PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بوکس

'POP'
13-04-2006, 15:23
استفاده از نام و چهره اسطوره بوکس جهان، محمد علی(کلی)، توسط شرکت تجاری موسوم به CKX، به عنوان يک علامت تجاری به مبلغ 50 ميليون دلار خريداری شد.
به گفته نماينده اين شرکت،علی و همسرش در ادامه نگهداری ميراث نام اين بوکسور، فعالانه شرکت CKX را همراهی خواهند کرد.

اين شرکت بابت سود مالی از نام و چهره علی به او و خانواده اش 20درصد پرداخت می کند. در اين قرارداد قيد شده که استفاده از نام علی در محصولات غير ورزشی هم مجاز است.

جورج فورمن ديگر قهرمان بوکس جهان که محمد علی او را در سال1974 در رقابتهای بوکس سنگين وزن شکست داده بود، پيش از اين حق استفاده از چهره و نام خود را فروخته بود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کلی در دهه های 60 و 70 قهرمان بوکس جهان بود

نکته جالب توجه اينجاست که يک شرکت توليد کننده لوازم خانگی در سال 1999، برای استفاده نام فورمن در يک کباب پز، مبلغ 146.5 ميليون دلار به او پرداخت کرد.

شرکت CKX حق استفاده از نام و چهره نابغه راک جهان الويس پريسلی را هم در اختيار دارد.

کاسيوس کلی (محمد علی) علاوه بر شهرتی که در عرصه ورزش داشت در خارج از رينگ بوکس نيز به خاطر فعاليتهای اجتماعی اش از جايگاه ويژه ای برخوردار بود.

او يکی از نمادهای جنبش ضد نژادپرستی در سالهای 1960 بود و حشر و نشرش با رهبران اين جنبش مانند مالکوم ايکس و مارتين لوتر کينگ نام او را خارج از دنيای ورزش هم مطرح کرده بود.

در سال 1964 او با گرويدن به مذهب اسلام نام خود را به محمد علی تغيير داد.

روزی که محمد علی (کلی) جهان را تکان داد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
آلبوم عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
bbc.co.uk
;)

* SadeGh *
13-04-2006, 23:12
سلام
مرسي از خبرتون
عجب حكايتي شده
يه روز مي خرن دو روز بعد مي فروشن

mehdi_bjt
14-04-2006, 07:26
سلام
آقا خواستي اسم بخري من اسمم مي فروشم . ارزون ميدم مشتري شي .

***Spring***
24-01-2007, 12:38
Boxing News Special Edition : ALI

بوکسور معروف و نامی جهان ، محمد علی کلی که در آمریکا با نام علی از اون یاد میکنند...

توضیح : شاید این رو باید در انجمن مجلات میگفتم ...چون ویژه نامه بود و فقط مخصوص این قهرمان نامی و معروف بوکس ، اینجا گفتم ، تا همه دوستان و علاقمندان استفاده کنند...

حجم : 6.1 مگابایت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Amin
24-01-2007, 14:01
سلام
البته اسم ايشون محمد علي هستش يعني "علي" اسم فاميلش هستش
اگه به خودش بگي "محمد علي كلي" دندون و دماغت مياد پايين [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

***Spring***
24-01-2007, 23:12
سلام Amin جان ، ما ارادتمندیم... فعلآ لازم به محمد علی نیست ...چون یک بوکسور جدید و خیلی حرفه ای تر بنام Amin ;) تا اینجا بغیر از دماغ و دندون ، فک و بقیه گریم صورت ما رو آورده پایین ... تو پست تقریبآ اشاره کردم خدمت شما و همه دوستان ، در ایران بنام محمد علی کلی معروف هست ... اسمش قبل از اینکه مسلمون بشه ، کاسیوس کلی بود ... در آمریکا و اسم اصلی خودش محمد علی ، که محمد اسمش و علی فامیلیش هست ... اسم دخترش هم لیلا علی ، که اون هم ورزشکار و رزمی کار است... باز هم از یادآوری شما ،ممنون و متشکر ;) :) ...

عاشورا
12-08-2007, 09:04
......edit

BKM_MAHDI
12-08-2007, 09:11
ممنون عاشورا . ولي اين مسابقات توي كشور ما تداوم نداره .چند سال پيش هم مسابقات آزاد رينگي برگزار شد كه توي دوره ي اول به پايان نرسيد

عاشورا
12-08-2007, 09:30
......edit

BKM_MAHDI
12-08-2007, 09:33
بنام الله

خوب این مساله بر میگرده به بودجه کم این فدراسیون ها و همچنین هزینه بالای اجاره سالن - رینگ و ...
ولی این مسابقه فکر کنم یک روزه انجام میشه و اسپانسرهای خوبی هم داره
خلاصه باید دید

ببخشيدعاشورا جان به بودجه مربوط نميشه سطح خشونت مسابقات ............

f-secure
12-08-2007, 10:38
عزيز فكر نكنم براي بار اول باشه برگزاري اين مسابقات
سابقه ي اين ورزش رزمي در ايران بايد حداقل به يك دهه برسه و قبلا با اسم مواي تاي شناخته مي شد تيم ملي هم داشت حتي آقاي توحيدي هم كه از فعالان و قهرمانان اصلي سبك بود از قهرمانان سابق كيوكوشين كاراته بود

ببخشيدعاشورا جان به بودجه مربوط نميشه سطح خشونت مسابقات ............
خشونت مواي تاي كمتر از كيوكوشين باشه اصلا و ابدا بيشتر نيست عزيز چون در كيوكوشين دستكش هم دست نمي كنند و ضربات بصورت مستقيم و خرد كننده به حريف وارد ميشه نه با دستكش! فقط در مواي تاي ضربه به صورت هم هست كه با دستكشه البته ولي ساير تكنيك هاش مشابه فول كنتاكت و كونگ فو توآ و شين ذن و ... هست

BKM_MAHDI
12-08-2007, 10:43
عزيز فكر نكنم براي بار اول باشه برگزاري اين مسابقات
سابقه ي اين ورزش رزمي در ايران بايد حداقل به يك دهه برسه و قبلا با اسم مواي تاي شناخته مي شد تيم ملي هم داشت حتي آقاي توحيدي هم كه از فعالان و قهرمانان اصلي سبك بود از قهرمانان سابق كيوكوشين كاراته بود

خشونت مواي تاي كمتر از كيوكوشين باشه اصلا و ابدا بيشتر نيست عزيز چون در كيوكوشين دستكش هم دست نمي كنند و ضربات بصورت مستقيم و خرد كننده به حريف وارد ميشه نه با دستكش! فقط در مواي تاي ضربه به صورت هم هست كه با دستكشه البته ولي ساير تكنيك هاش مشابه فول كنتاكت و كونگ فو توآ و شين ذن و ... هست

اشتباه نشه دوست عزيز من مسابقات آزاد رينگي رو گفتم خشنه و در خشن بودنش هم شكي نيست گفتم كه شايد اين مسابقات هم دچار همون مشكل بشه

عاشورا
12-08-2007, 12:09
......edit

H A M A S
21-08-2007, 09:42
ايرنا
صعودكنندگان به مرحله نيمه نهايي مسابقات بوكس نخستين المپياد ورزشي ايرانيان مشخص شدند.

دور مقدماتي اين مسابقات بامداد امروز سه‌شنبه / ساعت ‪ ۳/۳۰‬دقيقه / به پايان رسيد و صعودكنندگان به مرحله نيمه نهايي در اوزان مختلف مشخص شدند.

اسامي نفرات صعودكننده به مرحله نيمه نهايي عبارت است از :
وزن ‪ ۴۸‬كيلوگرم:
فرشيد سواري ( كردستان)، صادق فرج زاده ( چهارمحال و بختياري )، امير مرادي ( كرمانشاه )، مسعود بيرانوند ( لرستان )
وزن ‪ ۵۱‬كيلوگرم:
مرتضي حسني ( زنجان )، رضا سلطانزاده ( اردبيل )، عمران اكبري ( كرمانشاه )، محموداحمدي زمان ( تهران )
وزن ‪ ۵۴‬كيلوگرم:
محمد گرگانلي دوجي ( گلستان )، عليرضا طالبي ( همدان )، عباس پرشه ( آذربايجانغربي )، جواد افراخته ( خراسان رضوي )
وزن ‪ ۵۷‬كيلوگرم:
محمد مهدي پور ( كرمانشاه )، عبدالباسط كردسالارزهي ( سيستان و بلوچستان) ، ميثم هندي ( همدان )، مهرداد حميديان ( لرستان )
وزن ‪ ۶۰‬كيلوگرم:
امير محمدپور ( تهران )، مجتبي نيك سير ( گيلان )، نورالدين چگيني ( قزوين )، هومن كرمي ( كرمانشاه)
وزن ‪ ۶۴‬كيلوگرم:
امين قاسمي پور ( گيلان )، مصطفي صالحي ( مركزي )، مرتضي سپه وند ( لرستان )، مهرداد محمدي ( كرمانشاه )
وزن ‪ ۶۹‬كيلوگرم:
وهاب رستمي ( كرمانشاه )، ناصر عباسي ( چهارمحال و بختياري ) ، جواد اصفهاني ( مركزي )، سعيد حيدري فر ( تهران )
وزن ‪ ۷۵‬كيلوگرم:
مرتضي جعفري پور (گيلان) ، سعيد محمودي (چهارمحال و بختياري) ، همايون اميري (كرمانشاه)، محمد سرمعلي (همدان)
وزن ‪ ۸۱‬كيلوگرم:
عبدالمجيد سپه‌وند ( لرستان )، عباس فيض آبادي ( مركزي )، مهدي قرباني ( تهران )، محمد شوريان ( خراسان رضوي )
وزن ‪ ۹۱‬كيلوگرم:
امين براتي ( چهارمحال وبختياري )، علي مظاهري ( كرمانشاه )، مجيد حاج عباسي ( قزوين ) ، رضا مرادخاني ( لرستان )
وزن ‪+۹۱‬كيلوگرم:
اشكان شعباني ( فارس )، سيدحامد اميري ( قزوين )، محمد قاروني ( كرمانشاه )، شهرام شاهرخي ( مركزي )
مرحله نيمه نهايي اين مسابقات از ساعت ‪ ۱۵/۳۰‬امروز در سرسراي شش هزار نفري حضرت امام (ره) كرمانشاه آغاز مي‌شود.

pcforlife
09-02-2010, 21:46
به گزارش خبرگزاري فارس، در حالي مجمع انتخاب رئيس فدراسيون بوكس به ميزباني هتل هويزه تهران برگزار شد كه احمد ناطق نوري تنها نامزد كسب كرسي رياست بود و با راي هر 34 عضو مجمع بار ديگر انتخاب شد.

ناطق نوري كه يكي از پرسابقه ترين نمايندگان مجلس به شمار مي رود، بيشترين سابقه مديريت در راس فدراسيون هاي ورزشي را نيز دارد.

او از سال 1368 به رياست فدراسيون بوكس منصوب شد و هفت ماه پيش كه مجمع انتخابات، به دليل بحث بلاتكليفي دوشغله ها لغو شد، به عنوان سرپرست به كارش در اين فدراسيون ادامه داد.

منبع خبر: فارس نیوز

mr.reza
09-02-2010, 21:54
او از سال 1368 به رياست فدراسيون بوكس منصوب شد

واقعا که خیلی عالیه !! بیخود نیست بوکس ایران خیلی حرفه ای شده !!!!!!!!!!!

pcforlife
09-02-2010, 22:18
بیخود نیست بوکس ایران خیلی حرفه ای شده !!!!!!!!!!!
قیاس درستی نیست ولی ای کاش حداقل نصفه افتخارات یه مربی فوتبال (مثل فرگوسن که بیش از بیست ساله تو منچستره) رو این فدراسون داشت!!:46:

koroshfe
10-02-2012, 20:30
سلام دوستان
این تاپیک رو زدم تا پیرامون ورزش بوکس بحث کنیم
امیدواریم تاپیک خوبی بشه
با تشکر از شما :40:

nadzay
08-06-2012, 22:27
سلام خودت بوکس کار کردی؟

شـیـفــو
31-08-2012, 03:47
چرا باید از باخت مظاهری ناراحت بشیم وقتی روزانه هزاران بار شاهد همین ناداوری ها و بی عدالتی ها در خود ایران هستیم .
وقتی توی دوره دبستان میدیدم مبصر که مسئول پخش شیر بین بقیه همکلاسی های خود بود ، از شیرها یکی دوتا برای خود بر میداشت دیگر دیدن همچین بی عدالتی هایی برام تعجب بر انگیز نبود . اما هیچوقت فکر نمیکردم چنین اتفاقی برای خودم بیوفته .

8 سال هست که بطور غیر حرفه ای و 5 سال هست که بطور حرفه ای ورزش های مورد علاقه ی خودم رو دنبال میکنم . این عکس مال مسابقه کیوکشین جمعه، 1389/08/28 ساعت 10 صبح هست ، موقعی که قرآن تلاوت میشه ، توی این مسابقه سر یک چهارم در حد مرگ آسیب دیدم ، تمام بدنم کبود شده بود ، نمیتونستم درست نفس بکشم و سرگیجه داشتم اینقدرخر تو خر بود که یک نفر نیومد بگه چـتـه ، تا یکی از بچه های وقت نگهدار بعد اینکه ناهارشو خورده بود اومد بهم کمک کرد .
9 ماه برای مسابقه جوجیتسو اسفند زحمت کشیدم و 4 ماه بدترین فشار رو برای مسابقه مرداد آوردم ، و هر دو دفعه این بلا رو سرم آوردن ، من که وزنم 56 بود رو با وزن 72 و 76 انداختند ! چرا ؟ چون پسر فلانی هم باشگاهی من بوده و پدرش بدجور سفارشش رو کرده !!!! :18:
تا یکماه افسردگی گرفتم ، بگذریم که کلی فکرهای ناجور تو سرم پیچید و چقدر به اعتماد به نفسم رده شد و کلا حالم خیلی بد بود .
بعد اون جریان باشگاه نرفتم ، یکی از بچه بهم زنگ زد و جریان رو تعریف کرد برام ، زنگ زدم به استاد و باهاش صحبت کردم ، فقط گفت بعضی مسائل انتخابی هستند مثل رنگ نوشابه ای که میخری اما بعضی چیزا به ما تحمیل میشه مثل نوع لباس پوشیدن در یک عذاداری ، اگه میتونستم کمکت میکردم ولی انتظار زیادیـه .
نمیخوام از خودم تعریف کنم ، اما چرا باید من که بهترین شاگرد بودم ، پیش خودم فکر میکردم نورچشمیه استاد هستم ، و هزارتا دلیل دیگه ، بخاطر اینکه یک شاگرد دیگه که اصلا شانسی بین مسابقه دهنگان بقیه باشگاها نداره فقط بخار اینکه پدرش سفارش کرده ، من باید به این راحتی توی بازی سوم حذف شم ؟ چرا اینقدر راحت شور و اشتیاق من باید سرکوب شه چون طرف مسئول فلان جا هست ؟
همین باعث شد تا دیگه سراغ هیچ باشگاهی نرم ، الان بعد یک ماه فقط و فقط امیدم به خداست و میخوام جدا از باشگاه خودم کار کنم .
من از این هم ناراحتم که چرا ما جوون ها هم باید از وقتمون بزنیم هم از پولمون با این امکانات کم و بی کیفیت ترین مدیریت ، تازه حقمون هم اینطور خورده بشه ؟؟
در ازای آسیب دیدگی در باشگاه بیمه مسئوله ، اما وقتی یکی از همرزم هام توی جودو ترقوش شکست بیمه که هیچ مسئولیتی نپذیرفت ، تمام هزینه هاش رو هم خودم و خانوادش مجبور به پرداخت شدیم . توی آیکیدو یک کمربند سبز بخاطر اجرای ناشیانـه یک فن باعث شد آرنج حریفش در بره ، بازهم خودش مجبور به پرداخت هزینه ها شد و به نامه باشگاه کوچکترین رسیدگی هم نشد .
بخاطر فرق گذاشتن بین شاگردها و دادن کمربند الکی و ارشد کردن افراد عقده ای بی لیاقت چندنفر ورزش رو ول کردن ، اما خدا میدونه شاید اگر میموندن و ادامه میدادن براشون آینده داشت .
من که فکر نمیکنم قرار باشه " یه روز خوبی بیاد " ، فعلا روزای بد ما رو مایید .

شـیـفــو
31-08-2012, 18:55
سلام
دیدم تایپیک خالیه گفتم بیوگرافی بزرگ مرد بوکس جهان رو بذارم .

25فوریه ۱۹۶۴ مشت زنی به نام کاسیوس کلی در رده سنگین وزن، برای نخستین بار قهرمان جهان شد. مشت زنی که به نام محمدعلی در ذهن ها جاودان شد. کلی در زمانی که سیاهان در آمریکا شهروند درجه دو بودند، خود را زیباترین می نامید...
او به میانه رینگ می آید، چرخی می زند و به بالا می پرد. سونی لیستون، قهرمان مشت زنی، تسلیم شده است. محمدعلی کلی فریاد می زند: من پادشاهم، من بزرگ ترینم. ۲۵ فوریه ۱۹۶۴ است. کاسیوس کلی که با نام کوچک محمدعلی بهتر شناخته می شود، برای نخستین بار قهرمان مشت زنی جهان در رده سنگین وزن می شود. این آغاز یک تاریخ است. کلی در مورد خود می گوید: «من خطرناکم، من درخت انداخته ام، با تمساح جنگیده ام، نهنگ شکار کرده ام، رعد را به زندان انداخته ام و به برق دستبند زده ام، هفته گذشته یک صخره را کشتم، من سریع ام ... سریع.»
شیوه خاص صحبت کردن کاسیوس کلی که در سال ۱۹۴۲ در خانواده ای فقیر به دنیا آمده، او را به سرعت به شهرت رساند. بخت در سن ۲۲ سالگی به سراغ او آمد: او موفق شد به رقابت نهایی قهرمانی جهان راه یابد. همه نگاه ها به حریف پرآوازه او، سونی لیستون بود. لیستون اما در راند ششم به دلیل آسیب دیدگی دیگر وارد رینگ نشد و بدین ترتیب کلی برای نخستین بار قهرمان جهان شد.
پس از این تاریخ بود که نام کلی بر سر زبان ها افتاد; از یک سو به دلیل طرز مشت زدنش و از سوی دیگر به خاطر درشت گویی هایش. او همواره با سخنانش نگاه ها را به سوی خود جلب می کرد. زمانی که بر لیستون پیروز شد، گفت: «من یک هیولای بزرگ و بد طینت را شکست دادم که همه را شکست داده و کسی حریفش نبود. تا این که ناشناخته ای به نام کاسیوس کلی از کنتاکی آمد و او را متوقف کرد، کسی را شکست داد که دو بار پترسون (قهرمان مشت زنی) را مغلوب کرده بود.»

کلی پیش از مسابقه لیستون را "خرس پیر و زشت" خوانده بود. خود را هم با گردن آویزی که روی آن "شکارچی خرس" نوشته شده بود، در برابر دوربین عکاسان قرار می داد.
نورمن میلر، نویسنده ای که به مفهومی به نام "علی" (محمدعلی کلی) پرداخته، این حرکات او را استراتژی های از پیش اندیشیده شده می داند: «او فهمیده بود که پیروزی در مشت زنی تا حد بسیار زیادی به اعتماد به نفس مربوط است. کلی تمام تلاش خود را کرد که حریف را پیش از رقابت ناراحت و از نظر روحی ضعیف کند. حریف باید عصبی و آشفته باشد، تا علی راحت تر با او مواجه شود. او به شیوه ای باورنکردنی به هدف خود دست یافت.»
اما تنها زبان کلی در آن رقابت، تند و تیز نبود. او چالاک بود و با زبان بدنش هم حریف را تحریک می کرد، به عنوان مثال در هنگام مبارزه، به جای آن که دست هایش را گارد صورتش کند، آنها را به پایین می آویخت. نوع جنگیدن او منحصر به فرد بود، او به دور حریف خود می رقصید.
این مشت زن ۱۹۱ سانتی متری در مورد خود می گوید که من همچون پروانه بال می زنم و مثل زنبور نیش.

یان فیلیپ ریمتسما، نویسنده دیگری که زندگی و رفتار کلی را زیر نظر داشته، معتقد است که این بوکسور برای سفیدپوستان آمریکا در سال های آغازین دهه ۱۹۶۰ یک تحریک جدی به شمار می آمد. به گفته این نویسنده، کلی کسی نبود که حاضر باشد از مواضع خود عقب بنشیند، به قواعدی پایبند باشد یا در برابر خبرنگاران ادب را رعایت کند. او درست در همان زمانی که احساس می شد، جامعه سیاه پوست در بسیاری موارد پایین تر از سفیدپوستان است، همواره می گفت که زیباترین است. ریمتسما این رفتار را سیاست کلی می داند.
کلی به اسلام گروید و نام خود را به محمدعلی تغییر داد. سرسختی او در زمانی که شکست ناپذیر به نظر می رسید و ۸ بار از مقام قهرمانی جهان دفاع کرده بود، ترمز موفقیت هایش شد. هنگامی که در سال ۱۹۶۷ برای جنگ در ویتنام به خدمت فرا خوانده شد، سر باز زد و در پی آن به ۵ سال حبس محکوم شد. کلی با پرداخت پول، از زندان جان به در برد، البته عنوان قهرمانی جهان و مدرک بوکس از او گرفته شد.
با وجود این، در مدت سه سالی که اجازه مشت زنی نداشت، همچنان در این عرصه حاضر بود: «من به خاطر پرستیژ یا به دلایل شخصی مبارزه نمی کنم. من می جنگم که به برادرانم که در آمریکا روی زمین خوابیده اند، روحیه بدهم، سیاهانی که با کمک های دولتی زنده اند، سیاهانی که چیزی برای خوردن ندارند، سیاهانی که چیزی از خود نمی دانند و سیاهانی که آینده ای ندارند.»
سال ۱۹۷۱ بود که کلی بار دیگر به رینگ بازگشت و نخستین شکست حرفه ای خود را پس از سال ها، در برابر جو فریزیر پذیرفت. به نوشته ی پایگاه اینترنتی "دویچه وله"، بسیاری، در پی این حادثه، نام او را از سیاهه ی "اسطوره ها" بیرون کشیدند، اما کلی باز هم به اوج بازگشت و دو بار دیگر قهرمان جهان شد. موفقیتی که هنوز هیچ مشت زنی آن را به دست نیاورده است.

این هم لینک مستقیم دانلود آخرین مبارزه کـلـی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
آدرس رو بدون فاصله وارد کنید

Akbar"22"
01-09-2012, 13:10
داداش درکت میکنم :44:

رستگار15
04-09-2012, 12:11
امیدوارم این بلا سر هیچکس نیاد.صبر داشته باش.خداوند انقام گیرنده ی خوبیه ،انتقام مظلومین رو میگیره
بی عدالتی ......... هووووووم :37:

Iloveu-ALL
04-09-2012, 13:13
یــــه فامیلی داشتیم ... تو شهرشون 2تا استاد بودن .... که استاد دومی به این استاد اولیه نمی گفت که مسابقات داره برگزار میشه :| :| :|
استاد دومی همش هم با شاگرداش میرفت همش هم می باختن ... در حالی استاد اولی یه بار بیشتر شاگرداش مسابقات نرفتن ... فامیلم رفت مسابقات استاد دومیه اونجا بود مربی گری می کرد... یه دونه هم coach درست حسابی نکرد :| :| :|
دوست عزیز نا عدالتی نه تنها در این عرصه بلکه در اغلب عرصه ها تو کشورمون زیاده ! و فقط باید از ریشه تغییرش داد که این کار تقریبا ناممکن و سخت!

Artam01
15-12-2012, 22:38
راجب تایسون هم بگید.
شنیدم تا حالا چندین دفعه دعوای خیابانی و کافه ای داشته و افتاده زندان.

شـیـفــو
15-12-2012, 22:47
مایکل جرارد تایسون معروف به مایک تایسون (به انگلیسی: Michael Gerard "Mike" Tyson)‏ (زادهٔ ۳۰ ژوئن ۱۹۶۶ در بروکلین، نیویورک) مشت‌زن بازنشستهٔ آمریکایی است. وی جوان‌ترین قهرمان بوکس حرفه‌ای سنگین‌وزن و یکی از مشهورترین شخصیت‌های ورزشی دنیا ست.
تایسون از سال ۱۹۸۵ وارد دنیای بوکس حرفه‌ای شد. در ۱۹۸۶ قهرمان دسته فوق سنگین شورای جهانی مشت‌زنی شد و سال بعد قهرمانی اتحادیه جهانی مشت‌زنی و فدراسیون بین‌‌المللی مشت‌زنی را هم به چنگ آورد و قهرمان بلامنازع جهان شد. در ۱۹۸۸ در یک مبارزه به‌یادماندنی در ۹۱ ثانیه مایکل اسپینکس را ناک‌اوت کرده و اولین شکست او را رقم زد و ۲۰ میلیون دلار جایزه مسابقه را برد. تایسون برای مدتی شکست‌ناپذیر به‌نظر می رسید تا این که در ۱۹۹۰ در مقابل جیمز داگلاس مغلوب شد. او در سال ۱۹۹۲ به جرم تجاوز جنسی ۶ سال حبس محکوم شد و پس از ۳ سال از زندان آزاد شد. پس از آزادی از زندان گفته می‌شد که شخصیت او متحول شده‌است. خود تایسون می‌گفت که در زندان آثار مالکوم ایکس و کتاب‌های کمونیستی را مطالعه کرده و مسلمان شده است .

تایسون در سال ۱۹۹۶ قهرمانی شورای جهانی مشت‌زنی و اتحادیه جهانی مشت‌زنی را پس گرفت ولی در همان سال مغلوب ایواندر هالیفیلد شد و یکی از عناوین قهرمانی خود را از دست داد. در ۱۹۹۷ در نبرد مجدد با هالیفیلد با گاز گرفتن و کندن بخشی از گوش ایواندر هالیفیلد جنجال جدیدی آفرید. در ۱۹۹۹ دوباره به مدت کوتاهی زندانی شد. در سال ۲۰۰۲ دوباره شانس بازپس‌گیری قهرمانی خود را به دست آورد. او در نشست خبری پیش از مسابقه با لنوکس لوئیس به رقیب خود حمله‌ور شد و بر روی رینگ در راند هشتم ناک اوت شد. تایسون در سال ۲۰۰۶ پس از دو باخت پیاپی به دنی ویلیامز و کوین مک‌براید از ورزش حرفه‌ای کناره‌گیری کرد.
توی فیلم کمدی خماری نقش کوتاهی رو هم بازی کرده هم در نسخه 1 و هم نسخه 2 .

منبع : ویکی و خودم :n02:

Artam01
17-12-2012, 10:48
آمار دعواهای خیابونی تایسون رو داری؟
شنیدم ی بار همچین مشت زده نمی دونم سیکنش یا کجای خودشم شکسته.

Arash4484
05-10-2013, 12:24
دوستان تا ساعاتی دیگر در دسته سنگین وزن قهرمانی جهان بوکس حرفه ای، مبارزه ای دیدنی بین ولادیمیر کلیچکو و الکساندر پوتکین در مسکو صورت میگیره...
پوتکین 34 ساله پیش از این بازی باخت نداشته و در برابر کلیچکو 37 ساله، ابرقدرت حال حاضر بوکس جهان، که اونهم بعد از برادرش کم کم زمان خداحافظیش فرا رسیده، قرار میگیره.

:Fight Details
Wladimir Klitschko vs Alexander Povetkin
Competition:12 rounds - Heavyweight division / for Klitschko's RING, WBA, WBO, IBF titles
Date:Saturday October 5th,2013 Time: 3:30 PM(ET) Venue: Moscow

:The Ledgers

Wladimir Klitschko
Title: IBF Heavyweight :2006-Present, 14 Defenses; WBO Heavyweight :2008-Present, 10 Defenses; Lineal/Ring World Heavyweight :2009-Present, 7 Defenses; WBA ‘Super’ Heavyweight :2011-Present, 4 Defenses
Previous Titles: WBO Heavyweight :2000-03, 5 Defenses
Height: 6’6
Weight: 241.6 lbs
Average Weight – Last Five Fights: 246.45 lbs

Hails from: Kiev, Ukraine
Record: 60-3, 51 KO, 3 KOBY
Record in Major Title Fights: 21-2, 17 KO, 2 KOBY
Current/Former World Champions Faced: 10 :Chris Byrd UD12, TKO7; Ray Mercer TKO6; Corrie Sanders TKO by 2; Lamon Brewster TKO by 5, RTD6; Samuel Peter UD12, KO10; Sultan Ibragimov UD12; Hasim Rahman TKO7; Ruslan Chagaev RTD9; David Haye UD12; Jean Marc Mormeck KO4

.Vs

Alexander Povetkin

Title: WBA Heavyweight :2011-Present, 4 Defenses
Previous Titles: None

Height: 6’2
Weight: 225.7 lbs

Average Weight – Last Five Fights: 229.4 lbs

Hails from: Chekhov, Russia
Record: 26-0, 18 KO
Record in Major Title Fights: 5-0, 3 KO
Current/Former World Champions/Titlists Faced: 4 :Chris Byrd TKO11; Ruslan Chagaev UD12; Marco Huck MD12; Hasim Rahman TKO2

Arash4484
09-10-2013, 01:45
خوب فکر میکردم علاقه مند مشتزنی حرفه ای در وطن کم داشته باشیم ولی نه انقدر: )
بهرحال نتیجه بازی با پیروزی سنگین کلیچکو همراه بود...
یکجوری به نظر میاد بزرگان بوکس بدون تمرین کافی و ناآماده میان با این برادران مبارزه میکنند یا شاید میترسند(از پیش باخته اند)، چون با وجود اینکه کلیچکوها عیار خیلی بالایی در حد قهرمانان جهان اسبق(لوییس-هولی فیلد-تایسون و...) ندارند ولی حتی به زحمت زیاد هم نمی افتند .
البته برتری فیزیکی کلیچکو کوچک در این بازی هم مشهود بود..اگر مایلید این بازی رو ببینید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] p.720pRUS
BOXING Moscow,Russia 5.10.2013 / Wladimir Klitschko vs Alexander Povetkin / HDTVRip(RUS) video:MKV,H.264,1280x720 (16:9), 25 fps, 3500 kbps audio:AAC, 192 Kbps, 48 KHz(rus) run.time:01:05:27 h

دو نکته: 1- زبان گزارش روسی است. 2- بعد از دانلود پسوند فایل MKV قرار داده شود.(فایل بدون پسوند است)

راستی

این هم لینک مستقیم دانلود آخرین مبارزه کـلـی :Muhammad.Ali.vs.Joe.Frazier.IIIبعد از این بازی، محمدعلی 10 نبرد دیگر هم داشت، و به سومین قهرمانی جهان هم رسید و این آخرین دیدارش نیست، اما در مورد این بازی(مبارزه نهایی با فریزر) شاید به نوعی بتوان گفت که آخرین بازی بزرگ او بود...

Arash4484
19-09-2014, 11:05
پنج شش روز پیش دو رقیب سرشناس Floyd Mayweather و Marcos Maidana در بازی مهیجی در لاس وگاس به مصاف هم رفتند، در قالب WBC Welterweight title.
بازی خیلی خوب و مهیجی بود،
نتیجه هم اینکه Floyd Mayweather همچنان بدون شکست باقی موند...

لینک دانلود بازی(تورنت):
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ana.ii.showtime.ppv.2014.1080p.torrent)

چهار و نیم گیگ
Floyd Mayweather Jr. vs. Marcos Maidana II Showtime PPV (2014) 1080p h.264.mp4
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ana.ii.showtime.ppv.2014.1080p.torrent)

شات:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

pashangparsi6
25-04-2015, 23:09
دوستان یک پرسش بی‌ربط! توی خبرها شنیدم که دوتا از بوکسورهای سنگین وزن (آمریکایی و اوکراینی) قرار هست امشب مسابقه داشته باشن

ولی هر چی می گردم نام این دو و زمان این مسابقه رو پیدا نمی کنم و البته شبکه ای که پخش زنده می‌کنه این مبارزه رو. کسی اطلاعاتی نداره در این زمینه؟

کلا چه شبکه ای مسابقات مشت زنی سنگین وزن و .. رو پخش می کنه؟

با سپاس

Artam01
14-05-2015, 00:29
دوستان، آیا لیست و آدرس باشگاه های بوکس در تهران را دارید؟

m3hrdad.x
12-12-2015, 20:23
صفحه آکادمی هنرهای رزمی در ارتباط با باشگاه های فعال در استان تهران و البرز .. Instagram:naser.ezati