PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در SQL

ronnin
08-02-2012, 00:12
با سلام به همگی!! یک سوالی در sql در رابطه با نوشتن پرس و جو با عملگرای جبر رابطه ای داشتم!!!اول فرض کنید جدول زیر رو داریم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سوال اینه: پرسنلی که بیشترین سابقه کاری را در میان پرسنل دیگر دارد.اول اینکه من باید چطوری رویه صفت WrokRecord کار کنم که بتونه از مقدارای سطراشو با هم مقایسه کنه تا بیشترین سابقه رو دربیاره!!؟ توجه کنید جبر رابطه ای نه query!!!

nimayi
09-02-2012, 21:10
با سلام به همگی!! یک سوالی در sql در رابطه با نوشتن پرس و جو با عملگرای جبر رابطه ای داشتم!!!اول فرض کنید جدول زیر رو داریم:

سوال اینه: پرسنلی که بیشترین سابقه کاری را در میان پرسنل دیگر دارد.اول اینکه من باید چطوری رویه صفت WrokRecord کار کنم که بتونه از مقدارای سطراشو با هم مقایسه کنه تا بیشترین سابقه رو دربیاره!!؟ توجه کنید جبر رابطه ای نه query!!!

کلا باید با دستورات sql ظآشنا باشی ،برای پیدا کردن بزرگترین مقدار یک تابعی به نام max وجود داره که فرمول کلیش به این صورته: [CODE]
Select max(نام ستون) from نام جدول
[ /CODE]

که در این جدول فرمول رو به اینصورت پیاده میکنیم
SELECT MAX(WrokRecord) FROM NAM

---------- Post added at 09:10 PM ---------- Previous post was at 09:10 PM ----------

کلا باید با دستورات sql ظآشنا باشی ،برای پیدا کردن بزرگترین مقدار یک تابعی به نام max وجود داره که فرمول کلیش به این صورته: [CODE]
Select max(نام ستون) from نام جدول
[ /CODE]

که در این جدول فرمول رو به اینصورت پیاده میکنیم
SELECT MAX(WrokRecord) FROM JADVAL