PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم شناسایی رم و کند بودن سیستم

toorajjj
17-02-2012, 11:47
با سلام من بعد از عوض کردن مادربورد و گرفتن مادربورد msi970 ga45 وخرید رم 4 گیگ کینگستون یه چند تا مشکل با سیستم دارم .
اولا رم فقط رو اسلات چهار جواب میده و روی سایر اسلاتها سیستم بالا نمیاد و مادربورد بوق میزنه .مشکل از کجاست؟
مشکل ذومم اینه که با وجود اینکه قبلا 2 گیگ رم داشتم سرعت سیستم بالاتر از این بود !!! در ضمن سیستم الان خیلی هنگ میکنه و برنامه های زیادی گاهی پیغام not responding میدهند .ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر از دوستان خوبم در انجمن

yas1385
17-02-2012, 12:32
بوق زدن پی در پی که ماله رمه.ببین رمتو درست جا انداختی یا نه

EXTREME
17-02-2012, 18:42
شما اولین کاری که باید بکنید آپدیت بایوس مین است
درست نشد رم هارو تک تک روی یه سیستم دیگه چک کنید اگه تو اون سیستم بالا اومد رم ها سالمن
پس روی سیستم خودن به صورت تک تک رو همه ی اسلات ها چک کنید
اگه روی اسلات غیر 4 باز هم سیستم بوق میزد و بالا نمی اومد یا رم درست جا نرفته یا اسلات کثیفه یا مشکل داره
رم از طرف مین ساپورت میشه و مشکلی نداره
بعضی اوقات این نوع مشکلا از سازگار نبودن رم ها میتونه باشه
اگه دوتا رم با هم دوال میکنید فرکانس و تایمینگشون باید یکی باشه
بعضی اوقات بعضی رم ها با بعضی مین ها سازگار نیست
بنابراین شما سیستمتون رو با یکگ رم دیگه تست کنید
بعد از اینکه مین رو عوض کردید یک دور هم ویندوز رو عوض کنید و درایور های سیستم رو آپدیت کنید
اگه بعد از تعویض مین مشکل هنگ کردن براتون پیش اومده یا پاور ضعیفه
یا مین ایراد داره یا این مشکل از اسلات حافظه است یا یک قسمت دیگه
بهتره با کارت دیباگر مین تست بشه

toorajjj
19-02-2012, 21:54
شما اولین کاری که باید بکنید آپدیت بایوس مین است
درست نشد رم هارو تک تک روی یه سیستم دیگه چک کنید اگه تو اون سیستم بالا اومد رم ها سالمن
پس روی سیستم خودن به صورت تک تک رو همه ی اسلات ها چک کنید
اگه روی اسلات غیر 4 باز هم سیستم بوق میزد و بالا نمی اومد یا رم درست جا نرفته یا اسلات کثیفه یا مشکل داره
رم از طرف مین ساپورت میشه و مشکلی نداره
بعضی اوقات این نوع مشکلا از سازگار نبودن رم ها میتونه باشه
اگه دوتا رم با هم دوال میکنید فرکانس و تایمینگشون باید یکی باشه
بعضی اوقات بعضی رم ها با بعضی مین ها سازگار نیست
بنابراین شما سیستمتون رو با یکگ رم دیگه تست کنید
بعد از اینکه مین رو عوض کردید یک دور هم ویندوز رو عوض کنید و درایور های سیستم رو آپدیت کنید
اگه بعد از تعویض مین مشکل هنگ کردن براتون پیش اومده یا پاور ضعیفه
یا مین ایراد داره یا این مشکل از اسلات حافظه است یا یک قسمت دیگه
بهتره با کارت دیباگر مین تست بشه
با تشکر از جوابتون.رم یه دونه است و فقط رو اسلات 4 جواب میده رم دیگه هم امتحان کردم اونم فقط رو اسلات 4 جواب میده و رو بقیه بوق میزنه و سیستم بالا نمیاد .بایوس آخرین آپدیتو داره . رم سالمه رو سستم دیگه جواب میده.پاورم 585 گرینه فکر کنم کافی باشه .خودمم فکر میکنم از مادربورد باشه ولی نمیدونم کجاش .باید چیکار کنم؟ گارنتی داره اما فکر فکر میکنم خودم باید هزینه بدم و الاف میشم و به دردسر میوفتم چون تو شهرستانم.بجای کارت دیباگر نرم افزار نمیشه ؟

taha0095
19-02-2012, 22:25
فن سی پی یو رو چک کن . کندیش ممکنه از هاردت باشه ؟

toorajjj
19-02-2012, 22:32
فن سی پی یو رو چک کن . کندیش ممکنه از هاردت باشه ؟
فن سی پیو الان رو هزاره و دما 33 درجه .هاردو دفرگمنت کردم البته کامپرس هم کرده بودم که برگردوندم به حالت اول ممکنه از کامپرس کردن باشه ؟هاردو با نرم افزار تست کردم مشکل نداشت. البته ویندوزو همراه عوض کردن مادربورد تازه نصب کردم اما شاید نیاز باشه دوباره نصب کنم؟ ممکنه از آپدیت ویندوز باشه چون اصلا نکردم و هی پیغام میده باید 300 مگابایت آپدیت کنم؟ فقط موندم چرا فقط رو اسلات 4 رمو میشناسه و رو اون یکیها نه؟!!!