PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دهـــان و دنــــدان

S0R3N4
03-04-2008, 17:54
مشکلات و بیماری دهان و دندان رو در این تاپیک پیگیری کنید...

MR.Punisher
03-04-2008, 19:18
از پودر فلوراید استفاده کنید.برای من که جواب داد.
روی مسواک میریزید و استفاده می کنید.برای من که عوارضی نداشت.

ALIAK28
04-04-2008, 11:40
سلام دوستان
راستش من یه خواهر کوچکتر از خودم دارم.از همون روزی که به دنیا اومده یادمه که قرمزی لبش چشمگیر بود...
الان هم که فکر کنم 13 سالشه هنوز هم قرمزی لباش منو یاد اونموقع میندازه
خیلی دوست دارم که رنگ لب من هم شبیه خواهر کوچکم بشه (البته نه تا اون حد که فکر کنن رژلب زدم:31:) ولی میخوام حداقل خوش رنگ تر بشه...
دارویی بدون عوارض سراغ دارید یا ماسک های گیاهی و ...؟

من دندان هام خیلی سفید نیست (با اینکه مرتب مسواک میزنم)
کلا رنگدانه هایی شیری مانند داره(زرد نه)
تازگیا از خمیر دندان سفید کننده Crest 3D White هم استفاده میکنم که تاثیر نسبتا خوبی داشته
به جز اون دیگه چه چیزی پیشنهاد میکنید که مینای دندان هام آسیب نرسونه؟
دوست گرامی :
دندان های شیری رنگ به دلیل نوع ترکیب شیمیایی بکار رفته در اون ها بسیار مقاوم تر از دندان های کاملا سپید هستند. منتها اگر به این کار اصرار دارید می تونید به دندانپزشکی که عمل بلیچینگ انجام میدن مراجعه کنید...

در مورد قرمزی لب ها ! از کم خونی پرهیز کنید و سبزی و میوه بیشتر و اگر خانم هستید از و مشکل خاصی ندارید گوشت قرمز به اندازه کافی مصرف کنید...البته قرمزی لب ها به دلیل تراکم و نوع شبکه خونی و میوگلوبین عضله حلقوی .اون هست ..ولی این موارد تاحدودی تاثیر گذاره...

bidastar
08-04-2008, 20:39
روشهای سفید کردن دندانها

آیا میدانستید که سفید کردن دندانها
اولیـن خـدمات بـهداشتی و آرایشــی
اسـت کـه امـروزه افراد به دنبال آنند و
این محبوبیت روز به روی هــم بیشتر
و بیشتر می شود؟

یـک تحقـیق جـدید نشان داده اسـت
که %80 از امریکایـی هـای بین 18 تا
49 سال به دنبال سفید کـردن دنـدان
هـایشــان هسـتـنـد و ایـن آمـار بـرای
خـانـم ها حتی به %85 نیز مـیرسد.
6 نـفر از هـر 10 نفر، به ویژه افراد بین
18 تا 24 سال، عقیده دارند که اگر هنگام لبخند زدن دندانهایشان سفیدتر و زیباتر باشد، اعتماد به نفس آنها تاحد زیادی بالا خواد رفت.

طبق آکادمی آرایش دندان در امریکا، امریکایی ها بیش از 1.4 بیلیون دلار را سال گذشته صرف خرید محصولات سفید کننده دندان موجود در بازار کرده اند.

یکی از اولین چیزهایی که افراد در ملاقات با افراد جدید به آن دقت می کنند، لبخند آنهاست. سفید کردن دندان یکی از ساده ترین و در دسترس ترین راه ها برای بهبود ظاهر، ایجاد تاثیر مثبت و به دست آوردن ظاهری جوانتر و زیباتر می باشد. دندان به مرور زمان تغییر رنگ داده و زرد می شوند. سفید کننده دندان، عملیاتی پزشکی نیست که روی دندانهایتان انجام شود، و باعث بالا بردن سلامت دندانهایتان نمی شود اما می تواند آنها را سفیدتر کند.

علت تغییر رنگ دندانها چیست؟

عوامل مختلفی می تواند در تغییر رنگ دندانها تاثیر داشته باشد که از جمله آن میتوان به بالا رفتن سن، کشیدن سیگار، عوامل وراثتی، مصرف غذاها و نوشیدنی های رنگدار، رنگ باقی مانده از داروها، و تخریب های شیمیایی دندان اشاره کرد. برخی از متداولترین دلایل عوض شدن رنگ دندان مصرف دارو، قهوه، چای، و سیگار است. افرادی هم که عادت به مصرف بیش از اندازه نوشابه دارند هم با چنین مشکلی مواجه خواهند شد.

جدا از رنگ گرفتن دندانها، سه عامل مهم وجود دارد که می تواند بر رنگ دندان هر فرد تاثیر داشته باشد. ژنتیک در این زمینه نقش موثری دارد. بعضی افراد به طور طبیعی نسبت به بقیه دندانهای سفیدتری دارند. بیماری ها هم می توانند عامل موثری در این رابطه باشند و برخی داروها ممکن است باعث تغییر رنگ دندانها شود. اگر احتمال میدهید که تغییر رنگ دندانهایتان به خاطر مصرف یک داروی خاص است، می توانید این مسئله را با دندانپزشکتان مطرح کنید.

سیگار کشیدن هم می تواند باعث زرد شدن دندانها شود. از بین رفتن این لکه ها زمان بیشتری می برد. لکه های ناشی از نیکوتین 1 تا 3 ماه طول می کشد تا با مصرف مواد سفیدکننده، به حالت اول برگردند. استفاده از تنباکو نیز از دست رفتن سفیدی دندانها و تغییر رنگ آنها را تسریع می کند.

بالا رفتن سن نیز با زرد شدن دندانها در ارتباط است. مینای دندان، که بخش سخت خارجی دندان است، به مرور زمان نازک تر شده و باعث می شود لایه زرد داخلی نمودار شود. اکثر این موارد، لکه های زرد و قهوه ای هستند که ممکن است از جمع شدن پلاک دندان، لکه های ناشی از غذا، و بهداشت ضعیف دندانها، ناشی شود. تغییر رنگ دندان مربوط به بالا رفتن سن و وراثت معمولاً در هر 9 نفر از 10 نفر ایجاد میشود. از بین بردن این نوع لکه ها با جرم گیری خیلی راحت و سریع انجام می گیرد و بین 1 تا 6 هفته صورت می گیرد.

قانون کلی این است که هر چیزی که ممکن است لباس شما، دستمال سفره تان یا فرشتان را لکه دار کند، می تواند روی دندانهایتان هم لکه بیندازد. مثلاً سس گوجه فرنگی، کیک زغال اخته، شراب قرمز و ....

سفیدکننده های دندان سه دسته هستند:

1. جرم گیری دندانها برای تغییر دادن رنگ آنها. دندانپزشک شما می تواند کار جرم گیری دندانهایتان را در مطب خود انجام دهد. محلولی که برای اینکار مورد استفاده قرار می گیرد پروکسیدی غلیظ درحدود %35 دارد. طی یک جلسه، رنگ دندانها را می توان 12 تا 14 درجه سفیدتر کرد.

2. خودتان هم می توانید با استفاده از ابزاری که از دندانپزشکتان خریداری می کنید، اینکار را انجام دهید. دندانپزشک ژلی برایتان تهیه می کند که باید به مدت دو هفته هر شب چهار ساعت روی دندانهایتان بمالید. این ژل ها بین 10 تا 15 درصد پروکسید در خود دارند و می توانند رنگ دندانها را تا 8 درجه سفیدتر کنند.

3. استفاده از خمیردندانهای ارزان که در بازار موجود است. این خمیردندانها که حاوی 4 درصد پروکسید هستند می تواند 2 تا 3 درجه رنگ دندانهایتان را سفیدتر کنند.

جرم گیری همیشه هم جواب نمی دهد

اگر در دندانهای جلویی خود، پر کردگی همرنگ یا معمولی داشته باشید، جرم گیری جواب نخواهد دارد. محلول جرم گیری نمی تواند رنگ این مواد را تغییر دهد. به این ترتیب با جرم گیری فقط زردی این قسمت را نمایانتر می کنید. بنابراین بهتر است قبل ازاستفاده از هر روش سفید کردن دندان حتماً با دندانپزشکتان مشورت کنید.

عوارض جانبی جرم گیری دندان

جرم گیری کردن دندانها می تواند تاثیرات حانبی هم داشته باشد. دندانها ممکن است حساس شوند (حساسیت گرم و سرد) و همچنین وقتی از محلول جرم گیری استفاده می کنید، ممکن است لثه هایتان اسیب ببینند. از جمله سایر عوارض می توان به گلو درد، درد دندانها، سوزش یا خارش بافت ها و سردرد اشاره کرد.

مردم دندان آبی

در مورد سفید کردن دندانها هم نباید افراط کرد. رنگ ناشی از بسیاری از درمان ها غیرطبیعی است. باید اجازه دهید دندانهایتان مرواریدگونه سفید شوند. متاسفانه بعضی افراد بیش از اندازه از جرم گیری استفاده می کنند. من این دسته از افراد را مردم دندان آبی نامیده ام. همه شما حتماً آنها را دیده اید. دندانهای آنها یک سایه آبی رنگ دارد. این افراد باید درحدی جرم گیری کنند که سفیدی دندانهایشان با سفیدی چشم هایشان هماهنگی داشته باشد.

تاثیر جرم گیری چه مدت زمان باقی می ماند؟

یادتان باشد سفید کردن دندانها همیشگی نیست، چون دندانهایتان دوباره به مرور زمان تغییر رنگ خواهند داد. افرادیکه بیش از اندازه از موادغذایی و نوشیدنی هایی استفاده می کنند که باعث تغییر رنگ دندانها می شود، در کمتر از یک ماه، دندانهایشان دوباره تغییر رنگ می دهد. اما آندسته از افرادیکه سعی می کنند کمتر از این موادغذایی و نوشیدنی ها استفاده کنند، ممکن است بتوانند آن سفیدی را تا یک سال یا بیشتر هم نگه دارند.

مسئله ای که باید به خاطر داشته باشید این است که پس از استفاده از اینگونه مواد، سریعاً دندانهایتان را شستشو داده و مسواک بزنید.

بهداشت دندانهایتان باید در راس مسائل بهداشتی شما قرار گیرد. حداقل روزی دو مرتبه دندانهایتان را مسواک کنید و یکبار در روز از نخ دندان استفاده کنید. برای از بین بردن لکه ها روی سطح دندان و زردی دندانها از خمیردندانهای سفید کننده (یک یا دو بار در هفته) استفاده کنید. در سایر زمانها از خمیردندان معمولی استفاده کنید.

برحسب روشی که برای سفید کردن دندانهایتان به کار می گرید، ممکن است هر 6 ماه یکبار بعد از یک تا دو سال، نیاز به بازبینی دوباره دندانهایتان باشد. اگر سیگار می کشید یا بیش از حد از نوشیدنی هایی که ممکن است باعث تغییر رنگ دندانها شود استفاده می کنید، احتمالاً این بازبینی باید زودتر انجام گیرد

totia kh
10-04-2008, 17:12
سلام دوست عزیز
در مورد دندانهایی که رنگ شیری دارند معمولا دندانپزشکان روشهای بلیچینگ رو پیشنهاد میکنند..ولی جواب دادن این روش به خیلی چیزها بستگی داره:نوع رنگدانه های دندانی ،جنس دندانها و مدت استفاده از این روشها...اولا که از بین روشهای بلیچینگ اون روشهایی که در خانه استفاده میشوند،درسته که دیرتر جواب می دهند ،ولی عوارضشون کمتر و موندگاریشون بیشتره..دوما بعضی وقتها روشهای بلیچینگ هم جواب نمیدن،علاوه بر این که عوارضشون رو به جا میگذارند،عوارضی مثل تحلیل داخلی و آسیب پالپی و...که نهایتا شاید به عصب کشی هم منجر بشه..بنابراین باید مزایا و مضرات رو سنجید..من به عنوان یه دندانپزشک به بیمارانم توصیه میکنم حتی الامکان از این روشها پرهیز کنند..مگر این که واقعا تحمل وضعیت موجود واسشون مشکل باشه...و ضمنا اگر از خمیردندانهای سفید کننده استفاده می کنید،سعی کنید در فواصل یک ماهه باشه...یعنی یه ماه خمیردندان سفید کننده و ماه بعد یه خمیردندان معمولی..موفق باشید.

Ehsanpark
25-08-2008, 17:54
سلام
خسته نباشید
بهترین روش برای رفع دندان درد چیه؟
کمک کنید فوری!چون تاحالا اینطوری و اینقدر بد دندونم درد نگرفته بود.
میخوام زمینو گاز بگیرم!

ALIAK28
25-08-2008, 18:05
سلام
خسته نباشید
بهترین روش برای رفع دندان درد چیه؟
کمک کنید فوری!چون تاحالا اینطوری و اینقدر بد دندونم درد نگرفته بود.
میخوام زمینو گاز بگیرم!

درود..
راه حل های پیشنهادی به ترتیب اولویت :
1- مراجعه به دنادنپزشک !!
2- استفاده از داروهای ضد درد معمولی..مثل استامینوفن کدئین و یا بروفن ...که جزو داروهای otc هستند و میشه بدون نسخه تهیه کرد..

اما یک راه حل اختصاصی : کمی دارچین ( شیرین نباشه ) روی دندان و لثه اطرافش بریزید! و نگهش دارید...
دارچین به دلیل داشتن ماده " اوژنول" که قدیما دندان پزشکان ازش برای بی حسی دندان استفاده می کردند میتونه به طور موقت درد دندان رو از بین ببره یا اون رو کم کنه.......زرد چوبه واقعی هم تا حدودی این اثر رو داره ...ولی نه به اندازه دارچین ....

راه حل اختصاصی دیگه استفاده از روغن گل میخک هست ...یک روش نسبتا خوب..ولی معمولا دور از دسترس...

روش های دیگه هم هست . .....ولی از راه مجازی نمیشه انجامش داد....

Ehsanpark
25-08-2008, 20:37
به به
این فروم همه چی داره!
عند فرومه!
یه قرص گیر آوردم خوردم اسمش فکر کنم مفنامیک اسید بود ولی بعد از چند ساعت اثر کرد و الان بهترم.اگه مشکلی بود در میان میزارم.
راستی آقای دکتر(شایدم خانوم!) شما از توی مطبتون با فروم در تماسین؟

ALIAK28
26-08-2008, 00:26
به به
این فروم همه چی داره!
عند فرومه!
یه قرص گیر آوردم خوردم اسمش فکر کنم مفنامیک اسید بود ولی بعد از چند ساعت اثر کرد و الان بهترم.اگه مشکلی بود در میان میزارم.
راستی آقای دکتر(شایدم خانوم!) شما از توی مطبتون با فروم در تماسین؟

اسید مفینامیک....بروفن.....ناپروکس ...آسپرین همگی از یک گروه دارویی هستند...معمولا قبلا اسید مفینامیک بیشتر تجویز می شد....گویا تو مکتب جدید...رای اکثریت با بروفن هست...به شرطی که مشکل معده وجود نداشته باشه...
--
از هر کجا که به فروم وصل بشم و یه نیمچه امنیتی داشته باشه...حالا فرق زیادی هم نمی کنه ! :46:

Ehsanpark
29-08-2008, 11:34
سلام مجدد!
یه مشکل دیگه که داره اینه که اولا توی دندون خالی شده!(کرم خورده!)بعد وقتی زبونم رو میبرم تو فضای خالی دندون و بعد میکشم بیرون درد شدیدی میگیره که چند دقیقه طول میکشه تا خوب بشه.
این دیگه چیه!!؟

SADEGH 7
29-08-2008, 11:44
سلام مجدد!
یه مشکل دیگه که داره اینه که اولا توی دندون خالی شده!(کرم خورده!)بعد وقتی زبونم رو میبرم تو فضای خالی دندون و بعد میکشم بیرون درد شدیدی میگیره که چند دقیقه طول میکشه تا خوب بشه.
این دیگه چیه!!؟
رفیق من دندونپزشک نیستم ولی چون تقریبا کل دندونام رو یا پر کردم یا عصب کشی ، تجربه دارم.این هم حاصل تجربیاتم:
نشاسته رو داغ کن همونجور داغ ، داغ بریز رو دندونت.اگه به عصب نرسیده باشه دردت رو می خوابونه.ولی اگه به عصب رسیده باشه در حد مرگ درد می گیره.چون یه بار این کار رو کردم از بدشانسیم به عصب رسیده بود ، چنان دردی گرفت که سرم رو جوری کوبیدم تو دیوار که چند دقیقه سر گیجه هم داشتم.ولی خوبی این راه اینه که اگه به عصب رسیده باشه فورا متوجه می شی.اگه به عصب رسیده هیچ جوره دردش کم نمی شه تا پیش یه دندونپزشک نری.هرقدر هم دوس داری مفنامیک بخور ولی اثر نمی کنه.چون من همون دفعه که نشاسته رو تست کردم ، تو فاصله ی حدود 2 ساعت 2 تا بروفن و 3 تا مفنامیک خوردم و هیچ تاثیری نداشت.اگر هم از نشاسته می ترسی یه کم خمیر دندون بذار رو دندونت بمونه و یه حوله رو خوب گرم کن و از روی صورت بذار رو دندونت که یه مقدار گرما رو منتقل کنه.
امیدوارم به عصب نرسیده باشه و دردش بخوابه.

Ehsanpark
29-08-2008, 14:26
الآن که خدارو شکر دندون درد ندارم ولی وقتی با زبونم بهش ور میرم درد میگیره...:13:
برم امتحان کنم...:42:

ALIAK28
30-08-2008, 10:15
رفیق من دندونپزشک نیستم ولی چون تقریبا کل دندونام رو یا پر کردم یا عصب کشی ، تجربه دارم.این هم حاصل تجربیاتم:
نشاسته رو داغ کن همونجور داغ ، داغ بریز رو دندونت.اگه به عصب نرسیده باشه دردت رو می خوابونه.ولی اگه به عصب رسیده باشه در حد مرگ درد می گیره.چون یه بار این کار رو کردم از بدشانسیم به عصب رسیده بود ، چنان دردی گرفت که سرم رو جوری کوبیدم تو دیوار که چند دقیقه سر گیجه هم داشتم.ولی خوبی این راه اینه که اگه به عصب رسیده باشه فورا متوجه می شی.اگه به عصب رسیده هیچ جوره دردش کم نمی شه تا پیش یه دندونپزشک نری.هرقدر هم دوس داری مفنامیک بخور ولی اثر نمی کنه.چون من همون دفعه که نشاسته رو تست کردم ، تو فاصله ی حدود 2 ساعت 2 تا بروفن و 3 تا مفنامیک خوردم و هیچ تاثیری نداشت.اگر هم از نشاسته می ترسی یه کم خمیر دندون بذار رو دندونت بمونه و یه حوله رو خوب گرم کن و از روی صورت بذار رو دندونت که یه مقدار گرما رو منتقل کنه.
امیدوارم به عصب نرسیده باشه و دردش بخوابه.

چه توصیه هوشمندانه ای !

SADEGH 7
30-08-2008, 10:20
الآن که خدارو شکر دندون درد ندارم ولی وقتی با زبونم بهش ور میرم درد میگیره...:13:
برم امتحان کنم...:42:
اگه منظورت نشاستس که انتخاب با خودته.:46:
ولی حتما دندونپزشکی برو.چون دندونی که یه بار درد بگیره مطمئن باش دفعه ی دوم دردش بیشتره.خود به خود هم که خوب نمی شه.دیروز تعطیلی بود جایی باز نبود ولی امروز حتما پیش یه دندونپزشک برو.اگه بگی دردش شدید بوده و هر چند ساعت هم یه مفنامیک می خوری ، مطمئن باش همین امروز درستش می کنه.
موفق باشی

Ehsanpark
03-06-2009, 17:35
سلام.
من تقریبا سعی می کنممرتب مسواک بزنم ولی دندونام مثل این خارجیا (!) سفید نمی شه ! :دی
یه روشی دارویی چیزی معرفی کنید لطفا، که بشه اساسی دندون هارو سفید کرد. ممنونم :40:

Ehsanpark
03-06-2009, 23:26
راه سریع تری هم هست ؟! که سفیدی هم پایدار باشه !

raz72592
07-06-2009, 19:06
رنگ دندان به شرايطي مانند نژاد منطقه آب وهوايي مواد موجود در آب مصرفي محل اسكان شماو تغذيه و سلامت دهان ودندان و.... بستگي داره!
ميتونيد دندونهاي خود را پالش كنيد توسط دندان پزشك و از جوش شيرين هم جهت شستشوي دندانها كمك بگيريد باعث ازبين رفتن جرم دندانها ميشه و دندانها را براق ميكند. نه بطور مداوم !

من اينقدر ميدونستم.:دي

Ehsanpark
09-06-2009, 15:41
ممنون از آقا رضای عزیز. دوستان ماده ای چیزی که تو داروخونه بفروشند چی ؟ چیزی نمی شناسید ؟

raz72592
09-06-2009, 19:17
دوست عزيز اكيدا" سراغ اون مواد تجاري درون داروخانه ها نرويد اونها با تاثيرات آني و زود بازده پدر ميناي دندان شما

را در مي آورند . بهتر است به دندان پزشك خود مراجعه كنيد خواهش ميكنم!

vahid_civil
09-06-2009, 19:20
یکی از دکترهایی که پیشش رفتم یه مسواک برقی آب فشان به من پیشنهاد داد.
از اینا که 3 4 تا سر مختلف بهش وصل میشه.
واسه تمیز کردن دندون و سفید کردنش چیز خوبیه.
البته یکم گرونه. حدود 160 تومن اینا.
ولی فکر میکنم علت اصلیش به خاطر آب فشانش باشه که گرونش کرده.
بدون اون هم هست .
خلاصه اینو هم میتونید تست کنید

Mahdi/s
09-06-2009, 19:31
اگه میخوای دندونای تمیز داشته باشی...........
اگه میخوای..مینای سالم داشته باشی..........
فقط با نمک مسواک بزن......یه ذره نمک بر میداری...مسواکتو میزنی روش....زیاد نباشه....با نمکدونم نپاشی...یذره کافیه...بعد از چند وقت خودت تاثیرشو میبینی...

Ehsanpark
09-06-2009, 23:44
یکی از دکترهایی که پیشش رفتم یه مسواک برقی آب فشان به من پیشنهاد داد.

داشتم ... (البته از این 1.500 تومانیاش :دی) خوب بود بد نبود. به خاطر ضربه ای که میزنه فکر کنم جرم هارو از بین میبره

اگه میخوای..مینای سالم داشته باشی..........
مینای ما که سالم از آب در نیومد !!!! :25:
حالا این کاریو که گفتی می کنم ببینم چی میشه. مرسی

saeed_iq
10-06-2009, 01:35
با سلام.دوست عزیز خمیر دندون سنسدواین هم میتونه کمکت کنه.

Mahdi/s
10-06-2009, 09:47
حالا این کاریو که گفتی می کنم ببینم چی میشه
فقط اگه دهنت زخم هست فعلا انجام نده....چون خیلی می سوزه...اگه هم نیست که هیچ......مطمئن باش نتیجه اش رو میبینی

Ehsanpark
10-06-2009, 12:16
با سلام.دوست عزیز خمیر دندون سنسدواین هم میتونه کمکت کنه.
پس خمیر دندونا شد یکی کرست 7 و یکی هم سنسوداین ؟!

فقط اگه دهنت زخم هست فعلا انجام نده....چون خیلی می سوزه...اگه هم نیست که هیچ......مطمئن باش نتیجه اش رو میبینی
ممنون ... حال میده !!

raz72592
10-06-2009, 16:33
هشدار

شما مجاز نيستيد از مواد يا خمير دندانهاي طبي ويا سفيد كننده بدون مشورت با دندان پزشك استفاده كنيد !

در هفته چند نوبت بعنوان مكمل فقط همين دندانها گنج هاي پنهان سلامتي هستند پس آنهارا هدر ندهيد!

arash66_2m
20-06-2009, 19:02
سلام
یه سری خمیر دندان ها هستند که میگن هر هفته یه بار باید استفاده بشه اونا چی هستن ؟
مفیدن ؟!
یه زمانی استفاده می کردم 10 سال پیش یه مدت خیلی خیلی کم...
فکر کنم فلورائید هستن.

Dreamland
20-06-2009, 19:19
دندونهایی که خیلی کدرن رو با چی بشوریم؟
دوستان کمک کنید؟

sh_k_1
07-07-2009, 01:11
از این خمیر دندون هایی هم که برای افراد سیگاری هست استفاده کنی بد نیست . یه مارکش همین خمیر دندون پونه . کم هزینه هم هست . البته استفاده ی زیادش اصولا توصیه نمیشه .
قبلا که بچه بودیم می گفتن محلول غلیظ آبلیمو با نمک رو روی مسواک بزنید برای سفید شدن دندون خوبه !

محمد88
08-07-2009, 02:27
ببین از این مسواک شارژی ده هزار تومنیها که سوپر میفروشه بگیر...
روزی دو نوبت باهاش مسواک بزن ( مدتش زیاد باشه خوب تره )
من خودم این کار رو کردم و واقعا هم نتیجه گرفتم....حالا اگه خمیر دندون مخصوص هم بگیری که چه بهتر
ولی این کار رو بکن نتیجه میبینی ( ان شاءالله )

Benygh
26-08-2009, 01:37
سلام
من تقریبا بعد از هر وعده ی غذایی مسواکم رو به مدت دو الی سه دقیقه میزنم .
با مسواک های مناسب و خمیر دندان های مناسب .
فقط احساس میکنم دندون هام سفید نیستند ... وقتی نور میخوره سفید هستند ولی وقتی از نیزنیک دقت میکنم نه !
برای سفید نکه داشتن دندون خمیر دندان مناسبی با کارکرد تضمینی سراغ دارید ؟!

sourena
26-08-2009, 02:30
ببین دوست عزیز... بعضی از دندانها جنسشون سفیده!
یعنی اصلا زرد نمیشه!
چایی و قهوه و شکلات و مشروبات الکلی و سیگار دندون رو زرد میکنه!
شما همینی که داری خوبه....
ولی اگر بخوای سفید بشه باید بری دکتر و با لیزر سفید کنی!
دایی من دندون پزشکه!اگر خواستی پ.خ بده آدرس بدم!
اگرم سوالی داری بگو بپرسم ازش.

davidjoker
26-08-2009, 12:49
ببین دوست عزیز... بعضی از دندانها جنسشون سفیده!
یعنی اصلا زرد نمیشه!
دایی من دندون پزشکه!اگر خواستی پ.خ بده آدرس بدم!
اگرم سوالی داری بگو بپرسم ازش.

اره داداش مثل داداش من !

اگر یک سالم مسواک نزنه بازم دندوناش سفید سفید

میشه بپرسی که من چه بلایی سرش بیارم تا از سفیدی بیفته :31:

sourena
26-08-2009, 13:04
میشه بپرسی که من چه بلایی سرش بیارم تا از سفیدی بیفته
یه مادی شیمیای هست که دندون رو به کل سیاه میکنه!
اگه میخوای بگم بهت :دی

Benygh
26-08-2009, 15:39
پس محلول و یا خمیر دندانی بابت این کار موجود نیست ؟!

sourena
26-08-2009, 15:45
محلول خاصی نداره! اگرم باشه الکیه!فقط تبلیغاته!
تازه....خیلی از دندونها اصلا سفید هم نمیشه کردشون!

Benygh
26-08-2009, 19:30
پس راهی نداره برای سفید کردن ؟! البته من مشکل خاصی ندارم و اطرافیان هم دندون های من رو سفید میدونند ولی وسواسیه دیگه ! هزینه و عوارض جانبی روش لیزر و زمانی که میبره چطوریه ؟!

sourena
26-08-2009, 19:35
چند تا متد داره!
ولی دایی من یه دستگاه جدید از خارج آورده ه باید 45 دقیقه بشینی رو یونیت...یه مادهای میزنه به دندونات بعد سفید میشه!
اون ماغده تیوبی حساب میشه!هر تیوب 35 تومن!
شاید دندون بعضیها تا 4-5 تا تیوب هم لازم داشته باشه!

andyan
26-08-2009, 20:27

اگر بگردی هست.
ولی عموما اثر دائمی ندارن و یک مشکلی هم دارن!
استفاده از این مواد باعث تضعیف مینای دندان میشه. یعنی دندوناتون حساس میشن. وقتی که آب سرد یا چیز شیرینی بخورید یک درد لحظه‌ای حس میکنید.

به نظر من دندوناتون را فدای سفیدیشون نکنید.
اگر دندوناتون سالمه خدا را شکر کنید و خوشحال باشید.

Benygh
27-08-2009, 00:22
دندون ها سالمه ...

من یکی از دندون های جلوم یک تیکه ی کوچیکش شکسته ... اگر اون رو ترمیم کنم معلوم میشه ؟! یعنی تفاوت رنگ در طول زمان ها ...؟

sourena
27-08-2009, 00:24
من یکی از دندون های جلوم یک تیکه ی کوچیکش شکسته ... اگر اون رو ترمیم کنم معلوم میشه ؟! یعنی تفاوت رنگ در طول زمان ها ...؟
اگر شما با متد جدید و با لیزر دندونتو ترمیم کنی اصلا معلوم نمیشه!

Dr.mehdi_salamat
19-09-2009, 13:04
سلام
پودرای سفید کننه ی دندون هستن که داروخونه ها میفروشن
بگیر فقط یه بار ازشون استفاده کن اگه فرقی کرد یعنی سفید بشو هست اگه نه یعنی رنگ دندونت یا استوخونت اینه
این پودر قویه زیادش دندون خراب میکنه

masoudboy
17-04-2010, 18:45
برای سفید کردن دندان چه راهی را پیشنهاد می کنید ؟
این پودر های سفید کننده خوب هست یا حتما باید به دندانپزشک مراجعه کرد ... ؟

Dr.FANOOS
17-04-2010, 21:41
سوال خیلی خوبیه اگه دوستان راهی به غیر از جرم گیری پیشنهاد دارند ممنون می شم ما رو مطلع کنند.

Old_Chater
17-04-2010, 22:41
پودر های سفید کننده

يكي از بدترين عارضه شون سرطان دهان هست

koorosh1357
19-04-2010, 12:11
جز مواردی که در بالا دوستان بدان اشاره نمودند در کنار رعایت نمودن استفاده مداوم از مسواک این نکته قابل توجه است که جنس دندانها در افراد مختلف نیز در رنگ آنها تأثیر دارند و اگر کسی دارای دندانهایی با جنس زرد رنگ باشد تلاش برای سفید کردن آنها کاری بس عبس و بیهوده است البته منظور سفیدی خارج از آنچه زات آن می باشد منظور بنده است .

SevenART
19-04-2010, 12:39
ابتدا که اگر مسواک می زنید از خمیر دندان فلورائید دار استفاده کنید ... استفاده مداوم از فلورائید هم موثره
مسواک هم حتما استاندارد باشه ... مسواکهای پنج و سه و این چرتها الکیه ...
یک راه هم هست که طبیعیه :
خرده ذغال + نمک را بمالید به دندانها و چند بار با انکشت روی دندانها بکشید .. صبح طهر شب ... تا یه هفته .. البته بستگی داره به جرم دندان ..
و اگر هم جرمش زیاده برید جرم گیری کنید ...:دی

hamid_diablo
28-04-2010, 11:16
سلام دوستان

تقریبا یه 3 ماهی میشه مسواک میزنم ولی باز هم لثه هام خون میاد

الان 2 هفته هست که مسواک نزدم و لثه هام عفونت کرده

چند بار مسواک و خمیردندونمو عوض کردم ولی درست نشد

Ghaioom
07-11-2010, 13:50
سلام
ببخشید چرا دندان گاهی افراد اگه مسواک نزنن هم سفید هست ولی گاهی افراد باید هر یکی دو روز باید مسواک بزنن تا سفید باشه!! یعنی زود به زود زرد میشه مال گاهیا !!

nafe-bandar
07-11-2010, 14:53
سلام
پودرای سفید کننه ی دندون هستن که داروخونه ها میفروشن
بگیر فقط یه بار ازشون استفاده کن اگه فرقی کرد یعنی سفید بشو هست اگه نه یعنی رنگ دندونت یا استوخونت اینه
این پودر قویه زیادش دندون خراب میکنه

همین چیزی که ایشون گفتن.
ولی بیشتر از یک یا دو بار استفاده نکن
خمیر دندان کرست هم خوبه خودش به مقدار خیلی کم جرم گیر داره
Crest !
روش نوشته هفته ای یه بار ولی من روزی دوبار استفاده میکنم مشکلی هم ندارم :31:

pooriya_hp
07-11-2010, 16:40
برای سفید شدن دندان هاتون می تونید از :
1. خمیر دندان خوب
2. تعویض نوع خمیر دندان در هر بار استفاده
3. پودر های سفید کننده
4. جوش شیرین
استفاده کنید.

Retired User
07-11-2010, 20:49
جرم گیری چطوره؟
من پارسال یه بار جرم گیری کردم اگه امسال دوباره جرم گیری کنم مضره؟
شنیده بودم اگه پزشک براش هم بزنه دندونا سفید میشه
---
مسواک های که ویبریشن داره(همون برقی) و خمیر دندونای سفید کننده هم تاثیر دارن؟

Ghaioom
09-11-2010, 08:51
سلام
ببخشید چرا دندان گاهی افراد اگه مسواک نزنن هم سفید هست ولی گاهی افراد باید هر یکی دو روز باید مسواک بزنن تا سفید باشه!! یعنی زود به زود زرد میشه مال گاهیا !!
مثل اینکه جواب ما رو کسی نمیدونه!!
نکنه دندونشون خوبه ؟!! :31:

c30tehran
22-01-2011, 19:09
من یک دندون مشکل داشت کلی برو و بیا و کلی خرج کردم و تازه دندونم درست شد
مسواک oralb گرفتم
به نظر شما مسواک برقی تاثیری برای دندان داره؟
فاصله بین دندون های من خیلی کم هست با این حال باید نخ دندون استفاده کنم ؟
خمیردندان فرق می کنه یا نه
و چه مارک خمیردندان پیشنهاد می کنید؟
آدامس oralb برای دندون مفید هست یا نه چه فایده ای داره؟

این دیگه تبلیغاتی یا نه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

majid_sd2009
22-01-2011, 21:56
اره مسواکت خوبه. ولی باید با پزشکت مشورت میکردی ببینی چه نوعی برای دندونهات خوبه. مثلا نرم یا متوسط.
خمیر دندون هم سعی کن یک چیزی بگیری ککه فلوراید هم داشته باشه.
مس.اک برقی در بعضی موراد بهتره، یعنی برای افرادی که زیاد حال ندارن مسواک بزنن خوبه و شاید هم تشویق بشن! البته منظورم این مدلهای 1500 تومنیش نیست.!
خمیر دندون هم همین ایرانی هاش به نظر من خیلی بهتر از کرست و ... هست.
ادمس هاش هم خوبه در صورتی که قند نداشته باشه و حاوی فلوراید باشه.

Saeed System
23-01-2011, 08:08
مسواک برقی رو در برنامه whats good for you آنالیز کردن... گفتش فرقی با مسواک معمولی در تمیزی دندان نمیکنه...ولی

میتونه به افرادمسن برای بهتر مسواک زدن کمک کنه..و میتونه جاهایی که مسواک زدنش سخته رو بهتر تمیز کنه...

نخ دندان خیلی موثره ..الان دیگه مسواکها تو پکشون یک نخ دندون دارند..برای بعد از مسواک زدند....

در مورد خمیردندان...من چون روزی 3 بار مسواک میزنم یه چیزی خیلی مشهود شده برام....اینکه خمیردندان ایرانی رو باید

4 برابر خمیردندان خارجی بریزم تا به همون اندازه کف تولید بشه...مثلا : کرست و سیگنال رو من اندازه 1 نخود میریزم دهانم پر از

کف میشه ولی صحت یا داروگر رو اندازه 4 تا نخود بریزم بازم به اندازه کرست کف نمیکنه....

یه چیز دیگه هم هست که من شاید اینجوری حس میکنم...خمیردندان ایرانی سوزشش بیشتره..انگار اسانس نعناش زیاده یا

نمیدونم فلورایدش زیاده..خلاصه وقتی دهانم رو میشورم اشک چشمام میاد...زیر زبانم میسوزه..

ولی با خمیردندان کرست همچین مشکلی ندارم خیلی سبک و پرکف و عالی تمیز میشه

majid_sd2009
23-01-2011, 10:05
نه دوست من ایرانی هاش هم خوبن. مثلا من الان پونه12 ساعته گرفتم هم خیلی کف میکنه و هم احساس خوبی دارم باهاش.
ولی وقتی کرست میزنم همین حالت شما برام پیش میاد!
البته اینا همه بسته به فرده!کرست هم خوبه و انوع مختلفی هم داره که میتونین بسته به نیاز مدلهاش رو بخرین. مثلا سفید کننده. جرم گیرو خمیر دندان کامل.
راستی در انتخاب خمیر دندون باید خیلی دقت داشت، من یکی از دوستام خیلی از کرست مینالید و میگفت سفید کننده میگیرم اصلا دندونام سفید نمیشه! خوب بایدم سفید نشه چون اون مینای دندون رو سفید میکنه و ربطی به جرم روی دندونات نداره!:31:
نکته خوبی که دوستمون اشاره کردن نخ دندون بود که از مسواک زدن واجب تره! اینو همه دندون پزشکا میکن.

c30tehran
23-01-2011, 16:19
خمیر دندان 12 ساعت برای کسانی که روزی یکبار مسواک می زنند هست یا نه؟

Raziel007
31-01-2011, 11:03
تورو خدا اگه کسی هست جواب مارو بده دارم دیونه میشم!
دیشب رفتم عکس گرفتم.
اینم لینک عکس:
همان جایی است که یک ریشه در داخا مانده!

de elaheh 1
03-02-2011, 19:38
سلام
دندونم حساسیت کم ودرد خیلی مختصری گاهی داشت به دندانپزشک عمومی مراجعه کردم.پس از دو تا ضربه به دنادنم بدون رادیوگرافی شروع به عصب کشی کردند! بعد از مدتی دندان درد شدید مبتلا شدم.پس از رایوگرافی متوجه شدند که مواد به داخل لثه ام رفته و نیاز به retreat دارد یکشنیه endo مجدد شدم اما از دیزروز درد شدیدی دارم نمی تونم چیزی بجوم.از طرفی سمتی که عصب کشی شده فک پایینم جلوتر کمیmm 2 دندانم پانسمان هست شنبه فرار پر شه.کلینیک ویژه دانشگاه تهران رفتنم.
حالا این طبیعی؟ ممکنه عفونت کرده باشه ؟مسکن advil خوردم اما اروم نشدم.

hamed malekpour
18-02-2011, 21:44
من یه هفته ی پیش دندون جلوم را عصب کشی کرده ام یکشنبه میرم پرش کنم ولی دارم از دندون درد می میرم چی کار کنم تمام دندونام داره درد می کنه چه قرصی پیشنهاد می کنید؟ زود باشید.....

Sayam
19-02-2011, 12:43
محلول اسپری Lidocaine SD 10%
و
ژل مسکن فوری دندان درد Dentaford+plus
من دومی رو بهت توصیه میکنم، خودمون استفاده کردیم خیلی عالیه سریع درد رو خنثی میکنه در ضمن ضد عفونی کننده هست و حاوی 20% روغن میخک

hamed malekpour
19-02-2011, 21:42
ممنون دریروز از شدت در دندان افتادم بیمارستان که پزشک عمومی به من آمپول زد ودرست شد فردا قراره ساعت6برم دندانپزشک خودم.

alan wake
19-02-2011, 23:07
معمولآ درد های شدید دندان با قرص حل نمیشه و بیشتر امپول برای تسکین درد توصیه میشه که اکثرآ از امپول dexamethasone استفاده میشه.

Sayam
20-02-2011, 13:40
چند تا کپسول آموکسی سیلین یا به قول خودمون کپسول چرک خشک کن بخور مشکلت حل میشه.
سلام.
البته شما باید مواظب عوارض مصرف بیش از حد آموکسی سیلین (کم شدن آب بدن و...) باشید.

sia0368
08-04-2011, 18:46
سلام
اینجا یه سوال پرسیدم ولی جواب مناسب رو نگرفتم اگه کسی میدونه بگه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
میخواستم بدونم کشیدن دندان برای ارتودنسی اسم انگلیسی داره که سرچ کنم اگه خودتون اطلاعاتی در مورد کشیدن دندان برای ارتو دنسی دارید بگید
فقط اسم انگلیسیش رو میخوام که خودم برم سرچ کنم(در ضمن اسم انگلیسی ارتودنسی میدونم oryhodontic میشه من اسم روشی رو که دو تا دندون پشت نیش رو میکشن تا جا باز بشه و بعد دندونها رو به عقب هل میدن میخام)

vorojak_au
18-05-2011, 10:09
چند وقت پیش پسر عموی عزیز دیدم در wc دارن مسواک میزنن بعد اینکه خمیر ریخت رو مسواک گفت عزیزم میشه نمکدونو لطف کنی منم فکر کردم حتما میخواد مسواک به جای خیار نوش جان کنه نمکدونو دادم بش بعد دیدم نمک به مقدار کافی پاشید روی خمیردندون بعد مسواک زد!!!
خدایی خیلی همون لحظه آنی تاثیر گذاشت شاید چون این بزرگوار اهل دودی جات هستن اینجوری تاثیر گذاشت : دی
حالا بیخیال این پسرعموی کچل ما بشید منم بعد اون قضیه دارم اینجوری مسواک میزنم خودم احساس میکنم خیلی خوب جواب داده میخوام ببینم نکنه این روش عوارض دیگه ای داشته باشه و ....

Pessimist
18-05-2011, 14:08
فکر نمیکنم عوارضی داشته باشه خیلی ها رو دیدم موقعی که مسواک و خمیر دندان ندارن از آب نمک به جای مسواک استفاده میکنن حالا این پسرعموتون هر دو تا رو با هم استفاده کرده که چه بهتر.
دو سه بار هم خودم استفاده کردم خیلی خوبه مخصوصا موقعی که لثه عفونت کرده باشه.

vorojak_au
18-05-2011, 16:05
آره اتفاقا همینو میخواستم بگم واقعا دهان کامل ضد عفونی میکنه حتما یه بار امتحان کنید

Sayam
18-05-2011, 20:39
منم خیلی وقت پیشا این جوری امتحان کردم...
البته مسواک با نمک و موارد مشابه (مثلا جوش شیرین) باعث سوراخ شدن مینای دندان میشه...

Glad Boy
15-06-2011, 15:34
سلام دوستان

می خواستم ببینم بهترین خمیر دندانی که توی بازار هست چیه !؟
خمیردندانی که از همه نظر کامل باشه. واسه مقاومت دندون ها خوب باشه، سفید کننده باشه، ضد باکتری باشه و...

hamed malekpour
15-06-2011, 16:54
سلام دوستان

می خواستم ببینم بهترین خمیر دندانی که توی بازار هست چیه !؟
خمیردندانی که از همه نظر کامل باشه. واسه مقاومت دندون ها خوب باشه، سفید کننده باشه، ضد باکتری باشه و...
به نظر من که کرست بهترینه.

Glad Boy
15-06-2011, 17:48

اولا کرست چندتا مدل داره ! کدومش بهتره ؟!
دوما میگن که کرست ها تقلبی شده ! و البته کمیاب هم هست !

Majid66_7
15-06-2011, 18:04
کرست7 بگیر 7

Sayam
15-06-2011, 18:36
جرم گیری چطوره؟
من پارسال یه بار جرم گیری کردم اگه امسال دوباره جرم گیری کنم مضره؟
شنیده بودم اگه پزشک براش هم بزنه دندونا سفید میشه
---
مسواک های که ویبریشن داره(همون برقی) و خمیر دندونای سفید کننده هم تاثیر دارن؟

بحث سفیدی دندان ها با جرم گیری چندان مرتبط نیست
وقتی لای دندان ها جرم داشته باشه (معمولا با رنگ سیاه یا تیره مشخصه) باید جرم گیری بشه
شما که پارسال جرم گیری کردین باید مسواک و نخ دندان رو هیچ وقت فراموش نمی کردید چون برای دندونهایی که یکبار جرم گیری میشند دوباره جرمی شدن خیلی سریع اتفاق میفته

Sayam
15-06-2011, 18:49
سلام دوستان

تقریبا یه 3 ماهی میشه مسواک میزنم ولی باز هم لثه هام خون میاد

الان 2 هفته هست که مسواک نزدم و لثه هام عفونت کرده

چند بار مسواک و خمیردندونمو عوض کردم ولی درست نشد

حتما موقعی که سیب میخوری هم خون میاد آره؟
به احتمال زیاد لای دندوناتون جرم داره، معمولا تو این مواقع این اتفاق میفته!

فقط با نمک مسواک بزن......یه ذره نمک بر میداری...مسواکتو میزنی روش....زیاد نباشه....با نمکدونم نپاشی...یذره کافیه...بعد از چند وقت خودت تاثیرشو میبینی...
مسواک زدن با نمک یا جوش شیرین باعث سوراخ شدن مینای دندون میشه...

یه چیز دیگه هم بگم در مورد اینکه اکثرا در مورد سفیدی دندان پرسیده بودند
من خودم تجربه کردم موقعی که غذاهایی مثل ماکارانی ، آبگوشت و.. (که توشون رب استفاده شده) این اتفاق بیشتر میفته... دلیلش رو هم فعلا نمیدونم
برای سفیدی مرتب مسواک بزنید ، خمیر دندون سفید کننده کرست هم پیشنهاد میشه...

DΔRK
16-06-2011, 08:03
کرست7 بگیر 7

اولا کرست چندتا مدل داره ! کدومش بهتره ؟!
دوما میگن که کرست ها تقلبی شده ! و البته کمیاب هم هست !

کرست بهترین نیست!
کرست زیادی قویه و ضرر داره
مخصوصا کرست 7 اگر به طور مداوم استفاده بشه به مینای دندان آسیب میزنه
کرست 123 بهترین نوع از این خانواده هست
کرست رو جدیدا کشورهای حوزه ی خلیج فارس و حتی خود ایران تولید میکنن
البته میگن تحت لیسانس شرکت آلمانیه
صحتش معلوم نیست!
دلیلشم بی کیفیتیه که جدیدا پیدا کرده و کاملا با کرست آلمانی اصل فرق میکنه

faded
16-06-2011, 15:48
علت اینکه دندونی که پر شده دوباره دچار پوسیدگی بشه چیه؟

Sayam
18-06-2011, 21:04
علت اینکه دندونی که پر شده دوباره دچار پوسیدگی بشه چیه؟

علتش که مسلما اینه که خوب مواظبش نبودین و مرتب مسواک نزدین (توجه داشته باشین مسواک زدن باید به موقع هم باشه ، بیشترین دلیل پوسیدگی دندان اینه که شب قبل از خواب مسواک نزنی و وجود بزاق دهان به پوسیدگی کمک میکنه)

+
اگه پوسیده شده باید خالی بشه و دوباره پر بشه....

faded
18-06-2011, 21:56
علتش که مسلما اینه که خوب مواظبش نبودین و مرتب مسواک نزدین (توجه داشته باشین مسواک زدن باید به موقع هم باشه ، بیشترین دلیل پوسیدگی دندان اینه که شب قبل از خواب مسواک نزنی و وجود بزاق دهان به پوسیدگی کمک میکنه)

+

من همیشه مسواک میزنم دکترا همه قریب به اتفاق! میگن به علت اینکه دندونات بینشون فاصله نیست پوسیده میشن در حالیکه ظاهراشون اصلا این طور نیست و باید ارتدونسی کنی من هم از ارتدونسی خوشم نمیاد:31:

Glad Boy
18-06-2011, 23:21
آقا یه سوال !
خمیر دندون های سفید کننده به مینای دندان صدمه میزنه!؟
من یه خمیر دندون Crest 3D WHITE DELUXE گرفتم می خواستم ببینم واسه استفاده عمومی در طول شبانه روز مشکلی نداره ؟
البته روش نوشته Sensitive ...

DΔRK
18-06-2011, 23:38

+
و اضافه میکنم
یکی از دلایلش هم پایان عمر ماده ای هست که دندان باهاش پر شده

pclove
27-06-2011, 13:11
سلام بنظر شما كلينيك يا درمانگاهها ي دندانپزشكي از نظر استريل بودن هپاتيت مطمئنترند يا مطبهاي خصوصي

Sayam
27-06-2011, 13:18
سلام بنظر شما كلينيك يا درمانگاهها ي دندانپزشكي از نظر استريل بودن هپاتيت مطمئنترند يا مطبهاي خصوصي
سلام علیک
به نظر من نمیشه گفت یک کدومشون از دیگری بهترند ، هستند کلینیک هایی که از بعضی مطب ها بهترند و هستند مطب هایی که از بعضی کلینیک ها بهترند
یا به عبارتی کلینیک ها خوب و بد دارند و مطب ها هم همینطور

faded
29-06-2011, 12:38
من 4 تا دندون رو پیش یه دکتر پر کردم 2تا با امالگام 2 تا با همرنگ دوندن, حالا اون دو تایی که با همرنگ پر شده درد میکنه , البته من دوباره 1ماه دیگه نوبت دارم , ولی تا اون موقع --علت از چی میتونه باشه؟

GHAGHALEELEE
04-07-2011, 01:30
من 4 تا دندون رو پیش یه دکتر پر کردم 2تا با امالگام 2 تا با همرنگ دوندن, حالا اون دو تایی که با همرنگ پر شده درد میکنه , البته من دوباره 1ماه دیگه نوبت دارم , ولی تا اون موقع --علت از چی میتونه باشه؟
کدوم دندونها رو با امالگام همرنگ پر کردن؟اصلا چند وقته که از زمان ترمیم گذشته؟شاید اونها به عصب رسیده باشه و احتیاج به اندو داشته باشه.

---------- Post added at 02:30 AM ---------- Previous post was at 02:26 AM ----------

کلینیک ها.چون بازرس بیشتر میره و پرسنل بیشتر دارن و چون خودم اینجور جاها کار کردم.البته در مطبها هم بعید میدونم رعایت نشه

GHAGHALEELEE
04-07-2011, 01:37
آقا یه سوال !
من یه خمیر دندون Crest 3D WHITE DELUXE گرفتم می خواستم ببینم واسه استفاده عمومی در طول شبانه روز مشکلی نداره ؟
تنهاسفید کردن دندان توسط خود دکتر هست که ضرر داره.چون مینا رو برمیدارن و دندان واقعا هم سفید میشه.
منبع:متخصص پروتز کلینیکی که توش کار میکردم:31:
پست هام پشت هم زیاد شد گفتم اینو ویرایش کنم اینجا بنویسم.
استفاده از نخ دندان همرا با مسواک جزیی از برنامه بهداشت دهان هست.اگر شما روزی سه بار مسواک زده ولی از نخ دندان استفاده نکنید مطمیین باشید در چند سال اینده با یک درد دندان مجبور به مراجعه به یک دندانپزشک میشوید.و دندانپزشک هم میگوید "دندان شما پوسیده.نخ دندان نمیندازید!"

faded
04-07-2011, 15:09
کدوم دندونها رو با امالگام همرنگ پر کردن؟اصلا چند وقته که از زمان ترمیم گذشته؟شاید اونها به عصب رسیده باشه و احتیاج به اندو داشته باشه.

---------- Post added at 02:30 AM ---------- Previous post was at 02:26 AM ----------

کلینیک ها.چون بازرس بیشتر میره و پرسنل بیشتر دارن و چون خودم اینجور جاها کار کردم.البته در مطبها هم بعید میدونم رعایت نشه
یه 10 روزی میگذره فکر نکنم تو 10 روز به عصب برسن.

GHAGHALEELEE
04-07-2011, 17:02
یه 10 روزی میگذره فکر نکنم تو 10 روز به عصب برسن.
اره 10 روز نمیرسه.یه احتمال خیلی کم هست اینکه دندانت به امالگام سفید حساسیت داده باشه.

pclove
11-07-2011, 18:35
سلام
معيارهاي يك دندانپزشكي استريل؟
يك راديولوژي ديجيتال در مشهد معرفي كنيد

faded
11-07-2011, 21:16
سلام
يه مطب دندانپزشكي رفتم دكترش كه اصلا دستكش دستش نميكرد و فقط گاهي دستاشو ميشست. دستياراشم روزهاي اول دستكش داشتند ولي روزهاي بعد بدون دستكش دست تو دهنم ميكردن.حتي دستاشونم نميشستن.در ضمن مطبش خيلي هم شلوغ بود و قيمت متوسط. هيچكس هم چيزي نميگفت كه چرا بهداشت رعايت نميشه.
يعني اصلا اكثرا استريل كردن نميدونند چيه يا اهميت نميدن .
وقتي هم كه صدا ميزدن معلوم نبود كه سر ساكشن عوض كردند يا نه؟
به غير از تعويض سر ساكشن بايد قبل از گذاشتن سر ساكشن در دهان نفر بعدي به اندازه يك ليوان محلول ضد عفوني هم مكش شود تا به علت خاصيت مويينگي بزاق و آب دهان نفر قبلي از سر ساكشن بالا نياد . كه من چند تا كلينيك هم رفتم ديدم رعايت نميكنن و اصلا وقتي در مورد اينجور چيزا صحبت كني ناراحت ميشن . همين شد كه ديگه رفتم يك مطب خصوصي و هيچي هم در مورد استريل وسايل صحبت نكردم. ولي ديدم ظاهر مطب از نظر بهداشت نمره 20 داشت . همه جا تميز و براق بود. ولي رعايت نكردن همان دستكش و محلول ضد عفوني كه بايد ساكشن شود يك نمونه هايي از باطن كار بود. دستگاه اتوكلاو هم خاموش بود. اگه فرضا روزي 30 نفر بخواهند دندان بكشند 30 تا انبر اتوكلاو رفته هست؟ اصلا بيخيال
هپاتيت و ايدز بعد از چند ماه معلوم ميشه . علائمش چيه؟
اگر توی یه دندونپزشکی اصلا دندون کشیده نشه باز هم انتقال بیماری هست؟ از طریق پر کردن و اینا بیماری منتقل میشه؟

pclove
11-07-2011, 23:04
با سلام
بله دوست عزيز احتمالش هست. اگه كوچكترين خراشي در دهان ايجاد بشه و يا حتي آفت يا زخم دهاني وجود داشته باشه .
ولي احتمالش خيلي ضعيفه. بستگي داره قبل از ما در آن روز چه كساني مراجه كردند . البته اگه وسايل از همه نظر استريل باشه كه مشكلي وجود نداره.
بنظرم اگه دوستان لطف كنند و كلينيك يا مطبي رفتند كه بهداشتو كاملا رعايت ميكنه . براي استفاده بقيه هم معرفي كنند كار بسيار خوبيه.

faded
13-07-2011, 13:05
یکی از دندون های من تاجش افتاده ریشه هاش موندن:41:چندتا دکتر گفتن باید این رو حتما بکشی, یکی گفت نه , بذار باشه چون استحکام استخوان رو حفظ میکنه, هر وقت خواستی جاش ایمپلنت کنی چند ماه زودتر بکش , حالا کی درست میگه؟

Havbb
13-07-2011, 23:45
کسی میتونه در مورد دندون عقل توضیحی بده؟ من دندونم داره در میاد حتما باید برم دکتر؟

ms368
14-07-2011, 18:51
کسی میتونه در مورد دندون عقل توضیحی بده؟ من دندونم داره در میاد حتما باید برم دکتر؟ آره رفیق
حتما برو
چون رشد کردن دندون عقل معمولا با مشکلات زیادی همراست و باید دقیق معاینه بشی تا مشکلی در آینده برات بوجود نیاره

امکان این که بی ضرر هم باشه هست

پسر عموم هفته پیش رفت کشید ، بعدش سوراخش کرد انداخت گردنش
منم بعد از اتمام ارتدنسی حتما باید برم جراحی ، چون نهفتس

---------- Post added at 06:51 PM ---------- Previous post was at 06:48 PM ----------

یکی از دندون های من تاجش افتاده ریشه هاش موندن:41:چندتا دکتر گفتن باید این رو حتما بکشی, یکی گفت نه , بذار باشه چون استحکام استخوان رو حفظ میکنه, هر وقت خواستی جاش ایمپلنت کنی چند ماه زودتر بکش , حالا کی درست میگه؟
نگفت اینجور ریشه ها، به دندونای مجاور آسیب میزنن یا نه ؟

shir_farhad
14-07-2011, 18:53
آقا یه سوال !

اين خمير دندونا قبل از دندون لثه رو نابود مي كنن.

Havbb
17-07-2011, 00:57
آره رفیق
حتما برو
چون رشد کردن دندون عقل معمولا با مشکلات زیادی همراست و باید دقیق معاینه بشی تا مشکلی در آینده برات بوجود نیاره

من از دندونپزشک میترسم :31: از بچگی خاطره بدی دارم ، خیلی وقته نرفتم دندونپزشکی. حالا همینطوری نمیشه حدس زد که بی ضرره یا نه؟

faded
18-07-2011, 11:09
آره رفیق
حتما برو

---------- Post added at 06:51 PM ---------- Previous post was at 06:48 PM ----------

نگفت اینجور ریشه ها، به دندونای مجاور آسیب میزنن یا نه ؟
نه نگفت آسیب می رسونه.

M i L @ D
19-07-2011, 10:32
سلام دوستان ... !

من حدود یک سال پیش ارتودنسی کردم و 2 ماه پیش دندون هام کاملا مرتب شدن و ارتودنسی رو باز کردم !

حالا بعد از این دو ماه مشکلاتی پیش اومد از قبیل رفتن یکی از دندان ها سر جای اول و تکون خوردن راحت دندان ها حتی با دست !

واسه همین چند باری به دکترم مشکل رو گفتم ، همه ش میگفت چیزی نیست و یه قالب بهم داد که شب ها بزنم ، باز مشکل حل نشد !

واسه همین دیروز باز رفتم ارتودنسی کردم ... ! ( پیشنهاد دکتر )

حالا سوالم اینجاست این مشکلات با ارتودنسی مجدد حل میشه یا دکتر سرکارمون گذاشته ؟!
اگه حل میشد که تو این یه سال حل میشد ... !

و اگه اینطور حل نمیشه ، پس چکار باید کرد که حداقل این تکون خوردن و لقی دندان ها درست بشه ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید ... !

saman_bv
20-07-2011, 12:26
سلام من دندونام اكثرا يا پر يا عصب كشي شدن، ظاهرش مرتب و سفيده ،ميخواسم بدونم چه زماني نياز به جرم گيري وجود داره؟ آخه يه سري ميگن سالي يكبار خوبه دندونو جرم گيري كنيم ولي از يه طرف ديگم شنيده ميشه كه جرم گيري زياد به دندونا آسيب ميرسونه، حالا ميخواسم نظر شما رو در اين رابطه بدونم
متشكرم

Sayam
20-07-2011, 13:46
آخه يه سري ميگن سالي يكبار خوبه دندونو جرم گيري كني
کی گفته؟! :18:
ولی اگه دندون پزشک اینو گفته به خاطر جیب خودش بوده... :27:

ميخواسم بدونم چه زماني نياز به جرم گيري وجود داره؟
زمانی که لای دندونها سیاه دیده بشه...
علامتش هم اینه که وقتی سیب میخوری و یا مسواک بزنی دندونا خونی میشه

از يه طرف ديگم شنيده ميشه كه جرم گيري زياد به دندونا آسيب ميرسونه
بله همینطوره
آدمی که جرم گیری میکنه باید بعد از اون به طور مرتب مسواک و نخ دندون بزنه وگرنه خیلی زودتر از قبل دوباره جرمی میشه ، و اگه دوباره بخاد جرم گیری کنه خیلی بده به هزار و یک دلیل....

pclove
23-07-2011, 19:36
با سلام
دكترهاي درمانگاه حقوق ثابتي دارن يا براي هر كاري كه روي دندان انجام ميدن پول به حسابشون واريز ميشه؟
چون در يك درمانگاه كه چند تا دكتر داشت مراجعه كردم يه دكتر گفت بايد جرم گيري كني و دكتر ديگه گفت جرم گيري لازم نداري؟

M i L @ D
23-07-2011, 23:31
سلام دوستان ... !

من حدود یک سال پیش ارتودنسی کردم و 2 ماه پیش دندون هام کاملا مرتب شدن و ارتودنسی رو باز کردم !

حالا بعد از این دو ماه مشکلاتی پیش اومد از قبیل رفتن یکی از دندان ها سر جای اول و تکون خوردن راحت دندان ها حتی با دست !

واسه همین چند باری به دکترم مشکل رو گفتم ، همه ش میگفت چیزی نیست و یه قالب بهم داد که شب ها بزنم ، باز مشکل حل نشد !

واسه همین دیروز باز رفتم ارتودنسی کردم ... ! ( پیشنهاد دکتر )

حالا سوالم اینجاست این مشکلات با ارتودنسی مجدد حل میشه یا دکتر سرکارمون گذاشته ؟!
اگه حل میشد که تو این یه سال حل میشد ... !

و اگه اینطور حل نمیشه ، پس چکار باید کرد که حداقل این تکون خوردن و لقی دندان ها درست بشه ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید ... !

دوستان اگه کسی در این مورد اطلاعی داره ، ممنون میشم راهنمایی کنه !

< الان ارتودنسی هم کردم باز دندونا بعضی وقت ها تکون میخورن >

کاری میشه کرد ؟

farhad1122
25-07-2011, 09:59
دوستان اگه کسی در این مورد اطلاعی داره ، ممنون میشم راهنمایی کنه !

< الان ارتودنسی هم کردم باز دندونا بعضی وقت ها تکون میخورن >

کاری میشه کرد ؟
سلام
بعد از درمان ارتودنسی که دندون پزشک به شما یه قالب میده(که خود دندون پزشکا بهش میگن پلاک!) باید به مدت یکماه هم شب بذاریش و هم روز(نه فقط شب!) و بعد از اون یکماه به مدت حدود دو سال فقط شب ها باید گذاشته بشه تا دندون ها حالت خودشونو حفظ کنن و جابه جا نشن. دندون های پایین هم که معمولا پشتش سیم میذارن. اینکه دندون های شما جا به جا شده شاید مال این باشه که یکماه اول 24 ساعت قالب رو نذاشتی و فقط شبها گذاشتی. (البته خوب برا غذا خوردن که باید درش بیاری:31:) و شاید هم مال این باشه که دندون پزشکت ناشیه:31: بهتره یه متخصص ارتودنسی خوب دیگه پیدا کنی و باهاش مشورت کنی. چون شاید هم دندون های شما وضعیتشون با دیگران متفاوت باشه و دندون پزشک هم گناهی نداشته باشه. ولی در مجموع بعد از ارتودنسی نباید دیگه دندون ها تکون بخوره! شاید هم مال این باشه که سیم ارتودنسی رو زود برداشته و هنوز دندون ها وضعیت ثابتی پیدا نکرده بودن و برا همین میگم شاید دندون پزشکت ناشی بوده:31: حالا شاید خیلی کم جابه جا بشن اما دیگه نه اون قدر که لق بشه و تکون بخوره! در ضمن گذاشتن دوباره سیم ها به خاطر چسبی که باید بزنه ممکنه به دندون ها آسیب بزنه و باعث پوسیدگی دندون ها بشه. به هر حال با یه متخصص ارتودنسی دیگه هم مشورت کنی بهتره.
موفق باشی.:11:

Manager_66
05-08-2011, 20:34
سلام . من در یکماه اخیر چهار تا از دندونام رو پر کردم . الان که آب سرد و شیرینی جات مخورم درد میگیرن . بدکتر گفتم میگه طبیعیه تا چند وقت ! و موضوع دیگه اینکه دندوهایی که پر میشن میشه داخلش رو مسواک زد یا موادش میریزه . چون دو تا از دندونهای کرسیم رو پر کردم. و مطلب دیگه اینکه من از خمیردندون سیگنال استفاده میکنم . بنظرتون کیفیت این خمیردندون خوبه یا نه؟

faded
05-08-2011, 21:33
سلام . من در یکماه اخیر چهار تا از دندونام رو پر کردم . الان که آب سرد و شیرینی جات مخورم درد میگیرن . بدکتر گفتم میگه طبیعیه تا چند وقت ! و موضوع دیگه اینکه دندوهایی که پر میشن میشه داخلش رو مسواک زد یا موادش میریزه . چون دو تا از دندونهای کرسیم رو پر کردم. و مطلب دیگه اینکه من از خمیردندون سیگنال استفاده میکنم . بنظرتون کیفیت این خمیردندون خوبه یا نه؟
اتفاقا منم تو همین مدت 4تا دندون پرکردم دوتا با با ماده امالگام دوتا باهمرنگ دندان , اونایی که با امالگام پر شده مشکلی نداره اما اونایی که با همرنگ دندون پر شده درد میاد موقع اب سرد و گرم و شیرینی دکتر گفت کلا مواد همرنگ دندان حساسیت زا هستند و درد میان! حالا شما با چه موادی دندونتون پر شده؟

Manager_66
05-08-2011, 21:44
اسماشون رو نمیدونم چیه . یک ماده نقره ای رنگی هستش . بنظر میاد همون ماده ایه که شما میگین همرنگ دندونه. من از این 4 تایی که پر کرده (همرنگ دندونه) فقط دوتاش موقع آب خوردن و اینا درد میگیره . خود دکتر که ازش پرسیدم گفت تا یک ماه این دردش طبیعیه . اصلا چرا موقع آب خوردن و شرینی خوردن اینا درد میگیره ؟ و آیا بعد از یه ماه دردش میره یا نه؟

faded
05-08-2011, 22:09
اسماشون رو نمیدونم چیه . یک ماده نقره ای رنگی هستش . بنظر میاد همون ماده ایه که شما میگین همرنگ دندونه. من از این 4 تایی که پر کرده (همرنگ دندونه) فقط دوتاش موقع آب خوردن و اینا درد میگیره . خود دکتر که ازش پرسیدم گفت تا یک ماه این دردش طبیعیه . اصلا چرا موقع آب خوردن و شرینی خوردن اینا درد میگیره ؟ و آیا بعد از یه ماه دردش میره یا نه؟
همرنگ دندان اصلا قابل تشخیص نیست اگر نقره ایی هست و به مرور زمان پررنگ تر میشه احتمالا امالگام هست شما برای اطمینان می تونید به یه دکتر دیگه مراجعه کنید وبگین یه تست بکنه .

Manager_66
05-08-2011, 22:13
ممنون . میشه در این مورد راهنمایی کنید؟

و موضوع دیگه اینکه دندوهایی که پر میشن میشه داخلش رو مسواک زد یا موادش میریزه . چون دو تا از دندونهای کرسیم رو پر کردم

faded
05-08-2011, 22:23
ممنون . میشه در این مورد راهنمایی کنید؟
متاسفم دقیق نمی دونم ولی خودم کل دندونهام رو مثل هم مسواک میزنم و چیزی هم نمی ریزه!

DragonVsPhoenix
05-08-2011, 22:47

اول اینکه شما دندوناتون با پر شده چون نقره ای رنگه.
در ضمن دندونا بعد تراش وپر شدن تا یه مدت حساسن که مدتش به عوامل مختلف از جمله نوع امالگام، عمق حفره و ... بستگی داره (یه نکته: یه نگاه بنداز ببین دندونای رو به روی دندونایی که تازه پر کردی قبلا با امالگام پر نشده ؟ چون خودش میتونه از عوامل ایجاد حساسیت باشه)
ثالثا اگه یه ترمیم خوب انجام شده اصلا نباید در بیاد که بشه داخلشو مسواک زد.
حرف اخر: مارک خمیر دندان زیاد مهم نیست، مهم شیوه ی صحیح مسواک زدن و منظم مسواک زدن به همراه استفاده از نخ دندان یک بار در روزه.
یکی از روشهای مناسب برای مسواک زدن تکنیک "باس" ه. میتونی به دندون پزشکت بگی که یادت بده یا از اینترنت پیداش کن.

Manager_66
05-08-2011, 23:04
اول اینکه شما دندوناتون با پر شده چون نقره ای رنگه.
در ضمن دندونا بعد تراش وپر شدن تا یه مدت حساسن که مدتش به عوامل مختلف از جمله نوع امالگام، عمق حفره و ... بستگی داره (یه نکته: یه نگاه بنداز ببین دندونای رو به روی دندونایی که تازه پر کردی قبلا با امالگام پر نشده ؟ چون خودش میتونه از عوامل ایجاد حساسیت باشه)
ثالثا اگه یه ترمیم خوب انجام شده اصلا نباید در بیاد که بشه داخلشو مسواک زد.

مرسی از پاسخگوییتون . فقط اون بالا که پر رنگ کردم نگفتین با چی پر شده ؟ و آیا با این چیزی که پر شده خوبه یا نه؟:11:
در ضمن دندونامو به فاصله یکماه از هم پر کردم . یعنی الان اولین دندون کرسی که پر کردم دردش از همه بیشتره و سه تای دیگه هیچی دردی ندارن . البته شدت خرابیش هم از همه بیشتر بود .

ghahremanimehdi
07-08-2011, 16:08
سلام
دو سه هفته پیش دندونم رو پر کردم . خیلی حساس به آب سرد شده کوچکترین آب سردی که بهش بخوره تیر میکشه . مثلا میوه هایی که یه خورده سرده (تو یخچال بوده) و یا آب سرد میخورم فوری تیر میکشه . چکار کنم ؟
البته عصب کشیش نکرده . ممکنه به خاطر اینکه عصب کشی نکرده باشه ؟

Manager_66
08-08-2011, 00:21
سلام
دو سه هفته پیش دندونم رو پر کردم . خیلی حساس به آب سرد شده کوچکترین آب سردی که بهش بخوره تیر میکشه . مثلا میوه هایی که یه خورده سرده (تو یخچال بوده) و یا آب سرد میخورم فوری تیر میکشه . چکار کنم ؟
البته عصب کشیش نکرده . ممکنه به خاطر اینکه عصب کشی نکرده باشه ؟

من هم این مشکل رو داشتم . به دکتر که موضوع رو گفتم گفت بخاطر موادی که در دندونت بکار رفته دندونت نسبت به سردی و اینجور چیزا سریع تحریک میشه و تا چند وقت طول میکشه که خوب شه . مشکلی نیست بذار چد وقت بگذره خوب میشه .

AMIR MOHAMMAD . M
23-08-2011, 14:57
سلام خدمت دوستان .
من هر بار میرم دندون پزشکی باید حداقل دو تا آمپول بزنم تا شاید بی حس بشه .
این آخری هم که از دو تا بیشتر بود ، با این حال بازم درد زیادی داشتم .
حالا باز یه ماه دیگه هم وقت دارم و چلسات بعدی هم عمل دارم چون دندون عقلم به صورت
افقی داره حرکت میکنه :18::18:
و به این صورت باید یه فاتحه برام بخونید .
حالا شما میگید چیکار کنم .

با تشکر .:40:

shabnam1986
10-09-2011, 07:15
علائم سرایت عفونت دندون به استخونای فک بالا و پایین چیه؟

mid1385
07-10-2011, 11:42
سلام
این جدید ترین روش ارتودنسی هست که تو ایران هم انجام میشه
از دوستان کسی از این روش استفاده کرده؟
نتیجش رضایت بخشه؟
هزینش چقدره؟

900913
01-11-2011, 14:19
سلام

من چند سال پیش رفتم به خاطر ارتودنسی دندونام رو ترمیم کنم.
چند جا رفتم برای معاینه.. بعضی از دندانپزشکها میگفتن خرابه و بعضی میگفتن مشکلی نداره!

آخرش رفتم کلینیک فلان اونجا یه خانم میانسالی بود میگفتن خیلی خوبه اول دید گفت 5 6 تا دندونات خرابه بعد شروع کرد یکی از دندونای ردیف بالا رو سوراخ کرد و با آمالگام پر کرد گفت اگه خسته شدی برو فردا بیا برای بقیش!
منم .... پاشدن رفتم فرداش بازی یه دونه از همون طرف ردیف پایین رو سوراخ کرد با آمالگام پر کرد و بعد دوباره یه نگاه سرسری مثل قبل کرد اینبار گفت بقیش سالمه برو دیگه!

به من میگفت هیچ مشکلی برات پیش نمیاد و دندونات به سرما و گرما حساس نمیشن. دو تا برگه سفید هم از دفترچه کند.. نمیدونم چرا نسخه یا مشابه اون ننوشت و حتی مهر هم نزد! شاید میخواسته من امکان پیگیری نداشته باشم!

الان با اون دو تا دندون و کلا اون طرف نمیتونم چیزی بخورم چون به سرما و گرما حساس شده حتی به چیزهای شیرین مثل عسل هم واکنش نشون میده و درد میگیره!!!!

روکش دندان(پلاک) هم خودش قبلا گفت لازم نداره!

حالا هی به خودم میگم تو سالم بودی داشتی زندگیتو میکردی و اون یه دندون کج هم کسی نمیدید و نه ارتودنسی لازم داشتی نه پرکردن علکی دندون

چیکار کنم عصب کشی میخواد این دندون من که به سرما و گرما و شیرینی حساس شده؟:13:

hajHasan
01-11-2011, 14:42
سلام
اگر جدیدا دندوناتو پر کردی, تا یکی دو هفته درد و حساسیت طبیعیه. با قرص ژلوفن و یه آمپولی که اسمش یادم نیست میتونی درد دندونتو کم کنی.
اگر این دندون پر کردن را چند سال پیش انجام دادی, خب طبیعیه که پس از چند سال بعضیهاشون احتیاج به عصب کشی پیدا کنند. برای من دو تا از دندونهایی که پر کرده بودم, بعد از چند سال احتیاج به عصب کشی پیدا کردند.

900913
01-11-2011, 15:13
بدبختی ما ایراونیا اینه که هر دکتری یه نظر کاملا متفاوت با بقیه میده ! انگار اصلا سلامتی مردم اولویت نداره!!! (به اساتید توهین نشه منظورم همون نخاله های صنفی هست!)
من دندونام سالم بود و سه تا دکتر گفتن باز گول حرف رو خوردم رفتم زیر مته! حداقل مطمئن بودم تا 10 سال دیگه هیچ مشکلی پیش نمیومد!!

الان خوردینهای ولرم و با گرمای محیط مشکلی ندارن غیر از چیزهای شیرین و چسبناک مثل عسل!
عصب کشی با شروع درد لازم میشه یا منم که بعضی وقتاست باید اقدام کنم!؟

اگه مشکلی دیگه نداشته باشه میشه روکش (پلاک) سفید گذاشت روی دندون پر شده خوب میشه؟

hamed malekpour
05-11-2011, 16:07
یه سوال بهترین خمیر دندان کدومه کدوم مارک؟

alizizo1992
09-11-2011, 15:16
سلام
من کلآ همه ی دندونام خوبآ چون از بچگی تا الان که 20 سالم به طور مرتب از مسواک و دهان شویه استفاده میکردم .
دیروز که هوا خیلی سرد بود و منم از صبح تا غروب دانشگاه بودم ، اومدم خونه خوابیدم تا فردا صبح که از خواب پا شدم احساس درد شدیدی در { دندان دومی فک بالا } داشتم . در حالت عادی درد نداشتم ولی مثلآ وقتی داشتم صبحانه میخوردم و نون به دندونم میخورد احساس درد داشتم . میشه بهم بگید مشکل این درد چی بود در ضمن من سینوزیت هم دارم .
با تشکر

hamed malekpour
18-11-2011, 12:39
یه سوال اول نخ دندان بکشیم وبعد مسواک بزنیم یا برعکس ؟

NET DOCTOR
18-11-2011, 16:09
یه سوال بهترین خمیر دندان کدومه کدوم مارک؟
دوست عزیز از نظر علمی ، مارک مهم نیست و به قول یه متخصص ، خمیر دندون پاوه و کرست یکیه!! به شرطیکه روش مسواک زدنتون صحیح باشه و زمانش حدود 10 دقیقه باشه
روش صحیح مسواک زدن:
مسواک زدن روشهای متفاوتی داره که البته برای افراد متفاوت و حالتهای مختلف تجویزش فرق میکنه اما برای آدمهای سالم و بالغ بهترین روش روش موسوم به Bass است
برای یادگیری این روش به همراه عکس به این لینک برین

NET DOCTOR
18-11-2011, 16:22
سلام
من کلآ همه ی دندونام خوبآ چون از بچگی تا الان که 20 سالم به طور مرتب از مسواک و دهان شویه استفاده میکردم .
دیروز که هوا خیلی سرد بود و منم از صبح تا غروب دانشگاه بودم ، اومدم خونه خوابیدم تا فردا صبح که از خواب پا شدم احساس درد شدیدی در { دندان دومی فک بالا } داشتم . در حالت عادی درد نداشتم ولی مثلآ وقتی داشتم صبحانه میخوردم و نون به دندونم میخورد احساس درد داشتم . میشه بهم بگید مشکل این درد چی بود در ضمن من سینوزیت هم دارم .
با تشکر
با توجه به سابقه سینوزیت و اینکه دردهای جاهای دیگه میتونن به دندان ارجاع داده بشن و ضمنا با در نظر گرفتن بهداشت شما ، احتمال زیاد درد ناشی از عود سینوزیته
اما به هر حال گاهی اوقات دندان بدون علائم پوسیدگی ظاهری هم ممکنه دچار مشکل باشه
لذا توصیه میشه که به دندانپزشک مراجعه کرده و یه چکاب بشید و از دندون مورد نظر با صلاحدید دندانپزشک یه رادیوگرافی تهیه بشه

NET DOCTOR
18-11-2011, 16:29
یه سوال اول نخ دندان بکشیم وبعد مسواک بزنیم یا برعکس ؟
اول نخ دندون ؛ بعد مسواک :20:

alone_boy
21-11-2011, 22:06
سلام دوستان
یه سوال داشتم
یکی از دندونای من کرم خورده و فکر کنم به عصب هم رسیده(وقتی مثلا برنج میره لای اون دندونم و فشارش بدم خیلی درد میکنه) و از همه بدتر اینکه این دندونم بوی دهانم رو بد کرده.حدود سه سالی هست که دندونم اینطوریه و با سمت چپم غذا نخوردم.واسه رفع بوی بدش چیکار میتونم بکنم؟
ممنون:11:

skyzare
21-11-2011, 22:48
سلام دوستان
یه سوال داشتم
یکی از دندونای من کرم خورده و فکر کنم به عصب هم رسیده(وقتی مثلا برنج میره لای اون دندونم و فشارش بدم خیلی درد میکنه) و از همه بدتر اینکه این دندونم بوی دهانم رو بد کرده.حدود سه سالی هست که دندونم اینطوریه و با سمت چپم غذا نخوردم.واسه رفع بوی بدش چیکار میتونم بکنم؟
ممنون:11:
با سلام ....

از من میشنوی شما اول باید به فکر درست کردن دندون باشید ....بهتر حتما به دندون پزشک برید . یه عکس از دندونتون بگیرد اگه به عصب رسیده باشه مشخص هست . البته گاهی اوقات ممکنه از توی عکس به درستی مشخص نباشه اما توی کار کاملا مشخص میشه که به عصب رسیده یا نه . بهتر هر چه زودتر به یه دندون پزشک برید .

هزینه عصب کشی هم بستگی به این داره که چند کاناله باشه . فکر کنم عصب کشی سه کاناله یه چیزی حدود 120 تومن پاتون میفته . اگه هم به عصب نرسیده باشه که باید پوشیدگی دندون برداشته بشه و بعد پر بشه . ولی با توجه به درد دندون در اثر فشار به نظر به عصب رسیده باشه . ولی خوب حتما به یه دندن پزشک برید و عکس بگیرید برای اطمینان هم بهتر حالا که دارید عکس میگیرید از کل دندون ها بگیرد که مابقی رو هم نگاه کنند معمولا گاهی اوقات دندون های پوسیده باعث میشه که دندونی هم که در کنارش هست از کنار پوسیده بشه . این هم در نظر داشته باشید که بعد از عصب کشی معمولا دندون تا یه مدتی درد و حساسیتش طبیعی باشه . در ضمن برای اطمینان بیشتر از عصب کشی صحیح بهتر هست که پیش متخصص برید که صرفا کار عصب کشی رو انجام میدن . کلا باید دو تا عکس بگیرند یه عکس قبل از عمل عصب کشی ( برای تشخیص اینکه به عصب رسیده یا نه ) و یه عکس هم بعد از عصب کشی که ببیند درست عصب کشی شده .

ولی هر چه زودتر مزاجعه کنید هر چی دیرتر برید هزینه اش بالاتر میره شاید اگه همون سه سال پیش رفته بودید شاید فقط با یه پر کردن مشکل بر طرف میشه .

amirfiri
21-11-2011, 23:04
! به شرطیکه روش مسواک زدنتون صحیح باشه و زمانش حدود 10 دقیقه باشه
برای یادگیری این روش به همراه عکس به این لینک برین

اقا برای هر دندون 10ثانیه توصیه شده که می شه حدود 5 دیقه.
این لینکی هم که خودتون دادید نوشته:
یک مسواک زدن کامل ۴ دقیقه باید طول بکشد. یعنی دقیقا ۲۴۰ ثانیه !
10دیقه می شه یه حموم رفت :31:

NET DOCTOR
22-11-2011, 19:36
اقا برای هر دندون 10ثانیه توصیه شده که می شه حدود 5 دیقه.
این لینکی هم که خودتون دادید نوشته:
یک مسواک زدن کامل ۴ دقیقه باید طول بکشد. یعنی دقیقا ۲۴۰ ثانیه !
10دیقه می شه یه حموم رفت :31:
اشتباهی که در لینک مربوطه وجود داره اونه که گفته در هر بار میشه 3 تا 4 دندون رو تمیز کرد درحالیکه نباید دامنه حرکات زیاد باشه یعنی بر خلاف روش متداول در بین عوام که حرکات فرچه ای با دامنه زیاد انجام میدن ؛ روش علمی میگه که باید حرکات لرزشی (ویبریشن مثل گوشی موبایل!) انجام داد که دو تا دندان در هر مرحله تمیز بشه
حالا زمان حداقل 2 برابر اون چیزی میشه که اون سایت گفته(من بیشتر واسه شکلاش اون سایت رو معرفی کردم)
ضمن اینکه حتما باید با همون دقتی که سطح بیرونی رو مسواک میزنید سطح داخلی رو هم مسواک بزنید(کاریکه اکثر افراد انجام نمیدن)
در ضمن بهتره زمان حموم رفتن رو افزایش بدین تا کاهش زمان مسواک زدن!!!!!!!!
ولی از شوخی گذشته سطح بهداشت دهان و دندان ایران خیلی پایینه که ما باید بیایم رو همچین چیزایی بحث کنیم
اینا باید تو مهد کودک ها به بچه آموزش داده بشه
به امید چنان روزی

skyzare
22-11-2011, 19:57
اشتباهی که در لینک مربوطه وجود داره اونه که گفته در هر بار میشه 3 تا 4 دندون رو تمیز کرد درحالیکه نباید دامنه حرکات زیاد باشه یعنی بر خلاف روش متداول در بین عوام که حرکات فرچه ای با دامنه زیاد انجام میدن ؛ روش علمی میگه که باید حرکات لرزشی (ویبریشن مثل گوشی موبایل!) انجام داد که دو تا دندان در هر مرحله تمیز بشه
حالا زمان حداقل 2 برابر اون چیزی میشه که اون سایت گفته(من بیشتر واسه شکلاش اون سایت رو معرفی کردم)
ضمن اینکه حتما باید با همون دقتی که سطح بیرونی رو مسواک میزنید سطح داخلی رو هم مسواک بزنید(کاریکه اکثر افراد انجام نمیدن)
در ضمن بهتره زمان حموم رفتن رو افزایش بدین تا کاهش زمان مسواک زدن!!!!!!!!
ولی از شوخی گذشته سطح بهداشت دهان و دندان ایران خیلی پایینه که ما باید بیایم رو همچین چیزایی بحث کنیم
اینا باید تو مهد کودک ها به بچه آموزش داده بشه
به امید چنان روزی

با سلام ...

میگم من روزانه دقیقا 3 بار رو مسواک میزنم .....به خاطر یه تجربه دندون درد دیگه ادم شدم !! :31:

هر نوبتش هم شاید به 8 دقیقه هم برسه !!! چه بسا به 10 دقیقه هم برسه . حالا به نظر شما زیاد مسواک زدن هم میتونه موجب اسیب رسیدن به دندون بشه ؟؟؟ اخه خانواده مسخره ام میکنن !! :31: :31: میگن این همه نزن دندونات خراب میشه ...میناش میره .....

Sayam
22-11-2011, 20:25
آری ...
خب هر کاری زیاد یا کمش خوب نیست :)
زیاد مسواک زدن هم ضررهایی میتونه داشته باشه از جمله برای لثه تاثیر خوبی نداره .

ghahremanimehdi
22-11-2011, 20:28
با سلام ...

میگم من روزانه دقیقا 3 بار رو مسواک میزنم .....به خاطر یه تجربه دندون درد دیگه ادم شدم !! :31:

هر نوبتش هم شاید به 8 دقیقه هم برسه !!! چه بسا به 10 دقیقه هم برسه . حالا به نظر شما زیاد مسواک زدن هم میتونه موجب اسیب رسیدن به دندون بشه ؟؟؟ اخه خانواده مسخره ام میکنن !! :31: :31: میگن این همه نزن دندونات خراب میشه ...میناش میره .....

زیاد مسواک زدن میتونه موجب آسیب به لثه بشه.و لثه حتی از خود دندون هم مهمتره چون اگر لثه از بین بره حتی دیگه ایمپلنت هم جواب نمیده.

NET DOCTOR
23-11-2011, 09:02
با سلام ...
زیاد مسواک زدن به شرط درست مسواک زدن باعث هیچ آسیبی به دندان یا لثه نمیشه
هنگامیکه شما به حالت فرچه ای و با فشار زیاد بر روی لثه مسواک رو بکشید ؛ لثه تحلیل میره یا وقتی از خمیر دندان محتوی مواد ساینده زیاد استفاده کنید ( خمیر دندان سفید کننده) باعث آسیب به دندون میشه(این آسیب ها به علت زیاد مسواک زدن نیست بلکه به علت غلط مسواک زدن و استفاده از خمیر دندان غیر اصولیه)
روش درستی که در صفحه قبل آموزش داده شده رو به کار ببرید و مطمئن باشید هیچ اتفاقی نمیفته جز سالم بدون دندان های شما
البته حتما حتما نخ دندان هم مصرف کنید چرا که از مسواک زدن هم مهم تره از نظر علمی اما متاسفانه همونطور که گفتم چون سطح بهداشت دهان و دندان در ایران پایینه ، این هم از مواردیه که اصلا روش کار نشده

hamed malekpour
12-12-2011, 16:43
یه سوال من امروز یه مسواک اورال بی به قیمت 3هزار تومان خریدم که خیلی سفته آیا باعث اسب می شه ویه خمیر دندان سیگنال وخمیر دندان سنسودای؟

NET DOCTOR
22-12-2011, 22:16
یه سوال من امروز یه مسواک اورال بی به قیمت 3هزار تومان خریدم که خیلی سفته آیا باعث اسب می شه ویه خمیر دندان سیگنال وخمیر دندان سنسودای؟
مسواک باید نرم(soft) یا متوسط(medium) باشد و انواع سخت(hard) باعث آسیب به لثه شده و از نظر علمی غیر قابل قبولند . حالا هر مارکی که میخواد باشه
اطلاعات مربوط به سختی رو بر روی کاور مسواک نوشته
در مورد خمیردندان هم همانطور که قبلا گفته شد ، مارک زیاد مهم نیست . فقط سعی کنید اگر حالت خاصی ندارید و دندانپزشک برایتان خمیردندان خاصی تجویز نکرده ، از انواع خاص استفاده نکنید
مثلا احتمالا خمیر دندان سنسوداین شما از نوع ضدحساسیت است (چون این نوعش بسیار معروفه) اما شما نباید از این نوع خمیر دندان استفاده کنید مگر اینکه دندانپزشک شما تشخیص دهد که لثه ها و دندان های شماحساسن و شما نیاز به همچین خمیردندانی دارید
به زبان ساده قضیه خمیردندان مثل شامپوست
همه باید خمیردندان معمولی مصرف کنن (مثل شامپوی معمولی)مگر اینکه خلافش ثابت بشه(مثلا موهای طرف چرب باشه)
از گرفتن خمیردندان سفیدکننده هم خودداری کنید چراکه اکثرا مواد ساینده زیاده از حدی دارند و باعث آسیب به نسج دندان می شوند

Royce
26-12-2011, 16:30
بچه ها به نظرتون بهترین خمیردندون چه مارکیه؟

NET DOCTOR
30-12-2011, 23:31
بچه ها به نظرتون بهترین خمیردندون چه مارکیه؟
پس من اون قصه حسین کرد شبستری رو برا کی تو پست قبل خوندم!!!
مارک مهم نیست
روش درست مسواک زدن مهمه که تو پست زیر آموزش داده شده و ایرانی یا خارجی بودن اهمیت زیادی از نظر علمی تداره(حالا شما با توجه به بودجه و علاقه ای که احیانا به برخی مارکا داری چندتا رو انتخاب کن)
ضمنا بهتره بعد از مصرف یه خمیردندون از یه مارک دیگه استفاده کنید تا باکتری ها به اون ph خاص عادت نکنن یعنی اصولا اصلا نباید دنبال این باشید که همیشه از یه مارک استفاده کنید

alone one
19-02-2012, 12:54
سلام
من یه مدتی هس اصلا مسواک نمیزنم،قبلا دندونام خوب بود اما الان رنگش دیگه عوض شده،خیلیم نه اما خیلی خجالت میکشم،قبلا مرتب مسواکو نخ دندونو ... اما الان دیگه هیچی:41:
حالا دوتا سوال
1.یه مسواک خیلی عالی با یه خمیر دندون توپ میخوام تا بعد مدتها بی توجهی به دندونای عزیزم،حسابی بهشون حال داده باشم،میخوام جفتشون عالی باشن،هم خمیر و هم مسواک
2.کلا چجوری میشه دنودنامونو خیلی سفید کنیم،مثه اون تبلیغات که تو تلویزیون نشون میده(مثه دندونای :31:)،آیا میشه به این سفید کننده ها اعتماد کرد؟
و کلا هرگونه پیشنهاد دیگه ایم که دارین واقعا خوشحال میشم بشنوم
ممنون

NET DOCTOR
22-02-2012, 15:17
سلام
من یه مدتی هس اصلا مسواک نمیزنم،قبلا دندونام خوب بود اما الان رنگش دیگه عوض شده،خیلیم نه اما خیلی خجالت میکشم،قبلا مرتب مسواکو نخ دندونو ... اما الان دیگه هیچی:41:
حالا دوتا سوال
1.یه مسواک خیلی عالی با یه خمیر دندون توپ میخوام تا بعد مدتها بی توجهی به دندونای عزیزم،حسابی بهشون حال داده باشم،میخوام جفتشون عالی باشن،هم خمیر و هم مسواک
2.کلا چجوری میشه دنودنامونو خیلی سفید کنیم،مثه اون تبلیغات که تو تلویزیون نشون میده(مثه دندونای :31:)،آیا میشه به این سفید کننده ها اعتماد کرد؟
و کلا هرگونه پیشنهاد دیگه ایم که دارین واقعا خوشحال میشم بشنوم
ممنون
دوست عزیز , ابتدای کلام یه مطلب بگم و اون اینه که گول تبلیغات بیخودی رو نخورید.اون شرکت ها به چیزی پایبند نیستن و لذا اولا اون نتایج رو موادشون در پی نداره و اگر هم اثری با اون سرعت بذاره مطمئنا داره به مینای دندون آسیب میزنه

اما بررسی مشکل شما از لحاظ علم دندانپزشکی و راه حل اون

تغییر رنگ راه حل هایی داره که بسته به علتش هست مثلا برخی افراد به دلیل درمان ریشه(عصب کشی) دندونهاشون تیره میشه که درمانش با مال شما قطعا فرق میکنه

اما درمان شما که علتش عدم رعایت بهداشته یک چیزه:رعایت بهداشت!+یه جرمگیری

همون موقع که به دندانپزشک مراجعه کنید ، ازش مشاوره بگیرید که نیازی به bleaching (سفید کردن البته از نوع علمی!) دارید یا نه

البته چون می گید که زیاد رنگش عوض نشده ، توصیه من اینه که زیاد حساسیت به خرج ندید چون درمان سفید کردن هم ممکنه دندونا رو مقداری حساس کنه

در پایان هم در مورد مسواک و خمیردندان این نکته رو مجددا باید یادآوری کنم که این روش درست مسواک زدن هست که موثره نه نوع خمیردندون و لذا از لحاظ علمی بین مارکای داخل و خارج تفاوتی نیست .
خصوصا اگه خواستید از انواع سفیدکننده خمیردندان استفاده کنید ؛ حتما به استاندارد بودن نوع داخل یا داشتن تاییدیه نوع خارجی و قاچاقی نبودن اون توجه کنید چون این نوع هم درصورت استاندارد نبودن و داشتن مواد ساینده زیاد میتونه مینا رو از بین ببره و حساسیت دندونی ایجاد کنه

توصیه من اینه که ابتدا درمان جرمگیری و رعایت بهداشت رو طبق دستوری که در لینک زیر داده شده با خمیردندان معمولی انجام بدید و در صورتیکه میخواستید بیشتر نتیجه بگیرید از خمیردندان سفیدکننده استفاده کنید(بنده به شخصه خمیردندان foramen اسپانیایی رو مصرف کردم و عوارضی نداشته . اگرچه باز هم میگم که نوع زیاد مهم نیست)

نخ دندون هم از نون شب واجب تره و حتما قبل از مسواک نخ دندون بزنید(که اون هم نوعش فرقی نداره)
روش صحیح مسواک زدن در لینک زیر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3Dcontent%26id%3D64)
روش نخ دندان زدن

Saeed System
22-02-2012, 15:35
به نظر من مهم نیست که مسواکت اورال بی موتور دار 200 دلاری باشه یا خمیر دندون سنسودین 10 دلاری...

اگر هر روز 2 مرتبه مثل من مسواک بزنی با خمیر دندون 300 تومنی داروگر و مسواک معمولی هم همیشه دندونها تمیزه...

منظورم اینه که تو این 4 سال که دارم روزی 2 بار مسواک میزنم از صدها مسواک و خمیردندون عوض کردم....هیچ فرقی نداشته

همیشه دندونم به یک شکل تمیزه.... :11:

alone one
22-02-2012, 19:12
دوست عزیز , ابتدای کلام یه مطلب بگم و اون اینه که گول تبلیغات بیخودی رو نخورید.اون شرکت ها به چیزی پایبند نیستن و لذا اولا اون نتایج رو موادشون در پی نداره و اگر هم اثری با اون سرعت بذاره مطمئنا داره به مینای دندون آسیب میزنه
درسته حق با شماست،منم میترسیدم که پرسیدم،پس بطور کلی قیدشو باید زد

اما بررسی مشکل شما از لحاظ علم دندانپزشکی و راه حل اون
ممنون که وقت گذاشتی و جوابمو دادی

همون موقع که به دندانپزشک مراجعه کنید ، ازش مشاوره بگیرید که نیازی به bleaching (سفید کردن البته از نوع علمی!) دارید یا نه
همین ترسناکه دیگه،کلا جو بدی درمورد دندان پزشکی و هزینه سنگینش هس
به نظرت چقد هزینه بر میداره یه جرم گیری؟

البته چون می گید که زیاد رنگش عوض نشده ، توصیه من اینه که زیاد حساسیت به خرج ندید چون درمان سفید کردن هم ممکنه دندونا رو مقداری حساس کنه
آخه دنودونای سفید واقعا زیباس،من نمیدونم چطور بعضیا واقعا دندوناش سفید سفیده،مطمئنن با فقط خمیر دندون و یه مسواک نبوده!

در پایان هم در مورد مسواک و خمیردندان این نکته رو مجددا باید یادآوری کنم که این روش درست مسواک زدن هست که موثره نه نوع خمیردندون و لذا از لحاظ علمی بین مارکای داخل و خارج تفاوتی نیست .
خصوصا اگه خواستید از انواع سفیدکننده خمیردندان استفاده کنید ؛ حتما به استاندارد بودن نوع داخل یا داشتن تاییدیه نوع خارجی و قاچاقی نبودن اون توجه کنید چون این نوع هم درصورت استاندارد نبودن و داشتن مواد ساینده زیاد میتونه مینا رو از بین ببره و حساسیت دندونی ایجاد کنه
توصیه من اینه که ابتدا درمان جرمگیری و رعایت بهداشت رو طبق دستوری که در لینک زیر داده شده با خمیردندان معمولی انجام بدید و در صورتیکه میخواستید بیشتر نتیجه بگیرید از خمیردندان سفیدکننده استفاده کنید(بنده به شخصه خمیردندان foramen اسپانیایی رو مصرف کردم و عوارضی نداشته . اگرچه باز هم میگم که نوع زیاد مهم نیست)
خمیر دندون مگه چن نوع داریم؟
از نظر مارکی نمیگما،کاراییشون؟(آخه گفتین اگه سفید کننده ...)

نخ دندون هم از نون شب واجب تره و حتما قبل از مسواک نخ دندون بزنید(که اون هم نوعش فرقی نداره)
روش صحیح مسواک زدن در لینک زیر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3Dcontent%26id%3D64)
روش نخ دندان زدن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] fo%2Famoozesh%2Fnakhdandan.htm)
لینکای مفیدی بودن،ممنون

alone one
22-02-2012, 19:24
به نظر من مهم نیست که مسواکت اورال بی موتور دار 200 دلاری باشه یا خمیر دندون سنسودین 10 دلاری...

اگر هر روز 2 مرتبه مثل من مسواک بزنی با خمیر دندون 300 تومنی داروگر و مسواک معمولی هم همیشه دندونها تمیزه...

منظورم اینه که تو این 4 سال که دارم روزی 2 بار مسواک میزنم از صدها مسواک و خمیردندون عوض کردم....هیچ فرقی نداشته

همیشه دندونم به یک شکل تمیزه.... :11:
اگه اجازه بدی با نظرت موافق نباشم دوست عزیز
حتما و قطعا یه فرقی بین خمیر دوندونا هس که قیمتشونم فرق میکنه دیگه،درسته قسمتیش بخاطر برند و بسته بندی شیک هس که قیمتش بالاتره اما همش که این نیس،اگه اینجور بود که حتما خمیر دندون داروگرم به اندازه مثلا سنسوداین معروف میشد و آزمایشگاههای پزشکی دنیا تعریفو نمجیدشو میگردن،نه داروگر بلکه صدها کمپانی دیگه ای که حتی تو اروپا یا آسیا هست
درمورد مسواکم همینطوره،مثلا اون مسواک که 200 دلاره مثه مسواک من که 1000 تومنه لثه هامو بعد مسواک خونی نمیکنه
مثلا من یه تبلیغ داشتم میدیدم از یه مسواک که نوع قرارگیری برساش طوری بود که میتونست تو شستشوی بهتر دندون بیشتر کمک کنه
منم میدونم یه مسواک یا خمیر معمولیم همن شستشورو انجام میده اما این کجا و آن کجا
مثه کارگرای افغانی میمونه،کسی میتونه جاشونو از بین خود ما ایرانیا بگیره(عام بودا،حالا نگین خیلی از ما ایرانیا،از افغانیها بهتر و بیشتر کار میکنن:31:)،یا مثلا بنز،چون پرایدم هس و مارو اینور اونور میبره یعنی هیچ فرقی بین بنز و پراید نیس؟:31:
درکل استدلالم اینه که حالاکه یه همچین تکنولوژی و امکاناتی اومده که به ما امکان شستشوی بهترو میده چرا استفاده نکنیم؟:31:
راستی خیلی ممنون که وقت گذاشتی و نظرتو منتقل کردی:11:

Extreme-Forces
23-02-2012, 00:09
سلام دوست من.
خب من دارم با روش بليچينگ دندونامو سفيد مي كنم و الان فعلا رو فك بالا دارم مواد مي ذارم.
اما سوالاتي كه قبلش از دكتر كردم در مورد بليچينگ رو چكيدش رو مي گم.(جواب هاي دكتر)
بليچينگ به دندون و مينا اسيب نميرسونه . توسط فعل و انفعالات شيميايي دندون رو سفيد ميكنه.
نيازي به تراشيدن دندون نداره. كافيه موادش رو بگيري و بذاري . بعد مدت نسبتا طولاني بستگي به مايعات و غذايي كه ميخوري رنگ دندونات دوباره بر ميگرده. و بايد دوباره مواد بگيري و بذاري. حداقلش هم بعد 1 سال ميتونه رنگش برگرده.
درد نداره . البته بستگي به حساسيت دندون شما داره ولي براي من 1 بار بيشتر درد نگرفت.
ماده ي تشكيل دهندش Carbamid peroxid هست(بي رنگه) كه درصد بندي داره + يه دوز سفيد رنگ
روش هاي ديگه هم پرسيدم گفت يه روش هست كه دندون رو مي تراشن بعد به صورت مصنوعي ميسازن و مذارن جاي مينا ي تراشيده شده كه دائمي هست ولي به قيمت از دست رفتن دندون.
و در اخر هم خودم الان استفاده ميكنم از روش بليچينگ و تفاوت حداقل 70 % رو شاهدم و هنوز دوره ي فك بالام هم تموم نشده.
:11:

alone one
23-02-2012, 00:16
سلام دوست من.
خب من دارم با روش بليچينگ دندونامو سفيد مي كنم و الان فعلا رو فك بالا دارم مواد مي ذارم.
اما سوالاتي كه قبلش از دكتر كردم در مورد بليچينگ رو چكيدش رو مي گم.(جواب هاي دكتر)
بليچينگ به دندون و مينا اسيب نميرسونه . توسط فعل و انفعالات شيميايي دندون رو سفيد ميكنه.
نيازي به تراشيدن دندون نداره. كافيه موادش رو بگيري و بذاري . بعد مدت نسبتا طولاني بستگي به مايعات و غذايي كه ميخوري رنگ دندونات دوباره بر ميگرده. و بايد دوباره مواد بگيري و بذاري. حداقلش هم بعد 1 سال ميتونه رنگش برگرده.
درد نداره . البته بستگي به حساسيت دندون شما داره ولي براي من 1 بار بيشتر درد نگرفت.
ماده ي تشكيل دهندش Carbamid peroxid هست(بي رنگه) كه درصد بندي داره + يه دوز سفيد رنگ
روش هاي ديگه هم پرسيدم گفت يه روش هست كه دندون رو مي تراشن بعد به صورت مصنوعي ميسازن و مذارن جاي مينا ي تراشيده شده كه دائمي هست ولي به قيمت از دست رفتن دندون.
و در اخر هم خودم الان استفاده ميكنم از روش بليچينگ و تفاوت حداقل 70 % رو شاهدم و هنوز دوره ي فك بالام هم تموم نشده.
:11:
ممنون که تجربتو در اختیار مام قرار دادی
چقد هزینه ورداشت؟
بدون مراجعه به پزشک هم میشه از اون ماده استفاده کرد؟

Extreme-Forces
23-02-2012, 12:21
خواهش ميكنم.
درمورد هزينش بايد بگم كه دقيق نميدونم چون با دكتره خورده حساب داشتم.:31: ولي بهم گفت حدود 200 تومن ميشه.(به نظرم از يه پزشك ترميمي و زيبايي بپرسي هم همين حدودا رو ميگه)
بدون مراجعه هم ميشه منتها بايد اول قالب بگيرن از دندون و بهت بدن تا بتوني ژلش رو بذاري رو دندون. و البته درصد بندي داره كه از يه درصدي بهت ميدن و با توجه به تغيير رنگ ، كمتر يا بيشترش مي كنن. براي سري هاي بعد ديگه قالب رو داري و ميتوني فقط ژلش رو بگيري و بذاري. مثلا بعد 3 يا 4 سال . :5:
و در اخر هم بعد گرفتن ژل و قالب همه مراحل رو تو خونه انجام ميدي.( حتي اسم روي سورنگ ژلش bleach in home هست:27:)

NET DOCTOR
23-02-2012, 21:17
البته لازم به ذکر است که مقدار و غلظت مواد بسته به مشکل فرد متفاوت می باشد (چون تغییر رنگ می تواند علل مختلفی داشته باشد همانطور که در ابتدای تاپیک توضیح دادم) و لذا مواد به دو دسته خانگی و حرفه ای دسته بندی میشن که نوع حرفه ای رو فقط در مطب میتوان استفاده کرد و استفاده خودسرانه اون عوارضی مثل سوختگی رو میتونه در پی داشته باشه(چون این مواد اکسیدکننده ان مثل پروکسیدهیدروژن)

alone one
23-02-2012, 23:29
دوستان جمع بندی تا الان این شد که از مواد سفید کننده بیرون استفاده نشه و اگر میخوام دندونامو جرم گیری کنم و یا بعبارتی خیلی سفید کنم حتما پیش دندونپزشک و متخصص برم
حالا دوتا سوال اصلی
کدوم مارک مسواک و خمیر دندونو پیشنهاد میکنید؟

جناب NET DOCTOR ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])،لطفا اون سوالایی که در جواب پست شما پرسیدمو بدید
ممنون

NET DOCTOR
24-02-2012, 00:01
دوستان جمع بندی تا الان این شد که از مواد سفید کننده بیرون استفاده نشه و اگر میخوام دندونامو جرم گیری کنم و یا بعبارتی خیلی سفید کنم حتما پیش دندونپزشک و متخصص برم
حالا دوتا سوال اصلی
کدوم مارک مسواک و خمیر دندونو پیشنهاد میکنید؟

جناب NET DOCTOR ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])،لطفا اون سوالایی که در جواب پست شما پرسیدمو بدید
ممنون

دوست عزی قبلا هم گفتم که روش مهم هست نه مارک . شما هرکدوم که به نظر خودت بهتره یا از کسی تعریفش رو شنیدی یا ذهنیت خوبی نسبت بهش داری و توان خریدش رو داری بگیر. مهم استفاده مرتب و درست از خمیردندان و مسواکه چون مسواک یک روش مکانیکی حساب میشه نه یه روش شیمیایی که آدم بگه فرمول این پیچیده تره پس بهتره.از همین مارکای معروف یکی رو انتخاب کن و ذهنت رو روی مصرف درست و مرتب متمرکز کن

خمیردندون هم چند نوع هست مثل انواع سفیدکننده؛ ضدحساسیت؛ انواع ضدپوسیدگی پیشرونده با فلوراید بالا و... که هر کدوم جای تجویز خاصی دارن و نباید خودسرانه یه مورد رو استفاده کرد و افراد عادی باید نوع معمولی رو مصرف کنن

alone one
24-02-2012, 17:22
دوست عزی قبلا هم گفتم که روش مهم هست نه مارک . شما هرکدوم که به نظر خودت بهتره یا از کسی تعریفش رو شنیدی یا ذهنیت خوبی نسبت بهش داری و توان خریدش رو داری بگیر. مهم استفاده مرتب و درست از خمیردندان و مسواکه چون مسواک یک روش مکانیکی حساب میشه نه یه روش شیمیایی که آدم بگه فرمول این پیچیده تره پس بهتره.از همین مارکای معروف یکی رو انتخاب کن و ذهنت رو روی مصرف درست و مرتب متمرکز کن

خمیردندون هم چند نوع هست مثل انواع سفیدکننده؛ ضدحساسیت؛ انواع ضدپوسیدگی پیشرونده با فلوراید بالا و... که هر کدوم جای تجویز خاصی دارن و نباید خودسرانه یه مورد رو استفاده کرد و افراد عادی باید نوع معمولی رو مصرف کنن
ممنون
پس منم معمولیشو استفاده کنم؟
سفید کننده بدردم نمیخوره؟(البته اگه نیازی به تجویز پزشک نداشته باشه)

NET DOCTOR
25-02-2012, 08:09
ممنون
پس منم معمولیشو استفاده کنم؟
سفید کننده بدردم نمیخوره؟(البته اگه نیازی به تجویز پزشک نداشته باشه)

تجویز که چه عرض کنم! تو مملکت ما متاسفانه چیزی که ریخته مواد دارویی! لذا به راحتی همه جا پیدا میشه

اما در مورد شما همونطور که گفتم شما لبتدا درمان جرمگیری رو انجام بدید و رعایت بهداشت با همین معمولی

اگر بعد از چند هفته هنوز ناراضی بودید یا اونقدر زیاد بود که دندانپزشکتون تشخیص داد که نیازه ، میتونید از خمیردندان سفیدکننده یا درمان بلیچینگ (سفیدکردن) استفاده کنید

alone one
27-02-2012, 20:20
البته من همچنان منتظر سایر دوستان واسه پیشنهاد مارک و مدل خمیر دندون و مسواک هستما:20:

1navid
27-02-2012, 20:41
منم چند تا نظر راجعبه تفاوت مسواک و خمیر دنودون دارم درسته همشون یه کار رو می کنند ولی از لحاظ کیفیت با هم متفاوت هستند مثل من سه خمیر دنون ایرانی گرفتم ( نمی دونم اسمش چی بود ) ولی انگار اثرش کم بود و شدیدا هم مزه پودر ماشینی میداد ولی از اون موقع که سنسوداین می زنم تفاوت رو احساس می کنم واقعا بهتره هم از لحاظ کف که کف کنترل شده داره مثل ایرانی ها نیست همین جور مثل ماشین لباسشویی کف کنیی و هم قدرت بالایی داره
درمورد مسواک هم مسواک نرمال ایرانی فکر کنم بعد 1ماه تبدیل میشه به هارد واقعا بد زبر میشه
درکل استفاده از نخ از مسواک هم واجب تره *****
یه چیزی هم جدیدا اومده دهانشویه پرسیکا گیاهی و از عصاره (گیاه مسواک و نعنا و یه چیز دیگه درست شده *) خیلی خوب جواب میده بدون ضرر هم هست خود دکترم معرفی کردش گفت حتیمی تونی بخوریش

alone one
29-02-2012, 14:24
منم چند تا نظر راجعبه تفاوت مسواک و خمیر دنودون دارم درسته همشون یه کار رو می کنند ولی از لحاظ کیفیت با هم متفاوت هستند مثل من سه خمیر دنون ایرانی گرفتم ( نمی دونم اسمش چی بود ) ولی انگار اثرش کم بود و شدیدا هم مزه پودر ماشینی میداد ولی از اون موقع که سنسوداین می زنم تفاوت رو احساس می کنم واقعا بهتره هم از لحاظ کف که کف کنترل شده داره مثل ایرانی ها نیست همین جور مثل ماشین لباسشویی کف کنیی و هم قدرت بالایی داره
درمورد مسواک هم مسواک نرمال ایرانی فکر کنم بعد 1ماه تبدیل میشه به هارد واقعا بد زبر میشه
درکل استفاده از نخ از مسواک هم واجب تره *****
یه چیزی هم جدیدا اومده دهانشویه پرسیکا گیاهی و از عصاره (گیاه مسواک و نعنا و یه چیز دیگه درست شده *) خیلی خوب جواب میده بدون ضرر هم هست خود دکترم معرفی کردش گفت حتیمی تونی بخوریش
با قسمت اول صحبتت موافقم رفیق
الان من دارم از یه مدل مسواک اورال بی که موتور داره منتها احتمالا قلابیه اسنفاده میکنم،هردفعه لثمو خونی میکنه
من هنوزم منتظرم دوستان در مورد خمیر دندون و مسواک خوب تو بازار نظرشونو بدن
اما یه سوال
داشتم درمورد خمیر دندونای سنسوداین تحقیق میکردم که دو نوعشو دیدم،SENSODYNE PRONAMEL GENTLE WHITENING TOOTH PASTE و SENSODYNE PRONAMEL TOOTHPASTE !
اینا چه فرقی میکنن باهم؟
با ایزو اکتیو چه فرقی دارن؟
از این خمیر دندونا استفاده کنی،میشه از دهان شویه پرونمل سنسوداین هم استفاده کرد؟
دوتایی فلورایداشون نزنه دندونو از بین ببره؟

1navid
02-03-2012, 13:45
مولتی اکشن هم استفاده کردم فرقی نداره ولی به صرفه تره (بیشتره)
نمی دونم ولی این دهانشویه پریسکا خیلی خوبه

a.z.p.z
04-03-2012, 09:40
البته این مشکل لثه ها برای همه مثل هم نیست چون خیلی ها از جمله خود من لثه های حساسی دارن و با کوچک ترین تماسی
خون ریزی میکنه که میتونه به خاطر کمبود ویتامین و ... باشه - اگه به این صورت هست مشکلتون رو پیگیری کنید .

a_2008
06-03-2012, 05:33
دوستان یه سوال:

اگر یک دندون عفونت داشته باشه بعد بریم دکتر و عفونت خوب بشه بعدش باید مسواکی که میزدیم رو عوض کنیم؟!حاوی عغونت نیست؟

morsadr
07-03-2012, 15:30
دوستان یه سوال:

اگر یک دندون عفونت داشته باشه بعد بریم دکتر و عفونت خوب بشه بعدش باید مسواکی که میزدیم رو عوض کنیم؟!حاوی عغونت نیست؟

عفونت دندان در ریشه دندان می باشد و ارتباطی با مسواک ندارد

alone one
11-03-2012, 02:47
بازم دوستان بیشتری تو بحث شرکت کنن خوشحال میشیم:10:

Saeed System
11-03-2012, 03:23
من یه اشتباه بزرگی که کردم تو پست قبلی اینکه فرق خمیر دوندون و مسواک رو

گفتم فرقی نداره...از لحاظ سفیدی دندان واقعا فرقی نداره..ولی از لحاظ حساسیت به سرما و گرا خودم تست کردم...

کرست 7 می زنم با آب سرد دندونم درد نمی گیره...ولی پونه ایرانی میزنم درد م یگیره ....

مسواک آکوا فرش هم الان استفاده میکنم که یه فرچه هخای نوکتیزی داری سرش که بین دندونها رو خوب تمیز میکنه مثل نخ

دندون....اونم تجربه خوبیه..

یه خمیر دندون هم جدید گرفتم که دندون درد میاره برای من و پدرم هر جفتمون دندون درد گرفتیم..بوی ویسک

میده...cluseup cristal frost که مثل ژل میمونه بی رنگه شفاف .. توش دونه های آبی داره مثل تاید..خلاصه دندون درد گرفتیم دیگه استفاده نکردیم..

alone one
11-03-2012, 14:02
من یه اشتباه بزرگی که کردم تو پست قبلی اینکه فرق خمیر دوندون و مسواک رو

گفتم فرقی نداره...از لحاظ سفیدی دندان واقعا فرقی نداره..ولی از لحاظ حساسیت به سرما و گرا خودم تست کردم...

کرست 7 می زنم با آب سرد دندونم درد نمی گیره...ولی پونه ایرانی میزنم درد م یگیره ....

مسواک آکوا فرش هم الان استفاده میکنم که یه فرچه هخای نوکتیزی داری سرش که بین دندونها رو خوب تمیز میکنه مثل نخ

دندون....اونم تجربه خوبیه..

اون مدل سه سر آکوا فرشم استفاده کردین؟
اگه کسی استفاده کرده لطفا نظرشو بده،ممنون

AliROCK
17-03-2012, 12:56
میخواستم بدونم دندونی که بخیه شده رو چه طور میشه تمیز کرد؟ منظورم اطراف دندان مورد نظر هست
عصب کشی و بخیه شده چون ممکنه مسواک به بخیه صدمه بزنه

nelly joon
21-03-2012, 13:09
یه سوالی داشتم
مگه پوسیدگی دندان همیشه روی سطح دندان خودش رو نشون میده که وقتی میری پیش دکتر دندون پزشک واسه چکاپ فقط روی سطح رو نگاه میکنه؟
منظورم اینه که ممکنه پوسیدگی در فضای بین 2 دندان باشه و دکتر متوجه نشه!

یه سوال دیگه هم داشتم اینکه من 2 تا از دندونام رو دکتر با آمالگام پر کرده ولی من دوست نداشتم دندونم رو با این رنگ پر کنه ولی گفت چون شدت پوسیدگی زیاد بوده مجبور شدم،حالا میشه روش یه لایه ای بذاره که سفید باشه!

یه سوال دیگه هم این که من 20 سالم شده ولی هنوز دندون عقل در نیاوردم،اشکال نداره؟

من از رفتن به دندون پزشکی بیزارم،از صدای اون دستگاهه بدم میاد و اینکه اکثر دکترهای دندون پزشک واسه اینکه کارشون زودتر تموم بشه و تعداد بیشتری مریض داشته باشن در طول روز،برای برداشتن پوسیدگی از سر بزرگتر اون وسیله شون استفاده میکنن که من احساس میکنم باعث میشه جاهایی رو که پوسیدگی نداره هم اضافی بردارن و هم اینکه درد بیشتری رو بیمار احساس میکنه...

skyzare
21-03-2012, 13:20
یه سوالی داشتم
مگه پوسیدگی دندان همیشه روی سطح دندان خودش رو نشون میده که وقتی میری پیش دکتر دندون پزشک واسه چکاپ فقط روی سطح رو نگاه میکنه؟
منظورم اینه که ممکنه پوسیدگی در فضای بین 2 دندان باشه و دکتر متوجه نشه!

یه سوال دیگه هم داشتم اینکه من 2 تا از دندونام رو دکتر با آمالگام پر کرده ولی من دوست نداشتم دندونم رو با این رنگ پر کنه ولی گفت چون شدت پوسیدگی زیاد بوده مجبور شدم،حالا میشه روش یه لایه ای بذاره که سفید باشه!

یه سوال دیگه هم این که من 20 سالم شده ولی هنوز دندون عقل در نیاوردم،اشکال نداره؟

من از رفتن به دندون پزشکی بیزارم،از صدای اون دستگاهه بدم میاد و اینکه اکثر دکترهای دندون پزشک واسه اینکه کارشون زودتر تموم بشه و تعداد بیشتری مریض داشته باشن در طول روز،برای برداشتن پوسیدگی از سر بزرگتر اون وسیله شون استفاده میکنن که من احساس میکنم باعث میشه جاهایی رو که پوسیدگی نداره هم اضافی بردارن و هم اینکه درد بیشتری رو بیمار احساس میکنه...

با سلام .

اره خوب ممکنه پوسیدگی بین دو دندون باشه . به خصوص اگه طرف مقید به نخ دندون هم نباشه .

حالا یه چیزی بگم البته ربطی به سوال شما نداره . حتی زمانی که شما دندونی رو پر میکنید باید توسط دکتر چک بشه (‌ فکر کنم عکس های مخصوصی میگیرند )‌ که احیانا از زیر پوسیده نشه . من دقیقا یکی از دندون ها همین شکلی بود . دکتر مجبور شد که دندونی رو که قبلا پر کرده بودم رو خالی کنه و اون پوسیدگی های جدید رو برداره و دندون رو دوباره پر کنه .

=========================

حالا داخل دهان هست حالا سفید باشه یا جیوه ای رنگ ......فرقی نداره ....:31:

==========================

در مورد دندون عقل هم فکر نکنم اصلا مشکلی نیست من الان 22 هستم هیچی دندون عقل ندارم . :31:

nelly joon
21-03-2012, 13:38
با سلام .
اره خوب ممکنه پوسیدگی بین دو دندون باشه . به خصوص اگه طرف مقید به نخ دندون هم نباشه .

حالا یه چیزی بگم البته ربطی به سوال شما نداره . حتی زمانی که شما دندونی رو پر میکنید باید توسط دکتر چک بشه (‌ فکر کنم عکس های مخصوصی میگیرند )‌ که احیانا از زیر پوسیده نشه . من دقیقا یکی از دندون ها همین شکلی بود . دکتر مجبور شد که دندونی رو که قبلا پر کرده بودم رو خالی کنه و اون پوسیدگی های جدید رو برداره و دندون رو دوباره پر کنه .

ممنون از اینکه جواب دادین،
آره من یه چند سالی میشد که از نخ دندون استفاده نمیکردم متاسفانه واسه همین پرسیدم :41:
این عکسی که میگید میشه از کل دندونها بگیرن تا کاملا مشخص بشه؟

من زیادی از حد وسواس به خرج میدم تو هرکاری!!!:31:

skyzare
21-03-2012, 14:05
ممنون از اینکه جواب دادین،
آره من یه چند سالی میشد که از نخ دندون استفاده نمیکردم متاسفانه واسه همین پرسیدم :41:
این عکسی که میگید میشه از کل دندونها بگیرن تا کاملا مشخص بشه؟

من زیادی از حد وسواس به خرج میدم تو هرکاری!!!:31:
در هر صورت اکه پوسیدگی بین دندان هم باشه قابل ترمیم هست .
اره خوب از کل دندنون ها هم میشه عکس گرفت . کلا توی عکس مشخص هست . حالا تخصصی ترش رو اساتید خدمتتون عرض می کنند .

اتفاقا وسواس نشون دادن در مورد مراقبت از دندون هر چی هم که زیاد باشه به نظرم به جاست . خدایئش این دندون خیلی چیز خوبی هست . که متاسفانه توی جامعه ما به بهداشت دهان و دندان خیلی کم اهمیت میدند . :41:

sajjad1973
26-03-2012, 08:59
ایا علت لکه های سفید بر روی دندان پوسیدگی دندان است

NET DOCTOR
02-04-2012, 17:29
ایا علت لکه های سفید بر روی دندان پوسیدگی دندان است

هم بله و هم نه!

اگر از ابتدا بوده و با خیس شدن اون ناحیه از بین نمیره به احتمال زیاد پوسیدگی نیست اما مقدار کلسیفیکاسیونش کمه و مستعد پوسیدگیه و باید مراقبت کنید اما نیازی به مراجعه به دندانپزشک نیست

اما اگه از ابتدا نبوده و مدتیست ایجاد شده و با خیس شدن محو میشه احتمال زیاد نشان دهنده پوسیدگی فعاله و حتما باید مراقبت دندانی رو افزایش داده و در اسرع وقت به دندانپزشک مراجعه کنید تا کار به عصب کشی نرسه

hamed malekpour
03-04-2012, 12:25
یه سوال الان بهترین خمیر دندان ایران کدومه؟

NET DOCTOR
03-04-2012, 14:50
بارها گفتم که روش مسواک مهم هست و نوع خمیردندان اهمیت آنچنانی نداره

البته مسائل روانی اهمیت زیادی در دندانپزشکی داره و لذا همیشه توصیه میشه که از خمیردندانی استفاده کنید نسبت به اون دید مثبتی دارید مثلا اگه خارجی می پسندید اون رو مصرف کنید

البته توصیه میشه که همیشه از یه نوع خمیردندون استفاده نکنید تا باکتری ها به PH دهان شما عادت نکنند و مقاوم نشن

ضمنا یه خمیردندون جالبی رو اخیرا تلویزیون تبلیغ میکنه(اسمش یادم نیست-پاوه -پونه یا یه چیز دیگه) که اولین خمیردندون ویتامینه ایران هست

یه خمیردندون گیاهی هم من قبلا اسفاده کردم که اسم اینم یادم نیست اما خیلی خوشم اومد.

احتمالا کمی بگردید پیداشون می کنید چون نمونه مشابه ندارن

Ghaioom
05-04-2012, 20:57
سلام دکترها. : دی

من از کوچیکی یه دندون سیاه دارم توش هم خالیه اذیت هم نمیکنه خیلی کم چرا. چند سال پیش هم میخواستم که بکشمش که نمیدونم چرا دکتر بعد از دیدن دندونم بهم قرص داد! درد هم اون موقع نمیکرد منم فک کنم باید بهش میگفتم. بعد از این جریان حس کشیدنشو نداشتم بعد نرفتم بکشمش! :31:حالا تازهگیا ازش یکم خون میاد فک کنم خون اومده لخته شده توش جمع شده وقتی با زبونم به اون لخته ها میزنم یا بازی میکنم خون میاد! ولی الان تصمیم گرفتم بکشمش. بعد از سالها !! :31:
الان این خونی شدنش اذیت میده وگرنه شاید هنوزم نمیکشیدمش! :31:

من کلا نمیکشیدمش بعدها چه اتفاقی میفتاد؟

در ضمن اینم بگم که یه طرف اون دندونم چند سال پیش کنده شده و یه طرفس! :31:

skyzare
05-04-2012, 21:52
سلام دکترها. : دی

من از کوچیکی یه دندون سیاه دارم توش هم خالیه اذیت هم نمیکنه خیلی کم چرا. چند سال پیش هم میخواستم که بکشمش که نمیدونم چرا دکتر بعد از دیدن دندونم بهم قرص داد! درد هم اون موقع نمیکرد منم فک کنم باید بهش میگفتم. بعد از این جریان حس کشیدنشو نداشتم بعد نرفتم بکشمش! :31:حالا تازهگیا ازش یکم خون میاد فک کنم خون اومده لخته شده توش جمع شده وقتی با زبونم به اون لخته ها میزنم یا بازی میکنم خون میاد! ولی الان تصمیم گرفتم بکشمش. بعد از سالها !! :31:
الان این خونی شدنش اذیت میده وگرنه شاید هنوزم نمیکشیدمش! :31:

من کلا نمیکشیدمش بعدها چه اتفاقی میفتاد؟

در ضمن اینم بگم که یه طرف اون دندونم چند سال پیش کنده شده و یه طرفس! :31:

با سلام .

من خیلی اطلاع ندارم ولی فقط همین رو بگم اگه دندونی قابل ترمیم هست به نظرم من اصلا نباید کشیده بشه حتی اگه هزینه ترمیمش هم بالا باشه واقعا ارزشش رو داره که درستش کنید . ولی خوب اگه قابل ترمیم باشه.

بعد هم از من میشنوید بهتر هست که هر چه سریع تر برید دندونپزشکی . گاهی اوقات دندون ها دارای پوسیدگی سطحی هستند به طوری که با یه پر کردن یک سطحی ترمیم میشه اما بی توجهی به اون باعث میشه این پوسیدگی عمیق بشه و مجبور به عصب کشی دندون بشیم .

Life24
05-04-2012, 22:10
همه دندان ها خراب و مشکل دار
با این سن و سال کم
حالا تا میخواهی مسواک بزن

Ghaioom
06-04-2012, 15:57
با سلام .

من خیلی اطلاع ندارم ولی فقط همین رو بگم اگه دندونی قابل ترمیم هست به نظرم من اصلا نباید کشیده بشه حتی اگه هزینه ترمیمش هم بالا باشه واقعا ارزشش رو داره که درستش کنید . ولی خوب اگه قابل ترمیم باشه.

بعد هم از من میشنوید بهتر هست که هر چه سریع تر برید دندونپزشکی . گاهی اوقات دندون ها دارای پوسیدگی سطحی هستند به طوری که با یه پر کردن یک سطحی ترمیم میشه اما بی توجهی به اون باعث میشه این پوسیدگی عمیق بشه و مجبور به عصب کشی دندون بشیم .
نه این یکی خرابتر از ترمیمه! :31:
توش سیاهه خالیه خرابه!
شاید کشیدنشم سخت بشه چون خیلی وقته هست و یک طرفش هم نیست!

NET DOCTOR
06-04-2012, 19:29
نه این یکی خرابتر از ترمیمه! :31:
توش سیاهه خالیه خرابه!
شاید کشیدنشم سخت بشه چون خیلی وقته هست و یک طرفش هم نیست!
دوست عزیز، ترمیم تنها راه نیست
عصب کشی
پست و کور
و....
و در نهایت کشیدن و جایگزینی با پروتز

شما به دندانپزشک مراجعه کنید و بخواهید بهتون راه رو نشون بده

imanparsa
14-04-2012, 19:21
کرست 3بعدی قوی ترین سفید کننده.
قیمت تیوپ کوچیک 6000 تومان

swamp
20-04-2012, 19:58
دوستان دندون های من جرم ندارند و مرتباً (حداقل دو بار در روز ) مسواک می زنم .
نخ دندون هم می کشم . اخیراً هم یه بار جرم گیری کردم اما دندونام رنگشون زرد هستند و به اون شکل سفید نیستند .

من تبلیغ مواد سفید کننده زیاد دیدم . شما هم اینا رو پیشنهاد می کنید ؟

ممنون می شم راهنمایی کنید.

Sayam
21-04-2012, 01:47
اگه زرد بودن دندانها به دلیل ارثی باشه جای نگرانی نیست ...

swamp
22-04-2012, 02:12
اگه زرد بودن دندانها به دلیل ارثی باشه جای نگرانی نیست ...

نه نگران که نیستم . می خوام سفید باشن :دی
موضوع اینه ...

NET DOCTOR
22-04-2012, 08:55
1-از مصرف سر خود مواد تجاری و تبلیغاتی به شدت خودداری کنید. اکثر این مواد با ساییدن مینای دندان شما صدمه جبران ناپذیری رو به دندون وارد می کنند چرا که مواد ساینده بسیار زیادی دارند.

2- به دندانپزشک ، ترجیحا متخصص ترمیمی مراجعه کنید و در صورت صلاحدید ایشون برای اصلاح رنگ دندون ، درمان رو زیر نظر ایشون پی بگیرید. اصلاح رنگ دندون روش های مختلفی داره که بستگی به علت بوجودآورنده اون داره.

osmaan
22-04-2012, 10:27
اگر به قول دوستمون زردی دندون ارثی هست و به خاطر سیگار و ... نیست بهتره اصل دنبال سفید کننده ها نباشی جز آسیب چیزی برات نداره

htvieq
22-04-2012, 12:19
جوش شیرین رو با انگشت بمال رو دندونات. بعد آبکشی کن.

armin_punisher6
22-04-2012, 12:58
جوش شیرین رو با انگشت بمال رو دندونات. بعد آبکشی کن.
این کار دندون رو سفید میکنه؟
دوستان دیگه هم تایید میکنن؟

Sayam
22-04-2012, 13:52
این کار دندون رو سفید میکنه؟
دوستان دیگه هم تایید میکنن؟

مسواک زدن دندان با جوش شیرین یا نمک به سفیدی دندانها کمک میکنه اما باعث آسیب دیدن مینا ی دندان میشه .

Sayam
22-04-2012, 14:04
راستی این تاپیک رو هم بخونید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چگونه دندانهایی سفید و براق داشته باشیم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

armin_punisher6
25-04-2012, 09:43
بچه ها به نظرتون بهترین خمیردندونی که دندونا رو سفید کنه چیه؟قبلا crest 3d white استفاده میکردم عالی بود ولی الان به خاطر تحریمها پیدا نمیشه.signal استفاده میکنم اصلا راضی نیستم.

Sayam
25-04-2012, 20:46
بچه ها به نظرتون بهترین خمیردندونی که دندونا رو سفید کنه چیه؟قبلا crest 3d white استفاده میکردم عالی بود ولی الان به خاطر تحریمها پیدا نمیشه.signal استفاده میکنم اصلا راضی نیستم.

من zact رو پیشنهاد میکنم

(البته چون سفید کننده ست باید هفته ای یک بار با اون مسواک بزنید بقیه ی مواقع از خمیر دندون ساده ی دیگه ای استفاده کنید(برای آسیب نرسوندن به مینا) )

alone one
02-05-2012, 23:24
دوستان یه سوال واسم پیش اومده
فرق بین ایزو اکتیو و پرونمل سنسوداین چیه؟
سنسوداین جندین نوع خمیر دندون داره،همین pronamel یا iso-active هم چندین مدل دارن،مثلا gentle whitening سنسوداین هم با برچسب پرونمل هس و هم با ایزواکتیو!
1.میخوام ببینم فرق بین پرونمل و ایزو اکتیو در چیه و هرکدوم مناسب چه اشخاصیه؟
2.پرونمل و ایزو اکتیو چنتا مدل دارن؟
3.آیا میشه از مدل سفید کنندش روزی دوبار استفاده کرد؟
4.چون خمیردندونای سنسوداین فلوراید دارن،آیا میشه از دهان شویه استفاده کنیم؟اگه میشه چنوقت یکبار؟

مرسی واسه جواباتون

Ghaioom
10-05-2012, 14:19
سلام

آخر این دندون رو کشیدم بعد از سالها. شاید بیشتر از 10 سال!

وقتی دکتر داشت می کشید گفت این دندون ها رو اینقد نزارید براتون ضرر داره منم میخواستم بگم که این دوررو برای 10 سال هست که اینجوریه!! داشت میکشید نتونستم بگم بعد که هم کشید نشد بگم. شاید اینو میگفتم تعجب می کرد. :31:

AliROCK
11-05-2012, 03:46
با سلام:31:
من دندونم رو تقریبا 2 ماه پیش عصب کشی کردم ولی وقتی چیز داغ یا سرد میخورم درد میگیره دندونی که عصب نداره چرا درد میگیره؟
حتی بعضی وقتها رو هم میزارم دندونا رو یکم درد میگیره ولی مثلا موقع جویدن مشکلی ندارم
حالا به نظر دوستان مشکل چیه؟
حتی دکتره عصبش رو هم نشونم داد گفت بیا راحت شدی ...:31:

ms368
11-05-2012, 10:10
عصب کشی نیاز به تخصص بالایی داره
که متاسفانه توی ایران کم پیدا میشه

من یکی از دندونای آسیابمو 2 سال پیش عصب کشی کردم
بعد از یکی دو هفته دردهای خفیفی روی اون دندون داشتم

بعد از 2 سال کار دستم داد
عصب کشی کامل نشده بود و به همون خاطر عفونت کرد و دندونای کناری رو هم یه جورایی انگولک کرده بود

حتما برید پیش یه متخصص تا از همون دندون عکس بگیره و نظرشو بگه ، وگرنه ممکنه به دندونای مجاور هم آسب برسونه

NET DOCTOR
11-05-2012, 11:02
عصب کشی کاریست که در ایران و سراسر جهان ، جزء کارهاییست که دندانپزشکان عمومی هم مجاز به انجام آن هستن و هم تخصص لازم اون رو دارند.

در مواردیکه درمان دندان به هر دلیلی پیچیده باشه(مثلا کج بودن ریشه ها و یا در دسترس نبودن دندان و....) نیاز به مراجعه به متخصص عصب کشی(اندودنتیست) هست یعنی شما به دندانپزشک عمومی مراجعه می کنید و اون شما رو ارجاع میده به متخصص (البته میشه برای دندانهای ساده هم پیش متخصص رفت اما از لحاظ هزینه در هیچ جای دنیا به صرفه نیست)

اصولا باید دندانپزشک عمومی در صورت تشخیص مشکل بودن کار ، شما رو ارجاع بده

من نمی تونم قضاوت کنم که آیا کار شما مشکل بوده و ایشون در ارجاع شما سهل انگاری کرده یا کار آسون بوده و خودش می تونسته انجام بده و کم کاری کرده یا سعیش رو کرده و نتونسته

پروسه عصب کشی مقداری حساسه و ممکنه مقداری از بافت عصب یا عفونت در انتهای ریشه بمونه و بعدا دردسر ساز بشه

در کل توصیه من اینه که به یه دندانپزشک(عمومی هم مشکل نداره اما اگه می خواید مطمئن تر باشید متخصص ارجحه ) مراجعه کنید.در صورتیکه تشخیص نیاز به درمان مجدد داده شد ، انجامش توسط متخصص اندو(عصب کشی) ارجحه

osmaan
11-05-2012, 12:21
سلام
من برای عصب کشی رفتم پیش متخصص ولی بعدش گفت ممکنه یکی دو ماه حساس باشه به سرد و گرم شدن
دقیقا بعد چند ماه دیگه درد نمیکنه البته گفت به خاطر جنس دندونت هست که باعث میشه خیلی حساس باشن

AliROCK
11-05-2012, 14:06
سلام
من برای عصب کشی رفتم پیش متخصص ولی بعدش گفت ممکنه یکی دو ماه حساس باشه به سرد و گرم شدن
دقیقا بعد چند ماه دیگه درد نمیکنه البته گفت به خاطر جنس دندونت هست که باعث میشه خیلی حساس باشن

اتفاقا شانس بد من دندونای من حساسن بعد ریشه دارن عین درخت:31:
حالا اگه فرض بگیریم عصب کشی کامل نبوده با عکس مشخص میشه؟ عجب گیری کردیما گفتیم عصب کشی میکنیم راحت میشیم مسکه کلا بکشیم بهتره:31:
بابام یکی از دندوناش همین بلا سرش اومد و کشیدش البته پیش یه دکتر در پیت خدا کنه برا من اونجوری نشده باشه
والله دکترش تخصص داره کلی هم مشتری داره :27:همه هم تعریف میکنن ببینیم چی میشه یه چند وقت صبر میکنم اگه بازم درد میکرد عکس میگیرم نشونش میدم

NET DOCTOR
11-05-2012, 14:15
بله،تعیین درمان مجدد نیاز به رادیوگرافی داره

ممکنه دندون ها کمی حساس باشن اما با توصیفاتی که شما کردی و اینقدر حوصله ات رو سر برده که یه تاپیک هم براش زدی! به نظرم مساله مهم تر از این ها باشه مگر اینکه شما آدم کم حوصله ای باشی!

مطمئن باشید که کشیدن دندون آخرین راه و بدترین راهه

Saeed Dz
12-05-2012, 22:49
درود
دوستان میخواستم هزینه ی جرم گیری دندان به صورت آزاد و دولتی رو بگید و خودتون کدوم رو توصیه میکنید؟ لطفا توضیحاتی هم در مورد جرم گیری و زمان ایدال این امر (برای مثال چند ماه یکبار یا...) توضیحاتی رو لطف کنید و بگید. توضیحاتی در مورد حسن ها و معایب جرم گیری هم اگر بدید ممنون میشم و در پایان اگر پزشگی رو توصیه میکنید آدرسش رو قار بدین (ترجیحا تهران باشن).
با تشکر فراوان.

alone one
13-05-2012, 23:14
دوستان یه سوال واسم پیش اومده
فرق بین ایزو اکتیو و پرونمل سنسوداین چیه؟
سنسوداین جندین نوع خمیر دندون داره،همین pronamel یا iso-active هم چندین مدل دارن،مثلا gentle whitening سنسوداین هم با برچسب پرونمل هس و هم با ایزواکتیو!
1.میخوام ببینم فرق بین پرونمل و ایزو اکتیو در چیه و هرکدوم مناسب چه اشخاصیه؟
2.پرونمل و ایزو اکتیو چنتا مدل دارن؟
3.آیا میشه از مدل سفید کنندش روزی دوبار استفاده کرد؟
4.چون خمیردندونای سنسوداین فلوراید دارن،آیا میشه از دهان شویه استفاده کنیم؟اگه میشه چنوقت یکبار؟

مرسی واسه جواباتون
دانشمندی نیس جواب سوالای منو بدونه؟

NET DOCTOR
15-05-2012, 00:39
هزینه و یا دندانپزشک توصیه ای که اطلاع ندارم اما در مورد خود جرم گیری باید بگم که از لحاظ دندانپزشکی ، جرم گیری یک درمان مثل سایر درمان هاست که مشکلی برای فرد و دندان هاش ایجاد نمی کنه(بر خلاف عقیده عوام که فکر می کنن دندونهاشون شل میشه) بلکه در جهت سلامت دهان و دندانه

اما مثل هر درمان دیگه ای بهتر هیچ گاه تکرار نشه! یعنی بهتره هیچ وقت آدم مجددا به یه بیماری مبتلا نشه تا نیاز داشته باشه مجددا درمان بشه

لذا بهترین حالت اینه که شما مراقبت دهان و دندان خودت رو افزایش بدی تا مجددا پلاک و جرم دندانی تشکیل نشه تا نیاز به درمان نداشته باشه

NET DOCTOR
15-05-2012, 00:54
در مورد سوال 1 و 2 باید بگم که اینقدر مارک های تجاری زیاد شده که خود صاحب کارخونه هم نمیدونه کدوم مارک به چه دردی می خوره!

خودتون باید روی بسته رو بخونید و ببینید موادش با هم چه تفاوتی داره و هر کدوم برای چه افرادی توصیه شده

3-اصولا اگر خمیردندون معتبر و اصل باشه ، مقدار مواد ساینده اش باید در حد مجاز باشه و دو یا سه بار مصرف کردنش در طول روز نباید آسیبی به مینا بزنه

4-همه خمیردندان ها فلوراید دارن مگر اینکه خلافش ثابت بشه!(فقط برخی انواع کودکان نداره)
مصرف دهانشویه در کنار خمیردندان مفیده(اگرچه کمی بین علما اختلافه ! و برخی میگن مصرف دهانشویه برای افرادیکه در معرض پوسیدگی شدیدن یا ارتودنسی کردن مفیده اما برای بقیه افراد به شکل موضعی زید تاثیری نداره)
فقط در یک صورت میتونه ضرر داشته باشه که اونم حالتیه که فلوراید آب منطقه شما زیاد باشه و شما با مصرف دهانشویه دچار فلوروزیس بشی که البته اونم بعیده.لذا می تونی مصرف کنی

بسته به غلظت فلوراید 0.05 درصد که اکثرا از این نوع هستن مثل اورال بی روزی دوبار و 0.2 درصد که بهسا از این نوع هست ، هفته ای یک بار مصرف میشه

alone one
23-05-2012, 17:11
در مورد سوال 1 و 2 باید بگم که اینقدر مارک های تجاری زیاد شده که خود صاحب کارخونه هم نمیدونه کدوم مارک به چه دردی می خوره!

خودتون باید روی بسته رو بخونید و ببینید موادش با هم چه تفاوتی داره و هر کدوم برای چه افرادی توصیه شده

3-اصولا اگر خمیردندون معتبر و اصل باشه ، مقدار مواد ساینده اش باید در حد مجاز باشه و دو یا سه بار مصرف کردنش در طول روز نباید آسیبی به مینا بزنه

4-همه خمیردندان ها فلوراید دارن مگر اینکه خلافش ثابت بشه!(فقط برخی انواع کودکان نداره)
مصرف دهانشویه در کنار خمیردندان مفیده(اگرچه کمی بین علما اختلافه ! و برخی میگن مصرف دهانشویه برای افرادیکه در معرض پوسیدگی شدیدن یا ارتودنسی کردن مفیده اما برای بقیه افراد به شکل موضعی زید تاثیری نداره)
فقط در یک صورت میتونه ضرر داشته باشه که اونم حالتیه که فلوراید آب منطقه شما زیاد باشه و شما با مصرف دهانشویه دچار فلوروزیس بشی که البته اونم بعیده.لذا می تونی مصرف کنی

بسته به غلظت فلوراید 0.05 درصد که اکثرا از این نوع هستن مثل اورال بی روزی دوبار و 0.2 درصد که بهسا از این نوع هست ، هفته ای یک بار مصرف میشه

مرسی رفیق
جوابات بهم کمک کرد اما قانعم نکرد
مخصوصا سوال اولم ولی بازم مرسی

XirowN
21-07-2012, 00:13
دوستان سلام !
یک سوال !
من روزنه سیگار میکشم اونم به تعداد بالا
و هر روز صبحم مسواک میزنم ولی به وسطای روز که میرسه دندونای من جرم میگیره !
آیا راهی هست برای حل این مشکل ؟!

ruzbeh1
03-09-2012, 12:59
با سلام،من بعضی موقعها زمانی که غذاهایی مثل سیب می خورم یا مسواک که می زنم از لثه هام خون می آد،یکی به من گفته بود وقتی که لثه ها خون می آد از خوردن غذاهای سرخ شده پرهیز کنم،می خواستم سوال کنم همچین چیزی درست هستش یا نه؟مگه غذاهای سرخ شده با روغن ، با لثه خونی برخورد داشته باشه خطری ایجاذ می کنه که از خوردن این غذاها پرهیز کنم؟با تشکر

morsadr
03-09-2012, 16:47
با سلام،من بعضی موقعها زمانی که غذاهایی مثل سیب می خورم یا مسواک که می زنم از لثه هام خون می آد،یکی به من گفته بود وقتی که لثه ها خون می آد از خوردن غذاهای سرخ شده پرهیز کنم،می خواستم سوال کنم همچین چیزی درست هستش یا نه؟مگه غذاهای سرخ شده با روغن ، با لثه خونی برخورد داشته باشه خطری ایجاذ می کنه که از خوردن این غذاها پرهیز کنم؟با تشکر

همچین مطلیی پایه علمی ندارد .
حساس بودن لثه ها و عفونتهای دهان و دندان می تواند باعث این مطلب بشوند . البته کمبود بعضی ویتامینها مانند ویتامین C هم مطرح می شود

NET DOCTOR
19-09-2012, 05:19
دوستان سلام !
یک سوال !
من روزنه سیگار میکشم اونم به تعداد بالا
و هر روز صبحم مسواک میزنم ولی به وسطای روز که میرسه دندونای من جرم میگیره !
آیا راهی هست برای حل این مشکل ؟!
جرم چیزی نیست که صبح با مسواک زدن نباشه و ظهر باشه!
اصولا منظور از جرم تشکیل یه لایه از میکروبهاست که محکم به سطح دندون چسبیدن و کلسیفیه (معدنی) شدن که این فرآیند چندین هفته یه حتی ماه طول می کشه
احتمالا منظورتون تشکیل پلاک هست
به هر حال در افراد سیگاری احتمال تشکیل پلاک و متعاقب اون جرم بسیار بالاتر از افراد عادیست
راه حلی جز رعایت بهداشت بیشتر هم نداره
یعنی شما به دست خودت داری یه عامل مستعد کننده جرم رو اضافه می کنی به سیستم دهنی
پس از طرف دیگه برای جبرانش باید بیشتر زحمت بکشی
راه دیگه ای هم نداره و محصولات عرضه شده در بازار تبلیغی هستن و ممکنه به دندونات هم صدمه بزنن

WOLF PACK
20-09-2012, 01:54
دوستان سلام.اصولا کشیدن دندون های عقل کار درستیه؟؟اگه اره چرا؟؟

AliROCK
20-09-2012, 02:17
دندون عقل به یه درد میخوره اگه شما دندون کرسی رو بکشی دندون عقل این قابلیت رو داره که حرکت کنه و جایگزین کرسی بشه(مدت زمان زیادی لازم هست)
اصولا برای کشیدن این دندان باید دلیل منطقی داشته باشید و توصیه نمیشه
مثل فشار به دندانهای دیگه یا ناقص رشد کردن دندون عقل و در نیومدن از لثه که من این مشکلو دارم و باید جراحی بشه
ولی اصولا تا سن 25 سالگی مشخص میشه که چه کار باید با این دندان کرد چون یا خراب میشه چون عقب هست خوب مسواک زده نمیشه یا ناقص در میاد یا فشار وارد میکنه به دندونا.

ms368
20-09-2012, 08:21
البته هیچ کس تا عکس نگیره نمیتونه ادعا کنه که دندون عقلش دراومده و مشکلی واسش بوجود نمیاد
از اونجایی که توی خونواده خودم و فامیل تحقیق کردم ، متوجه شدم بالای 60 درصد پسرا دندون عقلشون نهفتس و اصلا خبر نداشتن تا موقعی که عکس گرفتن ( عکس کامل )
+
یکی از دندون های عقل خودم که حدود 1.5 ماه پیش جراحی کردم
دندون عقل معمولا خیلی مشکل سازه و میتونه به راحتی به دندونای مجاور صدمه بزنه و یا در اثر فشار زیاد دندونارو کژ کنه ، و حتی میتونه کار جراح رو سخت کنه،
چون دندون عقلی که کژ در میاد ( مثال عکس زیر ) به راحتی نمیشه با انبر کشیدش و نیاز داره با دریل ( نمیدونم اسمش چیه ) به چند تکه تبدیل شه ( لینک زیر ) تا کار جراح رو آسون کنه
البته یه نکته دیگه هم بگم ، خیلی از دندون پزشکای معمولی نمیتونن بعضی از دندونای عقل رو جراحی کنن و معمولا ارجاع میدن به متخصصای جراحی دندون مثله استاداهای دانشکده های دندونپزشکی
هزینش توی شیراز تا 1.5 ماه پیش حدودا 160 بود ( دانشکده دندونپزشکی )
البته شاید دندون من و رفقام مشکل ساز بوده که ارجامون دادن اونجا :دی

ps: تمامی مطالب تجربی هستن
موفق باشید

M.Amorous
27-09-2012, 10:26
سلام دوستان.
ببخشید من دو تا دندون جولییم (بالا) وقتی با دندون های پایینی بهشون یکی فشار میارم احساس می کنم یکم تکون میخورن !!! :18:
حالا موندم خودش باید همین طوری باشه یا دندونم میخواد بیوفته؟!!!!!

مرسی دوستان.

AliROCK
30-09-2012, 02:25
فشار برا چی میدی حالا برو دندون درست رو ناقص کن...
اگه یکم نا محسوس تکون میخوره موردی نیست اگه عین دندون شیری که داشتی جوونیات لق وزنه فاتحه
در ضمن دوباره میگم فشار نده این کارو بعضی ها هم که دندون رو عصب کشی میکنن انجام میدن که همین کار باعث درد میشه کلا فشار نده در هر مواردی حساسیت به خرج نده:46:
خونه اخرش اینه میکنی برات قالب میگیره دندون میکاره کاریش نمیشه کرد با این تغذیه افتضاحی که ما ها داریم همین میشه

alan wake
30-09-2012, 10:24
سلام دوستان چند وقتیه موقع خوردن غذا فکم (سمت چپ,زیر گوشم) صدا تق تق مانندی میده! این در حالیکه اگه چانم رو ببرم سمت چت و بیارم پایین گیر میکنه فکم و دیگه نمیتونم پایین تر ببرم. کسی تا حالا همچین مشکلی داشته؟ به خاطر چی میتونه باشه؟ ممنون

NET DOCTOR
02-10-2012, 06:40
سلام دوستان چند وقتیه موقع خوردن غذا فکم (سمت چپ,زیر گوشم) صدا تق تق مانندی میده! این در حالیکه اگه چانم رو ببرم سمت چت و بیارم پایین گیر میکنه فکم و دیگه نمیتونم پایین تر ببرم. کسی تا حالا همچین مشکلی داشته؟ به خاطر چی میتونه باشه؟ ممنون

البته نمیشه اینجوری کاملا قضاوت کرد چون افراد با هم متفاوتند.ممکنه شما کمی وسواسی باشید و کلا مشکلی در کار نباشه یا برعکس خیلی بیخیال باشید و الان مشکل در مراحل پیشرفته باشه
بهتره به یه دندانپزشک(ترجیحا جراح فک و صورت) مراجعه کنید چون سایر همکاران و رشته ها از این مشکلات کمتر سررشته دارن

احتمالا مشکل از مفصل تمپورومندیبولر (TMJ) شماست

ضمنا مشکلات این مفصل هر چه سریعتر درمان بشن بهتره و با گذشت زمان مشکل پیچیده تر میشه و به درمان کمتر جواب میده لذا حتما مراجعه کنید که اگر واقعا مساله ای باشه سریعتر رفع بشه

alone one
24-11-2012, 17:18
آقا اسپره خوشبو کننده دهان هست؟

sssaaajjjad
03-12-2012, 18:40
دهان من بو مي ده البته نه هميشه

صبح افتضاحه
از نامزدم خجالت مي كشم چه كار كنم؟ تو رو خدا كمكم كنيد

:41::sq_21:

alone one
03-12-2012, 20:42

صبح افتضاحه

سوال منم هس
بجز مسواک زدن دیگه چه راهیو پیشنهاد میدین؟

Sayam
06-12-2012, 01:35

صبح افتضاحه

سوال منم هس
بجز مسواک زدن دیگه چه راهیو پیشنهاد میدین؟

در مورد بوی بد دهان ممکنه مشکل از دهان و دندانتون نباشه و مربوط به معده باشه یا از حلق و لوزه‌ها و سینوس‌ها و...

اگر مطمئنید که مربوط به دندانها هستش مسواک و نخ دندان به طور مرتب کافیه و در صورت تمایل از دهانشویه ها هم می‌تونید استفاده کنید + آدامس.

alone one
06-12-2012, 01:57
فرض بر این میگیریم که مشکل از دندان ها نباشه و به نظافتشون کامل رسیدگی شده،اسپره واسه بوی بد دهان هس؟
من فک کنم تو شبکه های خارجی قبلا تبلیغاتشو دیدم

hoomi_gta
06-12-2012, 13:15
دوستان یه سوال. من دیروز رفتم دندون پر کنم هر چی تزریق مسکن زد نه دندونم نه لبم نه دهنم سر نشد. 4 تا شات زد فایده ای نداشت آخرشم هم بیخیال پر کردن شد. 1 هفته قبلش دندون پر کرده بودم با 2 تا شات بی حس بی حس شدم. جای نگرانی هست؟ چه دلایلی میتونه داشته باشه بی حس نشدن؟ دکتره که گفت طبیعیه ولی کنجکاو شدم بدونم چرا اینجوری میشه

sssaaajjjad
12-12-2012, 01:07
فكر مي كنم از معدمه راه حلي ندارين؟ صبح ها خيلي بده. بعد عروسي چي ميشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:41:

AliROCK
13-12-2012, 15:43
فكر مي كنم از معدمه راه حلي ندارين؟ صبح ها خيلي بده. بعد عروسي چي ميشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:41:

فلفل سیاه مصرف کنید شب قبل روی من که جواب داد
احتمالا باکتری های معده هستن

senaps
16-12-2012, 13:32

منم این مشکل رو دارم....
اوایل به این صورت بودش که موقع جویدن غذا یه تقه‌ای می‌کرد که واقعا باعث خجالتم می‌شد و همه‌ی خونواده هم می‌شنیدن...!!!
اما بعدا ها(دو سه ماه!!!!!!) یه سری داشتم غذا میخوردم، دهنم رو که باز کردم اون محل(اخرین قسمت از فک سمت راست که محل اتصال فک بالا و پایینه؟!!) یه تقه‌ی خفن کرد و از اون زمان تا حالا گاهی پیش میاد که نمی‌تونم دهنم رو برای داخل کردن قاشق باز کنم!! چون مقطعیه و از دکتر و دکتر رفتن خوشم نمیاد نرفتم!!(اخرین باری که دکتر رفتم 83 بوده! البته چند باری من رو دکتر بردن که قضیه‌اش فرق میکنه!!!!)

حالا بدبختیم اینه که تازگی ها، بعد از خوردن غذا، سریعا دهنم بو میده و (هر غذایی) مسواک هم میزنم ولی تاثیری نداشته.... ضمن اینکه دندون های عقل دو طرف هم در اومده که نصف هستن دوتاشون!! یعنی نصفشون بیرون از اون لثه هستش نصف دیگه‌اش که به سمت داخل دهانه داخل مونده!!!! احساس میکنم که ذرات خوراکی و.... میرن اونجا جمع میشن و بو میده.... که گاهی با خوردن یه لیوان اب حل میشه...
میخوام برا این مشکل برم دکتر... ولی فک کردم بهتر باشه ادامه‌ی مسئله رو به این دوستمون بگم و اگر کس دیگه‌ای اینجا تجربه‌ی مشابهی داره به من هم بگه که ببینم چی شده و چیکار کردم با دهنم....

توضیح اینکه من یه بار خواستم ادای یه بنده‌ی خدایی رو در بیارم! دهنم رو زیاد باز کردم که اون قسمت یه تقه کرد!!!!

میشه اینو کمی باز کنین که ماجراش چیه؟!

sssaaajjjad
17-12-2012, 16:47
احتمالا باکتری های معده هستن

ميشه بيشتر توضيح بدي؟فلفل رو هر روز بخورم؟ معدم درد نمي كنه؟:n28::n04::24::sq_21:

sssaaajjjad
18-12-2012, 03:09
دوستان كمكم كنين از اين بو راحت شم همسرم زياد طرفم نمياد خيلي عذاب مي كشم زياد به روش نمياره ولي ميترسم در دراز مدت اثرات بدي بذاره:42::sq_3:

AliROCK
18-12-2012, 15:49
ميشه بيشتر توضيح بدي؟فلفل رو هر روز بخورم؟ معدم درد نمي كنه؟:n28::n04::24::sq_21:

فلفل میکروب کش طبیعی هست هیچ عارضه ای هم ایجاد نمیکنه حتی برای ارتباط جنسی هم مفید هست
نیازی نیست هر روز بخوری هفته ای 2 یا 3 بار کافیه
من دهنم بو میداد منتها مشکل اینه که دندون عقلم تو لثه هست و غذا گیر میکنه و بو میگیره با مسواک هم در نمیاد فقط با خلال دندون در میاد استفاده از نخ و خلال هم برای رفع بوی دهان کمک کنندست یه تیکه کوچیک اگر روزها بمونه بوی بدی میگیره اگر از معده باشه که فلفل رفعش میکنه که من این مشکل رو هم داشتم الان رفع شده به اندازه فلفل مصرف کن نه اونقدر که معده ناراحت شه نه کم دیگه این دست خودته چه قدر میتونی بخوری

senaps
18-12-2012, 18:19
فلفل باعث عرق کردن زیادی میشه!

AliROCK
19-12-2012, 13:52
خب بشه مگه چیه عطر بزن lol

dr_data_13
21-12-2012, 17:56
دوستان يه خوشبو كننده هايي هست كه مثل يه تيكه كاغذه ميذاري رو سقف دهن آب ميشه و دهن بوي اونو ميگيره.اسمشون چيه و از كجا ميشه تهيه كرد؟براي بوي بد دهن اول صبح بعد از مسواك خوبه به نظرتون؟چون الان آدامس مصرف ميكنم اگه اينا باشه بهتره چون ديگه دهن آدمم نميجنبه همش!

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2

alone one
05-02-2013, 01:11
آقا این روکشایی که واسه پر کردن دندون استفاده میننو میشه بعدا سفید کرد؟
واسه من یکیشو طوسی گذاشته ضایس!

Saeed Dz
05-02-2013, 01:24
آقا این روکشایی که واسه پر کردن دندون استفاده میننو میشه بعدا سفید کرد؟
واسه من یکیشو طوسی گذاشته ضایس!
اون طوسی اثر پر شدگیه و بله میتونی روکشش کنی. خود روکش هم بعداز مدتی کیفیتش رو از دست میده و دوباره نیاز به روکش داره و نگران نباش آقای خوش تیپ.

SevenCity
05-02-2013, 08:21
یه سری جرمهای سفت و زبر در طوق دندونم شکل گرفته دندونی که عصب کشی شده
دو سه ماهی میشه بطور مرتب مسواک میزنم اما چندین سالی بود که نمیزدم!
جدیدا متوجه شدم که در اون ناحیه اگر مسواک رو محکم بکشم خون میاد، هرازگاهی باخوردن چیزهای سفت هم لثه هام درد خفیفی میگیرند
میخواستم بدونم بدون مراجعه به پزشک وتمیز نگه داشتن دهان امکان رفع این مشکل هست یا خیر

alone one
05-02-2013, 13:33
جدیدا متوجه شدم که در اون ناحیه اگر مسواک رو محکم بکشم خون میاد، هرازگاهی باخوردن چیزهای سفت هم لثه هام درد خفیفی میگیرند
میخواستم بدونم بدون مراجعه به پزشک وتمیز نگه داشتن دهان امکان رفع این مشکل هست یا خیر

داداش برو هرچن وقت یه بار یه سری به دکتر بزن،مثلا من واسه جرمگیری رفته بودم اما دکتر گفت یکی از دندونات پوسیدگی سطحی داره و واسه پیشگیری واسم پر کرد،شمام برو احتمالا نیاز به جرم گیری داری
ببخشید بین اساتید نظرمو گفتم،چون تجربه شخصی داشتم

Saeed Dz
05-02-2013, 14:19
همونطور که دوستمون گفت جرمه و باید بری دندان پزشک چون هم باعث میشه دندونت لق بشه و هم برای لثه اصلن خوب نیست.

havzhini
12-03-2013, 15:45
من میخوام از چسب یا ژل سفید کننده دندان استفاده کنم
کسی میتونه راهنمایی کنه چه مارکی خوب هست و بهتر اثر میزاره
لطفا کسایی که استفاده بگن بگن چه مارکی خوبه برای سفید کردن دندان

a1_star1
23-12-2013, 19:59
سلام از دوستن مشهدی کسی کلینیک ویزه دانشگاه فردوسی رفته؟
از لحاظ رعایت بهداشت قابل اعتماد هست؟
کدوم دکترش تو کار عصب کشی یا پر کردن دندان بهتره مرسی

Hossein_128
21-10-2014, 23:49
سلام

ببخشید میخواستم دو تا از دندان های کشیده شده ام رو بریج کنم. حالا این روکشی که روی دندان های پایه کشیده میشه باعث پوسیدگی و سیاه شدن دندان های پایه نمیشه؟؟

باعث نمیشه دندان ها زودتر از بین برن؟؟

مثلاً اینکه دیگه هوا به دندان ها نمیرسه این مشکلی نداره؟

ممنون

laxer
23-10-2014, 00:43
سلام

ببخشید میخواستم دو تا از دندان های کشیده شده ام رو بریج کنم. حالا این روکشی که روی دندان های پایه کشیده میشه باعث پوسیدگی و سیاه شدن دندان های پایه نمیشه؟؟

باعث نمیشه دندان ها زودتر از بین برن؟؟

مثلاً اینکه دیگه هوا به دندان ها نمیرسه این مشکلی نداره؟

ممنون

جواب هر سه سوال خیر.

pc-game
23-10-2014, 00:45
سلام
دندونی که سیاه شده و نصفش شکسته اما دردی نداره ، باید کشیده بشه ؟ اگه همین طوری بمونه داخل دهان مشکلی درست میکنه ؟
در مورد دندان عقل چطور ؟ اگه سالم در بیاد و رشد کنه نیازی به کشیدنش هست یا نه ؟

golagha
23-10-2014, 01:11
سلام دوستان
اگر لثه های یک نفر به سمت ریشه دندان آمده باشه ( احتمالا به خاطر حساس شدن آنها در اثر نادرست مسواک زدن است) و
پایه دندانها که خارج لثه قرار گرفته در حال پوسیده شدن باشه (سیاه نشده اصلا ولی مینای دندان در حال خورده شدن است)
راه حل چیست؟
خیلی ممنونم

laxer
23-10-2014, 01:39
سلام دوستان
اگر لثه های یک نفر به سمت ریشه دندان آمده باشه ( احتمالا به خاطر حساس شدن آنها در اثر نادرست مسواک زدن است) و
پایه دندانها که خارج لثه قرار گرفته در حال پوسیده شدن باشه (سیاه نشده اصلا ولی مینای دندان در حال خورده شدن است)
راه حل چیست؟
خیلی ممنونم

دندانپزشک! :n06:

سلام
دندونی که سیاه شده و نصفش شکسته اما دردی نداره ، باید کشیده بشه ؟ اگه همین طوری بمونه داخل دهان مشکلی درست میکنه ؟
در مورد دندان عقل چطور ؟ اگه سالم در بیاد و رشد کنه نیازی به کشیدنش هست یا نه ؟

بله دوست عزیز درستش اینکه دندونی که زمینه عفونت دارد رو بکشید تا عفونت های بعدی در داخل دهان منتشر نشه.
سوال دووم رو هم متوجه نشدم.

golagha
23-10-2014, 01:43
دندانپزشک! :n06:

بله دوست عزیز درستش اینکه دندونی که زمینه عفونت دارد رو بکشید تا عفونت های بعدی در داخل دهان منتشر نشه.
سوال دووم رو هم متوجه نشدم.

ممنونم. ولی منظورم این بود که دندانپزشک چه را حلی میده؟ یعنی با دندان چکار میکنه؟
ضمنا این سوال دوم را که جواب دادید برای اون دوست عزیز. خواستم بدونم منظور از عفونت یک دندان شکسته چیه؟

laxer
23-10-2014, 02:18
ممنونم. ولی منظورم این بود که دندانپزشک چه را حلی میده؟ یعنی با دندان چکار میکنه؟
ضمنا این سوال دوم را که جواب دادید برای اون دوست عزیز. خواستم بدونم منظور از عفونت یک دندان شکسته چیه؟
دندانپزشک یا لثه رو ترمیم میکنه یا پیشنهاد پیوند لثه میده.

شانس درگیری مینای دندانی که شکسته و سیاه هم شده برای عفونت های باکتریایی بسیار زیاد است. (ورود باکتری ها به مراکز عمیق دندانی و التهابات بعدی ریشه دندان)
این نوع عفونت ها معمولا" اگر زود درمان نشن بسیار مشکل ساز هستند.

رومنس
24-10-2014, 19:38
یک کلینیک مجهز و تمیز با پزشکان مجرب در تهران معرفی کنید.

جایی که بشه با اطمینان خاطر بیشتری رفت.(حوصله تقلبی بودن مواد بی حسی و پرکننده و...... ندارم.)

EhsanCPU
05-09-2016, 00:56
سلام دوستان
دندانی که چند سال قبل عصب کشی شده و روکش شده بعد از چند سال یکدفعه درد شدید گرفته به طوری که با کوچکترین فشاری در جویدن غذا یا فشار دست روی اون درد بسیار شدیدی میگیره
و ضمنا در حالت عادی هم دردش مداوم هست و حتی با مصرف ژلوفن هم دردش پابرجاست به نظرتون علتش چیه ؟

EhsanCPU
05-09-2016, 12:03
سلام دوستان
دندانی که چند سال قبل عصب کشی شده و روکش شده بعد از چند سال یکدفعه درد شدید گرفته به طوری که با کوچکترین فشاری در جویدن غذا یا فشار دست روی اون درد بسیار شدیدی میگیره
و ضمنا در حالت عادی هم دردش مداوم هست و حتی با مصرف ژلوفن هم دردش پابرجاست به نظرتون علتش چیه ؟

رفتم پیش یه دکتر دندانپزشک با تجربه گفت دندانپزشک قبلی بعد از عصب کشی فراموش کرده انتهای ریشه را ببنده و روکش کرده به این علت و بی توجهی دندانپزشک انتهای ریشه چرک کرده و باعث درد شدید شده
به خاطر حماقت دندانپزشک قبلی باید این همه درد کشید و دندان را از نو با هزینه بسیار بالا دوباره عصب کشی و روکش کرد...:n15: