PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل روشن نشدن کامپیوتر (مانیتور)

mohsen19x
18-02-2012, 14:39
سلام دوستان

جدیدا مشکلی عجیب و بی سابقه برام اتفاق افتاده . وقتی کامپیوتر را روشن می کنم کیس روشن میشود ولی مانیتور روشن نمیشه .

بعد اگه دکمه پشت پاور رو بزنم (یا از برق بکشم ) درست میشه .ولی دوباره که حاموش روشن می کنم مانیتور روشن نمیشه . لطفا راهنمایی کنید چکار کنم درست بشه ...

urumchi
18-02-2012, 15:51
منم همین مشکل رو دارم

راه حلی هم براش پیدا نکردم

فقط متوجه شدم یکی از پینهای برق پشت مانیتور که 3 تا هستن یکیش کمی بداخل فرورفته و احتمالا مشکل از اونه

mohsen19x
18-02-2012, 20:31
کسی نمی دونه چکار باید کرد

فکر نکنم مشکل از مانیتور باشه چون من مانیتور راهم جدا کردم ولی باز بار دوم مادربورد بوق روشن زدن نمی زنه ......

EXTREME
19-02-2012, 01:07
پس با این تفاسیر مانیتور و کابل دیتا سالمه
اول از همه بایوس مین رو دیفالت کنید
جای رم رو عوض کنید اسلات های رم رو عوض کنید و با یک رم دیگه تست کنید
با یک پاور دیگه سیستم رو تست کنید
اسلات گرافیک رو تمیز کنید و با یک گرافیک دیگه تست کنید
فن سی پی یو رو چک کنید
درست نشد مشکل از مین است که اگه دیباگر داشته باشین بهتون میگم مشکل از کجاست

mohsen19x
19-02-2012, 02:18
اول از همه بایوس مین رو دیفالت کنید. این چی هست و باید اصلا چکار کرد؟

مشکل از فن سی پی یو و گرافیک ور م و پاور هم احتمالش کمه .

دیباگر چی هست
؟

شاید چند روز نباشم ولی شما جواب بدین. مرسی

mohsen19x
19-02-2012, 02:23
البته بازم بگم . وقتی کامپیوترو از برق میکشم یا دکو پشت پاور رو میزنم مشکل حل میشه...اما وقتی که shut downمیکنم وقتی میخوام روشن کنم دیگه مانیتور روشن نمیشه ..

EXTREME
19-02-2012, 10:21
البته بازم بگم . وقتی کامپیوترو از برق میکشم یا دکو پشت پاور رو میزنم مشکل حل میشه...اما وقتی که shut downمیکنم وقتی میخوام روشن کنم دیگه مانیتور روشن نمیشه ..
برای دیفالت کردن بایوس سیستم رو خاموش کنید از برق بکشین باتری مین رو دربیارین و دوباره جا بزنید
موارد ی که گفتم برای اینکه بخواین تست کنید باید قطعه داشته باشین

esi6
09-03-2012, 22:26
من هم تقریبا مشکل شما رو دارم و بعد از روشن کردن صدای فن های داخل کیس شنیده میشه ولی روشن نمی شه
می خاستم بدونم اگه مشکل از مادربرد باشه آیا میشه تعمیرش کرد یا نه لطفا اگر کسی چیزی می دونه راهنمایی کنه.

tmehdis
29-11-2012, 14:19
من هم مشکلی اینچنینی دارم گرافیک را عوض کردم مانیتور را عوض کردم پاور را عوض کردم سی پی یو را عوض کردم فن را عوض کردم تا اینکه مادربورد رو عوض کردم متوجه شدم مال مادربرد هست حالا به طور کامل مشکل سیستم را می گم هنگامی که به هر نحوی سیستم ریستارت بشه هرگز مانیتور روشن نمی شه و باید حتما دکمه خاموش شدن کیس را نگه دارم تا کیس خاموش بشه و بعد مجددا روشن کنم باز هم مشکل وجود داره و اونم اینه که حتی با اینکار هم از 10 بار 4 بار مانیتور روشن نمی شه موس هم همینطوریه چراغش خاموش می شه و کار نمی کنه تا اینکه عمل بالا چند باری تکرار بشه که البته این عمل باعث شده تا حالا 5 بار پاورم رو عوض کنم خواهش می کنم اگه کسی بلده راهنمایی کنه در ضمن تنظیمات بایوس هم به طور کامل و دقیق برسی شده و حتی ریست هم شده

deaco0la
06-01-2013, 18:36
درود
مشکل من هم عین طراح سواله:n11: