PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پرینتر رنگی برای پرینت با تعداد بالا

piter1000
11-02-2012, 20:08
سلام به همه دوستان
من می خوام برم تو کار تکثیر و فیلم و ... می خوام بدونم بهترین پرینتر برای زدن جلد این محصولات (مثلا فیلم دایویکس و..) چیه ؟
لطفا قیمت ها رو هم بگین ؟
خیلی ممنون :20:

ahmadzaq
11-02-2012, 23:08
اول این رو بهت بگم که پرینتر دستگاه چاپ حرفه ای نیست و یه دستگاه کار راه اندازه (من 1 سال پیش فکر میکردم شاید باهاش بشه تعداد بالا با و با کیفیت کار کرد)

====================
1)اگر پرنتر برای تعداد بالا میخوای بهتره یه پرینتری بگیری گه تعداد رنگش از 4-5 تا بیشتر نباشه
2)هد پرینتر(نازلی که رنگ رو میپاشه) توی مدل epson مقاوم تره اما اپسون خیلی گیر میده اشک من رو که در آورده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (هی میگه کارتریج اصل بزار و از این مسخره بازی ها)
3)حتما همون اول بده به فروشنده برات مخزن بندازه روش (با جوهر خوب، جوهر خراب توی هد گیر میکنه و پرینتر مجبور میشه تمیزش کنه و در نتیجه رنگها رو میپاشه تا تمیز بشه در نتیجه هم کیفیت میاد پایین و هم وقتت گرفته میشه و هم ممکنه پرینترت خراب بشه)
(یه جا برو که طرف فقط فروشندگی نباشه، و خودش کار شارژ و مخزن رو هم انجام بده )
========
کلا یادم رفت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بهت بگم که برو پرینتر رنگی لیزری بخر

اگر روی خود سیدی نمیخوای چاپ کنی و فقط میخوای روی کاعذ چاپ کنی ، حتما و حتما برو لیزری بخر

مهمترین کارایی جوهرافشان برای چاپ عکسه (چاپ روی کاغذ عکس)

اگهA4 میخوا بزنی میتونی این 2 تا رو بگیری:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نمیدونم چرا اسم سایت از تو لینک ها حذف میشه (digikala دات کام)
موفق باشی

bestmovie
12-02-2012, 10:40
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بهترین انتخاب برای شما epson p50 هست همراه با مخزن
هم خیلی چاپ ارزون در میاد هم کیفیتش بالاست هم کارایی و عمر بالایی داره مخزن و رنگ هم فقط wwm بگیر
به هیچ عنوان چاپگر لیزری نگیر که اصلا به درد چاپ رنگی اون هم به تعداد بالا نمیخوره

ahmadzaq
12-02-2012, 16:09
[/CODE]بهترین انتخاب برای شما epson p50 هست همراه با مخزن
هم خیلی چاپ ارزون در میاد هم کیفیتش بالاست هم کارایی و عمر بالایی داره مخزن و رنگ هم فقط wwm بگیر
به هیچ عنوان چاپگر لیزری نگیر که اصلا به درد چاپ رنگی اون هم به تعداد بالا نمیخوره[/QUOTE]

چرا لیزری به درد نمیخوره؟

p50 انتخاب خوبیه اما به رنگ بازیش می ارزه؟

bestmovie
12-02-2012, 17:18
اول اینکه چاپگرهای لیزری رنگی کیفیت چاپ جوهر افشان رو اصلا ندارند البته برای سیاه و سفید خیلی خوب هستند
دوم اینکه چاپ با اونها به صرفه نیست و گرون در میاد مدام باید کارتریج بخری یا اینکه بدی شارژ کنن که قیمتش بالاست
سوم کارایی و عمر چاپگرهای جوهر افشان رو ندارند به خصوص برای چاپ تعداد بالا که دیگه اصلا به درد نمیخورن
والا دوست من خود من دو مدل اپسون رو درم r290 و p50 همراه با جوهر و مخزن wwm بالای چند هزار تا چاپ زدم باهاشون به خصوص 290 رو تا حالا هیچ مشکلی نداشتم نمیدونم منظور شما از رنگ بازی چیه و مشکل شما چیه

piter1000
12-02-2012, 20:36
با تشکر از نظرات همه دوستان. من به یکی از آشنایان برای خرید p50 همراه با مخزن حجیم شده مراجعه کردم برای خود پرینتر 250 و برای مخزن 100 قیمت داد به نظر شما قیمت خوبی گفته یا نه ؟

:10:

bestmovie
12-02-2012, 20:48
والا قیمت هایی که بهت داده یکم غیر منطقی هستند
چاپگر رو خیلی ارزون گفته ولی مخزن رو خیلی گرون گفته
قیمت p50 حدود 330 340 هست قیمت مخزن هم 40 50 هست که 6 تا جوهر 100 میل هم همراهش هست مخزن و جوهر رو حتما wwm بگیر بقیه مارکها کیفیت ندارن

jorj
12-02-2012, 22:10
اول اینکه چاپگرهای لیزری رنگی کیفیت چاپ جوهر افشان رو اصلا ندارند البته برای سیاه و سفید خیلی خوب هستند
دوم اینکه چاپ با اونها به صرفه نیست و گرون در میاد مدام باید کارتریج بخری یا اینکه بدی شارژ کنن که قیمتش بالاست
سوم کارایی و عمر چاپگرهای جوهر افشان رو ندارند به خصوص برای چاپ تعداد بالا که دیگه اصلا به درد نمیخورن
والا دوست من خود من دو مدل اپسون رو درم r290 و p50 همراه با جوهر و مخزن wwm بالای چند هزار تا چاپ زدم باهاشون به خصوص 290 رو تا حالا هیچ مشکلی نداشتم نمیدونم منظور شما از رنگ بازی چیه و مشکل شما چیه

صحبت دوستمون کاملا درست هستش.
ما اپسون 1410 داریم . مثل بولدوز راه کار می کنه .
یه لیزری 5550 hp داریم که پوست ما رو کنده . هزینه زیاد شارژ ، قیمت بالای کارتریج

تنها مزیت پرینتر لیزری سرعت بالای چاپش هست .

ahmadzaq
15-02-2012, 01:20
پرینترم Epson R1900 هست
براش رنگ پیگمنت با کارتریج قابل شارژ خریدم (چیپ اتو ریست داره)
مشکلم اینه که کارتریج ها اذیت میکنه و بعد از هر چند بار پرینت میگه کارتریج شناسایی نمیشه!!!!!!

یا هم اینکه یکی از رنگها کاملا متوقف میشه و یانصفه نیمه رنگ میده

و در آخر هم که هد کلین میزنم و درست میشه رنگها کالیبره نیست (بعضی از رنگ ها رو کمتر یا بیشتر میزنه)

و از همه بدتر ، رنگها روی کاعذ ثبات نداره و وقتی روش دست میکشم رنگ سیاه پاک میشه!! (فکر کنم کاغذم مشکل داره)
===============
الان جوهر های قبلی تموم شده و جوهر Dye سفارش دادم (نمیدونم کار درستیه که توی پرینتری که Pigment میخوره Dye Base بریزم)
===============
سوال:

1-کاغذ فتو کلاسه خوب چه مارک و چه مدلی بخرم که با جوهرDye سازگار باشه؟

2- چطوری میتونم خودم یک ICC Profile درست کنم؟

3- چرا این کارتریج ها اینقدر اذیت میکنه؟

bestmovie
15-02-2012, 01:50
شما به جای کارتریج قابل شارژ مخزن بگیر مشکلت حل میشه دردسر هم دیگه نداری خودم چند ساله دارم از مخزن استفاده میکنم بدون مشکل کارتریج قابل شارژ دردسر زیاد داره مخزن و جوهر wwm بگیر بهتر از این تو بازار نیست
ولی اینکه روی کاغذ دست میکشی رنگ پاک میشه خیلی عجیبه اونم کاغذ گلاسه معمولا وقتی این اتفاق میوفته که کاغذ برای چاپگر جوهر افشان نباشه تنظیمات چاپگر رو روی چه کاغذی میزارید؟

جوهر Dye Base رو اصلا برای چاپگری که Pigment هست استفاده نکن که خراب میشه چاپگر چون کلا سیستم فرق میکنه

ahmadzaq
15-02-2012, 11:49
حالا که این جوهر های Dye رو خریده ام (از هر رنگ 100CC)، هیچ راهی نداره استفاده کنم؟
اگه استفاده کنم در طولانی مدت خراب میشه یا فورا خراب میشه؟

روز اول که پرینتر رو خریدم مخرن هم خریدم، اما همون اول نصبش نکرم و صبر کردم تا کارتریج های فابریکش تموم بشه و وقتی که تمام شد مخزن رو روش انداختم، اما مخزن کار نکرد!!!! هرچی که دکمه ریست رو نگه میداشتم فایده نداشت و پرینتر میگفت شناسایی نمیشه (Unknown)،من هم رفتم کارتریج قابل شارژ خریدم اما الان این هم مشکل داره کارتریج نارنجی رو هر چی میزنم جواب نمیده

===================
نمیشه شیلنگ مربوط به مخزن ها رو به همین کارتریج ها وصل کنم؟

bestmovie
15-02-2012, 12:53
اگه مخزنی که خریدی برای مدل چاپگرتون باشه نباید مشکلی باشه شاید برای مدل دیگه ای هست و اشتباه بهتون داده
شما مخزن رو که به جای کارتریج قابل شارژ جا میزنی کلا شناسایی نمیکنه یا بعضی رنگها رو نمیشناسه؟
جوهر های Dye رو استفاده نکن چون چاپگرت خراب میشه کار درستی نیست

ahmadzaq
15-02-2012, 13:28
شما مخزن رو که به جای کارتریج قابل شارژ جا میزنی کلا شناسایی نمیکنه یا بعضی رنگها رو نمیشناسه؟

کلا هیچ رنگی رو شناسایی نمیکرد

مخرنش که 8 رنگه و دقیقا هم روش نوشته R1900 ، اما اصلا کارتریج ها رو شناسایی نمیکنه

الان کلا کارتریج و مخزن قابل شارژ جدید بخرم؟ یا مخزنی که خریدم رو به کارتریج هایی که کار میکنه وصل کنم؟

bestmovie
15-02-2012, 14:10
دوست من شما کلا مشکلاتی داری که خیلی کم اتفاق میو فته عجیبه واقعا
مخزن رو چند بار در بیار و جابزن شاید خوب جا نرفته بود و اینکه وقتی مخزن رو میزاری دکمه های چاپگر چه طور هستند آیا قرمز میشن هیچ کدوم؟
مخزن رو که نمیشه به کارتریج قابل شارژ وصل کرد

ahmadzaq
15-02-2012, 18:04
اینکه وقتی مخزن رو میزاری دکمه های چاپگر چه طور هستند آیا قرمز میشن هیچ کدوم؟
مخزن رو که نمیشه به کارتریج قابل شارژ وصل کرد

زمانی که مخزن و کارتریج های متصل به اون رو میزارم ، تمام چراغ های روی کارتریج ها و چراغ جوهر روی پرینتر روشن میشه

*مگر جوهر Dye و Pigment هر دو محلول در آب نیست؟ (میخوام بدونم چرا به هم جور در نمیاد؟)

*روی کارتریج های قابل شارژ که سوراخ برای شیلنگ هست. اگر ما شیلنگ رو به کارتریج ها وصل کنیم نباید فرقی داشته باشه دیگه:46:

bestmovie
15-02-2012, 21:04
وقتی مخزن رو میزارید ریست کردید تا حالا؟ شاید ریست میخواد
چاپگرهایی که Dye هستند هدشون فرق میکنه و ورودی و خروجی هد متفاوته ونمیشه Dye و Pigment رو روی هر چاپگری امتحان کرد
والا فکر نکنم تا حالا کسی مخزن رو به کارتریج قابل شارژ وصل کرده باشه!!! نمیدونم ولی پیشنهاد نمیکنم انجام بدید

ahmadzaq
16-02-2012, 18:04
امروز که خوب دور بر کارتیج ها رو تمیز کردم و با حوصله جا زدم مشکلی نداره داره خوب کار میکنه
روی کاغذ viunna فتوگلاسه زدم عالی شده ثبات رنگش هم خیلی خوبه با آب و ریکا هم میشورم هیچ اثری روش نمیزاره

این جوهر های Dye که خریدم پلمپ شده هست و روش نوشته compatible for Epson R1900 یعنی باز هم نمیشه استفاده کرد
من یه کم که راجب رنگ ها مطالعه کردم میگفت که حلالش مهم هست که چی باشه!!

مارک اینها Neomark هست

ahmadzaq
16-02-2012, 18:11
این ها رو توی سایتش نوشته:
NDY-IC533 series are specifically made for Epson Stylus Photo R1900 printers. These are dye based inks different from the pigment ink Epson uses in their cartridges. These dye inks have a greater color gamut than original pigment inks.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
NDY-IC533-MK INK
MATTE BLACK

NDY-IC533-PK INK
PHOTO BLACK

NDY-IC533-C INK
CYANINE

NDY-IC533-M INK
MAGENTA

NDY-IC533-Y INK
YELLOW

NDY-IC533-OR INK
ORANGE

NDY-IC533-RE INK
RED

NDY-IC533-GO INK
GLOSS OPTIMIZER

توی این صفحه:neomark net/dye.html

bestmovie
16-02-2012, 18:48
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
منظورتون مخزن هست یا کارتریج قابل شارژ کدوم رو جا زدید خوب کار میکنه الان؟
اگه رو جوهر مدل چاپگرتون رو نوشته خوب میشه استفاده کرد نباید مشکلی باشه

ahmadzaq
17-02-2012, 01:10
مخزن ها که کلا و اصلا تا حالا کار نکرده

این کارتریج ها یه کم اذیت میکرد ولی کم کم دارم بهشون عادت میکنم

متشکرم
دیگه مشکلم با این گرینتر حل شد