PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از کارت دوم لپ تاپ های optimus

milad_gasemi
15-02-2012, 17:56
با سلام خدمت دوستان...
مشکل من اینه که وقتی با لپ تاپم که n55sf هستش...فیلم با کیفیت hd و fhd نگا میکنم خیلی خوب و با کیفیت نشون میده....ولی وقتی یه فیلم با کیفیت نسبتا پایین یا پایین نگا میکنم کمی یا بعضی وقتا بیشتر شطرنجی نشون میده در حالی که همین فیلم ها رو با مانیتور های خیلی قدیمی نگا کردم خوب نشون میداد..از همه جور نرم افزاری هم استفاده کردم برای نشان دادن...رزولیش رو هم کم کردم ولی بازم درست نشد...می خواستم ازتون کمک بگیرم که چطوری میتونم از کارت دوم این لپ تاپ که 555 هستش استفاده کنم چون احتمال میدم از این باشه..اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم...با تشکر از همه زحمت کشان با معرفت....

faraname
15-02-2012, 18:14
با سلام خدمت دوستان...
مشکل من اینه که وقتی با لپ تاپم که n55sf هستش...فیلم با کیفیت hd و fhd نگا میکنم خیلی خوب و با کیفیت نشون میده....ولی وقتی یه فیلم با کیفیت نسبتا پایین یا پایین نگا میکنم کمی یا بعضی وقتا بیشتر شطرنجی نشون میده در حالی که همین فیلم ها رو با مانیتور های خیلی قدیمی نگا کردم خوب نشون میداد..از همه جور نرم افزاری هم استفاده کردم برای نشان دادن...رزولیش رو هم کم کردم ولی بازم درست نشد...می خواستم ازتون کمک بگیرم که چطوری میتونم از کارت دوم این لپ تاپ که 555 هستش استفاده کنم چون احتمال میدم از این باشه..اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم...با تشکر از همه زحمت کشان با معرفت....

این مطلب که لینک اش رو قرار دادم بخونید . در مورد روش استفاده از کارت گرافیک دوم و فعال سازی اون توضیح داده . موفق باشی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

milad_gasemi
18-02-2012, 19:33
این مطلب که لینک اش رو قرار دادم بخونید . در مورد روش استفاده از کارت گرافیک دوم و فعال سازی اون توضیح داده . موفق باشی

تو اون سایت اشاره ای به این که چطور میشه از کارت دوم برای نمایش فیلم استفاده کرد

mojtabaalemi
18-02-2012, 20:27
شما مدیا پلیرای مختلف به خصوص mpc و vlc رو برای ویدیو های بی کیفیت تست کنید.

milad_gasemi
19-02-2012, 00:37
شما مدیا پلیرای مختلف به خصوص mpc و vlc رو برای ویدیو های بی کیفیت تست کنید.

تست کردم...با خیلی از نرم افزارها تست کردم ولی جواب نداده...کلا نرم افزارهای مدیا رو با کارت قویتر(555)باز نمیکنه..فقط با اینتل اچ دی باز میکنه...

faraname
19-02-2012, 07:03
تست کردم...با خیلی از نرم افزارها تست کردم ولی جواب نداده...کلا نرم افزارهای مدیا رو با کارت قویتر(555)باز نمیکنه..فقط با اینتل اچ دی باز میکنه...

شما اگر طبق روش تنظیمی که در لینک من بود عمل می کردی مشکل ات باید حل میشد . شما تنظیمات گرافیک رو انجام میدی از تو ویندوز . بعد هم موقع اجرا گرافیک دوم رو انتخاب می کردی .به همین سادگی مشکل ات باید حل بشه .

milad_gasemi
19-02-2012, 08:43
شما اگر طبق روش تنظیمی که در لینک من بود عمل می کردی مشکل ات باید حل میشد . شما تنظیمات گرافیک رو انجام میدی از تو ویندوز . بعد هم موقع اجرا گرافیک دوم رو انتخاب می کردی .به همین سادگی مشکل ات باید حل بشه .

بله شما درست میگین..تنظیمات رو درست میکنم ولی گفتم که انتخاب کارت گرافیکی 555 برای هیچ نرم افزار مدیا امکان پذیر نیست یعنی اجازه نمیده اصلا با کارت 555 برنامه های مدیا رو باز کرد..ولی گیم و نرم افزارهای گرافیکی اجازه استفاده از کارت 555 رو میده...من راهکاری می خوام که بشه نرم افزارهای مدیا رو بشه با 555 باز کرد...
اگه کسی این کار رو انجام میده بگه خواهش میکنم...

mojtabaalemi
19-02-2012, 09:39
درست میگی اصولا نمیشه کاری کرد که یه مدیا پلیر با گرافیک انویدیات کارکنه. پس برو به تنظیمات گرافیک اینتلت و هم توی بخش media و هم توی بخش color display همه رو restore defaults کن بعد از روش زیر استفاده کن:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
صفحات دیگه ی همین مقاله رو هم بخون . کافیه اون عدد 6 آخرو عوض کنی یا وقتی باز کردی از منوی کشویی بازشو صفحاتو انتخاب کنی.

milad_gasemi
25-02-2012, 15:03
درست میگی اصولا نمیشه کاری کرد که یه مدیا پلیر با گرافیک انویدیات کارکنه. پس برو به تنظیمات گرافیک اینتلت و هم توی بخش media و هم توی بخش color display همه رو restore defaults کن بعد از روش زیر استفاده کن:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] rticle%2Faccelerate-x264-1080p-movies-over-the-gpu-guide%2F6)
صفحات دیگه ی همین مقاله رو هم بخون . کافیه اون عدد 6 آخرو عوض کنی یا وقتی باز کردی از منوی کشویی بازشو صفحاتو انتخاب کنی.

اینم انجام دادم ولی بازم نشد..یکی کمک کنه...

kayhanm
25-02-2012, 16:50
درود

من G53 s 3D دارم
توی مشخصاتم اصلا چیزی به نام اپتیموس نیست
قبلا خوندم که به سندری بریدج بودن سی پی یو مرتبط هست،سی پی یوی من هم سندری بریدج هست
فقط یه جایی هست برای گرافیک که نوشته روی انویدیا باشه یا روی سی پی یو(الان یادم نمیاد که کجا بود)
وقتی روی سی پس یو میذارمش شارژخیلی کمی از باتریم مصرف میشه و برای پخش مالتی مدیا مناسبه

آیا این کار که پردازنده برای من انجام میده همین تکنولوژی اپتیموسه با اپتیموس کلا یه چیپ جدا هست؟
و
اگه چیپ جدا هست باید کجای لپتاپ تنظیماتشو پیدا کنم؟

پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگزارم

faraname
25-02-2012, 18:57
درود

من G53 s 3D دارم
توی مشخصاتم اصلا چیزی به نام اپتیموس نیست
قبلا خوندم که به سندری بریدج بودن سی پی یو مرتبط هست،سی پی یوی من هم سندری بریدج هست
فقط یه جایی هست برای گرافیک که نوشته روی انویدیا باشه یا روی سی پی یو(الان یادم نمیاد که کجا بود)
وقتی روی سی پس یو میذارمش شارژخیلی کمی از باتریم مصرف میشه و برای پخش مالتی مدیا مناسبه
آیا این کار که پردازنده برای من انجام میده همین تکنولوژی اپتیموسه با اپتیموس کلا یه چیپ جدا هست؟
و اگه چیپ جدا هست باید کجای لپتاپ تنظیماتشو پیدا کنم؟ پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگزارم

خیر . همون طور که فرمودید اپتیموس یک تکنولوژی هست و سخت افزار نیست . این کار از طریق تنظیمات درون ویندوز انجام میشه و کارسخت افزاری نداره . شما برای آشنایی با نحوه عملکرد این تکنولوژی از لینک زیر می تونید استفاده کنید :

kayhanm
27-02-2012, 02:14
خیر . همون طور که فرمودید اپتیموس یک تکنولوژی هست و سخت افزار نیست . این کار از طریق تنظیمات درون ویندوز انجام میشه و کارسخت افزاری نداره . شما برای آشنایی با نحوه عملکرد این تکنولوژی از لینک زیر می تونید استفاده کنید :

درود
بله درست میفرمایین منم پیداش کردم ولپتاپ من هم داره هرچند اسمی ازش نبرند
ولی
به یه شکل دیگه توی ستینگ انویدیا هست و میشه به صورت دستی و یا به صورت اتوماتیک برای سوئیچ بین کارت انویدیا یا سی پی یو بذاریش

سپاس فراوان:11: