PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 回回回回回 سومین مسابقه ی عکاسی [ موضوع : ماکرو ]

ELSIN
17-02-2012, 22:37
سلام دوستان

سومین مسابقه رو با موضوع ماکرو شروع میکنیم

قوانین:

1- عکس ها حتما باید دارای اگزیف (exif) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) باشند (عکس بدون اگزیف توی مسابقه شرکت نمیکنه)

2-اندازه عکس : ضلع بزرگ 900 پیکسل باشه

3-حجم عکس مهم نیست ، سعی کنید با کیفیت بفرستید ، خودم حجمشون رو کم میکنم

4- عکس ها بدون اسم یا لوگو باشند

5-عکسها فقط به صورت پست خصوصی برای بنده فرستاده بشوند

6-هر شرکت کننده می تواند فقط و فقط یک تصویر را برای شرکت در مسابقه ارسال نماید ، مهم نیست قبلا عکس جایی نمایش داده شده باشه ( فقط مال خودتون باشه :31: )

7- مهلت ارسال اثار از 90/11/28 (جمعه) تا 90/12/5 (جمعه) هست

8- پس از اتمام مهلت ارسال آثار ، تمامی عکسها در یه تاپیک اتچ میشه و توسط نظرسنجی که یک هفته هست عکس برتر انتخاب میشه

اگر سوالی داشتین تو همین تاپیک بپرسید

موفق باشید :10::11:

خوب نظر سنجی این مسابقه هم تموم شد
از دوستان تشکر میکنم برای شرکت توی مسابقه و نظر سنجی بهترین عکس ماکرو

برنده ها :

مقام اول : عکس شماره 1 با 26 رای از امین عزیز (amin khan ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) )
ایول امین خان ، تبریک میگم اول شدنت رو :11:

مقام دوم : عکس شماره 4 با 25 رای از محمد عزیز (a.g g.a ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
محمد جون مبارکت باشه :10:

مقام سوم : عکس شماره 14 با 24 رای از محمد عزیز (Spak ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
مبارک باشه محمد عزیز ، خیلی عکست ماکروه :10:

اینم لیست نفراتی که شرکت کرده بودند

1- amin khan
2- mehr film
3- Aless
4- a.g g.a
5- GiggleClub
6- Nocturne
7- Samet-22
8- gale5267
9- x_enrique_1818
10- abera
11- worldm
12- hadi h
13- AliSub
14- Spak
15- keykavoos
16- rostamiani
17- PersiAndroid
18- msaeedd
19- ELSIN
20- s.hossein45

تشکر از همه دوستان که باعث دل گرمی هستند :40:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ELSIN
17-02-2012, 22:45
عکاسی ماکرو

عکاسی ماکرو به نوعی عکاسی گفته می شد که در آن تصویر اشیا بزرگتر از اندازه واقعی شان، با نسبتی بزرگتر از 1:1 گرفته می‌شود.
در عکاسی ماکروی واقعی باید فاصله بین لنز تا صفحه تصویر از فاصله لنز تا سوژه بیشتر باشد. در دوربین های فیلمی عکاسی ماکرو نیاز به مبدل های ماکرو یا حلقه های لنز ماکرو دارد. لنز های ویژه ماکرو معمولا گرانتر از سایر لنزها هستند و مخصوصا برای نزدیک شدن زیاد به سوژه و جلوگیری از تغییر شکل تصویر طراحی شده اند. بعضی از لنزهای تله فتو نیز دارای قابلیت ماکرو می باشند که با ترکیب اپتیکی ویژه ای که دارند می توانند در شرایط بسیار نزدیک به سوژه نیز روی آن فوکوس نمایند.
یکی از مزایای دوربین های دیجیتال این است که بیشتر آنها قادر به عکاسی ماکرو با کیفیت خوب می باشند. در بعضی از انواع این دوربین ها تا حد بسیار زیادی می توانند به سوژه نزدیک شوند، ولی در بعضی دوربین های دیگر از زوم برای پر کردن کادر و بزرگ کردن سوژه استفاه می شود. بطور کلی در عکاسی ماکرو، سرعت شاتر بسیار پایین است و استفاده از یک پایه محکم برای عکاسی ایده بسیار خوبی است. بعلاوه عکس گرفتن با استفاه از تایمر دوربین از لرزیدن دوربین و خراب شدن عکس جلوگیری می شود.

نماهای بسیار نزدیک معمولا بسیار جالب و نیز مفید می باشد. در عکاسی ماکرو جزئیاتی از شیئ دیده می شود که با چشم معمولی نمی توان دید.

یک سکه ایتالیایی 1863

یک تمبر ژاپنی با دید کاربردی تر عکاسی ماکرو برای ثبت تصویر اشیاء ارزشمندی نظیر سکه‌ها، جواهرات یا تمبرها بکار می‌رود. دیگر استفاده عکاسی ماکرو در صنعت است که برای بازرسی و کنترل کیفیت از آن استفاده می‌شود، همچنین صنعت بیمه برای ثبت تصویر اجزاء ارزشمند دستگاهها از این تکنیک استفاه می کنند. بطور کلی نمای درشت و نزدیک اشیاء می‌تواند کاربردهای بسیار متنوعی داشته باشد. همانطور که قبلا ذکر شد تصویر نمای نزدیک یک شیء معادل نگاه کردن به آن شیء با ذره بین است. جزئیاتی که بطور معمول قابل دیدن نیستند ناگهان بیرون می زنند و زیبایی‌ها یا زشتیهای نهفته جسم به چشم می‌آیند. برای مثال گلها برای این عکاسی سوژه بسیار جالبی می‌باشند. دو چالش مهم در عکاسی ماکرو عبارتند از: باریکی عمق میدان بخاطر نزدیکی زیاد لنز به سوژه و دیگر سختی نورپردازی جسم بگونه‌ای که روی آن سایه نیفتد. در ادامه بحث به این دو موضوع می‌پردازیم.

عمق میدان
همانطور که می‌دانید عمق میدان به محدوده درست فوکوس شده تصویر گفته می شود. عمق میدان بیشتر تحت تاثیر دیافراگم لنز می‌باشد. دیافراگم کوچک (عدد f بزرگتر) عمق میدان بزرگتری از دیافراگم بزرگ (عدد f کوچکتر) دارد. با دوربین‌های جمع و جور که امکان تعویض لنز وجود ندارد ترکیب دوربین و لنز در تعیین میزان حداقل نزدیکی به سوژه مهم می‌باشد. بعلاوه بیشر دوربین های کوچک امکان انتخاب دیافراگم را به استفاده کننده نمی‌دهند. بنابر این اگر سوژه بخوبی روشن نشده باشد احتمالا دوربین دیافراگمی باز را انتخاب نموده و عمق میدان را کاهش خواهد داد. در بسیاری از حالات ناحیه شارپ تصویر از چند میلیمتر تا تقریبا 10 سانتیمتر خواهد بود.

خط قرمز ناحیه کانونی تصویر و نوار سبز محدوده فوکوس (عمق میدان) را نشان می دهد.

مساله کوچکی عمق میدان ایجاب می کند که سوژه و دوربین حتما موازی هم باشند. (عکس بالا) با اطمینان از موازی بودن سوژه و دوربین تا حد ممکن می توان مطمئن شد که عمق میدان در تصویر یکنواخت باقی می‌ماند.
با لنزهایی که معمولا در دوربین‌های کوچک استفاده می‌شوند، ایجاد اعوجاج در نماهای نزدیک موضوعی مهم می‌باشد. تغییرات ایجاد شده توسط لنز مانند انحنای گوشه‌ها به درون و برآمدگی میانی تصویر از مشکلات معمول می‌باشند. اگر تغییر شکلی در عکسهای ماکرو دوربینتان دیدید نشانه وجود نقص در دوربینتان نیست، بلکه به معنی این است که این لنز برای عکاسی ماکرو طراحی نشده است. برای پنهان کردن مشکل از خط‌های واضح صاف افقی و عمودی در ترکیب بندی عکستان پرهیز نمایید و یا از تغییر شکلهای نرم افزاری برای تصحیح عکس استفاده نمایید. عکاسی ماکرو و نماهای بسیار نزدیک معمولا باعث تغییر شکلهای پرسپکتیو شبیه لنزهای واید می‌شود. استفاده از این خاصیت برای ایجاد حالات خاص در عکس ترفند خوبی است.

قطعات کوچک مقوای سفید و یک آینه برای روشن کردن سوژه مورد استفاده قرار گرفته‌اند. دوربین با استفاده از سه پایه ثابت شده است.

نورپردازی
چالش دوم درعکاسی ماکرو برای عکاس ایجاد نورپردازی مناسب برای سوژه است. این کار بخصوص هنگامی که دوربین به سوژه بسیار نزدیک باشد خیلی مشکل است. معمولا از فلاش نمی توان بطور موثری استفاده کرد، چون یا باعث تغییر رنگ عکس می‌شود و یا به احتمال زیاد باعث زیاد شدن بیش از حد نور بخاطر نزدیکی زیاد به سوژه می‌شود. در چنین حالاتی بهترین کار این است که فلاش را خاموش کرده و زحمت تهیه منبع نور مناسبی را بخود بدهید!
در هوای آزاد از نور خورشید و چند تکه آینه کوچک به عنوان منعکس کننده می توان برای حذف سایه‌های ناخواسته استفاده نمود. در محل سربسته نیز می توان با استفاده از لامپهای معمولی و بازتابنده‌های ساده به نتایج خوبی رسید. توجه کافی داشته باشید که ممکن است بخاطر حذف زردی نورهای تنگستن مجبور باشید تصحیح رنگ و تراز سفیدی مناسبی را در تصویر ایجاد نمایید. اگر آینه در دسترس نباشد یک تکه مقوای سفید نیز خوب است و نور را بطور مات بر روی سوژه بازمی‌تاباند. راه دیگر این است که یک مقوا را با فویل‌های آلومینیومی بپوشانید تا بازتابندگی آن را بالاتر ببرید. اگر لازم بود می‌توان برای توزیع یکنواخت‌تر نور روی سوژه از بازتابنده های بیشتری استفاده نمود.

این گل با استفاده از نور طبیعی روشن شده است. با مقواهای سفید نور پخش شده و سایه‌های تند حذف می شود. اگردوربین شما لنز زوم دارد شما مجبور نیستید دوربین را زیاد به سوژه نزدیک نمایید . این امکان بخصوص در زمانی که امکان نورپردازی درست تصویر وجود ندارد بسیار مفید است و زوم اپتیکال به شما اجازه می دهد تا دوربین را عقب ببرید و سوژه را براحتی نور پردازی نمایید و هنوز هم یک عکس تمام کادر داشته باشید. هنگامی که از زوم برای نزدیک کردن عکس استفاده می کنید استفاده از سه پایه و یا هر وسیله دیگر برای حذف لرزشهای دست یادتان نرود. دوربین دیجیتال یکی از بهترین راههای گرفتن عکسهای ماکرو است. بعضی دوربین ها می توانند در حد یکی دو سانتیمتر به سوزه نزدیک شوند. دیده شدن بلافاصله نتیجه کار در دوربین های دیجیتال امکان تصحیح اشتباهات احتمالی را ایجاد می نماید. باز هم بدانید، تجربه بهترین راهنما است، پس دوربین‌ها بدست، پیش بسوی استفاده از تمام تواناییهای ابزاری که در دست دارید!

یک سکه با سه نورپردازی متفاوت: سکه زیری فلاش با نور هالوژن، وسطی هالوژن تنها و اولی فقط فلاش

منبع سایت عکاسی

a.g g.a
17-02-2012, 23:23
سلام
از زحماتتون متشکرم
این قانونو نمیشه یه کاریش کرد

2-اندازه عکس : ضلع بزرگ از 900 کم تر نباشه
من الآن با گوشی اومدم اینترنت و عکس به اون بزرگی فکر نکنم داشته باشم حتما باید دقیقا بالای 900 باشه?

AliSub
18-02-2012, 00:07
سلام
از زحماتتون متشکرم

من الآن با گوشی اومدم اینترنت و عکس به اون بزرگی فکر نکنم داشته باشم حتما باید دقیقا بالای 900 باشه?

حداقلش دیگه 800 باشه بهتره!:10:

چون اون دفعه ای تعداد شرکت کننده کم بود دیگه احسان ایندفعه نگفت فقط 30تا جا داره. اگه دیر بفرستید پر میشه :دی :31::31::31::31::31::31::31:

اطلاع رسانی فراموش نشه:21:

a.g g.a
18-02-2012, 00:16
یک پیشنهاد(فکر کنم قابل اجرا نباشه)
اگه این دفعه تعداد عکس ها کم بود اکه کسی خواست دو عکس بفرسته
اگه همین جوری پیش بریم چند وقت دیگه دوباره به موضوع ماکرو می رسیم?
هیچ وقت مسابقه با موضوع انتزاعی برگزار میشه?
با تشکر

ELSIN
18-02-2012, 00:28
سلام
از زحماتتون متشکرم

سلام
قربان شما
نه اصلاح شد، 900 پیکسل باشه ، تا جمعه هفته بعد وقت هست جیگر :46:

یک پیشنهاد(فکر کنم قابل اجرا نباشه)
اگه این دفعه تعداد عکس ها کم بود اکه کسی خواست دو عکس بفرسته
اگه همین جوری پیش بریم چند وقت دیگه دوباره به موضوع ماکرو می رسیم?
هیچ وقت مسابقه با موضوع انتزاعی برگزار میشه?
با تشکر

خودت گفتی : (فکر کنم قابل اجرا نباشه)
شاید از دفعه بعد بگیم هرکی میخاد میتونه 2 تا عکس بفرسته تا تعداد هم بیشتر بشه ، نظر دوستان چیه ؟؟؟

x_enrique_1818
18-02-2012, 00:49
سلام
قربان شما

شاید از دفعه بعد بگیم هرکی میخاد میتونه 2 تا عکس بفرسته تا تعداد هم بیشتر بشه ، نظر دوستان چیه ؟؟؟

موافقیم :5:

AliSub
18-02-2012, 08:11
سلام
قربان شما

میتونی بگی همه دو عکس بفرستن که اگر شرکت کننده کم بود عکس دوم هم بزاری!
فقط باید تو پیغامی که بهت میدن بگن عکس دوم کدومه!!!!!!:31:

a.g g.a
18-02-2012, 14:56
ایول نمیشه برای این مسابقه هم عملیش کرد?
آخه من فقط عکس ماکرو زیاد دارم

به نظر شما بهتر نیست همین الآن موضوع مسابقه بعدی رو تعیین کنیم(اگه انتزاعی باشه چی میشه)

ELSIN
18-02-2012, 23:24
میتونی بگی همه دو عکس بفرستن که اگر شرکت کننده کم بود عکس دوم هم بزاری!
فقط باید تو پیغامی که بهت میدن بگن عکس دوم کدومه!!!!!!:31:

میشه اما بهتره از مسابقه بعد

به نظر شما بهتر نیست همین الآن موضوع مسابقه بعدی رو تعیین کنیم(اگه انتزاعی باشه چی میشه)

چرا فکر خوبیه موضوع هفته بعد چی باشه ؟؟؟

a.g g.a
18-02-2012, 23:55
حیف
فکر می کنید دوباره کی به موضدع ماکرو می رسیم?
...
به نظر من انتزاعی باشه
نظر بقیه چیه?

toolhelp
19-02-2012, 14:26
چرا كسي ژانر مورد علاقه منو تحويل نميگيره؟ عكاسي صنعتي ژورناليسم

worldm
19-02-2012, 20:27
ایده خوبیه بیشتر از این مسابقات بذارید

Kurosh
20-02-2012, 09:49
سلام ...

به همه عزیزان عکاس بابت عکسای زیباشون، و احسان عزیز برای زحماتش خسته نباشید میگم ...

احسان جان یه پیشنهاد ...
تاپیک قبلی رو دیدم که پست اعلام نتایجش آخرین پست نبود (بعد از اون پست تاپیک قفل نشده بود) و افتاده بود تو صفحات میانی
اگه بشه تو پست اول هم نتایج رو (صرفاً برای آرشیو) اعلام کنی یا حداقل لینک پست رو بذاری، خوب میشه :20:

AliSub
20-02-2012, 22:13
میشه یه تاپیک هم زد به عنوان اعلام نتایج که توی هر پست نفر اول تا سوم رو در هر مسابقه داشته باشیم!

ELSIN
20-02-2012, 22:23
سلام کوروش عزیز
بنده که کاری نمیکنم دوستانند که افتخار میدند و شرکت میکنند
اره دمت گرم خیلی عالی گفتی اون تاپیکا تا الان ناقص بودند که الان درسش میکنم
ممنون بازم از این کارا بکن جیگر:10:

Spak
21-02-2012, 22:31
به نظر من موضوع بعدی رو بذارید پانینگ ...
تا نظر دوستان چی باشه

ELSIN
21-02-2012, 22:42
به نظر من موضوع بعدی رو بذارید پانینگ ...
تا نظر دوستان چی باشه

متاسفانه همه SLR ندارند ، پس نمیشه
من میگم مردم یا پرتره

AliSub
21-02-2012, 23:51
من میگم اسون تر باشه بعد بریم رو سختتراش

موضوع بعدی میشه عکاسی شهری گذاشت!
یا عکاسی شب
یا . . .

Aless
22-02-2012, 00:05
به نظر من اگر موضوع هفته بعد بهار باشه خوبه

ELSIN
22-02-2012, 00:32
من میگم اسون تر باشه بعد بریم رو سختتراش

موضوع بعدی میشه عکاسی شهری گذاشت!
یا عکاسی شب
یا . . .

وای اره با شب حال میکنم
اسمش میشه LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOONG SHOT

به نظر من اگر موضوع هفته بعد بهار باشه خوبه

این جوری همه آرشیو رو میکنند که خیلی جالب نیست ، نه

x_enrique_1818
22-02-2012, 00:53
باتوجه به اینکه به آخر سال رسیدیم ، میتونیم عنوان " سالے که گذشت " یا مربوط به سال نو داشته باشیم :20:

Kurosh
22-02-2012, 01:23
موضوعات رو لزوماً باید عمومی انتخاب کنید ؟!
نمیشه موضوعات specific تر و مشخص‌تری باشه ؟!

مثلاً عکاسی با موضوع آسمان، یا عکاسی در جاده ...

عکاسی از پشت شیشه‌ی اتومبیل :دی

شاید بگیم استقبال کم میشه، اما فکر نمی‌کنم کسی که آرشیو عکساشو نگه می‌داره، بین عکساش، عکس از آسمان یا از این قبیل موضوعات خاص نداشته باشه !

حتی اگه نداشتیم هم میشه تو مدت مسابقه، عکسای خوب گرفت ...

keykavoos
22-02-2012, 19:44
آقا من هاردم سوخته 400گیگ آرشیو عکسام پریده! پیشنهاد می کنم اصلا دیگه مسابقه برگزار نکنیم :31:
گذشته از شوخی توروخدا خیلی موضوعاتو آرشیوی نکنید. :41:

ELSIN
22-02-2012, 23:47
باتوجه به اینکه به آخر سال رسیدیم ، میتونیم عنوان " سالے که گذشت " یا مربوط به سال نو داشته باشیم :20:

"سالی که گذشت " میشه همون ازاد خودمون ، نه
سال نو هم که هنوز نیومده ما چی ازش بزاریم جیگر :31:
مگه ارشیو رو کنیم که فکر نکنم دوستان خوششون بیاد

موضوعات رو لزوماً باید عمومی انتخاب کنید ؟!
نمیشه موضوعات specific تر و مشخص‌تری باشه ؟!

مثلاً عکاسی با موضوع آسمان، یا عکاسی در جاده ...

عکاسی از پشت شیشه‌ی اتومبیل :دی

شاید بگیم استقبال کم میشه، اما فکر نمی‌کنم کسی که آرشیو عکساشو نگه می‌داره، بین عکساش، عکس از آسمان یا از این قبیل موضوعات خاص نداشته باشه !

حتی اگه نداشتیم هم میشه تو مدت مسابقه، عکسای خوب گرفت ...

من که خیلی پایه ام و فکر کنم همه دوست دارند موضوع ها تخصصی تر بشه
نظر دوستان چیه ؟؟؟

عکاسی از پشت شیشه‌ی اتومبیل

خیلی عالیه ، دمت گرم با این نظر تیبیست :31::10:

آقا من هاردم سوخته 400گیگ آرشیو عکسام پریده! پیشنهاد می کنم اصلا دیگه مسابقه برگزار نکنیم :31:
گذشته از شوخی توروخدا خیلی موضوعاتو آرشیوی نکنید. :41:

:18:
من اگه این جوری بشه خود کشی میکنم
چی کار کنیم که ارشیوی نشه ؟؟؟
مثلا بگیم عکس های بیشتر از 6 ماه پیش قبول نیست ؟؟؟

mehr film
22-02-2012, 23:50
من که هرچی گذاشتم تا الان همش آرشیو بوده . یعنی همش مردوده ؟ :دی . آخه من یه مدت عکاسی نمیکنم

Kurosh
23-02-2012, 00:07
خیلی عالیه ، دمت گرم با این نظر تیبیست
همیشه از بهترین موضوعات بوده ..
چند وقت پیش هم عباس کیارستمی عزیز یه نمایشگاه با همین مضمون گذاشت ...
تمام عکساش از پشت شیشه‌ی ماشین بود ...
بسیار بسیار زیبا بودن :40:

مثلا بگیم عکس های بیشتر از 6 ماه پیش قبول نیست ؟؟؟
خب این که باز آرشیوی میشه : دی
فرقی نداره آرشیو واسه یه هفته پیش باشه یا 10 سال پیش : دی
با این کارا نمیشه دوستان رو تشویق کرد که عکس به روز بذارن ...
و از طرفی، به نظرم، برای اوایل مسابقه، خیلی ضرورتی هم نداره که عکسا آرشیوی نباشن ...

شاید نزدیکای عید بشه یه موضوع به روز گذاشت و مسابقه رو حول محور نوروز و موضوعات مربوط به اون قرار داد. و قانون گذاشت که تاریخ گرفتن عکس حتماً باید برای سال 2012 باشه ... (یعنی از دی 90 تا فروردین 91)
این جوری آرشیو به شدت محدود میشه و دوستان تشویق میشن از چیزایی که می‌بینن، عکسای زیبا بگیرن ...

a.g g.a
23-02-2012, 10:36
من که هرچی گذاشتم تا الان همش آرشیو بوده . یعنی همش مردوده ؟ :دی . آخه من یه مدت عکاسی نمیکنم
سلام
منم یه هفت هشت ماهی هست عکاسی و ادیت عکسو گذاشتم کنار به خاطر درس و مدرسه و اینا(چه قدرم درس می خونم!)
شاید توی عید دوباره بتونم عکس جدید بگیرم

شاید نزدیکای عید بشه یه موضوع به روز گذاشت و مسابقه رو حول محور نوروز و موضوعات مربوط به اون قرار داد. و قانون گذاشت که تاریخ گرفتن عکس حتماً باید برای سال 2012 باشه ... (یعنی از دی 90 تا فروردین 91)
این جوری آرشیو به شدت محدود میشه و دوستان تشویق میشن از چیزایی که می‌بینن، عکسای زیبا بگیرن ...
نکنید این کارو مگه عکسایی که قبلا گرفتیم چه عیبی دارن?
من یکی که به خاطر محدودیت هایی گفتم فگر نکنم تا قبل از سه ماه تعطیلی بتونم حتی یه عکس به درد بخور بگیدم

a.g g.a
23-02-2012, 15:25
من که میگم همون انتزاعی
چون برای عکاسی با موضوع انتزاعی میشه خیلی خلاقانه عمل کرد

mehr film
24-02-2012, 00:21
اگر اشتباه نکنم تاپیک مسابقه در حال آماده شدنه الان :دی

keykavoos
24-02-2012, 00:57
اگر اشتباه نکنم تاپیک مسابقه در حال آماده شدنه الان :دی

احسان که فعلا تو خواب نازه :31: چراغش خاموشه.

sourena
24-02-2012, 01:07
دوستان ...

کسی با لنز معکوس عکاسی کرده تو این تاپیک؟

mehr film
24-02-2012, 02:05
دوستان ...

کسی با لنز معکوس عکاسی کرده تو این تاپیک؟

دوست عزیز اگر اطلاعاتی میخواین من در حد توانم در خدمتم راستی فکر نکنم اینجا جای مناسبی برای این موضوع باشه

a.g g.a
24-02-2012, 19:37
سلام
مسابقه قرار بود امروز زده بشه یا فردا?

keykavoos
24-02-2012, 21:49
امروز آخرین مهلت ارسال آثار بود. قاعدتا فردا.

AliSub
24-02-2012, 21:51
احسان معمولا آخر شب میاد سایت. صبر کنید.:20:

sourena
24-02-2012, 23:06
دوست عزیز اگر اطلاعاتی میخواین من در حد توانم در خدمتم راستی فکر نکنم اینجا جای مناسبی برای این موضوع باشه

بنده خودم آتلیه عکاسی دارم. دوربینم هم canon 5D markII هست :)

خواستم بدونم دوستان تو این انجمن با لنز معکوس عکاسی ماکرو میکنن یا لنز عادی :46:

ببخشید اگر ناراحت شدین :11:

mehr film
25-02-2012, 03:24
بنده خودم آتلیه عکاسی دارم. دوربینم هم canon 5D markII هست :)

خواستم بدونم دوستان تو این انجمن با لنز معکوس عکاسی ماکرو میکنن یا لنز عادی :46:

ببخشید اگر ناراحت شدین :11:

نه خواهش میکنم . فکر کردم سوالی دارین .. :11:
والا بچه هایی که کامپکت دارن که هیچ ولی فکر نکنم کسی با لنز معکوس برای این مسابقه چیزی گرفته باشه تا اونجا که من میدونم.

توی این مسابقه ی ماکرویی که برگذار شده به علت محدودیت تجهیزات ( مثل خودم که با 200-55 میگیرم ) فکر نکنم ماکروی 1:1 یا سوپر ماکرو داشته باشیم . البته دوستانی که کامپکت دارن میتونن به ماکروی 1:1 برسن

حالا شما با همون 5D بگیر کراپ کن :دی

Nocturne
25-02-2012, 03:34
چرا راه نمیفته مسابقه پس

a.g g.a
25-02-2012, 22:12
نظرسنجی زده شده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید