PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات و مشكلات در مورد انواع قولنامه و مبایعه‌نامه (خرید، اجاره و... | املاك، خودرو و ...)

aria_electric_fars
11-02-2012, 17:55
سلام دوستان

من چند تا سوال در مورد نوشتن قولنامه و اينكه چه موقع چك رو بايد داد و اين چيزا داشتم كه لطفا پاسخ بديد

1- فرض كنيد من مي رم يك بنگاه و يك مغازه رو مي پسندم براي اجاره و مي خواهيم اجاره كنيم تو بنگاه و مثلا مي گه 5 ميليون پيش با ماهي 300 هزار تومن حالا روال كار چطوريه؟؟!!! منظورم اينه كه پول پيش رو بايد با چك بديم يا نقد و اينكه فرض كنيد كه مهلت قرارداد تمام شده و مي خواهيم مغازه رو پس بديم حالا اين پول رو بايد چه موقع ازش بگيريم يعني توي بنگاه يا ....؟؟؟

2- حق بنگاه چطوري حساب مي شه؟؟؟ براي هر قولنامه چقدر مي گيرن؟؟؟!!!

3- آيا قولنامه اينقدر قوي هست كه پولي كه به عنوان پيش گرفتيم از طرف بگيريم؟؟!!!

4- فرض كنيد يك خونه مي خواهيم بخريم 100 ميليون حالا ما چك رو آماده داريم و نوشتيم حالا چه موقع بايد چك رو بديم؟؟!!! يعني اول سند به نام مي زنن بعد چك مي ديم يا اول چك مي ديم بعد سند به نام مي زنن؟؟!!!‌

5- اصلا روش خونه خريدن چطوري هست؟؟؟ قولنامه و سند و چك رو كي بايد داد؟؟؟(هر چي باشه حرف ميليون ها تومن پول هست و ممكن هست بالا بكشن)

يك سري توضيحات در مورد اين مسائل بديد

با تشكر

dokhtareironi
11-02-2012, 23:53
سلام
درباره سوال اول اینکه فرق نداره نقد یا چک اما اگه چک میدید باید به روز باشه و بشه هر زمان بعد از دادن چک نقدش کنن
این مورد هم معمولا توافقی میشه که نقد باشه یا چک
حق بنگاه بین خریدار و فروشنده نصف نصف هستش اما مبلغش رو نمیدونم
مسلما اگه تو بنگاهای معتبر قراردادی واسه اجاره بسته بشه و دفتری بشه پولی که شما بابت پیش دادید کاملا در امانه و اونقدر محکم هست که بعد از اتمام زمان اجاره پس بگیریدش
درباره سوال 4 فکر میکنم کاملا مشخصه که اول نصف بیشتر پول رو (یا همشو)در حضور بنگاه دار و شاهد میدید بعد سند به نام میشه و بعد از بنام شدن بقیه پول رو میدید
محضر و بنگاه واسه همینه که پولی بالا کشیده نشه دیگه:31:
البته معتبر باشن بهتره
موفق باشید:11:

ملا نصرالدین
13-02-2012, 09:58
یه تجربه اینکه چه قبل از اجاره یا خرید مغازه چه خانه قبل از اینکه بخوای به قول نامه نوشتن فکر کنید باید برید تحقیق کنید
متاسفانه این موضوع توی هیچ جایی نوشته نشده و کمتر کسی به اون عمل میکنه و بیشتر ادم ها هم ضرر میکنند

در مورد مغازه باید قبلش تحقیق کنید که
1-تا حالا اینجا چند تا مستاجر عوض کرده؟
2-مشکل اب و برق و تلفن و... نداشته؟تا حالا قطع نشده؟
3-صاحب مغازه به صاحب پاساژ(اگر مغازه در پاساژ هست) بدهی نداره بابت مغازه؟

در مورد خانه هم باید تحقیق کنید که همسایه ها چجور هستند؟
سر شارژ مشکلی ندارند؟
سر و صدای خانه چجوری هست؟

بعد برای قولنامه اگر نقد بدهید داخل قول نامه یک قسمت هست که نوشته مغازه به متراژ ...دارای اب و برق و.. هست و مبلغ ...تومان ودیعه به مالک دادید و ماهیانه مبلغ ... تومان هم اجاره باید بدهید
اگر چک باشه در همون قسمت باید شماره چک ها و تاریخ و نوع بانک و بابا چه چیزی دادید را بنویسید
پول نقد یا چک را هم به بنگاه نمیدهید بعد از اینکه قول نامه نوشتید به مالک میدهید و در عوض کلید مغازه رو همون موقع تحویل میگیرید
بعد از اینکه تمام شد مدت اجاره با مالک صحبت میکنید که فلان روز میخواهم تخلیه کنم و روز تخلیه کلید را تحویل میدهید و پول را پس میگیرید
فقط باید دقت بشه که تا ریال اخر پولتون رو نگرفتید تخلیه کامل نکنید

برای خرید هم توی محضر که سند میزنند پول را میدهند.عین قول نامه در بنگاه که گفتم

aria_electric_fars
13-02-2012, 17:20
درباره سوال 4 فکر میکنم کاملا مشخصه که اول نصف بیشتر پول رو (یا همشو)در حضور بنگاه دار و شاهد میدید بعد سند به نام میشه و بعد از بنام شدن بقیه پول رو میدید

سلام
يه سوالاتي داشتم در مورد همين مسئله كه نصف بيشتر پول رو مي ديد

ببينيد من مثلا يه خونه مي خوام بخرم يا زمين مي ريم تو بنگاه اون طرف سند رو مياره ما هم چك يا پول نقد رو مياريم حالا ما وقتي نصف بيشتر پول رو مي ديم يا همش رو چه اطميناني وجود داره؟؟؟
مي شه مو به مو اين قسمت رو توضيح بديد كه مرحله به مرحله چه كار كنيم؟؟؟

ملا جان اين مسائلي رو كه مي گيد همه مي دونن فقط مسئله حقوقي و اين چيزا هست

يك سوال ديگه اينكه از كجا بدونيم يك زمين يا خونه به چند نفر فروخته نشده؟؟ چون شما مي گيد كه اول نصف بيشتر پول يا همش رو مي ديد بعدا سند به نام زده مي شه !!!

اين سند زدن توي بنگاه صورت مي گيره يا فقط قولنامه اونجا انجام مي شه و براي به نام زدن بايد رفت دفتر اسناد رسمي؟؟؟

فرض كنيد يك زمين توي جاي پرت و دوري باشه حالا صاحب اين زمين از كجا پيدا كنيم؟؟؟ جايي هست استعلام كنيم؟؟؟

از كجا معلوم كه اصلا زميني كه بي صحاب هست يعني مال حكومت هست براش سند درست نكنن و بندازن؟؟؟

با تشكر

dokhtareironi
24-02-2012, 16:51
وقتی شما پول رو میدید که یک قولنامه نوشته میشه و شما بابت پولتون رسید میگیرید و محضر دار یا بنگاهی شاهد ماجراست و موقع دادن پول امضاهایی از طرفین گرفته میشه .قولنامه با ثبت سند به نام فرق میکنه .اول قولنامه با نصف پول بعد سند و کل پول

aria_electric_fars
24-02-2012, 22:44
سلام

اگر يه مغازه اي رو بخوام اجاره كنم و به صورت دستي قولنامه بين طرفين نوشته بشه مشكلي داره؟؟؟!!!

اگر من يه ملكي رو خريداري كنم توي بنگاه قولنامه مي شه و نصف مبلغ رو پرداخت مي كنيم و توي قولنامه قيمت كل نوشته مي شه؟؟!!!

چقدر بعد از قولنامه مي شه ملك رو به نام زد؟؟؟

اگر طرف نياد كه ملك رو به نام بزنه چي مي شه؟؟!!!

با تشكر

logos
25-02-2012, 10:16
سلام

اگر يه مغازه اي رو بخوام اجاره كنم و به صورت دستي قولنامه بين طرفين نوشته بشه مشكلي داره؟؟؟!!!

اگر من يه ملكي رو خريداري كنم توي بنگاه قولنامه مي شه و نصف مبلغ رو پرداخت مي كنيم و توي قولنامه قيمت كل نوشته مي شه؟؟!!!

چقدر بعد از قولنامه مي شه ملك رو به نام زد؟؟؟

اگر طرف نياد كه ملك رو به نام بزنه چي مي شه؟؟!!!

با تشكر

قولنامه دستي رسميت و سنديت نداره و اگه طرف مقابلتون به هر دليلي بزنه زيرش براي گرفتن خسارت و پولتون و ... كلي دردسر داريد كلا قولنامه هارو تو بنگاه هاي معتبر بنويسيد كه مطمئن باشيد مبلغي هم نميشه (البته بنگاهي ها همينجوري كيلويي ول ميگيرن ، تو بنگاه قانونشو يه جايي بايد رو ديوار زده باشه بريد خودتون حساب كني و ولشو از اون طريق بديد نه پولي كه بنگاه دار ميگه)

وقتي قولنامه ميكنيد توش كل مبلغ عنوان ميشه و نوشته ميشه شما مبلغ ... را در تاريخ ... پرداخت كرديد

شما هر زمان كه اماده باشيد مي تونيد سند بزنيد سند زدن ربطي به قولنامه نداره

توي قولنامه ضرر و زيان تعريف شده طرف ملك رو به نامتون نزنه بجز پول شما كه بايد بهتون پس بده مبلغي رو به عنوان ضرر و زيان بايد به شما بده

majid_98
25-02-2012, 17:03
اگه یه ملکی رو میخرین میتونید این کارم انجام بدید:
میتونید موقع نوشتن قول نامه شرط کنید که تمام پول (یا چک) زمین یا مغازه رو فقط تو دفتر خونه موقع انتقال سند پرداخت میکنید
تاریخ و ادرس و شماره دفتر خونه رو هم دقیقا ذکر کنید
و فقط یه مبلغ کمی پول به فروشنده بدید که مثلا طرف بدونه شما خریدارید و البته اگه تا قبل انتقال سند انصراف بدید(و تو قول نامه ذکر شده باشه) باید پولتون رو بیخیال بشید.
اگه فروشنده قبول کنه این کارو میشه کرد.
یکی از اقوام نزدیک اینجوری خونه خریده بود
از فروشنده هم تعهد گرفته بود که اگه شهرداری تا 50 سال دیگه ادعایی نسبت به خونه داشته باشه مسعولیتش با فروشندس!!
اینکارش واسم جالب بود:3:

Abbas.V
25-02-2012, 19:45
خرید خونه قولنامه ای خطرناکه ؟نمیشه استعلام گرفت که مطمئن شیم ؟

aria_electric_fars
25-02-2012, 21:19
خرید خونه قولنامه ای خطرناکه ؟نمیشه استعلام گرفت که مطمئن شیم ؟

منم همین رو می گم

خب یه خونه رو چندین جای مختلف قولنامه می کنن و چندین برابر قیمت خونه گیرش میاد اینطوری که!!!
چاره چیه؟؟!
می شه موقع قولنامه سند هم ازش بگیریم که نتونه به نام کس دیگه بکنه؟؟؟

با تشکر

Ezel
25-02-2012, 21:53
منم همین رو می گم

خب یه خونه رو چندین جای مختلف قولنامه می کنن و چندین برابر قیمت خونه گیرش میاد اینطوری که!!!
چاره چیه؟؟!
می شه موقع قولنامه سند هم ازش بگیریم که نتونه به نام کس دیگه بکنه؟؟؟

با تشکر

اولا که الان تمامی بنگاه های مسکن باید با کد رهگیری ملک رو قولنامه کنند ، و سربرگ های قولنامه هم کد رهگیری درش درج میشه و قابل تخلف و جعل هم نیست چون کد رهگیری رو از طریق اینترنت و اتحادیه املاک میگیرند ،

عرفش هم اینه که سند ملک بعد از قولنامه و تا روز محضر نزد بنگاه میمونه مگر اینکه برای پیگیری مفاصاحساب شهرداری و دارایی و استعلام ثبت و ... فروشنده بخواد بره دنبال کارها ، که در این صورت هم آژانس املاک موظفه در ازای تحویل سند رسید بگیره از فروشنده یا نماینده ی قانونی اون /

Abbas.V
25-02-2012, 22:44
اولا که الان تمامی بنگاه های مسکن باید با کد رهگیری ملک رو قولنامه کنند ، و سربرگ های قولنامه هم کد رهگیری درش درج میشه و قابل تخلف و جعل هم نیست چون کد رهگیری رو از طریق اینترنت و اتحادیه املاک میگیرند ،

عرفش هم اینه که سند ملک بعد از قولنامه و تا روز محضر نزد بنگاه میمونه مگر اینکه برای پیگیری مفاصاحساب شهرداری و دارایی و استعلام ثبت و ... فروشنده بخواد بره دنبال کارها ، که در این صورت هم آژانس املاک موظفه در ازای تحویل سند رسید بگیره از فروشنده یا نماینده ی قانونی اون /
ممنون
خونه هایی که یکم قدیمی تر هستند یا تو حومه شهر هستند و سند ندارن چطور ؟ از این خونه ها به صورت قولنامه ای بخریم مشکلی پیش نمیاد ؟

پ.ن : نمدونم چرا نمتونم منظورمو برسونم :18:

Ezel
26-02-2012, 20:57
ممنون
خونه هایی که یکم قدیمی تر هستند یا تو حومه شهر هستند و سند ندارن چطور ؟ از این خونه ها به صورت قولنامه ای بخریم مشکلی پیش نمیاد ؟

پ.ن : نمدونم چرا نمتونم منظورمو برسونم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به هرحال تمامی املاک یک کاغذی دارند که به عنوان سند رسمی اون شناخته میشه ، حالا یکی سند تعاونی داره که قابل انتقال نیست و به صورت وکالت بلاعزل خرید و فروش میشه ، یکی بنچاق داره که از لحاظ استحکام قانونی کم از سندمنگوله دار نداره ، یکی سند شورا داره که اون هم محکم هست /

aria_electric_fars
01-03-2012, 19:03
سلام

امروز رفتم پروانه كسب بگيرم كه اجاره نامه مي خواست و من گفتم دست نويس هست و مشكلي نيست و طرف گفت بايد ببري محضر تعهد نامه بدي يا يه همچين چيزي
مي خواستم بدونم جريانش چيه و براي چي اين تعهد نامه رو مي خوان؟؟؟

با تشكر

my.lejend
11-03-2012, 10:33
سلام به همه

بچه ها خوهشا کمک کنید

بچه ها یه ماه پیش یه خونه دیدیم و قرارداد نوشتیم. حدود 40 تومن پیش دادیم و قرار محضر شد برای برج 2
این نکته رو هم بگم که قبل از پیدا کردن این خونه اون بنگاهی چندجا به ما نشون داد و ما نپسندیدیم و این خونه رو خودمون پیدا کردیم و فقط برای نوشتن قولنامه رفتیم پیش اون املاک.
حالا املاک میخواد حدود 500 هزار تومن از ما و 500 هزار تومن از صاحب خونه بگیره.(کا معامله حدود 95 میلیون هست) خواستم ببینم برای نوشتن یه قولنامه باید از هر نفر500 بگیره؟ اخه خونه رو خودمون پیدا کردیم. چقدر باید بهش بدم؟

حالا ما فعلا 200 بهش دادیم و اون املاک هرچیزی پیش میاد هی تهدید میکنه که من کد وارد نکردم و بقیه ی پولم رو بدید تا کد رو وارد کنم!!!
این کد که میگه چیه؟

اون خونه وام داشت و صاحب خونه داشت اقساطش رو میداد که بقیه ی اقساطش افتاد به گردن ما. گفت نزدیک 3 تومن مونده که ما کل 3 تومن رو یه جا تحویل دادیم و بنگاه دار گفت 200 /300 اضافه مونده چون یه جا پرداخت کرده همه رو . حالا زده زیرش میگه 200 300 هم از جیب داده.... حالا من از کجا باید بفهمم که این مساله صحت داره؟

راستی این کد رهگیری منزل که میگن الان باید توی برگه ی قولنامه ی من باشه؟ کجای برگه مینویسن که بگردم ببینم هست یا نه؟
ممنون از همگی

Abbas.V
11-03-2012, 12:56
سلام به همه

بچه ها خوهشا کمک کنید

بچه ها یه ماه پیش یه خونه دیدیم و قرارداد نوشتیم. حدود 40 تومن پیش دادیم و قرار محضر شد برای برج 2
این نکته رو هم بگم که قبل از پیدا کردن این خونه اون بنگاهی چندجا به ما نشون داد و ما نپسندیدیم و این خونه رو خودمون پیدا کردیم و فقط برای نوشتن قولنامه رفتیم پیش اون املاک.
حالا املاک میخواد حدود 500 هزار تومن از ما و 500 هزار تومن از صاحب خونه بگیره.(کا معامله حدود 95 میلیون هست) خواستم ببینم برای نوشتن یه قولنامه باید از هر نفر500 بگیره؟ اخه خونه رو خودمون پیدا کردیم. چقدر باید بهش بدم؟

حالا ما فعلا 200 بهش دادیم و اون املاک هرچیزی پیش میاد هی تهدید میکنه که من کد وارد نکردم و بقیه ی پولم رو بدید تا کد رو وارد کنم!!!
این کد که میگه چیه؟

اون خونه وام داشت و صاحب خونه داشت اقساطش رو میداد که بقیه ی اقساطش افتاد به گردن ما. گفت نزدیک 3 تومن مونده که ما کل 3 تومن رو یه جا تحویل دادیم و بنگاه دار گفت 200 /300 اضافه مونده چون یه جا پرداخت کرده همه رو . حالا زده زیرش میگه 200 300 هم از جیب داده.... حالا من از کجا باید بفهمم که این مساله صحت داره؟

راستی این کد رهگیری منزل که میگن الان باید توی برگه ی قولنامه ی من باشه؟ کجای برگه مینویسن که بگردم ببینم هست یا نه؟
ممنون از همگی
تاجایی که میدونم کمیسیون بنگاه 1 درصد ارزش ملک هست . یعنی 95 تومن ارزش ملک هست میشه 950 تومن که تقسیم بر 2 میشه .

my.lejend
11-03-2012, 13:21
این کد که میگه چیه؟

تاجایی که میدونم کمیسیون بنگاه 1 درصد ارزش ملک هست . یعنی 95 تومن ارزش ملک هست میشه 950 تومن که تقسیم بر 2 میشه .

حتی اگر خونه رو خودمون پیدا کرده باشیم؟ برای یه قولنامه 1 درصد میگیره؟

داداش گلم ممنون از راهنمائیت

Ezel
11-03-2012, 17:32
این کد که میگه چیه؟

این کدی که ایشون میگه کد رهگیری هست ، برای گرفتن مفاصا حساب دارایی این کد لازم هست ، و برای انتقال رسمی و قطعی سند در دفترخانه هم مفاصاحساب دارایی لازم هست /

بنا براین برای انتقال قطعی سند به این کد رهگیری نیاز هست /

کمیسیون مشاورین املاک ارتباطی به زحمت ایشون یا شما برای پیدا کردن ملک نداره ، بحث اینجاست که کد سربرگ قولنامه ی شما و مهر اون برای این مشاور املاک صادر شده ، یعنی بدون تعارف گوشت شما زیر ساطور ایشون هست /
البته مبلغ کمیسیون درخواستی ایشون کاملا درست و به جا هست ( با 25 هزار تومان اختلاف قیمت البته )

راستی این کد رهگیری منزل که میگن الان باید توی برگه ی قولنامه ی من باشه؟ کجای برگه مینویسن که بگردم ببینم هست یا نه؟هم بالا و هم پایین برگه یک مهر زده میشه و داخل کادر اون مهر ، کد رهگیری جای مخصوص به خودش رو داره که به صورت دستی و پس از ثبت قولنامه در سامانه ی اینترنتی مشاورین املاک و دریافت کد رهگیری از این طریق توسط مشاور املاک ، در داخل کادر مهر شده نوشته میشه .

در رابطه با وام هم میتونید از طریقی شعبه ی بانکی که وام رو پرداخت کرده پرینت اقساطش رو بگیرید .

my.lejend
11-03-2012, 18:45
این کدی که ایشون میگه کد رهگیری هست ، برای گرفتن مفاصا حساب دارایی این کد لازم هست ، و برای انتقال رسمی و قطعی سند در دفترخانه هم مفاصاحساب دارایی لازم هست /

بنا براین برای انتقال قطعی سند به این کد رهگیری نیاز هست /

کمیسیون مشاورین املاک ارتباطی به زحمت ایشون یا شما برای پیدا کردن ملک نداره ، بحث اینجاست که کد سربرگ قولنامه ی شما و مهر اون برای این مشاور املاک صادر شده ، یعنی بدون تعارف گوشت شما زیر ساطور ایشون هست /
البته مبلغ کمیسیون درخواستی ایشون کاملا درست و به جا هست ( با 25 هزار تومان اختلاف قیمت البته )

هم بالا و هم پایین برگه یک مهر زده میشه و داخل کادر اون مهر ، کد رهگیری جای مخصوص به خودش رو داره که به صورت دستی و پس از ثبت قولنامه در سامانه ی اینترنتی مشاورین املاک و دریافت کد رهگیری از این طریق توسط مشاور املاک ، در داخل کادر مهر شده نوشته میشه .

در رابطه با وام هم میتونید از طریقی شعبه ی بانکی که وام رو پرداخت کرده پرینت اقساطش رو بگیرید .

داداش گلم ممنون از کمکت. خیلی اقائی کردی وقت گذاشتی. من برگه ی قولنامه رو دیدم ولی هیچ کدی روش زده نشده. فقط مهر همون املاک هست.چرا کد نزده؟
این مشکل ایجاد نمیکنه؟

Ezel
11-03-2012, 21:32
خواهش میکنم .

این مشکل ایجاد نمیکنه؟

به هرحال معمولا مشاورین املاک کد رهگیری رو زمانی ثبت میکنند برای شما که حق کمیسیونشون رو کامل دریافت کنند ( به هرحال این قشر ویژگی های رفتاری خاص خودشون رو دارند دیگه ) /

همونطور که گفتم کد رهگیری جزو پیش نیازها برای انتقال قطعی سند هست /

logos
12-03-2012, 13:50
حداکثر نرخ خدمات کارمزد دریافتی واحد های صنفی مشاورین املاک تهران مصوب جلسه مورخ 1379/4/7 و اصلاحیه جلسه مورخ 1380/8/8 کمسیون هیات عالی نظارت

برای معاملات املاک تا 30 میلیون تومان از هر طرف معامله نیم درصد مبلغ مورد معامله.
برای معاملات املاک از 30 میلیون تومان تا 50 میلیون تومان ، برای تا 30 میلیون تومان اول نیم درصد و برای مازاد آن نسبت به مبلغ مازاد از هر طرف معامله 75 صدم درصد.
برای معاملات املاک از 50 میلیون تومان تا 100 میلیون تومان ، برای تا 30 میلیون اول نیم درصد و مازاد آن تا 50 میلیون تومان 75 صدم درصد و برای مازاد آن نیم درصد از هر طرف معامله.
برای معاملات املاک بیش از 100 میلیون تومان ، برای تا 100 میلیون تومان آن طبق بند های 1 و 2 و 3 مصوبه مذکور و برای مازاد آن میزان 25 صدم درصد بعنوان کارمزد از هر طرف معامله اخذ گردد.
بابت کارمزد اجاره ، یک چهارم اجاره ماهیانه از هر طرف معامله.
در معاملات رهن ، کارمزد دریافتی بر مبنای یک چهارم میزان اجاره بهای ماهیانه از هر طرف معامله اخذ گردد. / 25 ب
دبیرخانه هیات عالی نظارت

مهرسا1
01-01-2013, 23:08
سلام دوستان اگه کسی یه ملکی رو خریده باشه و پول نداشته باشه فعلا سند رسمی بزنه قول نامه بنگاهی بهتره یا محضری کدوم با ارزش تر هستن؟ لطفا راهنمایی کنین

logos
02-01-2013, 01:56
قولنامه محضری از نظر اعتبار یک سند رسمی حساب میشه که مو لای درزش نمیره..... حتی برای کارهای معمولی تر مثل اجاره هم میشه سند محضری تو دفترخونه ها زد ... هزینش هم کمتره و معتبر تر...

Abbas.V
02-01-2013, 03:21
بعد از سوال استارتر لطفا به سوال منم جواب بدین .

منزل مسکونی که تا بحال سند نداشته و چند دست به صورت قولنامه ای گشته وضعیتش برای خرید چطوره ؟ چون تقریبا 40 درصد پول کمتری پرداخت میشه .

آیا میشه قولنامه رو تو محضر تنظیم کرد ؟در این صورت دیگه مالک قبلی نمیتونه به چند نفر دیگه هم همون منزلو بفروشه ؟

ممنونم .:n16:

logos
02-01-2013, 17:12
تو محضر مطمئن نیستم که بشه یا نه اما چونیکی از چیزهایی که دفتر اسناد رسمی میخواد سند ملک هست و البته کلی مدرک دیگه احتمال میدم نشه (البته در این موارد اصولا با یه سری تغیرات و زرنگ بازی های دفتر خونه ای یه قولنامه هایی میزنن که می تنه یه جاهاییش بلنگه)

در مورد فروش به چند نفر که خیلی راحت هست و میشه کلاهبرداری کرد

کلا این گونه ملک ها خیلی دردسر دارن و کار اگه به دادگاه بکشه کلی بدبختی هست و وقتی هم که بخری بخوای بفروشی مشتری نداره و ... اصلا به صرفه نیست خریدشون مگه اینکه مطمئن باشی از ملک و بخوای سالیان سال نگهش داری

Drug Man
14-03-2013, 20:43
سلام
من میخوام یه ملک تجاری کوچیک رو بخرم فعلا پول ندارم سند رسمی بزنم قراره تا چند روزه آینده یه وقولنامه تو بنگاه بنویسیم چه چیزایی لازمه به متن قولنامه اضافه بشه تا معامله قطعی بشه و هر گونه حق فسخ از فروشنده سلب بشه لطفا راهنماییم کنین خیلی استرس دارم

Drug Man
16-03-2013, 12:53
سلام
من میخوام یه ملک تجاری کوچیک رو بخرم فعلا پول ندارم سند رسمی بزنم قراره تا چند روزه آینده یه وقولنامه تو بنگاه بنویسیم چه چیزایی لازمه به متن قولنامه اضافه بشه تا معامله قطعی بشه و هر گونه حق فسخ از فروشنده سلب بشه لطفا راهنماییم کنین خیلی استرس دارم

کمککککککککککککککککککککککک ککککککک لطفااااااااااااا:n28:

Drug Man
09-05-2013, 20:11
سلام دوستان میخواستم بدونم کد رهگیری که در خرید یه ملک به صورت قولنامه ای تو بنگاه داده میشه چیه؟ واینکه خرید یه ملک که سند داره ولی فعلا قولنامه ای خریده شده چقدر ارزش داره؟واینکه چگونه قولنامه رو باید تنظیم کرد که حق فسخ بعد از معامله از فروشنده گرفته بشه؟
ممنون جواب بدین

ملا نصرالدین
13-05-2013, 07:12
کد رهگیری یعنی این خانه ای که شما قول نامه کردید توی سایت املاک ثبت شده و مثلا خانه ی فلان به شماره ثبتی فلان برای شما قول نامه شده و غیر قابل خرید و فروش است
حق فسخ رو نمیدونم ولی اصولا ضرر و زیان توی قولنامه نوشته میشه...یعنی کسی که ملک رو با شما قول نامه کرده اگر بخواد پس بگیره یا اگر شما بخوای پس بدی باید یه مبلغی رو به عنوان ضرر و زیان به شما بده یا شما باید به ایشان این مبلغ رو پرداخت کنی

Drug Man
15-05-2013, 12:53
سلام خسته نباشید
من چند روز پیش یه ملک تجاری رو که سند رسمی داره به صورت مبایعنامه خریدم اما در اثر اشتباه بنگاه دار اسم فروشنده رو که محمد باقری نژاد بوده رو فقط محمد باقری نوشته در واقع نژاد رو از قلم انداخته و حالا در سایت املاک هم چک کردم با همون نام محمد باقری براش کد رهگیری گرفته آیا این مبایعنامه مشکل قانونی داره چجوری باید تصیح بشه چون اشتباه از طرف بنگاه دار بوده

و اینکه من بعدا بخوام سند رسمی بزنم به مشکل بر نمیخورم؟

Drug Man
18-05-2013, 20:39
سلام خسته نباشید
من چند روز پیش یه ملک تجاری رو که سند رسمی داره به صورت مبایعنامه خریدم اما در اثر اشتباه بنگاه دار اسم فروشنده رو که محمد باقری نژاد بوده رو فقط محمد باقری نوشته در واقع نژاد رو از قلم انداخته و حالا در سایت املاک هم چک کردم با همون نام محمد باقری براش کد رهگیری گرفته آیا این مبایعنامه مشکل قانونی داره چجوری باید تصیح بشه چون اشتباه از طرف بنگاه دار بوده

و اینکه من بعدا بخوام سند رسمی بزنم به مشکل بر نمیخورم؟

دوستان لطفا راهنمایی کنن

ملا نصرالدین
18-09-2013, 15:14
دوستان فرق قرارداد اعیان و عرصه چیه؟

ما مسکن مهر تهرانسر ثبت نام کردیم
به ما گفتند هفته ی دیگه قرار داد عیان با ما میبندند

چندین ماه دیگه هم قرارداد عرصه

خواهشا واضح توضیح بدهید...توی اینترنت هرچی سرچ کردم متوجه نشدم

dvb595959
23-09-2013, 17:01
سلام
من پروانه ساخت زمینم رو گم کردم.... المثنی صادر میکنن؟ البته تاریخ پروانه هم تمام شده بود.... الان شماره پروانه قبلی رو دارم... الان بهتره چیکار کنم؟ درخواست پروانه جدید بدم یا اینکه بگم پروانه قبلی رو گم کردم تا المثنی صادر کنن ؟ تمدید پروانه چقدر هزینه داره تقریبا؟

Arash4484
23-09-2013, 20:37
دوستان فرق قرارداد اعیان و عرصه چیه؟

ما مسکن مهر تهرانسر ثبت نام کردیم
به ما گفتند هفته ی دیگه قرار داد عیان با ما میبندند
چندین ماه دیگه هم قرارداد عرصه
خواهشا واضح توضیح بدهید...توی اینترنت هرچی سرچ کردم متوجه نشدم

اعیان: ابنیه و ساختمان (خیلی ساده بیان کنیم هر چیز که روی زمین است و بنا شده حتی درختان باغ) ؛ و عرصه: خود محل استقرار اونها(زمین،مکان).
پس زمين كه در آن بنای خانه شما احداث شده عرصه و بنای ايجادشده اعيان ميباشد.
به اسمها هم دقت کنید به مسماشون میخورن...
در حاشیه هم اینکه تفکیک این دو موضوع در املاک وقفی و همچنین زمینهای دولتی زیاد مطرح میشود. وگرنه در شرایط عادی و معاملات روزمره، معمول هردو همزمان انتقال داده میشود.

dvb595959
26-10-2013, 16:18
سلام
من درخواست المثنی برای پروانه ساختمانی داشتم وقتی به شهرداری مراجعه کردم و کارها رو انجام دادم گفتن که باید استشهاد محلی بنویسم بخاطر گم شدن پروانه اولی.... حالا از دوستان کسی هست بتونه برای من یک نمونه استشهاد بنویسه.... آخه نمیخام دوبازه کاری بشه و شرمنده افرادی بشم که میان برای استشهاد به محضر و این حرفا...

shs_micro2
13-07-2014, 11:54
سلام دوستان
من یه ماشین قول نامه ای خریدم تمام مدارک رو هم دارم حتی برگ کمپانی و برگ سبز و سند.ولی صاحب سند نمیاد که سند بزنه.
حالا من چند تا راه دارم:
1.برم دادگاه اعزام به سند بزنم
2.برم شهر صاحب سند سند بزنم(معلوم نیست جواب بده یا نه) چون خیلی از تاریخ فروش گزشته
3.از طرق غیر قانونی و بدون وجود صاحب سند سند بزنم(دو برابر خرج قانونی سند خرجشه حدود 400تومن)
نظر خودم به دادگاه و اعزام به سند هست.حالا میخوام بدونم مراحل و مدارک و خرجش چقدر هست؟آیا سند به نام خود من میخوره؟چقدر طول میکشه؟با توجه به اینکه میدونم صاحب سند خونش اونی نیست که تو برگ سبز خورده آیا مشکلی به و جود میاد؟آیا وقتی سند خورد عوارضی که پرداخت نشده صفر میشه یا نه؟
ممنون

mehdig20
21-07-2014, 18:40
سلام دوستان
ما سال گذشته یک مغازه فاقد سند را در بنگاه املاکی معامله کردیم که متاسفانه صاحب بنگاه صاحب مغازه هم بود و از اعتماد و سادگی ما سواستفاده کرد.به این صورت که ما در جریان مالیات نقل و انتقال مغازه و لزوم پرداخت آن نبودیم و ایشون در پیش نویس دستی قولنامه نوشته یا شاید بعد از امضا ما اضافه کرده که مالیات به عهده خریدار یعنی ما هست، در صورتی که باید فروشنده پرداخت کند!
حالا سوال من اینه که ما میتونیم از دست ایشون به جرم فریب شکایت کنیم یا میتونه ادعا کنه که ما پرداخت مالیات رو قبول کردیم!
و این که اگر مالیات نقل و انتقال بیفته گردن ما باید مالیات های قبلی رو هم که مغازه چند دست چرخیده پرداخت کنیم؟
لطفا زودتر راهنمایی کنید چیکار کنیم.
با تشکر

ساسان10
24-11-2014, 12:44
سلام.موجری که میخوام دفتر رو بهش تحویل بدم چک تخلیه منو گم کرده چه باید کرد؟ با تشکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-11-2014, 19:54
سلام.موجری که میخوام دفتر رو بهش تحویل بدم چک تخلیه منو گم کرده چه باید کرد؟ با تشکرسلامباید کتباً اعلام و اقرار کنه در بنگاه و در حضور دو شاهد که فلان چک با فلان مشخصات و فلان مبلغ که مربوط به فلان قرارداد که نزد اینجانب بوده مفقود شده و مسئولیت سوء استفاده از چک رو میپذیرم و اعلام میکنم که هیچگونه مطالبه ای از مستاجر ندارم نه الان و نه در آینده و تعهد میدم که به محض پیدا کردن چک اون رو به مستاجر تحویل بدم
شما هم باید فوراً به بانک اطلاع بدین و یک کپی از اقرار و تعهد موجر هم بهشون بدین تا مطمئن بشند که شما مقصر نیستین

markazi54
31-03-2015, 19:32
دوست عزیز اگه مفاصا حساب انجام نشده باشه بنگاه دار میتونه با فسخ قرارداد از نو یک کد رهگیری بگیره در غیر اینصورت بنگاهی باید به اتحادیه مشاورین املاک مراجعه بکنه کپی کارت ملی و شناسنامه باید از طریق فکس به تهران ارسال بشه حتما فامیلی تصیح بشه بعدا دردسر میشه

markazi54
01-04-2015, 11:47
دوستان لطفا راهنمایی کنن

اگه مفاصا حساب صادر نشده بنگاهی با فسخ قرارداد کد رهگیری جدید میتونه صادر کنه در غیر اینصورت کپی کارت ملی با شناسنامه را بنگاهی میبره اتحادیه و برای مرکز یعنی تهران فکس میشه انجا اصلاح میشه حتما اصلاحش کن بعدا دردسر میشه

ba maram
26-05-2015, 22:53
سلام دوستان
آیا وقتی قرار داد ۵ ساله برای اجاره یک مغازه می بندیم امکان نداره صاحب مغازه بعد از چند ماه اصطلاحا دبه کنه و بگه تخلیه کن؟؟
حقیقتش تا چند ماه دیگه قصد راه اندازی یک کاری رو دارم که به مغازه اجاره ای نیاز دارم
می ترسم کارم بگیره و طرف بعد از ۱ سال بیاد مغازه خودش رو از ما پس بگیره

sina.belyad
09-06-2015, 10:57
...........

amirrezan95
10-09-2015, 19:38
سلام دوستان
یه سوال مهم دارم ممنون میشم کمک کنید.
یکی از آشنایان یه خونه قولنامه کرد اما در کد رهگیری که بهش دادن همه چیز درست است فقط فامیلی آشنا ما رو با پسوند نوشته. قاسمی رو نوشته قاسمی نژاد.چند وقت پیش فروشنده سند هم زد به نامش.حالا میخواستم بپرسم که این آشنا ما میخواهد بفروشه الان خونه رو اون کد رهگیری که براش موقع خرید صادر شده مشکل براش ایجاد نمیکنه،اصلا در کل کد رهگیری تا قبل از تنظیم سند اعتبار داره یا بعد تنظیم سند هم معتبر هست و کاربرد داره.چون اینطور که من تو اینترنت خوندم کد رهگیری بعد صدور مفاصا حساب مالیاتی و تنظیم سند دیگه باطله و میشه باز برا اون ملک کد رهگیری صادر کرد. الان هم که انگار کد رهگیری رو اختیاری کردن.
ممنون

gamekhor2007
04-10-2015, 22:52
با سلام.من به عنوان صاحب خونه قرارداد خونه با کسی بستم و فقط طرف مقابل امضا زد و مشخصات کارت ملی من نوشته شد و من اصلا امضایی نزدم.بعد بخاطر همسایه ها قرارداد رو فسخ کردم و بنگاه دار از من 200 هزار تومان پول فسخ گرفت.این قانونش هست یا سر من کلاه گذاشته؟

masohrabi
22-03-2016, 13:12
با سلام. من در تاریخ 20 اسفند خونه ای را به مبلغ 264 میلون تومن قول نامه کردم و طبق توافق طرفین قرار شد در سه ثمن قرارداد تنظیم شود. 15 میلیون تومن موقع قولنامه 130 میلیون تومن تا تاریخ 25 اسفند و تحویل کلید و مابقی چهار ماه بعد هنگام تنظیم سند. ما تا تاریخ 25 فقط توانستیم 45 میلیون جور کنیم و تحویل فروشنده بدیم و مابقی 130 میلیون قرار شد بعد تعطیلات عید به ایشان پرداخت شود و تا ان موقع به ما مهلت دادند اما با حساب کتابی که کردم به این نتیجه رسیدم که نمیتوانم پول را جور کنم و حالا قصد فسخ معامله را دارم و می خواهم 60 میلیون را پس بگیرم. آیا باید به ایشان ضرر و زیانی پرداخت کنم و اگر بله مقدارش چقدر می شود و بر چه اساسی محاسبه می گردد آیا معادله خاصی دارد؟ این راهم قید کنم که در قول نامه درصد و نحوه پرداخت ضررو زیان قید نشده است. قانون در این مواقع چه چیزی می گوید؟

Captain_America
22-03-2016, 20:59
با سلام. من در تاریخ 20 اسفند خونه ای را به مبلغ 264 میلون تومن قول نامه کردم و طبق توافق طرفین قرار شد در سه ثمن قرارداد تنظیم شود. 15 میلیون تومن موقع قولنامه 130 میلیون تومن تا تاریخ 25 اسفند و تحویل کلید و مابقی چهار ماه بعد هنگام تنظیم سند. ما تا تاریخ 25 فقط توانستیم 45 میلیون جور کنیم و تحویل فروشنده بدیم و مابقی 130 میلیون قرار شد بعد تعطیلات عید به ایشان پرداخت شود و تا ان موقع به ما مهلت دادند اما با حساب کتابی که کردم به این نتیجه رسیدم که نمیتوانم پول را جور کنم و حالا قصد فسخ معامله را دارم و می خواهم 60 میلیون را پس بگیرم. آیا باید به ایشان ضرر و زیانی پرداخت کنم و اگر بله مقدارش چقدر می شود و بر چه اساسی محاسبه می گردد آیا معادله خاصی دارد؟ این راهم قید کنم که در قول نامه درصد و نحوه پرداخت ضررو زیان قید نشده است. قانون در این مواقع چه چیزی می گوید؟
اگه تو قرارداد مبلغی قید شده بابت فسخ معامله که باید پرداخت کنه طرفی که فسخ میکنه، اگر نه به عرف رایج منطقه بررسی میشه و شخصی که مدعی غرامت باید نزد مرجع قضائی تقاضای تامین دلیل و بعدش ارزش گذاری کنه.

masohrabi
22-03-2016, 21:15
################################################## ##########

masohrabi
22-03-2016, 21:19
اگه تو قرارداد مبلغی قید شده بابت فسخ معامله که باید پرداخت کنه طرفی که فسخ میکنه، اگر نه به عرف رایج منطقه بررسی میشه و شخصی که مدعی غرامت باید نزد مرجع قضائی تقاضای تامین دلیل و بعدش ارزش گذاری کنه.

نه مبلغی قید نشده تو قرار داد. یعنی مقدار و حد مشخص عمومی نداره؟ برای تعیین کردن مقدار عرف منطقه باید به کدوم ارگان مراجعه کرد؟

Captain_America
22-03-2016, 21:23
نه مبلغی قید نشده تو قرار داد. یعنی مقدار و حد مشخص عمومی نداره؟ برای تعیین کردن مقدار عرف منطقه باید به کدوم ارگان مراجعه کرد؟
نه مقدار مشخصی نداره، ولی از بنگاه دارها بپرسید یه درصدی از مبلغ کل قرارداد هستش. ارگانش هم اگه بخواد طرفمقابل شکایت کنه شورای حل اختلافه در وهله اول اگه مبلغ مورد ادعا زیر 5 میلیون باشه.

masohrabi
22-03-2016, 21:28
نه مقدار مشخصی نداره، ولی از بنگاه دارها بپرسید یه درصدی از مبلغ کل قرارداد هستش. ارگانش هم اگه بخواد طرفمقابل شکایت کنه شورای حل اختلافه در وهله اول اگه مبلغ مورد ادعا زیر 5 میلیون باشه.

خب اینکه خیلی بده ممکنه بنگاه هر مبلغی دلش بخواد بگه... اگه بالای 5 میلیون باشه کدوم ارگان باید مراجعه کنه؟

Captain_America
22-03-2016, 21:31
خب اینکه خیلی بده ممکنه بنگاه هر مبلغی دلش بخواد بگه... اگه بالای 5 میلیون باشه کدوم ارگان باید مراجعه کنه؟
هر مبلغی که نمیتونه یه عرفی داره بازار یه درصدی بابت فسخ قرارداد میگیرن خیلی نباید باشه، دادسرا .

masohrabi
22-03-2016, 21:33
هر مبلغی که نمیتونه یه عرفی داره بازار یه درصدی بابت فسخ قرارداد میگیرن خیلی نباید باشه، دادسرا .

نمیشه تخمین زد؟ واسه 60 میلیون حدودا چقدر میشه؟ چون من میخوام ببینم ارزش داره واقعا فسخ کنم یا اینکه مابقی پول قرارداد رو یه جوری جور کنم...

Captain_America
22-03-2016, 21:52
نمیشه تخمین زد؟ واسه 60 میلیون حدودا چقدر میشه؟ چون من میخوام ببینم ارزش داره واقعا فسخ کنم یا اینکه مابقی پول قرارداد رو یه جوری جور کنم...
عرف محل مورد قرارداد ملاکه ، مثلا تو بعضی شهرها لاستیک زاپاس جزو ماشین معامله میشه تو بعضی شهرها نمیشه. اصلا شاید طرف ندونه همچین چیزی رو یا شاید نخواد بگیره.

Mr Unknown
11-05-2016, 17:05
دوستان من یک ماهه قرداد اجارم تموم شده ولی موجر میگه تا پیدا شدن مستاجر باید بشینی منتها من خونه گرفتم و میخوام تخلیه کنم
حالا ما رفتیم دفتر املاک و مشاور املاک گفت بیاید یا توافقنامه بنویسید
حالا میخواستم بدونم این توافق معتبره؟میتونم کلیدو تحویل ندم تا دادن پولم یا چون نوشتیم خونه رو تحویل میدم باید بدم بهش؟
ممنون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

tazevared2006
25-07-2016, 13:41
من یه سوال در مورد رهن اپارتمان دارم. اینایی که میزنن "دارای انباری و پارکینگ" حالا مثلا من انباری رو بخوام پارکینگ رو نخوام چه میشه کرد؟ تاثیری هم توی قیمت داره؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-07-2016, 15:03
من یه سوال در مورد رهن اپارتمان دارم. اینایی که میزنن "دارای انباری و پارکینگ" حالا مثلا من انباری رو بخوام پارکینگ رو نخوام چه میشه کرد؟ تاثیری هم توی قیمت داره؟
سلام
این چیزها قانون نداره , توافقی هست
یعنی ممکنه صاحب خونه بگه اگر از پارکینگ استفاده نمیکنین پس 100 تومن از اجاره ی ماهیانه کم میشه
شاید هم بگه انباری و پارگینگ به قول معروف آش کشک خالته , بخوری پاته نخوری پاته

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-07-2016, 15:07
دوستان من یک ماهه قرداد اجارم تموم شده ولی موجر میگه تا پیدا شدن مستاجر باید بشینی منتها من خونه گرفتم و میخوام تخلیه کنمحالا ما رفتیم دفتر املاک و مشاور املاک گفت بیاید یا توافقنامه بنویسیدحالا میخواستم بدونم این توافق معتبره؟میتونم کلیدو تحویل ندم تا دادن پولم یا چون نوشتیم خونه رو تحویل میدم باید بدم بهش؟ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Sent from my SM-N920C using Tapatalkسلام

مشکل شما حل شد ؟ اگر بله , چطوری
با تشکر

hossein019940
28-09-2016, 23:55
دوستان خواهش کمک کنید
این سوال برام گنگ شده.
موقع قولنامه نوشتن یارو در مورد اینکه شهردای سه تا مالیات میگیره الان یکی ارزش افزوده و یکی هم بر درآمد و یکی هم برای تمیز کردن خیابونا.
تو قولنامه نوشته که مغازه صحیح و سالم با تسویه آب و برق و گاز و تلفن شهرداری تحویل مستاجر قرار گرفته اسن.بعد از پایان یکسال با پرداخت و تسویه موارد فوق تحویل موجر قرار دهد.
تو صحبت کردنش گفته که فیش شهرداری برای تمیز کردن اینجاست که پرداخت کردم و برق هم همینطور بقیه رو صفر کن.
الان طبق این متن نوشته شهرداری چون مشخص نکرده چی یه دفعه بامبول در بیاره که مالیات و اینا رو تو باید بدی حرف درسته؟

راشا تهرونی
29-09-2016, 00:03
دوستان خواهش کمک کنید
این سوال برام گنگ شده.
موقع قولنامه نوشتن یارو در مورد اینکه شهردای سه تا مالیات میگیره الان یکی ارزش افزوده و یکی هم بر درآمد و یکی هم برای تمیز کردن خیابونا.
تو قولنامه نوشته که مغازه صحیح و سالم با تسویه آب و برق و گاز و تلفن شهرداری تحویل مستاجر قرار گرفته اسن.بعد از پایان یکسال با پرداخت و تسویه موارد فوق تحویل موجر قرار دهد.
تو صحبت کردنش گفته که فیش شهرداری برای تمیز کردن اینجاست که پرداخت کردم و برق هم همینطور بقیه رو صفر کن.
الان طبق این متن نوشته شهرداری چون مشخص نکرده چی یه دفعه بامبول در بیاره که مالیات و اینا رو تو باید بدی حرف درسته؟

شما به عنوان مستاجر باید تسویه های زیر را انجام بدید 1-مالیات مشاغل 2- پسماند شهرداری ( همون اشغال هایی هستش که از مغازه شما خارج میشه و داخل سطال اشغال ریخته میشه ) 3- مفاصا حساب شهرداری برای مشاغل )
اب برق گاز تلفن هم که مشخصه نهایت موجر میتونه یه مبلغی رو به عنوان امانت پیشش بمونه تا فیش ها رو تسویه کنه

hossein019940
29-09-2016, 00:12
شما به عنوان مستاجر باید تسویه های زیر را انجام بدید 1-مالیات مشاغل 2- پسماند شهرداری ( همون اشغال هایی هستش که از مغازه شما خارج میشه و داخل سطال اشغال ریخته میشه ) 3- مفاصا حساب شهرداری برای مشاغل )
اب برق گاز تلفن هم که مشخصه نهایت موجر میتونه یه مبلغی رو به عنوان امانت پیشش بمونه تا فیش ها رو تسویه کنه
این مالیات شهرداری که میگید.چون من شرکت میخوام ثبت کنم یعنی همون مالیات میشه یا اینکه دوتا مالیات باید بدم؟
کلا عرفش همینه یا اینکه کلاه رفته سرمون؟

راشا تهرونی
29-09-2016, 09:28
این مالیات شهرداری که میگید.چون من شرکت میخوام ثبت کنم یعنی همون مالیات میشه یا اینکه دوتا مالیات باید بدم؟
کلا عرفش همینه یا اینکه کلاه رفته سرمون؟

مشاغل 2 تا مالیات داره
1- مالیات بر در امد که هر سال باید برید و اضهارنامه بدید
2- مالیات بر ارزش افزوده
شهرداری هم تا دو تا عوارض داره
1- عوارض پسماند
2- عوارض مشاغل

راشا تهرونی
29-09-2016, 23:10
دوستان هر سوالی در مورد (((((قرارداد فروش اجاره مشارکت در ساخت پیش خرید))) دارن بنده در خدمت هستم

روانپریش
03-01-2017, 09:42
دوستان هر سوالی در مورد (((((قرارداد فروش اجاره مشارکت در ساخت پیش خرید))) دارن بنده در خدمت هستم

براي زدن سند قطعي يه مغازه چه مراحلي رو بايد طي كرد دوست عزيز؟

راشا تهرونی
03-01-2017, 13:28
براي زدن سند قطعي يه مغازه چه مراحلي رو بايد طي كرد دوست عزيز؟
1-مفاصاحساب شهرداری
2- مفاصاحساب دارایی
3- تسویه قبوض
4- مالیات مشاغل

روانپریش
03-01-2017, 14:21
1-مفاصاحساب شهرداری
2- مفاصاحساب دارایی
3- تسویه قبوض
4- مالیات مشاغل

بدون تسويه اينا راهي نيست بشه سند زد؟مثلا توي دفترخونه نوشته بشه فلان مغازه به فلان ادرس به فلاني فروخته شد؟

راشا تهرونی
03-01-2017, 16:29
بدون تسويه اينا راهي نيست بشه سند زد؟مثلا توي دفترخونه نوشته بشه فلان مغازه به فلان ادرس به فلاني فروخته شد؟

قبلا با استفاده از قانون تهسیل نیازی به گرفتن شهرداری و مالیات نبود ولی حدود دو سالی میشه که این قانون برداشته شده
فقط میشه وکالتی انتقال بدی که اگر خریدار خود شمایی اصلا پیشنهاد نمیشه وکالت بزنی.

روانپریش
05-01-2017, 23:43
قبلا با استفاده از قانون تهسیل نیازی به گرفتن شهرداری و مالیات نبود ولی حدود دو سالی میشه که این قانون برداشته شده
فقط میشه وکالتی انتقال بدی که اگر خریدار خود شمایی اصلا پیشنهاد نمیشه وکالت بزنی.

العان چند ساله كه قول نامه دارم ولي ميخوام سند قطعي بزنم
چرا وكالتي ميگين اصلا پيشنهاد نميشه؟

روانپریش
08-01-2017, 14:18
راستي براي زدن سند قطعي اول بايد بريم محظر اسناد رسمي و سند ملك بايد اونجا پيش اونا بمونه؟

dvb595959
25-01-2017, 23:16
درود
بدلیل گم شدن پروانه ساختمانی بعد از تهیه استشهاد محلی تونستم که پروانه المثنی بگیرم،حالا پروانه اولی هم پیدا شده،باید ببرم شهرداری تحویل بدم میخوام بدونم شهرداری بهم رسیدی چیزی میده که بعدا بتونم ثابت کنم پروانه اولی رو برگشت دادم؟

فرستاده شده از Che2-L11ِ من با Tapatalk

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-01-2017, 06:07
درودبدلیل گم شدن پروانه ساختمانی بعد از تهیه استشهاد محلی تونستم که پروانه المثنی بگیرم،حالا پروانه اولی هم پیدا شده،باید ببرم شهرداری تحویل بدم میخوام بدونم شهرداری بهم رسیدی چیزی میده که بعدا بتونم ثابت کنم پروانه اولی رو برگشت دادم؟
فرستاده شده از Che2-L11ِ من با Tapatalkسلام
بنده اگه باشم اصلی رو پیش خودم نگه میدازم اما انگار که وجود نداره

dvb595959
30-01-2017, 07:03
سلام
بنده اگه باشم اصلی رو پیش خودم نگه میدازم اما انگار که وجود نداره
درود
پیام شما رو الان دیدم.
پروانه رو بردم شهرداری و تحویل دادم،در عوض یک رسید ماشینی با مهر و امضأ تحویل گرفتم.

روانپریش
30-01-2017, 23:01
بعد از زدن سند يه ملك چجوري بايد فيش كنتورها رو هم به نام بزنيم و آيا اين كار ضروريه؟

راشا تهرونی
30-01-2017, 23:22
العان چند ساله كه قول نامه دارم ولي ميخوام سند قطعي بزنم
چرا وكالتي ميگين اصلا پيشنهاد نميشه؟

چون وکالت در صورت فوت طرف قابل عزل شدن هستش البته در صورت داشتن قولنامه و اقرار نامه از طرف مشکلی پیش نمیاد ولی دردسر زیاد داره تا بخوای ثابت کنی هم وقتت میره هم پولت!!

راستي براي زدن سند قطعي اول بايد بريم محظر اسناد رسمي و سند ملك بايد اونجا پيش اونا بمونه؟
شما میری محضر 3 تا استعلام میده 1- ثبت 2- شهرداری 3- دارایی
کلیه مدارک هم دست خودت میمونه مگر اینکه بخای دفترخانه نفری داشته باشه که برات انجام بده اونم در مقابلش هزینه میگره ولی خودتون برید بهتره وقتی ازتون نمیگره..

درود
بدلیل گم شدن پروانه ساختمانی بعد از تهیه استشهاد محلی تونستم که پروانه المثنی بگیرم،حالا پروانه اولی هم پیدا شده،باید ببرم شهرداری تحویل بدم میخوام بدونم شهرداری بهم رسیدی چیزی میده که بعدا بتونم ثابت کنم پروانه اولی رو برگشت دادم؟
اصلا پروانه ساختمان چیز مهمی نیست و با یه کپی هم کارتون راه میفته... هیج جایی اصلش رو نمیخان!!!

بعد از زدن سند يه ملك چجوري بايد فيش كنتورها رو هم به نام بزنيم و آيا اين كار ضروريه؟

فقط تلفن بنام میشه...

روانپریش
30-01-2017, 23:43
فقط تلفن بنام میشه...

يعني نميشه كلا كنتور ها رو هم به نام زد؟

suicidal.winds
17-11-2017, 13:05
سلام، ببخشید میخواستم بدونم خانه های سند تعاونی خرید و فروشش مشکلی نداره؟ و اینکه سند براشون زده میشه، حدودا برای سندش چقدر باید صبر کرد

saadat68
03-03-2018, 16:59
با سلام
من یک سال مغازه ای رو اجاره کرده بودم چند روز پیش هم به مدت یک سال بدون امضای شاهد در پشت همون قولنامه دستی تمدید کردیم و پول اضافه هم به حساب ایشان واریز شد
میخواستم بدونم آیا موجر آخر سال می‌تونه رهن بنده رو نده و مثلا مدعی بشه یک سال بدون قرارداد موندی ؟
اگر در هنگام پس دادن رهن اذیت کنه آیا این تمدید دستی بدون شاهد برای پیگیری قانونی معتبر هست؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-03-2018, 21:23
با سلام
من یک سال مغازه ای رو اجاره کرده بودم چند روز پیش هم به مدت یک سال بدون امضای شاهد در پشت همون قولنامه دستی تمدید کردیم و پول اضافه هم به حساب ایشان واریز شد
میخواستم بدونم آیا موجر آخر سال می‌تونه رهن بنده رو نده و مثلا مدعی بشه یک سال بدون قرارداد موندی ؟
اگر در هنگام پس دادن رهن اذیت کنه آیا این تمدید دستی بدون شاهد برای پیگیری قانونی معتبر هست؟سلام

2 شاهد لازمه
برای اطلاعات بیشتر در گوگل بنویسید:
آیا تمدید اجاره نامه بدون شاهد معتبر است

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-03-2018, 08:03
لطفا حذف شود .....................

saadat68
05-03-2018, 20:11
سلام

2 شاهد لازمه
برای اطلاعات بیشتر در گوگل بنویسید:
آیا تمدید اجاره نامه بدون شاهد معتبر است

ممنون حالا مشکل برام به وجود میاد؟ می‌تونه منکر این بشه که بهش ودیعه ندادم با این که ریختم به حسابش
یا بدون پس دادن پول رهنم از مغازه بیرونم کنه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-03-2018, 20:47
سلام

اگه کار به دادگاه بکشه , دادگاه به خیلی چیزها استناد میکنه تا بفهمه حق با کیه مثل قرارداد , شاهد , دست خط , امضا , اثر انگشت , مدارک واریز و تاریخش , چه کسی اول شکایت کرده , اعتراف خودِ شخص , رفتار (یعنی اینکه مثلاً چطور تا حالا شکایت نکرده ) , پرس و جو از کسانی که موقع تمدید حضور نداشتند ولی ممکنه اطلاعاتشون باعث پی بردن به حقیقت بشه و غیره
شما بهتره رابطه ی خوبی داشته باشین با موجر و بهتره در حضورش 2 شاهد هم پشت قرارداد رو امضا کنند . بگین اصولش اینه و بهتره قراردادمون اصولی باشه
بنده نمیدونم اگر در بنگاه تمدید میشد چقدر هزینه داشت ولی از طریق بنگاه دیگه همه چیز قانونیه .
درضمن پرداختها باید مدرک رسمی داشته باشه مثل چک شخصی که علت پرداخت در اون ذکر شده و یا چک بانکی که گیرنده فتوکپیش رو امضا کنه و بنوبسه که اصل چک رو تحوبل گرفته بابت ....

dvb55
05-10-2018, 16:54
با سلام
در مورد تنظیم مبایعه نامه سوالی داشتم. همونطور که می دونید و یا در مبایعه نامه ها دیدین معمولا یه بندی بصورت چاپی وجود داره با این عنوان

"کلیه خیارات قانونی از جمله خیار غبن اگر چه فاحش یا افحش باشد به استثنائ خیار تدلیس با اقرار طرفین اسقاط گردید"

حالا اگر شرطی در قسمت توضیحات برای فسخ مبایعه نامه بصورت دستی اضافه بشه مثلا "در صورت عدم وصول هر یک از چک های موضوع این قرارداد فروشنده از تاریخ برگشت هر یک از چک ها ظرف مدت 10 روز اختیار فسخ قرار داد را دارد"

این مسئله از نظر حقوقی درسته و این شرط می تونه حق فسخ قرارداد رو به فروشنده بده؟

ایا تضادی با اون بند بالا که کلیه خیارات رو سلب کرده داره؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-10-2018, 18:07
با سلام
در مورد تنظیم مبایعه نامه سوالی داشتم. همونطور که می دونید و یا در مبایعه نامه ها دیدین معمولا یه بندی بصورت چاپی وجود داره با این عنوان
"کلیه خیارات قانونی از جمله خیار غبن اگر چه فاحش یا افحش باشد به استثنائ خیار تدلیس با اقرار طرفین اسقاط گردید"
حالا اگر شرطی در قسمت توضیحات برای فسخ مبایعه نامه بصورت دستی اضافه بشه مثلا "در صورت عدم وصول هر یک از چک های موضوع این قرارداد فروشنده از تاریخ برگشت هر یک از چک ها ظرف مدت 10 روز اختیار فسخ قرار داد را دارد"
این مسئله از نظر حقوقی درسته و این شرط می تونه حق فسخ قرارداد رو به فروشنده بده؟
ایا تضادی با اون بند بالا که کلیه خیارات رو سلب کرده داره؟سلام

فکر کنم پاسختون در این صفحه هست
.
===================================
صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی

dvb55
06-10-2018, 08:30
سلام

فکر کنم پاسختون در این صفحه هست
.
===================================
صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی

با تشکر از پاسخ شما . ولی سوال من در مورد این موضوع تضاد دو بندی هست که ذکر کردم. در بند اول کلیه خیارات از طرفین سلب می شه بجز تدلیس. ولی در بند بعدی که شرط فسخ گذاشته می شه

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-10-2018, 13:36
با تشکر از پاسخ شما .
ولی سوال من در مورد این موضوع تضاد دو بندی هست که ذکر کردم. در بند اول کلیه خیارات از طرفین سلب می شه بجز تدلیس.
ولی در بند بعدی که شرط فسخ گذاشته می شهسلام
غُبن و تدلیس و عدم تأدیه ی ثمن 3 چیز مختلفند که با هم ارتباطی ندارند

غبن - تدلیس - عدم تأدیه ی ثَمَن
چیزی که در قرارداد نوشته معنیش اینه :
خریدار و فروشنده حق ندارند به دلیل غُبن,قرارداد رو فسخ کنند یعنی این گزینه ازشون گرفته شده با موافقت خودشون
به دلیل تدلیس میتونند فسخ کنند
به دلیل عدم پرداختِ بهای موردِ معامله هم میتونند فسخ کنند
البته همه ی اینها جزئیات و تفسیر داره

برای تفاوت تدلیس و غبن , در گوگل بنویسید
خَیار غُبن چیست
خیار تدلیس چیست
خَیار یعنی گزینه یا همون آپشن option

dvb55
11-10-2018, 22:28
سلام
غُبن و تدلیس و عدم تأدیه ی ثمن 3 چیز مختلفند که با هم ارتباطی ندارند

غبن - تدلیس - عدم تأدیه ی ثَمَن
چیزی که در قرارداد نوشته معنیش اینه :
خریدار و فروشنده حق ندارند به دلیل غُبن,قرارداد رو فسخ کنند یعنی این گزینه ازشون گرفته شده با موافقت خودشون
به دلیل تدلیس میتونند فسخ کنند
به دلیل عدم پرداختِ بهای موردِ معامله هم میتونند فسخ کنند
البته همه ی اینها جزئیات و تفسیر داره

برای تفاوت تدلیس و غبن , در گوگل بنویسید
خَیار غُبن چیست
خیار تدلیس چیست
خَیار یعنی گزینه یا همون آپشن option

در این مورد من یه مطالعه کامل کردم، نتیجه این مطلبه

وقتی این بند "کلیه خیارات قانونی از جمله خیار غبن اگر چه فاحش یا افحش باشد به استثنائ خیار تدلیس با اقرار طرفین اسقاط گردید" که در اکثر قراردادها بصورت چاپی وجود داره رو امضائ می کنید در واقع شما بجز در مورد تدلیس به هیچ عنوان حق فسخ قرارداد رو ندارین به هر دلیلی که بیارین.

تدلیس یعنی بتونید ثابت کنید فروشنده یا خریدار، مال خودش رو بهتر از انچه هست نشان داده که در واقع نیست.

وقتی این مورد رو امضا می کنید در واقع حتی اگه خریدار پول شما که همون ثمن معامله هست رو با تاخیر بده یا چک هاش برگشت بخوره شما نمی تونید معامله رو فسخ کنید و تنها می تونید از دادگاه بخواین مثل یه چک برگشتی خریدار رو وادار کنه که مبلغ رو واریز کنه .

حالا برخی از دوستان برای اینکه حق فسخ ایجاد کنن میان شروطی رو می زارن غافل از اینکه "شرط فسخ" یکی از خیارات قانونی هست که در بند بالا با امضائ اون از طرفین ساقط شده. کلیه خیارات قانونی شامل 11 مورد "فسخ در مجلس"،"فسخ در مورد حیوان"،"شرط فسخ"،"فسخ در مورد غبن"،"فسخ بعلت تاخیر"،"فسخ بعلت روئیت کالا"،"فسخ بعلت عیب"،"خیار تدلیس"،"خیار تخلف شرط"،خیار شرکت" و "خیار تعذر تسلیم" هست.

حالا برخی از حقوق دانها نظر مخالف این رو دارن و می گن مثلا این شرط "در صورت عدم وصول هر یک از چک های موضوع این قرارداد فروشنده از تاریخ برگشت هر یک از چک ها ظرف مدت 10 روز اختیار فسخ قرار داد را دارد" چون توافق آخر طرفین بوده قانونی هست و از شرایط اون بند جدا می شه و حق فسخ می ده.

ولی چون تعابیر در دادگاه های مختلف امکان زیادی داره که فرق کنه برای محکم کاری بهتره در توضیحات مبایعه نامه شروط از اون بند مستثنی بشه تا راهکار گریز قانونی کاملا بسته بشه. برای شروطی که توافق کردین منجر به فسخ بشه متنی تقریبا بدین صورت

"طرفین توافق نمودند استثنائ دیگری به بند X ( بندی که اختیارات را ساقط کرده) این قرارداد بدین شرح اضافه نمایند که : در صورت عدم وصول هر یک از چک های موضوع این قرارداد فروشنده از تاریخ برگشت هر یک از چک ها ظرف مدت 10 روز اختیار فسخ قرار داد را دارد و ...".

البته مسائل حقوقی بسیار ظریفی هم وجود داره که اگر طرفتون یه ادم کلاهبردار باشه از هر کلمه در مبایعه نامه به نفع خودش استفاده می کنه پس همیشه در معاملات مخصوصا معاملات مهم زندگیتون حتما از یه وکیل با تجربه استفاده کنید