PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در خواست راهنمایی در مورد پرینتر جوهر افشان

m_2t_ab
06-02-2012, 02:49
سلام دوستان
من الان یک دستگاه Canon MX 320 دارم که چهار کاره است. تا الان ازش راضی بودم به نحوی که کارتریج مشکیش بعد از تموم شدن یک جوهر 100 میلی لیتری سوخت!
حالا سوالایی که دارم:

1- مدل کارتریج های اصلی این پرینتر PG 510 و CL 511 هست که ازون نوعی هست که هد به کارتریج وصله. من تو اینترنت چند تا ویدئو و سایت دیدم که برای این پرینتر تانک نصب کرده بودن. می خواستم بدونم که تو ایران میشه گیر آورد تانک این مدل رو؟ من مشهد از خیلی ها پرسیدم اما نداشتن و می گفتن اصلا همچین چیزی نیست برای کارتریجایی که هدشون به کارتریج وصله.

2 - حالا اگه پیدا نکردم مدل آماده تانک هاشو، می تونم خودم درست کنم؟ (یعنی مثلا یه تانک بخرم و لوله هاشو به بالای کارتریجا وصل کنم؟)

مسئله دیگه ای که هست که یکی از دوستان یه پرینتر اپسون مدل T 27 داره که میگه رنگ ها رو درست پرینت نمی گیره و احتمالا مشکل از کارتریج باشه،‌ ایشون پرینتر و تانک و یک ست 100 میلی لیتری از هرکدوم از جوهر هاشو میده 45 تومن. کارتریج های این مدل از هد جداست.
3- به نظرتون قیمتش چطوره؟
4- قیمت هد این دستگاه چنده؟ پیدا میشه؟ تعمیر میشه؟
5- به نظرتون با توجه به تعمیراتش، ارزش خرید داره؟

6- به نظر شما بهتره برای پرینتر خودم یه کارتریج بخرم و مثل قبل با سوزن شارژش کنم یا اینکه تانک دارش کنم و یا اینکه پرینتر دوستم رو بخرم؟

پیشاپیش از راهنمایی هاتون متشکرم.

mohammad.t
06-02-2012, 13:47
سلام دوستان
من الان یک دستگاه Canon MX 320 دارم که چهار کاره است. تا الان ازش راضی بودم به نحوی که کارتریج مشکیش بعد از تموم شدن یک جوهر 100 میلی لیتری سوخت!
حالا سوالایی که دارم:

1- مدل کارتریج های اصلی این پرینتر PG 510 و CL 511 هست که ازون نوعی هست که هد به کارتریج وصله. من تو اینترنت چند تا ویدئو و سایت دیدم که برای این پرینتر تانک نصب کرده بودن. می خواستم بدونم که تو ایران میشه گیر آورد تانک این مدل رو؟ من مشهد از خیلی ها پرسیدم اما نداشتن و می گفتن اصلا همچین چیزی نیست برای کارتریجایی که هدشون به کارتریج وصله.

2 - حالا اگه پیدا نکردم مدل آماده تانک هاشو، می تونم خودم درست کنم؟ (یعنی مثلا یه تانک بخرم و لوله هاشو به بالای کارتریجا وصل کنم؟)

مسئله دیگه ای که هست که یکی از دوستان یه پرینتر اپسون مدل T 27 داره که میگه رنگ ها رو درست پرینت نمی گیره و احتمالا مشکل از کارتریج باشه،‌ ایشون پرینتر و تانک و یک ست 100 میلی لیتری از هرکدوم از جوهر هاشو میده 45 تومن. کارتریج های این مدل از هد جداست.
3- به نظرتون قیمتش چطوره؟
4- قیمت هد این دستگاه چنده؟ پیدا میشه؟ تعمیر میشه؟
5- به نظرتون با توجه به تعمیراتش، ارزش خرید داره؟

6- به نظر شما بهتره برای پرینتر خودم یه کارتریج بخرم و مثل قبل با سوزن شارژش کنم یا اینکه تانک دارش کنم و یا اینکه پرینتر دوستم رو بخرم؟

پیشاپیش از راهنمایی هاتون متشکرم.

ببخشيد من جواب ميدم:31:
1-بنده هم نديدم توي ايران. البته خيلي هم كاربردي نداره تانك براي اين مدلها. چون اين مدلها كاربرد خانگي داره و مصرف زيادي نداره كاربر بعد با هر بار شارژ تعداد نسبتا خوبي مي زنن.
2-از شدن كه ميشه ولي به دليل اينكه احتمال 99 درصد كارتون مثل چيزي كه كارخونه(چين!) زده نميشه جوهر از كناره لوله ها خارج ميشه و كلا كار تميزي در نمياد.

بسته به سالم بودنش داره بايد ديد قيمت مي ارزه يا نه. ببين درصد خيلي زيادي از پرينتر هاي اپسون كه خوب پرينت نكنن مربوط به هدشون هست. كم پيش مياد از تانك يا كارتريج ها باشه.پس احتمال اول از هد هست و قيمت هد با تعويضش توي اپسون حدود 200 تومن ميشه.
اگه مي توني بگيريش روش كار كني ببيني مي توني رديفش كني و درستش كني خوبه و گرنه از الان ميشه تهش رو پيش بيني كرد كه 45 تومن دادي و يه قوطي گيرت اومده!

m_2t_ab
07-02-2012, 01:13
خیلی ممنونم دوست عزیز
آیا منبعی برای آموزش ساخت CISS یا همون تانک حوهر هست؟ من یکم گشتم اما چیزی پیدا نکردم.
اون پرینتر دوست نوش حدود 70 تومنه ‌چجوری هدش 200 تومنه؟ ضمن اینکه علاوه بر پرینتر تانک و 4 قوطی صد میلی لیتری جوهر هم داره.
حالا کلا این مدل اپسون چطوره؟
بازم ممنون

bestmovie
07-02-2012, 19:00
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
دوست من تا جایی که من میدونم مخزن ساختن اینجوری نیست که مثلا شما یک چیزی درست کنی و جوهر توش بریزی و وصلش کنی به چاپگر در واقع اصل کار مخزن رو اون کارتریجی که همراهش هست و اون چیپی که روی اون هست انجام میده که چاپگر رو -- میکنه و چاپگر اون رو به عنوان کارتریج اصلی میشناسه
در مورد t27 هم نسبت به قیمتش چاپگر خوبیه ولی خوب چاپگرهای 6 رنگ اپسون خیلی عالی هستند در مورد مشکلی هم که داره نمیشه دقیق گفت ممکنه با عوض کردن سر کارتریج یا حتی هوا گیری درست بشه ممکن هم هست که هد مشکل پیدا کرده باشه که اگه از هد باشه دیگه فایده نداره و درست بشو نیست هد عوض کردن هم منطقی نیست چون اولا قیمت نو چاپگر هست و دوما مثل هد اصلی نمیشه چون چینی هستند