PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آداب معاشرت

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

caca_caca888
07-02-2012, 23:39
سلام و امیدوارم حالتون خوب باشه

اسم تاپیک تقریبا مشخص میکنه که بحث پیرامون چه نوع موضوع هایی هست.
از شیر مرغ تا جون آدمی زاد!
سوال جواب های روزانه، نحوه برخورد با یکدیگر، وظایفمون نسبت به هم
چه کنیم و چه نکنیم ها... و و و و....
خلاصه هرچی که مربوط میشه به رابطه ی انسان ها با یکدیگر...

در کل این تاپیک رو زدم که بچه ها سوالاشون رو بپرسن و خودشون و دیگران جوابای پیشنهادهاشونو بگن...

امیدوارم مفید واقع بشه

*** *** *** **** *** *** * * * *** * * ** ***** * * * * * *

1-جواب "زیارت قبول؟"
قربان شما انشالله قسمت شما هم بشه
سلامت باشید. خدا شما را هم قسمت کنه

2-جواب "قدم نورسیده مبارک"
سلامت باشید..خیلی لطف کردید تشریف آوردید.
خیلی ممنونم ایشالله قدمش برای خانواده خیر باشه(اگر طرف فامیل باشه)

aria_electric_fars
08-02-2012, 22:09
سلام

فرض كنيد ما تو يه جمعي مي خواهيم بريم حالا كي بايد دست بده يعني بزرگتر به كوچكتر بايد دست بده يا كوچكتر به بزرگتر؟؟؟؟

Masoud-Susa
08-02-2012, 22:22
من یـه سوال مهمتر دارم...:دی
وقتی داریم با طـرف مقابل روبوسی میکنیم،بایـد همدیگه رو 2 بار ببوسیم یا 3بار؟(1بار رو هم دیدم میبوسن)
عرفش چیه؟!
بگیــد بدونیم دیگـه ثابت همونو اجرا کنیـم ! این همه ضایـع بازی نـشه ! :دی

Eblis 2011
08-02-2012, 22:25
وقتی داریم با طـرف مقابل روبوسی میکنیم،بایـد همدیگه رو 2 بار ببوسیم یا 3بار؟(1بار رو هم دیدم میبوسن)
عرفش چیه؟!

2تابشه بهتره . :31: البته اکثرا 3 تا رو اجرا میکنن . . . . اینجا هم اگه یکی رو انتخاب کنیم اونایی که سنشون یکم بالاتره که نمیدونن ما چی قرار بستیم :31:

logos
08-02-2012, 23:44
عرفش چیه؟!

اون يه بار كه ديديد ميبوسن كه فرق ميكنه :دي روي لب رو مي بوسن كه مبحثش جداست :46:
4 بار هم مي بوسن

اما دركل اگه اين عادت روبوسي كلا ريشه كن بشه خيلي خوبه به نظر من اصلا بهداشتي نيست و كلا كار خوشايندي نيست به خصوص اگه طرفت رو خيلي هم نشناسي من به شخصه همواره از طرفند مريضي براي روبوسي نكردن استفاده ميكنم چون واقعا از اين كار بدم مياد (البته در مواقعي كه طرف مقابل اقاس :27: حانم ها بحثشون فرق ميكنه و از اوجب واجبات هست روبوسي باهاشون :21:)

---------- Post added at 11:44 PM ---------- Previous post was at 11:42 PM ----------

سلام

فرض كنيد ما تو يه جمعي مي خواهيم بريم حالا كي بايد دست بده يعني بزرگتر به كوچكتر بايد دست بده يا كوچكتر به بزرگتر؟؟؟؟

درستش و اصل و رسم قديمش اين بوده كه كوچكتر جلو بزرگتر بلند ميشه ، سمت بزرگتر ميره و سلام ميكنه اما دستشو دراز نمي كنه و اين بزرگتر هست كه اگه خواست دستشو دراز ميكنه و كوچكتر باهاش دست ميده
دست دادن با خانم ها هم همين روند رو داره و عموما بايد صبر كرد تا خانوم ها دستشون رو بيارن جلو

Saeed System
08-02-2012, 23:57
چه تاپیک خوبی...دم عید هم هست دید و بازدید از این جور حرفها...

دوستان فرض کنید شما آخرین نفر وارد مهمونی میشد همه نشستند گرم صحبت و بازی ..به جای اینکه بریم به دونه دونه سلام

کنیم بهتر نیست بلند بگیم جمعیت سلام ! بعد بریم یه گوشه بشینیم؟

caca_caca888
09-02-2012, 00:05
همونطور که گفتند
در رابطه با دست دادن که همیشه اول باید بزرگتر دستشو دراز کنه... برعکسش زشته تقریبا
بوس کردن هم 3 تاس معمولا... فک کنم اگه عینکی هستین عینکو دربیارین بهتره... مخصوصا وقتی که هر دو طرف عینکی اند...

---------- Post added at 12:05 AM ---------- Previous post was at 12:02 AM ----------

دوستان فرض کنید شما آخرین نفر وارد مهمونی میشد همه نشستند گرم صحبت و بازی ..به جای اینکه بریم به دونه دونه سلام

به نظر منم اینطوری بهتره...
چون ما کوچیک تریم! ضایس بریم به تک تک دست بدیم . هم اینکه خودمون ضایع میشیم! حالا اگه عید باشه که بد بدی باید با همه دیده بوسی کنیم!

caca_caca888
09-02-2012, 00:19
جوابای پیشنهادیتون لطف کنید بگید ممنون میشم

1-پدر یا مادر یکی از دوستان نزدیکمون بعد از یک عمل سخت و خطرناک از اتاق عمل بیرون اومدن... به دوستمون چی بگیم؟
2-ببخشید که میگم. خدای نکرده میخواهیم خبر مرگ یکی رو به دیگری بدیم.چطوری این کارو بکنیم که کمتر شوکه بشه؟
3-جواب "زیارت قبول؟"
4-جواب "قدم نورسیده مبارک"

فعلا اینا به ذهنم رسید
ممنون

Saeed System
09-02-2012, 00:28

1-پدر یا مادر یکی از دوستان نزدیکمون بعد از یک عمل سخت و خطرناک از اتاق عمل بیرون اومدن... به دوستمون چی بگیم؟
2-ببخشید که میگم. خدای نکرده میخواهیم خبر مرگ یکی رو به دیگری بدیم.چطوری این کارو بکنیم که کمتر شوکه بشه؟
3-جواب "زیارت قبول؟"

فعلا اینا به ذهنم رسید
ممنون

1- مثلا سلام حاج خانوم خداروشکر که عمل رو به سلامتی پشت سر گذاشتید ..نظر کرده بودم 100 تا صلوات

2- مثلا بابای محسن مرده....سلام محسن ..چه طوری ..سواز ماشین شو کارت دارم...محسن: چیه؟

بیا بریم یه جایی....( نزدیکای خونه بابای محسن) محسن: اینجا چه خبره؟ چرا پارچه سیاه زدن در خونمون...

محسن جون غم آخرت باشه

3- قربان شما انشالله قسمت شما هم بشه .

4-سلامت باشید..خیلی لطف کردید تشریف آوردید.

B3HZ@D
09-02-2012, 00:33
روبوسی معمولا صمیمیت بیشتری رو میرسونه ولی دست دادن بیشتر حالت رسمی داره

dash_mehdi
09-02-2012, 00:59
به نظر من رو بوسی بهتره 2 بار باشه که هم مقدار کمتری الودگی رد و بدل شه و هم رسمی تر باشه.
میدونید از همه چی بدتر چیه .. اینه که شما در هنگام رو بوسی می خواید 3 بار بوس کنید و طرف مقابل 2 بار و یه دفعه ضایع میشیم.:31:

amir_rahmani
09-02-2012, 01:00
سلام

بزرگ به کوچیک

عرفش چیه؟!
بهتره ما 2 تا انجام بدهیم.
2 دلیل دارم:
1) اگر طرف از این نوع 2 تایی ها باشه ما ضایع نمی شیم
2) اگر طرف از این 3 تایی ها باشه کلی طرف ضایع میشه و توی دلت تا می تونی بخند:دی

با شما موافقم. و اینکه با همون چند نفر نزدیک محل سکونت دست بدهیم و سلام و احوال پرسی گرم کنیم کافیه:دی

[QUOTE]1-پدر یا مادر یکی از دوستان نزدیکمون بعد از یک عمل سخت و خطرناک از اتاق عمل بیرون اومدن... به دوستمون چی بگیم؟
تبریک و اینکه خدا لطف کرد

سعی می کنم نگم. ولی اگر بخواهم بگم بستگی به شخصش با مقدمه چینی هایی می گم

3-جواب "زیارت قبول؟"
سلامت باشید. خدا شما را هم قسمت کنه

خیلی ممنونم ایشالله قدمش برای خانواده خیر باشه(اگر طرف فامیل باشه:دی)

logos
09-02-2012, 01:26
يه فايل 30 صفحه اي هست در مورد اداب معاشرت ، سلام كردن ، دست دادن ، بوسيدن ، راه رفتن اقا و خانم ، نوع لباس و مهماني ، نحوه غذا خوردن ، رفتار در مجالس مختلف و كلا خيلي چيزهاي ديگه ، مطمئنم خيلي بدرد دوستان مي خوره در صورت مطالعه و احتمالا 90% سوالات دوستان رو پاسخ ميده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

roteal2007
09-02-2012, 11:40
عرفش چیه؟!

بستگی داره اگه طرف تا خرخره ری گزاشته که اصلا نمیبوسیم
اگر جا ماچ رو در آورده یه بار میبوسیم اگرم شیشتیغ کرده دو ب
البته هر شهری آداب خودش رو داره مثلا شیراز یا جهرم سه تا ماچ پشت سر هم اینور لپ و سه تا ماچ هم اونور لپ میکنن....

caca_caca888
09-02-2012, 19:18
دوستان خیلی ممنون بابت جواباتون

يه فايل 30 صفحه اي هست در مورد اداب معاشرت ، سلام كردن ، دست دادن ، بوسيدن ، راه رفتن اقا و خانم ، نوع لباس و مهماني ، نحوه غذا خوردن ، رفتار در مجالس مختلف و كلا خيلي چيزهاي ديگه ، مطمئنم خيلي بدرد دوستان مي خوره در صورت مطالعه و احتمالا 90% سوالات دوستان رو پاسخ ميده
این رو کامل خوندم خیلی خوب بود... اداب مهمونی رو بیشتر گفته بود... سعی میکنم همرو رعایت کنم اگرچه خیلیاشونو خودمون از قبل بلدیم....چیزی که توش شدیدا تاکید داشت احترام به خانوم ها بود

بیشتر دوست داشتم سوال و جواب های کلیشه ای رو اینجا جمع آوری کنیم...
مثل همون 4 تا سوالی که گذاشتم... اما خوب نام تاپیک کلی تره...پس همین روند آداب خوبه...
من سوال و جواب های کلیشه ای رو تو پست اول مینویسم...

دوباره سوال بپرسم؟
1-تولدتون مبارک باشه
2-تسلیت میگم ایشالله غم آخرتون باشه
3-ببخشید که مزاحمتون شدم
4-ببخشید میتونم جزوتونو بگیرم؟:دی (نحوه پیچوندن بدون دروغ!)

من واسه همه ی اینایی که میپرسم یه جوابایی دارم ولی خوب بعضی وقتا ادم به قدری هول میشه که اصلا نمیدونه چی بگه...اون لحظه نمیتونه جمله بسازه باید از قبل بلد باشه... + نحوه جواب دادن به اشخاص مختلف با سن و سال مختلف خیلی فرق داره واسه همین یه جواب از هرکسی کمه :(

Eblis 2011
09-02-2012, 21:19

بهت تبریک میگم :11:

همون مثال محسن رو بگم
سلام محسن جان چطوری ؟ کم پیدایی؟ راستی :41: بابات دیگه میو میو نمیکنه :31: غم آخرت باشه :11:

3-جواب "زیارت قبول؟"

زیارت شما هم قبول :31:

زنده باشی

shahinfarasystem
11-02-2012, 17:40
ما نیز از سمبل آقا محسن استفاده میکنیم

این بستگی داره شرایط چجوری باشه

مثلا دوست شما تو بیمارستانه و پدرش رو با برانکارد اوردن بیرون....

دوستمون رو که دیدیم یه سلام مختصر میکنیم و با چهره ای که یه کم نگرانی رو نشون بده میپرسیم

محسن جان عمل چطور بود ؟؟ با دکتر حرف زدی؟؟

اگه خوب بود :..... خدا رو شکر ... انشاالله که هر چه زودتر دوباره به حال عادی برگردند
اگرم که نه: ای بابا... غصه نخور محسن جان .... توکل به خدا بذار حالا بابا به هوش بیاد دکتر مجدد ببینتش ... درست میشه برادر

بستگی داره تلفنی باشه ، حضوری باشه، زن باشه ، مرد باشه....

مثلا تلفنی با آقا محسن 23-4 ساله که شب قبل پدرش رو اورده بیمارستان و شما امروز رفتید جای محسن که اون بره خونه استراحت کنه

سلام محسن جان چطوری خوبی. دیشب بیمارستان بودی تونستی صبح استراحت کنی؟؟؟

حاج محسن یه سر میای بیمارستان؟؟؟

دکتر میگه شکر خدا بابا بهتره اما مثل اینکه یه سری دارو باید برای بابا بگیریم من گفتم اگه میتونی بیا نسخه رو بهت بدم تو زحمتشو بکشی

اگه میشه یه سر بیا که من نرم که بابا تنها بمونه

تو این موارد 3 تا نکته خیلی مهمه:

1) برای کشوندن طرف بهانه ای نیاره که تابلو بشه

2) با اعتماد به نفس کامل و ترجیحا یه مقدار شنگول حرف بزنید که طرف بویی نبره

3) وقتی طرف رسید برید سمتش حتما ترجیحا بغلش کنید و سعی کنید به دوستتون آرامش بدید

aria_electric_fars
11-02-2012, 17:43
يعني ديگه اين درسته ؟؟؟!!!‌
بزگتر بايد به كوچيك تر دست بده درسته؟؟؟!!!
كوچك تر به بزرگ تر سلام بايد كنه رو كه از 1 سالگي ياد گرفتيم !!!:31:

در مورد ماچ كردن هر شهري يه جوره مثلا اهواز شونه به شونه هم مي زنن با ماچ كردن

ملا نصرالدین
13-02-2012, 10:04
ما نیز از سمبل آقا محسن استفاده میکنیم

این بستگی داره شرایط چجوری باشه

مثلا دوست شما تو بیمارستانه و پدرش رو با برانکارد اوردن بیرون....

دوستمون رو که دیدیم یه سلام مختصر میکنیم و با چهره ای که یه کم نگرانی رو نشون بده میپرسیم

محسن جان عمل چطور بود ؟؟ با دکتر حرف زدی؟؟

اگه خوب بود :..... خدا رو شکر ... انشاالله که هر چه زودتر دوباره به حال عادی برگردند
اگرم که نه: ای بابا... غصه نخور محسن جان .... توکل به خدا بذار حالا بابا به هوش بیاد دکتر مجدد ببینتش ... درست میشه برادر

بستگی داره تلفنی باشه ، حضوری باشه، زن باشه ، مرد باشه....

مثلا تلفنی با آقا محسن 23-4 ساله که شب قبل پدرش رو اورده بیمارستان و شما امروز رفتید جای محسن که اون بره خونه استراحت کنه

سلام محسن جان چطوری خوبی. دیشب بیمارستان بودی تونستی صبح استراحت کنی؟؟؟

حاج محسن یه سر میای بیمارستان؟؟؟

دکتر میگه شکر خدا بابا بهتره اما مثل اینکه یه سری دارو باید برای بابا بگیریم من گفتم اگه میتونی بیا نسخه رو بهت بدم تو زحمتشو بکشی

اگه میشه یه سر بیا که من نرم که بابا تنها بمونه

تو این موارد 3 تا نکته خیلی مهمه:

1) برای کشوندن طرف بهانه ای نیاره که تابلو بشه

2) با اعتماد به نفس کامل و ترجیحا یه مقدار شنگول حرف بزنید که طرف بویی نبره

3) وقتی طرف رسید برید سمتش حتما ترجیحا بغلش کنید و سعی کنید به دوستتون آرامش بدید

واسه مرگ اینجوری که طرف رو یخ خورده خوشحال کنید بعد ناراحت بد نیست؟ ممکنه طرف کلی پیش خودش خوشحال بشه و بعد توی 2 دقیقه میخوایم بگیم که بابات مرد؟
به نظرم بهتره بگیم یه مقدار حالش بد شده که زمینه ناراحتی رو داشته باشه

ali gamma
13-02-2012, 12:02
اينجوري كه طرفو سكته ميديد كه!

hts1369
13-02-2012, 21:04
دو سه تا نکته ی خیلی خوب تو اون فایل سی صفحه ای بود که گفتم بزارم دوستان بخونن
زماني که در اتوبوس يا مترو ، آقا جايش را به خانمي مي دهد، نبايد با او وارد صحبت شود ، بلکه بايد از
آن محل دور شود.
اگر در بين مهمانها پزشک وجود داشت از او براي درمان بيماري هايتان کمک و نسخه نخواهيد.
دادن هديه هاي گران قيمت به يکديگر مي تواند عامل کم شدن معاشرت ها بشود.

majid322
13-02-2012, 22:03
خیلی خیلی تاپیک عالی هست...
یه سوالم از طرف من:

یه سری مهمون میان برا عید دیدنی یا ما میریم برا عید دیدنی بعد طرف برمیگرده میگه که سلام مجید جان چطوری عیدت مبراک
چی باید بگی؟
این خیلی تکراری شده که بگیم عید شما هم مبارک و بنظرم خیلی خشک و رسمیه من اینجوری دوست ندارم...
ممنون همچنین هم خوب نیست.. :31:
به نظر شما چی میشه بجاش گفت؟

davod_danger666
13-02-2012, 22:16
من همیشه با اداب صحبت کردن مشگل دارم...و همش و همش سوتی میدم

Переклад не
13-02-2012, 23:14
یه سوالم از طرف من:

یه سری مهمون میان برا عید دیدنی یا ما میریم برا عید دیدنی بعد طرف برمیگرده میگه که سلام مجید جان چطوری عیدت مبراک
چی باید بگی؟
این خیلی تکراری شده که بگیم عید شما هم مبارک و بنظرم خیلی خشک و رسمیه من اینجوری دوست ندارم...

دوست عزیز عید خودش یه مقوله ی تکراریه! فرض کن طرف گفت عیدت مبارک خودش از جمله ی تکراری استفاده میکنه تو هم با جمله ی تکراری جوابشو بده بگو عید شمام مبارک
بعضیا شاید ندونن و یه جمله ی جدید استفاده کنی و اونام تو دلشون مسخرت کنن
گر نشوی رسوا همرنگ جماعت شو:دی
مثلا میتونی بگی قربونت برم ایشالله صد سال بگی عیدت مبارک:دی یعنی انقد زنده بمونه و صدها سال یگه عیدت مبارک
:دی

Переклад не
13-02-2012, 23:21
من همیشه با اداب صحبت کردن مشگل دارم...و همش و همش سوتی میدم
کافی از جملات تکراری استفاده نکنی .مثلا طرف مقابل بگه سلام حالتون خوبه و بعد بگه عیدت مبارک یا ماشینتون مبارک یا تبریک میگم چیزی رو و بعد بگه به داوود جان هم خیلی زحمت دادیم و چنتام تعارفاتی بگه بعد برای همه اینا بگی مرسی ممنون!:13:
خب واسه هر کدومشون یه جواب دیگه ای بده
ماشینتون مبارک: ممنون قربونت
حالت خوبه: عالیم مرسی شما چطوری
اون روزم خیلی زحمت دادیما:ای بابا چه زحمتی /.باشه از این زحمت/ا.نه چه زحمتی خواهش میکنم
داوود جان واقعا خوشگلید: مرسی چشماتون خوشگل میبینه:دی
داوود جان اون کلیپی که درست کردی خیلی عالی بود: ممنون لطف دارید .البته شمام زیاد تعریف میکنید کار خاصی نبوده
انصافا حرف زدنت خیلی عالیه:امیدوارم همینطور باشه
و...

Переклад не
13-02-2012, 23:28
راستی بچه ها این قضیه ی وقتی جایی میرید که همه هستن لازم نیست با همه دست بدید تو یه جا نقض میشه
اینکه مثلا وقتی میرید جایزه ای چیزی تو آمفی تئاتر و از سن بگیرید اونجا هفت هشت نفر واستادن که باید با همشون دست بدید وگرنه خیلی بی ادبیه
راستی خانمهام معمولا یه تعظیم خیلی کوچیک میکنن به نشانه ی احترام که از دست دادن بهتره

caca_caca888
14-02-2012, 13:53
یه نکته ای هم من بگم
وقتی دارین با یکی تو یه جمعی حرف میزنید سعی کنید حواستون فقط به اون یه نفر باشه... اگه کسی حواستونو پرت کرد شما توجه نکنید چون خودش باید بدونه که نباید وسطه حرفه دیگران بپره ... هم اینکه اگه حواستونو بهش پرت کنید جواب جفتشونو دیگه خوب نمیتونید بدید...
اما یه جاهایی هم این نقض میشه... مثلا یه بزرگتری(مامان بزرگ ، پدر بزرگ ، پدر ، مادر .... ) اگه حرفتونو قطع کردن دیگه نمیشه بی محلی کرد و باید یه طوری جوابشونو محترمانه بدید... کسیم ناراحت نمیشه فکر کنم....

---------- Post added at 01:47 PM ---------- Previous post was at 01:44 PM ----------

یه سوالم از طرف من:

چی باید بگی؟

خیلی ممنون ، عید شماهم مبارک باشه ... زحمت کشیدید تشریف آوردید ... خوشحا شدیمو اینا
این جوابا تقریبا از پیش تعیین شدست!:دی
زحمت کشیدید.زحمت دادیم.مزاحم شدیم . خوشحال شدیم. بازم تشریف بیارید. صد سال به این سالا. سال خوبی داشته باشین و ...

---------- Post added at 01:49 PM ---------- Previous post was at 01:47 PM ----------

راستی بچه ها این قضیه ی وقتی جایی میرید که همه هستن لازم نیست با همه دست بدید تو یه جا نقض میشه
اینکه مثلا وقتی میرید جایزه ای چیزی تو آمفی تئاتر و از سن بگیرید اونجا هفت هشت نفر واستادن که باید با همشون دست بدید وگرنه خیلی بی ادبیه
راستی خانمهام معمولا یه تعظیم خیلی کوچیک میکنن به نشانه ی احترام که از دست دادن بهتره

اونجا که خوب نمیشه مام از اول باشیم:دی
کلا تو مهمونیا اگه دیر بریم و بخوایم به همه دست بدیم ضایس چون هیشکی بلند نمیشه همه واسه خودشون لم دادن دست بدیم فقط خودمون ضایع میشیم:دی
اما اگه عید باشه دیدو بوسی فکر کنم واجب باشه...اونم نه با همه

---------- Post added at 01:53 PM ---------- Previous post was at 01:49 PM ----------

يعني ديگه اين درسته ؟؟؟!!!‌
بزگتر بايد به كوچيك تر دست بده درسته؟؟؟!!!
كوچك تر به بزرگ تر سلام بايد كنه رو كه از 1 سالگي ياد گرفتيم !!!:31:

در مورد ماچ كردن هر شهري يه جوره مثلا اهواز شونه به شونه هم مي زنن با ماچ كردن

آره حتما باید بزرگتر دست بده
بوس کردن یکم فرق داره... تو میری دیدن بزرگان تو باید بوس کنی...اونم کسانی که سنی ازشون گذشته باشه...وگرنه بوس کردن هم تقریبا توافقیه...همون لحظه از رفتارش معلوم میشه باید چی کار کنی

اینارم من از خودم میگمااااا.مممکنه همش اشتباه باشه:دی :11:

ملا نصرالدین
15-02-2012, 10:08
یه نکته واسه اونهایی که موقع سلام و احوالپرسی یا خداحافظی قاطی میکنند
از این جملات سعی کنید استفاده نکنید
زحمت کشیدید- زحمت دادید- امری نیست - عرضی نیست -

بجاش از این جملات زیاد استفاده کنند
خیلی ممنون.سلامت باشید.

moosavi.sm89
15-02-2012, 10:32
خیلی تاپیک جالب و شادابیه ;-)

دوستان از بوسیدن و... گله کردن یاد شب عروسیم افتادم ;-)
اول که تو زنا مادر زنمون اومد بوسمون کرد یقه پیرهنم قرمز شد... واییی خدا ابروم رفت وقتی رفتم قسمت مردا!!! همه یه تیکه نثارمون کردن!!! خواستیم دست بدیم حالا همه خوششون اومده بود بوس میکردن!!! کشتن مارو!!! ;-&

یه توصیه به دامادهای اینده اینکه یه پیرهن اضافه همراه خودتون ببرید D;
ولی شب زیبایی بود...
ببخشید اف تاپیک دادیم
Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Lady parisa
15-02-2012, 10:49
من امروز این تاپیک رو دیدم از دوستمون(محمد)تشکر می کنم بابت این تاپیک.

دوستان مراسم هایی که برگزار میشه چه شادی چه خدایی نکرده عزا بستگی به نسبت ما به طرف مقابل داره!
گاهی طرف مقابل همکار یا رییس یا یه مقامی بالاتره یا آشنا و فامیل و یا دوست صمیمی ماهستش.
+
خوب میشه دوستان در مورد دست خالی نرفتن به جایی هم بحث کنیم.هدیه ای که با خودمون می بریم

ali gamma
15-02-2012, 12:48
يكي از همكاراي خانومم عروسيش دعوتم كرد ولي من مشكل برام نتونستم برم. اگه پرسيد نيومديد و گلايه كرد چي بگم؟

Ezel
15-02-2012, 17:49
دوستان گرامی :

نام تاپیک از آداب سلام و احوال پرسی به آداب معاشرت تغییر پیدا کرد /

caca_caca888
15-02-2012, 23:19
با دوستام رفتم شمال بعد الان عکساشو گذاشتم رو فیس بوک حالا هرکی میاد میگه "خیلی نامردید که مارو با خودتون نبردید" ... بالاخره اونام دوستامون بودن اما خوب اینایی که رفتیم خیلی بیشتر باهم صمیمی بودیم. در هر حال ...
جوابشونو چی بدم؟

يكي از همكاراي خانومم عروسيش دعوتم كرد ولي من مشكل برام نتونستم برم. اگه پرسيد نيومديد و گلايه كرد چي بگم؟

تبریک میگم. ایشالله به پای هم پیر شید/ایشالله همیشه خوشبخت باشید/زندگیه خوبی رو واستون آرزو میکنم

خیلی دوست داشتم در مراسم حضور پیدا کنم تا در شادیتون سهیم باشم اما متاسفانه مشکلی پیش آمد کرد و این سعادت نصیبم نشد.

(اگرم ترجیح دادید دلیلشو بگید تا قانع بشه)
فکر کنم اگه گلایه نکرد هم باید ازش عذر بخواهید

jo_jumper
19-02-2012, 16:53
یه راهنمایی کنید،
برای رفتن به سر کار با یکی از همسایه هامون تو یه مسیر کوتاه با هم سوار تاکسی می شیم و به دلیل اینکه ایشان کوچکتر از منه چند سری پشت سر هم کرایشو حساب کردم ، و بازهم ایشان بیخیال بیخیال به روی خودش هم نمیاره که دست توجیب مبارکش کنه، کمک کنید چه جمله ای بهش بگم تا بفهمه کرایش رو خودش حساب کنه؟؟

Переклад не
19-02-2012, 22:47
یه راهنمایی کنید،
برای رفتن به سر کار با یکی از همسایه هامون تو یه مسیر کوتاه با هم سوار تاکسی می شیم و به دلیل اینکه ایشان کوچکتر از منه چند سری پشت سر هم کرایشو حساب کردم ، و بازهم ایشان بیخیال بیخیال به روی خودش هم نمیاره که دست توجیب مبارکش کنه، کمک کنید چه جمله ای بهش بگم تا بفهمه کرایش رو خودش حساب کنه؟؟

خب مهدی جان اگه اجازه بدید ایندفه رو هم باز من کرایت رو حساب میکنم

CLP
20-02-2012, 15:26
یکبار که با هم سوار شدین خیلی محترمانه و با خنده بهش بگو ، خیلی خوبه که جلو بزرگتر دستت رو تو جیبت نمیکنی ولی این سری رو خودت حساب کن.

majid322
20-02-2012, 16:00
خواستی پیاده شی یه دست تو جیبت بکن بگو ا ا ا نیگاه کن کیف پولمو جا گذاشتم حواس نمونده واسم و .... :31:

caca_caca888
21-02-2012, 02:08
یکی از دوستام پست گذاشته با این مضمون:
امروز روز تولدمه صبح که از خواب بیدار شدم یاد پدرم افتادم . کاش اینجا بود...
البته خیلی قشنگ تر گفته بود...خلاصشو گفتم...

خیلی دوس دارم یه پیام درست و حسابی بهش بدم .

چطوری تسلیت بگم که حالشو بهتر کنه؟ پدرشون سال ها پیش فوت کرده اند

من اینجا سوال میذارم هیشکی جواب نمیده ها:دی یادتون باشه:41:

Shadow-Man
15-03-2012, 20:45
اگه بخوایم به خونه یا موبایل کسی زنگ بزنیم چه ساعتی باشه بهتره. یعنی کی زنگ بزنیم کی نزنیم. (مثلا رابطه امون باهاش رسمی باشه یا رو در بایستی داشته باشیم)

Переклад не
15-03-2012, 21:23
اگه بخوایم به خونه یا موبایل کسی زنگ بزنیم چه ساعتی باشه بهتره. یعنی کی زنگ بزنیم کی نزنیم. (مثلا رابطه امون باهاش رسمی باشه یا رو در بایستی داشته باشیم)

قبلش یه پیامکی بزن :
سلام میتونم تلفنی وقتتون رو بگیرم؟
بعد خودش مینویسه که بله خواهش میکنم وگرنه بهت زمانی مشخص میکنه

ahad_judo
26-03-2012, 19:03
التماس دعا:
جواب:محتاجیم به دعا:46:

hassanshaikhi
26-03-2012, 20:10
اگه یکی بگه که مریض شده و حالش خوب نیست در جوابش چی باید بگیم؟ :31:

shahinfarasystem
26-03-2012, 20:31
اگه یکی بگه که مریض شده و حالش خوب نیست در جوابش چی باید بگیم؟

1- چند روزه کسالت دارم خونه خوابیدم ... تمام بدنم درد میکنه

2- (با یه کم حالت ناراحتی) ای بابا چرا....سرما خوردی؟؟ دکتر رفتی؟

1- نمیدونم چند روزه اینحوری ام میگن برای این ویرس جدیدست

2- اره مواظب باش آلودگی خیلی زیاد شده...انشاالله زودتر خوب میشی... راستی(یه توصیه درست درمون نه سر دلی) لیمو شیرین و نرمش سبک یادت نره خیلی تو بهبود مریضی کمکت میکنه.... (همدردی و روحیه ) چیزی نیست زودتر برطرف میشه به امید خدا

انشاالله همیشه سلامت باشی

ahad_judo
26-03-2012, 23:53
به نظرم بگی ایشالا رودتر سلامتیتو بدست میاری خوب باشه.جناب شاهین خان بهتر توضیح دادن.

htvieq
28-03-2012, 13:01
اگه خیلی خودمونی نیست و نمیخوای وارد جزئیات بشی:
خدا بد نده!
بلا به دور!
تنت به ناز طبیبان نیازمند نباد خواهر مثلا!!!!
اگرم خیلی ازش خوشت نمیاد: پشت تلفن بگو : خب پس مزاحمتون نمیشم!!
البته ببخشید اینی که گفتم خیلی پیش پا افتاده بودن.

pour-homme
28-03-2012, 13:13
به طور کلی بهتره بین 10 تا 12 صبح یا 5 تا 9 شب
اگر هم از برنامه زندگی کسی خبری داری هر موقع که فکر میکنی بیکار هست
زمانی که تماس گرفتی بپرس: مشغول کاری که نبودید یا مزاحم که نیستم

pour-homme
28-03-2012, 13:18

انشاء ال .. کی دار فانی شما رو وداع میگه :18: :31::27:
بستگی داره بنده خدا چقدر مریض باشه اگر اطلاعات یا توصیه در مورد بیماریش داری حرف های امیدوارم کننده بزن مثلا فلان درمان خوبه یا فلان کس هم مثل شما بود زود خوب شد و...
در آخر هم بگوی امیدوارم هر چه زودتر رفع کسالت بشه

amir h1999
31-03-2012, 08:54
چی بگم؟؟؟:d
اول خانوم ها باید دست بدن یا آقا ها؟

printemps
31-03-2012, 11:22
چه تاپیک خوبی
ممنونم
میشه یکم هم درباره ارتباطات یک خانم با اقا صحبت کنید؟

1) مثلا در ارتباطات زیر اول کی باید به کی دست بده؟ یعنی دستشو برای دست دادن دراز کنه؟

خانم جوان، اقای جوان (اختلاف سنی کم)
خانم جوان، اقای مسن
خانم مسن، اقای جوان
خانم مسن، اقای مسن (اختلاف سنی کم)

2) و اینکه کجاها باید دست داد؟ همه جا ایا لازمه؟ مثلا محل کار، محیطهای اموزشی و ...

3) یا وقتی درمجلسی همه درحالت نشسته هستن و فرد جدیدی وارد میشه. ایا بلند شدن همه لازمه؟ لطفا بصورت موردی جواب بدید:

فرد نشسته خانم جوان ، فرد وارد شده اقای جوان
فرد نشسته خانم مسن، فرد وارد شده اقای جوان
فرد نشسته خانم جوان ، فرد وارد شده اقای مسن
فرد نشسته خانم مسن ، فرد وارد شده اقای مسن

و ارتباطاتی خصوصی تر

اما فعلا اینارو جواب بدید تا بقیش :11:

به طور کلی بهتره بین 10 تا 12 صبح یا 5 تا 9 شب
اگر هم از برنامه زندگی کسی خبری داری هر موقع که فکر میکنی بیکار هست
زمانی که تماس گرفتی بپرس: مشغول کاری که نبودید یا مزاحم که نیستم
من یه بار به استادم ساعت 8.5 شب تماس گرفتم زنک همچین پاچمو گرفت که این چه موقع زنگ زدنه و ... که تا دو روز تو بهت بودم! :hmm:
(میخواستم برم ببینمش خودش گفته بود شب تماس بگیرید اگه فرداش دانشگاه بودم بیاید!!:jealous:)

mostafa_360
31-03-2012, 12:10
چه تاپیک خوبی
ممنونم

1) مثلا در ارتباطات زیر اول کی باید به کی دست بده؟ یعنی دستشو برای دست دادن دراز کنه؟

خانم جوان، اقای مسن
خانم مسن، اقای جوان

2) و اینکه کجاها باید دست داد؟ همه جا ایا لازمه؟ مثلا محل کار، محیطهای اموزشی و ...

3) یا وقتی درمجلسی همه درحالت نشسته هستن و فرد جدیدی وارد میشه. ایا بلند شدن همه لازمه؟ لطفا بصورت موردی جواب بدید:

و ارتباطاتی خصوصی تر

من یه بار به استادم ساعت 8.5 شب تماس گرفتم زنک همچین پاچمو گرفت که این چه موقع زنگ زدنه و ... که تا دو روز تو بهت بودم! :hmm:
(میخواستم برم ببینمش خودش گفته بود شب تماس بگیرید اگه فرداش دانشگاه بودم بیاید!!:jealous:)
دوست عزیز تجربه به من ثابت کرده است تا کسی دستش را دراز نکرده بهش دست ندهم مگر این که سن طرف خیلی کم باشد مثلآ طرف مقابل شما کودک یا نوجوان باشد و ان موقع می توانید به راحتی در دست دادن پیش قدم شوید.
توی یک مجلس هم اگر فرد تازه وارد سنی بالای 12-13 سال داشت به نظرم بلند شدن برای همه لازمه البته به جز افراد مسن و بزرگ ترهای فامیل.اگر هم فرد تازه وارد بزرگ سال بود به نظرم بلند شدن همه ی جمع لازمه و نشانه ی شخصیت افراده البته اینجا هم می شود افراد مسن و بزرگ ترهای فامیل را فاکتور گرفت.
تا ببینیم بقیه ی دوستان چه نظری دارند.

amir h1999
31-03-2012, 12:56
خانم جوان، اقای مسن
خانم مسن، اقای جوان

به نظر من اول خانوما تو کل اینا
قسمت دوم:
بنظر من برای احترام هم که شده باید پاشید.
چون میدونید که میگن اگر به کسی احترام بگذاری به خودت احترام گذاشتی.

*IN*
31-03-2012, 13:29
تو جواب "سلام برسون " چی باید گفت؟؟؟

mf.designing
31-03-2012, 13:34

بیشتر میگن ، ممنون و بزرگیتون رو میرسونم !! :دی :دی

.:PAR3A:.
31-03-2012, 13:36
بزرگیتونو میرسونم :)

اما این خیلی سنگینه ، کژوال تر چی میشه گفت؟!

shahinfarasystem
31-03-2012, 13:41

سلامت باشید هم همچین بد نیست

.:PAR3A:.
31-03-2012, 13:48
دوستان من به شدت با جمله های عید شما هم مبارک ، سال نوی شما هم مبارک مشکل دارم :| روی زبونم نمیچرخه ، یعنی قاطی میکنم ، میگم نار سول مشا مبیتمبسیبنسیانسیمبا اینا :|
چیکار کنم؟! :|

پ.ن : چه تاپیک باحالیه : دی خوشمان آمد : دی

printemps
31-03-2012, 14:11
دوست عزیز تجربه به من ثابت کرده است تا کسی دستش را دراز نکرده بهش دست ندهم مگر این که سن طرف خیلی کم باشد مثلآ طرف مقابل شما کودک یا نوجوان باشد و ان موقع می توانید به راحتی در دست دادن پیش قدم شوید.
توی یک مجلس هم اگر فرد تازه وارد سنی بالای 12-13 سال داشت به نظرم بلند شدن برای همه لازمه البته به جز افراد مسن و بزرگ ترهای فامیل.اگر هم فرد تازه وارد بزرگ سال بود به نظرم بلند شدن همه ی جمع لازمه و نشانه ی شخصیت افراده البته اینجا هم می شود افراد مسن و بزرگ ترهای فامیل را فاکتور گرفت.
تا ببینیم بقیه ی دوستان چه نظری دارند. ممنون از پاسختون
ولی خب باطبع ممکنه طرف مقابل هم همین نظرو داشته باشه. اینطوری اونوقت هیچکس دستش رو دراز نمیکنه و (برای هردوطرف) حمل بر بی ادبی طرف مقابل میشه! :|

برای بلند شدن هم اخه یه سری میگن خانمها نباید بلند بشن. برای همین پرسیدم. تو فایلی هم که گذاشته بودن یه سری صحبتهایی شده بود ولی خیلی جزیی نبود.

به نظر من اول خانوما تو کل اینا
قسمت دوم:
بنظر من برای احترام هم که شده باید پاشید.
چون میدونید که میگن اگر به کسی احترام بگذاری به خودت احترام گذاشتی. ممنون
درسته ولی خب اگه قاعدش اینطوری نباشه خودش کوچیک میشه که اداب معاشرت بلد نیست. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلامت باشید. مرسی
چشم حتما لطف دارید
بزرگیتونو میرسونم. ممنونم
و ...

"سلام دارن خدمتتون" رو هم شنیدم که میگن

caca_caca888
31-03-2012, 14:55
چه تاپیک خوبی
ممنونم

خانم جوان، اقای مسن
خانم مسن، اقای جوان

و ارتباطاتی خصوصی تر

در رابطه با دست دادن میدونم همیشه بزرگتر باید به کوچیکتر دست بده... چه زن چه مرد
در رابطه با خانوم و آقای همسن (مسن و جوان) معمولا اصلا دست نمیدن! شمام دس ندی بهتره یهو دیدی ضایت کرد! دیدم که میگما!!!! در اصل جواب اینو دقیق نمیدونم.... اصلا دست دادن خانوم با خانومم یکم عجیب به نظر میاد. نمیدونم

برای بلند شدنم فکر کنم ما که کوچیکتریم باید به بقیه نگاه کنیم! برای بزرگترها به خصوص مردها باید بلند شد در بقیه موارد هم میشه یه تکونی به خودتون بدید ولی بلند نشید : دی

Shadow-Man
31-03-2012, 15:52
من هر موقع تو مجلسی با پدرم باشم فقط وقتی بلند میشم که پدرم بلند بشه و تا وقتی که ننشسته من هم نمی شینم. اینطوری به پدرم هم احترام میذارم. (حالا طرف هر شخصیتی با هر سنی که می خواد باشه)

sue
31-03-2012, 16:18
برا ی بعضی موارد: کتاب اداب معاشرت نویسنده ژان لویی فورنیه

htvieq
31-03-2012, 16:18
1 - همیشه بزرگتر دستشو دراز میکنه(البته اگه مایل باشه) کوچکتر چه زن چه مرد نباید دستش دراز کنه چون بی احترامیه.
2- تو جمع آقایون برای چه خانوم و چه آقا بلند میشن ولی خانوما برای آقایون نیم خیز میشن(در مجالس رسمی یا با کسی که خیلی نمیشناسنش) اگه دیگه اون اقا سالخورده و یا خیلی مهم باشه، بلند میشن. خانوم برای خانوم بلند میشه.

Shadow-Man
31-03-2012, 16:38
برا ی بعضی موارد: کتاب اداب معاشرت نویسنده ژان لویی فورنیه

به نظر من آداب معاشرت اروپا یا هر جای دیگه با ایران فرق داره. هر فرهنگی اداب خاص خودش رو داره

mohsenfhm
31-03-2012, 17:23
با سلام

در دیدار با کسی که به زیارت مکه رفته به غیر از زیارت قبول چه عبارتی می تونیم به کار ببریم ؟؟

sue
31-03-2012, 21:40
به نظر من آداب معاشرت اروپا یا هر جای دیگه با ایران فرق داره. هر فرهنگی اداب خاص خودش رو داره

شما این کتاب مطالعه داشتید ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Shadow-Man
01-04-2012, 22:24
نه نخوندم
شما به من بگید. آداب فرهنگ ایرانی رو توضیح داده؟ اگر اینطوره من هم این کتاب رو توصیه میکنم
در ضمن من نظرم رو گفتم
نظر شما هم محترمه

emadpumad
03-04-2012, 12:21
با سلام

در دیدار با کسی که به زیارت مکه رفته به غیر از زیارت قبول چه عبارتی می تونیم به کار ببریم ؟؟

انشالا که خوش گذشته باشه
حال شما خوبه ؟
هوا چه طور بود ؟انشالا خدا به طلبه ما هم بریم یه سر
و از این جور قبیل حرفها

Sent From Mr Emad iPad Using Tapatalk

emadpumad
03-04-2012, 12:23
دوستان گرامی من خیلی فکر کردم که به جای کلمه ماشالا باید از چه کلمه ای استفاده کنم و لی به جایی نرسیدم
مثلا یه بچه کوچیک رو میبینی میبوسیش میگی چه خوشکله ولی اگه نگی ماشالا میگن حسوده !
پدرو مادرش شاکی میشن
نظر شما چیه ؟

cool11
03-04-2012, 12:32
دوستان گرامی من خیلی فکر کردم که به جای کلمه ماشالا باید از چه کلمه ای استفاده کنم و لی به جایی نرسیدم
مثلا یه بچه کوچیک رو میبینی میبوسیش میگی چه خوشکله ولی اگه نگی ماشالا میگن حسوده !
پدرو مادرش شاکی میشن
نظر شما چیه ؟

"بزنم به تخته" چه طوره؟ :31:

emadpumad
03-04-2012, 12:36
"بزنم به تخته" چه طوره؟ :31:

آقا ممنون
بزنم به تخته خیلی خوبه
ولی یه خورده خرافاتیه
من میخام کلمات عربی رو در محاوره کنار بگذارم و به جاش کلمات پارسی و صحیح رو استفاده کنم
از همفکریتون ممنون
ولی فکر کنید اگر چیز دیگه ای به ذهنتون رسید مارو بی خبر نگذارید
با تشکر

caca_caca888
03-04-2012, 13:05
پدرو مادرش شاکی میشن
نظر شما چیه ؟

چشم حسود کور
کور شود هرآنکه نتواند دید!
برم یه اسفند دود کنم واسش (گفتی بریا: دی)

emadpumad
03-04-2012, 13:07
چشم حسود کور هم خوبه ولی خیلی خشنه !!
نمیشه هنوز به جای لین کلمه گذاشتش

Sayam
03-04-2012, 14:14
پدرو مادرش شاکی میشن
نظر شما چیه ؟

به بچه کوچیک بگین خدا ببخشش ، چه پسر/ دختر گلی (خوبی ، نازی و ...) ، عمو/ خاله قربونت بره :دی و ....

اینم هست : طیب الله انفسکم: دی :38: (شوخی)

در دیدار با کسی که به زیارت مکه رفته به غیر از زیارت قبول چه عبارتی می تونیم به کار ببریم ؟؟ حاجت روا باشید ....

نمیشه هنوز به جای لین کلمه گذاشتشلین یعنی چی ؟ :blink:

ila
03-04-2012, 15:37
کتابی فارسی در مورد معاشرت هست؟
بعد برای فن بیانمون عالی باشه و زیبا صحبت کنیم چیکار باید کنیم و اینکه من موقع حرف زدن گاهی وقتها حروف رو جابه جا تلفظ میکنم تپق میشه..گرچه تپق خوبه ولی زیادیش درده سر سازه و میگن طرف بلد نیست حرف بزنه باید چیکار کنم؟ چه تمرین هایی وجود داره؟

htvieq
03-04-2012, 15:56
پدرو مادرش شاکی میشن
نظر شما چیه ؟

1- بگو چشم نخوره ایشالله (بازم کلمه آخر عربیه!)
2- اونم نخواستی بگی بگو : یه دفعه چشم نخوره(بازم کلمه عربی توشه که. ای بابا!)
3- خدا حفظش کنه(آقا بیخیال تمام کلمه فارسی شو!)
4- چشم بد دور!

emadpumad
03-04-2012, 15:59
به بچه کوچیک بگین خدا ببخشش ، چه پسر/ دختر گلی (خوبی ، نازی و ...) ، عمو/ خاله قربونت بره :دی و ....

اینم هست : طیب الله انفسکم: دی :38: (شوخی)

حاجت روا باشید ....
لین یعنی چی ؟ :blink:

به جای این کلمه منظورم بود بد تایپ کردم منو ببخشید

emadpumad
03-04-2012, 16:00
فکر کنم چشم بد دور جایگذین خوبی باشه

cool11
03-04-2012, 16:07
کتابی فارسی در مورد معاشرت هست؟
بعد برای فن بیانمون عالی باشه و زیبا صحبت کنیم چیکار باید کنیم و اینکه من موقع حرف زدن گاهی وقتها حروف رو جابه جا تلفظ میکنم تپق میشه..گرچه تپق خوبه ولی زیادیش درده سر سازه و میگن طرف بلد نیست حرف بزنه باید چیکار کنم؟ چه تمرین هایی وجود داره؟

من خودم تا حالا کتاب درست و حسابی ندیدم

معمولا این کتاب ها رو یا ترجمه می کنن یا بر اساس بعضی اعتقادات می نویسن که در هر دو صورت به نظرم تو جامعه کنونی ما جواب نمیدن

خیلی وقت ها هم طرف مقابل ما هم الزاما با ما در مورد اینکه چه چیزی معاشرت نیکو محسوب میشه توافقی نداره و این میتونه گاها نتیجه ای کاملا بر خلاف پیش بینی ما به همراه داشته باشه.

جابجایی حروفی که میگید دقیقا یعنی چی؟

آیا به خاطر اینه که شمرده حرف نمی زنید؟

اگه با عجله و تند تند صحبت می کنید ، برای چی یه ؟ به خاطر این که حرف ها تون یادتون میره؟

شمرده صحبت کردن خودش یه حسن محسوب میشه (البته به شرطی که صدر و ذیل کلام از دستتون در نره)

یه حسن دیگه اش هم اینه که طرف مقابل هم بعضی حرف هاش رو یادش میره یا بعضی حرف هایی رو که می خواست بزنه فراموش میکنه :21:

برای بلیغ و حتی فصیح صحبت کردن هم بهتره سعی کنید واژه های بیشتری یاد بگیرید و از کاربرد صحیحشون مطمئن بشید.

برای این کار هم می تونید مطالعه تون رو بیشتر کنید یا به مکالمات و سخنرانی ها و گفتگو های دیگران با دقت بیشتری گوش بدید.

زیاد هم اعتماد به نفستون رو پایین نیارید ، شده که جماعت به اصطلاح فرهیخته ، سوتی هایی دادن که هوش و عقل رو از سر آدم میبره.

ila
03-04-2012, 21:06
من خودم تا حالا کتاب درست و حسابی ندیدم

معمولا این کتاب ها رو یا ترجمه می کنن یا بر اساس بعضی اعتقادات می نویسن که در هر دو صورت به نظرم تو جامعه کنونی ما جواب نمیدن

خیلی وقت ها هم طرف مقابل ما هم الزاما با ما در مورد اینکه چه چیزی معاشرت نیکو محسوب میشه توافقی نداره و این میتونه گاها نتیجه ای کاملا بر خلاف پیش بینی ما به همراه داشته باشه.

جابجایی حروفی که میگید دقیقا یعنی چی؟

آیا به خاطر اینه که شمرده حرف نمی زنید؟

اگه با عجله و تند تند صحبت می کنید ، برای چی یه ؟ به خاطر این که حرف ها تون یادتون میره؟

شمرده صحبت کردن خودش یه حسن محسوب میشه (البته به شرطی که صدر و ذیل کلام از دستتون در نره)

یه حسن دیگه اش هم اینه که طرف مقابل هم بعضی حرف هاش رو یادش میره یا بعضی حرف هایی رو که می خواست بزنه فراموش میکنه :21:

برای بلیغ و حتی فصیح صحبت کردن هم بهتره سعی کنید واژه های بیشتری یاد بگیرید و از کاربرد صحیحشون مطمئن بشید.

برای این کار هم می تونید مطالعه تون رو بیشتر کنید یا به مکالمات و سخنرانی ها و گفتگو های دیگران با دقت بیشتری گوش بدید.

زیاد هم اعتماد به نفستون رو پایین نیارید ، شده که جماعت به اصطلاح فرهیخته ، سوتی هایی دادن که هوش و عقل رو از سر آدم میبره.

آره، ولی مثلا جای س و ش رو اشتباه میگم یا بقیه....
ایا تمرینی چیزی هست ؟

cool11
03-04-2012, 23:09
آره، ولی مثلا جای س و ش رو اشتباه میگم یا بقیه....
ایا تمرینی چیزی هست ؟

با خودتون تو تنهایی بلند بلند حرف بزنید

توی دل حرف زدن و حدیث نفس فایده ای نداره

این رو که تمرین کنید بعد از مدتی روون میشید

حتما هم صداتون جوهر داشته باشه ( به حالت نجوا نباشه)

eman619rv
04-04-2012, 04:12
آقا ممنون
بزنم به تخته خیلی خوبه
ولی یه خورده خرافاتیه
من میخام کلمات عربی رو در محاوره کنار بگذارم و به جاش کلمات پارسی و صحیح رو استفاده کنم
از همفکریتون ممنون
ولی فکر کنید اگر چیز دیگه ای به ذهنتون رسید مارو بی خبر نگذارید
با تشکر

خب اول از همه اگه میخواید فقط کلمات پارسی استفاده کنین یه کم سخته من خودم تلاش کردم در راه این کار و میدونم که چقدر سخته!:13:
مثلا ممنون و تشکر رو که خودتون به کار بردین ریشه عربی داره
به هر حال زبان ها نیاز به تکامل و تبادل با هم دیگه رو دارند
گاهی هم زیاد جالب نمیشه که بخوایم کلمات عربی رو بکار نبریم چون هم از زبان محاوره ای دور میشیم که این توی یه ارتباط کلامی خوب نیس هم گاهی انقدر این کلمات از سال های دور وارد زبان ما شدن که دیگه واقعا اون رو باید قسمت جدا ناشدنی از زبانمون دونست:11:

من خودم یه مدتیه که از کلمه "سپاس" استفاده میکنم و خیلی اون رو بین اطرافیانم جا انداختم و میبینم که استفاده میکنن، چون آوا و ریتم قشنگی رو هم داره خوبه:27:..... که البته لحن گفتنش هم مهمه که به دل دیگران بشینه:11:

Переклад не
04-04-2012, 06:20
خب اول از همه اگه میخواید فقط کلمات پارسی استفاده کنین یه کم سخته من خودم تلاش کردم در راه این کار و میدونم که چقدر سخته!:13:
گاهی هم زیاد جالب نمیشه که بخوایم کلمات عربی رو بکار نبریم چون هم از زبان محاوره ای دور میشیم که این توی یه ارتباط کلامی خوب نیس هم گاهی انقدر این کلمات از سال های دور وارد زبان ما شدن که دیگه واقعا اون رو باید قسمت جدا ناشدنی از زبانمون دونست:11:

من خودم یه مدتیه که از کلمه "سپاس" استفاده میکنم و خیلی اون رو بین اطرافیانم جا انداختم و میبینم که استفاده میکنن، چون آوا و ریتم قشنگی رو هم داره خوبه:27:..... که البته لحن گفتنش هم مهمه که به دل دیگران بشینه:11:

درصورتی که این تاپیک برای کل ایران نوشته میشه:
این آداب و معاشرتها مربوط به فرهنگ کل ایران میشه.و مردمش فرهنگ متفاوتی ندارن به جز یه مقدار کمی رسومات محلی.فرهنگشون آداب معاشرتشون یکیه اما با زبانهای مختلف.خب کل ایران هم فقط تهران و ... نیس که هزار تا زبون داریم کرد و ترک و ... چطور میخواید همه تو برخوردهای محلیشون و آداب معاشرتهاشون با فک و فامیل فقط پارسی حرف بزنن؟
چیزای بسیار زیادی تو زبون ترکی هست که کلمات دخیل توش نیست (مثلا اون دوست عزیزی که میخواد تو فارسی اصیلش عربی وجود نداشته باشه اما نمیشه اما تو ترکی میشه)
مثلا بچه ی خوشگل کسی رو ببینن میتونن به جای ماشالله بگن yashasin bu gozal balavi/sag osun/boik boik kishilardan osun
که معادل فارسیش میشه پاینده باشه عزیز زیباتون /سلامت باشه/جزو مردان یا زنان بزرگ بشه (از لحاظ درجه).میبینید که اصلا نمیشه .برگردوندن ترکی به فارسی جنایت ادبیه و بلعکس.فارسی زبونا کی از این جملات استفاده میکنن آخه؟!

Shadow-Man
04-04-2012, 11:54
خیلی از کلماتی که وارد زبان فارسی شده چه از عربی چه از زبان های دیگه، معنی شون عوض شده. یعنی دیگه به اون معنی که تو زبان اصلی استفاده میشه تو فارسی استفاده نمیشه. در واقع زبان فارسی اون کلمات رو مطابق نیاز خودش تغییر داده. این کار رو با کلمات اصیل فارسی هم انجام میده.
مثلا کلمه شوخ. یه زمانی به الودگی های قلب و دل مثل حسودی و تکبر و این چیزا میگفتن یه زمانی هم به الودگی های بدن میگفتن (به گرمابه شدیم تا شوخ از تن برکنیم) امروزه هم معنی ای کاملا متفاوت داره. این چیزیه که بهش میگن پویایی و زنده بودن یک زبان
شنیدین به مریض میگن خدا شفات بده؟ (شفا با کسره شین) اگه این کلمه معنی عربی خودش رو داشت مفهون این جمله میشد: خدا بکشتت.
در صورتی که تو فارسی معنی کاملا برعکسش رو میده. بسیاری از کلمات عربی که تو فارسی استفاده میکنیم همین حالت رو دارن زبان فارسی خیلی از این کلمات رو تو خودش حل کرده

Переклад не
04-04-2012, 12:01
[QUOTE=Shadow-Man;6942181]خیلی از کلماتی که وارد زبان فارسی شده چه از عربی چه از زبان های دیگه، معنی شون عوض شده. یعنی دیگه به اون معنی که تو زبان اصلی استفاده میشه تو فارسی استفاده نمیشه. در واقع زبان فارسی اون کلمات رو مطابق نیاز خودش تغییر داده. این کار رو با کلمات اصیل فارسی هم انجام میده.
مثلا کلمه شوخ. یه زمانی به الودگی های قلب و دل مثل حسودی و تکبر و این چیزا میگفتن یه زمانی هم به الودگی های بدن میگفتن (به گرمابه شدیم تا شوخ از تن برکنیم) امروزه هم معنی ای کاملا متفاوت داره. این چیزیه که بهش میگن پویایی و زنده بودن یک زبان
شنیدین به مریض میگن خدا شفات بده؟ (شفا با کسره شین) اگه این کلمه معنی عربی خودش رو داشت مفهون این جمله میشد: خدا بکشتت.
در صورتی که تو فارسی معنی کاملا برعکسش رو میده. بسیاری از کلمات عربی که تو فارسی استفاده میکنیم همین حالت رو دارن زبان فارسی خیلی از این کلمات رو تو خودش حل کرده[/QUO
دوست عزیز وارد شدن کلمه ی بیگانه تو زبان فارسی یه بحثه ، عوض شدن معنی کلمه ی قدیم و جدید هم یه بحثه جداست
اینجا تهاجم فرهنگی رخ میده ولی تو تغییر معنی کلمه ی پارسی به پارسی ، پویایی زبان نشون داده میشه
مثلا رعنا که قبلا معنی بدی داشت اما الان صفت خوبی هست
اما shafa یا shefa که از عربی وارد زبون پارسی شده در اصل معانی متفاوتی تو اون زبان واسه خودش داره که یکی مرگ ودیگری نجات یافتن هستش .مثله اینکه واسه حیوان شیر چنتا اسم متفاوت هست اسد-اصلان و ...
حالا بحث از معارف و آداب فرهنگی فارسی کشیده نشه به دستور زبان های دخیل و ...

emadpumad
04-04-2012, 15:35
این آداب و معاشرتها مربوط به فرهنگ کل ایران میشه.و مردمش فرهنگ متفاوتی ندارن به جز یه مقدار کمی رسومات محلی.فرهنگشون آداب معاشرتشون یکیه اما با زبانهای مختلف.خب کل ایران هم فقط تهران و ... نیس که هزار تا زبون داریم کرد و ترک و ... چطور میخواید همه تو برخوردهای محلیشون و آداب معاشرتهاشون با فک و فامیل فقط پارسی حرف بزنن؟
چیزای بسیار زیادی تو زبون ترکی هست که کلمات دخیل توش نیست (مثلا اون دوست عزیزی که میخواد تو فارسی اصیلش عربی وجود نداشته باشه اما نمیشه اما تو ترکی میشه)
مثلا بچه ی خوشگل کسی رو ببینن میتونن به جای ماشالله بگن yashasin bu gozal balavi/sag osun/boik boik kishilardan osun
که معادل فارسیش میشه پاینده باشه عزیز زیباتون /سلامت باشه/جزو مردان یا زنان بزرگ بشه (از لحاظ درجه).میبینید که اصلا نمیشه .برگردوندن ترکی به فارسی جنایت ادبیه و بلعکس.فارسی زبونا کی از این جملات استفاده میکنن آخه؟!

یه وقت سوِ تفاهم نشه
من در مورد خودم نظر خواهی کردم
و من فارس زبان هستم و این مشکلی بود که برام پیش اومد و دوستان هم کمک کردن

emadpumad
04-04-2012, 15:39

درود
و سپاس

eman619rv
04-04-2012, 18:31

خوده عماد جان این نکته رو گفتن که من فقط واسه خود عماد جان این مورد رو گفتم وگرنه محاله که بشه همه انسان ها برخوردهاشون یک جور باشه :20:
حالا نمیخوایم تایپیک منحرف بشه ولی فرهنگ و آداب تک تک انسان ها مختلفه چه برسه به اجتماع ها و کلون های کوچک اجتماعی
در تصدیق صحبت های خودتون که کل ایران تنها شهر های بزرگ نیست و گویش های متفاوت داریم این فرهنگ ها و اداب ها شکل مختص به خودشون رو گرفتن

Nocturne
04-04-2012, 22:13
آقا من اصلا نمیفهمم این موضوع علتش چی هست:
بعضی وقتا پیش اومده یه نفر باهام سلام کرده و دست داده و احوال پرسی، بعد دفعه بعد که دیدمش هیچی.
نمیدونم ازم خوشش نیومده یا مثلا این دفعه نوبت منه که چاق سلامتی کنم

sue
04-04-2012, 22:34
نه نخوندم
شما به من بگید. آداب فرهنگ ایرانی رو توضیح داده؟ اگر اینطوره من هم این کتاب رو توصیه میکنم
در ضمن من نظرم رو گفتم
نظر شما هم محترمه

درست. کتاب کلی هست و فان.
+
اداب فرهنگ ایرانی؟ متوجه نشدم

ولی

معاشرت کلی هست.ادب کلی هست. ریشه در اصالت خانوادگی دارد اموزش دادنی نیست

Shadow-Man
04-04-2012, 23:20
ادب ایرانی یعنی مجموعه کار هایی مورد پسند غالب ایرانی هاست و اون کار ها رو مودبانه می دونن
حرف من اینه که این مجموعه کارها همه جای دنیا مثل هم نیست
مثل تو ایران هیچ اشکالی نداره از یه نفر بپرسی ماشینت رو چند خریدی اتفاقا کار معمولی هم هست. ولی تو نروژ هیچ وقت از کسی نمی پرسن مثلا اشتراک اینترنتت چقدر هزینه داره چون یه کار خیلی بی ادبانه است. یا یه مثال دیگه تو نروژ مهم نیست کی اول از در رد میشه مهم اینکه در رو برای طرف مقابلمون باز نگه داریم. ولی اینجا ادب حکم میکنه اول طرف مقابل از در رد بشه.

یه دانشجوی نروژی هست که داره ادبیات فارسی می خونه من هم از طریق اینترنت بهش کمک میکنم. بزرگ ترین نگرانیش اینه که وقتی با یه ایرانی صحبت میکنه رفتار بی ادبانه ای ازش سر نزنه. همیشه ازم می پرسه تو فلان شرایط چی بگم چی کار کنم که بی ادبی نباشه.
دقیقا همین سوالایی که تو این تاپیک مطرح میشه
نه این که این دانشجو تربیت نشده باشه. چرا تربیت شده و خیلی هم با ادبه ولی چیزی که تو نروژ با ادبی هست ممکنه اینجا بی ادبی باشه.

حالا سوال من اینه که کتاب های خارجی ای که دوستان معرفی میکنن کارهایی رو توضیح میده که تو نروژ مودبانه محسوب میشه یا کار و اعمالی رو توضیح میده که تو ایران مودبانه محسوب میشه.

دقت کنید که مودبانه بودن یا نبودن یک رفتار صرفا یه چیز قرار دادی هست. پس ممکنه تو جاهای مختلف دنیا رفتار های مختلفی رو به عنوان رفتار مودبانه قرارداد کرده باشن.
همون طور که eman619rv عزیز تو پست اخرش گفت:

حالا نمیخوایم تایپیک منحرف بشه ولی فرهنگ و آداب تک تک انسان ها مختلفه چه برسه به اجتماع ها و کلون های کوچک اجتماعی

AMIR REZAs
06-04-2012, 22:06
دوستان من یه مشکلی دارم از هر کلمات و جملاتی که باید از قبل حفظ باشم و جلو دیگران به زبون بیارم بدم میاد:18:
سعی میکنم همه ی جوابهام تکراری باشه و همچنین کوتاه

التماس دعا:
مرسی

خوبی:
ممنون

چه خبر:
سلامتی

سلام برسون:
چشم

دیروز خوش گذشت:
بله( خوب بود)

زیارت قبول:
مرسی

و البته چوب این مختصرگوییم هم خوردم و زیاد حال صحبت های متفرقه تو جمع رو ندارم و بعضی افراد هم ممکنه تو دلشون بگن یارو آداب معاشرت بلد نیست ولی من اکثرا بیخیالم

راستی یه موضوع دیگه در مورد شوخی ها و متلک پروندن دوستان هم جوابی نمیدم یا خیلی کوتاه جواب میدم اکثرا سکوت میکنم و باز دیگران ممکنه پپه بنده رو فرض کنن در این حالت اکثرا ناراحت میشم ....

به نظرتون این روند رو ادامه بدم یا اگرنه چجوری تغییر کنم؟:41:

Переклад не
06-04-2012, 22:57
دوستان من یه مشکلی دارم از هر کلمات و جملاتی که باید از قبل حفظ باشم و جلو دیگران به زبون بیارم بدم میاد:18:
سعی میکنم همه ی جوابهام تکراری باشه و همچنین کوتاه

التماس دعا:
مرسی

خوبی:
ممنون

چه خبر:
سلامتی

سلام برسون:
چشم

دیروز خوش گذشت:
بله( خوب بود)

زیارت قبول:
مرسی

و البته چوب این مختصرگوییم هم خوردم و زیاد حال صحبت های متفرقه تو جمع رو ندارم و بعضی افراد هم ممکنه تو دلشون بگن یارو آداب معاشرت بلد نیست ولی من اکثرا بیخیالم

راستی یه موضوع دیگه در مورد شوخی ها و متلک پروندن دوستان هم جوابی نمیدم یا خیلی کوتاه جواب میدم اکثرا سکوت میکنم و باز دیگران ممکنه پپه بنده رو فرض کنن در این حالت اکثرا ناراحت میشم ....

االتماس دعا شبه جمله ای عربی هستش .آخه کی تو جواب جمله ی تعارفی مربوط به یه زبون از زبون دیگه ای استفاده میکنه؟
مثلا بگن خدا قوت در جوابش یه جمله ی ژاپنی بکار ببری

خب کسی که میگه التماس دعا باید بگی محتاجیم به دعا یا بگی ما بیشتر و دیگه نمیشه کاریش کرد و جواب دیگه ای داد چون غیر ممکنه

خوبی:
آره ممنون تو چطوری؟
مرسی خوبم
من که عالیم تو چطوری
سلامت باشی ، خوبم
ey هستیم دیگه روزگار میگذرونیم

چه خبر:
هیچ، سلامتی
خبرای همیشگی
خبر جدیدی نیس
اخبار ساعت 9 :دی
مگه خبر نگارم؟:دی

سلام برسون:
به چشم
حتما
چشم
بزرگیتونو میرسونم
مرسی حتما

دیروز خوش گذشت:
آره عالی بود
ای همچین
آره بابا عالی بود
خوب بود دیگه
جاتون خالی خیلی خوش گذشت
اگه تو بودیا، خیلی خوش میگذشت
اح تو که نبودی زیاد نچسبید
اح کوفت شد مگه بارون گذاشت ببینیم کجاییم
برف بود و بوران و ما
طوفان پدرمونو دراوورد

زیارت قبول:
ممنون قبول حق باشه ایشالله قسمت شمام بشه
انشالله .ایشالله دفعه ی دیگه با هم میریم
زیارت شمام قبول باشه ایشالله دوباره قسمت شه

خب حالا یکی میاد بهت میگه عجب تی شرت و پیرهن یا عینک مسخره ای .تو هم بگو آره خیلی مسرخس از بس اون چشای قلنبت از دماغت فاصله گرفتن که بلوزو با پیرهن اشتب میگیری با اون کفشهای بو نفتیت خجالت نمیکشه هر چی واکسه ریخته رو کفشش .
یا میگه برو بابا با اون دماغ درازت. مثلا تو هم بگو یه لیس حسابی میطلبه که آب شه تا کوچیک ببینیش:دی
اگه کسی اسمی روت میذاره یادت نگهش دار بعدا جلو دوستاش با همون اسم یا لقب صداش کن قیافش دیدنی میشه

به نظرتون این روند رو ادامه بدم یا اگرنه چجوری تغییر کنم؟
دوسه جلسه پیش خودم بیا حافظ کل متلکت میکنم:5:

eman619rv
07-04-2012, 01:53
البته چوب این مختصرگوییم هم خوردم و زیاد حال صحبت های متفرقه تو جمع رو ندارم و بعضی افراد هم ممکنه تو دلشون بگن یارو آداب معاشرت بلد نیست ولی من اکثرا بیخیالم

در مورد مختصر گویی خب 2تا ری اکشن ( عکس العمل ( واکنش بهتره انگار ):31:) مختلف وجود داره اونم به طرف مقابل بستگی داره دسته اول همون جور که خودتون گفتین فکر میکنن ولی افرادی هم هستن که این کار رو نشانه متانت و ارامش درون اون شخص میدونند چیزی که تو ادب پارسی و شعر پارسی گذشتگان خیلی جلوه و ارزش داشته سعدی خدا بیامرز هم شهریمون خیلی این مسلک کم گوی و گزیده گویی چون در رو ارج می نهاده :20: که هم دسته دوم خیلی تعدادشون کم و خب یکم دیدشون متفاوته ( نمیگم خوب یا بد ) طرز گفتن و لهنتون بسیار تاثیر داره که مخاطب چه برداشتی کنه

به نظرتون این روند رو ادامه بدم یا اگرنه چجوری تغییر کنم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اوه اوه این مورد رو من خودم تجربه داشتم با یه فردی که رفتار منو نتوسته بود درک کنه با این تفاوت که من همیشه به جای سکوت همیشه خودمم سعی میکنم بخندم و بحث رو از روی فردیت خارج کنم ولی خب اون دوستمون فکر میکرد چون منم میخندم و همراهی میکنم میتونه سواری بکشه و سوژه کنه که فقط یه برخورد محکم از من کافی بود که حد و حدود خودش رو بشناسه( البته جرقه این برخورد محکم رو یکی از دوستان در همین انجمن تو ذهن من ایجاد کرد که بسیار واسه من جواب داد)
گاهی همین شوخی ها و متلک ها به مرور زمان احترام فرد رو از بین میبرن و اطرافیان نگاه نا خوشایندی رو به فرد پیدا میکنند

من پیشنهاد به شما اینکه با اگاهی از شخصیت فرد مقابل و مطمئن بودن از نیتش حتما با یه برخورد محکم جلو پیشرفت اون ماجرا رو بگیرین:11:

caca_caca888
07-04-2012, 11:07

شک نکن که باید جلوشو بگیری
خیلی مهمه... اصلا نباید بذاری اینطوری باهات شوخی بشه تا بخوای جواب بدی
میدونی اینطوری یهو دوستات زیاد میشن اما هیچکودومشون به حساب نمیارنت:13:... :11:

بستگی داره اگه میتونی با گرفتن خودت اونارو متوجه کارشون کنی خودتو واسشون بگیر
اگرم میخوای جواب بدی، نخند. جوابو جدی بده نه با خنده

دیروز یه جمله خوندم خیلی باحال بود:

سعی‌ کن انقدر کامل باشی‌ که
بزرگترین تنبیه تو برای دیگران ،
گرفتن خودت از آنها باشد....

ali gamma
07-04-2012, 11:56
دوستان من ديروز با رييس سابقم ملاقاتي داشتم بعد مدت ها بعد شروع كرد به احوال پرسي و حي ميگفت و ما جواب ميداديم تا رسيد به اين سوال : كم پيدا شدي به ما سري نميزني؟

اينجا ديگه قلف كردم چيزي به ذهنم نرسيد بگم ضايع شدم. يه چنتا جواب نداريد براي دفعات بعدي؟

Sayam
07-04-2012, 14:24
دوستان من ديروز با رييس سابقم ملاقاتي داشتم بعد مدت ها بعد شروع كرد به احوال پرسي و حي ميگفت و ما جواب ميداديم تا رسيد به اين سوال : كم پيدا شدي به ما سري نميزني؟

اينجا ديگه قلف كردم چيزي به ذهنم نرسيد بگم ضايع شدم. يه چنتا جواب نداريد براي دفعات بعدي؟

* کم سعادتیم قربان ...
* والا گرفتاریه دیگه ...
* ای بابا ...
* ای آقا ...
* چون میدونم کار و بار دارین نمیخوام وقتتونو بگیرم
* مزاحمتون نمیشم ...
و ...

:whistle:

caca_caca888
07-04-2012, 21:58
یک یا چند تا از دوستانو میبینی میری سلام و احوال پرسی میکنی
حالا به هر دلیلی میخوای بری یه کار دیگه ای انجام بدی...

چطوری خدافسی کنیم؟ چطوری سلام بدیم که طولانی نشه و بدم نباشه

(منظورم از دوست ، دوست خیلی نزدیک نبود)

Переклад не
07-04-2012, 22:08

داری میری وقتی دوستتو دیدی از دور براش دست تکون ی بده و دستتو بذار رو سینت و ابراز احترام کن نه اینکه دولاشی نه منظورم این نیست
یا میتونی دست هم بدی باهاش و بعد از تعارفات آخرش بگی مجید جان وقتتو نمیگیرم /معطلت نمیکنم دیگه/ببخش وقتتو گرفتم و خدافظ

masoudtr
07-04-2012, 23:31

من اینو میگم
خوب دیگه کم کم رفع زحمت کنیم
یا
دیگه از خدمتتون مرخص میشم

به نظرتون این روند رو ادامه بدم یا اگرنه چجوری تغییر کنم؟

دوستان منم این مشکل را دارم
مخصوصا که این جور افراد زبون نفهمن و اینکه وقتی بهشون میگی خوشم نمی یاد از این شوخی ها با من بکنی یا حد خودتو بدون یا... بدتر دست میگیرن و شدید تر ادامه میدن و حتی بعد شوخی های بیمزشون میگن
فلانی را اذیت نکنیم خوشش نمی یاد
من تنها راه چاره را این یافتم که تا میتونی و به هرطریقی ضایع شون کنی ولی خودم دوست ندارم باهاشون هم کلام بشم و مثل اونا باشم
فکر کنم نکته کلیدی در ملاقات های اول با این جور افراده
چکار کنیم که حد خودشون را بدونن و خیلی خشک و غیر صمیمی هم تو جمع شناخته نشیم

AMIR REZAs
08-04-2012, 18:25
من تنها راه چاره را این یافتم که تا میتونی و به هرطریقی ضایع شون کنی ولی خودم دوست ندارم باهاشون هم کلام بشم و مثل اونا باشم
فکر کنم نکته کلیدی در ملاقات های اول با این جور افراده
چکار کنیم که حد خودشون را بدونن و خیلی خشک و غیر صمیمی هم تو جمع شناخته نشیم

دقیقا مشکل اینجاس اگر بهشون رو بدیم پررو میشن ، اگر جدی باشیم بقیه خیال میکنن همیشه همینطوریم ! آخر چکار کنیم؟؟!!

caca_caca888
08-04-2012, 18:50
دقیقا مشکل اینجاس اگر بهشون رو بدیم پررو میشن ، اگر جدی باشیم بقیه خیال میکنن همیشه همینطوریم ! آخر چکار کنیم؟؟!!

تو جمع شوخی نباید با خود شخص تو صورت بگیره بنظرم ( کمش ایراد نداره )... میتونید بگید بخندید اما نباید بهم بخندید که
اگه طرف میخواد با تو شوخی کنه وقتی این کارو بکنه که تو با خودش تنهایی. لزومی نداره تو جمع اینطوری بکنه که!
.
میدونی یه فرقی بین شوخی کردن و مسخره کردن هست.
شوخی دو طرفس... طوری نشه که فقط اونا حق داشته باشن باهات شوخی کنن... طوری هم نشه که تو فقط در حال جواب دادن باشی... مثلا طرف تورو داره تحقیر میکنه تو اونجا اگه بهش فحشم بدی اصلا خیالی نیست، چون اون موقس که تو هرچی بگی کسی گوش نمیکنه! چرا؟ چون با همین شوخی های اینو اون به قدری تحقیر شدی که دیگه حرفت خریدار نداره... میدونی چی میگم؟ خیلی سخته! خودم میفهمم چی میگم :دی

حرف اگه شوخیه باید خلافشم گفته بشه... مثلا اگه به شوخی بگن تو فلانی باید یه روزی یه چیزی ازش ببینی که خلافشو ثابت کنه... البته اگه شوخیش خیلی ناجور باشه ها!
فکر کن یه روز برمیگردی میبینی یه شوخی خاصو همه باهات میکنن ، چه حسی پیدا میکنی؟

( منظورم از تو ، شما نیستا:11: :40: )

فقط نظرتو راجع به این چیزایی که گفتم بگو... درست میگم یا نه؟

Shahin King
14-04-2012, 15:41
سلام

آداب رفتن به میهمانی

توصیه های یک میزبان درد کشیده ی گیلانی ( شمالی )
متاسفانه برخی از میهمانان عزیز که به گیلان ( شمال ) تشریف میارن ، بخصوص به منزل اقوام و آشنایان ، با هدف عشق و صفا و خوش گذرانی منزلشون رو ترک می کنن و وقتی وارد منزل صاحبخانه میشن انتظار دارن همچون هتل ها و رستوران ها ازشون پذیرایی بشه و اصلا به این فکر نمی کنن که اون صاحب خانه ی بد بخت شمالی به آرامش و مسافرت احتیاج داره !!!!!

اگر رعایت این نکات و رفتارهای پسندیده ی اجتماعی براتون دشواره ، به ادب و تربیت خود شک کنید .

» همیشه قبل از رفتن به منزل دیگران حتی برای مدت کوتاه ( فقط در حد یک چای خوردن ) به صاحب خانه روز و ساعت ورودتون به منزلش رو اطلاع بدین . بعضی ها مثل چهارپایان بدون اطلاع ، سر زده ( با خنده ای حال بهم زن و سرد بر لب ) وارد خونه میشن ، و وحشتناک تر اینکه دقیقا موقع نهار و شام میان .
( با اطلاع قبلی به میهمانی برین تا صاحب خانه کاملا خودش رو آماده پذیرایی کنه )
» وقتی به میهمانی میرین مثل گیج ها فقط مشغول خوردن و حرف زدن و خندیدن نباشین . به حالات و روحیات صاحبخانه دقت کنید . حواستون به مقدار میوه و نوع پذیراییش باشه . اگه احساس کردین حال خوش و وسایل پذیرایی مناسب و کافی نداره زودتر منزلش رو ترک کنین .
» بدون اجازه وارد دیگر اتاق های منزل میزبان نشین. سرک کشیدن در یخچال ، کشوها ، مجموعه فیلم ها ، کابینت ها و ... ربطی به شما نداره . ( حتی اگر میزبان از اقوام درجه یک شما باشه )
» میزبان وظیفه نداره غذایی رو که شما حوس کردی و میوه ای رو که شما مدتهاست میل نکردی رو برات تهیه کنه ( پس دهان مبارک رو ببند و اینقدر نگونه خیلی وقته فلان غذا رو نخوردم - شما فلان خوراکی رو خیلی خوب درست می کنی - خوردن فلان میوه الان میچسبه و ... .
» به عادات و وسواس های صاحبخانه احترام بزار . ( بعضی از صاحبخانه ها به نظافت منزلشون بسیار اهمیت میدن ، جوراب کثیف ، پاچه شلوار گِلی، بوی بد بدن، راه رفتن با کفش روی فرش و موکت و ... )
» در طول مدتی که در منزل صاحبخانه حضور دارین بارها ازشون تشکر کنید که پذیرای شما شدن .
» تنها یک مصرف کننده نباشید ، در چیدن و جمع کردن سفره و با اجازه صاحبخانه و در صورت داشتن مهارت تعمیرات جزئی و بعضی نظافت های منزل صاحب خانه رو انجام بدین .
==============================
» لطفا قاشق دهنیت رو نکن تو ظرف خورشت!! اگر صاحبخانه یادش رفته که قاشق تو خورشت ها قرار بده ، خودتون از صاحبخانه تقاضا کنید که برای جلوگیری از دهنی شدن کل ظرف توی همه ی ظرف های خورشت یک قاشق قرار بده .
» بعد از صرف غذا حتما دست مبارک رو بشور ، با دست چرب از سفره پا میشی و از کنترل تلویزیون تا دستگیره های درب ها رو گریس کاری می کنی ؟!!! خب میزبان بیچاره باید بعد از رفتن شما کلی وقت بزاره برای از بین بردن چربی های به جای مونده روی وسایل خونش .
» بعضی از میهمانان گرامی تصور می کنن کل محتویات سفره باید توسط خودش و خانوادش خورده بشه و تموم بشه !!! پس قاشق دهنیش رو میکنه تو ظرف خورشت! همه ی گوشت ها رو درو می کنه ! نوشابه رو میزاره کنار دست خودش ! و باز هم با قاشق دهنی برنج میکشه تو ظرفش و ...
» بعد از صرف غذا ، وقتی که رفتی یه گوشه ای نشستی ( بدون شستن دست ها ) لطفا دست مبارک رو تا مچ نکن تو دهنت برای پاکسازی دندان ها !! ( تازه با همون دست با کنترل تلویزیون هم ور میری ) با خلال یا چوب کبریت ، اون هم به دور از چشم دیگران دندان های صدفی! خودت رو صفا بده .
» با دهن پر حرف نزن ( کثیف ) خرده های غذات پاشید تو ظرف خورشتی که میخواستم چند دقیقه بعد ازش خورشت بردارم . غذات رو غورت بده بعد حرف بزن !!!
===============================

ادامه دارد ...

و ...

ما میزبان ها همدیگر رو تو صف نانوایی ، قصابی و بقالی می بینیم .
90 درصد میزبان ها از رفتار بد میهمانان گله دارن و مهم تر از همه از این ناراحتن که میهمانان گرامی مدت اقامت رو کوتاه نمی کنن .
میهمان با ادب ، از لحظه ی سال تحویل تا غروب 13 به در رو میخواد همراه صاحب خونه باشه .
عزیز میهمان، دقایقی ، ساعاتی یا روزهایی رو به صاحب خانه اجازه بده که با خانواده ی خودش باشه ( راحت و آسوده )

بعضی از میهمانان میگن بابا صاحبخونه که غریبه نیست برادرمه یا خواهرمه یا پدر و مادرمه هر چی آورد میخوریم و هر جا رفت ما هم باهاش میریم . غافل از اینکه بیشترین گله ها و اعتراض ها رو همین اقوام درجه یک در خلوت از شما دارن که مثل کنه چسبیدین به زندگیشون .

میهمان گر چه عزیز است ولی همچو نفس
خفه میسازد اگر آید و بیرون نرود

قربان شما
شاهین :11:

Shahin King
06-05-2012, 08:08
سلام

آداب و معاشرت در سطح شهر ، تاکسي و ...

اگر رعايت اين نکات و رفتارهاي پسنديده ي اجتماعي براتون دشواره ، به ادب و تربيت خود شک کنيد .

» آب دهان و خ ل ت رو با صداي بلند ، به شکلي که همه ي مردم تو پياده رو بر مي گردن و بهت نگاه مي کنن ميريزي رو زمين ؟!
» وسط پياده رو جاي صحبت کردن و توقف نيست ، به عابراني که ميخوان با عجله از مسيري که شما سد کردي عبور کنن هم فکر کن
» موقع راه رفتن در پياده رو هاي باريک ، حواست به پشت سر هم باشه ، بعضي از هموطنان عزيز بدون توجه به پشت سر با آرامش در پياده رو قدم مي زنن و جلوي حرکت افرادي که از پشت سر بهش نزديک ميشن و قصد عبور دارن رو مي گيرن . اين موضوع در خانم ها بيشتر ديده ميشه به اين دليل که روسري و چادر کناره هاي چشم خانم ها رو پوشش ميده و اجازه نميده به راحتي با بقل چشم به پشت سر نگاه کنن و در صورت نزديک شدن عابري تغيير مسير بدن .
» با صداي بلند پشت ويترين مغازه ها از محصولات چيده شده درونش ايراد نگير ( طرف پشت ويترين ايستاده بدون اينکه به اين موضوع توجه داشته باشه که ممکنه صاحب مغازه صداشو بشنوه شروع مي کنه به نظر دادن در مورد محصولات : ببين چه کفش زشتي داره - هميشه جنساش بيخود بوده - نگاه کن يه وجب خاک نشسته رو جنس ها - اين مغازه گرون فروشه بريم يه جاي ديگه - از اين يارو فروشنده خوشم نمياد و ... )
» تو تاکسي و اتوبوس با صداي بلند صحبت نکن . بعضي وقتها با دو نفر که هم سفر ميشي تمام شجره نامه و زندگينامه ي دو طرف رو متوجه ميشي . جز به جز ماجراهاي اتفاق افتاده رو با صداي بلند براي هم تعريف مي کنن . افراد سودجود از اين همه اطلاعاتي که شما به راحتي در اختيارشون قرار ميدين سوء استفاده مي کنن .

ادامه دارد ...

Переклад не
06-05-2012, 13:00
واقعا جای تاسف شدیدی داره بعضیا اصلا چطور جرات میکنن قوانین رو زیر پا بذارن تازه طلبکار هم باشن
این من و شما هستیم که با حرکت و رفتارمون چه با ماشین چه با دوچرخه یا پیاده به شهر مون نظم میبخشیم
چرا باید حین رانندگی انقدر خشمگین باشیم فش بدیم و آماده ی دعوا و دردسر؟ واقعا توجه کردید کلا رفتار اکثر راننده هامون و یا خودمون تو شهر اینطوریه
امروز صب داشتم با ماشین مسیر یکطرفه رو میرفتم یه پراید تاکسی از روبرو ظاهر شد .هم برعکس اومده بود که زود بره و هم شاکی بود چرا راه نمیدن خداییش این شاکی بودنش خیلی عصبانیم کرد اولش چراغامو رو چشش انداختم انقدر عصبانی بودم که ناخودآگاه میخواستم برم رو ماشین جوجش و مثله تانک زیرش کنم بعدش به خودم اومدم مثله این کسایی که قرص اکس میخورن شدم یه لحظه :دی
نوشته های دوستان که اینجاها خونده بودم باعث فروکش کردن عصبانیتم شد بهش راه دادم رفت.
البته این زیر گرفتنش که میشد اما زندان و اعدام و اینچیزا میشد نتیجش .بزرگترین کشتارها و دعواها هم اولش با یه عصبانیت کوچولو شروع میشه

toolhelp
07-05-2012, 09:22

احتمالا اون لحظه شوهرش اونجا بوده و جوگير شده با از چيزي عصباني بوده...
واسه خودم يبار پيش اومد ولي طرف بعد ار اينكه من رو شست و گذاشت كنار چند دقيقه بعدش زنگ زد و عذرخواهي كرد:31:

bomberman
11-05-2012, 09:57
واقعا جای تاسف شدیدی داره بعضیا اصلا چطور جرات میکنن قوانین رو زیر پا بذارن تازه طلبکار هم باشن
این من و شما هستیم که با حرکت و رفتارمون چه با ماشین چه با دوچرخه یا پیاده به شهر مون نظم میبخشیم
چرا باید حین رانندگی انقدر خشمگین باشیم فش بدیم و آماده ی دعوا و دردسر؟ واقعا توجه کردید کلا رفتار اکثر راننده هامون و یا خودمون تو شهر اینطوریه
امروز صب داشتم با ماشین مسیر یکطرفه رو میرفتم یه پراید تاکسی از روبرو ظاهر شد .هم برعکس اومده بود که زود بره و هم شاکی بود چرا راه نمیدن خداییش این شاکی بودنش خیلی عصبانیم کرد اولش چراغامو رو چشش انداختم انقدر عصبانی بودم که ناخودآگاه میخواستم برم رو ماشین جوجش و مثله تانک زیرش کنم بعدش به خودم اومدم مثله این کسایی که قرص اکس میخورن شدم یه لحظه :دی
نوشته های دوستان که اینجاها خونده بودم باعث فروکش کردن عصبانیتم شد بهش راه دادم رفت.
البته این زیر گرفتنش که میشد اما زندان و اعدام و اینچیزا میشد نتیجش .بزرگترین کشتارها و دعواها هم اولش با یه عصبانیت کوچولو شروع میشه

آره این حرفت رو قبول دارم،واقعا این قضیه رو خوب اومدی
من واقعا نمیدونم ما ایرانیها چه تعصبی روی رانندگی داریم،انگار همه اسطوره ناسکارن و بقیه هیچی حالیشون نیست
تا یه اتفاق یا اشتباه کوچیکی تو رانندگی از کسی سر میزنه هر دو طرف آماده اند برای دعوا و کتک کاری،چقدر من دیدم حتی برخورد فیزیکی بین دو ماشین صورت نگرفته ولی هر دو ماشین وسط جاده اصلی پر ترافیک می ایستن و جاده رو بند میارن و دارن با هم کل کل میکنن و جالب اینجاست که هیچ کس هم کوتاه نمیاد
هنوز بدتر فحش و فحش کشی هایی هست که به هم میپرونن ،چه داخل ماشین و چه موقعی که پیاده میشن البته فحش رو بیشتر داخل ماشین میدن تاسبک بشن و دیگه پیاده نشن واسه دعوا(طرف هم نشنوه)
یه بار سوار تاکسی بودم که یکدفعه یه ماشین پیچید جلوی تاکسی که یکم حرکتش خطرناک بود ولی عکس العمل راننده تاکسی منو برد تو کما:همون لحظه دیدم راننده تاکسی جلوی من با چندتا جمله خواهر و مادر و خاندان طرف رو برد هوا و رو هوا اونا رو ناک اوت کرد(گرفتین چی گفتم؟)بعدش که یکم آروم شد بجای اینکه ازم معذرت خواهی کنه بابت این رفتار زشتش،ولی داشت توجیه میکرد و با فحش های کوچکتر (نفهم،بیشعور،چیزخل) داشت رانندگی طرف رو زیر سوال میبرد
البته من از این اتفاقا کم ندیدم
انشالله برسه روزی که مردم ایران فرهنگ رانندگی و فرهنگ پاکیزه نگه داشتن شهر و فرهنگ ارتباط با جنس مخالف رو یاد بگیرن،آمین

saeed_2007r
14-05-2012, 02:27
آره این حرفت رو قبول دارم،واقعا این قضیه رو خوب اومدی
من واقعا نمیدونم ما ایرانیها چه تعصبی روی رانندگی داریم،انگار همه اسطوره ناسکارن و بقیه هیچی حالیشون نیست
تا یه اتفاق یا اشتباه کوچیکی تو رانندگی از کسی سر میزنه هر دو طرف آماده اند برای دعوا و کتک کاری،چقدر من دیدم حتی برخورد فیزیکی بین دو ماشین صورت نگرفته ولی هر دو ماشین وسط جاده اصلی پر ترافیک می ایستن و جاده رو بند میارن و دارن با هم کل کل میکنن و جالب اینجاست که هیچ کس هم کوتاه نمیاد
هنوز بدتر فحش و فحش کشی هایی هست که به هم میپرونن ،چه داخل ماشین و چه موقعی که پیاده میشن البته فحش رو بیشتر داخل ماشین میدن تاسبک بشن و دیگه پیاده نشن واسه دعوا(طرف هم نشنوه)
یه بار سوار تاکسی بودم که یکدفعه یه ماشین پیچید جلوی تاکسی که یکم حرکتش خطرناک بود ولی عکس العمل راننده تاکسی منو برد تو کما:همون لحظه دیدم راننده تاکسی جلوی من با چندتا جمله خواهر و مادر و خاندان طرف رو برد هوا و رو هوا اونا رو ناک اوت کرد(گرفتین چی گفتم؟)بعدش که یکم آروم شد بجای اینکه ازم معذرت خواهی کنه بابت این رفتار زشتش،ولی داشت توجیه میکرد و با فحش های کوچکتر (نفهم،بیشعور،چیزخل) داشت رانندگی طرف رو زیر سوال میبرد
البته من از این اتفاقا کم ندیدم
انشالله برسه روزی که مردم ایران فرهنگ رانندگی و فرهنگ پاکیزه نگه داشتن شهر و فرهنگ ارتباط با جنس مخالف رو یاد بگیرن،آمین
این فرهنگ های غلط فقط برای رانندگی نیست...
من تو خیابون قدم میزدم دو تا لات بی سروپا...اومدن جلوم سبز شدن.کلی بهم فوش دادن...حالا سر چی؟؟
بهم میگفتن بهشون چپ چپ نگاه کردم!!!!
مثل قرن21است. البته یادمون نره ایران عزیزمون همش اینطوری نیست.ما مهد فرهنگ همه ی دنیا ههستیم این رو هرگز فراموش نکنیم.

iraaaaan
14-05-2012, 10:16
آقا من اصلا نمیفهمم این موضوع علتش چی هست:
بعضی وقتا پیش اومده یه نفر باهام سلام کرده و دست داده و احوال پرسی، بعد دفعه بعد که دیدمش هیچی.
نمیدونم ازم خوشش نیومده یا مثلا این دفعه نوبت منه که چاق سلامتی کنم

بعضی از آدما اخلاقشون جوریه که فقط خودشون خودشون رو درک میکنن. شما زیاد جدی نگیر این جور اتفاقات رو . احتمالا یا حواسش به یه گرفتاری چیزی بوده یا آدم نرمالی نیست و یا از یه بیماری روانی رنج می بره بنده خدا :31:
مثلا ما یه فامیل داریم بنده خدا عقده حقارت داره و خیلی دوست داره بهش بگیم دایی . اخه
اختلاف سنی من و اون خیلی کمه و نمدونم چجوری دوست داره بهش بگم دایی. بچه بودیم با هم بازی میکردیم:31:

iraaaaan
14-05-2012, 10:24

این مشکل خیلی هاست . من خودم همیشه سعی میکنم اول طرف رو بشناسم و سعی کنم نسبت به رفتارش عکس العمل مناسبی داشته باشم ولی بعضی اوقات هم اشتباه از آب در میاد . ولی در کل هرچی زودتر برخورد کنی بهتره چون هرچی دیر تر اقدام کنی عوارض بیشتری داره . اینجور ادما مثل باکتری میمونن:31:

Переклад не
14-05-2012, 16:14
دوستان زمانی که شنیدم گفتن ایرونی ها فرهنگمون غنی هستش و این غنی بودن مارو یکی از بافرهنگترین مردمان قرار داده ، چشمامو بیشتر باز کردم و با تمام وجود نگاه کردم به اکثر شهر ها رفتم اما چیزی که ندیدم و یا کم دیدم ، فرهنگ بود . خودمم یکی از اینها.
شاید فکر کنید این لحن توهین آمیزه اما ما که غریبه نیستیم از خودمون دارم انتقاد میکنم و این انتقاد ها اگه نباشه یا باشه و گوشها نشنوه و چشمها نبینه ، هیچگاه پیشرفت نمیکنیم

bomberman
14-05-2012, 23:36
دوستان زمانی که شنیدم گفتن ایرونی ها فرهنگمون غنی هستش و این غنی بودن مارو یکی از بافرهنگترین مردمان قرار داده ، چشمامو بیشتر باز کردم و با تمام وجود نگاه کردم به اکثر شهر ها رفتم اما چیزی که ندیدم و یا کم دیدم ، فرهنگ بود . خودمم یکی از اینها.
شاید فکر کنید این لحن توهین آمیزه اما ما که غریبه نیستیم از خودمون دارم انتقاد میکنم و این انتقاد ها اگه نباشه یا باشه و گوشها نشنوه و چشمها نبینه ، هیچگاه پیشرفت نمیکنیم

حرفت کاملا درسته
فقط داریم همش میگیم که ایران مهد فرهنگه و خیلی بافرهنگیم ولی بیاین واقع بین باشیم و بجای این همه تلقین کردن ببینیم واقعا وضع فرهنگمون در چه حاله؟!
ایران اگه مهد فرهنگ بود توی دوران قدیم بود که اکثر ملت ها تو جهل و نادانی و بی فرهنگی فرو رفته بودند ولی ایرانیان مردمان بافرهنگی بودن اونم به خاطر علما و شعرا و اساتید علم و ادب بوده ولی الان دیگه خبری از اون فرهنگ نیست ،اگه هست بهم اثبات کنین

m.beh
15-05-2012, 00:19
با فرهنگ بودیم الان که خیلی خراب شده مخصوصا ما جونا همه تو همه حرفه ها از دستمون شاکیند حق هم دارند. تو اداره ها یکیش مثلا رشوه دادن که البته دو طرف مشکل دارند حالا وارد این بحث ها نشیم بهتره.
فقط خواستم بگم مواظب افراد پیر و معلول باشید اگر یکی تو پیاده رو داره یواش راه می ره کلی قرقر پشتش نکنید شاید طرف مشکلی داره و حق هم داره از پیاده رو و مکان های عمومی استفاده کنه و شمام بهش باید احترام بذارید.
و یه چیزی که منو واقعا آزار می ده رعایت نکردن قوانین رانندگی است. طرف تو خیابون شلوغ که ترافیکم هست رو خط عابر پیاده اومده روی پای ما بعد از کلی افاده شیشه رو کشیده پایین می گه سزعتی نداشتم که! لا اقل بگو ببخشید خشک و خالی نمی خواد بپرسی چیزیتون نشده؟ کمک نمی خواید؟
یا این پارک کردن های دوبله سوبله یه بارم دیدم یکی اومده جلو یه کوچه ای که فقط جای رفت و آمد یک ماشین هست دقیقا جلوش پارک کرده رفته واقعا چقدر به حقوق دیگران فکر می کنیم؟

iraaaaan
15-05-2012, 11:53
بچه یه چیزی که من از رانندگی مردم ایران و علت این بی فرهنگی در رانندگی فهمیدم اینه که علت اصلیش مواد مخدره . اگر دقت کرده باشید بدترین رانندگی ها و بیشترین آمار تصادفات رو مشهد داره به خاطر اینکه نزدیک افغانستانه یعنی مرکز مواد مخدر!
توی تهران هم به خاطر جمعیت زیاد این اتفاق دیگه عادی شده . خدا باعث و بانی این اعتیاد جوونای ایرانی رو ریشه کن کنه( حالا هر ... ای. کاری ندارم کی)
چند وقت پیش یه کتابی میخوندم درباره علت اعتیاد یه مطلبی دیدم نوشته بود درباره عنصر ایجاد لذت در مغز که به عوامل زیادی ایجاد لذت صورت میگیره توی مغز . و وقتی که مهمترین عواملش از اون فرد گرفته میشه (تفریحات مختلف)دنبال یه جایگزین میگرده که در این جور مواقع اعتیاد یکی از گزینه هایی هست که این کمبود رو خیلی وحشتناک جبران میکنه . خدا لعنت کنه باعث و بانیش رو .

فقط خواستم بگم این مسئله هم در رانندگی هم در معاشرت مردم خیلی تاثیر داره.
اینم برای اینکه از بحث آداب معاشرت دور نشیم :31: .

caca_caca888
16-05-2012, 22:07
سلام
وقتی با یه نفر جدی حرف میزنین... اونم جدی نمیگیره . چی کار میکنید؟ سریه بد جدی تر میشید امما اگه بازم جدی نگرفت چی؟

به یه نفر به روشای مختلف گفتم پای کامپیوتر من نشینه... رمز میذارم. جلو روش میگم نشین. خلاصه هرکاری میکنیم درست بشو نیست! فکر کن کامپیوتر خاموشمو روشن میکنه . میگم رمزو نمیزنم نه بهش برمیخوره نه هیچی .. آخرم مجبور میشم بزنم دیگه...

به دلایلی هه دلم نمیاد بهش چیزی خیلی ناجور بگم... یا رمزو نزنم... درسته اون کار اشتباه کرده . اما اگه منم رمزو نزنم تقریبا کار اشتباه انجام دادم... باید احترامشو داشته باشم
این یکی از موارد بود مثلا... کلا میخوام بدونم باید رفتارمون با این شخص چطوری باشه؟؟

ویرایش شد

Переклад не
17-05-2012, 08:30
caca_caca888
ایشون چه نسبتی با شما دارن؟

ساره38
17-05-2012, 16:19
کاکا جون خوش به حال شما.بیا وضع منو ببین ارزو به دلم موند یه بار این ادم خونه ما باشه و من پای کامپیوتر بیام و طرف بیخ گوشم از اول تا اخرش وانسه ببینه من چکار می کنم.دلم می خواد خرخرشو بجومممممممممممممممم

ملا نصرالدین
17-05-2012, 20:05
در مورد caca به نظر من اگر اون شخص توی خانه شما زندگی نمیکنه و مثلا ماهی 2-3 بار میبینیش مودبانه اشاینه که یکی از کابل های پشت کیس رو برداری یا مثلا کابل پاور رو قطع کنی ..یا خلاصه کاری کنی که سیستم روشن نشه.وقتی پرسید هم دفعه اول بگو این که توریش نبود چکارش کردی؟دست به چی زدی؟این تا دیروز سالم بود ...اینجوری کلا از کامپیوترت دلسرد میشه.دفعات بعد هم که دیدیش بگو هنوز وقت نکردم درستش کنم.یا چند جا بردمش معلوم نیست چکار کردی که هیچکسی سر در نمیاره و...(همچنان کامپیوتر روشن نشود)--> مشابه این رو من خودم انجام دادم نتیجه گرفتم

در مورد ساره هم تنها چیزی که به ذهنم میرسه اینه که وقتی اون هست کامپیوتر رو روشن نکنید.یا ببینید از چه چیزی بدش میاد (مثلا از عکس ها عمل جراحی-یا عکس سوسک و..) یه مقدار زیادی دانلود کنید بعد خودتان صداش کنید بیا اینها رو ببین .هر دفعه هم همین کارو کنید.شاید جالب نباشه ولی به هر حال باید حس فضولی اون برطرف بشه

Переклад не
17-05-2012, 21:24
caca_caca888

اگه اون فرد دایی عمویی پدر بزرگی چیزی هست به باباتون بگید باهاش حرف بزنه یا به مادرتون بگید باهاش حرف بزنن

caca_caca888
17-05-2012, 22:06
ایشون چه....

نسبتشونو نگم بهتره.... پیام خصوصی:46:

کاکا جون خوش به حال ....
نه اتفاقا یکی از روشاشم همینه... میاد کنار من میشینه من الکی اینور اونور میرم تا خسته میشم پا میشم اون میشینه :|

در مورد caca
ببینین فقط بحث کامپیوتر نیست. اما در این موردم بازم نمیشه این کارو کرد. هر هفته اینجاس و از اونجایی که من کامپیوترم اکثرا روشنه نمیتونم این کارو کنم. جدیدا میاد خاموشش میکنم اما بازم بالاخره کارم بهش میفته که روشنش کنم خودم.

caca_caca888

اگه اون فرد .....
این کارم تقریبا کردم. میگم که اصلا توجه نمیکنه

---------- Post added at 11:06 PM ---------- Previous post was at 11:05 PM ----------

اصلا مساله رو چرا بپیچونیم؟
چطوری احترام کسی رو نگه دارم در صورتی که خودش احترام خودشو نگه نمیداره؟

Переклад не
17-05-2012, 22:46
تقصیر خودته دیگه.ببین از اولش که رو میدی نتیجشم همین میشه.شنیدی میگن گربه رو باید دم حجله کشت؟ مشکلت اینجاس
دیگه نمیشه کاری کرد .باید بیخیالش بشی.اونا نفهم نیستن.تو اینطوری فرضشون میکنی یعنی میدون رو اینطوری دستشون دادی از اولش
وقتی خونت رو میکنی هتل ، اسباب اثاثیشم میشه جزء ستاره هاش

درضمن اگه داداشت این کامپیوتر رو خریده و بعد ازدواج کرده رفته و حالا به صورت مهمون میاد خونه ی پدریش (یعنی خونه ی شما) این تویی که باید پاشی بری و اون بیاد استفاده کنه بی منت
اما اگه نه همتون ازدواج کردید و خونه ی مجزا دارید و اونا مهمونن باید از اولش کاری میکردی که حریم خصوصیت حفظ بشه

راستی اینی که میگی " اصلا مساله رو چرا بپیچونیم؟" مثله اینکه ما همسایه بغلی هستیم و دیگه همه چیو میدونیم و لازم نیست حرفی بزنیم. تازه تا اینجاش فقط فمیدیم اینا خواهر و ... هستن

caca_caca888
18-05-2012, 01:28
تقصیر خودته دیگه ...

چی میگییییییی
اونطوری گفتم بخاطر اینکه دوستان و آشنایانم تو این سایت هستن...

چی چی تقصیر خودته... بله رو دادم که دادم دیگه دارم آشکار میگم بسه دیگه
اصلا رو هم ندادم. چطوری با بقیه این مشکلو ندارم؟
اون قستیم که گفتی داداشت کامپیوترو خریده رو کاملا مخالفم... خریده که خریده. الان وسیله شخصی منه و ممکنه من دوست نداشته باشم از وسیله شخصیم استفاده کنه... مهم پولی که داده نیست. مهم اطلاعاتی هست که میتونم توش داشته باشم!
شما مطمئن باش تقصیر من نیست.مطمئن

sue
18-05-2012, 15:18
caca,

سلام

امکان قفل کردن در اتاق خودتون وجود نداره؟

+ شما به فردی با سن بالا نمیتونید بفهمونید. شما رو شناختند و استفاده می کنند. در اتاق شما به روی همه باز هست؟

اگر پاسخ مثبت هست لطفن تجدید نظر کنید

پیچوندن در ابتدا هست ولی بعد از گذشت زمان متاسفانه شما کمی باید گستاخ باشید. حتی برای فامیل

Переклад не
18-05-2012, 16:16
چی میگییییییی
اونطوری گفتم بخاطر اینکه دوستان و آشنایانم تو این سایت هستن...

چی چی تقصیر خودته... بله رو دادم که دادم دیگه دارم آشکار میگم بسه دیگه
اصلا رو هم ندادم. چطوری با بقیه این مشکلو ندارم؟
اون قستیم که گفتی داداشت کامپیوترو خریده رو کاملا مخالفم... خریده که خریده. الان وسیله شخصی منه و ممکنه من دوست نداشته باشم از وسیله شخصیم استفاده کنه... مهم پولی که داده نیست. مهم اطلاعاتی هست که میتونم توش داشته باشم!
من 4 نفر گفتم چطوری فکر کردی داداش؟!:18:
شما مطمئن باش تقصیر من نیست.مطمئن

اینجا میایید راه حل پیدا کنید نه اینکه ما اجیر شده ایم و موظف به پاسخ.یکم این لحن طلبکاراتون رو درست کنید آداب معاشرت که میدونید چیه؟ خوبه خودتون تاپیکو شروع کردید.دوسه تا اطلاعات خام میذارن کف دست ملت و یه تحلیل کارشناسانه میخوان.خوبه تا حالام به زور فهمیدیم کسی که پول داده کامپیوتر خریده داداشتونه
اولش بگو میخوام بیس سوالی بپرسم مام تکلیفمونو بدونیم

حالا چنتا راه حل که هر کدومشون رو مصلحت دونستید ...:

1.یه بار طرف رو ابله فرض نکنید و در یه فرصت مناسب بشینید مفصل باهاش حرف بزنید(میگه طرف پای کامپیوترم میشنه منم ناراحت میشم .خب مرده حسابی برو باهاش حرف بزن دیگه بگو داداش من شما کامپیوتر رو خریدی میدونم و دستت درد نکنه خیلی ممنون .اما الان دیگه ما توش اطلاعات شخصی زیادی داریم منم دوست دارم مثله بقیه یه کامپیوتر شخصی داشته باشم.لطفا این فرصت رو از من نگیر و بذار من هم احساس صاحب بودن بکنم)
این فرصت مناسب منظورم موقعیتی هست که پای کامپیوتر نیستید

2.به مادرتون /باباتون بگید باهاش صحبت کنه .اگه بهش بگی چی میخوای، مامانت /بابات خودش میدونه چطور بگه و چی بگه

3 . از یه واسطه ی دیگه استفاده کنید مثله همسرشون یا ...

چطوری احترام کسی رو نگه دارم در صورتی که خودش احترام خودشو نگه نمیداره؟
شما به نسبت فرهنگ و ادب خودتون باهاش حرف بزنید

در مورد caca به نظر من اگر اون شخص توی خانه شما زندگی نمیکنه و مثلا ماهی 2-3 بار میبینیش مودبانه اشاینه که یکی از کابل های پشت کیس رو برداری یا مثلا کابل پاور رو قطع کنی ..یا خلاصه کاری کنی که سیستم روشن نشه.وقتی پرسید هم دفعه اول بگو این که توریش نبود چکارش کردی؟دست به چی زدی؟این تا دیروز سالم بود ...اینجوری کلا از کامپیوترت دلسرد میشه.دفعات بعد هم که دیدیش بگو هنوز وقت نکردم درستش کنم.یا چند جا بردمش معلوم نیست چکار کردی که هیچکسی سر در نمیاره و...(همچنان کامپیوتر روشن نشود)--> مشابه این رو من خودم انجام دادم نتیجه گرفتم
کسی که بی اجازه به کامپیوتر کسی دست میزنه، بی اجازه هم میره کابلشو میخره میاره یا میره کیس رو بررسی میکنه تا راه حلشو پیدا کنه

caca_caca888
18-05-2012, 19:01
اینجا میایید راه حل پیدا کنید.....

بله عزیز من:11:
من کجا طلبکارانه حرف زدم؟ شما برو ببین چی گفتی... کم مونده بود بگی خودت احمقی که اینطوری میکنی!
حالا مهم نیست.

2 و 3 انجام شده...
1 هم نمیشه... میدونی خیلیا میان و استفاده میکنن و میرن... اما اینه که منو آزار میده... برم چی بگم؟ بگم همه آزاد تو نه؟

caca,

سلام

امکان قفل کردن در ......
سلام
راستش نه... من تو یه طبقه جداگانم . دستگیره های درام همه خرابن!! مگر این که برم بخرم... اما آخه خیلی ضایس شک میکنن به آدم! میدونی که چی میگم
ولی خیلی خوبه اینطوری شه...

ممنون بابت جواباتون
الان که دارم فکر میکنم میبینم اصلا مطرح کردنش یه جورایی اشتباه بود. چون فقط خودم میدونم که شرایط چطوریههه
حتی تو این شرایطم قرار بگیرین فکر نکنم راهی باشه که درست درمون باشه

:40::40::40:

afceaglee2013
18-05-2012, 21:07
من 25 ساعت در روز پشت میزم واجب تر از نفس کشیدنه برام :31:
یه شخصی هست که نمیدونم چرا اینترنت نمیگیرن چند هفته یه بار تشریف میاره
حتما حتما باید منو از خواب بیدار میکنه :13: نمیدونم چی فکر میکنه ... منم یکی از خواب بیدارم کنه خرخره شو میجوئم :47: بزرگ کوچیک نمیشناسم ولی اینو دلم نمیاد چیزی بهش بگم
5-6 ساعت کامپیوتر رو قبضه میکنه البته بچه خوبیه نمیخوام دلشو بشکنم ولی دیگه بعضی وقتا خیلی رو اعصابه. حالا اواخر بهتر شده قبلا منو هم ول نمیکرد باید می نشستم براش فایل دانلود میکردم:19:
شوخی شوخی همه چی میگه ناقلا امروز اومد به زور از خواب بیدارم کرد منم گیر دادم نذاشتم زیاد کار کنه :27: یکی 2 تا بارش کردم ... عصبانی شد یه چیزایی گفت ...
چون دیر به دیر میاد فکر میکنه باید حضورشون پشت میز نامحدود باشه
قبلا بعد از اینکه میرفت 700-800 مگ هم فایل میذاشت تا دانلود شه :18: .. دیگه یکی 2 ماهه هر موقع میشینم پشت میز جلو چشش هر فایلی گذاشته تو لیست حذف میکنم. دیگه با پر رو جماعت نمیشه از یه حدی بیشتر سازش کرد
آقا بالاخره این امکان دست ماست نمیگیم کسی دست نزنه ولی هر چیزی حدی داره ..

داش کاکا شما هم سعی کن برخوردتو یکم شدید تر کنی البته اگه طرف حق و حقوقی تو اون کامپیوتر نداره ..

7-8 سال پیش یه بنده خدایی گیر داده بود به این بازی Spider هر موقع میومد 4-5 ساعت باید بازی میکرد هیچی هم نمیشد بهش گفت. دیگه جونم به لب رسید یه برنامه ی کوچولو نوشتم که هر 30 ثانیه یک بار ماوس رو به صورت تصادفی مینداخت یه گوشه بعد نیم ساعت داد و هوار راه انداخت که ماوست خرابه و ... پا شد رفت :25: در مورد اون شخص یکم بدجنسی بود ولی دیگه چه کنیم

Shadow-Man
18-05-2012, 22:16
من کجا طلبکارانه حرف زدم؟ شما برو ببین چی گفتی... کم مونده بود بگی خودت احمقی که اینطوری میکنی!
حالا مهم نیست.

2 و 3 انجام شده...
1 هم نمیشه... میدونی خیلیا میان و استفاده میکنن و میرن... اما اینه که منو آزار میده... برم چی بگم؟ بگم همه آزاد تو نه؟

سلام
راستش نه... من تو یه طبقه جداگانم . دستگیره های درام همه خرابن!! مگر این که برم بخرم... اما آخه خیلی ضایس شک میکنن به آدم! میدونی که چی میگم
ولی خیلی خوبه اینطوری شه...

ممنون بابت جواباتون
الان که دارم فکر میکنم میبینم اصلا مطرح کردنش یه جورایی اشتباه بود. چون فقط خودم میدونم که شرایط چطوریههه
حتی تو این شرایطم قرار بگیرین فکر نکنم راهی باشه که درست درمون باشه

:40::40::40:

---------- Post added at 08:01 PM ---------- Previous post was at 08:00 PM ----------

شاید باور نکنین ولی اومدن!!

به نظر من یه کار میتونی بکنی
البته اگه شرایط مالی مصاعد باشه.
اگه کامپیوتر رو خودش قبلا خریده، کامپیوتر رو بهش بده و خودت یکی بخر یا به بابات بگو بخره. اگه خواستی این کار رو بکنی صادقانه به بابات بگو به این دلیل میخوام این کار رو بکنم. چون قبلا پدر و مادرت در جریان بودن راحت تر پول کامپیوتر رو میدن.
اگه این کار رو بکنی دیگه زبونت درازه

یه کار دیگه هم میتونی بکنی. اگه به خاطر فایل های خصوصی هست براشون پسورد بذار

ملا نصرالدین
21-05-2012, 20:14
حالا مهم نیست.

2 و 3 انجام شده...

M ----------

شاید باور نکنین ولی اومدن!!

میدونید مشکل شما اصلا برادرتون نیست.مشکل شما همه ازاد هست.
این جمله همه ازاد تو نه رو من نمیتونم درک کنم؟یعنی چی همه ازاد؟اگر واقعا هرکی از راه میرسه میتونه مستقیم بشینه پای سیستم شما دیگه چه فرقی داره؟؟؟نهایتا برای فایل های شخصی پسورد بذارید .
اگر یک چیزی شخصی و خصوصی هست بهش نمیگن همه ازاد بجز فلانی و فلانی .بهش میگن هیچ کسی جز من و فلانی.
اول شما ببین سیستمت کدام یکی از این دو حالت رو داره.
اگر واقعا خصوصی هست باهاشون مستقیم صحبت کنید

caca_caca888
22-05-2012, 00:29
خانم ملانصرالدین
فایلای شخصی کامپیوترم خیلی کمه... اصلا بحث فایل شخصی نیست... اصلا مشکل سر کامپیوتر نیست...
شما فکر کن از یکی بدت میاد دلت میخواد بلاکش کنی. چی میکنی؟ البته اینطور نیستااااااااا
یه همچن حالتی منظورمه... میدونی چی میگم یا نه
فایلای خصوصی منو ببینن... مشکلی نیست... واسه خودشون بد میشه.... اگه یه روز من بفهمم .... میدونی ... ببینن نمیتونن هیچیش کنن! باید همرو پیش خودشون نگه دارن

آقای شادو من
حرفایی که بالا گفتم+
اینترنت ما خوش بختانه وایرلسه...! حتی میتونن لپ تاپشونو بیارن
در اصل مشکل این نیست! با این کار انگار مسالرو دور زدییی
اگرچه پایم کامپیوترو عوض کنیم:دی باید عوض کنیم اصلا

جناب afceaglee2013
موافقم باید جدی تر باشم... اما تو همون پست اول گفتم مشکل اینجاس که طرف نمیگیره من الان جدی ام... ینی ناراحت نمیشه...
یکم برم جلوتر دیگه انگار باید فحشش بدم:دی

کلا پیشنهادم به همه اینه که از هر کاری میخواین بکنیین از اون اول بکنین... بعدا جمع کردنش سخته
مثلا فکر کنین طرف روز اول میخواد بشینه پای دستگاه همه یه طوری با تعجب بگن میخوای بشینی پای کامپیوتر فلانی؟؟ وای اگه بفهمه... یا اینکه من رفتم بهش بگن فلانی خیلی دوست داشت که بهت چیزی نگفت هرکی بود تیکه بزرگش گوشش بود:27:
اینطوری بشه نه اون ناراحت میشه نه هیچکس... حتی منم چیزی نگفتم

از همه ممنون
آقا حالا چرا فکر میکنین دادادشمه؟؟؟

shaparake_sahra
25-05-2012, 17:54
!!!!!!!!!
یکی یه منبع معرفی کنه ...

afceaglee2013
25-05-2012, 20:58
خانم ملانصرالدین
afceaglee2013
موافقم باید جدی تر باشم... اما تو همون پست اول گفتم مشکل اینجاس که طرف نمیگیره من الان جدی ام... ینی ناراحت نمیشه...
یکم برم جلوتر دیگه انگار باید فحشش بدم:دی

میفهمه خوبم میفهمه :31: ..

Mt.Shadow
26-05-2012, 14:34
سلام به همگی
اگه بخواهیم تلفنی به یه دوست خیلی صمیمی مرگ پدر یا مادرشو تسلیت بگیم و با اون درد دل کنیم
چی بگیم بهش بهتره .

Shadow-Man
26-05-2012, 21:49
شدیدا توصیه میکنم در صورت امکان به هیچ وجه تلفنی نباشه.
من یه دوست خیلی صمیمی دارم که ازم دوره. اگه خدای نکرده همچین موقعیتی پیش بیاد همه چیز رو ول میکنم میرم پیشش

Mt.Shadow
27-05-2012, 08:54
شدیدا توصیه میکنم در صورت امکان به هیچ وجه تلفنی نباشه.
من یه دوست خیلی صمیمی دارم که ازم دوره. اگه خدای نکرده همچین موقعیتی پیش بیاد همه چیز رو ول میکنم میرم پیشش

حالا فرض کنید رفتیم پیشش بییشتر در مورد چی صحبت کنیم تا آروم بشه ؟؟

Shadow-Man
27-05-2012, 18:27
اگه بخوای صرفا تسلیت بگی که جمله های خیلی زیادی هست که خیلیش هم تو همین تاپیک بهش اشاره شده.
ولی اگه بخوای مثل یه رفیق واقعی غمش رو تسکین بدی به نظر من هر فرد با فرد دیگه فرق میکنه شما دوست صمیمیت رو بهتر میشناسی. مثلا اگه خدای ناکرده همجین شرایطی برای من و رفیقم پیش بیاد من فقط سعی میکنم برم پیشش بغلش و چیز خاصی نمیگم. فقط سعی میکنم چند روز پیشش بمونم و فقط بحث معمول همیشه پیش می کشم و اگه خودش بخواد در مورد غمش صحبت کنه، در این مورد باهاش حرف میزنم

amirhosien_007
28-05-2012, 14:05
سلام به همه ،
درمورد یه چیزی نظرتون رو میخواستم بدونم:
چند وقتی با یه بنده خدایی هم صحبت شدیم و هر دومون در مورد خیلی از اتقاق های زندگی مون با هم صحبت می کردیم و از همدیگه کمک می گرفتیم ، تو یه مورد یه اشتباهی تو رفتارم از من سر زد که بعدش خودم رفتم ازش عذر خواهی کردم . حالا مدتی هست که دارم تمام اون صحبت ها و حتی حرف هایی که بابت عذر خواهی به طرف گفته بودم رو از دهن آدم های دیگه میشنوم؟
چطوری میتونم به طرف خیلی مودبانه بگم که بابا منی که اومدم باحات درددل کردم و بعدش هم ازت عذر خواهی کردم ،پس چرا دیگه همون حرف ها رو میری به دیگری میگی ؟
لطفا راهنمایی کنید چی کار کنم؟

m.beh
28-05-2012, 14:14
سلام به همه ،
چند وقتی با یه بنده خدایی هم صحبت شدیم و هر دومون در مورد خیلی از اتقاق های زندگی مون با هم صحبت می کردیم و از همدیگه کمک می گرفتیم ، تو یه مورد یه اشتباهی تو رفتارم از من سر زد که بعدش خودم رفتم ازش عذر خواهی کردم . حالا مدتی هست که دارم تمام اون صحبت ها و حتی حرف هایی که بابت عذر خواهی به طرف گفته بودم رو از دهن آدم های دیگه میشنوم؟
چطوری میتونم به طرف خیلی مودبانه بگم که بابا منی که اومدم باحات درددل کردم و بعدش هم ازت عذر خواهی کردم ،پس چرا دیگه همون حرف ها رو میری به دیگری میگی ؟

آدم با آدم فرق داره اگر با طرف اینقدر خوب بودی که راحت باهاش حرف می زنی همینا رو برو بهش بگو بدون رو دربایستی ولی جبه نگیر اول ببین چی جواب می ده ممکنه یک سوتفاهمی چیزی باشه یا مثلا یه دلیلی بیاره معذرت بخواد ولی از اون به بعد مواظب باش که بهش چیو می گی اگرم که پروبازی در آورد میزاریش کنار دیگه
من یه همچین آدمی هستم معمولن رکم بدم جواب نگرفتم

Nocturne
08-06-2012, 14:52
تو کتابخونه وارد که میشن به خانمی که مسئول کتابخونه س و نزدیک در نشسته سلام میکنن؟ یا اصلا بهش توجهی نمیکنن. یا فقط وقتی باهاش کار دارن بهش سلام میدن. ؟
وقتی میرن خدافظی میکنن؟

hosein_a
08-06-2012, 15:58
سلام به همه ،

دوست عزیز هر فردی یه ظرفیتی داره و نمیتونه تمامه اسراره شمارو در خودش ذخیره کنه به نظرم همیشه بعضی اسرارتو تو خودت نگه دار یا به خانوادت بگو که جایی بروز نکنه!
به نظر من بهش بگو اقای فلانی منم میتونم بعضی حرفارو به دیگران بگم اما یکم که فکر میکنم میبینم خوب نیس اسرار دیگران را بازگو کرد شاید اینجوری از کاری که کرده پشیمون بشه و به خودش بیاد البته شاید

sue
08-06-2012, 17:02
تو کتابخونه وارد که میشن به خانمی که مسئول کتابخونه س و نزدیک در نشسته سلام میکنن؟ یا اصلا بهش توجهی نمیکنن. یا فقط وقتی باهاش کار دارن بهش سلام میدن. ؟
وقتی میرن خدافظی میکنن؟

سلام + روز به خیر

روز خوبی داشته باشید + خداحافظ یا از سرویسی که کتابخانه در اختیار ما گذاشته تشکر می کنیم

caca_caca888
15-06-2012, 00:41
این سوالو قبلا هم پرسیدم(تقریبا)
خدای نکرده پدر یکی از دوستای خیلی صمیمی فوت کرده یا تو بیمارستانه و حالش خیلی بده
تو این زمان وقتی داریم باهاش حرف میزنیم چی باید بهش بگیم؟ باید مام بشینیم باهاش گریه کنیم؟ یا دلداریش بدیم؟ بذاریم اون حرف بزنه یا خودمون بگیم... تا چقدر بحثو ادامه بدیم
به محض این که از موضوع مطلع شدیم بهش زنگ بزنیم ؟ یا بذاریم واسه بعدا
سواال جوابایی که مد نظرتونرو بگین ممنون میشم

Nocturne
15-06-2012, 22:34
سلام + روز به خیر

روز خوبی داشته باشید + خداحافظ یا از سرویسی که کتابخانه در اختیار ما گذاشته تشکر می کنیم
بهش سلام یا روزبخیر میگم اما توجهی نمیکنه
فکر کنم تو کتابخونه ما کسی این کارو نمیکنه. منم مثل بقیه باشم؟

sue
16-06-2012, 18:56
سلام + روز به خیر

سلام

شما مثل بقیه نباشید. شما خودتون باشید

توجه نکنند؛ خب این که اهمیت نداره.

+ کتابخونه شما به دانشکده شما به شهر شما به کشور شما به نمادی از هویت ملی شما تبدیل میشه و همون طور که باشید روی شما حساب باز می کنند .

hosein_a
17-06-2012, 13:17
این سوالو قبلا هم پرسیدم(تقریبا)
خدای نکرده پدر یکی از دوستای خیلی صمیمی فوت کرده یا تو بیمارستانه و حالش خیلی بده
تو این زمان وقتی داریم باهاش حرف میزنیم چی باید بهش بگیم؟ باید مام بشینیم باهاش گریه کنیم؟ یا دلداریش بدیم؟ بذاریم اون حرف بزنه یا خودمون بگیم... تا چقدر بحثو ادامه بدیم
به محض این که از موضوع مطلع شدیم بهش زنگ بزنیم ؟ یا بذاریم واسه بعدا
سواال جوابایی که مد نظرتونرو بگین ممنون میشم

دوست گرامی خدا این موقعیتو برا کسی پیش نیاره واقعا سخته
باید دلداریش بدی بگی قسمت دیگه کاریش نمیشه کرد مرگ حقه از این حرفا بغلش کنی به نظر من باید مثله یه برادر کمکش کنی کارای مسجد کارت ختم از این جور کارا را انجام بدی و نذاری فکرش درگیر این مسائل باشه
بازم میگم خیلی سخته جواب مشخصی نمیشه گفت
یا حق

Nocturne
19-06-2012, 07:12
دوستی بهم پیام داده بیا بلیت فلان مکان تفریحی رو بخریم بریم... ولی من در شرایط کنونی نمیخوام پولی خرج کنم! بنظرتون بهش چی بگم؟
نمیتونم بگم دوست ندارم. میدونه دوست دارم. بگم کار یا درس دارمم دلیل قانع کننده ای نیست. اگه راستشم بگم خیلی قشنگ نیست. بنظرتون چطوری جواب بدم؟

Shadow-Man
19-06-2012, 07:28
قدیما یه سریال پخش میشد که توش میگفتن: صداقت آخرین حیله شیطان بود.
تو هم راستشو بگو.
الان تو شرایطی هستم که نمی تونم پول خرج کنم.

ملا نصرالدین
19-06-2012, 10:30
به نظر من هم راستشو بگو.
اگر نخواستی بگو یه مشکلی دارم که الان نمیتونم توضیح بدم.بعدا سر یه فرصت مناسب بهت میگم

یا بهونه هوا بیار.که این روزها خیلی گرمه.ادم اذیت میشه بره بیرون.

hosein_a
19-06-2012, 11:46
دوستی بهم پیام داده بیا بلیت فلان مکان تفریحی رو بخریم بریم... ولی من در شرایط کنونی نمیخوام پولی خرج کنم! بنظرتون بهش چی بگم؟
نمیتونم بگم دوست ندارم. میدونه دوست دارم. بگم کار یا درس دارمم دلیل قانع کننده ای نیست. اگه راستشم بگم خیلی قشنگ نیست. بنظرتون چطوری جواب بدم؟

بهش بگو بذار یه فرصت دیگه با دوستان دسته جمعی میریم دونفره که فاز نمیده
اگم به قول معروف باهم خیلی روراستین راستشو بگو

Shadow-Man
19-06-2012, 12:21
بهونه هوا هم خوبه ولی طرف میفهمه داری میپیچونیش
ااگه بگی دو نفری حال نمیده، باید فکر این هم بکنی که برگرده بگه: اشکال نداره فلانی و فلانی هم میگیم بیان
هر دروغی امکان سه شدنش هستن

Abbas.V
19-06-2012, 13:30
بگو الان موقعیتشو ندارم . یه مدت دیگه هماهنگ میکنم حتما بریم .

hosein_a
19-06-2012, 19:34
سلام
شما تا حالا شده که با خانوادتون اختلاف نظر وعقیده داشته باشین؟
اگه داشتین به کدوم نظر رسیدین نظر خودتون یا خانوادتون؟ اگه نتونستین قانعشون کنین چیکار کردین؟ :20:

pcsoft
19-06-2012, 22:19
سلام
اگه داشتین به کدوم نظر رسیدین نظر خودتون یا خانوادتون؟ اگه نتونستین قانعشون کنین چیکار کردین؟ :20:

اگر موضوع موردنظرتون اهمیت زیادی نداره سکوت کنید و اصلا موضوع مورد رو عوض کنید.
اگر هم برای خودتون اهمیت داره. بشینین سر فرصت دلایل خودتون رو برای خانواده توضیح بدین.مثلا: من هارد اکسترنال می خواستم بخرم. ضروری بود چون هارد لپ تاپ خراب شده بود و نزدیک بود اطلاعات بپره. هارد دیگه هم نداشتم. به خانواده گفتم اونها هم که دیدن برام ضروریه قبول کردن.قیمت هارد ۱۷۰ تومان بود ولی مخالفتی نکردند چون دلیل های من کاملا منطقی و اهمیت موضوع روشن بود. البته این در صورتیه که موضوع تون ازدواج و... نباشه. چون بالاخره فرق داره.

caca_caca888
19-06-2012, 23:19
آقا همسایه ی ما زنگ زده رمز وایرلسمو گرفته : دی ... حالا از اون موقع دم به دقیقه میبینم وایرلس داره استفاده میشه
انگارم نه انگار. فکر میکنه نمیفهمم!
از من چیزی کم نمیشه... اما خوشم نمیاد باهاش آن شه
حالشو بگیرم رمزو عوض کنم؟:دی شما بودین چی میکردین؟

سلام
آخه در چه زمینه ای
اگه خیلی مهم نیست و میبینی که نظر خودت درسته بازم به حرفشون گوش بده
بالاخره دو تا پیرهن بیشتر پاره کردن... احتمال این که شما اشتباه کنید خیلی زیاده

Sn@pe
20-06-2012, 03:33
من با دخترا اصلا خوب نمیتونم صحبت کنم کلا دخترارو میبینم حالا خوشگل موشگلم باشه هیچی دیگه
از بس تو خونه بودم زیاد بیرون نیستم
میخوام بدونم برای ایجاد رابطه حالا دوستانه یا معمولی من که 18 سالمه چجوری رفتار کنم ؟

hosein_a
20-06-2012, 11:52
اگر موضوع موردنظرتون اهمیت زیادی نداره سکوت کنید و اصلا موضوع مورد رو عوض کنید.
اگر هم برای خودتون اهمیت داره. بشینین سر فرصت دلایل خودتون رو برای خانواده توضیح بدین.مثلا: من هارد اکسترنال می خواستم بخرم. ضروری بود چون هارد لپ تاپ خراب شده بود و نزدیک بود اطلاعات بپره. هارد دیگه هم نداشتم. به خانواده گفتم اونها هم که دیدن برام ضروریه قبول کردن.قیمت هارد ۱۷۰ تومان بود ولی مخالفتی نکردند چون دلیل های من کاملا منطقی و اهمیت موضوع روشن بود. البته این در صورتیه که موضوع تون ازدواج و... نباشه. چون بالاخره فرق داره.

مثلا دید شما با پدرتون یکیه مثلا پدر بنده اصلا به سیستم صوتی یا اسپرت ماشین علاقه نداره و بدجور میزنه تو ذوق ادم
تو این شرایط چیکار کنیم؟
یا مسایلی تو این زمینه

ملا نصرالدین
20-06-2012, 15:33
آقا همسایه ی ما زنگ زده رمز وایرلسمو گرفته : دی ... حالا از اون موقع دم به دقیقه میبینم وایرلس داره استفاده میشه
حالشو بگیرم رمزو عوض کنم؟:دی شما بودین چی میکردین؟

آخه در چه زمینه ای
اگه خیلی مهم نیست و میبینی که نظر خودت درسته بازم به حرفشون گوش بده
بالاخره دو تا پیرهن بیشتر پاره کردن... احتمال این که شما اشتباه کنید خیلی زیاده

دقیقا رمز وایرلس رو عوض کن.میدونی بعضی ادم ها ...مرد رند هستند.یه لطفی که بهشون میکنی خودشون رو میزنند به اون راه و دوست دارند همینجوری تا اخر عمر بهشون لطف بشه.مخصوصا توی مواردی که یه جوری پای پول وسط باشه.یه بنده خدایی یه مثلی در این زمینه به من گفت که چون متنش بده مضمونش رو میگم اینه که اگر جواب ادم پر رو و رند رو ندی فکر میکنه هیچی حالیت نیست.

من با دخترا اصلا خوب نمیتونم صحبت کنم کلا دخترارو میبینم حالا خوشگل موشگلم باشه هیچی دیگه
میخوام بدونم برای ایجاد رابطه حالا دوستانه یا معمولی من که 18 سالمه چجوری رفتار کنم ؟

به نظر من فعلا همینجوری ادامه بدید.اصلا فعلا سمت رابطه دوستانه با دختر خانم ها نروید.چون این روزها مد شده تا 2 نفر رابطه دوستانه پیدا میکنند سریع تبدیل به رابطه عاشقانه میشه و کلی داستان درست میشه.این تاپیک تجربیات رو بخوانید.چندین نفر از همین رابطه ها ضرر کردند.حدودا تا 4-5 سال دیگه این مشکل شما خود به خود حل میشه.نگران نباشید

مثلا دید شما با پدرتون یکیه مثلا پدر بنده اصلا به سیستم صوتی یا اسپرت ماشین علاقه نداره و بدجور میزنه تو ذوق ادم
تو این شرایط چیکار کنیم؟
یا مسایلی تو این زمینه

من یه راهی برای این مشکلات پیدا کردم ولی 100 در صد عمل نمیکنه.بستگی به پدر داره که چقدر انعطاف پذیر باشه.
مثلا پدر شما از اقای x خوشش میاد.یا از بچه ی اون اقا.(دیدید بعضی پدر ها هی میگن فلانی رو نگاه کن یاد بگیر.)
از طرفی اون اقا یا فرزندشون یه سیستم توپ به ماشینشون بستند
در این موقع هست که وقتی پدر شروع میکنه تعریف از انها وسطش باید بگیم اره ماشینشون رو دیدی .یه سیستم داره بیا و ببین.دوباره تا تعریف میکنه همین رو بگین.+ اینکه وقتی سوار ماشین میشید اون اهنگ مورد علاقه پدرتون رو بذارید و صداش رو بلند کنید(طبیعتا اگر سیستم خوبی ماشین نداشته باشه خر خر میکنه) بعد هی قر بزنید که اهنگ به این قشنگی ببین چه کیفیتش رو خراب کرده این ضبط.

من اینجوری پدرم رو نتونستم راضی کنم.ولی همسرم رو راضی کردم

Sn@pe
20-06-2012, 22:19
آخه من تک فرزندم و زیادم اهل رفیق بازی نیستم بنظرتون رابطه در حده دور زدنو اس بازی خوبه ؟

ramingsm
20-06-2012, 22:26
آخه من تک فرزندم و زیادم اهل رفیق بازی نیستم بنظرتون رابطه در حده دور زدنو اس بازی خوبه ؟
یه نصیحت برادرانه بت میکنم
اولا که من این جور رابطه ها را قبول ندارم
ثانیا احتمال میدم شما سال دیگه کنکور دارید بهت پیشنهاد میکنم که فعلا فقط به فکر درس باشی که اگه این کار را نکردی قطعا پشیمون میشی اینا به عنوان کسی بهت میگم که فقط ۲ سال از خودت بزرگتره ولی بدون اگه نخونزی و رفتی پی این کارا تو این یه ساله بعدا پشیمون میشی

pcsoft
20-06-2012, 22:40

اتفاقا من هم شرایط شما رو دارم. روابط با جنس مخالف آخر و عاقبت خوبی نداره. امروز دور زدنه و اس ام اس بازی. فردا بیشتر میشه.اینو به عینه از بعضی دیدم که میگم. سعی کنین از محیط هایی که فرصت صحبت با جنس مخالف براتون بوجود میارن دوری کنید تا مجبور نباشید به طرز صحبت کردن با اونها فکر کنید.
به جای وقت تلف کردن برای جنس مخالف. یه کاری. یه چیزی یاد بگیرین تا علاوه بر مدرک. کاری رو در راستای مدرکتون بلد باشین.بعدا بدردتون می خوره.
موفق باشید

حالشو بگیرم رمزو عوض کنم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شما بودین چی میکردین؟

من بودم می دونی چیکار می کردم؟ زجر کشش می کردم. جوری که به غلط کردن بیوفته و خودش دست از وایرلس بکشه. با خاموش روشن کردن مداوم وایرلس مثلا هر ۴-۳ دقیقه یبار:31:
آخرشم که حسابی طرفا عصبی کردی رمز رو عوض کنی و حالشا ببری.:39:
طرف اینطوری میشه:42:

sue
21-06-2012, 17:00
@caca

من از شما متعجبم! همسایه به شما زنگ که پس وایرلس شما لازم دارم؟ یعنی چی ؟ خب برای استفاده می خواستند.کاملن مشخص. شما هم پس را لطف کردید. اکی نیستید با موضوع؟ برای ایشون تکست کنید که قصد دارم پس را تغییر دهم.

@hosein_a

اختلاف نظر با خانواده همیشه هست. ابتدا کم و به تدریج اوج می گیره اگر در خودتون نگه دارید. یعنی راجع بهش صحبت نکنید. اکی؟ پس شما حرف خودتون بزنید بحث کنید دلیل بیارید باز کنید مساله را مثال بگید دست پدر مادر بگیرید ببرید .اونها رو وارد قضیه کنیدتا مثل شما درگیر بشند بعد متوجه اهمیت موضوع از دید شما خواهند شد با احتمال 95 درصد. (عصبی یا خسته نشید تن صدا پایین لطفن) + (ولی ولی با توجه به شرایط خودتون و خانواده). اگر سیستم می خواید پدر میتونند هزینه کنند : صحبت. اگر صحبت بی نتیجه هست با / بدون وجود توان مالی پدر شما در نهایت باید خودتون هزینه کنید . شما اگر بالای 18 سال دارید فکر کنید که چطور پول دربیارید. چون 1 سال بعد شما سیستم نخواهید خواست . مثل ماشین می خواید شما مسافرت با دوستان می خواید.

در مواردی مثل انتخاب رشته /شغل/ دوست / ازدواج شما به دقت به پدر و مادر گوش کنید. پدر مادر شما در این شهر/ کشور/سیستم بزرگ شدند ازدواج کردند بچه دارند کار کردند. اونا می دونند + فقط فقط خانواده حامی شما هست در بحران (اگر اتفاقی بیفته). ولی شما توجه کنید که استقلال فکر و عمل داشته باشید. بلایند نباشید بنکل.
مثل خیابان دو طرفه هست. وقتی رد می شید چطور هست؟ در هر دو طرف راست نگاه میکنید؟ پس یک طرف شما می بینید یک طرف خانواده

@Sna@pe

شما کنکور دارید آیا؟
جواب سوال "بله" هست؟ درس بخونید به خاطر خودتون + زبان. بعد فرصت هست
جواب سوال " نه" هست؟ ذکر کنید

Amir Hossein
23-06-2012, 21:51
سلام/
دیدین بعضیها هی میپرسن: چه خبر؟/
یه بار میگی سلامتی...یه بار میگی خبر خاصی نیست/
ولی باز بعد دو دقیقه میگه: دیگه چه خبر؟/
اینجا چی باید گفت؟:31:

m6ir
23-06-2012, 22:25
سلام/ دیدین بعضیها هی میپرسن: چه خبر؟/ یه بار میگی سلامتی...یه بار میگی خبر خاصی نیست/ ولی باز بعد دو دقیقه میگه: دیگه چه خبر؟/ اینجا چی باید گفت؟:31:
با خنده بگو دسته تبر یه جوری بگو که اون هم بخنده نارحت نشه:31:

Sn@pe
24-06-2012, 00:33
مرسی از دوستان که جوابمو دادین

@SUE
من سال بعد کنکور دارم وضعیت درسیمم متوسطه درحده 17 تا 16 بوده معدلام تو این 3 سال زبانم قبلا میرفتم ول کردم

در کل چون تنهایی اذیتم میکنه رفیق دارم و معاشرتم با پسرا خوبه ولی زیاد اهله بیرون رفتنو این چیزا نیستم ولی معاشرتم با دخترا خیلی ضعیفه حتی با دخترای فامیلم زیاد خوب نمیتونم صحبت کنم خودتون میدونید دیگه هل میشم تا حدودی الکی چون زیاد تو این خط ها نبودم
آخه برای این گفتم که دوستا و پسرای دیگه ای که دیدم درحده اعتدال دوست داشتن وضعیت درسییشونم مطلوب بوده برای همین میخواستم اینکارو بکنم

در جواب دوستم PCSOFT هم بگم که میخوام برم دنباله شنا و بدنسازی که خودمو خوب با این چیزا مضغول کنم ولی زیاد حال و حوصلشو ندارم متاسفانه
حالا ببینم تو این تابستون میتونیم یه کاری بکنیم یا نه

hamed29
24-06-2012, 09:52
مرسی از دوستان که جوابمو دادین

@SUE
من سال بعد کنکور دارم وضعیت درسیمم متوسطه درحده 17 تا 16 بوده معدلام تو این 3 سال زبانم قبلا میرفتم ول کردم

در کل چون تنهایی اذیتم میکنه رفیق دارم و معاشرتم با پسرا خوبه ولی زیاد اهله بیرون رفتنو این چیزا نیستم ولی معاشرتم با دخترا خیلی ضعیفه حتی با دخترای فامیلم زیاد خوب نمیتونم صحبت کنم خودتون میدونید دیگه هل میشم تا حدودی الکی چون زیاد تو این خط ها نبودم
آخه برای این گفتم که دوستا و پسرای دیگه ای که دیدم درحده اعتدال دوست داشتن وضعیت درسییشونم مطلوب بوده برای همین میخواستم اینکارو بکنم

در جواب دوستم PCSOFT هم بگم که میخوام برم دنباله شنا و بدنسازی که خودمو خوب با این چیزا مضغول کنم ولی زیاد حال و حوصلشو ندارم متاسفانه
حالا ببینم تو این تابستون میتونیم یه کاری بکنیم یا نه
سلام.
شاید بعضی ها بدشون بیاد ولی به نظر من اینکه میگن دوستی در حد اعتدال، دوستی اجتماعی و ... از نظر من مثل اینه که یکی بگه دارم تفننی سیگار یا قلیون میکشم.حواسم هست؛مطمئن باشید معتاد نمیشم!
دوست عزیز یکم واقع بین باشید.در شرایطی که در برقراری ارتباط مشکل دارید شروع کردن رابطه مسلما براتون دردسر ساز میشه.
شما شرایط خودتون رو در نظر داشته باشید و به دیگران هم اعتنایی نکنید.
مطمئن باشید به مرور مشکل شما حل میشه.
فعلا به درستون برسید و خودتون رو درگیر این مسائل نکنید.

hosein_a
24-06-2012, 15:57
سلام.
شاید بعضی ها بدشون بیاد ولی به نظر من اینکه میگن دوستی در حد اعتدال، دوستی اجتماعی و ... از نظر من مثل اینه که یکی بگه دارم تفننی سیگار یا قلیون میکشم.حواسم هست؛مطمئن باشید معتاد نمیشم!
دوست عزیز یکم واقع بین باشید.در شرایطی که در برقراری ارتباط مشکل دارید شروع کردن رابطه مسلما براتون دردسر ساز میشه.

سلام
منم کاملا با نظر دوستمون موافقم
عزیز من اینجور رابطه ها با این وضع داغون جامعه ما اون طوری که فکرشو میکنی پیش نمیره و کلی بالا و پایین داره
به نظر من با ورزش مخصوصا فوتبال و بدن سازی خودتو از این فکر جدا کن
این فکرا موقع کنکور خیلی به فکر کنکوریها میاد
تازه خوبه این فکر به سرت خطور کرده چیزی دیگه خطور نکرده:31:
تیکه اخرش شوخی بود به دل نگیر

printemps
24-06-2012, 16:38
سلام
دوستان برای همدردی با کسی که عزیزی رو از دست داده و چندسال گذشته و الان سالگردشه چی باید گفت؟
خدا رحمتش کنه و روحش شاد از این چیزها خیلی تکراریه و اصلا هم حس همدردی نداره! بخصوص بعد چندسال!

Sn@pe
25-06-2012, 02:40
سلام.

اون تیکه ای که در مورد اعتیاد گفتی من خودم دومیو میکشم ولی خیلی تفنن حدود 2 سالم هست ولی کنترلش کردم و الکی تو نخش رفتم و ماهی 3 تا 4 بار بیشتر سمتش نرفتم پس یه استثنایی هست تو این زمینه برای من
ولی تو این جور رابطه خودمو دارم میبینم نمیتونم زیاد کنترلش کنم بنظرم همون سمتش نرم بهتره

سلام
منم کاملا با نظر دوستمون موافقم
عزیز من اینجور رابطه ها با این وضع داغون جامعه ما اون طوری که فکرشو میکنی پیش نمیره و کلی بالا و پایین داره
به نظر من با ورزش مخصوصا فوتبال و بدن سازی خودتو از این فکر جدا کن
این فکرا موقع کنکور خیلی به فکر کنکوریها میاد
تازه خوبه این فکر به سرت خطور کرده چیزی دیگه خطور نکرده:31:
تیکه اخرش شوخی بود به دل نگیر

آرهخ زیاد جال نیست الان دارم فک میکنم اونم امسال که کنکوریم
بدنسازی که حتما میخوام برم تو نخش این ماه خیلی بدنو از کسل و سست بودن درمیاره و حتی انگیزه درس خودنمم زیاد میکنه فقط یکم تنبلیمو کنار بذاریم حله
نه باه اونجاها نمیکشه نگران نباش :دی اگه بخوام اون سمتی برم دوست نمیگیرم که :دی
آقایی

canor
25-06-2012, 23:05
سلام بچه ها

خیلی وقته توی این فروم مطلبی ارسال نکردم ولی امروز واقعا به کمکتون نیاز دارم

متاسفانه امروز باخبر شدم که پسر عموم، کسی که از بچگی با هم بزرگ شده بودیم و از برادرم برام عزیزتره سرطان داره
اون خیلی جوونه، تازه ازدواج کرده و یه بچه توی راه داره

واقعا موندم وقتی میرم ملاقاتش چی بهش بگم که نه احساس کنه دارم ترحم و دلسوزی میکنم و نه فکر کنه از سلامتیش نا امید شدیم

الان داره شیمی درمانی میشه

خواهشا کمکم کنید. زبونم بند اومده. مغزم یاری نمیده. نمیونم چیکار باید بکنم و چی باید بهش بگم

ضمنا از شما میخوام براش دعا کنید

sue
26-06-2012, 14:18
@canor

سلام
من نگرانی شما رو سعی دارم درک کنم ولی همه سرطان ها منجر به فوت نمیشند.این که نوع سرطان چی هست و در چه مرحله ای هستند مهم هست.
امیدوارم شیمی درمانی جواب بده و حالشون خوب بشه
ولی
دوست عزیز شما اگر امید نداشته باشید اگر ترس در چشمای شما دیده بشه اگر ته صدات موقع حرف زدن با ایشون بلرزه اگر نا امیدی شما رو در خودش غرق کنه که شما نمی تونید کمکی برای ایشون باشید
سعی کنید که بهش خوش بگذره. این خیلی سخت هست ولی کمک می کنه. ممکن هست ایشون زودرنج یا غمگین شده باشند شما فقط قدم قدم با اون باشید .تنهاش نذارید که فکر کنند راجع به الف و ب

این رو هم مدنظر داشته باشید که کسی جاویدان نیست و برای همه هست پرواز.

این هم عکسی از Renée C. Byer برنده جایزه پولیتزر 2007 که نشون میده مادر و پسر کوچک 10 ساله مبتلا به نوروبلاستوما (مغز) پابرهنه در راهرو بیمارستان...در حال رفتن به سمت
اتاق عمل برای پیوند مغز استخوان (تنها شانس کودک) .

به حالت کودک توجه کنید

m.beh
26-06-2012, 15:05
سلام بچه ها

متاسفانه امروز باخبر شدم که پسر عموم، کسی که از بچگی با هم بزرگ شده بودیم و از برادرم برام عزیزتره سرطان داره

واقعا موندم وقتی میرم ملاقاتش چی بهش بگم که نه احساس کنه دارم ترحم و دلسوزی میکنم و نه فکر کنه از سلامتیش نا امید شدیم

خواهشا کمکم کنید. زبونم بند اومده. مغزم یاری نمیده. نمیونم چیکار باید بکنم و چی باید بهش بگم

سلام دوست عزیز ایشاا.. که خوب می شه
دقیقا یستگی به حال طرف و شما داره اگه خودش می گه و می خنده و توجمعه اصلا نباید ناراحتی نشون بدی و مثل اون موقع ها که این مسئله رو نمیدونستی رفتار کن.
اگر بهش خیلی نزدیکی و تنها شدید و بی رو دریایستی شاید واقعا به هم دردی احتیاج داشته باشه باشد حالشو ببینی اگر آره اون وقت می تونی بهش نشون بدی که بارت مهمه وبزاری یه ذره از ناراحتی هاش بگه که خالی شه حتما اونم نگرانه نه تنها برای خودش بلکه برای خانوادش ولی تو باید امید بدی ولی حواست باشه برخی از آدما در این شرایط مهر طلب می شند و این اونا رو می ندازه تو یه چرخه ای که هی مهر طلبی کنند شما مهربانانه رفتار کنی و هی اونا بیشتر مهر طلبی کنند. این برای بیمار و روحیه اش بده. اگر دیدی خیلی داره روحیه اش را می بازه سعی کن یه ذره جدی بهش بگی که باید مبارزه کنه و نباید روحیه شو ببازه.

کلا اینا به ذهنم رسید.
مریض داری و داشتن آدم مریض خیلی سخته می دونم....

yuseph
27-06-2012, 08:01
سلام بچه ها

به بیماریش فکر نکن.
ببین چی باعث خوشحالیش میشه.
فقط سعی کن اون رو از ته قلب بخندونی.
امیدوارم حالش خوب بشه.

boeing_747
05-07-2012, 02:51
سلام
یه خورده از احوال پرسی تهرانی ها بگید

دوس دارم بیشتر بفهمم چه چیزایی استفاده می کنن

چیزایی که شنیدم
قربونت برم
فدات بشم
خیلی آقایی
غلامتم
نوکرتم
چاکرتم
--------

هر چیز دیگه ایی که مونده بگید لطفا که خیلی علاقه دارم بدونم

printemps
05-07-2012, 08:50
سلام
دوستان برای همدردی با کسی که عزیزی رو از دست داده و چندسال گذشته و الان سالگردشه چی باید گفت؟
خدا رحمتش کنه و روحش شاد از این چیزها خیلی تکراریه و اصلا هم حس همدردی نداره! بخصوص بعد چندسال!
کسی نمیدونست بچه ها؟ :mellow:

hosein_a
05-07-2012, 15:25
کسی نمیدونست بچه ها؟ :mellow:

شما سعی کن که کمک دستش باشی کارا مسجدو و کارای سالگردو انجام بدی براش این خودش کمک خوبیه
بالاخره یه سری حرفای کلیشه ای هم هست که باید بگی
اما بعید میدونم بعد چندسال اونقدرا ناراحت باشه

Nocturne
05-07-2012, 19:04
آقا مشکلی دارم [زدانشمند مجلس بازپرس!] با کسانی که "نمیفهمن" چطور باید رفتار کرد؟!

با طرف دعوات شده کلی داد و بیداد و جر و بحث... و حالا به خاطر یک سری مسائل کاملاً جدی و مهم ازش دلخور هستی.
اما فرداش جوری رفتار میکنه که انگار نه انگار اتفاقی افتاده! انگار نه انگار ازش دلخوری، حرمتها شکسته شده، کدورت به وجود اومده...

فکر میکنی باهاش حرف نزنی بلکه به اندازه یه سر سوزن فکر کنه ولی می بینی بی فایده ست
اگرم بهش بگی عصبانی هستی دوباره دعوا شروع میشه (آدمی نیست که بشه با گفتگو قضیه رو حل کرد)
شاید اول فکر کنی خودشو به نفهمی میزنه ولی بعد متوجه میشی انگار واقعا نمیفهمه
میمونی چی کار کنی! فقط مواظبی یه وقت از کوره در نری از عصبانیت!

Mr_100_dolari
10-07-2012, 12:57

چه بری دانشگاه یا نری همه جا دختر هستش از یه جایی هم باید شروع کنی خیلی فکر مکنن تو دانشگاه حلوا خیرات میکنن که صبر کنی بری دانشگاه بعد رابطه ایجاد کنی اگه به نیت دختر بخوای بری دانشگاه اصلا نری بهتره از همین الان با هر کی میخوای رابطه داشته باش فقط حواست رو جمع کن که جو گیر نشی یا یدفه مثل خیلی ها که میگن مامان عاشق شدم برو برام خواستگاری نشی این برا این میگم که تا حالا تجربه نداشتی و ممکنه یهو وابسته شی یا برات دردسر پیش بیاد

کلا یا اصلا بیخیال شو یا اگه دوست شدی باید پای همه چیز وایستی اما سعی کن فقط دل نبندی حواستم باشه ازت سو استفاده نکنن چون تجره نداری میگما:40:

Mr_100_dolari
10-07-2012, 13:15
عرفش چیه؟!

آقا این اصلا چه معنی داره که 2 تا مرد یا 2 تا زن همدیگرو ببوسن
تو خارجکه اصلا این طوری نیستش فقط مردها بعد از سلام صورت خانم مقابل رو میبوسن اونم 1 دونه یا نهایت 2 تا
حالا اگر کسی بودکه چند سال بود ندیده بودیش اگر هم جنس خودت هم بود مشکلی نداره ببوسش چون از رو دلتنگی هستش اما دلیل نمیشه که برای بازدید های سالانه یا کمتر هی تالاپ تالاپ صورت هم جنش خودت و ببوسی اونم چی 3 بار خدا بده برکت
من که چون خودم خوشم نمیاد فقط صورتم رو میچسبونم اصلا بوس نمیکنم

فقط یه سوال داشتم موقعه ای که صورتت رو میچسبونی باید صدای ماچ کردنم از خودت در بیار ی یا نه ؟ :31:

senaps
10-07-2012, 14:17
خیلی فکر مکنن تو دانشگاه حلوا خیرات میکنن

اتفاقا تو دانشگاه حلوا خیرات میکنن!! یعنی این اقا بره دانشگاه، بعد به اولین خانم پیشنهاد دوستی میده، بعد اون خانم ایشون رو حلوا حلوا میکنه و پخش میکنه بین دوستان.... حراست هم از خجالت ایشون در میاد و ایشون درس عبرتی میگیره برا همیشه که چجوری باید رفتار کنه!!

منم دوست ندارم این مسئله رو.... ولی چیکار کنیم که رسم ایران اینجوریه!!

فقط یه سوال داشتم موقعه ای که صورتت رو میچسبونی باید صدای ماچ کردنم از خودت در بیار ی یا نه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نیازی نیست!! بعضی ها در میارن... بعضی ها نه!!!
تعداد بوس کردن هم معمولا همون دوتا انجام بدن دوستان.... و صد البته بهتره کم کم این حرکت حذف بشه... من از بغل کردن متنفرم!!

caca_caca888
10-07-2012, 16:38
آقا مشکلی دارم [زدانشمند مجلس بازپرس!] با کسانی که "نمیفهمن" چطور باید رفتار کرد؟!

با طرف دعوات شده کلی داد و بیداد و جر و بحث... و حالا به خاطر یک سری مسائل کاملاً جدی و مهم ازش دلخور هستی.
اما فرداش جوری رفتار میکنه که انگار نه انگار اتفاقی افتاده! انگار نه انگار ازش دلخوری، حرمتها شکسته شده، کدورت به وجود اومده...

فکر میکنی باهاش حرف نزنی بلکه به اندازه یه سر سوزن فکر کنه ولی می بینی بی فایده ست
اگرم بهش بگی عصبانی هستی دوباره دعوا شروع میشه (آدمی نیست که بشه با گفتگو قضیه رو حل کرد)
کسی جوابی واسه این سوال نداره؟
منم یه همچن مشکلی دارم
سردی رابطه هم بد نیست... اما انگار بازم طرف نمیفهمه!

hosein_a
10-07-2012, 17:46
کسی جوابی واسه این سوال نداره؟
منم یه همچن مشکلی دارم
سردی رابطه هم بد نیست... اما انگار بازم طرف نمیفهمه!

به نظرم شما بیا و بزرگواری کن و طرف مقابلو ببخش درسته سخته اما غیر ممکن نیس!
بعد بعدا سر فرصت بهش بگو جریانو واینکه نباید اینقد بی تفاوت باشه

Переклад не
10-07-2012, 20:53
تو خارجکه اصلا این طوری نیستش فقط مردها بعد از سلام صورت خانم مقابل رو میبوسن اونم 1 دونه یا نهایت 2 تا
حالا اگر کسی بودکه چند سال بود ندیده بودیش اگر هم جنس خودت هم بود مشکلی نداره ببوسش چون از رو دلتنگی هستش اما دلیل نمیشه که برای بازدید های سالانه یا کمتر هی تالاپ تالاپ صورت هم جنش خودت و ببوسی اونم چی 3 بار خدا بده برکت

فقط یه سوال داشتم موقعه ای که صورتت رو میچسبونی باید صدای ماچ کردنم از خودت در بیار ی یا نه ؟ :31:

دوست عزیز بوسیدن تو خارج یه جور دیگست پس حتما نتیجه میشه که بوسیدن در ایران کاملا غلطه و جای انتقاد داره؟ خب لابد عید نوروز هم چه معنی داره چون تو خارج همه کریسمس دارن . به دنبالشم باید بگی اسامی ایرانی جماعت چه معنی دارن آخه مثلا کوروش و نرگس و رامین و بابک و ... یعنی چی آخه ؟.تو خارج همه اسمشون جرج و جک و جان و مری و لوگان و جنیفر و اینچیزاست

Mr_100_dolari
10-07-2012, 23:04
دوست عزیز بوسیدن تو خارج یه جور دیگست پس حتما نتیجه میشه که بوسیدن در ایران کاملا غلطه و جای انتقاد داره؟ خب لابد عید نوروز هم چه معنی داره چون تو خارج همه کریسمس دارن . به دنبالشم باید بگی اسامی ایرانی جماعت چه معنی دارن آخه مثلا کوروش و نرگس و رامین و بابک و ... یعنی چی آخه ؟.تو خارج همه اسمشون جرج و جک و جان و مری و لوگان و جنیفر و اینچیزاست

دوست عزیز من دنبال نتیجه گیری نیستم که بخوام تعیین کنم چی درسته چی غلطه
فقط نظرم رو گفتم و از نظر من غلطه و نظر هر کسی برای خودش محترمه
کاری هم به رسم رسوم ندارم و فعلا خودم هم دارم طبق همین رسم و رسوم عمل میکنم چون چاره ای ندارم
عید نوروز هم اصلا ربطی به قضیه آداب و معاشرت نداره مگه کسی حرفی از عید نوروز زدش عید نوروز که رسم باستانی هستش که هر کشوری برای خودش یه سری روزهای خاص داره
با اسامی ایرانی هم کسی مشکلی نداره ولی فعلا همین ثبت احوال خیلی از اسامی ایرانی رو اگر بری براحتی برات عوض میکنن ولی اسامی عرب رو نه برو یقه اونارم بگیر :31:

caca_caca888
10-07-2012, 23:35
دوست عزیز من دنبال نتیجه گیری نیستم که بخوام تعیین کنم چی درسته چی غلطه
فقط نظرم رو گفتم و از نظر من غلطه و نظر هر کسی برای خودش محترمه
کاری هم به رسم رسوم ندارم و فعلا خودم هم دارم طبق همین رسم و رسوم عمل میکنم چون چاره ای ندارم
عید نوروز هم اصلا ربطی به قضیه آداب و معاشرت نداره مگه کسی حرفی از عید نوروز زدش عید نوروز که رسم باستانی هستش که هر کشوری برای خودش یه سری روزهای خاص داره
با اسامی ایرانی هم کسی مشکلی نداره ولی فعلا همین ثبت احوال خیلی از اسامی ایرانی رو اگر بری براحتی برات عوض میکنن ولی اسامی عرب رو نه برو یقه اونارم بگیر :31:
اصلا اسم رو نمیشه عوض کرد.

نمیشه
یکی دو بار نیست که

Nocturne
11-07-2012, 09:41
مساله فقط کینه و کدورت نیست که راهش بخشش باشه
یک موضوع جدی وجود داره که باید یک جایی بالاخره حل و فصل شه

Mr_100_dolari
11-07-2012, 12:07
اصلا اسم رو نمیشه عوض کرد.

نمیشه

ایران صدا: به گفته مدیرکل ثبت احوال استان تهران، نام‌های نامناسب، ناموزون یا مستهجن در صورت تقاضای صاحب نام، بدون حکم قضایی قابل تغییر است.
احمد قشمی افزود: نام‌های مناسب نظیر اسامی ائمه یا نام‌های ایرانی تنها در صورتی قابل تغییر است که متقاضی از طریق دادگاه حکم قضایی برای این منظور دریافت کند. به گفته وی، در برخی موارد افراد به نامی به جز نام ثبت شده در شناسنامه شهرت دارند و یا به دلیل مسائل روحی و روانی، دادگاه تشخیص می‌دهد که یک نام می‌تواند تغییر کند.
قشمی تصریح کرد: روزانه موارد متعددی از تقاضای تغییر نام یا نام خانوادگی به دفاتر ثبت احوال اعلام می‌شود و برابر قانون با این تقاضاها برخورد می‌شود.
مدیرکل ثبت احوال استان تهران درباره نحوه تغییر نام خانوادگی نیز به ایسنا گفت: برابر قانون اگر نام خانوادگی افراد دارای پسوند مکان یا مشاغل باشد، امکان حذف دنباله نام خانوادگی وجود دارد.
قشمی خاطرنشان کرد: هر ایرانی یک بار در طول حیات خود می‌تواند نسبت به تغییر نام خانوادگی بدون حکم قضایی اقدام کند

Mohammad Yek110
12-07-2012, 12:07

موافقم
با کسی که ماهی یه بار میبینی که هی نباید بوس کنین همدیگه رو:دی

سهراب خان
12-07-2012, 17:30
بچه ها موقع سلام وقتی واستون پا میشن تا ننشستن شما هم نشینید.تعارف بفرمایید بزنید و آخر بشینید

afceaglee2013
12-07-2012, 17:37

سوال به جاییه اگه راهی پیدا کردی به ما هم بگو :13:

شاید طرف نمیخواد رابطه قطع بشه و در صورتی که نخواد سو استفاده کنه از نظر من کارش ارزشمنده حتی اگه شما مایل به ادامه ارتباط با اون شخص نباشید
بعضیا یه مقدار ماشالا روشون زیاده دعوا و حرف نزدن رو به حساب نمیارن.
یه عزیز هست که هر از چند گاهی میاد و سیستم ما رو قبضه میکنه .. اون روز زنگ زده میگه فلانی خونه ای بیام؟ منم کاملا با لحن جدی میگم نه. دوباره میگه شوخی نکن خونه ای بیام میگم نه دیگه خونه نیستم مگه من با تو شوخی دارم .... (دیگه این یعنی چی :18:) .. چند دقیقه بعد دوباره زنگ میزنه میگه میامااا ..:39: عالمیه واس خودش :24: 5-6 باره وقتی میاد بدون اینکه از کوره در برم یواش یواش یه حرفایی بارش میکنم نقطه ضعفاشو میکنم تو چشمش :31: واقعیتش دور از ادبه ولی راه دیگه ای به ذهنم نمیرسه .. به نتیجه هایی هم میشه گفت رسیدم
بی توجهی و حرف های نیش دار با اینکه موثرتر از دعوا کردنه ولی مخربتر از اونه من که نمیتونم غلظتش رو درست تنظیم کنم از طرفی آدم نمیخواد کسی رو ناراحت کنه از طرفی هم راهی به جز این برا آدم نمیذارن :28:

caca_caca888
16-07-2012, 19:30
صبح که میرید جایی طبق عادت نگید خسته نباشید!
بگین صبحتون به خیر

hamid_diablo
18-07-2012, 12:36
وقتی کسی بهتون سلام میده با حرکت سر جوابشو ندید.خیلی زشته و طرف مقابل فکر میکنه براش ارزشی قائل نیستید

mosi_alfa
18-07-2012, 20:54
منم دوست ندارم این مسئله رو.... ولی چیکار کنیم که رسم ایران اینجوریه!!

نیازی نیست!! بعضی ها در میارن... بعضی ها نه!!!
تعداد بوس کردن هم معمولا همون دوتا انجام بدن دوستان.... و صد البته بهتره کم کم این حرکت حذف بشه... من از بغل کردن متنفرم!!

سلام چرا متنفری دوست عزیز
فلسفه بغل کردن ایجاد صمیمیت و ابراز محبت دلهاست، با بغل کردن که قلب مادی دو طرف در نزدیک ترین حالت به هم قرار میگیره،تا حالا به این فکر کرده بودید؟

caca_caca888
20-07-2012, 11:11
سلام چرا متنفری دوست عزیز
فلسفه بغل کردن ایجاد صمیمیت و ابراز محبت دلهاست، با بغل کردن که قلب مادی دو طرف در نزدیک ترین حالت به هم قرار میگیره،تا حالا به این فکر کرده بودید؟
نه ، اگه از پشت بغل کنیم در نزدیک ترین حالت قرار میگیره : دی

afceaglee2013
20-07-2012, 12:04
این پسره دوباره داره میاد :47::18::41:
میگم از پنجره بندازم بیرون چطوره؟ دور از ادب که نیست؟؟؟؟؟

Nocturne
20-07-2012, 12:28
این پسره دوباره داره میاد :47::18::41:
میگم از پنجره بندازم بیرون چطوره؟ دور از ادب که نیست؟؟؟؟؟
کامپیوتر مال شماست و شما حق دارید اجازه بدید یا نه. بنظر من باید بهش بگید که از رفتارش خوشتون نمیاد. اینکه چه جوری بگید بستگی به این داره که چه جور رابطه ای با اون شخص دارید (دوستی ، جدی و...)

Shadow-Man
20-07-2012, 18:03
نه ، اگه از پشت بغل کنیم در نزدیک ترین حالت قرار میگیره : دی

حتما شوخی می فرمائید.

به هر حال هر کسی مختار هست که فرهنگ کشور خودش رو ملاک قرار بده یا اگه فرهنگ یه کشور دیگه رو بهتر دید از اون تبعیت کنه.

حالا خوبه ادعای فرهنگ بسیار غنی داریم

775e
23-07-2012, 01:40

احتمالا فایل خرابه دوباره اپ کنید لطفا

775e
23-07-2012, 01:49
دقیقا رمز وایرلس رو عوض کن.میدونی بعضی ادم ها ...مرد رند هستند.یه لطفی که بهشون میکنی خودشون رو میزنند به اون راه و دوست دارند همینجوری تا اخر عمر بهشون لطف بشه.مخصوصا توی مواردی که یه جوری پای پول وسط باشه.یه بنده خدایی یه مثلی در این زمینه به من گفت که چون متنش بده مضمونش رو میگم اینه که اگر جواب ادم پر رو و رند رو ندی فکر میکنه هیچی حالیت نیست.

به نظر من فعلا همینجوری ادامه بدید.اصلا فعلا سمت رابطه دوستانه با دختر خانم ها نروید.چون این روزها مد شده تا 2 نفر رابطه دوستانه پیدا میکنند سریع تبدیل به رابطه عاشقانه میشه و کلی داستان درست میشه.این تاپیک تجربیات رو بخوانید.چندین نفر از همین رابطه ها ضرر کردند.حدودا تا 4-5 سال دیگه این مشکل شما خود به خود حل میشه.نگران نباشید

من یه راهی برای این مشکلات پیدا کردم ولی 100 در صد عمل نمیکنه.بستگی به پدر داره که چقدر انعطاف پذیر باشه.
مثلا پدر شما از اقای x خوشش میاد.یا از بچه ی اون اقا.(دیدید بعضی پدر ها هی میگن فلانی رو نگاه کن یاد بگیر.)
از طرفی اون اقا یا فرزندشون یه سیستم توپ به ماشینشون بستند
در این موقع هست که وقتی پدر شروع میکنه تعریف از انها وسطش باید بگیم اره ماشینشون رو دیدی .یه سیستم داره بیا و ببین.دوباره تا تعریف میکنه همین رو بگین.+ اینکه وقتی سوار ماشین میشید اون اهنگ مورد علاقه پدرتون رو بذارید و صداش رو بلند کنید(طبیعتا اگر سیستم خوبی ماشین نداشته باشه خر خر میکنه) بعد هی قر بزنید که اهنگ به این قشنگی ببین چه کیفیتش رو خراب کرده این ضبط.

من اینجوری پدرم رو نتونستم راضی کنم.ولی همسرم رو راضی کردم
سلام پدرتون خیلی زرنگ تر از شماست اینو همیشه بدون ؟

Saeed System
23-07-2012, 02:18
سلام پدرتون خیلی زرنگ تر از شماست اینو همیشه بدون ؟

راست میگی...به نظر منم پدرامون همیشه از ما جلوتزن...پدری که ما از وجودشیم . مارو به وجود آورده ..یه جوری همیشه دست ما رو می خونه...ولی یه جورایی میشه سر پد رمادر رو کلاه گذاشت....مثلا یه چیزی احتیاج داری که بخرن...باید بهشون محبت کنی..محبت سرشون رو کلاه میزاره....

مثلا می خوای مادرت بهت 10 تومن پول بده...من خودم اینکارو میکنم...یه ظرف می شورم..بعدش جاروبرقی میزنم خونرو بعدش سرامیکارو با دستمال تمیز میکنم زیر مبلارو هم قشنگ جارو میزنم...توالت رو با وایتکس می شورم .....آخرش میگم مامان پول میدی با بچه ها می خوایم شب بریم بیرون

درمیاره 10 تومن میده...ولی وقتی کار نکنم میگه نه نمیدم.....

سر پدرمم اینجوری سیره میمالم...کثلا صبح پامیشه داره صبحونه میخوره منم میرم ظرفهارو می شورم جلوبابام که قشنگ ببینه...مخصوصا وقتی شب قبلش مهمون داشتیم و ظرفها زیاده ...بابام همینجوری 1 ساعت جلو تلوزیون داره تلوزوین میبینه من هم تو آشپزخونه دارم ظرف می شورم...

ااین هی هر 5 مین 1 بار بیه نگاهی به من میکنه تو دلش میگه به چه پسری....خلاصه وقتی ظرفها تموم میشه میرم پیشش میگم بابا یه خرجی داری بدی 5 تومن ...هنوز نگفتم میگه آره ..برو از جیبم بردار..

وگرنه جوری دیگه ای نمیشه سر پدر مادر رو کلاه گذاشت..

MR.CART
23-07-2012, 02:32
بچه ها چطوری میتونم به طرف بفهمونم که غیبت منو پیش کس دیگه ای نکن؟

solo8
23-07-2012, 03:45
از غیبت کردن یکی دیگه انتقاد کن جلوش و بگو واقعا نامردیه این کار.اگر مرده بیاد جلوش بگه.اگه یارو انسان باشه دیگه سعی میکنه نکنه!

ملا نصرالدین
23-07-2012, 10:18

ببین اصولا ادما یا اصلا غیبت نمیکنند یا یه سره غیبت میکنند یا گاهی غیبت میکنند.اینی که شما میگی نوع دوم هست.کلا شما باید رابطه ات رو باهاش خیلی کم کنی.یا وقتی باهاشی اتو ندی دستش.مثلا از مشکلاتت و... چیزی بهش نگی.اینجوری دست از سرت بر میداره و میره سراغ غیبت کردن از کسی دیگه.
یه سوال از اون کسی که غیبت شما رو پیشش میکنه میاد غیبت اون رو هم به شما بکنه؟اگر اره پس باید بهش بگی که هیچ تمایلی نسبت به شنیدن حرفاش نداری.
یه راه دیگه هم ضایع کردنشه.مثلا بزنی تو روش و بگی شنیدم غیبت منو کردی.شنیدم فلان چیز رو پشت سرم گقتی.این هم موثر هست

Mr_100_dolari
23-07-2012, 11:25

اگه با هاش خودمونی هستی خیلی راحت بگو شنیدم غیبت من رو پیش فلانی کردی و اگرم خودمونی نیستی با شوخی و خنده بهش بگو که ناراحت نشه و بعدش خیلی جدی بهش بگو که از این کارت ناراحت شدم و بگو اگر هر حرفی هستش بیا جلو خودم بگو جا اینکه بری پشت سرم غیبت کنی اگه کلا آدم باشه که متوجه میشه و مشکلتون رو حل میکنید اگرم کلا کارش غیبت کردن باشه و شما بعد از اینکه بهش گفتید از این کارش ناراحت هستین و اون بازم به کارش ادامه داد و شما رو ناراحت کردش بهتره که رابطتون رو باهاش کم کنید یا دست از کارش بر میداره که دوباره میتونید باهاش صمیمی تر شید یا به کارش ادامه میده که در اون صورت کلا رابطتون رو باهاش قطع میکنید (وقتی می بینید رفتار کسی ناراحتتون می کنه و بعد از اینکه باهاش در میون گذاشتید بازم به کار خودش ادامه میده چه اصراری هستش برای ادامه این رابطه ؟)

775e
23-07-2012, 13:08
راست میگی...به نظر منم پدرامون همیشه از ما جلوتزن...پدری که ما از وجودشیم . مارو به وجود آورده ..یه جوری همیشه دست ما رو می خونه...ولی یه جورایی میشه سر پد رمادر رو کلاه گذاشت....مثلا یه چیزی احتیاج داری که بخرن...باید بهشون محبت کنی..محبت سرشون رو کلاه میزاره....

مثلا می خوای مادرت بهت 10 تومن پول بده...من خودم اینکارو میکنم...یه ظرف می شورم..بعدش جاروبرقی میزنم خونرو بعدش سرامیکارو با دستمال تمیز میکنم زیر مبلارو هم قشنگ جارو میزنم...توالت رو با وایتکس می شورم .....آخرش میگم مامان پول میدی با بچه ها می خوایم شب بریم بیرون

سر پدرمم اینجوری سیره میمالم...کثلا صبح پامیشه داره صبحونه میخوره منم میرم ظرفهارو می شورم جلوبابام که قشنگ ببینه...مخصوصا وقتی شب قبلش مهمون داشتیم و ظرفها زیاده ...بابام همینجوری 1 ساعت جلو تلوزیون داره تلوزوین میبینه من هم تو آشپزخونه دارم ظرف می شورم...

ااین هی هر 5 مین 1 بار بیه نگاهی به من میکنه تو دلش میگه به چه پسری....خلاصه وقتی ظرفها تموم میشه میرم پیشش میگم بابا یه خرجی داری بدی 5 تومن ...هنوز نگفتم میگه آره ..برو از جیبم بردار..

سلام البته که باید این کار ها رو انجام بدیم چون وظیفمونه نمیشه همه ی کار های رو رو دوش پدر ومادرمون انداخت
من همین که پدرو مادرم خوشحال باشن
خیلی خوشحالم و لذت می برم

Saeed System
24-07-2012, 00:19
دوستان یه سوالی دارم...مثلا من میر تو یه جمعی مهمونی میرم ...بعد یهویی همه جمع میشن منو نصیحت م یکنند برو مثلا سر فلان کار...نقل جمع میشم ..می خوستم بدونم چه طوری با این افراد برخورد کنم؟

شما نارحت نمیشید تو جمع دربارتون حرف بزنن؟ بگن مثلا برو سر فلان کار یا درس رو بیخیال شو؟ همه هم با هم بگن متفق القول؟ ناراحت نمی شید؟ چی مگید بهشون؟

anti-military
24-07-2012, 02:14

واقعا جدی تو واسه 5 هزار تومن میری ظرف میشوری و کلی کار میکنی که بتونی 5 هزارتومن بگیری ؟ :18:
اینجور که معلوم روحیه خیلی خوبی داری و زندگی خیلی خوبی داری که واسه یه مقدار پول اینطوری با شور و شوق کار میکنی

منم تو بچگی واسه 500 تا تک تومنی حاضر بودم کل خونه رو تمیز کنم و وقتی پولو میگرفتم انگار بهترین ماشین دنیارو بهم دادن

اما الان با اینکه از نظر مالی تقریبا وضعیتم خوبه اما دل و دماغ خرج کردنشو ندارم
الان یک هفته است هیچی نخوردم و همش نون و گوجه و کنسرو لوبیا میخورم و دل دماغ اینکه چیزی بخرم ندارم

الان که فکر میکنم می بینم من واقعا همون کسی هستم که یه پفک میخرید و آروم آروم گاز میزد که دیرتر تموم بشه ؟ :31:
واقعا من همونی آدمی هستم که واسه خرید یه چیپس و ماست موسیر 1 کیلومتر پیاده روی میکرد ؟
کجاست اون همه امید و شور و شوق ؟

دنیا عجیبی هست تا وقتی یه چیزی رو نداری فکر میکنی اگه داشتی چقدر خوشبخت بودی ولی وقتی بهش میری می بینی آش دهن سوزی نبوده

Saeed System
24-07-2012, 09:25
واقعا جدی تو واسه 5 هزار تومن میری ظرف میشوری و کلی کار میکنی که بتونی 5 هزارتومن بگیری ؟ :18:
اینجور که معلوم روحیه خیلی خوبی داری و زندگی خیلی خوبی داری که واسه یه مقدار پول اینطوری با شور و شوق کار میکنی

خوب منم اگر مثل شما پولدار بودم اینکارارو نمی کردم یا مشغول کاری بودم و درآمد داشتم اصلا تو خونه نمی بودم که اینکارارو بکنم....وقتی آدم جیبش خالیه..

اتفاقا من به مشاور روانشناس تو شبکه من و تو تو فیس_________بوک پیغام گذاشتم اومد تو تلوزیون جواب هم داد ...بابام اینا کف کردن..

بهش گفتم من پد رمادرم روزی هزا رتومن بهم خرجی میدن خیلی کمه هیچی نمیشه باهاش خرید ...ولی من تو خونه دارم خیلی کمکشون می کنم ظرف می وشرم بعضی وقتها شام می پزشم کوکوسبزی و ... . ولی اینا هزا رتومن هم بزرو میدن...

والله قسم برگشت 2 هفته بعدش تو برنامه من و تو پلاس ..جواب داد
گفت: یه عزیزی واسه من پیغام گذاشته که فلان و.....

بعد خطاب به پدر مادر گفت: ای پد رمادر اگر پول دارید به بچه نوجوانتون بدید ..شما با پول ندادن به این بچه کمپلتی اعتماد به نفسش رو ازش می گیرید و یا اصلا دزدش م یکنید این بچه بعدا بدون اجازه میره سر جیب پدر مادرش ولی این نشون نمیده که این بچه دزده ...ان بلایی که شما سرش آوردید.....

به جان خودم قسم این کلماتش بود پاراگراف بلا...که من usb زدم به رسی----ور و نکرارش رو ظطب کردم ...و ریختم تو هاردم ..اما چند روز پیش که ویندوز عوض کردم هاردم رو دوباره پارتیشن بندی کردم هر چی داشتم پاک شد ورگنه الان صداشو براتون آپ لود م یکردم فقط صداشو..

ملا نصرالدین
24-07-2012, 12:57

منم تو بچگی واسه 500 تا تک تومنی حاضر بودم کل خونه رو تمیز کنم و وقتی پولو میگرفتم انگار بهترین ماشین دنیارو بهم دادن

اما الان با اینکه از نظر مالی تقریبا وضعیتم خوبه اما دل و دماغ خرج کردنشو ندارم
الان یک هفته است هیچی نخوردم و همش نون و گوجه و کنسرو لوبیا میخورم و دل دماغ اینکه چیزی بخرم ندارم

الان که فکر میکنم می بینم من واقعا همون کسی هستم که یه پفک میخرید و آروم آروم گاز میزد که دیرتر تموم بشه ؟ :31:
واقعا من همونی آدمی هستم که واسه خرید یه چیپس و ماست موسیر 1 کیلومتر پیاده روی میکرد ؟
کجاست اون همه امید و شور و شوق ؟

دنیا عجیبی هست تا وقتی یه چیزی رو نداری فکر میکنی اگه داشتی چقدر خوشبخت بودی ولی وقتی بهش میری می بینی آش دهن سوزی نبوده

خوب منم اگر مثل شما پولدار بودم اینکارارو نمی کردم یا مشغول کاری بودم و درآمد داشتم اصلا تو خونه نمی بودم که اینکارارو بکنم....وقتی آدم جیبش خالیه..

اتفاقا من به مشاور روانشناس تو شبکه من و تو تو فیس_________بوک پیغام گذاشتم اومد تو تلوزیون جواب هم داد ...بابام اینا کف کردن..

بهش گفتم من پد رمادرم روزی هزا رتومن بهم خرجی میدن خیلی کمه هیچی نمیشه باهاش خرید ...ولی من تو خونه دارم خیلی کمکشون می کنم ظرف می وشرم بعضی وقتها شام می پزشم کوکوسبزی و ... . ولی اینا هزا رتومن هم بزرو میدن...

والله قسم برگشت 2 هفته بعدش تو برنامه من و تو پلاس ..جواب داد
گفت: یه عزیزی واسه من پیغام گذاشته که فلان و.....

بعد خطاب به پدر مادر گفت: ای پد رمادر اگر پول دارید به بچه نوجوانتون بدید ..شما با پول ندادن به این بچه کمپلتی اعتماد به نفسش رو ازش می گیرید و یا اصلا دزدش م یکنید این بچه بعدا بدون اجازه میره سر جیب پدر مادرش ولی این نشون نمیده که این بچه دزده ...ان بلایی که شما سرش آوردید.....

به جان خودم قسم این کلماتش بود پاراگراف بلا...که من usb زدم به رسی----ور و نکرارش رو ظطب کردم ...و ریختم تو هاردم ..اما چند روز پیش که ویندوز عوض کردم هاردم رو دوباره پارتیشن بندی کردم هر چی داشتم پاک شد ورگنه الان صداشو براتون آپ لود م یکردم فقط صداشو..

پدر من هم اینطوری بود.و چون من دختر بودم با کار خانه کردن بهم پول نمیداد.برای برادرانم هم همین طور بود.کلا بعضی پدر و مادر ها اینجورین.هیچ کاریشون نمیشه کرد.باز 100 رحمت به پدر شما که حداقل با کار خانه بهتون پول میده
ولی از طرفی جنبه ی مثبت قضیه اینه که برادرهای من الان روی پای خودشون ایستاده اند.و خدا رو شکر هر کدام مدیری شده اند و واقعا درامدهایشان خوب هست.اینها همان ادم هایی بودند که اول ازدواجشان 1 کیلو 1 کیلو برنج میخریدند برای خانه ولی به کسی نمیگفتند به ما پول بده
از طرفی یکی از دوستان ما که همیشه کلی پول تو دست و بالش بوده.و پدرش نمیذاشته بره سره کار.الان که کاسب بازار شده میگه کاش پدرم به من پول نمیداد من به جای درس خواندن میرفتم یه جا شاگردی الان کلی تجربه داشتم
من نمیگم کار پدرم درست بوده.ولی کسی که 50 سال اخلاقش ثابت بوده روانشناس که هیچ .خدا هم بیاد بگه کارت غلط هست قبول نمیکنه
فقط به انهایی که پدرشان بهشان سخت پول میده یا نمیده میگم حالا که تابستان هست برید سر کار.اگه ادم غرورش رو یه ذره بذاره پایین کار پیدا میشه.

Mohammad Yek110
24-07-2012, 13:02
من نمیگم کار پدرم درست بوده.ولی کسی که 50 سال اخلاقش ثابت بوده روانشناس که هیچ .خدا هم بیاد بگه کارت غلط هست قبول نمیکنه

کاملا باهاتون موافقم
خیلی چیزا رو به هیچ وجه نمیشه تغییر داد

Saeed System
24-07-2012, 13:27
البته من پسرم و فکر نمیکنم زیاد باشن پسرایی که روزری 2 بار ظرف بشور تو خونه ..ظهر برنج درست کنن واسه نهار و شب هم شام بپزن ..صبح نون بخرن...همیشه سفره رو پهن کنن و جمع کنن..صبح نون تازه بخرند ..چایی بریزن راه به راه واسه باباشون ...هنوز بابا نگفته مثل جت بپرن و کارو انجام بدن..

حالا کاری ندارم به اینکه دوستشون دارم و میکنم.اون که جا یخود..ولی از لحاظ مال یچون وابستم ..مجبورم. اگر نکنم یهوی دیدی گفت برو بیرون از خونه...خب کجا برم بریم تو خیابون بخابم شب؟ از گشنگی می میرم...

بیشتر بخاطر استیبل نگه داشتن موقعیتم مجبورم کمک کنم و ه رکار یکه بشه بکنم وگرنه برام بد میشه...و دوست ندارم دچا رتشنج بشه خانواده..بیشتر فکر م تو استیبل نگه داشتن خانوادست..

من منظورم از لحاظ مال یوابستم این نیستکه پدرم بهم پول میده. و واسه این کا رمیکنم..نه اینه که....همین جای خواب. و غذا و اینترنت و کامپیوتری که دارم رو ازم نگیره....پول نمی خوام.

Mr_100_dolari
24-07-2012, 19:18
البته من پسرم و فکر نمیکنم زیاد باشن پسرایی که روزری 2 بار ظرف بشور تو خونه ..ظهر برنج درست کنن واسه نهار و شب هم شام بپزن ..صبح نون بخرن...همیشه سفره رو پهن کنن و جمع کنن..صبح نون تازه بخرند ..چایی بریزن راه به راه واسه باباشون ...هنوز بابا نگفته مثل جت بپرن و کارو انجام بدن..

حالا کاری ندارم به اینکه دوستشون دارم و میکنم.اون که جا یخود..ولی از لحاظ مال یچون وابستم ..مجبورم. اگر نکنم یهوی دیدی گفت برو بیرون از خونه...خب کجا برم بریم تو خیابون بخابم شب؟ از گشنگی می میرم...

بیشتر بخاطر استیبل نگه داشتن موقعیتم مجبورم کمک کنم و ه رکار یکه بشه بکنم وگرنه برام بد میشه...و دوست ندارم دچا رتشنج بشه خانواده..بیشتر فکر م تو استیبل نگه داشتن خانوادست..

من منظورم از لحاظ مال یوابستم این نیستکه پدرم بهم پول میده. و واسه این کا رمیکنم..نه اینه که....همین جای خواب. و غذا و اینترنت و کامپیوتری که دارم رو ازم نگیره....پول نمی خوام.

خداییش خیلی مردی که این همه تو خونه کار میکنی من که هر وقت بخوام مرام بزارم شاید یه سفره ای جمع کنم وگرنه حوصله تمیز کردن اتاق خودم هم ندارم چه برسه به اینکه بخوام ظرف بشورم
مادرم بعضی وقتا می بینه اتاقم خیلی به هم ریختست البته همیشه بهش میگم بیخلش خودم تمیز میکنم اما بعضی وقتا مرام میزاره اکی میکنه منم یادمه قبلا ها بعضی وقتا ظرف میشوستم تا بلا خره این ماشین ظرف شویی اومد و کلی به همه حال داد اما دوست من حالا شما که میگی مجبوری که این کارا رو میکنی اما اگه واقعا از روی عشق علاقه باشه باید به خودت افتخار کنی اینا کارایی نیستش که بخوای فکر کنی انجام دادنشون باعث بشه که کوچیک شی من همیشه به مادرم میگم میدونم که هیچ کدوم از این کارایی که انجام میدی وظیفه تو نیستش و فقط این کارا رو از رو عشق علاقه به ما انجام میدی برا هیمن سعی میکنم همیشه ازش تشکر کنم یا بعضی وقتا که خسته میشه میگم اصلا غذا درست نکن چون وظیفه ای نداری که این کارو کنی یادمون باشه که پدر و مادر تا یه سنی در قبال بچه هاشون مسولا از اون سن به بعد اگر کاری هم برامون میکنن به نظرم همش از رو عشق و دوست داشتن هستش و به نظرم این سن برای یه پسر میتونه 20 -21 سالگی باشه (نظر شخصی خودم هستش)
من نمیدونم شما چند سالته و تو کدوم شهری ولی اگرم میخوای از نظر مالی وابستگیت کم بشه بهتر بری سر کار من شما رو نمیدونم اما خیلی از دوستام رو میبینم با اینکه سنشو رفته بالا هنوزم تن به هر کاری نمیدن و هر کاری مناسب خودشون نمیدونن (کلاس میزارن) اون وقت به خاطر هزار تومن دستشون جلو پدر و مادر درازه تازه اگر بهشون چیزی هم بگن بهشون بر میخوره که آی مارو درک نمیکنند و از این حرفا
فکر الان رو نکن چند سال دیگه که سنت بره بالا تر اگه از نظر مالی کمی مستقل نشده باشی برا پدر مادر خیلی سخت تره همون پولی که الان بهت میدن رو اون موقعه هم بهت بدن پس اگر از الان بری سر کار و بتونی پولاتو جمع کنی شاید تا چند سال دیگه بتونی کمی مستقل تر بشی که دیگه مجبورم نباشی که کاری رو یا حرفی رو به اجبار انجام بدی یا تحمل کنی
موفق باشی دوست عزیز

solo8
24-07-2012, 19:21

داداش اتفاقا کار خیلی خوبی میکنی که دل اونارو بدست میاری...هیچی ارزش این محبت هارو نداره...من تجربشو داشتم...حاضرم یه میلیون و خوردی پول نمیگرفتم ولی روابطم در حد شما خالص بود....

کلا من با اینکه تازه 18 سالمه دارم مفیهمم که پول هیچی نیس.این محبت ایناس که آدمو شاد میکنه نه پول....

قدر خونوادتو بدون و از این که بهشون محبت میکنی احساس نکن کار شاقی میکنی...وظیفته همه اینا...

anti-military
25-07-2012, 06:16
کلا من با اینکه تازه 18 سالمه دارم مفیهمم که پول هیچی نیس.این محبت ایناس که آدمو شاد میکنه نه پول....
.

پول مثل اسکیژنه که از بودنش لذت نمی بری اما اگه نباشه زجر کش میشی

یا مثل سلامتی میمونه که اگه باشه ازش لذتی نمی بری اما اگه سلامتی نباشه عذاب میکشی

solo8
26-07-2012, 01:52

یا مثل سلامتی میمونه که اگه باشه ازش لذتی نمی بری اما اگه سلامتی نباشه عذاب میکشی
نه داداش.اینطوریام نیس...

پول رو میشه بدست آورد.ولی دل شکسته رو نمیشه جوش داد...محبتو نمیشه خرید...با پول نمیشه واقعا شاد بود...

caca_caca888
26-07-2012, 13:30
دوستان یه سوالی دارم...مثلا من میر تو یه جمعی مهمونی میرم ...بعد یهویی همه جمع میشن منو نصیحت م یکنند برو مثلا سر فلان کار...نقل جمع میشم ..می خوستم بدونم چه طوری با این افراد برخورد کنم؟

شما نارحت نمیشید تو جمع دربارتون حرف بزنن؟ بگن مثلا برو سر فلان کار یا درس رو بیخیال شو؟ همه هم با هم بگن متفق القول؟ ناراحت نمی شید؟ چی مگید بهشون؟
منم یه همچن مشکلی دارم
اصلا بهشون محل نمیذارم این موقه هایا
اما نمیدونم چرا نمیفهمن :|
یه زمان تصمیم داشتم یه همچن اتفاقی افتاد جلوی همه همچن بزنم تو ذوقشون... اما این کارو نکردم
آخه میدونی اگه مخاطبشون من باشم خوبه ها ... آدم میگه حالا اینا میخوان کمک کنن
اما کصافطا مخاطبشون هرکی که اونجا هست ، هست . غیر من
وگرنه چرا یه موقه که باهاشون تنها میشم این حرفارو نمیزنن؟
باید از خانوادت بخوای که وقتی یه همچن بحثی شد کمکت کنن... اصلا بحث رو ادامه ندن... یا اینکه سریعا این موقع ازت تعریف کننو اینا

راستی این که رابطت با پدر مادرت اینطوریه خیلی خوبه ... من اینطوری نیستم...

caca_caca888
26-07-2012, 13:34

چه بهتره که وقتی پول نیستش بقیه چیزارو فدای پول نکنیم
بهترین چیزا رایگانند:12:
واقن همینطوره... به نظر من خود پول داشتن یا نداشتن نباید انقدر تو زندگیمون اثر بذاره

Amin-Nasim
07-08-2012, 16:53
سلام
وقتی میخوای از کسی خداحافظی کنی و بری به جای جمله ی « با من کاری نداری ؟» چه جمله دیگه ای میشه به کار برد ؟
و اگه طرف مقابل این سوال رو از من پرسید چه جوابی میتونم بهش بدم ؟

m.beh
07-08-2012, 20:19
سلام
وقتی میخوای از کسی خداحافظی کنی و بری به جای جمله ی « با من کاری نداری ؟» چه جمله دیگه ای میشه به کار برد ؟

بستگی داره با طرف چقدر راحتید:
دیگه وقتتونو نمی گیرم
منئفلان کارو دارم، یا با یکی قرار دارم ، یا هر کار دیگه ای بعدشم بگو باید فلان موقع اونجا باشم و دیگه باید برم
مزاحمتون نشم
خوشحال شدم دیدمتون دیگه زحمتو کم کنم

جوابم خوب می شه
نه کاری ندارم:31:
خداحافظ
یه امید دیدار
شما کاری ندارید
نه دیگه مزاحمتون نمی شم
اختبار دارید

3Dmajid
07-08-2012, 21:08
دوستان در جواب چشمت روشن چی باید بگیم ؟ :31:

بعد یه سوال دیگه ... وقتی با یکی داری حرف میزنی و یه دفعه بهت میگه خب دیگه مزاحمت نمیشم ... دقیقا همون معنی برو گمشو رو میده دیگه ؟ :31:

ملا نصرالدین
08-08-2012, 00:12
سلام

دقیقا همان طور که m.beh گفت بستگی داره چقدر با طرف راحت باشید

رسمی هاش این هاست: امری نیست؟ و دیگه باید رفع زحمت کنم.
درجوابش هم طرف میگه ارزی نیست. و خواهش میکنم چه زحمتی.اختیار دارید.

دوستان در جواب چشمت روشن چی باید بگیم ؟ :31:

بعد یه سوال دیگه ... وقتی با یکی داری حرف میزنی و یه دفعه بهت میگه خب دیگه مزاحمت نمیشم ... دقیقا همون معنی برو گمشو رو میده دیگه ؟ :31:

بستگی داره مثلا اگر پای تلفن باشه و اون طرف زنگ زده به شما نه اینجا یعنی من مزاحمم .ببخش که وقتت رو گرفتم
ولی اگر شما زنگ زده باشید مودبانه اش اینه که کار دارم بسه دیگه.یا همون برو گم شو

Amin-Nasim
08-08-2012, 02:40
سلام مجدد
با تشکر از دو دوست عزیز
اگه امکانش هست این مواردی که گفتین توی دو گروه دوستانه و رسمی دسته بندی کنید
یعنی کدوم رسمیه کدوم دوستانس ؟
کدوم یکی در جواب کدوم یکی باشه بهتره ؟

Shadow-Man
08-08-2012, 03:00
بستگی داره مثلا اگر پای تلفن باشه و اون طرف زنگ زده به شما نه اینجا یعنی من مزاحمم .ببخش که وقتت رو گرفتم
ولی اگر شما زنگ زده باشید مودبانه اش اینه که کار دارم بسه دیگه.یا همون برو گم شو
من موافق نیستم پشت تلفون شدیدا بستگی به شرایط داره. یه موقع حرفا تموم شده دیگه باید خداحافظی کرد دیگه...

Abbas.V
10-08-2012, 01:49
چندتا جمله جدید وقتی مشتری میاد تو مغازه میخواستم .
به جز اینا :
سلام.خوش اومدین
سلام . در خدمتم

یه چیزی باشه هم صمیمی باشه هم با کلاس . مثلا همین سلام خوش اومدین هم صمیمی هست هم احترامو حفظ میکنه .

ممنون .

پی نوشت : مغازه عروسک فروشی هست

Nocturne
10-08-2012, 11:45
به جز اینا :
سلام.خوش اومدین
سلام . در خدمتم

یه چیزی باشه هم صمیمی باشه هم با کلاس . مثلا همین سلام خوش اومدین هم صمیمی هست هم احترامو حفظ میکنه .

ممنون .

فقط 7 درصد پیام با کلمات منتقل میشه. باقیش سهم زبان بدن و تن صداست. در نتیجه همون سلام خوش آمدید رو چندتا فروشنده مختلف بگن با هم یکسان نیست
میتونید با دوستانتون تمرین کنید اونها نقش خریدار رو بازی کنن و شما به شکلهای مختلف خوش آمد بگید تا نتیجه بگیرید کدام صورت رفتار تاثیر بهتری داره

joobin_3rip
15-08-2012, 11:01
به جز اینا :
سلام.خوش اومدین
سلام . در خدمتم

ممنون .

سلام
به نظر من به جای سلام خوش اومدید میتونید از کلمه هایی مثل سلام روزتون بخیر
سلام آقا یاخانم
برای بچه ها هم از کلمه آقا یا خانم استفاده کنید خوشحال میشن
چون دوست دارن مثل بزرگترها باهاشون رفتار بشه
در خدمتم یکم خوب نیست چون کار خدماتی ندارید
ولی نمی دونم جاش چی باید گفت

hosein_a
15-08-2012, 11:17
به جز اینا :
سلام.خوش اومدین
سلام . در خدمتم

ممنون .

به نظر من لحن گفتن و خوش رویی خیلی مهمه!
همین خوش رویی و صبر فروشنده خیلی رو خرید مشتری تاثیر داره!
اما واسه اینکه به جز سلام و روز بخیر چی بگین چیزی به ذهنم نمیرسه:20:

m.beh
15-08-2012, 11:47
می تونم کمکتون کنم یا چه کمکی می تونم بکنم برا وقتی میاند تو دارند دنبال یه چی می گردند.

joobin_3rip
16-08-2012, 10:27
وقی کسی به ما میگه طاعاتتون قبول باشه
همه میگن قبول حق ( خدا )
منظور از این آرزوی قبول بودن همون قبولی خداوند است
کسی جمله بهتری برای جواب داره؟

brave_ie
16-08-2012, 21:28
آره جواب بهتر: همه با هم

رضا جنگنده
19-08-2012, 15:58
سلام
یه سوال داشتم:
وقتی با تلفن داریم با یکی حرف می زنیم بعد اون شخص می گه مزاحم نشم باید چی جواب داد؟

sasha199098
19-08-2012, 17:19
سلام
یه سوال داشتم:
وقتی با تلفن داریم با یکی حرف می زنیم بعد اون شخص می گه مزاحم نشم باید چی جواب داد؟

باید بگیم خواهش میکنم مراحمید خوشحالمون کردید
بیشتر از این وقتتون رو نگیرم
(توپ می افته توی زمین خودش):31:

Atghia
21-08-2012, 00:02
پای تلفن با کسی که تاحالا چندبار بیشتر تلفنی باهاش حرف نزده باشیم و سمتی مثل رئیس ،استاد،...اینجور چیزا باشه ، برای شروع چطور باید سلام علیک کرد؟
سلام حالتون چطوره خوب هستید خیلی ضایست،نه؟ خب چی چی میشه گفت؟!

pooria-ir
21-08-2012, 00:11
پای تلفن با کسی که تاحالا چندبار بیشتر تلفنی باهاش حرف نزده باشیم و سمتی مثل رئیس ،استاد،...اینجور چیزا باشه ، برای شروع چطور باید سلام علیک کرد؟
سلام حالتون چطوره خوب هستید خیلی ضایست،نه؟ خب چی چی میشه گفت؟!

سلام.روزتون بخیر.خسته نباشید
اگه صمیمی ترین.سلام.احوال شما؟ خانواده محترم خوبن؟

Sent from my WT19i using Tapatalk 2

m3hrd4d
21-08-2012, 15:41
من که آداب معاشرتم در حد زیر صفر هست پس اگه سوالی می کنم که ساده به نظر میرسه مسخرم نکنید .:31:
من چند رور پیش یکی رو دیدم که ظاهرا قبلا همسایه ما بود و گفت من قبلا همسایه شما بودم من نمی دونستم جوابشو بدم گفتم آره آره !!!:31: طرف هم کلی به هم خندید . حالا باید چطوری جوابش رو میدادم .:20:

Shadow-Man
21-08-2012, 18:28
اول اینکه اون همسایه تون هم اداب معاشرت بلد نبوده وگرنه به شما نمیخندید.

اگه طرف رو یادتون بیاد با رویی گشاده میگید به به اقا فلانیه گل چطوری چی کار میکنی الان کجایی و از این حرفا بعد از چند دقیقه هم میگی مزاحم نباشم. یا بیشتر از این وقتت رو نمیگیریم. یا بفرما خونه در خدمت باشیم.... خلاصه خدا حافظی میکنی
اگه طرف رو یادتون نیاد میگید ببخشید به جا نیاوردم. طرف هم نشونی میده که اگه یادتون اومد مثل حالت قبل اگه نیومد هم که عذر خواهی میکنید خدا حافظی میکنید.

solo8
22-08-2012, 02:42
سلام دوستان...

یه مشکلی دارم...اونم اینه که یه چند وقتیه(امسال) دوستام رو من حساس شدن و هر دفعه منو میکنن سوژه خنده از این بابت که جلو دوست و آشنا و غریبه و خودی اصلا ملاحظه نمیکنن و سریع تا 7 جد ادمو مسخره میکنن...

من فک میکنم این جبهه گیری علیه من به این علت باشه که من از نظر درسی و موقعیت اجتماعی پدرم و وضعیت مالی از اونا بهترم(در مقایسه با اونها میگم نه کلی) طوری که این موضوع کاملا به چشم اونا میاد و خواه نا خواه عنوان میکنن....

یا اینکه من پدربزرگم تا 7-8 سال پیش کله گنده ی شهر بوده و برو بیایی داشته،الانم اینطوریه که کلی آشنا داره همه جا فک میکنم این موضوع باعث شده که اینا رو من حساس بشن و دم به دقیقه جلو همه با پدربزرگم و با اوردن اسمش شوخی کنن...تو جمع خودمونی مشکلی نیس ولی جلو افراد غریبه خیلی برام گرون تموم میشه مخصوصا این که اگه یه مطابقت بدن فامیلیمو میفهمن دارن با پدریزرگم شوخی میکنن....من هم جوابشونو میدم و در قبالشون کم نمیارم...اما بنظرم دیگه این رفتار ها کم کم واسه ما داره بد میشه...تا قبلش محیط مدرسه بود،حالا 4 نفر مارو میشناسن تو شهر فک کن اینا میان یه دفه با خونواده شوخی میکنن...آدم میمونه جوابشونو چی بده!

کلا خیلی شوخی بدی شده بین ما که تا یه چیز میشه بحث خونواده میاد وسط،یعنی تا طرف تو کل کل (کل کل حرفی منظورمه) ممیونه یه تیکه به مامان یا بابا میندازه!

بنظر شما چطور میشه با این طور افراد رفتار کرد تا دیگه این کارا رو نکنن؟!

من دیگه واقعا خجالت میشکم جلو بعضیا!

ممنون...

szh_1367
22-08-2012, 03:35
سلام دوستان...

یه مشکلی دارم...اونم اینه که یه چند وقتیه(امسال) دوستام رو من حساس شدن و هر دفعه منو میکنن سوژه خنده از این بابت که جلو دوست و آشنا و غریبه و خودی اصلا ملاحظه نمیکنن و سریع تا 7 جد ادمو مسخره میکنن...

من فک میکنم این جبهه گیری علیه من به این علت باشه که من از نظر درسی و موقعیت اجتماعی پدرم و وضعیت مالی از اونا بهترم(در مقایسه با اونها میگم نه کلی) طوری که این موضوع کاملا به چشم اونا میاد و خواه نا خواه عنوان میکنن....

یا اینکه من پدربزرگم تا 7-8 سال پیش کله گنده ی شهر بوده و برو بیایی داشته،الانم اینطوریه که کلی آشنا داره همه جا فک میکنم این موضوع باعث شده که اینا رو من حساس بشن و دم به دقیقه جلو همه با پدربزرگم و با اوردن اسمش شوخی کنن...تو جمع خودمونی مشکلی نیس ولی جلو افراد غریبه خیلی برام گرون تموم میشه مخصوصا این که اگه یه مطابقت بدن فامیلیمو میفهمن دارن با پدریزرگم شوخی میکنن....من هم جوابشونو میدم و در قبالشون کم نمیارم...اما بنظرم دیگه این رفتار ها کم کم واسه ما داره بد میشه...تا قبلش محیط مدرسه بود،حالا 4 نفر مارو میشناسن تو شهر فک کن اینا میان یه دفه با خونواده شوخی میکنن...آدم میمونه جوابشونو چی بده!

کلا خیلی شوخی بدی شده بین ما که تا یه چیز میشه بحث خونواده میاد وسط،یعنی تا طرف تو کل کل (کل کل حرفی منظورمه) ممیونه یه تیکه به مامان یا بابا میندازه!

ممنون...
متاسفانه این روزها این شوخی ها بشدت فراگیر شده مخصوصا در بین افرادی که احساس دوستی زیادی با هم میکنند اما از این بی خبر هستند که اطرافیان چه دیدی نسبت به اونها دارند یا راه رو دارند برای افراد دیگه باز میکنند

بنده فردی هستم که با دوستانم بشدت شوخی میکنم اما هیچ وقت به قول گفتنی دری وری نمیگیم چرا

به این دلیل که من از روز اول به دوستانم گفته ام دوست عزیز لطفا ناراحت نشو اما من از این نوع شوخی خوشم نمی اید

لحن صحبت کردن نباید به گونه باشید که فرد رو به لج بازی تحریک کند کاملا جدی ، صمیمانه

اگر دیدی فرد کارش رو ترک نکرد شما سعی کن باهاش کمتر ارتباط برقرار کنید تا جایی که قطع رابطه کنید چون چنین افرادی (از نظر من ) اسمشون دوست نیست

hosein_a
22-08-2012, 08:05
سلام دوستان...

ممنون...

متاسفانه الان حرمتها شکسته شده من دیدم که دارن به پدر مادر هم به شوخی ریچارد بار میکنند اما هیچ واکنشی از طرف فرزندانشون وجود نداره!
به نظرم شما وقتی دوستتون خواست تیکه بندازه بگو فلانی توکه تیکه میندازی ظرفیته شنیدنشم داری(بالحن جدی بگین) یا بگو احترامت دست خودته نذار بهت بی حرمتی کنم!
شاید فایده داشت!!

m3hrd4d
22-08-2012, 12:00
آقای Shadow-Man ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) واقعا ممنونم که راهنمایی کردی. :11:
من یه چیزی بگم من از اول گوشه گیر بودم به همین خاطر از آداب معاشرت هیچی بلد نیستم . حالا میخوام یاد بگیرم پس ممکنه سوالام از نظر شما احمقانه به نظر برسه .:31:
من همش اینترنتم مشکل دار میشه و می خوام زنگ بزنم پشتیبانی و چون آداب معاشرتم صفره بلد نیستم زنگ بزنم میدم بقیه برام زنگ بزنن . :31:
حالا وقتی زنگ میزنم باید چی بگم.:31:

solo8
22-08-2012, 13:20
آقای Shadow-Man ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) واقعا ممنونم که راهنمایی کردی. :11:
من یه چیزی بگم من از اول گوشه گیر بودم به همین خاطر از آداب معاشرت هیچی بلد نیستم . حالا میخوام یاد بگیرم پس ممکنه سوالام از نظر شما احمقانه به نظر برسه .:31:
من همش اینترنتم مشکل دار میشه و می خوام زنگ بزنم پشتیبانی و چون آداب معاشرتم صفره بلد نیستم زنگ بزنم میدم بقیه برام زنگ بزنن . :31:
شما زنگ بزن بگو وقتتون بخیر فلان مشکل پیش اومده میتونید کمکم کنید؟!یا کمک میکنه یا وصل میکنه به بخش مربوطه....که تشکر میکنید...

مشکلتونو میگید اخرش هم اگه حل شد یه تشکر و خداحافظی...همین....

m3hrd4d
22-08-2012, 13:37
من چون تا حالا این کار رو انجام ندادم فکر کنم زنگ بزنم سوتی بدم و عین امتحان جواب میدم باید قبلش یه خورده تمرین کنم .:39:
یه سوال احمقانه جواب چه خبر چی میشه ؟:31:

solo8
22-08-2012, 16:53
من چون تا حالا این کار رو انجام ندادم فکر کنم زنگ بزنم سوتی بدم و عین امتحان جواب میدم باید قبلش یه خورده تمرین کنم .:39:
یه سوال احمقانه جواب چه خبر چی میشه ؟:31:
اقا نترس...سوتی چیه؟! فوقشم بدی مگه طرف میشناستت؟!

اتفاقا سوال خوبیه...چه خبر جواب مشخصی نداره...من که همیشه میگم خبر خاصی نیس یا اینکه میگم سلامتی...البته سلامتی جواب بیخودیه!بگو خبر خاصی نیس...

بقیه هم نظر بدن چون "چه خبر"سوال خیلی مزخرفیه و جوابش سخته!

m3hrd4d
22-08-2012, 17:18
کمک می کنی در حد المپیک . جدی میگم .:20:
فکر کنم اگه بخوام همه سوالامو بپرسم سایت با کمبود هاست مواجه بشه .:39:
یه مورد دیگه که ضایع می کنم وقتی جایی وارد میشم و بقیه که نشستن پا میشن نمی دونم چی بگم و خرابکاری میشه . توی این مواقع چی باید گفت .

solo8
22-08-2012, 23:03
یه مورد دیگه که ضایع می کنم وقتی جایی وارد میشم و بقیه که نشستن پا میشن نمی دونم چی بگم و خرابکاری میشه . توی این مواقع چی باید گفت .
خوشحالم که پستام مفید واقع میشه..

من خودم وقتی این مورد برام بوجود میاد اگه خودمونی باشیم که دستمو میذارم رو شونشون و میگم بشین راحت باش...اگه بزرگترن و خودمونی نیستی،خودم تو این حالت میگم توروخدا پا نشید،بفرمایید،راحت باشید...البته توروخداش رو بردار بهتره:دی

Arrowtic
22-08-2012, 23:15
سلام.من کلا آدم خجالتی هستم.به خصوص جلوی جنس مخالف.حتی جلوی فامیل(کلیا نه فقط دخترا).نمیدونم چه کنم : دی
البته با یکی رفیق بشم دیگه خجالتی نیستم و درست میشه اخلاقم!خیلی درست!ولی خوب خدا میدونه چندبار بابت این خجالتی بودن حرف دلمو نزدم و رفتم!کلا جلوی همه به خصوص دخترا و غریبه تر ها اینطورم!
نه این که بی ادب باشما و هیچی نگم.مثلا یکیو میبینم که میشناسم یا حتی سوار تاکسی میشم خسته نباشید و اینا رو میگم و مشکلی نیست.یا سلام کنم(اگه آشنا باشه).ولی بعدش دیگه لال میشم : دی

Mr_100_dolari
22-08-2012, 23:23

اگر من بودم برات یه جوری حلش میکردم که دیگه هیچ وقت قطعی پیدا نکنه :31:
من اوایل که adsl گرفته بودم تا چند روز قطع بودش هر چی هم داداشم زنگ میزد محترمانه میگفتش این رو درست کنید هی میگفتند باشه اما بازم می پیچوندن بعد یک بار گفتم بده من زنگ بزنم وقتی طرف برداشتش همچین بلند حرف زدم و قاطی کردم واسه طرف البته احترام طرف رو حفظ کردم ولی شرکت رو بردم زیر سوال و بازم داشتش من رو میپیچوندش آخرش گفتم اگر همین الان درستش میکنی که هیچ اگر نه قطعش کن فردا هم پول ما رو برامون پس بفرستش خلاصه طرف به (تته پته افتادش) و گفتش الان برات پی گیری میکنم و بهت زنگ میزنم 2 دقیقه بعدش زنگ زدش گفتش مشکل حل شدش شما وصل شو و بعدش اکی شد.
در کل میخوام این رو بگم که (چون این قضیه مشکل یکی دیگه از دوستان بود که یه جایی کار اداری داشتش و مشکلش حل نمیشدش) چون من خودم توی جای اداری کار کردم بر اساس تجربه میگم متاسفانه بعضی جا ها کلا سیستمشون این جوری که تا باهاشون تند برخورد نشه کار راه نمیندازن
بار ها جلوی چشم خودم همکارم رو میدیدم که کسی که میومد و محترمانه در خواستی رو داشتش خیلی راحت می پیچوندش اما اونی که داد و بیداد میکردش یا میرفتش پیش رئیس کارش سه سوته پیگیری میشد.

Mr_100_dolari
22-08-2012, 23:28

اگر طرف با هات خودمونی نیستش و برای شما قابل احترام هستش بگو بفرمایید بشینین چند بار تکرار کن تا زود تر بشینه و اگر طرف مرد بود در حالی که داری بهش دست میدی و سلام علیک میکنی سریع بعد از سلام کردن اول بگو بفرمایید بشینین حالا طرف چه نشستش یا نه ااحوال پرسیتو ادامه بده ممکنه اون هم تا شما نشینید - نشینه که اینطوری سریع تر احوال پرسی رو تموم کنید که هر دو بشینید

Mr_100_dolari
22-08-2012, 23:34
سلام.من کلا آدم خجالتی هستم.به خصوص جلوی جنس مخالف.حتی جلوی فامیل(کلیا نه فقط دخترا).نمیدونم چه کنم : دی
البته با یکی رفیق بشم دیگه خجالتی نیستم و درست میشه اخلاقم!خیلی درست!ولی خوب خدا میدونه چندبار بابت این خجالتی بودن حرف دلمو نزدم و رفتم!کلا جلوی همه به خصوص دخترا و غریبه تر ها اینطورم!
نه این که بی ادب باشما و هیچی نگم.مثلا یکیو میبینم که میشناسم یا حتی سوار تاکسی میشم خسته نباشید و اینا رو میگم و مشکلی نیست.یا سلام کنم(اگه آشنا باشه).ولی بعدش دیگه لال میشم : دی

خوب شما باید ببینی که اون حرف روکجا میخوای بزنی شاید توی یه جمعی باشه که همه بزرگترند و شما هم در مورد موضوع نظری داری بگی اما اونجا فضایی نیستش که بخوای وارد بحث بشی خوب عیبی نداره چیزی نگی
اما جایی هستش اکثرا همسن خودتند (فرق نداره دختر یا پسر) اونجا اگر درباره موضوع حرفی داری حتما بگو حتی اگر سختت باشه اصلا هم به این فکر نکن که حرفت مورد قبول هستش یا نه و یا حرفت رو مسخره نکنن و ... حتی اگر جمله کوتاهی هم شده بگو به مرور زمان خجالتت کمترمیشه و راحتر میتونی تو جمع صحبت کنی
در ضمن توجه کن این اصلامشکل به حساب نمیادش فقط مثل خیلی چیزای دیگه تمرین میخواد اولش سخته اما شروع کن و نترس از نظر دیگران در مورد خودت و حرفات .

Maziar_69
23-08-2012, 00:11
سلام.
بچه ها منم یه مشکلی دارم.
همیشه موقع صحبت کردن یا بحث کردن کم میارم. یعنی کلمات یا چیزایی که باید به ذهنم برسه نمیرسه.
یا کلا تو جمع زیاد حرف نمیزنم چون در واقع همیشه فکر میکنم که "خب چی باید بگم؟"
چطوری میتونم این تسلط رو برای خودم ایجاد کنم که همیشه هرچی میخوام توی ذهنم بیاد؟

Arrowtic
23-08-2012, 00:15
آخه مشکل اینه که ما زیاد فامیل نداریم اینجا و همه از شهرای دیگه میان یه چند روز و کم پیش میادش چنین مهمونی بگیرن فامیلا و فرصت تمرین نیست!البته گویا جلو بقیه به چشم نمیاد چون تو فامیل همه تعریف میکنن که مثلا امیر با تربیته و اینا ولی از نظر خودم زیادی مودبم جلو بقیه و به جز حرفای رسمی حرف دیگه ای نمیزنم!

2 تا مشکل دیگه هم دارم : دی
الف)خونمونو تازه عوض کردیم.داشتم میرفتم بیرون همسایمونو با خانوادش دیدم که توی آلاچیق بودن و داشتن از فضا لذت میبردن : دی
منو دید سلام کرد(بزرگتره و با این که خیلی نمیشناسمشون آدم خیلی خیلی محترمیه) و منم سلام کردم.حالا موندم که به خانوادشم باید سلام میکردم یا نه؟آخه اگه فقط با خودش حرف میزدم اونا میگفتن ما آدم نیستیم که یه نگاهم نمیکنه؟اگه با تک ک سلام میکردمم ضایع بود!یادم نیست چه کردم!(اگه من اول سلام کرده بودم خوب بود ولی اول سلام کرد و منو کیش کرد به عبارتی : دی)
ب)من دوست زیاد دارم.خیلی زیاد.ولی دوست صمیمی خفن و رفیق فابریک ندارم.با همه صمیمیم و همه هم باهام دوستن ولی متوجه شدم که دور هم پشت سرم حرف میزنن.نه چیزای خیلی بد و آزار دهنده چیزای ساده.مثلا اولاش میگفتن که خیلی زودجوشه و زود عصبانی میشه.(که البته کاملا راست میگفتن ولی یه سال و نیمی میشه که با تلاش فراوان این مشکلمو حل کردم و این بار البته خیلی صبور شدم : دی).این پشت سر هم حرف زدن رو ولی اصلا دوست ندارم و خودم این کارو هیچ وقت نمیکنم.البته جلوی غریبه نمیگنا فقط بین جمع دوستان صمیمی ولی خوب بازم.از طرفیم نمیشه بگم رفقای نامردین توی شرایط سخت(که خیلی زیاد بوده) همیشه کنارم بودن و کمکم کردن!(کلا همه برای هم اینطوریم)
نمیخوام یه ذره هم ناراحت شن ولی.چه کنم؟!

mehrdad x
23-08-2012, 00:16

نه بابا، سوتی که مهم نیست، دفعه اول و دوم هم سوتی دادی فدای سرت، دفعه سوم دیگه مطمئن باش سوتی نمیدی... :20:
البته احتمالا بعد از اون سعی میکنی سوتی طرف مقابل رو بگیری :31: البته اصلا کار قشنگی نیست :46:

m3hrd4d
23-08-2012, 07:40
خوشحالم که پستام مفید واقع میشه..

من خودم وقتی این مورد برام بوجود میاد اگه خودمونی باشیم که دستمو میذارم رو شونشون و میگم بشین راحت باش...اگه بزرگترن و خودمونی نیستی،خودم تو این حالت میگم توروخدا پا نشید،بفرمایید،راحت باشید...البته توروخداش رو بردار بهتره:دی
:11:ممنون.

اگر من بودم برات یه جوری حلش میکردم که دیگه هیچ وقت قطعی پیدا نکنه :31:
من اوایل که adsl گرفته بودم تا چند روز قطع بودش هر چی هم داداشم زنگ میزد محترمانه میگفتش این رو درست کنید هی میگفتند باشه اما بازم می پیچوندن بعد یک بار گفتم بده من زنگ بزنم وقتی طرف برداشتش همچین بلند حرف زدم و قاطی کردم واسه طرف البته احترام طرف رو حفظ کردم ولی شرکت رو بردم زیر سوال و بازم داشتش من رو میپیچوندش آخرش گفتم اگر همین الان درستش میکنی که هیچ اگر نه قطعش کن فردا هم پول ما رو برامون پس بفرستش خلاصه طرف به (تته پته افتادش) و گفتش الان برات پی گیری میکنم و بهت زنگ میزنم 2 دقیقه بعدش زنگ زدش گفتش مشکل حل شدش شما وصل شو و بعدش اکی شد.
در کل میخوام این رو بگم که (چون این قضیه مشکل یکی دیگه از دوستان بود که یه جایی کار اداری داشتش و مشکلش حل نمیشدش) چون من خودم توی جای اداری کار کردم بر اساس تجربه میگم متاسفانه بعضی جا ها کلا سیستمشون این جوری که تا باهاشون تند برخورد نشه کار راه نمیندازن
بار ها جلوی چشم خودم همکارم رو میدیدم که کسی که میومد و محترمانه در خواستی رو داشتش خیلی راحت می پیچوندش اما اونی که داد و بیداد میکردش یا میرفتش پیش رئیس کارش سه سوته پیگیری میشد.
من خودم دوست دارم همه چیز رو یاد بگیرم و میزنم تنظیماتش اینترنت رو خراب می کنم .من از مبین نت اینترنت میگیرم یه بار خودم تنظیماتش رو خراب کردم و مقصر خودم بودم با ابن حال حدود 40 دقیقه با برادرم حرف زد و مشکل رو درست کرد . تبلیغ نشه مبین نت پشتیبانیش بیسته .:20:

اگر طرف با هات خودمونی نیستش و برای شما قابل احترام هستش بگو بفرمایید بشینین چند بار تکرار کن تا زود تر بشینه و اگر طرف مرد بود در حالی که داری بهش دست میدی و سلام علیک میکنی سریع بعد از سلام کردن اول بگو بفرمایید بشینین حالا طرف چه نشستش یا نه ااحوال پرسیتو ادامه بده ممکنه اون هم تا شما نشینید - نشینه که اینطوری سریع تر احوال پرسی رو تموم کنید که هر دو بشینید
:11: ممنون .

نه بابا، سوتی که مهم نیست، دفعه اول و دوم هم سوتی دادی فدای سرت، دفعه سوم دیگه مطمئن باش سوتی نمیدی... :20:
البته احتمالا بعد از اون سعی میکنی سوتی طرف مقابل رو بگیری :31: البته اصلا کار قشنگی نیست :46:
حالا ما کار خودمون راه بیفته اصلا بقیش دیگه مهم نیست و فکر نکنم به اون درجه از تسلط برسم .:31:

Mr_100_dolari
23-08-2012, 13:10
آخه مشکل اینه که ما زیاد فامیل نداریم اینجا و همه از شهرای دیگه میان یه چند روز و کم پیش میادش چنین مهمونی بگیرن فامیلا و فرصت تمرین نیست!البته گویا جلو بقیه به چشم نمیاد چون تو فامیل همه تعریف میکنن که مثلا امیر با تربیته و اینا ولی از نظر خودم زیادی مودبم جلو بقیه و به جز حرفای رسمی حرف دیگه ای نمیزنم!

2 تا مشکل دیگه هم دارم : دی
الف)خونمونو تازه عوض کردیم.داشتم میرفتم بیرون همسایمونو با خانوادش دیدم که توی آلاچیق بودن و داشتن از فضا لذت میبردن : دی
منو دید سلام کرد(بزرگتره و با این که خیلی نمیشناسمشون آدم خیلی خیلی محترمیه) و منم سلام کردم.حالا موندم که به خانوادشم باید سلام میکردم یا نه؟آخه اگه فقط با خودش حرف میزدم اونا میگفتن ما آدم نیستیم که یه نگاهم نمیکنه؟اگه با تک ک سلام میکردمم ضایع بود!یادم نیست چه کردم!(اگه من اول سلام کرده بودم خوب بود ولی اول سلام کرد و منو کیش کرد به عبارتی : دی)
ب)من دوست زیاد دارم.خیلی زیاد.ولی دوست صمیمی خفن و رفیق فابریک ندارم.با همه صمیمیم و همه هم باهام دوستن ولی متوجه شدم که دور هم پشت سرم حرف میزنن.نه چیزای خیلی بد و آزار دهنده چیزای ساده.مثلا اولاش میگفتن که خیلی زودجوشه و زود عصبانی میشه.(که البته کاملا راست میگفتن ولی یه سال و نیمی میشه که با تلاش فراوان این مشکلمو حل کردم و این بار البته خیلی صبور شدم : دی).این پشت سر هم حرف زدن رو ولی اصلا دوست ندارم و خودم این کارو هیچ وقت نمیکنم.البته جلوی غریبه نمیگنا فقط بین جمع دوستان صمیمی ولی خوب بازم.از طرفیم نمیشه بگم رفقای نامردین توی شرایط سخت(که خیلی زیاد بوده) همیشه کنارم بودن و کمکم کردن!(کلا همه برای هم اینطوریم)
نمیخوام یه ذره هم ناراحت شن ولی.چه کنم؟!

الف) شما باید با خود فردی که روبروتون هستش یه سلام میکردین بعدش اگر اعضای خانوادش مثل خانومش نزدیکتون بود به اونم سلام میکردین و از همون فاصله یه احوال پرسی کوچیک میکردی و به طرف بچه هاش و کسای دیگه که تو فاصله بیشتر از شما بودند به حالت سلام کردن یه سری هم تکون میدادی (دیگه لازم نیستش با تک تک افراد احوال پرسی مستقیم داشته باشی شاید تعدادشون زیاد باشه یا شاید با شما فاصله زیادی داشته باشند یا از همه اینا گذشته شاید دختر طرف اصلا نزدیکتون باشه نمیشه که جلوی بابای طرف واستی با دخترش سلام و احوال پرسی کامل کنی که بخوای رعایت ادب کنی :31: تو این موقعه هم یه سلام آروم و همراه با سر تکون دادن کافی هستش البته اینم باز بستگی به نوع ارتباط شما با اون خانواده داره که چقدر بهشون نزدیک هستین)
بعد این کارا که کلا چند ثانیه هم بیشتر طول نمیکشه با فردی که روبروتون هستش و مخاطب اصلی شماست به احوال پرسی کامل بپردازید

ب) در این مورد هم این و بدون که پشت سر همه همیشه حرف هستش هم از طرف دوست - غریبه - آشنا - همکار و ... پس برات چیز عجیبی نباشه حالا ببینید اونی که پشت سرتون حرف بیشتر میزنه کیه ؟ اگر باهاش صمیمی هستید وقتی تنها دیدینش خیلی جدی بگو شنیدم پشت سرم فلان حرف زدی و خیلی جدی باهاش برخورد کن و بگو ناراحت شدی که طرف فکر نکنه رو حساب صمیمیت و رفاقت هر کاری که بخواد میتونه بکنه اگرم باهاش زیاد صمیمی نیستی بازم جایی که تنها بودید به شوخی و همراه با خنده بهش بگو مطمئنا چون زیاد باهاتون صمیمی نیستش ممکنه اونم به خنده بگه نه بابا حرفی نزدیم و در انتها بازم به خنده و شوخی بگو خوش ندارم کسی پشت سرم حرفی بزنه ها زیاد خودتو جدی نشون نده تو این مواقع باید به طرف بفهمونی که من خ... نیستم حواست به حرفات باشه اما تقریبا به صورت غیر مستقیم
حالا دو حالت به وجود میادش یا طرف واقعا آدم نف... هستش و به کارش ادامه میده یا فهمیدست و دیگه ادامه نمیده اگر حالت اول بودش (و واقعا رفتارش اذیتت میکردش) یا باید ارتباطتت رو با هاش کم یا قطع کنی و حتی موقعه ای که تو جمع دوستات دیدیش اصلا تحویلش نگیری اگر بازم ادامه دادش و رفتش رو اعصاب شما دیگه باید جای که تنها دیدیش کلا یه جوری باهاش رفتار کنی که اینجوری بشه :24:و برای همیشه بره پی کارش :38: