PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اموزش کار با Mesh Paint

silsin
11-02-2012, 13:08
با سلام .
امروز بعد از مدت ها وقت گیر اوردم که یو دی کی رو باز کنم فکر کنم یه 3 ماهی شده با یو دی کی کار نکردم :)

شروع :

ابتدا یک متریال ایجاد کرده و متریال ادیتور رو باز کنید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تکسچر های مورد نظرتون رو وارد کنید . توجه داشته باشید اولین تکسچر تکسچر بیس و دومین تکسچر تکسچریه که روی تکسچر اول نقاشی می کنیم . البته در زمان نقاشی می توان این دور را عوض کرده که در ادامه می توانید ببینید

تکسچر اول : تکسچر + نرمال مپ

تکسچر دوم : تکسچر + نرمال مپ

نکته :تکسچر ها را به مدل پارمتر دو بعدی تبدیل کردیم. برای این کار روی تکسچر مورد نظر راست کلیک و اولین گزینه را انتخاب کنید .

نکته : در این قسمت متریال را بر روی جسم مورد نظر بندازین .
در این مرحله باید دو نود Lerp به نود اضافه کنید به تکسچر ها را به آن متصل کنید و خروجی را به نود های مربوطه در Periew Material متصل کنید :

در این مرحله باید یک نود Vertex Coler نیز اضافه کنید و آن را به ورودی Alpha نود Lerp متصل کنید :

متریال را ذخیره و متریال ادیتور رو ببندید .

ابزار Mesh Paint را اجرا کنید اکنون می توانید با نگه داشتن کلید ctrl و کشیدن ان به سطح جسم می توانید تکسچر را روی آن نقاشی کنید :

همچنین می توانید مانند شکل زیر تکسچر هدف را برای نقاشی کشیدن به صورت دستی انتخاب کنید :

امیدوارم که این اموزش لذت برده باشین :11::11::11:
با تشکر حسن فخاری :11::11::11::11:
:40::11::11::11::11::11::11::11:

Reza Azimy_RW
11-02-2012, 14:20
ممنون حسن
یه نکته هم با اجازت اضافه کنم برای موبایل هم خاستید استفاده کنید تو قسمت NormalTexture که باید تکسچر اصلی وارد شه و تکسچر لایه دوم باید تو قسمت Texture Blending تنظیم شه
چون Train و LandScape نمیشه استفاده کرد تو موبایل خیلی کاربردیه
موفق باشین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]