PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با بوت نشدن مادربرد ASUS M4N78 SE

mostafait
02-02-2012, 20:35
روشن کردم دیدم به محض روشن شدن کامپیوتر مینویسه Boot Block خرابه! و می خواستم از سی دی یا فلش درایو اسکن کنه!

به غیر از این قسمت هم جای دیگه ایی نمیرفت! Clear CMOS هم کردم اما نشد!
فایل بایوسی رو که قبلا ریخته بودم ریختم توی فلش و وصلش کردم به کامپیوتر و فایل بایوس رو اتوماتیک شناخت و بایوس رو فلش کرد و آخر پیام داد که کامپیوتر رو خاموش و روشن کنید! و خاموش کردم و روشن کردم اما دیگه مانیتور بالا نیومد!!!

اگه میشه راهنمایی کنید!

ess_1362
02-02-2012, 21:57
فایلی بایاس را احتمالا اشتباهی از اینترنت گرفتی و مربوط به مدل یا ریویژن دیگه ای از این سری بوده و بایاس crash شده
باید ببری نمایندگی بایاس را مجددا برات برنامه ریزی کنند

EXTREME
02-02-2012, 22:08
مشکل به احتمال زیاد از بایوس است
سیستم رو مجددا از نو اسمبل کنید و بایوس مین رو دیفالت کنید
درست نشد بهتره بایوس را با پروگمر یک دور فلش کنید
اگه بازم مشکل تصویر ندادن داشتین مشکل از یک جای دیگست
که میتونه از رم - اسلات حافظه - گرافیک پاور یا خود مین باشه

EXTREME
02-02-2012, 22:08
پاک شود ........

mostafait
03-02-2012, 14:26
دوستان عزیز بایوس رو آپدیت کردم! بعد از آپدیت یکبار ویندوز نصب کردم! بعد از ویندوز 3تا بازی هم بر روی سیستم نصب کردم!

بعد از این کارها سیستم اون اررور چک رو داد! وسط این کارها هم سیستم رو خاموش و روشن کرده بودم!

اون موقعه هم که اررور چک داد من از همون فایل بایوسی که استفاده کرده بودم مجددا استفاده کردم!

این پروگرامر بایوس چیه؟! قیمتش چقدره؟! آیا تمام بایوس هارو میشه با یدونه از این دستگاهها فلش زد؟!

EXTREME
03-02-2012, 18:20
دوستان عزیز بایوس رو آپدیت کردم! بعد از آپدیت یکبار ویندوز نصب کردم! بعد از ویندوز 3تا بازی هم بر روی سیستم نصب کردم!

بعد از این کارها سیستم اون اررور چک رو داد! وسط این کارها هم سیستم رو خاموش و روشن کرده بودم!

اون موقعه هم که اررور چک داد من از همون فایل بایوسی که استفاده کرده بودم مجددا استفاده کردم!

این پروگرامر بایوس چیه؟! قیمتش چقدره؟! آیا تمام بایوس هارو میشه با یدونه از این دستگاهها فلش زد؟!
قیمتش زیاده بله مدل هاییش هست که همه نوع رو میشه فلش کرد باید بدید بیرون اینکارو بکنن

mostafait
03-02-2012, 19:13
فکر کنم یک مادربرد کارکرده خریداری کنم بهتره!!!!!!!

vahid_97
07-04-2012, 23:35
با سلام
زمانی که سیستم روشن میشه وبه محض اینکه لوگوی ویندوز میاد صفحه ابی مرگ میاد و سیستم ریست میشه بایوس رو اپدیت کردم رم و هارد و گرافیک رو روی سیستم دیگه امتحان کردم مشکلی نداشته حتی رم و هارد دیگه روش انداختم اما باز همین مشکل بوده ماژول رم رو هم تمیز کردم فقط زمانی که از هارد ای دی ای استفاده میکنم این مشکل برطرف میشه به نظر شما مشکل از ساتاهاشه یا چیپ جنوبی ممنون میشم زودتر جوابمو بدید. با تشکر

EXTREME
08-04-2012, 09:54
با سلام
زمانی که سیستم روشن میشه وبه محض اینکه لوگوی ویندوز میاد صفحه ابی مرگ میاد و سیستم ریست میشه بایوس رو اپدیت کردم رم و هارد و گرافیک رو روی سیستم دیگه امتحان کردم مشکلی نداشته حتی رم و هارد دیگه روش انداختم اما باز همین مشکل بوده ماژول رم رو هم تمیز کردم فقط زمانی که از هارد ای دی ای استفاده میکنم این مشکل برطرف میشه به نظر شما مشکل از ساتاهاشه یا چیپ جنوبی ممنون میشم زودتر جوابمو بدید. با تشکر
شما ویندوز رو عوض کردین ؟

vahid_97
09-04-2012, 01:56
بله ویندوز هم عوض کردم