواب میده
5 - ضرفیت مخزن گازشون چند کیلو و چند کیومتر میشه باهاش رفت ؟
متشکر

mohamad skystar
17-06-2012, 11:53
با سلام خدمت دوستان قصد دارم با این گرونی بنزین یه ماشین دوگانه سوز بگیرم اون طوری که من شنیدم پایه گاز سوز بهتره چون موتورش مخصوص گاز درست شده . فقط یه چندتا سوال داشتم.
1 - پایه گاز سوز فقط گاز می خوره یا نه بنزینم می خوره , شنیدم پایه گاز سوز با گاز روشن میشه .
2 - پایه گاز سوز بگیرم یا بنزینی ؟ فرقی تو مخارجشون دارن ؟
3 - کدوم ماشین پایه گاز سوز بهتره ؟ زیر 10 میلیون هر چی کمتر بهتر . ( لطفا ماشینی که معرفی می کنین قابل اطمینان باشه مثلا این طور نباشه که هر یه هفته باشم تعمیر گاه )
تا حالا پراید و سمند نداشتم ! نمی دونم چه طورن و اطمینانی بهشون هست یا نه !
4 - کولر با این ماشینا جواب میده
5 - ضرفیت مخزن گازشون چند کیلو و چند کیومتر میشه باهاش رفت ؟
متشکر

سلام.

1. خودروی پایه گازسوز از بنزینم هم استفاده میکنه و مشکلی نداره.
2.انتخاب خودروی دوگانه سوز یا بنزینی بستگی به خودتون داره که آیا مصرف بنزین برات صرف میکنه یا نه نیاز به سوخت دوم داری.
3. زیر 10 میلیون میتونید پراید گازسوز SL انتخاب کنید و سمند هم مدل های 84 یا 85 معمولی دوگانه سوز ( LX نمیشه انتخاب کرد )
اگر بخوای در مورد اطمینان صحبت کنید کلا به خودروهای دوگانه سوز نمیشه اطمینان کرد چون در بهترین شرایط مشکلاتی به وجود میارن
که غیر قابل باور هست. اما اگر رعایت کنی مشکلی پیش نمیاد.
4. کولر هم جواب میده و مشکلی نداره.
5. ظرفیت دقیق مخزن پراید رو نمیدونم اما سمند 14 مترمکعب ظرفیت داره

Reza1390
17-06-2012, 12:05
سلام,پرايدي هست سفيد,مدل بهمن 85,دوگانه کارخانه,فني سالم,بدون رنگ,بيمه تا بهمن ماه,قيمت 6 ميليون,ايا به اين قيمت ارزش داره؟کلا بنده ميخوام يه ماشين بگيرم که دوگانه باشه و از لحاظ قطعات و مصرف سوخت با صرفه باشه,حدود قيمتش هم 6 تومن باشه و ميخوام باهاش مسافر کشي کنم شما عزيزان چه مدلي رو پيشنهاد ميدين؟از مزاحمتم عذر ميخوام,ممنون

mohamad skystar
17-06-2012, 13:25
سلام,پرايدي هست سفيد,مدل بهمن 85,دوگانه کارخانه,فني سالم,بدون رنگ,بيمه تا بهمن ماه,قيمت 6 ميليون,ايا به اين قيمت ارزش داره؟کلا بنده ميخوام يه ماشين بگيرم که دوگانه باشه و از لحاظ قطعات و مصرف سوخت با صرفه باشه,حدود قيمتش هم 6 تومن باشه و ميخوام باهاش مسافر کشي کنم شما عزيزان چه مدلي رو پيشنهاد ميدين؟از مزاحمتم عذر ميخوام,ممنون

همین موردی که گفتین مناسبه.
از نظر هزینه قطعات و مصرف سوخت هم که خوبه دوگانه سوز هست.
پراید ماشین کم خرجیه برای مسافر کشی هم مناسبه

amin_pwa
17-06-2012, 15:51
از اینکه جوابم و دادین بسیار متشکر. الان چند تا سوال جدید مطرح شد :
1 - اینکه فرمودین مشکلات غیر قابل باور یعنی چی ! یعنی اینکه این مشکلا درست نمی شه یا خرج داره و باید صاحب ماشین تقبل کنه ؟
2 - اگه گاز سوز کار کرده بگیرم از این مشکلا نداره ؟ یا بدتره ؟
3 - سمند پایه گاز داریم و سمند دو گانه سوز من لیست قیمت یدم ولی فقط زده بود پایه گاز سوز ! ولی همشون موتورشون یکی بود ! چه طوریاست !
4 - پراید همین طور SX , SL داره منظورشون چیه ؟ پراید گاز سوز ارزونترم هست ؟ ( صفر منظورم هست )
5 - داشتم سرچ می کردم دیدم سال 89 و 88 بعضی ها از پراید گاز سوزشون راضی نبودند مثل اینکه مشکل زیاد داشت . خودمم 4ماه قبل بودم سایپا پراید اونجا ریخته !
من خودم ریو دارم ماشین خیلی خوبه اینکه میگم خیلی خوب یعنی اصلا خرج نداره فقط اب و روغنشو عوض می کنم . اونقدی که خریدمش واقعا ارزش داشت.
می گم نکنه برم یه ماشین بخرم زیر 10 میلیون بعد باید 10 میلیون خرجش کنم تا تازه راه بیوفته !
می تونم خواهش کنم یه اطلاعات جامع از ماشینای دو گانه سوز بدین مثلا کار کرده و صفر و قیمت همه شون ؟
شرمنده که سوال زیاد کردم

mohamad skystar
17-06-2012, 17:20
از اینکه جوابم و دادین بسیار متشکر. الان چند تا سوال جدید مطرح شد :
1 - اینکه فرمودین مشکلات غیر قابل باور یعنی چی ! یعنی اینکه این مشکلا درست نمی شه یا خرج داره و باید صاحب ماشین تقبل کنه ؟
2 - اگه گاز سوز کار کرده بگیرم از این مشکلا نداره ؟ یا بدتره ؟
3 - سمند پایه گاز داریم و سمند دو گانه سوز من لیست قیمت یدم ولی فقط زده بود پایه گاز سوز ! ولی همشون موتورشون یکی بود ! چه طوریاست !
4 - پراید همین طور SX , SL داره منظورشون چیه ؟ پراید گاز سوز ارزونترم هست ؟ ( صفر منظورم هست )
5 - داشتم سرچ می کردم دیدم سال 89 و 88 بعضی ها از پراید گاز سوزشون راضی نبودند مثل اینکه مشکل زیاد داشت . خودمم 4ماه قبل بودم سایپا پراید اونجا ریخته !
من خودم ریو دارم ماشین خیلی خوبه اینکه میگم خیلی خوب یعنی اصلا خرج نداره فقط اب و روغنشو عوض می کنم . اونقدی که خریدمش واقعا ارزش داشت.
می گم نکنه برم یه ماشین بخرم زیر 10 میلیون بعد باید 10 میلیون خرجش کنم تا تازه راه بیوفته !
می تونم خواهش کنم یه اطلاعات جامع از ماشینای دو گانه سوز بدین مثلا کار کرده و صفر و قیمت همه شون ؟
شرمنده که سوال زیاد کردم

1. منظورم از مشکلات یعنی اینکه ماشین تا یه مدت خیلی خوب جواب میده اما یهو وسط کار میبینی سوپاپ ها مشکل پیدا میکنن یا سرسیلندر
البته این مشکل زمانی پیش میاد که زیاد از حد از گاز استفاده کنید و کلا بنزین رو کنار بزنید.

2. شما سعی کنید ماشین دوگانه سوز کارخانه ای بخرید یعنی کپسولش تو کارخونه فابریک نصب شده باشه.

3.سمند پایه گاز سور موتورش از نوع EF7 هست اما سمند دوگانه سوز موتور همون XU7 قدیمی هست.

4.پراید دوگانه سوز فقط از نوع SL هست یعنی دارای ترمز ABS اما فرمانش هیدرولیک نیست.

5. در کل بخوای بدونی سوخت گاز به غیر از موتور EF7 برای سایر محصولات دیگه تعریف نشده اما خودروسازان داخلی
اینکارو کردن و اکثر محصولات رو دوگانه سوز عرضه کردن.
اینکه شما 10 میلیون تومن بابت خودروی دوگانه سوز بدی و بعد خرج رو دستت بزاره نه اینجور نیست.
شما باید در انتخاب خودرو دقت کنید.
اگر ماشین صفر انتخاب میکنی که خیالت راحت اما ماشین کارکرده انتخاب کردی میتونی ببری به مکانیک نشون بدی
و بررسی کنی تا مشکلی نداشه باشه.

پراید 131 SL مدل 91 قیمت 10800000 تومان

amin_pwa
17-06-2012, 17:32
متشکر . قیمت پراید کار کرده مدل سالهای قبل رو نداری ؟ 90 و 89 و 88 ؟
من سرچ کردم تو اینترنت مدل 8و 89 مقل اینکه با مشکل فنی روبه رو بودن !

قیمت سمند کار کده رو چهطور ؟

mohamad skystar
17-06-2012, 17:45
متشکر . قیمت پراید کار کرده مدل سالهای قبل رو نداری ؟ 90 و 89 و 88 ؟
من سرچ کردم تو اینترنت مدل 8و 89 مقل اینکه با مشکل فنی روبه رو بودن !

قیمت سمند کار کده رو چهطور ؟

به هر حال مشکلات فنی برای هر خودرو امکان داره پیش بیاد و اون بستگی به عملکرد صاحب خودرو داره.
شما قیمت میخوای باید بگی پراید دوگانه سوز میخوای یا بنزینی؟
سمند رو هم باید مشخص کنید چه مدل و دوگانه سوز یا بنزینی؟

amin_pwa
17-06-2012, 19:03
یقینا دو گانه سوز و فرقی نداره سمند یا پراید هر کو.م که کیفیتش بالا تر باشه

mohamad skystar
17-06-2012, 21:33
یقینا دو گانه سوز و فرقی نداره سمند یا پراید هر کو.م که کیفیتش بالا تر باشه

اگر بودجه شما رو 10 میلیون تومن در نظر بگیریم.
پراید دوگانه سوز SL مدل 90
سمند دوگانه سوز مدل 85
میتونید انتخاب کنید.

samaram
20-06-2012, 08:44
سلام. منم میخوام تا 10 تومن یه ماشین بخرم. راستش رو بخواید مهمترین ویژگی که برام اهمیت داره انتخاب شیک ترین مدل در این رنج قیمت هستش. ماشین فعلیم که گذاشتمش برا فروش 206 تیپ2 مدل 83 هستش. راستی اینو چند می تونم بفروشم؟ دورش یه کم رنگ شدگی داره اما سقف و ستونش سالمه. فنی هم مشکلی نداره
به نظرتون با این تصمیم چه ماشینی می تونم بگیرم؟ کارکرده بودنش برام مهم نیست. فقط ظاهر برام مهمه!

mohamad skystar
20-06-2012, 10:40
سلام. منم میخوام تا 10 تومن یه ماشین بخرم. راستش رو بخواید مهمترین ویژگی که برام اهمیت داره انتخاب شیک ترین مدل در این رنج قیمت هستش. ماشین فعلیم که گذاشتمش برا فروش 206 تیپ2 مدل 83 هستش. راستی اینو چند می تونم بفروشم؟ دورش یه کم رنگ شدگی داره اما سقف و ستونش سالمه. فنی هم مشکلی نداره
به نظرتون با این تصمیم چه ماشینی می تونم بگیرم؟ کارکرده بودنش برام مهم نیست. فقط ظاهر برام مهمه!

شما اگر ظاهر برات مهم هست که همون 206 رو میتونی انتخاب کنی اما با 10 میلیون تومن تیپ 2 مدل 85
در غیر این صورت خودروهایی مثل 405 یا پراید رو باید انتخاب کنی

Pourya-pc
20-06-2012, 11:24
پراید صفر 131 ایکس بخرید ، راحت و بدون دردسر . ماشین کم خرجی هم هست .

samaram
20-06-2012, 12:34
پراید صفر 131 ایکس بخرید ، راحت و بدون دردسر . ماشین کم خرجی هم هست .

ممنونم. آره کم خرج بودنش که واقعا فاکتور مهمیه. 206 ماشین خیلی پرخرجی هستش. اما خب پراید نمیخوام

mohamad skystar
20-06-2012, 16:32
ممنونم. آره کم خرج بودنش که واقعا فاکتور مهمیه. 206 ماشین خیلی پرخرجی هستش. اما خب پراید نمیخوام

206 و پراید که نمیخواین میمونه 405 که مدل 86 میتونید انتخاب کنید و اگر 405 هم نخواستین
شما خودروهای دهه 90 مانند
میتسوبیشی گالانت
میتسوبیشی لنسر
تویوتا کرولا
دوو ریسر
دوو اسپرو

رو هم میتونید انتخاب کنید که هر کدوم نیاز به وقت و زمان کافی هست
تا بتونید تمیز و سالمش رو گیر بیارید.البته هرکدام معایب و مزایایی دارن

samaram
20-06-2012, 22:40
فکر کنم اگه دوباره هم برم دنبال همین 206 از همه بهتر باشه

hobgoblin
21-06-2012, 08:37
دوستان می خواستم ببینم پراید های 141 جدید که دیگه اتاقشون دو تیکه نیست هنوز مشکل سر و صدای عقب رو دارن یا اینکه برطرف شده؟

الان یه 131 صفر به غیر از اینکه موقع فروش راحت تره چه مزایایی نسبت به 141 داره. اینکه 141 ارزونتر هست رو هم در نظر بگیرید.

alizali
21-06-2012, 18:02
درسته که ماشین های صفر 131 نمایندگی الان هیچگونه پخشی روشون نیست و یه درپوش دارن فقط؟

mohamad skystar
21-06-2012, 19:35
دوستان می خواستم ببینم پراید های 141 جدید که دیگه اتاقشون دو تیکه نیست هنوز مشکل سر و صدای عقب رو دارن یا اینکه برطرف شده؟

الان یه 131 صفر به غیر از اینکه موقع فروش راحت تره چه مزایایی نسبت به 141 داره. اینکه 141 ارزونتر هست رو هم در نظر بگیرید.

سلام.
صدای اضافی در 141 های جدید وجود نداره.
مزایای 131 نسبت به 141 مورد خاصی نیست چون پراید ها در اصل شبیه به هم هستن.
131 به دلیل حفظ اصالت پراید قدیمی از بازار خوبی برخورداره.
گرون بودن 131 هم دلیلش همینه به دلیل استقبال زیادی که ازش میشه واگرنه اگر از 141
استقبال میشد حتما اون گرون تر بود.

mohamad skystar
21-06-2012, 19:36
درسته که ماشین های صفر 131 نمایندگی الان هیچگونه پخشی روشون نیست و یه درپوش دارن فقط؟

بعضی ها ماشین ها پخش دارن بعضی ها ندارن.
دوستانی که ماشین تحویل گرفتن بارها صحبتش بوده که برای برخی پخش داشته برای برخی نداشته.
اگر نداشته باشه بهتره چون یه مبلغی رو بهتون برمیگردوند و این مبلغ از قیمت پخش های فابریک شرکتی بیشتر هست.

siyasiya
21-06-2012, 21:17
دوستان گل

پدر من یک پژو RD مدل 81 داره که البته توی این 10 سال 90% خوابیده بوده. فکر میکنم تا الان 50 هزار تا کار کرده.
میخوایم یه ماشین دیگه ای بگیریم. نهایتاً تا 10 میلیون. میخواستم بدونم ماشین ما چقدر میرزه و اینکه بهتره چی بگیریم یا بهتر بگم، چی میتونیم بگیریم با این پول؟
من 206 دوست دارم. اما خوب اگر قضیه بخواد به پراید و... بیفته که شخصاً همین رو ترجیح میدم. ماشین خیلی کم کار هست و تمیز و رنگ مورد علاقم، سفید.
فقط میخواستم شما دوستان گل هم نظر بدین و ازتون مشورت بگیرم.

ممنون دوستان

EHSANRF
22-06-2012, 02:14
با 2.5 میشه چه ماشینی گرفت!؟
به نظرتون پیکان 83 چطوره!؟ خوبه!؟

mohamad skystar
22-06-2012, 11:16
دوستان گل

پدر من یک پژو RD مدل 81 داره که البته توی این 10 سال 90% خوابیده بوده. فکر میکنم تا الان 50 هزار تا کار کرده.
میخوایم یه ماشین دیگه ای بگیریم. نهایتاً تا 10 میلیون. میخواستم بدونم ماشین ما چقدر میرزه و اینکه بهتره چی بگیریم یا بهتر بگم، چی میتونیم بگیریم با این پول؟
من 206 دوست دارم. اما خوب اگر قضیه بخواد به پراید و... بیفته که شخصاً همین رو ترجیح میدم. ماشین خیلی کم کار هست و تمیز و رنگ مورد علاقم، سفید.
فقط میخواستم شما دوستان گل هم نظر بدین و ازتون مشورت بگیرم.

ممنون دوستان

پژو RD مدل 81 قیمت 4500000 تومان
تا 10 میلیون تومن بهرتین گزینه فخودروی صفر پراید هست.
206 تیپ 2 مدل 85 هم میشه انتخاب کرد.

mohamad skystar
22-06-2012, 11:17
با 2.5 میشه چه ماشینی گرفت!؟
به نظرتون پیکان 83 چطوره!؟ خوبه!؟

به نظر من برای خرید خودرو نهایتا بودجه رو به 4 میلیون تومن افایش بدین.
پیکان مدل 83 قیمتش بالای 2 میلیون تومن هست.
با این بودجه میشه پیکان های دهه 60 یا رنو 5 خرید که پیشنهاد نمیشه.

Mr7 Illusive
22-06-2012, 15:40
پراید موتورhp از کی به بازار امد؟
sl پایه گازسوز موتور hp هست؟

EHSANRF
22-06-2012, 17:02
به نظر من برای خرید خودرو نهایتا بودجه رو به 4 میلیون تومن افایش بدین.
پیکان مدل 83 قیمتش بالای 2 میلیون تومن هست.
با این بودجه میشه پیکان های دهه 60 یا رنو 5 خرید که پیشنهاد نمیشه.
خوب محمدجان من هم گفتم 2.5 دارم دیگه!
پیکان نمیشه!؟

mohamad skystar
22-06-2012, 22:39
پراید موتورhp از کی به بازار امد؟
sl پایه گازسوز موتور hp هست؟

پراید HP خیلی وقته به بازار اومده و به پراید ارتقا یافته معروف هست.
موتور پراید های دوگانه سوز تا جایی که اطلاع داشتم معمولی بود

samaram
23-06-2012, 06:47

پیرو سوالی که چند روز پیش پرسیدم، اگه سمند بگیرم چطوره؟ به نظرتون یه 206 مدل 83 بهتره یا سمند مدل...؟
راستی قیمت سمند کار کرده ی 83 تا 85 چقدره؟

mohamad skystar
23-06-2012, 11:53
پیرو سوالی که چند روز پیش پرسیدم، اگه سمند بگیرم چطوره؟ به نظرتون یه 206 مدل 83 بهتره یا سمند مدل...؟
راستی قیمت سمند کار کرده ی 83 تا 85 چقدره؟

سمند معمولی مدل 83 تا 85 حدود 7500000 تومان تا 9500000 تومان
چون 206 داشتین قبلا انتخاب سمند هم میتونه خوب باشه. تمیزش هم گیر میاد اگر وقت بزاری و بگردی.

EHSANRF
25-06-2012, 14:19
دوستان نگفتین، تا 2.5 چی بگیرم!؟

hossein.az
25-06-2012, 15:00
دوستان نگفتین، تا 2.5 چی بگیرم!؟

پیکان مذل 75 تا نهایتا80 میتونید با این پول بگیرید البته تک سوز.
قیمت دقیق بستگی به وضعیتش داره

EHSANRF
25-06-2012, 19:50
اساتید گرام
اینجا یه پیکان دوگانه 79 هست
که کارت سوخت آژانس داره
میگه 4 تومن خوبه به نظرتون!؟

mohamad skystar
25-06-2012, 19:53
اساتید گرام
اینجا یه پیکان دوگانه 79 هست
که کارت سوخت آژانس داره
میگه 4 تومن خوبه به نظرتون!؟

قیمتش بالاست.
نهایت 3 میلیون تومن.
فکر کنم طرف 1 میلیون تومن برا کارت سوخت گذاشته.
پیکان مدل 83 رو میتونی 4 میلیون تومن بخری

EHSANRF
25-06-2012, 21:01
قیمتش بالاست.
نهایت 3 میلیون تومن.
فکر کنم طرف 1 میلیون تومن برا کارت سوخت گذاشته.
پیکان مدل 83 رو میتونی 4 میلیون تومن بخری

خوب اگه بودجه رو 4 تومن کنم پراید بگیرم بهتر نیست؟

mohamad skystar
25-06-2012, 22:42
خوب اگه بودجه رو 4 تومن کنم پراید بگیرم بهتر نیست؟

اگر چه پراید هم سخت گیر میاد اما خیلی بهتر از پیکانه.

samaram
26-06-2012, 10:37
تصمیم گرفتم ریو بگیرم! فقط دوتا سوال:
درسته که با گذاشتن سینی زیر کاپوت صدای موتور کم میشه؟
با توجه به اینکه تولیدش متوقف شده قیمتش در طی 2 سال آینده چه تغییری میکنه؟ و الان وضعیت گیر اومدن قطعات و قیمتش چطوره؟
تو رو خدا زودتر راهنماییم کنین عجله دارم!

mohamad skystar
26-06-2012, 11:35
تصمیم گرفتم ریو بگیرم! فقط دوتا سوال:
درسته که با گذاشتن سینی زیر کاپوت صدای موتور کم میشه؟
با توجه به اینکه تولیدش متوقف شده قیمتش در طی 2 سال آینده چه تغییری میکنه؟ و الان وضعیت گیر اومدن قطعات و قیمتش چطوره؟
تو رو خدا زودتر راهنماییم کنین عجله دارم!

ریو صدای موتورش کم هست اما با نصب نمد زیر کاپوت بله صدا کمتر میشه.
در مورد قیمتش در 2 سال آینده نمیشه نظر قطعی داد اما از روی مدل بخوای حساب کنیم بدون در نظر گرفتن سایر موارد حدود 900 تا 1 میلیون تومان کسر میشه .

samaram
26-06-2012, 13:51
آخه شنیده بودم صدای موتور داخل ماشین میاد. بعدش یکی گفت اگه نمد بذارین زیر کاپوت حل میشه. شما هم همین صدا رو تایید می فرمایین؟
قطعات ریو الان راحت گیر میان؟
راستی من با 10 تومن مدل چه سالی رو میتونم بخرم؟

hossein.az
26-06-2012, 14:10
آخه شنیده بودم صدای موتور داخل ماشین میاد. بعدش یکی گفت اگه نمد بذارین زیر کاپوت حل میشه. شما هم همین صدا رو تایید می فرمایین؟

بله تا حدودی صدا رو کم میکنه ولی بیشتر نمد های داخل موتور هست که صدای موتور رو از داخل اتاق حذف میکنه.
شما میتونید مدل 88 این ماشین رو انتخاب کنید.

mohamad skystar
26-06-2012, 15:41

مشکل قطعات نداره
با 10 میلیون تومن مدل 84 میشه انتخاب کرد.

Reza1390
27-06-2012, 10:53
سلام,اقا من شنيدم,گازسوز بودن پرايد,موتورش رو داغون ميکنه,حالا سوال,اگه خود کارخونه گازسوزش کنه,باز موتورش اسيب ميبينه يا نه؟اصلا گاز سوز بودن خوبه يا نه؟

mohamad skystar
27-06-2012, 11:27
سلام,اقا من شنيدم,گازسوز بودن پرايد,موتورش رو داغون ميکنه,حالا سوال,اگه خود کارخونه گازسوزش کنه,باز موتورش اسيب ميبينه يا نه؟اصلا گاز سوز بودن خوبه يا نه؟

از نظر فنی بخوای نگاه کنی کلا گاز برای خودروهای ایرانی تعریف نشده اما خودروسازان به اجبار این کارو کردن و محصولاتشون رو دوگانه سوز کردن.
سوخت گاز در حال حاضر فقط برای موتور EF7 که روی سمند نصب شده مناسب هست.
گاز بعد از مدت زمانی به قطعات موتور آسیب میرسونه خصوصا در مواقعی که شخص دائما از گاز استفاده میکنه و کلا سوخت بنزین رو کنار میزاره.
در مصرف گاز و بنزین باید مدیریت بشه یعنی به مراتب از بنزین هم استفاده بشه تا عمر مفید قطعات بالاتر بره.

1clik
29-06-2012, 19:39
بین این 3 تا کدوم رو پیشنهاد میکنین و چرا؟
پژو 206
405 glx
پژو پارس
البته مدلهای 82 و پول بنده هم 7500 لطفا راهنمایی کنید؟

mohamad skystar
29-06-2012, 21:42
بین این 3 تا کدوم رو پیشنهاد میکنین و چرا؟
پژو 206
405 glx
پژو پارس
البته مدلهای 82 و پول بنده هم 7500 لطفا راهنمایی کنید؟

شما اول ملاک های خودتون رو مشخص کنید چون هر 3 خودرو معایب و مزایایی دارن.
اینجوری زیودتر به نتیجه میرسید

qwertym
29-06-2012, 22:17
با عرض سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی

ببخشید بنده قصد خرید یک پراید مدل 82 دارم. ماشین رو از نزدیک خودم دیدم خیلی تمیزه : خونگیه تا حالا رنگ نشده و حتی خط و خشی هم نداره تصادف اینا هم اصلا نداشته و 9 سال هم تخفیف بیمه داره

صاحبش میگه 5 میلیون و دویست هزار میده . به نظرتون با این شرایطی که این ماشین داره قیمت منصفانه ای گفته یا زیاد گفته و پرونده ؟؟؟

ممنون میشم دوستان و اساتید نظرشون رو اعلام کنند

با تشکر فراوان

mohamad skystar
29-06-2012, 22:51
با عرض سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی

ببخشید بنده قصد خرید یک پراید مدل 82 دارم. ماشین رو از نزدیک خودم دیدم خیلی تمیزه : خونگیه تا حالا رنگ نشده و حتی خط و خشی هم نداره تصادف اینا هم اصلا نداشته و 9 سال هم تخفیف بیمه داره

صاحبش میگه 5 میلیون و دویست هزار میده . به نظرتون با این شرایطی که این ماشین داره قیمت منصفانه ای گفته یا زیاد گفته و پرونده ؟؟؟

ممنون میشم دوستان و اساتید نظرشون رو اعلام کنند

با تشکر فراوان

پراید مدل 82 قیمت 4500000 تومان
ایشون داره پول تمیزی و بدون رنگ بودن ماشین رو میگیره.

qwertym
29-06-2012, 22:54
ممنون از شما دوست عزیز . پس حدود 700 هزار زیاد پرونده ؟؟؟

1clik
29-06-2012, 23:28
انتظاراتم
كم خرج باشه بي صدا باشه شتاب خوبي داشته باشه ايمنيش خوب باشه بازار فروشش خوب باشه

خوش فيس هم باشه و مخارجش كم باشه

mohamad skystar
30-06-2012, 00:00
ممنون از شما دوست عزیز . پس حدود 700 هزار زیاد پرونده ؟؟؟

رو قیمت بازار تقریبا بله
اما خوب صاحب ماشینه و میگه من ماشینم رو به این قیمت میفروشم اینم باید در نظر بگیری.

mohamad skystar
30-06-2012, 00:01
انتظاراتم
كم خرج باشه بي صدا باشه شتاب خوبي داشته باشه ايمنيش خوب باشه بازار فروشش خوب باشه

خوش فيس هم باشه و مخارجش كم باشه

با توجه به ملاک هاش ما پژو 206 تیپ 2 میتونی انتخاب کنی اما نیاز به وقت و دقت کافی داره تا بتونی
206 تمیز از نظر فنی و بدنه پیدا کنی. به سخت میشه گیر آورد.

ali-khatibi
30-06-2012, 23:08
با سلام
ميخواستم بندرو راهنمايي كنيد در مورد اين ماشينهايي كه ذكر شده!!
من ميخوام يكي از اين خودروها رو تو رنج 6000000 تا 7000000 بخرم ولي نياز به راهنمايي دارم:
تو اين رنج :
206 مدل 80 تا 83
ماتيز 82
پرايد 86 تا 88 (هاچ بك يا صندوقدار)
ميشه خريد ولي ميخواستم نظر شما رو هم بدونم كه از همه لحاظ كدوم يكي بهتره؟!اگه ميشه علتشم بفرماييد
خيلي ممنون

dash_mehdi
30-06-2012, 23:44
با سلام
ميخواستم بندرو راهنمايي كنيد در مورد اين ماشينهايي كه ذكر شده!!
من ميخوام يكي از اين خودروها رو تو رنج 6000000 تا 7000000 بخرم ولي نياز به راهنمايي دارم:
تو اين رنج :
206 مدل 80 تا 83
ماتيز 82
پرايد 86 تا 88 (هاچ بك يا صندوقدار)
ميشه خريد ولي ميخواستم نظر شما رو هم بدونم كه از همه لحاظ كدوم يكي بهتره؟!اگه ميشه علتشم بفرماييد
خيلي ممنون

سلام
206 تيپ 2 كلا ماشين پر دردسريه حالا مدل قديميش پدر در مياره
ماتيز هم مدل 82 كمي قديميه ولي باز اگر با ملاك هاي شما سازگاري داره و با سايزش مي تونيد كنار بيايد از پرايد 86 بهتره
پرايد هم از 206 با اين مدل بهتره

ali-khatibi
01-07-2012, 16:16
سلام
ماتيز هم مدل 82 كمي قديميه ولي باز اگر با ملاك هاي شما سازگاري داره و با سايزش مي تونيد كنار بيايد از پرايد 86 بهتره

خيلي ممنون از راهنماييتون
من با پرايد مشكل دارم از قيافشو جواد بودنش!!يعني تو اين گزينه ها آخرين گزينم پرايده!!
به نظر شما 206 حتي اگه موتورش تازه تعمير باشه بازم اين خريد اشتباهه؟!

ali-khatibi
01-07-2012, 23:08
خواهشا يه نفر منو راهنمايي كنه حالا اگه 206 به نظرتون پر خرج و دردسر سازه به نظرتون ماتيز بهتره يا پرايد؟ يه ماتيز ديدم 79 قيمتشو 5500 ميگه ولي خيلي تميزه 90% بدون رنگه و از لحاظ فني ميگه تازه 1 تومن خرجش كردم!! و يه پرايدم هست كه مدلش 86 هستو بنزين كه 64000 تا كاركرد داشته و 6 تومن ميگه!! اينم چندتا عكس از ماتيز :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا به نظرتون كدومش بهتره؟! و اينكه آيا راسته كه ماتيز تو سربالايي ميمونه؟!(منظور نسبت به پرايده)

mohamad skystar
02-07-2012, 00:51
خواهشا يه نفر منو راهنمايي كنه حالا اگه 206 به نظرتون پر خرج و دردسر سازه به نظرتون ماتيز بهتره يا پرايد؟ يه ماتيز ديدم 79 قيمتشو 5500 ميگه ولي خيلي تميزه 90% بدون رنگه و از لحاظ فني ميگه تازه 1 تومن خرجش كردم!! و يه پرايدم هست كه مدلش 86 هستو بنزين كه 64000 تا كاركرد داشته و 6 تومن ميگه!! اينم چندتا عكس از ماتيز :

حالا به نظرتون كدومش بهتره؟! و اينكه آيا راسته كه ماتيز تو سربالايي ميمونه؟!(منظور نسبت به پرايده)

دوست من شما ملاک هاتون رو دقیق ذکر کنید.
بین پراید و ماتیز نظر شخصی من پراید مدل 86 هست.
به دلیل اینکه مدلش بالاتره کارکردش احتمالا کمتر باید باشه قطعاتش به وفور یافت میشه
نسبت به ماتیز برای سفر های بین شهری مطمئن تر هست و نسباتا جادارتره.

ali-khatibi
02-07-2012, 20:46
دوست من شما ملاک هاتون رو دقیق ذکر کنید.
بین پراید و ماتیز نظر شخصی من پراید مدل 86 هست.
به دلیل اینکه مدلش بالاتره کارکردش احتمالا کمتر باید باشه قطعاتش به وفور یافت میشه
نسبت به ماتیز برای سفر های بین شهری مطمئن تر هست و نسباتا جادارتره.
ممنون از جوابتون
ملاك من اينه كه از لحاظ فني اذيتم نكنه !! يعني اگه خرجشم زياد باشه تعميرش كنم و ديگه فردا باز اينجوري نشه!!و اينكه ماشين نرم باشه و از رانندگيش بشه لذت برد من 206 ميخواستم بگيرم تو رنج 7 تومن اينا كه ميگن اذيتت ميكنه واسه همين رفتم رو ماتيز يا پرايد!!
و اينكه امروز يه 206 مدل 80 ديدم كه 6200 زده بود موندم چي بخرم؟!206 رو كه ميگن موتورش اگه حتي تازه تعميرم باشه فردا برات ماشين نميشه آيا راس ميگن؟!

Переклад не
02-07-2012, 21:43
سلام

مهدی جان از شما بعیده این حرف . میتونم چنتا نمونه بگم. من از سال 89 یه 206 تیپ 2 دارم قبل اون هم یه 84 شو داشتم واسه رفت و آمد شهری و 5-6 بارم گردش(جاده خاکی و سربالایی و ...) با اینکه کنارشون یه ماشین سوپر سایز هم داشتم اما پر دردسر بودن(سوپرسایزررا رو میگم) .لندکروز 2011 داشتم که اصلا کاربرد شهری نداشت و یا پرادو 2007 داشتم که مثله همین جای پارک براش نیود .حالا با اینکه ماشینای خوبی بودن ولی من فروختمشون چون پردردسر بودن.اما 206 همچنان عضو ثابت بود و هست.حالا طی این دوسال اون مدل هشتادونهی رو تا الانش هیچ چیشو تعویض نکردم فقط یه بار یه لامپ مه شکن و بعد تعویض روغن موتور .شنبه هم ایشالله میبرم تعمیرگاه این لنت ترمز هاشو تعویض کنه ساییده شدن و به علاوه ی فیلتر هوا و خب این درده سر نیست بلکه مواد مصرفیش عمرشون تموم شده باید نوشو بخرم دیگه.یعنی ایرادی نداشته تا حالا. اون مدل 84 رم که فروختم همینطور اصلا به هیچ عنوان ایرادی نداشتو مثله ساعت کار کرد.یکی از رفقاهم یه مدل 82 داره آرزومه یه بار خراب بشه.من نمیدونم اینی که میگی 206 پردردسره از کجا اومده
ممنون

mohamad skystar
03-07-2012, 00:21
ممنون از جوابتون
ملاك من اينه كه از لحاظ فني اذيتم نكنه !! يعني اگه خرجشم زياد باشه تعميرش كنم و ديگه فردا باز اينجوري نشه!!و اينكه ماشين نرم باشه و از رانندگيش بشه لذت برد من 206 ميخواستم بگيرم تو رنج 7 تومن اينا كه ميگن اذيتت ميكنه واسه همين رفتم رو ماتيز يا پرايد!!
و اينكه امروز يه 206 مدل 80 ديدم كه 6200 زده بود موندم چي بخرم؟!206 رو كه ميگن موتورش اگه حتي تازه تعميرم باشه فردا برات ماشين نميشه آيا راس ميگن؟!

از نظر فنی هم پراید و هم ماتیز کم خرج هستن اما باید دقت داشته باشید که ماتیز خیلی وقته از چرخه تولید بیرون رفته
و تامین قطعات در صورت خرابی کار آسونی نیست و این شرایط روز به روز هم بدتر میشه.
اما پراید خیالت راحته که هر کجا با مشکلی مواجه شد میشه برطرفش کرد.
206 مدل پایین خریدش ریسک هست یعنی خیلی باید دقت داشته باشی و وقت بزاری تا بتونی مورد بی عیب و نقص از
نظر فنی پیدا بکنی به هر حال مشخص نیست که ماشین دست چه کسانی بوده و چطوری ازش استفاده کردن.
206 رو بهتره از مدل های 82 به بالا انتخاب کنید مخصوصا مدلهای 82 که عالی بودن.

ali-khatibi
04-07-2012, 15:59
خيلي ممنون از راهنماييتون
حالا به نظرتون 206 مدل 82 تو چه رنجي ميتونم تميزشو گير بيارم؟!