PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد سرغت اینترنت

akbari15
15-02-2012, 23:08
سلام

من در یک کشور خارجی زندگی می کنم و از اینترنت با سرعت بالا استفاده می کنم 16 mbps

مودم wireless و لپ تاپ دارم وقتی اینترنت رو از طریق wireless استفاده می کنم سرعت از 9 mbps بالاتر نمی ره اما وقتی از کابل lan استفاده می کنم سرعت 16 mb می شه.

روی مودم نوشته تا سرعت 54 mb ساپورت می کنه حالا علت این افت سرعت چی می تونه باشه؟

mamadyazdani
16-02-2012, 01:05
سلام
درکل سرعته وایرلس از لن کمتره ولی شاید مشکله شما مربوط به فاصله ی شما با سرویس دهنده باشه هرچه شما از مودمه وایرلس دورتر باشید سرعته شما هم کمتر میشه شما برای مدیریت سرعت خود میتونید از نرم افزاره du meter استفاده کنی

موفق باشی

behrooz.shie
16-02-2012, 01:24
بیشترش بر میگرده به افت سیگنال

akbari15
16-02-2012, 01:34
سلام

ممنون از راهنمایی شما ولی فکر نکم مشکل از افت سیگنال باشه چون وقتی لپ تاپ رو کنار مودم هم می گذارم باز هم فرقی نداره.

akbari15
16-02-2012, 12:15
لطفا راهنمایی کنید.

behrooz.shie
17-02-2012, 00:18
البته ممکنه که مودم تون نتونه اون پهنای باند رو پردازش بکنه
اونی که نوشته 54 درسته سرعتش همونه ولی وقتی به یک مسیری میرسه که توان پردازش میره بالا خوب کم میاره ! ولی در حالت عادی 54 مگ به عنوان سویچ میتونه عمل کنه.
البته این یک فرضیه هست

mortezzkhan
02-03-2012, 16:16
سلام

من در یک کشور خارجی زندگی می کنم و از اینترنت با سرعت بالا استفاده می کنم 16 mbps

مودم wireless و لپ تاپ دارم وقتی اینترنت رو از طریق wireless استفاده می کنم سرعت از 9 mbps بالاتر نمی ره اما وقتی از کابل lan استفاده می کنم سرعت 16 mb می شه.

روی مودم نوشته تا سرعت 54 mb ساپورت می کنه حالا علت این افت سرعت چی می تونه باشه؟

مودم های ADSL استاندارد سرعت ارتباط LANشون 100Mb و Wireless باید 54Mb باشه ، بهتره مارک مودم رو بگی تا بشه راهنمایی کرد

oumadam
13-03-2012, 01:36
سلام

سلام
شاید تو هوایی که ایرانی نفس میکشه محاله سرعت اینترنت پائین نباشه لذا در حالت وایرلس شما مشکل افت سرعت دارید:31:
شوخی کردم رفیق:10:
بهر حال هیچوقت نمیشه توقعی که از انتقال با سیم داشت رو از بی سیم داشت. شما با بهترین موبایل جهان صحبت کن. بعد بیا با بدترین گوشی تلفن صحبت کن. بازم بنظرم ارتباط سیمی سر باشه از بی سیم.
البته متاسفانه من کوچکترین علمی در مورد تبادل اطلاعات بی سیم ندارم ( حتی یک خط هم مطالعه نکردم) ولی خب اینو به تجربه و اون چه شنیدم و دیدم میگم

ضمنا شما باید اول متوجه بشی اشکال از مودمه یا لپ تاپ
کافیه لپ تاپ یه نفر دیگه رو هم تست کنید. اگر اونم با مودم شما همین مشکل رو داشت معلوم میشه ایراد از مودمه
ضمنا از تنظیمات هم غافل نشید
خیلی وقت ها مشکلات ناشی از تنظیماته غلطه
فرنگ خوش بگذره

armin khafan
13-03-2012, 11:51
شاید wireless لپ تاپ شما محدودیت سرعت داره ، بهتره یک نگاهی به محدودیت سرعت لپ تابت بکنی عزیز!:20:

airmaxwisp
13-03-2012, 23:15
سلام

سلام دوست عزیز...

شما اول باید کانفیگ روتر وایرلس و کارت وایرلس لب تاپ رو چک فرمایید..

پیشنهاد دوم از روتر سری N استفاده فرمایید که MikroTik RB751G رو پیشنهاد میکنم.