PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره کامل برای خرید گوشی با امکانات کامل

omidbooter
09-02-2012, 02:26
سلام به همه اساتید و دوستان انجمن گوشی

راستش میخوام یه گوشی بخرم با امکانات کامل و چیزایی که مد نظر دارم و مدل و برند خاصی مد نظرم نیست.
قیمت هم فعلا مهم نیست تا بعدا دقیق بگم.
اول از همه میخوام بدونم تو سیستم عامل ها که هست از همه بهتر و کانلتر کدومه؟ویندوز بهتره یا نه؟
که نرم افزار های زیادی رو ساپورت کنه و بشه هر نرم افزاری رو که نیاز بود روش نصب بشه مثل کامپیوتر و مثلا بعضی گوشی ها pdf یا پسوند های دیگه ساپورت نمیکنن سیستم عاملشون و نمیشه نرم افزارشو نصب کرد
میخوام سیستم عاملش هر نرم افزاری رو نصب کنه و اینجور مشکلات نباشه و کارای تاخصصی مثل فتوشاپ وورد و ادیت pdf و...... رو انجام بده.و نرم افزار های کاربردی رو بشه روش نصب کرد .خلاصه هرچی امکانات بیشتر بهتر
ویندور موبایل این قابلیت ها رو داره؟؟
دوم لمسی باشه
از این چینی های همه کاره و اشغال و بی نامن نشان نباشه

بعدش میخوام صفحش نسباتا بزرگ باشه تو مایه های htc hd2 اگه درست گفته باشم امکانت مثل هواشناسی و اینترنت پر سرعت و تم های مختلف بشه گزاشت و سی پی یو رمش بالا باشه تو کارای سنگین یا انجام چندین کار سرعتش پایین نیاد هنگ نکنه حافظش هم حد اقل 32 گیگ ساپورت کنه حافظه داخلیش هم زیاد باشه.کابل hdmi داشته باشه بشه به متنیتور یا تلویزیون وصل بشه.جی پی اس داشته باشه.اگه بشه تلویزیون یا رادیو هم بگیره عالی میشه و مهم نیست نداشت هم نداشت.قطرش کم باشه نازک باشه.
2 تا چیز خیلی مهم این مه دوربینش حد اقل 5 مگا با کیفیت باشه و فیلبرداریش hd باشه و سیستم پخش و دسته بندی موزیکش هم عالی باشه هندزفری و بانداش با کیفیت باشه
مدیریت قوی رو کل برنامه ها داشته باشه مثلا رمز گذاری و ضد سرقت.

الان میگی همچین چیزی وجود نداره یا میگین باید سفارشی برام بزنن ها؟؟واقعا نیست همچین چیزی؟
یا لاقل تو این مایه ها با شه با مشخصات کامل معرفی کنین
کیفیت خود گوشی و قطعات هم مهمه برام.

ترجیحا نوکیا و اپل و اچ تی سی و مارک های معتبر باشه
شما قیمت رو هم بگید

فقط اگه میشه زودتر جواب بدید که برم دنبالش البته عجله ندارم اصلا.

ممنونم شرمنده زیاد نوشتم و از کمکتون ممنونم

FA6161
09-02-2012, 15:59
خب تموم این امکانات با هم نمیشه مخصوصا اون قسمت نصب هر نرم افزاری با هر پسوندی چون هر سیستم عاملی پسوند مخصوص خودشو دارم در کل نظر اول من روی
آیفون 4s
بعد از اون از آندروید روی گالاکسی نکسوس یا نوت
در آخر برای ویندوز 7 قراره تا مهر آپدیت جدید بیاد که متحولش کنه الانشم به اندازه یکسال آندروید برنامه داره الان بالای 50000 برنامه و بازی داریم
در کل بهترینهای وین فعلا لومینا 800 و تیتان هستند که من از تیتان بیشتر خوشم میاد البته یک چیزی رو بگم ویندوز 7 هیچ وقت هنگ نمی کنه

omidbooter
09-02-2012, 20:46
خیلی خیلی ممنونم که وقت گزاشتید و جواب دادی

بله درست میگید برای قسمت نصب هر نرم افزاری و لی بیشتر منظورم این بود که کدوم سیستم عامل بهتره و بیشترین ساپورت رو داره و برنامه های بیشتر و جالب تری رو ساپورت میکنه.
چیزه مهم دیگه ای هم که اشاره کردین ویدوز 7 رو گفتین اصلا هنگ نمیکنه.واقعا اصلا هنگ نمیکنه؟حتی ممموری پر باشه و برنامه های سنگین اجرا بشه؟؟
جدا از هنگ کردن برتری خاصی نسبت به سیستم عانل های دیگه داره؟؟

خوب پس بریم سراغ موبایا هایی که سیستم عاملشون ویندز 7 باشه رو پیشنهاد بدید با قیمت

راستس این وین لومینه و تیتان چیه؟؟؟؟ویندوزه؟؟چطوره کاراییش هنگ میکنه؟

این ایفون 4s و گلاکسی نکسوس رو مشخصات کاملشو بگید لطفا با قیمت
ممنونم

.:PAR3A:.
09-02-2012, 21:42
برای مشخصات که به راحتی برین gsmarena.com و ببینین :دی
به ویندوز فکر نکنید ، چون به عقیده من و خیلیای دیگه واقعا هنوز سیستم عاملی نیست که ارزش این همه هزینه کردن رو داشته باشه...
iPhone 4S از هر نظر عالیه ، هم چون شما صفحه بزرگ میخواین واستون کافی نیست... 3.5 اینچ کمه...
Galaxy Nexus هم خود من عاشقشم و تا چند روز دیگه هم میخرمش :X اما چون شما حافظه زیاد میخواین چندان براتون مناسب نیست ، چون نسخه 32 گیگ رو هنوز توی ایران ندیدم و اینکه این گوشی مثل آیفون اس دی کارت نمیخوره...
میمونه Galaxy Note که به نظر من گزینه خوبیه براتون... صفحه نمایش بزرگ (خیلی بزرگ :دی) و 2 نسخه 16 و 32 گیگابایت و پشتیبانی از اس دی کارت و سخت افزار قوی... به نظر من بهترین گزینه همینه...

موفق باشین ;)

FA6161
10-02-2012, 13:41
ببینید ویتندوز اول راهه مثل آندروید که یکساله بود و مشکلاتی داشت ویندوزم همینطور اما داره پیش رفت می کنه در مورد هنگ کردنش خوب مایکروسافت به سیستم عامل خودش مطمئنه به قدری پایدار و قدرتمند هست که حتی دکمه ی سافت ریست از روی دستگاه حذف شده!+
ویندوز فون تازه 1 سال هست که اومده و حتی شروعش از شروع پروژه هایی مثل iOS یا آندروید بهتر بود چون آندروید ورژن 1 واقعا هیچ فرقی با جاوا نداشت!!!!!! و iOS که کلا ورژن یکش به درد نمیخورد

h!tman
10-02-2012, 16:44
وین فون رو بیخیال شید!
Iphone 4s خوبه ولی 3.5 اینچ به نظر من خیلی کمه! اذیت میکنه
Galaxy Note یا Galaxy S2 خوبـــــــــن و تمامی نیاز های شما رو براورده میکنن

این دو گوشی بالا خیلی فراتر از چیزی که فکر کنید انعطاف پذیرند واگر HD2 رو گوشی خوب میتونید اینا سوپر فون هستند

omidbooter
10-02-2012, 17:30
سلام ممنونم از همه
اقا این که میگید بیخیال وین فون بشم منظورتون ویندوز موبایل هست؟؟پس کدوم سیستم عامل؟اندروید؟؟؟؟؟چراااااا اا؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ایفون مشکلاتی داره که به دردم نمیخوره افیس نداره رادیو نداره جاوا نداره بعدش هم با این وجود قیمتش بالاست نمیسرفه
من تا 1 تومن میخوام
اپل رو بیخیال
بیشتر اچ تی سی و موتورولا و نهایتا نوکیا باشه بیشتر علاقه به اچ تی سی دارم

HTC Sensation XL این رو پسندیدم اما پردازندش رو نمیدونم چطوره ااما فرکانسش 1500 هست اگه 2000 بودعالی بود هر چند بام نقص داه مثلا رمش 768 که اگه 1 بود بهتر بود دوم فکنم مموری نمیخوره

از همه بهتر و نزدیکتر به اونی میخوام این مدله
HTC Zeta که فقط مموری نمیخوره که خودش 32 داخلی داره پردازندش 4 هسته 2500 مگ هرتز هست که عالیه صفحش هم 4.5 هست و ظاهرشم خیلی باحاله فقط هنوز نیومده و قیمت هم نمیدونم

نظرتون چیه؟؟؟

10-02-2012, 18:40
hTC Zeta که فقط یک رومره...
hTC Sensation XL هم توی بودجه شما منطقی نیست ، سخت افزار قدرتمندی نداره و قیمت نامتعادلی توی ایران داره... مقدار زیادی از قیمتش هم به خاطر هدفون بیتس ــیه که همراشه...

دلیلی که با ویندوز فون مخالفم اینه که هنوز ابتدای راهه و از هیچ نظر سیستم عامل قدرتمندی نیست... نه امکانات خوبی به کاربر میده و نه دولوپر داره... کلا به راحتی میشه گفت هیچی نداره :دی
اما اندروید... مخصوصا توی ورژن 4 ، امکانات خیلی زیادی به کاربر میده و مهم ترین نکتش هم دولوپر های فوق العاده زیادش هستن... به هر حال سیستم عاملیه که مراحل تکاملشو طی کرده و در حد ایده آلیه ، بر خلاف وینفون که هنوز خیلی مونده تا کامل بشه...

دو گزینه Galaxy S II و Galaxy Note واسه شما مناسب هستند که با توجه به اینکه نوت بیرون بودجه شماست همون S2 میمونه... البته S2 هم یه زمانی 600 تومن بود اما ... :|

متاسفانه بازار به حدی مریضه که S2 یک روز 1 تومنه و یک روز 1200 ، قیمت هیچکدوم از این مدل ها الان معلوم نیست :| اما الان آل دیجیتال 1050 میده اس 2 رو...

FA6161
10-02-2012, 19:06
اما به نظر من اگر می خوای آندروید بگیری گالاکسی نکسوس بگیر چون این گوشی خود گوگله و ساپورتش و ... ربطی به سامسونگ نداره
در مورد وین لومینا حول و حوش 1 و تیتان 110
تو این سایت اطلاعات و مقایسه جالبی کرده مخصو صا پستهای آخر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

h!tman
10-02-2012, 22:58
کلهم بیخیال وین فون شید بهتره! اصلا دربارش بحثم نکنید
چون تمامی گوشی هاش یک سخت افزار مشابه و ضعیف دارن و در فقر نرم افزار و بازی به سر میبره
نکسوز هم به خاطر Gpu یکم ضعیفش پیشنهاد نمیکنم!
با سایز نوت مشکلی ندارید Galaxy note براتون ایده آله و البته یکم فراتز از بودجتون :( بازار ایرانه دیگه ! سر و ته مملکت رو بزنه به اندازه آبنبات قیچی نمیرزه
htc zeta
وجود خارجی نداره!:دی سرکاری بوده

omidbooter
10-02-2012, 23:12
سلام
ممنونم

گلاکسی نکسوس خوبه فقط دوربینش 5 که 8 بود بهتر بود یک مشکل دیگش خروجی tv نداره

چیزای دیگش واقعا الان که دیدم عالیه نقصی نداره
فقط سیستم عاملش اندروید که نمیدونم چجوریه باهاش کار نکردم؟؟هنگ نمیکنه؟؟؟چون هنگ کردن خیلی رو اعصابم میره و خیلی مهمه برام که هنگ نکنه وگرنه به 1 قرون نمیارزه گوشی کهخ این همه امکانات داره
در ضمن پردازندش 1200 مگاهرتزه به نظرتون تو سرعت کم نمیاره؟؟؟؟

قیمتش چنده الان؟؟؟؟

11-02-2012, 00:25
گلکسی نکسس حدود 100-200 تومن از بودجه شما بالاتره... و مشکل بعدیشم اینه که مدل 32 گیگش گرون تر از این هم هست و هنوز هم تو ایران نیومده و مموری هم نمیخوره...
از هیچ لحاظ هم کم نمیاره ، چون کلاک استاک سی پی یو 1.5 گیگا هست و به خاطر باتری به 1.2 کاهش یافته و نکته بعدی هم اینکه گوشی 2 هسته ای هست... سخت افزاری جز قوی ترین هاست...
دوربینش هم فوق العاده عالیه... رزولوشن تصویر همه چیز نیست... راحت از خیلی 8 مگا ها سرتره...

arash-king
11-02-2012, 11:29
سلام دوستان
لطفا به سوال منم جواب بدید
من میخوام تا سقف 300000 تومن گوشی بخرم ولی بین 2 گوشی موندو
1- x8
2- vivaz یا vivaz pro
رفتم تحقیق کردم دیدم vivaz سیستم عامل symbian داره ولی x8 اندرویده
حالا کدومشونو انتخاب کنم ؟؟ اگه میشه یه توضیح نسبتا کامل بهم بدین
ممنون

2raj_a
11-02-2012, 16:04
دوست عزیز به نظر من برو xperia mini یا xperia pmini poro بخر از x8 سخت افزار قوی تر و اندروید هست قیمتشم همون حدود 300 تومان

omidbooter
12-02-2012, 16:25
سلام به همه و ممنون از راهنمایی هاتون
اقا من سامسونگ gs3 رو دیدم مشخصاتشو واقعا حال کردم
دوربین 12 مگ سی پی یو 4 هسته 1800 رم 2 گیگ حافضه 16 و 32 و مموری هم میکرو میخوره
صفحه ال ای دی و خلاصه کلی امکانات بالا و عالی
صبر میکنم تا بیاد همینو میگیرم
قیمتشم فکنم هر چی باشه تا چند وقت دیگه پایین بیاد
نظرتون در مورد انتخابم چیه؟؟؟؟؟؟

فقط فکنم قیمتش بالا 1 تومن باشه که با این قیمت بالا به نظرتون ارزش داره بخرم؟؟بیشتر منظورم اینه که بعد مدتی از رده خارج نمیشه مثلا با اومدن سیسم عامل جدید یا بالاتر؟؟ضرر نمیکنم؟تا چند وقت جزو گوشی های جدید اپدیت میمونه؟؟؟

adel.alizadeh1994
12-02-2012, 18:22
اقا امید بهترین گوشی هایی که شما میتونید بخرید عبارتند از gs2 وiphone 4s و xoeria arc s این چند تا گوشی که تو بازار موجوده اما گوشی هایی که جدیدن ساختن و فعلا تو ایران نیست بهترینشون sony xperia s و xperia ion و gs3 اگه بیاد و شایعه نباشه که فکر کنم باشه :31:

FA6161
12-02-2012, 18:49
GS3 حتی هنوز معرفی نشده قرار نیست به این زودیا معرفی بشه اگرم بیاد با توجه به امکانات و قیمت فعلی گوشی بالای 2 هست
سامسونگ وقتی هنوز GS2 رو بورسه و گوشی قدرتمندتر از اون تو بازار نیست برای چی GS3 معرفی کنه ممکنه 1 سال طول بکشه

omidbooter
13-02-2012, 10:44
خوب تو سایت ها زدن قراره بزودی بیاد gs3 حتی اگه تو گوگل سرچ کنین عکشو میاره براتون و انگار تولید هم شده فقط تو ایران نیومده
بعدشم قیمتش فک نکن به 2 برسه چون ایفون با اون دبدبه کبکبش 1500 هست حالا این هم فوقش همونه.
در ضمن امکانات s2 خوبه ولی نیاز به s3 احساس میشه پس به نظرم به زودی میاد.
مثلا پردازنده قویترش که با نرم افزار های سنگین نیازه و دوربین 12 که خیلی هال گوشی رو واسه دوربینش میگیرن.
به هر حال ما که عجله نداریم تا بعد عید منتظرمیمونیم.فقط شانس بیاریم تا اون موقع قیمت ها بیاد پایین
در ضمن من عکس هایی از ایفون 5 رو هم دیدم که انگار میخواد تولید بشه.

golmohammadi
13-02-2012, 11:33
سلام
به نظر من هم ویندوز فون نگیرید
مایکروسافت اگه همون ویندوز موبایل 6.5 را ادامه میداد موفق تر بود
با اینهمه محدودیتهایی و ایرادهایی که گذاشته حداقل تو ایران کمتر کسی میخره

هر چی میخری یک گوشی اندرویدی بخر
اولویتها میتونه اینها باشه
گالاکسی نوت که فعلا سلطان گوشیهاست ولی سایزش بزرگه توصیه میکنم حتما از نزدیک ببینی
قیمتش از 1200 تا 1500 متغیره

بعدش گالاکسی نکسوس که اینم گوشی خوبیه فقط قیافش متوسط هست

و بعد از اینها گالاکسی اس 2 که بعد از مدتها هنوز گوشی خوبی هستش
و میتونه تمام نیازهای شما را براورد کنه (گوشی فعلی من)
اینم یه زمانی 730 بود الان شده 1 تومن تا یکو صد
که به نظر من خرید دست دوم در حد آک این گوشیا باصرفه تره

13-02-2012, 19:27
اسماعیل کاش یه زمانی 730 بود :(( یه مدت تا 600 پایین اومده بود :((
عزیز GS3 فعلا حتی معرفی نشده... حتی توی کنفرانس MWC که 2 هفته دیگست هم قرار به معرفی نیست و سامی قراره یک مراسم جداگونه برای S3 برگزار کنه...
هر گوشی که شما میبینین ، توی GSMArena یک سرچ بزنید دربارش ، اگه Status رو Announced زده بود بدونین که معرفی شده و هنوز عرضه نشده (هیچ جای دنیا) ، و اگه Released بود بدونین عرضه شده و به هر حال توی ایران هم میشه گیر آورد (گوشیا میان منتها اوایل قیمت بالا) و اگه هم Rumored بود (مثل hTC Edge و Galaxy S III) بدونین که چنین گوشی هنوز وجود خارجی نداره و فقط حدس و گمان هست راجع بهش...
به هر حال گوشی به شهرت S III اگه معرفی هم بشه اونقدر بازتاب داره که ما خبردار بشیم ازش ، چه برسه به عرضه...
معرفیش تقریبا باید توی تابستون یا پاییز سال آینده باشه و تقریبا 3-4 ماه بعدش عرضه میشه... و تا اونموقع احتمالا با شروع تحریم ها 1100 با قیمتی معادل 4-5 میلیون مبادله بشه :-؟؟ :دی

arash-king
14-02-2012, 15:37
سلام دوستان
من توی چند سایت دیگه هم رفتم خوندم
هرکس که میخواست مثل من تا 300000 تومن پول بده واسه گوشی بقیه بهش ویواز یا ویواز پرو پیشنهاد کردن
منم الان تصمیم گرفتم ویواز پرو بخرم
البته اگه پیشنهاد دیگه ای داشتین دریغ نکنین
یه سوال ...... ویواز یا ویواز پرو منو چرخشی دارن ؟؟

omidbooter
17-03-2012, 11:49
سلام
اقا این gs3 بلاخره واقعی یا شایعست؟
مشخصات دقیقش اعلام نشده؟

omidbooter
21-06-2012, 12:41
سلام به همه.

بلاخره این گلاکسی اس 3 اومد و دست پر هم اومد.
من که خیلی باهاش حال کردم و رقیبی براش نمیبینمو
حالال نظر شما برای خرید بهترین گوشی جدا از قیمت چیه؟

راستی من تنها گوشی رو که دیدم بهتر از این باشه که البته هنوز معرفی نشده و نمیدونم راسته یا نه مشخصاتش HTC ZETA هست.
در موردش اطلاعاتی د ارین؟
همه مشخصاتش مثا اس 3 هست اما دوربینش 12 هست و البته پردازنده 4 هسته با سرعت بالای 2.5 گیگ.

omidbooter
22-06-2012, 15:55
کسی نظری نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

FC.Barcelona
22-06-2012, 16:48
من که خیلی باهاش حال کردم و رقیبی براش نمیبینمو
گوشی خوبی هست رقیب هم داره htc one X :biggrin:
ولی اگه ازش خوشت اومده بگیر یا میتونی بازم صبر کنی تا ارزونتر بشه